Új privát üzeneted érkezett!

Mi is igény szerint eszünk... sajnos (vagy nem sajnos :) ) mást alig fogad el...

Néha kínálom más innivalóval is mint a tejci... ősszel fagyasztottam egy csomó barackot azt szoktam neki adni banánnal vagy almával, ugyanezt szoktam higítani innivalónak.

Mi már régóta ülünk állunk,kapaszkodva megyünk... fogunk viszont csak egy fél van! :)
Olyna érdekes, hogy azonos korú gyerekeknek menyire különböző a fejlődésük.


amint bejelentkeztem... már mennem is kell... felébredt prüntyi...


...




Lepasszoltam a kölköt apának.. :wink:
Van köztetek valaki aki szintén az Istvánban szült?

Mivel foglalkoz-tok-tatok?
Én grafikával illusztrálással, kerámiával...

Képeket itt láthattok rólunk:
http://www.gportal.hu/portal/macka



...még megpróbálok jobban visszaolvasni mert eddig csak átfutottam....

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a drukkolást! Sikerült! :D Már csak egy vizsgám lesz szerdán, és aztán egy ideig nyugi. Úgy döntöttem ugyanis, hogy a szakdolgozatot és az államvizsgát egy évvel halasztom...

Kinga!

Üdv köztünk!
Az alvás Beninél is macerás egy kicsit, ő ugyanis reggel 7 és 8 között kel aztán az éjszakától függően fél 10 és fél 12 között alszik el. De délután már annyira fáradt, hogy 4 körül jön az újabb alvás. Ez nálunk is 1-2 hete alakult így, viszont Ő mostanában sokkal könnyebben elalszik este. Pedig általában 8 körül fekszik le. Szerintem régebben túl fáradt volt és túlpörgött, most viszont pont annyira fáradt, hogy elalszik szépen. :)
Szerintem ha úgy gondolod sokat alszik délután, ne direkt ébreszd fel, hanem motoszkálj körülötte, nyugodtan csinálj olyan dolgokat amikről úgy gondolod magától felébred. Ha mélyen alszik akkor nem zavarod meg vele, de ha már csak pihenget, akkor felkel. Bár ez gyerekfüggő is lehet, mert régebben Beni mellett ágyút lehett sütögetni, most pedig néha a mikro hangjára is felébred, ha behallatszik a konyhából...

Eszter!

Hanna nagyon édes! És az a hajkorona... :P Igazi csajszi. :D
Én sem erőltetem Beninek az evést. Amíg jó az anyatej, amit Ő is igény szerint kap, addig nem aggódom a többi kaján.
Majd ha már csak az lesz, akkor elkezdek én is főzni biztosan, hogy változatosabb legyen. De szerintem az ízlése nem fog változni, minden jöhet amiben van husi. 8)
Én is kíváncsi lennék mi volt a láz oka! Remélem elmúlt!

Móni!

Hogy van Zsolti? Remélem minden rendben! Azért szerintem pár napig még figyelj oda egy kicsit jobban rá, hogy ne menjen betegek közé, ha nem szedte be az antibiotikumot! És egybként is!
Gratulálok Zsolti új tudományához! Szerintem innen már nincs megállás. Alig fogod utólérni pár hét múlva!

Anita!

Gratula az újabb fogacskához. Remélem a problémákat csak az okozta.
Tegnap már Beninek is kibukkant a 6. foga.

De most már én is befejezem.
Ha találok valami jó képet Beniről akkor én is felteszem...

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!

Beni is felébredt, így csak felteszek pár friss képet.

Mamacka!

Jó, hogy Te is újra itt vagy!
Igen, ezek a babák mind mások! :D Éppen ezért veszélyes összehasonlítani őket! Amiben az egyik gyorsabb azt a másik lassabban csinálja... Mint ahogy mi is! :)

És a képek:
Kép megyek hozzád... Kép lábujjhegyen nagyobbnak látszom Kép egyszerre állni és játszani nehéz Kép Ez meg mi?
Vendég
 

 
 

Sziasztok!
Catherine! Köszi, meg fogom fogadni a tanácsodat, azért megnyugtató, hogy Beni (akihez nagyon gratulálok, kis édes mosolygós törpincs!) is hasonlóan alszik! Érdekes, hogy hogy változnak a szokásaik. Egyébként Te szoktad ringatni, hogy elaludjon? Én sajna igen, a hátam már teljesen kész van tőle, nem tudom mikor fogunk leszokni erről.
Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra, annyira szimpatikusak vagytok, hogy senki nem akar hencegni (és adott esetben nagyokat mondani) a gyerekével, hanem egymást bíztatjátok, segítitek!!!
Jó éjszakát!
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Kinga!

Beni nevében is köszi! Igaz, Ő is szokott nyűgös lenni, és néha hiszti van, ha nem az történik, amit Ő akar, de általában mosolygós baba.

Én nem szoktam ringatni. Az nálunk nem vált be. Viszont 2-3 hónapja csak cicin hajlandó elaludni. Régebben néha ment magától is. Esetleg még az autó vetekedhet velem, ott is szokott sikerülni az alvás. De ő például babakocsiban már nem nagyon alszik, inkább nézelődik.
Remélem majd leszokik erről is, és ha kell elalszik magától. Én bízom benne, hogy tudja mi a jó neki. :D

De mennem kell, mert rátalált a piszkos ruháira és azt pakolja ki a tartóból...

Catherine
Vendég
 


Kép [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h az elobb csak egy kep ment mindenfele kommentar nelkul, de annyit kinlodtam, mig a kepeimet elkuldhetore kicsinyitettem, h ki kellett probalnom. Meg mindig nem tudok olyan kicsit, h elfogadjak az avtarra v a vonalzora.

Chaterine! Gratulalok! Nem semmi ilyenkor meg vizsgazgatni! Beni nagyon aranyos, az arnyekos foto pedig valosagos muveszkep!
Tegnap nekunk is kijott a negyedik fogacskank, ugy latszik ez egy olyan fogas nap volt :D
Zsolti ugyanugy van, nem rosszul, de teljesen jol sem. Holnap doki. Ami meg aggaszt ebben a pillanatban, h elalvas elott (most de) nem akart szopizni! Ilyen meg nem tortent vele, nekem meg mar faj! Erdekes modon alakult nalunk a szopizas: az elejen nem birtam az iramot es rendszert csinaltunk (3-4 orankent szopizott), mostanaban pedig, hogy egyebet is eszik es ugy tunik nem igazan lakik jol tole, elkezdtunk ossze-vissza szopizni, "igeny szerint".

Udv az ujaknak, mamacka es nemeth (Kinga?)!

Nalunk az alvas valtozo: altalaban egy ejszaka egyszer v ketszer ebred, ilyenkor szopi. Mar tobbszor megtortent, h ataludta az ejszakat, de nem csinalt szokast belole :( Egy idoben probalkoztam vele, h alakitgassam az alvasi szokasait, mara mat teljesen feladtam :)

Eszter! Vegul mi volt a gond Hannaval? Ot is a fogzas kapta el v megfazas?

Most meg kuldok kepet, ha mar ilyen sokaig visszafogtam magam

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169380590.05.jpg[/img] [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169380700.45.jpg[/img] [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Zsolti elso szankozasa rosszul sikerult, felborult es eleg csunyan megutte magat :cry: De mara mar csak emlek.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 1203.8.jpg[/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169381372.8.jpg[/img] [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Szia Móni!

Nagyon édes Zsolti!

Ne aggódj amiatt, hogy nem akart szopizni! Lehet, hogy a foga miatt van. Szopizás közben ugyanis az ínye telítődik vérrel, és jobban lüktet a növő fognál. Lehet, hogy ezt akarta elkerülni. Vagy egyszerűen csak éppen nem volt kedve hozzá... Néha nálunk is előfordul, hogy éppen nem kívánunk valamit, amit egyébként nagyon szeretünk... :)

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!

Már ezer éve nem tudtam írni, de azért mindig elolvaslak titeket!

Üdv az újaknak, nagyon jó, hogy így feléledt ez a topik, látom, érdemes volt elindítani! :D

Catherine, gratula a vizsgához!! Nagyon ügyi vagy, hogy a babó mellett tudod csinálni. Nálunk apa épp most hagyta abba, (többek között) a gyerekekre hivatkozva. :cry: Én meg most latolgatom, hogy bele kéne vágni valami suliba, amíg még állam bácsi finanszírozná... :roll:

Eszter, Hanna nagyon édes! Klasszak a képek! Remélem már jól vagytok!

Móni, remélem már Zsoltika is teljesen jól van, amúgy nagyon helyes kisfiad van! :D Szopi miatt szerintem se aggódj, majd kéri legközelebb! Bár megértlek, ez talán az elszakadás első lépése lesz, és ezt nekünk anyukáknak nagyon rossz átélni. Emlékszem, mikor Boga abbahagyta a szopizást (14 hónapig szopott) , egy pár napig teljesen rosszul éreztem magam, olyan "én már nem is kellek" feelingem volt. :oops: Persze ez hülyeség.
Egyébként Csillu is csak cicin tud elaludni, vagy az autóban, mint Catherine Benije. Volt egy pár hét, mikor működött, hogy betettem a kiságyba és egy idő után elaludt, de mikor decemberben beteg lett, visszaszoktunk a cicis alváshoz. ez van. 8)

Kinga, a ringatás elég kimerítő lehet. És sokára alszik el így? A derekam sajnos nekem is fáj,(már régóta, sajnos) . Ringatás nálunk csak akkor kellett, mikor cicin nem tudott elaludni, és a cicim már nagyon fájt, mert összerágta. De szerencsére ebben apa párszor besegített.

Mamacka, én is az Istvánban szültem, talán emlékszel rám, a Boros Judit-topikból... Nagyon szépek a képeitek!

folyt.köv.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Szia Móni!
Nagyon édes a kisfiad! Gratulálok hozzá!
Kinga

Kép
németh
 
 


Andi: hát, valamikor húsz percig is ringatom, de biztos, hogy rosszul csinálok ilyenkor valamit, talán csak én szeretném annyira, hogy aludjon... Egyébként meg csak egy-két perc és már alszik is. De a következő gyereket biztos nem fogom ringatni!
Sziasztok
Kinga
ja, és boldog hónap-szülinapot Csillusnak!

Kép
németh
 
 


folyt.

Anita, azt hiszem te írtad, hogy adhatnánk egymásnak recept-ötleteket. Ez szerintem is jó lenne.
pár ötlet, amit a napokban adtam Csillunak:

* a régóta bevált cékla-krumpli páros felturbózva egy pici pirított csirkemájjal és hagymával (most kapott először májat, de remélem használ majd, mert Csillus vérszegény)

* gyümiturmix (őszibarack-alma-banán, vagy amit szeret a baba) pici zsírszegény túróval uzsira, vagy túró helyett zabpehellyel - reggelire

* a mai újdonság pedig a szilva volt (fagyasztóból), amit a rizs- főtt csirkemell duóhoz tettem hozzá

*vacsira pedig a husilevesből veszek ki majd neki zöldségeket(sárga és fehérrépa, krumpli, zeller) és főtthúst, és összeturmixolom - ezt imádja a legjobban!

Írjatok ti is!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tanulás helyett mindig itt kötök ki...

Andi!

Sajnos ki kell ábrándítsalak! Ha jól tudom, az állami támogatás, miszerint TGYÁS, GYED, vagy GYES alatt nem kell tandíjat fizetni, megszűnt. Pontosabban csak azokra vonatkozik, akik 2006. december elseje előtt iratkoztak be. :cry: Így én is lemondtam a folytatásról. Jó lesz egy kis nyugi, és max. valami nyelvtanulás...

Mamacka!

Én a Péterfyben szültem, mert ott találtam olyan orvost akiben megbíztam. Még nem tudom a következőnél mi lesz, de addig van időm. Még annyi minden változhat... :?

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!
A RECEPT ÍRÓ ÖTLET NAGYON TETSZIK!!!! :D :!: :lol:
Andi: milyen zabpehely? És a hagymát is pirítod? Vagy hogy adtad neki?
Én májat még csak főzve mertem adni Máténak. Egyébként amikor már nem tudok mit kitalálni neki ebben a téli zöldségtelenségben, akkor szoktam krumplihoz almát főzni (nagyon hamar puha lesz), meg egy kis csirkemellet bele. Máté nagyon szereti. Fűszereket használsz?
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Catherine!
Na, akkor innen volt annyira ismerős a neved. :D A Péterfy-s topikból. :D:D Kinél szültél?

Kaják:
Hááát, ugye nálunk nem nagy a változatosság:

alma+körta+rizspehely összeturmixolva (egyébként isteni, én azt eszem nasinak)
alma+sütőtök+rizspehely/+csirkehusi
alma+sütőtök+aszalt meggy+rizspehely
alma+aszalt sárgabarack+rizspehely
spenót+krupli
cékla+krupli

És ugye az üvegesek. :D

Megyek, mert a csaj naaagyon izgága ma.

Ja, a lényeg:
Tegnap este és ma reggel már nem volt hőemelkedése sem, viszont még mindig olyan hisztis. Remélem nem szokott hozzá... :D Nemt udom mitől volt, mert foga még mindig nincsen ám. :D Próbálatm pisit venni, de nem jött össze. Szerintem túl későn csomagoltam ki a pelusból és előtte meg mászott, szóval én vagyok a ludas. De majd holnap. :D

Megyek, mert hív. Még próbálok ma jönni.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


sziasztok!

Kinga! Arra ne fogadj, hogy a másodikat már nem ringatod! :lol: :lol: A második is kiköveteli magának a jussát ám!! :lol: Amúgy köszönjük a hónap-köszöntést! :D

Catherine, suli támogatás megszűnt?? :evil: Nem is hallottam róla!! NNa, így hamar le is mondok az egészről! :cry:

Kinga! Natúr zabpehely, se cukor, se só nincs benne, én Auchanban vettem.
Az az igazság, hogy resztelt májat készítettem a családnak ebédre, és abból vettem ki a hagymát és a májat, a sózás és pirospaprikázás előtt, tehát olajban pirítottam a hagymát és a májat is. Ebben a korban már nyugodtam kaphat a baba egy pici zsiradékot is. Sőt amennyira tudom, egy jópár vitamin csak zsírban tud kioldódni, ezért még hasznos is. Fűszereket neki még nem használok - eltekintve a rizsfőzésnél főzőlébe dobott petrezselyemzöldtől. Viszont ha a család leveséből kap a manó, akkor azt nem főzöm külön neki, csak úgy főzök, hogy épp csak egy picit fűszerezem meg.

Egyébként én is szoktam üveges kaját adni neki, ha nem olyan a család ebédje, meg ha nincs kedvem kutyulgatni neki. Van egy pár kedvenc azok közül is.

Ja, és nem fényezni akarok másik babás oldalt, de a babaszobán tök jó recepteket lehet találni, amiket mamik küldtek be, és életkorra is tudsz szűrni. Érdemes megnézni, jó ötletadónak!

Eszter! az aszalt cuccokat beáztatod előtte vízbe?
Lehet ám Hanna hisztissége a fogzástól, mert Csillusnak is mielőtt kibújt a foga, már pár pár nappal előtte sokkal nyekergősebb volt a megszokottnál. Amúgy ezt is babája válogatja, mert Bogánál anno szinte észre se lehetett venni, mikor fogzott, egyáltalán nem viselte meg, na Csillusról ez nem mondható el.
Újdonság nálunk a fogcsikorgatás... :shock: három foggal ugye már ilyet is lehet... :lol:
Pisivétel... olyan zacsival, amit fel kell ragasztani?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok,

Most nem sok időm van netezni, mert Beni beteg lett, taknyos, köhög és láza is volt az éjjel. emiatt elég nyűgös, sokat kell vele foglalkoznom.

Szóval csak azért írtam, hogy nem tűntem el, és ha Beni jobban lesz, jelentkezem.

Anita

KépKép
pusa
 
 


Sziasztok!

Zsoltinak felolvastam a dicsero megjegyzeseiteket( koszi Chaterine, Kinga, Andi ) es mosolygott hozza :lol: Biztosan van belemagyarazas, de mar egesz kicsi koratol, ha valaki szepeket mond rola, o mosollyal koszoni meg. Gondolom, h egyszeruen csak erzi, h az emberek pozitivak es, h o a foszereplo :lol:

Dokineni azt mondta, h minden rendben, meg ma es holnap adom a koptetot, aztan kesz. Nem arultam el neki, h nem adtam antibiotikumot, de eszre sem vette, normalisan gyogyulgat.

Chaterine es Andi! nagyon kellett nekem a tegnap a nyugtatas, nem tudtam mit tenni, mert egesz nap egy cseppet sem szopizott. A nagyobb gond az volt, h ugyebar mi is cicin aludtunk el (napkozben es este is) es most egyszeruen nem tudtam mit tegyek. Rohejes, de en egyszeruen nem tudom, h hogyan kell elaltatni Zsoltit, mert soha sem altattam, sokaig csak ugy aludt el, h kimentunk a szobabol, fontos volt, h semmi neszt ne halljon, ami elterelhetne a figyelmet. Aztan meg szopival aludt el. Kulonben egyebet evett (spenot meg gabonapep) csak nehez volt az elalvas :?
Ejjel aztan 3kor mintha mi sem tortent volna jol megszivta magat tejjel, majd megismetelte reggel 8kor es most delelott az elalvas elott. :lol: szoval minden rendben.
Majd legkozelebb nem ijedek meg ennyire, esetleg csak azt a bizonyos szomorusagot erzem amirol Andi beszelt...

Chaterine, te most vegzed a foiskolat v egyetemet? Ugyi vagy! En csak egy angol tanfolyamba mertem belekezdeni, ugy erzem kesobb meg ennyi idom sem lesz erre, igaz hazit nagyon ritkan irok :oops: Inkabb potyogok a neten :lol:

Mamacka! Neztem a fotoitokat, nagyon szep kis csalad vagytok! En magyar-roman tanar vagyok, de jelenleg csak romant tanitok egy magyar tannyelvu kozepiskolaban. Jelenleg, akarom mondani egy eve es egy ev mulva, ha valami kozbe nem jon....
Innen jut eszembe, Chaterine, mit jelent az a "adig meg van idom"? Ha nem vagyok indiszkret, hogyan terveztek, mik a szempontok? Nem a dokikivalasztasban, hanem a teso joveteleben. Azert kivancsiskodok, mert engem is foglalkoztat a tema...


Kinga! Nalunk a maj volt talan az egyetlen, ami nem jott be, nem tudom miert, fove probaltam. Kulonben en is piritom neki a hagymat, fokhagymat (a spenotot csak igy szereti, de igy aztan nagyon!), a kismamaban is ajanljak 8 honapos kortol. (azelott csak iznek, anelkul h beleturmixolnank). Probald ki a bazsalikomot, szinte mindenhez talal, nagyon finom es egeszseges, Zsolti imadja.

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Kép

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!
Köszi az ötleteket, ki fogom próbálni!
Egyébként Máté is sokkal hamarabb nyűgös volt a fogától már akkor amikor még nem is látszott semmi. Úgyhogy lehet, hogy tényleg az a bibi.
Fogcsikorgatás és csettintgetés nálunk is van, meg lehet őket zabálni ezért is. :)
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!
Köszi az ötleteket, ki fogom próbálni!
Egyébként Máté is sokkal hamarabb nyűgös volt a fogától már akkor amikor még nem is látszott semmi. Úgyhogy lehet, hogy tényleg az a bibi.
Fogcsikorgatás és csettintgetés nálunk is van, meg lehet őket zabálni ezért is. :)
Kinga

Kép
németh
 
 


Bocsánat, de egy kicsit felpörögtem. :D

Kép
németh
 
 


Catherine
Az árnyékos kép valami gyönyörű! :)
...megszűnt a támogatás???... pedig én is most gondoltam, hogy még meg kellene próbálni persze gondoltam, hogy nemsokáig tartják meg... :( lassan ott tartunk, hogy a levegővételért is pénzt kell fizetnünk... :(


Bangham
Köszönjük! Aranyos vagy! :)
Te erdélyi vagy?
Nagyon aranyos a csemete! :)


szabó_andrea
De most, hogy mondod ismerős a neved... te mikorra voltál kiírva?
Ha töki nemjön előbb akkor együtt szültünk volna ha jól látom? Két héttel vagyunk öregebbek kb ennyivel jött előbb a manónk.
Én az Istvánnal nagyon megvoltam elégedve a dokival meg különösen! Pont nekem találták ki! :) végül Ujvári doki mellett döntöttünk.
Nemtudom mi lesz legközelebb, kétségbeejtő ez a nagy magyar helyzet... pedig mi sem akarunk túl sokat várni két-két és fél évet szeretnénk a lurkók között márpedig Áron most lesz nyáron két éve hogy megfogant! :)

Vok
Én még ilyen pelyheket nem próbáltam de lehet nemártana kipróbálni! Te hol szerzed be?
Kenyeret is adsz már a lányzónak?

Pusa
Jobbulást a manódnak!
Mi most lábaltunk ki belőle... :(




ajjaj megint felsírt... akkor ennyi voltam! :)

sziasztok

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kép zsolti mar a teraszajtot is kinyitja... [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


SZiasztok!

Irtam egy levelet es eltunt! :x Csak a kep ment el, nem lehetek ilyen idetlen :evil:

Csak hianyoztatok es cselekvesre probaltalak kesztetni, pontosabban irasra. :wink:

Mamacka! Atadom Zsoltinak amikor felkel! Igen, erdelyi vagyok, Csikszereda a keleti reszen van, eleg messze toletek :cry: Ha hallottal Csiksomlyorol, ahol a bucsu szokott lenni minden Punkosdkor, akkor konnyu elkepzelni, a varos a kozvetlen szomszedsagaban van.

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Persze, hogy hallottam... :wink:

Nagyon szeretem Erdélyt... vérzik érte a szívem :cry:


Én az éjjszaka alig aludtam... teljesen ki vagyok... Áron vagy tízszer felkelt... lehet egy újabb fogacska...
Valahogy le kellene szoktatni az éjjszakázásról se ő se én nemtudunk pihenni...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Eszter!

Nekem Krasznai Péter volt az orvosom. Egy ismerősöm már előttem 2 évvel nála szült, és jókat mondott Róla. Én elhittem neki, és nem is csalódtam. Szakmailag nagyon felkészült, de szerintem egy osztályvezető főorvos nem is lehet más... Igaz, hogy kissé szűkszavú, csak akkor magyarázott el dolgokat, ha rákérdeztem, de nekem nem volt baj. És amikor a 20. hét környékén gondok akadtak a vesémmel, személyesen hívta fel az urulógia főorvosát és intézkedett.
Na meg a szülés sem volt egyszerű... Nála biztonságban éreztem magam, és főleg Benit.
A másik ok, amiért legközelebb is Nála szeretnék szülni, hogy én Marikával is meg voltam elégedve, akit bármikor kereshettem és ez azóta is így van. A szülésznőm pedig Farkas Adrienn volt. Szerintem róla sem kell sokat írni, nagyon jó volt.
Te kinél szültél? Melyik szobában voltál? Csak mert én már a szülés előtt két héttel bent feküdtem... :(

A fogzásról annyit, hogy Beni kb. két héttel azelőtt nyűgös, hogy kibukkanna a foga. Ezt azért tudom, mert szeptember elején voltunk Horvátországban, és ott nyűgösködött, néha hőemelkedése volt, és 21-én jött ki az első foga... :D És azóta is valahogy így alakulnak a dolgok, bár mostanában olyan érzés, mintha állandóan a foga jönne... 8)


Mamacka!

Köszi a dícséretet. Nagyon szeretek fényképezni, főleg embereket. De amióta Beni megszületett nem nagyon vettem elő a gépemet. Nincs rá időm. Mostanában csak ezzel az automata digitálissal készítem a fotókat. Egyébként sokkal jobban szeretem az analóg tükörreflexes gépemet. :lol: Annak igazi fotózás érzete van. És csak akkor látom az eredményt amikor előhívatom a filmet...

Titkos álmom, hogy egyszer, ha "nagy leszek", majd a fotózás legyen a fő elfoglaltságom a család mellett... :)


Móni!

Mi is úgy tervezzük hogy kb. 2 és fél év legyen Beni és a kishúga között. 2008 őszén szeretnék valamikor szülni.
Nem nagyon húzhatjuk tovább, mert én sem leszek fiatalabb, már így is elmúltam 30... És ha Apa beleegyezik, akkor talán lesz harmadik baba is majd. Előbb viszont az orvos nem javasolja...
De én eredetileg is így terveztem. :wink:


:D :D :D Vége a sulinak! Ma megvolt az utolsó vizsgám is. :D :D :D
Még írnom kell valamit a szakdolgozatomhoz, hogy kapjak rá gyakorlati jegyet, de aztán egy időra végeztem. :wink:
Már csak az lesz hátra, hogy befejezzem a szakdolgozatot és az államvizsga... De ezekre most nem gondolok, mert éjszaka szinte semmit nem aludtam.

Most pedig megyek a pasikhoz... :P

Catherine
Vendég
 


Catherine
Mi is nagyon szeretünk fotózni a férjemmel... és mostanság sajnos ugyanaz mint nálatok... férjem azért még mindig inkább a tükörreflekszes gépével lődöz én meg sajnos már szinte csak a digitálissal.... :( a Ringfotóba járunk nemtudom ismered-e
Én nagyon szeretnék komolyan tanulni fotózást... hívást-nagyítást mindent...nemtudom mikor lesz rá időm... :(
Pedig nekem a szakmámhoz sem ártana egy kicsit jobban elmélyülnöm...

Minden elismerésem, hogy baba mellett bírsz tanulni én képtelen lennék rá különösen ilyen éjjszakák után mint a tegnapi... alig élek vagy százszor felkelt... nemtudom mit kellene csinálni de erről valahogy le kell szokni, mert így egyikünk sem tud pihenni... :(
El sem tudom képzelni milyen lesz ha majd jön a kistesó...

Babát mi minimum hármat szeretnénk, remélem addigra anyagilag is kicsit rendbejövünk, mert a mostani helyzet sajnos elég gyalázatos... :( most vettünk lakást de lehet, hogy nemfogunk tudni beköltözni mert nemfogjuk tudni fizetni a részleteket... azon gondolkodunk, hogy kiadjuk... de én még a gondolatától is rosszul vagyok... anyósomékkal lakunk együtt és hát az ilyen helyzet sosem egyszerű... :(

Én most leszek harminc áprilisban... első körben akkorra voltam kiírva Áronnal mint anyum velem; ápr 19. ... azt hittük szülinapi baba lesz (én végül 20.-án születtem) de aztán rohamléptekben fejlődött kistökös és kibújt 3.-án! :)


Megyek is mert még dolgom is van... és gyorsan ágyba kell bújni ha még aludni is akarok!



Tényleg közületek nincs kedve valakinek velem 90 napos diétázni?
Meguntam az emeletes bálnaságot és két hete belefogtam... eddig négy kiló lement, igaz három az első egy a második héten de azért haladok! :)
Nos? valaki???

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Mamacka!

Én is nagyon szívesen tanulnék fotózni. Többek között ezért is nem tudok csak ezzel foglalkozni, mert nem értek hozzá. :?
De meg fogom tanulni, ha találok egyszer egy jó sulit, vagy fotóst, aki tanít is. Én is saját labort szeretnék, hogy én hívhassam elő a képeimet és ne egy gép.

Régebben én csak a Fotexbe vittem előhívatni, de mostanában leszoktam róla. Nem jobbak annyival, amennyivel drágább. És meg is szüntették azt az üzletet, ahova jártam. A helyén most Fotomarket található, én pedig nem kersetem mást. Egyébként ők sem rosszak... :)

Ti legalább vettetek lakást... Mi már több mint öt éve béreljük azt, ahol lakunk. Mondjuk nagyon szeretjük, és talán ezért is nem erőltetjük a vásárlást. :? Ráadásul én házat szeretnék, mert a férjemmel mindketten vidéken nőttünk fel, és tudom milyen jó, ha van saját kert, udvar...
De anyóssal lakni... :roll: Még a saját szüleimmel sem bírnám. Nem mintha nem szeretném őket, de jobban szeretem az önállóságot. Ha csak ez a megoldás létezne nekünk, akkor már biztosan mindent elkövettünk volna, hogy megvegyük a saját lakásunkat.
Furcsa, mert én például úgy nőttem fel, hogy nagyszüleimmel éltünk együtt, és imádtam. :D

De mennem kell, mert Beni ordít. Napok, vagy lassan már hetek óta nagyon fáradt folyamatosan. Éjszaka ő is nagyon sokszor felkel, nappal alig akar aludni... Nem jó ez így senkinek. :cry:

Catherine
Vendég
 


Képzeljétek ma csak egyszer kelt! Igaz akkor úgy maradt... :( viszont én apára hagytam és elvonultam kicsit aludni... most éppen egy geológus kalapácsot igyekszik a szájába tömni és közelít vele a gép felé :shock: :?



Ring fotó nagyon jó és jó áron van! Mi azért kezdtük oda hordani igaz a világ vége! :( bár innen ahol most lakunk nincs annyira messze...
http://www.ringfoto.hu/arlista/index.php?id=2101

Mi is kertesházról álmodunk.... talán egyszer ...remélem olyan 5 év múlva most ebbe kellene eljutni a beköltözésig... szegény ott árválkodik szétverve. (most kaptun árajánlatot egy barát vízszerelőtől... azt hiszem egy kicsit még várat magára a beköltözés)
Ez is jópofa (lakótelepre semmiképpen nem akartunk :( ) 1920-as építésű egy cég most fogja beépíteni a tetőterét lesz lift, így abban reménykedünk, hogy kicsit felmegy az ára és nyerünk a bolton.
Albérletbe semmiképp nem akartunk mert ugyanannyi lenne mint a havi részlet és féltünk, hogy abból az ördögi körből sose kerülnénk ki...
Ti merre felé laktok?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ja és anyós... háát szerintem ez akármilyen jó kapcsolatban is nehéz...
Ráadásul hiába baromi nagy a ház(négy szintes.... annyit kell lépcsőzni, hogy megvan a napi edzés csak így baba mellett nehéz házimunkát végezni), nem tudunk külön szeparálódni... nincs pl külön konyhám... a szülők meg elváltan élnek egy fedél alatt...állandóan megy a harc, nem akarok még én is küzdeni, hogy főzhessek egy tál levest... Bár igaz mostanság belelendültem a főzőcskébe... elpakolok mire hazajönnek...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Chaterine! Beninek boldog hofordulot es egy ki pihenot a fogzasban!
Nem vagyunk azok a tultervezos tipusok, de amikor megfuttattuk a dolgokat, mi is 2008 oszet szurtuk ki szulesre. Addig a korulmenyek miatt majdnem lehetetlen (persze ez egybol valtozik, ha teso megis igyekezne...), tul sokat varni mi sem akarunk. Nalunk csak ket evig lehet itthon maradni (elvileg) es akkor kis segitseggel nem kene visszamenni dolgozni. Nem hiszem, h tul jo otlet lenne, ha mondjuk egy evre visszaszoknek, aztan ujra eljonnek. En is az iden leszek 30, a parom viszont tizzel tobb...

Lakast mi is most vettunk, de ez nyugi v biztonsag szempontjabol nem jelent sokat, mert a kedves ferjem allandoan a vilagot jarja es jovo tanevre mi is megyunk vele Angliaba. (rengeteget vagyunk magunkra Zsoltival, most is, vartuk, h kisse cseperedjen, h tudjuk nyugodt szivvel magunkkal vinni) Egyelore elkepzelni sem tudom, h hogyan lesz ket gyerekkel, de tudom, h a halogatassal semmit sem oldunk meg. En szeretem itthon (a ferjem is), itt van minden ismerosom, rokonom, munkam, de a paromnak nincs itt elfogadhato munkaja es ajovo sem kecsegtet sok joval. :roll: Bocs, h igy belemerultem.

Mamacka! Mit ertesz az alatt, h verzik a szived Erdelyert? Jartal erre?
Nagyon jo az a "szemes " kep. Jol latom, Aron baba bilin ul? (persze azt is latom, h nem jokedveben :wink: )
Miben all az a 90 napos dieta? Lehet csinalni szopiztatas alatt is? Erdekelne, bar azt is tudom, h nekem leginkabb egy kis mozgasra lenne szuksegem... Csakhat lusta vagyok es most konnyen talalok alibiket is...

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Mamacka! Latom epp gepkozelben vagy te is!

Mi is egyszer keltunk az ejjel, sot hajnali 5kor. Aztan folytattuk fel 9ig. Hogy miert nem tud ez szokasava valni :roll:

Tenyleg nem lehet konnyu az anyosos elet! Minket tobb mint 1000 km valaszt el egymastol (gyori), megis az unnepek alatt (3 hetig volt nalunk) elegge lefarasztottuk egymast :oops: Elkepzelni sem tudom az egyuttelest, bar ez nagyon fugg a szemelyektol is, es hat az ember (lanya) nagyon alkalmazkodo leny... :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Mamacka!

Elfelejtettem írni, hogy nagyon jók a képek! Nekem az tetszik, amelyiken Áronnak az arca látható... :)
Megpróbáltam megtalálni az árlistában a fotóelőhívás díjait, de nem találtam. :cry: Valamit rosszul csinálhatam. Azért köszi!

Anyós téma tényleg nehéz. :? Bántani nem szeretném, mert a férjem anyukája, de jobb, hogy 130 km-re laknak... Ugyanúgy, mint az én szüleim... Mindenkinek így a legbékésebb. 8)

Most egyébként a Farkasréti temető fölött lakunk egy társasházban. 8 lakás van, és nagyon jó lakók. Mindenki kedves, nagyrészt idősebbek. És ami a férjemnek nagyon tetszik, az a panoráma, ami az erkélyről elénk tárul. Az egész várost lehet látni.
Ezt tényleg csak egy kertes ház kedvéért hagynám itt.
Az viszont igaz, hogy amit kifizetünk a lakbérre, abból törleszthetnénk a részleteket is. Csak kellene egy kis alaptőke. Mi csak magunkra számíthatunk...

Ti hol vettétek a lakást?

Móni!

Köszi Beni nevében is a köszöntést!
Úgy néz ki, hogy mivel úgy érzi, egy 9 hónapos nagyfiúnak már nem való az alvás napközben, így kezd átszokni arra, hogy csak egyszer, ebéd után alszik el. Kíváncsi leszek, mikor ébred.

Viszont a fogzásban nem nagyon tart szünetet. Elalvás előtt amikor bekentem az ínyét éreztem, hogy a hetedik foga is áttört. :P

A férjed mivel foglalkozik? Miért nem vittétek Zsoltit amikor még kisebb volt? Akkor még sokkal könnyebben tud alkalmazkodni. És úgyis csak az a fontos neki, hogy a szülei vele legyenek.

Nekem két barátnőm is van, akik 3 hónapon belül szülnek és Brüsszelben élnek. Egyikük sem akart csak a baba miatt hazajönni.
Ha a férjem kitalálná, hogy menjünk ki Németországba egy időre, én vele mennék. Pedig nem is beszélek németül. Beninek biztos jót tenne, ha egy kicsit megismerne más kultúrát is. Már amennyit felfog belőle még. De legalább hall egy kis idegen nyelvet, és ez talán megkönnyíti a későbbi nyelvtanulást.

Azért maradtatok Erdélyben, mert ott volt segítséged?

Ez mondjuk nekünk annyira nem szempont, mert Pesten is csak a barátok vannak, és mindenkinek mostanában kb. akkor született babája mint nekünk. Tehát csak magunkra számíthattunk.

De most befejezem, mert a távol élő barátoknak e-maileket kell írnom. A kapcsolattartás modern formája. 8)

Catherine
Vendég
 


sziasztok
Kiugrottunk egy kicsit sétálni benntről olyan szépen sütött a nap de azért kint elég szúrós hideg van... viszont nagyon jólesett hintáztunk egy jót! :)

Bangham
Trianont értettem alatta...
Persze jártam, bár nem annyit amennyit szerettem volna... voltam egyszer egy táncháztáborban, párszor kirándulni egyszer pedig az egyetemen kopjafákról, fejfákról írtam és kimentem fotózni a házsongrádi temetőbe (meg a környék temetőibe)... ellövöldöztem vagy három tekercs filmet és itthon derült ki, hogy valami nem stimmelt a géppel egy sem lett jó... :( Pedig olyan gyönyörű volt minden óriási jégcsapok, jég fagy mindenütt annyira fáztam mint a kutya...

Amúgy nekünk Győrben (vagyis Győr-Ménfőcsaanakon) volt az esküvőnk... ott van ugyanis a diplomamunkám egy oltárasztal és szerettük volna előtte kimondani a boldogító igent! :)
Az én rokonaimnak zöme Pápai...

A fogyókúra:
Nem koplalós így egyáltalán nem zavar be a szopiba... úgy spriccel a tejem még mindig, hogy csak na! :)
http://90naposdieta.uw.hu/dieta.php?PHP ... 82f89b3971

Catherine
Ennyi fogatok van!!!! :) nem semmi nekünk még csak egy fél van! :) :lol:
Szép helyen laktok! Barátaink laknak a környéken...
Én a szabhegy tetején nőttem fel... az egész városra rá lehetett látni a teraszunkról... azóta is sajnálom, hogy elköltöztünk...
Mi Óbudán vettünk lakást anyumék közelében... így talán többet tudunk egymásnak segíteni... apum sajnos elég beteg...:(

A digitális 9x13-as 29 volt eddig... a többire nem emlékszem fejből... no meg szerintem változtak is az árak januártól... de majd ha arra járunk megnézem... (amúgy barátaink akik ott laknak felétek szintén ide járnak sokkal olcsóbb viszont nagyon jó minőség... össszegyűjtenek egy nagy adagot és egyszerre viszik be)


Külföldön mi is gondolkodtunk (persze csak rövid időre én már nemtudnék elszakadni kis magyarországtól) de nem jött össze munka...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Megyünk anyumékhoz!

Így most egy ideig nem leszek... öcsém nemszokott a géphez engedni... :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
Akkor te ismered errefele a tajat. Bar ha a Kolozsvar kornyeki hideg ilyen maradando emleket hagyott benned, nem tudom mit szolnal a csiki telhez. :roll: Igaz, mar semmi sem a regi ezzel a globalis felmelegedessel, az iden meg alig volt minusz, pedig ebben az idoszakban szokott rekordhideg lenni nalunk, -30 alatt. Azert orulok, h Zsolti elso tele ilyen gyenge, legalabbis eddig, igy is ugy feloltozunk ha kimegyunk setalni, nem tudom mi lenne minuszban. :roll:

Erdekes lehet, ha az ember diplomamunkaja ilyen megfoghato dolog, arrol nem is beszelve, h milyen kulonleges elmeny lehet elotte kimondani a boldogito igent. Megkerdem a ferjemet, h tude errol a bizonyos helyrol, en meg nagyon kevesszer voltam Gyorben es kornyeken, de nagyon tetszik. Mi a csiksomlyoi kegytemplomot valasztottuk, erzelmileg nagyon sokminden kotott mindkettonket oda. Es ami meg kulonlegesen szep elmeny volt ezzel kapcsolatban, az a kalkuttai eljegyzesunk, amit egy Olaszorszagban tanult indiai jezsuita tartott angol nyelven...

Bocsi, megneztem a dietat, tul soknak tunik nekem, nem vagyok most abban az allapotban. Remelem talalsz tarsat, mert tudom, h milyen jol jon ilyenkor a csoportos "munka". En mindenesetre drukkolok :)

En nem ertek a fenykepezeshez, de el tudom kepzelni azt a duhot, amit a kepek elvesztesen ereztel. :cry: Van megoldas: el kell jonni ujra :lol:

Chaterine!
Mi is szoktunk idonkent csak egyszer aludni! Leginkabb az tortenik, h csak delben tudom letenni, aztan meg tul keso van meg egy szunyira. Alltalaban nincsis baj, ha ez legalabb 2 orasra sikeredett. Ma is pl.- akartam irni es eppen meghoztak zsoltit egy nagy setarol olyan faradtan, h kenytelen voltam letenni 6 utan... Remelhetoleg csak felorat alszik es 10kor le tudunk fekudni :roll:

Igazad van ami a kulfoldi kiruccanast illeti, de nem ilyen egyszeruek a dolgok. Eddig anyagilag sem volt lehetoseg arra, h mi is kimenjunk, illetve nem lett volna ahol lakjunk, ugyanis a ferjem ket masik szemellyel lakik egyutt es a lakas csak iden osztol urul ki. O indologus es- nagyreszt- hindi nyelvet tanit Oxfordban felallasban, evi haromszor 8 hetben. (ebbol meg le tud csipni valamennyit)
sajnos mennem kell, holnap visszaterek

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Mennék is csak most még a keresztlányomat sem tudjuk meglátogatni mert egyszerűen nem futja rá... nagyon durva kettőnknek 12000 Ft oda vissza Nyíregy... :(
Olyan gyönyörű volt amikor télen kinnt jártam... minden csupa fagy volt és a gyerekek korcsolyával jártak iskolába... a járda az úttest csupa-csupa jég volt tele a korcsolya nyomaival! :)

Hoyg érted, hogy sok? Egyáltalán nem megterhelő hidd el... szerintem ezt a diétát a legkönnyebb betartani amit valaha olvastam... és hatásos is ... no meg egészséges! :)
De nembaj ám csinálom egyedül is! :)

Jó éjjt megyek mert félek nyűgös éjjszaka lesz... olyan nehezen aludt el... :(

Búcsúzóul:
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ma reggeli méricke eredménye: 67 kiló
Ez eddig 21 nap alatt 5 kiló mínusz... :)

Lassan de biztosan haladok! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
Oszinten gratulalok! Igazad van, tul kenyelmes vagyok. :( Eddig olyan jol megvoltam, alig meretkeztem, mert a merlegunk eltorott, aztan ma Zsolti miatt raalltam a szomszednal. Az eredmeny: Zsolti 9,5 kg. :lol: Tobb bajom is van: egyik, h nem eszek hust (igaz az utobbi idoben halat igen), enelkul milyen lesz a feherjenap? Aztan: minden nap setakor megyunk mamahoz es olyan jol esik, ha nem kell itthon fozzek, epp eleg ha Zsoltinak napi 3 kajat elkeszitek! Ugyanakkor tudom: ez mind kifogas. Meg nem mondtam le rola egesszen :lol:

Elszoltam magam, megerkezett a hideg :( Zsoltinak mar van szankoja (szankobalesete is :roll: ), mar csak a ho hianyzik.
Mostanaban nekunk is nehezek az ejszakak. Es nem csak. :( Most pl furodni akartam, erre felebredt, ugyhogy lottek (a vizet megfogtam) :cry:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Kép kukucs [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Épp képeket rendezgetek... le kellene tölteni a januári képeket csak már nincs hely a gépen...
Így friss képpel nem szolgálhatok...
de azért íme:

Kép
Kép
Kép

mézeseim
KépKép

házikó a keresztfiamnak... még "üvegablaka" is van cukorból! úgy örültem, hogy sikerült!
KépKép
KépKép
KépKép
Kép

ez még talán a legfrissebb:
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


nagynehezen elaltattam a gyereket, ide ültem... erre a férjem leejtett egy tele doboz fakockát... mindjárt felrobbanok az idegességtől...

pedig alig aludt egy negyed órát...

tönkre van az egész napja... olyan jól aludt.... hrrrrrr

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ezek a sracok ugy latszik ma szinkronban vannak!
Mi is igy jartunk, hozzank mama jott a szomszednenivel es felebredt. Azota kinlodunk, setalni sem mertem menni, h ne aludjon el kint, mert nagyon hideg van. Azt hittem elaludt, de most ujra ordit az agyaban. :cry: Egyszeruen nem tudom mit csinaljak... Megis elindulunk. :roll:
Ez a gyermek mindent kivulrol szeret: kisagyat, jarokat :roll: En meg folytonkell menjek utana. :cry: Le vagyok merulve
Gyonyoruek a targyak, mibol vannak? Szakacs is vagy, nemcsak keramikus?! :lol: Mikor van idod ilyesmire? Zsoltinak 9 keresztszuloje van, de azt a hazikot megis irigyeli... Tenyleg nagyon tetszenek, a leginkabb az az angyalka, amelyik aldasra tartja a szarnyat.

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Ezek mézeskalácsok!
Ezeket adtuk karácsonyra...
Van egy jó kis erdélyi mézes receptem :wink:

9 keresztszülő??? hogy tartották a keresztvíz alá annyian???

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: