Új privát üzeneted érkezett!

Utoljára

Nem kell mindenkiböl elsöre a rosszindulatot leszürni.
Csak magunkbol indulunk ki.
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettento példának.

Kinga
skinga
 
 


Papamaci,
Hűha, ellenkező nem is belépett az oroszlán barlangjába? Fő a változatosság! Legalább kapunk véleményt a másik oldalról isKép Várom.

Delfinke,
Én is szeretni ugráló pici sárga emberke! Sokszor gondolok rátok, és arra, hogy nem is laktok olyan messze. Egy tali, amikor az előjelet már nem írják a hőfok elé? Lassan bevezetném Natit a társasági életbe...

Vizimano,
Én is sokan gondolkodok azon, hogy miért nem fogyok. Az én részemről lehet, hogy nincs minden rendben. Nem szeretem kidugni az orromat így télen, lusta vagyok tornázni, szeretem a csokit és éjfélkor a sültkrumplit. Lehet, hogy valamit rosszul csinálok?!
Tegnap láttam egy háromgyerekes anyukát. A picik mind anyuzták, nem lehetett véletlen. Kb 45 kg volt, viszonylag magas. Párom ránézett, és csak annyit kérdezett: Biztos, hogy akarsz még egyet?!

Kép KépKép
lorca
 
 


Jégvirág!
Jaja, pénteken műtik; már parázok ezerrel!
Kép

Vizimanó!
Hatalmas gratula az első lépéshez!
Kép

Kinga!
Én nem akarok senkit védeni; de miért nem fogadod el ha valaki nem azt írja ami esetleg nem tetszik neked?Réka szókimondó csajszi; de eddig senki nem sértődőtt meg rajta!El kell fogadni hogy ő ilyan; és mellesleg őt is sokan szeretik.Én személy szerint pont azért csípem mert elmondja mit gondol.
Részemről is lezárva a téma!

Ildi

delfinke
 
 

 
 

Lorca!
Én benne vagyok; én általában 3körül viszem Marcipánt sétálni.De nálunk is szívesen látlak benneteket! Kép

delfinke
 
 


Sziasztok
Lorca a hülye közhelyes válaszok igenis frusztrálnak mert nem a segiteni akarás szól belöled hanem az okoskodás, arra meg ugyan ki kiváncsi?

Nagyjábol ennyit vártam töletek, SKinga anyukádnak miért nem szolsz, hogy irjon ide pár sort, vagy esetleg felhivod a rendörséget uramisten valaki megmondta a véleméynét és 32éves fejjel, ennek nem megy az elfogadása???Szted mennyire érdekel ha elküldöd egy moderátornak amit irtam???
NEki is elmondom szivesen amit leirtam megindoklom mit, miért, hogyan, és ha nem ennyire korlátolt képességü mint te akkor meg is érti.
A másik nem szándékoztam személyeskedni de ha már igy elkezdtük, ki volt az aki egy másik topicban fikázta az itteni csajokat, hogy nem fogadták be öt ill, hogy burokban nevelik a gyerekt mert nem adnak neki párizsit, virslit mifenét??? Nem azért nem adnak mert burokban nevelik hanem azért mert tele van tartositoszerrel sokféle E betüvel , régen amikor mi gyerekek voltunk nem használtak ennyit...Az allergia éppen ezek a dolgok miatt kezd népbetegséggé fajulni a 0-10 éves korosztályban.
Röviden ennyi, most kit fogsz beregisztrálni esetleg apukád is jön és elmondja mekorra szarszemét vagyok?
R


Kép
vaktyuk
 
 


Ildi,
Amit írtam, hogy műtét után... Ha más nem, arra jó vagyok, hogy szórakoztassak. Ha írsz egy elérhetőséget, meg tudjuk beszélni. A mélcímem a profilomban van.

Vizimano,
Gratuláció! Már én is nagyon várom, hogy Nati elinduljon. Azt is vártam, hogy foga legyen. Aztán megharapott. Meg hogy guruljon. Majdnem leesett az ágyról. Az első értelmesnek tűnő szavakat. Aztán bevetette reggel négykor. De tudom, hogy a járással csak pozitív tapasztalataim lesznek!

Kép KépKép
lorca
 
 


Réka
Én is ezt vártam töled.Paskold meg a vállad helyettem is!!!Kép
Delfinke
Erre a Rékára gondoltál?Hmmm...

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Emlékeztető,kommentár nélkül,mindenki döntse el kinek a készülékében van a hiba:

Skinga írta:
Hát sziasztok.Szomoruan tapasztalom,hogy az összeszokott társaság nem nagyon fogadja el az ujonnan érkezetteket,vagya ritkán jövöket.Többször irtam,személyekhez is,témákhoz is,válasz-->0.
Azért jo volt itt nézelödni,lehet hogy továbbra is fogok,de irni nem,mert értelme egyenlö a nullával.
Üdv.:Kinga
2005.08.22.(2005 Tavaszi)

Na szóval....
Ezt a topikot azért hoztam létre,mert azokban a topikokban,ahol még élet van,olyan megszokott csapatok vannak,hogy nem nagyon,vagy csak nagyon nehezen lehet beilleszkedni.Én személy szerint már több helyre irtam,de a legtöbb helyen válaszra sem méltattak,pedig hozzászóltam személyekhez,és témákhoz is.Én azt gondolom,hogy itt bármiröl beszélgethetnénk,pl.:babák,papák,anyák,szorongások,örömök,bánatok,stb.Ami éppen az ember szivét-lelkét nyomja.Persze mindez kötelezettségek nélkül....ha valaki nem nagyon akar magáról,csak a problémájáról beszélni,vagy éppen nincs akinek kiöntse a lelkét,akkor szívesen látom.Tapasztaltam(persze saját magamon is),hogy sokszor az embernek elég csak kibeszélni,vagy kiirni magából a problémát,és már sokkal könnyebb...
Szóval jöjjön bárki,és irjon bármiröl,vagy bárkiröl bátran!!Remélem egyre többen leszünk,és nem csak magammal kell dumcsiznom!
2005.08.22.(„Kirekesztettek”)


KÖSZI A SOK SEGITSÉGET!
Sziasztok:

Kinga
2005.12.29.
(2005 Tavaszi)

MEGHALT A BABANET BABAFALVA MIATT
Igaz én nem sokat irtam ide ,de olvasgattam,a Babafalva pedig sztem nem annyira jo!!
2006.01.20.
(2005 Tavaszi)

Virág
villes
 
 


Jaj csajok!!!!
Nemáááááá!

Nem kellene így lezárni egy topicot!

Szóval aki erre jár, írjon!!!!


Kinga!
Tegnap kapott Jázi túrót, tetszett neki. Holnapra karfiol lesz, remélem azt is benyomja Kép
Igazság szerint én azért vagyok óvatos az új kajákkal, illetve azért adom csak akkor neki, amikor már a védőnő is, és a szakirodalom is "engedélyezi", mert egyik ismerősöm a kisfiának mártök hamar adott mindent, és most, 6 évesen egy csomó mindenre allergiás. Ezt pedig szeretném elkerülni.

Lorca!
Gratulálok Nati felüléséhez. Majd meglátod, ripsz-ropsz, egyik pillanatról a másikra mászni is fog. Legalábbis nálunk így volt.

Vizimanó!
Gratula az első lépéshez!!! Majd nem sírsz egy év múlva, ha rohanhatsz kicsi fiad utánKép De legalább elősegíti a fogyókúrátKép

Nos, a "történtekhez" inkább nem írok semmit, bár az érdekelne, hogy Timurr miért írta, hogy "sajnos a topik már nem a régi"? Szóval Timurr, ha erre jársz, megmagyarázod?

Sziasztok,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó!
Én erre is járok!És a jó kis topikot tényleg NE ÍGY ZÁRJUK már le könyörgöm!Tök jó kis csapat volt, van és lesz!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok csajok!

Nem tudom, ki emlékszik rám, utoljára nyáron írogattam, azóta elsüllyedtem az itthoni teendőkben... Időnként azért olvasgatom a topikot, de írni nem nagyon volt energiám, most elhatároztam, hogy ezen változtatok. Szóval, visszacsatlakoznék, ha lehet Kép

A fenti vitához inkább nem szólnék hozzá... Kép

Panni lányom már 10 és fél hónapos, nagyszerű, vidám, nyugodt kiscsaj. Jól eszik, sokat alszik, imád fürdeni és szövegelni. 9 kiló, 76 cm, még nem megy, de a szája be nem áll, egész nap van mondani valója. Egyelőre ennyi, teszek fel egy karácsonyi képet.


Kép

Ági

KépKép
fanka
 
 


Fanka
Panni tündéri és nagyon csinos


Brigó
elég egyszerű a válasz miért nem a régi a topik,régebben jobban odafigyeltünk egymásra,nem is volt ilyen vita mindenki elmondta a véleményét,de nem támadott le senki senkit,mindenki elfogadta a másikat olyannak amilyen,ha nyuszi nyuszinak,ha nagyszájú annak.Elég jól megférünk és szerintem az új tagokat is szívesen láttuk,persze bekellett illeszkedni kinek sikerült kinek nem.Sokan elmaradtak tőlünk időhiány miatt.
Nem akarom felhánytorgatni a "múltat",afféromra gondolok,mert nem szeretném tényleg bántani topiktársamat.Én úgy gondolom több mint egy éve megy már a topik,de az utóbbi időben kezdtek durvulni a dolgok.De tulajdonképpen nem értem miért is kéne ezt nekem annyira magyaráznom,hisz szerintem ezt mindenki látja,tudja,hanem vak.
reméem kielégítő volt a válaszKép
Egyébként Csilla még szebben leírta,szebben tud fogalmazni

Timurr
Vendég
 


Timurr
Köszi, aranyos vagy! Maja is nagyon huncut nagylány lett.

Van egy kérdésem, talán tudtok segíteni. Márciusban el szeretnénk utazni valahova egy baráti házaspárral, akiknek még nincs babájuk. Olyan város volna jó, ami viszonylag nyugis, de azért van látnivaló is, és nincs nagyon messze Budapesttől. Van ötletetek?

Delfinke
Nagyon sajnálom, hogy műteni kell a kezed, bátorságot és mielőbbi javulást kívánok! Mástéma: mi is hordtuk Panni 3 hónapig egy Dévényes gyógytornászhoz, átérzem a helyzeted, nagyon megviseli ez az anyai szívet! De minden apró javulásnak úúúgy lehet örülni! Mi már nagyjából helyrejöttnk, majd akkor kell újra vinni, ha tipegni kezd. Marci egyébként nagyon szép kisfiú szerintem, olyan okos szeme van!

KépKép
fanka
 
 


Skinga!
Nem ide tartozom, de régóta olvaslak titeket is. Bevállalom, hogy pofátlannak fogsz tartani, amiért betolakodtam ide (bár szerintem ennek a topiknak már mindegy...), de ne haragudj, nem állom meg szó nélkül...
A jó ég áldjon meg, mire számítottál azután, hogy - bár nem csúnya szavakkal -, gátlástalanul lehordod valakinek a munkáját! Gondolj bele, Te mit éreznél a helyében, ha valamit csinálsz, és ezt írja valaki róla! Hogy miatta hal meg a babanet, pedig nem is jó. Nem tetszhet minden mindenkinek, de...
Megérdemelnél egy kis hideg vizet a nyakad közé! (Ugye, ebben a mondatban sincs bántó szó, ha külön olvasod, de így egybe olvasva!)

Üdv.
Egy betolakodó.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Fanka!
Köszöni Marci a bókót!
Kép
Nektek miért kellett járni tornára?
Engem is csak az vigasztal amikor sírni látom, hogy ez segít neki!De remélem hamarosan rendbe jön és elfelejti ezt az egészet!Bár ő alapvetően is egy nyugodt, kiegyensúlyozott mosolygós kis kopé!
Kép
Nagyon édes Panni,az a hajszerkezet fantasztikus!

Ildi

delfinke
 
 


Nem tudom, nem értem. Se Kingát, se Réka kirohanását. Nekem mind a két oldal reakciója kissé túlzottnak tűnik. De lehet, hogy azért, mert én már csak ilyen "se hús, se hal" ember vagyok, meg általában a kompromisszumot és a békés egymás mellett élést szeretem. Kinga: én reagáltam elsőnek a hsz-ra, tehát tudod, hogy mit gondolok. Valaki, akit megismertünk, megszerettünk itt a babaneten, belevágott egy hatalmas vállalkozásba. Szerintem a legkevesebb, hogy drukkolunk neki, és ha tudunk segítünk. Szerintem kicsit hamar nyilvánítottál véleményt, és valóban nem a legszebb módon. Réka: de, azért ekkora ügyet nem kellett volna belőle csinálni szerintem. Tudom, hogy te ilyen "ami a szívemen a számon" csajszi vagy (bevallom, kicsit irigyellek is miatta), de sajnos az ilyen heves támadással sehova sem jutunk, legfeljebb mindenki jól kiordibálja magát (aminek persze megvan a maga feszültséglevezető haszna). Viszont könnyen maradhat tüske vagy rossz érzés olyanokban is, akiknek egyáltalán nem szántad.

Na uff. Remélem, senki nem veszi okoskodásnak, csak gondoltam, elmondom.
Ja, és Csillával én is messzemenőkig egyetértek.

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Delfinke,
Panni 7 hónaposan sem nagyon fordult hasról a hátára és egyébként is utált hason feküdni. A gyerekorvosunk szerint "lustácska", de én ezt másként láttam, ezért egy másik orvos javaslatára elmentünk a tornára. Itt megállapították, hogy vszlg "elfeküdte magát még magzat korában, túl sokáig volt ugyanabban a pózban, így az egyik oldalán nagyon kötöttek az izmai. Ezt maszírozták neki. Mondanom sem kell, az első alkalmakat végigbőgtem vele - pedig tudtam, hogy a javára válik. Szóval le a kalappal előtted! Melyik Petőbe jártok? Mi a Villányi útnál lakunk a 11. ker-ben, nem messze van tőlünk egy intézetük.


Na, megyek altatni, sziasztok

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Most nincs sok időm visszaolvasgatni titeket,remélem mindenki jól van.
Teszek fel pár képet a kislányomról,Viktória Liliről.
Õ 27-én lesz 10 hónapos,csütörtökön méri meg a védőnő,múlt hónapban 7850 gr és 73 cm volt,két fogacska büszke tulajdonosaKép
Jan.2-a óta feláll,9-étől pedig egyedül ül.
De most jöjjenek azok a képek,sziasztok:Erika
KépKépKépKépKépKépKépKépKép

cseriviola
 
 


Szia Erika
Nagyon szép a kislányod!!! Azok a szemek! Látom Nálatok is dívik a szobahinta. PAnni lányom is imádja, mikor hintázni szeretne, mutogat felé és mondja: "ta-ta". Melyik nevén szólítjátok a leányzót?

Nebula
Teljesen egyetértek veled, bár tényleg nincs semmi közöm a témához, így inkább eldugulok Kép

KépKép
fanka
 
 


Szia Fanka!

Köszi a dícséretet.
Mindkét nevén szoktuk szólítani,de van neki egy beceneve is"Csöcsibaba",mert imád cicizniKép

Csajok!
Ne veszekedjetek már,lapozzunk!

Szia:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Timurr!
Kösz a választ!
Én nem igazán láttam ilyen érdekfeszüléseket, mert csak januártól olvasom megint ezt a topicot (illetve a régi hozzászólásokat is nézem,most járok november elejénél), de ezek szerint voltak. Egy-kettőre régebbről emlékszem, és mintha abban is szerepet játszott volna Réka. Mindegy, nem is ez a lényeg, de szerintem nem volt joga így fellépni Kinga ellen. Itt egyes egyedül Connienak lehetett volna Kinga véleményére válasz, de gondolom ő nem ilyen stílusban tette volna meg. Ennyi.

Cseriviola!
Aranyos a kislányod!!! Az a kép nagyon jó, ahol brokkolit (vagy spenótot, vagy nemtommit) kapott, és úgy néz felfelé, hogy jesszus, mit adtak ezek nekem enni????!!!!

Gabuska!
Ahogy írtad, nem ide tartozol....

Fanka!
Én Egert vagy környékét tudom ajánlani. Sok a látnivaló, lehet jókat eszegetni, iszogatni, közel a Mátra, Bükk, stb, stb.
Nagyon édi a kiscsajszi a képen! És már a haját is össze lehet fogni!!! Birokra kelhet Timurr Majájával.

Ildi!
Örülök, hogy erre jársz!Kép Akkor itt is tartsuk a kapcsolatot. Kép

Jó éjt csajok!
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Nah most utoljára,hogy végre minden le legyen zárva,és mindenki nyugodtan tudjon tovább beszélgetni.
ELöször is elnézést kérek azoktol,akik mint mindig csak gyanutlanul idejöttek,és a balhéba csöppentek.
Másodszor én nem akartam sem balhét,sem vitát,sem hasonlokat,amik itt történtek.
Egyszerüen nem értem,hogy miért kell ekkora kirohanást csinálni 1 megjegyzés miatt?
Mégegyszer hangsulyozom,hogy nem akartam senkit megbántani,és senki munkáját kritizálni.
Tény és valo,nem a babanet halt meg(részemröl ez egy kicsit tulzás volt)hanem a topik forgalma csappant meg,mert a nagy rész elment.
Harmadszor,még mindig nem értem,hogy miért kellene nekem hidegzuhany a nyakamba,amikor én ugy érzem korrekt modon válaszoltam minden lecseszésre.
Szándékosan nem személyeskedek,nehogy valakit megint megbántsak.
Negyedszer,Villes felsorolása ugy érzem igazságtalan,mert a többi hosszu szeméélyekhez is szolo hsz-mat,és a Bazsirol feltett képeimet nem sorolta bele,csak azokat a reagálásokat,é,s irásokat,amik mindezek végén történtek.
Az tény és valo,hogy létrehoztam egy másik topicot az ugyanebben a felsorolásban levö inditoszöveggel,ez azota is müködik,és nagyon jol elbeszélgetünk páran.
Ide olvasgatni jártam leginkább,mert idönként találtam 1-2 használható ötletet.
Mindezt azért irom,mert magamon is meglepödtem,hogy mennyire tulreagáltam a dolgot,nem kellett volna jo szokásomhoz hiven ide irni,vagy nem kellett volna az elsö lecseszésre reagálni,de sajna megtettem.
Én kezdtem,hát én mondom ki a végét,és szeretném inteligens modon lezárni a "vitát" azzal,hogy elnézést mindenkitöl,akit esetleg megbántottam.Meghunyászkodtam,igen,mert EZT NEM AKARTAM,és ha más nem teszi,akkor én teszem meg az elsö lépést,és pont.
S ha ezek után valakinek nem tetszik továbbra sem a képem,vagy én magam,akkor inkább irjon privát üzenetben,vagy a profilomban lévö e-mail cimre,ne a közösbe,hogy a többiek nyugodtan társalogjanak.
Ugyis mindenki látja már,hogy én jöttem ki a vitábol vesztesnek,csak 1-2 embernek adatik meg,hogy szokimondo legyen,és a közösség elfogadja az összes hibájával együtt.
Igen Kinga vagyok,33 éves,probálok ehhez méltoan viselkedni(többnyire sikerül),3 gyermek édesanyja,és iszonyatosan kinosan érzem magam,amiért belesüllyedtem egy ilyen vitába.

Sziasztok,és még1szer bocs.

Kinga
skinga
 
 


Brigo
Sok sikert a karfiolhozKép

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Brigó
a kislányom éppen spenótot eszik a képen amit nagyon szeret,csak pont szóltam hozzá és azért nézett rámKép)

Kinga
örülök,hogy végre lezártad a témát és szerintem is a legjobb a békesség.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Kinga!

Na, nekem el ne tűnj innen! Ugyanolyan jogod van itt lenni, mint bárki másnak!!!Kép Így honnan tudom majd, hogy mi a helyzet a gyerkőcökkel meg veled???? A kutyafáját!!!!!!!!!!

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó
Köszi a tippet, Eger tényleg jó ötlet! Panni haja nem olyan hosszú ám, ez csak amolyan ünnepi "lófarok", karácsonykor volt így, mégse legyen olyan hétköznapi Kép

Most, hogy közeleg a gyerkőc szülinapja, sokat gondolkodom, milyen tortát süssek majd neki. Találtam a neten itt-ott recepteket, de vevő vagyok bármilyen ötletre. Ha találtok valamit, megosztjátok velem?
Egyébként nem tudom más hogy van ezzel, én sokszor szenvedek, hogyan tegyem kicsit változatossá Panni étrendjét. Szerencsém van, mindent megeszik, amit adok neki. No, a múltkor kipróbáltam a kölest, hogy ne legyen olyan egyhangú az uzsija. Egy adag kölest háromszoros mennyiségű vízben puhára főztem, majd összekevertem átturmixolt öszibarackkal (fagyasztott). Nagyon nagyon ízlett neki. Ezt csak úgy leírtam, hátha valaki hasznát veszi Kép

Asszem elteszem magam holnapra, jó éjt mindenkinek

KépKép
fanka
 
 


Brigo
nem megyek ugy döntöttem,mert én szerettem ezt a topicot,és vannak még aranyos kismamák.
Nem is értem hogy süllyedhettem ennyire le,hogy ide fajult a dolog.Pffffffff....
Nem ismerek magamra.Nah mindegy.Téma már zárvaKép
Lépjünk tovább!!!

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Csöcsibaba édesKép

Brigó
mint te is mindenki megteheti hogy ír ide is oda is,vagy csak ide vagy csak oda,nincs ebbe semmi extra ,van ami jobb ott van ami itt,itt a múlt,a gyökerek.Ha visszaolvasol tavaly ilyenkor ilyen vita elképzelhetetlen lett volna,na de ez a múltidő.Jelen van ez van,kész,mindeki tanult belőle.
pont,pont vesszőcske,mindenki túl lép rajta főleg akit érintKépés ez agy helyes

jó cakkát

Timurr
Vendég
 


Brigó,
Én itt olvasgatok, olvasgatok, de nem nagyon tudom, mit írhatnék.Kép Sztem mindenkinek szive joga, hogy ott fórumozzon (írjon vagy csak olvasson), ahol akar, ezt nem kérhetjük számon a másikon. Bennem fel sem merült soha, hogy választani kellene a babanet és babafalva között, mert aki az egyikre ír, nem írhat a másikra.Kép Különösebben nem vágott a földhöz, hogy Kingának nem tetszik a babafalva, hiszen nem is tetszhet mindenkinek.

Én biztos, hogy nem fogok már ide írni többet - nem azért mert konkurenciaKép - csak ezek után nincs sok kedvem hozzá. Egy jó topicot nem az url és a háttérszín tesz, hanem az emberek.

És köszönöm szépen mindenkinek, aki kiállt a babafalva mellett és mellettem, nagyon kedvesek vagytok, igazán jól esett.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok

Csajok aki ugy gondolta igazam van koszonom szepen aki nem annak isKép

Brigo
Ugy erzem eleg regota forumozunk "egyutt", es Conniet is igy szinte forumbaratnomnek tartom remelem o isKép, ezert batorkodtam leirni amit leirtam, en nem az o oldaluk mellett kardoskodtam hanem kialltam egy olyan dolog mellett, emberek mellett amit kicsit magamenak is erzek ennyi.
SKinga reszemrol befejezve en barmit is mondok, nem azert, hogy barkit is megbantsak.
Joccaka
Reka


Kép
vaktyuk
 
 


Sziasztok!

Teljesen egyetértek Nebulával és Brigó Timurrnak intézett mondataival is az ügyről.
És részemről is téma lezárva.

Timurr: "Elég jól megférünk és szerintem az új tagokat is szívesen láttuk,persze bekellett illeszkedni kinek sikerült kinek nem."
Csak egy kérdés: Akinek nem sikerült, szerinted miért nem sikerült?

"Sokan elmaradtak tőlünk időhiány miatt."
És ők, illetve nagy többségük a januári topikba írogat most....

Fanka: Szia Kép Szeged is nyugis város, van látnivaló Kép Közel van Ópusztaszer is pl.
Nyáron tele van fesztiválokkal, sörfesztiválok sora (legalább 3 szokott lenni), bor-, grillfesztivál, kutyafüle.

Brigó: Mondtam már, hogy a férjem Egerben született? Anyukája odavalósi. Egy vagon rokon van Egerben. Anyósomék 7-en vannak testvérek. Ha nyáron arrafelé járunk, találkozhatnánk majd Kép

Bea

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Kedves Kinga!

Bár a vita lezárva,mivel megszólítottál szeretnék még válaszolni utoljára,ha megengeded.
A kiemelt részek nem voltak véletlenek részemről.Szerettem volna egyrészt azokat emlékeztetni,akik csak ezt az egy mondatot látták tőled babafalváról,mert valóban ezt olvasva semmi nincs benne,csak egy vélemény,viszont elgondolkodtatott h miért van az,hogy akárhányszor megjelensz,kavarodás tör ki a topikban.Szerettem volna megmutatni,h nem először búcsúzkodol.(ma kiderült h nem is utoljára),minden búcsúzásod után könyörögnek a többiek,h jaj el ne menj,jaj el ne menj és aztán maradsz is.Gondolkodtam mi értelme lehet ennek?Nézd vissza minimum 3x eljátszódott ez a jelenet ugyanerre a sémára.
Szerintem nem csak másokat kéne hibáztatni,valamiért neked ez lelki igény?,én nem tudom,igazából nem is érdekel,mert nem nekem kell ezt megoldanom.Kicsit játszmának tűnik ,de ez sem az én dolgom.Pl ha jól működik a "kirekesztettek",akkor miért fájt neked,h a tavaszi topik idézlek:kihalt?Amikor kérdeztek karácsony körül a többiek a harisnyás kirohanás után,h miért nem írsz magatokról?nem emlékszem,h válaszoltál volna.Szóval ha aktív tagja lettél volna a topiknak,megérteném ezt a kitörést,de így nem nagyon tudom hova tenni.A harisnyás kérdésedre is kaptál más topikban választ,de úgy tűnik nem ez volt a lényeg,mert utána még jöttél szemrehányást tenni a tavasziba.Minek?A választ máshol megkaptad,akkor minek kellett belerúgni a tavasziakba?Biztos nem érted mit akarok ezzel,így be is fejezem.
Ezt is csak azért írtam,h megmagyarázzam miért emeltem ki pont azokat a részeket,amiket kiemeltem.
Egyébként nem jöttél ki vesztesen a vitából,nézd meg a reakciókat.
Üdv
Virág
villes
 
 


Bea
most akkor álljunk meg egy szóra,pont Te támadsz valamilyen szinten?Nem szeretnék lemenni mostmár tényleg erre a szintre,de nagyon közel állok hozzá,hogy kurvára irgum-burgum.Aszonodod nem volt konfliktus(?) ki volt az aki bizonyos szakma képviselőit le külön állatfajozta,holott a topikba is van olyan kismama akinek az a munkája és nagyon rosszul esett,aztán ki volt az aki úgy megsértődött bizonyos dolgon bizonyos emberen ,hogy fél topik msnen vigasztalt,hogy ne izélj már.Remélem emlékszel,bár néha úgy tűnik nem.Kép
Azért válaszolok,ha már ilyen szépen kérsz:
"Timurr: "Elég jól megférünk és szerintem az új tagokat is szívesen láttuk,persze bekellett illeszkedni kinek sikerült kinek nem."
Csak egy kérdés: Akinek nem sikerült, szerinted miért nem sikerült? "
Biztos azért mert nem úgy viselkedik,ahogy kellene.Nem fogom megmagyarázni,hisz ezért is kerekedett ez a vita.

"Sokan elmaradtak tőlünk időhiány miatt."
És ők, illetve nagy többségük a januári topikba írogat most.... Így van és akkor?Ez tény.

Joga itt mindenkinek mindenhez van,szabad fórum,hadd mondja má el mindenki a véleményét,én is tanultam belőle,csalódtam nem titok,de nem is érdekel mostmár,végülis mit vártam.
Biztos az én memóriám rossz,de talán ezen kivül egy konfliktusról tudok amibe Réka is benne volt,azt már lezártuk azt sem hánytorgatom fel,pedig annyira csináljátok itt a feszültsséget.Nekem talán a legrosszabb most ,mert ez már tényleg durva,itt sohasem lesz már semmi a régi,távozom.

Timurr aki most könnyeivel küszködik és ez volt az uccsó hsze a 2005 tavaszi topikba
Vendég
 


Na jól van, én ezt befejeztem. Ha valakinek mondanivalója van számomra, levélben, vagy máshol megtalál.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Olyan rossz hogy ez lett ebből a topikból. Ebből amelyik Jusztinak a kezdőlapja volt, amelyiket reggel kókadtan már nézegetett , amelyik terhességének végétől végigkísért.. ahol kezdetektől befogadták, pedig sokáig csak olvasta ezeket a kedves embereket, talán 2 hónap is eltelt mire mert írni... de nem csalódott, nyílt szívű, kedves emberek szinte átölelték, úgy fogadták. Mivel egyedül volt otthon nagyon jó volt a társaság , hiszen a hova tartozás érzése felerősödött benne és sokat tanult is a szinte barátnőivé avanzsált kismamáktól.. Mikor megszületett a Boldikája első este izgatottan kérdezgette a férjét : na feltetted a babanetre a képeket? Mit írtak a lányok? Ennyire fontos neki a társaság. Érdekelték a kedves emberek kedves kisbabái és a rózsaszín-kék oldalak .
Teltek a hónapok és kevés olyan nap volt mikor ne olvasott volna imádott oldalába a 2005 tavaszi kisbabákba.. gyönyörködött a babákban és szívta magába a hozzászólásokat együtt izgult a kórházban lévő kis betegünkért és a többi beteg babáért és kétségbeesetten várt vigasztálást mikor Boldikája lázas volt ...sok sok gyógypusziktól meg is gyógyult a kis betege...egyszóval tartozott valahova. Most is tartozik félreértés ne essék , csak a háttérszín más, és más a neve az oldalnak de ide is tartozna még... Vérzik a szivem lányok. Nem lehetne úgy mint rég? Hiányoztok itt is. Nem lehetne menni és maradni is ? Úgy mint régen?

Juszti

Kép
juszti75
 
 


lányok!
Miért kellett ilyen szintre lesüllyedni egy ilyen baromság miatt?!Ne legyen már vita!

Én akkor is maradok itt, és vagyok Babafalván is(tőlem nem lehet szabadulni)!
Ha egyedül maradok itt, akkor majd beszélgetek magammal!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Én is maradok és maradjatok ti is és legyen minden a régi. Ámen

Kép
juszti75
 
 


A mit látogassunk meg témához.
Ha ismerősök jönnek, általában Szentendrére viszem őket. Persze nekem az nagyon fontos, hogy Pestről gyorsan odaérjek. A legutóbb is nagyon sikeres voltam. Leültünk az első teraszos vendéglőben és az egész napot ott röhigcséltük el, bámulva az embereket. Persze akkor 35 fok volt, amire most tényleg nosztalgiázva gondolok.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!!!!

Itt tiprodok 2 napja, hogy írjak, ne írjak????
Szomorú, hogy egy rosszul fogalmazott mondat idefajultKép
Az illető elnézést kért kúlturáltan szerintem idáig rendben is van a dolog!!!!
DEEEE!!! jött egy indulattól átfűtött válasz rá, aki ráadásul nem is az érintett volt. Mondjátok, hogy ő ilyen, ami a szívén az a száján, kérdem én, joga van azért így írni???? Voltak félreértések és megnem értések az elmúlt hónapokban, átsiklottunk felette, egyesek estleg el is felejtették már a történteket, de a probléma itt attól még megvan.Írtátok, hogy jó tartozni egy közösséghez, jó megbeszélni dolgokat, de igazán csak akkor jó, ha figyelnek is rád!!!! Jó volt itt lenni, hisz itt izgultunk EGYMÁSÉRT, szurkoltunk EGYMÁSNAK, de ez mintha elmúlt volnaKép Lehet ez a fásultságtól, a kialvatlan éjszakáktól, betegségekből adódó aggódásból és magánéleti okokból. De egy kis odafigyeléssel, jó szándékkal ez elkerülhető lenne.Az idők folyamán rájöttem, hogy nem reagálhatunk mindenkinek egyformán, hisz időnk , erőnk véges ezért megsértődni , haragudni nem ildomos, de.... , és én akkor itt és most ezt a témát befejeztem, remélem senkit nem sértettem meg. Próbáljunk, próbáljanak az itt maradtak , segítőleg, és támogatolag lenni egymás iránt, BESZÉLGESSÜNK!!!!!!
sziasztok, Zsuzsa
zsuba31
 
 


Sziasztok!
Fanka
Irigyellek a kislányod miatt,mert olvasom,hogy sokat alszik.KépNa hát ez az én drága Bazsimrol nem igazán mondhato el,éjszaka többször is kel,és van idönként olyan is,hogy ö ugy gondolja:marhára kialudta magát,és 1-2 ora(éjjel!)körül feláll az ágyban,és azt mondja hello.KépHát akkor 1 ora nyüglödés,és nagy nehezen visszaalszik.Általában közöttünk.Kép
Amugy naggyon édi kiscsaj a kislányod!!!KépKép
Delfinke
Én is sajnálom a kezedetKép,minden rendben lesz meglátod.
Balázzsal nekünk jövö honap elején kell a Heim Pálba kontrollra ,mert van egy pici sönt(lyuk)a szivecskéjén.Majd akkor derül ki,hogy kell-e müteni,vagy nem.Nagyon izgulok miatta.Kép
Miért kell a kisfiadat gyogytornára hordani?(ha kérdezhetem)Ugyanazért,mint Fankáéknak?
Erika
Fuu nagyon aranyos a kislányod.Látom szereti a spenotot,Bazsi is imádja!KépCsöcsibabaKépKép
Lorca
Szentendre szép hely nagyon,én is szeretem.
Az e-mailre hamarosan válaszolok,ahogy az idöm engedi,egyenlöre csak ide volt idöm irni!
Egyébként köszi mindent,jol esett minden szo!De tényleg!Kép


Kinga

Kinga
skinga
 
 


Fanka
Tortarecept picuroknak(innen loptam a babanetrölKép)




Sokáig eláll biztos siker elkészítési idő: 2 óra.
18 szelethez:
2 üveg meggybefőtt, kb. 700 ml töltőtömeg összesen), vagy 1 kg friss meggy.
1 dl tejszín, 1 ek. csokoládéforgács, citromfűlevélkék
A tésztához: 100 g étcsokoládé, 200 g finomliszt, 1/2 tasak sütőpor 6 g, 150 g lágy vaj/margarin, 140 g cukor, 1 tasak vaníliás cukor 10 g, 1 csipet só, 3 tojás, 5 ek. tej
Az öntethez: 100 g lágy vaj/margarin, 120 g cukor, 1 tsak vaníliás cukor (10 g), 500 g félzsíros tehéntúró, 2 dl tejföl (20%-os), 3 tojás, 1 cirom reszelt héja, 1 tasak vaníliás pudingpor.

1. A meggybefőttet leszűrjük, alaposan lecsepegtetjük - ha friss meggyből készítjük azt megmossuk és kimagozzuk. Egy 28 - 30 cm átmérőjű kapcsos toraform alját és oldalát kibéleljük sütőpapírral.
2. A tésztához a csokoládét apróra felkockázzuk, ne legyen túl törmelékes, mert sülés közben elolvad, és megfesti a tésztát!. Összekeverjük a lisztet a sütőporral. A vajat/margarint habosra keverjük a cukorral, a vaníliás cukorral és a sóval. Egyenként beledolgozzuk a tujásokat, majd több részletben a tejjel váltakozva a sütőporos lisztet, végül a csokoládét, és a tortaformába simítjuk. A sütőt előmelegítjük 180 fokra.
3. Az öntethez a vajat/margarint habosra keverjük a cukorral és a vaníliás cukorral. A túróhoz adjuk a tejfölt, botmixerrel finom, egynemű péppé turmixoljuk (így a túrót nem kell áttörni). Egyenként belekeverjük a tojásokat, aztán a reszelt citromhéjat. 3-4 kanállal kiveszünk belőle, egyenletesen elkeverjük a pudingporral, majd a krém egészéhez adjuk, amelyet több részletben összedolgozunk a vajjal/margarinnal, végül a csokoládés massza tetejére öntjük-simítjuk.
4. Tetejét sűrűn megszórjuk a meggyszemekkel, és középső bordamagasságra állított rácson 1 1/4-1 1/2 órán át sütjük (tűpróba) - ha nagyon pirulna a teteje, alufóliával letakarjuk, de át kell sülnie! Kivesszük a sütőből, és a formában hagyjuk teljesen kihűlni - a magasra sült torta hűlés közben jócskán összeesik, ez a természete!
5. Tálaláskor leemeljük a tortáról a karikát, lehántjuk róla a sütőpapírt, aztán két tortalapáttal csinos deszkára vagy lapos tálra emeljük-csúsztatjuk. A tejszínt kemény habbá verjük, sima csőrbetéttel ellátott habzsákba szedjük és halmocskákat nyomunk belőle a torta tetejére-közepére. Megszórjuk csokoládéforgáccsal, és citromfűlevélkével vidámítva kínáljuk.

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Fanka
Egy kis változatosság kaja ügyben:

Kásafőzéshez tejet vagy vizet használunk. Egyéves kor fölött már adható a tehéntej, előtte inkább vízben főzzük vagy ha van sok lefejt anyatej a fagyasztóban, akkor akár abban is! A gabonák közül a gluténmentes gabonák ajánlottak egyéveskor alatt, vagyis a rizs, köles és a kukoricadara. Ezt főként akkor érdemes komolyan venni, ha a szülők valamire allergiásak (nem csak ételre!!!). Egyévesnél idősebb gyerekeknek már bátran használhatunk búzát, árpát, zabot, rozst.
A kása úgy készül, mint a tejbegríz, sőt, a tejbegríz is kása.

Felfőzünk egy adag tejet vagy vizet, és még mielőtt elkezdene forrni, állandó kevergetés mellett belezúdítjuk a gabonapelyhet. A darából kevesebb kell, a pehelyből több, mert kevesebb folyadékot szív be. Annyit adunk hozzá, hogy érezzük, a fakanál már nehezebben mozdul. Ahogy fölforr és ahogy hűl, egyre sűrűbb, szilárdabb lesz. Forrástól számítva pár percig főzzük, folyton kevergetve.A tejbe (vízbe) lehet egy kis cukrot tenni, úgy finomabb. Ha kész a kása, különböző gyümölcsöket lehet apróra vágva, vagy a kicsiknek pépesítve hozzákeverni, esetleg lekvárt, nagyoknak kakóport, fahéjas porcukrot. De gyümivel a legjobb! Kép Melegen lehet vacsora vagy reggeli, ha kihűlt, akkor desszertként is fogyasztható. Pár napig eláll a hűtőben.
Jó étvágyat hozzá!KépKép

Ezt is egy ismitöl kaptamKépKép

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok
Igaz megfogadtam soha tobbet nem irok ide mert teljesen felesleges, de most miert is kellett Timurrnak nekiugrani??
Akik nem tudnak valahova beilleszkedni onmaguknak kosznohetik /en sem megyek el egy katolikus klubba beszelgetni/, az idohianyos anyukakrol akik mas topicot teleirnak ide meg csak a fenykepeket pakoljak fel stb stb,nem ertem miert kell mas szemere hanyni.
En vagyok a kotozkodo, mert a bomlaszto embereket konnyu felismerni alapon hamar megmondom nekik a velemenyem igaz ez gerincesebb mint emailben csamcsogni a masikrol, de azert en vagyok az osszeferhetetlen.
Jegvirag neked igazan nem kellett volna Timurrba belekotni mert egy rossz szava nem volt hozzad csak kiallt egy olyan dolog mellett ami szte is igazsagtalan volt.
Es vegul, hogy kit mi, hogy erint azt ne egy masik ember dontse el, es az ehhez hasonlo okoskodo dumak.
Soha tobbet kifordulos hatunkmogottmegbeszelos babanetes bizonyos emberek, es topicok.


Kép
vaktyuk
 
 


Sziasztok!
Szerintetek van különbség egy újszülött cumisüveg és egy nagyobbaknak való között? Nati kapott három szilikonosat, amikor megszületett. Kb 5 hónapos korában kezdte el őket elég random módon használni, azaz három hónapja. Csak vizet iszik belőle, azt se sokat, úgyhogy nincs sokat használva. Amióta van foga, tépi ezerrel, de mivel ritkán látja, nem túl vészes. Sérülés nincs rajta. Van ezeknek valami lejárati határidejük?

Zsuba,
Örülök, hogy te is erre járszKép Úgy látszik, nem csak a lányod van a netenKép

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!
Hacsak a csomagoláson nem volt feltüntetve szavatossági idö,akkor szerintem nincsen,vagyis akkor kell kidobni,ha elszakad,vagy már annyira szét van nyüve,hogy csunya.
A cumik között annyi különbség van(nem tudom erre gondolsz-e)hogy van teás,van tejes,és van pépes cumi.Mindegyiknek más a lyukméret.Értelemszerüen a teásé a legkisebb,és igy tovább.
Nálatok nem hiszem,hogy cserélni kell,mert ahogy irod alig használjátok.
Hogy birjátok amugy ezt a hülye hideget?Én nagyon nem szeretem,mert fázos vagyok eléggé.
Már jöhetne a tavasz,azt imádom.


KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Szerintem a cumisüveg mindegy, a cumin van a lényeg. Ahogy Kinga is írta, különböző méretek vannak, és ugye a legkisebb kell az újszülöttnek, stb, stb. Cumit lehet magában is venni, és amíg Nati használni fogja az üvegeket, azért addig ki kell tartani. Szerintem ez meg már nem is olyan sok idő. Sőt, érdemes inkább a pohárból ivásra rászoktatni, és így a cumisüvegre sincs szükség.

Juszti!
Szép amit írtál. Kép Kár, hogy ilyen téma kapcsán kellett leírnod Kép

Fanka!
Tortatippem még nincs, de lassan nekem is utána kellene néznem. Szerintem csinálok egy kisebb tortát, amiből Jázi is falatozhat, és veszek egy "felnőtteset" is.

Jégvirág!
Nem, még nem említetted, hogy a párod egri származású. Húúú, anyósék 7 vannak testvérek??? Akkor tényleg van kiket meglátogathatnotok, ha eljöttök. Bár ez nekem sem annyira ismeretlen, anyuék 5 vannak testvérek. Na, akkor ha felkerekedtek Egerbe, szólj.

Kinga!
Köszi a recepteket.

Egyébként aki ad brokkolit a kicsinek, az a szárát is megfőzi, vagy csak a "rózsáját"?

Ildi!
Már most előre szurkolok a műtéthez, mert holnap és valszeg csütörtökön nem tudok jönni.
Ügyes légy, és bátor, és egy kalappal, meg minden.

Ez a nyomorult idő már kikészít. 2 napja nem voltunk kint. MegőőőőrülökKép Mikor lesz már tényleg tavasz? Bár eddig nem vártam, mert akkor már az azt jelenti, hogy Jázmin betöltötte az egy évet, de ettől a hidegtől minden jobb....

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Lorca!
Van bizony, észrevehető, amikor a cumi elkezd tönkremenni, olyan 'nyúlós' lesz picit az anyaga. MOndjuk ekkora igénybevételtől szerintem különösebb baja még nem lehet, de azért én fél évnél nem hagyom többet a használt cumikat, akkor mindenképpen lecserélem.
L
lirian
 
 


Fanka!
Mi a központi Petőbe járunk; a Moszkva tértől 3megállóra van!

Kinga!
Marcinak oxigénhiánya volt és az agyának a mozgásszervi része nem kapott elég oxigént!Ennek hatására az egész agya globálisan sérült; de ez persze nem maradandó és nem olyan szörnyű mint ahogy hangzik.,
Annyiból áll, hogy ő mindent később csinál mint a kortársai!
Kép
De különben egy kiegyensúlyozott, vidám kis kopé!

Brigó!
Köszi a drukkot!

Ildi

delfinke
 
 


Delfinke!

Marci KIegyensulyozott vidam es SZEP!!!!!

BJ
babjag
 
 


Brigó,
A brokkoli nálunk mindenestől megy. Fagyasztottat szokott kapni, mikróban megpárolom és villával szétnyomkodom. Ami túl nagy marad, azt én eszem meg.

A hideget én jól bírom, itthon kb 23-24 fok van és nem dugom ki az orrom Kép A délutáni napsütést nagyon élveztem, egészen beragyogta a lakást.

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: