Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bogi,
Dehogy vagy bunkó! Ha ilyen gondjaid vannak, természetes, hogy nem az volt a legfontosabb dolgod, hogy Lilimet felköszöntsd. Engem is nagyon megrendített a dolog. Kép Én is olvastam korábban más topikokban, hogy voltak már problémáitok, de én is úgy gondoltam, hogy biztosan megoldódtak.
Abban egyetértek Bucskával, hogy elkapkodni semmiképpen nem szabad a válást. De talán Nálatok erről már nincs is szó. Abban viszont Judittal értek egyet, hogy csak a gyerekek miatt semmiképpen nem szabad együtt maradni, az nekik sem lenne jó. Azt minden esetre tapasztalatból mondhatom, hogy két gyerekkel sem lehetetlen mindent újra kezdeni, de persze nem ez a cél. Szóval nagyon nehéz. Mikor telik le a egy hét? Azt mivel töltitek? Együtt lesztek és programokat csináltok? Vagy sokat beszélgettek? A szüleitek tudnak a gondjaitokról? Nekik mi a véleményük? Minden esetre szorítok, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy Neked és a gyerekeknek a legjobb.

Judit,
Lili még szerencsére alszik kétszer, sőt néha háromszor is. Úgyhogy egyelőre nem tudok segíteni. A nagyoknál meg dolgoztam egyéves koruktól, így az egy alvásra átállást a pótnagyi vezényelte le. Kép

Bucska,
Én is nagyon sajnálom a pech-sorozatot. Kép Azt hittem, már elutaztatok, azért nem jelentkezel.
Adrinak kiütései is voltak a háromnapos láz után? Mert az állítólag azzal jár. Lili is túl van élete első betegségsorozatán. Nem is akármilyenen, képzeljétek kanyarós volt! Ez azért megdöbbentő, mert Magyarországon elvileg 20 éve nem létezik kanyaró, hiszen oltják a gyerekeket. A doki nénink is alig hitt a szemének. Múlt szombaton kezdődött, reggel tiszta kiütésesen ébredt, úgyhogy vittük az ügyeletre. Előtte kb. egy héttel volt egy kis mandulagyuszija, de az szerencsére két nap alatt elmúlt (antibiotikum hatására). Így a kiütéseket először az antibiotikumra fogták, majd azt mondták, hogy biztosan háromnapos láza volt. Hiába mondtam, hogy csak másfél napos láza volt, az sem magas és már egy hete, nem tudott az ügyeletes doki jobb diagnózist kitalálni. De hétfőn a saját orvosunk hitetlenkedve bár, de megállpította, hogy ez egészen biztosan kanyaró. Fogalmam sincs, hogyan szedhettük össze. Szerencsére nem volt nagyon vészes lefolyású, mivel valószínűleg oltott embertől enyhe vírust kaptunk. Láza nem volt Lilinek, csak a bőre volt ronda és nagyon viszketett neki. Most még kifele megy belőle. Egyébkén a 15 hós oltásban van a kanyaró elleni anyag.

Edit,
Az idei évtől, az ADAM bevezetése miatt már május az SZJA-bevallás határideje. Ha jól emlékszem, szintén 15.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Lányok köszönöm a kedves fogadtatást és a válaszokat!Lehet,hogy járok még erre ,ha időm engedi.Kép
Végülis akkor most május,v. március?Gondolom május?KépKép
Anna!Micsoda sztori!Jobbulást a gyermeknek!

Kívánom,hogy a betegek meggyógyuljanak,a fájó lelkűek megvígasztalódjanak,a férjek meg észre térjenek!KépDe sürgősen!
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Na, én is jól eltűntem. Bogi, én is csak azt tudom kívánni, amit az előttem szólók Kép

Mi tegnap voltunk egy évesek, de csak jövő hétvégén ünnepeljük. Viszont a születésnapról fotósorozat készült, most álmodom meg, hogy készítsek belőle Power Point bemutatót, amit a családi születésnapon majd levetítünk.

Kata szerencsére jól van, három hete már antibigyót sem szedünk, és múlt héten végleg egészségesnek nyilvánították. (Azért a pisit havonta vinni kell.) És egy kis haspók lett, eszik már rendesen, sőt, iszik is pohárból. Leginkább 100%-os narancslét. Az egyetemen már a negyedik félévére iratkozott be (igaz, hogy az elsőnél még pocaklakó voltKép), már órán is volt (épp Szocializáció órán. Azt hittem, csak óramegbeszélés lesz, de másfél órás rendes óra volt.) Járni még nem jár, és állni sem tud hosszú ideig egyedül. A szókincsén is van mit fejleszteni, mert minden "kutya" (meg kata, kutyika, és hasonlók) - ezt viszont rengeteg hangsúllyal, hanglejtéssel stb. bírja mondani. (És felszólító módja is van, amikor szopizni szeretne.)

Nagymamám továbbra is kórházban, bár már nem az intenzíven, talán már a gyógyulás útjára lépett, de ezt le sem merem írni, már annyiszor csalatkoztunk.

Holnap meg babafarsang lesz a barátnőmnél!

Anna, képzeld, jövő héten kétszer is megyek a Csilibe Kép

Bucska, nektek jó havazást! Úgy szeretnék én is menni...

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

Sziasztok!

Bogi!
Még annyit, hogy nem írtam arról, hogy anyagilag is nagyon észnél kell lenned. Hacsak nem vagy milliomos, arra is gondolnod kell, hogy két gyereket eltartani nem könnyű. Mi nem vagyunk szegények és Adri egy csomó mindent megörökölt Tamitól, de így is rengetegbe kerül. Pedig megúsztuk tápszer, bébiétel nélkül és eddig orvosokra sem kellett túl sokat költeni, mégis. Tudom, hogy ez így érdekdolog, de ha nem tudod eltartani őket, akár el is vehetik és akkor mégis kell ilyesmire is gondolnod. SZóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy várnod kéne még egy kicsit. Ha nem is változik a helyzet, de felkészültebben, okosabban vághatsz neki az önálló életednek, ha tényleg nincs más megoldás.

Anna
Döbbenten olvastam, hogy még létezik kanyaró. Ti aztán tudjátok mit kell elkapni Kép, még jó, hogy az orvos felismerte. Nálunk a 3 napos láz kiütéssel is járt, de ezt nem nagyon lehet összekeverni semmi mással, mert apró piros pöttyök, mintha allergia lenne, a törzsön. Én már nagyon kiképeztem magam orvosilag, egyszerűen muszáj mindennek utánaolvasni, mert az a tapasztalatom, hogy az orvosok sem mindig állnak a helyzet magaslatán, meg a gyógyszercégek is támogatják őket, szóval nem biztos, hogy mindig a legjobbat kapjuk Kép

Vaju
Végre gyakrabban tudsz majd jönni Kép. Nem három volt, mert Tami orrmandula műtétjével együtt már négynél tartunk, de remélem tényleg vége. Úgy tudom, vírus okozza a háromnapos lázat, különben onnan lehet felismerni, hogy szinte nincs más tünet, viszont a láz csillapíthatatlan, csak a borogatás, hűtőfürdő használ.


Gyezsu
Addig "jó", amíg nem tud járni. Mert Adri már teljesen jól jár és megállíthatatlan. Egyszerűen képtelenség egy helyben tartani. Szóval nehezen ülnék vele végig egy egyetemi órát. Semmilyen játék nem érdekli, csak a járás. Egész nap fel-le megy a lakásban, visz a kezében ezt-azt és teljesen jól el van. Viszont egyetlen értelmes szóra hasonlító hangot sem ad ki.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Itt gyönyörű nagy pelyhekben hullik a hó!Kép Ilyenkor mindig kedvem szottyanna kimenni és táncolni a hóesésben, de Panka még kicsi hozzá, majd jövőre nagyokat ugrálunk a friss hóban. Már alig várom. Egyelőre még maradunk a szánkózásnál, majd lemozogjuk az ebédet.Kép

Anna! Hol kaptátok el a kanyarót? A kiütések nyomtalanul eltűnnek?

Gyezsu! Gratula a szülinaphoz és a gyógyulásokhoz!Kép Egyébként olvastam, hogy a picik ebben a korban egy szót több mindenre használnak. Ügyesek vagytok, hogy már pohárból isztok!Kép Panka étvágyával sincs baj, csak éppen jelenleg azt hajlandó csak megenni amit önállóan kézzel tud a szájába csipegetni. Néha azért egy-egy kanállal elfogad ezt-azt, de erősen gyakorolja az önálló létet. A kanállal viszont csak dobolni hajlandó, azt meg nem engedi, hogy irányítsam a kis kezét. Apja néha frászt kap, milyen mocskot tud csinálni.Kép Babafarsangról beszámolót kérünk! Be is öltöztök?

Bucska! Három a magyar igazság, egy a ráadás.Kép
Jó utat nektek, aztán várjuk az élménybeszámolót!Kép

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok? Gyezsu? Anna? Bogi?

Krisztike, te is nagyon régen jelentkeztél már.

Persze, hogy nem utazunk. Adri beszedte ezt a hányós-hasmenős vírust, amit a tévében is mondanak. Szerencsére szopizik, meg szívesen iszik is, így a kiszáradás veszélye legalább nem fenyeget. Így is tragikus az egész, 5 napja nem eszik, már 1 kilót lefogyott. Állítólag már megyünk ki belőle, szóval, reméljük, hogy hamarosan meggyógyul. Ha úgy lesz, akkor csütörtökön utazunk, de már nem bízom benne Kép

Vaju
Ez az önállósodási törekvés nálunk is megfigyelhető volt, már amikor még nem volt Adri beteg és evett. Állandóan kivette a kanalat a kezemből és azzal maszatolt. Néha nagy kegyesen megengedte, hogy a kanál végét fogva, kicsit irányítsam a kezét. De inkább az jött be, hogy két kanállal eszünk. Ő az egyikkel ügyködik én meg a másikkal etetem. Kosz ellen meg tegyél egy nagy nylont az etetőszék alá és akkor nyugodtan pancsolhat. Két-három naponta kivágod a nylont és szétvágsz egy újabb zacskót a következő napokra.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Bucska, az az 5 nap alatt 1 kiló elég ijesztő Kép Remélem, már csak jövő héten olvasod ezt a hozzászólást! Kép

Lányok, képzeljétek, tegnap számoltam, Kata hányszor mondja azt, hogy "kutya" (mást is mondott, de csak a kutyát számoltam). Az eredmény: 710! Akkor döbbentem csak le igazán, amikor kiszámoltam, hogy ez kb. azt jelenti, hogy napi átlagot nézve (az ébren töltött idővel számolva) percenként mondja, hogy kutya!!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bucska! Én is remélem, hogy nem olvasol minket, de látod mi még a távollétedben is gondolunk rád. Szóval az a tapasztalatom, hogy amelyik utazás ilyen nehézkesen indul, az utána fergetegesen jó lesz! Persze lehet, hogy azért, mert ilyenkor az ember eljut oda, hogy csak azért is jól érzem magam. Kép
Amúgy köszi a tanácsot, csak tudod nekem nem az a gondom, hogy körülötte kosz van, azt feltakarítom, de rákeni a ruhájára, sőt néha a fejére is a kaját. Amellett megint "alig eszünk" periódusát éli, s bár olvastam, hogy 1 éves korban ez előfordul, ráadásul fogzik is, de azért ilyenkor mindig aggódom kicsit.

Gyezsu! Gratula Katának, legalább már most látszik, hogy szorgalmas kislány lesz!Kép

Többiek, elvesztetek?

Judit
vaju
 
 


Szia Judit!

Anno a hozzátáplálós topikban értekeztünk a különböző partedlikről. Létezik olyan, hogy etetőkabát, amibe bebújik a gyerek, és akkor nem csak a mellkasát és a vállát, de a karját (és a hátát Kép) is védi. Ügyesebbek megvarrják maguknak, de ha jól emlékszem, a Kushies-nak is van ilyen, és interneten megrendelhető. Előnye, hogy később is használható, ha mondjuk festegetni fog a gyerek.

Kata kicsit náthás, néha köhög, és folyik az orra (de szívni nem kell, csak törölgetni), párologtatom a levendulaolajat, és nagyon izgulok, hogy ne súlyosbodjon - sőt.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Én is betegségek miatt tűnem el. Benyaltuk a rota vírust, összesen 9 napot voltunk a Lászlóban ahol én összeszedtem egy mononukleózist amivel itthon feküdtem 1 hetet totál lázasan. Hát mostanában ez történt velünk. Gergőnek a mononukleózis mellett volt tüdőgyulladása és középfülgyulladása is egyszerre. Ezért nagyon nehezen gyógyult. Mostmár javulunk, remélem tudok gyakrabban jönni.
Bogi!
Nagyon sajnálom ami veletek történik, nem tudok mit javasolni, azt hiszem ezt tényleg kettőtöknek kell megoldani.

Kriszta
krisztike01
 
 


Gergőnek a rota vírus mellett voltak a fentebb írtak, a mononukleózis nekem volt.
krisztike01
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk és tényleg nagyon jó volt. Igaz, hogy hazajövetel után Taminak fülészettel kezdtünk, mert tiszta nátha az egész gyerek és megint kezdett rosszabbul hallani. Szerencsére még időben elkaptuk a dolgot, a fülész doktor néni szerint nincs váladék a fülében és szerinte gyógyul is már, de azért még szedjük az antibigyót. Adri meggyógyult, az elveszített 1 kilót rohamléptekkel szedi vissza, már csak fél kiló hiányzik a "versenysúlyához". A Mátra egyébként gyönyörű, a havas fenyőfák mintha képeslapon látnánk őket és a Kékesen meg Galyatetőn 1 méteres hó van. Sokat szánkóztunk, meg sétáltunk a hóban, meg játszottunk, szóval nagyon jó volt. Tami Adrival aludt egy ágyban, hát alvás helyett szívesebben játszottak volna még, de végül a fáradtság csak legyűrte őket. Már holnap indulnék vissza.

Bogi
Mi van veletek?

Gyezsu
Gratula a beszédhez Katának, Adri csak azt mondja, hogy nem, de még abban sem vagyunk biztosak, hogy tényleg azt mondja, meg hogy jókor mondja-e, abban végképp nem.

Krisztike
Mi az rota vírus, és mi az a mononukleózis? És ezzel muszáj kórházban lenni?

Vaju
Én is felöltöztetem a gyereket egy olyan ruhába, amit nem sajnálok. Tudniillik, ha ilyenkor elveszed tőle a kanalat, lehet, hogy sokáig nem fog vele próbálkozni, mert elmegy a kedve. Egyébként meg másfél éves korára egyedül enne. Láttam én már 3 évest is, akit még etetni kellett és másfél évest, aki egyedül papizott. Na persze, anyukát nem kérdeztem, hogy bírta mosóporral, meg idegekkel Kép

Adri egyébként teljesen megtanult járni, most már akkor sem esik el, ha Tami elviharzik mellette. A négykézláb már teljesen kiment a divatból, most az a kedvenc elfoglaltsága, hogy visz valamit a kezében és fel-le járkál vele a lakásban. Néha már teli pohárral is sétálni próbál, mert inni állva már tökéletesen tud, gondolom most mászkálva is meg akar tanulni.

Mindenki
A ti manótoknak hány foga van?

Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Bucska!
Rota vírus: legszarabb hányós-hasmenős, garantált kiszáradás => muszáj kórház ( Gergő 13 üveg infúziót kapott )
mononukleózis, másnéven pfeiffer féle mirigyláz: nagyon magas láz, iszonyatos torokfájás ( felnőtt létemre néha sírhatnékom volt, inni csak azért ittam, mert tudtam, hogy különben kórházba kerülök ) és a létező összes nyaki nyirokcsomó begyulladása. Baromi fájdalmas, a fejemet nem bírtam elfordítani.

Az én manóimnak 4, ill. 9 foga van. Ezen is látszik, hogy ez mennyire változó. És ők lustikából vannak, egyikük sem megy még, pedig 13 hónaposak. És nem is beszélnek és nem is akarnak egyedül enni. Viszont Krisztián kiválóan tudja visítva követelni a kaját ha éhes ( és ő mindig az Kép )
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Kriszti Kép A fiúk majd megszólalnak, ha büdös lesz a tojás Kép

Katának továbbra is 4 foga van, a 2-2 középső. És nagyon ügyesen használja az evésnél.

Katával ma voltunk orvosnál: torokgyulladás. De tegnap éjjel már jól aludt, és ma is alig köhögött. (Rajtam viszont elhatalmasodott a nátha Kép) Gyógyszertárban még nem voltam, csak ezt a homeopátiás "köptető" szirupot kapja, és nem tudom, holnap kiváltok-e mindent, amit a doktornő felírt. Például Cataflam. Meg orrcseppek. De nincs eldugulva az orra! A Calciumot értem. Szerencsére az antibiotikum szóba sem került. (Azért azt hiszem, kiváltom a gyógyszereket, aztán elolvasom a tájékoztatójukat, és annak alapján eldöntöm, adom-e.) Ti hogy vagytok a gyógyszeradással? Én állandóan dilemmázom.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Nekünk akkor nem ez a rota-vírus volt, bár Adri nagyon ramatyul volt 5 napig. Beadtam a B6-ot és már hányta is ki azt a korty teát, amivel megitta. Az az 1 kiló 5 nap alatt nagyon gáz volt, mivel összesen 9 kiló. Az volt a mázlink, hogy szopik, és gondolom az lassabban megy bele, mint a pohárból az ital és az bent maradt.Így kerültük el a kiszáradást, bár az ügyelet háromszor volt kint nálunk. Szerencsére minden alkalommal megnyugtattak, hogy semmi gond, majd jobban lesz, nincs kiszáradva. Most már szedi vissza az elvesztett súlyt, de szörnyű volt, alul fölül, minden jött ki azonnal.

Gyezsu
A Cataflam nagyon jó kis fájdalomcsillapító, csak nem szabad sokat-sokszor adni belőle, mert valszeg hozzá lehet szokni. Én gyűlölöm a gyógyszereket, amit lehet, próbálok elkerülni és erre az orvosok figyelmét is felhívom. Pl most a hányós-hasmenős bajnál hányásra B6 vitamint szedtünk, Normolyt port kiszáradás ellen, meg valami bizmutos keveréket hasmenés ellen. Szóval a klasszikus gyógyszereket Dedalonetta kúp (hányásra), Bonus (hasmenésre) igyekeztünk elkerülni. Én magam sem szedek be semmit, az Algopyrinre esküszöm. Tény, hogy ha nagy ritkán kell szednünk valami gyógyszert, antibigyót, az többnyire nagyon gyorsan használ, mert nem ismeri még a szervezetünk, nem "szoktunk hozzá". Persze vannak bajok, amiket nem lehet gyógyszer nélkül megúszni, de ezek a betegségek eddig még szerencsére elkerültek bennünket.
Adrinak 8 foga van, képzeljétek, felül kint van a két elülső őrlője is. Biztos nem olvasta Adri a könyvet, hogy először a metszőket kell kinöveszteni Kép
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


A CAtaflam tényleg jó, de csak nagyon erős fájdalomra ( pl fül ) érdemes adni, mert különben azokra mi marad ha megszokja. No meg a gyomor nem szereti, fájhat tőle a pocak.
A Normolytot Gergő nem itta meg sajna. A Dedalonetta kúp - noha most használtuk előszőr - nem jött be, ugyanúgy hányt tőle Bencus. Bencus 2 hét alatt fogyott 3 kilót, most nagyon szarul néz ki, de jó az étvágya szerencsére. Gergő súlyát nem tudom.

Kriszta
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Nem teljesen értem ezt a Cataflamot, mert Kata nem úgy néz ki, mintha fájna valamije. És nem tette hozzá az orvos, hogy ez fájdalomcsillapító. Na mindegy, holnap már okosabb leszek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Csak jelzem, hogy még élek. Kép Csak nagyon el vagyok havazva. Sajnos nem úgy, mint Bucskáék voltak. Kép Bár a március 15-és hosszú hétvégén mi is elutazunk, de nem havazni (remélhetőleg már nem lesz hó Kép), hanem élményfürdőzni Ausztriába (de gyakorlatilag a magyar határ mellé). Már nagyon ránk fér, nem igaz, hogy mi van nálunk. Egyébként jól vagyunk, csak rengeteg a teendő a három gyerekkel és a munkáinkkal is. Plussz én még lelkesen csinálom a TAVASZ Egyesületet is.

Lilinek egyébként nyolc foga van (alul is, felül is négy). De ez már legalább hat hete így van. Járni még igazán most sem szeret, pár lépés után "jobb a biztonság alapon" négykézláb folytatja. Viszont kiválóan tudja mondani, hogy "adide". Kép

Mindenki gyógyuljon meg!!!

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Épp kérdezni akartam, hogy mi van veled. Dolgozol rendesen nyolc órában, Lili pedig bölcsiben? Vagy hogy oldod meg? Érdekes, hogy ahol testvér van, ott az adide az első szó Kép Nálunk is így volt, azt mesélik...

Lányok, ma voltam gyógyszertárban. A gyógyszertáros néninek szerencsére több ideje van, mint a doktornéninek, és elmondott mindent: A Cataflam gyulladáscsökkentő hatású, és mostanában ezt irogatják az orvosok. Calciumot meg a köhögés miatt kaptunk, a Calcium ugyanis izomlazító. Én persze mindent kiváltottam, majd itthon mindent elolvastam, és azt hiszem, kidobtam a pénzt az ablakon, mert nemigen fogok Katának semmit adni ezekből. Köhögni alig köhög, kicsit taknyos, kicsit hurutosan lélegzik. A köhögésre ott a Stodal, bár holnap szerintem azzal is leállok, a náthára a Sterimar (az nem teszi tönkre a nyálkahártyát) meg az orrszívás. A Cataflam dobozára rá van írva, hogy 1 éves kor alatt ellenjavalt. Aha, és egy éves kor után két héttel már nyugodtan szedhető? A hársfateát meg én iszom, Katához eljut az anyatejjel. Bevethető még az illóolaj, meg a masszázs.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu
Egy vélemény (az enyém), persze úgy csinálod, ahogy akarod: ha tényleg csak annyi baja van Katának, hogy kicsit köhög, és kicsit náthás, én semmit nem adnék neki. C-vitaminban gazdag ételek-italok (a c-vitamin erősíti a természetes immunrendszert), esetleg orrcsepp és orrszívás. A köhögés majd elmúlik, ha nem lázas, tiszta a tüdőhang, nincs torokgyulladása és fülgyulladása, felesleges egy 1 éves kisbabát ennyi szar gyógyszerrel mérgezni. Akárhogy is csinálod mindenesetre, jobbulást nektek.

Anna

Tudom, hogy írtál már erről az ausztriai élményfürdőről, de ha megtennéd még egyszer, mert lusta dög vagyok visszakeresni. Szóval hol van, miről szól pontosan, mennyibe kerül, ha ott alszotok, akkor arról is írjál légyszi, légyszííííí Kép Kedvet kaptam én is, Húsvét után esetleg mi is megnéznénk.

Apropó, HÚsvét! Nálatok mit kapnak a gyerkőcök és milyen játékot találtok ki? Nálunk lesz tojáskereső családi verseny, én Adrival leszek, mert mégiscsak kicsi még, Tami egyedül keresgél, akárcsak az apukája. A tojásokat egyébként én rejtem el, mert én nem szeretem egyedül a csokit.
Képzeljétek, mi már csak egyszer szopizunk este, simán vette a leállást Adri, szóval, hamarosan az estitől is megválunk.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska!

Kata csak a Stodal szirupot kapja és porszívozzuk az orrát Sterimar után. Inni meg amúgy is csak a narancslét hajlandó inni (nagy ínyenc egyébként, nagyon tudja, mi a jó Kép), úgyhogy a C vitamin is megvan. És köszöni szépen, jól van. Én viszont már harmadik napja gondolom, hogy ennél már csak jobb lehet, ehhez képest most már a torkom is fáj Kép Szerencsére ma sokat tudtam pihenni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

GyeZsu,
Igen, dolgozom, de sikerült megoldani, hogy itthonról. Ami egyrészt nagyon kényelmes, másrészt Lili mellett elég strapás. Azért ha nagyon kell koncentrálnom, akkor szerencsére mindig meg tudom kérni anyósomat, hogy foglalkozzon vele. Ha rendesen vissza mentem volna dolgozni (novemberig úgy volt, hogy visszamegyek), akkor is ő vigyázott volna Lilire. Másfél éves kora előtt semmiképpen nem adtam volna bölcsibe. Két éves kora körül azért valószínűleg így is be fogom adni, mert már nagyon várják ott, ahova a nagyok is jártak. Kép És imád társaságban lenni. Ma elvittük Kristóf farsangjára, ahol három és fél órán keresztül fáradhatatlanül bulizott. Kép Nagyon élvezte, mindenki csodálkozott, hogy még este hétkor sem volt nyűgös. (Persze mire hazaértünk, addigra az lett.)

Bucska,
Itt van az élményfürdő honlapja: www.sonnentherme.at. Van szállodája is, de az nagyon drága szerintem. Mi az alábbi helyen fogunk aludni: www.thermenhofderdak.at. Egyébként ennél is vannak olcsóbb szálláslehetőségek, nagyon kultúrált apartmanok. Általában ellátás nélkül, de fele áron mint a szállodában. Legalábbis nekünk, mert nálunk a két nagy gyerek miatt a szálloda elég drágára jön ki. De úgy döntöttünk, hogy most kényeztetjük kicsit magunkat, mert nagyon le vagyunk merülve. Kép
Ha felmész a www.tiscover.at honlapra és beírod Burgenlandon belül Lutzmannsburgot, akkor kiadja az összes szállás lehetőséget. (Lutzmannsburg egyébként valaha Locsmánd volt.Kép)

Ja, és a határ másik (magyar Kép) oldalán egy Zsira nevű falu van és ott is vannak klassz panziók, de azokban a március 15-i hosszú hétvégére már nem volt hely. http://www.doran.hu/kornyekunk.htm
Van olyan is közöttük, amelyikből gyalog elérhető a fürdő.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna
Sajna nem tudunk németül, de a zsirai fogadó tetszik és szívesen megnéznénk. Az ausztriai élményfürdőbe mennyi a beugró? Hiába néztem meg a honlapot, csak találomra kattintgatok, mert nem értem. Azért is csak a zsirai szállást néztük meg, mert csak azt tudnánk lefoglalni (nyelvi nehézségek miatt). Egyébként ha ott szállunk meg, onnan messze van a fürdő? Tudom, hogy neked is van két nagyobb gyereked, nekik is van szórakozás, meg "élmény", vagy bébikre specializálódtak?
Köszi a válaszokért és bocsi, hogy ennyit kérdezek
Bucska
bucska
 
 


Lányok, én is úgy döntöttem, hogy meglepem a párom, és elutazunk valahova, legalább egy napra, de jó lenne többre. (Sajnos anyagilag is nagyon meg kell gondolni...) Ő Szlovákiába vágyik nagyon, azt is legalább egy éve tervezzük, hogy átsétálunk a hídon... Nekiállok szervezkedni, hátha ez is gyógyít Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bucska,
A Sonnenthermen van magyar és angol link is. Itt vannak az árak magyarul:
http://www.sonnentherme.at/index.php.

A Tiscover-en is van angol link, ha az jobb esetleg.

A zsirai szállásról csak hallottunk ismerősöktől és nagyon dícsérték. Ez, aminek van holnapja, azt hiszem nem gyalogos távolságra van a fürdőtől, de kocsival pár perc. Van egy másik hely, ami viszont 500 m-re van a fürdőtől, de azt a neten nem találtam meg. Viszont hétfőn találkozom azzal az ismerősömmel, aki nyaralt náluk és majd megkérdezem a telefonszámukat.

A fürdő abszolút jó nagyoknak is, van egy csomó óriáscsúszda meg élményfürdő. Olyan csúszda is van, amire lifttel kell felmenni. Kép

És ezektől függetlenül vannak bébimedencék kicsi, meleg vízzel. A legtöbb napon van ingyenes bébiúsztatás, persze pelenkázók, szoptató helyiség, bébiétel melegítésére mikro és egy csomó járóka.

Anna
tinalila
 
 


GyeZsu,
Egyszerre írtunk. Kép Mindenképpen utazzatok el, ha tudtok. Kell az, és biztos, hogy gyógyít. Kép

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Kicsit kikapcsoltam, s már győzök visszaolvasni. Úgy látom érzitek a tavaszt lányok!Kép
Mi majd áprilisban, vagy májusban utazunk el egy hétvégére Hévízre. Na nem strandolni, inkább sétálni, kirándulni. Remélem Panka már a saját lábán.Kép
Amúgy köszi az etetési tanácsokat. Az a legjobb ötlet, hogy ráadjak valami rosszabb ruhadarabot, bár öltözködni nem szeret. Egyébként kezd megoldódni az ügy, mert két napja végre nem kézzel, hanem kanállal próbálkozik, s engedi, hogy irányítsam a kicsi kezét. Na azért néha belenyúlkál a tányérba, de ez már így elviselhetőbb.Kép Amúgy még mindig csak 2 fogunk van, de már az almát sem eszi meg reszelve, mindent csak apróra aprítva szeret, úgyhogy kihasználjuk a fogacskáinkat!

Az viszont elszomorít, hogy minden héten valami új betegségről hallok.Kép Tudom, hogy ez a tél végi időszak a legkritikusabb, de nagyon bízom benne, hogy gyorsan túl lesztek a nehézségeken. A Cataflam egyébként tényleg erős gyulladáscsökkentő. Lehet, hogy el fogtok hűlni, de mi fogzásra is azt kaptuk. Kb. havonta egyszer, ha éjszaka nagyon szenved a pici, akkor én használom is, mert mielőtt felírta volna az orvos, sokszor órákig sírt az ínye miatt. Én meg úgy vagyok vele, hogy megbízom az orvosomba, és tényleg csak ha nagyon muszáj. De ezt valóban mindenkinek magának kell eldönteni. Na meg szerencsére Panka még nem is volt beteg, így ezen kívül nem szed gyógyszereket.

Vidámabb téma a húsvét. Reméljük nem a hóban kell rejtegetni azokat a tojásokat. Bár örülök, hogy még egyet tudtunk szánkózni.Kép Én is mindig festek viasszal tojást, idén is szeretnék. Van tojásfánk is, ami minden évben bővül. Könyvet, gyümölcsöt, kis csokikát kap Panka, s megvesszük neki a homokozót is, hogy áprilisban már játszhasson az udvaron. De ennek majd akkor fog örülni. Mi pedig hintaágyat kapunk a férjemmel, mivel ilyen kicsi gyerekkel sok időt kell majd kint tölteni.Kép Azért már nagyon várom ám a jó időt!!!Kép

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk nem szokás a húsvéti ajándékozás... Mi várjuk majd a locsolókat - bár őszintén szólva nem sok kedvem van az egészhez, valamit még ki kell találnom. Azt hiszem, idén is bevetem a marcipántojásokat sk., annak tavaly is nagy sikere volt (Pilisvörösváron van a Szamos marcipánnak "diszkontja", vettem egy rúd fehér meg egy rúd piros marcipánt, aztán összemárványoztam, vagy más módon éltem ki a kreativitásomat Kép (Mondjuk csináltam nagy fehér tojást, és piros betűkkel ráírtam a gazdája nevét. Vagy virágocskákat ragasztgattam.)

Az viszont nagyon aggaszt, hogy már majd egy hete beteg vagyok, és sehogyse akarok jobban lenni Kép Pedig hétfőn egyetem, aztán meg a munkahelyi nőnapra vagyunk hivatalosak Katával. (Sok kismama van, a szervező kolléganőm meg olyan jófej volt, hogy úgy szervezte, a kismamák is ottlegyenek gyerekestül. Az egészben a gyerekdzsemborit várom a legjobban. Kép)

Judit, ügyesek vagytok, Kata még nem eszik kanállal, csak kézzel. Pedig tegnap adtam neki a tányérjába tejfölt kiskanállal, de rájött, hogy inni sokkal egyszerűbb, úgyhogy még a haja is tiszta tejföl lett Kép És a partedlijébe is jutott 1 centi vastagságban. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu
Csatlakozom Annához. Feltétlenül utazzatok el, ha tudtok. Bárhova. Már a készülődés is felpezsdít és hidd el, hiába imádod a lányod és nagyon jó vele lenni, jó lesz kimozdulni, más helyen lenni, ismeretlen embereket látni. Ami meg a gyógyulást illeti, én harmadik hete vagyok taknyos és 2 hete megy a hasam. Úgy tűnik, így fogok megszabadulni a fölös kilóktól. Az elmúlt 2 hétben 5 kiló lement rólam, szóval ebből a szempontból nem ver le a dolog. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem minket felnőtteket hosszabban és intenzívebben kínoznak a vírusok.

Anna
Köszönöm a teljes tájékoztatást, nekem nagyon tetszik ez az élményfürdő és mivel nálunk mindenki vízbolond, szerintem még tavasszal szerét ejtjük egy hosszú hétvégének, zsirai szállással. Most sajnos az Apeh-nek adtuk a pénzünket Kép Szerinted, ha hétköznap megyünk, mondjuk hétfőtől csütörtökig, akkor is kell foglalni szállást Zsirán? Vagy van ott több lehetőség és az egyikben majd biztos lesz? Azért kérdezlek, mert te azért már jártál arra, velem ellentétben.

Judit
Nem is hiszed, milyen szerencsés vagy, hogy apróra vágva eszik a csemetéd. Sok olyat hallottam, hogy a pépes és folyékony étel után, a gyerkőc egyszerűen nem fogadta el a darabos táplálékot. Szóval, az se baj, ha néha még egyben lenyeli, így tanul meg rágni és hamarosan lesznek hozzá fogai is.

Nálunk kapnak húsvétra a lányok egy kis házat, meg Tami színezőt, könyvet, Adri meg valami apróságot, de azt még nem találtam ki. Egyébként mi már most készítjük a tojásokat, kicsit röhej, mert kint meg szakad a hó, festünk, szalvétázunk, szalaggal, madártollal díszítünk. AZ egész lakás húsvéti díszben van, ablakokon üvegfestés, meg ilyesmi. Tami nagyon szereti ezeket a kreatív foglalkozásokat, én meg igyekszem minél több technikával megismertetni.

Adri imád kergetőzni, úgy szedi a kis lábait, hogy meg kell zabálni. Közben azonban úgy nevet, hogy attól esik el Kép
Na most már eldugulok
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Mindenki nyaral? Kép
Bucska
bucska
 
 


Én is ezt akartam kérdezni Kép Nem, mi nem nyaralunk, de egy napra azért elmegyünk majd - remélhetőleg kirándulni.

Kata olyan egy tündér! Képzeljétek, puszit ad! Nem cuppanósat, hanem odatolja az arcát az arcomhoz. (Ez sokkal jobb, mint egy cuppanós puszi Kép) És ennek mentén elgondolkodtam rajta, hogy is tanuljuk a nyelvet. Senki nem tanította neki, hogy ez a puszi, mégis tudja. Meg integet, meg bólogat, meg magyaráz folyamatosan (halandzsa), és kapaszkodva már nagyon ügyesen lépeget, és mosolyog, meg gurgulázva nevet... Na, jól kibüszkékedtem magam, bocsi, de jól esett Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Még mi sem utaztunk el, csak holnap fogunk. De folyamatosan azt sem tudom, hogy hol áll a fejem. (Egyszer írni akartam, akkor meg nem volt elérhető a topikunk.)

Bucska,
Én még nem jártam Zsirán, egy ismerősömtől hallottam, hogy jó hely. A Sonnentherme-t tavaly fedeztük fel, amikor Sopronban nyaraltunk. Szerintem azért érdemesebb előre lefoglalni a szállást. Itt vannnak annak a panziónak az adatai, amelyik 500 m-re van a fürdőtől:
Telefon: (99) 543 005
Mobil: (30) 249 3039
Cím: 9476 Zsira
Locsmándi út 48.

GyeZsu,
Gratulálok Katának, tényleg nagyon ügyes. Kép Lili is tud már járni, de nem nagyon szeret. Inkább négykézláb megy. Pedig már többször végiggyalogolt a szobán, tehát tudjuk, hogy tudna járni. Kép
Egész nap dumál, de mi egyelőre csak az "adide" variációit értjük meg belőle. Hihetetlen, hogy ezt hányféleképpen tudja kifejezni: adide, adoda, ide, oda, adja', most hirtelen nem jut eszembe több, pedig még van. Kép Nem semmi akaratereje van a csajnak.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Nem nyaralunk, csak Panka is megfázott kicsit. 2 napig folyt az orra, azt ennyi. Lehet, hogy a foga miatt volt? Most a fentit várjuk, azt meg nem tudom kikuksolni, csak ha megnő. Az alsókat rögtön észrevettem, mikor még csak egy pontocska látszott.Kép
Valóban édes ez a Kata leány. Mikor Panka még kisebb volt, akkor azt mondtam, hogy két dolgot várok nagyon. Az egyik, hogy ne csak kipakoljon, hanem el is rakja a dolgait maga után, a másik, hogy tudjon puszit adni. Az elpakolás témában haladunk, néha befelé is pakol a ládájába, nemcsak kifelé. Puszit pedig jó cuppanósokat ad a levegőbe, de még arcra nem, úgyhogy várok türelmesen tovább.
Amúgy kihasználva a hosszú hétvégét, ahelyett, hogy elutaznánk, megejtem a tavaszi nagytakarítást, míg párom vigyáz a picire. Már előre utálom a dolgot.Kép
De hogy jobb hangulatban zárjam, állítólag jövő héten már 10 fok lesz!Kép

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!

Anna
Köszi minden infót, és nagyon jó lubickolást, meg pihenést nektek. Aztán majd gyere, képekkel, élménybeszámolóval.

Gyezsu
Hova mentek kirándulni? Gratula Katának a kedves produkciókhoz.

Vaju
Mi is taknyolunk, nálunk is fog van a háttérben. Szegénykém, egyszerre növeszti a két alsó metszőt, meg a két alsó rágót is. Mondjuk legalább így kiegyenlítődik a dolog, mert most felül 6 foga van, alul meg 2.

Pusziként nálunk egy tátott szájjal összenyálazzuk a aput/anyut/Tamit van, de mi ezt is értékeljük. Ha azt mondjuk Adrinak, gyere, odajön, megáll előttünk egy méterrel, huncutul csillog a szeme, aztán hátat fordít és elkezd "menekülni". Aztán többnyire a nevetéstől csücsül popsira, de imádja ezt játszani. Most már a közértben, utcán is lelép, elengedi a kezem és elindul valami felé, ami őt érdekli. Nagyon barátkozós, nyitott baba, mindenkire csak mosolyog. Néha irigylem, milyen jó lehet, ilyen optimistán szemlélni a világot és az embereket.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, hova megyünk kirándulni, mert nekem az a félelmem, hogy az enyhüléssel dagonya is jár - elvileg holnap megyünk. De valamikor szeretnék úszni is elmenni, meg masszázsra. Muszáj, mert "be vagyok merevedve". Hétfőn este olyan migrénem volt, mint még soha (egyébként nem vagyok migrénes). Szóval a terv az, hogy holnap kirándulás, hétfőn családi ebéd, kedden megyek be nagymamámhoz a kórházba. (A betegségem miatt már két hete nem voltam nála.)

Judit, szerintem anyák napjára meglesz az a puszi Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu! Remélem igazad lesz, s akkor ez lesz a legszebb anyák napja. Bár én tavaly is végigzokogtam, még akkor is, mikor én köszöntöttem anyukámat. Eddig is közel voltunk egymáshoz, de valahogy ahogy Panka megszületett, anyuval is más lett a kapcsolatom. Ti nem voltatok így? (Persze ez anyósomra is igaz.) Amúgy jó pihenést!

Bucska! Ezek szerint ti Adrival már babakocsi nélkül közlekedtek az utcán????

Judit
vaju
 
 


Sziasztok Lányok!

Esztergomban voltunk, megnéztük (Katával Kép) a Keresztény Múzeumot, átsétáltunk Párkányba, megebédeltünk - jó kis nap volt, egész fel vagyok dobva.

El szoktam ám képzelni magamban az összes babáinkat az alapján, amiket írtok róluk, és olyan helyesek Kép És olyan fantasztikus, hogy mindegyik egy külön kis egyéniség.

Judit, nekem a két nagymamámmal változott talán a kapcsolatom, akik első és legkedvesebb Kép (de mint első, mindenképp különleges helyzetben lévő) unokájukból anyuka lett, az első (így biztosan legkedvesebb Kép) dédunoka anyukája. De a szüleimmel is gazdagodott a kapcsolatom.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Judit!
Autóval szoktunk menni, aztán a közértben, hentesnél stb. kiveszem és kézenfogva megyünk. Ő azonban hamar elunja mellettem és önálló útra indul. Annyira édes volt ma is a közértben, mindenfélét vásárolt másoknak. Vett egy chipset egy néninek, aztán egy wc papírt egy bácsinak és mindenkinek magyaráz is egy kicsit, miután beteszi a kosarukba a cuccot.

Gyezsu
Örülök, hogy kicsit kimozdultatok, mi gyakran megyünk és tudom, hogy annyira feltölti az embert. Végre itt a jó idő is hozzá Kép
Nekem sajnos nem változott a kapcsolatom a felmenőimmel, mert már mindenki meghalt. De anyósomat már gyakran megértem, el tudom képzelni egy-egy szituációban (például betegség esetén) mit érezhet az egyszem fia iránt, aki az én drága férjem.
Anna meg lubickol ezerrel a csemetéivel, kicsit irigy vagyok Kép
Mindenkinek jó pihenést
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Gyezsu! Örülök, hogy végre kimozdultatok.Kép Mi a nagytakarítás mellett csak a városi ünnepségre jutottunk el, ott viszont Panka hangosnak találta a zenét.Kép
Én is elképzelem a babákat, bár néha képeket is szívesen látnék. (Tudom, bagoly mondja verébnek... de nekünk nincs digitális fényképezőnk, csak a telefon, meg néha apa hazahozza a munkahelyről. De azért elöl fogok járni a jó példával, ha este párom besegít.)
Bucska!
Sajnálom, hogy meghaltak a szüleid, nem is tudok belegondolni, milyen rossz lehet.Kép És akkor kihez fordulsz, ha gondod van? (Mármint a férjeden kívül.) Lelki gondokra gondolok.
A sétára visszatérve, nem fordul elő, hogy Adri lecsüccsen a hentesnél, ne adj isten az utcán? Amúgy gondolom kitör belőle a nő, szeret boltba járni.Kép

Képzeljétek! Megint bővül a család, na ne rám gondoljatok.Kép Az öcsémből lesz apuka. Kicsit zűrös, mert a barátnője még bonyolítja a válóperét (már 1 éve), de állítólag mire szeptemberben megjön a baba, már férj-feleség lesznek. Nekem annyiból furcsa, hogy öcsém 10 évvel fiatalabb nálam, kicsit pótanyai érzéseim vannak vele szemben, de annyira örül, ezért én is, és remélem boldog lesz a barátnőjével. Ami gáz, hogy valami lakásmegoldást kéne találniuk, mert a Rita eddig Komáromban élt, öcsém Pécsen apámék 2 szobás lakásában, szóval oda nem vihetnek még egy babát. Kicsit elkapkodták, de remélem minden megoldódik, és végül is a szerelem számít, nem?Kép

Ja, és ma végre kibújt a kertben a hóvirág!!!

Judit
vaju
 
 


Akkor küldök egy képet Pancsiról, ha sikerül:Kép
vaju
 
 


Csatlakozom a kezdeményezéshez Kép

Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Judit
Sajnos volt időm megszokni, hogy egyedül kell a problémákat feldolgoznom (amikor apukám meghalt 23 éves, amikor anyukám, akkor meg 25 éves voltam). Sajnos nem mindig megy könnyen, szerencsére nagyon jó a házasságom, a férjem a legjobb barátom is egyben.
Ami az utcán leülést illeti, különösebben nem zavar. Őt még védi a pelus a felfázástól, és majd feláll, ha akar. Különösebben nem szoktam emiatt aggódni, úgyis hamar győz a kíváncsisága. Nagyon helyes a lányod Kép Milyen járművön ül?

Gyezsu
A te csemetéd is nagyon helyes, igazi kis huncut mosolya van.

Az egész délelőttöt a kertben töltöttük, gyönyörű tavasz volt. Adri imád hintázni, meg csúzdázik a naggyal. Én meg kutyaszart szedtem Kép
Én is küldök képet a csemetékről.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Íme az ígért képek.

KépKép
bucska
 
 


Egymás mellé sikerült a kettő, nem tudom miért. Remélem így is élvezhető Kép
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk és nagyon jól éreztül magunkat! Kép

Mindenkinek nagyon aranyosak a gyerkőcei. Kép Itt van Liliről is a legfrissebb fotó:

Kép

Kristóf farsangján készült március elején. Majd teszek fel képeket a fürdőzésünkről is, ha készen lesznek. Egyelőre nekünk sincs digigépünk, csak szkennerünk.

GyeZsu,
Örülök, hogy el tudtatok menni kirándulni. Kép Biztosan nagyon jó lehetett. Mi is készülünk már egy ideje Párkányba, talán most tavasszal már összejön. A négynapos ünnep többi része is jól sikerült?
Te szoktál rendszeresen masszázsra járni? Mostanában egyre gyakrabban érzem úgy, hogy nekem is kellene. Lili születése óta nagyon gyakran fáj a hátam. De még soha nem voltam, és ezt olyan intim dolognak érzem, hogy nem megyek csak úgy oda egy ismeretlenhez, hogy masszírozzon meg. Kellene valaki, akit ajánlanak. Kép

Vaju,
Gratulálok az öcsédnek! Ő nagyon fiatal lehet, ha 10 évvel fiatalabb Nálad! Kép

Bucska,
Tényleg nem lehetett künnyű, hogy ilyen rövid idő alatt és korán elveszítetted a szüleidet. Kép Megkérdezhetem, hogy hogy történt? Ha jól tudom, nincs testvéred, vagy igen? Férjnél voltál már akkor, amikor a tragédiák történtek?

Nekem sajnos nem igazán jó a szüleimmel a kapcsolatom. Nem Budapesten laknak, és elég ritkán találkozunk. Leginkább csak a családi ünnepek alkalmával. Még szerencse, hogy annyi gyerek van, hogy mindig van mit ünnepelni. Kép Most például jönnek jövő héten a nagyokat névnapjukon megköszönteni. Ugyanis Kristófnak tegnap volt, Heninek ma van a névnapja. Kép (Előtte január végén voltak Lili és Kristóf szülinapján.)

Tényleg olyan jó, hogy itt a tavasz! Kép Kép Kép Amikor pénteken elindultunk még tél volt, és tegnap, amikor megjöttünk már tavasz! Kép

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Látom felrázódtatok! Mindenki csemetéje gyönyörű!!!!!Kép De csak most tűnt fel, hogy csak kislányaink vannak! (Anna Kristófja kivételével, az 1 évesek körében) Hajhosszúságban mindenesetre Bucska Adrija nyert, isteni az a kis fucutka. Hagyja? A keresztlányom ennyi idősen semmit nem tűrt meg a hajában. Talán 4 évesen kezdte elviselni, de akkor meg úszni vitték, és levágatták a haját.Kép
Pancsi a képen bébi autón ül, ezt kapta szülinapjára, később rollerré alakítható. Nagyon szereti, már megtanult egyedül ráülni, és szépen halad is vele. De azért ha elfárad akkor tologatni kell.
Az öcsém 25 éves lesz május végén, tulajdonképpen a féltestvérem, Apu második házasságából, de ezzel mi nem foglalkozunk, imádjuk egymást. Úgyhogy nem olyan fiatal, csak eddig még a gondtalan gyerekkorát élte anyuci szoknyája mellett. Én is el voltam gyerekkoromban kényeztetve, tudom milyen az hirtelen önellátóvá válni. De a barátnője 27 éves, s mivel már férjnél volt, olyan asszonyos, ha értitek mire gondolok, úgyhogy nem féltem őket.

Anna, ha távol is vannak a szüleid, azért gondolom imádják az unokákat!Kép Bátyámék is messze vannak, karácsony óta nem is láttuk őket, most jönnek húsvétkor (Diósdon laknak), de szinte minden nap telefonálunk, vagy anyuval, vagy velem beszél, és anyu is havonta fel megy vonattal az unokáihoz. Nyáron viszont együtt töltünk a Balatonon 2 hetet, akkor kitomboljuk magunkat.

Amúgy ma megyünk Pancsinak cipőt venni, mert csak a benti szandija van, tegnap abban gyalogolta végig az udvart, s feszt ki akart menni az utcára. Ha egy kezét fogjuk, akkor nagyon szépen megy és imádja, úgyhogy elhatároztam, hogy séta közben is kicsi időkre kiveszem, hadd totyogjon.

Bogi! Teljesen elvesztél!!!Kép Csak annyit írj, hogy jól vagy-e, na meg a babával minden oké-e? De ha véletlenül megemlíted Lilit is, annál jobb!Kép

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!

Üdv újra itthon, körünkben, Anna. Bár gondolom, te még szívesen maradtál volna. Megint felcsigáztad a kíváncsiságom. Mi van Párkányban? A szüleim mindketten szívbetegek voltak, bár anyukám állapotát jelentősen rontotta, hogy már nem volt kedve élni, apu halála után nem tudott talpra állni. Sajnos nincs testvérem, pont ezért szeretnék én még egy gyereket. Legalább nekik legyen. Egyébként nem voltam még akkor férjnél, mert mi csak 1998-ban házasodtunk össze, de 1989 óta együtt élünk. Nekem ilyen hosszú jegyesség jutott Kép Boldog névnapot a nagyoknak!

Judit
SZerintem nyugodtan vidd el sétálni Pankát, meglátod, úgy fogja élvezni, hogy csak győzd hazacibálni. Adri mindenre rácsodálkozik. A fákra, a kerítésekre, a kutyákra, (pedig nekünk is van), nézi a madarakat a fákon, de még a kavicsok is sokáig lekötik a figyelmét. Mi már ott tartunk, hogy sírva fakad, ha nem mehet ki. Délelőtt, amikor Tamit elvisszük az óvodába, utána egyszerűen nem tudom behozni, mert hisztizik, hogy kint akar maradni. Annyira jó neked, hogy ekkora a család és így szeretitek egymást. Nekem sajna ez nem adatott meg. Egyébként Adrinak is hosszú haja lesz, Taminak is majdnem fenékig ér, bár ez a képen nem látszik. Nekem is mindig hosszú/félhosszú hajam volt, szerintem, ha egy nőnek szép a haja, akkor az hosszúban még szebb. Tami kifejezetten élvezi, ha frizurákat fésülök neki, vagy befonom, valószínű, ez csak szoktatás kérdése. Így tehát Adrinak sincs sok más választása.

Mi ma úszni voltunk, hosszú kényszerszünet után és nagyon jó volt. Mindkét gyerek élvezte a pancsolást és én is.
Holnap 20 fok lesz, szombaton meg 1. Döbbenet!
Most sajnos neki kell állnom dolgozni Kép Kép
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Itt vagyunk ám mi is és két fiúval!!!! Csak folyton betegek, meg kórház, stb, így ritkán jövök. Néha végigolvasom, de írni már nincs erőm. No de azt csak nem hagyhatom, hogy azt mondják, hogy csak 1 fiú van a csapatbanKép
Ha lesz időm teszek fel képet is róluk.
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Csupa szöszi lányka - bár Pancsa talán sötétebb. Ha Kriszta előkerül, helyreáll majd a nemek aránya.

Anna, nem járok rendszeresen masszázsra (ha jól emlékszem, amióta Kata megszületett, csak egyszer voltam), de van masszőröm, szívesen megírom magánba, ha érdekel. Akkor megyek, ha úgy érzem, mennem kell. Általában egy alkalom alatt (másfél óra) rendbetesz. De azt hiszem, az úszást-tornát muszáj lesz becsempésznem valahogy az életembe, ez a sétálgatás nem elég.

GyeZsu
gyezsu
 
 


MIelőtt a feledés homályába merülünk itt van két kép rólunk. Az egyiken mind a négy fiú, a másikon csak a törpék:


Kép



Kép
krisztike01
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: