Új privát üzeneted érkezett!

Helló, lányok!

Csilla, remélem, jól sikerült a húsleves!!! Mit szólt hozzá a kislány? Én egyelőre nem nagyon ügyeskedem a konyhában. Még a krumplit is elrontottam először Kép: botmixerrel akartam pépesíteni, de nem adtam hozzá se vizet, se tápszert, na 10 mp alatt lett vmi pép, ami pattogott, mint a gumilabda... Ti egyébként mindennap főztök? Mármint magatoknak. Én nem szoktam, csak kb. úgy 3-4-szer egy héten, a többi napon pizza, kínai, vagy vmi más a kifőzdéből.

Betti, nem akarlak ijesztgetni, de van vmi járvány, mi múlt héten voltunk betegek (kezdte Marci, aztán mi elkaptuk tőle), meg a családban, ismerőseink közül többen betegek még. Nem komoly, kis orrdugulás, köhögés, torokkaparás. Remélem, hogy már jobban vagy és tárgytalan az egész! Mi Marcinak mindenestre múlt héten naponta 5-6-szor leszívtuk az orrát, kapott egy kis köptetőt meg orrcseppet. A ti gyerekeitek már voltak náthásak? Ismeritek a porszívós orrszívó rémét? Kép

J.
Korenju
 


Szia Betti!

A férjem fejfájós, de ő nem szoptat Kép Neki is fáj mostanában az időjárástól.

Én csak éjszaka, meg reggel szopiztatok. Napközben, meg már vacsira is alig fogadja el sajnos Kép
Én örülök, hogy nagy kocsit vettünk, körülöttünk már mindenki kinőtte a sajátját, nem járok a városban vele, legtöbbet csak vidéken terepen, így bevállt.
Eleinte almareszelőt használtam a barackhoz is, de mostmár aprítógépet vagy turmixot. Ebbe tettem barackkal együtt 1/2 max egész ringlót.

Kész a leves, nagyon ízlett Adrinak, annyi lett, hogy holnap is ezt eszi, de lehet, hogy 1 hétig Kép
Majd utána nézek a fagyasztásnak.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Ez jó, már megint egyszerre Kép
Én csak Adrinak főzök, ünnepnapokon apunak is Kép
Általában kapok kaját a családtól.

Mi eddig megúsztuk a náthát. Nekünk elemes orrszívónk van, de szerintem nem elég erős.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 

 
 

Hahó, Csilla! Hogy fűszerezted a levest? Ti is esztek belőle, vagy ez csak az övé?

Ja, Betti, az előbb kifelejtettem: én már nem szoptatok kb. másfél hónapja. De ha nagyon fáj a fejed (pláne, ha lázas vagy), akkor nyugodtan bevehetsz egy algopirint, azt monjdák.

A mi babakocsink nem túl nagy, elég keskeny, úgy magában nem is nehéz, de mindig tele van az alja mindefélével (pléd, esővédő, ez-az a boltból), meg a pelenkázótáska meg ugye a gyermek, úgyhogy elég nehéz emelgetni. Szerencsére a házban van lift (a harmadikon lakunk), de a ház előtt van pár lépcső...

J.
Korenju
 


Sziasztok!

Férjem most mutatta meg, hogy hogyan kell képeket feltenni. Nem haragszotok meg, ha felteszek egy párat? Remélem tetszeni fognak.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek!!! Én alig tudom lefényképezni Adrit, ha mosolyog, a vaku mindig megijeszti. Látom Szonja már egyedül eszik Kép A szopipárnás támasz jó ötlet, holnap ezt is kipróbálom. A "mi kutyánk" a szomszédban van. Adri óriásiakat kacagott, amikor széttépett egy zacskót a kutyus.

Anyóséknál csomó macska van, na őket nem nagyon szeretem, remélem Adri minél később kerül velük közelebbi kapcsolatba.

Leves: igen mi is ettünk belőle. Husi, egész bors, só, fej hagyma, petrezselyem majd a zöldségek.

Megint volt hányás Kép Nagyon keveset aludt du 18kor adtam uzsira barackot, én hülye egy kicsit hidegen. De úgy láttam nem lesz elég és adtam a ebédről maradt leves pépből is az első kanál nem ízlett, a másodikra kijött az összes barack. Vagy megint meg kellett volna böfiztetni, vagy nem volt jó a két íz egymás után. Nem tudom. Aztán krákogott, meg köhögött, ha megtapogattam a torkánál nyügizett, gondoltam adok 1 kanál Panadolt az jó torok fájásra is, azt meg félrenyelte. Fél órával előbb fürödtünk 1/2 20kor egy kis cici és 20g tejci után kifeküdt az ölemben. Ez volt a mai Vészhelyzet külön kiadás. Úgyhogy el is megyek gyorsan aludni, készülök az éjszakai műszakra Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Mi is szenvedünk Csilla!

Nekünk is volt ma egy kicsi hányás. A tegnapi barack jött ki. Jó nem olyan sok, de hányt.
Ezután nem volt gond, max egy picit nyűgös volt.
Most este elalvás után még felsírt, de talán sikerült megnyugtatnom.
Várom én is mi lesz ma éjszaka. Ma már kapott fájdalomcsillapítót elalvás elött. Remélem így jobban alszik éjszaka.
Ancim mondta hogy a tesóm sokat hányt ill. ment a hasa mikor jött a foga. Tehát lehet hogy nekik is a foguk miatt van a hányás. Remélem.

Én most már talán jobban vagyok.
Köszi Judit a tanácsot! Segített!

Csilla!(Bogacsi)
Nagyon aranyos a babócád!! A kutyus is! Kép A tietek? BAbócád szereti? És a kutyus nem féltékeny?
Anyuméknak van egy uszkárjuk. Vele szokott a Dorka beszélgetni sokat. Meg itt kint a teraszon mikor kinn van a járókában a cicókkal. De ők kinnti cicák, tehát félek nehogy elkapjon valamit. Ezért csak messziről nézheti.

Remélem Judit nem kaptam el a nyavalyát. Nekünk porszívó órszívónk van. Szerintem nagyon szuperül leszívja a cuccot. Nekünk már volt náthánk, meg torokgyulladásunk. Akkor kapott valami antibiotikumot. Akkor kicsit izgultam mert 39 C láza volt. Szegénykém pont akkor mikor az a nagyon nagy meleg is volt ráadásul. Nehéz napok voltak.

Na megyek lefürödni, aztán pihi. Remélem! Kép

Jó éjt.

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok! Csilla! Nagyon aranyosak a képek! Kép

Remélem, kipihenik a gyerekek a hányást meg a nyügit! (Meg az anyukák is... Kép)

Jó éjt!

J.
Korenju
 


Jó reggelt!

ez az este is olyan volt, mint a többi Kép 1/2 24kor kelt először óriási sírással, aztán 3, 7kor. Azt nem értem, hogy most (8kor)is ezerrel szopja az ujját, de nem kér enni semmit. 7kor csak 1/2 cicit kapott. Igaz minden kelésnél megszoptattam egy kicsit.
Egész este, mikor nyugtalanul forgolódik folyamatosan kitakarózik, ti mit csináltok ez ellen?
Kezdek olyan nyúzott lenni, mint az 1. hónapban.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Szia, Csilla!

Nálunk is hasonló műsor volt az éjjel. Illetve fél négykor úgy döntött a fiam, hogy reggel van és nem hajlandó tovább aludni. Nem sírt, hanem gagyarászott, sikongatott, játszott, négykézláb hintázott a kiságyában... Aztán persze elfáradt és kezdett nyügizni, úgyhogy az apja visszaringatta olyan fél 6 körül.

Kitakarózás ellen mi hálózsákot használunk, nagyon jó! Van ujjas és ujjatlan változatunk is, egyelőre elég vékonyakat használunk, de van téli, vastagabb fajta is. Van, hogy az alá csak egy rövidujjú bodyt adok rá meg zoknit és rá a zsák és kész.

J.
Korenju
 


Sziasztok!

Nekem elviselhető volt az éjszaka. Igaz sokszor fenn volt,de vissza is aludt. Tehát én most nem panaszkodok. Igaz nem olyan mint régen, de azért el lehet viselni.
Én úgy öltöztetem, hogyha kitakarózik akkor se fázzon meg. Tehát ma hosszúrugi volt rata. Most akarok fenni majd hálózsákot neki, olyant télit.
Ok, biztos hogy még nem kapok, de nézegette.

Mindenkinek nagyon szép napot. Ma szerintem már csak este jelentkezem. Anyukámék jönnek. Kinn leszünk a kertben szerintem. Ez tegnap is jót tett Dorkának.

Kitartás mindenkinek!!

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok!

Mi is anyuéknál voltunk a nagy büdös belvárosban. Én is hálózsákot adok rá. Zoknit nem szoktam, és lehet, hogy, ha így kitakarózik én is adok 1 bodyt még. A Corában vannak jó plüss hálózsákok, azt hiszem a Brumi Maciban meg téliek. Én sokszor megszívtam, mindig 1, 2 számmal nagyobbat kell venni, mert kicsik.Parázós vagyok, azt hittem ez kevés rá.

Majd még benézek, ha Adri elaludt.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, lányok!

Nálunk apósék voltak itt ma. Kora este meg elosontam a Westendbe vásárolni, itt hagytam a gyerkőcöt az apjával, hát nem elaltatta? Aludt vagy fél 8-ig, most meg kurjongat és bulizik, nehéz lesz rávenni az alvásra... Szóval megy nálunk a Budapest Parádé! Kép

írjatok!

J.
Korenju
 


Sziasztok!

A mai éjszakánk ismét szörnyü volt, de reggelre meg lett az "eredménye", mert kibújt a 2. foga. Érdekes, hogy eddig a jobb alsó volt neki kinn és most nem a mellette lévö jött ki, hanem a jobb felsö egyes. Ma nagyon keveset is evett és sokat nyüglödött, gondolom fájt az ínye, ezért nem evett. Azt hittem, hogy a nappali nem alvás miatt este ki fog dölni, ehhez képest csak negyed 9-kor aludt el.

A kutya a miénk, 2 éves, szálkásszörü tacskó. Vagánynak hívják. Most már nagyon szereti Szonját, de az elsö napok nagyon szörnyüek voltak. Szonja minden nyöszenésére ugatással reagált, ezzel teljesen kikészített bennünket, mert azt hittük, hogy elsö pillanattól kezdve szeretni fogja, mert addig imádta a gyerekeket, de 2 nap alatt hozzászokott az új helyzethez. Most sokszor ha Szonja sír, akkor viszi neki a játékát, és nem érti meg, hogy miért nem engedjük. Szonjus még csak most kezdi felfedezni Vagányt. És szerintem tudja, hogy a Vagány "ki", mert ha kérdezem töle, hogy hol a Vagány, elkezdi keresni a szemével, és ha meglátja, nagyon vigyorog.

Én is mindig attól félek, hogy megfázik Szonja és ezért sokszor túlöltöztettem, míg nem olvastam, hogy ha túl melegben van nagyobb az esélye a bölcsöhalálnak. Így én egy ujjatlan rugit adok rá és egy hosszú ujjú pamut rugit és betakarom vékony takaróval, amit persze mindig lerúg magáról.

Betti! Hogy vagytok, javultál már?

Holnap megyünk Börzsönybe, remélem ugyanilyen szép nap lesz, mint ma.

CSilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Jól indul az este 21:30kor altatódallal kellett elringatni Adrit. Eddig mindig 20-1/2 21 körül vacsi közben vagy után kidőlt. Pedig egész nap csak 1/2 órácskákat aludt. A buzi szomszéd meg dübök Kép

Bogacsi
2 rugit adsz egymásra, jól írtad? Ma estére egy ujjatlan bodyt és arra egy pamut rugit adtam. Szerintetek elég lesz?

Apa is megfázott, remélem Adri nem kapja el.

Lassan megyek aludni, visszatérhetnének már a régi nyugodt éjszakák!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Helló!

Bogacsi, gratula az új foghoz!!! Aranyos lehet Szonja alul-fölül egy-egy foggal!

Marcit most sikerült elaltatnom... Hosszúujjú body van rajta meg egy vékony pizsinadrág (nem száradtak meg a rugijai, egyébként inkább azt szoktam adni rá) és azon egy ujjatlan nagyon vékony hálózsák, betakarva nincs. Szerintem én is túlöltöztetem, pláne, hogy én nagyon fázós vagyok, és úgy képzelem, hogy ő is fázik. Az apja meg mindig mondja, hogy biztos melege van.

Holnap megyünk anyukámékhoz Győrbe pár napra. Mármint a férjem levisz minket, aztán ő visszajön dolgozni. De internet ott is van, úgyhogy azért majd remélem, tudok írni!

Jó kirándulást, pihenést holnapra!

J.
Korenju
 


Ja, most jutott eszembe, Csilla (Flames), te mondtad a kocsicipőt, ugye? Azóta előkerítettem én is az unokatesótól örökölt csomagból a cipőket, az a kocsicipő, aminek vékony talpa van, nem? Kipróbáltuk, nagyon jópofa. Ma meg a WEstendben láttam néhányat, hát mit mondjak, az Adidas a maga 6990 forintjával olcsónak számított! Volt 14-15 ezer forintért is!

J.
Korenju
 


Sziasztok Lányok!

Hulla vagyok! Még így is hogy anyukám itt volt.
Délután még hazavittük, elhoztuk a sprot kocsit, és elmentünk bevásárolni. Aztán fürdés, cici és alvás.
Talán most még nincsen gond, mert ő is egész nap fenn volt. Idáig egyszer sírt fel, mert kereszbe feküdt az ágyba és szerintem kicsit megnyomta a fejecskéjét. Kép

Csilla! Bogacsi!

Gratula a fogacskához! Nekünk is felső jön? Melyik felső jött elő? Nagyon be volt neki dagadva? Nekünk bár tiszta dudor és még semmi, pedig már legalább másfél hete szenvedünk. De jó lenne ha már én is azt írhatnám hogy kibújt.

oh.. Aszem hívnak. Na kezdődik a második műszak én megyek.
Jobb éjszakát nektek.

Betti
bettimama
 
 


Jó reggelt!

Bogacsi!
Én is gratulálok az fogacskához!
Nálunk is ugyanaz a műsor éjszaka, de én nyomát se látom fogacskáknak.
Adtok a picuroknak vmi fájdalomcsillapítót?

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Kocsicipők:
Ezek nem voltak olyan drágák. Ebben nem lehet még járni.
Kép
Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek.
A jobb felsö egyes jött ki, kb. 3-4 nappal elötte megduzzadt az ínye, olyan volt, mintha vízhólyagos lenne, legalábbis ehhez tudom hasonlítani. Érdekes, mert az alsónál egyáltalán nem volt megduzzadva.

Most este adtam neki egy fél kúpot növérem javaslatára, és tényleg hatott, mert jó éjszakánk volt, egyszer kelt csak fel fél 6 körül enni, és utána 7 óráig aludtunk.

Rosszul írtam nem 2 rugit adok rá, hanem egy bodyt és egy rugit.

Csilla! Aranyosak a kocsicípök, igaz mi nem használtunk és nem is használunk. Mi azon gondolkozzunk, hogy egy vastagabb cípöt kellene venni öszre, csak azt nem tudom, hogy hogyan válaszunk méretet. Aztán lehet, hogy veszünk egy kocsicipöt, mert ha meg úgye menni nem tud, akkor öszre lehet, hogy elég lenne egy ilyen is.

Ti milyent fogtok használni?

Tényleg, már rég meg akartam kérdezni, hogy ti büfizetettek még? Meddig kell egyáltalán?
Én szoktam, de nagyon sokszor már nem büfizik, hiába tartom sokáig.

Mindenkinek köszönjük a foggratulációt!!

Remélem nem marad ilyen az idö ma, nálunk eset reggel.

Szép napot mindenkinek.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Szerencsére visszaaludt 1 órácskát, ki tudtam pihenni magam egy kicsit. Újra végig tapogattam a fogsora helyét Kép, de nálunk nem duzzad semmi, mégsem alszunk Kép Szeptember közepén (kb 2 hét)jön a dokinéni oltani, ha addig se jön ki a foga és tovább nyügizik, megkérdezem mit csináljak vele, adjak e kúpot vagy valamit, addig kitartok.

Az a tépőzáras kék 15/16 méret az Asiában kb 800.- volt, biztos lesznek téliek is. Télen az overálhoz van cipő, vagy olyat adok rá, mint fent a kék bélelt "csizmácska" Corában kb 500.-. Rendes cipőt szerintem még nem veszek, majd csak, ha menni kezd, vagy novemberben a börzén.

Amióta ezek a fránya hányások vannak addig várok amíg egy mini büfi legalább kijön. Ha sehogy sem akar kijönni, akkor leteszem hasra és rögtön büfizik.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, csajok!

Hajrá a még ki nem bújt fogaknak! Nálunk felső fog még nem jelentkezett, bár Marci nagyon szopogatja a felső ajkát meg nyalogatja az ínyét,de nem dudoros, nem piros. Meg nem is extra nyügi a gyermek, csak ezek az éjszakai kelések...

Én sem mindig büfiztetek, vagyis próbálkozom, de nem jön, akkor hagyom. Szerintem a szilárdabb ételeknél már nem nagyon kell, csak ivás után. De lehet, hogy kellene, pláne, ha vki hányós vagy bukós.

Most anyukáméknál vagyunk Győrben, kicsit nehezen is aludt el a Marci, folyton azt nézte, mi ez az új hely (persze volt már itt korábban is). Meg ez az utazóágy olyan labilis, egyet fordul és beleng az egész, szóval ezt nehéz megszokni. A tieitek hogy bírják?

Sziasztok!

Judit
Korenju
 


Sziasztok!

Nem nagyon írogatott ma senki. Mi vendégségben voltunk.
Dorka kicsit nyűgös volt már napközben is. Este adtam neki fájdalomcsillapítót. Most még alszik.
Csilla! (Bogacsi!)
Mielőtt kinőtt volna sokkal nyugtalanabb volt mint amúgy (amikor szintén nyűgös volt)?
Nekem szájpadlása is olyan mintha meglenne dagadva.. ha jól láttam.
Hozzánk holnap jön a védőnéni. Már régen nem volt mert most házasodott. Tehát már nagyon nagyon várom. Kép
Képzeljétek használ a pocimra, a csíkokra a krém!! Van remény, hogy ha nem is olyan mint régen de jobb lesz. Kép

Én még büfiztetem, mert Dorka szerintem jobban alszik tőle. Bár ki tudja még nem volt olyan mostanában hogy ne büfizett volna legalább egy kicsit.

Most megyek hátha tudok én is aludni egy kicsit.

Jó éjt. Nyugodt éjszakát!
bettimama
 
 


Jó reggelt!

Az éjszaka ugyanolyan volt, mint eddig, sajnos semmi javulás. Megértem, hogy nem írnak többen, biztos őket is lefoglalja ez a nyügis időszak Kép

Judit
Adrinak 2féle utazóágya van. Az egyik "matraca" középre is helyezhető, ez kileng, de nálunk direkt jó, mert elringatja. A másikban nagyon mélyre kell
tenni, ezt nem szeretem, meg nagyon besüpped.
Adri is rengetegszer volt anyuéknál, meg a telken is, de mindig új neki, az első nap nyűgös, aztán megszokja és úgy alszik, mint otthon.

Betti
Milyen krémet használsz? Mit jelent, hogy javulnak a csíkok, sötétebb a színűk, vagy kisebb, el fog tűnni?

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, lányok, merre jártok? Fogak hogy vannak?

Ma elég nehezen sikerült a délutáni alvás, úgy látom, annyi itt az új inger Marcinak, hogy képtelen elaludni, aztán meg túlpörgeti magát és jön az ordítás... Az éjszakáról nem is beszélve... Kép

Betti, mit mondott a védőnéni? És mi az a krém, amivel kened a hasad? Ja, és asszem, tőled kell kérdezni, hogy az agyhártya-oltásnak ugye nincs mellékhatása? Képzeljétek, a 3. diperte-oltás után semmi baja nem volt Marcinak! (Pedig az első kettő után volt ám láz!)

Írjatok, ha van egy-két nyugodt percetek... Kép
Korenju
 


Sziasztok!

hát lehet hogy sesem lesz vége.. Kép
Nagyon jó éjszakánk volt viszont a nappal jóval húzósabb. Most altatja magát sirdogál. De muszály mert ha vele vagyok akkor csak jászik.

Nem jött a védőnő. Egész délelött takarítottam,
hogy legyen valami rend. És nem jött.. Kép

A krém ami csodátt tett a pocimmal: Garnier-nek
a bőrfeszesítője. Szerintem baromi jó árban van, a többi krémhez amit kipróbáltam és nagyon nagyon jó TÉNYLEG!

Megjött a párom. Este még jelentkzem.

betti
bettimama
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk már mi is. Ma elég mozgalmas napunk volt. Délelött voltunk a BM Kórházban vérvételen, mert a terhesség után megnagyobbodott a pajzsmirigyem és ezzel voltunk ellenörzésen. Most csak vért vettek, de nem volt valami sikeres. Ötször próbálták meg mire sikerült, így most mindkét kezemen van egy nagy kék-zöld-piros színben játszódó folt. Nem esett jól, amúgyis félek a vérvételtöl. Utána bementünk a munkahelyemre papírokat intézni, parancsokat átvenni, majd hazafelé még a Tesconál is meg kellett állni. Én is lefáradtam, hát még Szonjus. Ehhez képest most is csak 8 órakor aludt el.

Betti! Szonjus szerintem nyugtalanabb, nyügösebb volt, mielött áttörte volna a foga az ínyt. Legalábbis én már teljesen ki voltam, mert egy pillanatig nem maradt meg egyedül, és úgy tünt, hogy semmi sem köti le.

Judit! Nálunk az agyhártyagyulladás elleni oltásnál semmi mellékhatás nem volt, nem volt lázas és meg sem viselte.

Betti, jó hogy írtad a krémet, én is el kezdem, akkor, mert van is itthon. Remélem nálam is lesz hatása, mert a hasam szörnyen néz ki.

Csilla! Györben vagytok még? Gondolom, jó lehet otthon, én is szívesen mennék sokszor Anyuhoz. Ha ott vagyunk, akkor meg vágyom haza, de mindig olyan rossz eljönni otthonról, már mint Anyutól.

Jajj, képzeljétek, csoda történt nálunk, férjem végre felszerelte a hintát, Szonja annyira élvezi, olyan jókat sikongat benne.

Sziasztok!

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!
Látom nálatok is a fogzás van soron. Kislányomnak ma törte át a ínyét, igazság szerint nem volt még picit sem nyűgös. Most már túl vagyunk a nehezén? Vagy a java csak most jön? Mennyi idő míg az áttörés után teljesen kibújik?
Klassz lehet a hinta! Vérvétel: őszinte együttérzésm!
sziasztok,
Eszter
wester2004
 
 


Sziasztok!

Talán alszik a Babócám.. Kép

Szia Eszter! Mennyi idős a babód? Ha már áttörte az ínyt a fogacska talán még a következő nap egy picit érzékeny, de aztán már minden rendben. Legalábbis nálunk.

A pocira visszatérve én már két hete használom.
Volt olyan nap amikor nem kentem vele, de az esetek többségében igen. A csíkok összementek, és a pocim sem lóg már annyira. A cicimet nem merem kenni mert szopizik még a drága. Bár a cicim még nem is vészes. A pocimat nagyon sajnálom. Nem volt egyetlen repedés sem rajta míg be nem kerültem a korházba. Ott minden nap vizsgálat, valószínűleg alergiás voltam a kenőcsre amivel ott kezeltek. Viszkető foltok jöttek ki rajtam. Nem bírtam ki hogy ne vakarjam, és akkor repedt ki nagyon. Kép

Bogacsi!

Én sem bírom a vérvételt, ezért őszinte részvétem.
Gratula hogy kibírtad! (én ájulós vagyok Kép )

Tényleg Judit milyen a kiruccanás? Hol is vagytok anyukádéknál igaz? Nehéz lehet hogy ilyen messze laknak. Én nem tudom mit csinálnék nélküle.. Nem bírtam volna az első hónapokat a segítsége nélkül. És még most is nagyon sokat segít nekem. Nagyon nehéz lenne. Anyósodékkal milyen a viszony? Tudod kire hagyni a gyerkőcöt ha valami dolgotok van, vagy csak kettesben szeretnétek lenni?


Képzeljétek a páromak valami vírusos fertőzése van. Lehet hogy nekem is az kezdődött a múltkor csak nem jött ki még rajtam úgy mint rajta. Remélem nem kapjuk el a babóval.

Akartam még valamit nagyon kérdezni, de már nem jut eszembe. (azért írtam enni hülyeséget össze mert gondolkoztam a lényegen, de az nem jött.. Kép )

Na nem töröm a fejem tovább.

Nyugodt éjszakát mindenkinek!!

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok!

Bogacsi, hős vagy (hogy kibírtad a vérvételt)! REmélem, minden rendben lesz az eredménnyel is! Kép

Mi még Győrben vagyunk, szerdáig mindenképpen, lehet, hogy tovább is, attól függ, hogy bírja a férjem nélkülünk... Nagyon jó itt, anyukám nagy segítség. Rám is fér, mert Marci viszont nyugtalanabb, nyűgösebb,mint az otthoni környezetben. Hát én is látom, hogy milyen jó lenne közelebb lakni a szüleimhez. Persze az elején sokat volt nálunk anyukám, egy hétig ott is lakott nálunk, meg utána is gyakran (hetente-kéthetente) járt, amikor még kicsi volt a baba. Most már sajna ritkábban látjuk.
Anyósom pedig nincs is, a párom anyukája már nagyon régen meghalt (ő sem igazán ismerte), apukájának meg van ugyan egy élettársa, de azért ő fiatalabb is, meg amúgy sem nagymamának való, meg nem is annyira meghitt a viszonyunk... Kép Viszont a férjem apukája nagyon aranyos nagypapa! Szóval ha vmi programunk van, vagy nagyon szeretnénk kettesben elmenni vhová (pl. nemrég volt az 1. házassági évfordulónk...Kép), akkor szegény anyukámat ugrasztom Győrből.

Eszter! Gratula a fogacskához! Egy vagy kettő bújt ki? Marci sem volt extra nyűgös tőle, pedig a két alsó foga egyszerre jött ki. Viszont kb. azóta alszik nyugtalanul éjszaka... De én nem kentem semmivel, nem adtam neki semmi fájdalomcsillapítót, úgyhogy szerencsések vagyunk. Eddig legalábbis. REméljük, a felsők is ilyen ügyesen kibújnak. Hajrá nektek is! Kép

Bocs, hogy ilyen szószátyár voltam! Írjatok ti is!

Judit
Korenju
 


Sziasztok!

Adri is elaludt végre. Altatódal, hintaszék segítségével.
Én is kipróbálom a csodakrémet, bár nekem a cicimre kéne nagyon, és szopiztatok. Eltünteti a haspudingot, jól olvastam? Kép

Elég mazochista vagyok, a fogorvost is szeretem. Kép

Nálunk is takonykóros az apa. Próbáljuk nem elkapni.

Valószínű bárhogy nem érzem nálunk is a fog lehet a bűnös. Elkezdte birizgálni a nyelvével az alsó ínyét. Mivel nem érzem kézzel, és nem is látok duzzadást nem merek gyógyszert használni.

21:30kor aludt el és most 22:15 van és már sírdogál, nyűglődik. Kezdődik a műszak. Remélem holnap több időm lesz.
A babanaplókban mindig van egy olyan kérdés, hogy mikor aludta át a baba először az éjszakát. Szerintem kéne egy olyan is, hogy mikor másodszor.

Igaz, hogy ha 1 éves kor után kapja az oltást, akkor elég 1 szuri?

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Judit
Megint egyszerre Kép Boldog házassági évfordulót!

Eszter
Úgy látom még ti is leelőztetek a fogzásban Kép Nagy nagy gratula. Lehet Adri azért extra nyűgös, mert neki már a bölcsesség foga jön.
Érdeklődtem szomszédéknál, 8 hónapos kislánynál még mindig csak az első foggal küzdenek. Egy másik babánál már több foggal 11 hónaposan is tart még a nyügi. Szép kilátások.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Hahó, lányok!

Csak gyorsan bejelentkezem, mert mindjárt megyünk a győri Brendonba, biztos kap vmit az unoka a nagymamájától...Jaj, de jó! KOmolyan mondom, úgy szeretek Marcinak ruhákat vásárolni, mint magamnak, mindig úgy megörülök egy új szerzeménynek... Kép

Csilla, köszönjük a jókívánságokat!

Na, legközelebb hosszabban.

Szép napot mindenkinek!

J.
Korenju
 


Sziasztok!

Merre vagytok? Mit kapott Marci?
Adri még nem alszik 21:30, magyaráz. Kép Jövök, ha tudok.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Hahó, sziasztok!

Elaludt már ADri? Marci ma rendesen 8-kor kidőlt (előtte persze 5-től folyamatos játszás...én már sokkal előbb ki is dőltem... Kép), ma úgy vacsoráztattam, hogy fürdés előtt tejpép, fürdés után tápi. Hát majd meglátjuk, működik-e.

Kaptunk egy kis kabátkát az őszre, nagyon helyes! Meg csörgőbörgő műanyag labdát is, tetszett a fiúnak, bár amikor elgurította, csak nézett utána vágyakozva, nem mászott érte... Kép

Jó nektek, lányos anyukáknak, hogy nincs fütyis problémátok! Marcinak jó piros a fütyije, amióta a kedves doktornéni megmutatta, hogy kellene rajta felhúzni a bőrt... Kép Persze azóta kenegetem mindenfélével, már javul, de nem tudom, mit kellene vele csinálni. MIndjárt meg is kérdezem a tavaszi babásokat, van-e tapasztalatuk e téren.

Képzeljétek, ma voltunk kinn a Duna-parton, egy játszótéren heverésztünk (volna) a fűben, hát ez a gyerek folyton a füvet meg a földet kaparta és tömte volna a szájába. Mindig letornázta magát a plédről. A ti gyerekeitek is lelegelik a füvet? Kép

Sziasztok!

J.
Korenju
 


Elaludt kb 22kor Huhhh!
Én azt hallottam 1 éves kor alatt nem kell/szabad huzogatni, és kitisztítani. Direkt kell oda a faggyús lerakódás, mint a lányoknál. Anyukám huzogatta az öcsémnek jóval előtte is, bár ez lehet, hogy még a régi módi.
Az a baj, hogy Adrinál nem jönne be a tejpépes "átverés", mert szerintem nem enne elég vacsit fürdés után. De ennek ellenére megpróbálom én is. Kentem az ínyére dentinoxot. Tátotta a száját, hogy adjak még. Kép Dokinéni ajánlott egy homeos Viburkol szirupot, van kúp is.
Még nem engedtem Adrit hangyászni Kép

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Betti
A krémed: Garnier intenzív bőrfeszesítő narancssárga flakonos?

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


CSilla, hát a mi dokinénink is elég régimódi. Meg anyukám is... Kép

Marci megevett kb. 100-110 gramm tejpépet, fürcsi után meg kb. 160 tápot. Lehet, hogy nem lesz elég? Mindegy, megszoktam már az éjszakai műsort. Kép Tényleg, ADri mekkora adagokat bír enni?

És ez a dentinox hatott?

Szia!

J.
Korenju
 


Sziasztok!
Nem tudom, lehet-e csatlakozni, az én Pannim márciusi. Én sem bírom követni a tavaszi topikot, a lakóhely szerinti sem az igazi, ezért gondoltam Rátok Kép
Magunkról: Anna lányom március 6-án született a Szent Imre kórházban. Jövő héten lesz fél éves, szopizik, de mostanában már nyeli a gyümölcsöket és újabban a főzeléket is. Forogni nem nagyon akar, de már egy hónapja "blablablázik". (Először csak tátogott napokig, mint egy hal, nem is értettük a férjemmel, mit akar ezzel...? Aztán egyszer csak: lalala, bababa, mamama. Azóta be nem áll a szája)
Éjjeli ébredések nálunk is gyakoriak mostanában, nem tudom az okát, én is a fogacskákra gyanakszom. Én korábban elég nagy alvó voltam, nem is értem hogy bírom 4-5 órákkal már lassan fél éve...

Bogacsi
Nekünk is van kutyusunk, tacsi az is. Ti hogy oldjátok meg, hogy a törpe ne egyen kutyaszőrt, ha mászik? Gondolom gyakrabban takarítasz, de ki lehet ezt védeni? Amúgy nagyon édes a kis Manó, meg a négylábú is!

Teszek fel pár képet:

Kép
születés után...

Kép
...és 5 hónaposan

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Fanka/Ági és Panni! Mekkora most Panni, hogy, mennyivel született?
Mi is nagy alvók voltunk Kép Én jól bírom a részletekben való alvást (ezt jól megfogalmaztam Kép), de apa nem. Anyukám mindig azt kívánta, amikor megszülettem, hogy csak egyszer aludhassa ki magát. Szerinte ez a mai napig nem történt meg Kép

Judit!
Bevállt a tejpép taktika?
Nem tudom, hogy a dentinoxtól, de egész jó volt az éjszaka. Igaz felkelt 2 és 6 körül, de visszaaludt és a köztes időkben is nyugodtabb volt, nem forgolódott, cuppogott, nyüszögött.
Adri max 180at eszik bármelyik napszakban, de van hogy csak 100at. Tejből és főzelékből is, naponta változó. Biztos nem eszi meg az "előírt" napi 1000 g-t.

Olyan hülyén vannak számozva a gyerekruhák, hogy Adri most 86-92es hálózsákban aludt. Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Nektek már megjött? Szedtek vmi fogigátlót?

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Nekünk egyre rosszabbak az éjszakáin, jóval késöbb alszik el, mint az eddig tette, és korábban kel. Ki érti ezt? Azt hittem, hogy tovább fogunk ma reggel aludni, mert tegnap is fél 10 volt mire elaludt, és én még megnéztem a "Nyomtalanul" címü filmet a tv-ben, ami 11 órakor kezdödött, így éjfél volt mire ágyba kerültem, Szonjus pedig kelt fél 6-kor enni, majd visszaaludt kemény negyed órára és 6-kor már kukorékolt. Ehhez képest eddig délelött aludt negyed órát.

A kajával sem állunk valami jól, nem eszi meg még mindig a tejpépet, pedig megint vettem neki egy új félét, de azt hiszem itt feladom ezzel a próbálkozást, szerintem nem szereti. Csak furcsa, hogy a HIPP-nek van egy tejbegrízes bébikajája, azt meg nagyon szereti.

A fogzásra nekünk is van a Viburcol kúp, amire azt mondták, hogy negyedóra alatt hat, és utána lenyugszik, elaszik. Hát nálunk ez sem vált be, viszont növérem azt mondta, hogy nekik a Gremicid kúp vált be fogzáskor is, és ö abból adott este és nekik nagyon jó volt.

Szia Fanka!
Örülök, hogy ide találtál. A kutyaszört nehéz kivédeni, pedig én szinte minden nap felporszívózok, és ráadásul a szálkásszörü tacskónak úgye elméletileg nem is hullik a szöre. A kutya már megtanulta, hogy Szonja játékait nem piszkálhatja, a szönyegére nem mehet rá, azért néha próbálkozik.

Csilla
bogacsi
 
 


Flames
Panni 3400 g-mal, 56 cm-vel született, most közelítünk a 8 kilóhoz, két hete volt 7700 g. És kinőtte a legtöbb 68as ruháját is.
Én is bírnám, ha tudnék részletekben aludni, de sajna sokszor alig, vag yegyátalán nem tudok visszaaludni, ha már felébredtem, Ha sikerül, akkor is a legkisebb hangra felkelek Kép Nekem is azt mondta egy ismerősöm, aki 50 éves, hogy ő sem tud már úgy aludni, mint a gyerekei születése előtt. Ez bíztató, ezek szerint lehet így élni...Kép
Na, szólitanak...

KépKép
fanka
 
 


Panni az előbb fejbe dobta a kutyát a csörgőjével Kép

Flames
Nekem megjött sajnos a múlt hónapban Kép Előtte is óvszereztünk már, mert a szoptatás ugye nem 100% védelem, azóta is ez van. Én nem szeretnék még hormonokat szedni, ha nem muszáj. Több ismerősömnek nem jött be a szoptatás alatt is szedhető tabletta. Tök ingerültek lettek tőle, volt akinek kevesebb is lett a teje... Nem tudom. Egyelőre óvszer, bár mag a gyerek a legjobb fogamzásgátló nálunk: ráérez, mikor kel felsírniKép

Néha olyanokat hörög-morog PAnni játékból, hogy megáll a szívem! Ti babáitok is csinálnak ilyeneket?

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Fanka, nagyon örülök neked! Kép Írjál gyakran! Nagyon helyesek a képek Panniról!

Ma itt voltak a sógornőmék a másfél éves unokahúgommal, úgyhogy volt egész napos program, játszótér délelőtt-délután. Remélem, a sok friss levegő megteszi hatását és egy kicsit nyugodtabb éjszakánk lesz...

Csilla (Flames), nem tudom, a tejpépes trükk hatott-e vagy inkább az, hogy kivettem Marcit az utazóágyból és magam mellé raktam egész éjjelre, de vmivel jobb volt így. 3-kor meg 6-kor kelt föl, aztán még aludt 8-ig. De este 8-tól 3-ig semmi nyöszörgés nem volt, hurrá!!! Ja, és hajnalban megfigyeltem, mitől kel föl: átfordult oldalra, aztán hasra, egy kicsit szuszogott így is, de egyszer csak automatikusan négykézlábra állt. Hát úgy valóban nehéz aludni...Kép Visszaforgattam, de ezt kb. 6-7-szer eljátszotta.

Fogigátlás: nekem már 3 hónapja megjött, meg ugye már egy ideje nem is szoptatok, úgyhogy nálunk is ez a téma otthon. POnt múlt héten voltam nőgyógyásznál, lehet, hogy visszatérek a tablettára (terhesség előtt azt szedtem), bár kicsit visszeres a lábam, a terhesség alatt meg nagyon az volt, úgyhogy azt mondta, biztonságilag nézessem meg egy érsebésszel, hogy szedhetek-e (mert így ugye nagyobb a trombózis kockázata... Kép ). Vagy van ez az új hüvelygyűrű (NUvaring), az is hormonos (csak kevesebb van benne), ti erről hallotatok már vmit? A doki nagyon reklámozta.

Na, megyünk, megesszük a mai kétrészes vacsi első felét, aztán még remélem, tudok jönni.

Sziasztok!

J.
Korenju
 


Sziasztok!

Jól eltűntem napközben! Az történt, hogy kicsi lányom a nappali alvásról is elkezdett leszokni. Eddig elég kiszámíthatóan 2-3 órát aludt délután, kettőt délelőtt. Pár napja viszont részletekben alszik összesen kb max 3 órát. Úgyhogy pont ledőltem ebéd után aludni, mikor ő is szokott, de egyből felébredt, így mentem szórakoztatni. Nálatok mennyi alvás van napközben?
Délután meg kihasználtuk a jó időt, és elmentünk egy nagyot sétálni.
Én is bevetettem ma egy kis extra kaját fürdés előtt este (kekszes alma), nagyon ette, majd meglátjuk milyen lesz az éjjel...
Igyekszem gyakrabban jönni, csak sokat vagyok egyedül a manókával, mert a férjem elég sokat melózik. Ha néha itthon van, akkor az ünnep, inkább együtt töltjük azt a kevés időt. Kép

A többi topikban vannak olyan táblázatok, amiben az anyukák és a gyerkőcök adatai vannak. Nem tud valaki ilyet itt is csinálni? Jó lenne látni mekkorák a csemeték, ki mikor szült...stb. Én megpróbálhatom, de nem ígérek semmit Kép
Na megyek, Colombo vár a tv-ben Kép

Nyugodt éjszakát mindenkinek!

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok! HOgy telik az éjszaka? Remélem, nyugisan! Kép

Fanka, de jó neked, hogy napközben is ennyit alszik a lányod! Az én fiam sosem volt egy nagy nappali alvó, újszülöttként sem... Most meg már csak kétszer alszik egy nap, délelőtt max. egy órát, délután kb. másfelet... Néha ő is részletekben alszik, de nappal kb. 2 és fél óránál nem többet. Hát vannak ilyen éber babák...

Táblázat jó ötlet, bár itt még csak öten vagyunk, azt könnyű követni, de hátha leszünk még többen is!!! Nekem fogalmam sincs. Mellékletként föl lehet tölteni vajon excel-táblát is?

Sziasztok!

Judit
Korenju
 


Sziasztok Lányok!

Szia Fanka, örülök neked! Kép

Nem tűntem el, csak zűrösek a napok, és mikor van egy kicsi időm akkor pihizek.

Nagyon sok téma volt az utóbbi két napban míg nem voltam.

Csilla!

A bőrfeszesítő krémnek szerintem inkább citromsárga flakonja. Kíváncsi vagyok nektek segít e majd!! Várom a visszajelzéseket!! Kép

ÉN is adok a babónak tejpépet még az esti fürdés előtt egy fél órával. Nekem bevált. Mikor nem fogzottunk akkor reggel ötig aludt. Most meg tök mindegy mit csinálok akkor is felkell kétszer éjszaka.

Ma végre még lejjebb tettük az ágyikóját mert már kinézett a tetején a felnyomta magát, és féltem nehogy rájöjjön hogyan kell felkapaszkodni.
Kép

szerintem is jó a Dentinox kenőcs, bár csak akkor amikor a végét járja, mivel csak felületi zsibbadást okoz egy kicsit.
Én adok neki fájdalomcsillapító szirupot is ha nagyon látom hogy szenved. Inkább mint hogy szenvedjen.

Hogy mi van a védekezéssel?
Én már hat hét után, mikor letelt a szex mentes időszak elkezdtem szedni gyogyit. A dokimhoz mikor visszamentem hat hét után ellenőrzésre, hogy minden úgy gyógyul e ahogy kell, egyből ezzel fogadott.
Szóval lehetett volna injekció, vagy spirál vagy tabletta.
Ezt a gyogyit lehet szedni szoptatás alatt is, de ha csökken a tejem akkor már kevésbé hatásos.
Tehát nekem már lassan ill. már mostanában vissza kell néznem hozzá valami másért.
Én nem mertem kockáztatni. Most még nem akarok kicsi tesót. Tényleg nektek lesz második, harmadik negyedik??? Kép Kép

Fanka!

Nekem is nagyon sokat dolgozik a párom, átérzem ami nálatok van.
MI is próbálunk minél többet együtt lenni. De sajnos este már mindenki fáradt. Sokszor csak arra van erőnk hogy egymás karjaiban aludjunk el.

Na most megyek mert még mindig beteg. Ápolgatom egy kicsit.
Kép

Sziasztok!
Nyugodt éjszakát!!

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom Bogacsihoz Adri is egyre később alszik el. Már majdnem 22 volt. Elfelejtettem a tejpépet, mert egész nap nagyon jól evett. kb 17:30-tól aludt egy fél órát, 20kor fürdés cici+80 üvegből kb 180g mégis hancúrozott 22ig. Nem sírt, csak nyűglődött. Nincs még kúpom csak dentinox. Majd meglátjuk, de szerintem már most mozgolódik, lehet megelőzöm és félálomban kiveszem még enni egy kicsit.

Fanka
Adri is "hörög", "karambolozik", utána meg köhécsel viccből.

Adri még csak 7200g és kb 2 hete nem hízott semmit. Nálatok is lecsökkent a hízás. Eddig meg volt a heti min 100g. Azt mondják a mozgástól, de azért aggasztó.

Betti
Akkor neked sem jött még meg?

Tényleg a gyerek a legjobb fogigátló. Én sem mertem még gyógyszert szedni, pedig a táskámban lapul a recept. Szerintem lehet, hogy el sem kezdem, mert lehet, hogy jövőre jöhet a köv. baby.
Szoc.polt akarunk felvenni, meg nem akarom, hogy nagy legyen a korkülönbség. Az öcsém és köztem 5 év van, szerintem sok. Bár mostanában elég bizonytalan vagyok hogy mégis el kéne tolni, nem tudom, hogy bírnám a két picit, mert ugye, ha a nagyobb már oviba jár, lehet könnyebb, vagy nem? Nem vagyok vmi határozott így 23 óra felé Kép

Nyugodt éjszakát nektek is! Elteszem magam hajnalra.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: