Új privát üzeneted érkezett!

Szia True!

Csak előkerülnek a többiek! :lol: :lol: Most megint van időm. Pannus alszik már. Remélem 140 g anyatejtől jól van lakva. Dórival apa küzd, bár remélem már alszik Dóri. ÁÁÁÁÁ, most néztem be és Dóri nem alszik. Ilyenkor megy fel bennem a pumpa, h mi a fene lehet vele, h 3 évesen nincs estére kidőlve. Ezért megbeszéltük apával, h egyik este én altatom, másik este apa. Persze ez a 3. este, h apa van bent. :lol: :lol: Most már változtattam is, h inkább 1 hét apa, 1 hét anya :lol: :lol: Annyira utálok bent feküdni vele, mert addig nem tudok semmit csinálni. Én nem alszom bent el vele, de sajnos 22 után már az élettől elmegy a kedvem. Apa meg sajnos bealszik, és ez a rossz az egészben. Van úgy, h kijövünk amikor már nem bírjuk, és azt mondjuk, h mindjárt megyünk vissza.........
Kaka témától nekem is elborulna az agyam. A baj, h nekem mostanában mindentől. Remélhetőleg majd elmúlik ez bennem. Mi az, h vissza a bölcsibe? Levi szeptemberben nem megy oviba? Próbáld azt ki, h mikor látod nyomná rögtön tegyed alá a bilit. Mi anno így csináltuk amikor még pelus volt rajta. Mindig elbújt és mentem utána, és tettem alá a bilit.

Most mentem.

Többiek?????????????????????????????

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi! Ha nem lesz szobatiszta, nem mehet szerintem az oviba. Nem tudom figyelni, mert ha itthon voltam, olyankor mindig főztem, vagy ilyesmi, most meg már dolgozok is. Hanna is mostanában azzal akaszt ki, hogy nem akar aludni, mellé kell feküdni és csikizni a lábát. Már meghülyít.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,köszi hogy aggódtatok s hiányoltatok....
Bocsi,hétvégén melóztem 2 egész napot,Anna nap volt s rengetegen voltak a virágboltban,elkelt a segitségem,persze hazafelé bementem a rohadt teszkóbe s mind elköltöttem a kis pénzt amit kerestem,kajára természetesen....előtte napokban meg ugye bazi meleg volt,délután mindig Balcsiztunk,estére hulla voltam,most két napja egyáltalán nem vagyok fáradt,pedig éjjel mindig marha szarul alszom,ha sokat fekszem az tök kifáraszt,ülni sem kényelmes,igy inkább állok,teszek veszek a házban,takizok,mig birok,bár a hajolgatás megintcsak kényelmetlen.Ma voltam dokinál,azt mondta a doki tisztára fiús szivverése van a bébinek :lol: nagyon kedves volt(nincs maszekom)még a hülye ágyról is segitett felhúzni :lol: Uh.ra is el kellett volna mennem,de ahoz most már időpontot kell kérni,vagyis beutalót,a hétre nem keptam majd csak hétfőre,tök röhej.....na mindegy!Amúgy minden rendben!Kiváncsi vagyok már milyen lesz a baba,milyen lesz a szülés meg minden,előzmény,már szövögetem a terveket ha éjjel jön rám akkor anyukám hogyan lesz iderendelve meg ilyenek .... :lol: Ma összepakoltam a kórházi motyómat,babának is(még nem tudjuk mi lesz a neve :roll: )Kimostam, kivasaltam az összes bébirucit,már csak egy ágy kell Luanka,mert ő még mindig a kis-nagy ágyban alszik,rács nálkül persze.
Képzeld Timi,Laura is egy hete kapaszkodva szűkitő nélkül végzi a dolgát kicsit,nagyot is a budiban egyedül,de olyan szinten(kakinál ott vagyok)hogy megy :zsámolyt odateszi,ajtót becsukja,kiabálja hogy ne menjek be,pisil,megtörli,lehúzza,bugyeszt felhúzza,zsámoly vissza helyére,kézmosás,kijövés.Tök jó,nagyon tetszik neki is ez az új helyzet,remélem marad is babuci születése után,kaksinál azért ott vagyok,mert azt én szeretem megtörölni,délutáni alvásnál egyre gyakrabban száraz a pelus,de reggelre még sok van,majd alakul.Ildi,nem tudom mi lehet Levivel,ne erőltesd,én is az elején sokat görcsöltem,s rá 3 hónapra meg már tök ügyes lett. :wink:
Na hirtelen ennyi,ma megettem 3 cső kukoricát,olyan fini volt,imádom,meg mindennap vagy 5 barackot.....

sziasztok
Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 

 
 

Sziasztok,
megvagyunk, jól vagyunk, élünk :D
Találtam egy pékségben melót, minden szombat-vasárnap hajnali fél öttől este kilencig eladom a cuccost.... Ez a kétszer 16 óra felér a 4x8 órás melóval. Apa van Veronikával hétvégén. Amíg nem találok jobbat addig ez is jó.

Mi is esküvőre készülünk, ma voltunk ruhapróbákon. Veronika koszorúslány lesz :lol: Ezért egy kis ízelítő a ma délutáni két esélyes ruhadarabból. Meg dobok még két sima hétköznapi képet is. :lol:

Hiszti? Hát annyira nincs nálunk. Ami van az volt is már két éve is, meg van is hullámokban, de tűrhető.
Kapott új pótkerekes biciklit, nagy az öröm. Királyul használja a járgányt, kár, hogy nem vettük meg azt előbb... majd arról is csinálok képet :roll: Hisztiről jutott eszembe, mert amikor fusztrálódik az új bringájával, akkor hisztizik... rugdossa a pedált, vagy rágja a kezét levezetésképpen :roll: 8) 8)

Jajj, én is jól vagyok. De jobban örülnék ha már egy évvel odébb lennénk a naptárban, akkor talán már nem így fájna sokszor Karolina hiánya. De ahhoz képest, azt mondom prímán vagyok. Nagyon örülök, hogy ezt így tudjuk megélni, Istenben való hittel....
Nevetséges a bürökrácia, hogy hagyatéki tárgyalásra kellett mennem a kicsi után, egy aláírás persze elég volt, de nevetséges. (Apa nevetett, én dühösen sírtam, mikor először jött erről levél. Ugyan mit örökölhetnénk egy fél éves kisbaba után.... Nem kapott luxusvillát...)
A diákhiteles célzott kamattámogatásos papirkülldözgetés is lassú méreg. Még most kaptam meg a jóváhagyást a kamattámogatásra Karolina születése kapcsán. Mikor már kérvényeztem másfél hónapja annak a lemondását, és átváltástát Veronika gyese után... Értitek. Szóval ezek a lassú bürokratikus dolgok is tépegetik fel az ember sebeit...
De tényleg jól vagyok. Veronika meg klassz kiscsajszi, nagyon szeretnivaló, érzékeny, belevaló :lol:

De jöjjenek a képek, és megyek aludni :twisted:
Kép

Kép

.

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
rizibizi
 
 


Riz!
Ez a gyerek gyönyörű!!!! :shock: :D Te is jól nézel ki!! Nálam a lila szerkó a nyerő. Az a hétvégi munka húzós lehet, de ahogy írtad is, átmenetileg biztosan jobb, mint a semmi. Megértelek, hogy hajtanád az időt, de hát ugye, azt nem lehet. Egyszer mondta valaki, hogy az idő nem lehet az ellenségünk, mert ugyanaz az Ura, mint nekünk.

Kérdeztétek a műtétet: Maga a műtét egyáltalán nem fájt, viszont volt utána három húzós napom. Talán azért volt olyan fájdalmas, mert a jobb szememen lévő terápiás kontaktlencse alá ment valami, és az okozott extra fájdalmat, meg az nehezebben is hámosodott. Ráadásul míg a bal szemem teljesen rendben van (pedig ez volt a gyengébb), addig a jobb egy kicsit homályos. Gondolom a fentebb leírtak miatt :roll: Mindenesetre a kettő kiegyenlíti egymást, vezetni is tudok vele, meg minden de azért szeretném, ha még ez is helyreállna az egy hónapos kontrollig.

Riz, megkérdeznéd Dezsőt, hogy neki végig a 6 hónapig ugyanazt a fajta szemcseppet kellett használnia? ...ha még emlékszik rá, köszi!

Most is csak ennyi voltam, mert nemsoká vendégeink érkeznek, itt lesznek négy napig, még készülődnöm kell...

pussz!!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Mi meg Balcsizunk,amíg csak lehet,inkább délutánonként,délelőtt főzünk,itthon pancsolunk,,bent játszunk.Me előszedtük a régi játékok egy részét,maraha érdekes volt Launak,egyedül nagyon jól elvolt velük míg én megfőztem,egy kis karfiol leves lett éppen esszük .Később meg lesz krumplis lángi :lol:
Ma délelőtt elvittem Laut orvoshoz,mert a pociján van egy anyajegy vagy mi,s most eléggé dudoros,meg piros,kidörzsölte a bugyesz.A dokinő szerint szemölcs,pont rossz helyen ,azt mondta vigyem bőrdokihoz,de ne a kórházba hanem maszekba,holnapra kaptunk időpontot,remélem valami kencefice leviszi s nem kell leműteni!!

Riz,örülök hogy jól vagytok!Csinik vagytok!Kemény lehet a 16 órás meló!!Legalább hozhatsz haza fini pékárút ha marad?? :lol:


Ildi,jajj tényleg nem is írtam a rucikról,tök cukik,persze még nagy mindegyik,kivéve a zsíráfos sapi,nagyon tetszik mindenkinek!Köszi még 1x!!

Timi,tök jók voltak azok a múltkori képek amiket feltettél :wink:
Csillapodott már Dóri hisztije kicsit?Most otthon van ő is vagy bölcsiben?Nincs nyári szünet ott?

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok,
szabad még egy képáradat?
Ma délelőtt végre lencsevégre kaptam a biciklistánkat :lol:
Kép

Kép

Jubi: a lila-bordó lesz, azt választottam. bár a kéknek néha csábosabb a menyasszonyos fazonja, de a lila az elegánsabb élőben :) Nekem.
De jó a megerősítés ;) mert magamban néha hezitáltam kicsit, ezért köszi!

Dess nem emlékszik, de úgy rémlik, később változtattak rajta, más volt a szemcsepp.

Linda: sajna nem adnak semmi maradékot, se semmit akciósan sem... :o
Albánok a pékek-tulajok, így nem egészen zavartalan a kommunikáció :lol: Egy nap egy valamit megehetek, ezt a munkatársaim mondták, bár lehet kettőt is ehetnék, mivel egy nap 2x8 órát húzok le :roll: De ezt már a homályos emlékekből húzták elő....
Néha, ha nagyon álmos vagyok, akkor ehetnékem van a sok kaja láttán, néha nem szimpatizálok az egész nap ott álló reggeli sütéssel.... Van ami kicsit kopogós lesz :lol:

True és Santos, ismeritek a Skillet eggyüttest? Comatose album, mostanába ezt hallgatom sokat :) (youtube-on fent van)

Megyek, ébredés utáni séta
Pussz mindenkinek, jó nyarat! MA láttam egy sárga levelet a játszótéren délelőtt :o Jajjj, még ne jöjjön az őőőősz, még ne!!!!!! :oops: :cry: :roll: :lol: :lol: :lol:

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok

Végre van eg ykis élet!

Riz, Veronika egyszerűen lélegzetelállító!! Ahol két copfban van a haja, nagyon jó kép (milyen jó kis frizkó, régen Hannának is sokszor csináltam ilyet, de mostanában hátul egy copf a menő, túl hosszú már neki, meg ugye meleg is van... fő a praktikum, de tényleg jó), és a lila ruci szerintem is egyértelműen a nyerő!!! Nagyon ügyin bicajozik, nekünk is kellene menni valami síkabb terepre, mert az udvarunkon nincs sok beton, és az is lejt, szerintem ezért nem akarnak nagyon bicajozni. Levi múltkor már kezdte a lábbal hajtós gokarttal, de abbahagyta.

Most fel vagyok dobódva, képzeljétek, írtam az óvónéninknek az iwiw-en erről a kaki témáról, és olyan jókat írt vissza, hogy ma már sikerült is wc-be kakilni Levinek! Azt írta, hogy valószínűleg azért tartja vissza, mert a kisgyerekek a testük részének tekintik a kakit, és nem akarják, hogy lemenjen a csatornában. (amikor még bilizett, nem volt gond, de a bölcsiben inkább wc-ztek, utána itthon is még wc-be kakilt, aztán sehova). Azt írta, ígérjek be neki apró dolgokat, de nem úgy, hogy "ha ma nem kakilsz be", hanem "ha ma a wc-be kakilsz, akkor ez meg ez lesz." És valóban, ma szólt, kapott pici elefántos csokit. És azt mondta, ha sikerül, akkor csak annyit kell mondani: mi mindannyian a wc-be kakilunk. Még azt mondta, ez utal arra, hogy nehezen osztozkodik (ami totál telibe talált), és játsszunk olyan játékokat, amiben osztozkodni, csereberélni kell.

És a beígért ajándékért ráadásul képzeljétek, hajlandó volt felvenni a karúszót (amiért már tavaly óta hiába könyörgünk), és megtanult gyönyörűen lebegni a vízen!!! Annyira örülök neki, mert olyan ügyin mozog a vízben, viszont iszonyúan vakmerő, és nagyon féltem, hogy lesz valami gond, de ez nagyon tetszett neki.

Riz, nem kellett ehhez semmi végzettség? Nem olyan rossz ez az időbeosztás, bár ugye így semmi hétvégi program nincs, de összességében nem rossz. Csak gondolom, nagyon hosszú a nap. Meg Veronikának se lehet könnyű, nálunk is most apa van szabin 3 hétig, de a gyerekeknek nagyon rossz, hogy nem vagyok itthon. Most én is leszerveztem, hogy 6-ra járok, így 3-ra már itthon is vagyok, tetszik ez nekem, főleg a meleg miatt is.

Na sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok

Rakok pár képet, egy kérdés mindenkihez: Ti mennyire értetek a fotózáshoz? Milyen funkciókat szoktatok használni a gépen? Ezzel az új géppel nagyon sokat szenvedek, a régin mindent automatán fotóztam azt jóvan, de ezzel nem lesznek szépek a képek, hanem be kell állítani. És sajnos utólag nem emlékszem sosem, hogy melyik volt a jó beállítás :( tök sok homályos kép van, pedig a gép jó, csak én vagyok a hülye.... :evil:

(Bocs, de annyi jó fotót csinálok mostanában, muszáj mutogatni :)))))

Kép ilyen az udvarunk mostanság Kép a kis királylány :) Kép a bátyó régi poros játéka most nagy kincs Kép próbálkozik, de nem akar menni Kép a kis pingvinem Kép duzzogi Kép nudi :I

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Most csak egy gyorsra jöttem. Épp nyaralni vagyunk ma érkeztünk. Szombaton viszont szörnyű napunk volt, mert manóval az éjszakát a kórházban töltöttük, szegénynek kimosták a gyomrát, mert a mérgező bogyós bokornál matatott és nem tudtuk hogy evett e belőle, de végülis nem. Míg mosták a gyomrát én addig meg kint voltam és sírtam. :cry: Szegényt megkínozták. Ugyhogy haragszok is anyósra, mert ő vigyázott rá, vagyis nemvigyázott. Azóta a bokor ki lett irtva. Tegnap este jöhetett ki, én meg napközben Pesten voltam a tanfolyamon , addig laci volt manóval.

Melinda

Itt leszünk most Páhokon egész keddig, ha gondolod találkozhatunk.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie!
Ez a gyomormosás nagyon durva. Néhány éve Beni volt kórházban vakbél gyanúval, és a kórteremben volt három kislány - testvérek -,akiket mentőhelikopterrel hoztak be, mert valami mérgező bogyót ettek. Na, én azóta minden gyerekemnek a szájába rágtam, hogy semmit nem ehetnek meg, a kertben vagy a parkokban. Pl. egy csomó dísznövény, virág is mérgező, ilyen az aranyeső, gyöngyvirág, gyűszűvirág is.

True!
A fotók tényleg jók, de a beállításban nem tudok segíteni, nekünk automatán állítja a legtöbb dolgot a gép. Tetszik a párhuzam az osztozkodás és a kakivisszartás között :D

Riz!
Tegnap hívtam az optik-medet, és kiderült, hogy a 10 napos kontrollon a debreceni dokinő nem a megfelelő szemcseppet írta fel :shock: :x Most Pestről küldik a jó receptet. Így hát az első kontrollon megingott a bizalmam az itteni doktornőben... Viszont a jó hír, hogy a jobb szemem -ami eddig homályos volt, most már jó lett!!!! Talán még egy kicsit élesebb is, mint a bal :shock:

Keresek friss képeket, mindjárt jövök

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Végre nincs olyan forróság,most tárva nyitva vannak az ablakok,jár a levegő :lol:
Laura épp most mondta hogy kakkantani kell,fürcsi után :roll: ,de tök jó ment a wcre kapaszkodott s sutty végzett :lol:
Pénteken voltunk bőrgyógyinál,Launak fertőző uszodaszemölcse van,kapott rá antibiotikumos kencét,s pénteken vissza kell mennünk remélhetőleg addig leszárad vagy mi,s könnyen ki lehet forditani,:hogy hogyan azt nem tudom,remélem nem lesz fájdalamas neki.(5 pénz volt a maszek doki :roll: )
Hétfőn voltam uh-n,a gyermek méretei alapján a doki szerint 35 hetes :roll: :lol: király,remélem még azért pár hetet kibir ő is meg én is :lol: Amúgy minden rendben volt,2 hét múlva kell mennem legközelebb.
Laura nagyon virgonc,rengeteget kacag,s be nem áll a szája,babucit is várja már ,közben még az ovival is óltom.

Hetti,óhh,sajnálom ezt a gyomormosást,remélem azért a nyaralásotok jól tellik.Csütörtöktől pont vendégeket várunk,s nem tudjuk még meddig maradnak,sőt jővő hétvégén leszaladnak a barinőmék is akik múltkor balesetet szenvedtek,most már jobban van,hála Istennek.
Ott tudsz netezni a szállodából?Az tök jó.Igazán irhatnál bővebben is,olyan keveset szoktál.

Ildi,na látod milyen ügyesen kalimpál Levi :lol: Udvar,hasonlit a milyenkre :lol:
A mi gépünkön is kell állitani mindig,de van rajta autómata funkció,tieteken nincs??Lényeg hogy ne mozdulj be,akkor tuti nem lesz homályos,s gyakorolj sokat,én mindig minden hülyeséget le szoktam fényképezni,még makró felvételt is szoktam,aztán kitörlöm őket.(tegnap pocifotózás volt,lett egy két jó a 30 -ból,de a legtöbbön olyan torz volt a fejem azért töröltem csak ki :roll: :lol: )

Jubi,fúú mindjárt 3 éves lesz Jazi,mit sütsz neki s mi lesz az aji??


Timi,Edi, Zsuzs,többiek mizu??????????

na megyek,Lau itt rohangál de már menni kell aludnia.

Jó éjt

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!

És a baba nem nem derült ki? Vagy már írtad? Én nem emlékszem, csak arra, hogy "fiús a szívhangja".
Ez a szemölcs dolog elég gáz, hol szedte össze? Gondolom nem a Balcsiban. A bőrgyógyász nekünk is 5 ezerbe került, amikor elküldtem a Páromat anyajegyvizsgálatra. Láttam rajta egy gyanús anyajegyet, a tb-finanszírozott bőrgyógyászaton meg két hónappal későbbre adtak volna időpontot anyajegyvizsgálatra :?
Jazi szülinapjára cukrászdai tortát rendelünk, valahogy a legutóbbi próbálkozás óta elment a kedvem a sajáttól :roll: Persze rózsaszín lesz, mert most minden rózsaszín kell, hogy legyen. Ha reggel megkérdezem, hogy mit álmodott, akkor az a válasz: "Egy rózsaszín csillagot." (de mindig :D ). A tortán egy csigabiga lesz, mert odáig van a csigákért. A kertben összegyűjti őket, játszik velük, és behordaná őket a házba, de azt nem engedem, nekem nem a kedvenc állatom :wink:
Ajándéknak babaház vagy bábszínház (paraván+bábok) között vacilálok. A paraván az házilag készülne, ha lenne rá a Páromnak ideje, na majd meglátjuk, aug.10-től szabin van, de írja a szakdolgozatát, szóval nem tudom, fog-e nekem barkácsolni.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


vagyis a BABA NEME :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

Apa most mondja, hogy neki azt mondták anno, hogy menjen Szekszárdra kontrollra, de ő mindig felutazott inkább Pestre. Ahol magát a műtétet megcsinálták :?

KépKép
rizibizi
 
 


Riz!

A Párom is azt mondta, hogy nekünk is inkább fel kellene mennünk a kontrollokra, de hát az havonta 12 ezer forint (benzin+autópálya matrica) és elmegy a fél órás kontroll miatt az egész nap. De gondolkozunk rajta, mert az itteni dokinőben ezek után már nehezen bízok :?

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Látom, még mindig nagy itt a pangás. Velünk sincsen semmi különös, én melózok, apa van itthon a gyerkőcökkel. Néha kiborulok, mert bár főz is meg minden, mégis olyan rendetlenség van mindig :( Ma mikor hazajöttem, nekiestem a konyhának, mert ha egy férfi főz, minden ragad. Persze örülök, hogy megcsinálja, mert nagyon sok férfi meg se csinálja, szóval igyekszem jól bírni a megpróbáltatásokat :mrgreen:
Közben megy az építkezés, már fel van falazva a szoba, most várni kell, mire lehet a tetőt csinálni, azt a férjem fogja az apukájával. Sajnos, nagyon pici lett ez a szoba, nagyon bánt, de nem igazán lehetett volna nagyobb, bár egy picivel igen, de mostmár nem búsulok ezen. Végülis hálószoba lesz.

Délutánonként néha csavargunk, tegnap lementünk Pécsre, Marcinak kaptunk iskolatáskát a Hervis-ben, 6 ezer volt, Haevy Tools, jól néz ki.

Jubi, mennyi volt a műtét? Mit mondott a doki az öregkori távollátásra? Neked nincs olyan, hogy messzebb kell tartani az újságot (főleg apróbetűset), hogy jobban lásd? Nekem már sajnos igen :(

Na megyek, jó lenne időben lerakni a gyerekeket, mert mostanában már este 11 mire hajlandóan elaludni :evil: kész vagyok tőlük.

Pusszancs, írjatok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja, Linda, van automata funkció, de nem jók úgy a képek :( Még nem igazán sikerült rájönnöm a helyes technikára. És ha nincs elég fény, akkor is vacak képeket csinál. Szerintem majd szülinapokon be fogok hozni egy reklektort :)

Jubi: Jazi nagyon megnyúlt, olyan kis husis volt, most meg kifejezetten vékonynak látom, és nagyon nagylányos!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Szió !

Tényleg megy a pangás ,csak egy kismama van talpon rajtatok kivűl....hihihi
Hiába van kicsit "hűvősebb" én igy is megsülök,éjjel olyan hő hullámaim szoktak lenni:szakad rólam a viz,megfulladok a nyakláncomtól(tegnap leesett a bokaláncom,vagy lehet hogy lefeszült :mrgreen: (egy szem elvékonyodott az volt az igazi probléma))szomjas vagyok,majd bepisilek,szétfeszülök,most is mindjárt megsülök,pedig megy a klima...szóval minden reggel tusolok,és szerintem a lábam is be van dagadva,utálom.....

Jubi,Laura szemölcse még elég piri,szerintem csak hétfőn fogom viszavinni a dokihoz.Nem tudom hol kaphatta el....
Csiga mánia :lol: Én a virágboltból hoztam Launak mindenféle kis figurákat fából,csigát,virágot,katicát,lepkét...nagyon szereti rakosgatni őket.
Jó kis ajiötleleid vannak.
Baba neme:csaj :lol: De lehet akár fiú is a végén,majd megirom :wink:

Ildi, az a pici szoba a ti hálótok lesz?Aludni nem kell nagy,a milyenk meg tök nagy itt fent,hiszen láttad....
De jó nektek hogy csavarogtok délutánonként,hiányzik a bicajozás
én is szivesen mennék mindenfelé.Launak megigértük hogy megyünk majd a városnéző kisvonattal,hétvégén meg talán eljutunk végre ágyat venni,remélem!
Az én gépemen van vaku,autómata ,vagy akár ki is lehet kapcsolni,nem tudom a tietek miért nem jó,azért csak gyakorolj!
Reflektor jó ötlet :lol:
az én uram nem főz,max teát,virslit meg rántottát esetleg angol reggelit,de se mosogatni se rendet rakni nem nagyon szokott,nekem is utána kell takiznom mindig,de ez van.Én meg nem szoktam fát vágni,autót takizni,garázst takizni....

Szőlő,kukorica és barck örült vagyok!!!!!!!azért ma összedobtam egy kis mákos rácsos sütit is.Ebédre spenót volt,de Lau csak két kanállal evett,mostanában olyan kiszámithatatlanul eszik.Ma pl:reggel 3 dl tej,délelőtt egy kaukázusi kefir szivószállal(fél adag),egy fél barack,2 kanál spenót,pár szem szőlő,egy virsli ,két szelet sajt,2 hari kukorica :roll: :shock: :o :lol: ja és egy pici jeges kv az enyémből,imádja meg én is ezt az instant,mindennap iszom egyett tök fini :wink:
Na lépek,helyszinelek egyett,tegnap bealudtam a Hauson,pedig birom.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Szió !

Tényleg megy a pangás ,csak egy kismama van talpon rajtatok kivűl....hihihi
Hiába van kicsit "hűvősebb" én igy is megsülök,éjjel olyan hő hullámaim szoktak lenni:szakad rólam a viz,megfulladok a nyakláncomtól(tegnap leesett a bokaláncom,vagy lehet hogy lefeszült :mrgreen: (egy szem elvékonyodott az volt az igazi probléma))szomjas vagyok,majd bepisilek,szétfeszülök,most is mindjárt megsülök,pedig megy a klima...szóval minden reggel tusolok,és szerintem a lábam is be van dagadva,utálom.....

Jubi,Laura szemölcse még elég piri,szerintem csak hétfőn fogom viszavinni a dokihoz.Nem tudom hol kaphatta el....
Csiga mánia :lol: Én a virágboltból hoztam Launak mindenféle kis figurákat fából,csigát,virágot,katicát,lepkét...nagyon szereti rakosgatni őket.
Jó kis ajiötleleid vannak.
Baba neme:csaj :lol: De lehet akár fiú is a végén,majd megirom :wink:

Ildi, az a pici szoba a ti hálótok lesz?Aludni nem kell nagy,a milyenk meg tök nagy itt fent,hiszen láttad....
De jó nektek hogy csavarogtok délutánonként,hiányzik a bicajozás
én is szivesen mennék mindenfelé.Launak megigértük hogy megyünk majd a városnéző kisvonattal,hétvégén meg talán eljutunk végre ágyat venni,remélem!
Az én gépemen van vaku,autómata ,vagy akár ki is lehet kapcsolni,nem tudom a tietek miért nem jó,azért csak gyakorolj!
Reflektor jó ötlet :lol:
az én uram nem főz,max teát,virslit meg rántottát esetleg angol reggelit,de se mosogatni se rendet rakni nem nagyon szokott,nekem is utána kell takiznom mindig,de ez van.Én meg nem szoktam fát vágni,autót takizni,garázst takizni....

Szőlő,kukorica és barck örült vagyok!!!!!!!azért ma összedobtam egy kis mákos rácsos sütit is.Ebédre spenót volt,de Lau csak két kanállal evett,mostanában olyan kiszámithatatlanul eszik.Ma pl:reggel 3 dl tej,délelőtt egy kaukázusi kefir szivószállal(fél adag),egy fél barack,2 kanál spenót,pár szem szőlő,egy virsli ,két szelet sajt,2 hari kukorica :roll: :shock: :o :lol: ja és egy pici jeges kv az enyémből,imádja meg én is ezt az instant,mindennap iszom egyett tök fini :wink:
Na lépek,helyszinelek egyett,tegnap bealudtam a Hauson,pedig birom.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


jajj 2x ment el :oops: :lol:

Kép

Kép
czmelinda
 
 


True!

Szemenként 129 ezer volt, de 30%-ot vissza tudunk igényelni jövőre az adóbevallásnál, mert a Párom egészség pénztár tag. Az öregkori látás ritkán jelentkezik úgy, hogy a minusz javul, inkább úgy, hogy a minusz marad és mellé kell még az olvasó. Ez a műtét a jövőbeni öregkori látást nem küszöböli ki. Én nem tudom mit jelent, hogy messzebbre tartani az újságot, mert eddig szemüveg nélkül az orromig sem láttam (szó szerint). Most meg szerintem normális a távolság, mert kipróbáltam a gyerekeimen is, nekik meg még nem lehet öregségi látásuk.
Én még mindig kis husinak látom Jazit, bár tényleg nyúlt valamennyit.

Takarítás: mi ezen a téren uniszexek vagyunk, ha kell, akkor a Párom takarít vagy főz, ha kell, akkor én autót mosok és füvet nyírok. Nálunk ez mindig így volt, és elég jól működik.

Linda!
Kitartás, most már nem sok van hátra a bálnaállapotból. Emlékszem, a végén már én is így éreztem magam, nagyon dagadt a kezem/lábam.

Lassan itt az iskolakezdet, lehet bevásárolni. Most írom össze kinek mi kell, sok ruhát kinőttek, Daninak még jó a tavalyi táska és tolltartó, de Daninak mindenből újat kell venni, szóval nem két fillér lesz. De nagyon büszke vagyok Danira, hogy már ő is iskolás nagyfiú lett :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


vagyis Beninek jó a tavalyi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi: hányas volt a szemed? Szemüveget nem hordtál? Mi bajod volt vele?

Nekem -5 és -3, elvagyok vele nagyjából. Marcinak -0,75 mindkettő, imádkozom, hogy ne romoljon tovább, de sajnos nagyon nagy százalékban öröklik a rövidlátást, így állítólag nem is olyan sok idő múlva mindenki szemüveges lesz :shock: olvastam.

Olyan jó leárazások vannak mindenhol, Marcinak most vettem a C+A-ban egy tök jó gatyát, 790 ft-ért, ráadásul még a szárát is le lehet cipzározni, így 2in1. A kicsiknek meg a tescoban egy csomó pólót, Levinek farmert, azt is 700-ért. Még nem néztem át, hogy miket nőttek ki, de Hannának tuti kellenek gatyák, bár ő nő ki mindent a leglassabban, mert vékony, így a pólókat is legalább 3 évig hordani tudja :) Meg van egy csomó örökölt lánycuccunk, azokban is szétnézek majd.

Linda azért olyan ügyi vagy, elhiszem, hogy eleged van már így a végén, ez a terhesség szerintem csak az elsőnél jó, én legalábbis 2-3-szorra már utáltam. De te olyan kis pozitív vagy, még most se panaszkodsz :lol: :lol: :roll: szóval hajrá mindjárt finis.

Na puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

A szemeim -7,75 és -8 voltak. Szemüvegben nem szerettem lenni, mert hiába volt vékonyított a szemüveglencse, a szememet így is nagyon lekicsinyítette. A lencsét pedig 21 év után már nem bírta, állandóan be volt gyulladva. Beninek most mindkettő -7 -es :cry: Mi ezt az én nagypapámtól örököltük, neki nagyon nagyon rossz szeme volt. Azért került olyan sokba a Beni szemüvege - pedig a nagynéném optikus, és nála csináltattuk -, mert -6 után nagyon megugranak a lencse árak (van olyan, amelyik duplájára :shock: ). De most nagyon jól néz ki az új nagyfiús szemüvegkeretével, és ez a lényeg :D

Jazinak én is az örökölt cuccokat szedem elő folyamatosan, de a fiúknak már vennem kell több mindent. Legjobban a fekete nadrág és fekete ünneplős cipő miatt szívom a fogam, azt csak néhány alkalommal veszik fel, jövőre meg vehetek újakat :x

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Melinda
Sajnálom hogy nem tudunk találkozni. Nem baj, majd legközelebb, jó vendégeskedést!

Tegnap 3x is elkapott az eső a strandon, de ahhoz képest jo idő volt, jol lebarnultunk. A Libás strandon voltunk, az elég jó árban is meg van jo homokos rész is. Manó nagyon szeret pancsolni meg homokozni. Amerre mentünk mindenhol kellett neki venni valamit, mert olyan hisztit csinál.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok Csajok!

Még csak felületesen olvastam,nem is tudom hol kezdjem,egyelőre képek nincsenek,mert ma jön egy srác rendbetenni a gépünket,akkor végre tudom újból használni a programokat,mert most a böngésző és a word fut csak a gépen,az sem mindig :shock:
Klassz volt a Balcsi,bocsi Linda,hogy nem taliztunk,de anyóssal nehéz volt kimozdulni fix helyről...nah majd mesélek :mrgreen:


A legkirályabb hírem,hogy a kaka - balhé egycsapásra megoldódott tök magától...már ott jártunk,hogy 8 napja nem volt,elvittük Újvárosban a kórházba,ahol adtak egy műtét előtti szájon át szedhető"kipucoló" szert,beöntést szerencsére nem,de sehol sem,mert akkor még itt vergődnénk szerintem. Kiváltottuk.
A szert már be sem kellett adni,este a kisasszony szólt,hogy nah megyek a bilire...és azóta minden rendben,sőt néha már túl van játszva a napi 3-mal....

Timi,
Csak hírtelen eszembe jutott valami,hátha nektek is működik egyszere-egyszer..
Néha Réka sem akar aludni mostanában még fél 10 kor is vigyorog,ha benézek,de rájöttem,hát azért,mert délután 1-4-ig aludt...akkor mit várok...kipróbáltam,nem fektettem le délután és fél 9-kor aludt mint a kisangyal,egészen reggel 7-ig...jó,jó volt mélypont és hiszti egy pici a délutáni alvás hiánya miatt,de az éjszaka cserébe zavartalan volt...szóval mostanában úgy próbálom,hogy max 1,5 órát hagyom aludni délután...(A BARBÁR ZSUZSI FELÉBRESZTI) vagy le sem teszem így esélyes,hogy fél 9-9 táján alvás van. (Természetesen megelőzi a 213 szor pisilni kell és a szomjas vagyok mondj el 852mesét,énekelj és símogasd a hátamprogramsorozat,ami jó esetben 15 perc azután a fej koppan... :lol:

Ildi,
Na nagyasszony jól felhívtál este...mindegy,majd dumálunk vmikor,örülök,hogy a kaki ügyetek megoldódott.

Plusz irígy vagyok,a házalakításra,nálunk most felmerült a költözési terv is,amihez "csak" 2.5 milla kéne és akkor Újvárosba mennénk mamaközelbe,nem bírom már a harcot anyóssal,beadom a derekam,bár az ötletünk nem váltott ki konfettidobálós örömünnepet,hiszen közöltük,hogy továbbra is Bp.-n szeretnénk dolgozni,mivel Újvárosban alig van munkalehetőség...

Anyósom azt mondta,hogy ne számítsunk rá 100%-ig,mert van magánélete és majd ha kedve van,akkor vigyáz a gyerekre ill. elmegy érte az oviba, őt ne osszuk be,valamint,hogy nem tud kölcsönadni a fia családja részére,bár lenne rá pénze,de bizonytalan,hogy mikor kapja vissza (hát addig kéne csak míg eladjuk ezt a kérót és megvesszük az újat-max fél év és kamattal adtuk volna vissza neki a pénzt :cry: ... elszomorító...mindemellet nem utálom,meg semmi,de ez tök rosszul esett évek óta nyomja,hogy költözzünk haza Újvárosba,segít mindenben...hát ennyire.)

Sebaj van még B,C,D tervem is,csak nem mind kedvez neki így a költözési terv sem 100% ez van. (érdekes,anyukám egyből rávágta,hogy minden reggel viszi oviba,ha kell szervez intéz ha arról van szó...na mindegy tényleg rosszul esett na.)

Lindabébi,na én nem bírnék egy bálnatestet mozgatni,magamtól is kivagyok,minimum félidősnek nézek ki akkora lett a belem,ami a melegtől még kiterjed...szóval minden elismerésem,viszont a tervezgetés és a babavárás izgalmas érzés én ezt bírtam az egészben a testi "jelenségeket" már kevésbé :lol:

Riz, helyes a kiscsaj,hogy bírod ki egy pékségben ? Egymillió fok van ott...én alaszkai vagyok nem bírom 15 fok felett a klímát. Én a fehér rucira szavaztam volna,mert menyasszonyos...egyébként ultra vagány a gyermek a képeken...
A program miatt majd hívlak a jövő héten...

Jubi,klassz,hogy látsz :lol: anyumnak is volt műtétje és tök boldog azóta,hogy jobban lát...
Én nem látom vékonyabbnak Jazit,inkább nagylányosabb lett,igazi ovis....jó a pónis kép,ez hol készült,jártok vele lovagolni?


Mennem kell lányok lehet sok voltam de majd képekkel jövök hamaraosan. Puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Zsuzsi, de jó, hogy írtál és visszajöttél, tényleg hívlak valamikor, sőt, este jó lenne kicsit msn, a férjecském fesztiválozni van :? én is mentem volna, de nincs gyerekfelügyelet, plusz sajnáltam rá a 2800 belépőt még magamnak is :(

Tök jó, hogy költöztök dújvba, hátha akkor többet taliznánk, az nincs túl messze, ráadásul jövőre kész az autópálya. Persze, tudom, hogy nem könnyű a meló, de van egy weboldal, most nem jut eszembe mi, majd utánanézek neked, az összes közalkalmazotti állás rajta van, van egy csomó tanár állás, ha jól emlékszem dújvban is, majd megsasolod. Az utazással nagyon sok idő elmegy, de legalább mamaközelben lennétek.... Nekünk sajnos nincs senki 40 km-es körzetben :(

Jubi: én már évek óta nem veszek fekete béna cipőt, amit csak ünnepekkor vesz fel a gyerek, jár az adidasban ünnepélyekre, sőt nálunk -hálistennek - egyáltalán nem veszik ezt szigorúan, így valami sötétebb gatyát ráadok - néha még farmert is- és kész.
Érdekes, az oviban sincs ilyen sötét szoknya-fehér blúz, a lányok minden ünnepélyen báli ruciban pompáznak :) na ez az én kislányomnak nagyon megy.

Na megyek, mert ma nem voltunk itthon, és elmaradt a takizás, eddig a medencét próbáltam rendbekapni - jól behomályosodott a vizünk - , de idebent szörnyű állapotok uralkodnak.
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló!

Ildi,na most panaszkodom,de nem csak neked :lol: 1 kérdés és gyors választ kérek ha lehet mindnekitől aki tudja hogy mi van a 34.-ik hét után??Furán hangozhat de Lauval eddig voltam terhes,s kimaradt/lemaradt ez utolsó kemény egy hónap,ami számomra 2 napja nagyon nehezen viselhető: olyan kemyény a pocim mint állat ,éjjel 15x fent vagyok,sehogysem jó,max negyed fél órág,hátam kilyukad,bordám szétnyomódik,has állandóan befeszül,oldalt kell felkelnem,állandóan pisilhetnékem van,s most egy napja erős szúrós érzés van tök gyakran lent,de nem olyan mint egy fájás(nekem az is csak a kórházban volt az infúzió hatására amit le is állitottak)szóval leginkább ez az erős szúrós fájdalom érdekel hogy mi lehet mert a többi azért már régóta megvan,tegnap még éjjel is sokszor kellemetlebn volt,leginkább arra hasonlit mikor vissza kell tartani a vizeletet,nincs sehol klotyó a közelben s már görcsölsz a végén mikor odajutsz.Mondjuk ma délutánra kicsit csillapodott,de ha igy marad holnap megyek dokihoz.Lehet közrejétszik az is hogy tegnap délelőtt 3 órán keresztűl 100 bútorboltba kerestünk ágyikót Launak,s kifáradtam a sok lépcsőtől,mert minden ágy inkább az emeleten volt?? :roll:
Ma sokat feküdtem,de azért igy is gyakran szúrkálódott.
Szóval ez normális?Ilyen lesz már végig?Én nem birom.....
Ildi,az első terhesség a legjobb az bizti,nem is az hogy utálom ezt a másodikat mert nagyon várjuk ,de már nem bánnám ha kibújna,s végre hason aludhatnék mindenféle párnák nélkül ,még csak ha 2- 3 órát is!!!
Na most aztán jól kipanaszoltam magam, bizti összementem a szemetekben :mrgreen: :wink:

Zsuzs,végre jelentkeztél :wink:
Szigeten nyomulsz majd?Király a szigetes reklám,imádom!!!

Jubi,örülök hogy jó a szemed,bizti fantasztikus lehet annyi év után szemcsi meg lencse nélkül. :P A mamám is megmütette s tök jól lát,75 éves :wink:

Ildi,tényleg jó kis leárazások vannak,én most magmnak vettem a teszkóban bugyeszokat,zoknit negyed áron,hálóinget ami tök röhejes de a kórházba jó lesz :lol: Launak meg jó anyagú bugyeszokat 103 ftért.

Hetti,a Libás tényleg jó strand :wink: A hisztit mindig valami ajival kezeled le??

Na megyek,mindig azt gondolom hogy hú tök szarul aludtam tegnap akkor majd ma bizti jobb lesz,de eddig még nem jött be...
Még lemegyek barit enni :wink:

pussz
Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda, most csak neked, nem tudom, mi lehet az az erős szúró fájdalom, de nem hangzik túl jól. Pihenjél mostmár amennyit csak lehet, még azért 2-3 hetet ki kellene bírni a babusnak bent. Menjél el dokihoz, majd megnézik. Ilyenkor 36. hét körül van ultrahang, valami áramlásmérés (hogy kap táplálékot a baba), és hetente NST, amivel a szívhangját és a fájástevékenységet nézik. Én csak ennyire emlékszem, puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ildi,köszi hogy írtál!!
Este már egész jól voltam csak a szokásos kellemetlenségek voltak jelen,de a szúrós fájdalom elmúlt éjjel sem jelentkezett,s viszonylag jól is aludtam 3x voltam csak fent :lol: Bizti szombaton túlerőltettem :( Jővő héten hétfőn megyek UH-ra most fogok telefonálni,mert már oda is időpontot kell kérni.Kiváncsi vagyok mit mondanak,mert elvileg 2 héttel több vagyok már :roll:
Ja és nem is írtam de végre vettünk ágyikót Launak,rendes nagy ágyat,nem akartunk már ilyen közteset,az állíthatósak nagyon tetszettek,de iszonyat vékony matrac volt bennük 4-5 cm,s a lécei sem voltak valami vastagok,így egy normális 90x200 ágyat kap, juhar színben ráadásul,a többi kis bútora is ilyen színű.Hétvégére meg is lesz,már nagyon várom,s persze Laura is :lol:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Melinda

Nekem is a vége felé minden bajom volt, menni sem tudtam már. Keményedés meg néha fájdalom is volt a hasnál is meg a vesém is fájt néha. De szerintem is az tett be neked hogy sokat mászkáltál, főleg a lépcsők! Inkább pihenj most már :)
Nem veszek neki mindig ha hisztizik, a homokozót azért vettük mert itthon hagytuk, pedig van 2 készlet is. :oops: De amugy tényleg nehéz kezelni a hisztit, sokszor nem tudom mit tegyek. Te mit csinálsz ilyenkor?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Na hol vagytok megint?

Mi megvagyunk, jól vagyunk, hullafáradt vagyok, kicsik mamánál, elvittem még őket pár napra, mert már régóta csak itthon voltak, sajnáltam őket, hogy semmi program. Mi meg tegnap Marcival és apával felmentünk Pestre, csak úgy délután, hazafelé Szfehérvár felé kellett jönnünk, Gabi egyik haverjához be kellett ugranunk, így pedig Siófokon megálltunk egy másfél órára. Hihetetlen, micsoda élet van ott, de csak lent a sétányon, hatalmas a nyüzsgés. Nagyon jó volt, a Coce clubnál döglöttünk a stégen egy kicsit, de nagyon gagyi zene volt :mrgreen: meg hát ugye reggel kelnem is kellett... Így is durva volt, éjfélkor értünk haza, 5-kor keltem.... Úgyhogy most megyek is aludni, csak meg akartam nézni, mi van veletek, de látom, semmi :)

Levi szépen kakil a bilibe, egycsapásra megoldódott, mint Rékánál, de jövő héten még nem mehet oviba :evil: mert összevont csoport lesz, és nem tudják szoktatni, de ez tök gáz, egy hét bölcsi, utána kezdi az ovit, na mindegy...

Remélem, nincs még vége a nyárnak, a medencében úgy lehűlt a víz, hogy nem is lehet fürdeni már egy hete :( és sajnos mostmár hidegek az éjszakák, nem is tud nagyon felmelegedni...

Na sziasztok, írjatok már azért pár sort...

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Velünk különösebben nincs semmi. Elkezdtem keresni a kuncsaftokat, mert elvégeztem a műkörmös tanfolyamot. Hétfőn mehetek is egyik barátunkhoz:)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,éppen vendégek vannak a hétvégén,ma borzasztóan aludtam elfeküdtem a derekam a kezem meg mindent, olyan kényelmetlen volt... :? Most már tudok kicsit hajolgatni,de vigyázok is ne hogy becsipődjön aztán szeva!
Laurának most szereltük össze az új ágyikóját,ágyneműtartóját,végig segétkezett az apjának,olyan cuki volt,most ott fekszenek rajta mind a ketten,rendes nagy ágy,90x200 -as s juhar szinű,igy passzol mindenhez.Tettem rá gumis lepedőt,majd még valami szép ágytaki kéne rá,meg kellene venni gyerektakarót ágyneműt is,mert még mindig hálózsákban alszik,van egy kis takija, délután azzal szoktam betakizni,de kb 2 mp van csak rajta :lol: Hallom rityegnek rötyögnek :lol:
Hétfőn megyek dokihoz,tanácsadásra,szerdán meg Uh-ra.
A lábam 3 napja be van dagadva s nem apad le,elég kiábránditó látvány,pufi láb.... :?
Na megyek megfőzők,bár tökre nincs kedvem,túlzásba nem viszem:egybecsirke lesz a sütőben meg hozzá tepsis -hagyás-cukkinis -padliszános krumpli,az nagyon fini ám!

Hetti,hát jó vállalkozást!Megint nem irtál valami sokat.....Mit csináltatok Páhokon?Arti hogy fejlődik?
Lau hál Istennek nem nagyon hisztis,ő hallagat a szép szóra simán meg tudok neki magyarázni mindent.

Ildi,a mi kis medink sem nagyon meleg pláne most jól telesett esővel is.Holnap délután strandot tervezünk,állitólag jó idó lesz.
Siófokra régen mi is sokat eljártunk bulizni,mikor még Coca Cola Bech volt,meló után mentünk s hajnalban jöttünk,de akkoriban tök jó koncertek voltak :P

Na pá

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Megvolt a szülinap, nagyon jól sikerült! Ez volt az első "igazi". Már hetek óta mondja, hogy milyen tortát szeretne, meg hogy már alig várja a szülinapját. Volt egy kis cuki tortája (amit a cukrászdában elszúrtak, mert bár én rózsaszín marcipánnal rendeltem, ők fehérre készítették), csillagszórós gyertyája - nagyon tetszett neki - és számos gyertyája is, amit ügyesen elfújt. Elénekeltük neki a boldog szülinapot, látszott rajta, mennyire élvezi. Az ajándékoknak is örült, szóval minden remek volt. Nemsoká jön a Benié. A Jazuséról majd teszek fel gépeket, de most a Párom gépéről írok.

Ma megjártuk Pestet is, felmentünk az egy hónapos kontrollra, a szemeim 95%-osak!! Ennek nagyon örülök, az én dioptriámnál ez nagyon jó eredmény. Persze az IKEA-t sem hagytuk ki, ha már ott voltunk eltöltöttünk ott is néhány órát :D Én csak apróságokat vettem, főleg a sógórnőm "rendeléseit" szedtük össze, meg nézelődtünk, ötleteket gyűjtöttünk.
A medit mi sem használjuk már több, mint egy hete, holnap talán megpróbáljuk, hátha nem hűlt le túlságosan.

True!
Neked még akartam írni, hogy ünneplős cuccokat én a tesz-vesz-en nézek, alig használtak vannak potom árakon.

Jó éjt!!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


gépeket=képeket :oops:

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám :lol: :lol: :lol: Megvolt az első szülői értekezlet az oviban. Nagyon komoly dolog ez. Katicabogár lesz a jele. Még több, mint 1 hónap és kezdődik az ovi. Kivi leszek, h mennyi idő lesz a beilleszkedés. 1 hétig lehet beszoktatni Őket. Persze hiába volt Dóri bölcsis, de ugyebár máj 30-tól nem járt. Akkor voltam a legnagyobb barom, h kivettem a bölcsiből. Persze nem tudhattam, h mennyire lesz nehéz vagy könnyű. Szóval azért kicsit tartok, h mit fog szólni az új környezethez.

Linda!

De jó Neked, h Lau ilyen szót fogadó, nem akaratos, nem hisztis stb....Nekem minden nap meg kell vele küzdenem. Most kitaláltam, h minden este kap egy matricát ha egész nap jó kislány volt. 5 matrica után nézhet valami finomságot a közértben. Ezt a matricát egy szép barbies füzetben gyűjti. Már 2 matricája van. De még nem nagyon érdekli. Maximum az én szórakozásomra van :lol: Ágyról tegyél képet. Ejha! 5 HÉT ÉS ITT A TE NAPOD! :lol: Csak így tovább és vigyázzál magadra. Amúgy az én lábam is MAMMUT volt.

Jubi!


JAZIKÁNAK BOLDOG 3. SZÜLINAPOT KÍVÁNOK! Miket kapott? Milyen érdekes, h írtad mennyire várta Jazi a szülinapját. Ezek szerint az én lányom még elég éretlen ehhez is. Múltkor kérdeztem mit szeretnél szülinapodra? Erre Ő: -szatyorot. (SZATYROT). Kérdeztem, h miért szeretnél szatyrot? Dórikám:- Azért. Ő valamiért ezeket még annyira nem tudja.

True!

Levi nem akkor megy oviba amikor betölti a 3. szülinapját? Vagy most ez Nálatok, h megy? Addig jár bölcsibe amíg nem tölti be a 3. évét, majd következő napon már mehetne oviba? Tök ügyi Levi. LÁtod minden megoldódik. :wink: Most én vagyok egy kicsit ideg, mert Dóri hol bepisil napközben-hol nem. Ez bizonyára a Panna miatt lehet. Du. alvásnál nem használunk pelust, de a bugyi nem azért száraz ébredéskor, mert tudja tartani hanem, mert éppen szerencsénk volt. Szerintem. Múltkor is bepisilt a d.u alvásnál. Pelust vissza nem adom rá. Az esti meg ki tudja mikor lesz. Nálatok most, h alakul ez?

Santos!

Nálunk tök mindegy, h van-e d.u alvás és az milyen hosszú. Múltkor egész nap nem aludt. Este 21-től-22ig altatta bent magát. A szomorú, h NEKEM BENT KELL VELE LENNEM. Kikészít ez engem. Mondja meg valaki Nekem miért van ez? Más kisgyerek összehányná magát a fáradságtól. Ma kint voltunk a telkünkön, és ott aludt 14-től-16ig. Majd elmentünk egy kisgyerekes családhoz ahol a lányok futkorásztak ide-oda ( én fáradtam el :lol: ). Este 21:30kor mentem be vele aludni és én naiv azt hittem 5 perc és aludni fog. Na mikor jöttem ki? 22:30-kor. Én már ilyenkor hulla vagyok. Amúgy a héten a d.u alvás 12:45-kor kezdődött és pont 14-kor aludt el. Ilyenkor 16-kor keltem. Szóval jó lenne ha erre lenne valami könyv, h " milyen hamar altassad el gyermekedet". Nálatok zajlik az élet? ŐSZ A HAJAD MÁR?????? :lol:

Pannámról nem is írtam Nektek. Hála van tejci, bár nem önt el, de neki ami van az elég. Szépen fejlődik. Már lassan 6 kg. Éjjel kb 2*szer szokott kelni. Még velünk alszik. Az is érdekes lesz amikor egy szobába fogom Őket tenni. Most ez így nagyon kényelmes. Legalább nappal nem vagyok hulla.

Most viszont hulla vagyok úgyhogy megyek aludni.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!

A tesóm is szenved a közel egy éves kisfiával az alvással. Valami okos könyvben olvasta - és állítólag működik -, hogy este ha leteszed aludni, és sír, akkor 5 perc után menj be hozzá, nyugtasd meg, aztán gyere ki. Ha folytatja a balhét, akkor 10 perc után ismételd, aztán 15 perc után. Másnap már elsőre is csak 10 perc után menj be, megnyugtatás, utána kijössz, és csak 15 perc hiszti után mész be. Harmadik nap megint 5 perccel tovább hagyod elsőre hisztizni és így tovább. Állítólag 2-3 éjszaka után abbahagyják. Bár szerintem ehhez a módszerhez Dóri már nagy, de hátha...

Jazi kapott egy babaházat, katicás ujjbábot, rózsaszín napszemüveget és legyezőt, puzzlet, karkötőt és nyakláncot. Cuki volt, ahogy bontogatta az ajándékokat és örült nekik :D De úgy láttam legjobban az tetszett neki, hogy most ő van a középpontban :D

Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok


Sok boldog szülinapot Jazinak!


Timi: nálunk azért más a szülinap, mert látják a tesóktól. Hanna és Levi már második szülinapjukat is őrülten várták, mert látták, hogy akkor körülöttük forog minden :) Marci is anno olyan volt, mint Dóri, de én hagytam, hagy fetrengjen a nappaliban a szőnyegen, nem feküdtem mellette órákig. Előbb-utóbb felbukott :)

Pont arról a módszerről olvastam valamelyik nap, amit Jubi mondott, hogy mennyire káros a gyerekre nézve... Állítólag mikor otthagyod, akkor a stresszhormon annyira felszaporodik, hogy utána órákig kellene simogatnod, hogy ne legyen maradandó káros hatása, legalábbis a kispatkányoknál így működik. Franc se tudja mi a jó módszer. Nálunk is este sokáig tart az elalvás, főleg, hogy itthon vannak, és nem fáradnak el, meg későn is kelnek, nálunk este mese mp3 van, felraktam már nektek a linket, egy nagyon kellemes hangú csaj mesél gyerekeknek, nagyon jó kis meséket. Hanna van, amikor meghallgat 10-et is, mire elalszik,de Levi már szerintem az elsőn bealszik :) Levi egyáltalán nem használ már pelust, van is egy fél csomag pelusom, majd odaadom valakinek. Nem jellemző a bepisilés, persze néha előfordul, de pl. most már hetek óta nem volt.

Igen, elméletileg úgy van, hogy ha betölti a 3-at, akkor mehet az oviba, de nálunk van egy kis protekció, mivel Hannával együtt fognak járni.

Jubi, Jazi mikor kezdi az ovit? Én Levitől nem félek egyáltalán, ő a bölcsibe is nagyon szeretett járni, tök sokat emlegeti, múltkor arra jártunk, tisztára izgalomba jött, hogy ott a bölcsim!

Na megyek... Apa az apukájával most csinálja a tetőt, úgy sajnálom őket, kint a 40 fokban melóznak. Nem tudom, hogy lesz ez a felújítás, mert tuti nem lesz idő mindenre, így tavasszal kell elölről kezdeni az egészet, de a szocpol miatt nem lehet úgy haladni,ahogy szeretnénk.

Na sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Mi ma délután balcsiztunk, sok -sok barátunnkal akikkel mindig együtt mentünk nyaralni az elmúlt években,végre sikerült mindenkit összeterelni,tök jó volt,sokat dumcsiztunk.A csajokkal megbeszéltük hogy pénteken elmegyünk s bevágunk egy jó nagy fagyikelyhet :lol:Ezer éve ettem!Nekem már mindegy,elfogadtam ezt az átmeneti állapotot :lol:

Timi,de jó hogy irtál :lol: Panna köztetek vagy kiságyban alszik?
"Jubi féle olvasott módszert" nekem el sem kellett olvasnom könyvben,én igy csináltam magamtól s tök bevált ,s semmi féle károsodást nem szenvedett a gyermekem.Tuti igy lesz a másodiknál is,nem hagyom a hogy a gyerek ossza be az időmet!Lau azóta is kisangylaként megy aludni.Fő szempont nálam a rendszeresség!Azt nem mondom hogy az első hónapk zökkenő mentesek és perfektek lesznek,de arra fogunk törekedni,Launál a 4.-ik hónapnál állt be a rend kb.
Szerintem még nem lenne késő ez a módszer,próbáld ki s legyél kemyény,ne maradj bent vel a szobában,,bird ki :wink:
Hát ovi,arra én is kiváncsi leszek majd!
Ágyról holnap dobok képet.

Jubi,sok boldogságot s egézséget a kis 3 évesnek :wink:

Ildi,és tényleg ott nem ázik be a tető?Vagy ez most egy teljesen különrész felhúzása??
A balcsi különben tök kellemes volt,egyáltalán nem volt hideg.
Még a következő hétvége aztán vége a nyárnak sajnos........

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Linda: nem most fogod meglátni, hogy szenvedett-e károsodást vagy nem, a tudósok szerint ez a felnőttkori stressztűrő és stresszkezelő készségére lesz hatással. ÁLLÍTÓLAG. Én nem mondom, hogy tuti így van, meg annyiféle tanácsot lehet olvasni, aztán mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja. De az biztos, hogy neked szerencséd is van Lauval, mert ő ugye álmos, és elalszik. De Dóri nem álmos. Nem azért nem alszik el, mert nincs ott vele Timi, hanem mert nem álmos. Ezt nem tudod így kezelni, mert ha nem álmos, nem fog bent maradni a szobában. Levi is alvóbaba, este már ragad le a szeme, meg délután is, nincs semmi apelláta, megy és alszik. De ha mondjuk késő délután elalszik a kocsiban, és este nem álmos, akkor persze, hogy nem akar este aludni. Ha nincs bölcsi reggel és nem kell korán kelni, akkor hagyom, hogy kint legyen a nappaliban, de ha korán kell kelni, akkor mindent elkövetek, hogy mielőbb elaludjon, akár még ott is állok kicsit az ágya mellett, simogatom a hátát. Nektek még nagyon könnyű így az életetek, de egészen biztos vagyok benne, hogy ha meglesz a baba, neked is kell kompromisszumokat kötni, ahhoz, hogy mind a kettővel elkészüljetek, stb. Persze neked annyiból is könnyű a dolgod, hogy hatalmas a házatok, és simán el tudod őket szeparálni, hogy ne keltsék fel egymást, de nagyon sokan ezt nem tudják megtenni.


Ja, külön szoba, teljesen, majd mindjárt rakok fel fotót, a tetőhöz még a cserepek hiányoznak.
Mikor kezditek Lauval az ovit? És a többiek? Edi és Kata?

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok,

mi Pesten vagyunk még mindig. Múlt héten kedden jöttünk fel, úgy volt találkozunk Santoslánnyal is, ikeában... de lemondta, közbejött nekik ez+az :o
Azért az ikeát mi is végigélvezkedtük, sok-sok holmit otthagytunk, de azért vettünk ezt-azt mi is. Ott tényleg mindig olyan jo cuccok vannak. :) Szombati eskuvő is nagyon jó lett, minden jól alakult. Nagyon jól éreztük magunkat, Veronika is :) Majd dobok képet. Még nem mentünk haza, még maradunk pár napot ;)

Most csak egy pesti beugrás voltam, sziasztok!!!!

KépKép
rizibizi
 
 


Helló!

Ildi,én nem hiszem hogy felnőtt korában majd "épp ez" fogja befolyásolni a stressztűrő készségét,majd attól függ szerintem hogy mit fog dolgozni :lol: Nem hiszek ezekben a gyerekkori visszavezetésekben,nincs is rájuk konkrét bizonyiték csak latolgatások,amit elhisz az ember mert úgy adják elő.
Szerintem ha kialakitunk egy rendszert akkor az működik,én ebben hiszek nekem minden más fura.
Igen hál' Istennek nagy a kéró igy mindenki nyugodtan tud majd aludni csak én nem :lol: egyébként jővő héttől kaját fogok rendelni, eluntam hogy 3 óra is elttelik az előkészülettel meg elpakolással,majd le szakad a hátam is mostanában,egy darabig most ez lesz,nem akarok főzni mikor hazajövünk a kórházból,ezzel is segitem magam.(már csak egy takinő kéne,na de azt azért nem)
Ovi nálunk csak ha betőltötte a 3-at akkor mehet,terveim már vannak: egyenlőre szeretném ha megszokná a babucit,aztán majd október közepe felé vinném csak beszoktatni,tök közel van egy utcával feljebb mint ahol lakunk,nem kell autózni gyalog kb 5 perc.

Ma megintcsak balcsiztunk délután,tök jó volt.Délelőtt voltam dokinál,minden oksa,szerdán megyek uh-ra.

Elfelejtettem feltölteni az ágyas képet,talán holnap.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda! Szerintem jól teszed, hogy hozod a kaját, én is így csináltam, mikor Levi született. Így Hannával tudtam sokat foglalkozni, mikor Levi aludt. Hát igen, mindenki aludni fog, csak te szaladgálsz le-fel a két gyerek között :lol: :lol:

Én is szívesen hívnék egy takarítónőt hetente egyszer, ha megengedhetem magamnak, biztos meg is fogom tenni. Egyrészt ha mindenki itthon van, képtelenség normálisan megcsinálni, másrészt meg meló mellett nincs is rá rendesen idő. Egyedül a hétvége van, amikor annyi más is van, egy a főzés, amivel ugye mégiscsak elmegy a délelőtt, főképp ha legalább hétvégén akar normális kaját enni az ember, egy kis süti, stb... Aztán a hétvégi mosás, vasalás (nálunk több óra az is), esetleg még kinti dolgok, kertészkedés nekem tuti nem fér be, és valamikor pihenni is kéne ugye.... Hétköznap ha 5-kor hazaér az ember, mit lehet csinálni? Szóval én szívesen hívnék egy takinénit mondjuk péntek délelőtt, és egy gonddal kevesebb.

Én is voltam Ikeázni múlt héten, de basszus úgy megdrágítottak mindent. MOndjuk akciós volt pont az a rózsaszín komód, amit Hannának már rég kinéztünk, azt megvettük, de a kanapé, amit szeretnénk majdnem 20-szal több mint volt, meg más dolgok is.

Na megyek, vasalok, mindjárt hozzák a cserepet.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép
Ezt a rucit most turiztam Hannának 300 ft-ért, megőrül az ilyen cuccokért, imád benne játszani :)

Kép

Kép Reggelizgetnek :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Ma voltam uh-n,minden oké,jővő pénteken meg megyek nst-re fúú tök izgulok hogy mi lesz,hogy alakul a vége,tutkó befektetenek majd s ráhúzok egy hetet,de remélem nem így lesz!!
Ma elég felhős volt reggel az idő,de most megint ezerrel süt a nap úgyhogy "sajna" megint Balcsira kell mennünk ha Lau felébredt,nagyo jó a víz,apjával tegnap elgumicsónakoztak a nádas felé megnézni a kiskacsákat addig én meg lebegtem a gumimatracon,nagyon jól esett az a könnyedség ,végre kényelmes volt nem szúrt sehol :lol:

Ildi,nagyon tuti a királylányos ruci,pláne az ára :wink:
Jól látom,müzlit ettek?Milyet?Lau is szereti.(én is)
A házrész is jó lesz látom,gondolom már alig várod hogy belakjátok,ablak másik oldalon van?
Sulikezdés mennyibe fog kerülni Marcinak?Mi az ami iszonyat?A könyvek inkább??

Na teszek fel pár képet,jó lenne ha a többiek is írnának s tennének fel képet is.

kerékcsere:
Kép
új nagy ágyikó:
Kép
egyik kedvenc még mindig a kirakó:
Kép
35 hetes poci:
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda, úgy látszik, egymással levelezünk :shock:

Tök csini a hasad, esküszöm nekem most is van ilyen ha jól belakok. Hihetetlen, hogy 35 hetes vagy :roll:

Lau nagyon kis nyugis kislány, és nagyon ügyes, Hanna nálunk nemrég kezdte a puzzle-t, igaz, mostmár bonyolultabbakat is ki tud rakni, de nyáron nem játszott ilyesmivel. Mondjuk ma gyurmáztak, nagyon szép kis formákat készített, gyümölcsöskosarat gyümikkel, hóembert, orral, meg ilyesmiket. Levi tortát tud dísszel, :P de puzzle-t rakni na azt nem. De ő nem is nyugodt gyerek, gondolom, Launál nem kell minden pillanatban azon izgulni, hogy mi fogja érni, mint Levinél... :x

Mostanában mézes-mogyorós teszkós kukoricapehely a menő (nagyon fini, és olcsó, 129 ft), de leginkább Marci szereti.

Én nem tudom, a sulikezdés azért annyira nem vészes, könyveket mondjuk mi ingyen kapjuk 3 gyerekesek, de füzetekből nem szoktam nagy kunsztot csinálni. Lehet venni 30 meg 300 ft-ért is. Egyet lehet veszek neki valami menőt, a többi sima. Inkább a ruhák a nagy pénz, na meg ha elkezdődik lehet vinni mindenhova az ezreseket. Meg az oviba szalvéta, wcpapír, kézmosó, seggtörlő, fénymásolópapír stb. De van olyan hely, pl. a sógornőm mondta, hogy a lányának közgazd-ban 40 ezer volt tavaly a tankönyv, ő elvált, de az egyedülállóktól megvonták az ingyenes tankönyvet. Na ez a durva.

Ma cserepet rakták fel apáék, gyönyörű lett, persze úgy lenne az igazi, ha az egész házon ki lenne cserélve, na az 2-3 milla, az mostanában nem lesz. Várom, hogy belakjuk, de igazán nem az amit a legjobban várok, hanem hogy a nappali egybe legyen nyitva az étkezővel, és végre legyen egy szép konyhám. Izgulok, hogy minden elférjen. De az még messze van, addig nem lehet átalakítani a lakást, amíg erre a szobára meg nem kapjuk a lakhatásit. Azon is izgulok, hogy időben mi fog beférni, stb.... Na a pénzről meg nem is beszélek :?

Na mentem, sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!
Olvasgatlak benneteket de csak nagyon felületesen. időm nem sok van a gép elé ülni.Sokat sétálunk csavargunk.Tegnap egész nap Margitszigeten csavarogtunk nagyon elfáradtam.Légi bemutatót néztünk,este tűzijátékra mentünk ki.Marvint egyáltalán nem érdekelte.Merci is jobban el volt foglalva a frizurájával hogy összekócolódott mint a parádéval. :o Mondjuk megértem őket.Légiófolyosó van a házunk felett.Egy helikoptertől nem akadnak ki a kölkeim.
Bilitéma alakul nappal no pelus még alváshoz sem kell.Viszont ami gáz hogy bili helyett pelust kér ráadom belepisil és magától leveszi ha kész. :shock: Nem értem mi baja lett a bilivel.

Nyaralni mi 1 hét múlva megyünk.Alig várom már.Kiszakadni a mindennapokból kicsit.Már a hócipöm tele.

True:
Suliból én sem csinálok nagy ügyet.Merci idén nem kap új táskát és egyéb kelléket.Úgyis jövőre új suliba megy majd akkor frissítünk mindent.Könyveket mi is ingyen kapjuk.Még az ebédért sem fizetek.Nem csak a 3 gyerekeseknek jár ingyen.Ruha viszont nagyon gáz.Mindent kicsi rá szinte.10 centit nőtt tavaly ősz óta.Gyermekeid csodaszépek.Hanna egy tünemény.
Kíváncsi vagyok a szobákra ha elkészültek dobj képeket.

Linda:

Őszintén sajnállak hogy megint le kell mennetek a Balcsira. :P .Mi is itt lakunk a strand mellett de 2 ezer a belépő 1 személyre.az meg nagyon húzós.Csinos a pocid.Név már megvan?
Laura sokat változott.Kész nagylány.
Meglestem Timi képeit is az iwiw-en hát Dóri kész Óvodás.Sokat változott.Az apróság meg tiszta anyukája.

Riz:
Veronika egy tünemény.Egyszerűen gyönyörű.Mint egy hercegnő.

Hetttie:
Artiról már tényleg dobhatnál képet.Nagyon régen láttuk.Biztosan sokat változott.

Mennem kell.Ne haragudjatok.Megpróbálok visszaolvasni.
tina7373
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: