Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Márti,husi ügyben nem igazán tudok már segítreni olyan rég volt :oops: .
Nini nagyon sokat nőtt,de a fiad :roll: :shock: .Nagyon megnyult.

Évi,a Geri ugyanezt csinálta,hogy nem szólt,hogy pisilni-kakilni kell.Én próbaképpen levettem róla a pelust,az első 2-3 napban naponta 6-8x mostam :twisted: :twisted: ,és a 4.napon / mikor már feladtam volna ezt az egészet/ egyszerűen magától ráült a bilire és azóta is használja.Utána még történt 1x-1x baleset,hogy az eleje becsurgott,de soha nem szidtam meg érte,mindig csak dicséretet kapott,igy tök boldogan intézte a dolgát.
Persze az is lehet nálatok,hogy Samu még nem érett a dologra.A fiúk tényleg késöbb érnek.A Gergő pl.mostanában / ugy egy jó 1-2 hónapja / kezdett el profin beszélni,de már olyan szövegei vannak,hogy néha dőlök a röhögéstől.
Cumink van,sőt egyre többet cumizik :shock: :shock: ,cumisüvegünk is van,de azt csak a reggeli-esti tejivásra használjuk.Napközbenre egyszerűen elvettem tőle :oops: -én már cikinek éreztem az utcán :oops: .Viszont nálunk ez miatt az első időkben lecsökkent az ivási mennyisége.Most sportkupakos üvegekből iszik-nem vettem ezért külön kulacsot,hanem amit lehet kapni 3-5 dl-es üditősöket.Nekünk nagyon beváltak ezek,de pohárból is remekül iszik,előszeretettel szeret inni az én poharamból :lol: .

na nem tudom hogy mi volt a túloldalon,ugyhogy inkább elküldöm.
bibolya
 
 


ja,tudom már / most hogy lapoztam :oops: :lol: /

Évi,nekem az egyik ismerősöm mesélt hasonlókat a Montessori oviról-sőt ,el kell hogy keserítselek,az iskolába még rosszabb a bekerülési esély.Szerinem már most jelentkezhettek a suliba is :oops: :oops: .
Nálunk mind a bölcsibe-mind az oviba ilyen nehéz a bejutás,mert az elmúlt 2-3-4 évben rengeteg lakópark épült,sok kisgyerekes család költözött ki.
bibolya
 
 


Évi:cumisüveg:nálunk a tápit itta még abból, de az 2 éves korában végleg elfogyott :lol: , napközben pedig pohárból iszik, elég sokat.
A Szoni ovistársának a tesójának lógott a szájából a cumisüveg :shock: , cuminak hasznbálta a drága!!!!! :lol:

Én a cumit az ovi miatt is akartam likvidálni, ott már nem lehet, meg már ahogy látszik nem is volt rá szüksége hiszen pár nap alatt el is felejtette!!!ÉS az Anissza cumija sem érdekli, pedig ettől tartottam kicsit.
Azóra mióta nincs sokkal többet beszél is, és több dajkálást igényel ami nagyon jó nekem!!!!! :lol: Igaz az esti ceremónia is megnyúlt, de ezt sem bánom!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Sziasztok!

Utólag nagyon boldog névnapot kívánok mindenkinek, akinek mostanában volt!

Márti: nagyon szép kicsi Nissza!
Húst én kb. 7 hósan kezdtem el, heti egyszer.

Évi, a Szandinak még van cumisüvege és cumija is, de mind a kettőt akkor használja amikor álmos. Minden gond nélkül iszik pohárból napközben, de ha az esti elalváshoz nem kapná meg szerintem kegyetlenül üvöltene. :roll:

Nálunk nappal már teljesen szobatiszta, és van hogy éjjel is felkel, és ki kell vinni pisilni. De a fiúk tényleg később érnek.

Ő is sokat beszél, de még mindig nagyon sokszor csak a saját kis babanyelvén magyaráz.

Most van a szünet 4. hete, még 1 hetet kell megoldanunk. Már mindenkit leamortizált, képtelen egyhelyben maradni, folyton megy, csinál valamit. Nagyon fárasztó tud lenni néha. :oops:

Nálunk most kaki gondok voltak. Kétnaponta jártunk kórházba beöntésre. 5-6 napig nem kakilt, pedig szegény kapott mindenféle vacakot is, hashajtót nem, nehogy hozzászokjon.
De úgy néz ki végre helyrejött a dolog, most minden nap van kaki. :lol:
Nem tudjuk mitől lehetett, a doki se tudta megmondani. Nem visszatartotta, egyszerűen nem is kellett neki.

Mennem kell vár a munka. :?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Ibolya, nagyon jó, h te is jelentkeztél!
Most én is azzal próbálkozom Samuval (hetek óta), hogy nem adok rá napközben pelust, és reménykedem benne, hogy szólni fog :) Én kis naív :) Bár ma reggel volt némi biztató jel: a bölcsibe indulás előtt is egy szál kukiban rohangált itthon kb másfél órát (jó korán keltünk ma) és 2x is mondta, hogy "anya, pisilünk!" - és mindkétszer odaértünk a bilihez és egyszer sem pisilt be. No, ilyen is van...

Márti, kiságyevő Nini nagyon tündér. És zsombi valóban sokat nyúlt. Hány centinél tart? Megvan már az 1 méter? :) Nagylányodnak meg jól megnőtt a haja, nagyon szép.

Ovi-isi választás: durva. Szerencsére találtam egy másik Montessori ovit is itt Csepelen (micsoda kínálat :) ), bár ott nincs úszásoktatás. Annak a vezetője már biztatóbb volt a bekerülési esélyeket illetően, ők ugyanis most indítanak egy új csoportot.
Márti, nehogy félreérts, nem az alapján fogok ovit választani, hogy angolnyelvű vagy úszást oktatnak-e ott, hanem hogy miképp viszonyulnak a gyerekekhez (sokat engedik őket játszani, figyelnek rájuk). Csak az előbb említett ovinál - azon túl, h nagyon jó híre van és a Montessori elvek eléggé gyerekközpontúak, egyénre szabottak - még ilyen plusz dolgokat is kínálnak, ami még szimpibbé teszi a dolgot - nincs is ott hely :)
Úszni egyébként majd szeretném, ha megtanulna Samu mielőbb. Én is 4-5 évesen már jártam úszni, Balázs is - Dunaújvárosban minden óvodást megtanítottak úszni amikor mi voltunk kicsik, és ez tök jó. Meg ahogy elnézem Samut, neki nagyon bejönne valami vizes sportág... Szóval ha nem ovi viszi, akkor majd én, de persze még jobb lenne, ha az ovi vinné :)
Angoltanulás: ez nagy dilemma. Pontosabban az, hogy mikor érdemes elkezdeni idegen nyelvet tanulni. Van logopédus ismerősöm, aki azt mondja, hogy általános iskola előtt semmiképp. Mások pedig azt, hogy érdemes már ovis korban ismerkedni játékosan valami idegen nyelvvel, mert ilyenkor nagyon "ragad". Persze csak úgy érdemes, ha a gyereknek tetszik és örömmel csinálja.
Egy barátnőm mesélte, hogy náluk is kínáltak plusz pénzért az oviban nyelvoktatást, de a gyerekek utálták az angol "tanórákat". Szóval ezt könnyen lehet rosszul csinálni.

Kisregénynek vége :) laptopom megdöglött, szóval Samufotókkal csak később jövök. Többiek?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Zsuzsi, most látom, hogy egyszerre írtunk - majdnem.
Ügyes lányod van: cumival is, szobatisztasággal is!
Kakiügyet sajnálom, nem hangzott valami jól... De annak örülök, hogy megszünt a gond.

Bölcsiszünet: nálunk annyira szerencsétlen volt a bölcsiszünet időzítése (júni 16- júli 20), hogy az nekem még masszívan munkával telt. Szóval ismerős az érzés, amikor a munka miatt nehezen oldható meg a szünet.
Samu elvileg júli 20 óta járhatna újra, de mi meg azóta nyaralunk. Így múlt héten volt először két napot, meg ezen a héten kettőt. Jövő héttől viszont már "rendesen" fog menni. Mi lesz itt később, amikor egész nyáron nem lesz iskola?

Ma úgy tünik, hogy elkapott az írásmánia - nyilván dolgoznom kellene :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Zsuzsi, kakigondokra nagyon jó a mazsola. Fél babamaréknyit (8-10 szem max) naponta-kétnaponta és garantált a napi kaki. Kb. egy hete tudom én is, addig küszködött Kriszta, azóta pedig minden nap van, sőt, van, hoyg kétszer is. Bevallom, még Borónak is szoktam néha beleturmixolni a kajájába. Vele is sok kakiprobléma volt. :(

Most nem tudok többet írni, de még megpróbálok majd jönni...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Évi: Szandi még cumizik! Zsombi tette le azt is!
Ez a szünet nagyon kemény. Nálunk az első másfél héten én voltam itthon, után pár nap a Ferkóé volt. volt egy hetet anyuéknál is, és most anyós segít.

Edith: mazsolát még nem hallottam, nekünk úgy néz ki a köles golyó vált be.

Márti: nagyon ügyes Zsombi, hogy már nem cumizik. És irigykedem, hogy többet bújik. A Szandi igazi érdek csaj, csak akkor jön kedveskedni, ha akar valamit. Akkor viszont bármire hajlandó.
Zsombinak megvan még az alvós pelenkája? A Szandi még mindig gyömöszöli őket, annyira édes, ahogy vigyáz már rá. Ha megyünk valahova az első, hogy szedi össze a kis táskájába a pelus darabot, cumit, cumisüveget. És amikor kezd álmosodni szépen előszedi őket.

Ma rendes volt a főnököm előbb elengedett, most egyedül vagyok itthon ki is használom az alkalmat, gyorsan kitakarítok.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Szegény Szandi!!!! :( Sajnálom, remélem most már végleg rendeződik a dolog!!!!
Van még textilpelus, 2 db azt szoktam váltogatni, mert gyakran kell mosni előszeretettel rágcsálja és nagyonb büdi tud ettől lenni, de engedi, hogy kimossam, rendes kölyök!!!! :lol:

Évi:én sem azért írtam az ovit :lol: 8) , nálunk ez ilyen és kész!!!Most Szonika a néptáncra van nagyon ráállva így valószínű, hogy arra járni fog, az angolt még én sem tudom.De voltam egyszer bent mikor a tanárnéni kísérte vissza őket a csoportba és kedélyesen elköszöntek, olyan szimpatikus volt a helyzet is meg a tanárnő is!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Mi is el vagyunk veszve, így nyáron mindig van vmi program :)

Husi: Márti, sztem nyugodtan adhatod, én úgy tudom hogy a hiv. ajánlások is így vannak. Mi kb 5 hónaposan fogjuk kezdeni.

Cumisüveg: Nekünk nagyon régóta nincs, asszem olyan 8 hósan szoktattam le róla. (de lehet hogy 10 volt, nem tudom már)

Már Liza is avent itatóból issza a vizet, meg a teát. csak a tápszer megy üvegből.

Cumi: Kata ujjszopós, azt nem lehet tőle elvenni :) Sőt ugye már a Liza is az...

Szobatisztaság: semmi....absz reménytelen egyenlőre, pedig fizikailag már érett rá, nem pisil percenként, 2-3 órára is visszatartja.
De hiába ültetem bilire, csakazértsem. Szóval hagyjuk még.

Kata egyébként mostanában nagyon rossz kiscsaj lett, az az igazi vadóc kölök, aki mindent lever, mindent megnéz (és ha lehet összetöri) kiborítja, lerántja, stb. 1 dolgot megcsinálok, 2 másikat barmol szét. Ja és hihetetlenül hisztis. Bezzeg a bölcsiben, eszik, játszik, alszik :) Nekem meg az egyik szemem sír, mert tényleg 24 órás idegbaj, a másik pedig nevet, mert tuti egy életrevaló, sikeres nő lesz belőle. Csak addig éljük túl... :):):):)

Bence: Jön kifelé a dacosságból, kezd régi önmaga lenni, nagy-nagy örömömre. A haját levágattuk, iszonyatosan fiús lett, igazi vad motoros :) Majd ha készül kép, teszek fel róla.

Liza: Forog, kúszni próbál (hátrafelé megy is), fogzik :) Jön a két alsó foga, minden tünetével együtt (piros popsi, hasmenés, hőemelkedés, tenger nyál, kézrágcsa...) szerencsére nem nyűgös.

Szépen eszik (végre) reggel még szopik (néha este is) 4-5x eszik 1 nap, ebből 2x gyümölcsöt és főzeléket. utána mindig benyom még kb 1 dl tápszert, vagy anyatejet. Ügyesen kanalazik, már nyúl aj átékokért, és persze mindent megízlel :) A kedvence a tesco-ujság :)

Rólunk ennyi. Holnap anyóshoz megyünk évfordulót ülni (szerdán voltunk 3 éves házasok) vasárnap Szegedre, hétfő-kedd balcsi :)

Puszi mindenkinek!

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jah, Évi neked akartam még írni:

Szerencsére mi nagyo nmeg vagyunk elégedve az ovinkkal, jól felszerelt, gyerekközpontú, az udvara teljesen eu-s már, most cserélik le az összes bútort, a radiátorokat, a neoncsöveket lámpákra. Nekik van úszás, dráma, néptánc mint fakultatív program, és havonta viszik őket kirándulni.
Így mi jól jártunk. Igaz hogy év közben nem vesznek fel gyereket, így Kata még 1 évet bölcsizik, de előre sem írnak be senkit, így ha a beiratkozás első napján mész, tuti felveszik a gyereket.

Bence az olimpia hatására meg akar tanulni úszni :) Pedig félt a víztől, de a strandon már merült is :)
Szóval szeptembertől a Kőbánya SC tanulója lesz :) Nagyon örülök neki, hogy pont itt vannak az újhegyi usziban, hiszen az olimpián is tőlük van a legtöbb versenyző kint :) Cseh Laci is Kőbánya SC-s :)

És talán a 2020-as olimpián már neki is drukkolhatunk :) (a viccet félretéve az alkata és a állhatatossága megvan hozzá :))

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:de ha 6-7 hós kortól ajánlják a hsit, akkor Liza miért kap 5 hósan?????????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, értettem én, h Szandi még cumizik, abban viszont ügyes, hogy csak alváshoz kell neki - Samu most nappal is követeli a cumisüvegét, tiltakozik a pohár és az egyéb megoldások ellen, de igyekszem nem engedni...
Nagyon édes lehet a lányod, amikor a táskájába pakol.

Márti, Zsu, tök jókat írtok az "ovitokról", remélem, hogy nekem is sikerül majd egy jót találni. Ősszel nekilendülök a nézelődésnek, addig informálódok :)

Zsu, és tök jó, h Bence kedvet kapott az úszáshoz, biztos tetszeni fog neki. Az az 5 hós husievés Lizánál tényleg elég korainak tünik...

Ma egész délelőtt takarítottam, a fiúk leléptek repülőzni (modellrepülni), így nem tartottak fel :) Rájöttem (immáron sokadszor), hogy utálom a takarítást - annyira lehangol, elkedvetlenít... Olyan se eleje-se vége feladat. Balázs pedig tényleg sokat segít: gyakran főz, vasal, mosogat, de persze ezek neki sem a kedvencei (bár főzni mindketten szeretünk, az a kivétel). No mindegy, én nem háziasszonynak vagyok kitalálva... Anyukám mindig csodálkozik, hogy mennyire "kerülöm" az ilyen jellegű feladatokat, ő szívesen csinálja ezeket, én pedig csodálom érte :)
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Márti: a Szandi a tiszta pelusokat szereti, mondja is, hogy finom az illata. :lol:
Azt nem írtam a húsról, hogy először mi csak hetente 1x adtunk neki, fokozatosan emeltük az adagot. A májra nem emlékszem talán az 8. hótól van?

Tudod Zsu, soha nem tartotta magát a nagykönyvhöz, neki így jó. A családom szerint a Szandi azért lett ilyen válogatós, mert én betartottam az ajánlásokat. :shock:

Évi: oké, csak meg akartalak nyugtatni, nem csak nálatok van cumi! :lol: Ma pl. itthon felejtettük (kivételesen apja pakolt neki), egy párszor rákérdezett a kocsiba este amikor jöttünk haza, de aránylag nyugodtan fogadta, hogy nincs nálunk. A lényeg a pleus ott volt, azt szorongatta.
Én szeretek takarítani, de csak akkor amikor senki nincs itthon. A tegnap pl. full kitakarítottam a lakást, ragyog minden. 8)

Zsu: a Szandi is ilyen kis rosszcsont. Hiába mondom el neki ezerszer, hogy ne csináljon valamit, ahogy elfordítom a fejem csinálja.
Tegnap anyósnál hozzányúlt a forró olajos láboshoz. Szerencsére csak egy kicsit égette meg a kezét, szép kis hólyag lett rajta. De ebből se tanult, ma itthon is nyúlkált amikor főztem.

Nem tudom, mi lehet vele, de reggelre belázasodott. Már ébredéskor 38 volt. Egész nap meleg volt, most estére meg még melegebb. (mérni már szinte nem lehet neki, hónaljba nem hagyja elég ideig. A beöntések óta meg nem lehet a fenekéhez nyúlni.)
Remélem, hogy csak a maradék fogai jönnek, még mindig hiányzik az utolsó 4 fog.

Van még valaki rajtunk kívül akinek nincs meg minden foga? A mini manókat leszámítva. :wink:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:írtad a heti 1x-i husit :lol: , de sebaj biztos ami biztos köszi ám nagyon!!!!
Azt nem hiszem, hogy azért lenne válogatós a Szandi, mert nem adtad előbb a kajcsikat inkább azért, mert első gyerekes stresszes anyaként :lol: , rögtön 5 félével próbálkoztál, ha valamire fintorgott!!!!! :lol: De az is lehet, hogy csak ilyen és kész.
Remélem nem lesz beteg a kisasszony, mennek a gyógypuszik!!!!!! :wink:

Évi:én is utálok takarítani, az meg pláne idegesít, hogy ha valamit elpakolok akkor 5 perc múlva visszarendeződik a káosz ,sőt még nagyobb is mint volt!!!!! :shock: :roll: :D De azt hiszem ez nem mostanában fog rendeződni!!!!! :roll:

Pároltam a kistündérnek husit, nem mondta, hogy kenjem a hajamra így azt hiszem ízlett neki!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, Borónak is adtam eddig vagy 3x husit, úgy ette, mit kacsa a nokedlit! :) Most már nyugodtan mehet nekik, én is tegnapelőtt tankoltam fel a fagyasztót csirkemellel. Krisztának ilyenkor már heti egyszer májat is adtam, de vele 4 hósan kezdtem a hozzátápit, úgyhogy Borónak kb. 8 hósan gondoltam adni, úgyanúgy, hetente egyszer. Miután bevezettem a májat, gondoltam megpróbáljuk a tejtermékeket is, azaz nevezetesen a túrót. De ezt majd csak úgy szeptember közepe után. Krisztától eltérően, Borónak már adtam egy-egy kevés kenyeret, de persze, minifalatokra kell gondolni, tulajdonképpen morzsákra. :)
Amúgy szereti a kisasszony az új ízeket. Csak per pillanat állunk hadilábon az evéssel, mert diétáznia kell a hasmenés miatt, a rizs és az alma együtt pedig, minden édesítés néljkül nem jön be, a tejpépet pedig csak vízzel adhatom neki. Bármennyire is ízetlen volt, azért megette a drága. :)
Nagyon édes-aranyos a kicsi lányod. Persze, a nagyon is azok! :wink:
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsi, Samunak is hiányzik még a hátsó 4 foga. És nagyon nyoma sincs annak, hogy igyekeznének kifelé - de gondolom, hogy nem marad így.

Edith, tündériek a lányaid. Krisztának nagyon szép haja van! Jó kis loknis :) Boró is kék szemű, ugye? Hasonlítnak egymásra...

Ma reggel Balázs vitte Samut bölcsibe, így van egy kis időm a reggeli kávéra, hírolvasásra a munkába indulás előtt... Újra kezdődnek a dolgos hétköznapok.
Márti, tudsz valamit a nagyon eltüntekről? Pl. Julcsiékról, Andiékról? Ők már nagyon régen nem néztek be ide, vagy legalábbis nem írnak...
Lépek, lassan indulnom kell.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:mindent tudok ,kérdezz!!!! :mrgreen:
Kicsit behavazódtak tudod nem unatkoznak 2 egykorúval!!!! :wink:
Julcsiék épp ma voltak itt szittelték a gyerekeinket, mert nekünk dolgunk volt, a lakás egyben maradt Nini is jól viselte, meg a nagyok is, igaz ZSombinak nem volt ideje aludni így délutáni-esti nyűgi előrejelezhető, de majd hamarabb fürdik!!!! :lol:

Edith:édesek a csajok!!!!És miért megy a Boró hasa????Beteg????Vagy a foga miatt????
A tejpépet tejjel szeretnéd adni????Nekem megeszi a Nini vízzel igaz én gyümiset vettem .

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, úgy néz ki, Borónak 3 napos láza volt, mert péntektől vasárnapig lázas volt, majd tegnap és főleg ma bepöttyösödött. Mindezt viszont megspékelte valami hasmenéses vírussal is, illetve a fogzás is közrejátszhatott. De ma már csak kétszer volt széklete. Igaz, lágy volt, de kettő a napokkal ezelőtti 4-5-6-hoz képest!
No, ezért kellett a diéta...

Én csak vaníliás tejpépet vettem Borónak, anno Kriszta is ezt kapta. A gyümisek nem jöttek (nekem :oops: ) be, inkább én kevertem bele a friss gyümölcsöt. A maradék lefagyasztott anyatejem tönkrement :( , így vettem egy doboz tápszert, hoyg a tejpépet azzal készítsem. De most, a hasmenés ideje alatt nem akartam elkezdeni adni neki, ezért csak vízzel csináltam. Volt íze, de vízízű volt, na. :P

Évi, drukkolok, hoyg találjatok egy jó ovit Samunak. :)
Máris elkezdődött a meló? :shock:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Évi: köszi, most megnyugodtam, hogy másnak sincs még meg minden foga. :wink:
Néha már örülök is, hogy még csak most fog jönni neki, legalább már el tudja majd mondani mi fáj. :D

Márti: teljesen igazad van, azért válogat, mert tudja, ha nem eszik úgyis kap mást. Csak hát egy ideje nem kap, az van amit elé rakok. Akkor se mindig hajlandó megenni.
Viszont vannak napok amikor meg szó szerint zabál, mindegy hogy mit adok neki, tömi magába. A fene se tud kiigazodni rajta. :shock:

Gyógypuszik ideértek, már nem lázas. Ellenben egész nap ment a hasa. :?
Ez mondjuk lehet a széklet lazítótól amit reggel tettem a teájába, mert már megint nem kakilt 3 napja. Vagyis nagyon remélem, hogy attól és nem valami betegség.

Edith: nagyon szépek a lányok. Kriszta olyan mint egy baba!
Jobbulást Borónak is! Bár a nehezén már túlvagytok.

Ma nagyon nem vagyok büszke magamra, kikészített délután. :cry: Bár nem vagyok híve a verésnek 2x is a fenekére ütöttem. :oops: :cry: Direkt rosszalkodik, tudja, hogy nem szabad és azért is csinálja, sőt még el is küldött, hogy menjek világgá. Hát én ki is mentem az ajtón, aztán meg sírva üvöltött, hogy jöjjek vissza, meg hogy bocsi anya, szeretlek.

ZSuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi, elfelejtettem írni, Krisztának 2 foga hiányzik. És valóban, már el tudja mondani, ha az fáj (vagy bármi más). Van, hogy ráharap az ínyére és mondja: bújik a fogad. :cry: :cry: :lol:
Szobatisztaság ügyében pedig ugyanott állunk, ahol ezelőtt is. Éjszaka kap pelust, napközben nem, és nem is kell. Lehet, hoyg csak meg kellene próbálkozni éjszakára is pelus nélkül és már menne is, de ő még nem kérte. :roll:
Sajna, vannak nekik is "különösen jó" napjaik. Én sem vagyok híve a verésnek, de a határok meghúzása, illetve újrakijelölése érdekében egy-egy fenékrecsapás nem árt. Sőt. Én is alkalmazom, és biztos, hogy sokan mások is, nyugodj meg.

Igen, úgy néz ki, Boróval most már túlvagyunk a nyavalyán, remélem, tényleg ennyi volt. Istvánom ma elutazozz 2 v. 3 napra, úgyhogy nemsokára mi is pakolunk és megyünk Édesanyámékhoz. Mindjárt jön Anyukám segíeni összecuccolni, majd együtt megyünk vonattal.

Ja, még annyi. Tegnap ismét begyulladt az egyik mellem (ez most már a 3. ilyen gyulladás, ezen a mellen a második :roll: ) és baromira tud fájni. Azért remélem, ezt is hamar megúszom, mint a többit!

Puszi mindenkinek! Eltűntek is írjatok!!!!!!

Ja Zsuzsi, még valami :oops: , ilyet Kriszta is csinál, hoyg egyszer semmit, máskor bármit megenne. Tegnap nem ebédelt alvás előtt, ő ropit :shock: szeretett volna enni, azt meg nem kapott. Nem aludt sokat, mert szerintem felébresztette a hasa, de akkor aztán megevett 1 kanál krumplipürét, vagy két kanálnyi friss uborka-hagyma-paradicsomsalátát és szinte két alsó csirkecombot. :shock: + egy kicsi narancslé, és estig elvolt. Akkor meg bevágott egy nagy szelet lekváros kenyeret + még kb fél szelet kenyérnek a belét, csak úgy magában, és a tejcsijét. :P Az ilyen napok után általában böjtölni szokott. No, majd meglátjuk, mi lesz ma, holnap.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:én a dm-es gyümis pépet vettem, azt ette anno Zsombi is, annak jó íze van vízzel is!!!! :lol:
Sajnálom a tejcsiket!!!!Azért nem jó, mert eltelt a fél év????Később már nem raktál el????Nekem valamennyi van elrakva mikor épp több volt, vagy kevesebbet evett , és mikor néha kell akkor előveszem, meg megint elrakom szóval nekem a legrégebbiek már nincsenek meg mind a kisasszony pocijában landolt!!!! :wink:

Mellgyuszit is sajnálom, nekem szerencsére olyanom nem volt, most már csak 4x fejek , így mikor csökkentettem a fejéseket pár napig jobban feszült, de nem volt gondom ebből.

Nini is próbál mászni, tegnap a Szoni átcsalogatta egyik szobából a másikba :mrgreen: , négykézlábra pattan, majd vetődik egyet , de már próbálja rakosgatni a kezecskéit lábacskáit olyan édes!!!!!

Na akkor még szerencse, hogy "csak " a 3 napos láz volt!!!!Ezen is túlvagytok :lol: !!!Kellemes időtöltést nektek anyukádéknál!!!! 8) Legalább nem lesztek egyedül.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok,

sajnos Samu összeszedett egy tüszős mandulagyuszit - ez a harmadik tavaly nyár óta, kicsit aggódom. Nekem kiskoromban rengeteg alkalommal volt ez a betegségem.
Szegény kedd óta lázas, de csak ma mentünk orvoshoz (tegnap nem akartam ügyeletre menni). De ma is 39,3 volt délután a láza és estére is felszaladt. Remélem, h az antibika hamar segít... Olyan kis elesett...

Zsuzsi, Szandi jobban van?

Edith, mellgyuszi nagyon nem hangzik jól, remélem, h túl is vagy rajta.

Márti, beszéld rá Julcsit, h néha azért nézzen ide is be!

Jó éjt!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Mennek a gyógymanók Samunak!!!! :lol: Évi!!!Homeopátiás dokira nem gondoltál???Alkati szer???Ez már kicsit krónikusnak tűnik nem????Bár nem szeretnék okoskodni!!!! :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, azért kap Liza 5 hósan, mert mi hamarabb kezdtük a ht-t. Ja meg mert nem elég a gyümi meg a fózi, meg mert javasolta a dokinénink. A bébiételeken is 5 hós kort írnak a husisokra.

Ezért írtam hogy 6-7 hónaposan már simán kaphatnak.

Most csak képekkel jöttem, remélem lesz időm hamarosan írni egy hosszabbat is, mert lenne miről...

(dióhéjban, két lányom fogzik....rettenet...)


Lizocs a saját gyártmányú játszószőnyegen:

(a képeken a szegély még nincs rávarrva)

Kép


Asszem nem tévedek, ha kimondom, egy újabb ördögfióka van felnövekvőben :)

Kép


A 3 törpeterrorista: :):):):)

Kép


Liza az új mei tai-ban (erre büszke vagyok, tökéletes lett :))

Kép

Kata a sajátjában :) (tök ugyanolyan :))

Kép

Kata a legrosszabb, és legaranyosabb kölök a világon :) MIndenki beleszeret, és mindenkit az őrületbe kerget :) De gondolom ez lejön a képről is :)

Kép

Bence, akinek odalett a haja. Könnyes búcsút vettünk tőle, és azóta is naponta rácsodálkozom, mennyit öregít rajta az új frizura. Eddig egy kisfiam volt, most egy dögös kismacsóm....

De jól áll neki :)

Kép

Anya, ne lessél!!!! :)

Kép

Barackevés (asszem az volt)

(khm, a huzatot is mosnom kellett, + a gyerek mindkét fülét is, ja meg az egész gyereket :) még a tarkója is és a háta is barackos volt :))

Kép

De jól érezte magát, és ez a lényeg :) (amúgy nem szokott ilyen maszatosan enni, csak nagyon éhes volt, ergo nagyon türelmetlen, és két falat között mindig elkezdte dühödten szopni az ujját, aminek következtében a fél falat a kezén végezte, onnan meg jutott mindenhova :))

Kép

Még 1x bocsi a szűkszavúságért...


Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Évi, gyógypuszik Samunak, remélem már jobban van!!!

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat, Samu szerencsére túl van a dolgon. A csütörtök volt a mélypont, azóta OK a kiscsávó.
Márti, homeopata dokin még nem gondolkodtam, lehet hogy keresek egyet - ha tudsz esetleg ajánlani, köszi. Utánaolvastam: végülis az elmúlt egy évet közösségben töltötte, most találkozott először komoly kihívással az immunrendszere, emiatt a 3 tüszős mandula ebben az évben még épp határeset. Persze egy homeós rásegítés biztos nem árt.

Zsu, gyerköcök gyönyörűek, Bence tényleg nagyfiús lett, jóképű nagyon! Kata pedig valóban igazi kis vadóc a képek alapján, Liza meg nagyon bájos kiscsaj lehet! Szépek, no :)
Majd mesélj bővebben, ha lesz időd!
Jó ez a mei tai, te készítetted? És a játszószőnyeg is nagyon szép!

Lépek, megyek barátnőzni. Írjatok!
Barbi, hazajöttél már a Balcsiról?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk. Most már végleg. Már a múlthéten is voltunk itthon, de csak 2 napot mert esküvőre mentünk. Kár volt feljönni, mert a kocsimban eltörött egy vízcső, hengerfejes lett. Kb. a fele úton félreálltam, aztán hívtam a fateromat, hogy most jöhet valaki hazavinni. Erre ő meg közölte, hogy sajnos a kocsija most állt meg alatta, úgyhogy ő biztos nem tud. Elindult az István értünk, meg az autómentő, 2 órát ültem a pálya mellett a susnyásban az Ádámmal meg a Susyval. Az ellenségemnek sem kívánom. Ja, és a poén az egészben, hogy akkor volt ez a 38 fok, fostam, hogy a gyerek hőgutát kap. Locsoltam a fejét az ásványvízzel. Leraktam a bokor alá a plédet, kaját-piát és ott piknikeztünk.
Az István mindig cseszeget, hogy minek ennyi kaja az útra, simán mehetnénk 3 napig is valahova. Na, mostantól kezdve nem mondja, milyen jó, hogy volt nálam minden.
És az én igen-igen hisztis kisfiam szó nélkül ült a pléden 2 órát, egy hangja nem volt. Nagyon büszke voltam rá!
Az esküvő nem volt egy nagy szám de mi nagyon jól elszórakoztattuk magunkat, régen röhögtem ennyit. Az Ádám meg addig az anyunál volt. Ez volt az első ottalvós bulija, de egy szava sem volt. Anyu meg azzal fogadott, hogy ez a kisfiú egy angyal. Ja kérem, csak nem műsorozik.

Különben semmi különös, kezd beszélni, olyan édesen mondja: Apa, ne máááááááááááá! Meg mikor eszünk kiabálja, hogy gyeretek, kaja! (mintha ez olyan ritka lenne, hogy kap enni)
A szobatisztasággal meg úgy állunk, hogy sehogy. Bugyiban van szinte egész nap, szól, ha pisil, de van hogy már csak akkor, ha kicsit becsurizott a bugyiba. Kakilni meg lazán kakil a bugyiba. Ráülni a bilire nem hajlandó. Pedig már zenélős bilit is vettem neki, hátha. Leszarja, akkor sem ül rá. Úgyhogy mi még fényévekre vagyunk a szobatisztaságtól.

Nagyon nem volt még időm visszaolvasni, (azt azért látom, hogy nem nagy a termés), talán este.
Remélem mindenki jól van.
Pussz

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Mindegyi kép egytől egyig csodás!Olyan nagyok lettek már a legkisebbek is,hogy csak na!!!

Örülök,hogy mindenki jól van és Samu is meggyógyult!

Rólunk csak annyit,hogy Hanna végre szobatiszta lett.A beszéde ez nagyon nehezen indul,de talán jobb,mint Zsoltié volt anno.
A helyi ovi felvette januártól,legalább is remélem addig nem talál ki mást,és nem fog szemétkedni,mint Zsoltival.
Zsolti hétfőtől újra megy az oviba,de sajnos elköltöztek másik helyre,ami ugyan új,szép,jól felszeretlt,de utazásban hosszabb idő nekünk,mint a régi volt,és egy pár hülye helyi szabályt is hoztak,amit nem tudom,hogy be tudok e tartani.7-8 között érhetünk csak oda,és 4-5 között el kell vinnem.Na,ha mi 4 kor indulunk el itthonról,mert tegyük fel mind a ketten dolgozunk,akkor 5-re nem érünk az oviba.De elkezdjük,aztán remélem boldogulunk is.Mondjuk sok választásom nincs,mert valahova járnia kell,és közelebb nincs.Annyit meg még nem fejlődött,hogy a helyi ovi 30-as csoportlétszámában tovább tudjon fejlődni a sulikezdésig.
Rebivel semmi különös nem történt,a szája továbbra sem lett kisebb,jót fog tenni neki a suli,és a szigor.

A meló válozatlanul tetszik,úgy érzem beilleszkedtem,van akivel szívesen dolgozok együtt,van aki még nem igazán fogadott el.De ez van!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!Igyekszem majd gyakrabban jönni!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Hoztam még pár képet!

Kép
Kép
Kép


Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Nincs valami nagy forgalom, hol vagytok?!

Zsu: nagyon jók a képek a gyerköcökről. Hihetetlen, mennyire megváltoztatta az új frizura Bencét. (ügyes vagy, te varrtad a hordozót?)
Katáról olyan lehet, mint a Szandi. Mindenkit kiborít annyira rossz, de olyan édesen tud bocsánatot kérni, hogy attól elolvadunk.

Hosszú oldalakat tudnék írni, milyen hihetetlen dolgokat művel. Szombaton kb. 20-an vigyáztak rá az Elektromos strandon egy partyn (én nem mentem mert nem voltam jól), de még ennyi embernek is sikerült elveszítenie. :evil: Még szerencse, hogy az én okos kislányom visszament az asztalhoz ahol a többiek ültek. És valaki nagyon vigyázott rá fentről, hogy nem a medencéhez ment, ahol előtte fürödtek. :shock:
Feladva elveimet, már ráütök a fenekére, ha kell az utcán is. Ha zárt helyen vagyunk sarokba állítom, ha rosszat csinál. :oops: Teljesen fordítva működik, ha azt mondom neki ne csináld, azért is megteszi a dolgokat. (de ez így van a kajával is, ha azt mondom neki, nehogy megegye a húsit, akkor megeszi :shock: ).
Szóval készen vagyunk a kiscsajtól, elbűvöl mindenkit, de el is szörnyednek mennyire eleven.
Adjatok ötleteket, vagy nyugtassatok meg, hogy ez csak átmeneti és lesz ő még jókislány. :cry: :wink:

Évi: Samu teljesen meggyógyult? Ti hogy oldjátok meg, ha beteg ki marad otthon vele?

Barbi: de jó, hogy már itthon vagytok. Sajnálom a kocsit, mi is hasonlóan jártunk. Csak nálunk nem jöttek rá mitől folyt el a víz, ezért szinte az egész motort kicserélték. :twisted:
És küldök egy nagy puszit az ügyes nagyfiadnak, hogy ilyen jól viselte a helyzetet.
Képet rakhatnál róla, olyan régen láttuk.
Zenélős bili, nekünk se jött be az elején, sokkal jobban szerette a hagyományost. Most már mindegy neki, abba pisil amelyik közelebb van. :wink:

Szandi szinte teljesen szobatiszta, már csak éjjelre kell a pelus. Ha hosszabb útra megyünk akkor is adunk rá, de nem hajlandó belepisilni, meg kell állni és megpisiltetni, mert inkább szenved.

Timi: jó hogy te is jelentkeztél. Örülök neki, hogy jó a munkahelyed. Nem irigyellek, nem lehet egyszerű megszervezni nálatok egy reggeli indulást.

Márti, Edit, Julcsi, füstjelet küldjetek ti is!!!!!!! (Edith téged se felejtettelek el, de te gondolom megint nem tudsz írni amíg nem lesz új oldal)

Na megyek aludni, mert hulla vagyok.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok,
most velem is az történt, ami Edithtel szokott. Nem tudtam bejelentkezni a lap alján, pontosabban nem nyílt meg a párbeszédablak. Végül egy másik böngésző segített...

Nagyon eltünt mindenki, ezt tényleg sajnálom.
Zsuzsi, Szandi biztos lesz még jó kislány :) Szerencsére Samu azóta jobban lett, pontosabban volt még egy vírusos torokgyulladása a tüszős mandula lecsengéseként, de az láz nélkül zajlott. Ilyenkor gyakran a nagyszülőket mozgósítjuk, de csak akkor ha én vagy Balázs nem tudjuk megoldani a dolgot. Szerencsére mindkettőnk munkahelye elég rugalmas ebben a tekintetben, szóval erre ritkán került sor.

Timi, a gyerekek nagyon szépek, jó h tettél fel képeket. Zsolti új ovibeosztását sikerült megoldanotok?

És van egy nagy hírem, ami miatt írok, mert mindenképp szeretném megosztani veletek is: babát várok, aki jövő márciusban fog várhatóan megszületni. Azaz most vagyok kb 3 hónapos terhes. És épp 3 év lesz Samu és a tesója között :)
Most ti jöttök! Akár babahírekkel is... :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi!!!!!!!!!!!!!Nagyon nagyon örülök !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kellemes pocakosodást és minden jót nektek!!! :wink:
Tavaszi baba lesz ő is!!!! :wink: És szeretnétek tudni a nemét???Kislányt szeretnétek???
Mesélj olyan izgi!!!! :D
Én babahírekkel már nem fogok jönni :D .

Örülök, hogy Samu kievickélt a betegségekből!!!!
Nálunk most a kicsik náthásak, de nem vészes a dolog.
Ezt leszámítva jól vagyunk, Szoni ovis, Zsombi kisördög-nappalra ő is szobatiszta, bár néha még vannak balesetek, mikor a nagy játékban vagy valami miatt nem ér idejében a wc-re :lol: , Nininek van 1 foga és mászik mint a szél, sőőőőőőt térdel és fel is áll, ha olyan kedve van!!! :roll: Igazi kis huncut Manci :wink: .
Jövő héten megyünk pár napra a Kolpinga , alig várjuk már :lol: , ránk fér egy kis kikapcsolódás, főleg rám néha 1000 éves öregasszonynak érzem magam :oops: :? :roll: .

Ja és a ZSombi!!!!Napközben csak úgy odajön megölelget és mondja , hogy szeretlek!!!!Meg lehet zabálni!!!! :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi:ez a Szandi elvesztése rémisztően hangzik!!!! :shock: :shock: :shock: Tényleg vigyázott rá valaki!!!! :wink:

Pár képet teszek:

kis ördögünk
Kép

banyóca:
Kép

kis mackónk:
Kép

Nini támad:
Kép

Nini térdel:
Kép

csipcsipcsóka:
Kép

Zsombi elterült:
Kép

ez jó játék:
Kép

megyeeeeeeeeeeeeeek:
Kép


kirakóznak:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi!

Nagy nagy gratula Nektek! Kicsit meglepődtem, mert múltkor tesó ügyben nagyon bizonytalan voltál. Jajj de jó! Mesélj már, rosszullétek, fáradtság stb.

Márti!

Hú de szépek és mekkorák már a gyerekek! Nini nekem még tiszta Zsombi.

Mikor Kolpingoztok pontosan? Mi is megyünk szept. 21-25-ig. De jó lenne ott találkozni.

Ébredés van, később jövök.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Évikém, tiszta szívből gratulálok! :P Gondatlan babavárást Neked! És mesélj el mindent. Mióta tudod, hogy vagy, mindent részletesen tudni akarunk!!!

Zsuzsi, ez a Szandi elhagyás nem semmi. De szerintem szinte minden családban előfordul. Annyira figyelünk, tudod, sok bába közt...
Nálunk végre rájöttek, hogy mi volt a baj a kocsival, de így is nagyon sokmindent kellett kicserélni. És még csak most lesz kész.

Márti, istenem, ez a Nini mekkorát nőtt! Most már egyértelműen külön egyéniség, nem hasonlít csak önmagára. De azok a huncut szemek! Szerintem fogok szólni az Ádámnak, hogy hagyja a Szonót, öreg is már hozzá, inkább családon belül váltson és nézze meg a Ninit. :wink: :lol:
Nagyon jók a képek. Kedvet kaptam, itt ülök már mióta és kicsinyítgetek.
Figyelem, nagyon sok lesz, így is alig bírtam válogatni.

A legifjabb és a legidősebb
Kép
a legújabb szerelem, a főzés
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
nyári szerelem
Kép

mindenben segít, itt éppen locsol a Dédivel
Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Pohárral locsol az Ádám???????????Enyimek a locsolókannával rohagnálnak :lol: Anyósom nem győzi meríteni nekik!!!!!

Szonikám most isnem törődik a pasikkal: a fiúk bementek az oviba, mert befizettek, erre a Zsombi berohant a csoprtszobába, épp alváshoz készültek, hát az én nagylányoma kis Csengét(mert van egy nagyobb is :lol: )vígasztalta, mert ő olyan kis sírós, most ovónéniskedik meg pátyolgat mindenkit főleg a tesóit!!!!
Zsombi is ha jövünk el az oviból, kell e pisilni, inni kér e!!!! :lol: Meg a Ninivel is úgy gügyörészik mint egy felnőt!!!!Meg azt mondja valamelyik nap, hogy ő szeretne még egy babát!!!! :shock: Kérdezem milyen babát???AZt mondja mint a Nini :shock: :lol: , na mondom több babánk már nem lesz!!!! :wink:

Edit:mi 21-én jövünk haza!!!! :lol: 17-21-ig leszünk, de megdumálhatunk valamit, bár nekünk ugye 10 óráig el kell hagyni a szobát, de lehet, hogy a Zsandiéknál leszünk(csak ő még nem tud róla :shock: :lol: )!!!
Jó lenne egy kicsit találkozni!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja Barbi és ez a sakkozás nagyon komoly!!!! :wink: :lol: 8) A Szoni is a Dédipapával szokott, és fel is tudja állítani a bábukat úgy ahogy kell!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Az Edith nem tud írni :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


A ZSuzsi jól sejtette!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


De szeretne, így írogatok csak nem tudom mit!!!! :shock: :oops: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


És akkor most kihalt a topik vagy mi van????????????
Jó jó persze nagyok a gyerkőcök, de azért írogathatnánk még nem????????????
Vagy már nincs rás kereslet???? :roll: :shock:
Én azért szeretném tudni, hogy mi van veletek, igaz nem sok időt töltök én sem itt mostanában, de azért nézegetem , hogy pörög e és képzeljétek NEM!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na jó teszek képeket még hátha úgy gyorsabban megy :lol:

a nagyok:
Kép

grimasz:
Kép

konyhatündér:
Kép

ezt szerintem nem mutattam :lol: :lol: :lol:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, ez a dédi spéci locsolója. :wink: Mármint a pohár. És keresett gyorsan egy másikat is, hogy legyen az Ádámnak is.

Milyen kis husis a Nini. Az első meg a harmadik kép megint olyan, ami a falra kívánkozik kinagyítva. Nagyon aranyosak.

Erről jut eszembe, ha valaki tudomására jut, hogy éppen hol a legolcsóbb a digitális képeket előhívatni gyorsan szóljon. Annyi képet csináltam a nyáron, de megvárom, amíg lesz valami akció.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Köszi a gratulációkat!
Csatlakozom Mártihoz, én sem szeretném, ha abbamaradna ez a topik... Jövök is mindenféle frissítő hírekkel :)

Szóval a baba. Azért nem mondogattam, mert nagyon nehezen szántam rá magamat. Aztán ahogy nőtt Samu, egyre kevésbé tűnt riasztónak :) És ahogy Samu is, ez a baba is nagyjából az elhatározás pillanatában meg is fogant - borzasztó szerencsések vagyunk ilyen tekintetben. Így aztán nem is nagyon hittem el, amikor késett a mensim, hogy ez emiatt lehet. Egyébként július végétől tudom, akkoriban voltam kb 6 hetes, és a főbb jelek/tünetek az álmosság volt, meg némi rosszullét (émelygés, hányás). Ezek nagyon furák voltak, Samunál nem volt szinte semmilyen tünetem. No jó, az álmosságon kivül...
Ami még meglepő: nagyon korán látszott, már a 8. héten szűkek voltak a nacik, most meg már határozott pocakom van és plusz 4 kilónál tartok. Most sem leszek kicsi...

Én is rakok képeket, már régen hoztam...

Balaton - csokimaszat
Kép

Balaton - fagyimaszat
Kép

Kirándulás tavasszal
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


És Márti, nagyon jók a fotóid - meg az alanyai :)
Én is meglepődtem, h Nini mennyit nőtt! Nagyon szép kislány ő is.
Jópofa Szoni az óvónénizéssel és az újabb tesóigénnyel :)

Barbi, Ádám is nagyot nőtt, jó párost alkotnak a dédivel. Mennyit voltatok végül a Balcsin? Autókalamajkát sajnálom.

Edit, Márti - majd számoljatok be a Kolpingról. Mi is fontolgatjuk, hogy megnézzük. Mennyivel előtte kell foglalni? Meg egyéb praktikus tanácsok is jöhetnek.
erpé
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy végre írtatok! :lol:
Én írnék gyakrabban is, de alig jár erre valaki. :(

Évi: gratulálok a pocaklakóhoz!
Nagyon jók a képek Samuról.

Márti: nagyon szépek a gyerekek. Nini is igazi kis csaj már, nagyon huncut szemei vannak és olyan jó kis húsban van. :wink: Mekkora most?

Barbi: Ádám is hatalmasat nőtt! A Szandi is imád locsolni, neki is teljesen mindegy mivel, csak legyen aki újratölti.
Ádám ébred még éjszaka? (nem emlékszem egy szobában alszotok még?)

Edit: te is tegyél képeket! Amúgy hogy vagytok?? Mesélj már!!!!!!!!

Nálunk beindult újra a fogzás.
Kb. 1 hete tart, nem eszik szinte semmit, ébred éjjel ezerszer. Fél kilót fogyott. :shock: Én reggel hulla vagyok, de rendes volt a főnököm, megunta, hogy állandóan kések és most 1 órával később járhatok be. :wink:

Én is teszek képeket:

Kép

Kép pancsi

Kép

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Kérem szépen hogy pörög a topik!!!! :lol:

Évi:én is így voltam vele a Zsombi is meg a Nini is a főpróbakor jöttek 8) , így el sem hittem, hogy akkor tényleg már be is költöztek a pocakomba!!! :oops: :D
Teszek fel neked pár 2 évvel ezelőtti(akkor decemberben voltunk) Kolpingos képeket kedvcsinálónak!!!! :wink: Mi imádjuk, szerintem már tavasszal lefoglaltuk a szállást, eléggé telítettek szoktak lenni!!!

Zsombi akkora volt, mint most a Nini :lol:

Csőrözik az elefánttal:
Kép

Szoni csúszik:
Kép

kicsi sellőnk(most már jóval nagyobb :lol: )
Kép


kézmosás:
Kép

Szoni a magasban:
Kép[/

éljen csúúúúúúúúúúúúszok:
[URL=http://imageshack.us]Kép


Milyen pöttömök voltak még!!!! :shock: :lol:

Zsuzsi:hogy megnőtt a Szandi is , nem semmi!!!!!Úgy rájuk tudok csodálkozni!!!!
Zsombinak is most jön az utolsó 4 foga, a hisztiken simán lehet érzékelni, meg kicsit vadabb is!!!! :?

JA és a kiscsajt tegnap a zuhanyzóban találta meg az apja!!!! :shock: Nincs akadály előtte :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja Évi és rengeteg újítást csináltak a Kolpingban azóta, nagyon kíváncsi vagyok!!!!

Edit!!!!!Nem írtál!!!!!!
Edith!!!Te sem!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztooook!!! :)

Nekem nagyon hiányoztok, mindenesetre, és én is írnék valamivel többször, ha nem lenne ilyen lassú a mozgás és akkor pár nap után be tudnék ebbe a topikba is lépni! :roll:

Te hogy oldottad ezt meg, Évi?

Évi, NAGY, NAGY GRATULA A POCAKLAKÓHOZ!!! :) Sok-sok szerencsét, problémamentes babavárást kívánok! :)

(Nem úgy néz ki, hogy én is jönnék ismét egy babahírrel, legalábbis egyelőre nem szeretnék, a párom meg egyáltalán, úgyhogy talán megelégszünk a két manóval. :wink: )

Márti, nagyon köszi a bejegyzéseket és ezáltal az új oldalt. A prividre válaszolva (bocs', hoyg itt teszem meg :oops: ) igen, új oldalnak kell lennie, és akkor ismét tudok írni. Pár napig nincs gond, de ha ismét elhúzódik, nehezen telik (mármint hosszú ideig) az oldal, akkor megint nem tudok írni. No, de hátha mégis "visszatérünk"! :)

Jelentem, igazoltan voltam távol, nem tudtam ennél hamarabb írni. Ma reggel műtétem volt, egy fogműtétem. Kioperálták az egyik bölcsességfogamat, ami nagyon rosszul nőtt és nyomta el a többi egészséges fogamat. Egyelőre az érzéstelenítő hatása alatt vagyok, még nem érzek semmit, de a doki felkészített rá, hogy lesz (több, mint valószínű ) fájdalom, fel fog duzzadni az a felem és főleg, hyog pár napig a számat sem tudom rendesen kitátani. István fog majd örülni, mert nem veszekszem vele! :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Még jövök majd bővebben is és képeket is hozok, de most csak ennyi vagyok. Puszi mindenkinek!!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: