Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az agyhártyagyulladás elleni védõoltás nem ez a ma már sokat emlegetett 2 hónapos oltás???? Én eddig azt hittem. Emma holnap fogja megkapni. Mert ha a 2 hónapos oltás nem az, akkor nem értem.

Bera, Beszti!

Nekem formátumra jobban tetszik a kis színes tábla, mi lenne ha a kettõt kombinálnánk, és maradna Bera táblázata, de a testvérek is pontos születési dátummal lennének? Esetleg náluk is ugyanúgy jelezni lehetne színnel, hogy kisfiú vagy kislány. De a sorrend a topik cím szerinti babák születési dátuma szerint lenne. Persze nálam nincs csak egy baba, úgyhogy könnyen beszélek, nyugodtan szóljatok ha nem így gondoljátok, mert végülis nekem mindegy.

sasha!

Nem mondom, szép nagy baba! És nekem még az Emmára mondják, hogy óriási, pedig õ csak 5400 gr körül van és kb 59 cm. És azt mondja mindenki hogy minimum 3 hónaposnak néz ki.

Viki!

Érdekes ez a gyümölcslé dolog. Emma tápszert eszik sajnos nagyrészt, mert a tejem, kb 1-2 evésre elég neki összesen (amit egész nap fejni tudok), és ki tudja hogy ezért vagy nem ezért, de elég nehezen kakil. Na emiatt õ kap napi kb 4 kanál szõlõlét, amitõl tud kakilni. Ezzel most nem akarok a fejemre zúdítani egy nagy vitát, hogy ez most jó vagy sem, csak elmondom hogy így van. Szóval ezek a gyümölcslevek hashajtó hatásúak, ettõl lehetett nálatok is a hasfájás. Egyébként Emma nagyon szereti a szõlõlét, és kipróbáltam nélküle, a szélgörcsei ugyanúgy megmaradtak, csak még kakilni se tudott. Persze akinek van elég teje annál jobb nincs.

Kataa!

Igen, majdnem pont egyidõsek, még Sasha kisfia született akkor.
Akkor nem lehetett túl jó éjszakád. pedig épp irigyeltelek tegnap mikor olvastam hogy minden evés után szokott aludni a kisfiad. Nálunk nappal Emma szinte semmit sem alszik, igaz így szinte minden éjjel szunya van 12-5-ig, utána meg kb 1/2 6-8ig. Most is csak azért van idõm egy kicsit írni, mert el voltunk sétálni, és a kocsiban elaludt, én meg benne hagytam az elõszobában.Kép Persze azért a sapikat lehúztam róla.

Bringa!

Remélem nálunk is lesz javulás. azért a hiszti dologban én nem vagyok biztos, pl most is hogy indultunk sétálni, és beraktam a kocsiba úgy elkezdett üvölteni, hogy rögtön sötét vörös lett a kis feje, és nem vett levegõt. Persze ha elkezdtem tologatni rögtön elhallgatott. Megállt a kocsi, üvöltés-nem sirdogálás. és számtalanszor produkál ilyet. Pedig nem arról volt szó hogy hagytam sírni, és ugy váltott át, hanem egybõl üvölt a kis manó. Mi ez ha nem hiszti?Kép

Zsani!

Már nem adok rá sapit, csak fürdés után kb 1 órára. Lehet hogy azt se kéne, nem tudom. De elég nagy haja van, fõleg hátul és nem tudom szárazra törölni. Fõleg hogy közben üvöltözik, mert bár fürödni imád, de törölközni meg öltözni már kevésbé.Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
igen, értem Viki.


Manó,
nem az. Kattins ide:
[url=http://www.hazipatika.com/articles?aid=19990330193008" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/articles?aid=19990330193008[/url];HPID=DAD05D6B-D060972F-2F9A3AAD-054D550B

meg ide:
[url=http://www.babaszoba.hu/services/vaccination?BCID=F4EFAC84-D52B209B-8399B24B-5C2AC98C" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/services/vaccination?BCID=F4EFAC84-D52B209B-8399B24B-5C2AC98C[/url]

meg esetleg ide:
[url=http://www.elender.hu/~oltinfo/" TARGET="_top]http://www.elender.hu/~oltinfo/[/url]

És mindent megtudsz.KépKépKép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Közben ma kicsit itt ragadtam a gép mellett amíg Lili aludt - legalább kipróbáltam hogy is megy ez - és valami ilyesmit tudnék max. csinálni.
Aki kimaradt, annak nem találtam meg az adatait.
De nincs harag, ha bármi mást választunk, legalább megtanultam hogy kell ilyet csinálniKép

<pre>
nick kor lakhely gyerek neve született testvérek
Molnárka 30 [size=-1]Prága[/size] Marci 2002.05.08 [size=-2]Peti és Bálint 2000[/size]
Kata007 36 [size=-1]Miskolc[/size] Dóra 2002.05.29 [size=-2]Anita 1987 és Daniella 1995[/size]
Viki 26 [size=-1]Budapest XIV.[/size] Levente 2002.06.04 [size=-2]nincs[/size]
Bera 35 [size=-1]Debrecen[/size] Lili 2002.06.07 [size=-2]Dorottya 1993[/size]
Panda 26 [size=-1]Halásztelek[/size] Ádám 2002.06.12 [size=-2]Noémi 2000[/size]
Beszti 28 [size=-1]Szigethalom[/size] Nátán 2002.07.07 [size=-2]Benjámin 1999[/size]
Ilke 27 [size=-1]Budapest IV.[/size] Lili 2002.07.12 [size=-2]nincs[/size]
Zsani 28 [size=-1]Budapest XIII.[/size] Juli 2002.08.02 [size=-2]nincs[/size]
Csics 26 [size=-1]Budapest[/size] Peti 2002.08.08 [size=-2]nincs[/size]
Pszi 26 [size=-1]Budapest VI.[/size] Balázs 2002.08.16 [size=-2]nincs[/size]
Zsuzsa 28 [size=-1]Gödöllõ[/size] Elõd 2002.08.17 [size=-2]nincs[/size]
Bringa 27 [size=-1]Veszprém[/size] Hanna 2002.08.22 [size=-2]nincs[/size]
Kataa 27 [size=-1]Budapest[/size] Alexander 2002.10.08 [size=-2]nincs[/size]
Sasha 23 [size=-1]Budapest XIX.[/size] Gábor 2002.10.09 [size=-2]nincs[/size]
Manó 25 [size=-1]Budapest X.[/size] Emma 2002.10.10 [size=-2]nincs[/size]
</pre>
berka
 
 

 
 

Ágci: ez az Oltinfo honlap nagyon jó Kép

Manó: a két hónapos oltás is agyhártyagyulladás elleni szer, de van egy másik oltás is, az nem kötelezö, csak ajánlott.
Szerintem senki nem fog itt acsarkodni rád, amiért adsz gyümölcslét a bébinek. Biztos vannak olyanok, akik nem értenek egyet ezzel, de ö a Te gyereked Kép Szerintem a többi kakilássegitö módszer sem üdvösebb (szélcsö v. hömérö, esetleg beöntés) ennél. Nálunk szerencsére ezzel nincs gond, mert nagyjából két napra van a lány rendszeresitve Kép))

Ti nem vagytok álmosak? Én ma úgy ébredtem, mint akit kifacsartak, és most is nagyon álmos vagyok. Nem az ébrenléttöl van, mert Juli szokás szerint este 8-tól reggel 6-ig aludt... Pedig már vitamint is szedek. Szerintem attól van, hogy csak gyüjtöm a fáradtságot, csak gyüjtöm...

Többgyerekesek: mikor van az, hogy az ember lánya végre leheveredhet az ágyra egy kicsit olvasni, és senki nem kiabál utána, hogy menjen már? Én imádom, mikor a kiscsajjal foglalkozom és vigyorog rám ezerrel, de már alig várom hogy kicsit magam lehessek Kép

zsani
zsani
 


Sziasztok Lányok!

Már régóta olvaslak benneteket, és most, hogy új topikot nyitottatok, szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Kislányom van, Napsugárnak hívják, és 2002.06. 20.-án született Kecskeméten. Súlya 6.25 dkg, nem valami sok, fõleg ha Sasha kisfiát nézem, igaz, õ kisfiú. Napsugár sajnos tápszert eszik, kiskanalat még nem nagyon szereti.
A ti gyerekeitek is szeretnek fürdeni? Az enyémnek egyfolytában jár keze-lába, és csupa víz az egész fürdõszoba!! Ja, és imád billentyûzni, szeretne üzenni nektek valamit: x gj0000000000000000 l.ûÁ


Hát ennyi, sziasztok,


Ildikó és Napsugár
ildikó
 


Szia Ildiko druszam, udv kozottunkKép
Csak azert irok gyorsan, mert uuugy orulok, hogy vegre valaki, akinek nem oriasbebije vanKép Az en Rekam /epp tegnap voltunk sulyzozni/, 6720 gr. Mindig nezegetem a babaszoba.hu-n, hogy benne vagyunk-e meg a normalisban. Benne, sot az atlagban is, szoval nincs gond.
Pedig Rekat is mindig nagyobbnak tippelik a koranal, szerintem az "oregek" mar elfelejtettek, milyenek voltak az O csemetejuk, szinte minden babat idosebbnek latnak.

Mennem kell, most oltari siras kerekedett, egyszeruen nem akar elaludni, pedig mar szinte kinyopmja a szemet, olyan almosKép

Viki,
kajailag: en most adtam eloszor kesz bebietelt, eddig en fozogettem a repat, krumplit, reszeltem almat, stb. Bar nincs is stb, mert ennyit eszik eddigKép Szoval pazarlas nalunk sincs. Szerintem en dokim azert mondott 1 hetet, mert Reka nem az a vasgyuro, es gondolta, hizlaljuk. Mondjuk, O mar 3 honapos koratol hizlalnaKép
Bocsi, hogy rakerdezek, remelem, nem bantlak meg vele, tenyleg joszandekbol irom: a tablazattal kapcsolatban, jo Neked igy?
K vitamin: anno amikor utoljara felirattam, csodalkozva kerdezte a doki, hogy eszik mar gyumolcsot, nem? Mivel akkor nem evett, felirta. En mar nem adok Rekanak, de azert orulnek, ha valaki pontos valaszt tudna adni.
Az oltasrol nekem most azt tanacsolta a vedono, hogy 1 eves kora elott par nappal irassam fel, mert akkor meg ingyenes, es majd utana adassam be, mert akkor mar eleg egy /ha jol emlekszem/

-Afonya
afonya
 
 


Bera!

Nem versengés képpen!!KépKépKép
Nagyon szivesen elmondom, hogy hogyan lehet egy Excel táblát kimenteni ugy, hogy azt JPG állományként ide be tudjad illeszteni! Az Excel állománynak esetleg az lehet az elönye, hogy szebb formázásokat lehet csinálni (pl. cellaszint), és automatikusan tud számolni is dolgokat, mint pl. én most a hetek számát ezzel csináltam meg.

Lányok, ti hogy gondoljátok?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bocs, végül javítottam, hogy ne legyen olyan nagy a kép, és senkit ne zavarjon a letöltésnél.

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Halihó!Kép

Viki!Kép

Szerintem nem egy személy pörget egy topikot! Ilyen nem lehetséges! Fõleg, hogy vagyunk nem is tudom hányan és mindannyian jó dumásakKép De azért örülök hogy ezt irtadKép
Az oltás helye jó piros, meg szerintem fáj a helye, mert borogatni próbáltam, de amint hozzáértem úgy üvöltött szegény. Mostanra már jobb kedve van és eddig láza sem volt.
Konakiont én addig fogok neki adni amig nem eszik már rendesen. A k vitamin nagyon kevés élelmiszerben található meg és én csak a répáról tudom, hogy tartalmazzaKép
D vitamint is addig kap amig meg nem kezdem a hozzátáplálást. Ez még legalább 6 hónap!Kép

Manó!Kép
Hát a te babódnak is szép súlya van nem mondom, de hát Gabim viszi a pálmát. Mondjuk õt nem 3 hanem 6 hónaposnak nézikKép

Ildikó!
Szia itt "minálunk"Kép Örülök, hogy végre irogatsz az olvasgatás utánKép

Bera, Beszti!
Nem tudnék dönteni a két táblázat között, mert mindkettõ csudijól sikerült!Kép

puszi, mert meg az anyagyeremánide c müsorKép
sasha és a 2 hós gabi

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Adataink: Conti 34 év Budapest XVIII. Bernadett 2002.07.18., Barbara 1989.10.20.

Panda! Én évekig úgy tudtam beadni a gyógyszert a lányomnak, hogy összetörtem a tablettát és egy kiskanál mézbe kevertem, és készítettem rögtön innivalót, hogy utánna "leigya". A szirupok után is rögtön itattam. Egyébként együttérzek, mert vagy hat éves koráig cirkusz volt a gyógyszerekkel.

Fürdéssel kapcsolatban: Nem tudom van-e másnak is fürdetõszekrénye, de már nem sokáig tudom használni, átlósan sem fér már el benne a lányom. Csak azt nem tudom hogy lehettem akkora marha, hogy nem láttam mekkora a kád. Persze az tetszett, hogy utána szekrényként lehet használni. Vehetek új kádat.Kép

Kaja: Nálunk nem fogy el egyszerre 100 gr-nál több fõzelék, bár szopi is csak ennyi "fogy", a lányom marad a létfenntartásnál, megint csak 100 gr-ot hízott 10 nap alatt.

Csics! Mikor van akkor a tali? Nekem az Europark nagyon jó! Csak mikor?

Conti Betti 21 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Irigykedve néztem a talis képeket, szívesen csatlakoznék hozzátok két nõnemû ördögfiókával.

K-vitamint ált. addig kell adni, míg kizárólag szopizik a babó, én a "nagyobbiknak" 6 hónaposan kezdtem el gyümilevet adni, de mivel lassan állt át, még 9 hónapos korában is kapott a K-ból.

D-vitamint 1 éves korig adtam, most hogy itt a vacak idõ és nem tudunk eleget a napon lenni, a 22 hónapos lányomnak újra adom, hetente 2-3 alk., a pöttömnek meg naponta.

Az agyhártyagyull. elleni oltásról a dokink azt mondta, az 5 hónapos oltás után szokták adni.

Zsani
Én ezt az elsõ babánál úgy oldottam meg, hogy kb. 3 hetente kaptam a páromtól egy nap "kimenõt", egész napra övé lett a baba néhány üveg tejcsivel.

Adatok:
Luca Lívia 2001.02.14.
Rebeka Laura 2002.08.07.
Bajni, Bp. XVI., 30 év
bajni
 
 


K vitamin: addig kell adni a babáknak, amíg kizárólagosan csak szopnak. Én annak idején megkérdeztem, hogy miért és valami ilyesmi volt a válasz: a K vitamin a bélben termelõdik, de csak akkor, ha kap valami mást is a baba anyatejen kívül. Sõt! Ha már egyszer kapott tápszert, illetve nagyritkán kap, akkor is felesleges. Szoval mi csak 2-3 hétig adtuk, mert kellett a pótlás.

bera
berka
 
 


Sziasztok Lanyok,
Na tul vagyunk a 2 honapos oltason.Hat sirni csak egy percig sirt,de azt hszem fajlala ja helyet es nyuogosebb is a szokasosonal.Altalaban delutanonkent van fent tobbet de ma csak kezben hajlando lenni es olyan sertodotten nez hogy csak na.Pedig nem is en adtam be neki az oltast : ))))
Mar tul vagyunk egy kupon es este is adok neki hatha jobban fog aludni.

Kviki,
Persze minden baba fejlodese mas,soha nem jo osszehasonlitani ket egykoru babat.Tudod a noverem gyerekekei is koraszulottek voltak es semiben nem voltak lemaradva,csak kesob jottek ki a fogaik.Ugyhogy ne aggodj Levike mar reg behozta azt a ket honapot; )))
Mi is kertuk az agyhartyagyulladas ellenit es nekunk is fizeti a keruleti onkormanyzat.Persze nem szeretik a babak az oltast de jobb a rossz dolgokat megelozni.

Mano,
Hat nekem is kap tapszert Alex mert keves a tejem sajnos.Ugyhogy egy cipoben jarunk.Nalunk ket neha harom naponta van kaki.A doki neni szerint a tapszer miatt ez normalis.
Hat nem tudom melyikunk jar jobban,mert O nappal egy angyal es egesz delelot alszik delutan is kb 3-ig utan meg nezkel.Negy nyugos hala istennek ezert nem ertem ezt az utobbi 2-3 ejszkas bulit.Talan megerzi hogy megjott a teli hideg,vagymar nem tudom mire fogjam.Mert nem hasfajos csak nagyon neha a kapott anyatejtol.Te is kapsz???En altalaban 2* adok tapszert es 5* anyatejet ha van de mindig tudnak egyforman adni a gyujtobol.
En is csak furdes utan adok ra sapkat.
Anyukam eroltte az elso hetekben allandoan de en lebeszeltem rola idovel.

Zsani,
Hat nem hiszem hogy a kozeljovoben lesz ra modunk hogy magunk legyunk.En mar ttol is boldog lennek ha csak ugy magamtol fekudhetnek le este es akkor amikor akarok.
De nem baj lenyeg a baba!!!!
Gondolom a tobbgyerekes anyukaknak meg nehezebb,minden tisztelet nekik.

Ildiko,
Udv itt kozottunk,nagyon szep neve van a kislanyodnak: )

Beszti,Bera,
Nagyon ugyik vagytok mindketten tablazatugyileg : )))Koszonjuk.
Afonya,
Ez az orasbabasag csak mostanaban divat.A mi idonkben meg a 3.5kg-os gyerek szamitott nagy csecsemonek.Mostmeg mar az a furcsa ha nincs 4 kg a baba.
Bar en orulok hogy nem lett tul nagy es a lenyeg hogy magahoz kepest szepen fejlodik.Gondolom ez azon is mulik hogy a szulok milyen tipusok testileg.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Micsoda forgalom van itt! KépKép

Beszti!
Jobbulást!!!!!!

Viki!
Köszi a dícséretet. Pedig ha tudnád, hogy mi milyen sokára fordultunk meg...
Az egy hónappal fiatalabb babák már régen forogtak hasra, hátra, Dóri meg csak tekeredett, de nem akart megfordulni. Kép
A bébiital lefagyasztás tényleg klassz ötlet. Eszembe nem jutott volna! Kép

Afonya!
Köszi! Kép
Réka viszont milyen szépen kezd mászni! Kép
Azért hidd el, hogy nagyon szét kell nézni, hogy bármerre dõl, ne üsse be a fejét, mert ha megunta az ülést egyszerûen hátravágja magát, vagy hasra. Kép

Bera, Beszti!
Nekem mindkettõ tetszik! Kép
Viszont Manó ötlete tényleg jó. Kombináljuk a kettõt.

Látom már bera meg is tette!
Szerintem szuper! Kép

Sõt Beszti is!
Ez is szuper!

Beszti!
Engem érdekelne ez az Excel-es dolog, ha idõd engedi. Akár mailban is jöhet.

Sasha!
Köszi! Kép

Zsani!
Én ma délben aludtam egyet Dórival, pedig nem szokásom. Ilyenkor szoktam utólérni magam a házimunkában, de ma csak kóvályogtam egész délelõtt olyan álmos voltam. Kép

Más! Én ha ledõlök az ágyra mert éppen elvan Dóri, vagy az apja foglalkozik vele, akkor a Dancsinak van azonnal anyabaja, pedig õ már lassan 8 éves. Kép

Zsuzsa!
Köszi! Kép
Amint lesz róluk közös, azonnal felrakom. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jo Reggelt Mindenkinek
Bera,Beszti
most megsértötem egy picit mert Sasha lakhelyéhez odaraktátok hogy xix ker.de az enyémhez nem Kép pedig én is oda irtam hogy kispest és az ugye xix ker .különben mindkét tábla nagyon klasz Kép

Panda
nekem is jo a 3óra

Kataa
pedig már ugy örültem hogy végre élöben is talihatok veled és Sashával is Kép de remélem egyszer te is eljösz majd a talira

Gyógyszerbeadás :
én probáltam már fecskendövel de nekünk nem jött be mert kifolyt a száján miután belenyomtam a vitamint vagy a gyogyszert minekünk a kiskanalas modszer jötbe de az is csak ugy hogy én fogom petikét az ölembe és kicsit hátra halytom a fejét apa meg beleönti a vitamint igy egyböl a torkába megy és nem tudja kiköpni Kép

K vitaminés D vitamin:
én csak adig adtam a K vitamint amig lenem eset a köldök csonkja mert Petike az elejétöl fogva kap tápit az anyatej mellé aban meg van K vitamin de D viamint azt kap és még 1 éves koráig kapni is fogja mert a fogakhoz is kell napi 1 cseppet ezen felül Petike még C vitamint is kapp napi 5-6 cseppet .

Áfonya,Viki
tényleg egyéni a fejlödés meg atol is függ hogy mien sulyú a baba PL: hamarabb megtanul forogni egy 4honapos és 6kg baba mint 4hónapos 8kg baba ez tapasztalat Kép mert hogy Petikém tud minkét irányba már forogni elentétben az uncsi tesojával aki még nem tud egyik oldalra sem fordulni Petikém 6kg uncsiteso már majdnem 8kg és mindketöjük 4honapos Kép tehát ez sok mindentöl függ ne AGGODJATOK Kép

Sasha
igen hétfö 16-ra gondoltam jo akor legyen 14 óra ferenciek tere de bababarát helyet nem ismerek Kép legfejebb tázo-kávézo helyet a Zserbot a váci utcában Kép ha az megfelel mindenkinek akor legyen az .de ha tud valaki jobb helyet akor irja le Kép. remélem jobban van már Gabibaba és nem viselte meg az oltás általában nem lesz töle semmi bajuk a 2honapostol csak a 3honapostol szoktak belázasodni mert az már kombinált a 3 hónaposnál én is ugy csináltam mint Viki itthon rögtön lázkúpbe borogatás már amenyire sikerül egy izgö-mozgo gyereknél este ugyan ez fürdés utén kúpbe és másnapra semmi baja sem volt Kép

Zsani
akor mikr lehet beadatni a mennigokokos eleni védöoltást hány honapos korba : mert én ugy halotam hogy 6honapos korban lehet ? mert én szeretném beadatni Petikének és a jövöhéten megyünk a 4hónaposra .

Conti
én csak Pandával Talizom ott hogy Petikét megvizsgálja az igazi tali Hétfön lesz a Ferenciek terénél remmélem ara eljösz ? de veled is szivesen talizok ott .

na ez jo hosszú lett Kép
Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Csics!

Az, hogy én nem írtam oda csak a tájékozatlanságomat tükröziKép, ugyanis Sasha úgy adta meg, hogy XIX. ker., Te pedig úgy, hogy Kispest. Sajna én meg nem tudtam beazonosítani. De ugye nem komolyan sértõdtél meg? Kép

Egyébként gratulálok Petinek a forgáshoz! Szerintem ez nagyon szuper, hogy minden irányban forog, ez is azt mutatja, hogy nincs nagy gond, hiszen a forgáshoz tudnia kell a fejét is emelni. Örülök neki. Nekünk a doki néni azt mondta, hogy bármikor el lehet kezdeni a meningitisz elleni oltást, mi holnap fogjuk az elsõt megkapni.

Tényleg:van már valaki köztünk, akinek a babája megkapta az elsõt? Nincs tapasztalatotok? Láz, nyûgösség...ilyesmire gondolok.

bera
berka
 
 


Csics!

Én meg csunya és lusta voltam, és egyszerüen kimásoltam Bera táblázatát, és nem is ellenöriztem.
Ugyhogy az ö véletlen hibái is benne lehetnek, söt még én is csinálhattam bele, amikor a születési idöpontokat irtam be, mert más sorrendben kellett megadni, hogy az Excel dátumként megegye. Bocsi töled, meg elöre is a többiektöl, kéretik senkinek sem megsértödni,KépKép csak jelezzétek a hibát és javítva lesz!Kép

Bera!

Nagyon csunya lennék, ha azt mondanám, hogy én szivesen csinálnám tovább a táblázatot??
Persze nyugodtan mondd, hogy igen!KépKép

Bocsi, de OFF nagyon:
Kata007, Bera!

Excel táblát képként föltenni:
Nem közvetlenül lehet JPG-be vagy GIF-be elmenteni, azért:
1. megcsinálod és formázod Excelben a táblázatot
2. kijelölöd és kimásolod azt az Excel Sheet-böl, ami tartalmazza a táblázatot a vágólapra (Clipboard) a Szerkesztés/Másol (Edit/Copy) paranccsal
3. beilleszted egy olyan rajzolóprogramba, ami már el fogja tudni JPG-ként vagy GIF-ként menteni (én elöször Paint-be illesztettem be (Szerkesztés/Beilleszt Edit/Paste), ott elmentettem BMP-ként (az Edit/Copy to... paranccsal, hogy pont táblaméretü legyen a kép), és azt PhotoDraw-ba megnyitva mentettem el GIF-ként (azért abban, mert a JPG jobb minöségü lehet ugyan, de ugyanaz a tábla több, mint kétszer akkora volt JPG-ben, mint GIF-ben). Azért kellett elöször Paint-ben is elmenteni, mert a PhotoDraw nem tudta vágólapról beilleszteni.
Ezutám már az itteni képberakási módszerrel fel lehet rakni (image parancs).
Természetesen a táblán változtatni csak Excelben lehet, és utána megint végig kell csinálni az egész müveletsort.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jó reggeltb Mindenkinek!
Remélem, mindenki nyugodt éjszaka után veti bele magát ebben az Északi-sarkot megszégyenítõen hideg napba!Kép

Manó!
Ez tényleg egyénre szabott. Nekem kezdettõl fogva rengeteg tejem volt, de 1 hónapig kellett adni a Levinek valami speciális (koraszülötteknek való) tápszert (1/3 arányban). Na amíg azt kapta, naponta kakilt, amióta kizárólag anyatejes, azóta van, hogy heti egyszer jön össze a "dolog".
Pedig nincs szorulása, egyszerûen ilyen az emésztése. Az orvosok szerint ez normális... én is próbálkoztama szõlõlével, mert ajánlották, csak azt is mondták, hogy kizárólag magyar szõlõt vegyek (most már nem igazán lehet kapni), és amelyiket nem nagyon permetezték. Na, hol lehet ilyet venni? Szerintem sehol. Amúgy nem is gondoltam volna, hogy ilyen nagy probléma az új étel bevezetése. Bár valószínûleg csak én dramatizálom túl, bocsi érte.Kép
Sajnálom, hogy nincs elég tejcsid, de amit oda tudsz adni, azért az is valami. Látod, én meg nem tudtam már hova pakolni, az apósomék fagyasztó ládája tele van a tejeimmel, és lassan kidobásra kerülnek, mert nem tudtam elpasszolni. Sokan nem szívesen adják oda más anyuka tejét a babájuknak, meg ez ugye nem a gyûjtõbõl van, hanem fagyasztott (bár tök steril, mert magunknak faygasztottam, csak nincs rá szükség).

K-vitamin: azért hoztam fel a témát, mert nekünk a kórházban és ithhon (a házi gyerekorvos) tök mást mond. A kórházban azt mondták, addig kell adni, amíg Levi csak tecsit kap. A védõnõ elég érdekes stílusban (bár ezt már megszoktam tõle) közölte, hogy ez hülyeség, meg minek...stb. A gyerekorvos szintén azt mondta, nem kell. De egyre több helyen olvastam, hogy rájöttek, mégsem árt z a babának, ha addig kapja, míg tejcsizik. Szeretem, mikor a dokik között ilyen nagy az egyetértés...Kép Te meg döntsd el, mit csinálsz. Én adoma Levinek (most már csak 2 hetente), de a házi gyerekdokinak ezzel nem dicsekszem. Ugyanez volt a tápszerrel. A kórházban mondták, hogy KELL, a védõnõ meg majdnemhogy leidiótázott, hogy ez mekkora baromság, meg hogy kimutatták, hogy a tápszeres babák nem lesznek olyan okosak (na, gondoltam ha ez így lenne, a védõnõ biztosan tápos volt...Kép). Úúúúúúgy utálom, hogy semmiben nem egységes a vélemény, mi meg itt állunk néha tök kukán és nem tudjuk eldönteni, mit csináljunkKép.

Ildikó, Bajna,
üdv közöttünk. Napsugár már most gépelget?Kép Mi lesz késõbb?Kép

Bera,
mi jövõ szerdán kapjuk az elsõt, ha addig nem tud senki válaszolni, akkor majd megírom. Elõzetesen nekem azt mondta a dokinõ, hogy ezt az oltást meg sem érzik a babák. Mondjuk a 2 hónaposra is azt mondta (nekünk az volt a legrosszabb), a többire mondta, hogy hát igen, ezek megviselik a babákat, nekünk különösebb gond nem volt belõlük. remélem, ez az anyhártya-gyulladásos oltás nem okoz semmi (mármint lázat, levertséget).

Kata007,
Levike még mindig csak tekeredik.Kép Bár vasárnap már átfordult a hasáról a hátára, jól meg is lepõdött.Kép

Na befejezem, mert kisregényt írtam...

Szép napot mindenkinek!

Viki és Levi
vikici
 
 


Viki!

De rossz ilyet olvasni, hogy nem tudtad a tejcsit elpasszolni...mi hónapokon át vettük egy anyukától ugyanígy lefagyasztva és én jobbnak tartottam, mint az anyatejelosztóból, mert ez nincs pasztõrözve. Persze ehhez tényleg ismerni kell az anyukát, hogy tudjon az ember bízni benne. Azért nekünk nagyon jól jött, mert így Lili 4 hónapig szinte csak anyatejet kapott,(ha már nekem nem sikerült szoptatni)és még mindig jut napi 2-3 dl.
Akkor úgy látom az oltást mi kapjuk meg hamarabb - holnap.
Nekem is azt mondták, hogy nem vészes, remélem így is lesz.
Hajrá a forgáshoz! Nálunk is megy már minden irányba, de a hasáról nem nagyon szeret a hátára fordulni, mert olyan lendülettel csinálja, hogy mindig koppan a buksija..és akkor összedõl a világKép

De Dóri babát mi is csak csodáljuk, Lili még nem tud úgy felegyenesedni ûléskor. De már nagyon szeretneKép

Beszti!
Csináld!Kép
Ezt a módszert én is ismerem, csak azt hittem valahogy azonnal Excelbõl tudsz JPG-t Kép Így minden frissítéskor végig kell csinálni ezt a procedúrát, ehhez meg én lehet, hogy úgyis lusta lennékKép

Na, megyek ablakot mosniKép

bera
berka
 
 


Panda!

Mél ment!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bera,Beszti
dehogy haragszom Kép látod vigyorgok .

Bera
nem emeli a fejét hanem elöbb a testét dönti oldalra amiképen a feje hátul marad és kicsit kitekeredve lesz de majd megtanulja a többit is .

Lányok
tegnap megnézte a dokinéni és megdicsért minket azt mondta hogy szépen fejlödik tegnapi sulymérésen 6000gr vagyis 6kg és megnézte hogy fejlödik petike azt mondta hogy nagyon szépen bár még mindig megvan a gyengesége de szépen fejlödik okos,értelmes tekintetü Kép

Viki
aki ezt állitota hogy a tápis babák nem lesznek okosok akor az nagy szamár lehetet mert az inteligencia nem hiném hogy tápi-nemtápi kérdése lenne Petike is kap tápit tehát ö nem lesz okos szerintem meg már is igen okos ,és értelmes bár minden anya eszt mondja a gyerekéröl Kép akor itt egy csomo buta baba van mert hogy itt közötünk van néhány baba aki kap potlásnak tápit .szerintem a Védönöd egy nagy .... Kép és még egy dolog az Inteligencia az ugymond okoságot viszont örökölhetö ez azt jelenti hogy ha 2 magas inteligencia hányadosu embernek gyereke születik akor nagy valoszinüségel a gyerek is magas iteligecia hányadosu lesz .

na megyek mert megint sokat irtam Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk csatlakozni Hozzátok, van egy kisfiam, Áron, aki pont ma fél éves, meg egy 8 éves nagylányom.
Székesfehérváron lakunk, Áron többnyire anyatejen él, egy hete próbálkozunk az almával, de nincs túl nagy sikere.
Mondjátok, nincs valami nagyon jó módszeretek, tuti tippetek, harrypotterbûbájotok a nappali altatásra? Már a sétát leszámítva, mert az OK, csakhát ilyen hidegben nem lehet olyan sokat kinn lenni. És napi egy óra kicsit kevéske.
Egyelõre ennyi,
Éva
evas
 


Sziasztok!

Na, mi is túl vagyunk a 2 hónapos oltáson. Doki néni azt mondta, hogy megfigyelték, hogy oltás után 1 órával vigasztalhatatlanul sírnak a babák kb fél óráig. Emma egyenlõre itt durmol az ölemben.

Kataa!

Sajnos Emma ha nem kakil naponta estére olyan folyamatos sikoltozó sírásba kezd, hogy általában kúp lett a vége. Akkor meg már inkább szõlõlé.Kép Õ csak kb 1-2x kap tejet, több nincs, de nekem azt mondta a védõnõ hogy amíg van valamennyi saját addig ne adjam másét. A gyûjtõt pedig egyáltalán nem javasolta, pont azért mert ott felforralják. Úgyhogy szegénykém leginkább tápszert eszik.

Viki!

De jó neked hogy ennyi tejed van! A szõlõlérõl nekem nem mondták hogy csak magyar lehet, télen szinte képtelenség lenne beszerezni.
A tápszer-okosság összefüggésben nem hiszek, már csak azért sem, mert én annak idején szinte egy csepp anyatejet sem kaptam, az akkori tápszerek meg pocsékak voltak, így tejbegrízen nõttem fel. És azért csak elvégeztem egy fõiskolát valahogy.KépKépKépKép

A fagyasztott tejet hogy lehet egyébként odaadni a babának? Valahol azt olvastam hogy fel kell forralni, de akkor a védõnõ szerint már nem ér annyit. De szerintem nem biztos hogy fel kell forralni. Szerintetek?

Kár hogy nem beszéltünk elõbb Viki, mert én szívesen vettem volna a tejbõl, így is gondolkodom rajta hogy megkérem a védõnõt hogy ajáljon valakit itt a környéken akitõl közvetlenül átvehetem a tejet, hogy ne kelljen a gyûjtõbõl, mert nekem egyre kevesebb van és azért 4 hónapos koráig jó lenne neki valamennyit adni.

Képzeljétek bejött a hideg, a férjem rögtön megfázott, most aggódhatok hogy Emma nehogy elkapja.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kataa!

Tényleg nem tudom melyik a jobb.Kép Emma nappal egyáltalán nem alszik, max kis részletekben 1-2 órát, kocsiban meg az ölemben, este viszont 12-5-ig, aztán 1/2 6-1/2 9-ig alszik.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Csics!
Hát igen, azért írtam én is "negatív" hangvételbena védõnõnkrõl. Van róla egyébként egy topic is, amit én nyitottam Kép az Anyaságról/Védõnõ-neked is problémád van vele címen. Nem mondom, hogy olvasd el, mert már elég hosszú, de ott részleteesen leírtam a problémáimat, és azóta kiderült, hogy mások is küzdenek vele rendesen, úgyhogy most a tettek mezejére léptünk.Kép

Szia Éva!
Üdv közöttünk! Az altatásos témában sajnos nem tudok sokat segíteni, mert ilyen problémán szerencsére nincsen. Nálunk a nappali altalás csak cumival mûködik, de azzal tuti hatás érhetõ el. Ja, és Levi mindig úgy alszik, hogy valamit fogdos a kis kezével. Éjszaka kizárólag hason alszik, de napközben hanyatt fekve altatom.

Viki
vikici
 
 


Manó!
Én is tápszeres baba voltam, és most csinálom a 2. diplomámat... bár tudom, az észt sem diplomában mérik Kép És a férjem is 7 hónapra született (azt mondják, a koraszülött babák nem lesznek túl okosak), és (hú, ez most nagyon hülyén néz ki, hogy róla írom) de egyáltalán nem mondható debilnek, sõt... néha kifejezetten butának érzem magam mellette. Úgyhogy ennyit errõl.
Ja,m és ha valaki ma meghallaná, hogy tejbegrízt adsz a gyereknek- húúúúú..... azt hiszem,a fejedet leszednék, mert hogy ettõl lesz allergiája a babádnak... Aztán mégis itt vagy, és gondolom, nincs allergiád.

Egyszer begyulladt a mellem, akkor szedtem gyógyszret. Azt mondták, mellette nyugodtan szoptathatok, de én napokon keresztül kiöntöttem a tejet, akkor én is fagyasztottat adtam a Levinek. Nem forraltam, az anyatejgyûjtõ zacsi (AVENT) is steril, meg a mellszívót is minden alkalommal sterilizálom, akkor minek? Egyébként volt két lány, akik vittek tõlem tejcsit, csak az õ babájuk már megnõtt, és rendes kaját esznek.
Ha úgy gondolod és elfogadod, én nagyon szívesen adok neked (illetve Emma-babánakKép) ingyen és bérmentve, mert én is nagyon sajnálom kidobni, fõleg, ha másnak szüksége lenne rá. Egyébként az én védõnõm is azt mondta, ne adjam oda másnak (végülis bármi bajom lehet, TBC, AIDS,...stb)-kedves, hogy így megelõlegezte a bizalmat, nem?Kép
Viki
vikici
 
 


Hali okoskákKép
Nem tudjátok, hogy a Hupikék törpikékben is a Okoska esik fejre a végén midnig?Kép
A tápszer mitõl lenne összefüggésben a baba inteligenciájával? Szerintem inkább a tápanyag összetétele változik és inkább a bélrendszerrel van kapcsolatban, max azt veszi jobban igénybe... de hát a laikusok véleménye, ugyi...

Hehe még jó hogy elkezdtem irni a kicsi fiam ébredezik és mindjárt bömbizik úgyhogy megyek is!Kép
sasha és a 9 hetes gábor

Kép
sasha
 
 


Szia Manó!

Én a tejet elõzõ este kivettem a fagyasztóból,a hûtõben olvasztottam fel,utána mikróban melegítettem,nem forraltam soha, nálunk szerencsére csak ritkán kellett, ha "megszokta" a frisset, nem biztos, hogy elfogadja, én lelkesen fejtem fél évig, hogy legyen, aztán dobhattam ki kb. 20 litert, mert csak húzta a száját, és éppen akkor senkinek sem kellett. Brühühü...
Ha bõvebben érdekel, bogarászok egy picit, vmelyik régebbi babalapban olvastam arról, hogy miért felesleges forralni.

Bajni
bajni
 
 


K-vitamin:

Nem tudom, ismeritek-e, de létezik egy könyv, ami szerintem nagyon jó, Vitaminkalauz a neve, Dr. Jávor Tibor szerkesztette, két éve 1380 Ft-ért vettem. Nagyon sok mindent leír a vitaminokról, ásványi anygokról és rostokról. Ha tudjátok, vegyétek meg. (Ez nem reklám, de tényleg jó könyv!Kép)
Most nézelödetm egy kicsit és nem találtam már meg sem a Házipatikán, sem a Libri.hu-n a könyvet, viszont találtam ugyanezzel a szerzövel egy hasonlót Vitaminok, ásványi anyagok, rostok címmel (1960 Ft), lehet, hogy ez az újabb kiadás? Ha járok könyesbolt felé, megnézem...

Azt írja a K-vitaminról a Vitaminkalauz:

A koraszülöttek, de az anyatejjel táplált csecsemök K-vitamin hiány szempontjából veszélyeztetetteknek számítanak. Az újszülöttben nincsen bélbaktérium, bélflórája steril, onnan K-vitamin nem származhat. Sokan azt is kétségbe vonják, hogy a csak anyatejjel táplált újszülött belében a baktériumflóra alkalmas-e K vitamin elöállitására.

Egyébként a K-vitaminról azt írja, hogy a szükséges mennyiség felét a normál bélflóra maga is elöállitja, és normális táplálkozás esetén a maradék biztosan bekerül a szervezetbe. Csak akkor lehet gond, ha:
1. hosszan tartó, széles spektrumú antibiotikumos kezelést kap valaki (bél baktériumflórája megváltozik)
2. felszívódási zavar esetén (pl. cöliákia, vagy epehiány)
3. olyan gyógyszert kap valaki, ami gátolja a K-vitamin hasznosítását a májban (ilyen lehet pl. trombóziskezelögyógyszer).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Viki!

Komolyan adnál nekünk? Akkor azt hiszem elöszõr kipróbálom hogy megeszi e a fagyasztottat (komoly 1 zacskó van itthon, még az elsõ hetekbõl), és ha nem járok úgy mint Bajni, akkor megbeszéljük. Egyébként az én védõnõm tök normális, idõsebb, és mondt hogy õ is annak idején a fiának közvetlenül háztól hozta, de ezt õ már hivatalosan ma nem ajálhatja. Akik a gyûjtõbe leadják tényleg mindenféle szûrésen átesnek(tüdõ meg ilyesmi), és ennek ellenére felforralják központilag a tejet, na erre mondta a védõnõm hogy ettõl kezdve semmi értelme, mert pont azt ölik ki belõle ami fontos lenne a tejben. Hát nem tudom hogy van ez.

Egyébként túlvagyunk a vígasztalhatatlan síráson az oltás miatt, még a szõlõlét is kibukta annyira sírt.Kép Mert persze pont az elõtt itattam meg, mielõtt kezdõdött az üvöltés.

Ami a tejbegrízt illeti, azt már akkor sem ajánlották, de mivel az akkor létezõ egyetlen tápszer ahogy megettem sugárban kijött belõlem, ennek következtében 2 hónapos koromig nem igazán növögettem, nos akkor anyukám úgy döntött inkább az allergia mint az éhen halás. Egyébként nem lettem tejallergiás, sõt még állat és pollenallergiám sincs.KépKépKép Ellentétben a totál szénanáthás barátnõmmel, akinek még tejtestvére is volt.

Persze ettõl függetlenül én Emmának nem fogok tehéntejet adni 1 éves koráig, mert sose lehet tudni, és ma már nagyon sok lehetõség van. (Egyébként a férjem is tejbegrízes volt, azt hiszem ha most születnénk mi lennénk a tipikus anti-reflux tápszer fogyasztók.Kép)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Beszeti!
Köszi a részletet, nekem magyarázatot ad arra, hogy Levinek is miért kell kapnia. Ha nem hallgatok a kórházi orvosra, akkor a védõnõ véleménye alapján csk az elsõ 1-2 hétben kellett volna kapnia... azért szerintem a kettõ között van némi különbség. Én megkérdeztem egyébként a védõnõt, hogy lehet-e túladagolni, azt mondta, hogy annyit nem tudok neki adni, amennyivel bajt okozhatnék. Ezen felbuzdulva én szó nélkül adom azóta is a Levinek, csak a védõnõ/gyerekorvos elõtt nem reklámozom. Csak az bosszant egy kicsit, hogy ilyen evidensnek tûnõ kérdésben miért nincs egyetértés.Kép
Viki
vikici
 
 


K vitamin.

És amikor még nem vallották azt az orvosok, hogy K vitamint kell adni? Akkor mi történt a babákkal? Semmi! Mind felnõtt ugyanúgy mint aki tejbegrízt, vagy tápszert kapott 1-2 hónapos korától! Nem lett se nem hülyébb, se nem gyengébb.
Persze azért én is adom a K vitamint.

Beszti!
Az okos könyved nem irja, hogy a K vitamin mire "való"?

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok,

Csics,
Teljesen igazad van a koverebb babak nehezebben kezdenek mozgolodni.Hat persze mert el kell birniuka sulyukat.
Orulok hogy Petik mar ilyen ugyes.
En sem adok K vitamint mert benne van a tapszerben.

Mano,
Hat en is szoptaok meg amig van eroltetem neki minden alkalommal.Aztan jon az uveg tej vagy tapszer.En ugy tudom hogy csak a babaddal egykoru babatol (mamajatol)szabad elfogadni tejet.Pont ezert jo az anyatejgyujto mert ott ezt figyelik.
En is kerestem ilyen a kornyeken de sjanos nem talaltam ilyen anyukat aki tudott is volna adni.
Viszont a kapott tej egyetlen hatrany hogy kicsi kiutesek vannak az arcan neha.De mar arra is kaptunk kenocsot.
En is kb 4 honapos koraig szeretnem az anyatejet adni neki.

Viki,
Nagyon szerencses vagy hogy fejes ellenere is megmaradt a tejed az alatt az 1 honap alatt.
Vedono temaban sajnos egy cipoben jarunk.Engem is fojton ijesztget es meg egy hasznos tantacsot alig kaptam tole.

Altatas,
Hat en tegnap ejjel mar tisztara kivoltam,megint fent volt 3-ig ,kisebb megszakitasokkal.De fel ora utan mindig keserves sirassal ebredt.
Eddig nem mertem neki cumot adni mert hat ott a cicim meg az uveg meg egy harmadik talan bezvarna a dolgokat.Szerintetek????
Persze 3 ota folyamatosan alszik csak enni kel fel.
Az erdekes az hogy almos o mert asitozik csak nam akar lecsukodni a szeme.Foghattam volna az oltasra is de nem hiszem mert pont egy hete csinalja ezt minden ejjel.: (((

Na megyek mert enni ker az urasag.
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Szia Manó!

Az elõzõhöz még annyit, hogy állítólag a legjobb vízfürdõben felmelegíteni a tejet, mert "mikróban történõ felmelegítés során tönkremennek az anyatejben lévõ speciális védõ fehérjék." Mi a barátnõimmel mikroztunk, egyik babánál sem volt soha semmi gond.
Bajni
bajni
 
 


Manó!
Persze hogy adnék, nem viccbõl írtamKép. Ahogy Kataa is írja, valóban olyan tejet kell adni a babának (illetve az a legjobb), ami vele egyidõs babától (vagyis anyukájától) való. Ahogy látom, Emma 2 hónapos, nekünk abból az idõbõl (és onnantól még egy ideig) is vannak fagyasztva a tejek. Azt még tudnod kell, a zacsikra az van ráírva, hogy 3 hónapig tárolható, de nekem mindenki más (védõnõ barátnõm+ 2 gyerekorvos) azt mondta, 6 hónapig áll el. Ezt is megkérdezheted a védõnõtöktõl.
Szóval ha aktuális, nagyon szívesen segítek, e-mail címem a profilomban (hogy a többiek elõl ne vegyük el a helyetKép).

Sasha!
Igen, de mint a többiek is írták, a tápszerben illetve az egyéb ételekben benne van a K-vitamin! Illetve ha normális ételeket kap a baba, akkor már õ is elõ tudja állítani.
Én egy konkrét dologra emlékszem a K-vitaminnal kapcsolatban, hogy agyvérzés "ellen" kell. Csak ez maradt meg bennem, de több okot is mondtak a kórházban.

Kataa!
Hát azt inkább nem írom le, mi mindent szenvedtem, hogy sok tejcsim legyen. Fõleg, mert szoptatni nem tudtam, fejni viszont 3 óránként kellett. Páran, akik talán emlékeznek még rá tudják, hogy nekem ikreim születtek, csak a másik kisfiunk beteg volt sajnos, és 6 hetes korában meghalt. Szóval egyik gyerek a SOTE I-en, a másik a Margit Kórházban (természetesen minden nap mentem mindkettõhöz), én meg itthon, Zuglóban. Szörnyû egy idõszak volt KépKépKép, de ezt most hagyjuk. Csak azért írtam le, hogy ezek után mondja nekem valaki, hogy az idegeskedés és a rohangálás miatt elapad a tej. Elhihetitek, nekem volt részem mindkettõben, bár ebben a tej-dologban valószínûleg szerencsém volt.

Viki
vikici
 
 


K vitamin:

"Mihez szükséges?
- A véralvadáshoz (II, VII, IX és X. faktor)
- Alvadási faktorok képzése

Mennyi szükséges belõle?
Az ember K-vitamin szükségletét felerészben fedezi a táplálékkal felvett és a bélrendszerben élõ baktériumok által termelt K-vitamin. A táplálékkal bevitt K-vitamin 10-70%-a szívódik csak fel. Éppen ezért hosszan tartó, bélgyulladással járó betegég, vagy antibiotikus terápia következménye lehet K-vitamin hiány. Az újszülötteknél ezt a hatást a bélbaktériumok csekély száma okozza. Mindkét hiányállapot velejáró tünete a vérzékenység.

Hiányállapotok
K-vitamin hiányában a következõ tünetek léphetnek fel: vérzékenység, véralvadási zavarok, zsírfelszívódási- és/vagy májfunkciós zavarok"


Bennem is az agyverzes maradt meg egyebkent a csecsemokor kapcsan.
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsani,
próbálj meg napközben pihenni, akár úgyis, hogy mikor alszik a pici együtt alszotok. Egymás mellett az ágyon. Sajnos, ilyenkor semmi más megoldás nincs. Szedheted a vitamint, talán ér is vmit, de a pihenést, alvást semmi nem tudja pótolni. Csak azért vagyok ám ilyen "okos", mert uebben a cipõben voltam. Meg nem tudom mikor fekszel este, esetleg kicsit korábban lehete?Kép

A K-vitamint, csak a kizárólag szoptatott babáknak kell szedni, nekünk kb. 2 hónapig kellett. (Cumika dec- 4-én született), és
A K vitamin

Zsírban oldódó anyagok, hõre nem, savakra és oxidációra azonban érzékenyek. Nagy adag E vitamin és kálcium gátolja a felszívódását, a röntgensugárzás, a szennyezett levegõ, az élelmiszerek fagyasztása pedig rombolja a vitamint. A K vitaminnak a véralvadásban van kulcsszerepe. Legnagyobb mennyiségben a sötétzöld levelû zöldségek, a joghurt és a tojássárgája tartalmazzák, de az emberi szervezet maga is képes elõállítani, és ez általában fedezi a szükségletet.

Hiány és túladagolás: Túladagolás és hiány egyaránt ritkán fordul elõ. Ha mégis, akkor a hiány tünetei orrvézés és különbözõ belsõ vérzések.

Anyatejjel táplált újszülöttek szervezete nem termeli a vitamint, ezért ma már kötelezõen kapják. K vitamin hiányában a csecsemõnél vérzékenység és ritkán ugyan, de akár hajszáleres vérzésbõl továbbterjedõ agyvérzés léphet fel.


Kataa,
sajnos nem mindenhol figyelnek arra, hogy uolyan korú babáktól kapja az édesanya a tejet. Örüljön, hogy van-gondolják.

Minden jót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sasha!

A többiek elöttem leírták, hogy mire való, az én "okos" könyvem nagyon tudományosan leírja 1,5 oldalon keresztül az élettani szerepét. Most nem idéznémKép (márcsak azért sem, ert egy kézzel irok, a másikkal Nátánt tartom. (Épp most akarja megenni a kisujjamat.Kép)

Túladagolás:
Csecsemökre már nem irja, de újszülötteknél megemlíti, hogy lehet túladagolni, vérszegénységet okozva.

Ja és K vitamin tartalmaznak a tejtermékek és a máj is!

Meg még egy: persze, hogy sok gyerek felnött K-vitamin nélkül. De erre olvastam a múltkor egy újságban azt a megjegyzést, hogyha csak egy gyereket meg lehet menteni az agyvérzéstöl az adásával, akkor inkább kötelezöen kapja az összes. Van benne igazság, nem?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Közben látom 1xre írtunk többen is. Nézzétek mit találtam:
Iboly:
"A hozott nõi tej mindenképpen megfelelõbb a tápszernél, még akkor is, ha nem a te babáddal egykorú kisbaba édesanyjától származik, tehát az összetevõi nem pontosan olyanok, mint mondjuk a te tejedé lenne. Ha a kisbabád szépen gyarapszik, akkor semmi ok az aggodalomra,lényegtelen, hogy látszik-e a zsír a tetején vagy sem. Sokkal fontosabb, hogy a donor, akitõl hozod a tejet, józan életõ legyen, ne dohányozzon, ne fogyasszon kábítószert, egészséges legyen. Mielõtt bárkitõl tejet hoznánk, érdemes legalább egy teljes vérkép+vizelet+széklet vizsgálatot kérni tõle, ezért senki sem hibáztathat. Ti talán túl is vagytok már ezen.
Természetesen az anyatejgyûjtõbõl hozott tej a legbiztonságosabb.

A fagyasztás a legjobb módja annak, hogy az anyatej hasznos alkotórészei ne károsodjanak. A benne lévõ legfontosabb ellenanyag, az Immunoglobulin A 100%-a marad meg, a vasmegkötõ tulajdonsággal rendelkezõ, gyulladásgátló laktoferrin 100%-a, az A vitamin 100%-a, Lysoyme 90%-a, Lipase 50%-a. Az élõ sejtek (pl. falósejtek) azonban nagyrészt elpusztulnak, kb. 10%-uk marad meg. Azt is jó tudni, hogy bizonyos baktériumfajták (pl. E.coli) részben vagy egészben elpusztulnak a fagyasztás során.

A fagyasztott tejet csak óvatosan szabad felolvasztani, elõször hûvös, majd meleg folyóvíz alatt, szobahõmérsékletûre melegítve. Ha nincs meleg folyóvíz, akkor a tûzhelyen egy lábosban lehet vizet melegíteni, majd ebbe a meleg, de nem forró vízbe kell beleállítani a fagyasztott tejet tartalmazó üveget. Szükség esetén a vizet újra kell melegíteni és az egészet elõlrõl kezdeni. Mikróban nem ajánlatos a tejet sem felolvasztani, sem melegíteni, ugyanis a mikró nem egyenletesen melegíti föl az ételt, így egy-egy rész túlágosan felforrósodhat, amitõl elpusztulnak a tej fontos összetevõi. "

Fagyasztás:
Az anyatej tárolási ideje a homérséklettol függ. Szobahomérsékleten (19-22 C fok) 10 órán keresztül tárolható.
Hutoben (0-4 C fok) 8 napig
A hutoben lévo fagyasztórekeszben 2 hétig
Fagyasztóval kombinált hutoben (külön ajtós fagyasztó) 3-4 hónapig
Fagyasztószekrényben vagy ládában (-19 C fok) 6 hónapnál is tovább.

Ez utóbbit jó sokáig kerestem... De most el is mentem magamnak.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Viki!

Akkor kipróbálom a saját fagyasztott tejemet, és ha megeszi akkor írok neked mailt. Egyébként úgy néz ki ez az oltás magyon megviselte, kb 1/2 12 óta visítva sír, ha az ölemben van idõnként elalszik, úgyhogy kenguruba tettem. És nem volt hajlandó enni se.KépKépKép Láza nincs. Nem tudom miért ilyen érzékeny babóca, már máskor is észrevettük hogy a legkisebb kellemetlenségre is nagyon érzékenyen reagál. (Pl csuklás)

Manó
Manó
 


És ha már ennyire belejöttem, most hogy Nátán végre alszik is:

D-vitamin:

Nem függ össze az anyatejes táplálással, tápszeres vagy késöbb vegyes táplálkozásra is igaz, hogy bár a nyári hónapokban nem kell kiegészitést adni (viszont fontos a napoztatás), a téli hónapokban napi egy csepp kell! Mi Benivel azt csináltuk, hogy 1 éves koráig kapta (májusban született), aztán nyáron nem, és szeptemberben újra kellett kezdeni. Most már elvileg nem kap, de azok alapján amit olvastam, ö is fogja kapni, mert
1. nagyon fontos a csontképzödéshez
2. csak hosszú idön keresztüli extrém adagja okoz túladagolást (a napi szükséglet legalább 60-szorosa), a napi 1 csepp Beninek sem fog gondot okozni!
Persze nem csak az én kicsi fejecskémböl pattant ki ez most, már a dokinénink is mondta, hogy miért nem kapja, csak én azt hallottam, hogy 2 éves koráig kell adni, és nem értettem. Aztán persze lusta is voltam (általában nem mentek jól nekem ezek a vitaminozások (saját magam is elfelejtettem rendszeresen az Elevitemet terhesenKép, kínos, de ez van!))
Viszont a feledékenyeknek: nem tudom, hogy gyerekekre mennyire igaz ez, de a felnöttek esetében azt irja, hogy a D-vitamin lassan ürül ki, ezért nem fontos, hogy napi adagban vegyék be, hanem a heti 2-3-szori (persze a megfelelöen növelt adag), vagy a heti egyszeri is jó lehet. Ezt csak azért irom le, mert nem tudom, hogy van, de nem is olyan rég került szóba, hogy vajon lehetne-e igy adni Nátánnak is, vagy nem. Nem próbáltam ki, de ha valaki tudna erre választ adni, akkor tegye meg, mert én mint feledékeny anyuka jó hasznát venném, mert heti 1-szer tudnám adni, viszont a napi adagolás nem igazán megy...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Viki!

Akkor kipróbálom a saját fagyasztott tejemet, és ha megeszi akkor írok neked mailt. Egyébként úgy néz ki ez az oltás magyon megviselte, kb 1/2 12 óta visítva sír, ha az ölemben van idõnként elalszik, úgyhogy kenguruba tettem. És nem volt hajlandó enni se.KépKépKép Láza nincs. Nem tudom miért ilyen érzékeny babóca, már máskor is észrevettük hogy a legkisebb kellemetlenségre is nagyon érzékenyen reagál. (Pl csuklás)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nem tudom miért ment el kétszer.KépKépKép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,
Hûha jó sok téma merült fel míg nem olvasgattamKép.

K vitcsivel kapcsolatban nekem azt mondta a doki, hogy 5 hónapos koráig elég kapnia. Épp múlt héten adtuk be az utolsó adagot. Mondtam neki, hogy az én babám csak anyatejen él és még remélhetõleg így lesz ez néhány hónapig, de a doki szerint ez nem probléma. Most akkor szerintetek írassak fel még vele? Épp ma megyünk hozzá, majd jól kifaggatom, hogy-hogy is van ez.

Viki,
Ismerõs ez a mindenhol tejcsi állapotKép)). Igaz én 9 liternél megálltam onnantól kezdve elkezdtem leadni az Anyatejgyûjtõbe. És szerencsére a fagyasztottnak is lett gazdájaKép.
Nagyon nehéz lehetett neked az elsõ idõszak. Én is a Margit Kórházban szültem, megkérdezhetem, hogy kinél szültél?

Ez a tápszer-intelligencia összefüggés elég nagy marhaság. Nemrég volt a Spektrumon egy film. Állítólag az elsõ 3 év tapasztalatai, benyomásai nagyon meghatározóak a babák szellemi fejlõdése szempontjából. Állítólag amelyik baba nagyon ingerszegény környezetben fejlõdik az elsõ években, annak az agytérfogata is kisebb lehet. Szóval fizikális különbséget is jelenthez mindez. Egyébként a terhesség alatti beszélgetésnek is egyre nagyobb jelentõséget tulajdonítanak, persze kicsit a gének is felelõsek de a táplálkozásnak végleg semmi köze mindehhez.

Találkozó:
Találtam egy helyet ahol találkozhatnánk. A neve Mikkamakka Játéktár. Az V.ker. Balaton u.15. szám alatt vannak. Ki lehetne bérelni egy helységet (ez óránként 2000.-Ft, ha 10-en eljövünk, és ott vagyunk 3 órát akkor ez fejenként 600.-Ft.). Van pelenkázó és szoptató helység, játékok, tudnak teát, kávét fõzni. Ja és csak mi lennénk. Szerintem ez nem rossz, igaz fizetõs hely, de talán azért jobb, mint egy zsúfolt vagy hangos kávézó. Persze ez csak ötlet, szóljatok, ha van valami más.

Lányok,
Van valaki aki csinálja a babamasszázst? Én tegnap tanultam egy-két gyakorlatot és nagyon tetszett, szerintem Lilinek is!Kép Este a fürdõ elõtt elismételtem apának is a nagyKép tudásomat és képzeljétek sikerült elõcsalogatni vele a kakit. Ennek csak azért örülök annyira, mert már megint a 4. napnál jártunk. Szóval lehet, hogyha mindennap csinálnám akkor könnyíthetnék neki. Nektek mik a tapasztalataitok?

Pusz,
Ilke és a holnap 5 hónapos Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ja és még valami!
Nagyon jó ez a táblázat, amikor elõsször megláttam, hirtelen elfogott a nosztalgia. Úgy éreztem magam mint a Friss Kismamás topicban annak idején.Kép

Köszike érte!

Pusz,
Ildi

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Áfonya!

Lehet, hogy elkerülte a figyelmemetKép, de a te és gyermeked pontos adtait nem találtam meg, persze utánakeresgélhetnék, de nem adnád meg?

Ilke!

A Mikkamakka szerintem nagyon jó ötletKépKép, nem tudom, a többiek hogy vannak vele, de én szivesen megfizetném. Ráadásul ök szerintem olyanban is tudnának tanácsot adni, hogy milyen játékot és mikor érdemes a gyerek kezébe adni. Már régóta el akartam látogatni egy játéktárba. A Mikkamakka egyébként elég közel van a Nyugatihoz, tehát akinek a Westend jó volt, annak szerintem ez is jó lesz!

Babamasszás-kaki tapasztalat: nálunk ilyen gond nem volt Beninél (vele tanultam meg a masszást), viszont nálam többször bejött pocifájásnál az ott tanult gyakorlatok!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Éva!


Nálunk a nappali altatás akkor sikeres, ha a Napsugár a mi ágyunkon alszik egy nagy párnán, persze elõtte egy kis rádiózás, sétálás, táncolás... De a párnán ellentétben a saját ágyával nagyon jókat tud aludni, naponta 3-szor.
Próbáld ki te is, hátha beválik!


Ildikó
ildikó
 
 


Szia Ilke-Ildi!Kép
Látom, Te 07. 12-én szültél, mi meg pont egy nappal elõtte, 11-én jöttünk haza a kórházból.Kép Én végig a Margitba jártam, a dr. Sztanyik László az orvosom, de szülnöm a SOTÉN kellett (a babák miatt). Nagyon-nagyon remélem, hogy legközelebb sikerül a Margitban szülnöm, elég szar érzés volt a 30. héten megtudnom, hogy nem szülhetek ott, a saját orvosomnál.Kép Te kihez jársz? Oda hordod még vissza a Lilit?
Majd írd már meg légyszi, hogy mit mondtak a K-vitaminnal kapcsolatban, mert nekünk is pont most fogyott el...

Én nem is tudtam, hogy hûtõben ilyen sokáig tárolható a tej, nekem 24 órán túl soha nem maradt ott, mert úgy tudtam, csak addig lehet. Igaz, ezt a Sotén mondták még az intenzíven, gondolom, ott még jobban ügyelnek erre. Meg egyébként is lehet, hogy csak az elsõ gyereknél csinálunk ekkora felhajtást belõle, mert amikor még bent voltam, volt egy anyuka, aki a 3. babáját várta, és ki volt akadva azon, hogy minden fejés után a mellszívó minden alkatrészét sterilizálom. Pedig nekem tök természetes volt.
Van egy mondás, nem tudom, ismeritek-e, azért leírom, nekem nagyon tetszett mikor elõször hallotta:
Elsõ gyereknél ha leesik a cumi, anyuka felveszi, elmossa, sterilizálja. Második gyereknél felveszi, megtörli a konyharuhában, a harmadiknál már csak a kutyát küldi érte.Kép
Na jó, ez azért "enyhe" túlzás, de valami biztos van benne.
Kérdezzük meg Kata007-es ügynökünket, elvégre neki van három gyerkõceKépKépKép

Viki
vikici
 
 


BesztiKép
Kerestem, de tenyleg nem adtam meg az adatokat, az en keszulekemben van a hiba. Tehat Gyor, 31 ev, Reka az elso baba /de nem utolsoKép/, 2002.06.06 szuletesi datummal.

Es udv az ujaknak, Eva, BajniKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok,

Anyatej felmelegites,
En ugy csunalom hogy felteszek vizet es meg mielott forrna elzarom.Persze utan meg varni kell egy kicsit hogy felmelegedjen.
En ugy tudom hogy 9.honaptol mar lehet mikroban is melegiteni ,legalabbis a tapszert.

Kviki,
Pont ezert irtam hogy szerencses vagy es tenyleg alkati kerdes a tej dolog is.EN nem tul sokat idegeskedtem megsincs eleg sajnos.
EN anno kerdeztem Ilket,Petrat hogy mi a tejleado szamuk hatha hozzam is kerul,de aztan rajottem hogy nem is kerulhet mert idosebbek a babaik.
EN ugy tudom eleg szigoruan nezik hogy tenyleg jo tejet kapjon mindenki.Abbol is tudom hogy mindig ugyanaz a6-7 szam kerul hozzam.Es amikor elhozom nev szerint van a hutoben az uveg.

Agci,
Az en vedonom is inkabb tapszer parti,de hat O nem mervado.
En eroskodtem az anyatejert legalabb 4 honapos koraig.

Ilke,
En Bringatol kaptam tanacsokat masszazs ugyben.Es 3 napja csinaljuk de latszolag elvez Alex.Nalun kannyiban allt helyre a kaki hogy 2 naponta van.Mar ez is valami,ja es segiteseg nelkul.

Lanyok,
Nektek si kevesebbet evett a babatok az oltas utani nap????
Mert Alex ma nem igen tartja be a 3 orakat.Es sohasem eszi meg az egesz adagjat,viszont eleg dok visszajon neki.Lehet ez az oltastol????

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: