Új privát üzeneted érkezett!

Elképeszt a csajom... :shock: :shock: :shock:

Kép

Most már csak az a kérdés, hogy én hova fogok lefeküdni??? :D :D :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Edith-től most kaptam sms-t, sajna pár napig nem tud jönni, mert lekapcsolták a netjüket, amíg leirtják a vírusokat a számítógépükről. Ahogy lehet, jelentkezik. :D

Szép napot mindenkinek!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 



Sziasztok!
Mi még egyben...
Olyan jó olvasni a soraitokat :D . Gratulálkok mindenkinek aki a házassági évfordulóját ünnepli, úgy látszik, hogy ez a honap ilyen :). Ezek szerint eddig ötünkről derült ki, hogy júliusban házasodtak :) :) :) :) :). Majd mi zárjuk az ünneplést 31.-én, addigra már két babával, és Katócáék két héttel elöttünk házasodtak (remélem nem emlékszem rosszúl :oops: ), tehát kb. ők is 17-én.
Edith nagyon aranyos a pocakod és teljesen lenyűgöznek a közös fotóitok, olyan jó nézni őket. Remélem, hogy a nettes és számítógépes problémáitok minnél hamarabb megoldódnak, mert kiváncsiak vagyunk rátok :).
Emese mi Nenedent fogkrémet használunk, ami 6 hónapos kortál 2 évesig ajánlják, így nem gond ha lenyeli...habár már igyekszik ki is köpni belőle valamit (a fogkrémhez adnak olyan ujjra húzható puha fogkefe féleséget is, az nálunk nem vált be, mert a lurkó csak úgy élvezi, ha ő is megfoghatja a fogkefét). Egyébbként egy kérdés...ti mennyire tudjátok betartani az a napi ilyenszerű köztelező programokat? Én katasztrófálisan szétszort vagyok, és így van amikor sietségből, vagy feledékenységből elmarad a fogmosás :oops: . Úgy szégyelem, de nem tudom, hogy mit csináljak magammal, de az ilyesmiket olyan könnyen elfelejtem...annyi mindenre kell figyelni :cry: . És ezután majd két gyerekre kell figyelni...nem gond nagyon élvezem, csak szégyelem, hogy sokszor az ilyesmi elmarad (pl. a séta elötti napozókrémezés is, mondjuk igaz, hogy mi kb. 9-től 11, max. fél 12-ig vagyunk kint, meg bilire sem rendszeresen teszem, hanem csak amikor tippelem, hogy sikere lehet, meg amikor idejében szól, habár ezt tényleg nem akarom eröltetni). Sokszor annyira rossz anyának, háziasszonynak érzem magam, hogy förtelmetes....egész nap tevékenykedem, de mégis egy csomó minden elmarad :cry: :cry: :cry:.
Emese nagyon édes Janka ahogy segít, és le minden kalapokkal ahogy komunikál. :) A "rosszalkodás" (utálom ezt a kifejezést, mert még nem rosszaságból csinálnak ilyeneket, csak nagyrészt kiváncsiságból, kísérletezésből tesznek ilyesmit) majd megjön idővel. Egyébbként hogy nem mászik, hanem a fenekén izeg-mozog én azt is az ő nyiladozó egyéniségének tekinteném és csak mosolyognék rajta.
Meli elképesztő, hogy Tünde milyen aranyosan alszik...és jó természet, hogy ha álmos akkor elalszik egy jó helyen, bezzeg Andris már holt fáradt, de még akkor is játékot csinálna mindenből. Pl. ma voltunk egy kicsit sétálni az erdőben, az út nagyrészét egyedül tette meg (ez a legújjab, hogy nem akar a párom nyakába ülni, csak akkor amikor már esik orra), a buszba ragadtak le a szemei...hazajöttünk és többször rá kellett szólni, míg elaludt.
Egyébbként ez az erdei séta nagyon jól esett az egész családnak, engem is nagyon felvillanyozott és megint megbizonyosodott, hogy az állapotposság fizikai részét jól bírom, csak ne lennék olyan labilis lelkileg :cry: :cry: :cry:.
Na ennyit rólunk megyek én is lepihenni.
Szép hétvégét!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 

 
 


Nem születtem a 80-as évek elött, de tetszik a következő írás hangulata, egyes gondolatai:

Mai gondolataim, hogy akik a 80-as évek elott születtek, azok
valódi Hosök, olyasféle igazi hollywoodi mindent túlél fenegyerekek. De tényleg! Gondolj csak bele, 1980 elott születettek, azaz MI, kész csoda, hogy életben maradtunk. Nekünk még nem volt gyerekülésünk az autóban, sőt még biztonsági öv se nagyon, viszont bizton tudhattuk, hogy a gyerekágyak festékében akadt bőven ólom. A gyógyszeres és vegyszeres üvegek könnyedén nyithatóak voltak, nem volt semmi furfangos védelemmel ellátva, de még a fiókok és ajtók sem voltak felszerelve biztonsági nyitóval, és mikor bicajozni mentünk, nemhogy könyökvédonk és sisakunk nem volt, de még rendes biciklink sem. Azért az nem volt semmi.
Mi még csapból ittuk a vizet, és azt se tudtuk, mit jelent
pontosan az ásványvíz. Én speciel sokáig kevertem a szódavízzel. Azt hittem az ugyanaz. Szúr-szúr. Semmi különbség a ketto között, miért pazaroljak hát rá külön szót. Mi nem nagyon unatkoztunk, ha tehettük kimentünk játszani. Igen, ki. Egész nap kint voltunk, a szüleink pedig csak sejtették, hogy élünk és megvagyunk, hiszen még Matáv telefon se nagyon volt, nemhogy mobil. Pláne nekünk! Nyáron a derékig éro fuben és közeli kiserdokben játszottunk, mégsem lettünk kiütésesek és nem tört ránk allergiás roham. Nem tudtuk mi az a pollen, és a parlagfurol azt hittük, hogy a sárkányfu egyenes ági rokona.
Ha elestünk, megsérültünk, eltört valamelyik végtagunk, vagy csak szimplán betört a fejünk, senkit nem pereltek be ezért. Egyszeruen mi voltunk a hibásak.
Sot! Ha az erosebb elgyepálta unalmában a kisebbet és gyengébbet, az is rendben volt. Ez így muködött, és a szüleink nem nagyon szóltak bele ebbe sem. (- Kisfiam, bemegyek az iskolába, az nem lehet, hogy téged mindenki Rambónak csúfol / - Hagyd csak anya, ez az én háborúm!)
Étkezési szokásaink Schobert Norbi mércéjével mérve nap mint nap tartalmazták a halálos dózis többszörösét, de még egy mc
donalds-on edzodött átlagos amerikai elhízott kisgyerek is helybol nyomna egy hátraszaltót attól, amit mi leküldtünk kaja címszóval. Gondoljunk a zsíros kenyérre, a kolbászra, a disznósajtra (ki tudja mit tettek bele), az iskolai menzára (ki tudja mit NEM tettek bele) és mégis itt vagyunk.
A kakaóban nem volt A,B,C,D és E vitamin, viszont "bedeko"-nak hívták és már ez is elég volt a boldogságunkhoz. Szobi szörpöt ittunk, ami hírbol sem ismerte az édesítoszert, viszont tömény cukorból készült. A limonádét még magunknak kevertük és mosatlanul ettük a fáról a gyakran éretlen gyümölcsöt, a WC pereme alatt, pedig a baktériumok ezreinek a kolóniái telepedtek meg a még háborítatlan nyugalomban, a preDomestos korban. Volt néhány barát, aki már ismert olyat, akinek videója volt, vagy esetleg spectruma (az egyfajta számítógép vót), de szó sem volt Playstationról, Nintendóról, X-Boxról, Videójátékról, 64 tévécstornáról, muholdról és kábeltévérol, filmekrol, DVD-röl, Surround Soundról, Internetrol, Fitness-Club kártyáról vagy mobiltelefonról. Viszont voltak barátaink! Olyanok, akikkel találkoztunk kint az utcán, a focipályán vagy a pinpong asztaloknál, vagy ha mégse, akkor egyszeruen becsengettünk hozzájuk és beengedtek. Nem kellet megkérdezni a szüloket.
Sem a miénket, sem az övéket! Nem vittek és nem hoztak a szülök autóval... Mégis itt vagyunk. Nyakunkban lógott a lakáskulcs, mikor játszani mentünk, és nem ritkán fadarabokkal, botokkal harcoltunk, labdával dobáltuk egymást, mégis itt vagyunk. Nem ütöttük ki egymás szemét, a többi seb pedig begyógyult. Focizni is csak az állhatott be, aki tudott. Akkor még volt egy íratlan szabály, amit ma nehezen értünk már meg mi is: azt csináld, amihez értesz. Aki pedig nem értett a focihoz, pláne nem tudta rendesen kirúgni
az ellenfél bokáját, az csak csalódottan nézhette a játékot a rácson túlról, vagy odébb állhatott, és más játékot, más játszótársakat kereshetett magának.
A szerelmet nem brazil sorozatokból tanultuk, csak egyszeruen megéltük. Boldogan szaladtunk végig az utcán az elso csók után, úgy, mintha már sohasem akarnánk megállni.
Ha egy tanár nyakon vágott, nem szúrtuk le egy késsel és nem pereltük be, és nem sírtunk otthon a szüloknek. Sot! Ha lehetett, el se mondtuk. Ismertük a törvényt, és ha vétkeztünk, szüleink nem álltak mellénk. Megtanítottak úgy élni, hogy tudjuk, mit jelent a kötelesség, a buntudat, a jóérzés, a felelosség. Ismertük ezeknek a szavaknak a mélységét.
Ezek voltunk mi. Hosei egy letunt kornak, amelyen a mostani
fiatalok értetlenül mosolyognak.
Ui.: talán mi voltunk a boldogabbak!

Remélem, hogy nem untattalak
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Látom, ma mindenki vasárnapozott, mert nem volt hozzászólás:)

Nekünk a vasárnap sem igazán különbözik a hétköznapoktól, talán csak annyiban, hogy egyszerre mind ott lehetünk a kertészetben. Ilyenkor lehet elvégezni olyan munkát, ami "több kezet" igényel. Ma is sikeresen kifáradtam....remélhetőleg alvós éjszakánk lesz. :):):)

Különösebben nem is aggódok Janka fejlődése miatt, mert látom, hogy az ő ritmusa szerint halad, és az úgy jó.

Zsuzsa, ne is hibáztasd magad, hogy elfelejted néha a fogmosást. Bevallom, velem is előfordul. Nem is igazán erőltetem a dolgot, csak szép fokozatosan mindent. A bilit még nem is próbáltuk, mert azzal is még ráérünk. Tudom, hogy vannak anyukák, akik már korábban bilire ültették, de erről csak ellenérveket olvastam. Dehát mindenki a saját belátása szerint teszi.

Meli, tényleg nagyon édes a kiscsajszid, ahogy alszik. Bocsi, most már megkérdezem...te sem altatod kiságyban? Mert mostanig legtöbb alvós képén nem szerepelt a kiságy. Ezt csak azért kérdezem, mert mi is már régebbtől lemondtunk akiságyban való alvásról. Ez nagyrészt megkönyitette az én dolgom, és Janka is nyugodtabban alszik. Biztos vagyok, hogy a kistesó megszületése ujabb változásokat hoz majd az alvás területén, de addig még kieszelünk valamit.

Hát akkor jó éjt nektek!

U.I. Edith, mihamarabb várunk vissza!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Nemrég ezt kaptam emailen. Nagyon tetszett, gondoltam megosztom veletek is.


Csak egy A N Y A ?
Egy nő - miközben jogosítványát újította meg egy önkormányzati hivatalban - egy adatfelvevő hölgy megkérdezte, hogy mi a jelenlegi foglalkozása. A megkérdezett egy ideig tétovázott. Bizonytalan volt, hová is sorolja magát.
"Arra gondolok," magyarázta az adategyeztelő hogy van-e munkája
"Természetesen van munkám!" csattant fel a nő "Anya vagyok."
"Nincs 'anya' kategóriánk foglalkozásként. A 'háztartásbeli' fedi le ezt." mondta az adatfelvevő, segítőkészen.
Már el is felejtettem ezt a történetet, mígnem egyik nap ugyanilyen helyzetben találtam magam a városházán. A hivatalnok nyilvánvalóan egy karrierista nő volt. Magabiztosan, hatékonyan dolgozott, olyan jól csengő címet viselt, mint például "Hivatali kikérdező vagy "Városi adatfelvevő"
"Mi a foglalkozása?" kérdezte. Mi késztetett arra, hogy ezt mondjam, nem tudom. A szavak egyszerűen kibuggyantak belőlem:
"Gyermekfejlődési és emberi kapcsolatok területén dolgozom társkutatóként."
A hivatalnok abbahagyta pillanatnyi munkáját, golyóstolla megállt a levegőben. Felnézett, mint, aki rosszul hallott. Megismételtem a titulust lassan, kihangsúlyozva a leglényegesebb szavakat. Aztán csodálkozva láttam, hogy ezt mind leírta nagy fekete betűkkel a hivatalos kérdőívre.
"Megkérdezhetem," mondta a nő érdeklődve, "egész pontosan mit csinál ezen a területen?" Hűvösen, az izgalom legkisebb jele nélkül a hangomban, szinte kívülről hallottam, amint így válaszolok:
"Folyamatos kutatási programban veszek részt (melyik anya nem)
Laboratóriumban és terepen is. (normálisan azt mondtam volna kint és bent).
Dolgozom a Felettesemnek (elsőként az Úrnak, aztán egész családomnak),
és van már négy kreditem is. (mindegyik lány).
Természetesen a munkámhoz tartozó tevékenység igényli a legtöbb figyelmet az ember-szakmákban (melyik anya tagadja?)
és gyakran dolgozom 14 órát 1 nap (inkább 24-et).
Ebben a munkában jóval több a kihívás, mint más, "átlagos" foglalkozásoknál. A jutalom inkább a megelégedettség, mint pusztán a pénz".
Érzékelhetően folyamatosan nőtt az elismerés a hivatalnok hangjában, amint kitöltötte a nyomtatványt. Felállt és személyesen kísért az ajtóig.
Miközben hazafelé vezettem, fényes új karrierem lebegett a szemem előtt. Otthon 13, 7 és 3 éves labor-asszisztenseim üdvözöltek. Az emeletről hallottam új (6 hónapos) kísérleti modellünket gyermekfejlesztési programunkból, amint új hangmintáit próbálgatja.
Úgy éreztem, ütést mértem a bürokráciára. Hivatalos feljegyzés készült rólam egy, az emberek számára elfogadhatóbb foglalkozásról. "Egy újabb anya", vagy "Anyaság" már nem hangzik elég jól. Micsoda pompás pálya! Különösen, ha van egy titulus is az ajtón.
Netán ez teszi a nagymamákat "haladó" kutatási munkatárssá a gyermekfejlesztési és emberi kapcsolatok területén, a dédnagymamákat pedig a haladó kutatási munkatársak ellenőreivé Szerintem igen! Még azt is gondolom, hogy a nagynénik kutatási munkatárs asszisztenssé léphetnének fel?!
Legyen kevesebb gond és több áldás házadon, és kizárólag a b o l d o g s á g lépjen be ajtódon!
AMEN

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!
Ugy latom en mar megint nagyon lemaradtam!
BOLDOG HAZASSAGI EVFORDULOT KIVANOK MINDENKINEK!!!

Edith a pocak mar latszik egesz jol!Az igen Kriszta jol kipakolt!Nalunk is ezt muveli a lanyom!

Zsuzsa a pocakod szep nagy mar, gondolom alig varod mar a veget!Es hogy a babat az oledben tarthasd!Majd etesitsetek minket is!!!

Meli nagyon aranyos ahogyan alszik Tunde!Es nagyon jo a joghurt eveses kep! :D
Emese varunk kepeket a pocakrol!

Mi a tegnap strandoltunk Jazmin nagyon elvezte a vizet!Mostmar egeszen bisztosan lepeget nem esik el!Olyan aranyos ahogyan totyog!
Kepzeljetek a mult heten anyossal akrtam hagyni egy kis idore!De viszakelett menjek mert orditott utanam nem maradt vele egyaltalan!
Ti szoktatok hagyni a mamakkal?
Talan nalunk az a baj hogy mindaket mama falun lakik es nem surun szokta oket latni!
Na puszi nektek megyek mert aludni akar!!!
Ez a tegnap a strandrol!
Kép
Es igy megyen magaba!
Kép

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Jóóóó reggelt!

Bocsi, hogy már 2 napja nem jelentkeztem, és most is csak ennyira futja (bár az is csak utólag :oops: :oops: :oops: ), hogy:

[color=red]Emese!!!
Nagyon-nagyon boldog házassági évfordulót kívánunk Nektek!!!


Kép

Ne haragudjatok, nem tudom, ma mikor jövök, vagy jövök-e egyáltalán, van egy csomó dolgom, este pedig ünnepelünk :D Itthon, édes hármasban :D

Szép napot mindenkinek!!! 8) 8) 8) [/color]

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Na, ezt jól elszíneztem, bocsi... :oops: :oops: :oops:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Csak épp megpróbáltam, hoyg nem kapcsolták-e vissza a netet, és látom, hogy megy. Mindenesetre, próbálom minimálisra csökkenteni a netezést és egyáltalán a gép bekapcsolását, mert egyszerűen csak jönnek és jönnek a vírusok, pedig a legkorszerűbb program van ellenük. (a férjem szerint, és ő szakmabéli)

Nos, hétvégén sátoroztunk, tegnap főzőcskéztem és pihentem. Meg egy kicsit vásároltunk.
MA uborkát szeretnék eltenni (csak vagy 3 üveggel), mert kaptam sógornőmtől. Majd ruhákat kell vasalnom-hajtogatnom, de ki tudja, lesz-e valami belőle!?

Meli, nagyon köszönöm az üzenet továbbításait! :) Örük hálám üldözni fog téged érte! :D :D :D :D :D :D
Nem tudom, ha még beleolvastál a tavaszi topikba, de ott írt az egyik csaj valamit neked. Egy napon születtek a lányaitok! :)

NA, mentem. Nem tudom, mikor jövök, de hátha mégsem lesz baj ezután ezekkel az átkozott vírusokkal.
Puszi mindenkinek!

És Zsuzs, megy a drukk. VAgy már nem is vagy otthon?????? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Emese, Boldog Házassági évfordulót nektek is!!!!!!! :) :) :) :) :) Látom, a júliust sokan szeretik!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Változott a programom, olyan dögmeleg van, hogy nem bírtam kimenni a házból... :shock: Tünde 11-kor fogta magát és elaludt a földön... :wink: Most bambul, nem tudja eldönteni, felébredjen-e egészen, vagy visszaaludjon... :D
Főzésre sem bírom rávenni magam, szerencsére van még vagy 2 üveg HIPP a kamrában (ott figyelnek vagy 5 hónapja, várva, hogy mikor szorulok rájuk :wink: :lol: ), úgyhogy Tündének megvan az ebédje, nekem meg úgysincs étvágyam ilyen melegben.
Egy rend ruhát még reggeliben kiteregettem, az lassan megszárad, de mindjárt végez a gép a következővel... :D
Összeszedtem pár fotót az elmúlt 3 évről, elő kellene hívatni őket, Apát egy kollázzsal akarom meglepni :D Most szerencse, hogy Apa estig dolgozik, így később is ráérek lemenni a fotósboltba :D
Még mosogatni kellene, de az is várhat :D
Inkább Babanetezek egy kicsit :wink: :D
Visszaolvasok, aztán írok - szerintem jó sokat... :wink:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Nna. Ahelyett, hogy itt ültem volna és Babaneteztem volna, ahogy ígértem, kiteregettem a ruhát, és megetettem a leányzót.
Ésssssssssss! Tünde jelezte, hogy bekakilt!!! :D :D :D Életében először!!! :D Mikor bejöttem a teraszról elkezdett legyezni az orra körül, meg mondta, hogy phű-phű (nem ilyen szépen, tisztán, de én értettem :wink: ) Kérdem bekakiltál? Tovább legyezett, megszagoltam, és tényleg! :D :D :D Jól megdicsértem, erre megtapsolta magát :D Annyira édes volt!!! :lol: :lol: :lol:

Most már tényleg visszaolvasok... :oops:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Katóca!
Nem tudom pontosan, hogy nektek is ma van-e, de
BOLDOG HÁZASSÁGI ÉVFORDULÓT KÍVÁNOK NEKTEK!!!

Kép

(Sajna rólatok nem találtam esküvős képet...)

Zsuzsa!
Mi a helyzet veletek??? Gyanús, hogy ma még nem jelentkeztél... :roll:
Fogmosás: én sem mindig tartom be... van olyan nap, hogy többször is "megmossa" a fogait, de olyan is, amikor egyszer se... De már ott tartunk, hogy sokszor eszébe jut, ha a fürdőben van dolgunk, és követeli, hogy adjam oda a fogkeféjét :) Bilink még nincs is... :wink: Nemsokára kapunk a rokonainktól, de nem akarom sresszelni magunkat vele, csak ha már látom értelmét...
Bár talán ma elkezdődött egy folyamat... :D
Erdei séta: :D :D :D Azért nem semmi enegiád van, hallod-e :lol: :lol: :lol:
Jó a szöveg, amit küldtél... és van benne valami :D

Emese!
Vasárnap: nekünk is olyan, mint a többi, ha Apa dolgozik, viszont amikor egy hétig szabad, akkor olyan, mintha minden nap vasárnap lenne :D
Kiságy: éjszaka abban alszik a gyerekszobában, nappal pedig egy szivacson a nagyszobában. Én nem szeretek vele aludni éjjel, mert kitúr a helyemről és nem tudom kipihenni magam... :oops:
A Csak egy Anya? is nagyon jó, és olyan igaz! :D

Ági!
Jó, hogy írtál megint! :D
Tünde aktív szopizó ugyebár, de sokszor aludt már Anyukáméknál. Szerencsére olyankor sose problémázik és nem is keresi a cicit. Bekérezik a járókába, ott kell hagyni és alszik... :) Pedig elmúlt egyéves, amikor először hagytuk ott éjszakára. De azelőtt is vigyáztak rá többször, néhány órát. Pl. egy időben minden vasárnap elvitték 2-3 órára sétálni. :D Szeretik egymást, gond nélkül elvan velük, igaz, mostanában sokszor sír, amikor eljövünk (max 5 percig), de ez a másféléves szeparációs szorongás miatt van...
Jók a képek nagyon, édes, ahogy egyensúlyoz a lábacskáin!!! :D :D :D

Edith!
Remélem, hamar megunnak titeket azok a fránya vírusok!!!
:evil: :evil: :evil:
Tavaszi topik: hogy kerül oda egy decemberi baba? :roll: Amúgy ki az, mert mióta itt is megtalállak, :wink: azóta nem olvasgatom azt a topikot.

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Teszek még egy-két esküvői képet... nosztalgiázom picit... :oops: :D

Kép

Kép

Kép

Megyek, szőrteleníteni kellene - úúúúúútálom... :? Aztán megyünk képeket előhívatni, majd Anyukámnál randizunk Apával :lol: (ma telefonáltak a bankból, hogy elfogadták a hitelkérelmet - hurrá, hurrá, hurrá!!!, és mennek felbecsülni a garancialakást :D) Szerintem már csak holnap jövök, ha ki nem purcanok a melegtől... :?

Kellemes délutánt, szép estét mindenkinek!!! 8) 8) 8)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 



Sziasztok!
Egy gyors jelentés: itt még semmi :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: . Csak fájogatok és növök (ez tuóbbit Katóca is tanúsíthatja :D ).
Gratulálok minden évfordulóját ünneplőnek!
Jók az ilyen napok, mert akkor az ember nosztalgiázik :D.
Mi megvagyunk, vasárnap rámjött és nagytakarítottam egyet, míg a srácok az autót takarították, vásároltak.
Jók a képek Jázminról, nem semmi teljesítmény így állni, már ebben a korban. :D.
Ügyeljetek magatokra ebben a hőségben.
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


most veszem észre, hogy ha így folytatom a vonalzómon a halcska szárazra kerül :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: . Úgy telnek a napok :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Mi is elbújtunk a nagy meleg elől, itt bent a szobában legalább elfogadhatóbb.

Meli, köszi a szép kiszinezett képet. Nem is annyira túlszinezett. Gondolom, úgyancsak a babaszobáról van. :):):)
Az velünk is megtörtént, hogy a fürdőben voltam, és mikor kijöttem, Janka rám nézett, és mondta, hogy "Á-Á" és veregette a pelenkáját. Kérdezetem, hogy van ott "Á-Á", mire ő folytatta. Annyira meghatódtam akkor én is, mert addig nem is igazán hangoztattam előtte, hogy mit is jelent az "Á-Á". Remélem nem irtam már erről, és most ismételtem magam.....
A szőrtelenités nekem sem a kedvenc időtöltésem, sőt, szülés után még kevésbé szeretem. Borotválni nem szeretem, mert túl hamar visszanő, igy marad a gép vagy a viasz.

Ági, az tényleg nem semmi, hogy ebben a korban ilyen jól halad egyedül is a leányzó. Janka még csak most kisérletezik egyedül tenni néhány lépést. Amikor sikerül neki, akkor annyira nevetgél, tudja, hogy valamit művelt.
Egyébként Janka sem igazán marad el senkivel, kivétel az apja. Néha édesanyám és nagymamám is átveszik, de nem marad velül sok időre. Annyira anyás, hogy elképedek. Egy kicsit elgondolkodtat, hogy mi lesz, amikor meglesz a hugica is. ..... :?

Edith, remélem én is, hogy a virus-gondotok megoldódik előbb utóbb. Nem akarom elszólni magam, de a mi gépünk eléggé védett. A férjem is szakmabeli. Mostanig a Kasperski volt rajta, most valami más, amit nekem folyton kiir, hogy fel kell frissiteni. Nektek milyen virusellenőrzőtök van?

Zsuzsa, még kitartást kivánunk!!!!! Ne aggódj a halacskád miatt, szerintem nem marad szárazon. :D

Ja, akartam kérdezni tőletek, hogy ti adtok-e a babáknak Vigantolt vagy Vigantolette-t? Nekem azt mondta az orvosnő, hogy most nyáron adjak flour-vigantolt. Mit tudtok erről?

Jó hűsűlést!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép Levi és Janka

Nagyon szeret biciklizni.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép
A tegnap csóréskodtunk. Estére viszont ráadtam a fürdőbugyiját pelenka nélkül. Ameddig rajta volt nem is pisilt, viszont annál büszkébb volt. :)

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép
Képzeljétek, kivirágzott a tavirózsánk!!!! Már szinte 4 éve megvan, de most virágzott először. :D :D :D :D :lol:

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Meli gratula a nagylanyodhoz ugy latszik mostmar kezd tudatosulni benne, hogy szuksege van a bilire!
Orulok nektek hogy sikerult a hitel!

Zsuzsa gondolom mar alig birod magad ebben a nagy hosegben!Vajon mikor akar mar baboca jonni?!

Nalunk is nagyon nagy a meleg!Es nekem sincs kedvem a fozessel bajlodni egyaltalan!
Na most megyek mert felkelt Jazmin!

Puszi nektek!
Zsuzsa gondolok rad!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Emese most lattam hogy irtal te is kozben!
En meg mindig 3 csepp vigantolt adok Jazminnak ahogyan az elejen is!
Janka aranyos a kis furdonacijaban!
Igen Jazmin is nagyon boldog, hogy egyedul megyen es buszke magara!
Sajnos Jazmin meg apaval sem marad tul sok ideig nagyon-nagyon anyas!O is cicizik meg lehet emiatt vagy nemtudom!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 



Sziasztok!
Meli így utólag is gratulálok Tünde ügyességéhez, bocsánatot kérek, hogy eddig nem reagáltam le a dolgokat :oops: .
Andris nem kimondott anyás. Az az igazság, hogy kb. egy hónapja hagytuk egyedűl egy pár órára valaki mással (keresztszüleivel), eddig minden idejét velünk töltötte. De úgy látom, hogy jó volt így, Picinél is ezt csinálnám, mert bízik bennünk, és éppen ezért nem volt gond a próbakor sem (kipróbáltuk, hogy hogy fog működni, mert amig szülünk ha minden jól megy ők fognak ügyelni rá). Mi mindig úgy gondoltuk, hogy ne, jó eröltetni, ezért kicsi korába sem adtuk kézről-kézre, hanem amikor megtanult már mászni mindenkivel úgy barátkoztattuk, hogy a földön üldögéltek, így ha nem tetszett neki a dolog "lelépett". Most is ha idegen helyen vagyunk nincs gond azzal, hogy lelépjek egy pár percre pl. wc-ni, csak mindig szólok neki előre.
Emese nekünk azt mondta az orvos, hogy nyáron már ne adjunk Vigantolt, mondjuk az az igazság, hogy Andris már közeledik a második életévéhez is, és ezért is. Nagyon aranyos Janka a fürdőnadrágban :D. Gratulálok a tavirózsához, igazán gyönyörű, mág soha nem láttam pirosat. Igazán speciális :).
Ági köszönöm, hogy gondolsz rám. Jól esik (a többiektől is :) ). Szerintem Jázmin nem a szopizás miadt anyás, szerintem csak korral jár. Én hagynám még egy ideig, nem feszegetném a dolgot, majd megérik rá.
Ma eldöntötte a párom, hogy mindent megteszünk annak érdekébe, hogy a leányzó lehetőleg 20.-ig megszülessen...így elvitt rázós útra autóval, most iszom a Kinley-t, majd egy meleg fürdő következik (remélem sikerül jól megkeverni, hogy ne legyen forró, mert az rossz). Majd várjuk a hatást. Olyan jó lenne ezzel az orvossal szülni... meg türelmetlenek is vagyunk :oops: . Nem tudom, hogy hogy lehet, de az orvos szerint 18.-án, vagyis ma töltöttem a 40.-ik hetet, pedig ő is a menstruációs dátum szerint számolja...meg minden internettes kalkulátoron 15.-ét írtak.
Ügyeljetek magatokra ebben a hőségben!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Sziasztok!

Most csak éppen bekukk, mert végre készült pocakos kép. (Tulajdonképpen be kell valljam, hogy ma vettem kézbe a gépet, hogy kitanulmányozzam, hogyan készithetek egyedül magamról képet. Dicséret, mert elsőből sikerült. :):):))
Kép
És itt még egy.... Kép

Ma megvolt az első gurulásunk az ágyból, pedig ma is ki volt pockolva körülötte. Mostanig sikerült elkerülni, de ma délután aludt, és mikor már ébredt volna, kimentem a szobából néhány percre. Hallottam, hogy megébredt, mert mondikált, és utánna egy koppanás és sirás. Szaladtam, de ő már a földön üldögélt, és sirt. Fogalmam sincs, hogy kerülhetett fenékre, de a sirásról itélve nem üthette meg magát, inkább csak megijedt. Amikor megüti magát másképp sir, és most meg nagyon hamar le is csendesedett. Ezentúl jobban kell vigyázzak.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsa, látom, az este még egyben voltál! :) Nem baj, csak kibújuk az a manó, bent úgysem fog maradni! :wink: Talán kipróbálhatnátok a szexet is beindítóként, igyál málnalevél-teát is. Ez utóbbit már a 34-35. héttől lehetett volna inni, állítólag segít lazítani a gátizmokat. Csak annál hamarabb nem szabad, mert fájásokat csinálhat. Látod, elfelejtettem szólni róla. :oops: A hosszú sétát is kipróbálhatod, báűr őszintén, nekem mindenezek közül egyik sem jött be.

Biztos, hoyg jól csináltátok Andrissal a dolgokat, így lesz kiegyensúlyozott egy baba. :) Kriszta viszont teljesen más típus volt, ő sőt "kikezdett" mindenkivel, lehetett ismerős vagy idegen. Mindenkinek mosolygott, sőt kérezett az ölébe. Én pedig sosem tiltottam, hoyg valaki felvegye. Viszont ő is most egy szörnyen anyás periódusba lépett. Tegnap a konyhában voltam, és hallottam, hoyg keres. megnézte a fürdőt, meg az ő szobáját, nem talált, és máris kitört a vész: mámá, mámá, de olyan hangerővel, mintha véglegesen elveszített volna. :roll: Mostanában Istvánnal is csak ideig-óráig van el, ha eszébe jutok, indul megkeresni. HA meglát, megtalál, nyugtázza, hoyg ott vagyok, és megy tovább dolgára. Az este IStván rendezte el elejétől végig (vetkőztetéstől, fürdésen át, etetésig és fektetésig) de elalvás előtt muszáj volt bemennem. Addig nem tudott rendesen megnyugodni. Utána? 5 perc, és már aludt is, persze magától.
NA, bocs', hogy ilyen hosszas volt ez. :oops:

Emese, nagyon aranyos a pocid!!! És milyen vékonyka vagy! Sajna rám már feljött vagy 5 kiló, de most abszolút nem érdekel. Pedig sokszorvan, hyog nem is vacsorázok. A tegnap úgy 4-5 között ebédeltünk, utána meg 1 barackot ettem még és vagy 6 pohár vizet ittam. És ennyi. És sokszor van így, hoyg nem vacsorázok. Mégis. De mondom, most ez a legkisebb bajom. :roll:
Én még azon rágódok, hoyg nem érzem Mütyürkét mozogni. Illetve ugyanott tartunk, hogy mintha érezném, tegnap pl. valamijét nagyon kidugtaegyhelyen, mert ott keményebb volt a pocakom, és pár mp. múlva már nem volt ott, úgyhogy csakis ő lehetett, de még mindig nem vagyok 100%-os benne. De biztos minden rendben van, mert úgy kell lennie! :P
Sajnálom kicsi Jankát, hoyg leesett, de tényleg, biztos csak az ijedség miatt sírdogált. Talán ezután ő is vigyázni fog. eddignem történt ilyesmi vele, nem tudta, hoyg óvatosnak kell lennie. Amúgy le tud szállni egyedül az ágyból? A bugyikás képen (is) nagyon aranyos. :)

Ági, tényleg nem semmi, hoyg ennyi idősen Jázmin már jár! :) Nagyon ügyes, gratulálok neki. ) Szerintem sem a cicizés miatt anyásabb. Vannak nekik ilyen szeparációs szorongásaik bizonyos korokban, és Jázmin is biztos most egy ilyen időszakban van, mint Kriszta is. Ne aggódj, meg fog változni.

Emese, még elfelejtettem írni, hoyg ügyes vagy a képcsinálással. Én is mindig magamnak csináloma képeket, mert ha IStvánt tenném oda, állandóan csak kommentálna, hoyg már megint? :wink: :P Így megoldom magam. de szerencsére, nekünk távirányítós a kameránk és így könnyen lehet. :) És a tavirózsa gyönyörű. Biza', tehetnél fel néhány képet a kertetekről, mert most biztos még szebb, mint tavasszal!

Meli, meglettek a képek és elkészült a meglepetés Istvánnak? :wink: :wink: :wink: Hogy telt az este? :wink:
örülök, hyog megkaptátok a hitelt, most már biztos minden hamar fog zajlani! :)

Na, megyek, mert Kriszta már megunta Vuk-ot, és most itt van rajtam. :roll: Szép napot mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Bocsika, most csak Zsuzsának írok.
Ha még mindig nem indult be a szülés, van egy elég tuti indítókoktél-receptem. Ha kell, megkeresem.

Később jövök még, de most nagyon nyűglődik a gyerekem :?

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Na, itt vagyok megint.

Kipurcantam a melegtől... már most alig kapunk levegőt... Tünde még bírja, de ki tudja, meddig...
Tegnap 5 után mentünk el itthonról, de még akkor is kegyetlen meleg volt... :?
Ma semmi különöset nem tervezek, ebédre csak levesem van, de az elég, Tünde úgysem eszik két fogást, mióta ilyen meleg van, majd mire hazajön Apa, kitalálok még valamit. Mosnom nem kell, vasalnom sem, porszívózni jó lenne, de ahhoz meg nincsen erőm, úgyhogy marad a lustulás, közbe-közbe netezés... :wink:

Emese!
Igen, a képet a babaszobáról mentettem ki :D (Én nem színeztem semmit rajta, csak beletettem egy keretbe...)
Jankának is gratula az á-ázáshoz! :D
Anyásság: lehet, hogy Janka épp azért ragaszkodik most olyan nagyon hozzád, mert érzi, hogy hamarosan "osztozkodnia" kell.
Vigantol: én összesen 2 üveggel adtam a csajszinak, eleinte 2 cseppet, aztán csak 1-et kellett, amikor elfogyott már jó tavasz volt, azt mondta a dokink, hogy nyáron nem kell. De ahány doki, annyifélét mond ezzel kapcsolatban is...
Jók a képek nagyon! :D Hogy megnőtt a leányod! :D Nekem a bugyikás különösen tetszik, olyan kis huncut :D És úgy áll mint egy topmodell :D
Piros tavirózsát én sem láttam még, a tietek csodaszép! :D
De szép nagy a pocid! :D :D :D Olyan szívesen nézegetek pocakos képeket, mert közben jókat nosztalgiázom... :)
Sajnálom az ágyról leesést! :( De ha nem ütötte meg magát, akkor biztos hamar elfelejti :D (Tünde ezért alszik nappal a földön egy 5 centi magas szivacson. Amilyen nyű még alvás közben is, tutira leesne, így meg ha lecsászkál is a földre, nem ébred fel.

Ági!
Köszi a gratulát :D
Hitel: még nem kaptuk meg a pénzt, de minden jel arra mutat, hogy meglesz. Csak addig nem akarom kész ténynek venni, amíg meg nem számoljuk :wink:

Zsuzsa!
Nem kell bocsánatot kérned, én így is ámulok és bámulok, hogy mi mindenre van energiád Andris mellett. Mert Tündével én is jól voltam az utolsó percig (pedig ráhúztunk 3 napot :)), de nem tudom, hogy egy kétéves mellett is lenne-e mindenre erőm. Szóval le a kalappal előtted! :D
"Az az igazság, hogy kb. egy hónapja hagytuk egyedűl egy pár órára valaki mással (keresztszüleivel), eddig minden idejét velünk töltötte. De úgy látom, hogy jó volt így, Picinél is ezt csinálnám, mert bízik bennünk, és éppen ezért nem volt gond a próbakor sem (kipróbáltuk, hogy hogy fog működni, mert amig szülünk ha minden jól megy ők fognak ügyelni rá). Mi mindig úgy gondoltuk, hogy ne, jó eröltetni, ezért kicsi korába sem adtuk kézről-kézre, hanem amikor megtanult már mászni mindenkivel úgy barátkoztattuk, hogy a földön üldögéltek, így ha nem tetszett neki a dolog "lelépett". Most is ha idegen helyen vagyunk nincs gond azzal, hogy lelépjek egy pár percre pl. wc-ni, csak mindig szólok neki előre." Tetszik, amit írtál, én is ilyenformán gondolom, bár Tünde is szeretett ölben lenni, amíg pici volt. Amióta megy, azóta nem bír megülni, úgyhogy ha akarnám se tudnám "felkapatni" :D Én is szólok neki, ha megyek valahova, még itthon is, ha kimegyek pl. a konyhába vagy a teraszra. Viszont Anyukámékon kívül nem bíznám másra éjszakára... Nappal elmarad Anyósommal vagy Nagymamámmal is, de éjszakára nem tudnám elképzelni... :roll:
Mióta bekapcsoltam a gépet egyfolytában azon jár az eszem, hogy vajon azért nem jelentkeztél ma be, mert használtak a praktikák??? Mindenesetre nagyon drukkolok nektek, sokat gondolok rátok!!! :D

Edith!
De jó, hogy megint tudtál jönni!!! :D :D :D
Édes lehet Kriszta, ahogy keres! :D :D :D Tünde is szokott, főleg a parkban. :D
Mütyürke miatt ne aggódj, biztos minden rendben, ha már ki is dugdossa valamijét :) Lehet, hogy nyugisabb baba, mint annak idején Kriszta volt, ha jól emlékszem, ő ficánka pocaklakó volt, nem?
A képek sajna csak tegnap délutánra lettek meg, de István így is nagyon örült nekik! :D
Az este lájtos volt, rendeltünk egy óóóóórási pizzát, mellé vörösbort iszogattunk, beszélgettünk, stb. Igazából jövő szerdán ünnepelünk majd a Félszigeten, Ákos koncerten. Jó lenne talizni veletek egy picikét, nem tudom, hogy sikerül, attól függ, István mikor tud eljönni melóból... :roll:

Képzeljétek, tegnap István megint kint volt a háznál és újságolta, hogy kész a meszelés!!! :D :D :D Kint is meglesz, de az ráér :) És a nappalit újrapadlózzák szombaton!!! :D :D :D Van az udvaron egy csomó deszka, a garázsban meg cirkula, gyalu- és csiszológép, csak a facsavarokat kell megvenni :D :D :D Tegnap megnézték, minden gép műkszik, semmi akadálya a munkának :D

Tünde megint engem óhajt, úgyogy megyek, szórakoztatom egy kicsit.

Szép napot mindenkinek!!! 8) 8) 8)
Zsuzsa, szorítok!!!

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Szép jó napot mindenkinek!

....habár az éjjel nem aludtunk valami remekül. Janka is csak forgolódott, pedig nem volt melegebb a szobában mint máskor. Most pótolja be a kihagyásait. :)

Zsuzsa, én is remélem, hogy ma azért nem jelentkeztél mert már beindult valami.... Én a svédcseppeket szedtem az utolsó időben, reggel és este egy-egy evőkanállal teában feloldva. Levi erre esküszik, hogy emiatt szülhettem hamarabb :) :) :D

Edith, a kertünk tavasszal a legszebb, mert akkor nyinak a tavaszi virágok. Most a nagy meleg miatt még a fű sem az igazi zöld. Teszek fel néhány képet a kertészetből. Igaz, hogy még mindig alakulófélben van, de már van mit nézni.
Ami a súlygyarapodásomat illeti, mostanában nem is volt időm méretkezni. De tényleg nem hiztam sokat (egyelőre). Jankával is az utolsó 3 hónapban tettem magamra. De összesen csak 12 kg-al voltam több, amit a szoptatással hamar le is adtam. Mások is mondták, hogy milyen szerencsés vagyok, mert vannak anyukák, akik épp az ellenkezőjét érik el, hogy hiznak.
Szerintem se aggódj, hogy Mütyürkét még nem érzed annyira mozogni. Meglátod, hogy 1-2 hét múlva már sokkal aktivabb lesz. Legalábbis én is igy voltam. Most már annyira aktivál kissebik manóm, hogy néha mikor hátradőlök az ágyon, akkor a hasfalam csak úgy jobbra-balr, fel-le mozog mint egy hullámvasut. Az éjjel is, hogy nem tudtam aludni, néha meg-meg rugott, hogy érzékeltesse jelenlétét. :D

Sokat ne üljetek kint!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép Kép Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 



Sziasztok!
Eddig azért nem írtam, mert a délelötti séta program volt, ebéddel és altatással (most fűszereztük egy kis papírintézéssel)...
Sajnos semmi változás:(. Napi nagy sétánk mindig megvan (meséltem, hogy szombaton rátettünk egy lapáttal), takarítás, meleg fürdő, rázós út, stb. semmi sem tudja kicsalogatni a leányzót, már beszélgettem is vele, meséltem neki, hogy mennyi szép helyen járunk....semmi. Csak a málnalevél teát nem próbáltam ki.
Emese aranyos a pocakod és gratulálok, hogy sikerült egyedűl fényképezkedni...én mindig Bécit kérem meg. És bocs, hogy ilyeneket figyelek meg :oops:, de nagyon tetszik a szobátok berendezése..már más fotón is feltűnt ez a "színpadra" feltett ágy (remélem, hogy nem haragszol, hogy így nevezem, de nem kapok rá jó kifejezést), de most vettem észre, hogy háttérben milyen a szekrénysor...le minden kalapokkal, nagyon tetszik, nagyn stílusos. Egyébbként ha ráérsz tényleg jó lenne, ha fekltennél fotókat a kertetekről, szivesen megnézném. AZ ágyas dolog megtörténik, mi úgy oldottuk meg, hogy az ágy melle, picit alá nagy párnákat raktunk, így nem ütötte meg magát, csak megilyedt (mondjuk ő csak álmában esett le). Meg lehet, hogy keverem az esetet, de akkor Janka sem kis ágyban alszik? Én úgy értettem, hogy igen, én arra az esetre írtam, ha nem, akkor bocsánat, hogy minden hüjeséget összelocsogok... :oops:
Edith akárhogy olvasom, mintha nem sokat írtál volna magadról, magatokról. Hogy vagytok? hogy bírjátok a meleget? Tényleg egy kérdés mindenkitől, ti mit csináltok, hogy jobban viseljétek ezt a kánikulát ? Bíztos tudnátok adni egy pár jó tippet...most szerintem minden ötlet jól jön.
Meli, ígértél egy "elég tuti indítókoktél-receptet", nagyon érdekel...mi már kifogytunk az ötletekből. Nem semmi milyen ügyesen haladtok házzal...és bizony bátorság kell, hogy a padlózásba egyedül belekezdtek.
Edith el is felejtettem, ne aggódj, hogy még nem érzed annyira, hogy mozog Mütyürke. Szerintem lehet, hogy olyan aktív mint Kriszta volt, csak nehéz megállapítani, mert nehéz összehasonlítani. Én hosszú ideig meg voltam győződve, hogy nyugodtabb, kevésbé mozgékony mint Andris, míg rájöttem, hogy akaratlanúl más korral hasonlítottam össze, mert már nehezen emlékszik az ember, hogy mikor hogy mozgott (legalábbis én). A másik dolgog amit magamon észrevettem, hogy az elfoglaltság (Andris) miadt nem tudtam annyira figyelni rá, mint Andsra annak idején, amikor még minden új volt. TE lehet, hogy másképp éled meg (valószínű), de én magamnál ezt tapasztaltam.
Köszönöm, hogy drukkoltok! Jól esik!
Megyek én is aludni, mert a lurkó, már egy órája alszik..
Szép napot!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Kép Kép

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Bocsi, most megint csak Zsuzsának.

Bábakoktél:

Csak akkor használ, ha már érett a baba és környezete a szülésre.

3 ml ricinusolaj (patikában ekkora kiszerelésben árulják, legalábbis Mo-n)
0,5 dl (barack)pálinka
2 ek (barack)lekvár
2 dl (barack)lé
Bármilyen gyümölcs lehet.

A ricinus olajosságát egész jól elfedi a pálinka.

Kb. 6 óra alatt hat, többek között hasmenést okoz (a ricinus miatt). Ismerek pár anyukát, akiknél bejött.

Sok sikert, aztán valaki értesítsen!!! :)

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Meli!
Azt hallottam, hogy a beöntés elindítjha a szülést, de azért nem mernék bevenni, mert a doki szerint nekem ne ajánlott gyógyszeres úton elindítasni, sietetni...
Egy nagy gond van a recepttel :( , mi a párommal elvbűl nem iszunk alkoholt....
Köszi, hogy leírtad, de sajna nem fogom kipróbálni.
Köszönöm még egyszer!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Emese, gyönyörűek a képek!
Lenne egy kérdésem, miért van a melegházom zöld háló....mert az egyik szomszédunk pont az agronómia, a tavaly még nem voltm de az idén raktak fel ők is....
Csak kiváncsiság :oops: .
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Emese bocs, nem melegház, hanem üvegháznak nevezik, úgy...úgy szégyelem magam, hogy keverem a fogalmakat:( :oops:.

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Megint itt. :wink:

Oooolyan meleg van nálunk a negyediken - rémes... :? :? :?
De Tünde egész jól van, ma már kétszer fürdött a teraszon, nagyon élveztük :D Ő pancsolt ezerrel és rájött, hogy milyen jó móka Anyát spriccelni, mert jól sikítozik :wink: :lol: :lol: :lol: Apa beüzemelte a ventillátort, de az csak a meleg levegőt forgatja, sokat nem hűsít... :roll: Azért a semminél jobb :D

Emese!
Mi annak idején remekül szórakoztunk a pocakomon :D :D :D Időnként Aliennek hívtuk :wink: :lol: :lol: :lol: Hullámvasút :lol:
Gyönyörűek a képek a kertetekről!!! :D Az a rengeteg virág... :D :D :D

Zsuzsa!
Tényleg jól érzi a Picid odabent magát... :roll: Hm.
Kár, hogy nem tudjátok kipróbálni a receptet, de megértelek :)
Beöntést én sem alkalmaznék... :? Amúgy én úgy tudtam, az nem gyógyszeres, hanem mechanikus indítás, a fokozott bélműködés összehúzódásra készteti a méhet...
A padlózást nem egyedül csináljuk, 2 asztalos barátunk is van, ők segítenek. Az a jó, hogy nem kell szakit hívni, és neki munkadíjat fizetni. :) A tervek szerint a fűtőtesteket-csöveket is "mi" szereljük fel, szakembert csak a kazán beszereléséhez hívunk :)
Honnan fogjuk tudni, ha bementetek a kórházba? Vagy csak a jó hírt írja meg a párod, miután megszületett a Pici?
Kitartás, szorítok nektek! :D

Phűűűű, ezt már lassan ventillátorral sem lehet elviselni... :?

Legyetek jó és igyatok sokat!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, ma gyakrabban irogatunk ide. A nagy meleg lenne az oka? Nálunk itt bent egészen kellemes, besötétitettem, az északi ablak van nyitva, ahonnan aránylag hűvösebb levegő jön. Nem szeretnék most tömbházban lenni. :):):)

Zsuzsa, tulajdonképpen az fóliaház, de semmi gond, ha kevered a fogalmakat. A lényeg mindegyikben úgyanaz. A zöld hálót árnyékolásnak szántuk, csak később kiderült, hogy nem elég sűrű szövészű, igy nem sokat véd. De végülis jól fogott, amikor jegelt, mert legalább nem lyuggatta ki a jég a fóliát.

Meli, mi is a lakásunkat saját kezüleg rendeztük, vagyis nem hivtunk szakembert. A férjem és az öcsém és érti valamennyire. Ja, Zsuzsa, miért haragudnék, ha megfigyeled a háttért is a képeken? :):) Sőt, örülök, hogy tetszik. Az ágy tulajdonképpen dobogón van (vagyis mi igy neveztük), és abból kihúzható még két ágy, és egy fiók. Egyelőre még nem használjuk, mert hely sincs kihúzni, de majd, ha valamikor sikerül a padlást is kiépiteni, akkor itt lent lesz egy féle vendégszoba, fent a padlásra kerülnek a hálók.

Próbálok néhány képet feltenni.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!
Ti hogy birjatok ezt a nagy meleget?!En is allandoan furdettem ma meg Jazmint nagyon melege van neki is!Es annyira orul a viznek, nalunk bent a tombhazban nagyon meleg van milyen jo is lenne egy hazban lenni! :roll:

Zsuzsa birod meg?!Gondolom mar milyen turelmetlen vagy!Semmi fajast nem eszlelsz meg?

Emese a kertetek gyonyoru szep, nagyon tetszik!Te is csinos kismama vagy!

Ma reggel voltunk kint 8-tol egesz 10 es majd csak este 8 fele fogunk ki menni .
Meg jo hogy tud aludni!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Kép A szekrény alatti fiókok fogantyúja vastag kötélből készült.

Kép Ez a hálórészleg.

Kép Szemben a tévéasztal.

Kép Attól balra a babasarok.
Kép A hálórész mellett van a számitógépasztal és a könyvespolc mint térhatároló.

Kép ez meg a konyha.

Az egész lakrész egyben van, nincsenek válaszfalak. Néha ez hátrány, mert amikor Janka alszik, muszály csendben tevékenykedni. De másrészből jó, mert állandóan szem előtt van a kisasszony, és ő is lát, hogy ott vagyok. Tehát emiatt van szükség a padlásra, mert itt lent lassan nem férünk.:):):)

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Már egy félórája ne tudok belépni ebbe a topikba. :evil: :evil: :evil: Állandóan azt írta ki, hogy a téma nem létezik. :roll: :roll: :roll: Bocs', hoyg csak bemásolom, amit még máshová is írtam, de ugyanazt többször átírni már nincs erőm. És reggel 6 mindjárt itt van. NA mindegy.
Csak szeretnék illendően is elbúcsúzni tőletek. NAgyon zsúfolt lesz a hétvégénk, és a sok erre meg arra pakolás, szülinapozás, disznóvágás, horgászás és kirándulásba indulás mellett, már nem valószínű, hoyg még tudok jönni.

Mindenkinek sok-sok egészséget, kis enyhülést, de nem lehűlést , gyönyörűszép napokat kívánok. Legyetek jók, és amíg visszajövünk írjatok sokat, sokat!!!!!
Vigyázzatok magatokra és a manókra! Kintiekre, bentiekre egyaránt! :wink: Illetve arra is, aki most ben, de majd kint lesz! :wink: :wink: :wink: Na, nem szorzom-osztom tovább! :oops:

Meli, ha esetleg híreket kapsz Zsuzsáról, megírnád nekem is egy sms-ben? Nagyon szeretnék veletek egyszerre örülni a kismanónak, aki így megváratja magát! :) ezek a csajok!

Zsuzsa, kitartás, már semmiképpen sincs sok hátra. :) Könnyű, gyors szülést, meghitt ismerkedést kívánok nektek! :)

Többieknek most név szerint nem írok, nézzétek el nekem.

Azért Mónit már hiányolom! És Esztert. És KAtócát....

Jaj, Meli, jövő héten van a Félsziget??? Basszus. Nem is tudtam, de mi hétfőn elutazunk, felmegyünk Gödére egy kabanába. Egy másik kisgyerekes családdal. Ó, hogy milyen rossz időzítés! bezzeg, amikor találkozhatnánk, mi nem leszünk itthon. De már olyan régóta drukkolok, hyog összejöjjön, úgysem ez volt az eredeti terv, hanem a Büdös, de így is jó lesz. remélem. :)

Na, most már tényleg megyek. Ahhoz képest nem is írtam soat! :roll: :roll: :roll:

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nem merem meg elszolni magam, de ugy nez ki, hogy elkezdtem vajudni....most valahogy nehezen hiszem el :oops: .
Szep penteket!
Zsuzsa

Kép
Kép
Kép
zsusza
 
 


Zsuzsa drukkolunk!!!
Akkor mar lehet meg is van a picur?A kicsi az utolso percig megvarakoztatta magat rendesen!!!
Gondolunk ratok!

Mar nagyon meleg van koran reggel!En megyek is mert annyi dolgom van meg!

Pusz nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Jóóó reggelt!!!

Nálunk már most rettenetesen meleg van... :shock: :? Ráadásul a lányom áthúzta a számításaimat... Most a volt kollégáimnál kellene legyünk látogatóban, de Tünde 9 előtt 10 perccel fogta magát és elaludt... Pechemre a kanapén, amit ma reggel akkurátusan összecsuktam, hogy most egyen a fene, hogy jajmindjártleesik :? De nem merem máshová tenni, mert arra tutira felébred, és a hőség mellé valahogy nem hiányzik egy nyűgmanci... :wink: Már vagy 5x kitört a frász, olyanokat vetődik álmában, hogy csoda... Kétszer épp az utolsó pillanatban ugrottam oda, hogy visszatartsam az ágy szélén... :roll: Na, de ennyi elég belőlünk, lássuk, mi a helyzet veletek :D

Emese, Ági!
Én sem szeretek most tömbházban lakni, 4. emelet, felettünk lapostető, az összes ablak keletre néz, szóval napfürdő ezerrel... vagy inkább száraz szauna... :shock: 30,5 fok van most bent és folyamatosan emelkedik... :shock: Kint egyelőre még hűvösebb van... :?

Emese!
Lakás: az első "albérletünk" is ház volt, nagyon lerobbant állapotban, na, ha azt sikerült felújítanunk, ezzel se lehet nagy gond :D
Nekem is nagyon teszik a lakásotok, legjobban a fiókfogantyúk!!! :D :D :D Ez kinek volt az ötlete??? Én még soha nem láttam ilyent, de nagyon-nagyon megfogott! :D Egyszer el fogom lopni az ötletet!!! :wink:
És a patchwork takarótok/ágyterítőtök is nagyon jó, ilyen nekünk is van, pontosabban takaró, ágyterítő, falvédő, párnahuzatok. Nagymamám varrta, az új házba fel is fogom tenni mindet a hálóba és még fogok varratni :D
Ne haragudj, már elfelejtettem, mikor mész megint orvoshoz?

Edith!
Ilyen hülyeséget néha nekem is szokott írni, de ált. a 2. max 3. próbálkozásra beenged. Viszont megint eltűnt a hozzászólás mező... Grrrr :evil: :evil: :evil:
Jó hétvégét nektek, vigyázz meg ne erőltesd magad ebben a melegben!
Sms: természetesen :D
Ezt a pechet! :? Na, sebaj, nektek jó nyaralást, szép időt, nagy alvásokat és jó szórakozést kívánok! Azért remélem, egyszer csak visszaadjuk a téli látogatást! :wink: :D

Zsuzsa!
Azta mindenit! Ezek szerint valamelyik praktika mégiscsak hatásos volt! :D Jaj, úgy izgulok, pedig lehet már nincs is miért, nagyon várom a hírt rólatok!!! :D
Képzeld, Istvánnak is ma van a születésnapja!!! :D

Remélem, ma többet nem vacakol a net, gyakran benézek majd a hírekért! :D

Legyetek jók és igyatok sokat!!! :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Ja, amíg megírta a hozzászólást, a hőmérséklet emelkedett egy fél fokot, úgy hogy közben megy a ventillátor... :shock: :shock: :shock: Mi lesz itt még :?: :?: :?:

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 


Sziasztok!

Jaj, Zsuzsa, remélem már túl vagy mindenen!!!! Ma reggel jutott eszembe, hogy ma 2ö és a dokibácsi megy szabadságra....Remélhetőleg még vele szülhetsz.

Meli, a fogantyúk mindkettőnknek az ötlete volt. Egyébként az egész lakrész bebútorozása közös ötletekből származik. A bútorzat minden Levinek a munkája. Na, ezzel nem dicsekedni szeretnék, csak mondom, hogy mester nélkül is nagyon jól lehet boldogulni. Az ágytakarót nekem is nagymamám készitette, de nem patchwork, hanem kötve van.
Ági, remélem a meleg ellenére minden dolgod be tudod fejezni.

Nem tudom, ti hánykor fektettek, de Jankát este 10 előtt semmiképpen nem tudom elaltatni. Mostanában még 11 elétt is szokott elaludni. Reggel meg emiatt 9-10 között ébred. Ez nem is lenne rossz, mert már megszoktam, de vannak napok, amikor nappal nem alszik, csak egyzser, és akkor este már nem lehet birni vele. Az este is elaludt fél 10-kor, igy hajnali 5-kor már mondikálásba kezdett. De felébredni sem igazán tudott, ha felültettem, dőlt vissza. Végül 7 körül engem fogott el az éhség, igy mindketten megreggeliztünk (ritkaság ebben az órában), utána meg visszaaludt 10-ig. De azt hiszem, hogy úgysem aludhatta ki magát, mert a délelőttünk csak nyüggel telt, mignem most végre alszik. :) :D

Kellemes napot kivánunk!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Ja, Edith, kellemes kikapcsolódást nektek!

Meli, Istvánnak BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Mielőtt visszaolvasnék, s reagálnék, van egy szuper hírem!!!
Zsuzsa benn van a kórházban, egy ó
val ezelőtt már 5 ujjnyira volt tágulva, de leálltak a fájások, így perfúziózzák, s várnak. Nagyon bizakodó, jó kedvű volt a hangja. Sajnos nem apás vajúdás lesz, mert nagyon sok benn az anyuka, baba, így az egyágyas vajudóban is van egy anyuka az újszülött babájával. Ja, és a dokija még nem ment szabadságra, így együtt szülnek!!!
Ha lesz még hírem, írok!!!
Most bocs, de nem tudok visszaolvasni, mert Csengi alszik, én meg addig kihasználva a szabadidőt, varrok.
Kellemes hétvégét mindannyiotoknak!

katoca
 
 


*egy órával ezelőtt - bocs az elírásért, siettem :lol:

katoca
 
 


Sziasztok!

Hűha! Milyen hírekre jövök!!! :D :D :D
Katóca!
Mondd meg Zsuzsának ha még beszélsz vele, hogy nagyon szorítunk, hogy minden rendben legyen, sokat gondolunk rájuk és mennek a drukkok!!! :D :D :D
És persze várjuk a híreket!!! :D

Mindjárt megnézem, mit írtatok még, de most kivételesen az utolsó hozzászólástól kezdtem, hogy van-e valami hír Zsuzsáékról. :D Ja, és már elküldtem Edithnek is a helyzetjelentést :D

Meli és Tücsök
Kép
komine
Külföld
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: