Új privát üzeneted érkezett!

Jól kezdődik a napom. :roll: :roll: :roll:
Hallom, hyog Kriszta bejutott a konyhába. Mire odamentem mit láttam? Drágaságom kibontotta és a földreürítette az összes tápszert, ami a tasakban volt, és ügyesen seperte. Figyelemre méltó az igyekezete, nem? :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Azt sem tudtam, hyog sírjak vagy nvessek? Végül lefilmeztem, mert már úgysem tehettem semmit. Aztán pityeregtem is, mert az a jó fél tasak még kitartott volna egy ideig, főleg, hoyg most tehéntejet is kap. Anyagilag meg el sem mondom hogy állunk. :roll:
NA mindegy, jó, hoyg csak ennyi történt, és nem nagyobb baj.
Kicsit nevessetek ti is:
Kép .
Kép
Kép
Kép
Csodálja a művét :P :
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Véééééééééégre!!!!!!!!!! Meggyógyult!!!!!!!!!! Nem tudom, miért, de tegnapelőtt óta nem tudtam ide hozzászólást írni, csak ha egy másik böngészőben külön megnyitottam az oldalt, mert itt akármit csináltam, nem töltöte be a hozzászólás ablakot. De csak ennél az egy topiknál... :shock: :shock: :shock: Most úgy örülök, hogy nem maradt úgy! :lol: :lol: :lol:
De nem ez a lényeg. :wink: :lol:

Edith!
8 óra 10 perc? Nyami-nyami, bár gondolom, jobban esett volna, ha alhattok még... Tényleg, múlik az álomkórságod?
Én végül nem konyháztam, inkább játszottam a kisasszonnyal :) Végre elkezdett építeni, bár még mindig jobban tetszik neki a rombolás...
Hibák miatt ne aggódj, én legtöbbször észre sem veszem. :) Biztos tudod, hogy a szavak képét olvassuk, s ha az első és utolsó betűk a helyükön vannak, a többi lehet összekeverve is, úgy is el tudjuk olvasni különösebb megerőltetés nélkül. :D
Én pl. szinte soha nem olvasom el amit írtam, mert akkor folyton javítgatnám, és sose küldeném el.

Mindjárt folyt. csak gyorsan enni kell adnom Tündének, különben anélkül alszik el...

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Bocsi, közben még le is kellett fektetni, bár ez csak némi ordítás után sikerült... :roll: Elaludt, letettem, s amikor ki akartam húzni a kezét alóla (mert megjártam párszor, hogy hagytam úgy aludni, fél óra múlva ordítva ébredt, mert elzsibbadt a karja és semmilyen formában nem bírt visszaaludni :? ), nagyon zokon vette a piszkálást (máskor meg se rebben rá). Nagyon sírt, hergelte magát rendesen, egy idő után már ott tartott, hogy ne szóljak hozzá, ne érjek hozzá, de lehetőleg ne is nézzek rá. Na ekkor hagytam ott, várva, hogy mi lesz. Egy idő után rájött, hogy mégiscsak nagyon álmos és jobban jár, ha elalszik - szerencsére. :D

Edith!
Elhiszem, hogy majd infarktust kaptál, amikor megláttad, hogy Kriszta mivel ügyeskedik, de hihetetlen édes!!! :D :D :D És amilyen komolyan takarít!!! :D :D :D Különben ilyenkor én is így járok, hogy egyszer felrobban az agyam, de mire ez ki is jönne belőlem, rájövök, hogy akár örülhetnék is, hogy milyen értelmes gyerekem van... :lol:
Az anyagiakat meg sajnálom, ismerős a helyzet... :( Bár most a kölcsönnel normalizálódik egy kicsit - ha minden igaz, havonta kevesebb megy majd el számlákra... :D

Megyek, lebújok, mert megjött és fáj a hasam (pedig már szinte kezdtem reménykedni... :? )

Kellemes délutánt mindenkinek! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 

 
 

Nem igaz, én tényleg ennyire érthetetlenűl fogalmazok :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: . Én sem aggódom a miadt, hogy nem mozog eleget Pici, mert sokat mozgott (Andrissal is így volt), csak azt akartam megmutatni, hogy milyen badarságokat tudnak egyes orvosok mondani. :(
Edith, nagyon sajnálom, hogy anyagilag nem álltok túl rózsásan, de úgy látom, hogy nektek is van egy hatalmas nagy kincs-gyereketek. Nagyon aranyos ahogy segíteni próbál...és tud meg, hogy állapotosan ez sokszor majd jól jön, és olyan jól esik a segítőkészségük.
Meli, nem is tudtam, hogy ti is zebracsíkos tesztre vártok (vágytok)...drukkolok. Akkor meg kimondottan jókor jött ez a házvásárlás, mert késöbb nehezebb lenne a felújítás.
Szép hétvégét mindenkinek!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok

Nem tudom, nem megy ez nekem, a fórumozás. :oops: Csak tudnám miért? Pedig beszélgetni, csettelni, ismerkedni nagyon szeretek. Edith tudja, hisz mi is így ismerkedtünk össze, hogy csetteltünk.
Próbáltam végigolvasni mindenkinek az írását, megpróbálok csatlakozni teljes gőzzel én is a párbeszédekhez. :wink:

Mi is szeretnénk még egy babát, egy testvérkét Dórkának, csak eddig még nem jött össze (2 hónapja gyakorolunk úgymond). Mikor gyereket lát, akkor teljesen extázisba esik, mindenkit megfogna, megölelne, és visítással fejezi ki örömét, tehát szerintem egy testvér nem lesz gond. Reméljük hamarosan jó hírrel jelentkezem. :lol: Na de nem csak akkor fogok legközelebb írni, természetesen.

Mindenkinek szép hétvégét.
Puszi Eszter

f_eszter75
 
 


Szeretnék olyan kicsi képet tenni a nevem alá magunkról, de az nem jön össze. Valaki segítene? Köszi. Eszter[/img]

f_eszter75
 
 


Szia Eszter!
Akkor neked is drukkolok a csíkos teszthez..
Kis képe úgy kell betenni, hogy amiután bejelentkeztél van a fejlécben egy olyan sor amiben azt írja, nagy betükkel, hogy Társalgó, majd 2 ablak, az egyikben azt írja, hogy: Társalgás, a másikban: Segédletek (ezt követi egy Kilépés, meg stb.). Kattints a segédletek melletti lefele nyilra es akkor legördül egy lista, itt a Profi-ra kell kattintani. A képet lent a lap alján rakhatod be...de gondolom, hogy künnyen megkapod. Én is menrég fedeztem fel, hogy kell berakni.
Remélem nem bonyolítottam túl a magyarázatot. :oops: Ha igen, akkor bocsánatot kérek.
Sok sikert!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Meli! Gratulálok a házvásárláshoz, tényleg ügyesen csináltátok!
Nálunk most az a nagy terv, hogy telket veszünk, s éppíttetünk rá faházat. Székelyek készítik, egy szeg nincs benne, nagyon olcsó, s jól leszigeletve tartós is. 15 ezer euróból kijön egy 4 szobás ház. Amúgy itt Kolozsváron egy 2 szobás blokklakás kerül 50 ezer euróba. Szóval nem semmi a különbség. De persze ehhez még sok minden kell, főleg 15 ezer euró :lol: Na, de kevesebb, mint az 50 ezer... :roll:

Zsuzsa, kitartást, nincs már sok hátra, s tényleg jó, hogy a dokink nem az azonnali faricskálás híve.

Kriszta micsoda háziasszony! Máskor hagyjál ott neki egy kis szemetet, ne kelljen a tejport szétszórnia, ha sepregetni akar :lol: :lol:

Ja, államvizsgán túlvagyok, írásbeli 6-os, dolgi-védés 9-es, így összesen 7,50. De a lényeg, hogy megvan, és VÉGE!!!

Most csak ennyit írok, mert kedden jönnek lakást festeni, s addig össze kell rámolni a dolgokat. Ilyenkor erősen utálom, hogy annyi könyvünk van, mint egy kisvárosi könyvtárnak :x

Kellemes hétvégét!

katoca
 
 


KAtóca, hát ez óriási hír! GRATULÁLOK!!!!!! Persze, hoyg nem számít a jegy, gondolom, most nagyon megkönnyebbültél! :) Bár nem sok pihenést engedélyezel ezek szerint magadnak! :P Nem baj, lejár a festés is, aztán majd pihensz. Csengeléről nem írtál semmit! Remélem ő is éli az 1 éves 3 hónaposak csibészéletét! :wink: :wink: :wink:

Eszter, ha gyakrabban benézel, meglátod, hoyg megjön a kedved az írogatáshoz. Valaki ír valamit, ami számodra is érdekes, elmondod te is a magad véleményét, tapasztalatát, és máris kész a konverzáció! :D :D :D Ma is pl. milyen jó sokat (és sokan) írtunk. :)
Szerintem Zsuzsa már mindent leírt, hogy hogyan teheted fel oda a képet, csak egy a baj vele: nagyon kicsi kell legyen. :roll:

Zsuzsa, én nem értettelek félre, nem éreztem soraidból, hoyg aggódnál a mozgások miatt, csak elmondtam, hoyg az én dokim hogy mondta. És biztos, ez a 10 mozgás is nagyon relatív, mint minden. :roll:

Jaj, Eszter, még annyi, hoyg akkor most úgy értsem, hogy megjött a mensid? Ha igen, akkor sajnálom, pedig tudom, hyog bíztál benne, hoyg ezúttal mégsem...
Különben Kriszta is ugyanolyan a gyerekekkel szemben, mint Dorka, dehát a naplókból mi már tudjuk, hoyg a lányaink nagyon hasonlítanak sok dologban! :)

Na, puszi. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy nem irtam eddig de Jazmin beteg volt piros volt a torka meg lazas volt, hanyt!
Ugyhogy nem volt idom forumozni de azert el el olvastalak titeket!!!
Zsuzsa
Nagyon szep a kep amit fel raktal!!!
Meli
Gratulalok a hazhoz jol nez ki es tenyleg nem volt draga!
Edith
En is elmosolyogtam magam mikor lattam mit csinalt Kriszta Jazmin is szokott ilyeneket sot o a szemtben turkalt a multkor es a krumplihajat akarta meg enni!
A penzugy meg tudom milyen mi nalunk sem mindig rozsas a helyzet!
Ma Jazmin nem nagyon akar aludni nem tudom mi van vele!Pedig most nincs is meleg szoval erre nem foghatom!
Ja es egy ujdonsag!Kepzeljetek levagtuk a hajat!!!
Eleg furcsa meg de jol al neki!
Kép
Kép
Kellemes hetveget nektek!!!
Az en ferjem is fabol akar hazat!
Katoca
Gratulalok az allamvizsgadhoz!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Jóóóóóó estét!!!

Na, ezt már szeretem!!! :D :D :D
Jó sokat írtatok! :D

Azt hittem, ma sz...r napom lesz, mivel elég rosszul viselem a mensit... :evil: :evil: :evil: El is kezdtem görcsölni rendesen, legszívesebben lefeküdtem volna és aludtam volna estig. De nem úgy alakult, végül egész délután nem voltunk itthon, rokonlátogattunk, vásroltunk, és egész jól telt, nem volt időm magamra figyelni, így nem is voltam olyan rosszul, mint szoktam. :) Azért most már nagyon kívánkozik a derekam az ágyikóba...

Zsuzsa!
Kincs-gyerek :D Ez tetszik. :D
Köszi a drukkot. :D Még nem álltunk rá olyan nagyon a kistesó-projektre - vagyis úgy vagyunk vele, mint annak idején Tündével. Nem teszünk ellene, de érte sem (olyan értelemben, hogy termékeny napok, naptár, hőmérőzés, stb.) szóval, amikor úgy gondolja, itt az ideje, akkor beköltözik. :) Tündére valamivel több mint félévet vártunk, remélem, azért kistesó se várat sokkal többet magára... Ez volt a második "próbálkozós" hónap... :roll:
Szerintem én se értettem félre, amit írtál, csak én is leírtam amit tudok/tapasztaltam. :roll:


Eszter!
Gyere csak, nem muszáj mindig mindenhez/mindenkihez szólni, írjál magatokról és tegyél képeket! :D
Testvérkéhez drukk!!! :D :D :D

Katóca!
GRATULÁLOK!!! :D :D :D Ügyes vagy!!! :D :D :D
Köszi. :)
Drukk, hogy sikerüljön a tervetek, tényleg nem drága egy faház, mi is rég építettünk volna, ha lett volna hova... :roll: De itt a városban horribilis összegeket kérnek a telekért... (A vidék meg mostanig nem igazán jött komolyan számításba :))
Festéshez kitartást!!! :)

Ági!
Sajnálom Jázmin betegségét! :( Ugye meggyógyult már?
Köszi. :)
Jázmin hogy viselte a hajvágást? Egyébként tényleg jól áll neki!!! :D :D :D Olyan aranyos így is!!! :D :D :D

Megyek, most már nagyon húz az ágy! :wink:
Jó éjt, szép álmokat mindenkinek!!! :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 



Sziasztok!
Katóca még egyszer gratulálok az államvizsgádhoz. Szerintem gyerekkel nem semmi teljesítmény... Az ismerőseim is faházat akarnak (kb. 8 család, 8 ház), mondjuk éppen ezért mert sokan vannak kedvezményt kapnak...ők Gyergyóbeliekkel intézik, ha akarod a megfelelő időben utánna érdeklődöm...habár szerintem nektek már ki van választva, hogy kitől, honnan akarjátok.
Ági, örülök, hogy tetszett a kép. Nagyon jól áll Jázminnak a rövid hajjal is, hogy sikerült a hajvágás, mennyire türte a leányzó? Te vágtad? Remálem már meggyógyult a leányzó...olyan rossz ilyenkor nyáron az ilyen betegeskedés.
Meli örülök, hogy jó napod volt, és egy kicsit irigyellek, hogy ilyen hamar lefekszel...mi Andrist 9, fél 10-kor altatjuk (kivéve a családos estéket amikor késöbb érünk haza), meg utánna-közbe van a főzés így a nap késöbb fejeződik, de az igazat megvalva, ha véletlenűl össze is jön hogy hamarabb feküdhessünk, mindig eltöltjük valamivel az időt...főleg, hogy Béci (kivéve, ha hulla fáradt) mindig morog, hogy túl sok idejét tölti alvással....hát ez van.
Ami a gyermektervezést illeti, mi egyiknél se számoltuk a termékeny napokat, vagy naptároztunk, vagy ilyesmi...olyan ideggenek, hidegnek tűnt az egész, olyan "programozott szeretkezésnek".
Andris mindig amikor látja a fedetlen hasamat muszály megsimogassa, nagyon szereti krémezni, meg úgy egyébbként is gyakran szeret a pocakhoz bújni. Ma végre sikerült megörökíteni egy ilyen meghitt pillanatot (bocsánatot kérek a rendetlenségért a háttérben):
Kép
Kellemes hétvégét!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Jóóóóóóóóó reggelt!!!! :D

Zsuzsa!
Olyan édes ez a kép!!! :D :D :D Megkönnyeztem... :oops: Nem is találok szavakat...

Korai fekvés: sajna hiába fekszem le időben, ritkán sikerül 11 előtt elaludnom. De az esti főzés nem nagyon megy nekem, inkább délelőtt, miután mindketten reggeliztünk. Olyankor Tünde egyedül szeret játszani, így viszonylag nyugi van. Mint pl. most is, úgyhogy megyek is.

Szép napot mindenkinek, írjatok sokat!!! :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Szülõszemmel-gyerekszívvel


A gyermek intelmei szüleihez

Ne kényeztess el! Tudom jól, hogy nincs mindenre szükségem, amit kérek, csupán kipróbálom, hogy mit csikarhatok ki Tõled.
Légy velem határozott. Ez azért fontos nekem, mert ezáltal érzem magam biztonságban.
Ne engedd, hogy rossz szokásokat vegyek fel. Te vagy az egyetlen, aki ezekre még idejekorán figyelmeztethet.
Ne viselkedj úgy velem, mintha fiatalabb lennék, mint amilyen valójában vagyok. Ezzel csak azt éred el, hogy ostoba módon "nagy"-ként próbálok viselkedni.
Ne javíts ki mások elõtt. Sokkal többet érsz el, ha kettesben, csendesen megmagyarázod, hogy miben hibáztam.
Ne tégy úgy, mintha a hibáim bûnök lennének. A kettõ összekeverése megzavarja bennem az érfékek megtanulását.
Ne védj meg cselekedeteim következményeitõl! Néha szükségem van arra, hogy - fájdalmak árán - magam tapasztaljam a következményeket.
Ne vedd rossz néven, ha azt mondom: "nem szeretlek". Legtöbbször nem Te vagy az, akit nem szeretek, hanem azt a hatalmat, ami megakadályoz, hogy kedvem szerint cselekedjek.
Ne törõdj sokat egészségi panaszaimmal. Néha csak azt szeretném elérni, hogy figyeljenek rám.
Ne korholj állandóan! Ha folyton zsörtölõdsz, csak úgy tudok védekezni, hogy siketnek tettetem magam.
Ne felejtsd el, hogy nem tudom mindig pontosan kifejezni magam. Ezért tûnik úgy néha, mintha nem lennék "becsületes".
Ne rázz le, ha kérdésekkel fordulok Hozzád. Ha nem válaszolsz, egy idõ után azt veszed majd észre, hogy abbahagyom a kérdezést, és máshol keresek választ a kérdéseidre.
Légy következetes. Ha nem vagy az, zavartnak érzem magam, és nem tudok többé bízni Benned.
Ne mondd nekem, hogy a félelmeim butaságok. Nagyon is valóságosak ezek a félelmek és csak úgy tudsz segíteni nekem, ha megpróbálsz megérteni.
Sose tégy úgy, mintha tökéletes és tévedhetetlen lennél. Túlságosan nagy lesz a csalódásom, mikor rájövök, hogy egyik sem vagy.
Ne gondold, hogy elveszíted a tekintélyed, ha bocsánatot kérsz tõlem. Becsületes bocsánatkérés meleg érzéseket ébreszt bennem irántad.
Ne felejtsd el, hogy szeretek kísérletezni. Kérlek, nyugodj bele a próbálkozásaimba, nem tudok meglenni ezek nélkül.
Ne felejtsd el, hogy milyen gyorsan felnövök. Biztos nehéz Neked velem lépést tartani, de kérlek, legalább próbáld meg.
Ne felejtsd el, hogy nem tudok létezni szeretet és megértés nélküled, talán nem is kell ezt Neked hangoztatnom. Vagy mégis?
Kérlek, tartsd magad jó kondícióban és légy egészséges. SZÜKSÉGEM VAN RÁD!


Hát mindezeket nagyon is érdemes lenne fontolóra venni. :)
Bocs', hoyg most csak ennyi tellett tőlem, de jól vagyunk, csak nem voltunk itthon. Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Elég sz.r napom van, de tul.képpen nincs semmi konkrét bajom, csak épp kedvetlen vagyok... :? Ráadásul Tünde az előbb (elalvási szopi előtt) jól belemarkolt a mellembe, azt hittem, odapisilek... Persze bőgtem, ő is, de ő hangosabban... :?
Visszaolvasni még nem tudtam, szombat délután és tegnap egész nap a háznál voltunk. Szuper volt, kiürítettük, szemetet égettünk (amit lehetett, a többit gyűjtöttük), a fiúk garázst és műhelyt rendeztek, tegnap bográcsoztunk is, igaz, fazékban, a bográcsot kicsit pofozgatni kell még.
Új képeket teszek fel, bocsi, sok lesz... :oops:

Előszoba: itt most csak meszelünk, mivel utólag volt a házhoz toldva, a közeljövőben komoly feljavításra szorul...
Kép

Konyha: itt vízvezetés lesz, és még vacillálok, hova kerüljön a mosogató, mosógép, kályha...
Kép

Szintén a konyha, másik szögből...
Kép

Fürdőszoba: itt bojlercsere, kád újrazománcozása, szekrények lefestése van tervben...
Kép

Kamra: ki kell cserélni a polcot...
Kép

Ezt most elküldöm, ne legyen egyszerre olyan sok...
De jön a folytatás... :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Második rész: szobák :)

A konyhából balra nyílik a majdani nappalink :) Jó lenne lekenni olajfestékkel a padlót, kérdés, hogy belefér-e majd a már most jelentősen megduzzadt költségvetésbe...
Kép

Szintén a nappali, az ablakok felől...
Kép

A konyhából jobbra nyíló szobát vágjuk ketté, majdnem felébe, a gyerekszoba azért valamivel nagyobb lesz a hálónál... Itt lesznek a legnagyobb belső munkálatok :)
Kép

Ugyanaz, más szögből...
Kép

Nem tudom, írtam-e már, de úgy néz ki, megcsináljuk a központi fűtést fáskazánnal (ez attól függ, sikerül-e a csűrt eladni :roll: ), úgyhogy a kezdeteknél többet javítunk-alakítunk most, aztán a terveink szerint 5 év múlva jöhet szóba egy nagyobb átalakítás, ilyesmi...

Külső képek a köv. részben... :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


A fiúk az udvaron sokat dolgoztak, illetve főleg a melléképületkben, szortírozták egy kicsit a "vagyont". :D
Ja, és kivágták a szőlőlugast, sajna nagyon árnyékolta a házat... Apával úgy egyeztünk, hogy a házzal szembe, a kert mellől lebontjuk a tyúkólat, s annak a helyére futtatunk fel majd szőlőt...
Kép

Ilyen a szőlő nélkül...
Kép

És ilyen finom krumpligulyást főztünk... :D Megnyaltuk a 10 ujjunkat utána... :D
Kép

Edith!
Tetszik nagyon... Elgondolkodtató... :roll:
Hol voltatok?

Zsuzsa!
Mi van veletek???

Többiek?
Megint mindenki eltűnt... :(
Upsz, nekem is mennem kell, Tünde felkelt...
Kellemes dálutánt mindekinek! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Upsz, ez csak anyit jelent, hogy irigyellek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Marosparton voltunk, aztán tegnap meg itthon. Na, de ma anyós elvitte Krisztát és Dávidot, így kighasználom az időt egy nagytakarításra. Úgyhogy most (ma és holnap) nincs időm. Különben csak most 6 felé mentek el. Holnap este hozzák haza a csajszit. :) Úgy hiányzik! :)

Puszi,

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 



Sziasztok!
Edith tetszik amit feltettel...tervbe van, hogy kimentsem, hogy legyen meg késöbbre is, de hát még nem jött össze.
Meli, szép a ház, tényleg sok lehetőség van benne, de nem kevés munka vár rátok, ahogy csak így "dióhéjban" összefoglaltad.
Mi jól vagyunk. Sokszor fájogatok, de ezek úgy látszik csak jóslófájások...mintha Andrissal nem lett volna ilyen sokszor (csak 1x emlékszem vele, 1 héttel a születése elött)...de hát ez van, minden állapotosság és baba más. Most este is nagyon fájogattok, de közben Pici is nagyon mozgolódik...lehet, hogy ő okozza? Vagy most tiltakozik, hogy este 10-től gyomláltam egy fél órát (azért ilyenkor, mert ilyenkor öntözök és Andris mentes pillanat) és nem szerette, hogy le voltam gugolva?
A baj az, hogy kezdek türelmetlen lenni, már úgy szeretném, hogy már túl legyek a szülésen, hogy ne aggódjak annyit...mert pl. tegnap este az egyik könyvbe (+netten) a faros szülésről olyant, hogy szoktak fogót, vákuumot használni közben. Na ettől bepánikoltam, mert úgy hallottam, hogy a fogó, vákum használata miadt sok gyerek lett szellemi fogyatékos...csak ma délfele nyugodtam meg egy picit, amikor eszembe jutott, hogy Andrisnál megkérdeztük, hogy használnak-e még fogót és az orvos ha jól emlékszem nem-mel válaszolt. Meg a vákuumos szülésről meg az jutott eszembe, hogy a baba fejére cuppantják rá azt a bizonyos "sapkat" és úgy huzzák kifele (épp most olvastam, hogy egy Magyarországi csajnak azért van az intenzív osztályon a gyereke, mert vákuumos szülés volt és balul sült el), de a faros babának a feje a méh fele van, tehát nem hiszem, hogy lehet használni.
A tütelmetlenségem másik oka, hogy olyan rossz érzés amikor fájdalmaim vannak és Andrissal csak ketten vagyunk otthon, még időm sincs mérni a fájások közötti időt, és ez zavar, mert az orvos nagyon az hangsúlyozta, hogy gyorsan menjünk be, mert második szülés és ez gyorabb, és ha Béci nincs itthon, akkor őt is haza kell hívni, és az is időt vesz fel.
Sajnos a nyugtalanságomat Andris is érzi, valószínüleg ezért nyűgösebb. Na ezt Katóca nem fogja elhinni, mert ma találkoztunk a gyermekhét programjain, és akkor Andris nagyon kiegyensúlyozott volt (csak oda eljutni, és haza volt egy kicsit türelempróba). Egyébbként nagyon jól telt a gyerekek között, mert mostanában nagyon odavan a gyerektársaságért, annak ellenére, hogy sok és számára idegen gyerek volt hamar barátkozni akart.
A rossz az egészbe az, hogy elfelejtettem, hogy a rendezvények az alagsorba vannak és úgy néz ki, hogy megfázott (vagy összeszedett valamit? :( ), mert délután folyt az orra és este meg dugult be, ezért nehezen aludt el. Beadtam neki egy oscilloccoccinumot (így írják?), reggel is beadok, remélem megússzuk ennyivel.
A tegnapi nap sikerélménye az volt, hogy a virágágyásunkba kinyilt az első virág. Az az érdekes, hogy a múltkor (amikor Andrissal állapotos voltam), nem örültem annyira az első virágnak. De most ez az ágyás valahogy nagyon a szívemhez nött (túl szentimentális lettem?), mert felét Bécivel ástuk fel (eredetileg ott fű volt), a nagyobb részét Andrissal amikor meg voltunk hülve. Andrissal kevertünk a földbe forgácsot, és együtt szórtuk a magokat is (nagy kupacokba :lol: , legalábbis ő). Az elején alig tudtam távoltartani az ágyástól, mert mind turkálni akarta, de késöbb amikor már zöldülni kezdtek, akkor gyakran odament és megnézte (ilyenkor én olvadoztam :oops: ). Most olyan jó érzés volt megmutatni neki az első virágot (sajnos nem sok féle kelt ki, lehet, hogy a nagy lelkesedésbe ki is gyomláltam volna néhányat? :oops: , sajnos nagyon nem értek hozzá).
Na ennyit magunkról, bocsánat, hogy túl szemtimentális voltam :oops: .
Itt egy kép az első virágról:
Kép
Szép hetet!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Most ezt miért rakta idézetnek? :? :x :x :x :x :x :x :x :x

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Kedvem megint a béka feneke alatt, igazán elhúzhatna már tőlem a piros Ferrari... :evil: :evil: :evil: Meg még az idő is bejátszik, van vagy 34 fok a lakásban... :evil: :evil: :evil: Apa szerint jön az eső... :roll: Hát, semmi jele... :roll: Csak olyan meleg, hogy alig bírok létezni... :?

Edith!
Nem vagy semmi! Ilyenkor nagytakarítani... :shock: Vagy nálatok nincs ilyen dögmeleg???

Zsuzsa!
Tetszik, ahogy megnyugtattad magad a fogót és a vákumot illetően. Azokat én is úgy tudom, hogy csak a baba fején lehet használni, de lehet is mondjuk a popsiján vagy a lábán, attól nem lehet értelmi fogyatékos, és ma már egyre kevésbé "dívik". Próbálj megnyugodni, és erősen koncentrálni arra, hogy minden rendben lesz. Fájások közti idő: és ha beírod a telefonodba (már feltéve, ha mindig nálad van, pl. a zsebedben)? Én Tündével oda jegyeztem... :)
Gyerekhét: de jó!!! :D Sajnálom az orrfolyást :( Bár remélem, már elmúlt...
Édes a virágos történet és nagyon szép a képen!!! :D És Andris mit szólt az első virághoz? (Remélem, jövőre nekünk is lesz valami, bár én egyáltalán nem értek hozzá... :roll: )

Na, megyek ledőlök kicsit, úgy mintha nem lenne annyira meleg... :?

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Naaaaaaa, még nem is akartam elküldeni... :oops:
Ez lemaradt:

Szép estét mindenkinek!!! 8) 8) 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok

Zsuzsa, köszi az információt és segítséget. Azt tudtam, hogy kb hogy kell csinálni, hogy kerüljön fel kép, de nem tudom mekkora kell legyen a kép maga, mert egy sem tetszett neki, mindegyikre azt mondta, hogy túl nagy. :(

Katóca, gratulálok az államvizsgához, ügyes voltál. :D

Meli, a ház klassz, biztos jól fogjátok érezni magatokat benne. :D

Edith, igen sajna megjött a vörös hadsereg. Mondjuk azóta el is ment. :wink: Nagyon reménykedem ebben a hónapban. Tudom, hogy nem jó számítgatni, meg nem is akarok, de akkor is, hátha hátha... . :oops:

Most felteszek egy képet magunkról. Rossz az idő, be vagyunk "zárva" a lakásba és akkor valamivel el kell tölteni az időt. :) :) :)

Kép bohóckodunk

Puszi mindenkinek,
Eszter

f_eszter75
 
 


Fúúú, csajok, olyan vihar volt itt az előbb, hogy... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Én úúúúgy féltem, s persze csak ketten voltunk itthon Tündével, ő meg nézni akarta... :shock: :shock: :shock: Aztán néztük, de csak amikor már nem dörgött úgy (én attól félek legjobban... :oops: ) Aztán jött a jég... Olyan hangos volt, majd megsüketültem... Adott pillanatban nem láttam a tőlünk 10 méterre levő fákat...
Most már lassan kiderül az ég, az eső elállt, de a jég még nem mindenhol olvadt el...

Készítettem pár képet közvetlenül a jégverés után...

Kép

Kép

Kép

Kép

Mindjárt visszaolvasok...

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Jujj te micsoda jégeső volt nálatok, Meli. :shock:

Dórkám is szereti nézni az esőt, mindig azt mondja: HA-HA-HA ...

Puszi

f_eszter75
 
 


Sziasztok lanyok!

Alig mentunk el egy hetre es itt kozben nagyon beindult az elet! :lol: Annyira, h bar visszaolvastam nem birok mindent megjegyezni, meg nem is ismerlek elegge, de ezutan majd gyakrabban jovok :wink:

Meli!
A ferrari huzzon el, te pedig derulj jobb kedvre! Most en is remenykedek, h a ferrari messzirol elkerul, mi is tervezzuk a kistesot :wink: De ugy latom ez a topic lassan beillik babavaro topicnak is :lol:
Nahat, vajon hozzank meg ezutan jon a viohar? Most gyonyoruen sut a nap, lehet, h elkerul
Gratulalok a hazhoz, tenyleg jo fogas volt, ilyenkor erdemes mindent megmozgatni :wink: Most mar csak turelem kell hozza, meg tovabbi penz... :?

Edith!
Aranyos Kriszta, latom besegit neked :wink:
Nagyon jo az az iras, en is vmi ilyen elvet vallok, persze tobbe-kevesbe sikerul csak megvalositani :roll: De igyekszunk. :)

Zsuzsa!
Gyonyoru a viragotok, olyasmi lehet, mint a kisherceg rozsaja: az egyeduli az o szamara. Nem kell szegyellni az erzelmeskedest, gyakrabban is lehetnenk azok. Szerintem :)
Tudom, h nehez, de probalj nem ijeszto adatokat gyujteni, persze azert jo felkeszulni is arra, ami var. Csak pozitivan :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Magunkrol:
Hazajottunk Costinesti-rol, nagyon jo volt, csak a vihar miatt az utolso napokban a tenger tul hideg a furdeshez :( Zsolti imadta a vizet, ugy kellett mindig kivenni, h nehogy tovabb romoljon a megfazasa :roll:
Kepek jonnek: Kép igy utaztunk kusett hianyaban Kép apaval Kép anyaval Kép huncutka Kép Zsolti es Mustafa (hajo) Kép hamar baratokra lelt Kép Zsolti es a tenger

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Na, most jutottam ide, de már megyek is, mert hazajött Apa. :D
Kellemes délutánt mindenkinek, este jelentkezem! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Most is csak egy ígéretre futja, vendégeink jönnek... Remélem, reggel tudok jönni...

Jó éjt, szép álmokat mindenkinek! 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


sziasztok!

Valahogy rávettem magam, hogy ismét gép elé üljek, és irjak néhány sort. Olvasni olvastalak, és innen meritettem újabb erőt, hogy valamit szóljak én is hozza. Tulajdonképpen az vigasztalt meg, hogy ti is hasonló gondokkal küzdötök. MÁr nem tudom, hogy pontosan ki mit irt, kinek mit kellene válaszolni (bocsi ezért), próbálom összesiteni a válaszaim.

Először is gratulálunk a házvételhez. Sok szerencsét kivánunk!!!!!! :P ...és további jó épitgetést.A tavaly őstől mi is áttértünk minden gáz mellett a fáskazánra. Össze se lehet hasonlitani a gázzal! Úgyancsak a központifűtést működteti, tehát bent a lakásban nincs a fa kozta szemét, füst, csak éppen a számlát csökkentette. Ha egyszer tehetitek, jó, ha az mellett döntötök. A férjemmel mi is folyton tervezzük, hogy még mit változtassunk, hogy jobb, szebb legyen az otthonunk. Jelenleg a padlás kiépitését tervezzük, ami legnagyobb valószinűséggel csak 2-3 év múlva lesz létrehozva. Nekünk is van banki kölcsönünk, ami még néhány évig hátráltat. Most szinte bánom, hogy ilyen hosszú időre belementünk, de akkor muszály volt. Viszont most kezdünk helyszükében lenni, főleg, hogy jön a második baba....

Nagy gratula a sikeres államvizsgához is!!!!!!!!Szerintem sem számit a jegy. Később úgysem érdekel senkit, hogy hányas volt, a lényeg, hogy megvan.
Zsuzsa, kitartást, és türelmet. Habár azt hiszem, én is hasonló félelmekkel küzdenék a helyedben. Sőt, talán még jobban, mert éppen azon gondolkodtam el, hogy mekkora szerencsém volt Jankával. 10 nappal a várt időnél hamarabb született. Utána gondoltam bele, hogy az idegesség felemésztett volna, ha letelik már a határidő, és várnom kellett volna, hogy melyik percben induljunk. Na, nehogy elbátortalanitsalak ezzel, nem ez a szándékom, csak úgy felidéztem az én érzéseimet. Annyira féltem akkor a szüléstől, hogy sokszor valósággal rettegtem is. Most más a helyzet. Már valamennyire tudom, hogy mire számithatok. :):) ...mert úgyis más lesz, mint amire gondolok:)

Edith, tulajdonképpen én is a hangulatváltozásaimmal küzdök. Egyik percben még minden ok, és később lehet, hogy már bőgni is képes vagyok, és teljesen magam alá kerülök. Én a fáradtságnak tulajdonitottam, meg sokszor a frontátvonulásra fogtam, de mostanában egyre bizonyosabb, hogy a terhességi hormonváltozás az oka. Szegény férjem szenvedi meg a legjobban, mert azt se tudja, hogyan vigasztaljon ilyenkor- Legalább délutánonként, felmegyünk Jankával a keretészetbe, és addig ő foglalkozik babaával. Én meg egyebet csinálhatok, pl virágot locsolok. Már ennél jobban nem is fáraszthatom ki magam, mert a pocakom szenvedi. Görcsöl is rendesen, ha nem adom meg azt a pihenőt neki. :):):)

Valószinű, hogy a jövő héten megyek ismét orvoshoz. Ez attól függ, hogy mikorra programálnak a Doppler tesztre. De remélem, hogy nem rövidült tovább a méhnyak......

Akartam kérdezni a másodszor terhes anyukáktól: tényleg igaz, hogy a második terhesség során korábban észlelhetők ilyen-olyan fájások? Olvastam valahol, hogy a második terhességnél már a 20.héttől jobban érezhető a méh keményedése, mig az elsőnél csak a terhesség vége fele. Remélem, csak hiábba rágom magam, de mióta felfedezték a méh--akármimet.....már minden kisebb fájástól is rossz jár a fejemben.


Kellemes napot nektek!

U.I. Pocakoskép még mindig nem készült, de a párom már megállapitotta, hogy kezdem visszavenni az egykori "teherautó" formámat. Amikor Jankával voltam terhes, akkor teljesen véletlenül azt a hasonlatot találta, mert az úton is, amikor sétáltunk, lassan mentem, meg hamar fáradtam, tehát szerinte úgy fújtattam, mint egy teherautó. Nem vettem sértésnek, és azóta is nevetünk ezen.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Na végre, tudok jönni. :D

Kiscsaj alszik, igaz, hogy még nem ebédelt, na, majd ha felkel...

Képzeljétek, reggel óta nincs víz a városban (pontosabban éjjel se volt már, de mi csak reggel vettük észre), mert a tegnapi vihar miatt áramszünet volt a vízműveknél. Csodás... :evil: :evil: :evil: Most már működnek a szivattyúk, de még legalább 4 óra, mire lesz víz... És én ma mosni akartam egy csomót... :x

Házdicséreteket, -gratulákat köszi! :D :D :D

Eszter!
De édesek vagytok!!! :D :D :D Drukk a kistesóhoz!!! :D :D :D

Móni!
Ferrari elhúzott, remélem, jóóóó messzire!!! :D
Nektek is drukk a kistesóhoz! :D :D :D
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás, csak kár, hogy nem tudtatok (annyit) fürödni! Nagyon jók a képek!!! :D :D :D Kicsi fiad nagyon édi, nekem a Mustafás és a huncutka tetszik legjobban!!! :D :D :D

Emese!
De jó, hogy jelentkeztél megint!!! :D És ilyen jó sokat írtál!!! :D :D :D Ne aggódj, majd belerázódsz!!! :D
Gázkazás vs. fáskazán: nem nagyon volt választási lehetőségünk, mivel Farkaslakán nincs gáz. :D De ha tényleg ennyivel olcsóbb, akkor nem is bánom (mondjuk eddig se izgatott különösebben :wink: ) Ha nem túl indiszkrét a kérdés, nektek milyen kazánotok van (márka, típus, teljesítmény). És ha esetleg írnál kicsit bővebben a tapasztalatokról, azt nagyon megköszönném (persze, ha úgy lesz időd)

Óóóóóóóóóó, mennem, kell, felébredt. (És rosszat álmodhatott, mert rosszekdű... :? )

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


rosszekdű=rosszkedvű
Bocsi :oops:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!
Megint itt vagyok :D :D :D Tünde ebédelt, félig-meddig egyedül: egy darabig hagyta, hogy a zöldbableves levét én kanalazzam a szájába, aztán ketten kanalaztuk, de a zöldbabot csak kézzel volt hajlandó enni. Úgy viszont befalta az egészet. A csirkecombot csak a csontról lerágva ette, a petrezselymes krumplit pedig eleinte kézzel, aztán kanállal, meajd vegyesen ette - de csakis egyedül. Viszont nem malackodott, a joghurtos menethez képest csak a kezei és a fél arca volt kajás. Azért ez már haladás, nem? :wink: :D :D :D De nagyon édes volt, és persze büszke magára :lol: :lol: :lol:
Na, ez jó részletes lett, bocsi. :D

Hol is tartottam?

Ja, igen. :)

Emese!
Én anno nem rettegtem különösebben a szüléstől, épp azért, mert nem tudtam mi várt rám. Sőt, túl jól voltam (igaz, csak 3 nappal hordtam túl :wink: ), igazából nem készültem fel lelkileg az "elválásra", és ennek tulajdonítom, hogy a vajúdás olyan hosszú lett. Legközelebb majd remélem, jobban sikerül. :) Vagy legalábbis sokkal rövidebben :)
A hangulatingadozásaidért pedig szerintem a három dolog egyszerre felelős, én nem vagyok terhes, mégis labilis néha a kedvem. És utólag ált. rájövök, hogy front volt, vagy épp nem aludtam ki magam rendesen... Vigasztaljon, hogy azért szülés után bizti jobb lesz a helyzet... :D
Kistesó már most kéri belőled a "részét" :) Az nem baj, ha pihizel, feltéve, hogy Janka engedi. :D
Jövő hétre mennek a drukkok, aztán számolj ám be rögtön, hogy mit mondott a doki!!! :D
Teherautó :lol: :lol: :lol: Ez tetszik :lol: :lol: :lol:
Mindjárt teszek képeket... Jó sokat... :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Na, akkor kajálós képek:

Joghurt volt reggelire, nem kellett, aztán mégis, aztán mégsem, felmérgelődtem, s ott hagytam, egye meg egyedül, ha akarja... Hát... evett is, meg nem is... amint a mellékelt ábra muutatja...

Kép

Kép

Kép

Azért tud szépen is enni - buktát :D Bár ezt is csak egy darabig, mert rájött, hogy szét is lehet trancsírozni, és az milyen jó móka... :roll:
Kép

Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Második adag kép:

Kiscsaj tegnapelőtti "remekműve", amíg a kedvesédes anyukája megírt egy rövid hsz-t a babaneten...

Kiszórt egy tasak szalicilt és alaposan szétseperte, plusz kent az arcára és a pocakjára is... Remélem, nem ette, meg, arra utaló nyomokat nem találtam...
Kép

Kép

És az uzsonnástasak-kígyó... :? Vagy 20 métert letekert belőle... :shock: Csak feltekerni ne kellett volna... :x Kiscsaj persze élvezte nagyon... :lol:
Kép

Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Egy kis mai vidámság:

Kép

Kép

Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ezt még muszáj megmutatnom. :) Hogy merjem majd nagyágyba tenni, ha kinövi a rácsoságyat, vagy jön a kistesó :?: :?: :?:

Kép

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Az előbb elég kurtán-furcsán hagytam abba, bocsi, de megadták a vizet, és gyorsan engedte a kádba, ha megint nem lesz, akkor legalább a WC-t tudjuk leönteni... Mert egyébre nem jó, olyan "szép tiszta" :?

Zsuzsa!
Ma nem jelentkeztél? Csak nem??? Úgy izgulok... :roll:

Edith!
Merre vagy? Sikerült végezned a nagytakarítással? Hogy viseltétek Kriszta távollétét? És ő? Ugye nem fárasztottad ki nagyon magad? Mikor mész legközelebb dokihoz? Nem teszel fel friss pocakképet?
Na, ennyi kérdés elég egyszerre... :wink:

Többiek?

Szép estét mindenkinek! :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Csak kivonatosan olvastam, mert sajnos nincs sok időm, fesik a fél házat, így kissé össze vagyunk zsúfolva, ráadásul Csnegi mára belázasodot, taknyos, köhécsel. Doki szerint semmi komoly, csak a hirtelen hőmérséklet változás miatt fázhatott meg kicsit, épp csak picit piros a torka.
Ma pedig dokitól hazafele jövet apukám egy kereszteződésben nem vette észre a táblát, s nem adott elsőbbséget, így belénkszaladt oldalból egy szabályosan közlekedő autó. Baja senkinek nem lett, csak iszonyúan megilyedt Csengi, meg picit beverte a fejét az ablakba. Mi pont a másik felén ültönk, de így is iszonyú volt a csattanást hallani! Autó behorpadt, de az sem olyan vészes. Viszont apumnak 2 hónapra elvették a könyvét. Iszonyú dühös volt, hogy nem figyelt. De már mindegy, jó, hogy nem lett nagyobb baj. S lehet, hogy ha levizsgázik, akkor egy hónap múlva visszakapja, mert az utóbbi években nem volt balesete. Még mindig remeg kicsit a gyomrom, ha rágondolok. :?

Nagyon jók a feltett képek! Örülök, hogy jól nyaraltatok! Nagyon vagisz lesz a ház is! Kitartást a kismamáknak, s türelmet a tesóprojekteseknek! Én is szeretnék már kistesót, de egyelőre még nem lehet, meglátjuk, ősszel megyek-e tanítani, ha nem akkor tesózunk, ha tanítok, akkor 2 évig nem lehet még tesó. Szívem szerint inkább tesókáznék :D
Na, megyek, mert beteg gyerekem éhesnek tűnik :)

katoca
 
 



Sziasztok!
Hol is kezdjem...nagyon aranyosak a fotók a gyerekekről, olyan jó őket nézni, felvidul az ember.
Móni bírom, hogy milyen kreatívan oldottátok meg az utazás problémáját :) . A képeiteket nézve jön, hogy az ember elmenjen nyaralni...Andris is hogy élvezné...de ez van, majd jövőre.
Emese, jó hallani rólad. Drukkolok a jövő heti vizsgálathoz. Nem tudom, hogy mennyire igaz, hogy hamarább legyenek fájásaid a második gyereknél...nekem nem volt hamarább, csak most van, de normál időben kezdődött. Egyébbként a pocakos képet várom :). Jó a teherautó hasonlat :lol: :lol: :lol: .
Edith hol vagy? Mi történik veled? Még mindig olyan rossz/változó a kedved? (ez úgy látszik most közöttünk elég általános) Írj magadról? Nem baj, ha panaszkodsz is, ha olyan a kedved, de legalább tudjuk mi van veled...
Meli bírom, hogy Tünde ilyen életvidám (pl. a vihar tetszik neki, meg a képek is sugározzák a jókedvet), ne nőjje ki :). Bírom, hogy milyen kreatív (zacskó-kigyó).
Mi nem vagyunk a legjobban...mármint hála Istennek a család jól van, csak én vagyok letörve. Rossz hír nincs, csak csalódott vagyok...írtam már, hogy mostanában sokat fájok, éjjel is szakadt le a derekam...de semmi, nem indult be a vajúdás. Így meg voltam győződve, hogy ma amikor megyek a dokihoz majd elmondja, hogy x ujj nyira tágultam...erre kiderült, hogy a múlt héttől semmi változas, puhult a méhnyak, csak nem tágultam....:( A baj az, hogy faros a leányzó, így nehezen ékelődik be, így még nem indult be a tágulás. Az orvos kihangsúlyozta, hogy a farrfekvés miadt fontos, hogy orvosilag be se indítsák a vajúdást és ne is siettessék...ok még várok valahogy, de a legpocsékabb benne, hogy a doki 20.-án megy szabadságra (szerinte én 18-án töltöm a 40. hetet), tehát nincs sok idő :cry: :cry: :cry: . Rendes volt, hogy azt mondta, hogy szerdán utazik majd el, tehát annak ellenére, hogy szabadságon lesz még 23.-ig hívhatom.
Olyan jó lenne vele szülni, mert Andrissal is olyan sok türelme volt, kivárta, míg lassan is, de a saját ritmusomba tágulok, nem úgy mint ahogy Magyarországon hallottam, hogy már 3 ujjnyi tágulással burkot repesztenek... Meg olyan jó volt, hogy azt is figyelembe vette, hogy Bécivel akarok vajúdni, és a szülés után is behívta a szülőszobába, úgy már ott láthatta, fényképezhette Béci a kis jövevényt.
Addig még van kb. 10 nap...hátha. Viccelődtem egyszer, hogy Andris a doki szabadság utáni első munkanapján született, és lehet, hogy Pici az utolsón...akkor jó poénnak tűnt (meg voltam győződve, hogy nem húzom ki a 40. hétig, mert általában a második gyerek hamarabb születik, Andrissal, meg 39. hetesek voltunk), de remélem hamarább meglesz, vagy üsse kő...de legalább az utosó munkanapont szülnék, nem más orvosnál.
Egyébbként már nem olyan a virágunk mint a kisherceg rózsája (nagyon tetszett a hasonlat :) ), mert azóta kinyilt még vagy 4-5, de azoknak már nem volt meg úgyanaz a varázsa.
Szép pénteket mindenkinek!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 



Majd elfelejtettem....Katóca mégegyszer gyógyulást kívánok nektek, kitartást a festés nevű felforduláshoz...meg ha jól tudom ilyenkor szükség van sok türelemre is a szakemberekhez...akkor abból is kívánok jó sokat.
Jó éjt!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

JAj, lányok, olyan aranyosak vagytok, hoyg így hiányoltok! :) NAgyon jólesett! :)

Nem, nincs semmi baj, csak torlódás volt nálunk. :o Kedden dolgoztam, de ne féljetek, nem volt semmi egerőltetés. Lassabban haladtam, mint normál állapotban, és nem is végeztem mindennel, de most már nincs sok. :) Krisztát még akkor este hazahoztuk. Jól viseltük a távollétét, én, mert nem volt időm rá gondolni, ő, mert rengeteg sok élményben van része falun. :)
Másnap reggel aztán édesanyámékhoz mentünk (ott nincs gép, net), csak tegnap délután jöttünk haza. Aztán tegnap mindenki aludt két és fél órát :shock: . Meg a gép is rengeteget szarakodik mostanában, tele van vírussal, IStván szombaton tisztítottaki, mégis újratelt. NAgyon felfedezték a címünket, és nagyon jönnek. :evil: :evil: :evil: Most is csak vagy 6-7-edszerre sikerült elindítani a gépet.
NA, kb ennyi rólunk. Amúgy jól vagyok, most nem ingadozok annyira, de különben is, ma egy különleges nap van, igyanis ma vagyunk 5 éves házasok, és két évvel ezelőtt ezen a napon lett pozitív a teszt Krisztával. :) :D :D :D :D :D :D :D :D Még nem tudom, mit csinálunk, de szeretém, ha kimozdulnánk valahová. :)
(Meli, nektek is a napokban volt nem???? Bocs', ha hadititkot kotyogok ki! :wink: :lol: :oops: )

Emese, tényleg jó, hoyg írtál, máskor is csak ihlessenek meg a bajaink! :wink: :wink: :wink: Persze, hogy mindenki hasonló gondokkal küzd, hisz szinte mind hasonló cipőben járunk. A fájásokhoz nem tudom, mit szóljak, mert nekem Krisztával is már kb a 15-16. héttől eléggé fájdalmasak voltak a keményedések, és végig keményedtem rendesen. Ezért is írtak ki aztán betegszabira szülésig. És most is néha nyilall az alhasam, de mintha nem annyira sűrűn és erősen, mint Krisztával. Szóval, úgy látszik, ebben sincs szabály. Szerintem is próbálj megnyugodni, és pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. Én nagyon szorítok, mindenesetre, hoyg babuci megvárja az idejét, és csak akkor bújjon ki! :)

zsuzs, ismers ez a várakozás. Nem szeretnélek elriasztani, de én, a mostani állásodhoz képest még 11 napot kellett várjak, és mikor a valódi fájások jöttek, már nem is mertem hinni, hoyg azok. :roll: Eléggé emésztő volt az a várakozás. :roll: :oops:

Meli, szenzációsak a képek! Látom, Tündének sincs baj a fantáziájával! :wink: :wink: :wink: Talán összebeszéltek Krisztával, és azért borogatnak, szórnak ki dolgokat. Meg kriszta egyszer a wc-papírt húzgálta maga után. :) :P

Katóca, kitartást a festéshez, egyszer lejár az is! És drukk, hoyg inkább tesókázzatok ti is! :)

Móni, tényleg ötletesen oldottátok meg az alvást a vonaton. Nekünk nem lenne ilyen járókánk, én a kocsiülésre gondolta volna ilyen esetben. :) Lefoglaltátok az egész kupét?
Örülök, hoyg csak a vége felé lett hidegebb a víz! Szerintem Krisztát sem lehetett volna kiszedni a vízből. :) Zsolti nagyon édes a kis szöszi hajával! :)

Eszter, sajnálom a vörös hadsereget. :( De majd ezután, na! Még semmi sincs veszve! :wink:

NA, megyek, mert Kriszta megunta a Vuk-ot, és már itt koslat mellettem. megyünk tízóraizni. :)
Szép napot mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ááá, ez nem ér!!! Edith, én akartam ma az első lenni, hogy

NAGYON BOLDOG HÁZASSÁGI ÉVFORDULÓT KÍVÁNJAK NEKTEK!!!

:D :D :D :D :D


Kép

A többit majd később, most magának követel a kiscsaj... :D :D :D

Addig is szép napot mindenkinek!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli, de ez sem járja! :P :P :P Honnan loptad a képet?????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Köszönöm... :)

Azért az én feltevésemet nem erősítetted meg :P , de engedd meg, hogy én is Boldog házassági évfordulót kívánjak nektek!!!! És adjon az Isten még legalább vagy 10x ennyi együtt eltöltött évet! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, merre vagytok? Már úgy megszoktam, hoyg itt is pörög az élet! :D :D :D :D

Én ma csináltam pocakosképet, és Kriszta is tevékenykedett ismét. Megmutatnám... :wink:
Szóval 16 hetes 3 naposan:
Kép
Kép

Kriszta ma művelődött. De ezt csakis egy kupac szekrényből kidobált ruhán tehette! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Kép
Kép
Kép

Még néhány ma készült kép:
Kép
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon kreativ babáitok vannak :D :D Mi még nem produkálunk ennyire, de talán azért, mert csak most kezd rájönni a menés fortélyaira. Már sokkal magabiztosabban járkál, de még kell fogni az egyik kezét. Mászni is csak most akarózik, de nincs elragadtatva tőle. Képes inkább addig forgolódni fenéken, amig eléri az elgurult játékot. Úgy vettem észre, hogy bátortalanabb, vagyis több időre van szüksége egyes dolgok megismeréséhez.

Meli, a fáskazánunk Viadrus, a teljesitménye függ a kazán nagyságától. Ahonnan veszitek, részletesen tájékoztatnak, és a ti házatoknak megfelelőt ajánlanak. Mi elégedettek vagyunk vele, habár gondunk kell legyen a megrakással (gázzal ellentétben). A férjem ajánlja, hogy ha vesztek, lehetőleg öntvény legyen és ne heggesztett, és az is jobb, ha félautomata, vagyis a megadott hőmérséklet elérésekor az ajtója leengedődik. Én sokat nem értek ehhez, csak azt irtam, amit Levi (férjem) mondott. Ha érdekel, Udvarhelyen a a Melinda Impex forgalmazza ezt a márkát.

Katóca, nagyon sajnálom, hogy összetörtétek az autót. :( :( :( Még jó, hogy nem esett nagyobb bajotok.

Zsuzsa, már nekem is átadtad a várakozás izgalmát. :lol: Naponta többször is eszembe jutsz, hogy vajon mi lehet veled? Drukkolunk!!!!

Edith, szépen gömbölyödik a pocakod. :):) Már addig halogatom én is, hogy képet készitsek a hasamról...valahogy nem jön össze. Túl sok egyéb tennivaló akad. A jómultkor még kérdeztem, csak valószinű nem vetted észre, hogy nálad is lány baba lesz? Kérdezted te is tőlem, irtam, hogy nagy valószinűséggel Jankának húgicája fog születni, amit nem is bánunk.

Ma este megkezdtük a fogmosás beiktatását. Igaz, hogy csak lent van 4 foga, a fenti kettő most mutatkozik. Már régebbtől megvettük a fogkeféjét, amit nagyon hamar be is tett a szájába. Pedig csak egyszer mutattam meg, hogy mit kell vele tenni. De fogpasztával csak ma este próbáltuk. Elég érdekes volt a reakciója a fogpastára, mivel nem várta, hogy a kefének ize is legyen. Ti hogyan csináljátok? Mert úgyebár nem lehet kiöbliteni a száját. Gondolom a gyerekfogpaszták lenyelése nem okoz gondot.

Ja, ezt még leirom, aztán megyek aludni, mert ismét késő van. Habár az utóbbi időben elég rosszul tudok aludni. Egyszerűen nem tudok elaludni, vagy ha mégis, akkor éjjel valamikor megébredek, és csak forgolódok. Érdekes módon nappal nem vagyok annyira fáradt ettől. Na, de nem ezt akartam irni, hanem azt, hogy nem tudom minek véljem, véletlennek, vagy tényleg ennyire értekezek már Jankával. A délután elmentek az apjával kenyeret venni, én addig még a kertben tettem vettem. Mikor visszajöttek, bevittem lefektetni, és ameddig ott forgolódott az ágyon beszéltem hozza. Kérdeztem, hogy hol voltatok tátival, kenyérért? Errefel Janka azt mondta, hogy "pápá", ami ételt jelent nála. Tehát már összeköti a kenyér szót az étellel. Utána meg kérdeztem, hogy mit láttatok az úton (pedig nem is sejtettem, hogy láthattak valami számára figyelemre méltót), mire janka utánozni kedte a lovacska hangját. És folytatta nagy boldogan. Csak később kérdeztem meg Levit, hogy láttak-e lovat az úton, és mondta, hogy tényleg láttak. Mondom, lehet, hogy csak véletlen volt, de olyan jól jött össze ez a "párbeszéd".

Na most már tényleg jó éjszakát!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Igy segitett édesanyámnak gyomot szedni Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép

Mi is nagyon boldog házassági évfordulót kivánunk mind a két párnak!!!!!!

Egyébként elárulom, hogy nekünk e hónap 16.-án lesz a 2 éves évforulónk. Ti milyen dátumon esküdtetek?

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap akartam írni, de csak nem sikerült... Este pedig kerti partin voltunk, éjjel fél 3-kor értem haza (Apa hamarabb, mert fáradt volt nagyon, 12órázik, hétvégén is :(). Persze Murphy aktiválta magát, Tünde hosszú ideje nem aludt ilyen rosszul... Bár ez relatív, mert normális körülmények között fel se vettem volna 2-3 ébredést, illetve a 6 órai kelést, de ma kivételesen nagyon rosszul esett... Ráadásul a torkom is fáj, megerőltettem az éjjel, énekeltünk egy csomót, ooooolyan jó volt... :D Most viszont zombi vagyok, és csak itt punnyadok... :roll: :roll: :roll: Tünde meg nézi a Minimaxot... :oops:

Az előbb olyan édes volt ez a jány... :D Ment a Minimaxon a Grover és táncoltak meg tapsoltak benne, Tünde meg szépen csinálta utánuk :D Még forgolódott is! Olyan aranyos volt, majd megzabáltam :D :D :D

Katóca!
Csenginek gyógyulást kívánunk! Neked meg, hogy minél hamarabb túl legyetek a festéses hercehurcán és pihenhessetek a szép "új" lakásotokban! :D
Hú, ez a baleset elég rosszul hangzik, de jó, hogy nem lett baja senkinek!!! :?
Ha tesókáznál, akkor drukk, hogy összejöjjön! :D

Zsuzsa!
Én is bírom, hogy ilyen jó természetű a jányom, és én is pont az szoktam mondogatni, bárcsak ne nőné ki! :D
Sajnálom, hogy most már kezdett kínlódássá válni az állapotod, az senkinek nem jó, hogy nem tudod kipihenni magad... :( De sajna nincs választásod... Drukk, hogy most már hamar kibújjon a leányzó! Vagy lehet, hogy már úton is van? Minden reggel úgy ébredek, hogy lehet, már a kórházba vagytok... :roll:
Most nézem a vonalzódat, holnap telik ki a 40 hét! Hogy eltelt az idő! :D Szorítok, hogy a Pici ne várja meg, hogy dokibácsi elutazzon!!!

Edith!
Sajnálom, hogy vírusos a gépetek :( De örülök, hogy jobb a kedved!!! :D :D :D
Végül hogyan ünnepeltetek?
WC-papír-kígyó? :roll: Asszem annak jobban örültem volna, azt nem lett volna muszáj visszatekergetni... :lol: :lol: :lol:
Évforduló: nem titok, 17-én lesz :D Köszi a jókívánságot! :D
A képet meg a másik fórumon tetted fel még anno... Én meg emlékeztem rá és jól megkerestem :wink: :D :D :D
Olyan aranyos a pocid!!! :D Most már egyre jobban kezdem megkívánni... :wink: :D
A közös képek nagyon jók! Olyan helyesek vagytok! :D :D :D
Kriszta édes mint mindig!!! :D Kis tündér a szőke fürtjeivel! :D :D :D Tegnap Tünde is "ruhapróbát" tartott, képes volt - többek között - szétszedni az összes zokniját... :roll:

Emese!
Kreatív babák: nem vagytok még elkésve semmiről, sőt, örülj neki és használd ki, hogy Janka még nem tevékenykedik annyira... Majd fog... :wink:
Kazánügyi felvilágosítást nagyon szépen köszönöm, este megosztom Apával :D
Fogmosás: Tünde elég régóta "mossa" a fogait (14 van neki), de még mindig fogkrém nélkül. Ahogy ismerem, abból csak nyalakodás lenne... Majd ha nő még egy kicsit, akkor kap krémet is a kefére :D
Nem hiszem, hogy véletlen lenne az alvás előtti beszélgetésetek. :D Nagyon ügyes a lányod! Még egy kicsi, s ő fog esti mesét mondani Neked... :wink: :lol:
Látom, komoly segítségetek van a kertészetben! Nagyon édes!!! :D :D :D
Jókívánságot köszönjük! :D
Nahát, mindenki júliusban ment férjhez??? :lol: :lol: :lol:
Na, megyek, el kéne indítani a mosógépet... :roll:
Írjatok!!! :D
Szép napot mindenkinek! :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: