Új privát üzeneted érkezett!

Kuha,
Tündéri a Gergő, ezek a szemek! Kép
Minike 13-án lesz 6 hónapos.

Tünde,
Hát bevallom, két fiú mellett a sikítás, mint olyan számomra ismeretlen Kép De barátosnémék lányai produkálják rendesen Kép

Uxi,
Amíg kialakult Mini napirendje, nálunk is voltak néha "visszaesések", de 2 hós korától tartja. és nálunk ő alakította ki, szal nem tudom, hogy. Nálunk is az ucsó kajcsi előtt van a fürdetés, ez kb. 8-kor és fél9-9 körültől már ágyikó.
És hogy néz ki Emi napja általában?

Pusz, megyek mert paris krumpli a menü és sztem érzi Dávid, az a kedvence és már reklamál Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Hurrá! Ízlett az alma! Olyan ügyin leszopogatta a kanálról! Vigyorgott hozzá ezerrel, valószínű látta rajtam, hogy micsoda mérföldkőnél vagyunk és én milyen izgatott vagyok. Ma 3 kanállal simán letolt, holnap is ennyit adjak még?
Szerintetek hogy lehetne eltenni sütőtököt a fagyasztóba hosszabb távra? Főzzem meg előre, úgy praktikusabb?

Nagyon cukik a képek!

Gabuska,
A Corában van megkötős body, igaz csak hosszú ujjú. De több színben 2-ével tartják, nagyon jó ára van és tényleg cukik. Ja és 12 hóig van méret belőle, megkötősből én csak kisebbeket láttam.

Dóri,
Mi beleférünk a kenguruba overálban is, igaz állítható a hátán a bőség. Én szeretem, esőben csak ebben+esernyő tudom vinni úgy, hogy én is élvezzem. Igazából a babakocsi fóliáját ki sem próbáltam, az nem szimpi, hogy az alatt pülledjen. Akkor inkább ki sem vinném.

Kata,
Kúszáshoz gratulálunk! Vasaló ügyben nem akarlak elkeseríteni, nekem is ilyen van. Hamar elmúlt a varázsa...
Egyébként a miénk nagyon gyorsan melegszik, folyamatosan lehet használni. Nem rossz ám, én szeretem. Csak vasalni utálok, mamarobotnak érzem magam már kb. a 10. pelenka után...

Üdv,
C3PO (én szeretem a Star Warst)

KépKép
KépKép
jdora
 
 


LLL: (szerintem többek között) ez is divat lett. Nekem úgy ahogy vannak nem szimpik az összes kiadványukkal együtt, meg az egész bagázs. A megnevezés is, hogy "szoptatási tanácsadó" titulus sem tetszik. Szintén privát vélemény.

Dóri
Vendég
 

 
 

Sziasztok!Kép

Kuha!Kép

Nagyon helyes kispasas Gergő, Lívike puszilja bár szegény nincs túl jólKép
Hát jól sejtettem én h nem a foga henm a torkijaKép
Nem is kapott szurit és most várni kell mi lesz, ha nem lesz betegebb akkor még a héten megkapja vagy jövő hét elején.

Viszont sajnos a hétvégénk ugrott.
Nem megyünk wellnessezni, de nem baj mert még én sem vagyok jól igazán.

De úgy sírt Lívi anynira sajnáltam őt.

Most kezdhetem az orrszívást bár még nem folyik neki de hátha már fent be van dugulva, meg a Cebion cseppek, meg egy kotvasztott egyveleg amit a dokinő írt fel neki.

Most lehet kevesebbszer jövök, addig vigyázzatok Ti is magatokraKép

Ja sütőtököt szerintem szeretni fogják, majd meséljetek és én 3 napra csinálom neki meg + ami megmarad azt a spázban hagyom és eláll még 1 hétig kb. de látni úgyis ha már fonnyad.

Meg én pici tököt veszekKép

Puszi Nektek!!!

Jó kotyvasztástKép

Mea
mea
 
 


Uxi!

Én Zitát utoljára éjjel 11körül etetem, álmában, cumisüvegből! Ez nekünk nagyon bejött, ha rajta múlva, sokszor még reggel 9kor is durmolna. De én csúnya anyukája elkezdem vele a napot fél 9kor, különben sehogy se jönne ki az esti kaja fürdés után.
Ti voltatok kórházban a kúp miatt?

Ma megint volt ebéd előtt banán egy kis tápival higítva, és most már tudom, hogy ízlett neki! Itt volt az 5 héttel idősebb barátnője is, ő is benyakalta, szóval jó napunk van!
3. napja kapott banánt kóstolóba, mikor kaphat többet? Holnap már próbálhatom a sütőtököt?

Zitát ma odaültettem a tükör elé, én meg elbújtam a háta mögé, hogy ne lásson. Nagyon tetszett neki a kiscsaj, akit látott, jó nagyokat vigyorgott rá, még mondta is, hogy "hheeeeeöööööö".

Jdora Kép
Én is szeretem a sci-fi-t, mi az a C3PO? Én a pelenkákat csak 1x vasaltam ki, amikor megvettem, az első mosás után. Most már csak Apa ingjeit éri a vasaló talpa.
Vendég
 


Mea!

Gyors gyógyulást mindkettőtöknek, apára vigyázzatok, legalább Õ tudjon Titeket ápolni!

Mi az a Cebion cseppek, olyan sokan írtátok már!?
Vendég
 


Jdora!
Köszi az infót!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Mea!

Jobbulást Lívikének! Biztos hamar túllesz rajta, olyan erős baba. Kép

Tünde! Kép
Az C-vitamin, babának adható.
Vendég
 


Havtunde,
C3PO protokolldroid a Csillagok háborújában. Eredetileg otthoni munkára fejlesztette Anakin Skywalker.
Vasalni már szerintem én sem fogok sokáig. Csak a pelus olyan kemény anélkül, a dr.néni meg azt mondta, még ne használjunk öblítőt a Bogyónak.
Mea,
jobbulást!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Aha.
És kell adni? Te adod Vikinek?
Vendég
 


Tünde,
R2D2 barátja C3PO Kép (a két robot-barát a Star Wars-ból, ha angolul kibetűzöd-számozod, minnnyá beugrik).
A tükörben Mini is szereti, amit lát Kép
Zita már tud csücsülni? na nálunk az nem megy...
ha nem volt gond a banánnal (hasfogó9, akkor már kaphat többet is. és sztem holnap nyugodtan próbáld a sütőtököt!
a Cebion cseppek C-vitamin készítmény, én őszintén megmondom, akkor adom, amikor nagyon csuklik a lelkem, mivel savanykás.

Képzeljétek, én meg tegnap jöttem rá, hogy Dávidnak vmi hiányzik, mert már nem fogadta olyan szívesen a pépes dolgogat. Hát beletettem a gyümijébe gy kis kekszet (babakekszet), ami olyan lett, mint a puha piskótatészta és csak úgy nyomta befelé!

Dóra,
Tudom ám, ez csak az újdonság varázsa, de kihasználom, amíg tart Kép

ja és Zozo,
ez is tartja jól a meleget, eddigi teszteléseim során legalábbis Kép

Mea,
Gyógyuljatok! remélem, hamar túllesztek rajta, így a terápia alapján talán annyira nem vészes a szitu, és jó hogy időben kiderült!

A Wellness-ről jut az eszbe, járt már valamelyikőtök a Kolping hotelben? Egy kis tavaszolást kértem Apától a HÉF-re, és most gyűjtöm a tapasztalatokat!

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Dóra!
Miért ne használjatok? Volt vmilyen bőrirritációja?

Ez az Anakin jó fej lehetett, ritka pasi, aki megkímélné a csaját a házimunkától... Kép
ismerem ám az igazi sztorit is!
Vendég
 


Zita!
Köszi az infot a tanácsadókkal kapcsolatban. Jómagam csak hallottam róluk a topikban, akik kihívták fizettek is érte, tehát akkor val.szeg ha házhoz mennek akkor kell fizetni nekik. Én egyszer írtam e-mail az LLL-es honlapra, segítséget kértem, de még csak válasz sem érkezett. Nálunk vidéken egyébként nincs ilyen, mint ahogy korábban írtam nálunk ezt a feladatot a védőnő végzi.
Gyere máskor is, én szeretem a hozzászólásaidat!
Angi
cipó
 
 


Dóri,
Mi kimondott babaöblítőt használunk Mini cuccainak, és a Brendonban lehet kapni (sztem tök olcsó, 380 pénz egy lityi koncentrátum) és nem csak öblítő, hanem lágyító is. Ja és kellemes az illata, mi csípjük Kép
pankata
 
 


Kata!

Zita szépen tartja a magát ha ül, de természetesen még fogni kell.
Az a babakeksz akkor nem búzalisztből van, hogy adjátok?
Melyik kaját próbáljam először kiváltani gyümölccsel?
A tejpépeket lehet adni?
Vendég
 


Jdora!

Mi a gond az öblítővel, allergiás a gyereked? Ha nem, akkor szerintem nyugodtan használj (max sensitive-et), semmi baja nem lesz tőle. Én se nem mosom külön Viki ruháit, se nem sterilizálok. Kép Az egyedüli, amit a mosással flancolok, hogy ne szemcsés legyen a mosóporom, hanem folyékony. Aztán slussz.
Vendég
 


Tünde,
Hipp babakeksz, 6 hós kortól adható és ha jól olvastam, öko-liszt van benne Kép
Én gyümit uzsira szoktam adni.
Van tepép már 4 hós kortól, de az vízzel készíthető, tehát van benne tejpor. ha nem allergiás, lehet adni. Pontosítok Kép Én adtam Kép

Nagyon ügyi a Zita, na nálunk ez még nem megy, eldől mint egy kis zsákocska, pedig félfekvésből felhúzza magát, aztán továbblendül, meg a lábacskái érdekesek úgy tűnik Kép
pankata
 
 


Kata!

Zitát is fogni kell, nem ül egyedül!

Ebédre mit adtál először, és mikortól?
Vendég
 


Akkor is ügyi, nnna KépKépKép
Először én ebédre almát adtam, utána almát krumplival, aztán sárgarápa-krumpli, sütőtök-alma, sütőtök-krumpli, paradicsomos krumpli. Szóval az volt a lényeg, hogy mindig legyen egy régi íz az újhoz.
pankata
 
 


ja és mi olyan 3 és fél hósan kezdtük (két hétig csak almalé, aztán jött a pürés és onnan már nem volt megállás)Kép
és amikor kiváltottuk az ebédet, akkor jött az uzsira kóstoltatás.
pankata
 
 


Aha.
Banánkrumpli.... uff, ez nem hangzik jól!KépKép
Vendég
 


Dr.néni védelmében, ő akkor mondta ezt, amikor Nóri újszülött volt. A hülye én vagyok, aki ha nincs babanet lehet, hogy 18 éves koráig nem használok öblítőt a cuccaihoz. Na jó, azért ez erős, mármint magamra nézve. Szóval nem is vasaltok, lányok?
Jó megúszós társaság! Csatlakoznék.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Tünde
és a banán-alma??? Azt általában csípik Kép

Dóra,
én vasalok Kép Most meg pláne Kép
pankata
 
 


Sziasztok!Kép

Jöttem mégisKép

Viszont szurikát nem kaptunk mert piros a torka Lívinek.
Ja ezt írtam, de úgy láttam jobban volt ma mint tegnap.
Aludt ma 3x napközben isKép

Én délre megint sütőtököt+krumplit csináltam de már adok a délutáni előtt 2-3 kanálka almát isKép

Mindent imádKép

mondjuk Lívi még a szirupokat is megeszi simánKép

Nemhiába ilyen szép gömbölyűKépKépKép

Kuha!Kép

Te mész talira végül???

Én nem, mert jövő hétvégén megyünk el wellnessre, mivel most nem jött összeKép

most tök jó idő van, mennék hozzátok ha nem lenénk betegekKép
Csak maradjon ilyen idő, akkor jövő héten egyik nap tutiKép
Ok?Kép

Mea
mea
 
 


Jdora!

Én ugyanazzal a mosóporral mosom Zita cuccait, mint a miénket, és a mi felnőtt ruháinkkal együtt. És már 3 féle öblítőt használtam, nem volt semmi gond, csak az illat miatt.
Vasalás meg kizárva! Inkább itt töltöm a maradék időt!!! Kép

Mea!
Kár, hogy nem jöttök a talira, nem akarok egyedül tápis lenni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szegény Zitámnak jó kis hasgörcse volt este, asszem a banánt hanyagoljuk egy darabig.
Próbáljak mást, vagy várjak még?
Vendég
 


Tünde!

Ne aggódj, én, mint szimpatizáns ottleszek. KépKép
Vendég
 


Dóri! Kép

Tök jóóóóóó KépKépKépKépKép
Vendég
 


Havtünde!Kép

Hát max, ha párom el tudna vinni csak ő meg dolgozikKép
Ezért nem hiszem h eljutok...
Sajnos, pedig már úgy megismernék mindenkit.
Talán ha majd Lívi 20 leszKépKépKép
Na jó viccelek csakKép

Mea
mea
 
 


Ezt nem bírom ki, hogy ne rakjam fel a tegnapi első "etetés" folyamatát. Először én adtam, majd együtt fogtuk a kanalat. Szeretném, ha észrevennétek, hogy a végén Nóri már egyedül eszik. Azt nem sikerült elkapnom, ahogy megmeríti a kanalat, de remélem elhiszitek, hogy így volt... He-he.
KépKépKépKép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Dóri,
ez az arc Kép Hát ez nagggyon jó! Én elhiszem KépKépKép
pankata
 
 


Jdóra!

Nórika nagyon ügyes!!! Mit adtál neki enni?

Tán nekünk is kéne egy táblicsku, nem tudom, kinek mekkora a csemetéje!
Vendég
 


Ebédre kapott Zita egy kis sütőtököt, hát nagyon ízlett neki, nyitotta a száját!
Ebből mikor kaphat többet? Tehát mikor válthatom ki az uzsonnát?

Természetesen Nórikát nem tudtuk überelni. KépKépKép
Vendég
 


Képzeljétek, ma már ki is nyitotta magának az üveget. Holnap meg majd azt mondom, hogy ki is vette a szekrényből. Na jó, leálltam...

Tünde,
Hipp almát kapott ma is, meg most ez lesz egy hétig, kb. Ma is ízlett, pár kanállal kapott, de szerintem evett volna még többet is belőle, pedig előtte rendesen szopizott. Egyenlőre ilyen keveset kap, jól elhúzzuk a hozzátápit, ha a tejcim engedi. Nóri tegnap volt 5 hós.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Sziasztok!

Nem fogjátok elhinni, de még mindig szarakszik a netünk. Tegnap - ma semmi nem volt, örülök, hogy ezt meg tudom írni nektek, azt sem tudom, meddig lesz még.

MEa!

Talira mi sem megyünk, mert nekünk csak a hétvége jó. Kép

Remélem, azért lesz időm (és lehetőségem)mindenkit visszaolvasni.

Kép
kuha
 
 


Lányok!

Hol van ma mindenki?
Szabadnapotok van?
Buliztok?
Kép
Vendég
 


Tünde, Kép
Mi hármasban csináltunk progit délutánra, amíg apa dolgozott, nagyot sétáltunk és játszótereztünk, szupi volt Kép
A tábli jó ötlet, én szívesen beválallom, bár még nem tudom, hogy kell csatolni, de rájövök Kép Időm az engedi Kép
Szóval a szokásos adatokkal?
Név, baba neve, szül. ideje, tesók. Vagy legyen benne más is?
Aki benne van az őszi vagy a nyári tábliba, azt ki tudom szemezgetni. Aki nincs, az légyszike dobjon meg az adatokkal. Kép
Akkor csináljuk meg?

Dóra,
Mikor fog főzni magának Nórika? Kép Bár én már nem lepődök meg semmin, egy másik topikon az egyik lány babája 5 hós korától bilizik.

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Kata!

Szerintem az is legyen a tábliba, hogy mikor kezdtük a hozzátápit.

Nekem ez az 5 hós bilizés kicsit meredek, egy nagy baromság...
Sztem mindegyikünk tudná biliztetni a gyerekét, akinek ugyanakkor kakil a gyereke. Zita pl most nyomja. Hallom, érzem... csak épp bilink nincs. Inkább pelenka, mint bilisuvickolás (ebben a korban természetesen)!
Kép

Adatok:
Zita 2005.09.23. Győr, 3740gr 52cm első bébi
hozzátápi 15 hetesen
Sztem ha elmented képnek, tudod csatolni. Én nem próbáltam, csak tippelek.

Tünde és Zita 15+5
Vendég
 


5 hósan bilizés???

Nahát ez érdekesKép

Ma még sütőtököt kap Lívi, holnap meg répuci+pici krumplitKép

És ti mit adtok ma?Kép

Mea
mea
 
 


Tünde,
én is vmi ilyen technikára gondoltam, csatolásilag, majd próbálom Kép
Ez a kép szenzációs Kép

Ja és még véletlenül sem követendő pl-ként írtam az 5 hós biliztetést Kép, engem is meglepett, egy ici-picit Kép

Mea,
Jól vagytok? átment a torokgyuszi Livin? és Te hogy vagy?
Én ma cukkinis tésztát adok paradocsommal (üvegeset), mert nem volt időm főzni, nemrég jöttünk meg a nőgyógyitól Minivel (Nem ő volt a paciens Kép)

Pusz,
Kata
pankata
 
 


ja és oké, írjuk bele a hozzátápi kezdetét is, akkor osszátok meg velem, légyszike Kép
pankata
 
 


Nálunk megint sütőtök lesz, Zitának pár falat, anya meg felfalja a maradékot.
Ezek a képek most készültek, kukucsolósat játszottunk:
KépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ilyen ritkán járok, de ez a kurv@ internet!!! Szétvet az ideg, dec 22-én kötötte be az új szolgáltató, és azóta b@sz@kszik az egész. Hol van, hol nincs. Általában nincs. Persz kijönni még mindig nem jöttek ki, pedig már vagy 8-szor telefonáltam, meg levelet írtam stb. Kép
Az előző szolgáltatóval nem volt semmi gond, már lassan kezdem megbánni, hogy váltottunk. Kép

Mea!

Tegnap elkezdtem adni a sütőtököt, nagyon bejött Gergőnek. Én nem 3-4 kanalaztam, rögtön megette azt az adagot, amit csináltam.
Ma is azt kap, pláne, hogy olyan jó hatalmasat kakilt tőle.. Kép

Hogy vagytok? És Lívike? Remélem, már javultok.
Gergő is puszil ám Titeket.

Kata!

Én is szeretnék a tábliba bekerülni!!!
Adatok:

Gergő 2005. 09.03, Budapest-Kútvölgyi Kórház, 3700 gramm és 57 cm. Első bébi.
Hozzátápi 14 hetesen.
Köszi!


Ja, és mondtam már nektek, hogy Gergő újabban köpköd??? Nagyon tetszik ám neki!

Kép
kuha
 
 


LÁnyok!

A Ti babáitok hogy bírják az etetést? Nekem Gergő mindig belaszik a végére . Már nem a tápszeres etetésre gondolok, hanem amikor kiskanállal adom neki a fincsa hamit.
Jó, nem mondom, mert általában majdnem mindet megeszi, de lehet, hogy a végére elfárad?
Látnotok kéne, már csukva van a szeme, látszik, hogy "kómás", de a kiskanálra még nyitja a száját, és megeszi, ami rajta van.
Aztán eljön az a pillanat, amikor már nem reagál a kiskanálra sem, akkor már tök mélyen alszik.

Ilyenkor meg megy a para, hogy úgy tudjam kivenni az etetőből, hogy ne ébredjen fel, amíg elérek vele a kiságyik. Nem szeretem ugyanis, ha ebben a hordozóban alszik el.

Kép
kuha
 
 


Kuha,
nekem ilyen tapasztalatom még nincs, Zita még csak kóstolgat tápi előtt.
Ma is nagyon bejött neki a sütőtök, totál beizgult, amikor elkezdtem adagolni neki.
Te már kiváltasz egy kajálást teljesen?
Vendég
 


Kuha,

Na bealvás az nálunk sincs, de a köpködés ma bejött. Olvasott Téged és megirigyelte Gergőt? Kép Most végeztem a konyha felsuvickolásával, merthogy az tetszett nek igazán, hogy brummog és közben forgatja a fejét. És az a baj, hogy nem bírtam megállni nevetés nélkül, na ez olj volt a tűzre Kép

De emlékszem, Ádika csinált ilyet anno.és én sem szerettem, ha az etetőszékben aludt el, de őt simán át lehetett vinni, nem ébredt meg.
pankata
 
 


Tünde!

Igen, nálunk úgy tűnik, sikerül kiváltani az ebédet, legalábbis 3-4 napja annyit eszik, hogy utána nem éhes. Először próbáltam cicire tenni, de nem kellett neki, azóta meg nem is próbálom. De gondolom, hogy nem éhes, mert különben vadul jelezne, hogy "hé, én még enni akarok"!!! Kép

Kép
kuha
 
 


Kata,

én mindig olyan nevetek a Mini sztorikon. Eléggé vizuális típus vagyok, így könnyen magam elé képzelem. No és persze gondolom ez vár majd rám is!
Vendég
 


Tünde,
ja és ha még látnád hozzá azt az elégedett pofiját is Kép

Lányok, kérem az adatokat a táblicskuhoz Kép
Készül, bár még nem tudom, hogy fogom ide bevarázsolni Kép

Kata
pankata
 
 


Sziasztok!
Tegnap Leon 150 tápit evett meg üvegből a 100 cici után.....de még ette volna, ha lett volna.
Mennyi a max. amit egy baba ehet (4,5 hósan), szerintetek?
Ilyenkor még kéne adnom?
Noelnél ilyen probléma nem volt, a max. amit evett az a 160 volt.
Tegnap csináltam neki almapépet, hát nem mondhatnám, hogy odavolt érte!
Ma megint megpróbáljuk, hátha jobban fog ízleni.
Na megyek is etetni.
Pusz: Barbi

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi!

Sztem ha túleszi magát, azt kibukja. Kidurranni nem fog. Kép
Az alma Zitának se jött be. Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: