Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ej, de nagyon ráérnek ezek az anyukákKépKépKépKép Ennyit írni!
Én ma csak olvastam, írni nem volt nagyon idõm, mert Ádám egész nap nyûglõdött. Összesen 1 órát aludt, most bezzeg durmol!!!

Bajni, Ildikó, Éva!
Sziasztok, Veletek még nem találkoztam (de ezentúl fogokKép)

A két hónapos oltásnál Ádám is nagyon sokat sírt. Azt hittem, a többi is ilyen lesz, de azoknál már nem volt semmi gond.

Én a tejet vízfürdõben melegítem fel, mindkét gyerkõc megitta (illetve issza), nem utálkoztak:0.

Köszi mindenkinek a gyógyszerbeadás tippeket. Noémi jól van alig-alig köhög (mégis igaza volt a dokinéninekKépKépKép), gyógyszerre egyáltalán nincs szükség:0.

A K-vitamint én elvileg még adom, de gyakorlatilag mindig elfelejtem. A védõnõnek mondtam, azt mondta, nem baj, ha eszembe jut, adjam be, ha nem, ne csináljak belõle gondot. Így tettem:0. (Akik nem tudnák: Ádám 6 hónapos, és eddig csak anyatejet kapott).

Most megyek is, mert Noéminek vacsorát kell adnom. Ádámot lassan felébresztem, mert este megint mûsor lesz, mint tegnapKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Beszti,
Örülök, hogy neked is tetszik a Mikkamakka, én is szívesen megfizetném, lányok nyilatkozzatok, hogy ti hogy vagytok vele. Bocsi, azt még elfelejtettem írni, hogy az mondták ha szeretnénk teát, kávét iszogatni akkor vigyünk hozzávalókat és õk szívesen elkészítik.

Viki,
Na most lebuktam, véletlenül a böcsületes nevemmel írtam alá az üzitKép. Tudom mit érezhettél a kórházváltás miatt, sajnos ezt én is átéltem, igaz én félidõben tudtam meg, hogy visszavonul a dokim. De azért eltartott egy ideig míg találtunk dokit és kórházat olyat amilyet szerettünk volna. Megjegyzem a Margit Kórházzal nagyon meg voltam elégedve. A dokim pedig Dr.Szigethy Adrienn volt, vagyis most is az, mert hozzá fogok visszajárni. Aztán pedig lassan tervezzük majd a köv. babát és azt is nála szeretném szülni, de azért ez még arréb vanKép.
K vitcsi: Megjöttünk a dokitól. Hát nem lettünk okosabbak, sõt. Állítása szerint max fél éves korig elég adni, mondom erre én, hogy oké, de õ nem kap semmi mást tejcsin kívûl, mondja õ, hogy miért nem, erre én, mert 1 éves koráig szeretném szoptatni ha tudom. Erre a védõnõvel együtt dobtak egy hátast majdnem. Szerintük 6 hónaposan el kellene kezdeni a hozzátáplálást, mert ekkor már szüksége van a szervezetének más anyagokra is. Kérdezgették, hogy ki mondott ilyet nekem, és hogy ez milyen szélsõséges dolog. Érveltem nekik, hogy ezt egy gyermek belgyógyász mondta nekem néhány hete. Hát nem hatotta meg õket. Aztán szóbakerült, hogy az allergizáló dolgokat (tej, liszt-glutén...) 2-3 éves kora után szeretném csak neki adni a párom Gasztroenterologusa (remélem jól íromKép) ajánlásával. Na ez is sokkolta õket, így izibe a kezembe nyomtak egy beutalót a körzeti Gasztroenterologushoz, hogy konzultáljak vele. Hát én ezt nem értem eddig olyan biztos voltam vele, hogy jót teszek azzal, hogy ameddig csak lehet szoptatok, most akkor kinek higyen az ember?

Kataa,
Megkérdezhetem, hogy ti hol tanultátok a masszázst? Én ezt is megkérdeztem a védõnõtõl ma, erre azt mondja, lehet kapni könyvet róla vegyem meg, szlussz. Hát ekkor már kicsit mérges voltam, igaz nem a szokásos védõnéni volt, hanem egy helyettesítõ.
Szerintem ha holnapra sem javul az étvágya Alexnak, akkor azért hívd fel a dokit biztos ami biztos. Én nem tapasztaltam ilyet eddig, Lili mindíg farkaséhes, történhet bármiKép. Õ olyan ha óránként megkínálnám akkor óránként enne.Kép

A tejcsi felmelegítés tényleg úgy a legkíméletesebb ha meleg vízfürdõbe állítjuk. Fagyasztóban pedig 6 hónapig nyugodtan tárolható. Azt szokták mondani, hogy minnél sterilebben van lefagyasztva, annál tovább tartható el.

No, most jól kiírtam magamból a mérgemet, bocsi. Ja és a lényegKép Lili 7290 gr.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


KViki: tényleg, már emlékszem erre a védönöre!!: )) Én is irtam abba a topicba, de szivesen találkoznék vele is meg a vezetö védönöjével is.

Üdv minden újnak Kép

Viszont én nem tudom behozni a lemaradást, úgyhogy sikitson aki kérdezett valamit az elmúlt napban és nem válaszoltam rá. Sajna (vagyis nem sajna!!!) sokat foglalkoztam Julival a napokban, és nem volt idö a netre Kép
Ö még csak 1x fordul meg, viszont tekereg ezerrel, és rém mérges, amiért mindig visszahuppan félútról. Viszont pár másodpercig már ül egyedül. Aztán meg eldöl Kép Aranyos.

Csics: a Meningitec/Menjugate oltást az én dokinénim az 5 hós oltás után javasolja, de külön kérésre beadja a 3-4-5 hós oltásokkal együtt is. Szóval igaza volt annak, aki mondta hogy tulajdonképpen bármikor be lehet adatni. És elvileg tényleg nem szokta megviselni a babábokat, de ez is egyéni Kép

zsani
zsani
 

 
 

ilke: elég maradi gyerekorvosod lehet, szerintem javasold neki, hogy olvasson szakirodalmat (persze ez csak vicc, mert ki mer beolvasni a gyereke orvosának? -ja, én, de csak mert a barátnömKép)
Tornán mi sem voltunk, mert nagyon fájt a derekam kedden reggel, és nem akartam még a babakocsit is emelgetni. Jövö héten pedig már nem lesz ha jól sejtem.

Na, tényleg megyek, mert hazajött a férjem, és szegénynek migrénje van, meg kell masszirozni.

Ja, és minden betegnek jobbulást.

zsani
zsani
 


Ilke!

Ha jól gondolom, te az allergiák miatt szeretnéd kizárólagosan szopiztatni Lili?
Nem tudom, miért szörnyülködnek ezen a dokid és a védönö, mikor némely baba megteszi ezt magától is, egyszerüen ugy, hogy nem hajlandó szinte mást elfogadni az anyatejcsin kivül. Egyébként szerintem ez pont forditva van, nem 6 hónapos kor után már kell neki más, hanem elötte nem jó más! Tehát értendö ez ugy, hogy ha nem kell valamiért, ne kezd el elöbb 6 hónapnál, nem azt, hogy késöbb nem kezdheted.
Egyébként már maga a szó is mutatná, hogy miröl van szó, bár ezt a szót használják, nem ebben az értelemben: hozzátáplálás, ami elvileg azt jelentené, hogy az anyatej meghatározó táplálék, de sajnos legtöbbször ezt a szót elválasztás értelemben használják, azaz váltsd ki a szopikat! Pedig nem kell! Minden rajtad múlik! Árulja már el nekem valaki, hogy mi az amire szüksége van azokon kivül, ami benne van a tejben? Esetleg a rostok? Az annyira kellene 6 hónapos kor után? Vagy mi?
Viszont az allergizáló dolgok miatt ne hagyd magad. Szerintem nagyon helyes álláspont az, ha van valami olyan, ami miatt érdemes elkerülni, akkor el kell kerülni 2-3 éves koráig. Ezeket simán ki lehet váltani normál vegyes táplálkozásnál is.

Nem tudom, hogy mikor és ki (talán ÁgciKép), de valaki leirta már a hozzátáplálás elveit, lementettem magamnak, ime egy rész:
"Egyéves kor elott nem javasoltak a tejtermékek, a tojás (eloször a sárgáját kell majd adni, arra kevésbé valószínu, hogy érzékeny), liszt, hal, paradicsom, méz, citrusfélék, kivi, eper és hasonló aprómagvas gyümölcsök, sárgabarack, dinnye, sárgadinnye.

Kétéves korig nem ajánlott csonthéjasok, magvak és nyers répa adása, fulladásveszély miatt. A mogyoró és a belole készült ételek erosen allergizálnak.

Ha a kicsi nem fogadja el 6 hónaposan a kínált ennivalót, próbálkozz meg vele újra, 2-3 naponta, vagy hetente. Ha szépen fejlodik, és elég neki az anyatej, akár egyéves koráig is élhet kizárólag azon. Ne feledd, hogy az elso életévben az anyatej a gyermekek fo tápláléka.

Vannak olyan vélemények, amelyek szerint a húsokat érdemes aránylag hamar, tehát az elso néhány fozelékféle után bevezetni, a magas vastartalom miatt. Vannak babák, akik nem fogadják el a husit, ha anyatejesek, nem kell aggódni miatta.

A lisztnemuek és a tejtermékek bevezetésérol megoszlanak a vélemények, Magyarországon a Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma 6 hónapos kortól javasolják a lisztnemueket és 9-10 hónapos kortól a tejtermékeket. Ha a családban bármilyen allergiára való hajlam mutatkozik, akkor csak egy éves kor után ajánlják oket. Azt gondolom, hogy mivel ma már szinte valamennyi családban elofordul allergiás megbetegedés, érdemes várni ezeknek az ételféleségeknek a bevezetésével. Nagyon sokszor csak évek múltán derül ki, hogy valaki allergiás egy bizonyos élelmiszerre, szerintem, nem érdemes reszkírozni, inkább várjunk vele, amíg a baba biztosan megérik rá."

Beszti (bocs, a hosszúságért)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ilke
Én masszírozok, kakival nincs gondunk, viszont a hasfájásra is jó volt. Ha akarod neked is elküldöm, hogy hogyan csinálom

Nappali altatás
Nálunk egyértelmûen a hason a babakocsiban a küszöbön tologatva Kép

Agyhártyagyulladás elleni oltás
Mi már a kéthónapos oltással megkaptuk az elsõt, mad a háromhónapossal, és után vagy 4,5 hónaposan kajuk, mert a négyhónaposon két oltás van így is.

pussz,
bringa és hanna (holnap 16 hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!

Viki! Kép

A nagyobbik lányomnál (15 éve) még fogalmam sem volt, hogy az anyatejet lehet fagyasztani. Szóval ebbõl a szempontból csak 2 gyerkõcös vagyok. Kép
Bevallom nagykönyv ide vagy oda, én sosem hagytam 24 óránál tovább a hûtõben. Ha letelt, inkább lefagyasztottam. Igaz Dórinál fölöslegesen, mert nem issza meg a fagyasztott tejcsit.
Sõt, hogy már a hozzátáplálást elkezdtük, azt sem eszi meg amiben megérzi.
Mi ugyanis már mást is eszünk. Nehezen, de rájöttünk, hogy Dórinak már kevés az anyatej. Akárhogy nézzük 9 kg-on felül van (bár azt mondják a képen nem látszik Kép), szóval nem tûrt már a tejjel. Tudom igény szerint szoptatunk manapság, de azért egy közel 7 hónapos, 9 kg-os gyereket kicsit túlzás lenne két óránként szoptatni.
Úgyhogy nálunk egy kajcsi már fõzelék. Nincs azóta mérges cicikeresés ha ölbe veszem, vagy lefekszem mellé, nem esik neki szopikor mint aki egész nap nem evett. Ugyanis ez volt az elõjel.

Mivel tejet még egy kávéskanálnyit sem akarok neki adni, az olyan kaját ami mégiscsak tejjel az igazi, ahhoz vettem BEBA HA-t. Ezzel viszont imádja.

Ja, anno a középsõ lányomnak én mindig vízfürdõben olvasztottam fel a tejcsit.

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsani,
De jó, hogy említed, el is felejtettem megkérdezni a dokit errõl az oltásról amirõl beszéltek (Teljesen el voltunk foglalva ezzel az anyatejcsis kérdéssel). Érdekes nekem egyáltalán nem is hozta szóba, tõletek hallottam elõsször, hogy be lehet ezt adatni.
Akkor csak jövõre tornázunk?Kép

Beszti,
Köszönöm szépen a sok infot! Aranyos vagy, hogy így kifejtetted. Nálunk az apuci lisztérzékeny, nekem pedig van egy idõszakosan elõforduló asztmám ezért ez a nagy óvatosság. Annyira szeretném Lilit megkímélni attól amivel egy allergia jár. Az a baj, hogy igazából õ a hajlamot örökölheti (Állítólag a kettõnké összeadódik, így 70% az esélye, azért az elég sok), így egyáltalán nem biztos, hogy csak a liszt jelenthet problémát. Sajnos egy kicsit ekcémás is a bõre. Ez is e miatt a hajlam miatt lehet. Szõval mindennel vigyázni kell.

Bringa,
Megköszönném!Kép

Kata007,
Ez a Beba HA micsoda? Valami tejporszerûség? ÉS mibõl van? Hehe jó kíváncsivá tettél.Kép Persze nem akarok adni Lilinek, csak tájékozódomKép.

Puszi,
Jó éjszakát mindenkinek, remélem a miénk az oltás ellenére nyugis lesz.

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Átjöttünk mi is ide!
Panelban lakók! Vagy akiknél nagyon meleg van! Lehet, hogy azért nyújtogatja Ádám a kis nyelvét olyan gyakran, mert ki van száradva a szája? Mert itt nálunk az 5.-en van vagy 30 fok meleg, párologtató van minden helyiségben, de nekem is nagyon melegem szokott lenni. Ádám is néha annyira izzad, csak egy vékony bodyt és egy zoknit hagyok a lábán, így bírja. Napközben párszor áttörlöm a pofikáját langyos vízzel. Nem éhes, mert tejci nem kell neki. De miért nyújtogatja a nyelvét?
Tegnap megérkezett a hordozókendõ, majd ma próbálgatjuk, ha a fiamnak lesz hozzá kedve.
Bevesztek minket is a táblázatba? Fodbetti, 26 év, Kecskemét, és Ádám 2002, november 6.-án született.Köszi!
Na megyek és reggelizek én is, mert a fiam már teleette magát és most a mi ágyunkban, az apja helyén alszik. Csak így reggelente szoktam áthozni, de akkorát tud itt aludni! Ti nem tapasztaltok hasonlót? Az apja szerint olyan ez, mint a kiskutyáknál, azok is csak a gazdi helyén érzik jól magukatKép

Na puszi!

Betti és Ádám(aki tegnap volt 5 hetes)

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Raktam fel a profilomba új képet Balázskáról, mert a másik már lassan egy hónapos.
Balázska is most ismerkedik a forgással. Még csak hasról hátra sikerült párszor fordulnia.
Képzeljétek el, hogy Manócska ma este 9-tõl reggel 7-ig aludt ébredés nélkül. Szóval alvásügyileg nincs problémánk.
Azt hiszem, hogy a három hónapos ugrás nálunk elmaradt. Mivel holnap leszünk 17 hetesek. Inkább az történt, hogy Balázska reggel egyre késõbb ébredt fel.
Igaz nap közben eszik ezerrel (kb. kétóránként), de ez mindig így volt.

Sziasztok
Pszi és Balázska (majdnem 17 hetes)
pszi
 
 


jo reggelt mindenkinek
ILKe
nekem is jo a játéktár remélem a többieknek is jo lesz Kép

ZSani
köszi az infot Kép akor majd megkérdezem a doktornénit hogy ö mikor adnábe nem lesz egy picibabának sok 3 oltás ? mert Petike jövöhéten kapja a 4honaposat ami 2oltás lesz 2x szurják meg mert én most nagyon félek hogy nehogy elkapja vagy megkapja a miningitist mielöt beadnák az oltást most köhög egy picit meg kicsit tüszög meg nyügös én meg tanácstalan vagyok hogy vigyem-e betegrendelésre vagy ne viszont irtora parázok Kép

Lányok
ma megyünk a Petöbe vizsgálatra.

Na megyek Puszi csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Szerettem volna kérdezni, hogy mikor szeretnétek látni a táblát? Én heti kétszer gondoltam, mondjuk hétfö és csütörtök...

Mindenesetre, mivel "bövültünk" elég sokatKépKép, most felteszem. Ha valaki hibát talál, az ne sértödjön meg, csak irja meg, hisz én is tévedhetekKép (a hetek számát az Excel számolja automatikusan, abban legalább nem hibázok, kivéve, ha alapból az egészet elrontottam!).
De még vannak sokan, akik szoktak irogatni a másikba, remélem idetalálnak! (Nyuszi, Petra, Pucur, Forti, Kryss, Iancsa, Pemeske, Edina, ParaZita, de lehet, hogy még valakit kihagytam, az ne haragudjonKép!)

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Ilke!
A BEBA HA hipoallergén tápszer. Még mindig jobb ezzel készíteni a fõzeléket mint tejjel, ha már a fagyasztot tejjel nem kell neki. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Beszti,
szerintem jo a tablazat! Esetleg, de ez mar tenyleg csak luxus, nem lenne jobb, ha kicsit beszurkitened a hatteret? Nekem nagyon vakit igy, foleg a lanyok. De ha csak nalam ilyen, akkor max tekerek egyet a fenyeronKép

-Afonya

Nektek sincs alul "névtelen" gomb?
afonya
 
 


Kata!

Ez szerintem is jó ötlet.

Létezik HA pép is (Én a HUMANA HA-t ismerem), amit 6 hónapos kor alatt fel is lehet íratni. Lili nagyon szereti, ezt eszik vacsorára 5 hónapos kora óta, azóta átalussza az éjszakát. Ezt persze csak azoknak írom, akiknek a babája elmult 4 hónapos, és nem elég a tejci, tehát pótlásra szorul.

bera
berka
 
 


Áfonya!

Most, hogy mondod.......tényleg nincs.
berka
 
 


Csics!

Mesélj majd, hogy mi volt a vizsgálaton, drukkolunk!

bera
berka
 
 


Sziasztok

Megjöttünk, de most nem tudok írni, mert szörnyû hasmars gyötör és lázam is van...Kép
Egyelõre Manó békésen alszik, de elég nyafi volt reggel. Remélem nem fogja nagyon õt is meggyötörni...

Sasha vagy akit illet
Nyuszi 33éves (2 hét múlva) Budapest Emilia 2002 julius 16. 21 hetes
Légyszi tegyél bele a táblába
adatok

majd jövök...

azért kaptok egy képet...

Kép
puszi
Nyuszi
Nyuszi
 


Uhh, elsiklottam a Petos vizsgalat felett, megy a drukk innen is

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Akkor most próbaképpen beteszem csak egy kis részletét a táblának, nézd meg, hogy igy tetszik-e?

Kép

Csics!

Kép

De jó, tényleg nincs névtelen gomb!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Vagy ennél azért fehérebb legyen az alap? A lányok szinén is változtattam valamit, bár nem tudom tökéletesen eltalálni, mert itt valamiért az eredetin egy kicsit torzítanak színben...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,
nekem igy jobb, de varjuk meg a tobbiek velemenyet is azert.

Errol jut eszembe: tegnap voltunk gyerekszemeszeten, mert valahogy furanak lattam Reka jobb szemet, kicsit duzzadt szemhej, sok dorgoles, nemely foton kisebb az a szeme, stb.. nomeg Apja vonalan szinte mindenki 4-es szemuveget hord.
Dokino megvizsgalta, mondta szerencsee semmi gond. Aztan hozzatette,
- az Anyuka szeme viszont divergans am.
Mire en: - milyen?!
Mire O : - kancsalKép
Es hogy biztosna kezeltek kiskoromban vele. Haaat.. Eddig senki nem mondta, hogy kancsal lennek, en se vettem eszre, sot Anyukamt is kifaggattam, sose volt baj a szememmel. De mar nem vagyok biztos semmiben, szal lehet, a tablazat is jo volt, ahogy elsore csinaltad, feherrelKép

bera,
irtam a receptetKép

Ez a nevtelen-gomb egyebkent nem jelent semmit, ugyanugy lehet irni azert.

-Afonya
névtelen
 


ilke: igen, úgy néz ki, hogy csak jövöre tornázunk. Magánvéleményem az agyhártyagyull. elleni oltásról: én nem biztos hogy beadatnám, ha nem mennék vissza a rendelöbe dolgozni tavaszig, de igy muszáj, nehogy Julus elkapjon valamit, amit véletlenül hazaviszek.

fodbetti: üdv itt Kép A nyelvét simán nyújtogathatja pl. azért, mert formálja a "szavakat" Juli pl. akkor is szokta, ha erösen koncentrál valamire. Ö is sürün és sokat csinálja. Tényleg 30 fok van nálatok? Elég rossz lehet. Mi is panelban lakunk, nálunk kb. 22-23 fok van. Milyen sürün szoktál szellöztetni? Mert nem jó a babának, ha ilyen nagy meleghez van szokva :=(

Pszi: Balázs változatlanul aranyos Kép)

Csics: szerintem vidd el a betegrendelésre, nem azért, merthogy súlyosak lennének a tünetei, hanem azért, mert ha kell valahogy kúrálni, akkor a jövö heti oltásig meg tudod tenni. Mert ha csa akkor veszi észre a doki hogy mondjuk piros a torka, akkor sokat csúszhat az oltás.

Bezti: nekem igy is, úgy is tetszik a tábla. De Evas-nál elég furán néz ki, hogy "lány"...

Julusbulus meg nem akar szopni :=( Szerintetek mit csináljak? Reggel és este ráveti magát a cicire, de délben meg délután üvölt, mikor felé forditom a fejét. Most azt próbálom, hogy hosszabb idö teljen el két etetés között, dehát hova legyen 4 óránál több? Mert akkor a végén csak 4x fog enni :=( Néha át lehet verni úgy, hogy cumisüveg a szájába, majd mikor ráharap, akkor az kikap, és cici be a helyére. De egy idö után (mondjuk 5 korty) rájön, hogy ez bizony nem az, és kiköpi. De akkor miért fogadja el reggel és este? Ááááááááárgh...

Mérges vagyok, mert reggel meg a férjem idegesitett fel :/=( Jól összevesztünk és megsértödött, pedig nekem volt igazam :=(
zsani
 
 


Sziasztok!

Végre jobban vagyok, Daninak semmi baja szerencsére, és a tejmennyiségem sem csökkent a folyamatos hányás miatt. A diéta megtette a hatását, de fogalmam sincs mi okozhatta. Valahol benyalhattam valami vírust. Most meg az anyósom can soron, csak õ alulról...

Remélem benneteket nem talált meg a nyavalya.

Szeretnék én is néhány adatot közölni a táblázathoz, látom ,már bekerültünk, amiért nagy nagy köszönet.

Tehát:
Gumicukor 26 év, Budapest, Dani, 2002.07.02.

Anyatej:
Tõlem kezdetben egy másik anyuk avitte 2 hónapig, ,aztán nekik beállt a tejtermelésük, és utána az Anyatejgyûjtõbõl vitték tõlem. Téves info a védõnõ szerint, hogy felforralják! Ha ezt tennék, akkor dobhatnák ki az egészet, mert minden vitamin és ásványi anyag elveszne belõle. ezért nem szabad mikrózni sem, mert lehet megeszi a baba, de az már csak egy lötty. Az anytejgyûjtõben a sterilizás úgy történik, hogy 30 percre 60 °C -os vízfürdõbe állítják a tejet tartájokban, , ez az a hõmérséklet, amin még megmarad a tej tápértéke, de ha van benne baktérium, , akkor az elpusztul. Persze mindennek elõfeltétele az otthoni steril fejés. Ez annyiból áll, hogy minden fejés elõtt a mellet le kell mosni szappanos vízzel és pár cseppet kifejni. Ezután fel kell tenni egy maszkot, ,hogy ne lehegjen az ember lánya a tejre, majd 2%-os Neomagnolos vízben 1 percig kezet áztatni, és utána lehet fejni. Ja és ha valaki nem kézzel, hanem mellszívóval fej, azt naponta sterilizálni is kell. Ezt én kifõzéssel csináltam.
ez így elég macerásnak tûnik, de kb. 5 perc elõkészülést igényel, ,nagyon hamar bele lehet jönni. Azóta én a Daninak is így fejek.

A fagyasztott tejet én elõször kiveszem a rendes htõbe, ha tudom, hogy pl. aznap én nem leszek otthon és apu, vagy a nagyi eteti majd a Danit, ott szépen felenged, ,aztán már csak meleg vízfürdõbe kell állítani és utána jó.

Az ne rettentsen el senkit, hogy felengedés után a tejben darabok úszkálnak, az a zsírosabb része a tejnek, de felmelegítés után kicsit össze kell rázni és ugyanolyan jó, mint a cicibõl. Nekem a kisfiam nem nagyon mutat különbözõséget, ugyanúgy betermeli.

Ma adtam neki elõször répát! Persze a már ismert gyümik közé csempésztem be, ,így lett belõle körte-kivi-sárgarépa mix. Nagyon finom, ,amikor eszi, ,akkor nyitja a kis száját és közben elégedetten nyammog, és nyeli mint kacsa a nokedlit. Nagyon örülök ennek, pedig még csak 3 hete kezdtük el a gyümölcsözést és eddig mindennek sikere volt, egyedül az almára húzza kicsit a száját, de vegyítve mással, úgy szépen megeszi. Ti si egybõl kanállal kezdtetek enni? Én evés végén odaadom neki a kiskanalat és még rágcsálja kicsit.

A répa csak akkor jelent fulladásveszélyt, ha darabosan adjuk nem? Nekünk kifejezetten ajánlotta a gyerekdoki, aki szerintem nagyon jó orvos, már a férjemnek is õ volt a gyerekdokija és nagyon nyitott az új dolgokra is. Én mindent gyümölcscentrifugázok, így a leve is és a pépje is belekerül, én így adom.

Babamasszázs:
Mi járunk egy 4 alkalmas tanfolyamra a helyi védõnõi szolgálat szervezésében a VII. kerületbe. Mi nagyon élvezzük, pláne, mikor masszírozom a kis lábát, õ meg a lábujjait borsócskázza. Eddig 2x voltunk. Ha majd lesz idõm, akkor beszkennelem és felteszem a weboldalra a fogásokat intrukciókkal együtt. A hasfájós babáknak is bevált, ,amit eddig tanultunk.

Na, most egyelõre ennyi, ,legyen szép napotok, mi nemsokéra megyünk babatornázni a MÁV-ba. Szerencsére süt a nap, így könnyebben elviselhetõ ez a zima.

Na pusszantás mindenkinek.
UI:
Halacskáék is szépen nõnek, nagyon tündéri a kis Panna.
Megírtam, ,hogy hiányoljátok õket, de azóta még nem jött tõle levél, de ha válszol,akkor megírom nektek.

Gumicukor és 23 hetes Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Bocsi, új a billentyûzetem, ezért ez a sok mellépöttyentés. Nem írok ám ilyen silányul helyesen!

Az mi Danink is öltögeti a nyelvét és néha kis hangocskákat is kiad vele. Nem nyújtogatjátok sokat neki a nyelveteket? Mi igen és akkor olyan, mintha utánozna minket. Nagyon édi olyankor, meg persze mindenkor, nemcsak akkor.
Most a berregõs hang tetzsik neki, meg a porzsívózást szereti nagyon, ,bámészkodik ki a járókából, amikor csinálom. Érdekes a hangjától sem fél.

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Anyám!
Ti aztán nem tétlenkedtek!KépKépKép (Valaki mondja már meg, légyszi, hogy miért nem sikrül nekem a nagyon vigyori pofa!!!! Ez a jele, nem: :0 ?)

Csics!
Izgulok ám a Petõ miatt!! Így is találkozzunk holnap? Nem garantálom, hogy én mást mondok...

Nyuszi!
Üdv itthon! Remélem, azért jó volt, a mostani állapotod ellenére is!

Fodorbetti!
Szia!

Gumicukor!
Ádám is szereti a porszívót. Eddig 3x aludt el magától a kiságyban, abból kétszer akkor, mikor porszívóztam.

Beszti!
A táblázat szerintem nagyon jó!!!!

A tegnapi bõgõs nap után volt egy gõgõs éjszakánk, úgyhogy a férjem eléggé ki is borult (pedig én keltem a gyerekekhezKép).

Most megyek ebédeltetni a kisasszonyt.

Panda és Ádám (aki ma 6 hónapos)

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Hat nekunk vegre nyugodt volt asz ejszakank !!!!!
Ejfeltol aludt 7-ig,es most is laszi kmar 2 oraja.Tegnap viszont egesz delutan nem hagytam amuldni.Szegeny nem ertette miert rangatom amikor O aludni akar; ))))
En is ugy kipihentem magam hogy csak na ; )))

Ilke,
En is Bringatol kaptam es meg van egy konyvem is ,ugyhogy abbol.A vedonom kb ilyen hozzaallasu mint aki neked mondta, ugyhogy ra nem szamithatok ebben sem.

Betti,
Tenyelg meleg a 30 C.Viszont a meleg mellett megrosszabb a szaraz levelgo.MI vettunk is hideg parologtatot,valami Bios fajta es erezhetoa kulonbseg,bar mi nem panelban lakunk de en imadom a meleget (23-24C )

Csics,
Drukk a aPethohoz.Bennuk megbizhatsz,biztosan korrekt lesz a vizsgalat es az ajanlott gyogymod is.

Kata007,Bera,
Nekem is Beba Ha a potlas es Alex imadja; )))
Es tenyleg estenkent amikor adom jo hosszan alszik utana.

Nyuszi,
Udv ujra itthon.Jobbulast.
Hogy mennien eirtataok hogy betegek vagytok,mi ez valami franya virus???

Beszti,
Jobb a szurke hatter,nagyon ugyi vagy,koszonjuk!!!!

Gumicukor,
De jo hogy irtad ezt az anyatejes infot,En is ugy tudtam hogynem forraljak fel csak sterilizaljak.

Puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Beszti!
Jobb volt a tábla fehéren. Kép

bera!
Dóritól a kiütései miatt vettek vért allergiavizsgálat céljából, ami negatív lett, úgyhogy tejpépbõl mi nem HA-t eszünk. Imádja a kisasszony! Kép
Tápszerbõl azért vettem olyat mert ismerõsök mondták, hogy a HA tápszer nincs olyan édes mint a többi. Fõzelékhez jobb.

Panda!
Ádámnak boldog félévességet!!!! KépKépKép

Gumicukor!
Nincs véletlenül képed Halacska kislányáról?
Magánba is jöhetne!

csics!
Ezer druuuuuuukkkkkkkkkkkkkk! KépKépKépKépKép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Beszti!
Most légy okos! Kép
A két Kata pont ellentétes véleményt mondott a táblázatról. KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsani!

Amit te tapasztalsz Julinál a szopival, azt ugy hivják, hogy szopási sztrájk.
Tudod az üvegböl, akármilyen kicsi is a lyuk, sokkal könnyebben jön, mint a ciciböl, azért keményen meg kell dolgozni. Lehet az ok valami rossz élmény is (azt nem tudom, hogy reggel-este miért fogadja el, állitólag olyankor könnyebben elfogadják, ha nem teljesen "éberek", tehát félálomban vannak (még nem ébredt fel teljesen vagy éppen akkor készül elaludni). Lehet, hogy ezért...
A szomszéd kislány, mivel elég korán elkedték tápszerezni (nem kiegészitésnek), egy idö után nem fogadta el a cicit, hanem kiköpdöste és orditott, amig meg nem kapta az üveget.
Ezért szokták azt mondani, hogy az anyamellhez hasonló, és kicsi lyukú cumit kapjon (az a kislány nem azt kapott, tehát neki dölt a tápszer az üvegböl).
De veled ellentétben ott a mamának nem volt célja a szopi fenntartása! Próbálkozz, sikerülni fog ujra megszerettetni vele!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kata007!

Tudok én cseles is lenni, majd egyszer fehér leszKép, egyszer meg szürkeKép, és akkor valamelyik mindenkinek teszeni fog, a másiknál meg nyugodtan szidhat!!KépKép

Beszti
Na jó, csak vicceltemKép, kéretik megszavazni a színt! Ha nem sikerül dönteni, akkor csinálok egy átmeneti árnyalatot, hátha ugy mindenkinek jó lesz!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsani,
a szopisztrajkrol irtak a szopi-topicban anno. En arra emlekszem, hogy a negykezlabas-gyerek feletti szopit javasoltak pl, hogy fenntartsak az erdeklodeset. En kiprobaltam anno, mint poziciot, nalunk Apa erdeklodeset is felkeltette, ugy rohogott, rajtunk, mint meg sohaKép
Probald ki, hatha rosszkedv ellen is bevalikKép
-Afonya

Beszti,
de akkor minden tablanal csuklani fogszKép
Afonya
 


Sziasztok!

Tényleg furán néz ki, hogy lány :0 Tehát: Petra 1994. 12. 05. És 31 éves vagyok.
Köszi a válaszokat az alvásra, most épp bealudt a szopiba, és mióta letettem alszik (10 perce), lehet, hogy a foga miatt volt.. De tényleg, tegnap jött ki, már a második, hurrá. Viszont mostmár fáj, ha harap.
Agyhártya gyulladás ellen én is asszem beoltatom, Petrával együtt, mert õ ugye ki tudja mit hoz haza az iskolából. Itt is az a szokás, hogyha valaki be akarja adatni 1 éves kor elõtt, akkor a DiPerTe-k után, 6 hónapos korban adják. Na nekünk ez még várat magára, mert az 5 hónaposat is csak januárban kapja meg. (Kicsit elhúzódott a kivizsgálás, hogy örökölte-e apuka vérzékenységét)
Ma megkóstoltuk a Hipp-es barackot. Hááát.. Buborékot lehet vele fújni..:0
Felébredt. Mégsem a fog. Talán a frontok. Megyünk sétálni.
Éva
evas
 


Beszti!

Nekem a szürkített táblázat jobban tetszik!
Hát ezzel a nagyon meleggel nem tudok mit kezdeniKép Tavaly, amikor még csak ketten voltunk, szinte egész télen nyitva volt az ablak, résnyire, egész nap. De most a babára nem nyithatom ki. Naponta 4*, 5* kiszellõztetek, de nem sokáig marad friss a levegõKép Hiába, a távfûtés hátránya. És már 5 hetes Ádám, de még nem voltunk kinnt. Egyszerûen nem merem levinni ebbe a nagyon hidegbe. Szerintetek levigyem? Szoktam úgy, hogy felöltöztetem, kinyitom az ablakot és a kocsiban odateszem a levegõre. De ez csak nem olyan, mintha az utcára vinném.
Hát ez a szopisztrájk nálunk is van. Amíg kevesebbet evett, addig igaz, hogy bimbóvédõvel, de cicibõl evett. De egy hete már csak üvegbõl hajlandó. Próbálom én mindig, hogy hátha, de üvölt, rázza a fejét, aztán az üvegbõl megeszik 150ml-t. És roppant elégedett utána. Úgyhogy mindig fejek. Pedig olyan cici formájú cumink van,azzal is eltart negyed óra, 20 percet az evés. A cicimmel meg csak cumizik esténként , persze csak üveg után.
Na megyek, mert itt brékel az ölemben, valami nem tetszik neki

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


evas,
barackKép Nalunk is ma az volt a tizorai menu, eloszor evett olyat es fel dobozzal bekajalt! Szoval ugy tunik, valogatos a Kisasszony, mert a sargarepas fozelek nem csuszik ennyire.

Zsani, elfeledtem az elobb, a vicsorgo /na jo, rohogo/ fej
nagybetus "o"-bol all, nem a nullabol. Legalabbis remelem, jol irom.

Most elvittek setalni Rekat, konnyen dumalok.
-Afonya
Afonya
 


Szia Ilke!

A kerületünkben szerencsére a védõnõnk tart masszázst, jobb volt a többi babával együtt csinálni, mint könyvbõl, jókat röhögtünk, dumáltunk és teáztunk közben. (Igaz a védõnõnk tényleg szupi, emberileg és szakmailag is) A IV. ker-ben nincs erre képzett védõnõ, nem tudom melyik felén laksz, de a XV. ker-ben: Kis Melinda, 271-0301, XIII. ker-ben:Szénási Dóra, 359-1389
Ha picit több idõm lesz, írok a szopi-allergia-ekcéma dologról, ismerõs a téma, de most meg kell mentenem a picit, mert a nõvére agyonszereti ...

Bajni
bajni
 
 


Beszti,
Hat ez is jo otlet , legalabb nem lesz mindig egyforma a tabla : ))))
Szerencsre nalunk Alex nem sztrajkol a cicire csak egy esteben ha nem vagyok egyedul amikor szopizik.
Nekem is jo a cumija nem jon esz nelkul de azert nyeli iszonyu gyorsasaggal.
Remelem meg egy ket honapig meg is marad az a kicsi.
Bar az erdekes az hogy en nem eszek sokat es ritkan vagyok ehes ,inkabb szomjas,ugyhogy mar csak +2 kg van rajtam pedig nem fogyizok.

Betti,
Vidd ki nyugodtan a babat,15-20 percre .Ilyen hodegben fel ora a maximum pici babakanak.Majd meglatod hogy fog aludni: )))

Megyek mert Alexnak hirtelen anyahianya lett.
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Szisztok
Lányok
köszönjük a drukkot azt mondták hogy a korának megfelelöen csinál mindent anak elenére hogy még mindig megvan a hipotoniája és Hétfön kell menünk majd kezelésre .

Panda
ha rá érsz akor talizunk és ha nem nagy fáradság .

Beszti
nekem a sötétebb tetszet az nem vakit anyira.

Lányok
nektek nem csinál ujat a babátok hogy huza a füleit? mert Petike ezt csinálja lehet hogy fáj a füle azért csinálja ? mert most itt sir Kép és a fülét huza

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Csics!

Babáknál különösen kell figyelni arra, hogy ha náthás, akkor ki legyen szívva a váladék az orrából, mert minden olyan kicsi náluk, és egy egyszerü náthából sokkal könnyebben lehet emiatt arcüreg- vagy fülgyulladás. A fülgyulladásnál pedig épp azt csinálja, hogy sír és kapkoda füléhez!

Ilke!

Kis Melindát én is ismerem, mi is töle tanultuk a masszást, csak ajánlhatom!Kép

Evas!

Beirtam mindent, de csak a következö táblában fogod látni!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Csics!

Azért az nagyon jó hír, hogy korának megfelelõen fejlõdikKép

A fülérõl: nálunk nagyon friss az élményKép Úgy kezdõdött, hogy Lili szombaton taknyos volt, semmi láz. Gondoltam ezzel még nem rohanunk ügyeletre, orrszívás. Vasárnap délután letettem aludni - alig aludt egész nap - de ha el is aludt néhány percre, sírva ébredt. Ezt megcsinálta vagy 3X, akkor kivettem az ágyból, és azt vettem észre, hogy a füléhez kapkod. Megint lázmérés: 38 fok. Akkor volt az a pont, hogy irány az ügyelet, mert a mi dokink pont elutazott. sajnos jól sejtettem, muszály volt szúrni, ki is jött jó sok trutyi a fülébõl.
Egyébként azt mondta a doki, hogy ezek a picik szoktak egyébként is a fülükhöz kapkodni, az még nem jelent semmit. Na ezen igazodjon ki az ember lányaKép

Tudom ezzel nem sokat segítettemKép

bera
berka
 
 


Beszti: igen, én is gondoltam a szopisztrájkra... De igazából azért nem hiszem hogy az, mert nappal is eszik belöle, és nagy élvezettel, ha sikerül odaforditanom a fejét. Én inkább arra gondolok (igy 2 nap tapasztalata után), hogy este és hajnalban a szobájában eszünk, és ott ingerszegényebb a környezet, mig nappal kinn a nappaliban vagyunk, és ott nagyon tud nézgelödni, sokszor teljesen ki van csavarodva, úgy bámulja a dolgokat. Szóval inkább a nlzelödésre fogom, nem az utálatra, mert ma pl. akkorákat nyelt és olyan kéjesen nyögött közben, hogy csak na Kép) Az már kérdés, hogy mire sikerült a szájába adni, leizzadtam.

Ágci: az a póz nekem nem jön be, a derekam miatt, meg a bimbóvédönek se az igazi. De lehet hogy a papának az lenne ;);)
Ne haragudj, hogy még nem válaszoltam a leveledre, de nekem a doc formátumot külön le kell mentenem, másolgatnom, úgyhogy ezt a macerát még húzom-halogatom, mert estére mire lenne idöm, már olyan nyafi vagyok, hogy csak na.
A fülem is fáj :=(

Csics: Gratula a Petöhöz. TRényleg lehet fülfájás jele, ha kapkod a füléhez. Szerintem mostmár biztosan vidd el a dokihoz.

Betti: miért ne lehetne nyitva tartani az ablakot? Nálunk éjjel szokott iszonyat meleg lenni, és én mindig résnyire kinyitom a mi szobánkban. Igy áttételesen Julié is szellözik, mert egy ebédlöböl nyilik a két szoba. És még nem volt beteg egyáltalán.
És nyugodtan vidd le ilyenkor is. Elöször csak pár percre, de utána nyugodtan lehet már tovább, ha jól fel van öltöztetve. Julival amig nem volt ilyen hideg, 3 órát sétáltunk, most meg 1,5-t, de nem miatta ám, mert ö édesdeden alszik, hanem miattam, mert nekem fagy be a fenekem KépKép
Nagyon fárasztó ám hónapokig fejni, úgyhogy valahogy próbáld visszaszoktatni a cicire öt.

Na, befejezem, mert mindjárt fürdetés.

zsani
zsani
 
 


Csics!
Jó, hogy Petivel minden rendben! Akkor holnap találkozunk! Ha esetleg mégse lenne jó, hívj fel! 06-24-450-204

Áfonya!
Köszi, én eddig ezt: Kép mindig nullával csináltam, akkor azért nem sikerült...

Beszti!
Nem lehetne a táblázat háttere sárga? Na jó, ez vicc volt, szerintem jobb a szürke.

Megyek, mert kezdõdik az esti mûsorKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is, idetaláltam már egy ideje, csak nem volt erõm írni.Eléggé magam alatt voltam, mint mostanában szinte mindig. Sajnos nehezen viselem az egyedüllétet.Persze a babó itt van, de azért jó lenne néha más társaság is.Rajtatok kívül, és a munkatársaimon kívül(akik még felém sem néztek) senki ismerõsöm nincsen itt Pesten. És hát a falusi lány megszokta, hogy ismerõsök jönnek vele szembe az utcán.Kép "Csak" 8. éve lakom itt, de nem sikerült betörnöm.
Na jól kipanaszkodtam magam. Köszi a hallgatást.

Beszti!
Az adataink: Gréta 2002.09.16., 25 év, Bp.X.ker. Köszi!
Én is rákattantam most a babamasszázsra. Majd megkérdem a régi XIII. ker-i védõnénimet, mehetünk e tanulni, és akkor irány!Kép

Zsuzsa!
Érdekelne ez az aranyér dolog, bocsi.Kép Nekem sem akar elmúlni a szülés óta, de semmi kellemetlent nem szeretnék végeztetni magamon.Kép

Csics!
Örülök, hogy minden rendben Petikével!

Gréta kapott trapézt a leendõ keresztmamájától és nagyon el van vele. Így már van egy kis idõm a háztartásraKép

Múltkor kérdeztem csak nem vettétek észre, vagy senki nem tudja, esetleg én nem vettem észre a választ. Szóval, hogy lehet a profilomban az email címet átírni. Ugyanis megváltozott, de nem sikerült kijavítanom.

Ilke és talisok!
Sajnos most nem tudok menni a talira, de a Mikkamakka nagyon jó ötlet. Remélem jó lesz és akkor januárban megint ott tartjukKép

Pusszancs
Pemeske és Gréta 12 hetes
pemeske
 
 


Hali!

Zsuzsa, Pemeske!
Nekem is kijött az aranyeremKép Pont ma vettem észre jó mi?Kép Eddig fájt, fájt, de mikor megnéztem nem volt ott semmi. Ma meg pisilés után néztem meg mert feszült és hát... ott van. Pocsék érzés volt. Állitolag van rá valami kence, de nem tudom melyik a jó. Persze mind jónak kell legyen de mégis.

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk itthonrol!
Nem tudom emellett a jo kis telefonos net mellett visszaolvasni mert allandoan kivag, d eigerem ha hazaerunk bepotolom.
Mindenkinek kellemes unnepeket!
Aki pedig talizni szeretne velunk Sashaval beszelje meg! Ugye nem felejtetted el? ;)
Felvennetek engem is a tablicskuba?
Edina 24 Coimbra Felix 20/09/02 12hetes
nagyon tetszik Kép
Edina
edina
 
 


jo reggelt
Beszti,Zsani
azt hiszem elmegyünk akor az orvoshoz mert most reggel is huzkodta az egyik fülét .

Panda
nem tudom hogy olvasod -e de akor inkább most nem menénk mert én igy nem tudom eldönteni hogy csak hobbibol huzogatja fülét vagy valami baja van a fülének igy inkább elviszem Petikét orvoshoz bár nincs láza .remmélem nem haragszol ?

Sasha
akor talizunk Hétfön 14 órakor ? és hol legyen a gyülekezü hely ? mert hogy ne egyenként menjünk már a MIKKAMAKÁBA hanem együtt szerintem gyülekezünk a metro aluljáronál ott ahol a mozgolépcsö és a pékség is van .a ferenciektéri metro megálonál ha neked is és a többieknek is jó .

Pemeske
én sem tudok tul sok emberel beszélgetni mert amiota elköltöztem anyuéktol és megszületet Petike azuta nincs kivel beszélgetnem csak veletek tudok ,páromal,és a védönövel mert szerencsémre nekem egy nagyon aranyos védönénink van Kép a nagymamával nem igazán vagyunk joban igy hozé nem szivesen megyek igy én is egyedül maradtam mert az ismeröseim mind egyedül álok igy velük nem tudnék most már miröl beszélni . te melyik részén laksz a Xker-nek?

Lányok
találtam egy új modszert a nem alvos Petikémre mosst már második napja igy csinálom egész nap akor és anyit aludhat amenyit szeretne de mivel ö félnégykor-4koreszik és utána aludna legalább fél 6ig viszont akor este nem aludna igy én nem hagyom 06óra után aludni inkább beszélek hozá és lefoglalom vagy lemegyek sétálni vele igy este fürdés és kaja után könyebb elaltatni bár mág igy is fel kell hozá kellni éjszaka de legalább mindeniki alszik egy kicsit .

na most már tányleg befogom a csörömet Kép
Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok
Már régen itde találtam ám, csak sajnos most nem tudtam irogatni nektek, családi gondok miatt.

Beszti
Itt vannak a mi adataink is.
Forti 31 éves Budapest, XIII.ker.
Levente Tamás 2002.07.26. 20 hetes

Csics
Levi is babrálja most már lassan egy hónapja a bal fülét, elõször csak fürdés után csinálta amikor töröltem neki. Most már szopi közben is piszkálja, de nem sír közben. Én megmutattam a gyerekorvosnak, jól megnyomkodta neki, és azt mondta hogy ha fájna neki akkor már üvöltene. Tehát nálunk biztos csak valami szokás ez a fültépkedés.
De ha Peti sír közben szerintem is vidd el dokihoz.

Zsani
Múltkor kb. 2 hete, séltáltunk Levivel a Párkány utca környékén a lakótelepen, és egy másik anyukával jöttél velünk szembe, toltátok a babakocsikat. Én onnan tudtam hogy Te vagy az, hogy láttam a taliról a képeket. Gondoltam hogy köszönök, hogy sziaaaaa Zsani, Kép de biztos néztél volna bután rám, mert engem meg nem ismersz. MÉG. Kép Kép
Na mind1, majd legközelebb rádköszönök.

Most hirtelen ennyi, igyekszem naprakészen jelentkezni, mert amit Ti termeltek nem lehet behozni, és reagálni rá. Kép Kép Kép

Sziasztok: Forti és Levi (ma 20 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Pemeske!
Nekem aranyérre a Reparin nevezetû kenõcs vált be. Pár hét alatt teljesen elmúlt tõle az aranyerem. Én még a kórházban kaptam. Egyébként recept nélkül is kapható.
Ha van kedved, akkor én szivesen találkozgatnék veled. Nekem itt van a férjem, de õ reggel kb. 8-kor elmegy dolgozni, és csak 6 körül jön haza. Szóval ha van kedved, akkor meglátogathatsz (VI.ker Jókai tér), illetve én is szivesen meglátogatnálak. A gyerkõcök pedig ismerkedhetnének, mert úgy látom, hogy pont egy hónap van közöttük.

Zsuzsa!
Mi kb. havonta egy hétre szoktunk hazamenni a szüleimhez. Kb. 160 km az út. Az utazás mindig másmilyen, de azért nem vészes. Balázsnak kb. egy nap, amíg megszokja az új környezetet. Addig általában még én foglalkozom vele sokat, édesanyámmal csak ismerkedik. De ilyenkor azért nyûgösebb a szokásosnál. Ugyanez van akkor is, amikor visszajövünk, mivel ott megszokja, hogy ketten ugráljuk körbe, így én egyedül már kevés szoktam lenni. De egy nap után visszaszokik.

Pusszancs
Pszi és Balázska (17 hetes)
pszi
 
 


Sziasztok!

Akkor pontositsunk, mert én már eltévedtem!
Mikor is lesz a tali????

Csics!

A Mikkamakka a Nyugatihoz van közel!Kép
Ugy kell odatalálni, hogy az aluljáróból ugy jössz fel, hogy a Griff áruháznál legyél és elindulsz a Duna felé a körúton. A 2. utcán (Nagy I. utca) befordulsz balra, aztán közvetlenül az elsö utca jobbra a Balaton utca. A Mikkamakka egy elég nagy szürke ház aljában van az utca bal oldalán (ha igy jössz).
Szóval ha találkozni akarunk valahol, akkor ahhoz a Nyugati aluljáró lenne jó. Bár amilyen hideg van, én inkább mennék rögtön a Mikkamakkába, szerintem nem fogjuk öket zavarni, ha egyenként megyünk. Vagy megbeszélhetünk idöpontot, de akkor pontosan akkor találkozzunk, és ne várjunk senkire!

Edina, Forti!

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


És akkor:

Külön Panda kéréséreKépKép, valamint Pucurnak!

Ádám és Dóra tegnapi félévességének tiszteletére a mai tábla sárga!

(Nem lesz ám minden nap tábla, csak most még néhányan beiratták magukat, hadd legyenek benne!KépKép Ugye nem baj?Kép Igyekszem kicsi képeket csinálni, hogy senkit ne zavarjon a letöltésnél...)

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: