Új privát üzeneted érkezett!

Ha van közötetek Pestszentlőrinci Írjon nekem e-mailba, vagy sms-t a 06203115405 számra
Köszönöm Barika (Andi)
Névtelen
 


Sziasztok!
Engedjétek meg, hogy csatlakozzak Hozzátok (koszi Évi). Szilvi vagyok (25), Zugloban élunk. Zsofia kislányom julius 5-én szuletett. Nagyon édes baba, bár mostanában szinte minden idomet lekoti (kivéve azt a rovid idot, amit napkozben alszik). Szinte állando foglakozást igényel. Néha már annak is orulni tudok, ha meg tudom mosni a hajam, vagy fozni valami gyorsat. Bár gondolom ezzel nemcsak én vagyok igy.
A kenguruval kapcsolatban kérdezném, hogy szerintetek egy 3 honapos babát bele lehet e már tenni? Most jonnek a hideg oszi napok, illetve a hidegebb tél, ekkor is lehet a kengurut használni? Ha jol feloltozetem a babát, én is fel vagyok melegen oltozve (pulcsi, kabát, nagykabát) ekkor is belefér a baba, kényelmes igy kozlekedni vele?
Egy másik kérdésem az Eda-val kapcsolatos. Epidurállal szultem Zsofit, csodás szulés volt. Viszont már egy ideje viszket a szurás helye, mostanában pedig néha fáj is, olyan szuros érzés. Jovo héten megyek a dokihoz, megkérdezem ezt is. De azért szeretném tudni a véleményeteket is. Érzett már valaki hasonlot?
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Sziasztok Lányok!

Először is üdv az újaknak, Andi, Szilvi. Gratula a csemetékhez így utólag is. Szilvi, nekem nem volt EDA-m így nem tudom, viszont időhiányban én is szenvedek, én is úgy tudok örülni már egy napközbeni hajmosásnak is. Kép

Anikó! Pedig már vasárnap abban akartuk vinni Pankát kirándulni. Arra gondoltam, ha nem lennél messze tőlünk akkor meglátogathatnál minket, a gyerekek játszanának mi meg kapuccsínóznánk és dumálnánk egy jót. De ha messze vagyunk akkor majd kitalálunk mást. Hívjál előtte. Köszi.

Emese! Örülök, hogy nem lett semmi baj.

Iboly! Azért is nem tudtam beszélni, mert tényleg a férjem anyukájáról van szó, akiről vagy jót vagy semmit, de azóta nem mondott ezzel kapcsolatban semmit, remélem nem is kerül szóba többé a " nincs tejed" szindróma. De a következő talin nem menekülszKép

Evey! Köszi a receptet és Adrián kajálásával kapcsolatban csak gondolj ránk, nálunk is ez a helyzet de tényleg nem lehet mindenki 8 kilósKépKikkó?

Madárka! éljen a kis 9 hetes bébiKép Jó vagy már?

Juca! Jobbulást a férjednek, nagy az eü-ban a bürokrácia.

Pele! Tényleg megható a sztori, aranyos a kicsi fiad.

Verus! Hogy vagytok?

Évi! Jó lenne talizni végre és akkor talán lenne néhány ötetem, mert így már nem nagyon tudom követni az eseményeket. Csongi nagyonkis ügyi, mi még " csak " tolatunk. Lusta népség.

Jázminmama! Majd küldöm a képet csak én béna vagyok a párom meg elfoglalt/ eza munkamegosztás/
Na mikor lesz a következő tali?

Lányok! Hamarosan felrakom a közös oldalra aképeket de az ok lsd. Jázminmamánál. Kitartás.

Mi jól vagyunk, fog sehol, viszont rengeteg gyümit és főzeléket eszik Panka, alig győzöm meg sokat cicizik is. Lassan kukorica kenyeret akarok neki sütni.

Most megyek és akkor szervezzük a talit, mert tényleg nagyon jó köztetek /barátok közt?..../

Dia, Ancsa, Kriszti?

Jó éjt:Üdv
Pankamama
PM
 

 
 

Sziasztok!

Andi (Barika)! Gratulálok a kis Dórihoz és üdvözöllek körünkben! Jó, hogy ilyen ügyesen alszik este a babád, ez sokunknál itt a topicban egyáltalán nincs így! Gyere majd gyakran! S ha van kedved, csatlakozz te is a képküldõk sorába. Ide írom a címem, ha esetleg küldenél: jazminmama@freemail.hu

Szia Szilvi! Úgy örülök, hogy végre van egy Szilvi is köztünk, az legelsõ igazi barátnõmet is így hívták, õ sajnos most Floridában van és csak emilezni tudunk! Szóval örülök, hogy Te is idetaláltál és gyarapítod ezt a príma kis csapatot! Szerintem 3 hónapos babát beletehetsz a kenguruba, én is használtam Jázminnal. Felvettem elõször a kengurut babástól, majd arra rá a kabátot, így ha fázott akkor csak begomboltam a télikabátot és máris finom melegben aludt a leányzó. Tényleg olyan jó volt az az epidurál? Mesélj róla! Nem fájt egyáltalán? Én ebben a témában nagyon járatlan vagyok. A képküldõs dolog, amit írtam Andinak neked is szól!

Emese! De jó, hogy megúsztátok az agyrázkódásos dolgot!

Evey! Ezt a tzatzikit holnap én is kipróbálom!

Iboly! Neked nem tetszett a mozi? Pedig ódákat zengenek errõl a filmrõl! Én nem hiszem hogy a közeljövõben eljutok moziba, mondjuk én inkább a magyar filmeket szeretem, most lesz majd valamikor a Moszkva tér és a Pizzás, ezekre kíváncsi vagyok nagyon

Madárka! Olyan izgalmas, hogy újra babát vársz! Majd írj mindig, hogy hogy van a picuri, mekkora, milyen vizsgálatokra mentek stb. Persze képet is várok az UH-ról, ha lesz!

Évi! Köszi! Megkaptam a fotókat!

Sziasztok!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Most egy kicsit bővebb leszek.

Verus! Én a srácok alatt a család férfi tagjait értettem, nem a lányokat. Rajtuk láttam, hogy jól érzik magukat. Szóval ők is jól elvoltak, amíig mi taliztunk?

Snoopy! Ma is megnéztem a postafiókomat és nem volt benne kép. Engem már nem is szeretsz???? KépKépKépKép

Adri! Te sem szeretsz már? Vagy nem tudod az e-mail címemet? kudi75@hotmail.com vagy a páromé cooljoe@westel900.net.

Jázminmama! A barátném szegedi (legjobb barátné) és november elején jön haza Amerikából. November végén lemegyek hozzá pár napra és akkor feltétlenül szeretnék veled talizni!!! Akár több napon is sétázhatnánk együtt. Már, ha neked jó. És Lara akkor már 1-2 hónapos babájával. Szerintem nagyon jó film a Bridget Jones naplója. Én a barátnőimmel néztem meg és nagyon sokat röhögtem. Főleg, hogy az egyik barátnőm hasonló.

Évi! Nekünk Pesztonka orrszívónk van csendes és nem brutális. Én eleve tartottam a hangos orrszívó-porszívótól és örültem, hogy van ilyen.

Barika! Szia itt is. Irigyellek az éjjelek miatt. Írj sokat!!!

Szilvi! Üdv közöttünk. Persze, hogy berakhatod kenguruba a babát, de szerintem nagykabátra nehéz lesz. Amit Jázminmama javasolt jobban hangzik.

PM! Mi lenne, ha szombat délelőtt lejönnétek hozzánk és elmennénk ebédelni együtt vagy én csinálnék vmi fincsit? Nagyon örülnénk és legalább a páromat is megismerhetnétek. Küldök sms-t is.

Emese! Örülök, hogy Lili jól van.

Két hét múlva mennénk Németországba, 8 órás út, nem tudom elinduljunk-e Lilivel. Persze nem kettesben, de még Bp-re sem tudunk úgy felmenni, hogy ne akatna kijönni a hordozóból. Autópályán meg még veszélyesebb. Szerintetek?

Képzeljétek Lili felül magától, ha fogom a lábát. Hasizomból lazán. Ügyi baba. És már elkezdett tolatni és ma magától 10x is hasra fordult.

Én mindent meg tudok csinálni Lili mellett, ha hajat mosok (5 perc) játszani hagyom, hajszárítás közben pedig engem néz. Nagyon szereti figyelni mit csinálok. Takarítani is tudok mellette, nem egyhuzamban, de két nap alatt szépen ki tudok takarítani, de van mikor 4 óra alatt is sikerül. Főzni pedig úgy szoktunk, hogy velem van a konyhában az etetőszékben és énekelek neki, vagy játszik egyedül. nekem mázlim van? ja és nagy százalékban rend van a lakásban, napi 20 perc kell hozzá. Szerintem. Annyi pedig van. vasalni este szoktam, ha lefekszik Lili.

Most puszi mindenkinek:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok,
üdv az újaknak!
Emese, nincs kedvetek vmikor meglátogatni minket?
Amikor a gyerkőcök állapota megengedi... Azért nagyon jó, hogy Lilinek nem lett baja. Még jó, hogy nem a lépcsőről esett le... Az altatással kpacs. nekem is ilyen gondjaim vannak. Emese lassacskán kezd átállni a napi 1x alvásra, de így is nagyon bonyolult a dolog... Mostanáéban az van, hogy Emese vmikor 10 körül alszik, mi Ábellel alszunk ebéd után (addig Emese játszik), utána Emese alszik vmikor 4 körül. Néha csak du. alszik. Nehéz ügy...

Szilvi, én is úgy csináltam, hogy baba felöltöztetve a kenguruba, felvettem, aztán úgy vettem fel a kabátomat. Így, ha hideg van, a babára még rá lehet gombolni a kabátot - jó kis meleg zugban szunyókálhat/nézelődhet.

Pele, képzeld, Ábel ma is aludtKép! Szombat óta minden nap! Annyira örülök neki! Éjszakai gubanc sem volt azóta. A ma esti vacsihoz pedig finom brokkoli-salátát ettünk Kép. Gondoltam rád, remélem, nem csuklottál Kép.
üdv mindenkinek
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Tiszta hulla vagyok megint, meg úgy tűnik, én is elkaptam az "internetes vírust", mert ráz a hideg, és mintha lázam lenne. Hát nem igazán hiányzottKép
Azért most muszáj volt jönnöm egy kicsit, mielőtt elvonási tüneteim lennének, de aztán gyorsan megyek aludni.
Hannus ma 7fogú lett, de ezek a fogacskák nagyon megviselik. Jön még több is mellette, és egész nap sirdogált + ahogy enne szegény, mindig elkezd sírni, gondolom, belenyilall az ínyébe. Meg éjszaka is forog, nyöszörög. Hát csak túlleszünk rajta. Pedig már örültem, hogy eddig simán megúsztukKép

Iboly!
Ez az a süti, amit a talira is hoztál? Mert az nagyon fincsi volt. Ezek szerint már lekvárostul kell megsütni?

Évi!
Nem hiszem, hogy az orrszívás olyan maradandó trauma lenne Csonginak. (A középfül- vagy arcüreggyulladás miatti orvosi kezelés inkább az lenne). Lényeg, hogy te próbálj nyugodt maradni, mosolyogj rá, beszélj halk, nyugodt hangon, és utána öleld/szoptasd meg.
Felébredés: amikor nagy fejlődési ugrásokon mennek keresztül (felülés!), akkor általában nyugtalanabbak is, mert az idegrendszernek is be kell érnie. Lehet, hogy nálatok is erről van szó.

Evey!
Köszi a fincsi receptet! Bár a férjem mondta, hogy szombat éjjel gondolkozott, hogy bebújjon-e mellém az ágyba, mert olyan fokhagymaszagom voltKép
Szerintem ne aggódj Adrián miatt. Vannak vékonyabb és ducibb babák. Ha nem lehet neki többet adni, akkor ne erőltesd. Sőt, pont arra kell vigyázni a vékonyabb gyerekeknél, hogy puszta aggódásból ne tömjük agyon őket, mert így tönkretesszük a szervezetük természetes jelzőrendszerét. Egyébként ennyi idősen még mindig az anyatajből profitál a legtöbbet, az szívódik fel a legjobban, úgyhogy a főzit még ennyire sem tudná hasznosítani. Lényeg, hogy gyarapszik, kiegyensúlyozott.

Ildi!
Ez borzasztó, amit a villamosról írtál. Mondjuk az újságban látott kép alapján már gyanakodtam... Pedig az ember remélné, hogy ha már új beszerzés, akkor legalább "emberbarát".

Madárka!
Gratuálok! De jó, akkor mégiscsak egyidősek lesznek a babáinkKép Egyébként én is folyton azon töprengek, hogy hogy fogok közlekedni a városban mondjuk 2-3 hónap múlva, amikor már pocim is lesz.

Zsóka!
Áron este befeküdt az ágyába, és azt kiabálta: "Ábel, gyere vissza!" Kép
Hogy ízlett Emesének a cékla? És a brokkoli?

Bigacsiga!
De jó, hogy megvagy! Írjál még magatokról, régen nem hallottunk felőletek.

Anikó!
Hanna ugyanígy volt a kajával, 2 falat után kérte a cicit. Aztán egyszer csak megtáltosodottKép
Lili nagyon ügyi, hogy így felül! Meg hogy mindent tudsz mellette csinálni. Nálunk bezzeg mindenhol kóbor játékok és miegymások kallódnak.

Emese!
Örülök, hogy jobban vagytok! Bízom benne, hogy Gergő is megbarátkozik azért lassan az ovival. Bár ma Áron is közölte, hogy vigyem ritkábbanKép
Hannusnak már nálunk is alkalmazkodnia kellett Áron napirendjéhez, szerintem azért szokott le hamar a 2 alvásról. Főleg egy szobában, hová tettem volna aludni nyugiban? De azért egész jól alakult így is, csak alig várja már a du-i alvást, úgy kimerül addigra.

Andi és Szilvi!
Sziasztok, gyertek gyakran! Szerintem is nyugodtan lehet kenguruban a babád, a kabát alatt még sokkal védettebben és melegebben lesz, mint a kocsiban lenneKép

Tali tényleg kell!!Kép

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Szia Pele,
Gyógyulj meg mielőbb! Sok gyógyító puszi Neked KépKép!

Ábel mondta, (elfelejtettem írni), hogy az Áronnal nagyon jót játszott, és hogy Áron a barátja Kép.

A cékla most még egyben van, akartam is írni, hogy elfelejtettem, mit mondtál, hogy készítetted el. Vmi krumpli rémlik, meg tejföl...
Vacsira vettem falafel-gombócokat, az volt, meg rizs, és a brokkoli. Emese így, vegyesen kapta, meg is ette. (Nálatok csak magáéban akartam adni, úőgy nem kellett neki). De nem evett túl sokatt. Azt hiszem, nagyon fáradt lehetett, mert még banán serm kellett neki...
puszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Köszönünk minden jókívánságot! (Merthogy a férjem is olvasgat itt néhaKép) Ma volt a varratszedés napja, most óvatoskodik, nehogy szétváljon a seb. Persze a legjobb poénok most jutnak eszembe... Nem megy szanatóriumba, mert a bordával volt a gond, így még 3 hét itthon.

Pele! Nagyszerû, hogy Hannus már 7 fogú, de tudom, milyen nyûgös tud lenni! Vilinek ma kibújt a 9. foga, fel is sírt álmában az elõbb.. A családunkban gyorsan kijönnek a fogak, de ugyanilyen gyorsan távoznak is...Kép

Emese! Remélem Lilivel már semmi gond!
Nálunk gond az alvások idejével van: Vili délelõtt alszik egyet a tizenegyórai után. Kettõkor ebéd, na ezután már nem akar aludni, mert elõtte ébredt fel. Az uzsonna után (5 után) néha elalszik, de akkor meg a vacsoraidõ van túl közel. Ha nem alszik el akkor sem, akkor estére már csak nyûgösködik. Nem is tudom hogyan lenne
jó.

Kedves mozizók! Pont ez a két film, (Bridget Jones és A majmok bolygója) amit a közeljövõben meg szerettünk volna nézni. Akkor mégsem olyan jók?

Én minden nap rácsodálkozok, hogy milyen ravaszak ezek a kicsik... Nekünk a földön van szinte minden virágunk és úgy döntöttünk, hogy nem pakoljuk el. Ha Vili komolyabban meg akarta tépázni, rászóltunk. Most már eljutott oda, hogy megy a virágok felé, lehuppan melléjük és rázza a fejét, hogy nem szabad. Mindezek ellenére minden játéka elõbb-utóbb a virágok közt köt ki, - figyeltük- direkt oda dobálja, hogy bemászhasson értük. Nem nyúl a virágokhoz, de nagyon élvezi, ha elmászik melletük...Kép

Azt hiszem eleget írtam mára, jó éjszakát:

Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok csajok!

Andi!
Üdvözlünk itt a topicban. A babád miért kap narancslevet almával? Vagy almalével? Jól értettem? Te szeretnéd, vagy ő szeretné, vagy vmi más miatt?
Azt mondják, hogy a kicsik fél éves kor előtt még nem tudják profi módon hasznosítani az egyéb ehető dolgokat, csak az anyatejet, vagy a tápszert.
Bár ahogy írod, boldog és kiegyensúlyozott, de állítólag akkor teszed neki a legjobbat, ha csak szoptatod. Ha csak nem akadályoz ebben valami.

Anikó!
Dehogynem szeretlek! KépKépKépMég másnak sem küldtem a reklamálók közül. De majd ma este! Szerintem tegnap a freestartos rendszer döglött volt.

Ami a vitaminokat illeti: a Cvitamin speciel 40%-on bomlik. Tehát bármi, amit megfőzünk, abban már nincs. A többi ilyen hőmérséklet határát nem ismerem. De innentől érdekes az összes forró nátha elleni ital, ami C vitaminnal hirdeti magát, nem? Kép

Valóban, a Nurofen gyulladáscsökkentő csoportba tartozik, mint ezernyi más gyógyszer, mint pl Algopyrin, Aspirin, Demalgon. Vajon miért ezt a drágát választotta a doktor?

Szilvi!
Veled társalogtunk az EDA-s topicban? Azóta sem múlt a fájdalom? Kép Érdemes lenne felvenni a kapcsolatot esetleg az "mp anaesthesiológus válaszol a kérdéseitekre" topicban ajánlott fájdalom ambulanciával. Nekik lehet tapasztalatuk esetleg az ilyen típusú fájdalommal és kezelésével kapcsolatban. Még valahol a topic elején ajánlotta Molnár Péter doktor úr.

Iboly!
Valóban, válaszoltál is csak ugye a fejem...

Ha valakit érdekel én is szívesen mesélek az EDA-ról...

No húzok el képeket küldeni, sziasztok!
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Eloször is üdv az újaknak!

Madárka, én már hétfon boldog névnapot akartam kívánni Petrának, de csak most jutok el odáig! Tehát: Boldog névnapot PetraKép
Azon gondolkodtam, hogy pont akkor lesz nagypocakod, amikor a leányka elkezd járni! Van segítséged? Én nem is tudom mit csinálnék egy ilyen örökmozgó Csongor mellett!

PM, Csongit lassan már én sem tudom követniKép Most úgy néz ki, hogy a nappali elalvásokra "megtanítottam", de az éjjelek megint sokébredosek lettek. Ma éjjel is felébredt éjfélkor, akkor még visszaaludt. Aztán hajnalban 4-kor, akkor megszoptattam, 6-kor meg próbáltam ismét nyugtatni, 2-3-5 percenként nyugtatgattam, de fél órás bömbölés után feladtam. Lehet, hogy következetesebbnek kellene lennem? De mindig az jut eszembe, hogy mi van ha fáj neki valami, én meg hagyom hagy ordítson. Valamit biztos rosszul csinálok. Ha gondolod értekezhetünk magánba, emilen. Jó?

Geri, nem nem veszem magam mellé. Nem tudok tole nyugodtan aludni, inkább visszateszem a kiságyba.

Köszi a válaszokat orrszívás ügyben. Akkor kitartok. Az az igazság, hogy szerintem tök mindegy, hogy porszívó, vagy kézi, mert ha már közelítek az orra felé (orrcsepp), üti a kezem, rugdos, kapkodja a fejét. A porszívóval legalább gyorsan kész van!

Geri, ez a sült krumpli teccettKép Össze kellene kötni minket konyhatündéreket!
Ügyes Lili, látod o felül, más meg mászik. Ez van.
Irigyellek a rend miatt. Én sosem voltam rendmániás, de ami nálunk van, az már kész káosz! Csonginál most az a legújabb, hogy a konyhában az etetoszékben játszik. Nem játék kell neki, hanem tányér, pohár, üveg (muanyag), fakanál, minden amivel mi csinálunk valamit. Aztán ledobálja a földre, és ha elfogy akkor meg kiabál. Hát látni kellene azt a konyhát! A nagyszobában meg ugye a földön van, az is tele játékkal. Az o szobája meg ruhával, mert utál öltözni, így ha hazajövünk egy sétálásból úgy kell ledobálni gyorsan róla a ruhát. Eszméletlen.Kép

Snoopy, én nem tudom miért Nurofent írt, nem értek hozzá. Bár én allergiás vagyok szalicátra, (jól írtam), és azt olvastam hogy 1 éves korig nem ajánlják azokat a gyógyszereket, amiben az van. De azért kicsit kímélhette volna a pénztárcámat!

Most megyek, mert Csonginak fozeléket kell valamibol összehoznom ebédre. Ma még jövök!

Évi
Évi (Évi)
 


Hahó mindenki!
Megint hiányoztatok!!! Párom elutazott 5 napra, mi addig a finn nagyiéknál kényeztettük magunkat, aztán meg egy barátnöm volt nálunk, így aztán ki sem tudtam nyitni a gépet! Kép
Anikó! Én is szeretlek! És most mindjárt mennek a képek mindenkinek, legalábbis remélem. Ha valaki mégis véletlen kimarad, tessék rögtön reklamálni, jó?
Képzeljétek, csupa jó hírem van! Leevi pisi bacija nem is baci, azt mondta a dokinö, tök normál trutyi tenyészett ki, az is minimális, szóval mégiscsak jó döntés volt az antibiotikum. És ma reggel elöbújt a harmadik fogacska is, igaz, éjszakák óta kínlódjuk... szóval szép az élet!
Irigykedve olvastam, milyen jó talitok volt. Bárcsak én is... nem jön valaki Pécsre november elején??? Okt. 28-án megyünk haza 2 hétre.
Andi, Szilvi! Jó, hogy beszálltatok közénk! Meséljetek sokat magatokról, jó? Esetleg képeket is küldjetek, ha vannak! Címem: kromiadri@yahoo.com
Betegek, jobbulást! Pele, aztán ne köhögj nekem a képernyöre, jó? Kép Kép Kép
Mindenkinek puszi:
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Juca! Szerintem mindenkinek más az izlése (mozi). Ami neked nagyon tetszik, az másnak nem biztos. Szóval ebben szerintem ne hallgass senkire, nézd meg a filmeket. Aztán majd alkoss véleményt magadnak. Nekem írtóra tetszett a Bridget J., de másnak nem. KépKépKép

Évi! Ma éjjel én is megjártam az egy ágyban alvással, lusta voltam visszavinni Lilit 3-kor, és kb. 6-ig élvezkedtem, hogy rugdosott, csípkedett és piszkált és lelökött az ágyról, 6-kor meguntam és visszaraktam. Persze reggel hulla fáradt voltam és most is az vagyok. Szerdán vízben csináltam a krumplit és jó lett. Ez a Zepter edény nem jött be.

Snoopy, Adri olyan jó hogy szerettek, de ténylegKépKépKép Ha hazamentem megnézem a képeket. Remélem ott vannak a postafiókban.

Adri! Jó gyakran jársz haza. Én sem bírnám szerintem csak így. Repcsivel jártok, nem?

Pele! Akkor nem vagyok egyedül ezzel a két falatka dologgal. Remélem egyszer csak elkezd zabálni. Ráérez az ízekre. Aztán lehet, hogy legközelebb már rántotthúst fog enniKépKépKép (1.5 éves korában, addig anyatejet) Gyógyulj meg hamar! És Hannusnak adj puszi a nevemben a fogacska miatt és a fájdalom miatt.

Most puszi:

Anikó
gerianikó
 


Sziasztok!

Snoopy!
Én még mindig nem kaptam képet, talán ma este?

Évi!
Petra nevében is köszi a jókívánságot. Nem tudom még, hogy mit csinálok nagy hassal, és egy izgõ-mozgó tipegõvel, de attól tartok ott és akkor legkésõbb ki kell találnom valamit. Segítségem nincs, amikor Petrust hazahoztam, akkor sem volt, és egyedül is elboldogultam. Remélem most is a csodát. (Végül is ha akarnám, lenne segítségem, de azaz igazság, hogy nem nagyon akarom.)

Pele!
Én is éppen most gondolkodtam azon, milyen jó vicc lessz télen hóban-fagyban BKV-re emelgetni a gyerekkocsit jó nagy hassal... Még úgy is izgi, ha nem hannoveri az a villamos. A párom majd lemond az autóról. Bár ha belegondolsz egy újszülött, és egy alig tipegõ is nagy kihívás. A korkülönbséges gyerekkocsi csak aház körüli közlekedésre alkalmas, de nem BKV-re. Ötleted van? Én jelenleg a kengurura, ill. a testvér utánfutóra gondolok...

Anikó!
Eddig én is elvoltam így Petrával, még kozmetikushoz is együtt jártunk, de mióta kúszik, azóta az a fixa ideája, hogy neki mindig kúsznia kell. Végül is békésen tudnék takarítani, de hát nem rólam mintázták a mintaháziasszonyt, és most nagyon finom voltam. Viszont jókat olvasok, illetve mostanában makettezek.

Jázminmama!
Szerintem is jó a B.J. naplója! Könyvben is! JPetratesó szerdán 25 mm volt, és majd olyan 2-3 hét múlva megyek 3D UH-ra.

PM!
Ma reggel nem volt hányingerem! El sem merem hinni! Köszi az érdeklõdést!

Szilvi!
Üdv közöttünk! Türelem, lassan mondenféle játékkal értékes percekhez juthatsz...

Anikó!
Május 7-én fogok szülni (elvileg). Különben most ette meg a telefonszámlát az édes pici lányom. Remélem, csak mérsékelt az ólomtartalma.

ma elmentün CsKatival egy Megatoys túrára ahol is volt szerencsém használni a hitelkártyámat.mikor hazajöttünk, én lelkesen mindfen játékot kiborogattam a gyerek elé, és õ azóta nagyon jókat játszik a zacskókkal, meg a dobozokkal. A nagy odafigyeléssel kiválogatott játékokra rá se nézett. Bár kirámolta apja éjjeliszekrényét, illetve azt fiókot, amiben a számlákat tartjuk. Szerintem csak azért csinálo rtendet néha, hogy Petrusnak boldog perceket szerezzek, mert így újra beterítheti a lakást.
Pihenjetek sokat!

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Csaó csajok!

Képzeljétek ma lecseréltük az autónkat! Egy nagyon szép Peugeot 306-os boldog tulajdonosai vagyunk. Na, nem vadi új, 4 éves. Mindenesetre nagyon teccikKép

Emelett Csongi ma nagyon nyugi volt. Viszont tett 2 "lépést" elore MÁSZÁS-ban!

Hétvégén nem leszek.

Snoopy, Adri,Zsóka, megkaptam a képeket, nagyon arik vagytok! Köszike!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!

Jázminmama, bocs, tényleg mi voltunk fülpucoláson, de ezzel otthon nrm érdrmrd kisérletezni. Viszont egy jó orvos 1/2 perc alatt kitisztítja. Néha vidd el.

Lányok, mindenki! Én is kérek képeket, jól kimaradtam, Adri , nekem is csak x-ek vannak. lehet, hogy elnézünk Pécs felé, meg kellene már néznem egy régi ismerőst arra.

Anikó! MegyünkKépKép Süti sül??KépKépNeked egy jó lányod van Kép

Évi! Gratula az " új" autóhoz, az olyan ari kocsi. A sógorom a Peugeot-nál dolgozik, így az új autókat hamar megismerem/na kivülről csakKép/
Csongi nagyon ügyi, én is várom a mászást, de Panka csak riszálja az édek kis popóját. Ok. cim: udvari@axelero.hu Szerintem meg kell tanulnia egy babának, hogy a szüleinek is kell pihenni és ha nem fáj semmije, nincs látható baja akkor néha hagyni kell sírni. Szerintem. A főzeléket én is így csinálom és szerencsére Panka eddig az összeset imádja. Annyit eszik, hogy csak nézek.

Madárka! Hát autóval szerintem is egyszerűbb lesz és nagyon bátor vagyKépAnyukád vagy anyós?

Evey! Ha kész az elemzés, hogy értekezzünk?

Ha ilyen szép idő marad menni kellene kirándulni a hétvégén.

De most csucsuka. Jó éjt.

Üdv:Pankamama
PM
 


Helló mindenki!

Ahogy olvastam babák meggyógyultak..örülök neki.
Pele, neked meg jobbulást kívánok!KépKép
Én is csak dicsérni tudom a kisfiadat, nagyon rendes tesóKép

Évi, Snoopy, sajnos az orvosok néha a drágábbik gyógyszert írják fel, hiába van uolyan hatásfokú, de olcsó szer. (Pele, Ákos mit tapasztal ezügyben?) Vajon van-e köze a gyógyszergyáraknak? Én hallottam olyanról, hogy állítólag százalékot -vagy vmi egyéb juttatást- kap a doki, ha az adott gyár termékeit írja fel a betegeinek..Ez persze lehet, hogy csak igazságtalan pletyka, de ha egy kicsit is igaz, az elég szomorú.

Lett a srácaimról egy honlap, a címe:
[url=http://www.tar.hu/gyerekeim/index.html" TARGET="_top]http://www.tar.hu/gyerekeim/index.html[/url]

PM, szólj, ha fent lesznek a fotók,(Hanna még mindig emlegeti a "titkos fotót"Kép)

Szilvi és Andi, én is üdvözöllek itt Titeket, írjatok sokat magatokról!

DIA merre jársz???

CsKati és TE????? (Az olvastam, hogy voltál Madárkával a Megatoys-ban..de elég rég írtál!)

Geri, fotót megkaptamKép, jót röhögtünk rajta, brutál kép!!

Adri, fotók átjöttek, édes a kis LeeviKépKép Én mennék Pécsre, (imádom Pécset), bár már csak a koleszböl van ott "ismerösöm", vele meg már 7-8 éve nem találkoztam, és hát 200 km. Peströl...szóval LÉLEKben ott leszek VeletekKépKép

Mi jól vagyunk, bár Tomin még vannak pötyik, úgyhogy dokinéni eltiltotta a sulitól még egy hétre...De rossz, mint az ördög, és az azért utal arra, hogy olyan nagyon nincs vacakul..

Pusssz:

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Lehet, hogy csak a fáradtság a bajom... Szörnyű éjszakánk volt, Áron kb éjfélig nem aludt el, fogalmam sincs, miért (reggel persze 1/2 7-kor keltKép). Hannus meg nagyon nyugtalan volt, de meg is lett az eredmény: reggelre +2 rágófog. További 3 meg már nagyon virít az íny alatt.

Du. meg elmentünk a cipővásárra a Népstadionhoz, el is költöttünk egy rakat pénztKép Ákos kapott télire egy cipőt, Áron egy félcipőt, egy hótaposót, egy ovis váltócipőt, egy téli sapit-sálat meg egy pizsit, Hannus meg egy bundás cipőt és 3 harisnyát. Szóval kiköltekezünk így fizetésnap után, de épp most jönnek majd a szülinapok, remélem a rokonság átvállal vmicskét a holmikbólKép

Zsóka!
Örülök, hogy ízlett a brokkoli. Én meg nem is mondtam, hogy Ákos nemcsak, hogy evett a rakott zöldbabból, hanem saját bevallása szerint még ízlett is nekiKép A céklát tényleg csak krumplival megfőztem, aztán tejfölt tettem bele. No nem ebbe, amit most vettem, mert azt szégyenszemre tegnap este megettem énKép
Nagyon aranyos volt Ábel. Áron is mindig emlegeti. Ja, és az ingedet itthagytad!!! Remélem, nem hiányzott nagyon.

Juca!
Nekem amúgy a B.J. tetszett. Végül is a Majmok bolygója is megnézhető, csak talán én mást, többet vártam. Úgyhogy azért ne mondjatok le róla! Kíváncsi leszek a véleményedre.
Nagyon ügyi a kisfiad! Most alakulnak az önkontrollfunkciói, és ahogy látom, nagyon is jól!!!Ehhez fantasztikus önuralom kell!!!!

Snoopy!
Megkaptam a képeket! KÖSZI!!!! Gyönyörűek vagytok!

Adri!
Igazán jó hírek Leeviről! És köszönöm nektek is a képeket a csodaszép fiúcskáról!!!!

Anikó!
Köszi a gyógypuszit! Evéssel kapcsolatban majd meglátod, nálunk is egyik pillanatról a másikra kezdett el igazán falatozni, de addigra volt már vagy 10-11 hónapos. Úgyhogy van még időtökKép

Madárka!
Hát ez tök jó, ÉN IS MÁJUS 7-RE VAGYOK KIÍRVA!!!!
Nálunk Áron 1,5(!) éves volt, mikor végleg elhagytuk a babakocsit, hátha most is így lesz, hogy mire Babszem megszületik, Hanna már talpalni fog. De ha nem, én is a "pici a kendőben, a nagy a kocsiban"-megoldásra gondoltam. Egyébként itt alakótelepen lakik egy anyuka, aki 1-1 év különbséggel szülte a 3 lányát, és ő esküszik a testvérutánfutóra. Csak az ára kissé borsos. De hát még mindig jobb tényleg, mint a testvérkocsi, nem beszélve arról, hogy azt még üresen se tudod felemelniKép

Évi!
Gratula az új autóhoz! Klassz lehet!

Puszi mindenkinek, jó éjszakát: Pele
Pele
 


Mindig utána olvasom el a további hozzászólásokatKép

Verus!
Hát akkor azért ti is gyógyulgattok! Egyébként sajnos a gyógyis pletyka nem igaztalan, ez egy létező dolog. Erre (is) szolgálnak az orvoslátogatók, premizálják biz. gyógyszerek felírását. Vagy lehet, hogy csak pont előtted járt ott a látogató, és a dokinak az a gyógyi van a fejében, azért írja. Sajnos, mióta betekintettem a kulisszák mögé (SOTE koliban laktunk, voltak már végzett orvosok, orvoslátogatók is, nap mint nap hallottam a sztorikat + Ákostól is azóta), én már nagyon gyanakvó lettem.

Pele
Pele
 


Sziasztok!

Anikó, Pele! Ugye nem kell mondanom, hogy melyikünk melyik filmet akarja megnézni... (Én a B. J-t.) Egyébként a Majmok bolygóját már láttuk egyszer régen. Nem tudjátok: van valami köze a két filmnek egymáshoz? Mintha a történet ugyanaz lenne. Csak a maszkmesterek fejlõdtek azóta? Valószínû, hogy csak valami matiné mûsorra jutunk majd el, mert nincs aki vigyázzon este Vilire.

Verus! Megnéztem a képeket, gyönyörûek a gyerekek. És a kommentárok...Kép Ma raktam fel én is a szülinapi képeket a honlapunkra.(Elnézést, ha reklámnak hat: a www.csucsposta.hu/setti címre)

Évi! Nincs kedved a mi rozzant Wartburgunk helyett küldeni egy új autót? Mondjuk egy Peugeot 306-os remek lenne...Kép

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok,
Adri, a hugom Pécsen lakik. Nem lenne rossz meglátogatni, és egyúttla Titeket is Kép, de két gyerek+vonattal nem igazán jó Pestről, a kocsiba meg egyedül nem merek beülni. A párom szokta vezetni az autót. A képeket megkaptam, nagyon helyes kisfiad van!

Pele,
észre se vettem, hogy ottmaradt az ing. Majd legközelebb elhozom Kép.

Snoopy, megkaptam tőled is a képeket! Küldtem is egy mailt.

legyetek jók, puszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Halihó!

Verus, meg persze Mindenki! Nagyjából itt vagyok, meg vagyok! Minden nap letöltöm a topicot, hogy talán majd másnap lesz idõm elolvasni... Az az igazság, hogy egy kicsit hûtlenkedtem. Be akartam pótolni a lemaradásom a többi topic olvasásában, aztán ez jó sok idõmet elvette. Az "Érdi születésház"-at pl. 2 napig olvastam (na mert persze nem túl sok idõm volt ilyesmireKép).
A holnapi napomat remélem sikerül ennek a topicnak szentelni, nagyon kiváncsi vagyok kivel mi történt. Kicsit azért itt-ott beleolvasgattam.
Hétvégére kettesben leszünk Kittivel, a család többi része Szilvásváradra mennek kirándulni. Mindket itthon hagytakKép

Emese! Emil jött, remélem holnap tudok Neked is írniKép

Geri! Cumis kép TÖK JÓ!!!!

Lara! Tõled is megjött az emil fényképekkel. KösziKép Remélem Neked is tudok holnap írni, és azt is remélem még egyben vagytok, hogy el is tudd olvasniKép

Adri! Fényképeket tõled is megkaptam, amennyit eddig sikerült kivenni Leevibõl, hát az tündériKép Még így elfordítva is. Ahhoz, hogy normálisan megnézzem kell a férjem segítsége is!

Madárka! Rájöttem a fogkeféhez mért van az a mûanyag bigyó! Azért, hogy ne tudja mélyre dugni a gyerek a szájába!Kép

No akkor most csak ennyiKép, holnap olvasok!!!

Sziasztok!
Jó éjszakát
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Most töltöm a fotókat...

Verus! Én csináltam a titkos fotót!!!! És el is küldöm... Látod nem árultam el neked, ahogy meg is ígértem a lányoknak!

Képzeljétek, Lili tegnap este 9-től reggel 1/4 8-ig aludt!!!! 10 óra non-stop! Na jó evett este 10-kor egy kicsit, de akkor még fent voltunk és az nem számít. De "aludva" evett akkor is. Hajnalban 1/2 5-kor egyszer felnyüszizett aztán alvás tovább. Meg is lepődtem, mikor reggel kelt, hogy már ennyi az idő. Olyan büszke vagyok rá... Én is aludtam 8 órát egyhuzamban. Hozzászokom, aztán megint ébredhetek. vagy ez már így marad?

Évi! Gratula az új autóhoz és az ügyes Csongihoz. Mikor jöttök el hozzánk?

Pele, Madárka! Akkor együtt izgulunk majd értetek! Talán még látogatni is elmegyek, már, ha egyszerre szültök és ugyanott. De, ha nem akkor külön-külön. Olyan hamar el fog menni az idő...

Mivel kijött már az egyik fogacskánk arra gondoltam, hogy veszek egy fogkefét Lilinek és elkezdem "mosni" a fogát. Szerintetek?

Én benne vagyok egy pécsi útban, meglátogathatjuk Adrit, de ki visz el? A párom biztos nem jön, de egy pestihez betársulnék...

Most puszi, mindjárt megérkeznek Pankamamáék!

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Anikó nagyon jó ötlet a fogmosás már ilyen korban is.Nekem az egyik fogorvos ismerősöm javasolta, ahogy kin lesz az első foga a picinek rögtön mossam.Elősszőr sima vizzel ami felvan forralva és levan langyosra hűtve és 10hónapos kortól már lehet Gabi fogkrémmel.
Gratulálok Lilinek a hosszú éjszakához, szuper kislány,valószínű ez már így lesz.Nálunk a Dóri képzeld el most kezd éjszaka nagyon nyügi lenni,szerintem a foga miatt!
Képzeljétek el a Dórika hasról hátra már megtud fordúlni pedig még csak 3 kónapos és 2 hetes.
Június 23-án született. 3800gr 54cm-el.
Nagyon nem szeret hason feküdni.Szerintetek ez nem baj?Erőltessem vagy haggyam hanyat feküdve?
Mindenkinek sok jót, és szép napokat addig míg újra nem jövök ide a topicba.
Anikó:Majd hívlak egyik nap.Küldöm a Dóriról és rólam készült fotót.
Puszi:Andi!
Névtelen
 


Sziasztok!

Hű lányok, nem ment ez az olvasgatás olyan egyszerűen, mint ahogy gondoltam. Kitti baba nagyon anyás mostanság. Ha nem lát kiabálja, hogy „anya” (én legalábbis annak hallomKép) A számítógép szobájába meg nem tudom őt sehova se tenni, csak az etetőszékbe, de az ma nem tetszett nekiKép

Pele! Ez egyszerűen hihetetlen!!!! Hogy valaki tőlem kérjen receptet????!!!! Szerintem múlt vasárnap óta már el is felejtetted, hogy kérdeztedKép, de azért leírom a sajtos rúd receptjét:
Hozzávalók: 1/2 kg liszt, 1 kocka ráma, 3 dkg élesztő tejben megfuttatva (Te tudod mi az a tejben megfuttatva? Én anno nem tudtam. Leírom ha gondolod, bár lehet, hogy ez rajtam kívül mindenkinek evidens?!) másfél deci tej, 3 kk kristály cukor, 1-2 evőkanál tejföl, 1 tojás sárgája, 3 kis kanál só
Ezt az egészet össze kell gyúrni, másfél óráig meleg helyen pihentetni, aztán ujjnyi vastagra nyújtani, megkenni tojással, és megszórni reszelt sajttal.
Áronnak a névvel kapcsolatban igaza vanKép, akár fiú, akár lány lesz, hívható Alexnak (fiú=Alex, lány=Alexa, Alexandra)Kép
Tőlem sem kaptál képet? Még nyáron küldtem, pont elutaztatok akkoriban.
Remélem azóta már jobban vagy! Jobbulást! Hannus 9 fogúságához gratulálok. Nem próbáltad azt a homeopátiás szert fogzásra amiről itt már korábban szó volt (meg az alvászavaros topicban),
Olyan izgi, hogy ugyanakkorra vagytok kiírva Madárkával!

Geri! Gratula Lili fogacskájához! Meg az alváshoz is! Szurkolok, tudod, hogy tartós legyen! A fogmosás tényleg nem árt, mi is elkezdjük. Egyenlőre csak átdörgölöm neki fürdéskor simán a fogkefével. Most mikor Madárkával voltunk a Megatoys-ban akkor vettem fogkefét Kittinek. 3 db-os (a fogínyvakarótól-a rendes fogkeféig), úgyhogy mostmár HAJRÁ!!!

Főzeléket már jól kiveséztétek, de azért elmesélem Nektek, hogy én sem teszek bele anyatejet, mint Liesel, és nem mindig teszek bele krumplit, mint ahogy Iboly írta.
Akkor teszek krumplit, ha elbénázom, és túl hígra sikeredik a „főzelék” (leves?), ui. a főzőlevet semmiképpen sem akarom leönteni róla.
Viszont szoktam gyümit hozzákeverni. 1-3 jégkockányit.

Verus! Tominak, Hannának hogy tetszik az úszás? Hannus biztos nagyon ügyi, ha egyből a haladókhoz tették. Alexkám már kikotyogta a „titkos fotót”Kép!

Snoopy! Vizes bambulinó annyire kedves képKép EDÁ-ban tudom profi vagy, egyébként én is azzal szültem (csak másodszorra), és a Rókusban szültem, mint Te. Szülés után több hónapig éreztem a hátam közepén egy tompa nyomást, gondolom az EDA a bűnös, eléggé kellemetlen volt.

Zsóka! Én egyáltalán nem láttam Emesén, hogy kancsalítana. Ezekszerint kinövi?

Juca! De jó, hogy férjeddel minden rendben. Aranyos amit Viliről meg a virágokról, meg a „véletlenül” közéjük kerülő játékokról írtálKép

Adri! Úgy örülök, hogy minden OK Leevi pisijévelKép

Evey! Kitti is, sőt anno Alex is egy ciciből evett, ennek ellenére láttad Kitti milyen kis duci, a nővére is ilyen volt. Hidd el a tejeddel semmi gond, ő egyszerűen ilyen alkat. Szerintem se kezd el csak emiatt hozzátáplálni, ha amúgy minden OK vele. Nem a kilók a lényeg!

Andi (Barika) és Szilvi legyetek üdvözölve!
Andi! Nem baj ha nem szeret a babád hason feküdni, ne erőltesd. Itt a topicban ugyan így volt jó pár baba (pl. az enyém isKép).

Évi! Csongi is milyen kis ügyi! Virágoknak már találtál helyet?

Emese! Úgy néz ki ma mégsem tudok írniKép Igyekszem azért!!! Örülök, hogy végül Lilivel és Gergővel is rendeződtek a dolgok.

Dia, hol vagy?
Csőre Katalin (cskati)
 


Jó béna vagyok!!! Tegnap az a jó kis magyartalan mondatom, most meg elfelejtem átállítani az ékezeteket, és elfelejtettem elköszönniKép

Sziasztok
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

PM! Azért írok, hogy elmondjam nagyon-nagyon jól éreztük magunkat, hogy itt voltatok és a páromnak is nagyon-nagyon szimpik voltatok. Eléggé kritikus alkat, de ti elbűvöltétek. Panka is, de nagyon!!!! Örültem nektek és hamarosan megismételjük. Kár, hogy nem lakunk közelebb. Nem akartok inkább dél felé költözni? KépKépKép

Andi! Lili sem fekszik hason, max. 5 percig, de az már soknak számít. Ne foglalkozz vele.

Kati! Én sem tudom mi az a felfuttatás. Nekem még a habarás is bonyolult műveletnek tűnikKépKép:

Kriszta, Jázminmama, Mari, Gabi, Dia, Katus mi van veletek?

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Bocs, csajok, itt vagyok, minden nap olvasok, de nincs eröm meg idöm írni, iszonyúan el vagyok havazva. Meló hegyek!!!

Ígérem, részletesen is fogok írni jövö héten, csak gyözzétek majd olvasni...Kép

Andi(Barika)! Az én lányom is június 23-án született, csak 2000-ben...Kép Hol született? Pontosan mikor? Amúgy üdv itten...

Most megyek is.

Csak azért csinálom ám ezt, hogy lássam, hiányoltok-e.Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Ma mi is voltunk a cipővásáron és vettünk a Mikinek 2 cipőt, meg egy sapit sállal.
A manónak már kijött az ötödik foga is és szorgalmasan rágcsálja a fogkeféjét.

Szilvi!

Mi is Zuglóban lakunk, és a fiam most 9 hónapos. Lehet hogy az utcán már találkoztunk? A kengurút szerintem is nyugodtan használhatod.

Most mennem kell, de majd még jövök.

Sziasztok
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Sziasztok csajok!

Örülök, hogy nagyobb sikerrel sikerült képeket küldenem, csakhogy az Emesének és Adrinak küldött képek postafordulta előtt fordultak. Még eccer próbálom, majd holnap, mert most hulla vagyok.

Madárka!
Ne haragudj, de amilyen béndzsa voltam a képrendezgetés közben kitöröltem a leveled, így a cím is a süllyesztőben kötött ki. Leírnád? Becsszó akkor máris küldök egy válogatást. Csak Neked.
Örülök, hogy volt olyan nap, amikor már nem volt hányingered, remélem a mai is ilyen volt-lesz.

Hát ez a Nurofen...
Lehet, hogy igazad van és a szalicilát miatt kapott a gyerkőc azt, de van még vagy 5 csoport abban a gyogyi-kategóriában. Majd utánanézek, hogy mi lett volna uolyan jó, de olcsóbb, ha van ilyen...

Anikó!
Az a cumis kép:HUHH!KépKép

Tök jó volt, ma kaptam egy csomó emilt, képeket Kép, meg két vírusosatKép. Ha tőlem most levél jön, azt lehet, hogy nem én írtam. Bocs!

Mint tudjuk, a májusi babák a legjobbak, igaz Evey? Úgyhogy tök jó, hogy a legújabbak is akkorra vannak előirányozva.

Snoopy
snoopy
 


No mégeccer!

Örülök, hogy gyógyulnak a gyerkőcök.
Verus!
Gondolom a kisfiad kifejezetten örül a sulitól való eltiltásnak.

Kati!
Nem emlékszel, hogy ki szúrta az EDA-dat. Lehet, hogy pont én???
Nekem 2 héttel szülés után fájt a hátam a két szúrás helyén, de azóta se. Bezzeg máshol. De az csak Dagadt Malactól van.Kép
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok,
Kati, igen, úgy tűnik, kinövi. Minden nap árgus szemekkel figyelem, úgy látom, reggel, felébredés utn kancsalít, aztán egész nap meg nem. Hogy ez most mit jelent? Azt, hogy jó a szeme, vagy hogy rossz??

Csajok, a fogmosással nagyon vigyázzatok!!!! Nem is tudom ki mondta - talán Pele - hogy az ismerősük (fogorvos) kifejezette óvta őket, hogy pici korban mossák a gyerek fogát, főleg fogkefével, mert szó szerint lesikálják róla a zománcot. Nálunk úgy tűnik Emesének bulldogharapása vban (nem mindig), és vagy attól, vagy attól, hogy a gyerekorvos egy fém spatulával szétfeszítette a száját amikor meg akarta nézni a torkát (nem tudom, otthagyhjam-e a gyerekorvost) lejött a zománc 3 felső fogáról. Írtam egy netes fogorvosnak (mellesleg hétfőnm viszem hozzá a gyereket), és ő is írta, hogy SŰRŰN ELŐFORDUL, hogy pici gyereket visznek hozzá, akinek a fognyaknál (az ínynél) egyszerűen lekopott a zománc a túl erős dörzsöléstől!!
Anno a fiamnál másfél évesen kezdtük el a fogmosást, akkor még csak fogkrám nélkül. Azt mondják, és abszolút egyetértek, hogy fogkrémet csak akkor tegyünk rá, amikor a gyerek már tud köpni (így s lenyel majd vmennyit, de legalább nem az egészet).
üdv
ZSóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Tegnap megint csodás idő volt. Szokásos kirándulás volt a program. Letértünk az utakról, és kisebb ösvényeken kóboroltunk. A gyerekek nagyon élvezték. Még eddig egyetlen évben sem láttam ennyi gombát mint az idén. Sajnos a mérges gombákból is sok van. Tele volt gyilkos galócával az erdő. Remélem , hogy senki sem szedi le. Benke visszafelé gyalogolni akart. Picit hagytam, azután vittük is, különben nem írogatnék most itt, mert még nem értünk volna még haza.Kép Persze nem engedte, hogy fogjam a kezét. Ahhoz képest egész jól bírta a göröngyös, meglehetősen lejtős terepeket is. Tegnap vettem észre, azt is, hogy kibújt a felső rágófoga is a jobb oldalon. Ott alul is van, a baloldalon meg egy sincs, de púpozódik. Kép Ha kibújnak, talán alszunk is majd.
Megsütöttem a sütiket, finomak voltak. Akinek van még kisbabás anyukák számára is egyszerűen elkészíthető receptje, az ossza meg velem is.
A fogorvos nálunk is aktuális lett, mert Markó elesett, és letört egy darab a fogából. Érzékeny neki. Ilyenkor mit csinálnak? Nem tudjátok?
Iboly, Esztergomban mikor lesz legközelebb találkozó? Most szerdán?
Sok-sok puszi mindenkinek!
Liesel
Liesel
 


Sziasztok LÁnyok!

Milyen klassz idõ volt ezen a hétvégén is.

Pele! Azt kérdezném, hogy lehet-e ez valamilyen pszi ok, hogy tegnap este elmentünk a párommal itthonról és Pankára a nagyija vigyázott és a vacsit is cumisüvegben hagytuk itthon -fagyasztott tejcsit- amit eddig is mindig ha elmentünk, de utoljára 3 hónappal ezelõtt volt ilyen. Akkor békésen megette és aludt is, de tegnap nem fogadta el, volt itthon még fõzelék -azt sem, semmit nem evett és úgy altatta el anyukám nagy sírások közepette. Lehet ez attól, hogy hiányoztunk neki? Ilyen van már ennyi idõs korban?/ 8 hónapos/ Ha igen érdemes erõltetni ezt az itthonhagyási dolgot vagy egy darabig késõbb induljunk el? Ált. meddig tart? Azért kérdezlek itt, mert hátha mást is érdekel a kérdés. Ha tudsz légyszi válaszolj. Köszönöm. Egyebek mellett hogy vagytok?

Anikó! Ugyan nem tervezünk arrafelé költözni, de a legjobb barátnõm is 220 km-re lakik évente ha 2x talizunk és még mindig tartjuk a kapcsolatot./ 14 éve/ Ezt csak azért írom, mert ti is nagyon szimpik vagytok nekünk, ahogyan anyósom mondaná " értékes emberek vagytok" és ha néha összejövünk vagy nálatok vagy nálunk vagy a közös talikon, akkor tarthatjuk a kapcsolatotKépVárunk Benneteket !!!!!!!Milyen volt az éjszakátok? Hány halat fogtak a fiúk?Kép

Verus! ne haragudj a képek miatt, a lányod ellenben okos kis nõci, -több vasat tartott a tûzben- mert én is csináltam "titkos" képeket
de úgy tûnik Anikóval is csináltatott. Én béna vagyok, nem tudom felrakni, de ha minden igaz ma a párom a szebbeket berakja az "ismerjük meg egymást " topicba nyitunk egy Szentendre topicot és oda. Nektek pedig a titkosat küldjük a héten. Nekem meg meg kellene tanulnom felrakni......

Adri! Örülök a bacimentességnek és rettentõen irigyellek a szaunázások miatt. Én is nagyon szeretek de, hogy elmenjek ezért egy zsúfolt nyilvános szaunába azt már nem.

Liesel! Ti is ilyen kirándulósak vagytok? Ez tök jó.

Évi?Kép

Dia! Kitartás!

Magdi! Örülök, hogy újra jelentkeztél.

Zsóka! Ebben igazad van, de megelõzhetõ a függõleges mozdulattal a zománc lecsiszoéás és gyengéden kell, nekünk is fogorvos mondta, a fogrémmel kapcsolatban nekünk is ezt mondta, hogy tudjon köpni.

Többiek ébresztõ! Hol vagytok?

Jó éjt.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok Lányok!

Zsóka! Ez a fogmosás, ez jelképes volt, veszek egy fogkefét és azzal fogok a szájában (turkálni). Nem kívánom még most alapos fogmosásnak kitenni azt az egy fogacskát, de szokunk a gondolathoz.

PM! örülök, hogy jól éreztétek magatokat!!! Szerintem nem pszihés, hogy Panka nem evett, hanem elszokott a cumisüvegtől és azért nem evett. Ennyi. És mivel cicihez szokott este, ezért nem fogadta el a kaját. Ezért nem tudunk mi sehova sem menni, mert Lili a cumisüveget nem fogadja el, sem a csőröspoharat, kanalat sem (láttad) és a pohárból elég nehéz megitatni hulla fáradtan. Egyébként lehet, hogy te is hiányoztál neki (sőt biztos!!!) Hal nem volt még kapás sem, Szabi azt mondta, inkább maradt volna velünk...

Liesel! De jó, hogy ennyit kirándultok Irigylem a mozgós családokat. Mi nem ilyenek vagyunk sajna. De egyre jobban kedvet kapok hozzá.

Iboly! Te vagy a Nandu kendő füzetecskéjében a modell?

Verus! Küldöm a titkos fotót.

Persze az éjjel 2x keltünk, úgyhogy nem reménykedem... Pedig este úgy feküdtem le, hogy biztos reggelig alszom. Csak rájönnék, hogy mitől aludt Lili 10 órát egyfolytában.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Iboly! Most írtam le a sütireceptedet. A sütés előtt kell összerakni a darabokat? Nem utána kell összeragasztani?

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Köszönöm a sok kedves udvozlést és a tippeket a kenguruval kapcsolatban. Pénteken vettünk is egyet, Cam márkáju, de nem az a hagyományos vállon hordható, hanem nyakba akasztható és a háton keresztbe lehet rogzíteni (remélem értitek a leírást…) Nos, valamelyik nap kipróbálom. Megirom, milyen volt a tuzkeresztség.
Szerintetek mit csinálok rosszul a babaüléssel kapcsolatban? 3 honapos babám nem igazán szereti. Kb. 20 perces utat bir ki benne sirás nélkul (de nem mindig), de aztán … Most a hétvégén Egerben jártunk a nagyinál, hát mit mondjak, odafelé és visszafelé is sokat sirt. Pedig probáltam vele játszani, levettem a kiskabátot, hogy ne legyen melege. Amikor kivettem néhány percre, akkor persze csond volt. ??? Ti hogy utaztok-utaztatok ilyen pici babával? Vagy egyszeruen nem szeret utazni és ne is eroltessuk?
Jázminmama,
az Eda nagyon jo volt. Miután a doki beadta, semmit sem éreztem. Szerencsére jol sikerult, a szurást sem éreztem, és nem lett „féloldalas” sem. Kb. 5 orán keresztul ment, a gatvarrás alatt is. Viszont amikor kiment az érzéstelenito hatása, akkor hirtelen nagyon fájt a sebem. Szoval én még nem tudom, milyen az „igazi” szulés.
Snoopy,
nem hiszem, hogy velem „beszélgettetek” az eda-s topicban. Én anno, máshol érdeklodtem a témárol. Gondolom Te is eda-val szultél, milyen volt?
Magdi,
Az Adrián szoktam sétálni, de nem ott lakunk. Nem sok kocsi jár arra és azért szeretek oda járni. A másik célpontunk a Bosnyák kornyéke. Ismerteto jelunk: kék-zold pierre cardin babakocsi, benne egy orokké hason fekvo baba.
Ti merre szoktatok sétálni.
Szilvi
Szilvi (szilvii)
 


Sziasztok!

Fenn vannak a képek az Ismerjük meg egymást-ban, nyitottam egy szentendrei topic-ot. Remélem tetszenek a képek...Kép

Üdv:
Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Nem voltunk a hétvégén, mert apósomékhoz mentünk le Mikolára. Odafelé egyedül utaztam a vonaton + buszon a 2 gyerkőccel, nem mondom, hogy nem fáradtam le. Ákos meg később jött utánunk, a cuccot szerencsére ő hozta.
Áron még pecázni is volt ma de. az Ipolyon, nagyon élvezte, hogy fogott egy csomó ici-pici halatKépKép

Jó sokat írtatok, remélem, tudok mindenre válaszolni.

Fogmosás: tényleg nekünk mondta egy fogorvos ísmerősünk, hogy bőven elég 1,5-2 éves korban kezdeni a fogmosást, mert még olyan sérülékeny a zománc, hogy szó szerint magad súrolod le a fogkefével. Volt is egy ismerősünk, akinek a kisfia így járt, aztán a következő gyerekeknél már okultak. Szóval mi így jártunk el, és semmi baja Áron fogának.

Anikó!
Az tök jó lenne, ha meglátogatnál! Én az Istvánban fogok szülni, az tuti. De hogy mikor...?Kép Bár eddig nagyjából a kiírás körül szültünk (Áron 1 nappal, Hanna 3 nappal utána).
Jó lehetett, hogy végre kipihented magad. Meglásd, egyre szaporodni fognak az ilyen éjszakák!

Kati!
Édes lehet a kiabáló Kitti babaKépKép Hannus ma mondta, hogy "krumpli" meg "elment". Aztán persze amikor direkt akartam, hogy mondja, akkor már csak szendén vigyorgottKép
Csak nem nem tartod magad konyhatündérnek...????Kép Nekem igenis nagyon ízlett a sütid, és köszi a receptet. A felfuttatást azért tudom, mert a pizzához is kellKépKép
El is felejtettem, hogy volt az a homeopátiás szer. Köszi, hogy írtad, utánanézek.

Andi!
Ne erőltesd a hasonfekvést! Vannak hasonfekvős és hátonfekvős babák, ki ezt, ki azt szereti, de egyik sem hátrányosabb a másiknál.

Dia!
Igenis hiányolunk!!!!KépKépGyere!!

Liesel!
Igazi kirándulóidő volt, tök jó nektek! Aranyos lehetett Benke!

Pankamama!
Úgy emlékszem, már írtam is ebben a topikban, hogy a 8 hónapos kor pont a kritikus ilyen szempontból. Úgyhogy igen, "pszi" oka van, és pont azért, mert 8 hónapos kor körül jelenik meg a szorongás az "idegenektől" (idegenen értve bárkit, aki nem a mama, esetleg a papa). Ilyenkor a babák egyik napról a másikra félni kezdenek, nem maradnak meg még a nagyinál sem, akivel esetleg 2 nappal azelőtt még vígan elvoltak. Egyszerűen arról van szó, hogy már meg tudják különböztetni a szüleiket a többi felnőttől, és az idegenek félelmet váltanak ki belőlük. (Szeparációs szorongásnak nevezi az irodalom, merthogy a mamától való szeparálódástól fél.) Ez a nagyon nagy szorongás oldódni fog majd, de már sose lesz olyan, hogy minden felnőttre rámosolyog, mindenki megfoghatja. És ez nagyon jó, hogy így van, ez az ő biztonságát szolgálja. De azért a nagyszülőkkel, ismert emberekkel pár hónap múlva ugyanúgy ott lehet majd hagyni, csak arra kell vigyázni, hogy olyan legyen, akit jól ismer. Addig meg az a leghelyesebb, ha maximálisan kielégíted a biztonságigényét, tehát pl. ahogy írtad, később mentek el, ahová lehet, viszed magaddal, nem engeded, hogy idegenek megfogják, csak ha ő is akarja, stb.
Szóval az az igazság, hogy PONT ennyi idős korban van ilyen.

Még néhány gondolatot írnék egy régebbi témáról, a sírni hagyásról. Bocsi, hogy itt ragozom, de tényleg eszembe jutott még egy pár dolog. Szóval nem csak a látható problémák (éhes, kakis, stb) lehetnek problémák. Az unatkozás, az "elmagányosodás" (ahogy mi hívjuk ÁkossalKép), az egyedülléttől való félelem pont ugyanolyan jogos gondok a baba részéről. Mi sem csak testi szükségletekből állunk. Ha csak a testi szükségleteket válaszoljuk meg, az oda vezethet, hogy nagyobb korában is a testén, a testi tünetein keresztül fogja tudni csak kommunikálni az érzéseit a gyerek. A bizalom szempontjából is fontos, hogy válaszoljunk a jelzéseire, hogy megtanulja, hogy a világ jó. Ráadásul az embergyerek igen fejletlenül születik. TELJES mértékben rá van utalva a szüleire a túlélés szempontjából Genetikusan van belekódolva az, hogy nem szabad egyedül maradnia, mert akkor nincs esélye a túlélésre. Hiába most már a fűtőtest melegít, cumiból más is tud enni adni, nincsenek ragadozók, ez a lenyomat nem tud ilyen gyorsan kitörlődni. A babának az lenne a normális az első hónapokban, hogy mint a majmoknál, egész nap a mamán csüngene. A természeti népeknél, ahol ezt ki is vitelezik, nincs "többemberes baba", hasfájás, sírósság, alvászavar. Tudom, hogy itt a civilizációban annyira másképp lettünk nevelve, hogy ez sokszor kivitelezhetetlennek tűnik. De azt gondolom, hogy néha csak a gondolkodás átstruktúrálásán múlik a dolog, amikor nem azon töprengek, hogy ez így normális-e, hanem hogy jó-e.

Na jó, bocsi a litániáért!!

Puszi mindenkinek: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Szilvi!
Mi a Kerepesi úton lakunk és a Népstadion, ill. Pillangópark van legközelebb hozzánk.Mi a pillangó parkba járunk, mert van egy nagyon jó játszótere és a Miki imád ott hintázni(van nekivaló). Sajnos a Bosnyák tér környékére nekünk két járművel kéne menni, ezért arra nem igen szoktunk sétálni. Kép(
Azért majd valamit összehozhatnák valamikor.

Mi nem mosunk fogat, csak a Miki kapott egyet, hogy szokja és nagyon szereti rágcsálni.

Most puszi mindenkinek
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Sziasztok!

Akkor azzal kezdeném, hogy megadom a címemet: sjuca@freemail.hu . Szeretném, ha küldenétek fényképeket nekem is! (Valamiért ez lemaradt eddig Kép)

A férjem gyógyulgat, tegnap összehasonlítottuk a sebeinket... Kép Én vezetek a császáros sebemmel, 1 cm-rel.

Vili most kapott ilyen kezdetleges fogkefét, ami tulajdonképpen rágóka. Rá is harapott egybõl, pedig amit rágincsálni kellene, (lásd hûthetõ folyadékos fogzást enyhítõ rágóka) azt gyorsan bevágta a sarokba.

Pankamama! Emlékszem Vili is ilyen volt a 8. hónap környékén. Ha kitettem a lábamat, már nyöszörgött. Most már a nagymamákkal is szívesen elmarad, igaz, most egy kicsit rá is volt kényszerítve az orvoshoz járkálásunk miatt.

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Bocsi, a Miki kapott egy fogkefét. Már késő van és nem figyelek eléggé.

Sziasztok
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Sziasztok!

Új vagyok ebben a topicban, de a chat-ről ismerlek néhányótokat!
Állandó időhiánnyal küzdök 9 éves és 15 hónapos lányaim mellett, de most muszály hogy írjak mert most látom hogy Evey szentendrei!
Evey!!!!!!
Néhány utcára lakhatunk egymástól! Szoktál a patakparton sétálni?
Üdv mindenkinek:
fd ( Dia , de egy "másik")
Névtelen
 


Hello Lányok!
Itt vagyok, élünk és virulunk, csak az idö kevés. Most letöltöm, amit írtatok és jövök, ahogy tudok.
Helyzet nálunk változatlan, éjszakánként Kikkóhoz kelek, bár már csak 2-3 alkalommal, de így is rendkívül fárasztó. Kíváncsi vagyok mit írtatok szopi ügyben nekem, most etetem, amikor csak tudom. Sokszor a száján bugyog ki utánna, de elfogadja. Gondolom, ha nem kellene, úgyis elutasítaná. Szerintem Adri baba ilyen "bukós" baba. Na megyek és olvasok.
Puszi,
Evey
Evey
 


Sziasztok Lányok!
Huh, de jó sokat írtatok! Kép Alig gyözöm olvasni!
Nem igen tudtam jönni a napokban, mert úgy tünik, valaki mégiscsak ráköhögött a képernyöre, mert totál nátha és arcüregfájás tört ki rajtam, szerencsére Leevi eddig megúszta. Most épp alszik, de szerintem mindjárt kel... ezért most itt köszönöm meg a képeket, ki tudja, lesz-e idöm emailezni... Szilvi, Snoopy, gyönyörüek a babák! Lara, annyira tutik a képek, hogy sikerült ilyen pillanatokat elkapni? Hányadik héten volt? És egyáltalán, mégy egyben vagy???
Pele! Nagyon jókat írtál, én totál így gondolom, egyszerüen nem tudok létezni, ha a kisfiam sír, szerintem ezt a természet direkt így találta ki. Én nem tudom sírni hagyni. A nyüszizés holtfáradtan persze más tészta...
Fogmosás: itt Finnországban fél évesen mindenkit berendelnek fogorvoshoz, így mi is voltunk. Persze nem igazán fogat néznek, csak elmondják a szülöknek, mire kell nagyon odafigyelni, most hogy már jönnek a baba fogai. Az itteni álláspont szerint semmiképp sem szabad mosni a baba fogait, csak akkor, mikor az örlök is kibújtak, ez pedig ha jól tudom kb. másfél éves kor után van. Akkor is csak fogkrém nélkül. Azt is mondták, hogy cukros italt vagy akár gyümölcslevet a már nagyobbacska gyerköcöknek sem érdemes rendszeresen adni, csak legfeljebb valami naphoz kötve, itt pl. szauna után, vagy vasárnapi ebédhez. Legjobb szomjoltó a víz, érdemes a már nem szopó babákat következetesen azzal kínálni. A szopó babákat is egy-két cseppel meg lehet már kínálni, akár teáskanálból, mert így kicsit kiöblítödik a száj, szóval kisbabánál ez a fogmosás. Amúgy nagyon kedves volt a dokinéni, Leevi választhatott egy ajándék fogkefét, (a zöldért nyúlt) meg kaptunk fluor tablettákat ajándékba, 6 éves korig ingyen jár. Itt ez a helyzet, és amennyire eleinte furcsálltam, hogy minek egy 6 hónaposnak fogorvos, most annál inkább díjazom, hogy ilyen sok jó infóval halmoztak el.
Ja, képzeljétek, tegnap Leevi este 9-töl reggel fél8ig húzta a lóbört, egyhuzamban. Kép
Kismamáink, hogy álltok a hányingerrel?
És csajok, gyertek Pécsre!!! Tessék meglátogatni mindenkit, akitek erre felé lakik, és már régóta beígértétek! Szóval, kellemest a hasznossal...
Azért járunk ilyen gyakran haza, mert olyan gyorsan nöl ez a kisember, nem szeretném, ha a családom kimaradna ebböl a csodából! Kép
Most futok fözni! Mindenkinek puszi:
Konyhatündér (?) Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Fogmosásról még egy godnolat: mi azt csináltuk elsõ napoktól kezdve, hogy minden este fürdéskor pelus csücskével (nedves) áttöröltük a szájukat. Anyósom felõli hagyomány, a szájpenész megelõzésére (nem is volt sehol a családban). Késõbb ez a mosás ment át fogáttörlésbe és ezt váltotta a fogkefe. Fogkrém csak ha már tud öblögetni.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok,

Pankamama,
igazából nem is tudom,hogy anyám, vagy anyósom, egyik nagyobb tragédia, mint a másik. Mindketten két gyereket neveltek fel úgy, hogy nem nagyon tudnak mit kezdeni egy babával. Tanácsaik persze vannak.Sok. Messzirõl elviselhetõ.

Pele,
valami lehetett a levegõben, mert egy kedves barátnõm is május 7-re van kiírva (közös a nõgyógyászunk és a szülésznõnk is, végül is van a klinikán 3 ágyas szülõszoba is).

Verus,
amikor egy gyerekkórházban dolgoztam, akkor cseréltük le a szokásoso, egyébként bevált gyógyszereket, amikor egy másik gyógyszergyár kezdte el támogatni a dokikat. Minden gyereket röptében kellett átállítani. No comment.

Cskati,
hogyan magyarázod meg a gyereknek, hogy nem a nyelét kell rági a fogkefének? Petrát ez vonzza..

Anikó,
SOTE I. Nincs is messze az Istvántól, bár én éppen most egyezkedem az orvosommal, hogy haza szeretnék jönni legkésõbb 24 órával a szülés után...

Snoopy,
roni74@axelero.hu Különben egyre jobb ez a hányingeresdi. Mármint amikor nincs.

Petrus tegnap fejreesett. Az apja szerint ugyanis még nem tud kúszni. Volt nagy ordítás, elõõbb a gyerek, aztán én az apjával, szerencsére az utóbbi volt vészesebb. Szóval van egy jó nagy lila pukli a gyerek homlokán, egyébkent rendben van, nem hány, pupilla OK, és nem is aluszékony. Ezt bizonyítandó, az apja éjszaka óránka felpiszkálta a gyereket, majd amikor felébredt a gyerek, õ elégedetten visszafeküdt, hogy nincs semmi gond. Volt ám lelekiismeretfurdalása! Jó, talán egy kicsit eltúloztam a veszélyt. De megérdemelte!!! Ugye?

Hú mennem kell, mert vendégek jöttek
sziasztok
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Jó régen voltam köztetek, de sajnos nem tudtam jönni, gondok voltak a családban. Hiámyoztatok!!!

Apósom Szentendrén lakik és almaszedés közben leesett a létráról, eltört 4 bordája, nagy volta pánik mert a mentő nem ment ki miközben apósom alig kapott levegőt. Én hívtam fela mentőket, hogy mi az hogy nem mennek ki amikor azt sem tudják hogy mi baja van. Végül egy sima beteg szállító ment ki aki végig furikáztatta az egész Szentendrén és Pomázon mire bevitték az Árpádba. Az a kórház egy katasztrófa ha tehetitek ne menjetek oda, főleg nem Boris, Kalmár és Benkő doktorhoz. Borda töréssel 4 órát ültünk az ambulancián mire egy női kórterembe felvették, és még a nővér veszekedett velünk amikor szóltunk hogy ahova beosztották az egy női kórterem.
Kapott 2 csövet is a mellkasába, de szerencsére már jobban van, ma kivették a csövet. Szóval mindennap mentünk hozzá a kórházba, közben a suliba is kellett menni, Pénteken meg Bécsben voltunk. Jól elváradtunk.

Bécs nagyon szép volt, a gyerekek nagyon jól viselkedtek. Norbi csak enni kelt fel végig aludt.Bettinek meg van egy kis táskája ami tele van mindenféle mütyürkével azt cűgölte magával, de ő is jól viselkedett.

Kint van a második fogacskánk is. Már adok neki főzelékeket, mert a szoptatás sajnos nem nagyon megy. Van is lelkiismeretfurdalásom rendesen. Kb 3-4 hete elfordul a cicitől megfeszíti magát és torkaszakadtából ordít, még mindig nem jött meg. Remélem nem vagyok terhes.

Betti napjában többször is akar fogat mosni, akkor ne engedjem?

Ha valaki szeretne még képeket az jelezze és márküldöm is.

A kismamák hogy vannak?

Üdvözlöm az újakat!!

Most viszont megyek elaltatom a gyerkőcöket!

Sziasztok

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Sziasztok Lányok!

Köszi mindenkinek a szeparációs szorongásról írottakat én is így gondoltam, de a szakember és a tapasztalt anyukák véleményére adokKép

Majd holnap még jövök, most ki vagyok ebrudalva.

Jó éjt!

Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Akkor egy darabig még nem mosunk fogat!!! Értettem! Jó, hogy vagytok!!!

Pele! Én nem vagyok pszichológus és nem is szándékozom az lenni (Kép), de nem fogjuk fel egy kicsit tudományosan ezt a gyereknevelést?


Elmesélem nektek, amit a 75 éves nagymamám mondott. 7 gyereket nevelt fel. Éjféltől hajnali 4-ig aludt minden nap. Aztán reggelit készített és egyben ebédet is, mert a papám mindig éjszakázott és mivel délben már aludt ezért reggel evett meleget. Aztán felkeltette a gyerekeket, felöltöztette, megreggeliztette, elindultatta isisbe, oviba stb... Mindezt miután megetette az állatokat: disznó, kacsa, tyúk stb... Majd, mikor a család nagyja elment, apraja elkezdett játszani a mama pedig főzni sparhelton, mosni lavórban, takarítani tisztítószerek nélkül, vasalni szenes vasalóval és pelenkákat, hiszen nem egyszer használatosak voltak. Közben kapált egy kicsit, ugrált a papámnak és persze egy kicsit napszámba ment dolgozni. Este aztán vacsi, állatok etetése, fürdetés (lavorban) és fektetés. Aztán robot tovább, nem beszélve a lavorban mosogatásról. Szóval akkoriban nem volt idő a gyerekkel foglalkozni és mégis felnőtt és értékes Tagja a társadalomnak és vannak érzései és tud adni és kapni és mellesleg a nagynénéim és nagybátyáim, anyukám és imádom őket. A nagybátyám 1,90 kilóval született 1 hét után hazaadták a kórházból (ő született egyedül ott 7 hónapra kb...) és a nagymamám fél óránként cserélte körülötte a dunsztosüvegeket, amiben a forró víz volt, akkoriban ez volt az inkubátor, és kotyvasztotta neki a kajákat, mert nem volt tápszer, de sajna a teje sem indult be. Szóval volt dolga szegénynek és nem csodálom, ha fáj a lába. Ezt csak azért írtam le, mert mindig mondjuk, hogy nincs időnk semmire a gyerek vagy gyerekek mellett. Hát (nagy)anyáink így csinálták és mégis itt vagyunk és szeretjük egymást. De nem akarok ünneprontó lenni. KépKépKépKép

Kati! Fotók elvileg mentek.

PM! Nagyon jók a fotók, amit az emilre küldtél nem kaptam meg, mert párom a munkahelyén töltötte le. Majd ott megnézem.

Gabi! Szegény Apósod! Remélem már jobban van.

Madárka és Pele! Szervezünk egy kisebb csapatot, aztán meglátogatunk titeket 5 percre. Csak finoman és kevés ideig. Bár, ha Madárka csak 24 órát lesz bent, kénytelenek leszünk hozzá haza menni később.

Madárka! Merész vagy nagyon és határozott. 24 óra után hazamenni... Nem semmi. Én még egyedül felállni is nehezen tudtam akkor...

Adri! Jobbulást! Engem nagyon érdekel Finnország, egyszer talán ott is meglátogatlak, de csak nyáron. Gyönyörű lehet...

Evey! Kitartás!!!

Most puszi:

Anikó
Gerianikó
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: