Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Ma volt időm jobban elmélyedni a babaneten eddig csak a korház szerinti oldalt nyitottam meg, de mivel ma berendeltek dolgozni gondoltam lazítok egy kicsit és szétnézek amíg nem érnek be a kollégák.

Szuper a táblázatotok. Gratulálok!

Máris találtam Esztert veled lehet, hogy együtt szülünk a Schöpf Mérei-ben. Úgy örülök neked mivel nagyon kalandos úton, véletlenül kerültem ebbe a kórházban egy addig ismeretlen dokihoz aki mint kiderült nem is ott doki csak szüléseket vezeti le ott. Szóval ha nem gond akkor majd lenne pár kérdésem.

Ha megengeditek szívesen csatlakoznék hozzátok
Kriszti a nevem 29 éves vagyok November 28 a várható időpont. Az első babám a nevei Luca/Zsombor és a Schöpf Méreiben fogok szülni

Lldicsi!

Mivel a 16 hétben vagyok és nem híztam semmit úgy döntöttem veszek egy kismamanadrágot ezzel ösztönözve magam és a babát hogy gyerünk gömbölyödni. Ma van rajtam először és nagyon szupi, kicsit nagy de visszahajtottam és szerintem nagy pocakkal is tuti jó lesz. A C&A ban vettem a Kismama részlegen. Tiszta pamut nagyon jó. És a hasamat is egész gömbölyűnek látom benne.
kriszti29
 
 


Anettka!

Először is boldog névanapot!
Az én dokim: DR.Jaksi István. Szerintem nagyon jó.
Az első babámat is nála szültem 2000 október 28-án. Neked is bejött a Jáhn Ferenc ezek szerint ha megint oda mész. Lehet, hogy együtt megyünk? Én 21.-ére vagyok kiirva. Az első babámnál az uh-val bajban voltam mert mindig ezren voltak és futószalagon ment, nem jöhetett be az apuci, de most az erzsébeti SZTK-ba küldött a doki és ott fantasztikus doktornő van. Mondta hogyha legközelebb megyünk nyugodtan bejöhet a párom is, csak sajnos fényképet nem tud adni mert nincs papir. DE ha veszünk papirt akkor szivesen. Még a címet is megadta, hogy hol lehet kapni.Neked ki a dokid?

Barbara!

A teknőst én is eljátszottam 2000 nyarán. Akkor már nagy hasam volt és úgy napoztattam a hátamat a vízben. Jókat röhögtek rajtam drága barátaink, de szép egyenletes barna voltam mindenhol.

MI is megyünk nyaralni Balatonra. De még olyan messze van Július 24.

Bocsi, hogy hosszú voltam.
Sziasztok

Sys
sys
 
 


LIdicsi!

Én 1 percre dolgozom a Pintácsi Viki kismamaboltjától egy könyvesboltban. Egyébként az interneten is megtalálod őket. www.kismamaruha.hu
Én még csak itt nézelődtem. Addig nem megyek be amig nem látszik semmi.

Sys
sys
 
 

 
 

Halihó Csajszik!

Mindenkinek köszönöm a szüli- éss névnapi köszöntést!

Holnap megyek a védönöhöz. Már nem szimpi: mondtam neki, hogy munka után tudnék odaloholni hozzá, mivel másfél órát kell így is utaznom, erre ö kijelentette, hogy ö csak délelötti idöpontot tud adni a kiskönyv kitöltéséhez- és ehhez szokjak hozzá. Én meg szabit ilyenek miatt nem akarok kivenni, a munkahelyemen meg találhatok valami jó kifogást, (még nem tudják a babát) hogy miért érek be 11-re.

Dia!
A József krt-on is van boltja Pintácsi Vikinek, és a Brendonban is lehet kapni cuccait. Hát, ebböl kiindulva gondolom, nem olcsó.A Deák téri aluljáróban hirdet egy cég kismamaruhákat, www.otthonka.net - de még nem néztem meg, mindig elfelejtem.

Sys!
Hú, lehet, hogy találkozunk majd a szülészeten?! Utánanéztem, engem is 21-re írnak a könyvek az utolsó menstruáció szerint. Nekem dr. Zeitler Miklós a nödokim,(hát, nem egy kapkodós doki, az biztos, ma hívom, hogy megvagyok a fogászattal, EKG-val, gondolom, a jövö hétre behív, utána megyek az elsö UH-ra) a magánrendelésére járok, UH-ra sajnos a kórházba, CT-t meg egyebeket pedig a XVIII.ker. SZTK-ba csinálják.

Még 1 közös bennünk: Mi július 25-én megyünk Balatonra, Balatonszemesre!

És találtam még 1 közös dolgot: te is 25 évesen szülted az elsö babád, ha jól számolom!

Esztyx!
Ne idegeskedj, nem lesz már semmi baj! Bár átérzem az aggodalmaidat, én is ilyen vagyok, és most is parázok, de másokat jól meg tudok nyugtatni, ha arról van szó! :-))

Anett
8+4
anettka
 
 


Sziasztok!

Anett!
Nem tudom mennyire megbizható a munkaügyes kolléganöd, de érdemes tájékoztatni (legalább öt) az állapotodról, ugyanis ha orvoshoz, vagy terhességgel kapcsolatos egyéb helyre mégy, akkor nem kell szabit kivenned!! (Munka törvénykönyve 1992. XXII. tv. 107 és 151. §.) Az én kolléganöm rendes volt, utólag visszairta a szabikat. Ugyanis én nem tudtam erröl a tv-röl, csak itt a neten olvastam és tájékoztattam a munkaügyet is! Kép

Nyaralásra mi is július utolsó hetét szemeltük ki, akkor még állitolag elég meleg lesz! Mint már irtam, mi nem vagyunk meleg-pártiak, igy a Mátrába vezet az utunk! De ez még egy kicsit messzi van, addig is itt kell aszalódnunk a munkahelyen Kép !

Kriszti!
Köszi a dicséretet, Téged is felirtalak a táblácskára! Végre más is van novemberi! Kép
A hizással én is hasonlóképpen állok, mint Te, de nekem már szépen látszik a pocim. Igaz nem kismamaként is elég nagy Kép, de most már kezd más alakot ölteni! Kép Hidd el, lesz idö, amikor majd az lesz a "gond", hogy már akkor a pocink, hogy nem jönk ránk semmi! Kép

<pre>
Anyuka neve Kora Szülés várható ideje baba s.sz. Neve Kórház neve
Marica 34 nov. 9. 2 Róbert/Mariann Szeged/ Klinika
Kriszti 29 nov. 28. 1 Zsombor/ Luca Bp./ Schöpf-Mérei
Eszti dec. 1. 1 Laci/ ? Bp./ Schöpf-Mérei
Feketebárány dec. 8. Bp./ Szent István K.
Beatron 27 dec. 12. 1 Milán/Viktória Miskolc/ Szentpéteri K.
Diána 28 dec. 15. 1 Dominik/Csenge Bp./ Szent István K.
Barbara 28 dec 16. 1 Dániel Tamás/ Szonja Barbara Bp./ Szent István K.
Csilla 29 dec. 16. 2
Hulcsi 28 dec. 16. 1 Nándor/ Dorottya Bp./ Szabolcs u. Klinika
Claudia 26 dec. 31. 1 Roland/ Claudia Bp./ Szent Imre K.
Judit 30 jan. 5. 1 László Dániel/Zsófia Csenge Bp./ Szent István K.
Tüni 28 jan. 6. 2 Bp./ Máv K.
Márti 28 jan. 6. 1 Bp./ Schöpf-Mérei
Fabrika 29 jan. 2
Andi 25 jan. 13. 1 Gyöngyös/ Bugáth P.K.
Brigi 30 jan. 18. 3 Bp./ Bajcsy K.
Sys 29 jan. 21. 2 Szabina, Petra
Anettka 27 jan. 22. 2
Kátya 29 jan. 26. 2 Gergely/ Anna v. Sára Bp./ Kútvölgyi K.</pre>

Marica
marica69
 
 


Anettka!

Ennyi egybeesést!!! Még a balatoni nyaralásunk sem lesz egymástól nagyon távol, mert mi is a déli partra megyünk, Balatonmáriafürdőre. És 25 voltam amikor az első bébi megszületett.
A CT-re arra gondolsz amit az utolsó hetekben csinálnak? Nekem azért is a kórházba kellett mennem.Én is magánrendelőbe járok.Egyébként Tőled mennyit kér a doki egy alkalommal? Ha nem akarsz így nyilvánosan válaszolni a profilomban van az e-mail címem.
Ha a XVIII.ker-be kell járnod az SZTK-ba akkor ezek szerint ott laksz? Mert ha igen akkor ebben is majdnem egyezünk mert én meg Kispesten.

Marica!
Köszi, hogy feltettél a táblázatba. Nagyon tetszik, hogy így összegyűjtöttél mindenkit.

Sys
8+4
sys
 
 


Anettka!

Még egy dolgot akartam kérdezni. Te még csak most mész az első uh-ra? Engem már akkor elküldött a dokim amikor először mentem hozzá. Hiszen meg kellett állapitani, hogy tényleg fenáll-e a terhesség meg hogy nem méhen kivüli. Én akkor voltam 6 hetes, tulajdonképpen ezt is az uh állapitotta meg. Már akkor vannak életfunkciók, én már hallottam a szívét is dobogni.

Sys
sys
 
 


Sziasztok csajok!

Pénteken valamiért nem tudtam elküldeni az igencsak hosszúra sikerült litániámat egy tál jó hideg meggylevesről. Valamiért nem ment a chat.

Én úgy tudom, hogy a Blaha környékén is van valahol Mammystic bolt, de lehet, hogy nem vagyok jól informálva.

Nyaralás kapcsán kitaláltam, hogy én nem fogok méregdrágán kismama-fürdőruhát venni, majd elkérem anyu egyik nagyobb darabját (amit ő már kifogyott, mivel arányosan ő fogy én meg hízom Kép). Erre otthon én a kis leleményes kipróbáltam, hogy betettem egy párnát a fürdőruha alá. Hát nem voltam valami szívmelengető látvány, viszont messzemenő következtetést sikerült levonnom. Ha nem szeretnék a strand "szépe" lenni a félig kilógó mellbimbóimmal, akkor kénytelen leszek valami más megoldást találni. Ugyanis ha felveszel egy pár számmal nagyobb fürdőruhát az nem csak a pocakodnál nagyobb, sőt a kismama fürdőruhák valahogy pocakba vannak szabva, ezért belefér a hordó! Kép Tehát úgy döntöttünk a férjemmel, hogy a nyaralás előtti hétig várunk és ha semmibe nem férek bele, vagyis mindenből kilóg a bimbóm, akkor beruházunk.

Ma nagyon megkívántam a cseresznyét. Munka után rohanok a zöldségeshez!

Pusza

Barbara
babar
 
 


Csajokat kis c-vel! De surmó vagyok! Bocsi!
babar
 
 


Babar!

Miért is kell takargatni a pocakot nyáron? Én az első babámmal nyáron nagy hassal simán két részes fürdőruhában flangáltam. Csak azért kellett vennem egyáltalán fürdőruhát, mert a régit mellbe nagyon kinőttem.
Én éppen most jöttem vissza a zöldségestől mert a meggyet kívántam meg.
Jó cseresznyézést!!!!
Sys
sys
 
 


Marica,

Szuper, hogy felkerültem, Köszi.

Ma voltam előszőr vizelet és vér vizsgálaton.(16 hét) Meg is kérdezték hol jártam eddig, hogy az összes vizsgálatot egyszerre végezteti el az orvosom, le is vettek 5 fecskendőt.
Hát a vízelet elég fura lett a többi kismamáé normális volt de az enyém teljesen zavaros. Kiváncsi vagyok mitől, csak ne legyen semmi baja a pindurnak.
kriszti29
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Remélem minden rendben lesz a vizelettel (is)! Engem is a 16. héten küldött a doki elöször vérvételre, hasonlóképpen megcsapoltak engem is. Kép A vizeletet azt meg a tanácsadáson megnézik, igy azt nem kellett vinnem. Ez úgy látszik területenként változó, van ahol már korábban is csinálnak vérvizsgálatot, felénk csak ilyen "késön" az elsöt! Nálam kiderült, hogy vérszegény vagyok (egy kicsikét), meg magas a vérsüllyedésem (elötte volt torokgyuszim), a cukrom a felsö határ alatt van éppen, meg az AFP-m közel van az alsó határhoz! Kép Hát, egy kicsit idegeskedtem ezek miatt, de a doki azt mondta, hogy ez még mind normális! Kép (Szóval ö nem ideges!) Te se izgulj, biztos minden rendben lesz! Kép

Barbara, Sys!
Látom Ti is gyümiztek! Mostanában én is szivesebben megeszek egy marék cseresznyét, vagy epret, mint egy kis csokit! Kép Ez a jobbik eset, igaz? Már nagyon várom a dinnyét is!! A párom apukájáék Gyulán laknak, ahhoz közel lehet kapni nagyon finom dinnyéket, sokkal olcsóbban, mint nálunk! (termelöi vidék). Egy kicsit nagy a távolság, de ha jönnek, vagy mi megyünk, biztos feltankolunk dinnyéböl! Kép (én is hordok addigra egy szép nagy dinnyécskét!)Kép

Ultrahang:
Elöször én is akkor voltam, amikor megállapitották a terhességet, illetve 1 hét mulva vissza kellett mennem, hogy megnézzék a fejlödését, méretét, korát! Legközelebb a 12 hetesen láttam a picurkát, akkor nézték a nyaki redöt! Nagyon aranyos volt, amikor a doki egy kicsit meglökdöste a hasam, hogy forduljon egy picit, akkor kalimpált a kezeivel! Kép Biztos mérgelödött, hogy molesztálják!
Aztán meg volt két meglepetés-uh-m, amikor tanácsadáson "bekukkantottunk"! Holnap meg a 20 hetes genetikai uh-ra megyek, remélem minden rendben lesz!!
Szorítsatok Lányok!

Marica
marica69
 
 


Sziasztok!

Én még hivatalosan nem merek ide tartozni, még csak 2 pozitív teszten vagyok túl és holnap megyek UH-ra, (tehát 5-6 hetes vagyok) de máris egy hatalmas kérdésem lenne hozzátok!
A dokim hüvelygyulladást állapított meg nálam, amire Gyno-Pevaryl nevű hüvelykúpot írt fel. A tájékoztatója szerint csak indokolt esetben ajánlott. A dokinál telefonon újra rákérdeztem, azt mondta, használjam nyugodtan, de én abszolút nem vagyok nyugodt, ha nem fontos, én nem akarom használni.
Rengeteget keresgéltem a neten és a lényeg mindenhol az volt, hogy ha nem muszály, akkor az első 12.hétben semmi gyógyszer. De a kérdés, mi számít muszálynak? Nekem panaszt nem okoz, ráadásul a kúp papírja szerint ez gombaellenes szer, azt pedig nem mondta senki, hogy nekem gombám van. De kérdés, ha tényleg gomba, nem ártok-e ezzel nagyobbat a babának? Szörnyű dilemma. Nem tudom, mit tegyek. Ha valaki volt már hasonló helyzetben vagy használta ezt a kúpot, segítsen!

Köszi
Móni
Monik
 


Szia Móni!

Szerencsére nem volt ilyenben tapasztalatom, de ha jól emlékszem olyat olvastam valahol, hogy a kezeletlen, felszálló fertözések vetélést is okozhatnak! Szerintem kérdezz meg még legalább 1 dokit erröl a gyógyszerröl, de ha a Te orvosod 2x is azt mondta, hogy szedjed nyugodtan, és bizol benne, akkor SZEDJED! Lehet, hogy nagyobb bajt okozol, ha nem eszegeted! A gyógyszerek 99 %-ára meg rá irják, hogy kismamák nem szedhetik, de ezt föleg elövigyázatosságból!

Ez csak az én magánvéleményem, mert nincs benne tapasztalatom Kép, de biztosan ir a többi lány is valami okosat!

Boldog kismamaságot!! Kép

Marica
marica69
 
 


Sziasztok Csajok

Péntek óta nem írtam mert nem voltam internet közelben remélem mindenki jól van és élvezi a kismamaság minden percét. Nekem a mai nap nem jött be, szédűlök és most jött rám a hányinger pedig eddig semmi bajom nem volt. Délután megyek a háziorvosomhoz belgyógyászati vizsgálatra a vérképem szerencsére jó remélem nem lesz semmi gond. Úgy látom mindenki gyümölcsöt enne, én is, nem tudok semmiféle édességre ránézni, tegnap pl. körtét ettem mert azt kivántam meg.

Marica holnap nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen.

Sziasztok
Andi
9+5

Andi
andrea79
 
 


Monik!

Én a 10. héten kaptam ugyanezt a kúpot orvosi javaslatra. 3 estén át kellett felhelyezni és mellette canesten kenőccsel kenegetni naponta 3x. Én úgy voltam vele, hogy egy fertőzés vetélést okozhat, így inkább maradok a kúpnál. Nekem semmi gondom nem volt vele és a gombámat szépen elmúlasztotta.

Barbara
babar
 
 


Monik!
Most hallasz egy másik véleményt...ha nincsen
különösebb tüneted, szerintem ne szedd...
nekem is még mielőtt megállapították felírtak,
mert ezt találták, viszont én már sejtettem hogy
lehet hogy lesz babynk,mert próbálkoztunk így utána én úgy dönöttem nem szedem, mert még a végén attól megy el,,,az orvos meg azt mondta nem ártok vele, ha nem szedem be...szóval én nem csináltam meg se a kúp se a gyógyszerkúrát és most 13 hetes vagyok és elmúlt a baktérium is...szóval...és a baba is tök jól van, lubickol, jók az eredmények, nyakiredő 1mmalatt,...lekopogom, eddig minden rendben!
no, pusz, eszti
DE Tégy belátásod szerint!!!
esztyx
 
 


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
Nehéz helyzet, nem tudom,mit tegyek.Az előbb felhívtam a Kismama újságban ajánlott Teratológiai tanácsadót, ahol kifejezetten a terhesség alatti gyógyszerszedésről adnak felvilágosítást. Felírtak mindent, nevemet, telefonszámomat, gyógyszer nevét és azt mondták utána járnak és visszaszólnak. (bár már másfél órája várom, hogy hívjanak!) Így most legutóbbi álláspontom szerint, eszerint fogok dönteni. Csak nehogy ők is azt mondják, hogy lehet, de ha nem fontos, inkább ne, mert akkor dobok egy hátast. De talán használni fogom, Babar (vagy Barbi) hozzászólása kicsit megnyugtatott.

Holnap lesz az UH és ha előbújik a babóca, hivatalosan is csatlakozom hozzátok!Kép

Móni
Monik
 


Én az előző elhalt terhességem miatt is döntöttem a kúp mellett. Biztos, ami biztos alapon többször rákérdeztem a dokinál, hogy okozhat-e gondot. Megnyugtatott, hogy nagyobb gond, ha nem kezelik ki és esetleg felszáll a babához.
Ha kikezelted magad, és hajlamos vagy a dologra esténként kenj egy kis natúr joghurtot a hüvelyedbe. Az segít!
babar
 
 


Sziasztok!
Hétvégén voltunk a nővéreméknél Heves megyében.
Az út rémes volt.Dugó volt az M3-on,pisilni kellet,elzsibbadt a lábam.Én ma őszibarackot kivántam.Voltünk ma a védőnőnél és megdicsért mert csak 1,5kg-ot hiztam.Meglepődtem,mert az otthoni mérleg +3kg-ot mutatott.Hétvégén megnézem a kismama ruhát a Mega Toys-ba.Nekem az első UH 5hetesen volt,vérvétel pedig 10hetesen.
Üdv Sys!

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok Csajok!
Tegnap voltam terhesgondozáson,minden rendben van.
Én már kezdek megnyugodni hogy nem lesz baj.
Ti mennyit hiztatok eddig?
Engem nagyon megdicsértek mert még 1 dekát sem hiztam. Kép
pusz mindenkinek 14+2

bea
beatron
 
 


Babar!
Hány hetesen halt el a terhesség??
és tuti a baktériumtól volt...??
most egy kicsit én is ráparáztam erre
a baktériumra, ...pedig már az enyém
két hónapja volt kb...
oh, pusz, eszti
esztyx
 
 


Sziasztok!

Végleg elhatároztam, este elkezdem a kúpot. Többen is írták itt és másik topikban is, hogy ugyanilyen kúpot használtak, akár több kúrán keresztül is és mégis minden oké lett. Hát rajtam ne múljon!Kép

Most jöttem amúgy az UH-ról, ahol egy 5mm-es gesztációs (=terhességi) gyűrűt láttak a méhemben. És azt mondták, nincs 5 hetes, talán csak 3 hetes. De a lényeg, hogy van. Jövő héten kell visszamennem, hogy megnézzük mennyit nőtt, bár akkor épp nyaralni megyünk, immár hármasban, a Tiszához. Talán egy pár napot késünk az UH-gal.
ÚÚÚÚgy örülök!

De tudja valaki, mi az a terhességi gyűrű?Kép

Móni
Monik
 


Eszti!

Ne láss már állandóan rémeket! Az előző terhességem 8 hetesen és 4 naposan állt meg a fejlődésben, de koránt sem biztos, hogy a fertőzés miatt volt. Lehetett egy felfázás miatt, egy ki nem feküdt influenza, egy fertőzés, vagy genetikai probléma. Tegnap olvastam, hogy a betöltött 12. hét után a vetélés kockázata már 0,5%-ra csökken. Próbálj már meg egy kicsit lazítani!

Képzeljétek pénteken már éreztem Ficánkát rugdosni. Hazafelé vezettem, mikor egy motoros nagyon rámhúzta és eléggé megijedtem. Éreztem, hogy bekeményedik a hasam és elkezdtem beszélgetni Babócával, hogy minden rendben és vigyázok rá!
Mikor hazaértem, betettem valami zenét és lefeküdtem egy kicsit pihenni. És akkor éreztem, hogy nagyon lent van a pici és jócskán kidudorodik a pocakom. Amikor simogattam egyszer csak éreztem valamit, gondoltam kluttyogott a hasam és mondtam neki, ha ő volt csinálja újra. Majd még 4x-5x csinálta. Tegnap délután ugyanezt éreztem. Nagyon aranyos volt. Remélem, hogy tényleg az volt. Ha nem akkor is jó napom lett tőle.

Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Pár napja én is érzem - szerintem - a babát. Tudom, mindenki azt mondja, hogy még nem érezhetem. A dokim is azt mondta, de azért második terhességnél szerintem ez már nem összetéveszthető.

Barbara!
Úgy látom, mi egy napra vagyunk kiírva. Te hogy állsz a súlyoddal? Én még nem híztam, de nagyon akarok vigyázni, hogy ne is hízzak túl sokat. Látom, hogy sokan milyen nehezen adják le a szülés után.

Mi múlt héten voltunk UH-on és 1mm-es volt a nyaki redő. A dokim azt mondta, hogy 2,5 alatt teljesen jó. Bár elővettem a kislányom papírjait és az ő papírján az volt, hogy "nuchalis redő: 4mm". Annak idején még nem tudtam,hogy ez mit is jelent, de talán jobb is. A dokim se mondott semmit, gondolom, nem akart idegesíteni. De kár is lett volna...
spectro
 
 


Spectro!

Én egyes vélemények szerint már sokat híztam (védőnő), de az otthoni mérleg még csak 1,5 kg-t mutat. A védőnő szerint már 3,5-t híztam. Én különben sem vagyok egy vékony alkat, elég nagy az ülőgumóm, így minden nap tornázom Rékával és este csak óvatosan eszem.
Remélem így nem fogok elgurulni a végén! Kép
babar
 
 


Babar!
Nagyon aranyos vagy!Jól esik a bíztatásod!!
Csak tudod annyira szeretném ezt a kis
pocaklakót, hogy félek, nehogy baja essék...
de egyébként miliószor köszi, hogy így
tartod a lelkesítő lelket bennemKép
pusz,eszti
esztyx
 
 


Sziasztok!
Csilla,Barbi ti vékonyak vagytok?Mert azt olvastam,hogy a vékony nők előbb megérzik a baba
mozgását.Barbi jó a Réka kazi?Én is megakarom
venni,de majd csak a 16.hét után fogok tornázni.
Használod az étrendet ami benne van?

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok Csajok!

Mától betegállományba vagyok, de csak a héten, beteg a kislányom. Most ráadásul az apja is az lett, így el kellett különíteni egymástól őket, mert a gyerek már javul, és nehogy visszakapja. Mind a kettőnek egy kínszenvedés, imádják egymást... de hát most pár napig ez van.

Marica!
Az az igazság, hogy elég sokfős cégnél dolgozom, nem tudnám titokba beavatni a munkaügyis csajt,hogy én most terhesség miatt vagyok távol, mert vizsgálatokon leledzem. Még nem vallottam be a munkahelyemen, ráadásul elég nehéz helyzetben vagyok, mert ez a baba nagy eséllyel menti most meg a munkahelyemet is, (hogy most akkor 2-3 évig nem rúghatnak ki, ami igen rendesen ott lebeg az egész osztályunk fölött), ráadásul a főnöknőm is babát akar, csak nem látja be, hogy 47 évesen, és az ő életmódja mellett kicsit elkésett ezzel. De ahogy betöltöm a 3. hónapot vallok, és akkor már senki nem fog érdekelni!

Jaj, azt mindig mondani akarom, hogy Sys-hez és hozzám is beírnád a Dél-pesti Jahn Ferenc kórházat? Köszi!

Sys!
Igen, a végén a CT-t is az SZTK-ba csinálták nekem. Elég jó "áron" dolgozik a dokim: 2 ezret kér/alkalom. Amikor az SZTK-ba kell mennem valami miatt, akkor meg semmit.
Csontváry utcában lakunk, mellettünk kispesti kertvárosi rész van. Anyósomék Kispestiek. És látom, a Petra név is tetszik mint szóba jöhető lánynév, a mi kislányunk Petra! Hülyén hangzik, de örülök neked, hogy így együtt vagyunk!!

Igen, képzeljétek, 8+6 naposan, azaz ma voltam először UH-n. 8 hetesre mondtak, láttam, ahogy dobog a kis szive, és már egészen "emberi" formája volt a bébinek! Izgultam kicsit, mert esély lett volna ikrekre, de nem jött össze. A férjem kicsit csalódott is volt,(persze, könnyű a férfiaknak) én meg csalódott és megkönnyebbült egyszerre.

Egy kis közszolgálati info:
A Blahánál levő Pintácsi Viki-bolt a József krt. 9.sz. alatt van!

De rendes kismamák vannak itt: Én igenis a csokit imádom és kívánom! (és egy kis gyümit is)
És most megyek, és bevágok egy hatalmas szelet szalámis-sajtos-vajas kenyeret, és eszek hozzá paradicsomot is! (ez utóbbi egyedül, ami nem hízlal a fent felsoroltakból!)

Na, befejezem a szóf..ást, már biztos untok!

Minden kismaminak puszi:
Anett
8+6
anettka
 
 


Lldicsi!

Én annyira nem vagyok vékony. 175 cm magas és 66 kg vagyok. Még idáig nem híztam, de tudom, hogy már az elején nagyon vigyázni kell, mert a terhesség vége felé egyszerűen már mindentől hízik a kismama, velem is így volt. Bár nem híztam túl sokat - 13 kg-ot - de a vége felé már vigyáznom kellett. Mi negyedik emeleten lakunk, minden nap megyünk sétálni, játszótérre stb. ez edzésben tart. Tornázni időm se lenne. Kép
Egyébként az előző terhességemnél ugyanúgy 66 kg-ról indultam, mégis csak a 18. héten éreztem először a baba mozgását.
Én vettem múlt héten egy mammistyc "sokzsebes 3/4-es" nadrágot. Tényleg nagyon kényelmes. Nagyon jól ki van találva. Csak ajánlani tudom.

Sziasztok.

Csilla
spectro
 
 


LIdicsi!

Én 173 cm magas vagyok és jelenleg 63,5 kg, tehát nem vagyok az a hajszál vékony alkat, sőt! Kép
A Réka kazi jó, bár néha nagyon idegesít a dumája. Annyi hülyeséget tud összehordani, hogy már viszket tőle az ember. Különben nagyon jól dolgoztatja a csípőt és a feneket, meg a combot, ami nekem a kényes terület.
A diétát nem lehet betartani, mert ő reggelire eszik egy műzli-szeletet, ebédre fittnes-menü és vacsorára pedig egy szelet grill csirke vagy hal köret nélkül. Hát emellett én éhen halnék. Különben a 3. hónap végérő ő is 1 kg-t hízott, igaz a 28. héten még csak 3 kg-nál tart.
Ezért támadták sokan, hogy fontosabb volt a teste, mint a gyerek. Én nem mondok véleményt bár tényleg jól néz ki a nyavajás! Kép
Az elejétől lehet tornázni, mivel a torna 3 trimeszterre van bontva és mindíg figyel, hogy mi az ami jó és mi az ami árthat. Na befejezem Réka fényezését!
babar
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajna nagy hajtás volt a melóhelyemen,így jó régen tudtam benézni hozzátok. Nagyon jó a nevemet a listán látni! Tegnap voltam először a védőnőnél, jó volt nagyon a kiskönyvet is megkapni.Kép Hogy őszinte legyek, már fogalmam sincs, hogy mikorra várhatjuk babócánkat: a doktornő azt mondta, hogy január 5., a védőnő január 2., illetve a babanet kalkulátora január 7-et hozott ki.
Más. Hogy milyen hülye emberek (kismamák) is vannak a földön - bocsánat, de nagyon felhúztam magam - szóval az egyik ismerősöm is babás, most van a 3 hónapban, és az anyja javaslatára - ő is így tett - hogy NE szülessen túl nagy súllyal a babája, elhatározta, hogy az utolsó 2 hónapban dohányozni fog. Azt hittem, hogy hülyéskedik, de HOLT KOMOLYAN gondolja. Az eszem megáll! Kép

Remélem mindenki jól van, vigyázzatok magatokra!
Ju (10+0!)
reju
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenki jól van.
Én is meg akarom venni Réka videokazetáját, csak még azt nem tudom mikor fogok rá tornázni, mert minden nap este 6 órára érek haza és akkor már semmi lelki erőm még tornázni is. Szerencsére eddig csak 1 kilót híztam habár nem is bánom nem vagyok egy vékonyság. De az egy kicsit megnyugtatott, hogy a hugomnak most 8 hónapos a kislánya és kevesebb kiló mint a terhessége előtt volt.
Már nagyon várom hogy Július elseje legyen akkor töltöm a 12 hetet és kezdhetek végre igazán őrülni a babámnak remélem minden rendben lesz. Ma megyek az orvosomhoz viszem az eredményeimet szerencsére azt mondták minden rendben, csak a vérnyomásom kicsit magas.

Puszi mindenkinek
Andi

Andi
andrea79
 
 


Sziasztok lányok!

Már régóta nem írtam, mert a munka mellől nem nagyon tudtam elszakadni egy kicsit dumcsizni, de most már lassult a tempó.Olvasom, hogy mindenki a gyümit kivánja, hát én is képes vagyok akár 1/2 kg meggyet bevágni egyszerre! Nektek nem ég a gyomrotok semmitől? Én egyszerűen már lassan semmit sem tudok enni,mert utána egész nap haldoklom. De érdekes, hogy ami savat csinálna (Pl: meggy) azt megehetem, mert semmi bajom nincs tőle. Olyan jó olvasni, hogy ti ilyen soványkák vagytok. Sajnos én a 170 cm-hez 82 kg vagyok, de sokan azt mondják, hogy nem látszok annyinak. Képzeljétek én még semmit sem híztam, sőt 2 kg fogytam. Mondtam is apának, hogy milyen rendes a gyerek, hogy zabálja a "tartalékaimat"!
Voltam védőnőnél megkaptam a kiskönyvecskét. Megcsinálták a vizelet eredményt is, minden tökéletes. Pedig féltem tőle, hogy valamit találnak benne, mert van egy kis viszketésem, de a doki azt mondta, hogy kenegessem Canestennel és elfog múlni, a legtöbb kismamának van ilyen érzékenység.
Jővőhét szerdán megyünk a 2.UH-ra. Alig várom, hogy milyen, mekkora? Megnézik a tarkóredőjét.Azt mondták, hogy vigyünk videokazettát, mert már jól fog látszódni. Aztán szeretnék elmenni 4D UH-ra is, de nem tudom, hogy a Megatoys-ba vagy a Praxisba mennyek? Nem tudjátok, hogy mennyibe kerül?
Szerintetek a Mammistyc ruhák a legjobbak? Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele de én olyan gatyát keresek ami csak kötös. De egyszerűen nem találok. Amiket eddig néztem az hiába volt csak kötös akkor is olyan nagy volt, hogy 3 dinnyét rakhattam volna bele.

Csilla
A te gatyód kötös vagy pamut bélés van benne?

Én is megvettem a Réka kazit, de még csak úgy "tornáztam", hogy leültem a TV elé egy nagy tál cseresznyével és végig néztem az elejétől a végéig. Jónak tűnik nekem is, csak valóban idegesítő egy kicsit a Réka.

Na, sokxor puszilok mindenkit. Ne haragudjatok, hogy ennyit pofáztam (írtam). De jó volt beesni hozzátok.

Márti
11+0
hajdum
 
 


Szia Márti!

Nem tudom, hogy hol laksz, de Bp-en a Baross utca 32. szám alatt lévő Mamma mia kismamaruha boltban nagyon jó nadrágok kaphatók (kötös is), és viszonylag olcsók. Én kb. 3 hete voltam, akkor akciósan 3900.- forintba kerültek. Egyébként a Baross utcában 3 kismama bolt is van nagyon közel egymáshoz, érdemes benézni.

Lányok, ti tudtok olyan üzletet, ahol azért viszonylag normális áron lehet kismamacuccokhoz jutni?

Legyetek jó, és egyetek sok-sok-sok gyümölcsöt! Kép
Ju (10+0)
reju
 
 


Ju

Köszi szépen a tippet. Bp.-vagyok és pont a Baross u.-tól talán nem annyira messzire (Deák tér) dolgozom. El is megyek ebédidőben. Ez az ár tényleg nagyon jó, mert eddig csak a halászgatyákat láttam 10.000.- Ft-ért, a hosszú még több és mindegyik óriási hasba. Pedig gondolhatnának a kezdő kismamákra is. Neked sincs még olyan nagy pocid, igaz?
Én is ugyan olyan cipőbe járok mint te, mert nekem a védőnő jan.8.-at számolt a babanet kalkulátora jan.6.-ot. Na, most találjam ki.Az hogy lehet,hogy téged előbbre számoltak pedig 10 hetes vagy én meg 11. Lehet, hogy egyidősek vagyunk?

Puszi: Márti
11+0
hajdum
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék hozzátok csatlakozni, pontosan 14 hetesek vagyunk.Várható születés december 18, és mi a Szent Imre kórházba járunk. Nevekkel már készültünk Samu/Lili, de persze még nem tudjuk milyen kismanó érkezik hozzánk. 158 cm magas vagyok és 46 kg-ról indultam. Az első 3 hónapban 1 kg fogytam, mert annyira rosszul voltam, több volt a táplálék leadásom mint a felvételem. Most már 48 kg-nál tartunk, ezt pont tegnap mérte a védőnőm. Én érdekes módon pont 7-11-ig hétig éreztem kismanót, annyit ficánkolt, nem lehetett nem érezni. Az UHkon is mindig produkálta magát. A 11 hét végétől a rosszullétek egycsapásra elmúltak és azóta nem érzékelem a mozgását. Viszont nekem is elég nagy problémát okoz a hastájéki bővülés, abban az időben vagyok amikor már a régi nadrágok szoknyák szűkek, de igazi kismamás ruhákat még nem indokolt hordani. Nektek is van ilyen problémátok? Erről írtatok az előzőekben?
Én is sok gyümölcsöt eszek, bár én mindig is gyümölcsös voltam, az édességek közül csak a tortákat szeretem igazán. Puffadással ti hogyan álltok? Nekem van egy alap puffadtság és ha olyat eszek akkor az még csak ráadás. Neketek ez nem okoz problémát?
Befejezem, mert kezdésnek talán ez még sok is amit összeírtamKép)
Mindenkinek egészséges növekedést kívánok!Kép
manós
 
 


LIdicsi!

Én 172 cm és 59 kg vagyok. A 17 hétben vagyok nem híztam semmit, és nem érzek mozgolódást. Vagyis 2 napja érzek nyomást bal oldalt lent de ma már 5x éreztem, gondolom ez nem lehet a baba.

Én már 2x voltam ultrahangon de semmilyen tarkóredő méretet nem mondott a doki, csak a kezembe nyomta az édes kis képeket.
Már megint nyom ott oldalt, a baba lenne vagy a vakbelem?

Marica!

Azt hogy vérszegény vagyok nekem vérvétel nélkül megállapította a doki fel is írt vasat, de csak most kezdtem el szedni vérvétel után nehogy befolyásolja a vérképet.
kriszti29
 
 


Sziasztok!

Üdv Manós! Te már olyan korán érezted a babád? Nem akarlak megbántani, de biztosan az volt? Hanyadik baba lesz? Jó egészséget, és nézz be sürün hozzánk!

Márti!
Gyomorsav: engem is nagyon kinoz, de az egyik legjobb orvosság ellene az alma!!! Meg még néhány másik gyümölcs is, lehet, hogy a meggy is, de abban nem vagyok biztos! Ezért nincs problémád a meggy után! Kép Ezek a savas gyümik a gyomorban lúgossá válnak és semlegesítik a savat! Probáld csak ki az almát is! Nekem bejött!

Lldicsi!
Hát, ami a sulyomat illeti le sem merem irni, de elhiheted, hogy nem vagyok sovány, söt... Kép. Ennek ellenére már én is éreztem a 16. héten a baba mozgását, igaz csak lájtosan! Kép

Anett! Bátor nö a fönököd! 47 évesen gyereket szülni! Már most is parázok, pedig én "csak" 34 vagyok! A munkahelyemen nekem is hasonló a helyzetem, ugyanis lehet, hogy tölem is megszabadultak volna, mivel vámügyintézö vagyok, és ugye május 1-töl nincs vám az eu felé. Csak azt nem fogják fel, hogy számlázni ugyanugy kell. Na mindegy, ez már nem az én gondom lesz Kép!

Ju!
Hát, ilyet még nem is hallottam, hogy valaki ez miatt dohányozzon, de az biztos, hogy nem normális az ilyen ember! Sajnálom szegény gyerekét! Arra nem gondol, hogy ez miatt esetleg koraszülött lesz és a tüdeje sem lesz az igazi? Még ilyen idiótát! Kép

Késöbb visszatérek! Kép

Marica
marica69
 
 


Szia Marica!

Írtam egy hosszú választ, de valami folytán mégsem jelent meg itt. Most fogalmazok egy rövidebbetKép Szóval, első babát várjuk, és igen én biztos vagyok hogy az én kismanómat éreztem. Esténként háton fekve lehetett érezni apró, bugyborékolás szerű dolgot, ami egyáltalán nem olyan, és nem olyan erős mint mondjuk egy bélmozgás. Csak egy helyen, mindig ugyanott. Állítólag a vékonyabb típusú nők szokták érezni a babát. Persze az igazi majd akkor lesz ha a "rendes" mozgásokat fogom érezni.
a savra már ki sem térek, pedig én is szenvedek tőle, bár én azt olvastam, hogy csak a 3. trimeszterben szokott problémát okozni. Ezek szerint mégsem. A videókazin kívül, szoktatok tornázni. Esetleg van aki már jár kismama tornára? vagy esetleg kismama jógára vagy valamire?

Üdv,
Manós
manós
 
 


Márti!

Az én gatyóm pamutbetétes és megkötős egyszerre. Biztosan Bp-en nagyobb választék van kismamaruhákból, de én még ennek a drágának is nagyon örültem, mert itt a választék kb. 2 (de inkább csak 1 normális) boltra korlátozódik.

Manós!
Én sem tudom elhinni, hogy 7-11. hét között tényleg a baba mozgását érezted. Ilyet még soha nem hallottam! De kíváncsi leszek, mit mondasz majd akkor ha a 16. hét után valóban megérzed a baba mozgását. Ahogy írtad, hogy a puffadás gondot okoz. Szerintem, tutira ezt érezted, és most - hogy már a 14. hetet is betöltötted - elmúltak a kezdeti nehézségek tünetei.
Nekem amikor a kislányom megszületett - császárral született és műtét során nyílván a has körül sokminden történik - a műtét után úgy jöttek-mentek a beleim, mintha még mindig bent lett volna a baba.
De természetesen nem bántani akarlak, csak esetleg segíteni.

Csilla
spectro
 
 


Sziasztok!

Nektek már akkora a pocitok, hogy kell kismama nadrág? Nekem még nem nagyon nő! Egy pár gatyámat már kihíztam - farmer - de a többi gond nélkül rám jön. Az is igaz, hogy a legtöbb csípő naci!

Nekem mostanában sokszor feszül a hasam. Ez abból is adódhat, hogy kicsi koromban volt egy lágyék sérvem és akkor felvágták a hasfalamat. Lehet, hogy ott húzódik valami, de minél nagyobb lesz a pocakom, ez annál gázabb lesz. Nem tudom mit tehetek, majd konzultálok a dokival!
Egyik nap furcsa sárgás "lepedéket" találtam a mellbimbómon. Persze Anyu rögtön kijelentette, hogy szerinte az előtej. Én nem tudom, de nem túl guszta!
babar
 
 


Marica
Köszi a segítséget, kipróbálom.

Puszi: Márti
hajdum
 
 


Babar
Pont ez a gondom, hogy még nem akkora a pocim, hogy konkrét kismama gatyót tudjak venni. De mivel nem vagyok egy soványság és volt is egy kicsi hasam ezért ezt a meglévőt nyomja a baba. A farmerem nekem sem jön már fel, de a nyári gatyáim közül már csak 2 jó. Azért is nézek olyan gatyát ami kötös, mert avval talán nyár végéig kihúzom, igazából szerintem nekem csak majd őszi-téli naci kell majd. Most olyannal próbálkozom, hogy (pl.lenvászon nadrággal)1-2 számmal nagyobbat vettem és nagyon bevált, mert a pocim elfog benne férni nyár végéig, most meg nem feltünő, hogy nagyobb mert a lenvászon úgy szép ha laza. Én szerintem kismami felsőt tuti hogy nem fogok venni mert nagyon drága és abból is lehet 1 számmal nagyobbat venni és az tökéletes pocakosoknak is. De aztán lehet hogy majd meglátok egy szép kis ruhácskát akkor elfogok csábulni, majd meglátjuk.

Márti
hajdum
 
 


Spectro!
A haspuffadás azóta is megvan. De végülis ha ti mondjátok akkor tényleg csak bélmozgás volt. Az igazi mozgást úgy hallottam 18-20. hét körül szokták érezni. De persze valószinüleg ez sem így van.
Talán attól is függ ki mennyire ismeri saját magát, ki mennyire figyel magára. És persze a második harmadik gyereknél már nekem sem fognak feltűnni a pirinyoka változások bennem.
Azt hiszem kellően jól sikerült az első napom köztetek, igyekszem majd visszafogni magamKép
Üdv, Manós
manós
 
 


Sziasztok!

Én még nem vettem magamnak kismama nadrágot mert még szerencsére a legtöbb nadrágom jó ha kihízok egyett legfeljebb varrok magamnak, mert szerencsére tudok varrni, csak az időm kevés rá. Eddig nem gondoltam volna hogy nőt a pocim de a párom mondta, hogy már látszik, de nem igazán hittem neki. Ma egy kicsit szűkebb felsőt vettem fel és anyósom mikor meglátott elkezdte a hasam simogatni, hogy már látszik, hogy van ott valaki. Remélem leszokik a hassimiről, mert nem igazán szeretem.

Üdv
Andi

Andi
andrea79
 
 


Szia Manós!

Nem kell magad visszafogni, nem bántani akartunk! Hidd el, hogy nem a rosszindulat beszélt belölünk, de az is ritka, ha valaki már a 16. héten megérzi a babáját! Kép (Mint pl én is, többekközt) De ezt is csak azért éreztem meg, mert már vártam és figyeltem.
Ráadásul én egyáltalán nem vagyok vékony, inkább duci, de nem is ez a mérvadó! Ezt az emberlánya belülröl érzi! Kép (eleinte)
Szóval add magad továbbra is, nem akarunk mi bántani! Bocs, ha megsértettünk! Kép
Jó pihenést!
Marica
marica69
 
 


Sziasztok!

Ide még nem írtam, de más topikokba (Schöpf-Mérei, friss kismamák) már igen. A dokim szerint jan 3-án fog születni a Baba - remélem semmi gond nem lesz! De jó nektek, hogy nem híztatok. Én amint megfogant a baba 5 kilót híztam. 171 cm vagyok 55-ről indultam most 60 vagyok!!!! Igaz ennyi voltam az első hónap után is, de félek, hogy a 3. trimeszterben mi lesz? Ti már hordtok kismamaruhát? Nekem ezen a héten kezdett el látszani egy kicsit a pocimon. A barátnőm legalábbis észrevette, más mondjuk még nem. Nektek? A Réka kazettát minden könyvesboltban lehet kapni ahol videókazit is árulnak? Vagy kölcsönzőkben iss van?

Előre is köszi az infókat!
kucus
 
 


Nekem azzal van problémám, hogy mindenkinek van egy-két "kedves" szava, miután megtudja, hogy kismama vagyok. Van egy ismerősöm, aki minden nap elmondja,hogy "extra nagy hasam" van, férjem szerint szinte nem is látszik. "Teljesen ki van kerekedve az arcom" stb. De a csúcs az ma volt. Bementem a munkahelyemre, elmeséltem, hogy kismama vagyok, erre rögtön közölte egyik kolléganőm, hogy ha nem mondtam volna, akkor is rájött volna, mert "annyira el van torzulva az arcom". Találkoztam tegnap viszont egy lánnyal, akivel annak idején együtt szültünk, ő pedig azt mondta, hogy kimondottan aranyos a hasam és az arcom milyen szép lett (nyílván az adottságokhoz képest). Nem tudom, hogy azoknak, akik ilyen "kedvesek", miért esik ez jól.
De az eszükbe sem jut, hogy esetleg azért vagyok kissé nyúzott, mert gyerek és terhesség mellett készülök az államvizsgára.

Hát most jól kipanaszkodtam magam.

spectro
spectro
 
 


Ugyan Spectro! Szarni magasról az ilyen "kedves" emberekre. Szerintem ezekből csak az irigység beszél. Az én párom szerint minden kismamin valamilyen földöntúli szépség uralkodik. Látszik rajtuk, hogy boldogok és sugárzik mindegyik szeme.
Szerintetek akkor is ilyen véleménnyel lesz, mikor már alig mozgok a pocakomtól, vizesedik a lábam és folyik a tejem? Kép
Én nekem az a legfontosabb, hogy jól érezzem magam a bőrömben. Mások meg tehetnek egy szivességet!
Barbara
babar
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: