Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Eszti, Czuli! Én is jó utat kívánok nektek! És nagyon vigyázzatok a kis titkos utasra! Kép

KépKép
nicika
 
 


Íme az új tábla! El ne felejtsetek lapozni, ugyanis már annyian vagyunk hogy csak két táblába férünk bele! Kép

http://gportal.hu/picview.php?prt=119027&gid=430766&index=5

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok Mamik!

Másik topikból Nicika hívott, így csatlakoznék hozzátok, ha nem baj.
Második babónkat várjuk, tegnap csináltam egy pozitív tesztet, jövő szerdán megyek dokihoz. Nem túl bonyolult számításaim szerint márciusi lesz a babám.
Nagyjából visszaolvastalak Titeket, de még jövök és jobban elmélyülök. Most mennem kell, mert Szonja lányom akármikor felébredhet (Õ mindjárt 10 hónapos lesz)

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

 
 

Szonibaba! Üdv itt! Hidd el jó csapat ez!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat. Ma voltam a védőnőnél és megkaptam a kiskönyvemet! :-))
Én már nem émelygek...Az esküvő körüli hercehúrca teljesen elnyomta bennem ezt a dolgot és azóta sem tért vissza! :-))
Mi 20.-án reggel indulunk.Repülővel megyünk ettől kicsit félek nehogy ott törjön rám a rosszullét...

Nicika:Nagyon jó lett a tábla! :-))
Még egy infó rólam első baba.

Czuli
czuli
 
 


Oké Czuli! Akkor holnap kiegészítem a táblát!

KépKép
nicika
 
 


<font color="0077aa">Sziasztok lányok!

Én is kopogtatok az ajtótokon abból a topikból, ahonnan már Nicika és Szonibaba is jött. Én múlt hét szerdán teszteltem pozitívat, azóta körbe ér a szám. Ha jól számolom, ma vagyok 4+5-ön! Ha minden jól alakul, nemzeti színű lobogó alatt fog születni a Junior-unk, márc. 16. környékén. Egyelőre mi, Szonibabával vagyunk itt a legfrissebb kismamák. Kép

Lola</font>
lolita
 
 


Sziasztok!

Örülök az újaknak, minél többen vagyunk, annál több tapasztalatot tudunk cserélni.
Czuli, jó neked, hogy már elmúlt az émelygés, az utazás is izgalmas lesz, úgyhogy szerintem nem tér vissza a hányinger.
Tralllala, mi volt az Uh-n?
Anita! Átérzem a helyzetedet, mindenkinél másképp alakul az első időszak. Vannak olyan szerencsések, akik meg sem érzik.
Nekem kora délután kezdődik a hányinger és éjjelig tart. Én állandóan eszem kis falatokat, sosem tudom eldönteni, hogy jól esik-e, de ha nem eszem, akkor nagyon rossz.
Egyébként ma kezdtem szedni a B6 vitamint és érezhetően jobb, most is émelygek, de nem olyan erősen. Próbáld ki, ártani nem árthat.

Tünde 9+5

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Lolita! De jó hogy jöttél! Nagyon örülök! Ha majd táblába vágytok Szonibabával akkor szóljatok, mert én vezetem! Kép
Mikor mentek dokihoz? Én a 6. hetet javaslom, korábban nem érdemes!

KépKép
nicika
 
 


Üdv Lolita! Így már nem én vagyok a "legfiatalabb" kismamaKép

Tünde, köszönöm az együttérzést és a tanácsot B6 ügyben. Már amúgy is gondoltam rá, mert olvastam eme kedvező hatásáról, de így már holnap megyek a patikábaKép Türelmesebbnek kell lennem, hiszen hamarosan már csak a szép dolgok jönnekKép

Jó éjszakát Mindenkinek!

Anita (7+3)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok! én is új vagyok és szintén Nicika hívott át egy másik fórumról. "Nagy örömmel" olvastam, hogy nem csak az én étvágyammal van baj. Kép

Kép

KépKép
vszilva
 
 


Szia Szilva! Örülök hogy benéztél! Remélem jól fogod itt érezni magadat!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok Lányok!

Nicika! Köszönöm szépen a meghívást!

24 éves vagyok, 4+4 a babóca, csütörtökön megyek először dokihoz, bár olvastam, hogy Nicika azt tanácsolta, hogy a 6. hét előtt nem érdemes. Én csak megpróbálom, maximum, nem csinál UH-t. Első bébim lesz, keresztfélévben diplomázom az államigazgatásin, rá két hónapra úgy március 16-a környékén babázok. Nicika, ha beférnék a táblába, beírnál?

Mégegyszer üdvözlök mindenkit!
csirippiri
 
 


Szia Piri! Persze hogy beférsz! A mai táblát még úgysem frissítettem! Örülök hogy itt vagy!
Ha elmész a dokihoz, max szerintem megnyomkodja a hasad, mint nekem 4+4 hetesen, és közli hogy egy hét múlva menj el vizeletvizsgálatra. Legalábbis nálam így történt. Azt mondta hogy lehet hogy megtalálná az UH-on a petezsákot, de ilyen fiatal terhesen még nincs értelme bolygatni, hisz még szívhang sincs.

KépKép
nicika
 
 



KépKép
nicika
 
 


Ja a táblázathoz infok:

2005. márciusa óta próbálkozunk,
Szolnokon fogok szülni a Hetényi Géza Kórházban
az utolsó mensi időpontja: 2005. június 4.
csirippiri
 
 


Lányok! Kezdek aggódni! Kinek csinálom én ezt a szép táblát?
Titati?
Bibó?
Tünde te mikor mész legközelebb dokihoz?
Trallala?
Lettymama is eltűnt!
Szilvi?
Eszti mi volt 7-én az UH-on?
Mindenki meséljen hogy van, mi történt vele, hogy reagált apuci a babucira?

KépKép
nicika
 
 


Csirippiri! Bocsi, a 6. hót 7. hóra írtam, de hogyhogy június 4? A tábla szerint 06.07! Most akkor hogy is van ez? Ja és szerintem nem 4+4 vagy, hanem 5+1! Na most jól összekavarodtam...

KépKép
nicika
 
 


Nicika! Én a javaslatodra a táblázattal megvárom a 6 hetet, meg a következő vizsgálatot. (Bár ha jól számolom, most vagyok 5+6).
NEkem a doki elsőre csinált UH-t, bár még csak 3 mm-es volt a petezsák, de el is küldött laborba vérvételre. (Vizeletvizsgálat nem volt.) Az eredményt viszont majd csak jövő héten tudom meg nála.

Tünde! Te hogy szeded a B6 vitamint? Hányszor és kaja előtt vagy után? És mi a helyzet reggel, mert én akkor émelygek a legjobban. Kép

Kép

KépKép
vszilva
 
 


Én MagneB6-ot szedek, annak az íze is olyan mint a C-vitaminé, szóval könnyen lemegy! Próbáld ki, mert ezt akár reggel éhgyomorra is beveheted!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok Kép

Újabb infók vannak, tegnap voltam Uh-n, mindkét babánk jól van, úgy néztek ki, mint két plüssmaciKép az egyik baba kalimpált, a másik szuszókált Kép jobb baba 23 mm, bal baba 19 mm Kép
vgére engem is elküldötta doki védőnénihez, laborba, meg a házidokihoz. persze mindhárom máshol van...

Üdv az újaknak!
tralllala
 
 


Szerintem csak elírás lehet, az utolsó mensi időpontja június 4. és igazad van!!! 5+1, de hülye vagyok!!! Bocsi a bonyodalmakért...
csirippiri
 
 


Nicika! A MagneB6-tól olyan hasmenésem volt, hogy elájultam a vécén, ezért javasolták helyette a sima B6 vitamint. Hát ez van. Kép

Kép

KépKép
vszilva
 
 


Piri! Ég az arcom, de ha Június 4 volt az uccsó mensi, akkor nem is 5+1, hanem 5+4... Mit szólsz?

KépKép
nicika
 
 


Ja tényleg Szilva! Már emlékszem! Csak annyi nőszemély van körülöttem hogy már összekutyulom a dolgokat!

Trallala! Jaj de örülök! Akkor tényleg ikreid lesznek, és mindketten jól vannak! Gratulálok!

KépKép
nicika
 
 


<font color="0077aa">Jó reggelt lányok! (Bár már dél van..)
Nem rég ébredtem fel, hihetetlen, egész nap aludni tudnék, éjjel bezzeg kukorékolok.

Nicika,
köszönöm a szíves invitálást. Jólesik már itt is jelen lenni, még fel sem fogtam...Kép Annyira kívánom a többi lánynak a másik topikokban, hogy seregestül jöjjenek, bár mi is jó sokan vagyunk - két táblában férünk csak el? Én még nem szeretnék a táblába kerülni, talán babonából. Amíg meg nem lesz az első UH, addig semmiképp. Szóval ha most elmennék, csak megnyomkodná a hasamat? Vagy "fel is nyúlkálna"?

Anita,
igen, megtört a jég mögötted, hogy már nem Te vagy a legfrissebb mami, bár elég nagy az időkülönbség köztünk: Te (7+4), mi újak kb. (4+5/6)

Piri,
Alakul ez, én is kb. márc. közepére időzítettem a bébit. (hihihi) Akkor Neked is Halak jegyű babád lesz.

Lányok, lenne egy csomó kérdésem, ha tudjátok, légyszi válaszoljátok meg...

1.)Én ma vagyok még csak a 4+6-on, de még az égegyadta világon semmit nem érzek. Ha nem csináltam volna a 28. napon tesztet, nem tudnám, hogy terhes vagyok. Nuku émelygés, nuku hányinger, nuku pisilési mánia. Egyedül csak fáradékony vagyok (de hát ki nem az ebben az időben?) és étvágytalan vagyok, meg alvászavaros. Ennyi. Nektek mikor kezdődött a hányinger? Azt mondják, a hányinger az egészséges terhesség jele. Meg vagyok szeppenve, hogy nálam semmi.

Egyelőre ennyi.
Előre is köszi.
Lola</font>
lolita
 
 


Lolita! Hát a hasamat úgy vizsgálta meg hogy egyik ujja bennem volt, mert ilyenkor asszem jobban ki tudja tapintani. De nyugi! Ez hozzá tartozik! Ez még mindíg jobb mint ahogy egy-két orvos a hüvelyi UH-ot csinálja... sajnos vannak rossz tapasztalataim!
Nekem ennyi idős terhesen mint most te vagy annyi volt csak a tünetem, hogy pisilni futkoztam és olyan érzésem volt minta felfáztam volna, szóval feszült a hasam! Ja és én is elég punnyadt voltam. Én azt mondom ha csak teheted dölj le picikét! Az meg hogy még nincs hányingered, vagy talán egyáltalán nem is lesz, az nem jelent semmit. Normális terhességben is előfordul ilyen. Érezd magad szerencsésnek. Én is csak néha émelygek megy gyengülök. Konkrét hányingerem csak egyszer volt!
Ja és ami tünetem volt és egyre erősödik az a cicifeszülés és fájás. Nagyon érzékenyek lettek és hatalmasak!

KépKép
nicika
 
 


<font color="0077aa">Nicika,
köszönöm, hogy megnyugtattál. De Neked mikor jött az ominózus barnázás? Mit mondtak róla a dokik? Miért kellett kórházba menned?

Nincs kifogásom a nyúlkálás ellen, de ha úgysem tud belőle UH nélkül semmit kitapintani - max azt, hogy meg van kicsit nagyobbodva az amúgy is (állítólag a doki korábbi véleménye szerint) szép nagy méhem, akkor a fene megette.

Már most nőttek a melleid? Hú, nem semmi. Nekem is érzékenyek, de nekem mindig azok voltak a ciklus 2. felében - így ez nem tűnhet számomra terhességi jelnek. Tudom, hogy tök naiv kérdés, de a szoptatás befejezésével visszacsökken valamennyire a mell mérete, vagy már végleg kidobhatom az eddig jó melltartóimat? Gondolom a nagysága, ha egyszer kinyúlt annyira a bőr, az nem megy vissza, csak kicsit laposabb lesz...???</font>
lolita
 
 


Nahát!... Szóhoz sem jutok, akkor most mennyi idős a picim... gáz, hogy nem tudom kiszámítani.... ez kész...
csirippiri
 
 


Akkor a picikéd 5+4 hetes Csirippiri! Nyugi! Én már kiszámoltam! És a szülés is hamarabbra várható így! 03.11-re!

KépKép
nicika
 
 


A barnázás 5+4 hetesen jött! Az elsőre nem tudtak konkrét indokot mondani, mert odabent minden rendben volt. Annyit mondtak hogy valószínúleg progeszteron hiány, ezért Duphastont kaptam!
A második alkalommal 6+3 hetes voltam! Akkor egy 8mm-es haematómát, azaz bevérzést találtak, ami aztán felszívódott.
Kórházba azért kellett befeküdni hogy figyeljék nem e lesz belőle vetélés, ugyanis vérzéssel nem engedhetnek haza, nem vállalhatják a felelősséget!

A nyulkálással a méh állapotát tapintja, hogy meg van e duzzadva!

Ez a mell téma meg úgy van hogy ugye mensi előtt általában feszül, ugyanúgy mintha babás lennél! Aztán a 12. hétig, vagy kicsit tovább a hormonok hatására megduzzad, feszül és egyre érzékenyebb lesz! A terhességed közepén aztán kicsit lenyugszik, nem lesz olyan érzékeny, de a mérete nem változik. Viszont a terhesség vége felé megint érzékennyé válik, és még jobban megduzzad a tejtermelés miatt! Amig szoptatsz így is marad, vagy még nagyobb lesz. Aztán persze szoptatás után visszavonul és tök máshogy fog kinézni mint terhesség előtt!

KépKép
nicika
 
 


Nicika, nem 5+3? Teljesen kész vagyok...
csirippiri
 
 


Azért március 16-ot számoltam kb, mert nem 28 naposak a ciklusaim, hanem 33-35, ritkán 42 nap volt.
csirippiri
 
 


5+4!
jún 4 5 6 7 8 9 10
jún 11 12 13 14 15 16 17
jún 18 19 20 21 22 23 24
jún 25 26 27 28 29 30 1
júl 2 3 4 5 6 7 8
júl 9 10 11 12
Most már oké?
Akkor március 16-ot írok a táblába! Mikor volt a PÉ-d?

KépKép
nicika
 
 


Úristen, teljesen odavagyok, hogy pörög a topikKép Ismételten üdv minden újnak!
Én megint csak most kezdek magamhoz térni, olyan gyenge voltam egész nap, meg futkostam a wc-re hányniKép
Most azonban kaptam én is B6-t, amit be is vettem egy kis kaláccsal. Lehet magamba beszélem, v már amúgy is szűnne, de érezhetően jobban vagyokKép
Tralllala, örülök, hogy mindhárman jól vagytokKép
Lola, nálam a 6.héttől (úgy kb 2 hete)erősödtek fel a tünetek. De, ha nem leszel hányós, hányingeres, akkor tényleg csak szerencsés kismami lehetszKép
Csirippiri, én is tiszta gáz voltam, mikor először számoltam ki, hogy mennyi idős lehet a babó, elszámoltam magam egy héttel... Megzavarják az embert az eseményekKépMajd az UH megmutatjaKép
A mellem ma reggelre annyit duzzadtKép Nagyon érzékeny, feszül.

Örülök még egyszer, hogy egyre többen vagyunk, és végre "pörgünk".

Már megint hosszú voltamKép BOCSIKA!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nagy itt ma a pörgés! :-))
Lolita: én is aluszékony lettem illetve a melleim hihetetlenül megnőttek eleinte érzékenyek is voltak de már nem azok. Nekem az émelygés elmúlt.:-) Én 5 hetesen voltam a dokinál és Uh akkor volt 8mm a petezsák.

Nicika:az én párocskán előbb elhitte , hogy gyerekünk lesz mint én! Ott szorongattam a tesztet és csak néztem neki meg teljesen természetes volt , hogy + lesz.

Lányok nekem néha feszül a hasam és apró görcseim vannak. Gyengébbek mint mensinél....ti tapasztaltatok ilyet?

Czuli (9:-))
czuli
 
 


Czuli! Nekem nem voltak görcseim! De mensiné sem szoktak lenni!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok kismamik!

Csak kapkodom a fejem mennyien lettünk mióta nem írtam. Üdv minden újnak. Mentségemre szóljon, azért olvasgattalak titeket.

Velünk azóta a helyzet változatlan, hányinger hegyek még mindig. Uh-ra 27-én kell mennem, akkor kapom a beutalókat is. Úgyhogy röviden ennyi.

Lolita: Ha jól emlékszem Te írtad, hogy még semmi tüneted nincs. Örülj neki. Minden terhesség más és más. Nálam is így volt. Az elsőnél és a másodiknál is 8 hetesen kezdődött a hányinger és a 12. héten múlt el. Most meg már az 5. héttől tart rendületlenül és ki tudja hol a vége.

Cicitéma: Nekem terhesség alatt 2 számmal nőtt a méretem, mire abbahagytam a szoptatást addigra jó volt rám a régi cicifix, csakhát ami benne volt található az nem volt már a régi. :-) Most viszont úgy néz ki, hogy eddig elkerült a cicifeszülés, fájás. Lehet hogy ez a max. méret nálam. :-)

Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem.
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Jaj elfelejtettem még valamit.
Czuli: nem lehet, hogy rendes menetrendszerint most kellene hogy megjöjjön. Én akkor produkálok hasonlókat. A terhességek alatt rendszeresen volt olyan érzésem, mint ha épp meg akarna jönni és a vele járó tünetek persze. De az kb. akkor volt amikor épp ideje lett volna.
Na most már eldugulok. :-)

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Természetesen nekem az apró szúrkálások is megvannak az alhasamban! (ÉN semmiből nem maradok ki?Kép ) Ez a szalagok nyúlásától van sztem.

Szisz, bízom benne, hogy hamarosan alábbhagy mindkettőnknél ez az állapotKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Pfu...Köszi Nicika!! Aranyos vagy, hogy a gyengébbek kedvéért végigvezetted...:-)))

Azt mondják a kolleganőim, hogy el ne merjek menni orvoshoz, ilyen kisterhesen, ha meg akarom tartani a babát!!

Nem is megyek..

Majd a jövőhéten. Úgyis kaptam egy nagyon jó doki címét, valószínű őt fogom megkeresni.
csirippiri
 
 


Ja, egyébként peteérésem út június 24-26. táján volt.

LÁnyok, az én mellem is feszül, én is érzek némi kis fájdalmat a hasamban, de ez meg sem közelíti a menstruációs görcsöket. A hasamon nem tudok feküdni, gyomorsavam van, a mellem egy számot biztosan nőtt, a macskáktól-kávétól-cigifüsttől undorodom, de nem vagyok rosszul, még nem hánytam. Kajákra néha ráéhezek, de volt korábban is....:-))

Csajok, most esett le, hogy 8 hónapos terhesen fogok államvizsgázni!!! Ott szülök meg!!!
csirippiri
 
 


Csirippiri
Nem értem miért mondanak ilyet hogy ha meg akarod tartani akkor ne menj dokihoz.
Az egy dolog hogy a 6. hétig nem nagyon érdemes, de ezt akkor sem értem.
Lehet, hogy aludnom kéne egyet? :-)

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Ezt én sem értem!

KépKép
nicika
 
 


Azért mondták, hogy ha "megpiszkál" nagyobb az esélye a vetélésnek, fertőzésnek, és egy 5-6 hetes magzatot még nem kell háborgatni... A háromgyerekes kolleganőm mondta, hogy tapasztalatból beszél, mert egy egészségesen induló terhesség 6. hónapjában vizsgálta az orvos, másnap begörcsölt és elvetélt. Persze, biztos múlik az orovoson is, de én azért nem kockáztatnám..
csirippiri
 
 


Bocsánat, 6. hetében
csirippiri
 
 


Hát akkor ott az orvos nem volt szerintem a helyzet magaslatán, vagy pedig mégsem volt annyira egészséges az a terhesség. Attól nem szabadna elvetélnie.
Nekem is ez a 3. Az elsőnél 6 hetesen voltam először, a másodiknál 5 hetesen, de mind a kettő megszületett és makk egészséges. Most a 3. nál szintén a 6. héten voltam.
Ja és minden alkalommal hüvelyi uh volt már az első alkalommal, és mégis.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok, 4-kor letelik a munkaidőm, lassan megyek... holnap mindenképp benézek!

Még meggondolom ezt az orvos-dolgot. De nagyon félek, hogy nehezen jött össze, és nem fog megmaradni!!

Sziasztok csajok, kellemes pihenést!!
csirippiri
 
 


Szia Csirippiri!

Akkor én biztosan mondhatom neked , hogy nincs gáz ha elmész orvoshoz. Én 5 hetesen voltam megvizsgált és Uh. Nem történt semmi. Most a 9.héten vagyok. Szóval ha a baba ettől elmegy akkor szerintem jobb is ha megy! Nekünk semmi bajunk.:-)

Czuli
czuli
 
 


Csirippiri Kép
Ne aggódj, a lombikosokat már a beültetést követő 2-3 hét múlva megvizsgálják hüvelyi UH-val, utána pedig 2 hetenként, és ettől a babáknak semmi bajuk nem lesz! nekem már 3 UH-om volt (most vagyok a 9. héten), és a babáimnak semmi baja!
Tralllala
tralllala
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: