Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon nagy a pangás!! :? Többiek???!!

Vok! Hanna nagyon nagy lett!!!! Látom a képeken, hogy őt se éppen a hagyományos babajátékok kötik le, inkább flakon, zacskó... :lol: ez Csillussal is így van. :lol:
Reggel épp egy pár szem sütit akartam eltünetni egy alufóliából, persze Csilla az ölemben ült, hát addig nyújtózkodott amíg sikerült elérnie az alufóliát, hiába pakoltam elé a játékait, azok repültek az útból... Hááát azt a diadalittas képet látni kellett volna, hogy ő le tudott tépni egy jódarabot abból a gyönyörű zörgő valamiből!!! :lol: Megdolgoztam érte, hogy kiszedjem a kezéből, úgy szorította, hogy csak na! :lol:
Teszek én is föl képeket:
Kép
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagy a pangás!! :? Többiek???!!

Vok! Hanna nagyon nagy lett!!!! Látom a képeken, hogy őt se éppen a hagyományos babajátékok kötik le, inkább flakon, zacskó... :lol: ez Csillussal is így van. :lol:
Reggel épp egy pár szem sütit akartam eltünetni egy alufóliából, persze Csilla az ölemben ült, hát addig nyújtózkodott amíg sikerült elérnie az alufóliát, hiába pakoltam elé a játékait, azok repültek az útból... Hááát azt a diadalittas képet látni kellett volna, hogy ő le tudott tépni egy jódarabot abból a gyönyörű zörgő valamiből!!! :lol: Megdolgoztam érte, hogy kiszedjem a kezéből, úgy szorította, hogy csak na! :lol:
Teszek én is föl képeket:
Kép
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Helló!

A kajálást Kismikinél ne úgy képzeljétek el, hogy megeszik egy adag sült krumplit, hanem kb 1-2db-ot szétcsipegetve.
A dokinő azt mondta már ehet lisztes dolgokat is, kenyeret....

Andi látom nemsokára szülinapoztok. :P Ha addig nem jövök Boldog Szülinapot Bogának. :)

DagiKép
dagi
 
 

 
 

Sziasztok!

Gondoltam csak nem kéne hagyni meghalni a topikot. :D
Szóval HOGY VAGYTOK????? Hogy haladtok a kajákkal?
Hanna már kapott almát, körtét (a körte az favorit), szilvát, sütőtököt, csirkehusit, szőllőlevet, őszibarackot, kruplit, rizst.
Naponta 1x eszik és egyszer kap gyümilevet. A max kajálása eddig kb 130 mili volt. :D Szóval nem rohan. A tányéron lévő kaja csak azért érdekli, mert nem tudja mi az.
Az új kaják hatására a kaki minőságe teljesen megváltozott és naaaaagyon nehezen bír kiöjnni a csajból. Van amikor egész nap 1 adagot nyom ki, de azt legalább 5 részletben.... Szorgalmasan mosogatom a textil pelusait. :) Szerencére nem viseli meg őket a sok kaki. :D:D

Dagi!
Gondoltam ám, hogy nem rögtön egy adag sültkruplit tűntet el a srác, én csak az olaj miatt mondtam,hogy az nekem sok. De csak nekem. :) Én extra odafigyelős vagyok. És nem kell mindenkinek ilyennek lennie, mert tuti, hogy túlzásba is viszem, mint sok mindent az életemben. Remélem nem érezted úgy, hogy bántani akarlak emiatt!! Nem volt szándékomban!
Hogy halad KisMiki?

Andi!
Cuki a lányod! :D:D
Igen, ezek az egyzserű midnennapi dolgok ooooolyan érdekesek. Pl az újság, amit olyan jóllehet olvasni és betűset kakilni tőle... :D:D:D:D És persze gépelni is akar már a drágám. Kellő elmélyültséggel bírja ütögetni a billt. Az msn ablakokat meg úgy zárja be, mint egy profi. :D

Kép Már térdelek

Kép Ügyin fürdök is

Kép Így alszom az új hintámban (ahonnan kijönni sem hajlandó)

Kép Olvastam egy kicsit

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

az előző hsz nem tudom miért ment 3x... :roll:

Dagi, Boga nevében köszönjük a köszöntést!! :D
Amúgy minden védőnő, doki mást mond, hogy mikor mit lehet már adni, szerintem tényleg minden anyuka belátása szerint adja a kajákat, ki gyorsabban, ki lassabban... :D
Hogy vagytok mostanában?

Vok, jó hogy jöttél, Sashát is visszacsábíthatnád.. gondolom a tavaszi topikban taliztok... :roll: ...
Meg a többiek is mééééér nem jönnek ???? akik már voltak itt...

Nálunk is elég lassan megy a hozzátápi, nem nagyon fogadja jól a kajákat a lelkem. :lol: Csillus se evett még meg kb 100grammnál többet egyszerre, de inkább 50 a jellemző. A gyümölcsöket kifejezetten nem szereti. :cry: Ami ízlik neki az a sütőtök, répa, meg a cékla. Sajnos a kakával sokszor szenved is, nagyon nehezen jön ki. :cry: Főleg mivel inni se nagyon akar. Próbáltam már pohárból, azt ellöki - ahogy a kanalat is 6-8 falat után - , a cumisüveg cumiját meg csak rágcsálja. Csak szopizni szeret. Tegnap adtam neki olyan bébikaját először, amiben egy kis husi is volt, hát azt is megunta 20 gramm után. Mivel ilyen kevesket eszik, én általában 2x próbálok neki kaját adni, és utána itatni is. Hááát, valahogy Bogával ez nem ment ilyen nehezen...

Fogunk még mindig nem bújt ki, de már alul tökre ki van dudorodva az ínye az egyik oldalon. Lehet, hogy ezért is nem megy igazán a kaja.

Számítógépezés?! Csillus attól indul be legjobban, ha az ölemben ülve a billentyűzet fiókját rángatja ki és löki be, persze a végén a billentyűzet hátul a padlón landol. :x

Hanna képei nagyon jók!! :D Főleg a hintás!!! :lol: (Tök jó, így eszembe juttattad, hogy elő kéne nekünk is szedni a kishintát a pincéből!!!)
Csillus a fürdőkádban nem nagyon akar megülni, állandóan felhúzza magát térdelésbe, na meg állásba is, csak hogy Bogát leshesse a nagykádban. :twisted: Én meg nem győzöm fogni, hogy ki ne potyogjon/ugorjon. (persze állványos fürdőkád) Akarok is mostmár venni egy fürdetőkarikát, hogy azzal a nagykádba be tudjam tenni a kiscsajt a nagy mellé.

óó, oááá van!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagyon ügyes Hanna és Csillus is. Ülnek és ahogy olvasom Csillus már áll is!
Beni még csak úgy ül, ha én ültetem fel, és akkor is eldől néha... Álni pedig csak úgy tud, ha fogjuk. Azt viszont már 3 hónapos kora óta imádja. :) De nem visszük túlzásba amíg magától nem kezdi el csinálni.

A kaját én nem erőltetem. Beni eddig almát, sütőtököt, őszibarackot, banánt és burgonyát evett. Nincs oda értük. :( Talán még a sütőtök az amit jobban szeret.
De nem aggódom, ha kell akkor majd biztosan eszik. Szerintetek sem kevés 7 hónaposan a 73 cm és 8140 g, ugye?
Most egyébként is jön a foga. Az első kettő már több mint egy hónapja kint van, a fentiek pedig pár napon belül kibukkannak. Szerencsére. Ez most sokkal jobban fáj neki. :cry:

Hogy legyen más téma is, amihez hozzá lehet szólni:
Hogy álltok a gyereküléssel? Beni kezdi kinőni a hordozót. Na nem súlyban, hanem hosszában... Lassan kellene egy nagyobb, de mindehol azt mondják, hogy csak akkor, ha magától ül. De mit jelent ez pontosan? Ha leültetem, akkor úgy marad, vagy Ő üljön fel? Tudomásom szerint van olyan baba, aki nem is ül fel, csak amikor már elkezd járni fenékre huppan és úgy marad...

Végül pár kép Beniről is!

Catherine
Kép A lába mindennél finomabb... Kép Alul két foga is van már Kép Bújócska a fotel alatt (már mindenhova eljut)
Vendég
 


Catherine!
Kevéééés???? Óriás babád van, nem hogy kicsi!!!! :D:D

Pórbáltad már keverni a kajákat? Hannának legjobban a Frutapurás alma+körte jön be. Azóta már sokkal többet eszik az én főztömből is. :D Abban sincsen cukor, csak egy kicsit borsos az ára... De fincsi. :D:D Aztán a másik, amiből egész sok lement az a sütőrök, alma, csirkehusi. :D Ezt én kotyvasztottam neki és tényleg fincsi lett. A rizs, meg a krupli nálunk se menő. :D

Hanna már több mint 1 hónapja a 0-18 kilós ülésben ül. Egyrészt ő már mindenképp fel akart ülni a hordozóban, másrészt éreztem, hogy kényelmetlen már neki. Én egy no-name-t vettem 10 000ért. Nagyon szereti. És akkor a leg boldogabb, ha nem döntöm hátra. :D
Szóval ezeket az üléseket egész jól hátra lehet ám dönteni. Sőt, mivel ezt menetiránynal háttal is be lehet kötni, így kicsit feljebb tudod nyomni az alját és nagyon jól hátradöl ezéltal. Az az egy bibi van, hogy mivel annyira sehogy sem tudod megdönteni, mint a hordozót, a fejecskése nagyon előrebillen... Kicsit rossz nézni, de Hanna alszik, mint a bunda. :D

Köszönjük a dícséretet! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok Lányok!

A 2005-ös ősziektől vagyok!
Azért zavarlak Titeket mert a kisfiam már csak "felnőtt ételt" hajlandó fogyasztani és a megmaradt bébiételeket jutányos áron átadnám szívesen.
Valamint van 1,5 doboz Humana Ha2-es tápszerünk is.
Ha valakit esetleg érdekel pü-ben jelezze :wink:

Szépek a gyerekek és sok boldogságot és egészséget mindenkinek!

Sziasztok

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok!

Kép
sziszi71
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból! Aki már olvasta, ugorjon. :)

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


sziasztok!

Nagyon bodog karácsonyt kívánunk minden kis áprilisi babának és családjának!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Én is boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Catherine
Vendég
 


Sziasztok mamik!
Van külön április babák topik is! ???
nahát mi is áprilisiak vagyunk!

Áldott Karácsonyt és Boldog új évet! :)

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Áron fiunk április 3.-án született...a Szent István kórházban. pedig első körben akkora voltunk kiírva mint anyum velem én 20.án születten lassan 30 éve :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Mi lenne, ha újra próbálkonánk valami témával?

Mondjuk az etetés?
Ti hogy álltok vele? Mennyit szopnak még a babák? És mikor esznek más ételeket? Mit adtok nekik reggelire vagy vacsorára, ha már nem akarnak szopni?

Catherine

És BOLDOG ÚJ ÉVET mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk kaja úgy néz ki, hogy délelőt az egyik szopi után kap Hanna gyümit, délután meg 4-5 fele szopi után főzeléket. Egyébként néha gyümi helyett és az esti kaja után még kap köles golyót, mert azt nagyon szereti.
Egyébként kb ugyan annyit szopizik, mint előtte. Ebben nincsen változás.

Nálatok?
MI újat tudnak a törpék?

Hanna pl kimondta az első szavát: Tiniti. Ez a görényünk, akit egyébként Trinitynek hívnak. :D Aztán azóta van már igen, egyéé, fejrázás. Állni gyakorol ezerrel, de még mindig nem bízik meg a bútorokban, hogy azokban is fel lehet kapaszkodni... :D:D Szóval maradok általában én, vagy bárki más, akinek emberi külseje van. :D

Mamacka! :D
Örülök, hogy idetaláltál! :D:D

Sahsa?
Andi?
Dagi???
Vagytok még???

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Nálunk most kicsit gáz van kaja terén, mert nem nagyon akar a törpi elfogadni szinte semmi kanalast. Ez kb azt jelenti, hogy mi 2x próbálkozunk naponta, ebédre és vacsira, szopi előtt általában, de ha 50 gr-ot megeszik egyszerre, akkor már örülök.
Ennek most két oka is lehet, egyik, hogy fogzunk, és eléggé megviseli, ahogy látom. Az alsó két fog már kijött, és most rettentően be van dagadva felül az ínye. Szerintem, ahogy a kanál hozzáér az ínyéhez, az fájhat neki és utána már el is löki a kanalat, nem eszik tovább.
(Ez engem is megvisel, mivel a mellemet már nagyon kirágta ... véresre :cry: , de muszáj adnom neki, mert csak cicin nyugszik meg, és alváshoz is kell neki...)
Nektek nem rágnak cicit a manók???
Hogy álltok a fogakkal?

Másik ok lehet, hogy sajnos mi már mikulás óta betegeskedünk, köhögés láz, hőemelkedés, orrfolyás. Sajnos kórházban is voltunk vele, bár szerencsére csak egy éjszakát kellett bennaludjunk. Nagyon csúnyán hörögve vette a levegőt Csillus, és szörtyzörejeket is hallott a doki, ahogy meghallgatta, félő volt, nehogy tüdőgyuszija legyen, ezért inkább kivizsgálták. szerencsére komoly baj nincs. Köhögés még mindig van, meg a z orrát is kell még szívni párszor - hát ez se lehet jó hatással az étvágyára... No meg picit vérszegény, úgyhogy 2 hét múlva újra vért kell vegyenek tőle. :cry:

Közben ő is már megtanult felállni, felülni, már tényleg eljut, ahová akar. A szó igazi értelmében még mászni nem tud, de már rugózik előre-hátra négykézláb.

Kérdés: használ valamelyikőtök fürdetőkarikát a picinek? én most gondolkozom azon, hogy veszek, mert úgy be tudnám már tenni Boga mellé a nagykádba, és együtt fürödhetnének... :roll:

Mamacka, örülök, hogy jöttél. Hátha feléledne ez a topik!

Eszter! Gratula Hanna első szavaihoz! Nagyon ügyes!
Nálunk leginkább a hej-te! van, ha meglát minket és örül. :)

Catherine, Beni miket csinál?

Mekkorák a babáitok? Csillust most mérték a kórházban, 71cm és 7260 gr volt.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi!

Mi használunk már régóta. Nagyon bejön! :D Eddig ilyen beültethetős macink volt, de amióta a kiscsaj egyedül is megül, azóta karika van és nagyon élvezi. :D Brendonos OkBaby-t vettem használtan a neten 2500. Egyébként olyan 6000 körül van. A macink is Okbaby-s volt, azért szerettem volna olyat. Láttam már olyat is,a mi sokkal kisebb, szerintem Hanna se férne alá. És az olyan furi volt nekem, mert nem volt alja, csak karika, 3 lábbal, amit rányomsz a fürdőkádra. :) Az Okbabynek van alja is. Én szeressem. :D

Hannát két hét múlva viszem mérni. Addig sajna nem tudok nyilatkozni, de már szűkösek a 74-es rucik. Szóval lesz vagy 71 cm. :D:D És remélem elérjük a bűvös 8 kilót is. :D:D 4 hónaposan volt a Hanna 7kiló. Azóta hízza azt az 1et. :D:D

Hannának még mindig nincsen egy db foga se, de még csak nem is látszik,h ogy kikívánkozna onnan valami. Néha nagyon ömlik a nyála, de se egy pukli,se egy dudor, se fehérség... Szóval egyszer majd csak kinő. :D Így addig is megkímél engem a harapásoktól. :D

Próbáltok valami immunerősítőt adni Csillának? Van 2 féle is, amit megpróbálhatnátok. Homeópátiás. Az egyik az Oscillococcinum (én csak Oscillóanyámkínyának hívom). Nekünk ez jött be. NAgyon jó. Amíg beteg, először napi 3*1 tubus feloldva vízben, beadni, majd napi 2, amíg beteg. Aztán heti 1*1 tubus. Nagyon jól tart minket! :D Hanna sokkal hamarabb gyógyult ki a náthából, mint előtte.

A másik meg a Echinacea Anustifola C5. Ebből napi 1x 5 holyócska kell 1 hétig, majd 1 hét szünet és újra. :D

Megyek, mert vár a piac. :D
Puszi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Jó látni, hogy van itt még valaki néha! Igaz, én sem lehetek túl büszke magamra, de talán felmentést ad az, hogy most van az utolsó vizsgaidőszakom... Nem mintha sokat tanulnék, de lelkiismeretfurdalásom lenne, ha állandóan neteznék a nem-tanulás helyett... :)

Andi!

Csillus nagyon ügyes! Sajnálom a betegséget. :cry:
Az Oscilloco...-ról én is csak jót tudok mondani. Bár Beninek még nem adtam belőle, mert Ő szerencsére még csak egyszer volt beteg, és az is több hónapja. :D :D :D De én szoktam bevenni belőle, ha érzem, hogy valami nincs rendben, vagy a férjem hoz haza valami bacit, és így nagyon hamar rendeződnek a dolgok.

Benit pár napja mértem, akkor pontosan 8,5 kg volt és már 74 cm.
Nála a mozgásfejlődés nagyon gyorsan zajlott. Karácsony előtt 10 nappal egyszercsak felült magától, pár nap múlva elkezdett mászni, karácsonykor pedig először állt fel magától úgy, hogy belekapaszkodott az ágyba.
Azóta vennünk kellett egy járókát, mert egy fél pillantra sem lehet levenni a szemem róla. Iszonyatos sebességgel kavar mindenhova. :)

Ő különben most minden segédeszköz nélkül fürdik a nagy kádban. Igaz, ez is folyamatos figyelmet igényel, de hát nekünk eddig Ő az egyetlen gyerek.

Fogak? Az első kettő 5 hónaposan, a második kettő pedig 8 hónaposan jött. Most pedig újabb kettő... Így az evéssel nekünk is akadnak gondok. A szopit 2-3 perc után abbahagyja. Soha nem tudom elég volt-e neki, de nem követel többet.

Most viszont engem akar, de nagyon. Elég hangosan adja az értésemre. :x

Catherine
Vendég
 


Még egy kérdés:

Éjszaka szoktak felébredni a babáitok? Ha igen, hányszor?
Nálunk Apa szeretné leszoktatni róla, pedig ő általában fel sem ébred rá.
Igaz, hogy 2-3 hónapja már akár 2-3 óránként is felébred, de egy kis szopi után visszaalszik. Nekem nem fáradtság, mert velünk alszik, és általában olyankor ébred amikor félálomban vagyok. És legalább jut bele egy kis anyatej, mert nappal nem nagyon rajong érte mostanában... :(

Catherine
Vendég
 


sziasztok!
Pár hete, amikor először benéztem ide, nagy volt a pangás, de most örömmel látom, hogy kezd feléledni a topic, s így gondoltam, én is segítek a fellendülésben.
Nekem is van egy április végi kisbabám, Benedeknek hívják. Gondoltam, hogy csatlakozom hozzátok, hiszen közel azonos korú gyermekek anyukái hasonló cipőkben járnak, már ami a gyereknevelést illeti. Lásd pl. hozzátáplálás témakör.
Na, első jelentkezésnek nem akarok hosszú lenni, így röviden Beniről írnék:
nagyon kiegyensúlyozott kisfiú, mindig mosolyog, hamar elkezdett mászni (5,5 hónapos volt), fél éves volt, amikor felállt és 7 hónapos, amikor már nagy magabiztossággal ült is. Nagy a mozgásigénye, nem sokat alszik napközben, minden érdekli, ami anya vagy apa kezében van és ami nem játék kinézetű. :)

Hát ennyit most rólunk, a kajálással, alvással kapcsolatban még fogok írni én is.
Remélem lesz időm, hogy írogassak ide.

Üdv:
Anita

KépKép
pusa
 
 


ha már itt ülök a gép előtt, akkor folytatom...

Evés:
6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Addig anyatej, illetve az elején tápszerrel kiegészítve, de szerencsére olyan jól szopizott, hogy lett elég tejem.

Most kétszer kap hozzátápit, az elsőt 13-kor, aztán este 6-kor. Délben főzelék félét adok neki (én főzöm), este gyümit rizspéppel vagy kölespéppel. Napi hatszor szopik még, 4-et napközben, aztán éjjel és hajnalban. Soha nem aludta át még az éjjelt. :(

Bár éjjel mindig félálomban van amikor jelez, hogy engem akar, megszoptatom és alszik is vissza rögtön. Nekem nehezebb sokszor visszaaludni. De látom, nem csak nálunk ez a helyzet. :)

Van 6 fogunk! a 6. a napokban jöhetett ki, sajna nem enged turkálni a szájában.
, ezért csak kb-ra tudom. 8600 gramm és 74 centi.
Ezek a Benik nagyon hasonló méretűek !!!! :lol:

Most mennem kell.
Anita

KépKép
pusa
 
 


Szia Anita!

Üdv köztünk! Remélem a Te megjelenésed is segít egy kicsit, hogy feléledjünk. :)

Benedek sem panaszkodhat a méreteire! :D És nagyon gyorsan kezdett mozogni is... Vagy csak az én Benim kezdte későn? Mindegy, nem is az számít.

A rizspépet vagy kölespépet hogy csinálod? Nálunk még mindig csak a HIPP-es bébiételek a menők, vagy a Fruttapura. Más nem nagyon ízlik neki. De abból már kezd szegényes lenni a választék, így ki kell találnom valamit.

Catherine
Vendég
 


sziasztok!

Catherine:
köszi, próbálok minél többször jönni. Az én Benim járt előrébb 2 hónappal a mozgásfejlődésben, 6 hónaposan csinálta azt, amit általában 8 hónaposan szoktak. Remélem, nem fog két hét múlva meg elindulni. :lol:

Holle Bio rizspépet és kölespéet lehet venni bioboltban, ezzel dúsítom fel a gyümölcsöt, mert önmagában túl híg lenen és éhes is maradna tőle. Te akkor nem főzöl neki?
Beni pont a bébikajákért nem rajong, amit én főzök, az ízletesebb számára. Almát próbáltad már? Azt sem szereti?

Eszter:
Titeket jól elkerülnek a fognövesztő manók. És nem is nyűgösködik a foga miatt? Beni engem egyszer harapott meg, amikor mégcsak kettő volt neki, de akkor hangosan rászóltam, nagyon meglepődött, azóta nem harapott meg.

Andi:
meggyógyult azóta Csillus, javult az étvágya?

Egyébként mindenki gyerkőce nagyon édes, szépen fejlett babák.

Ti adtok valami innivalót a szopin kívül? Beni nem hajlandó elfogadni vizet, vettem neki babateát, hát annak meg szörnyű íze van, úgyhogy ezt sem kedveli. Igazból csak a szopikból kap innit. Szerintetek ez elég? Vagy a vízzel van problémája és a gyümilevet meginná? Azt viszont én nem akarok neki adni, mert könynen rászokik, azt mondják.
mit hallottatok a csőrös pohárról? Én most vettem elő neki, hát nem tudja használni, de nem is vártam elsőre. Pohárból meg nem iszik, hanem bugyborékol a vízzel.

Irjatok!!!!

Anita

KépKép
pusa
 
 


Sziasztok! :D

catherine!
Hajrá, hajrá! Akkor a neheze még hátra van. Én a diploma munkával szívtam a legnagyobbat, meg egy egyszerű vizsgával... Drukkolok!!! Mit tanulsz egyébként? Lehet, hogy már írtad, de ne emlékszem.. :oops:

Beni nem ijedt meg a járókától? Vanna olyan babák, akiket, ha nem szoktatnak bele időben, akkor nem tudják hova tenni és csak sírnak benne. Hanna nagyon régóta használja, mivel a kutya, meg a göréy csak csinálnak egy kis koszt és amíg nem mászott én aztán nem takarítottam csak hetente. Így jobban éreztem magam, ha a járókában hempereg, mint a földön. És megmentettem így Bigyó nyalakodásától is. Van valami szag Hannán, amit nagyon szeret a kutya és folyton nyalogatná. :shock: :lol:

Ébredések:
Hanna átlag 2x kel éjjel. Igaz, épp most változik megint, de már kezdek hozzáedződni. Eddig úgy volt, hogy 6kor fürcsi, fél 7 körül alvás. Aztán 11 fele szopi, majd 2-3 fele, 5-6, fele ismét szopi majd az előtte lévő ébredésektől függően 7-fél 8 fele ébredés. Aztán volt időszak, amikor 1x ébredt éjfél körül, de volt olyan, hogy 23.40 volt az időpont. Biztos van benne valami ciklikusság de nem írtam még fel,h ogí egy szokás meddig tart nála.

Én azt modom, hogy ha veletek alszik Beni, akor nem igen fogod tudni (szerintem) leszoktatni az ébredésről. Egyrészt van egy olyan elmélet, hogy a bölcsőhalált akadályozzák meg ezzel, másrészt elérhető özelségben van a cici. :D:D Aztán az is lehet, hogy elég száraz ilyenkor télen a levegő és szomjas lesz. Hannánál előfordult, hogy csak ivott, azóta van vizes türcsi a radiátoron. :D Azóta inkább tényleg enni kel.
Hanna egyébként első pillanattól külön alszik, mert mi nem tudunk együtt aludni. Ő is, meg én is éberebben alszunk olyankor.

Szia Anita!
Üdv közöttünk! :D

A te Benid se épp kicsi :D:D És 6 fog?? szerintem egyenlőre ti vezettek. :D:D

Hanna általában csak nyáladzik. eddig kb 3szor fordult elő megmagyarázhatatlan fájdalom. én a fogaknak tudtam be. Egyébként békésen elvan. :D Engem nem zavar. Nekem is csak 1 évesen nőttek ki a fogaim. :D

Én eleinte a megmaradt gyümit hígitotam fel Hannának. De szeritem meginná a síma vizet is, mer annak aztán néha sok mindene volt, de íze nem :D:D Ő megiszik mindent, ha szomjas. De csak akkor. Egyébként én csak a kölesgolyók után szoktam megkínálni innivalóval. Egyébként ő is csak a cicit kapja. A tejcsi nagy százaléka úgy is víz.
Hanna nagyon kicsi szájú műanyag kupakból iszik a legügyesebben. Egyébként van 2 féle csőrös poharunk is. A szelepeset kb 2 hét alatt tudta megtanulni kezelni. A másik az simán lyukas, abból iszik rendesen. :D

Megyek, mert krán keltem ma és kicsit nagyon hulla vagyok!

Írjatok! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Anita!

Ezt a rizs- vagy kölespépet lehet, hogy kipróbálom majd.
Egyébként nem főzök neki. Lehet, hogy újra próbálkozhatnék, de most nincs rá túl sok időm.
Az almát pedig Beni nem szerette, csak a bébiételeset. A frisstől fintorgott és néha még öklendezett is. Ha banánnal kevertem, akkor bátrabban lenyelte.
De én nem idenkedem a bébiételtől. Lehet, hogy naiv vagyok, de elhiszem, hogy tényleg ellenőrzik a minőségét, és hogy bio összetevőket használnak. A piacon megvett gyümölcs és zöldség pedig nem tudom mit tartalmaz... :cry:

Egyébként Beni sem iszik semmit, csak tejcsit. A pohárban lévő vízzel imád játszani, a csőrös pohárral is csak játszik, a cumiból néha megiszik pár kortyot. De akkor mindegy neki, hogy mit kap. Nyáron a nagy melegben csak vizet, most néha szoktam úgy csinálni, hogy veszek 100%-os gyümlcslevet, amiben nincs hozzáadott cukor, és mintha szörp lenne vízzel hígítom. Így van egy kis íze, de mégsem gyümölcslé... :)


Egyébként a csőrös pohárból nekünk az Aventet ajánlották, így azt is vettük meg. Mindene tiszta víz tőle, ha iszik belőle, de le nem nyel egy kortyot sem...

Eszter!

Nem nehéz amit t€anulok, és már csak 2 vizsgám van. Ám azokra azt mondják, hogy szivatós. Egyébként humánerőforrás menedzser leszek, ha "nagy leszek".
A szakdolgozat témát én nem erőltetem túlzottan. Bár már az előző és a mostani félévben is kaptunk rá gyakorlati jegyet, de én még mindig nem fejeztem be. (A leadási határidő december 2-a volt... :cry: ) Így marad a későbbi államvizsga, ha már kész leszek vele.

Az ébredés valóban a szárazságól lehet. Az amúgy sem túl páradús levegő ilyenkor télen szörnyűbb nálunk. így azt hiszem maradnak a felkelések és egy kis szopi...
Még nincs szívem visszaszoktatni a kiságyba, ugyanis ordít, ha beleteszem. Egyszer majd összeszedem hozzá az erőmet.
Egyébként a járókával is hasonló a helyzet. Bár ott néha elég jól eljátszogat, ha közben engem is lát. Amint kikerülök a látóteréből kezdődik az ordítás. Ha nincs benn, akkor pedig mászik utánam akárhova megyek... :D

Most megyek, mert felébredt, és nem tudom távol tartani a laptoptól...

Catherine
Vendég
 


Hali!

Gyorsan jelentkezem még lefekvés előtt. (próbálok minél korábban ágyba kerülni, mert Beni éjjel 1 körül már kelteni szokott)

Mi Beninek már 2 hónapos korában megvettük a járókát, és örülök neki, mert a mai napig szereti, elvan benne 15-20 percet, amíg megreggelizek vagy főzök stb. Van amikor ő kéretőzik bele. Jó fej nem? :)

Eszter, Jó korán fürdetitek Hannát. És már fél 7-kor elalszik? Jó kislány. Beni 8-kor alszik el, de van, hogy kitolódik fél 9-re. Ő is kétszer kel, 1 felé, 4 körül, majd 7-kor kezdődik nála a nap, de szopizni ekkor nem szokott, csak később, 8 után.

Nálunk úgy volt, hogy fél éves koráig egy szobában volt velünk (de nem aludt egy ágyban velünk), majd átköltöztettük őt, és annyira jó így, mert én is és ő is nyugodtabban alszik. Amikor beteg volt, náthás, hajnalban áthoztam hotzzánk, és mindig kitúrt az ágyból, pedig jó széles az ágyunk. :lol:

Catherine:
a bébikajákban én is bízom, ha nem vagyunk itthon, azt adok neki, de látom rajta, hogy nem jó ízűen eszi, mert ne mízletes neki, szerintem. Jgy inkább főzök neki, gyorsan össze lehet dobni, mert van lefagyasztva husi, gyümölcs, répa, cékla, csak almát kell párolni, és rizst szoktam még frisssen adni neki.

Ti adtok már a babóknak gluténos cuccokat, joghurtot, kefírt stb?
Én még nem, szerintem megvárom, míg 10 hónapos lesz.

Anita

KépKép
pusa
 
 


Sziasztok!

Még mindig nem vagyunk túl sokan... :(

De én még reménykedem...

Anita!

Mivel én gyerekkoromban asztmás voltam, és a hajlam örökölhető, így Beni 1 éves koráig nem kap semmi tejterméket. Ezzel meg lehet Őt óvni valamennyire. Ezt egyébként egy kimondottan asztmás gyerekekkel foglalkozó orvos tanácsolta. És addig kibírja tojás és citrusfélék nélkül is. Aztán egész életében annyit ehet majd belőle amennyit akar. :D
De ha Nálatok nem volt ilyen gond a családban, akkor szerintem 10 hónapos kortól a savanyítot tejtermékeket nyugodtan adhatod.

Én szeretek Benivel aludni, és égy úgy tapasztaltuk, hogy Ő is nyugodtabb tőle. Ha napközben úgy alszik, hogy egyedül van a szobában, akkor sokkal hamarabb felébred, de ha én is ott vagyok mellette és olvasok, akkor akár 3 órát is alszik egyhuzamban...

De most mennem kell, mert elindult felfedezőútra. :D

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!

Vok, Sajnos én nem nagyon ismerem ezeket a homeosbigyókat, a dokinénink meg mégannyira se, így most Csillus csak Cebion cseppeket kap, ez sima C vitamin.
szerencsére már egész jól van a kiscsaj, az étvágya is két napja fellendült, végre már megeszi a kb 100gr főzeléket egyszerre. A szopival állok nagyon hadilábon, mert rettentően fáj a cicim, és már előre félek, ha jön a szopi ideje. Sajnos a bimbóvédővel hiába próbálkozok, úgy nem fogadja el. :cry: így csak megpróbálom kitolni a szoptatást, vagy ha csak megnyugtatásból kéne, akkor inkább ringatom... de nem az igazi.
Bogával nem emlékszem, hogy ennyire megszenvedtem volna, mikor fogzott, illetve, akkor ő is kirágta a cicit, de mikor begyógyult, valahogy megedződött és utána már nem fájt. Most meg nem is bír begyógyulni, mert újra kidörzsöli... :cry:

Triniti, Bigyó - jó fejek lehetnek! :lol:

Csillus is külön ágyban alszik, de velünk egy szobában. Hát a derekemnak nem túl jó emelgetni onnan, de én szinte semmit sem alszom , ha mellettem van. :?

Catherine, Beni nem rág szopi közben? írtad, hogy nem sokat szopizik, adsz neki mellé pótlást?

Csillus mostanában egyszer ébred éjjel, de most ez változó. Tegnapelőtt átaludta az éjjelt este 9-től reggel 5-ig. :D , és utána szopi után még 1/2 9-ig aludt. Most éjjel éjfélkor kelt (1/2 9-kor aludt el), és utána reggel 7-kor ébredt, és már nem aludt vissza.

Csillus is csak addig játszik el a járókában, amíg a konyhában vagyok (ott van a járóka), amint kiteszem a lábam, ordíííít! De legalább így az ottani munkákat el tudom végezni.

ÜDv itt, Anita! Te Benedeked is szép nagy és ügyes baba!!
Én próbálok adni Csillusnak folyadékot, vizet, gyümilevet, teát, mikor mit. Ez nálunk decemberben került előtérbe, mikor alig evett, és gyakran lázas is volt. Nem iszik sokat, de a kanalas ételek után mindig meg szoktam kínálni, sőt időnként kaja közben is kortyol párat. Szerintem napi max 100ml-t iszik, de van hogy csak 50-et. Annyit legalább megpróbálok megitatni vele, mert a Cebion cseppeket folyadékba kell belecseppenteni és megitatni vele.

Én nem mindig főzőcskézek Csillusnak mostanában, bár változó. :wink: Céklát, sütőtököt mindig én készítek neki. Sajnos a gyümit ő se szereti, illetve akkor nem szereti, ha lepürézem. Úgy nem kell neki se alma, se banán, viszont ha mi esszük, akkor már ő is rágcsálja. Sőt, ha a mandarin gerizdről lerágom a hártyát, akkor a húsát ő lerácsálja, leszopogatja.

Én asszem bátrabban adok már neki kajákat nálatok - talán ez a rossz étvágyának tehető be, hogy próbálkozok többfélével. Meg annak is, hogy nálunk nincs semmilyen allergia a családban. Meg talán azért is, mert ő már második baba. :lol:

Csillus már kap kiflicsücsköt- imádja!! és ügyesen el is rágja a nagy részét. Ő már kóstolt natúr joghurtot is és az én borsólevesemet is jóízűen ette. Mikor pár kanál után az ő bébikajáját akartam adni neki, akkor egy kanál után nem nyitotta kia száját, és sóvárogva nézte az én tányéromat. Mikor megint abból kanalaztam neki, simán evett tovább. :lol: Annyi eszük van már, hogy az hihetetlen!! Husilevesből már régóta kap, zöldéget, répát, krumplit, turmixolok össze husival és lével. Imádja!!! Ja a borsólevesből a tésztát is megette.

Rizst hogy szoktatok készíteni a manóknak? azt még én nem főztem neki, csak ami a bébikajában volt, olyat kapott...
Ha főztök nekik, valamilyen fűszert, vagy sót raktok bele? (Asszem Anita írtad, hogy az ízletesebb, amit főzöl, mint a bébikaja?!) Én , ha külön neki főzök, akkor semmit se teszek bele, de ha a mi kajánkból kap, akkor az - bár nem erősen, de azért mégiscsak fűszeres.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi!

Beni is rá szokott harapni néha a cicimre, de nem vészes. Csak rá kell szólnom, és abbahagyja. Persze furcsán néz, mert nem érti az erélyes hangnemet. :o

A kiflivel mi is próbálkoztunk már. Rágcsálja, de inkább kerül a ruhájára és a földre, minta a pocijába. Az almát és a banánt is próbáltuk már egyben, csak nagyon kell rá figyelni. Mindig óriási darabot akar belőle leharapni, és aztán rágás nélkül lenyelni. Egyszer már volt is belőle egy kis probléma, amikor a nagypapi felügyelte a folyamatot. Megakadt a torkán, de szerencsére nem lett semmi baj, kiszedtük. Most azon gondolkodom, hogyan taníthatnám meg rágni is, mert a harapás nagyon jól megy.

Azt hiszem lassan elkezdek én is főzni Beninek. Naponta minimum két üveg bébi étel fogy el, és Ő csak a hippeset szereti. Viszont időt takarítok meg. Nehéz kérdés. Talán ha sikerül összegyűjtenem egy pár receptet és túl leszek a vizsgaidőszakon... :wink:

Egyébként a szopi ismét beindult nála. Szerintem akkor jobban fájt a foga azért nem akarta. De most újra nagy a lelkesedés. Pótlást egyébként nem kapott, csak a gyümölcsöt délután vagy délelőtt, attól függően, hogy az alvás hogy alakult és délben a főzeléket.

De most nagyon szeretne valamit, így befejezem mára... :)

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!

Andi!

Beni is rá szokott harapni néha a cicimre, de nem vészes. Csak rá kell szólnom, és abbahagyja. Persze furcsán néz, mert nem érti az erélyes hangnemet. :o

A kiflivel mi is próbálkoztunk már. Rágcsálja, de inkább kerül a ruhájára és a földre, minta a pocijába. Az almát és a banánt is próbáltuk már egyben, csak nagyon kell rá figyelni. Mindig óriási darabot akar belőle leharapni, és aztán rágás nélkül lenyelni. Egyszer már volt is belőle egy kis probléma, amikor a nagypapi felügyelte a folyamatot. Megakadt a torkán, de szerencsére nem lett semmi baj, kiszedtük. Most azon gondolkodom, hogyan taníthatnám meg rágni is, mert a harapás nagyon jól megy.

Azt hiszem lassan elkezdek én is főzni Beninek. Naponta minimum két üveg bébi étel fogy el, és Ő csak a hippeset szereti. Viszont időt takarítok meg. Nehéz kérdés. Talán ha sikerül összegyűjtenem egy pár receptet és túl leszek a vizsgaidőszakon... :wink:

Egyébként a szopi ismét beindult nála. Szerintem akkor jobban fájt a foga azért nem akarta. De most újra nagy a lelkesedés. Pótlást egyébként nem kapott, csak a gyümölcsöt délután vagy délelőtt, attól függően, hogy az alvás hogy alakult és délben a főzeléket.

De most nagyon szeretne valamit, így befejezem mára... :)

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!
Bar mar olvasgattam a topicot, aktivkent teljesen uj vagyok, es mert nekem is aprilisi babam van (15.-ei,ma 9 honapos!), ide irok eloszor. Nekem sem artana egy kis eszmecsere, foleg a korosztalybol.
A fiamrol: Zsolt-Jozsefnek hivjak, elso baba es kis huncut. Megprobalok kepet tenni fel rola. Egyelore ennyi, meg jelentkezem,
Moni
a kep ugy tunik egyelore nem megy, meg probalkozom
bangham
 
 


Szia Bangham!

Üdv köztünk!
Remélem hamarosan a többiek is megjelennek!

Mekkora a fiad? Miket csinál mostanában? Fogak? Evés?

És persze gartulálok a 9. hónaphoz! :P

Catherine
Vendég
 


Szia Chaterine es a tobbiek! (akik nemsokara megjelennek :wink: )
Sajnos ami a mereteit illeti nem tudok pontos adatokkal szolgalni, nagyon reg nem mericskeltem, de saccolva ugy 9 kg korul es 74 cm fele. Nagy baba. Mondjuk igy is kezdte: 3900 g es 53 cm volt szuleteskor.
Most kisse betegeskedik (folyik az orra, kohog, de szerencsere nem lazasodott be!), kulonben nagyon eleven, a napokban tanulta meg az igazi maszast, eddig laposkuszassal kozlekedett :) De mar jo regtol bejarja a hazat, korabban gurulva ert el mindenhova, alabaival rugta ki az ajtokat, h atjusson egy masik szobaba :lol: Egyre kevesebb elotte az akadaly. Magatol meg nem allt fel, de kis segitseggel nagyon ugyesen lepked es csak ezt akarja csinalni mostanaban. Tudom, h allitolag nem szabadna ilyen koran, de ot ez egyaltalan nem erdekli, kifesziti magat ugy, h keptelenseg leultetni v lefektetni es ordit, mig el nem kezdunk jarni vele. A dokino azt mondta, h rendben van, legyen meg az o akarata csak huzzunk mindig szaras cipot a labara.
Kaja. Eddig mindent elfogadott, amit adtam, pedig szegennyel eleg sokat kiserleteztem :lol: A 6. honap elejen kezdtem neki adni dolgokat (addig csak szopi), azert kisse hamarabb, mert kovetelte no meg sokat bukott. Nem leveztunk, egybol pepet kapott, de az egy-ket kanalka csak egy nap ment, aztan jott a "rendes adag", ami mara felment 200gr-ra (napi 3 foetkezes) Ezt azert tudom ilyen pontosan, mert sokaig bebikajas uvegekben taroltam a kajajat. Persze vannak "rosszabb napjaink" is, de altalaban nem felek, h ehen marad :lol: Mostanaban mar valosagos fejtorest okoz, h minden nap kitalaljam, h mit adjak neki, pedig mar eleg sokmindent adok, igy is ugy latom, h nem eleg valtozatos. Ha van vmi konnyen kivitelezheto jo receptetek... Kulonben mar eszik tejtermeket is, joghurt (fozelekekbe), tehenturo. Ami a legfontosabb: a spenotot is szereti :lol: Ti probalkoztatok?
Ezt a levelet mar nem folytatom, mert eddig ugy nez ki, h mintababam van, a panaszaimat egy kovetkezoben reszletezem :lol:
Ti mit esztek?
Ja, pontosan 8 honaposan jott ki az elso fogacskaja, most van 3! Elegge megviseli!
Moni
bangham
 
 


csak kiprobalom, h mukodik-e a vonalzo
bangham
 
 


hat nem :(
bangham
 
 


mit kell csinalni? a vonalzo megvan, nem megy el automatikusan?
moni
bangham
 
 


Szia Móni!

Tényleg sokat eszik! Legalábbis az én fiamhoz képest!

A vonalzó akkor látszik, ha a profilodban engedélyezed azt a kódolást, ahogy a vonalzó kódját beírtad. Aztán pedig még az aláírás hozzáadása is legyen kipipálva a szövegdoboz alatt, amikor az üzenetet elküldöd!

Most sajnos menem kell, mert nagyon nyűgös ma Beni... :(

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!

Eltűntem, bocs, de remélem hogy mostantól legalább heti 2-3 alkalommal tudok írni.

Catherine:
Akkor tényleg nagyon vigyázz az allergiát okozó ételekre. Gondolom tudod, hogy mézet sem szabad kapniuk. Amúgy nálunk nincs allergiás hajlam a családban ,mégsem adok neki 1 éves koráig citrusféléket és a tejtermékkkel mint túró, kefír várok 10 hós koráig. Óvatos vagyok én is. Én még nem mertem neki adni kenyeret vagy kiflit, mert a buláta sem csúszik neki könnyen. Amúgy meg nem is akarom, hogy rágcsáljon, rágcsi nélkül is elvan, mert a normális kajákból sem eszik sokat.
Ti most hogy álltok a szopival? Van ideje szopizni Beninek? :)

Nekiálltál már főzni neki vagy még bébikaját adsz?
Beni ilyen sokat alszik? Az én kicsikém egy hete nem alszik már délelőtt, és délutén is csak 2 órát, oszt ennyi. Este 8-kor viszont már szúnyálni szokott.

Andi:
valszeg a második babánál már én is merészebb leszek hozzátápi terén. A rizst megfőzöm és ennyi. Én semmibe nem teszek sót, a fűszerek közül is csak züldet pl. borsikafű, de általában elfelejtem és ennélkül is megeszi. Amikor azt írtam, hogy én ízletesebbet főzök mint a bébikaja, arra gondoltam, hogy nincs benne sok víz és sokkal masszásabb az állaga mint híg. Beninem próbáltam pl. brokkolit adni bébikajában, hát nem ízlett neki, 3 kanál után abbahagyta.

Szia Móni, jó hogy Te is írsz ebbe a topicba, majd csak többen leszünk!
Neked is jó nagy babád van, és nem semmi a születési súlya is. Császár volt? A napi 3 főétkezés alatt mit értesz? Főzeléket mindháromszor? Ha így van, akkortényleg erősen kell gondolkodnod, miket is adj neki, bár én azt olvastam, hogy nem feltétlenül kell változatosan enniük az első évben. A spenót nálunk nem nyerő, ha gyümivel édesítem ,akkor megeszi.

Jó lenne, ha adnánk rgymásnak ötleteket főzés terén. Én mindig külön főzök neki, mert én levest nem nagyon eszek hétköznap, másodiknak meg sokszor eszek tészát vagy húst szósszal, ugye ezeket ő nem eheti. én általában párolom és nem sütöm vagy főzöm az alapanyagokat. Ti hogy csináljátok? A sütőben miket szoktatok a gyerkőknek csinálni?

Na megyek, puszi
Anita

KépKép
pusa
 
 


Sziasztok!

Móni!

Hogy van a fiad? Meggyógyult már? Egyébként szerintem, ha jókedvű, eszik rendesen és ugyanúgy játszik és "mászkál" mint előtte, akkor nem lehet nagy baj... :)
Tényleg nem volt kicsi amikor született. Normál szülés volt?
Az én Benim is 3800 g volt, de 56 cm. A végén segített neki az orvos fogóval, mert nem fordult úgy a feje, mint kellett volna és a nyakán volt a köldökzsinór, de egyébként természtesen jött a világra. :D

Háromszor 200g-ot eszik a fiad, vagy a három étkezés összesen 200 g? Mindig főzeléket, vagy azt csak egyszer, a többi pedig gyümölcs?

Az állás miatt szerintem ne izgasd magad! Beni már játszani is szinte csak állva hajlandó. Egy kézzel kapaszkodik, a másikkal pedig a játékot fogja vagy rágcsálja... :lol: Most pedig itt áll mellettem és belém kapaszkodik. :D Ráadásul már lépeget oldalra is. Én nem adok rá cipőt. Zokniban van csak, és néha óriásiakat csúszkál a parkettán.

Anita!

Még mindig bébi-kaja a menő. Jövő héten lesz az utolsó vizsgám, addig nem is foglalkozom a főzéssel. Szerencsére neki ízlik. Utána pedig keresek recepteket, és megosztom Veletek is!

Beni egyébként megint egyre többet szopizik. Nem is bánom. Nem szeretném, ha egy éves kora előtt abbahagyná!

Az alvás különben elég rapszodikus nála. Van, hogy csak fél órát alszik egész nap, de van, hogy kétszer kettőt. Most is fáradt lehet. Megpróbálom elaltani. Remélem sikerül!

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!
Nehez ejszakat tudunk magunk mogott, most szusszantam csak fel egy kisse. Estere kezdett komolyabbra fordulni a dolog, nagyon csunyan huzta a levegot, neha az volt az erzesem, h megfullad. Raadasul magunkban vagyunk itthon, apuci messze van. Egesz ejszaka kinlodtunk, meg szerencse, h nem lazasodott be, de alig kapott levegot, en meg nem tudtam eldonteni, h hivjam a surgosseget v meg varjak reggelig. Aztan vartam, voltunk a dokinal, legcsohurutja van. Miutan hazajottunk mar jobb kedve lett, de felek az ejszakatol... Raadasul felirtak neki egy antibiotikumot is, en meg nem tudom mit csinaljak, nagyon nem szeretnem odaadni, megsem merek kockaztatni. Volt valakinek hasonloval dolga? (vmi Kalcit, de nalatok lehet maskepp hivjak) Elegge el vagyok keseredve, ugy gondoltam az en fiam majd nem lesz beteges, szopizunk is rendesen, megis...
A haromszori kaja: reggel mindig gyumolcs (neha dusitom gabonaval, Nestle kiszereles), delben fozelek (magara v hussal, most probaltuk ki a tojassargajat is), este szinten fozelek, neha gabonapep. Es igen: 3szor 200 gr. Most, h beteg kevesebbet eszik, de azert kikeri a magaet. De azert ne ijedjetek meg, nincs kover baba hangulata es odafigyelek nagyon, h mit adok. Azert ment ilyen iramban a hozzataplalas mert kovetelte es mert en is szeretek neki fozicskelni, de nagyon odafigyelek ra, h mit adok. (semmi so, semmi cukor)Nalunk semmifele allergia nincs a csaladban. A mostani gondom: sok folyadekot "irt fel" a doki, de o egyszeruen nem hajlando inni! Hogyan vehetnem ra, h igyon teat? Csak jatszik a vizzel es barmilyen folyadekkal, egyedul a tejet issza!
Rendes szules volt... Koldokzsinor haromszor a nyakan. Chaterine, neked sem lehetett konnyebb! :)
Anita, megnyugtat, h nem kell tul valtozatosan fozni, en is olvstam valahol, csak magambol indulok ki inkabb. En is parolom a zoldsegeket, ugy sokkal finomabb meg egeszsegesebb is.
Egyelore sziasztok, meg jelzek, h hogy vagyunk.
Moni
bangham
 
 


Szia Móni!

Sajnálom, hogy rosszabb lett a helyzet! :(
Szerintem, van olyan, amikor kell az antibiotikum! Én mindig megpróbálom természetes úton először, de ha nem megy, akkor ott vannak azok a dolgok, amit nagyon sok okos ember sok munkával talált ki... És már nem egy emberen segített. Tehát neked kell eldöntened, mennyire volt szörnyű az éjszaka. És az antibiotikum csak akkor rossz, ha nem megfelelően alkalmazzák!
Szerencsére Beninek még nem volt rá szüksége, de ha nem lenne más megoldás, én beadnám neki. Nem szeretem látni, ha szenved. Azt viszont saját tapasztalatból tudom, hogy annál rosszabb nincs, mint amikor valaki nem kap levegőt rendesen!
Csak annnyit tudok mondani, hogy kitartás! Jobban lesz a fiad! És ha csak a tejet issza, akkor azt adj neki, de többet mint máskor! Ez nagyon fontos!

Gyógyulást!

Catherine
Vendég
 


Szia Chaterine!

Nagyon jo olvasni a leveledet, olyan egyforman gondolkodunk! En is mindig az egyensulyt keresem a dolgok kozott, es amitol a leginkabb irtozom az a vegletesseg. Valamifele egeszseges aranyerzekre torekszem (ez kisse ellentmondasos, inkabb hagyatkozom) a fiam neveleseben is, elvegre merleg vagyok! A leginkabb azt ruhellem, ha valaki a tobbiektol, az egesz vilagtol elvarja, h ugy gondolkodjon es cselekedjen, ahogyan szerinte jo, meg akkor is, ha tenyleg ugy a jo. Es ez a leginkabb ervenyes a gyereknevelesi kerdesekre, kezdve a szulestol (v meg elobbrol) mindenfele eletmodtrendeken at, amik szerintem manapsag tul eroszakosak.(meg akkor is, ha pont az ellentetet hirdetik) Kisse elragadtattam magam, nem tudom kovetheto voltam-e? :roll:

Az ejszakat elfelejtettuk, a tegnap delutan mar sokkal jobban volt, igy megsem adtam neki biotikumot. Most mar nem vagyok annyira bepanikolva, ha megsem jon helyre (holnap visszamegyunk a dokihoz),akkor meg mindig lesz ido. Egyelore jobban van, az ejszaka jol aludt, csak egyszer ebredt 2kor es azt tervezzuk, h ha felebred a delelotti szunyibol, egyet setalunk.

Mi az, h sajat tapasztalatbol tudod milyen a "levegotlenseg"?
Zsolti visszafogta magat az eves teren, talan megszegyelte magat, h itt mindenkinek elmondtam milyen sokat zabal! :D

Ti mit csinaltok?
Tobbiek?
Moni
bangham
 
 


Szia Móni!

Örülök, hogy jobban van a kisfiad!

Azt, hogy mennyire rossz, ha az embe nem kap rendesen levegőt onnan tudom, hogy gyerekkoromban aszthmás voltam... :(

Szerintem Zsolti most a betegség miatt nem eszik annyit mint máskor. Ez mindenkivel így szokott lenni. Beninél még a foga is okoz ilyen tüneteket.

Egyébként egyetértek Veled, én sem szeretem a végleteket. És Benit leginkább úgy nevelem, ahogy én helyesnek találom, és nem ahogy mások leírják... Bár gyakran lehet érdekes és jó dolgokat is olvasni, csak szerintem semmit nem szabad feltétel nélkül elfogadni.

Beni egyébként ebben a pillanatban a fiókokal játszik ahelyett, hogy aludna végre, én pedig a klaviatúrát püfölöm a tanulás helyett... Holnap vizsgáznom kell munkaügyi kapcsolatokból, de nincs sok kedvem hozzá. Valahogy úgy mint a kisfiamnak az alváshoz.

Ő egyébként mostanában nagyon aktív. Meg sem áll. Mászik mindenhova, ahol csak teheti feláll, és pár lépést már megtesz oldalazva, ha tud kapaszkodni.

De most mennem kell, mert veszélyes helyre tévedt!

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok, Máté április 2-án született. Örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot! Majd ha lesz időm ( :lol: ) visszaolvasom, nagyjából láttam, hogy etetéssel, alvással kapcsolatos dolgokról is írtatok. Nálam kezd mániává válni, hogy vajon jól etetem-e. Mi már "régóta" főzelékezünk, sajna nem sokáig volt tejcsi.. Szóval majd igyekszem olvasgatni, aztán meg írni.
Üdv mindenkinek:
Németh

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, csak ez a hetem kicsit zűrös volt... Az egyik barátőmnek volt 3 vizsgája és besegítettem a pici fija vigyázásában. :D Így nem voltunk itthon. Ma meg egészséges rendelésre mentünk, ahol lemérték Hannát. 72cm és 8,5 kg. Viszont sikerült estére belázasodnia. Már tegnap este kezdődött. Nagyon sírt és nem tudott elaludni. Kapott kamomillát és utána sikerült bealudnia. Délután meg tökre nyűgös volt, pedig aludt a babakocsiban hazafele, meg még fent is és mégis. Aztán feljött a sógornőm és nála meg már sírt. Akkor kapott cicit és melegnek éreztem a homlokát. Megmértem a lázát: 39 volt popsiban. :( Hívtam a dokinénit, és mondta, hogy lázkúp, ha este még van láza még egy és meglátjuk holnap. Ha még midng lázas lesz, akkor beszélünk még. :( Hanna eddig a 2 megfázásán kívül nem volt beteg. Ez is inkább fognak tűnik a dokinak, mivel megnézte a rendelésen és rendben volt a csaj. Nagyon kíváncsi leszek!Szerintem a benti ágyon alszom ma éjjel. Van egy olyan érzésem,h ogy sokszor fog kelni...

Anita!
Én megfőzni szoktam a dolgokat, mert valahogy a sütőzsacsi nekem nem jött sajna be. Valamit mindig elrontok vele... Párolni meg nekem macerás, de én szerintem lusta vagyok szimplán a dologhoz. :D

Hanna kajája nem túl változatos,de eddig nem volt még ebből baj. Általában gyüminek kap almát, körtét rizspehyelylyel (ezt én főzöm), meg alma+őszi kecskemétit, mert azt meg tudom fizetni és nincsen benne cukor. Meg hasonló cukor mentes dolgokat. Meg ugye épp it tlálok a piacon, amit ehet.
Főzeléknek ő általában csirkehusi+sütőtök+almát kap és néha még belecsempészek valami újat, mint borsó... :D Vagy kap boltit: pulykahús kerti zöldséggel a favorit. :D cukor és só mentes. :D

Nálunk naaagy allergia és asztma veszély van, szóval nem csak Hanna nem kap 1 éves koráig allergizáló dolgokat, hanem én sem eszem, hogy ne kapja meg az anyatejen keresztül.

Móni!
Sajnálom az éjszakát! Szörnyű lehetett!!!!! És örülök, hogy már jobban vagytok! Jobbulást továbbra is! Kívéáncsi vagyok, hogy mit mondott a doki!

Catherine!
Drukk a vizsgához!!!! :D:D Hajrá!!! :D:D
Beni meg nagyon ügyi!!! :D

Rakok Hannáról új képeket. :D

Kép

Kép

Örülök, hogy ilyen jól feléledt a topik! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!
Én is jelentkezem.
Catherine: egy nagy kalappal a vizsgádhoz, kitartás, már látszik a vége... :) Beni nagyon ügyes a mozgásban.
Én is azt követem, ami nekem és Beninek jó, de sokszor van rám hatással a külvilág, amiket hallok, amit olvasok, így nem könnyű megtalálni az arany középutat.

Móni: annyira jó, hogy már jobban van Zsolti, reméljük hamar meg is gyógyul teljesen. Először volt beteg?

Szia Eszter, jó hogy Te is újra jelentkezel.
Hűha, hirtelen jött ez a láz, majd írd meg, mit mondott a doki, és hogy egyáltalán milyen volt az éjszakátok. Ilyenkor minden ébredésnél megszoptatod? Jobbulást!

Üdv köztünk Németh! Mi a keresztneved, ha nem vagyok túl indiszkrét?

Nálunk egy hete felborult a napirend, mert Beni a reggeli 7 órási kelésével nem alszik délelőtt, délre pedig már annyira fáradt, hogy a főzeléket nem szívesen eszi, cicin meg bealszik, szóval sehogyan sem jó, ki kell találnom valamit, hogy aludjon délelőtt. Úgy veszem észre, kevés neki az egyszeri alvás. Képzeljétek, kitört a 7. foga. Emiatt nyűgös volt ma, és el kezdett köhögni, ugyanúgy, mint egy hónapja, amikor a két felső tört ki. Hihetetlen, rossz belegondolni, hogy ha ez lesz minden fognál. Egy hónapja is egy hétig kellett szedni a Spiropentet, láza, hőemelkedése nem volt, és még nátha sem, csak iszonyat köhögés.
Ja és mi is úgyvoltunk, mint Eszterék, hogy délelőtt voltunk tanácsadáson, dokinő megnézte a tüdejét is, minden ok, estére meg el kezdett úgy köhögni, hogy rossz volt hallgatni.
Úgyhogy holnap regegl én is hívom a dokinőt, hogy a fogzás miatt lehet -e ennyire beduzzadva a nyálkahártya?

Eszter, te akkor mindig inkább édesebb dolgokat adsz? Legalábbi ez tűnik ki a leveledből. Csak azért kérdezem, mert Beni pár hete nem eszi a "zöld" ízű főzelékekt, mint brokkoli krumplival husival, vagy paradicsom, csirke rizzsel, mindegyik fajtába kell beletennem gyümit, és akkor megeszi. Hát a védőnő szerint ez nem jó, mert hozzá kéne szoktatnom a nem édes kajákhoz, mint szimpla főzelék gyümi nélkül. De mit csináljak, ha kiköpi?

Ti hányszor szopiztattok napközben?
Mi 4-szer, de jövő héttől rátérek a háromszorira, aztán meglátjuk fog-e neki tetszeni.

Hanna tök édes, jó súlyban van.
Beni ma 8900 gramm (van itthon mérlegünk) ,de ő nagy súllyal született. Bár nem tudom, nálatok mennyivel születtek a gyerkőcök.
Na eldugulok mára. jó éjszakát!
Anita

KépKép
pusa
 
 


Szia Anita!

Hanna még csak 2x eszik ám hamit. :D Én lassú tempózok. :D
Nem édesek ám a kajái. Sőt, a husis az egyáltalán nem. De kapott már spenótot krumplival és gond nélkül megette. A kertizöldséges pulykában sincsen egy deka gyümi se. :D Egyébként eleinte csak gyümivel kevert kaját evett meg Hanna is. De őszintén? Én nem kérdeztem meg senki. A 3 gyerekes bartánőm még ki is röhögött, hogy még csak 1x adok a gyerkenek enni,d e már 2 fogásos menüt kap. :D:D (Ha nem ette meg a főzit, kapott utána gyümit)

Jujjj, ez a köhögés nagyon rosszul hangzik. :(
Viszont a nagy gratu a 7dik foghoz. :D Mi talán összehozunk most 1et. Az elsőt. :D

Én igény szerint szoptatok, Tehát így még Hanna sokszor szopizik, kb 6-7szer egy nap. Nem számolom. :D:D

Hanna 3600grmmal és 56 cm-vel szültett. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!
Pusa: Kinga vagyok. :oops:
Látom itt az alvással kapcsolatban írtatok néhányan. Máté általában reggel 7 körül kel, aztán 9-10 között elalszik, utána délután kb. 4kor alszik el megint, ami azért nem jó, mert aztán meg este nem tud elaludni, ami nekünk sem túl jó. Pedig egy pár hónappal ezelőtt inkább délelőtt aludt el kétszer és délután meg semmit. Nem tudom mi lehet az oka a változásnak, szerintetek az nagyon gonosz, ha a délutáni alvásból felkeltem egy óra elteltével?
Németh

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

A delelott nem tudtam belepni, orommel latom, h ennyien jelentkeztetek a tegnap es ma! Remelem, h most mar en is tudok egy kis szint hozni, eddig nem volt kep, mert a szamitogepemen levok tul nagyok, most ujra probalkozni fogok.

Koszi mindenkinek az egyutterzest es biztatast, Zsoltika latszolag nagyon jol erzi magat, de eves es szopizas kozben meg mindig nehezen szuszog, horog. Ma kellett volna visszamenni a dokinohoz, de a vihar miatt inkabb maradtunk, majd hetfon mar remelem, h csak latogatoba megyunk. :)

Nagy hir: a tegnap vegre Zsolti felallt magatol, igaz en nem lattam, csak anyum, de ma megismetelte! :lol:

Chaterine, drukk neked, remelem meg nem keso!

En is meg voltam ijedve az elejen, h a sok gyumi utan hogyan fogja fogadni a fozeleket, de szerencsere semmi gond nem volt. Sokaig mindent megevett valogatas nelkul (sokszor meg en is csodalkoztam- en nem ettem volna meg :oops: ), mostanaban tanulta meg a valogatast. (pl huzza a szajat a karalabetol, brokkolitol) Az o kedvencei: spenot (fokhagymaval, joghurttal, tojassargajaval), sutotok-alma, cekla (barmivel).

Na, probalkozok keppel


Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: