Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Zsuzsa!
Hasi UH-val nézték?Mert ha hüvelyit csináltak megint elvileg már látni kellene.De szerintem már a hasin is lehetne látni.Annak azért örülök,hogy annak az idióta nőnek nem lett igaza.Ha valaki nem is terhes vagy méhen kívüli terhessége van,akkor sem így kellene előadni a dolgokat.Ez akkora bunkóság.Azért ne idegeskedj,mert annál rosszabb.Lehet,hogy rossz tanács,de miért nem mész el egy másik orvoshoz?Tudom,hogy nem ugyanaz a probléma,de annak idelyén mikor először mentünk meddőségi centrumba,oda jártunk másfél évig és csak hitegettek,hamar meguntam és mentünk tovább és tessék ott megmondták,hogy lombikbébink lehet csak,de rá egy évre már terhes voltam.Szóval először én is azt hittem,hogy bízhatok abban a dokiban,de csalódnom kellet.Most is olyanhoz járok akit azért az is érdekel,hogy velem mi van,nem csak a kötelező vizsgálatokat végzi el.Egyszóval NE IDEGESKEDJ!Én drukkolok neked.

Doren!
Én 12 hetesen voltam laborba,mert nálunk a védőnő adja a beutalókat,már csak azért is mert siófoki létemre Várpalotára járok dokihoz és ne kelljen ezzel is oda szaladgálnom.
Tök jó,hogy máj.20-ra vagy kiírva,öt éve akkor volt az esküvőnk.Engem ápr.26-ra írtak ki úgy ,hogy rászámoltak egy hetet,lévén első baba.
Második gyerkőcről annyit,nekem már most fáj a szívem érte,pedig még az első sem született meg.De sajna nekem ez csak álom,mert eddig sem velem volt a probléma,hanem a férjem spermái lusták egy kicsit,ezért kellet a lombik,és már most megkérdeztük a dokit,hogy a következőre hogy számítsunk,de azt mondta,csak ugyanígy lehet.A Norbi meg nem akar még egy ilyet végig csinálni,és azért őt is meg lehet érteni.Ezt is csak miattam csinálta végig,mert ő meg lett volna gyerek nélkül is,csak ne gyógyszerezzenek össze-vissza,mert akkor még azt hittük nálam van a hiba(vagyis az előző dokink azt mondta),de mikor egy másik orvos kiderítette,hogy a Norbi a hibaforrás,akkor szegényt nem hagyta a lelkiismerete,hogy miatta nem lehet gyerekünk.De amennyit vizsgálgatták.Nem csodálom,hogy megunta.Még az is lelkiismeretfurdalást okozott neki,hogy nekem kellet rengeteg injekciót kapnom,meg közben emiatt lett egy cisztám.De az a lényeg most már itt van a pocimban a tökmag és ha csak egy lesz,de akkor is lesz gyerekem.

Mindenkinek szép napot!
Andi
13+6

Kép
Kép
veráska
 
 


Szia Hello!

Azért nálam sem olyan rózsás ám a helyzet, amióta megtudtuk, hogy Tarhonya beköltözött, most volt először, hogy ilyen korán le tudtam feküdni. Egyszerűen képtelen voltam tovább ébren maradni, olyan hisztis voltam, hogy rossz volt rámnézni. Így történt a korai lefekvés, aminek meg is lett az eredménye: másnap mintha kicseréltek volna...
Már nagyon várom a 4 napos hétvégét! A munkahelyemen az év végi bónuszosztásig nem merem elmondani, így ott a szokásos napi 9-10 órát vagyok kénytelen lehúzni, ha ehhez hozzáadjuk az 1-1 óra utazást, máris nem vagyok olyan irigylésreméltó... Kép(
tarhonyanya
 
 


Veráska!

Én is jártam "lombikozni", pontosabban a hormonvizsgálatnál megállapították, hogy a peteérést segítő hormonomból túl kevés van, valami másból meg túl sok és természetes úton így soha nem fogok teherbe esni.
Fel is írt 2 féle hormont, persze elmondta, hogy ne csodálkozzak, ha mindenféle ciszták nőnek majd bennem. Persze nem szedtem be egyet sem, mert kicsit furcsa volt, hogy pl. petevezeték átjárhatóságot nem is vizsgáltak, csak egyből jöttek ezekkel a hormonbombákkal.
A munkahelyem miatt tul. képpen 3 hónapja kezdtünk el komolyan próbálkozni, és én lepődtem meg a legjobban, amikor a 2 csík megjelent a teszten. Azt az érzést biztos soha nem felejtem el!! (és úgy sejtem, ez még nem minden... Kép )
Szóval a lombik programról megvan a véleményem, és simán el tudom képzelni, hogy a második baba össze fog Nektek jönni csak úgy, minden beavatkozás nélkül!
tarhonyanya
 
 

 
 

Sziasztok!

Az az érdekes dolog, hogy elvben minden könyv azt mondja, hogy az első 10-12. hétben sokat pihenjen a kismama , meg aludjon amikor csak tud,DE azt olvasom nálatok sem egyszerűbb mint nálam. Én aludni tudnék akár napközben is 1-2 órát de napi 8-9 órát dologzom és mire hazaérek meg ha lefeküdnék, akkor meg éjszaka forgolódnék, így marad hogy este 9-10 felé fekszem csak le. Sajnos a munkahelyem sem olyan hogy el merném mondani a 12-13. hét előtt( amikor már elvben védettséget élvez az ember)mert hát leépítések környékén leendő GYES-es kismamának nem hiszem, hogy örülnek. Így mi is férjemmel még csak titokban örülünk, pedig 1-2 -szer úgy szeretném megosztani örömömet mással is. Mindegy a lényeg hogy szépen nőjjön/fejlődjön:-)

Lombikos kismamák/kispapák előtt le a kalappal. Nekünk 2 baráti párnál is 3-4 évek hosszas tortúrái után sikerült csak baba és amin ők végig mentek az sokszor ember feletti. De Ti látjátok csak igazán, hogy megérte, hiszen a 2006-os kismamák között vagytok:-)!
Mindenkinek jó egészséget!
Kari+9 hetes pocaklakó
kari
 
 


Szia Tarhonyanya! Kép

Hogyan jött ez a vicces név a bébidnek? Kép Hány hetes vagy most? Hányadik baba? Hát, akkor tényleg nem könnyű Neked sem. Tavaly előtt még én is dolgoztam javában, amikor a most 17 hónapos kisfiammal terhes lettem, és én is viszonylag későn tudattam a dolgot a főnökeimmel. Aztán még a 38. hétig melóztam... Szerencsére nálam az utazással nem volt gond, mivel a lakásunktól gyalog 10 percre van a mh. Kép Amúgy a korai lefekvés tényleg nagyon jó dolog, én is igyexem minél gyakrabban élni vele, csak hát nem mindig jön össze. Amúgy pedig - ezt ugyan Veráskának írtad - de mit jelent, hogy "a munkahelyem miatt tul. képpen 3 hónapja kezdtünk el komolyan próbálkozni"? Miért a munkahelyed miatt? Le akarsz lépni, nem szereted? Vagy vmi más? Na jó, nem faggatlak tovább! Kép

Sziasztok, Hello (9+3)
hello
 
 


Szia Hello!

A bébi, amikor megtudtuk, hogy beköltözött, kb. 3 mm-es lehetett. Vizuális tipus lévén próbáltam elképzelni, hogy mi az, ami ekkora, és valahogy ez ugrott be elsőnek. Azóta láttam képeket, szegény kis aranyos baba 3 mm-esen még kb. úgy néz ki, mint 1 sárkánygyík bébi. Kép
Ha minden igaz, holnap lépek a 10. hétbe. Akartam is kérdezni, hogy ez a 9+3, stb. jelölés tul. képpen a hetet+napot jelenti? Ezek szerint Te kb. május 25-27-i babás vagy?
Õ az első babám, és annyira, de annyira fel vagyok dobva, hogy csak na! Mindent, ami a kezembe kerül, elolvasok, naplót vezetek (úgy, hogy a kis Tarhonyának írom az egészet, majd 18 évesen a kezébe nyomom), és egyáltalán, nagyon fel vagyok dobva, hogy velem is megtörténhetett ez a csoda.
A munkahelyemmel pedig az történt, hogy 2 éve kineveztek, és ugye jött a dilemma: karrier, vagy család, és önző módon a karriert választottam, úgyhogy a baba kérdést jegeltük egy időre.

A fáradtságról pedig még annyit, hogy eddig sem voltam rossz alvó, de most szó szerint 1/2 perc alatt vagyok képes elaludni, szinte hallom, hogy sikítozik a szervezet a pihenés után... Jó Neked, hogy a munkahely ilyen közel volt, én ha nagyon igyekszem, akkor is min. 50 perc alatt érek be/haza, persze a metrón, villamoson és buszon soha nincs ülőhely, néha annyira émelygek+egyebek, hogy képes lennék leülni a földre is. Valahogy nincs ez jól kitalálva, mindenki azt mondja, hogy az első 3 hónap a legrizikósabb, meg hányósabb, mégis akkor vagyunk a legtöbb viszontagságnak kitéve. Olvastam régebbi levelezéseket is, a legtöbbször a nagypocakos kismamáknak sem adják át a helyet, úgyhogy azt hiszem, nem lehet egy szavunk sem... :/

Mindenkinek kitartás, még 1 nap és jön a 4 napos szünet!! Kép Kép
Tarhonyanya
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!Kép
Kari, olvastam, h Sz.Gy a dokid. Én csak jót hallottam Róla!KépEgyébként én vérvételre nem oda a fsz-r járok, hanem a dokim a 3.-on rendel és ott is csapolnak.
Hello, most tudatosul, Te is a 3.-at várod?Kép Mert akkor nem csak a 9+3 tekintetében egyezünk.Kép Hogy bírod a kőcök mellett a strapát?
Szerencsére az én 13 hós lányom irtó nyugis csaj, rengeteget alszik, így én is tudok. (és egyébként tényleg jó módszer ez hányinger ellen) A nagy meg már 7 éves, nem igényel intenzív felügyeletet.
További szép napot!
J.
9+3

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!

Tarhonyanya! Hát, erre nem is gondoltam, de így már nagyon ötletesnek találom ezt a nevet! Kép Teccik! Kép Kép A naplóírás is jó ötlet, bár nekem sajna ilyesmire bizti nem lesz időm. Igen, a 9+3 az terhességi hét + nap. Az utsó mensi első napjától számolva. Nekem az aug. 23-án (keddi napon) volt, így mindig hétfőnként töltöm be az egész heteket. Így vagyok most, csütörtökön 9+3. A kiírás napja meg valszeg május 30. lesz (a -3 hónap +7 nappal számolva természetesen). Én nagyon örülök, hogy most úgy vagyok terhes, hogy nem dolgozom! Nehéz ugyan a már meglévő gyerekkel (a nagyról most nem beszélek), de legalább nem kell folyton "idegeneknek" (ti. kollágáknak) számot adnom az érzéseimről, hogylétemről stb. Ez engem egy kissé nagyon fárasztott.

Judit! Igen, én is a harmadikat várom! A nagy fiam 14 éves, a kicsi pedig 17 hónapos. És jééé, tényleg napra pontosan egyezünk! Kép Na ez izgi!!! Igen, kicsit strapás a picivel egész nap (ő ezexerint nem olyan, mint a te kislányod), de mint írtam fentebb, így sem cserélném fel ezt az állapotot a munkahelyen kihordott terhességgel! (Vele az volt....)

Szép estét, Hello
hello
 
 


Sziasztok!
Hello és Judit, akkor én vagyok a 3. ember itt aki ugyan annyi pontosan mint Ti (9+4 ) mert nekem is augusztus 23.-án volt az utolsó és május 29-re vagyok kiírva. Lehet hogy Judit mi ha a babók is úgy akarják egyszerre leszünk bent a Schöpf-M-be. Persze addig még sok idő van:-)Örülök hogy jókat hallottál Sz. Gy.-ről:-)

Kicsit irigyellek Titeket, hogy már van 2 gyereketek. Mi is 3-at szeretnénk, de a pocaklakó még csak az első. Jó lehet nektek, mert tudjátok milyen vizsgálatok jönnek még, melyik -milyen lesz és nem utolsó sorban nem féltek annyira gondolom már a szüléstől sem.

Jó pocakosodást és kellemes hosszú hétvégét kívánok mindenkinek!:-)
Kari
kari
 
 


Sziasztok!
Akkor én 2 nappal lemaradtam Hello-tól, Judittól és Karitól, nálunk aug. 25.
Ráadásul azt olvastam, hogy az első babák szeretnek tovább időzni odabent.
Ti nem vagytok iszonyú türelmetlenek? Úgy érzem, soha nem jön el a május, hiszen még a tél sincs itt...

Ja, és még egy dolog hányinger ellen: natúr (Bakony) joghurt. Azt hiszem, ez használ valamit.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!

Én jövő tavaszra várom a babámat, csak már a 3. a sorban. Terveztünk 3. gyereket, de nem most, hanem 2-3 év múlva.

Van 2 fiam, Gábor most októberben volt 3 éves és a jövő héten kezdi az óvodát.
Danikám 10 hónapos és mire megszületik a legkisebb akkor is még csak 16 hónapos lesz. Ez természetesen azt jelenti, hogy nem fog még olyan magabiztosan járni, főleg nem időre az oviba, meg a piacra... hogy is várhatnám el egy alig másfél évestől.

Ez azt eredményezi, hogy az álmaim babakocsiját, amit most augusztus közepén vettünk kénytelen leszek eladni.

Próbáltam sok babakocsit, főként Pierre Cardint (2 félét) volt esernyőkocsim, meg valami kínai is és egyik sem vált be. Mikor a nagyot vártam, el voltam telve a kínálattal és (majdhogynem) megvettem az első babakocsit amit megláttam, persze megbántam, mikor megláttam az én álmaim babakocsiját. 3 évet vártam rá, erre kénytelen leszek eladni és lecserélni egy testvér babakocsira.
Ez egy Graco Quattro Tour babakocsi (bébihordozó nélkül) ami nekem nagyon bevált. Óriási bevásárló hálója van amibe minden belefér, vízszintesig dönthető a háttámlája, szép nagy tálca van a baba előtt amit a fiam imád. 2 pohártartó (cumisüveg) van a mama előtt is közte meg egy fedett rekesz amibe én a kulcsom, mobilom, aprópénzt szoktam berakni, mert így rögtön kéznél van minden. Sok szimpatikus dolog van még amit érdemes megnézni erről a babakocsiról. Én nagyon meg vagyok elégedve vele, és nagyon vigyázok rá.

A babakocsi összsúlya 9 kg, de elég nagy, ezért liftes, vagy kertes házba ajánlanám. A liftesnél is olyanba ami 6 személyes és nem 4, mert abba nem fér be.

Irány ár:
55000 Ft.
Fényképet fogok feltenni, ha megengeditek, ide.
Itt a weboldal amin bemutatják a babakocsit:
http://www.graco.co.uk/product/wheels/travelsystems/quattrotourts/
Az Interactive demo-ra ráklikkelve bemutatják a babakocsi tulajdonságát.

Jajj még egy ami fontos. Mivel április 26-ra vagyok kiírva áprilisban szeretném eladni, hogy addig is tudjak mivel közlekedni és csak a szülés előtt venném meg a testvérkocsit. Ezért is írtam inkább ide hozzátok, hátha érdekelne valakit így is.
E-mail címem a profilomban, de ide is leírom:
sasha@fw.hu

Köszi, hogy elolvastatok, boldog babavárást mindenkinek!

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Tarhonyanya!Ahova először jártunk(SOTE I.),nálunk sem kértek átjárhatósági vizsgálatott,hanem rögtön a hormonokat kaptam,de akkor még nem a lombik miatt,hanem csak úgy rásegítésként,ami +30 kg-ot eredményezett másfél év alatt.Aztán a lombik alatt +10 kg.Tehát a 60 kg-os verseny súlyomból 102 kg lett,szóval már vágásérett lennék,ha coca lennék.A másik intézetbe már kérték a vizsgálatot és kiderült,hogy mind a két petevezető el van záródva és csak 3-4 átfújás után váltak szabaddá.De honnan tudhattuk volna,hogy jó helyre mentünk-e vagy nem.Tudod azt szokták mondani "az okos a más kárán tanul,a hülye a sajátjáén".Csak az bosszantott,hogy már rég lehetne gyerekünk.A pihenésről meg annyit,én délután ha tudok alszom egyet és akkor jól vagyok,viszont éjszaka csak forgolódom.Meg hát ez a wc-re járás,mivel a tökmag rajta feszik a hugyhólyagomon,így 7-8-szor is kell mennem.Mire elaludnék már megint kell.Majd most lesz 3 napom és alszom napközben ugyanis amitől féltem bekövetkezett.Terhességi cukrom van és be kell feküdnöm a kórházba terheléses cukorvizsgálatra.Hát nem örülök neki.Meg ezután minden héten kell majd mennem tanácsadásra.Nekem az a sorsom,hogy megszenvedjek ezért a gyerekért.
Na sziasztok!
MINDENKINEK KELLEMES PIHENÉST KÍVÁNOK EBBE A 4 NAPBA!!!!!!!!!!!!!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet.
Én 3 és fél év sikertelenség, a Kaáli Intézetben 3. sikertelen inszemináció után spontán lettem terhes.
Minden vizsgálatra "túl korán" került sor nálunk.
A 30. napon volt egy vérvétel 1044-es HCG-t mutatott. Aztán két nap múlva egy UH (hüvelyi), amin terészetesen semmi nem látszott.
Csütörtökön fogok UH-ra menni, addigra 7+2 leszek. Remélem látnak valamit, mert szinte semmilyen tünetem nincsen.
Van már egy 9 éves kisfiam, és egész más volt a terhességem vele. Azt végig hánytam. Most néha émelygek, de nincs hányingerem. Egyszerűen olyan, mintha nem is lenne ott semmi.
A szúrkáláson kívül és a mellem növekedésén és érzékenységén kívül semmilyen tünetem nincsen.
Van köztetek esetleg olyan, aki ilyen "könnyen viseli" a terhességet?

wanga
 
 


Szia Wanga!

Nekem sem volt különösebb bajom, leszámítva, hogy állandóan ennék meg aludnék. Próbálom magam visszatartani, de nem mindig megy. A mellem volt még nagyon érzékeny, de most már sokkal jobb a helyzet.
Szóval van úgy, hogy olyan mintha mi sem történt volna.
Szerdán megyek a 12. hetes UH-ra, remélem minden rendben lesz. Drukkoljatok nekem.

Üdv mindenkinek

Andi
clair
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok, jó olvasgatni a topic-ot. Bár lehet, hogy részemről korai, mert még dokinál sem voltam, de úgy számolom 5 hetes lehetek.
Wanga: nekem sincs hányingerem, még a melleimen sem különösen veszek észre semmit. Az egyetlen tünet, az az, hogy néha feszül a hasam, meg egy kicsit bököd, szúrkál. Hívtam is a dokit, hogy ez normális e, azt mondta, hogy igen.
Egyébként most szerdán megyek dokihoz először, igaz még fiatal terhesség lehet az enyém, de azért megnyugtat, ha már doki is látott...
veraa
 
 


Clair Kép
Jó túl esni az első 12 héten. Nálad biztosan minden rendben lesz.
Nekem még ez annyira hihetetlen. El sem hittem a vérvételig.

VeraKép
Köszi a megnyugtatást!
Én is így voltam ezzel. Elszaladtam a dokihoz, mert papíron szerettem volna látni, hogy IGAZ, és tényleg gyermeket várokKép

Ezek szerint, nektek sem volt hányingeretek.
Na, ez jó hírKép AKkor lehet élvezni is a terhességet???

wanga
 
 


Üdv Mindenkinek!

Hogy vagytok? Látom, vannak kivételezettek is, akiknek nincs hányingerük a nap 24 órájában! Kép A magam részéről már nem is emlékszem, hogy milyen érzés, ha az ember nem émelyeg non-stop. Eddig azzal bíztattam magam, hogy eddig még mindenki kibírta, stb... Ráadásul ma a főnököm is ballábbal kelt, ha beszélek vele, szegény kis Tarhonya egyből rúgkapál és szaltózik a hasamban. (nem érzem, csak a lelki szemeimmel látom, hogy már őt is kiborítja ez a hárpia)

VeráskaKép
Soha nem gondoltam volta, hogy a SOTE I-en ilyen felületesek, én eddig tényleg csupa jót hallottam róluk! Vígasztaljon az a tudat, hogy most valaki épp édesdeden alussza békés kis álmát a hólyagodon. Kép Kép

Lányok! Jár valaki a MÁV kórházba?
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!

Ma voltam az első rendes ultrahangon. Hát fantasztikus érzés volt látni a picit. Sajnálom, hogy a férjem lebeszélt a video kaziról, így csak képem van, de legközelebb biztos viszek. Szóval a kicsi: 56mm és ma pont 12 hetes.

Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra

Andi
clair
 
 


Clair!
Gratula az UH-hoz. Négy hetente szoktál menni?
Mi az, hogy első rendes UH? A többi milyen volt? Nem rendes?

wanga
 
 


Szia Wanga!

Azért mondtam, hogy rendes, mert az első kettő kb. fél percig tartott és egy pici ultrahanggal nézett meg a doki ami korántsem adott olyan részletes képet. Először a hatodik héten voltam, akkor még csak egy petezsákot lehetett látni, utána meg a 10. héten, már 19mm volt, de én sokat nem láttam akkor, csak hogy ver a kis szive.
A mostani volt a tk. első UH szűrés ahol megnéztek mindent -láttam a kis lábát is- meg megmérték a tarkóredőt. Szemben velem volt egy TV amin mindent láttam. Csúcs érzés volt....
Legközelebb a 18. héten megyek az lesz a genetikai az AFP-vel együtt, de lehet, hogy nem bírom ki addig és elmegyek majd egy 4D-re

Szép napot mindenkinek

Andi
clair
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap volt nálunk a védőnéni és kellemesen csalódtam benne (írtam előtte hogy neten olvasgattam + 1-2 barátnő mesélt, hogy náluk elég rosszindulatú öreglány volt a védőnő, így féltem egy kicsit Tőle). Kedves volt, elmondott mindent ami fontos lehet,alapos volt és lényegretörő. Csinált gyorsteszetet a vizeletből, vérnyomást, súlyt mért és már ment is. Ha minden alkalom ilyen lesz akkor nem panaszkodhatom:-)

Andi
Nagyon jó érzés lehetett látni a babát:-) Már én is nagyon várom,hogy láthassam, mert jövőhéten szerdán megyek majd. Engem 5 hetesen, 8 hetesen nézett meg röviden, de most lesz a 11 hetesen a nagyobb vizsgálat.

Állítólag nagyon jók a 4 D Uh-ok, csak sajnos nem túl olcsók és hamar be kell jelentkezni, mert nagy tömeg van mindenhol.

Tegnap védőnő ajánlotta a vérből való Down-kór vizsgálatot is, amit Bp-en 2 helyen végeznek. Szerintetek van értelme vagy elég az Uh vizsgálat?

Mindenkinek szép napot és jó egészséget!
Kari

ui: Nekem kezd elmúlni a hányingerem és az állandó álmosság, meg egyre jobban eszem is, így lehet benne valami, hogy a 12 hét felé megszűnnek ezek, bár még csak 10+3 vagyok.
kari
 
 


Jó reggelt!
Kari!
Nekem a korom miatt (36) genetikára kéne mennem (magzatvíz, vagy lepény vizsgálatra), de nekem is azt mondták, hogy ez a vérvétel megfelel ennek, és megúszom a harakirit.
Csak járj utána gyorsan, hogy szeretnéd-e, mert a 12. hét körül le kell vetetni az első vért. Asszem 2 vérvétel van, és a második után kapod meg a leletet. 25.000 Ft-ba kerül.
A novemberi Kismamában van erről bővebben is.
Ha te nem vagy még 35. éves, nem volt betöltött 3 hónapos terhesség utáni vetélésed, és nincs a családban kromoszóma rendellenességgel született, akkor nem kell ezeket megcsináltatni. Ja, és ha jó az AFP. Akkor a genetikai UH elég.
De ezt a doki (a Te esetedet, kórelőzményeidet figyelembe véve) úgyis megmondja.

Húúú, de tudományos voltam.
Ez azért van, mert én rettenetesen félek a hasba szuritól, és mindent elolvasok, hátha valami mással megúszhatom Kép

wanga
 
 


Wanga nagyon szépen köszönöm az infókat!

Elvben én nem vagyok benne az igazán kockázatosba, mert 27 éves vagyok és semmi betegség nem volt a családban, de mivel első gyerkőc, meg különben is próbál az ember óvatos és elővigyázatos lenni ezért szeretnék elmenni. Elég drágának tűnik de most a baba egészsége a legfontosabb.
Időbe még beleférek de akkor SOS-ben keresem őket. AFP nem csak a 16-18.héten van?

Szép napot!
Kari
kari
 
 


Kari!
Én is arra gondoltam, hogy ha az AFP-t megvárjuk, akkor lecsúszom a vérvételesről. De a hasbaszurisról nem, mert azt félidő körül csinálják. Legalábbis így emléxem. De most inkább a vérvételes felé orientálódom, mert félek a szuristól. Ma rá is kérdezek a dokira, majd megírom, mit mondott.

wanga
 
 


Sziasztok,
elutaztunk erre a hosszú hétvégére, meglátogattuk nagymamit. Kicsit hosszú volt az út is, hét órás, de jól bírtuk valamennyien.

Andi, kitartást! Túl vagy a kórházi bentléten? Mi az eredmény?

Üdv az újaknak.

Wanga, persze, hogy lehet élvezni a terhességet. Sőt! Én az émelygések ellenére boldog vagyok. Az elsővel is imádtam terhesnek lenni, és alig vártam, hogy újra átéljem ezt az állapotot. Igaz ennek a picurnak kicsit rossz az időzítése (a mi szempontunkból), de ha ő most kívánkozik a világra akkor most jön.

Felébredt a fiam, majd később jövök,
Doren
9+5

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok! Szeretnek csatlakozni hozzatok ha lehet! En aprilis 27.-ere vagyok kiirva! Nemetbe elek a parommal!
Mar evek ota szerettem volna babat es most bejött!Mindennel boldogabb vagyok!
Nem tudom,hogy normalis-e,hogy nagyon felek attol,hogy egeszseges-e a babam!Mostanaba mindenhol dankoros gyerekeket latok!Tv-be,utcan...!
lehet,hogy csak azart mert ettöl felek??
Az orvosom azt mondta,hogy minden rendbe van!!
Csak itt nincsen olyan sok ultrahang!
De azzal együtt elvezem a terhesseget!Mar jo nagy pocim van!Ami furi masok szerint!?!
Mar nagyon varom!!!
Sziasztok! Csuszi
csuszi
 
 


Sziasztok Kép
Tegnap voltunk UH-n. Az eredmény: 1 db 9 mm-es babakezdemény, és dobog a szíve.
Olyan boldog vagyok
Jövő csütörtök vérvétel és vizelet.
A képek:
http://img.tar.hu/wanga/img/17359254.jpg#3
Szerintem ugyan nem sok minen látszik rajta, de olyan jó nézegetni Kép

Kari Kép
Rá sem kellett kérdeznem a dokira, magától ajánlotta fel a lehetőségét ennek a vérvételes szűrésnek. A 11-12. héten lesz az első vérvétel, és a második vérvétel meg a 12. heti tarkóredő vizsgálat alapján dönti el, hogy szükség van-e a magzatvíz vizsgálat, vagy biopszia elvégzésére.
Szerintem Te is kérdezz rá. Azt mondta, hogy régebben is volt már ez a vizsgálat, csak nem itt csinálták, hanem Londonba kellett kiküldeni, és ezért nagyon-nagyon drága és hosszadalmas volt.
Megtudjam Neked hol csinálják?

Csusza Kép
Ne aggódj, inkább valóban az lehet a baj, hogy ki vagy már erre hegyezve. Mert természetes, hogy aggódsz. Mindenki aggódik. Nincs több Dawn kóros baba, csak most jobban észreveszed.

wanga
 
 


Sziasztok Kismamák!

Képzeljétek, tegnap voltunk UH-n, és a kis 2,5 cm-es Tarhonya úgy kalimpált a kezével, mint akinek más dolga sincs egész nap! Dobogott a kicsi szíve, integetett, és a doki szerint épp a "plafonon" feküdt hanyatt. Én meg csak vigyorogtam, közben meg folytak a könnyeim...
Este annyira örültem, hogy még a hányingerem is alább hagyott. (na jó, benyomtam vagy 1/4 kiló savanyú káposztát, meg egy halom héjjában sült krumplit is)

Wanga, Kari Kép
A hasbaszurisnak van egy csomó kockázata, a vérvételes drágább, de a babára legalább nem veszélyes. Már olyat is olvastam, hogy a TB jobban támogatja a hasbadöfést, mint a sima vérből down-kór szűrést, ezért előszeretettel döfködnek jobbra-balra. Persze tisztelet a kivételnek.

Mindenkinek jó hasnövesztést mára!
T.
tarhonyanya
 
 


Tarhonyaanya!
Gratula Tarhonyához (micsoda találó név Kép)
Én is örülök, hogy megúszható a harakiri. Igazából nagyon félnék tőle. Ha lehet, akkor kiküszöböljük.
Te hány hetes vagy?

wanga
 
 


Szia Wanga!
Ha szigorúan a naptárt nézem, akkor 10+2, a doki azt mondta, hogy 9-10 hetes, szerintem is kicsit később készült a gyerkőc, mint a 28 nap számtani közepe. Szóval kb. 10 hetes.
És Te?
Azt is olvastam, hogy ezek a kis picike yodák naponta kb. 1 mm-t nőnek ilyen korban.
Mondjuk tény, hogy az első UH óta, ahol összesen 4 mm volt (ekkor kapta a Tarhonya nevet is), döbbenetes a változás. Kép

T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Doren!
Köszi az érdeklődést,ma jöttem ki a kórházból.Az eredményeim tökéletesek,semmi jel ami arra utalna,hogy valami probléma lenne a cukrommal,de azért diátáznom kell,biztos ami biztos.Hát mostanában nem szeretnék visszakerülni.Azok az ágyak olyan kényelmetlenek,hogy pihenni rajtuk képtelenség.Na meg csütörtökön 2 óránként vettek vért,gondolhatod milyen a karom,meg hogy fáj.Meg ettől a kórházi diétától éhen lehet pusztulni.De azért egy jó dolog azért volt,mert megmozdult a tökmag.Pénteken egész délelőtt mocorgott.

Kedves Csuszi!
Nekem is rettentő nagy már a pocakom.Én ápr.26-ra vagyok kiírva.Nekem azt mondta a dokim,hogy kétszer akkor mint amekkorának kellene lennie a kora szerint.Szerintem minden kismama fél és aggódik,hogy minden rendben legyen a tökmaggal,főleg ha ti is sokat vártatok rá.De azért de ideskedj minden rendben lesz meglátod.

Tarhonyanya!
Gratula Tarhonyához!

Üdv az újaknak!Tök jó hogy egyre többen leszünk!

Szisztok!Mindenkinek kellemes hétvégét!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!
Tarhonyaanya Kép
Én 7+2 vagyok. És szörnyan boldogok vagyunk. Nagyon régen vártunk erre s babára.

Veráska Kép
Köszi az üdvözlést Kép
Miért voltál kórházban?

Van esetleg valaki, aki a Tétényi úti Szent Imrébe jár?

wanga
 
 


Sziasztok,

bocs a belekotyogásért (remélem, hogy a jövő héten már "hivatalosan" is írhatom: igen, 2006. nyarán lesz még egy kisbabánkKép)

Wanga, Kari
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=19720
nézzétek meg, pont ma olvastam ezt a cikket. (down-szűréssel kapcs.)

Üdv:
Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Én sem vesztem el, csak most kicsit sokat dolgoztam. Gyorsan visszaolvastam mindenkit.

Kari
5 hetesen, UH-n mit láttak? Mert szerintem amikor én voltam, akkor is kb. 5 hetes lehetett és 4 mm-es felritkulást láttak 12 mm-es endometriumban.

Wanga
Bocsi, hogy ilyeneket kérdezek, de neked mikor volt az utolsó vérzésed? Lehet, hogy egyidősek vagyunk, nekem szept. 10. volt.

Hétfőn megyek UH-ra, már alig várom.

Nov. 1. óta rókakoma sűrűn látogat, állandóan émelygek. De rossz így a családnak főzni!

Sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Én eddig úgy számoltam, hogy a 12.hét végén vagyok, de most néztük a védőnővel, hogy még csak a 11.hét végén. Máj. 22 re mondták a szülés időpontját.
Tök jó, minden alkalommal, ha itt olvasgatok- tanács, tapastalat, stb - tehát figyelek, és olvasom Tarhonyaanya nevét, teljesen megkívánom a tarhonyát, úgyhogy megyek, és csinálok egyet. Kép
Egyébként mindenkinek gratula!

satuk
 
 


Sziasztok, jó reggelt Kép

VerusKép
Köszi a linket, elolvastam. Benne van a Kismama újságban is, azt meg a férjem vette meg, pont emiatt a cikk miatt. Tényleg sokkal szimpatikusabb, mint a harakiri. És szerencsére még időben vagyok.

ZsuzsaKép
Nekem szeptember 14-én, úgyhogy tényleg egyidősek vagyunk (majdnem, 1-2 nap eltéréssel)
Ez lesz az első UH-d?
Óriási élmény. Már dobog a szíve. Illetve az egész izécske lüktet Kép
Engem elkerül a róka szerencsére, úgyhogy nem okoz gondot a főzés, vagy a kávéfőzés, vagy ilyesmi.

SatukKép
A május az egy jó hónap, a kisfiam (9 éves) május 23.-én született. Nagyon jó volt, hogy nyáron volt ipi-pici, sokkal könnyebb volt kezelni. Sokat lehetett vele sétálni, és levegőn lenni. Egyszerűbb volt az élet. Ez a baba is nyári lesz, én - elvileg - júniusban fogok szülni.

wanga
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni, ha megengeditek!
Jelenleg a harmadik babánkat várjuk, elvileg április 30-ra kell érkeznie. A két nagyobbikunk már kinőtt a babakorból, 7 és 5 évesek lesznek a jövő év elején.
Szerencsére úgy néz ki, hogy a hányingeres időszakon túljutottam, ahogy a nagykönyvben meg van írva, a 12. hét után mintha elvágták volna.

Szép napot mindenkinek!
Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Verus!

Lehet, hogy mi ismerjük egymást?
Remélem gratulálhatunk a héten! Kép

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


AncsaKép

Hát persze, hogy!!Képremélem a kérdésed végére egy kacsintós szmájlit akartál tenniKép
Gratulálok Hármaskához!Kép Megnéztem Timit és Tomit a profilodban, szépek és nagyok!Kép

Szia, és nagyon örülök Neked!

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Voltam ma UH-n, és az örömtől sírva fakadtam, amikor meghallottam a kicsink szívverését. A Babuci 7 mm-es, a terhesség kora 6hét (4 nap). Legközelebb 12.19.-én kell menni, akkor leszek a számítások szerint 12 hetes. Az émelygés még mindig megvan, most a meggylé jön be nekem nagyon és a pirítós.

Mindenkinek szép és nagyon boldog estét kívánok!

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 


Sziasztok!
Keveset vagyok gép elött, sajnos, így ritkán tudok írni. Szóval nemrég még arról számoltam be, hogy semmi hányinger, és még orvosnál sem voltam, csak a teszt mutatta a pozitív eredményt. Azóta voltam dokinál, korán mentem (5 hetes) így még a szívhangot nem tudta megnézni. Jövőhétre hívott vissza, akkor leszek 7 hetes... A hányingerről annyit, hogy kár volt elkiabálni, a legrosszabb az, hogy tejre, joghurtra gondolni sem tudok, és a gyümölcsöt sem kívánom. Száraz kekszen, pirított kenyéren élek. De azért nagyon boldog vagyok...
veraa
 
 


Sziasztok,
Zsuzsa, Veraa gratula.
Zsuzsa, akkor most már megnyugodhatsz. Feleslegesen riogattak.

Én közben "kiváltottam" a kiskönyvemet, de a laborvizsgálatokra még nem kell menjek, mert a védőnő nem írta ki, a doki meg azt mondta, a köv. alkalommal elég lesz, ami két hét múlva lesz. És képzeljétek, ugyanolyan a kiskönyvem, mint két évvel ezelőtt... (sárga) és a kismama mintapéldánya is még 2002-es Kép

Az émelygéseim még nekem is megvannak, estére teljesen kikészülök. Most a 11.hétben vagyunk, van aki azt mondja a 12.hétig tart, a védőnő szerint amíg meg nem mozdul, de ha ez sem jön be, akkor végül is csak kilenc hónapig kell kibírni... Kép)

szép napot,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ma voltam az első UH-on 7 hetes vagyokKépMár van egy 2 éves kislányom úgyhogy nagyon boldogok vagyunk, hogy kistestvére születikKép
Egyelőre elég rosszul érzem magam állandóan émelygek és álmos vagyok de a korábbi terhességemnél is ez volt 4 hónapig úgyhogy még elég sokáig ki kell bírnom.Én az uzsokiban fogok szülni, mindenkinek szép és boldog pocakosodást kívánok!
Kriszti
babszem27
 
 


Sziasztok!
Szeretnék hozzátok csapódni! Én szegedi vagyok.
Ma vagyok 10 hetes és egy napos terhes az UH szerint, de a mensim szerint máj. 17.-re írtak ki-a rendetlen ciklus.... Kép
Holnaphoz két hétre megyek genetikai UH-ra, jövő hét hétfőn még előtte a terhesgondozóba.
Az első UH-n hathetes volt babóca, akkor 5,3 mm magas volt, és már dobogott a szíve, igaz, én még nem nagyon tudtam kivenni... Kép Egyébként ő az első babánk!
Tünet? Semmi, azon felül, hogy még a teszt előtt nagyon fáradékony voltam. A melleim a férjem szerint nőttek, de egyáltalán nem feszülnek, és egyelőre rókakoma is elkerült. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Most vagyok 5 hetes, a dokihoz jövő hétre jelentkeztem be. Mi a második babánkat várjuk, kisfiam októberben volt 1 éves.Egyelőre semmi bajom nincs, bár az elsővel is problémamentes volt az első 12 hét. Kicsit félek, hogy a kis korkülönbség miatt hogyan fogok boldogulni velük.
laki
 
 


Sziasztok újabb kismamik,
Laki, én is sokat gonodolok arra, hogy hogyan lesz majd, mikor meglesz a kicsi, mivel a fiam (januárban lesz két éves) egy örökmozgó. Egyenlőre nem fogad szót, mindent megért, de csak azt hallja meg, amit akar. Edzem magam, hogy a következő két-három év lesz nehéz, és nagyon-nagyon reménykedem, hogy utána könnyebb lesz Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem. Ennek az az oka, hogy kicsit kinyiffant a szervezetem. Múlt hétvégén kezdtem, amikor minden kijött belőlem még a víz is. Most már jobb a helyzet visszaálltam a napi egy-két hányásra, de csak pirítóson élek szinte. Az orvos azt mondta, hogy ha megint minden kijön 3-4 nap kórház infúzió az én és a baba érdekében. Amennyire gyengus vagyok eljutottam arra a pontra ha ez kell hát legyen. Tudtok hasonlóról? Õ mit csinált?

Juca

tjuca
 
 


Üdv az újaknak? És hol vagytok régiek? UH képeket akarok látni!!!

Juca

11+3

tjuca
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyorsan elolvastam a 6 napi elmaradásomat:-)
Nagyon köszi mindenkinek az infókat és tanácsokat:-)!
Képzeljétek voltunk UH-n és hatalmas 52mm-es kicsi pocaklakó mozgolódott a magzatvízben. Mindene normális azt mondta a doki , így kezdek egy picit megnyugodni, meg állítólag már 12.hét felé egyre kisebb a vetélés kockázata is.
Most 11+4 naposak vagyunk.

Infókat szereztem. Istenehgyi úton van ahova érdemes menni vérből való szűrésre és 28.000 Ft-ba kerül.4D UH vizsgálat+ vérből való szűrésnek az ára ez. Nekem a védőnő is nagyon ajánlotta.
Állítólag nem ártalmas a babáknak akár 2-3 hetente is lehet Uh-ra menni, ha úgy jön ki a lépés. A fejlődés mostani szaksszában nézik úgyis többet utána már csak 5-6 hetente.
Hányingerem nem tudom Ti hogy vagytok vele de kezd tova szállni és egyre jobban vagyok.

Voltam fogdokinál, háziorvosnál is a kiskönyvbe beírtak és a háziorvos EKG-ra is elküldött. Titeket is elküldtek, vajon ez is kell, ezen csodálkoztam?

Remélem mindenki jól van, pocakosodik!

További szép napot mindenkinek és kellemes hétvégét!
Kari
kari
 
 


Sziasztok Lányok!

Régen jártam erre. Elvileg ma vagyok 9+0 az első UH szerint, mensi szerint viszont 10+1 lennék. Kedden megyek következő orvosi vizsgáltara, akkor kapok mindenféle beutalót. Sajnos a rosszullét engem sem kerül el. Az 5. hét óra tart. 2 hét émelygéssel, szédelgéssel telt, aztán 2 hete már hányás is van. Reggelente hányok, igazából nem tudom, hogy mi jön ki. Vagy víz vagy tea szokott előtte lenni. Aztán napközben elvagyok, keveset tudok egyszerre enni, igazából sosem tudom, hogy mit fogok két perc múlva megkívánni, ha egyáltalán megkívánok valamit. Közben a szédelgés még megvan. Szóval elvagyok már 4 hete a rosszullétekkel, remélem, hogy már csak 3 hétig tart. Kép Azért nagyon boldog vagyok a kis Maszatommal. Kép

Betti
9+0

Betti
betti73
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: