Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és az előbb kifelejtettem, hogy néhány napja tud a tökmag egyedül inni pohárból. Már nem borítja sem magára, sem a földre, egyszerűen a kezébe adjuk és annyit iszik, amennyi jólesik Kép
bucska
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon boldog új évet kívánunk, mindenek előtt egészséget, de vidámságot és persze gazdagságot is. Kép
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de mi 2004-ről szerencsére elmondhatjuk, hogy soha rosszabb évünk ne legyen. Korábban az alábbi kép sem készülhetett volna el. Kép

Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Lányok!
Mi van Veletek? Így lefárasztott Benneteket a szilveszter? Kép
Nekem úgy nézett ki, hogy rosszul indul az új év, mert beleöntöttem a reggeli kávémat a számítógépbe. Kép Amitől persze azonnal le is halt. Nagyon megijedtem, többek között azért, hogy akkor most hogy írok Nektek. Kép (Meg persze az egész életem, munkám rajta van.) De szerencsére egy félnapos kitartó ízekre szedés és szárítgatás után újra beindult. Szóval mégiscsak szerencsés lesz ez az év. Kép De a számítógép körül enni-inni tilos az idén. Kép
Még egyszer BUÉK mindenkinek és írjatok!
Anna
tinalila
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát mi 26-án kórházba vonultunk, és ma jöttünk haza. Vesemedence-gyulladás. Az ajándékra még várnotok kell, mert családi karácsony híján a család sem kapta még meg - de ha eddig kibírtátok Kép Egyébként ne sajnáljatok minket, mert jól vagyunk, Kata is végig jól volt, csak a láz miatt volt bágyadt egy kicsit, de fájni nem fájt semmije, a kórházban (Budai Gyermekkórház) külön szobánk volt, betettek neki egy branült (az az egy nem lehetett valami kellemes), utána viszont abban fájdalommentesen tudta kapni az antibiotikumot naponta háromszor. Reggelente pisit kellett gyűjteni, Vért összesen háromszor vettek, egyszer volt ultrahangon, egyszer nézte fül-orr-gégész, és minden de. megvizsgálta az orvos. Lázmérés, mázsálás. Szóval nem nagyon macerálták.

Bogi, gratula!!!
Bucska, nagyon ügyes lánykád van! Különösen az ivás miatt irigyellek, mert Katának most sok folyadékot kéne innia, de nem iszik, csak a szopi megy most, az viszont ezerrel Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Szilveszter óta ki vagyok akadva. Kicsit bementünk a városba, este 7-kor, még viszonylag "normális" emberek voltak az utcán, mert azt szerettük volna, hogy a szilveszter hangulatából érezzen valamit Tami. Hát, az a rohadék petárda. Nem hiszem, hogy ezt nem lehet valahogy szigorítani, vagy mit tudom én. Egyfolytában attól féltem, hogy oda ne dobják a gyerek mellé, vagy ne adj isten, a testére, aztán meg a kocsinkat is féltettük, szóval tiszta Chicago. Hamar haza is jöttünk, nem a normális emberek ideje volt, ez biztos.
Gyezsu!
Az egyszerű megfázásból hoztátok össze ezt a vesemedence-gyulladást? Elég rossz lehetett karácsonykor kórházban lenni. Örülök, hogy már jól vagytok, vigyázzatok magatokra.
Egyébként azért tanítottam meg Adriennt inni pohárból, mert Tami cumisüvegezett. Soha nem aludt el vele, nem lógott a szájában, csak akkor vette a kezébe, ha szomjas volt. Mégis az első két fogán a zománc elkezdett megrepedezni és az első orraesésnél ki is tört a foga félig. Szegény, azóta is úgy van, egyébként tök szép kislány, de ha kinyitja a száját... Kép És végül is én tehetek róla, mert valószínű örökölte is a rossz fogakat, de hogy ennyire elgyengültek a fogai, arra én is rásegítettem a cumisüveggel. Akkor elhatároztam, hogy a következő gyerekem hírből sem fogja ismerni a cumisüveget.
Képzeljétek, Adrienn ma volt 11 hónapos és ennek örömére megtette az első önálló lépéseit. Viszonylag hosszú ideig megáll a lábán, aztán ma egyszercsak elindult. Ment 3-4 lépést, aztán popsira csüccsent, de nagyon büszke volt magára. Mi meg nagyon örültünk neki Kép
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Én azért egy picit sajnállak Benneteket. Tényleg nem lehetett valami kellemes az első karácsonyt kórházban tölteni. De az a fő, hogy nincs nagyobb baj és hogy Katát nem viselte meg túlságosan a dolog. Most már teljesen meggyógyult? Vagy szed még gyógyszert?
Folyadékpótlásnak egyébként szerintem teljesen elég a szopi. Főleg ha mást nem is fogad el. Lili is néhány korty vizet iszik egész nap, egyébként csak az anyatej a szomjoltója.

Bucska,
Gratula Adriennek. Lili is áll már kapaszkodás nélkül viszonylag hosszabb ideig. És kapaszkodva megy is. De önállóan még nem indult el.

Anna
tinalila
 
 


Szia Bucska!

Kérdeztem a doktornénit, hogy mitől lehet, azt mondta, vagy felülről (felső-léguti hurut), vagy alulról (pelusból vissza). Attól nem, hogy a földön mászkál. Hát volt náthás dec.elején, úgyhogy abból is lehet. Baráti gyermekorvos pedig azt mondta, hogy minden gyereknek van egy gyenge pontja (nekem pl. arcüreggyulladásom volt rendszeresen), úgy látszik, Katának ez a veséje.

Hát a karácsony tényleg nem volt az igazi (24-én még itthon voltunk, de csak hármasban - aztán hűtőfürdővel zártuk a napotKép), de a kórházi szilvesztert élveztem hármasban - Nándi bent aludt (el akart ugyan menni éjfél után, de a portás már bezárta az épületetKép), de mondtam neki, hogy úgyis olyan rég aludtunk már kettesben szimpla ágyon Kép. Szilveszterkor én már régóta félek kimenni az utcára a petárdázás miatt.

Lányok, itt a január, hamarosan kezdhetjük majd felköszönteni a gyerekeket Kép

Kata sem kapott sem cumit, sem cumisüveget (szopizott + nem kerültem olyan kimerült állapotba, hogy végső eszközként a cumihoz nyúljak). A kórházat elkerülendő és a gyógyulást elősegítendő próbáltam beleeröltetni némi folyadékot (nem iszik), ezért elővettem a cumisüveget is, de nem tudott vele mit kezdeni, csak megrágta egy kicsit.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Anna!
Természetesen dolgozom, és a két gyerek mellett is fogok, mert kell a pénz. Persze ez még a jövő zenéje, hogy a munkahelyem mennyire marad meg. Most állítólag 2006-ig nem privatizálnak minket, de ki tudja?

Lili is cumisüvegezik, de nekem még van időm leszoktatni, ugyanis lassan 1 évesek leszünk, de a fogakat még hírből sem ismerjük.

Tegnap sajnos barnáztam egy kicsit, úgyhogy most a legkisebb miatt aggódom, de remélem minden oké. Már a 14. hétben vagyok, (13+4) remélem nem lesz gond.

Gyezsu
Nektek még lehet Boldog Karácsonyt kívánni Kép

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Mi az, hogy barnáztál?
Bucska
bucska
 
 


Hú, most lehet, hogy nagyon intim lesz a kérdés, de mindegy. Szóval, lányok, akik még szoptattok: nektek megjött már? Én kicsit furcsállom, hogy már lassan egy éve szültem és még mindig nem. Igaz, hogy Adrienn még kétszer szopik. De úgy emlékszem, Taminál ilyenkor már megjött, pedig ő is szopott még egyéves koráig.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Még mindig a könyvtárból.Kép

Először is mindenkinek BÚÉK! A szilveszter éjszaka minket is megviselt a petárdák ás tüzijátékok miatt, Panka fél 12-től 1-ig nem tudott aludni, de a zaj csökkenésekor simán visszaaludt.

Megdöbbenve olvastam vissza, hogy mennyi betegség érte a gyerkőcöket! Kriszti szorítunk, Gyezsu ti meg remélem túl vagytok rajta.

Bucska, én január végén szültem, és októberben jött meg először a vérzésem, de azóta teljesen rendszeresen, pedig még 4-szer szopizunk naponta. Viszont terhesség előtt nagyon görcsöltem ilyenkor, most viszont kutya bajom.Kép

Panka is szépen áll, kapaszkodva nem is lépeget, hanem szinte szalad. Egyedül álldogál egy kicsit, de még nem lépeget. Foga még mindig nincs, bár az alsó jobb csücskét mintha látni vélném. A süti, süti pogácsa: "Süti, süti pogácsát anyának, apának és a kicsi Pankának". Csak ő nem tapsol hozzá, hanem a kézfejét ütögeti. A legújabb játékunk, hogy fújom az arcát, és ő visszafúj, amitől én hanyattesek és jót kacagunk. Karácsonykor ő is a sok csomagolásnak örült a legjobban, bár kapott egy akkora rongybabát is, mint ő és nagyon szeretgeti. Most már le kell bontanunk a fát, mert rázogatja az ágait, és eszi a tűleveleket. A virágcserepeimre is harisnyát kellett húznom, mert földet is evett. Pedig nem éheztetem!Kép
Annyira nem, hogy mindent megkóstól, imádja a mi kajánkat, a bébi ételeket kevésbé. Karácsonykor még a halászlét is megkóstolta, nem lehetett lebeszélni, s még hasmenést sem okozott.

Bogi! Gratula, várjuk az ultrahang felvételt. Ezek szerint másodikra fiút szeretnétek?

Megpróbálok sűrűbben jönni, de most az ünnepek nagyon eseménydúsan teltek. Még egyszer egészséget az új évben minden babának és a családjuknak!

Judit
vaju
 
 


Szia Bucska!

Nekem sem jött még meg (február közepén szültem) - mondjuk Kata többször szopik, mint napi kettő. Bogi szerintem elesett.

Kata fütyül. Szabályosan.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu!
Gondolkodtam ezen az ivás dolgon és két dolog jutott eszembe. Az egyik, hogy mivel a kisgyerek utánzás útján tanul leginkább, próbáljátok meg, hogy amikor leülteted az etetőszékbe, te kis kortyokból iszol egy pohárból az orra előtt. Esetleg kínáld meg a te poharadból. A másik, hogy ilyenkor, amikor a folyadékpótlás a fontos, szerintem tök mindegy, hogy egészséges-e az amit iszik. Ezt persze nem úgy értem, hogy adjál neki kólát, de nyugodtan kínáld meg édes gyümölcslével. Olyan gyümölcsöt válassz, amit egyébként pürében szívesen elfogad. Később még mindig visszatérhetsz a vízhez, ha úgy gondoljátok, bár nálunk mind a két gyerek gyümölcslevet iszik. A 100 %-osokat veszem és azt isszák, reggel-este meg tejet (a nagy) és/vagy világos teát, de jó cukrosan-citromosan. Szerintem a cumisüveget felejtsd el, nem fogja érdekelni. Még csak nem is hasonlít a cicihez, ekkora gyerkőcöknél már érdemesebb pohárral próbálkozni. Lehet, hogy semmi újat nem tudtam írni, meg persze, ha nem értesz egyet, akkor sem segítettem sokat, de hátha mégis... Egyébként hogy vagytok?
Üdv Bucska
bucska
 
 


Vaju!
Üdv újra körünkben. Gyere gyakrabban, ha tudsz. Egyébként az én kicsim is a mi kajánkat favorizálta, a bébiétel egyáltalán nem érdekelte, sőt, ki is köpte, tehát maradt a mi kajánk, mondjuk igyekszem úgy főzni, hogy az ő kis gyomra is bírja, de eddig még semmi gond nem volt, pedig tejtermék is van benne, meg hal, meg gomba, meg szóval minden, amit mi is eszünk.
Szia
Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska!

Hát, akkor kénytelen vagyok pohárból inni, mert egyébként üvegből vagy bögréből iszom Kép Egyébként próbáltam édes kamillateát is, az se kellett. De nem adom fel, csak eröltetni sem akarom. És minden ötletet köszönök, ne fogd vissza magad Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Nem elestem, bárcsak...
Tudjátok, mint a menstruáció előtt vagy után, az a sűrűbb barnás folyás.
És ez terhesség alatt nem egészséges.
Szar ügy, hogy túljutok a 12. héten, és utána történik valami.

Nem is várom meg a 18. heti UH-t, hanem jövő kedden elmegyek. Már betöltöttem a 14. hetet, és meg kell mondjam, van egy nagyon rossz előérzetem.
Aggódni nincs sok időm, Lili lefoglal szerencsére, de azért ott motoszkál a fejemben ez a megérzés.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, remélem ezúttal csal a megérzésed. Kép

Nem is írtam, hogy Katának kibújtak a fogai! Lényegében az alsó és fölső két-két középső. Kicsit izgulok a szoptatás miatt, mert most az nagyon fontos nekünk.

Szombaton karácsonyozunk az én családommal, vasárnap Nándi családjával, úgyhogy vasárnap este már el tudom nektek küldeni az ajándékot Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bogi!
Mindenképpen menj el orvoshoz, remélhetőleg nem lesz semmi baj.

Gyezsu!
Látod, a te kis csajszid a hajrában a jó Kép. Pikk-pakk behozta a többieket fogügyben, nem mintha ez bármit is számítana. Adriennek 5 foga van, illetve azt hiszem a 6. is bújik ki és semmi gond a szoptatással. Egyszer harapott csak rá, akkor nagyon határozottan kihúztam a szájából és mondtam, hogy nem szabad. Azóta nem "bántott". Annak idején Tamit is 10 foggal még szoptattam és ő is csak egyszer harapott meg.
Jó karácsonyozást és várjuk az ajándékot. Hogy álltok az ivással? Szeditek még az antibiotikumot? Adsz neki valami bélflóra helyreállító cuccot?
Bucska
bucska
 
 


Gyezsu!
Én folyton lemaradok valamirőlKép Miért most karácsonyoztok?

Gergő mozgása tök jó, az egyéni tornáról átállunk a csoportosraKép

Bogi!
Én is azt kívánom, hogy csaljon a megérzésed. Egyébként tudod mikor szokott még ilyen barnázás lenni? Csak, hogy kicsit feldobjam a hangulatot: ikerterhességben. Nem egy esetben előfordult, hogy a leendő anyuka vetélésre volt felkészülve, ehelyett közölték vel, hogy semmi gond csak ikreket vár. Mit szólnál?

Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Bucska, őszintén szólva azóta még nem próbálkoztam az itatással, megy a szopi ezerrel. Beszéltem Snoopyval, megnézte, mennyi a folyadékignye egy ekkora babának, úgyhogy holnap mérem majd a pelusokat - kíváncsi vagyok, mi lesz az eredmény Kép Azt is mondta, hogy persze kínálni kell a gyereket, de képtelenség többet itatni vele, mint amit ő inni akar. (Ezt csak infúzióval lehet.) Meg azt is mondta, hogy az anyatej ugyan nagyon jó táptalajt teremt a bélbaciknak, amiket az antibigyó kiírt, de az anyatejben nincsenek ilyen bacik, ezért kellene joghurt, de ezért elég napi egy-egy kanál is. Úgyhogy ma, ha megyünk vásárolni, veszek Aciviat meg Kubu italt, hátha azt megissza.

Kriszta, de jó, hogy végre sínen vagytok! Kép Azért nem karácsonyoztunk még a családdal, mert Katának vesemedence-gyulladása volt, úgyhogy az ünnepeket kórházban töltöttük - de nem kínozták úgy meg, mint Gergőt, antibiotikumot kellett kapnia vénásan (branülön keresztül) naponta háromszor.

Nálunk az a helyzet, hogy Nándi még egy gyereket szeretne, én még kettőt - mondtam neki, hogy akkor ikreket kell csinálnia, és akkor mindenkinek igaza lesz Kép De így Kata betegsége kapcsán elgondolkodtam rajta, hogy lehet, hogy Nándi idegei nem bírnák a három gyereket. Nagyon tud aggódni. Tegnap este lázat mértünk, mert melegnek éreztem Katát (persze még hőemelkedése sem volt), de szerintem 200-ra ment fel a vérnyomása azalatt a két perc alatt, amíg azon izgult, nehogy feljebb menjen a higany. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Én nem hiszem, hogy ikrekről lenne szó. Talán a 12 hetesen csak megmondták volna Kép
Már a 15. hétbe léptem be, de nem tudom elképzelni, hogy ketten legyenek Kép

Mostmár kicsit jobb, de kedden bemegyek a dokimhoz, mert bizonyosságot akarok.

Hát én is remélem, hogy csal a megérzésem. Már kezdem felfogni, hogy bébi van a pocakomban, nem akarom elveszíteni!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Olvastam én már érdekes dolgokat arról, mikor fedezték fel UH-n az ikerterhességet Kép De nem kell, hogy ikrek legyenek, elég egy - de vele minden rendben legyen! Úgyhogy keddig veled izgulunk Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Lányok, küldöm a karácsonyi meglepit!!! Kataképek címmel kapta a család könyv formájában. Remélem, lesznek benne ismerős jelenetek Kép

<!--attachment: k_nyv-145054.doc*mime_msword.gif*application/msword*279.6*Katak%e9pek*k%f6nyv%2edoc --><center><pre>
KépKataképek
könyv.doc (279.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

GyeZsu
gyezsu
 
 


SZiasztok!
Krisztike
Örülök, hogy végre jól vagytok Kép Ez a torna dolog miért kell? Biztos írtál már róla, csak én lemaradtam...
Gyezsu
Egész este a könyvedet olvastam. Nagyon-nagyon szép írás. Azt hiszem, olyan emlék lesz ez a lányodnak, amit kevesen kapnak a szüleiktől. Én is írok egyébként naplót, csak én nekik címzem és többnyire az eseményekről írok, amik velük történnek, meg időnként az érzéseimről is. Képzeld, ez a 2 vagy három nálunk is téma, én hármat szeretnék, mert jó lenne egy kisfiú is. A férjem szerint elég a 2 gyerek is, és minek nekem még egy fiú is. Köztünk szólva, szerintem nekünk három lesz, mert annyira a férjem nem tiltakozik, én meg annyira szeretném Kép Ez az aggódás dolog, amit írsz, majd elmúlik. Másodikra már nem csodálkoztok, hogy alig 3 kiló és mindene jól működik. Rájöttök, hogy érzitek majd, ha nagy baj van, nem kell megijedni egy kis láztól. Az elsőnél mi is egyfolytában aggódtunk, a másodiknál már sokkal lazábban tudjuk venni a dolgokat.
Annyira de annyira aranyosak a gyerkőcök. Most kezdtek el egymással játszani. Tami négykézláb kergeti Adriennt, aki sikítva "menekül". A másik játék az üvöltős. Adrienn elkezd kiabálni és néz várakozásteljesen a nagytesóra, aki persze rögtön visszakiabál. Akkor megint ő jön. Csak a mi fülünk nem bírja a dolgot. Úgy gondolom, nincs is jobb dolog, mint elnézni a két egészséges, gyönyörű gyerekemet, ahogy szeretik egymást és egymásra mosolyognak. Nem is értem, hogy lehet gyerek nélkül élni...
Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska!

Azért kukkantottam be, hátha valaki már elolvasta - örülök, hogy tetszik, ezekből a visszajelzésekből töltekezem Kép

Hát igen, egy gyereknél már csak a kettő (három stb...) jobb. Amikor meglátogattam a barátnőmet, akivel együtt szültünk, és a két gyerek egyszerre kacagott...

Hát azt nem tudom, Nándi aggódása elmúlik-e valaha. Olyan, mint az anyukája, mindig talál valamit, amin aggódni tud.

És ha három lányotok lesz? Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bucska!

Mi is úgy gondoltuk, hogy a két fiú után jön egy kislány. Helyette jött két fiúKép

A csoporttornára gondolsz vagy az egyénit miért csináltuk?
Azt olvastam, hogy beteg volt, csak nem tudtam, hogy nem tudtatok karácsonyozni.
Az aggódás szerintem szűnni fog a másodiknál.

Kriszta
krisztike01
 
 


Szia Gyezsu!

Nahát, én is beleolvastam (még nem volt időm elolvasni).
Én is készülök egy hasonló dologra, csak én Lili 1. születésnapjára időzítem a dolgot.

Én már írtam egy regényt, Életem regénye címmel. Sőt, már verseskötetem is jelent meg.

Tök jó, hogy mások is vannak ilyen beállítottsággal itt, mert nem sokan értik meg ezt a dolgot.

Sajnos verseket már nem írok, ahhoz túl boldog vagyok mostanában, de a próza az más. Arra mindig kapható vagyok.

Amúgy holnap megyek UH-ra, megmondtam a dokimnak, hogy ha törik, ha szakad bemegyek. Azt mondta, hogy oké, és beírja a kiskönyvembe. Annyira rendes.

Na puszi, mert Lili kipakolta az utazótáskáját Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Akkor te sem tudsz beleunni semmibe: csillagászat, prózaírás - és ha jól sejtem, a munkád megint valami egész más.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia!

A munkám maradt a régi szerencsére, azzal meg vagyok elégedve.

Holnap jelentkezem.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Krisztike!
A csoportosra, meg az egyéni tornára egyaránt kérdeztem.

Ennyi grafománt egy csapatban. Én meg újságíró voltam 8 évig és nekem is jelent meg novellám.

Egyébként szeretném megnézetni a harmadik bébi nemét, még az elején, magzatvízből. Amúgy is megcsinálják ezt a vizsgálatot, mert idén leszek 35, tehát ebben a korban már sok helyen biztosra akarnak menni. Aztán, ha kiderül, hogy a harmadik is lány, még mindig van időnk elgondolkodni. Nehezen tudom elképzelni az abortuszt, (sosem volt), főleg, ha az az oka, hogy lány. De legalább nem ér meglepetés.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Akkor most leírom mégegyszer mi volt a fiúkkal az első évben, miért kell torna, stb, aki már olvasta az ugorja át.

Bucska!


Szóval Gergő és Krisztián izomtónuszavarral születtek.Krisztián hipotón (laza izomzat ), Gergő spasztikus ( feszes izomzat ) volt. Ez rögtön az elején kiderült és el is kezdtünk Dévény tornára járni. Közben jött a nagyotthallás kiderülése ( ez is születése óta fennállt ) és a sok probléma ( valszeg a fülében a gyulladás ekkor is volt és minden problémának ez volt a kulcsa ) és Gergő elkezdett nagyon lemaradni, semmi nem érdekelte. Ekkor kerültünk a Gézengúz Alapítványhoz ahol elkezdték tornáztatni. Ekkor volt kb 4 hónapos. 5 hósan még nem tudott fogni, mert a keze nem arra ment amerre ő akarta, stb. A torna úgy néz ki, hogy ameddigg fennállnak a gondok addig egyéni torba van amit otthon is sokat kell csinálni, aztán ha meggyógyul akkor kell folyamatosan mozgatni, hogy ne essen vissza. Gergőnél ez eg yolyan betegség ami miatt egész életében figyelni kell rá, hogy mindig mozogjon valamit. Ez általában az úszás szokott lenni, de ő a füle miatt nem mehet víz közelébe sem, így marad a torna. Majd ha ovis lesz akkor ovis torna, később meg majd eldönti, hogy mit akar csinálni. A lényeg, hogy mozogjon.

Bucska!
Szeintem a magzatvízvizsg. eredménye nincs meg annyi idő alatt, hogy bármit tehess ha lány. Bár szrintemsem tennél. Én nem merném megcsináltatni akkor sem ha 35-ön felül lennék. Számomra nagyobb a kockázata a vizsgálatnak mint annak, hogy beteg lesz a baba. Persze ezt könnyen mondom, én 30 vagyok és tuti nem próbálkozunk tovább 4 utánKép

Bogi!

Gondolunk rátok és feltétlenül jelentkezz.


Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok!
Minden rendben. Láttam dobogni a szívét. Ő nem olyan virgonc, mint Lili volt. Lili meg sem állt, állandóan mozgott.
Most megnyugodtam. Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
KépKépKépKépKép
krisztike01
 
 


Ja és ha kell valami tanács, info, ötlet kis korkülönbséges babákhoz csak szólj, a nagyfiaim között 14 hónap van.
krisztike01
 
 


Szia!

Azt hiszem ez jól hog jönni. Köztük 17 hónap lesz.
Maajd jövök a kérdésekkel.
Pl. Ti hogy oldottátok meg az elhelyezésüket? Mármint egy vagy külön szobában?

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

De jóóó!!!

És melyikőtöknek van művelődésszervező végzettsége, Bucska, neked? (Meg nekem Kép)

Én is fel vagyok dobva, mert úgy volt, hogy három hétig áll majd nálunk a bál (inkább a rumli), mert szétverik felettünk nagymamám lakását (ázik és gombásodik a fürdőszobánk Kép), de csak a kádnál kellett megbontani, és kiderült, hogy csak a szifont kell kicserélni + a falban új csövek vannak. Kép Holnap jön a festő szomszédunk leverni a leázott vakolatot, az még kb. két hét, amíg kiszárad... De ez már nem érdekel.

Kriszti, a budakalászi Gézengúzba jártok? Mi is oda jártunk Kép (Most persze a veseprobléma miatt min. fél évig nem mehetünk úszni, de utána sem biztos, hogy el merem majd vinni Kép)

Bogi, bocsi, de nem tudom pontosan, mit dolgozol, csak úgy rémlik, hogy nem humán terület.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia!

Nekem is művszerv végzettségem van, és jelenleg viszonylag humán területen dolgozom.
De elég érdekes helyeken dolgoztam, leírom:
1. Győri Balett Művészeti Szakközépiskolája - iskolatitkár. Itt 3 évig dolgoztam, napi 10-12 órát, és imádtam. Közalkalmazotti 13 ezer Ft-os fizetésért, mint pályakezdő. Ez alatt végeztem el a fősulit.
2. P&R Reklámiroda - irodavezető
Ezt már nem csíptem annyira, itt 1 évig dolgoztam, aztán belekevertek egy sikkasztási ügybe, és miután a rendőrségen tanúskodtam (természetesen nem a főnököm ellen, pedig azt kellett volna), kirúgtak, hogy sok az ember.
3. Tesco-Globál Áruházak Rt. Észak-Nyugati Régió Kereskedelmi Asszisztens, tolmács.
Itt is 3 évig voltam, nem szerettem a végén, mikor főnököt cseréltek fölöttem. Annyira sík volt szegény nő, hogy üldözési mániájában nem engedte, hogy angolul beszéljek a főnökökkel, pedig ugye egy tolmácsnak az a dolga.
Aztán terhes lettem, elvetéltem, lebénult az arcom, és ebben a jó kis pech szériában jött a Kisalföld Volán Rt, ahová távmunkába felvettek, mint Internet asszisztens.
Pályázatfigyelés, anyaggyűjtés a neten, fordítás és ilyesmi munkák.
Úgyhogy ez eléggé humán, csak maga a cég nem humán terület.
Már májusban lesz 2 éve, hogy itt dolgozom, ami egy főnyeremény. És a 2 gyerek mellett is szeretném csinálni természetesen.

Na ennyi, eldugultam Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Gyezsu!
Igen Kalászra járunk. Ti mikor jártatok? Mert mi is jártunk oda úszni korábban, lehet, hogy találkoztunk már? Kihez jártatok? És miért? Csak egészséges úszásra?

Bogi!

Mi együtt aludtunk 4-en egy szobában, mert Levi nem akart külön lenni, meg nem is nagyon volt hol. de nem volt gond, nem nagyon zavarta ha sírt Bencus.

Kriszta
krisztike01
 
 


Szia Kriszta!

Mi még a nyáron jártunk - fokozott izomtónus miatt - egyéni tornára Marához, aztán az őszi kontrollon a doktornéni azt mondta, nem kell már a torna, és ha akarjuk, hozhatjuk úszni, ártani nem árt, sőt, de "gyógyilag" nem kell. Úgyhogy egészséges úszásra jártunk kedd délelőttönként.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Hű, de felpörgött a topik! Kép Kép Kép Bocs, ha nem reagálok mindenre.

Bogi,
Neked nagyon gratulálok! Kép Most már biztosan minden rendben lesz. Érdekelne, hogy Te hogy tudsz otthon dolgozni. Mennyi időt kell naponta a gép előtt töltened? Ez megoldható, amikor Lili alszik? Vagy olyankor is kell dolgoznod, amikor ébren van? Én is dolgozom itthon, elég keményen, de nagyon-nagyon nehéz. Ha Lili nem alszik, akkor nem nagyon hagyja. Meg én még naponta háromszor-négyszer útra kelek a nagyok kapcsán. Szóval elég húzos. Úgy is döntöttem, hogy nem megyek vissza főállásba dolgozni (elvileg februártól terveztem), de itthonról persze dolgozom, még többet is mint eddig. De totál lestrapál. Na, mindegy. De hogy két pici mellett, hogy lehetne ezt csinálni, azt el sem tudom képzelni. Minden tiszteletem a Tiéd! Kép Te egyébként abszolút aktív státuszban vagy? Tehát nem veszel /vettél igénybe TGYÁS-t, GYED-et, GYES-t?

Nálam a nagyok között kicsit nagyobb a korkülönbség (27 hónap), de mi úgy csináltuk, hogy eleinte én a kicsivel, a nagy apával aludt. Külön szobában, hogy legalább ők pihenjenek. Kép Kristóf ugyanis hat hónapig totál felcserélte a nappalt és az éjszakát. Ez után viszont a gyerekek egy a szobában, mi, szülők külön.

GyeZsu,
Nagyon köszi az ajándékot! Kép Kép Kép Még csak belelapozni volt időm, de egyszer nekiülök és végigolvasom Kép A születéstörténetedet annak idején elolvastam és nagyon tetszett. Kép
Kata hogy van? Teljesen tünetmentes már? Hogy sikerült az utókarácsony?

Egyébként én is grafonám vagyok, minden nap írok naplót. Ezt kisebb-nagyobb megszakításokkal 9 éve csinálom, de volt, hogy egy év is kimaradt. Most amióta itthon vagyok, megint aktívan teszem. És én is évekig szerkesztettem újságot, igaz csak az egyetemi lapot. Én versnek nem mernék nekikezdeni, de a prózaíráshoz én is érzek affinitást. (Pedig műszaki és gazdasági végzettségem van. Kép)

Kriszti,
Én sem csináltattam meg Lilivel a magzatvíz vizsgálatot, mert féltem a kockázattól. És egyébként is azt gondoltam, hogy én akkor sem vetetnék el egy 20-22 hetes magzatot, ha kiderül, hogy beteg. (Mondjuk én pont a határán voltam a 35 évnek, mert szülés előtt három héttel töltöttem be.)
Gergő hogy van? A füle rendbejött? Sikerült végleg megoldani a problémát? Vagy ez még előjöhet később is?

Lányok,
Készültök már a szülinapokra? Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna!
Igen én nagyon aktív státuszban vagyok Kép
Nem veszek igénybe semmit a GY-sek közül Kép

Szülni is szabadság alatt mentem. Nálunk ugye a szabadság csak papíron létezik, mert akkor és oda megyek, amikor és ahová akarok.
A munka úgy néz ki, hogy nem minden nap dolgozom, csak ahogy jön a munka. Mondjuk a het 7 napból 4-et dolgozom, azt is össze-vissza.
Lili egyedül eljátszik körülöttem, vagy a nappaliban, ő nagyon toleráns kislány. Ha nyűgös, és mégis dolgoznom kell, akkor együtt csináljuk, és mivel számára ez elég uncsi, előbb utóbb elalszik, és akkor megint nyugi van.
Úgyhogy nem előttem, hanem előtted le a kalappal!

Én már készülök ezerrel.
7-én apukáim, és férjem névnapja,
13-án férjem szülinapja
14-én anyósom szülinapja
február 10, Lili szülinapja.
Úgyhogy mást sem teszek, mint készülődök Kép

Picivel július 8-ra vagyok kiírva, anyukám 9-én született Kép

Jó mi?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Változatos életpálya! Én 1993-ban érettségiztem, utána nappalin tanultam 3 szakon, 1998. decembere óta dolgozom, és első munkahelyem a mostani is egyben: Budapesti Művelődési Központ. Most - a nyári fordítás után - januártól áprilisig megint bedolgozom szakértőként. Ez így nagyon kényelmes, és mivel anyukámon keresztül tudok számlát adni, még anyagilag is jobban járok, mintha közalkalmazottként rendesen dolgoznék.

Bogi, jófej vagy, hogy a nagyszülők születésnapjára időzíted az unokákat Kép

Anna, én ha jól emlékszem már a kórházban (márhogy amikor Kata született) elkezdtem a készülődést, mert kiszámoltam, hány embert kell meghívni (csak a két család), és azóta is azon töröm a fejem, hogy hol kellene a születésnapot tartani, hogy elférjen ennyi ember. De a konkrét tervezgetést még nem kezdtem el, mert nem tértem még magamhoz abból a döbbenetből, hogy 5 hét múlva egy éves lesz a lányom Kép

Az utókarácsonyok jók voltak - bár semmi karácsonyi hangulat nem volt.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Nálunk: január 7: férjem névnapja
január 30: ikrek szülinap
február 16: Levi szülinap ( erre a napra voltak az ikrek is kiírva Kép )
És az időzítések Levi aznap született amikorra ki volt írva, Bence szintén. És Bence a házassági vfordulónkon született, anyukám szülinapja előtti naponKép Na ez aztán az időzítés.

Gyezsu!
Mi ősszel már nem úsztunk Gergő füle miatt.

Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok!
Annyi mindent írtatok, hogy nem is tudok mindenre válaszolni.

Bogi
Kép és nagyon vigyázz magatokra!

Úgy irigyellek benneteket, hogy ekkora a család és ilyen készülődés kell a szülinapra. Mi, ha mindenkit meghívunk, akkor vagyunk heten és ebből mi vagyunk eleve négyen. Ezért is gondolkodom a 3. gyereken, meg fűzöm a férjemet, mert jó lehet ez a nagy család.

Krisztike
A Schöph-Mereiben megcsinálják a magzatvízvételt és nagyon hamar meg is van az eredménye. Valószínű én sem vetetném el csak azért mert lány, de ha beteg, akkor biztos. Ebben pont az ellenkező állásponton vagyok mint Anna, mert én tuti nem vállalnám, ha tudom, hogy nem egészséges. Persze, ez is függ attól, hogy milyen jellegű gond van, de ha súlyos, akkor én magamban sem érzek elég erőt, meg a többiek életét sem akarom ezzel terhelni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy amit Anna gondol, az helytelen, csak nem vagyunk egyformák.
A munkával kapcsolatban meg annyit, hogy én egyelőre úgy gondolom, hogy akkor sem megyek vissza, ha marad a két gyerek. Bár elég valószínű a három, és akkor mint főállású anya maradok itthon. Egyelőre mint eltartott feleség szerepelek, szerencsére a férjem el is tud tartani minket, bár ettől függetlenül lelkesen dolgozom. Én éjjel dolgozom, most a babanetezés után fogok nekiállni, mert keresztrejtvényt nem lehet fél aggyal, fél füllel csinálni. Ha nem figyelek oda eléggé, nem megy. Hülyeségeket írok, meg nem jut eszembe semmi. Úgyhogy van egy órám délelőtt, amikor Tami még óvodában van és Adri alszik, akkor is szoktam dolgozni, délután velük alszom és éjjel kifulladásig. Pont a múltkor beszélgettem a közeli zöldségessel és mondta, hogy ő akkor kel fel, amikor én fekszem (3 óra, fél 4)Kép
Na én is bedugulok, mert annyit írtam, csak győzzétek elolvasni.
Bucska
bucska
 
 


Ezen csodálkozom, mert mindenhol azt hallom, hogy 1 hónap mir megvan és a 12. hét körül csinálják. Akkor ez nem igaz?
A betegség nehéz kérdés, mert sok olyat hallottam, hogy tévedtek, tök egészséges volt a magzat. Nem tudom, ehhez benne kellene lenni a helyzetben. Egyébként én mostanában sokat jártam különféle fejlesztő helyekre és ahhoz képest, hogy mennyit vizsgálják a kismamákt megdöbbentően sok down-os babát láttam. És mindegyiknél szülés után derült ki.

Én is megyek alukálni.
krisztike01
 
 


Bucska, én még győztem volna Kép

Nálunk az én születésnapomon ottvan: 2 szülő + 2 öccs + 2 nagyi + 2 nagynéni + 2 nagybácsi + 4 unokatesó + férj + gyerek + én, ez már 17. Nándiéknál is nagy a család, de a szüleit és a hugáék családját (2 gyerek) minimum meg kell hívni: +6, összesen 23. Az már egy kisebb iskolai osztály!

Kriszta, akkor ti is jól időzítettetek Kép Nálunk most anyósom születésnapja jön, aztán Katáé, 10 nap múlva apósomé és nagynénémé. És 17-én születtem én is, mint Kata, csak én októberben Kép Egyébként ő 19-re volt kiírva, az meg a névnapom Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Krisztike!
Lehet, hogy hivatalosan tényleg 1 hónap, de ha úgy "küldenek" valakihez, akkor hamarabb megvan. Nekem az APF-t is ott csinálták Adrival, és nem akarok hazudni, már nem emlékszem mennyi idő alatt, de nagyon hamar megvolt az eredmény (néhány nap). Egyébként döbbenet, hogy ennyi beteg gyerek születhet, amikor a 3 dimenziós ultrahangon már az arcvonásokról is felvételt tudnak készíteni, hogy nem vesznek észre egy betegséget? Szerintem ezek figyelmetlenségek, illetve az orvos hozzá nem értése, nemtörődömsége. Nem véletlenül van annyi szülés körüli horrortörténet. Az orvostudomány más területein nincs ennyi hiba, mint ebben. Szóval én úgy gondolom, hogy ha már a technika lehetővé teszi, akkor megteszek mindent azért, hogy egészséges gyerekem szülessen. Ez végül is mindenkinek a saját döntése, hogy mit, hogyan vállal.

Lányok!
Mit vesztek a piciknek a szülinapjukra?
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Amikor a Gergővel kórházban voltam, volt egy kissrác aki olyan "rendellenességgel" született, hogy mindene az ellentétes oldalon volt ( szív jobboldalt, stb ). A röhej, hogy 1 éves korában derült ki úgy, hogy egy sima hasi Uh-on nem vették ézre, leírták, hogy minden rendben és később egy mellkasrtg-en észrevette az orvos,hogy a szív jobboldalt van és újra kért UH-ot. Na akkor észrevették. Majd közölték, hogy el kell tüntetni a régi UH-ot. Na ezért van annyi beteg gyerek. Mert nem keresik a bajt és ezért nem is veszik észre.
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Egy vidám történet ma estéről: Dédát látogattuk meg. Kata épp a földön mászott négykézláb. A szobába befutott a család kis fehér kutyája, majd Katát meglátva fülét-farkát behúzva a lehető legnagyobb körben kikerülte. Mégiscsak egy nagyobb kutya Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Krisztike!
Nem akarom védelmembe venni az orvosokat, de ha egy újszülöttel semmi gond, akkor sem a kórházban, sem később nem végeznek sem röntgen, sem UH vizsgálatot. Így nem derülhetnek ki az olyan eltérések, mint amiről írtál. Az már persze egy másik lapra tartozik, hogy kb. 6 hetesen, amikor csípőszűrésre is kell menni, ajánlanak egy teljes UH vizsgálatot, de ez nem kötelező! Az anya döntése és persze felelőssége, hogy megcsináltatja-e. Mert ott azért kiderül, ha valami nagy gikszer van. Egyébként mindezzel együtt is döbbenetes dolgok vannak és én azt mondom, hogy bármi baj van, több szem többet lát alapon, legalább 2 orvost meg kell kérdezni, de inkább hármat. Neked is van sajnos rossz tapasztalatod Gergővel és a rossz orvosokkal, ha jól emlékszem. Teljesen rendben van azóta Gergő füle? És a hallása is oké?

Gyezsu
Olvastam a topicot, amit indítottál és inkább most nem kommentálnám a dolgot, amit ott kialakult Kép
Egyébként jól vagytok? Enni-inni adsz már a kiscsajnak, vagy még csak a szopi megy ezerrel?
Ez a kutya-ügy aranyos lehetett, nálunk is vannak hasonlók, csak nálunk irtó nagyok a kutyák. Az egyik 70, a másik 60 kiló. Akkora a fejük, mint Adrienn. De imádják a kicsit, a nővérét meg még jobban. Számomra egyébként érdekes tapasztalat volt, hogy mi nem próbáltuk Tamira erőltetni, hogy szeresse az állatokat, de valószínűleg látva minket, neki ez természetes volt, Adrienn meg képes 10-15 percig is szemlélni a babakocsiból, hogy játszanak a kutyák a nővérével.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: