Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt mindenkinek!

A éjszaka a köv.képpen alakult: ébredések 24,2,4,6,8 tehát 2 óránként. Isteni volt. Most próbálom egy kicsit altatgatni, hátha hagy nekem még 1/2 órát. Nálatok? Elkezdtem olvasni az Aludj jól gyermekem c. könyvet. Ha használható tippet találok megírom.

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Flames
Részvétem az éjszakáért Kép Már panaszkodni akartam, hogy Panni 23.15, 3.15, 6.30-kor kelt, le leköröztél a 2 óránkénti keléssel Kép Nagyon rossz ez, miért csinálják??? Nekem megvan a könyv, csak elég rossz minőségű beszkennelt anyag. Gépen nem is igazán tudom olvasni, ki kellene nyomtatni...
Ha találsz benne hasznosíthatót, vevő vagyok rá.
Lassan nyithatnánk egy "éjjel ébredő csemeték" topikot Kép
Most alszik a drága, de mindjárt keltenem kell, mert 13-ra megyünk szurira. Így jártunk... Kép Ez az 5 hós oltás lesz, bár pár nap múlva már fél éves lesz, de kicsit csúszásban vagyunk az elejétől fogva, mert egyszer náthás volt. Nem sok kedvem van elindulni, kánikula van kint, és nincs szívem felkelteni az alvó Töpörtyűt.

Én korábban úgy gondoltam, egymás után jöjjenek a gyerekek, a kis korkülönbség miatt. Most már érzem, hogy nem vagyok az az évekig otthon levő típus, szóval én szeretnék egy kicsit dolgozni, aztán úgy 4-5 év múlva jöhet a következő! Persze mindenki más, én azt gondoltam, nekem ez lesz a menyország, egész nap csak babázok majd. Be kell látnom a valóság más: most látom csak, mennyi munkával is jár egy baba gondolzása amellett, hogy tényleg nagyon imádom. Én nem tudnék a 3 év GYES után még +3at itthon lenni...

Úgy szeretnék már egy kicsit kiszámíthatóbb "napirendet"! Nem olyan katonásat, de legalább valamennyire követhetőt. Az etetések nálunk elég kiszámíthatatlanok, minden attól függ, mikor kezdjük a napot, az pedig az éjjeli kelés függvénye. Így elég nehezen tudok programot szervezni előre. Eddig egyébként nem is vágytam annyira egyedül elmászkálni, max fél órákat voltunk külön, de mostanában úúúúúgy mennék!!

NA, eldugulok, elindulunk a dokihoz. Fáj a szívem felébreszteni szegényt Kép

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok! KOrenju vagyok ám, csak megváltoztattam a felhasználónevemet, mert az előzőt túl hivatalosnak ítéltem... Kép

Csilla, remélem, sikerül egy kicsit kipihenned magad a mozgalmas éjszaka után! Nem semmi a kiscsaj! Jobb,mint egy újszülött... Kép És találtál már vmit a könyvben? Feltétlenül szólj, ha bevált vmelyik ötlet!

Nálunk azért nyugodtabb volt a helyzet, csak egy felsírás 10-kor és egy evés fél 3-kor, aztán ébredés fél 7-kor... TEgnap kérdeztem a sógornőmet, hogy az ő kislánya csinált-e ilyeneket fogzás meg első mozgolódás körül, és azt mondta, hogy semmi, de semmi nem volt!!! Szóval nem minden baba ilyen érzékeny. Kép

Fanka, a te lányod mit tud már? Fordul vmelyik irányba? Esetleg mindkettőbe?

Kistesó: én még bizonytalan vagyok ezügyben... Nem szeretnék nagyon kicsi korkülönbséget, szerintem a legjobb 3-4 év lenne, csak félek, hogy addigra már öreg leszek... Kép Szóval most egy darabig még várnék. Egyrészt nehezen tudom elképzelni, hogy boldogulnék 2 pici gyerekkel, másrészt úgy sajnálnám a fiamat, hogy nem tudnék vele annyit foglalkozni, hogy nem jutna rá annyi idő... Lehet, hogy ez hülyeség. Nektek nincsenek ilyen aggályaitok?

Most mennem kell, sziasztok!

J.

Juc

Kép
juc14
 
 

 
 

SziasztokKép

Most vettem észre ezt a topikotKép
Csatlakozhatok én is?Kép

Az én kicsi fiam, Kristóf január 27.-én született, mint itt többeknek is, szintén a MÁV Kórházban.

Õ lenne a nagyfiú:
Kép


Mindenevő, a szopi + tápszer mellé bármit szívesen megeszik, a sárgarépától a spenótig minden ízlik neki, a héten kezdtük el a husikat, az is bejön neki.
Fogacskánk még nincs.
Édes, aranyos, folyton mosolygó, eleven kisfiú, most épp a mászással próbálkozik, bár ezzel egyelőre még csak hátrafelé haladKép
Az éjszakákat már kb. másfél hónapos kora óta átaludja, nagyjából este fél 8-tól másnap reggel 8-9-ig egyhuzamban alszik.
Nappal már nem szeret annyira aludni, és nagyon igényli, hogy foglalkozzanak vele, egyedül nem nagyon van el, szinte állandóan szórakoztatnom kellKép
Hát röviden ennyiKép

Majd igyekszem követni az eseményeket és amennyire tudok, gyakran jönniKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok

Megjöttünk az oltásról, akkor volt nagy sírás, azóta tök jó kedve van! Most látom, hogy valahogy eljutott a matracáról egy méterre álló fotelig és azt csapkodja a kis kezével sikongatva.

Üdvözlünk, Babus! Képzeld pár napja visszaolvasgattam a tavaszi topikban a téli irományokat és pont a Te "villámszülésed" történetét követtem újra nyomon! Szóval, ismerlek ám Titeket Kép !! Kristófka nagyon nagyra nőtt, kész férfi már Kép, nagyon szép gyerek!
Mostanában mindig nosztalgiázom a pocakos hónapjaim után! Én olyan boldog voltam akkor, mint addig és azóta soha! Biztos a hormoknok Kép


Juc
Panni eddig 3szor fordult hasról hátra, azóta semmi. Hátról még nem fordult át. Hanyatt viszont egy ideje elég jól halad métereket is, úgy, hogy a kis lábával rugdossa magát hátra. Elég vicces Kép

KépKép
fanka
 
 


Fanka
Én sem voltam még soha olyan boldog és kiegyensúlyozott, mint pocakos korombanKép
Életem legszebb 9 hónapja volt, az tutiKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Babus, jaj, de jó, hogy jöttél! Kép Egyre többen leszünk. A végén még tényleg kell az a táblázat!!! Most nem volt időm, de majd én is megkeresem a szüléstörténetedet a tavaszi topikban. Kristóf nagyon helyes kissrác! Ja, s végre egy jó alvó baba a topikban! Kép OLvashattad, hogy mi, többiek mivel küszködünk mostanában. Kép

Fanka, délelőtt majdnem egyszerre írtunk! Én is akartam javasolni, hogy nevezzük át a topikot (Kép),de most már, látod, nem is aktuális... Az oltással mi is el voltunk csúszva, múlt héten kaptuk az 5 hósat, pedig Marci már elmúlt féléves. Szerencsére ettől semmi lázasodás nem volt, pedig az előzőektől igen. REmélem, nektek sem lesz semmi mellékhatása.

Sziasztok!

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Babus!! Kép

Csilla!

Nem, nekem még nem jött meg. Én úgy tudom amíg szoptatok ill. van rendesen tejem nem is fog..
Bár lehet hogy rosszul tudom.
Na mindegy mostanában van valami pecsétecske, meg kevesebb a tejem is, és azt mondta a dokibácsi akkor már nem a leghatásosabb a gyogyi mert nagyon kevés hormont tartalmaz. Tehát vissza kell mennem nehogy legyen még most kistesó. Kép
Én egyszerre akarom letudni az egészet. Nem akarok újra visszaszokni majd egy év múlva megint babázni. Inkább akkor egyszerre. A másodikkal megy úgy sem kell három évig itthon lennem. Én úgy gondoltam úgy két éves kora után elvinném bölcsibe.. De ez még messze van, addig még sok sok minden történhet.

Viszont Dorkám egyre kevesebbet eszik, nem tudom az idő, vagy a foga miatt. De ma alig evett. Sem gyümi sem anyatejci nem kellett neki, pedig üvegből is próbáltam. Kapott egy kicsi tápot abból evett egy kicsit, meg este pépet, és egy pici cicit.
Apuci beteg, lehet én is megkaptam. Remélem nem azért nem eszik mert ő is megkapta..

Bogacsi!

Merre vagy??????????????????????????
Remélem jól vagytok!!!!!!!!! Kép
Ha jól emlékszem a te babódnak jött ki a felső foga most..
Evett rendesen az utsó napokban?

Babus nagyon nagyon szép a kicsi fiad!!!

Szerintem is jó lenne egy táplázat már lassan, mert nagyon szépen gyűlünk. Csak kár hogy mindenki hulla, mert egyre kevesebbet írunk.
Bár ennek is megvan az előnye, így legalább nem veszítjük el fonalat.

Valamit akartam már megint kérdezni, de egyszerűen nem forog az agyam.
Na mindegy, majd talán holnap.

Nyugalmas éjszakát mindenkinek!!

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok? Remélem, alszanak a gyerkőcök!!!

Mi holnap reggel megyünk haza Győrből, kíváncsi vagyok, mit szól a legény az otthoni ágyához. Lehet, hogy örömében átalussza az éjszakát??? Kép

Babus, téged is megkérdezlek, mint fiús anyukát (a múltkor a tavaszi topikba mentem tanácsért), mi a helyzet nálatok fütyi-ügyben? Kell húzogatni vagy tilos? MIt mond a doktornéni/bácsi? Az én bánatomat fentebb (tegnapi? tegnapelőtti? hozzászólások) olvashatod... Kép De már szépen javul a helyzet.

Flames, képzeld, visszavitték a kölcsönzött babamérlegünket, a férjem nem hosszabbította meg a kölcsönzést. Mi lesz így velem??? Hogy mérem napról napra a fiamat? Kép Az utóbbi időben különben ő sem gyarapodott vmi fényesen, nagyon belassult 8 kilónál. Mondjuk rengeteget mozog, állandóan jár keze-lába, de akkor is, hova tűnik az a sok kaja, amit betermel???

Tényleg, pelenka-téma még nem volt: ti mit használtok? Milyen tapasztalataitok vannak? Mi eleinte Huggiest használtunk (azt kaptunk ajándékba egy csomót), de mostanában az a márka túl pici, vhogy olyan rövidnek tűnik, lehet, hogy csípő-fazon? Kép Egy ideje Libero Maxit (7-14 kg)használunk, az elég jó, különben meg mindegy, csak gumis legyen a dereka hátul.

Na, eldugulok, írjatok ti is!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Nem hiszitek el 20:30kor elaludt a törpim.Kép Nem akarom elszólni, majd meglátjuk. Bevetettem mindent fürcsi elött tejpép, kúp. De ezektől vacsira csak 40 tejcit ivott és bealudt, nem kentem be dentinoxal.

Fanka
Nekem is scannelve van meg a könyv. Ne olvassátok el. Az a bizonyos hagyd bőgni a gyereket módzsert taglalja 120 oldalon keresztül De szerintem nálunk nem ez a probléma, ugyanis Adri nem bőg, csak nyugodtan szeretne aludni. Azt írja a könyv: tudományosan nincs bizonyítva, hogy a fogzás fájdalmas. Kép "Ha éjszakánként felébred és a szüleit hívja, valószínű a fogzás előtt is ezt tette, vagyis nem a fájdalomtól ébred fel." Hát ez nagyon érdekes, mert Adri kb 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát kb21-8-ig és utána is visszaaludt, éjszaka altatás nélkül egyedül aludt el. Kb 1 hete csinálja ezt, amikor elkezdett jobban forgolódni, mászni tanulni, birizgálni a nyelvével az ínyét. Jobb is, hogy nem adtam ki pénzt ezért a baromságért.

Judit
Legalább az újszülöttnél tudod, hogy éhes vagy fáj a hasa, azon tudsz segíteni. Én is meg lennék elégedve, ha csak 3kor kelne, meg reggel és közben nyugodtan aludna, a cél érdekében mindent bevetek Kép Anyu azt mondta én minden fogamat megszenvedtem 5 hónaposan jött ki az első. az öcsémnél már csak azt vette észre, hogy kijöttek. Lehet ez is gyerek függő.
Én is pont így gondolkozom a köv. baba ügyben, mint te, ezért bizonytalanodtam el. Azt hittem majd lazán visszamegyek dolgozni, mivel elég egyszerű volt a szülés, majd sorra potyoghatnak, hát elég naiv voltam. Azért 35 véves korom előtt jó lenne, ha jönne 1 öcsi Kép

Szia Babus, jó hogy te is csatlakozol! Tündéri a kisfiad. Tudom nem ide tartozik, de kinél szültél a Mávban? Nekem is olyan üres időnként a pocakom Kép

Betti
Én is mindig mindent elfelejtek. Kép Pedig elvileg ez pocakos kismama betegség. Adri is időnként keveset eszik, de másnap bepótolja.
Úgy tudom a táblázatot csak képként lehet feltölteni.

Tényleg Bogacsi merre jársz? Szonja megkapta mind a két agyhártyagyuszioltást? A legújabb infom, hogy 1 éves kor után csak egyet kap. Még gondolkodom mi tévő legyek. Kapjon télre kettőt, vagy tavasszal egyet, vagy a 15 hóssal egyet. Ti hogy fogjátok csinálni?

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Juc
Nálam is a gumi a szempont, ezért nem szeretem a Pamperst, bár apa imádja rajta a rajzokat Kép Most Huggiest, de a Libero is jó. Az elején meg a Dmest használtuk.

A mi mérlegünk szerencsére Kép saját, a légzésfigyelőt kölcsönöztük, lehet meg kellett volna venni ezt is Kép, de egy bébiőrt biztos kérünk karácsonyra.

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


SziasztokKép

Juc
Nálunk a dokinéni azt mondta, hogy kell húzogatni a bőrt a fütyin. És egy 30 éve gyerekápolónő kolléganőm is a lelkemre kötötte, még bent a kórházban.

Egyébként úgy tudom február 1.-én írtam le a születéstörténetetKép

Flames
Kisfalvi dokinálKép

Betti
Kristófka is egyre kevesebbet eszik manapság, pedig nagy zabagép hírében állKép
Ma pl. reggel fél 9-kor evett, délben pedig kaja helyett inkább aludt, 2 és fél órát, ami nála nappal nagyon nagy szám, és így legközelebb csak délután fél 3-kor evett.És még akkor se volt odáig a kajáért.

Pelenkából mi Pampers-t használunk, bár én imádom a Fixiest is, csak az nagyon drága és alig kapható valahol.
Liberót ki nem állhatom, egyedül a 2-4kg-os változata jött be nekünk.
Huggies-t sose szerettem, de a múltkor azért ismét kipróbáltuk. Hát, elmegy, de elég sehogyansem áll szegény gyereken.

Na jó éjt mindenkinek, megyek alukálniKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Jó reggelt, lányok! Remélem, jó éjszakátok volt! Most szerintem nálunk járt a nyügimanó, mert Marci nagyon nyűglődött az éjjel... Kép ÉJfél előtt szinte óránként felsírt, jó, hogy egy kis ringatás elég volt neki, de akkor is. Aztán meg keltünk 1-kor meg fél 5-kor, na de akkor játszani szeretett volna... Szóval fél 5-től fél 6-ig ment a kiskutyázás az ágyamban.. Kép Hát szuper. Nagyon várom már, hogy hazamenjünk, és a férjem besegítsen egy kicsit a visszaaltatásoknál, mert így hamarosan kiborulok...

Csilla, én úgy érzem, nehezebb volt Marcival újszülöttként. Õ ugyanis evés előtt is meg után is sírt, és nem igazán tudtam, mi baja: éhes még (amíg eleinte csak szoptattam, bizony éhes maradhatott, mert nagyon kevés tejem volt), a hasa fáj, vagy nem bír aludni. Vagy ha nem is sírt, akkor is ébren volt és szórakoztatni kellett. Napi 10-11 órát aludt összesen! Hát most többet alszik, még így nyűglődve is... Kép

Babus! Megtaláltam a szüléstörténetedet, nagyon izgalmas volt!!! Én egyébként Koós-Hutás Piroskánál szültem.

Ja, és fütyiügyben van végre még egy régimódi doktornéni is a miénken kívül! Kép Hát én mindenesetre nagyon óvatosan csinálom, meg majd mondom a dokinéninknek is, hogy nem lehetne-e finomabban húzogatni, mint a múltkor... Kép

Bogacsi, jelentkezz! Kép

Ja, agyhártya-oltás: én nem merek egyéves koráig várni, mert ugye akkor ezt a telet át kell vészelni, és biztosan agyon aggódom majd magamat... Közösségbe meg azért szeretnénk menni, nem akarom otthon szobafogságban tartani szegényt. Meg azért biztos fogunk tömegközlekedni is. Állítólag ezek a veszélyes helyek.

Sziasztok!

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Egész jó volt az este. 3kor meg 7 kor kelt közötte egész jól aludt/aludtunk. Ma nem adok pépet, szerintem éhes maradt vacsi után, mert a kúptól kidőlt.

Babus
Én is elolvastam Kép Én is a Kisfalvinál szültem volna, ha szegény beér, de Adri a kórház nevéhez hűen olyan volt, mint egy gyorsvonat.

Én is inkább lehet beadatom az oltást szeptemberben még, ha kettőt is kap. Nekem már attól lelkiismeretfurdalásom volt, hogy nem vettük le a köldökvért.

Info: Az elektropontban szeptember 1-30ig 100 db 10x13 kép 2499.-

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


SziasztokKép

Csak röviden tudok írni, mert kissrácom itt ül az ülemben, teli pelussal és nagyon nyomja a dumát, hogy esetleg nem pucolnám-e ki márKép

Agyhártyagyuszis oltást mi is beadatjuk. 2 hete kapta meg az elsőt, októberben fogja a másodikatKépÉn így nyugodtabb vagyokKép

Juc, Flames
És milyen véleménnyel vagytok az újszülöttosztályról?Kép
Nagyon érdekelKép


Na mennem kell, vár a kakiKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Csilla
Megnéztem az albumotokat, nagyon szép a kislányodKép
És mennyi egybeesés, Kristóf is ugye a MÁV-ban született, Kisfalvi volt(vagyis neked csak lett volna) a doki, Kristóf is pont 2700gr-mal született, csakúgy, mint Adri, a különbség minössze annyi, hogy Kristóf 1cm-rel hosszabb volt Adrinál, dehát mégiscsak ő a férfi, ez így van rendjénKép

Kristófról itt találhatók képek:
http://babanet.hu/album/main.php?album=3538
Bár ezek már elég régi képek, már majd bővítenem kéne, ha lenne rá időm meg energiámKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Helló mindenkinek!

Na, hazaértünk, vééégre!!! Kép

MÁV-kórház: mi a fizetős szobában voltunk, a férjem is bent aludt velünk, úgyhogy nagyon sokat segített, ami rám is fért a császár után. A csecsemősnővérek általában rendesek voltak, azt hiszem, ketten voltak nagyon-nagyon kedvesek és segítőkészek, az egyik vmilyen Teréz volt, ha jól emlékszem (fiatal, fekete hajú csaj). Az viszont gáz volt, hogy a védőnő teljesen mást mondott, mint a csecsemősök, (pl. hogy adjunk-e anyatejpótlást az ordító gyermeknek, amikor a 4. napon még sehol semmi tejem nem volt), én az egyik nap ettől ki is borultam és előbb beszóltam nekik, aztán zokogtam is, mire hirtelen mindenki nagyon kedves lett... Ja, és a gyógytornász csaj volt még nagyon aranyos. Meg hát azt a bezártságot, azt nehezen viseltem, úgyhogy nagyon vártam már a hazamenetelt (5 napig voltunk benn), de hát gondolom, ezzel mindenki így van. Hát nektek milyen élményeitek voltak?

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Babus
Köszi a dicséretet. Kristófon is látszik, hogy mennyit változnak pár hónap alatt a törpik. Adri sem hasonlít szerintem már az 1-2 napos fotókhoz. Igen elég sok az egybeesés Kép Ha jól olvastam téged is aznap vizsgált amikor szültél. Én gyanítom,(semmi rosszindulat) közrejátszott benne, hogy megindult a szülés. A szülésznőmet Julinak hívják. Mi is a fizetős szobában voltunk, bár apa nem aludt bent, csak későn ment és korán jött. Ha jól tudom a többi szobába be sem mehettek a látogatók. Én egyszer sem toltam be Adrit éjszakára, nem volt sok gondjuk a csecsemősöknek velünk. Szerintem rendesek voltak, elég sokat nyomultam, hogy mutassák meg a fürdetést, meg a kézzel fejést stb. Az volt a furi, hogy a pótlást nekem kellett kérni, bejött a csecsemős és azt mondta, hogy ő nem mondhat semmit, nekem kell kérni, hogy mit és mibe adjanak, nagyon rejtélyes volt. Erre én, hogy bocsi ez az első gyerekem, fogalmam sincs mit lehet egyáltalán tejcit, vizet, pohárból, cumisüvegből. Végül is rávezetett, hogy kérjek anyatejet, és ő odaadja abból amit vittem magammal cumisüveget. Kétszer kapott így kb 20-20g-t. Más kórházban vizet adnak. Meg mondták, hogy menjek ki, amíg vért vesznek, ez is érdekes volt. Legközelebb vinném a mellszívót is, mert azt sem mondták, hogy esetleg lehet-e kérni. És nem engednék be ennyi látogatót. Egyébként szerintem teljesen kultúrált, a szülőszobák, meg átlagon felüliek. Úgy tudom, akinek felvitték a gyerekeket vmi osztályra az gázabb volt. Jobb is, hogy ezt itt beszéljük meg, a Mávos topikot nem szeretem.

Judit
Császárral csak 5 napot voltál? az tök jó. Nem is emlékszem gyógytornászra. Én a takarítónénit bírtam, mindig jelentette, hogy hol tart a vizit Kép Nekem a szülésznőm is sokat segített a szopiban is, Adri már a szülőszobán is elég ügyi volt. Jó lesz, hogy legközelebb már az elejétől mehet hozzá.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Ide értem ám én is, köszönöm, hogy hiányoltattok, de a tegnapi napunk nem a legjobb volt, legalábbis én így éreztem. Meg lett a véreredményem, úgyan az lett, mint a múltkor, mondta a doki, hogy meg kell müteni és ez 5 nap kórházat jelent.
Az az igazság, hogy én még ezt a mütétet, halasztanám, mert nem szívesen hagynám most itthon 5 napra Szonjus, így úgy beszéltük meg Zsolttal, hogy mondjuk majd jövö tavasszal, ha a doki is rábólint. Azért ettöl én még mindig feszült vagyok, a fejem is fáj egész nap. Valószínüleg Szonja is megérezte a feszültséget, mert este 11-kor aludt el - ennek ellenére reggel 6-kor már fenn volt és közben fél 2-kor is kelt. Ráadásul tegnap bekreppált a tévénk is, és Dunakeszin még nem találtunk szerelöt. Az is olyan rosszul esett tegnap este, hogy férjem már 9 elött elaludt, sosem szokott és nekem olyan jól esett volna, ha beszélget velem. Igaz, ö olyan, hogy ha nem beszélünk a próblémáról akkor nincs, és nagyon sokszor ezt a struccpolitikát folytatja.

Szonjának 3 hét alatt 4 foga jött ki. Augusztus 14-én bújt elö az elsö, és ma a negyediknek a csücske is kinn van. Megnéztem a füzetemet és sokkal kevesebbet evett elötte való napokon.

Sajnos nekem már most jött meg harmadszorra, és annyira erösen, mint közvetlenül szülés után. Egyáltalán normális ez? Én gyógyszert most nem szedek, mielött terhes lettem szedtem nagyon sokáig.

Mi is Liberó pelenkát használunk a 7-14 kg-ig. Nekem nagyon bevállt, soha gondom nem volt vele, olvastam több helyen, hogy valakik nem voltak vele megelégedve.
Nem tudjátok hogy lehet a liberónál a pontokat gyüjteni? Lehet valahol beszerezni kuponfüzetet?

Babus!
Én is örülök, hogy ide is eltaláltál, te is írj sokat. Nagyon tünemény Kristóf! És jól emlékszem, hogy nektek is van kutyátok? Ö hogy van?

Mostantól sürübben jövök, és ne haragudjatok, hogy így a nyakatoba zúdítottam a próblémámat.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Bogacsi, sajnálom, hogy kórházba kell menned... Kép Ha nem sürgős a műtét, akkor halaszd el, de azért jó, hogy kikéred az orvosod tanácsát. Szonjának is biztos jobb mielőbb egy gyógyult anyuka!!! Kép (És biztos kibírja azt az 5 napot is.) Egyébként a fejfájásod a betegség miatt van? Vagy a feszültség volt az oka? Remélem, a férjeddel sikerül megbeszélned, hogy beszélgessen veled most egy kicsit többet, szükséged van rá. De azért ide is írhatsz, mi is szívesen beszélgetünk veled! Kép Kép Kép

Szonja egy kis villám! Ilyen hamar ennyi fogat! Marci alsó két foga kinn van már 3 hete, de a fölsőkről semmmi hír...

Menstruáció: nekem azt mondta az orvos, hogy ilyenkor még minden furcsaság természetes. Nekem azóta pl. csak 2-3 napig tart a vérzés, akkor nagyon erős, aztán még 5-6 napig van vmicske barnás folyás... Kép Ja, és szülés után olyan 7-8 hétig vérezgettem... az is rendben volt.

Flames, igazad van, lehet, hogy a gyógytornász eleve csak a császárosokhoz jött. Én nem is vittem be saját cumisüveget, senki nem mondta, hogy azt is lehet. MOndjuk nem lett semmi bajunk (szájpenész) a kórházi cumisüvegtől. Látogatóból szerintem is jó sok volt, én tök szarul éreztem magam, hogy nekem kellett azt mondani férjem rokonainak, akik betegen (?!) bejöttek látogatni, hogy nézzék az üvegablakon át... Amikor a barátnőm szült (a Szt. Istvánban), és benn voltunk nála, akkor asszem 6-an voltak egy nem túl nagy szobában, mindenkinél 2-3 látogató, férfiak is, anyukák ott szoptattak, hát az nekem elég ijesztő volt...

írjatok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!
Adri alszik (21kor). Még megnéztem a Lost c. filmet, tök jó izgis. Új rendszert alakítunk ki. Eddig amikor még jól aludt kaják: 6,10,14,18,20kor. Most 8,12,16,20. Majd meglátjuk. 20kor már olyan éhes volt, hogy ciciből is hajlandó volt enni, a kúptól meg beájult.

Bogacsi
Én is sajnálom. Kép Ez valami struma féle betegség?
Elvileg nekem is lenne vmi pajzsmirigy gondom, de még lusta voltam kivizsgáltatni. Középiskolában méregették a nyakam, és mivel nem nőtt elhanyagoltam a dolgot. Ne aggódj, biztos a férjed is nagyon aggódik, azért nem beszél róla, a pasik ilyenek. Én ilyenkor felhívom anyut és hosszú percekig dumálunk. De persze írj inkább nekünk, akár oldalakat, ha van kedved. Szívesen meghallgatunk Kép
Én kaptam a Liberótól 1 levelet mintával és vissza kellett küldenem már nem tudom mennyi pontot és kaptunk egy aranyos teknős játékot. Elvileg minden fajta pelenkán vannak ilyen pontok, de nem találtam semmit a neten, hova lehetne küldeni. Régen volt Pampers akció, most Nestlé és Huggies úszópelusos akció van, ha jól tudom.

Hát nekem még nem jött meg, csak izgulok, hogy így több mint egy év után milyen lesz. Tartok tőle, hogy biztos épp vásárolunk, vagy az utcán sétálunk, amikor elönt a mikulás. Kép Az egyik rokonnak annyi teje van, hogy a 3 éves kisfiát születése óta szoptatja, most született a kislánya így még mindig nem hagyja abba. Először akkor jött meg neki, mikor a kisfia 15 hós volt. Tehát van még időm elvileg, de nekem nincs annyi tejem, mint neki, litereket ad le naponta.

Ki csinál táblát?

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Szia, Csilla, megérezted, épp most dolgozunk a férjemmel (vagyis inkább ő... Kép) egy táblázaton, remélem, sikerül, majd jelentkezem!

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Oké, még benézek Kép

Csilla & Adri
flames
 
 


Na, mégegyszer jövök, egyelőre nincs meg a táblázat, de a férjem nagyon rendes és dolgozik rajta... Kép

Mensi-téma mégegyszer: a barátnőm még ezerrel szoptatott (még most is), mégis megjött neki 3 hónap múlva, még előbb, mint nekem, pedig nekem sosem volt elég tejem...

Ja, és mi ez a kúp, amitól elájul a lányod? CSak fogzásra való? És jól értettem, már csak 4-szer eszik Adri?

Hali!

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


próba
<!--attachment: proba-260095.html*mime_html.gif*text/html*0.1**proba%2ehtml --><center><pre>
Kép
proba.html (0.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Juc

Kép
juc14
 
 


SziasztokKép

Flames, Juc
Elég ha annyit mondok, hogy én is ott dolgozom?Kép
Diplomás ápoló vagyok. Azon a "vmi osztályon"(=újszülött intenzív), de a sima újszülöttön is sokat voltamKép
Szóval nekem extra protekcióban volt részemKép
Csak érdekelt a véleményetekKép

Legszívesebben reagálnék arra, amit írtatok, de nem nagyon merek, egyszer ezzel már nagyon megszívtam, mert a kórházban elolvasták, (pontossabban folyamatosan olvassák), amit a MÁV-os topikban írtam, így azóta óvatosabb vagyokKép

Annyit azért elmondok, hogy a pótlást azért nem ajánlották fel a nővérek, mert bababarát kórház lévén, nem tehetik meg, csak ha az anyuka külön kéri és ezt aláírásával igazolja is a baba kórlapján.
Vérvétel pedig... hát mit mondjak, szar érzés úgy szúrni a babát, hogy közben aggódó anyukák tekintete vesz körül. Tudod ez olyan, hogyha néznek, csak azért se sikerül, vagyishogy nem bizti, hogy eltalálnád a vénát elsőre.
Védőnő pedid? No commentKép


Csilla
Jól emlékszel, tényleg van egy kutyusom, Dolfika, már 13 éves, kicsit öreg, fáj már a lába, beteg a szíve, rossz már a hallása, de imádomKépKépKép

Na mennem kell, Apucim kéri a gépetKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok,

itt a táblázat, rá kell klikkelni a megnyitáshoz, egyelőre ennyi sikerült.

Betti, melyik kórházban szültél?

J.

<!--attachment: juca-260098.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*81.5**juca%2ehtm --><center><pre>
Kép
juca.htm (81.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Juc

Kép
juc14
 
 


Szóval holnap még továbbfejlesztjük a táblit, hogy egyből megnyíljon, addig is türelem, vagy ha vki kedvet érez hozzá, akkor rajta! (Azért szóljatok előtte, hogy ne dolgozzunk feleslegesen...) Remélem egyébként az adatok stimmelnek, ha nem, szóljatok!!!

Babus, ez jó teszt volt!!! Kép

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Szupi a tábla!

Babus
Ez jóKép Cseles vagy. Szívesen veszem a reagálásod, ha gondolod priviben email a profilomban. Tényleg az a pletyka, hogy megszűnik a szülészet?
Igen gondoltam, hogy a tejci ügy a bababarát jelző miatt van, más kórházban nem is adnak anyatejet, ezért én tulajdonképpen örültem. Szuri: Elég fitt voltam, ezért minden érdekelt, az ágyat is áthúztam stb. Még vmi: Kár, hogy ilyen az elrendezése a csecsemős résznek. A Kútvölgyiben pl. a papák is jobban részt vehetnek a dolgokban, pl. fürdetés, öltöztetés. Igaz ennek is lehetnek hátrányai, ha tömegesen jelentkeznek a kispapák KépEzzel szemben ott szült egy barátnőm külön szobában és alig néztek rá, az első napon fél napig kakiban volt a gyerek, és azt mondták pisinél nem muszáj tisztába tennie. Cukros vizet és cumit adtak, amíg nem indult be rendesen a teje. Én nem éreztem hátrányát, hogy külön szobában voltam, mindig jött vki védőnő, szülésznő, doki. Tényleg szerinted lehet ruhákad adni az osztálynak, mindegy milyet? Bocsi, szerencsére nem kellett Adrinak felmenni az intenzívre, így nem tudtam a nevét, csak két császáros mamitól hallottam róla.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Babus
Mekkora most Kristóf? Kiváncsi vagyok, mert ugye majdnem (1cm) Kép egyformák voltak.

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy idetolakodom,de szeretnék ajánlani nektek egy honlapot,talán hasznos lehet.
Pelenka (olyan mint a Libero) 45ft/db áron eladó,stb.

http://www.babavilag.fw.hu/

Már megyek is!:-)
orshee
 
 


Flames
2 hete 8 és filó kiló volt, most majd kedden megyünk méricskélésre, de szerintem már közelít a 9 kilóhozKép

Ruháknak tutira nagyon fognak örülniKép, szerintem bármilyennek örülnek, mert alig van szép babaruha az osztályon.
Én mindigis utáltam azokat a kórházi egyenbabaruhákat, én ha tehettem, mindig csini kisruhákat adtam a babákra, már ha találtamKép

Majd írok mailt, nem igérem, hogy maKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok, elkészült az egyből megnyíló változat! Kép


Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Voltunk végre 1 hónapos szünet után úszni. Nagyon jó volt ismét.

Babus
Úgy néz ki Adri a legkisebb, bár nem látszik rajta, mert alacsony hozzá 66cm. 2-3 hete ua a súlya 7200g.

Judit
Nagyon ügyik vagytok!! Nem tudom mennyire logikus, de én a babák kora szerint tenném sorrendbe, és esetleg még egy oszlopot, ha tudtok korszámlálóval. De így is nagyon szuper!

Este nem biztos, hogy jövök, mert apa koncertjére megyek, nálunk alszik a nagyi babysitter. Kép

CS

Csilla & Adri
flames
 
 


Hali!
A tavasziaknál ma 15:16 Villes idézett egy jót az alvászavarokról szerintem ránk vonatkozik, legalábbis Adrira igen. Nem hiszitek, de úszás után is aludt egy jó 1/2 órát és du 2és1/2-et Kép

Judit
elfelejtettem válaszolni. Viburcol homeos kúptól dől ki minden este. Nem kifejezetten fogzásra inkább nyugtalanságra, a barátnőm 1 hetes babának adja a hasfájások miatt. Leírás: www.pharmachip.hu/main/ut/leiras_report?cikkszam=16350601

Úgy vettem észere, hogy kihagyná a tízórait. Eddig 6kor kelt és belefért a 4óránkénti etetésbe, mostanában 7 után eszik, elcsúsztunk, az uzsi nagyon belelógott a vacsiba. Még csak 2. napja csináljuk, eddig jó.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok, lányok, merre jártatok ma? Mi barátainknál voltunk, aztán velük a Felvonulási téren a borfaluban, csak éppen elég lúzerek voltunk, autóval mentünk... Kép MOndjuk, a párom vezetett, mert (mint régebben már írtam) én még nem nagyon merek.

Flames, köszi a táblázat-ötletet, majd átjavítjuk babák kora szerint, én automatikusan abc-sorrendbe rendeztem. Viszont olyan korszámláló sort szerintem nem tudunk csinálni, legalábbis a férjem csúnyán nézett rám, mikor megkérdeztem... Kép

MIlyen koncertje van a párodnak? KOmoly vagy könnyűzene? MIlyen hangszer?

Ja, és jó volt az idézet, elgondolkodtunk rajta, nálunk délutánonként-esténként tényleg nagy a pörgés, megy a dobálás, csikizés, kurjongatás... Lehet, hogy kipróbálunk kicsit higgadtabb játékokat is.

Na, megpróbálok egy kicsit aludni, hátha szükség lesz rám éjszaka...

Sziasztok!

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Hova tűnetetek?
Könnyűzene stílus: rockabilly, psychobilly. Gondolom ez nem mond semmit Kép Most gitározik meg énekel, nagybőgőzni is tud, de nem vonóval Kép, mint a '60 évek együtteseiben. Kb a zene is '50-'60 csak keményebben.

3 körül értem haza, Adri fennt volt 2kor anyu adott neki üvegből 1 kis tejcit és visszaaludt. 7 körül kelt legközelebb és rendes volt, mert egy picit visszaaludt mellettem, és utána is hagyott még 1 órát aludni. Nem sűrűn fogok elmenni szerintem ilyen koncertekre, biztos öreg vagyok hozzá, mert már nem bírom Kép Régen cigiztem, de most már nagyon nem bírom a füstöt. A melltartómat, meg a bugyimat is ki kellett dobni a szennyesbe olyan büdös volt, a cipőmet ki kellett volna dobnom a kukába. Legszívesebben beálltam volna egy fertőtlenítős zuhany alá Kép

Remélem megint rendes kislány lesz, mint tegnap, du is tudok pihenni.

Este jövök, ha hagynak.

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Halihó, mindenki nyaral (Csillán meg rajtam kívül)?

Csilla, én idén majdnem kimentem a Szigetre, nagyon vágytam már egy kis hangzavarra, de aztán belegondoltam, hogy milyen szokott lenni utána a ruhám, cipőm, és megijedtem... Kép No meg fáradt is voltam rendesen, nem hiszem, hogy hajnalig tudtam volna bulizni. Úgy rémlik, még a terhességem elején voltam egy Hiperkarma-koncerten, és nem bírtam a hangerőt, szabályosan rosszul lettem tőle...vagy a Marcinak nem jött be ez a stílus... Kép Kép Azóta csak Kaláka-koncertekre járunk...

Nálunk is jobb volt egy fokkal az éjszaka, 11-kor kelt a fiú, aztán csak 6-kor!!! Sőt még utána is aludtunk egyet.

Jó pihenést, vendégeskedést stb.! Azért írjatok!

Judit

Juc

Kép
juc14
 
 


Ja, és Csilla, mi az a pszichobilly? Jól hangzik! Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok, Marci már ilyet is tud!!! Csak mászni nem mászik...


Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Judit
Marci szuper ügyi!! Most csinálta először? Adri mindig feldühíti magát, hogy csak a hasán hintázik és nem halad 1 cm sem.

A napunk egész jól telt. Most nem adtam estére kúpot, kivácsi leszek az éjszakára. Vacsi közben bealudt, de a végére felébredt, ennek ellenére gyönyörűen elaludt egyedül.

Psychobilly: Rock and roll alapokon (nagybőgővel) korszerű keményebb zene, horrorisztikus szövegekkel. Mintha Elvist játszanának heavy metálban. "Ismertebb" külföldi együttesek: Nekromantix, Mad Sin

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Hali!

Csilla, ezt anyukáméknál csinálta először a héten, de azóta is szívesen próbálgatja. Meg végül is haladni is halad a földön,pl. mindig letornássza magát a habtapi-szőnyegéről a parkettára, csak éppen nem mászik négykézláb.

És az üléssel hogy álltok? Egy másik februári fórumba beleolvastam, ott már olyan szépen ülnek a babák. A tieitek is?

Babus, akkor neked nem okoz nehézséget a csecsemőápolás... Kép Meg tök jó lehet, hogy ilyen tapasztalt vagy, biztos nem aggódsz úgy mindenen, mint én. Vagy ez az ember saját gyerekével máshogy van?

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy eltűntem, de a párom itthon volt pár napig, és ez nálunk ünnep, mert rengeteget dolgozik -alig látom. Ígérem a héten többet írok majd Kép

Juc
Nagyon szép kis táblázatot kreáltál, hála érte! És Marcika milyen helyes lepedőakrobata Kép Mióta csinálja ezt?

Mi voltunk ma a Feneketlen tó-nál valami összenépi banzájon. Olyan vattacukros-kirakodóvásáros-sültvirslis buli. Három helyről üvöltött a zene, de Pannit nem igazán zavarta, nézelődött és csörgőzőtt ezerrel.

Viszont megtörtént a csoda: éjjel 11 órát kibírt szopizás nélkül!!! 8kor, evés után lefektettem alukálni. 2kor felsírt, én felvettem, megpusziltam, majd vissza. Ettől nagyon elkeseredett, ekkor elkezdtem simizni a hátát, ettől megnyugodott, majd 10 perc múlva elaludt reggel 7ig!! Eddig mindig megszoptattam, ha megébredt. Ha kitartó leszek, talán le lehet szoktatni az éjjeli kajáról, és a felkelésekről is Kép

Más: Ti hogy adjátok az őszibarackot a kicsiknek? Én simán leturmixolom. Anyukám szerint át kellene paszíroznom a rostok miatt.

Kép
itt a papa hasán garázdálkodok reggel Kép

KépKép
fanka
 
 


Szia, Fanka, nagyon virgonc csaj ez a Panni!

Barack: én is turmixolom, vagyis botmixerrel pépesítem kb. 2 másodperc alatt, de elég folyékony lesz utána, én nem látok benne rostokat. Eddig nem volt vele semmi gond, egy kicsit kakilazító hatású, de hasmenése nem volt tőle. A hétvégén viszont mi is kipróbáltuk a szilvát, na az jó volt, egy fél szilvától (almába keverve) akkorát kakilt, mint egy ház!!! Kukoricát ti már adtatok nekik? Úgy értem, vannak ilyen kukoricás csirkehusis konzervek, abból ettetek már? Hát spenótot?

J.

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Judit
Oké Adri is halad forogva, de ha vmit nagyon el akar érni oda akar "rohanni" Kép, de nem sikerül csak a hasán hintázik és kapálózik.
Ülés: Próbálgatjuk megtámaszva nagyon jól ül. a járókában megfogattam vele a rácsokat, hogy támaszkodjon, nagyon tetszett neki, de így is eldől, ha elengedi Kép
Spenótot evett, bejött. A kukoricás husis bébiétel nem jött be kétszer is próbáltam, tuti nem ízlett. A héten cukkinit fogunk enni, majd mesélek. Adri az előkostoló. Kép

Fanka
Panni még soha nem aludta át az éjszakát vagy ez nálatok is új dolog? Lehet én is megpróbálom a visszaaltatást szopi nélkül. Ma pl tuti nem lesz éhes, mert nem aludt be vacsi közben, tehát annyit evett, amennyit bírt.
Õszi: Először én is almareszelőt használtam, de sokszor megakadt a torkán a barack, ezért elkezdtem turmixolni, azt vettem észre így jobban is emészti meg. Szerintem a rostok attól még benne vannak, akkor nem lennének, ha csak a levét adnád. Elvileg a turmixolás attól nem jó, hogy tele lesz a kaja levegővel, és nem tanul meg nyamnyogni, rágni. A répát egyébként máshogy képtelenség úgy megcsinálni, hogy ne akadjon meg én már fokhagymanyomóval is próbáltam Kép A paradicsomot szoktam szűrőn átpaszírozni, hogy a mag ne menjen az ételbe. Szoktál főzőcskézni Panninak? Nem sokára megpróbálkozom a fagyasztással is, hogy télen ehessen barackot.

Jó éjt!
Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Juc
Megnyugodtam, akkor nem paszírozok Kép
PAnni csak a jövő héten lesz fél éves, így még csak a gyümiket és a répa-krumpli főzeléket eszi. Spenótot fogok holnap neki főzni, a husikkal még várunk egyelőre. Itt elég jó dolgokat találtam: http://freeportal.hu/babakonyha/

Lányok
Ezt egy barátnőm küldte e-mailben. Kicsit hosszú, de én halálra röhögtem magam rajta Kép


Az első 3 hónap szülés után:
- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lukon,amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
-van idegesítőbb hang, a táblán végighúzott körmöknél.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezentúl befogod.
- kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd miatt továbbra is csak ábránd marad...
- szörnyű dagadtnak lenni.
- nézed a vékony, feszesbőrű nőket.
- már nem szereted a vendégeket.
- sírsz, ha a tv-ben popsikenőcs reklám megy.
- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- van 70 dekás teli pelenka!!
- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- egész nap otthon vagy, mégsincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.



3-9 hónap
- úgy tűnik az egész nap egy végtelen szoptatás.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
- éhen fog veszni. . . nem eszik semmit ez a gyerek.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 5 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- a legjobb játék az, ami földhöz csapkodva elég zajos.
- a legjobb játék a pillepalack, a kád dugó lánca és a távirányító. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed egy reklámszatyorba sem férne be.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
- mindenen bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a wc-re is követ négykézláb.
-eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel. Mindezt szégyenérzet nélkül!
- valakinek te vagy az ISTEN!
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le, és kipakolni izgalmas.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a csöcsbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- egy baba nem nyeli le a szájában lévő falatot,
mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát!!!!!!!
- egy baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- egy baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan mint futóvadra lőni. . . .
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábon
- a homokózólapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a hullapelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a mikulás k. . anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból. . .
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nemlétező maszatot.

KépKép
fanka
 
 


Judit
A HIPP kuki, krumpli, pulyka nem jött be. Másban is van kukorica, attól még megette. Azt vettem észre, ami narancssárga (répás) azt megeszi. Alig várom, hogy a céklát is kipróbáljuk. Állítólag én a túrós céklafőzeléket imádtam a legjobban Kép Örülök, hogy bejött a szilva, mármint kijött Kép
Gyümölcsös bébiételeket szoktatok adni?

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Flames
Igen, eddig még soha nem aludta át az éjszakát. Vagyis volt már max 6-7 óra egyben alvás, de 11 órát még nem aludt át kaja nélkül. Szerintem, ha van erőd próbáld meg visszaaltatni. Én eddig soha nem bíztam benne, hogy sikerül, de ez tegnap erőt adott. Meg elhatároztam, hogy változtatok az éjszakáinkon, mert én már nehezen bírom az ébredéseket. A legnehezebb ebben a következetesség...

NA, én bedőlök az ágyba,
jó éjszakát Nektek Kép

KépKép
fanka
 
 


Csilla, milyen gyümölcsös bébiételre gondolsz? Amiben gyümölcs van gyümölccsel? (alma-barack, banán-alma stb.)? Mi adunk ilyeneket, ha nincs otthon friss gyümölcs, vagy ha útközben, "idegenben" kell ennie. Tényleg, a frissen elkészített gyümölcs meddig jó? Ti már csináltatok olyat, hogy összepépesítitek, kis dobozkába berakjátok, aztán irány a séta és a szabadban egy padon ülve eszik meg? Nem buggyan meg? Kép

Jó éjt mindenkinek, én is megyek, tegnap is olyan jó volt korán lefeküdni.

Judit

Juc

Kép
juc14
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Mi hajnali 5kor keltünk először, aztán 7.30kor. Először próbálkoztam a visszaaltatással szopi nélkül, de 9 óra alvás után ez már nemigen sikerült. Végülis jó éjszakánk volt Kép Most meg hétágra süt a Nap, de jó kedvem van !!!

Juc
Még nem vittem magammal házikotyvaszt, de tervezem, mert így elég nagy a röghöz kötöttség! Konzervet meg nem szívesen adok míg ennyi friss zöldség-gyümölcs van. Amúgy melyiket érdemes venni szerintetek? Melyikben van a legkevesebb tartósítószer, melyik ízlik a Törpéknek leginkább?

Lehet, hogy volt már róla szó, de ti merre laktok? Én a 11 ker-ben a Villányi útnál.

KépKép
fanka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: