Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szia EgcsiKép Ujra egy topikban vagyunk, azért ez nem semmiKép

Szöszi
Te aztan jol megszenvedted az éjszakat!

Kinga
Szoritok a ZH-hoz!

Van valaki, aki velem egyidös, ugy a 12.hét körül jar?
BabanyulKép! Merre vagy? Te is kb a 12. hét körül jarsz, igaz?

Szép estét és kevés hanyingert kivanokKép
Süncsi
süncsi
 
 


SüncsiKép
Bár mindenki átköltözhetne egy hasonló topikba hamarosan az eddigi székhelyünkről.Kép

Egcsi
egcsi
 


Na,mizujs lanyok?Kép
Nagy felfedezest tettem a mai napon:tudok meg rosszabbul lenni.KépHuuu,ez mar dofi.Es most ugy nez ki egy kis megfazast is osszeszedtem,faj a torkom is.De a legnagyob baj az az eves.Nem megy.Ha nem eszek oklendezek es rosszul vagyok.Enni nem birok,ha eszek hanyok.Kozben szedelgek es valahogy minden bajom van.Elkepzrelheto,hogy ez meg igy lesz 10 hetig mig megmozdul?
Jo hir:az utobbi par napban nem verzett az orrom.
Na,segitsetek,mondjatok valamit mit egyek.Mert mar otletem sincs,allandoan probalkozom,de semmi sem jon beKép

Ennyi panasz mara.Nalatok mizujs?Mikulasra keszul mindenki?
Egcsi!Kép
Mi volt a laborban?Eredmenyek mar megvannak?

Kellemes szep napot Nektek es jo etvagyat!
szoszi
7+4
szoszi
 
 

 
 

+Szöszi+Kép
Hát nem irigyellek! Próbáltad már a sós kekszet v. hideg tejet még mielőtt kibújsz az ágyból?
Nekem elég felszínes hányingereim vannak, egyenlőre.
Laborban voltam, 2 óra várakozás után lecsapoltak egy lavór vért és holnap mehetek az eredményért + belgyógyászat.Kép
Papi reggel olyan édes volt, azt mondta, hogy vigyázz MAGATOKRA! Majdnem elolvadtam.Kép

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok LÁnyok!

HÁnyinger? Az nekem is van. De szerencsére komolyabbra még nem fordult. Csak a folyamatos rosszullét.
Én a véres dolgokat egész jól megúszom majd. CSak 15-e környékén megyek. Anyósom a vérellátóban dolgozik, így nem kell majd várni órák hosszat arra, hogy lecsapolják a véremet. Egyes vizsgálatokat ott elvégeznek, a többit meg ők viszik át az megfelelő helyre.Kép

Nekem egyébként a hideg ásványvíz kortyolgatva jön be a rosszullét ellen. Egész hatásos!Kép

Timi
Névtelen
 


TimiKép
Te szerencsés!Kép Ma reggel már én is azon bánkódtam, hogy nincs egy fél protekcióm sem. Mikor fél 8-kor megláttam a tömeget a labor előtt, majdnem dobtam egy hátast!Az enyém volt a 30-as sorszám és mikor bementem két óra hossza múlva, láttam ott embereket 67-essel is. Szerintem még minidg ott ülnek. Azt nem tudom hogy oldották meg, mert elvileg csak 10-ig van vérvétel.

Egcsi
egcsi
 


Mondjuk ez elég mocsok dolog. Mert ugye vért éhgyomorra vesznek. Ha tőlem délben vennének éhgyomorra vért, én ottmaradnék...Kép Reggel sem garantálom, hogy nem ájulok el.Kép

Timi
Névtelen
 


Szoszi!

Valahol azt olvastam, hogy a friss gyömbér nagyon jó a rosszullétre, bár én annyira utálom, hogy szerintem egyszuszra kitenném az egész napit. Egy másik helyen azt olvastam, hogy a enyhén hideg cukor mentes limonádét ajánlják. Ezt már jobban innám.
Nálam - ahogy már írtam - a Magne B6 jött be. Eddig minden reggel ébredés után bevettem a bogyóimat. Ma egy kicsit ellustálkodtat, tettem-vettem és iszonyú rosszul lettem. KépGyorsan bekaptam a bogyót és 15 perc múlva már üzemképes állapotba kerültem. Kép
Patikában vény nélkül kapható.
babar
 
 


Szöszi!

Nekem a piritos kenyér jött be ici-pici margarinnal és megsozva (mert allitolag ilyenkor fontos a so).
En is atéltem egy hétig kb. amit Te: fejfajas + hanyas + megfazas.
En a sok teatol mégjobban hanytam, ezért inkabb meleg levest ettem egy idö utan, csinaltam zacskos levest, de csak a levét ettem.

Az én hanyingerem mar enyhül, tényleg nem vészes, egész jol kibirhato. Ugyhogy van remény!Kép

Süncsi
12+1Kép
süncsi
 
 


Sziasztok!

Most kezd idegesíteni, hogy nincs semmi rosszullétem. Ez szerintetek valami negatív? Kép
Süncsi, köszi a szorítást, asszem, összejött a ZH. Majd hétfőn derül ki. Kép

Chello, hol vagy?Ha nem bánod, Téged tekintelek a Pocitársamnak, mivel majdnem ugyanakkorák a babák.
Puszi, Kinga Kép
nyinike
 
 


Sziasztok!

El is felejtettem, pedig meg akartam dícsérni a keszthelyi kórházat: itt nálunk a kismamáknak külön időpontja van, amikor mástól nem vesznek vért, így nem kell várni.Ez tökjó dolog.
Pussz, Kinga
nyinike
 
 


Barbara!Kép
Magne B6-ot,mar a tervezes ideje alatt is szedtem,miota terhes vagyok az orvos javaslatara emeltem az adagot2*1-re.Tenyleg jo,kevesbe fajt a pocim tole,de attol meg emelygek.
Bar most jelentem delben tudtam enni egy keveset,rogton utana aludtam egyet,bentmaradt a cucc,ugyhogy most jobban,szinte jol vagyok!
Suncsi!Kép
Az volt a reggelim...es jol csak a so esett beloleKépBiztato hogy Te mar jobban vagy.Bar meg az is 4 het...
Kinga!Kép
Ne izgulj,a baratnoimnek egyiknek se volt kutya baja sem.Embere valogatja.Pl a novereim mindketten hanytak,fuggetlenul a baba nemetol(van ilyen is olyan is)ugyhogy nem tudom mi alapjan kapja el az embert,de ne izgulj,attol meg nagyon is terhes vagy!Kép
szoszi
7+4
szoszi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk dokinál és megállapította, hogy 7 hetes terhes vagyok, hallottuk a pici szívhangját, teljesen elérzékenyültünk.Kép

Az új dokim szimpatikus volt, őszintén bevallotta, hogy nem az orvos, hanem a szülésznő és az anyuka végzi a nagyobb munkát a szülésnél, ez nekem tetszett, mert így is van. Biztosan választott szülésznőm lesz, majd megyek baba-mama klubba, hogy megismerjem őket, persze nem most, majd ha lesz pocim.

Mi sem birtuk ki és elárultuk a kistesótKép

Vérvételen ma voltam, nekem szerencsém volt, mert a Műszaki Egyetem rendelőjébe kellett mennem és max. 10 percet vártam. A karomon pedig nem látszik semmi!

Nekünk már megvannak a nevek is. A férjem biztos benne, hogy ismét kislányunk lesz, azaz Emma. Kép

Hányinger:
Amit ajánlottak a többiek: gyömbéres tea vagy gyömbér szörp, cola (pedig nagyon egészségtelen), MagneB6, keksz, vagy más vitaminra áttérni. Egy barátnőmet a hányingere miatt bekellett fektetni egy kis infúzióra, arra elmúlt a panasza. Mások azt mondják, hogy lelki oka van a rosszulléteknek, nem szabad túlzottan aggódni, idegeskedni a baba miatt és el kell fogadni a terhességgel járó változásokat (fizikai, lelki).

Na ezeket az okosságokat nem én találtam ki, ezeket anno nekem mondták, így nem kell 100%-osra venni.

Vizsgázóknak hatalmas kalappal, tudom, milyen nehéz álomkórban felkészülni bármiféle vizsgára!!Kép Sajnos a tanárokat nem érdekli, hogy te éppen terhes vagyKép

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Szia Kinga!

Itt vagyok csak fogorvosnál voltam. Hát nem egy nagy élmény hányingerrel ott tűrni, hogy turkáljanak a szádban. Jövő héten is mennem kell és még utána is mert van 1-2 fogam amit rendbe kell tenni.

Megtiszteltetés, hogy Pocitársak vagyunk.:-)))

üdv.
chello
chello
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi:grat a picihez és köszi, majd kihúzom valahogy a vizsgákat, legfeljebb ágyastól megyek. KépAz Emma édes név, a másik lányodé mi?

Szia Chello!
Még jó, hogy ilyen lelkiismeretes a Pocaktársam, így nekem is eszembe jutott, hogy el kell mennem fogorvoshoz. Kép Hogy bírtad ki kisvuk nélkül? Nekem a fogorvosi fúró hangjától és szagától baba nélkül is hányingerem van...

Tényleg, mit szeretnél, fiút vagy lányt? Én jelenleg meg vagyok róla győződve, hogy lánybabám lesz.

Ha én most belegondolok, hogy máskor ilyenkor kezdtem el sminkelni az esti bulihoz, majd reggel még képes voltam felkelni... Ez olyan távoli most Kép Mindjárt elalszom. Kép És reggel nem tudok felkelni. Aztán még mindenféle tennivaló közt is elalszom.

Te hol laksz, Chello? Néztem a profilodat, de nincsen benne.

Egcsi:Nekem most azt találta ki a Pocipapa, hogy Kangamama és Zsebibaba.

Puszi, Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi:grat a picihez és köszi, majd kihúzom valahogy a vizsgákat, legfeljebb ágyastól megyek. KépAz Emma édes név, a másik lányodé mi?

Szia Chello!
Még jó, hogy ilyen lelkiismeretes a Pocaktársam, így nekem is eszembe jutott, hogy el kell mennem fogorvoshoz. Kép Hogy bírtad ki kisvuk nélkül? Nekem a fogorvosi fúró hangjától és szagától baba nélkül is hányingerem van...

Tényleg, mit szeretnél, fiút vagy lányt? Én jelenleg meg vagyok róla győződve, hogy lánybabám lesz.

Ha én most belegondolok, hogy máskor ilyenkor kezdtem el sminkelni az esti bulihoz, majd reggel még képes voltam felkelni... Ez olyan távoli most Kép Mindjárt elalszom. Kép És reggel nem tudok felkelni. Aztán még mindenféle tennivaló közt is elalszom.

Te hol laksz, Chello? Néztem a profilodat, de nincsen benne.

Egcsi:Nekem most azt találta ki a Pocipapa, hogy Kangamama és Zsebibaba.

Puszi, Kinga
nyinike
 
 


Szia Kinga!

Hát igen, meg kell csináltatnunk a fogainkat. Én már két hónapja szenvedek az egyikkel de tegnap végre megvolt a gyökértömés és jövő héten betömik. Szerencsére tegnap nem fúrtak csak tömtek így kibírtam bár nem volt kellemes. A többi fogammal valszeg csak januárban megyek vissza hátha már jól leszek.

Én nem érzem, hogy fiú lesz vagy lány de a lényeg, hogy egészséges legyen. Egyébként Budapesten lakunk.

Mikor mész legközelebb uh-ra?

Puszi,
chello
chello
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a doktorbácsitól!

Ma jött velem a férjem is, mert ha dobog a pici szíve, azt neki is hallani kell.
Ultrahanggal nézett doki, először közölte, hogy már van embrió, és már négy miliméteres!Kép De még a szívét nem látja. Aztán elkezdett keresgélni, ráközelített, és hoppp ottt dobogot tündér kicsi szíve. Ekkor még csak láttuk, mondta a doki, hogy a nagy négyzet közepén figyeljem a kicsi négyzetet.Kép A férjem jobban járt, mert ő a doki monitorját figyelte, és ott pirosan villogott a szíve a babámnak.Kép Aztán meg átállította a doki a dolgokat, és akkor már hallottuk is. Vert nagyon hangosan!Kép Jó volt a szívverése, 120-at vert.Kép Imádom!!! Most már igazi babánk van!!!!Kép

Kiírta a vérvételt és a belgyógy. vizsgálatot a doki, de csak 15-én megyek. Nem kell elsietni a dolgokat!Kép

Timi (aki most repkedne az örömtől, ha nem lenne padlón a hányingertől)
Névtelen
 


Szia Chello!

Uh-ra december 22 előtt megyek valamikor, aztán már csak február 23-án, ha jól számolom. Tudod, én most egyetemre járok és meg kell próbálnom az iskolához is alkalmazkodnom egy kicsit. De tökjó orvosom van, segít, hogy ne legyek szoros időpontokhoz kötve. Szeretem ezt a minikórházat, mert itt mindenki ismer mindenkit, én ráadásul a gyerekosztályon dolgoztam önkéntesként. Kép

Most amúgy rettentően sírós vagyok, a baba apukája ugyanis olyan dolgokat vágott a fejemhez, hogy jobbnak láttam rögtön szakítani. Most zárcsere, minden, nem hiányzott ez nekem, de egyik barátnőm szavaival élve: Aki ilyenkor képes ilyen szemét dolgokat művelni, az még csak nem is normális. Kép
Szegény kis Zsebibaba meg is ijedt, hogy ővele most aztán mi lesz, de megnyugtattam, és énekeltem neki, hogy őt azért továbbra is imádom. Kép

Te mikor mész Uh-ra? Amúgy én legszívesebben mindig mennék, mert annyira tetszik, ahogy dobog a szíve!
Készültök már a Mikulásra?

Na, most elszaladok gyorsan a könyvesboltba, mert megígértem a húgaimnak, hogy elmegyek az előre megrendelt drága Harry Potterért.
majd még jövök,
puszi, Kinga
nyinike
 
 


Kinga, milyen egyetemre jársz?

Nagyon sajnálom, hogy Apuci így viselkedett Veled, nem a legjobb időzítés. Azért remélem kibékültök mert a babának apára is szüksége lesz.

Én általában kéthetente járok uh-ra, jövő héten lesz megint esedékes, valszeg kedden megyek védőnőhöz és csütörtökön uh-ra. Már alig várom.
Nálad biztos néznek majd nyaki redőt karácsony előtt mert kb. a 12. héten szoktak. De vigyázz mert utána lesz AFP és genetikai uh. és az azt hiszem a 16. héten Te meg csak februárban mész.

Megvetted a könyvet?

puszi,
chello
chello
 
 


Szia Chello!

Csak gyorsan, mert itt toporzékol a barátnőm, hogy menjünk már: én ma vagyok 6 hetes és 2 napos, úgyhogy szerintem pont szilveszterre esik a 12.hét, és az AFP is is csak február elejére, de majd átszámolom, meg úgyis azon gondolkodtam, hogy a baba lesz az első, nem a suli, inkább lógok, hogy gyakrabban lásson orvos. Tényleg, Te pontosan mennyi idős is vagy, mármint babaügyileg?
Írok majd később, puszi, Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok!

En lassan befejezem mara a munkat és megyek haza, otthon var a haztartas...

Kinga!
Kivanom, hogy jol alakuljanak a dolgok a paroddal, ugy ahogy Neked a legjobb!

Zsuzsi!
Most néztem csak meg a képet a profilodban, nagyon aranyosak vagytok együtt!

Nekünk még nincsen igazan jo ötletünk a nevre, de az apukaja mar elnevezte a babankat Dömperkének. Egyelöre igy hivjukKép

Szép hétvégét mindenkinek!

Süncsi
süncsi
 
 


Kinga!

Én is ma vagyok hat hetes és két napos. Viszont nekem a 12.hét január 14-re esik...asszem Kép

Timi
Névtelen
 


Kinga, ha mi Pocitársak vagyunk akkor nem lehetsz 6 hetes. Én 8 hetes és 5 napos vagyok, nem lehet, hogy 8+2 vagy? Nekem karácsony után telik le a 12. hét és így január 25-re esik az AFP és neked is mert csak 2-3 nap van köztünk. (kinek is a javára?). Nekem okt. 5-től számolják a terhességet. Neked mikor volt meg utoljára? Hú, én ezekbe a számolásokba fogok beleőrűlni.

puszi,
chello
chello
 
 


Sziasztok Kismamák,
Engedjétek meg, hogy csatlakozzam hozzátok, végre egy topik, ahol "fiatal" anyukák vannak!
A 12.hét végén járok ( szia Süncsi!!! ), a héten megvolt a nyaki redő vizsgálat is, mindent rendben találtak. Egyébként második babánk lesz ő, van már egy 5 és fél éves Dani fiúnk.
Látom, szinte mindenkinek van gondja a rosszulléttel...Sajnos, én sem úsztam meg, lefogytam több mint 5 kg-ot, és kórházba is kerültem a kiszáradás miatt. Mostanára valamivel enyhült a dolog, de még most is elviselhetetlen. 4 hétig teljesen ágyhoz voltam kötve, pl. a fiamért egy hónapja ma mentem először az oviba...De bízom benne,hogy karácsonyra teljesen elmúlik majd! Nekem egyébként semmilyen hányinger elleni praktika nem vált be, minden orvos a B6-ra esküszik, ezt literszámra kaptam az infúzióban, de semmit nem használt. Egyelőre ez az állapot határozza meg a napjainkat.
Mindenkinek jó egészséget kívánok, és boldog babavárást!
Borcsa
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


TimiKép
Nagyon irigyellek! Én is akarom hallani és látni ahogy dobog a kicsi szíve!Kép

BorcsaKép
Üdv közöttünk! Hánykolódásmentes napokat mihamarabb!Kép

Ma elég jól voltam és nekiveselkedtem az ablakpucolásnak. Na nem vittem túlzásba, csak a konyhában pucoltam meg. Én adventi gyertyagyújtogatás helyett ablakot pucolok, minden héten egyet. Karácsonyra készen is leszek!Kép
Egyenlőre a hányás elkerül, de takarékon émelygek egész nap. Rá se bírok nézni a régi kedvenceimre, mint a csoki és a mákos dolgok, ami nem olyan nagy baj. Viszont a kefírt azt öntöm magamba!Kép
További jó hétvégét!

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Úgy vagyok 6 hetes és két napos, hogy annyi idős a baba. A terhesség meg ezek szerint 8 hetes és két napos. Direkt felhívtam megint a dokit, mert kezdtem belezavarodni, és elmesélte, hogy október 8-tól számolják a terhességet, így az 8 hét+2 nap (ma már 3 nap), de a baba az ennél két héttel fiatalabb, azaz 6 hetes és 2 napos (tegnap). Na, asszem, valahogy így. Úgyhogy valóban ugyanannyi idős vagyok, mint Te Chello, és 3 nap a Te javadra, ha végre sikerült két számot kivonnom egymásból. Vagy megint nem? Kép Akkor Te mikor leszel 12 hetes, Chello?
Asszem, hétfőn besétálok a dokihoz és megkérem, hogy legyen olyan jó és számoljon nekem előre, mert ez meghaladja az én képességeimet. Kép
Kérdezted, hogy milyen egyetemre járok: A Vszprémi Egyetem Georgikon Mezgaz. Tud. karán vagyok GAZDASÁGI Agrármérnök. Ezt azért emelem ki, mert tiszta röhej, hogy binominális egyenletrendszert és Markov láncot simán számolok, majd szegény gyerekemnek meg azt sem tudom kiszámolni, hogy akkor mikor is lesz 12 hetes. SEGÍTSÉG!!!

Különben bocsi, hogy semmit nem írtam, de tegnap rettentő rosszul lettem, fel sem bírtam kelni, mert csak fél centit mozdultam és azonnal visszajött még az is, amit a múlt héten ettem.
Ma meg a házat díszítettem, annyira jól néznek ki a gömbös függönyök. Idén megint arany-piros fa lesz.

Chello! Akkor most tényleg három nap van köztünk, ugye? Nyilván, ha Neked is okt.5-től számolnak, csak valszeg én kevertem be. Amúgy jan. 25-én, a szülinapomon mész AFP-zni, úgyhogy Tőled egy egészséges kisbaba hírét várom a szülinapomra! Kép

Most, hogy így olvasgattam a leveleiteket asszem, rájöttem a megoldásra: szerintem én végig azzal számoltam, hogy a baba mennyi idős és az alapján akartam a 12. és a 16., AFP-s hetet is kiszámolni.

Ja, a párommal nem beszélek azóta (kikapcsoltam a telómat és hazajöttem Anyáékhoz), mert nem akarom magam felidegesíteni. Ha minden jól is alakul, akkor is jobb, ha most nem hirigelem magam, majd ha lenyugodtunk kicsit.

Borcsa! Örülök, hogy itt vagy, grat a kicsihez!

Egcsi!Ablakpucolás is valami, főleg, ha ügyi vagy és úgy csillog, mint a gyertyák. Kép Amúgy nekem is a kefír segít.

Puszi mindenkinek és bocs, hogy az álmatematika-tudásommal zavart okozok. Kép

Puszi, Kinga
nyinike
 
 


Szia Chello!

Most olvastam vissza és látom, hogy még dolgozol! Mit dolgozol? Nem vagy nagyon fáradt? Nekem még az is nehéz, hogy üveges, de azért nyitott szemmel bámuljak ki a fejemből az előadásokon. És mikor akarod abbahagyni?

Pussz, Kinga
nyinike
 
 


Szia Kinga!

Sajnálom, hogy tegnap olyan rosszul voltál. Ma én sem éreztem jól magam és még hozzá a fejem is fájt egész nap.

Akkor lassan tisztázódik a baba kora, szvsz én ma vagyok 8+6, holnap leszünk pont 9 hetesek. Tehát a 12. hetet dec. 28-án töltöm be, Te meg pont 31-én !! Az tök izgi. És innen már csak 4 hét az AFP !

Igen, még dolgozom de azért nem viszem túlzásba. Néha nagyon fáradt tudok lenni és olyankor elég nehéz végicsinálni a napot. Én úgy tervezem, hogy a második harmad végéig dolgoznék persze csak ha bírom és nem esik nehezemre. Amúgy irodai munkát végzek, bankos vagyok. Azért tanulni sem lehet egyszerű ilyen fáradtan, nem?

Remélem karácsonyra kibékültök a pároddal.:-)))

Puszi,
chello
chello
 
 


KingaKép
Mi majdnem egy napon születtünk, bár én néhány évvel előbb, jan. 26.-án.
A babám ma 4 hetes!(Szerintem!Kép)Tehát orvosilag 6 hetes vagyok.Kép Tiszta hülyeség ez a számolgatás. Jövő héten jön haza a párom és megyünk a dokihoz megnézni a picurt. Már biztosan fogjuk látni ahogy dobog a szivecskéje.Kép

Egcsi
(6)
egcsi
 


Sziasztok Lányok!

9+0
Bocs, hogy csak néha tudok bekapcsolódni az írásba, de mostanában elég rosszul voltam, elég gyakran hányok is a magas hormonszintem miatt.
Képzeljétek a csütörtöki UH-on derült ki, hogy ez azért van mert ikreink lesznek. Ezelőtt már kétszer is kellet UH-ra mennem, de mindig csak egy baba látszott, nagyon kis csalafinták voltak, mert takarhatták egymást. Most 23 és 24 mm nagyok. A férjem majd ki csattant az örömtől, amikor látta az ikreket. Már nem csak szívhangjuk volt, de mozgatták a kezüket, lábukakat is. Nagyon édesek a fotókon is.

Kinga, Chello! Úgy láttam, mintha mi egyidősök lennénk, én épp ma vagyok 9+0 napos, jól láttam?
Kinga, sajnálom, hogy gondod van a pároddal, remélem, nagyon hamar megoldódik. Nagyon szurkolok neked!

Mindenkinek kívánok jó pihenést, inger nélküli kellemes vasárnapot!

Sziasztok!

Vali
C.Vali
 


Kellemes Bronzvasarnapot mindenkinek!
Ma reggel meggyujtottam a gyertyat az adventi koszorun es elbogtem magam.Mindenen tudnek sirni...
Kedves Vali!Kép
Ez aztan a meglepetes...Dupla orom!Izgalmas,hogy csak most derult ki.
Kinga!Kép
Hihetetlen,hogy milyen jol viseled a dolgot a paroddal kapcsolatban...

Remelem mindenkinek olyan lesz a vasarnapja,amilyennek szeretne,nalunk szepen sut a napocska,apat kirangatom egy setara.Este meg benezek!
Mindenkinek cuppancs:
szoszi
8+0 (ma en is kerek,azaz mi...Kép)
szoszi
 
 


Szia Vali!

Én is pont ma vagyok 9 hetes! Ez nagyon izgi, hogy csak most derült ki, hogy ikrek lesznek, gratulálok a babákhoz, ez csodálatos! Lehet, hogy velem is jövő héten közli a doki, hogy ikreink lesznek? Van már kiskönyved? Én kedden megyek a védőnénihez érte és utána csütörtökön uh-ra. Már nagyon ízgulok, hogy minden rendben legyen a babával.

Szöszi, én is ilyen sírós vagyok mostanában de ez a hormonoktól van, nyugi.

Kinga, hogy vagy ma?

chello
9+0
chello
 
 


ValiKép
Gratula az ikrekhez!Kép Én is szeretnék ikreket, de nem baj, ha az első baba csak egyedül van, majd legközelebb!Kép Nem teszed fel a képeket a profilodba?

KingaKép
Én is drukkolok, hogy rendbejöjjenek a dolgaitok, remélem a kispapinak benő a feje lágya és mindent jóvá tesz!Kép

Egcsi
6+0
egcsi
 


Sziasztok Kismamák,
Remélem, jól telt a hétvégétek, a hétfői munkakezdéshez sok erőt kívánok a dolgozó nőknek. Mi a férjem szervezésében egy nagyot sétáltunk ma a Citadellánál, a fiam a fagyos földön is képes volt megtalálni a sáros helyeket, így mindenestül beraktuk őt a mosógépbe. Egyébként szerencséje volt a Gellérthegynek, nem hánytam össze.
Kinga, édes vagy, ahogy belegabalyodsz a hetekbe... A menzeszhez képest számított két hét ( peteérés )egyébként sosem biztos időpont még 28 napos ciklus esetében sem, ezért is számítják a terhességet a menzesz első napjától. Én pl. Danival menzesz alatt estem teherbe, igaz az utolsó napokban, de még megvolt. Hát mit csináljunk, kiutaztunk a szerelem szigetére, mert biztosak voltunk benne, hogy ott rögtön megfogan a baba, és nem engedtünk beleszólást a terveinkbe, hiába jöttek a piros betüs napok pont akkor!
Az AFP-vel kapcsolatban nem tudom, van-e valami tapasztalatotok ismerősök révén, nekem két barátnőm is iszonyúan megijedt, amikor rossz lett az eredmény, de aztán kiderült, hogy az égvilágon semmi gond nincs a gyerekekkel, ma már ovis mindkettő. Szóval ne ijedjetek meg, ha rossz lesz a lelet, nem jelent rögtön bajt.
Vali, gratulálok az ikrekhez, csak kíváncsiságból érdeklődöm, hogy "spontán" lettek ikrek? Vagy a családban már vannak valahol ikrek? Vagy hormonkezelésre sikerültek? Ha tolakodónak tartod a kérdésemet, kérlek, hagyd figyelmen kívül.
Mindenkinek minden jót kívánok!
Bori
Kép
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Bori, tündéri az unokaöcséd ahogy
mutogat.:-)))

Én is hallottam már, hogy néha téves eredményt mutat az AFP és utána kiderül, hogy nincs semmi baj a babával. Szörnyű lehet ezt átélni egy kismamának.

chello
chello
 
 


Sziasztok KismamikKép

Lenne egy hatalmas kérdésem.
Mi is nagyon szeretnék babát,és igaz hogy csak a jövőhét elején kell megjönnie de nekem nagyon furi érzésem van és a cicieim is úgy bedurrantak hogy csak na.Lehet hogy mégsem sikerült és csak beképzelem magamnak a terhességet,vagy tényleg lehet hinni a megérzésekben????
Már nagyon várom a jövő hetet hogy mi a helyzet.
Mikor lehet már tesztet csinálni? amikor már biztosat kimutat.

Erika
Névtelen
 


Sziasztok! Kép

Olyan aranyosak vagytok, hogy drukkoltok, hogy mindjárt nekiállok bőgni. Tegnap is az egyik barátnőm felcsengetett és adott egy szaloncukrot, erre a nyakába borultam és elkezdtem sírni...Szerintem röhejes lehet kívülről, amit művelek. Kép

Ma megyek védőnénihez, megérdeklődöm, hogy tényleg Rh+ vagyok-e, mert ha nem, akkor vihetem a félős kispapát vérvételre. Ugyan én biztos vagyok benne, hogy + a vérem.
Amúgy nem tudom, vele mi a helyzet, de asszem, kicsit magához tért, mert ma reggel vagy öten gratuláltak a bébihez, öt srác a barátai közül, úgyhogy nyilván elbüszkélkedett Kép Azért én még hagyok neki kis időt lehiggadni, meg leginkább magamnak hagyok időt, nehogy ideges legyek.

Chello!
Tanulni nem könnyű, de szerintem dolgozni még nehezebb, mert itt elég gyakorlatra bejárni, ha előadáson párszor nem vagyok ott, akkor még nem dühöngnek. Amúgy volt egyszer egy bankos pasim, és szegény igencsak sokat dolgozott.
Tegnap nem tudtam írni, mert a függönyöket cseréltük le karácsonyira!

Vali! Grat az ikrekhez, megdöbbentő lehetett!

Mindenkinek írok még, de most van az a pont, hogy elkések még gyakról is!
Puszi, Kinga
nyinike
 
 


Sziasztok Kismamák!
Hihetetlen, egy hétre elmegyek üdülni Kép és tisztára felpezsdül az élet.
Végigolvastalak benneteket, hát nem semmi. Ti aztán küzdötök a rosszulléttel. Komolyan, nem is merek semmit mondani. A 12. héten vagyok és sehol semmi hányinger, csak egy kósza álomkórt tudok felmutatni Kép esküszöm lelkiismeretfurdalásom van, hogy eddig ilyen könnyen megúsztam.
Vali - de jó neked! Én is nagyon örültem volna ikreknek! Persz ene legyen az ember lánya telhetetlen. Kép
Képzeljétek, egy hétig Bükfürdőn voltunk, azt mondta a doki, hogy bemehetek a vízbe, így aztán be is mentem egy közepesen melegbe (32 fok). Szinte éreztem hogy a baba mennyire élvezi. Nagyon érdekes érzés volt.
Szar volt azért visszajönni dolgozni Kép Kép Most annyira nem esik jól a napi 8-9 óra munka, sokkal inkább lustiznék otthon. Na meg derékban valahogy szűk az összes nadrágom Kép
Szerdán megyek a 12. heti UH-ra. Már alig várom, de nagyon izgulok!
Babanyúl 11+3
babanyúl
 
 


Erika, én semmit nem éreztem előtte csak amikor már pár napja késett. Lehet, hogy mostanában van a beágyazódás és azt érzed. Vannak nagyon érzékeny tesztek amik állitólag már pár napos terhességet is kimutatnak, esetleg megpróbálhatod valamelyiket de mindenképp várj még pár napot. Drukkolok, hogy baba legyen a dologban.:-)))
chello
 
 


ChelloKép

Köszönöm a választ,akkor még várok egy pár napot és nagyon remélem hogy az eredmény II - lesszKép
Természetresen megírom nektek az eredménytKép

Erika
Névtelen
 


Üdv. újra itthon Babanyúl ! Gondolom milyen rossz most dolgozni Bükkfürdő után. Egyébként meddig akarsz dolgozni? Irigyellek, hogy nincs hányingered! Ne ízgulj az uh miatt, biztos minden rendben lesz. Én csütörtökön megyek uh-ra.

Kinga, örülök, hogy a párodnak
megjövőben az esze. :-)))

pusz,
chello
9+1
chello
 
 


Elméletileg június 24-én szülök (mostani állás szerint). Én a maga meszével azt gondolom, hogy max. április végéig, persze attól is függ hogy hogy bírom a dologt. Persze az anyósomtól megkaptam, hogy ő még az előtte lévő héten is dolgozott.... Sok mindenen múlik. Kilátásban van egy előléptetés is (pont most, ez szerintem ritkadág számba megy, hogy terhes nőt is emberszámba vesznek). HA az összejön, akkor tényleg ameddig csak bírok, ha nem, azt hiszem akkor nem fogok megszakadni a munkában...
Chello - te meddig dologozol? Egyébként hogy szokás, meddig szokás dolgozni? Tök rutintalan vagyok.
babanyúl
 
 


Én júli 11-re vagyok kiírva és úgy gondoltam, hogy kb. március végéig dolgozom és az utsó bő két hónapot otthon tölteném. Akkor már nagy lesz a pocim, inkább otthon lennék. Egyébként mindenki másképp csinálja, van aki első perctől otthon van és van aki meg végig dolgozik. Ez szerintem rajtunk múlik, ha már nagyon nem megy akkor nem kell erőltetni. Karácsonykor otthon leszek két hétig, lehet, hogy megtetszik és januártól már nem is jövök? :-)))
chello
 
 


Sziasztok Kismamak!

Fu, milyen sokat irtatok a hétvégén! Nekem nem sikerült a gép közelébe kerülnöm, egész hétvégén uton voltunk: ajandékvasarlas+vendédeskedés. Volt lehetöségem rengeteget enni, de még nem megy igazan.

BorcsiKép
De jo, hogy jöttél! Végre van Pocaktarsam! Vagyis: leszel a Pocaktarsam?Kép

ValiKép
Gratulalok az ikrekhez!

BabanyulKép
Jo, hogy ujra itt vagy!

ChelloKép
Otthon én is bankos voltam. Most egy kisebb ügyvédi irodaban dolgozom, mint pénzügyes - vagy valami ilyesmi:-)

Karacsonykor en is két hét szabin leszek, utazunk haza Magyarorszagra. Mar nagyon-nagyon varom!

Ja, szerdan megyek UH-ra, pont aznap leszek 13 hetes.

Képzeljétek, a hétvégén megismertem egy lanyt, még nincs 18 éves, és két gyereke van. Egy 1.5 éves és egy 3 honapos!

Tovabbi szép napot,
Süncsi
süncsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönnyük a jókivánságokat. Mi is nagyon boldokok vagyunk, és igazán örülünk az ikreknek.

Bori! Kérdezted, hogy sikerült. Lombik babák. Előtte már több kezelésen is átestem, sajnos spontán nem sikerült teherbe esnem, de ez mostmár nem számít, csak egészségesek legyenek. Egyébként az iker szülés a családunkban örökletes, anyai nagymamám egy fiú és egy lány ikerpárnak (nagynéni, nagybácsi) adott életet. és a hugom a mult héten szülte meg (spontán terhesség) egypetéjű kislányait, akik gyönyörű babák, bár megjegyzem én minden kisbabát gyönyörűnek szoktam látni.

Chello! Hát, szurkolok neked, még minden lehetséges. Mi már az első UH-n is ikreket vártunk, főleg a férjem, de se az 5, se a 7 hetes Uh nem mutattott kettőt csak egyet. Bele is törődtünk és nagyon örültünk az egynek is. De a gyerekek nagyon rafináltak! Szóval semmi sem lehetetlen.

Babanyúl! Engem nem engednek be semmilyen közösségi vízbe, bár az az igazság, hogy a kádban fűrdés után is folyton hányok ezért csak zuhanyoznom szabad. Szerencsés vagy nagyon!

Erika! Minden esélyed meg van a terhességre. Nekem is megdagadtak és érzékenyek voltak a melleim, főleg a melbimbó. Próbálj ki szerintem is egy érzékeny tesztet.

Sziasztok,
Jó munkát aki dolgozik (de csak óvatosan)!

Vali
9+1
C.Vali
 


BoriKép
Az a fityisz nagyon édes!Kép

BabanyúlKép
Addig dolgozz amíg bírod, előléptetés ide vagy oda. Szerintem ez nagyon egyéni, anyósod igazi sztahanovista, hogy addig húzta.Kép Több ismerősöm a 6. hónap végéig dolgozik és utána készülődés a babára!Kép

+Szöszi+Kép
Merre vagy?

Egcsi
6+1
egcsi
 


ValiKép

Köszi a választ, nekem is inkább a melbimbóim fájnak nemigazán lehet hozzáérniKép de a mensim még egy kicsit odébb van, talán a hét második felében tesztelhetnékKép
Nemtudtok valamilyen tesztet ajánlani nekem hogy milyet vegyek????

Erika
Névtelen
 


Vali, én is voltam 5 és 7 hetes uh-n és ott csak 1 babát látott a dokim. Lehet, hogy csütörtökön meglepetésben lesz részem? Egyébként a miénk is lombik baba.

chello
chello
 
 


Vali - csak úgy mertem egyébként bebemenni a vízbe, hogy egy nap tudom hogy 2× cserélnek vizet és fertőtlenítik. Az otthoni kádba nfürdést én sem erőltetem, leginkább azért mert azt szereti jó melegre csinálni az ember annak pedig állítólag van vetélési kockázata. Ez a víz viszont kellemes 32 fokos volt, mármár hűvösnek mondható.
Ezek nagyon huncut gyerekek hogy ilyen trükkösen elbújtatták egymás vagy hogy mondjam Kép Kép Kívácsi lennék melyik volt a szégyenlősebb... ;)
Erika! Nálam is ez volt az első tünet még jóval az esedéks - és elmaradó menstruáció előtt. Úgyhogy még bármi lehet, szurkolok!

Képzeljétek, a múlt héten voltam védőnőnél először. Volt nálam egy 5. heti UH, amin csak a petezsák látszik, és mellette egy hasi UH fotó is, amin az epehólyagomról van egy felvétel. Először azt gondolta, hogy az epehólyag is a baba, majd mondtam neki, hogy nem, az egész más. Majd elkezdte írogatni a papírokat: "hmmm. 11. hét.. tudod már hogy kisfiú v. kislány?"
Hát én kicsit elkezdte maggódni, hogy milyen megbízható dolgot tud majd mondani...
babanyúl
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: