Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Heléna 106 cm magas és 17 kg. (Aug 25-i).

De szerintem ilyen kis korban nem nagyon számít ki mekkora súlyú, alkati kérdés, és más-más növekedési ciklusúak.

Noémi
fantikbaba
 
 


Sziasztok!

Ildikó,
az én fiam elég jól eszik, de ennek ellenére 95 cm és 12,5 kg. Korábban piszkált vele a gyerekorvos, de mára belátta, hogy ilyen típus (mint az apja), sőt én se voltam valami nagy darab gyerekkoromban. Amúgy szépen arányosan néz ki.

Noémi,
hogy vagytok egyébként? :)

Csirkeszről tud valaki valamit, hamarosan szülnie kell vagy már túl is van rajta???

Dinó,
köszi a választ, közben már döntöttünk, egy V. kerültei oviba sikerül úgy néz ki felvetetni Márkot. Költözés még kérdéses, sok összetevője van.
Az ekcémától ki vagyok..... csak a szteroidos kence tünteti el, de azt nem akarom használni, az összes többi csak ímmel-ámmal használ. Ezeket próbáltuk: Lipobase, Haricar, Babé Omega, Linola Fett és háromféle gyógyszertári kutyulék. A koszmó is mindig visszajön, Babé sampon sem használ. Azért ha valaki tud még okosat, szóljon.

Viola,
Míra nagyon jó kis csajszi! :D

Liv,
csütörtökön megyünk Márkkal Kálmán Attilához, akit ajánlottál, kicsit félek, de jó hogy nem "ismeretlen" orvoshoz viszem.

Megyek, mert Kornél felébredt.

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok :)
Végre felélénkült kissé a topikunk :)

Ildi :)
Az én Marcim (okt. 29-én született) 98 cm és 13,5 kg. Egész nap folyamatosan mondogatja, hogy "Éhes vagyok, főzz valamit" :D , valami elképesztő étvágya van, de nem igazán látszik meg rajta.

Macsek :)
Végre sikerült beadatni a kullancsost, Hanna másnap sokat panaszkodott, hogy fáj a karja, Marci viszont tudomást sem vett róla.
Délután volt az oltás, este adtam nekik lázcsillapítót (én szoktam oltások után megelőzésre is), másnap semmit nem kaptak, de semmi mellékhatás nem volt (Hanna izomfájdalmán túl :? ).

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 

 
 

Helló Lányok!

Vagyok én is, de folyton költözünk a felújítás alatt, és vagy nincs net, vagy nincs rá időm. Pocakcsajszi a helyén, és még eltökélt szándékaim szerint marad is májusig :lol:

Festők végeztek, ma a vill.szerelő szerelvényez, holnapután épül-szépül a konyha. Utána takarítás és hazaköltözés.

Már várom, mert a gyerekeim annyira kreatívak már a tönkretevések terén, hogy már mindenhol mindent tönkretettek. Kezdtük egy sima törölköző tartó falról való letörésével, majd apróbb tárgyak leverésével. Aztán családi ereklye faliszőnyeg letépésével folytatták, míg végül a létező legzsírosabb popsikencével kidekorálták a szobájuk falát. Mindezt persze a befogadóinknál. Festők a kárt helyretették :roll:

Nagypapihoz menekültünk lakni, ott Csengit áramütés érte - bedugta a hajcsatját a konnektorba (szerencsére egy pici seben kívül nem lett más baja). Aztán piros macska nyomdával nagypapi alig 1 éves házának falát kidíszítették, és végül leszedték egy helyen a vakolatot szintén a vadiúj vityillóról.

Kész vagyok tőlük.

Ennyi rólunk, még jövök majd, de már csak otthonról.

MUKK!

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Macsek, majd írd le, mi volt, remélem, ti is elégedettek lesztek vele.

Csirkesz, áramütés: még szerencse, hogy semmi baj nem lett; dekoráció: :lol:

Mi nem a legjobban vagyunk, Gergő náthás, taknyos, nagyon köhög, hőemelkedése van, rossz a kedve, sokat sírdogál, hörghurut is visszajött, éjjel amikor ébred, akkor 2-3 óra visszaaltatni, aztán kb. hajnali 5-től ébren van...

Dávid kb. 100 cm, 15 kg, de már nagyjából 2 éve 15 kg. :)

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Ilgya! :)

Hanna szept. 15-ei. Lemértem most: 98 cm és 15,2 kg jelenleg. Mondjuk ő elég masszív kislány, Nátán ugye több, mint 2 évvel idősebb és 17,5 kg.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ma voltunk pulmonológusnál, gondoltam, gyorsan leírom, miket mondott, hátha másoknak is hasznos lehet.

Ventolin: nem árthat a szívnek! Ugyanis a szív a B2 receptorokkal van kapcsolatban, a Ventolin pedig a B1 receptorokhoz megy, kizárólag a hörgőkhöz, tehát NEM JUTHAT EL a szívhez.

Flixotide: ha hónapokig, sőt, egy-két évig kapja reggel, este - szinten tartásra, megelőzésre - egy gyerek, az még mindig kevesebb (!) szteroid, mint ha annyira befullad, hogy egy db Rectodelt kúpot kelljen adni neki. (Ráadásul a Flixotide csak a hörgőkbe jut, a Rectodelt pedig máshova is felszívódik.)

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés rólunk:

Március 19-én megszületett Luca, 2950 grammal és 53 centisen. Gyönyörű szép, sima szülésem volt, és újra csak áldani tudom a Szent Imrés csapatot és a körülményeket! A gyermekágyas 3 nap is nagyon jól telt, és mivel ezúttal semmi gubanc nem történt velünk, 22. óta itthon élvezzük apa és Zsombi társaságát. :):):)

A kiscsaj nagyon jó étvágyú, nekem van jó sok tejem, úgyhogy Manólány másfél hét alatt már több mint fél kilót felszedett magára :). (azért még mindig kicsit lötyög rajta a bőr :):)) Viszonylag jól telnek az éjszakáink is, inkább a nappalok a megeröltetőbbek: folyamatos őrségben állunk a pici mellett, hogy hárítani tudjuk a Nagy akaratlanul is kicsit erősre sikerülő szeretetnyilvánításainak erejét :).

Fotókat a következő oldalon láthattok a kölkökről: http://www.flickr.com/photos/24862215@N06/

Hát, rólunk most ennyit. Olvaslak ám Titeket rendületlenül :)

Közben azt is láttam, hogy Magika kislánya is megszületett április 1-jén, és Tcis is mára van kiírva, nem tudom, ő hogy áll...

Ja, és Zsombi 96 centi és 12 kiló, de a képeken látható, hogy nem vékonyka :)

Sziasztok

Erika

Kép


Kép
zsombi
 
 


Tcis kisfia is megszületett március 31-én!!!

Erika

Kép


Kép
zsombi
 
 


Erika, gratulálok, minden szépet, jót kívánok neked és a családodnak!
És Maginak, Tcisnek is ugyanezt, hátha olvassák.

Kép

Kép
liv
 
 


Liv,
Sajnálom, hogy Gergő már megint beteg, remélem Ti is hamarosan elhagyjátok ezt a fulladós korszakot!!!
Remélem pulmonológus megynyugtatott a gyógyszerekkel kapcsolatban! Csak a pontosság kedvéért a Ventolin a béta 2 receptorokat izgatja, régebben írtam erről a kis összefoglalómban.
Dávid még mindig jól viszonyul a tesóhoz?

Csirkesz,
jó hogy nem lett semmi baj az áramütésből!

Macsek,
végül melyik V. ker-i oviba mentek? Sajnos nincsen ötletem a koszmóval kapcsolatban, mi szerencsére megúsztuk.

Kata,
hogy vagytok?

Ilgya,
Bernát 99 cm és 15 kg.

Végül minden újdonsült anyucinak gratulálok az újabb csöppségekhez! :D

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Erika :)
Nagyon-nagy gratula nektek, örülök a jó híreknek.
Megnéztem a képeket, tünemény kis nőci :) és végre Zsombit is látom, már jó rég tettél fel képet. Olyan édes pofija van, és azt figyeltem, hogy szinte mindegyik képen összeszorítja a száját :)

Magika és Tcis:) nektek is gratulálok, majd gyertek mesélni!

Liv :) sajnálom az újabb betegséget, de csak jön már a tavasz-nyár, ami a hörghurut nagy ellensége.

Csirkesz:)
Áramütés elég rosszul hangzik. A többi rosszaság meg nagyon jól, de csak azért, mert nem az enyémek csinálták. meg is mutattam gyorsan a férjemnek a hozzászólásod, mert épp előtte nap jelezte, hogy anyósom szólt, hogy húsvétkor tönkrement a kenyérpirítója, amit 1 héttel előtte vett, ugyanis valaki beledobott valami beazonosíthatatlan műanyag tárgyat ami annyira megolvadt, hogy nem lehet lenyomni a kart.

Most csak ennyi és egy nagy MUKK, mert már dolgozom, Milán szokogatja a bölcsit (mármint a családi napközit).

Ja, Ilgyának. Bálint extrém, hozzá ne mérj, ő aug 18-i, és 110 cm és 18-19 kiló.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Erika, Tcic, Magika
Gratulálok :D :D

Csirkesz
Áramütés, egyszer Gergőnek is volt, de nem lett semmi baja szerencsére.
Hogy bírod így a vége felé?meg van már a végleges név?
nem semmi a gyerkőcök tevékenysége :lol: :lol:

Mi is jól vagyunk, meló ezerrel, gyerkőcök szerencsére imádják az ovit...

Ja, az enyémek zabagépek, egész nap esznek, Gergő már elhagyta a 20 kilót, Gellike a 16-ot.

pusz

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok :)

Erika, Magi, Tcis :)
Szívből gratulálok Nektek, minden elképzelhető jót kívánok :)

Dino :)
Köszi az érdeklődést, most éppen jól vagyunk (ebben a pillanatban).
Kb. 1 hónapja, amikor bejöttek az első melegebb napok, egyből kicsapták Marciékat aludni a teraszra, hát 2 nap sem kellett hozzá, totál benáthásodott, meg elkezdett csúnyán, hurutosan köhögni. Akkor hétvégén levittük Anyuékhoz Sümegre, gondoltuk, hogy 1 hétig, ha lent lesz, annyi idő alatt jól kikúrálódik, mielőtt még be is lázasodna. Ez így is lett, mire mentünk érte következő hét pénteken, már semmi baja nem volt.
Erre szombat este Hanna lázasodott be, vasárnap őt vittem ügyeletre, tüszős mandulagyulladása lett. Akkor meg ő maradt lent egy hetet.

Aztán utána héten, mikor Marcit vittem megint bölcsibe, akkor összevont csoportok voltak, annyi volt a beteg gyerek. Pont ez a náthás, lázas, köhögős kór tizedelte ott a kölkeceket. Szerencsére mi ezt a Sümegezéssel megúsztuk, még időben "rántottuk ki" őt a bölcsiből.

Most jut eszembe, nálunk meg holnap a BKV-sztrájk miatt bölcsiszünet lesz (illetve egészen pontosan annyit mondott a bölcsisnéni, hogy összevont csoportok lennének, mert sokan nem tudnának bemenni, de nagyon azt próbálta sugallni, hogy ne vigyük a gyerekeket). Van valakinél hasonló? Még szerencse, hogy anyóspajtást ide tudtuk ugrasztani, aki itthon lesz Marcival.

Most lépek, pusz mindenkinek,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok!

Tcis, Erika, Magika!

Gratula az új topikbébikhez. Kezdünk jó sokan lenni:)

Anyamanya:)

A sztori olyan ismerős, bár sajna nálunk az itthon tartás sem javít a helyzeten. Az első köhécseléstől adok Kornélnak Stodalt, ami legrosszabb esetben is a romlást megakadályozza. Nálunk a drága óvónénikkel+ dajkák, volt komoly vitám, mivel ugye arra sétáltam minap Sáralillával, és láttam mibe hozták ki a fiamat. Egy nyári vékony gatya és vékony benti pulcsi volt az összeállítás, kabát persze sehol ugyebár. Felmet a pumpám, és délután nagyon erélyesen rájuk szóltam, hogy ha kikészítem a gyerek kinti ruháját, akkor legyenek szívesek ne bírálják felül, hogy mi a túl vastag. Azóta szerintem rettegnek, hogy újra megyek, és talán beöltöztetik Kornélt. Persze mindezt azután, hogy első nap mentünk betegség után.

Egyébként nálunk is öszevont csopi van( ma reggel láttuk) bár mondjuk nem nagyon értem, mert általában az óvónők és a gyerekek is környékbeliek. A férjem szerint a kölkecek millióan voltak már reggel is, szóval szerintem indokolatlan összevonni, plusz jó lett volna, ha mondjuk szólnak előre.

Tesószeretgetés:
Nálunk ( egyelőre mázli faktor) Kornélra pár percre akár rá is lehet bízni Sára Liilát amíg kimegyek valaamiért, max a kezét fogja, és óvatosan simizi, ha meg berakom a járókába, akkor nem zargatja, főleg, ha anyája vele játszik.

Vera

hvera
 
 


Sziasztok :)

Vera :)
Nekem meg az a "szólogatós" dolog ismerős, Hanna nagycsopis volt, amikor 2 hét betegség után ment ismét oviba (április). Délután, mikor mentem érte, csak egy kis pólócskában voltak kint az udvaron. Akkor én is szóltam, hogy még nincsen olyan meleg, + gyerek most volt beteg, legközelebb legyenek kedvesek adják rá a kabátot is.
Erre 2 nappal később, amikor egy tényleg jó meleg nap volt, Hanna sírva jött elém, mert azt mondta, hogy az óvónénik azt mondták neki, hogy minden, amije van, föl kell vennie: sál, sapka, nagykabát. Szerencsétlen gyerekről ömlött a víz, a haja is tiszta víz volt az izzadtságtól. :evil:
Az idegességtől szinte alig láttam, de akkor inkább nem szóltam már semmit, mert ebből csak az látszik, hogy a gyereken csattan minden.

Egyébként korábban soha semmiért nem szóltam, ez is, ahogy írtam, már nagycsoportos korában történt, 2 hónappal az ovis pályafutás befejezése előtt. :evil:

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni.
ŐRANGYALOK kerestetnek május 4.-re, a születés Hete nyitónapjára.
Hogy kik az őrangyalok?

Azok a kedves nők és férfiak, akik segítenek a tájékozódásban, akik teljes figyelmüket egy-egy előadóra tudják fordítani, akik mindent tudnak a rendezvényről (kit és mit, mikor és hol lehet megtalálni stb.), akik várják a vendégeket, akik egy mosollyal otthonossá teszik a házat…

Önkénteseket keresünk, akik szívesen vállalnák ezt a feladatot, ezzel is segítve a Születés Hete ügyét (azt, hogy a várandósok és családjaik minél informáltabbakká, tájékozottabbakká válhassanak a szülés-születés, gyermeknevelés kérdéseiben), és hogy látogatóink és előadóink maradéktalanul jól érezhessék magukat ezen a napon, hogy igazán vendégnek érezhessék magukat.

Nagyon izgalmas feladat, ráadásul belülről átélve a programok szervezését egészen más érzés és ismeret beülni az általunk kísért előadó programjára.

Ha úgy érzed, hogy szívesen csatlakoznál az őrangyalok csapatához, ha örömmel segítesz, küldj egy mailt a kurti.juditkukacszuleteshete.hu e-mail címre.Ha te magad most nem tudsz bekapcsolódni, de ismersz olyan embert, akiről úgy gondolod, hogy szívesen csatlakozna, ismertesd meg minél előbb ezzel a lehetőséggel.

Jó, ha tudjátok, hogy akkor tudjuk kapkodás nélkül, kényelmesen ellátni az őrangyali feladatokat, ha ötvenen leszünk. Most még nem vagyunk ennyien, kérlek, ha tudsz még olyan embert, aki szívesen vállalná ezt a feladatot, szólj neki is.

Néhány tudnivaló, közeli teendő

• Őrangyal-képzés mindenkinek, aki május 4-ére őrangyalnak jelentkezik!

• Április 18-án, pénteken 11-15 óráig (illetve akinek ez munka vagy egyebek miatt nem jó, annak 19-én, szombaton 11-15 óráig) az Aranytízben. Kérem, hogy minél hamarabb jelezzétek a kurti.juditkukacszuleteshete.hu e-mail címre, hogy melyikre jöttök. (A képzésen való részvétel azért kötelező, mert másképp nem tudjuk nyugiban, kapkodás nélkül ellátni mindazt a feladatot, ami ezen a napon ránk vár.)

Ha további információkat szeretnél, küldj nekem privit!

köszönöm, hogy elolvastátok,
további szép napot kívánok,
kata
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam erre felé, de úgy látom jól lemaradtam gratuláció ügyében! :) :)

Kedves Friss Duplamamik: Tcis, Erika, Magi! Nagy-nagy gratula! Jó egészséget mamáknak-babáknak, sok tejcsit! :)

Háztető megjavítva, legújabb házikedvencünk a Rota vírus /ami két hete lekapta a 10 körméről Lilit/ legyűrve.. :)

Tulajdonképpen minden szép és jó - kezdek is unatkozni! :)

Moniéknak /akinek Gabrielje van és Spanyolországban él és már elég régen írt ide/ van második babája. A második gyerekkel volt egy kis ijedtség, mert csecsemőkori cukorbetegsége van, ami tök ritka, de inzulininjekcióval jól kezelhető.
Nyáron jönnek haza, azt mondta ha lenne tali csatlakozna..

Mennem kell, meló van.. :(

/Jól leült ez a szegény fórumunk!/

Pusz
Macs
maccs
 
 


Macs:)
akkor nem csak ülök, hanem írok is, hogy ne üljön annyira a fórum :lol:
Rota :cry:
Tető :)

Annyira ritkán írok és még a nekem személy szerint üzenőknek is bocs-bocs-bocs, de sokszor nem válaszolok.
Konkrétan most Vera jutott eszembe, aki felajánlotta hogy vesz nekünk mellényt (remélem tényleg te voltál nem más, de olyan rég volt). Szóval köszönöm, megoldódott. Sehol nem kaptunk, csak anyum a kínaiban. Nem 2008-as design, de óvis koszolásra tökéletes :shock:

Más most sajna nem jut eszembe, de tudom, hogy valakinek akartam reagálni.
Én dolgozom, fiúk óviban és bölcsiben (illetve Milán fizetős családi napköziben). Mondhatom, hogy aránylag jól megszokta, bár nem mindennap van ott, mert heti 2 napot bébiszitty van vele. Így az én lelkem is nyugisabb, mert őt imádja és akkor itthon van saját környezetben és csak vele foglalkoznak és anya főztjét eszi. lehet hülyeségek, de a kis lelkemnek ez kellett, és nem is drágább, csak sajnos heti 2 napot ér csak rá a lány, mert fősulis.

Lányok. Érdeklődni szeretnék, hogy az, aki már nem akar több gyerkőt milyen fogamzásgátlót használ? Olyan dilemmában vagyok.
Spirált és tablettát nem szeretnék.
Páromnak igazán nincs baja a gumióvszerrel, de tudom nagyon örülne, ha azt mondanám hagyjuk.
Konkrét kérdés, spermicid hüvelytablettát/kúpot használt már valaki? milyen véleményetek van?
Előre is köszi.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Ezen a héten Áront apja korán viszi oviba, Simon meg még alszik:) Normális esetben Áront 1/2 10-re visszük oviba, eleve 8-kor kell, nyugodtan reggelizünk, most még megtehetjük. DE, ti nem érzitek úgy hogy nem látjátok a gyerekeiteket, ha korán (1/2 8-kor indultak) gyorsan viszitek és 4 körül hozzátok el? Nekem ez a hét olyan sokkoló, jövőre meló és alig látom majd a gyerekeket. A reggel nyugiban együtt töltött másfél óra is olyan sokat számít.

Maccs:) egy kis nyugalom már rátok fér, maradjon is így!

Reditke:) én még nem próbáltam

Vera, Kata:) óvónőknek sincs könnyű dolguk, hihetetlen macera lehet felöltöztetni 20x kölköt kinti ruhába. Nálunk inkább az összekeverés fordul elő. Áronra az utcai ruhát adják a kerti helyett, más gyereknél landolnak ruhadarabjaink.

Friss mamik írjatok, hogy milyen a kétgyermekes lét. Nálunk már olyan édesek. Simon várja haza Áront az oviból, folyton rohan az ajtóhoz. Áron tegnap lefekvéskor mondta, hogy nekem Simon a legjobb barátom. Ilyenkor olyan nagyon boldog vagyok:)

Andrea

KépKép
Áron
 
 


Andrea :)
Mivel nekem a fiúk 5.30 és 5.45 között ébrednek mindennap, így egyáltalán nem korai a fél 8 körüli óviba indulás.
Elég rohanósak a reggelek ettől függetlenül is, mert mindkettő azt akarja, hogy én vigyem óviba-bölcsibe. Ráadásul én minden reggel mosok-teregetek és általában akkor főzök ha épp szükség van rá, meg öltöztetés-reggeliztetés stb (apa később kel, mert későn fekszik).
Szóval kb fél8-kor indul bálinttal az óvis kanyarom, utána hazamegyek Milánért és indulunk bölcsi+meló. Délután pedig ugyanez csak fordított irányból.
Nekem inkább az a nagyon nehéz, hogy semmire, de semmire nincs időm. Sajnos férjem most rengeteget dolgozik (mindennap 8 körül megy el itthonról és éjjel 11 körül jön), így minden rám hárul és mamák is 200 km-re. De nem panaszkodom. Beáll majd ez a rendszer is, és azt próbálom, hogy délután az a 2-3 óra nagyon aktív legyen és csak a fiúkkal foglalkozzam. Olyankor nincs háztartás, inkább esti fektetés után szoktam dolgokat csinálni.
Röviden :lol: ennyi.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziaztok:)

Maccs, tető üógyhöz gratula. Szerintem jót tesz, ha leírod a topikba, hátha a sok rád gondolástól gyorsabban megoldódnak a gondok.

Rota vírus nálam személyes fő ellenség Kornél óta, szóval Sára Lilla már oltva van.

Ovis öltöztetéssel nekem nem az a gondom, hogy sokan vannak, hanem, hogy ha kirakom a megbeszélt helyre a cuccot, szóval nem is kell vadászni, akkor adják rá. A kabátot is, ha már vittem, mert szerintm nincs olyan meleg még. Mondjuk azóta úgy látom figyelnek. Igyíekeztem nem bántó lenni, és úgy látom nincs is ezzel gond.

Áron Andi:) Te egy szupimamai vagy, aki extra türelmes. Nálun k is fél6-tól van ébresztő, mázlis esetben 7-ig. Enyém fiúgyerek konkrétan imádja az ovit., úgyhogy a reggeli fenyegetésem, hogy nem m ehetsz oviba, ha nem eszel iszol, pisilsz stb. Nem tudom, nálunk nem érzem hét közben a hiányát, bár a lenyúlós nagyszülőknek :) hála, .de hétvgéneként sokszor hiányzik, még úgy is, hogy SÁra LIlla velem van. MOndjuk én fél 5-re megyek érte 8 előbb nem akar jönni) utána itthon összebújunk mesét olvasni, építőzünk, ő átrendezi a szobát, uzsizunk, m,egdumcsizzuk a napot, szóval nem érzem, hogy kevesebb jutna belőle nekem. Inkább büszke vagyok, hogy már milyen önálló.

Most hétvégén az uncsitesókkal ( a férjemé, csak épp vele egyidősek) ment gyerwekvasútazni, aztán táncvházba, szóval mivel Sára LIlla pici, nekem jó, hogy ő nem unatkozik itthon velem.


Reditke:) Semmi gond, hja, a kínaiból nekümnk is menő cuccaink vannak:) Ne aggódj, egy dolgozó anyának minden el van nézve:) Tök király, hogy dolgozol:)

Én egyébként a hormonos spirálon vacilálok, mert annak nincsenek hormonizés mellékhatásai a pici mennyiség miatt, plusz állítólag kb 2-3 napra rövidíti a menstruációt, ami királylányos. Persze jó drága, de az óvszer is az.
A hüvelytabletta elég jó, én pharmatexet használtam párszor, de maceréás amiatt, hogx előre kell terbvezni, hogy na most akkor ugye ma este ekkor és az ára kb. az óvszeré.

Magunkról:

Persze dokinénink a szokásos. Sára LIlla a 68-as cuccokat növi ki, de mivel nyúlik, ebben a hónapban csak 200 g-ot hízott, erre kapcsiból tápszert akart adni, amire persze nemet mondtam, mivel tejtesónk is van, szerintem nem lehet kevés a tejem. Majd közölte adjam üvegből neki a tejet, biztos lusta kiszívni. Mondtam, hogy a gyerekem utálja a műanyagot, és tőlem csak cici formátumban kér tejet, egyébként annyit eszik, amennyit akar, és nem ébred gyakran, végigialussza az éjszakát. Erre elküldött vérvételre, és vizeletvizsgálatra. 4 kémcsővel vettek le szegénykémtől. Remélem totál negatív lesz, és akkor közlöm a dokker nénivel, hogy száljon le rólunk. Egyébként szerintem nem sovány a leányzó és 5720 g. a kincstári mérleg szerint a milyenken 5830 volt tegnap este.
Mibndjárt rakok a kis soványkáról képet is.

MIndenkinek mukk mukk

Vera

hvera
 
 


Kép Saralilla1

hvera
 
 


Kép apajukkal

hvera
 
 


visszaolvasok, de előbb egy kép a pasikról

Kép

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Magikanak es Tcisnek hatalmas gratula!!!
Lattam kepeket is de ide is rakhatnatok am!!!

Vera: vedono tiszta gyagya! En leanyom 63 cm es 6400 g. korul volt 6 honaposan. :wink:
Naggggggggggggggggyon szepek a gyerkocok!!! :D

Liv: Davidod milyen nagyfiu es csodaszepek egyutt!!! Gergod hasonlit az en Alexemre fejformaugyileg de meg a haja is ilyen, nem? :lol:
Kép

Juj de koran keltek Lanyok, reszvetem! En ikreim enni 7-8-korul kelnek de Apa etet reggel aztan visszaalszanak, Rate is 7-8 korul kel es haromnegyed 9-kor indul suliba, en 8-kor kelek.

Teso kerdes: meg nem nagyon tudom, eddig csak nyali-fali van, Rate allandoan szeretgeti oket.

Ket tegnapi kep az okrocskekrol:

Kép
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica, tényleg. :) Milyen nagyok már! Nagyon édesek! :)

Vera, tápszer, cumisüveg??? Naneee!

Kép

Kép
liv
 
 


Vera :)
Nem mindig olyan tök király, hogy dolgozom. Nem akarok az a soha semmi nem jó nyafka lenni, de most érzem, milyen jó volt, mikor még nem kellett. Időhiány, ami brutál, de mondjuk ez nálunk azért ennyire speckó, mert se apa emberi időben, se nagyszülők közelben. Akinek van mama elérhető körzeten belül, az el sem tudja képzelni mekkora segítség, illetve hogy milyen rohadt nehéz nélkülük.
Anyuékat már fűzöm, hogy költözzenek, de azért nem olyan egyszerű egy egész életet a hátuk mögött hagyni és 60 év körül elköltözni. meglátjuk......

Kicsi gebe lányod :) tényleg nem úgy néz ki, mint aki éhen akar halni. De hogy Kornl mennyire apja, mint 2 tojás csak egy strucc meg egy fürj, mármint méretben, nem pöttyben :lol:

Kúp választ köszi, meglátjuk, olvasok én hideget és meleget is róla.
Hormonos spirál? Az nem durva? Eleve a spirál elvén működik gondolom, plusz még hormon is van benne. Vagy rosszul látom?
Nekem így első hallásra úgy tűnik, mintha ez még brutálabb lenne. Egyébként a spirálokról olvastam, hogy nyugat európában már nem nagyon alkalmazzák. De világosíts fel, hogy mi ez, ha nem jól gondolom.

Liv :) Jó pasijaid vannak.

Tontica :) Ökröcske-ikrecskék nagyon cukik:)
Rate 7-8kor kel?
Én amikor írtam az üzenetem, hogy fél 6-6 között kelnek, na másnap reggel Bálint 5-kor kelt, ma reggel, meg 4.25!!!!! :( -kor.
És a gáz, hogy ilyenkor nincs anya mellé bújunk, pihizünk. Nem! Azonnal öltözni, kakaót inni asztalnál, mesét olvasni, játszani, jó esetben TV-t nézni. Kemény!

Na, vár a meló.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Nagyon lelassult a topik, de ez részben az én hibám, én se írok ide. :oops:

Minden frissbabásnak hatalmas GRATULA!!!!! :lol:

Leventét lenyúlták a nagyszülők. Párom ment le hozzájuk hétvégére a szőlőbe dolgozni, s megkérdezték, nem vinné-e el magával, s nem hagyná-e ott egy kicsit. Nagyon hiányzott nekik, most ott marad egy-két hétig, míg be nem sokallnak tőle.
Benedeket meg szombaton viszik el anyámék bő egy hétre, lehet, lesz pár gyerekmentes napom, nagytakarítani.

Nálunk igen érdekesen alakul a testvérféltékenység, elég nehezen bírom idegekkel. Benedek egy jámbor bornyú Leventéhez képest, Levente igen hisztis tud lenni, s Benedek inkább mindent odaad neki, csak hagyja abba. Levente folyton ütné-verné Benedeket, pl legurult az ágy széléről, s rögtön ment oda Benedekhez, hogy elverje, mert ugye mindig mindenről a másik tehet. :cry: Benedek egy kicsit bújósabb lenne, szeretne néha az ölembe bújni, de nem nagyon lehet, mert ha Levente meglátja, kitör a botrány. Amúgy meg mindig mindent pontosan ugyanúgy akar Levente csinálni, mint Benedek (ennek eredményeként, ha valamiből egy darab van, azt rögtön szedi el tőle). Én meg tisztára berekedek estére, annyit jártatom a szám, hogy ezt nem szabad, így nem szabad, s néha már rácsapok a pici kezére, mert máshogy nem megy. :oops:
Volt már másnál is ilyen, hogy a kisebbel van a gond?

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Sziasztok lanyok!

Nagyon koszonom a gratulaciokat!
Igazan kedvesek vagytok!

Egy kis beszamolot irok nektek!
Olyan boldog vagyok es szerencses, hogy el sem hiszem.

Katalint is napra pontosan szultem mind Zolit.
Szinte hihetetlen.
A parameterek is majdnem hasonloak!
Zoli: 3700g, 56 cm
Katalin: 3640g, 57 cm

Mind a ketto delutan szuletett, illetve este.

Igaz Zolinal az egesz 12 ora volt, ebbol a nagyon rossz 4 ora.
Katalinnal 3 korul folyt el a magzatviz, majd 5-re beertunk a korhazba, 6-kor megvizsgalt az orvok, akkor kezdodtek enyhe fajasokkal az egesz. Majd 20:52-kor megszuletett Katalin.
Egy het alatt ki is hevertem az egeszet fizikailag es ugy ereztem, magam, mint reggen.
Semmi faradtsag, fajdalom stb...

Katalin olyan jo, mint Zoli volt.
Egesz nap eszik es alszik, szerencsere ejjel is.
Este 8-tol hajnali 3-ig alszik, majd gyors eves es reggel 8-ig huzza sajat agyaban es szobajaban. Nappal 4-5 orankent eszik, igaz akkor nagy mennyisegeket.

Tejem van boven, eszik Katalin, majd fejek, amibol Zoli is iszik es meg a fagyasztoba is kerul. :shock: :lol: :shock: :lol:

Igaz, ha megyunk valahova az indulas most sokkal hosszabb ido, mint eddig Zolival volt.
Zoli nem feltekeny, nagyon aranyos es hihetetlenul orult Katinak. Igaz mar nagyon varta. Mindig mesel neki, elmondja, hogy mikor kicsi volt O is abban az agyban aludt, mint most Katalin es ezek voltak a jatekai. Enekel neki, mesel konyvbol. Segit tisztaba tenni stb... Nagyon finoman er hozza es puszilgatja. :lol: :lol: :lol: :lol:

Mindezekert erzem magam nagyon szerencsesnek.
Siman el tudok menni a ket gyerekkel barhova, mert Zoli turelmes, Katalin meg jo baba.

Most bombazni foglak titeket egy par keppel, ha nem baj.

Szules:
Kép

Kép

Kép

Egyeb kepek
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bocsi, ha nagyon sok voltam.

Magi
Vendég
 


Minden friss Maminak és Babának gratulálok!

Magi!
Bámulatos, hogy friss anyukaként mire nincs energiád!!! Fényképészhez menni, kicsinyíteni, felrakosgatni...
Egyébként a képek mindkét gyerkőcről szuperek!
Katalin a fülcsit már a kórházban megkapta?

Én a magam részéről már nagyon szülnék...
Kölök tuti nem kicsi, szinte mindenem szétreped, ha megmozdul. Gyomorsavamat folyton a torkomig rugdalja, éjjel partizik, nappal folytatja... 12 napja azt mondta a dokim, hogy 3 cm-re nyitva a méhszáj, bármikor szülhetek. Ehhez képest még ma is egyben vagyok, holott már szívesebben lennék tripla mutter.

Tuti tippje van vkinek a szülés megindításához???? Sajna szex kizárva, mert bárki bárhol hozzámér csak idegesít, nem bizserget :oops: Pedig álmomban már elkaptam párszor apát :lol: :lol:
Veszprémben az a szokás, hogy betöltött 40 héttel be is kell feküdni, így mindenképpen szülni akarok pár napon belül. De amilyen a formám, ilyenkor még csak front sincs.

Úgyhogy csajok, légyszi küldjetek vmi vudu varázslatot rám, hogy még ma megszüljek :wink: :wink: :wink:

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


CSIRKESZ
MIZUJS??????????????
BABÁZOL MÁR?????????

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Szia Juti!

Még mindig egyben... Tűrhetetlen, hogy a frontok sem járnak erre, meg a gólya sem :lol:
Minden éjjel úgy fekszem le, hogy na most tuti... Aztán reggel egyben kelek, és bízom a napfényben...

Ma voltam NST-n, de itt csak a baba pulzusát nézik, azzal minden oké. Csütörtökön hajnalban vérvétel, nst, aztán péntektől kórház. Bár azt hiszem, saját felelősségre inkább itthon fogok dekkolni. Mindkét gyerlőc vajúdásakor sűrűn kellett használnom a wc-t hasmars miatt, úgyhogy most is itthon szeretnék marsolgatni :lol:

Majd dobok sms-t, ha megszületik a baba. Csengi reggelente benéz a takaróm alá, hogy megszületett-e már Luca baba. Olyan édi.

Megyek pihizni, mert éjszakánként a legkisebb poronty nem hagy.

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat! Jól estek :):):).

Hajrá Csirkesz!

Majdcsak kibújik a ti Lucátok (ha jól látom, nálatok is ez a név lett a nyerő) is, a miénk sem siette el a dolgokat. Viszont cserébe makkegészséges, jó fej, szép kiscsajszi lett belőle. :):)
Még elég élénken emlékszem rá, hogy mennyire várja már az ember, hogy kint legyen a lurkó. Szóval, kitartás! :!: :!:

Majd még igyekszem jönni, de még én is épp csak szokom a kétgyerekes létet (miközben apa síelget nélkülünk :(:)).

Most mennem kell, de még annyit, hogy a topik gyerkőcei továbbra is (sőt egyre inkább) gyönyörűek.:)

Erika

Kép


Kép
zsombi
 
 


Csirkesz
Akkor megy a drukk és várom az sms-t Luca bébiről!

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Még mindig egyben :roll:

Holnap reggel vérvétel, nst, péntek bevonulás... Nem akarok befeküdniiiiiiiii, de tartok attól, hogy ha saját felelősségre itthon maradok és csak bejárok vizsgálatokra, akkor majd nem kapom meg azt a figyelmet szüléskor, mint aki "szót fogadott".
Itt ugyebár nincs választott dokinál szülés, tehát ha az ügyeletes rossz passzban van, még okoskodhat is nekem...
Nem tudom mit tegyek. Persze ha meg befekszem, és megcsinálják az oxitocin próbát aznap ÉS sikeresen meg is szülök, akkor meg jól járnék.

Na igen, szülhetek is holnap reggelig, de valahogy nehéz elhinnem, hogy állapotomban bármikor változás állhat fenn. Olyan, mintha idebetonozták volna a csajszikámat a hasamba. Tornázik, lubickol, érezhetően élvezi a helyzetét. Én meg már hormonális és idegi alapon házi rettenet vagyok :? :?

Ti befeküdnétek?

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz
Nyugi.
Én 40+0 és 40+1-en szültem. és reggel még nem éreztem semmit.
Gergőnél segített a doki reggel, megvizsgált jó alaposan, estére meg is lett.
Gellikénél nem kellett segítség, délelőtt az udvart söpörtem fel.

hajrá, megy drukk:):)
én valószínűleg befeküdnék, azok miatt amiker írtál.

puszi és megy a drukk továbbra is.

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Csirkesz!

Szerintem is lehet még bármi. :):)
Én Nátánnál és Hannánál is úgy voltam, hogy nem éreztem semmit 1 nappal előtte, sőt nem is voltam nagyon nyitva.
Én megérteném, ha ilyen körülmények miatt befeküdnél. Bár én még orvost és kórházat is váltottam Simonnál az indításkérdés (és persze más miatt is) miatt az utolsó pillanatban (értsd a terminus után 4 nappal :D). De ő tuti el lett számolva alaposan.
Ugyannakkor ilyen körülmények között, mint nálad, nekem Benivel és Simonnal is 10 napot kellett volna kórházba lennem (őket a hivatalosan ennyivel hordtam túl, bár Simon valószínű egyáltalán nem votl), egészségesen. Ez még Beninél nem is lett volna ciki, na de Simonnál úgy, hogy másik 3 otthon és ráadásul karácsony előtt...
Nem könnyű döntés!
De inkább drukkolok a lányucidnak, hogy bújjon már ki mihamarabb, ne nehezítse anyukája dolgát!! :):):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok :)

Csirkesz :)
Én is küldöm a drukkokat!!!! :)
Igen, ez a befekvés dolog nagyon nehéz, főleg, ha már van "otthonhagyott" gyerkőc..... Én az utolsó pillanatig húztam, nagyon nem akartam bevonulni a kórházba... aztán mikor egyik reggel NST-re indultunk, éreztem, hogy ma már maradni fogok.... így is lett.
Bár az NST semmit nem mutatott, bevallottam a dokimnak, hogy reggel bizonyos rózsaszínes izét láttam jönni magamból (:)) és már nem biztos, hogy be merem vállalni a hazautat (vidék) és az újabb napokat... Na, szóval maradtam és megbeszéltem a babával, hogy délután induljon el kifelé, mondjuk 4 körül, mert akkor már Apa be tud jönni a melóból a kórházba. Kár, hogy nem volt videós körülöttem, mert lenne bizonyítékom.... pontban négykor éreztem A pukkanást.... a férjem alig ért be..... :)
Hozzáteszem én is kaptam ötleteket, pl. mellstimuláció (jaj, de hülyén hangzik.... :oops: )... na nekem lehet, hogy az jött be!! :D

Tök jó, ezt most jól leírtam, aztán lehet, hogy Csirkesz már megszült :lol: :lol:

Ha már itt vagyok, pár fotó :) Anyák napi, meg állatkertes, stb.

Szép napot Mindenkinek! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
vasani
 
 


Sziasztok!

A helyzet még változatlan. Hiába próbálok a lányom lelkére beszélni, pocakon belül tivornyázik :D

Így holnap 10-re megyek a kórházba befeküdni. Ma voltam nst-n persze semmi extrát nem mutatott. Beszéltem a dokimmal, ő javasolja a befekvést.
Na én azt találtam ki, hogy befekszem, és minden nap a kötelező vizsgálatok után hazajövök nappalra, az esti vizitre és éjszakára meg újra befekszem. Így a kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad.

Bár még nagyon bízom az előttem álló éjszakában.

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok:

Csirkesztől 05.11-én kaptam az sms-t:

"Ma éjszaka megszületett kislányunk, Luca, 4000 g-mal, 55 cm-rel. Mindketten jól vagyunk."


GRATULA ITT IS:
Sok puszi

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Csirkesz :)
Gratulálok 3. "kis" hobitkához :)
Tesók hogyan reagáltak?

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Csirkesz, gratulálok, minden szépet, jót kívánok nektek!

Kép

Kép
liv
 
 


Már vártam a jó hírt, túl csend volt... :D:D

Csirkesz!

Gratulálok a kislányodhoz! :):):)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Csirkesz: SZIVBOL GRATULALOK A NAGY KISLANYODHOZ!!! :D :D :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Csirkesz!

Gratula Luca bébihez! Ha otthon vagy már azért dobj egy képet róla.

Vera

hvera
 
 


Sziasztok!

Csirkesz,
gratulálok! :D :D :D


És egyúttal megtöröm a csendet, sehol senki, ne haljon már ki a topic!!!

Vera, :)
hogy vagytok? Sáralilla szépen fejlődik, Kornéllal jól megvannak?

Liv, :)
és ti? Ősztől megy oviba Dávid vagy még otthon tartod? Te is dobj képet!

Tontica,
megnéztem az albumotokat, szuper édesek a gyerekek! :)

Ani, :)
képek szintén édesek!

Csajok, jöjjön mindenki és meséljen egy kicsit, hogy kivel mi a helyzet!

Nálunk a kétgyerekes lét óta nem sok a szabad időm, még úgy sem, hogy Márk 4 napot bölcsizik. Mi lehet Besztiéknél? :)
Kornélom a héten 1/2 éves, olyan 7,3 kg körül van és 68 cm. Már két hete kóstoljuk a kezdő gyümiket és zöldségeket, nagy kajás lesz a drágám! :) Szabad nem szabad, időnként a kezébe kell nyomni egy kis kenyércsücsköt, mert megőrül, ha nem kap. Hiába etetem meg először és utána leülünk mi enni, egyszerűen rábukik a kajánkra, én ilyet még nem láttam! Mondjuk sok nem jut a bendőjébe a kenyérből, csak szétnyammogja és ezen foglalatosság óriási örömmel tölti el. Hátról hasra már sokat forog, vissza még csak ritkán. Ezerrel fújja a bugyborékokat és rág mindent, ez a legújabb foglalatossága. Márk továbbra is imádja, Kornél viszont őt, már elég jól "elszórakoznak" együtt, Márk aranyosan meg is tudja vígasztalni, ha én éppen nem tudok szaladni.
Kornél ekcémájával továbbra is küzdünk, a dokik csak azt tudják mondani, hogy majd kinövi. Legjobb eredméyn,a mit elértünk, hogy "csak" 4 naponta durvul be annyira, hogy a szeroidos krém kell.
Ma meg voltunk végül könnycsatorna átmosáson, mert nem javult, sőt egyre rosszabb lett a szemecskéje, állandóan csipásodott. Remélem, ez az egy átmosás segít és nem kell többet vinnnem szegénykét. Még jó, hogy megkérdeztem a dokit, milyen utóhatásra számíthatok, mert magától nem mondta volna, hogy ne rémüljek meg, ha 1-2 napig vér is folyik a szeméből vagy az orrából. Elég durva! Egyelőre csak nagyon pici véres váladék jött. Nem is rémísztelek tovább titeket, csak drukkoljatok, hogy rendbe jöjjön szegénykém!

Üdv mindenkinek! :D

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok!

Macsek, édes vagy, hogy kérdezel. Lelkiállapotban kb. mint a tied, (Beszti egy hős) nálunk egész héten ovi van, de ez sem segít azon, hogy ha hazajön Kornél, akkor fél óra múlva olyan a lakás, meg az idegrendszerem, mint atomtámadás után. Viszont tudok egyedül 2 gyereket etetni, fürdetni, többé kevésbé lefoglalni. Ez nagy ráébredés volt, pozitív, mivel Sára Lilla fél 6 tájban már a lefekvéshez készül. Mostanában a lányom vad :lol: fogzásba kezdett, ami miatt gyakran ébred éjszaka :?
KOrnél jó testvér, de nem igazán fogalalkozik Sára Lillával, mondjuk ha kérem ő is vigyáz rá, de amúgy nem játszik vele.


Sára Lilla most 6200 gramm és 70 centi körül jár, viszont a múlt hét óta forog mindkét irányba. Folyamatosan mozgásban van. Ha kevés a játék, akkor unatkozik, már el"mászik" a távolabbi játékokért is.

Imádja az Áron Andiéktól vett KIKA-s járókánk játszófalát. tök jól elbabrál a csörgőkkel.

Kornél egy kis átokmadzag, időnként meglepően szófogadó, de általában önfejű kis ördögpalánta. Szerencsére nem igazán viseli meg a tesó jelenléte ( rosszalkodik a hátam mögött) :twisted: :twisted: :twisted:

És kérünk képet a druszáról.

Vera

hvera
 
 


Akkor pár kép még :)

Kép

a fiúk

Kép

Kép

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, köszi.
Gergő ma 7 hónapos, és 9 kg. Rengeteget szopik, meg naponta egyszer kap bébikaját, megeszik 1-2 dl-t simán. Éjjel van, hogy 6x ébred és szopik, van, hogy átalusszuk az éjszakát. Kedves, tüneményes, rengeteget vigyorog, nevet (legjobban a tesó tudja megnevettetni), aranyos, szeretnivaló.

Dávid is tüneményes, jószívű, jófej, nagyon szereti Gergőt, vigyáz rá. Nem szeretném direkt "itthon tartani" az oviból, de nálunk általában a 4 éveseket se veszik fel. Ezért (is) most egy Waldorf ovival próbálkozunk. Majd meglátjuk.

Tényleg már elég ritkán írunk ide a topicba, írjatok ti is, többiek.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: