Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Igen, Gabi én is szeretnék képeket: bertagab@freemail.hu Köszi!

Anikó!
Hogyan fogunk tudni kisebb csapatot kreálni?? Vagy 5-6 kisebb csapatra gondolsz, ami a látogatást illeti? Kép

Gabi!
Az mp-s topicban említettem, hogy a magyar egészségügy egy csődtömeg. Hát íme egy ékes bizonyíték. Pedig a mentők a "magasból eséseket" komolyan szokták venni. Honnan nem jött a mentő? Vörösvárról, vagy Szentendréről? Légmellel ennyit várni?!! Igen jól bírja az apósod a légszomjat!

Anikó!
Tulajdonképpen igazad van. ilyesmire gondoltam én is amikor Kepes könyvében olvastam a 20 saját gyerekes édesanyáról, akinek nem volt mosógépe sem. És egyszerre 3 pelenkás gyermeke volt, amikor tök egyedül megszülte a legújabbat, mert a férje dolgozott ő pedig a tanyán nem tudta kire bízni a kicsiket, hogy vacsorát adjon nekik és lefektesse őket.
Mi panaszkodunk, hogy a gyerkőcök éjjel kelnek, ezért nekünk is kell, holott van aki akkor még le sem feküdt. Nem alszom sokat, de elképzelni sem tudom, hogy hogyan lehet 10 évig nem aludni egy jót éjszaka, mert csak mondjuk 3 óra jut.

Egyébként Zsombi 1 hónapja először este fél 10 től reggel 3/4 6-ig aludt Kép!!!!!

Madárka!
Képek úton.

Snoopy
snoopy
 


Szilvi!

Az EDA olyan volt amilyenre számítottam. Tudtam, hogy ezt a szülés nevű dolgot nem ússzuk meg szövődmény nélkül. Első kanül féloldalas lett, a másodikkal hosszan kivártam, hiszen mások is szültek már EDA nélkül, és különben is a gátmetszés varrásához kellett elvileg igazán, a zsibbadós oldal pedig a gátmetszés oldaláán volt. Aztán csak nem haladtunk, viszont nagyon fájt, így eltűnt méhszájnál kértem a következőt, amit nem szoktak adni, dehát az ember legalább legyen csókos. A doki szerint a csaszi sem volt kizárható ,akkor pedig miért ne legyen EDA-ban. Az ülő pozíció (nálunk általában úgy szúrnak) pedig a fenn üdülő Zsombornak is jót tett.
A második tökéletes volt, csak a ragtapaszra vagyok allergiás (mindre) így jajjvörös volt az egész hátam tőle. És hagytam hamar kihúzni, ahelyett, hogy még két napig csillapítattam volna vele a gátseb fájdalmát Kép

Snoopy
snoopy
 


Szia Dia!
Az én kislányom a Délpesti Jáhn Ferenc korházban született!Nagyon szép szülésem volt és nagyon könnyű, úgy hogy 3 év múlva tervbe van véve a tesó!!
Anikó:Gratulálok a kislányodhoz, hogy már végig alussza az éjszakát!Az enyém most kezd elkanászosodni este 11 mire alszik és már 4kor fent van,nálunk is jönnek a fogacskák.
Nem felejtettem el a képeket de a párom gépén van és mindig kimegy a fejemből, hogy át tegyem az enyémre.
Tegnap voltunk védönőnél Súllyunk:5580gr és 62cm-er. A csípő vizsgálaton megdicsértek, mert szépen tornásztatom.
Sziasztok:Barika és Dórika
Lilike nagyon aranyos!
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Jó régen nem jártam felétek. Most is csak röviden írok, annnnnyiiiii dolgom van.

Sziasztok Újak!

Evey! Köszi szépen a kertészeti cég paramétereit, meg a tzatziki receptet is. A tejcsi miatt szerintem ne aggódj, vannak bukós babák, néhány hónap alatt elmúlik. A babákat nem viseli meg a bukás, csak a mamákat Kép A tejed pedig minden bizonnyal tökéletesen tápláló, elég zsíros, miegymás. Csak nagyon alultáplált anyák tejének az összetétele nem megfelelo a gyermekük számára. (Nem írtam én ezt már valahol? Bocs, ha ismétlem önmagam.)

Liesel! Bocsánat, hogy nem értesítettelek hamarabb, kis híjján én is elfelejtettem a szerdát, csak ahogy lapoztam tegnapelott a naptárban, akkor döbbentem rá, hogy második szerda jön. Gyere!!! Ja, és tart még a cipovásár vagy megint lemaradtam róla?

Anikó! Igen, benne vagyunk a Nandu füzetben Gergo babával. Meg azt hiszem , Lieselék honlapján is, bár már régen néztem.
A sütiket én még sütés elott összeragasztottam, de beleteheted a lekvárt utólag is. Akkor talán még az íze is érezheto lesz Kép

Zsóka! A férjem azt mondta, szívesen megnézné az eszkimós filmet, amit említettél. Nem ismerem a Földgömb újságot, de legközelebb belekukkantok az újságosnál. Átéreztem, amit a férjeddel kapcsolatban írtál, nagyon nehéz lehet mindannyiotoknak, távol egymástól. De majd csak eltelik ez a két hónap, ne búslakodj!!!

Pankamama! Megnéztem a képeket, nagyon klasszak lettek, majd írok arra az oldalra is. Evey, te is fényképeztél, ugye?

Gabi! Ha esetleg segítségre van szükséged a szopival kapcsolatban, ne habozz kérdezni! Segítünk szívesen, vagyunk itt jópáran tapasztalt szoptató mamák.

Van hírem Móniról!!!
Otthon vannak, jobban vannak, csak Móni nagyon elfoglalt, többek között a félévi vizsgáira is készül. Viki baba szopik, kap mellé pótlást is, úgy tunik, ez így most megnyugtató számukra. Az orvos azt mondta, nem a mennyiség, hanem a minoség fontos. Én személy szerint azt hiszem, Móniék rengeteget küzdöttek a szoptatásért és ameddig csak egy csepp tejcsi is van, Viki baba még mindig a legjobbat kapja.

Most rohanok, szijjjasztok.
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok

Megégettem az ujjaimat tojás sütés közben. A jobbon. Most is ballal pötyögök. Snoopy, van valami ötleted gyors gyógyulás reményében? SOS

M i lesz velem holnap? Tök egyedül? Ma életében eloször apa pelenkázott.

Csongi MÁSZIK. Óh annyi mesélnivalóm lenne! De ez így nem megy.

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Voltunk ma benn a belvárosban. Vili rögtön elterült a betonon, felsértette a száját alul is és felül is. Elõször rögtön azt néztük, hogy megvan-e a foga, mert legalább annyira vérzett... Szerencsére nagyobb volt az ijedelem, mint a komoly baj. Csak hát mindenki minket nézett.

Pele! Mikortól érdeklõdnek a gyerekek más gyerekek iránt? Ugyanis a játszótérre tegnap pont akkor mentünk, amikor rengetegen voltak. Vilit nem különösebben érdekelték a többiek, eljárkálgatott egyedül a homokban, megkóstolta...

Anikó! Igen, nekem is ilyet mesélnek a nagymamáim. (76 és 72 évesek) Igaz, falun még óvoda sem volt, nyáron nem kellett pelus (pucéran rohangásztak) és mehettek napszámba, mert velük élt (általában) az ANYÓSUK!!! Fõzni Õk fõztek, a gyerekekre általában Õk vigyáztak, de ez utóbbit példázza, hogy apukám úgy "ringatta" az unokatesója bölcsõjét, hogy kirepült belõle! Kép

Snoopy! E-mail ment.

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál (persze 2 csemetével súlyosbítva, de egész jól bírták, Hannus aludt, Áronnak meg meséltem). Mindent rendben talált, aztán kérdezte, hogy szoptatok-e még. Mikor mondtam, hogy igen, akkor először azt mondta, hogy talán le kellene állni a vérzés- görcsveszély miatt. DE! akkor mondtam, hogy Hannust még túl picinek találtam a teljes elválasztáshoz, és én utánaérdeklődtem az LLL-nél, ahol azt mondták, hogy ha nem vérzek, nem görcsölök, nem vagyok habituális vetélő, akkor nyugodtan szoptathatok akár végig is. És képzeljétek, erre a dokim azt mondta, hogy akkor revideálja a nézeteit (!), és szoptassak nyugodtan. Asszem nem sok doki mondaná ezt így ki. Szóval, Iboly, tök jó, hogy ilyen tekintélyetek van! Meg köszönöm nektek a sok infót, aminek a birtokában tudtam ilyen magabiztos lenni!

Most este, ahogy feküdtem a kanapén, hirtelen a könnyem is kicsordult, mert csak azt éreztem, hogy nagyon szeretem ezt a kis BabszemetKép

Anikó!
De bizony, hogy naggggyoooon tudományosan nevelünkKép Aztán hogy mindez hogy néz ki a gyakorlatban....KépKépKépKép
Egyébként másodjára sokkal fittebb az ember, úgyhogy nem olyan elképzelhetetlen a 24 óra utáni hazajövés. De nekem kell az a pár nap az új babámmal kettesben, mert ha hazajövünk, már soha többé nem fogja tudni olyan osztatlan figyelmemet élvezni.Kép
A kisebb csapatot/csapatokat meg örömmel fogom várniKép Tök jó lesz!!!!

Gabi!
Amiről írtál, az nem szopási sztrájk? Talán Iboly tudna tanácsokkal szolgálni...

Iboly!
A cipővásár még egész héten tart vasárnap estig, úgyhogy nem maradtál le semmiről.

Mindenkinek gratula az új fogacskákhoz és az új teljesítményekhez.

Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Liesel!
Köszi, megkaptuk, használjuk. Nagyon dögös darab.

Évi!
Sajnállak Kép. Az rondán fáj. Nagy területet sikerült? Nagyon fontos a hűtés az első 20 percben folyó hideg vízben. Erről már lemaradtunk (ha nem volt), utána hangsúlyt illik fektetni a fertőtlenítésre és a steril kötözésre ha sebes, felnyílt hólyagos az a kéz. Nem tudom hogyan oldanám meg egy mászós baba mellett. Fájdalmat enyhít és talán gyógyulást is segít a panthenol spré. Ld, mint fenn.
A johnson baba-testápoló is tartalmaz panthenolt.
Sebes, hólyagos, vagy csak piros?
Sebek gyógyulását segíti a körömvirág és az aloe vera. Ha van olyan kenőcs nálatok amiben van, akkor esetleg megpróbálhatod...Később, mondjuk holnap, holnapután, amikor már nem fertőződik el.

De így is túl hoszú lesz a gyógyulás ahhoz képest, amit szeretnél. Ha nagyon csúnya, akkor ajánlom a helyi baleseti sebészetet.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos megbetegedett az én kis Bogárkám..(Jancsi)Kép
Vasárnap éjjel belázasodott és csúnyán köhögött..majd nem sokkal késöbb rajta is kitört a krupp..Kép Szerencsére már fel voltam készülve gyógyszerekkel, meg a párásító készülék is elö lett véve: úgyhogy nem volt olyan súlyos, mint Hannáé, de persze így is tiszta idegbeteg voltam, hogy most mi lesz!! A kúptól szépen rendbe jött, a dokinéni sem akarta, hogy kórházba menjünk, így itthon gyógyulgat. Kiderült, hogy tüszös-mandulagyulladása van és lehet, hogy ez okozta a rohamot nála. Kap AB-ot, meg köptetöt, de nagyon fájhat a torka, mert szinte mindig sír, tiszta nyüg és alig alszik.. Szóval nem túl rózsás most nálunk a helyzet..Úgy sajnálom szegényt, a szívem majd' megszakad miatta, de napról-napra jobban van, úgyhogy talán hétvégére már újra a régi lesz!!
Persze azért igyekszik nem elmaradni a tanulásban, mert megtanult tapsolni!! (Amikor ügyesen lenyelte az undi gyógyszert, akkor megtapsoltuk és úgy néz ki, hogy ez nagyon tetszik nekiKép Most szinte mindig tapsol, már akkor is, ha vkinek dicsekszem, hogy megtanulta, rögtön bemutatja a legújabb tudományát!)
A nagyok szerencsére jól vannak, gyürik az isit, meg az ovit.. Én meg tiszta hulla vagyok, mert szinte egész éjszaka fent vagyok: hallgatom Jancsit, hogyan veszi a levegöt, nem lett-e lázas..és 2 óránként szoptatom, mert alig tud nyelni szegényke!!KépKép

Pele, nagyon bátor lány vagy...(utazás 2 gyerköccel, pocakosan,..izgi tud lenni az ilyenKép)

PM, mindig is tudtam, hogy nagyon okos lyánka az én Hannám...KépKép Köszönöm a fotót, nagyon szuper lettKép Nem tudom, hogy jársz-e még a talis képeknél, de megkérdeztem Töled, hogy Panka-baba nem is lett lefényképezve SztEndrén? UI. nem találtam meg egyik képen sem.. és nem tudtam megmutatni Öt a férjemnek..

Geri, neked is köszi a képeket, nagyon jól sikerültek!!

Szilvi, mi is így jártunk: egészen addig sírt Jancsi a gyerekülésben, mígnem rá nem jöttem, hogy az a müanyag, -amiböl kijön a biztonságiöv- sorjás és meg-megvágta a pici fejét! Tiszta örület, mert elég jó márka (Brevi), a Kismamában is ajánlják..és tessék! Aztán ott van a másik ülésünk (Cam), ami szintén szipi-szupi, csak olyan, hogy a gyerköc hátánál -derekánál- van egy lyuk, ami igencsak kellemetlen hátfájást okozhat a kicsinek! Na, gondoltam visszaviszem és kicseréltetem vmi jobbra, akár ráfizetek is még: de a kínálatban nem volt olyan, ami ne lett volna hibás! Úgyhogy laza egyszerüséggel megoldottam: a müanyagot kitörtem, a lyukat pedig szivaccsal kibéleltem..(azóta persze jobbnál jobb ülésekkel találkozok..no, mindegy!)
Bocs, hogy ilyen bö lére eresztettem magam, de sokszor a legegyszerübb dolgokra nem gondolunk és láthatod, nem mindig a gyerek van elkényeztetve.. (mi is azt hittük)

Jó éjt mindenkinek:
Verus
verus (verus)
 


Sziasztok Lányok!

Jobbulást mindenkinek!

Juca!

Mi is így jártunk a nyáron.
A gyerekeimnek nagyon tetszett Debrecen főtere. Ott is az a címer ami mozaikból van kirakva. Addig hülyéskedtek amíg a kicsi hasraesett és elharapta a száját. Ordítás, patakokba folyó vér és persze virágkarneváll meg százezer babamba bámuló felnött, hogy "miért sir a kisbaba".
Miért miért, mert nem figyelt az anyja, a virágokat bámulta .... Kép Kép

Geri írásához:
Gyerek koromba, amikor a nagymamámnál nyaraltam (vidéken) mindig bosszantott, hogy a nagymama ebéd után csendespihenőt vezényelt.
Most visszasírom ezt a szép szokást. Milyen édes is délben s kicsivel aludni egy órácskát.

sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Jó reggelt!
Na, nekünk aztán jó kis éjszakánk volt... párom céges vendégeket hurcolgatott a városban, én egyedül Leevivel, kiskutyával. Lefeküdtünk aludni, 2-kor együtt keltünk a csibével, hogy itt valami büzlik... szó szerint, sajna. Kezemben az örömében sikonyáló Leevivel körbenéztem az ajtók elötti terepet, hogy nem kakilt-e be a kutya. Már kezdtem megnyugodni, mikor a nappaliban lámpát gyújtva egy bödületes rakás volt a szönyeg kellös közepén, párom sehol, Leevi röhög, kutya lapít. Hát, elöntötte a fejemet a lila köd... sos-ben felnyaláboltam a rakást( még most is öklendezek, ha rágondolok. Kutyakakit már láttam többet is, de ez a büz túl tesz minden eddigi kutyink kakiján, tán más a kutyakaja mint eddig...) szóval pont mire kihajítottam az ajtón, lopakodva megjött a kedvesem. Mondtam, kár a gözért, itt mindenki fenn van, tán még a szomszédok is, olyan tömény a büz. Mondanom se kell, Leevi totál felébredt, még jó, hogy elvolt az ágyában gögicsélve, mikor visszatettük aludni.
Most aztán fáradt vagyok, a kaki meg még mindig az ajtó elé van dobva... Kép
Pele! Ügyi vagy, hogy így kiálltál a szopi mellett! Tök jó, hogy ilyen normális volt a doki.
Évi! Csongi nagyon ügyes! Nálunk még mindig csak tolatás van. Ujjadat kúráld, és írj nekünk!
Verus! Szegény kis Jancsi! Adj a kobakjára a nevünkben egy jó nagy gyógyító puszit! Remélem a múlt éjjeletek jobban telt...
Anikó! Gyertek csak! Tényleg jó hely, nyáron meg pláne, amikor jó az idö!
Mindenkinek kellemes napot! Puszi:
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Anikó,attól van ez a fene nagy bátorságom, amit az előző szülésnél tapasztaltam. Bár marha nehéz és hosszú szülés volt, utána 1 órával annyira fittnek éreztem magam, mintha aludtam volna egész nap. Este kilenctől szomorúan róttam a köröket a klinikán, hogy milyen hely ez, ahol mindenki alszik....Azután végül is jól elvoltam az ögyeletes orvossal, nővérekkel éjfélig, akkor rábeszéltek alvásra, de én inkább olvastam 3-ig. Kedden szültem, szerdán megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy meddig akarunk még itt bohóckodni egymással, mert én már nagyon unom a bezártságot. Csütörtökön hazajöttünk, pénteken Megatoysban vásároltam, szombaton Auchanban, vasárnap sétáltattam Petrust egy órát. Egy héttel szülés után valakinkérdezte, hogy milyen fájdalomcsillapítót szedek a gátsebemre, és én döbbenten jöttem rá, hogy nem is érzem.... Orvosom szerint szerencsés alkat vagyok. Végülis ő azt mondta, hogy közvetlenül szülés után is hazamehetek, de abban egyeztünk meg, hogyha lesz hely egy, vagy kétágyas szobában, akkor egy éjszakát elbajlálkodok valahogy egy éjszakát odabent. Majd megint viszek könyvet. Arra viszont képtelen lennék hogy négyágyas szobában kibírjam a raktározást. Itthon kényelmesebb az ágy, jobb a kaja, és akármilyen segítőkészek a nővérek, a páromat csak jobban kedvelem. A baba felügyeletéről, ne is beszéljünk, mert bár5 a gyerkemre születése utána PIC vadászott, ezen kívül nem látta gyerekorvos! Na jó, talán a BCG oltásnál volt doki. A kanárisárga gyerekem zárójában leírták, hogy _nem_ sárga, és hogy anyatejes, normál széklete van, na ez is hülyeség volt.
Ezt a zseniális gyerkorvosi kontrollt itthon is képes vagyok biztosítani. Sőt.
Ja, engem a nagy csapat sem zavar!!!

Verus,
nálatok mindig történik valami. Gondolom nem nagyon unatkozol. Kitartást, és jobbulást!

Évi,
én eddig akármivel próbálkoztam égési sérülésre, mindig sokáig fájt és nagyon. Az a trükkös benne, hogy egészen pici sebecskék is nagyon tudnak fájni...

Iboly,
megtanulható a hordozókendő használata? Egy barátnőmnél nézegettem, de nekem majdnem olyan bonyolult, mint a villanytűzhelyünk...


Képzeljétek el, az én angyali leányzóm despotává vált. Ha két lépésnél távolabbra megyek tőle, akkor elkezd teli torokból ordítani, hatalmas krokodilkönnyekkel. Szíve szerint egész nap a kezemben rostokolna, csak nehogy elmenjek valamerre. Már a mellékhelyiséget is együtt keressük fel! Zuhanyozni úgy tudok, hogy Petrus ott kúszik-mászik a fürdőben.
Egy jó hírt is mondok, sikerült átszoktatni Petrát a vízre. Eleinte kizárólag a cukros szmötyiket volt hajlandó meginni, de mostanra sikerült mindent kilopni a vizéből. És a fejecskéjén lévő lila folt is halványodik.

Sziasztok
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Na, akkor megpróbálom összefoglalni az elmúlt másfél hét eseményit röviden...Kép Asszem, nem fog sikerülni.

Szóval: 28-án pénteken oltásra mentünk. Bori iszonyúan jól érezte magát kint a váróban, össze-vissza lekokettált mindenkivel, kurjongatott. Mondták is, hogy milyen boldog és vidám gyerek, hogy örül, stb. Én meg mondtam, hogy majd hallgassák meg, milyen boldog és vidám lesz odabent...Kép Gonosz anya vagyok...Kép Bementünk, már a mérésnél sivítás volt, de nem akármilyen. A végén kapott egy szurit, a másikat és a szabincseppeket nem kapta meg, mert piros volt a torka. (Amúgy semmi baja a mai napig se) Hárman fogtuk le, hogy a dokinéni beledöfhesse a combjába a tüt, ö meg visított, mint egy szopós malac. Dokinéni ki volt bukva, hogy ö még ilyen erös kölköt nem látott, és hogy egyedül nem is tudta volna beoltani. Viszont a mérésnél kiderült, hogy az én kisjányom 1 kilót hízott az utóbbi hónapban, így már 8,5 kiló a 80-86 centijéhez (nem tudom pontosan, ezt nem mérték, a 80-as már kicsit pici, a 86-os kicsit nagy.). Pótol! Délután eljött az unokaöcsém bánatot felejteni, aznap altatták el a cicáját. Leukémiás volt. Szegény már a székre sem tudott felugrani.
Öcskös mellettem aludt az ágyban, Bori meg persze felébredt valami miatt. Magam mellé akartam venni, de amikor megfordult és észrevette, hogy egy idegen fekszik az ágyban, éktelen ordításba kezdett. Nem is hagyta abba, amíg szegényt le nem küldtem a padlóra aludni. Akkor egy elégedett NA-val fordult egyet és bevágta a szunyát.

Szombaton de. elmentünk, és vettem magamnak egy gatyát és egy pólót. Mondván, hogy esküvöre. De a végén mégsem mentünk el, mert Bori elötte semmit nem aludt, én meg nem akartam, hogy a templomban a fiatal pár rebegö igenjei helyett a lányom harsány üvöltése legyen hallható. A vicc az, hogy úgy du. 5 körül aludt el végre. Aztán még sétálgattunk.

Vasárnap délelött meglátogattunk egy netes ismeröst. Délután befutott apjuk SZarajevóból. Épen és egészségesen. Aztán kibukott, mert a gyerek nem volt hajlandó megismerni, üvöltött, ha csak ránézett. Persze szegény páromnak rettenetesen rosszul esett a dolog. Este átmentünk apámékhoz, hogy felköszöntsük a szülinapján aput, hazafelé a párom akarta tolni a babakocsit, Bori meg még ezért is üvöltött.

Hétfön semmi különös nem történt.

Kedden reggel viszont jól összevesztünk a párommal, aztán telefonon beszélgettünk még, aminek majdnem szakítás lett a vége. Amikor letettük, kb. 10 perc múlva visszahívott, hogy most telefonáltak neki az egyik munkahelyéröl, hogy ne is menjen be többet. Este otthon még beszélgettünk egy jót, most már kicsit rendezödöben vannak a dolgok, remélem, így is marad.

Szerda, semmi különös.

Csütörtök: este fürdésnél Bori azt mondta a fürdöhabra, hogy SZAP. Megmutattam neki a szappant, és a habot, utána már helyesen mondta, hogy SZAP és HAP. Most már olyan szépen eszik, hogy az utolsó falatig kikapirgálja a tányérját, az elökéböl is befalatozza, ami mellément. Ja, és megtanulta kifújni az orrát. Eddig utálta, ha hozzáértem, most meg úton-útfélen mindenbe fújja. Meg nekem is tartja a zoknit, a pelust, a törülközöt, hogy én is fújjam.
Ma befejeztem a fordításomat, még egy ilyen unalmas filmet, mint ez volt...Kép Szegény gyereket meg csak reggel, indulás elött és este, fektetéskor láttam. Kezdem magam úgy érezni, mint egy apuka.Kép

Péntek: MUNKAhegyek. Hajnal négykor feküdtem le.

Szombat: Koránkelés, kimentem a Marcira egy barátnömmel és Borival. Olyan szép kis cuccokat vettünk, hogy még. A következöre meg foglaltam asztalt, kimegyek én is árusítani.

Vasárnap: Bori ma életében elöször felállt evés után a kisszékben, és mutatta a tányért, hogy üres. A cipömre mondja, hogy szip vagy szipö, mikor hogy sikerül.

Most mennem kell haza, este még folytatom.
Csók:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az aggódást, de úgy néz ki nem is olyan rémes az ujjam.
Snoppy, nem tudom hány perc volt a hidegvíz, de ott álltam, ujjam alatta, felette, meg bogtem, mint egy kisgyerek.
A férjem azt mondta, hogy kicsi a fájdalomküszöböm (ez igaz), de az tuti, hogy nekem rohadtul fájt, és teljesen be voltam ijjedve, hogy mi lesz ma.
Ja a szomszédtól kaptunk Fenistil kenocsöt. Azzal kenegettem. Ma már csak a vizet nem szereti, és ha hozzáérek, de elég turheto, már nem lüktet!

Verus, rátok jár a rúd! Szegény Jancsi, és biztos Te is nagyon megijjedtél! Jobbulást!

Dia, remélem a férjeddel hamar megbékültök! Talán egy kis hancúr..)

Geri írásához annyit, hogy nekem a saját anyukám csinálta ezt, mondjuk nem 7 csak 2 gyerekkel. Villany, víz nélkül, tehenek, és különféle háziállatok ellátása mellett, a pelenkát kézzel mosva, fehérítve. Emellett én állítólag állandóan bömböltem, és nem akartam aludni. De szerintem a legjobb anya a világon! Még most is többet bír, mint én! Hiába na, elvagyunk kényelmesedve! De azt veszem észre, hogy kezdek én is edzodni!

Most ennyi!

Csók Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Verus! Ez szörnyû, ahogy olvastam láttam magam elõtt kicsi Jancsit. Drága szive. Küldök millió gyógypuszit neki és neked is belõle, hogy jó erõs legyél.

Évi! Én úgy szoktam az ilyen sebeket gyógyítani, hogy megpróbálok nem figyelni rá. Múltkor én is csúnyán megégettem magam a vasalóval, csupa hólyag volt a kezem, de hamar elmúlt. Igyekeztem nem gondolni rá. Ügyes ez a Csongi baba, kérek új fotókat róla!!!

Iboly! Akkor utólag ragasztok sütit.

Még írok. Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak!

Hát jó régen nem jártam erre. Úgy látom már el is felejtettettek! Kép
Azért nem írtam, mert kihasználjuk az utolsó jó időket, nagyokat sétálunk, gyüjtjük a leveleket és terméseket. Jó lesz majd télen képet csinálni belőle. Kép

Láttam a képeket a taliról, és úúúúgy sajnálom hogy nem lehettünk ott! Kép
A "szeparációs szorongás" nálunk is megkezdődött, ha kilépek Tomi látóteréből, már kiabál utánam. Vagy ha tud akkor utánam mászik. Kép
Timivel meg nem tudom mi van, most már egy hete napközben többször is bepisil, pedig már szobatiszta volt. És nem tudom miért, néha olyan mérges vagyok rá, pedig tudom, hogy nem szabadna. Kép


Évi!
Jobbulást az ujjadnak! Gratula az ügyes kis Csonginak. Kép

Verus!
Jobbulást a kis betegnek! KépKépKép Akkor ez a krupp hajlam családon belül öröklödhet?
Jópofa lehet Jancsi ahogy tapsol!

Adri!
Tetszik ez a kutyakakis sztori. Persze, gondolom átélni nem volt olyan vicces.

Madárka!
Hát tényleg szerencsés vagy hogy ilyen fitten tudtál mozogni a szülés után. Nekem a lányom utáni első nap egy rémálom volt. Tomi után azért sokkal könnyebb volt. (Bár én ezt annak tudom be, hogy nem volt gátmetszés Kép)

Most nem tudok többet írni, mennem kell sétálni!Kép
Megpróbálok azért sűrűbben jelentkezni.

Sziasztok
Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Na végre itt vagyok, remélem mindent elolvastam. Ha valakinek nem írok, akkor bocs.
Tehát: szép sorban.

Madárka!
Petrának utólag is boldog névnapot kívánok! A icipicinek is! Május az tényleg a legszebb hónap!
Snoopy! Májusi baba aranyat ér! (A többi is)
Pele, ez rád is vonatkozik! Remélem már meggyógyultál!

Zsóka! Kikkót is mindig mindenhol a járművek érdeklik! Filmröl semmi hír?

Évi!
Amikor Kikkó kicsi volt, akkor én hagytam, hogy kirámolja a konyhaszekrényt, kiszedte az összes edényt, azzal játszott. Viszont a CD, videokazetta, stb. érintetlen maradt így. Mi is most cseréljük le a kocsinkat, de sajnos nem az én ominózus pácbanhagyó autómat, hanem a férjemét.

Anikó!
Jó a cumis kép! Nagyis sztori is, de akkor együtt lakott több generáció, azért volt segítség nekik is.

Adri!
Köszi a képeket, nagyon édi a kisfiad!
folyt.
Evey
 


folyt.
Adri!
Én elég régóta adom a Kikkónak mindennap a fluor tablettát a fogmosáson kívül.

Pankamama!
Szerinted hogyan találkozzunk? Ti jöttök, vagy mi menjünk?

APROPÓ!
Milyen látogatásokról írkáltok ti itt? Nehogy kimaradjunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabi!
Apósodnak jobbulást! Képeket küldjél nekem is légyszi! kovacseves@matavnet.hu

Az újakat üdvözlöm, ha jól számolom nagy hirtelen 4 új anyuka is van itt!

Másik Dia!
A patakparton nem szoktunk sétálgatni, mert Pannónia telepen lakunk! Ti merre?

Szilvi!
Én is EDA-val szültem, nekem semmi panaszom nincs. Én nagyon meg voltam elégedve vele. Remélem már nincs gond!?

Andi!
Nekem Kikkó nem szeretett hason lenni, de a dokinéni azt mondta, hogy egy pár percre tegyem hasra idönként. Adrián pedig csak hason szeret lenni, úgy is alszik, még éjjel is.

Éjszakázás még mindig jelen van az életünkben, igaz már csak 2-3szor, Adrián továbbra is átalussza az éjszakát!
Képeket ígérem felrakom nemsokára, most megyek és megnézem PM képeit!
Puszi,
Evey
Evey
 


Sziasztok, (ha meg emlekeztek ram)
Megneztem a szentendrei fotoitokat es csak irigykedtem!
Korabban nagyon terveztem, hogy majd jovok hozzatok, de egyelore meg nemigen van idom. Ma sikerult osszehoznom a szulesem tortenetet, leirtam a Szules elott topicba. Nektek is ideirom, hogy David kepeit, aki holnap lesz 6 hetes, feltettem az Ismerjuk meg egymasba, Cili2 es David cim alatt, remelem, megneztek minket.
Sziasztok, puszi,
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Snoopy! Arra biztosan emlékszem, hogy nem Te szúrtad az EDÁ-t. Tisztán él emlékezetemben a hölgy, nem volt túl szimpi, a szülésznõ viszont egy bûbáj!!! Azt nem is tudtam, hogy a Rókusban dolgoztál, bár gondolható, hogy az ember abban a kórházban fog szülni ahol dolgozik is, hiszen az a hazai pálya. Kitti februárban született, Te akkor még gyûrted az ipart? Amúgy semmi más problémám nem volt az EDÁ-val, egyáltalán nem fájt mikor mahináltak rajtam, szóval szimpi ugyan nem volt a hölgy, de legalább profin dolgozott!!!

Zsóka! Szerintem különösebb jelentõsége nincs a reggeli napszakhoz kötött kancsalításnak, talán csak még nem éber teljesen. Ha ilyen szépen haladtok biztos ezt is elhagyja elõbb-utóbb.

Liesel! Irigykedve olvasgatom a kirándulásaitokatKép Mi kifejezetten erdõbe kirándulni nem sûrûn jutunk el.

Pele! Sikerült beszerezni a fogzásra azt a homeopátiás szert? Én megrendeltem, holnap lehet menni érte. Kiváncsi vagyok bejön-e. Hiába jött ki az elsõ két fogacska olyan simánKép Mostmár egyre szörnyûbbek a mi éjszakáink is. Kitti rengetegszer felsír, mindig cicin alszik el, és elalvás után is egy csomó ideig csüng rajtam, van, hogy nem is szopizza, csak tartja a szájában a cicit, ha elveszem balhé van. Igazából nem tudom, hogy a foga miatt van-e, mindenesetre megpróbálkozom a csodaszerrel, aztán meglátjuk…
Kitti még nem fél az idegenektõl egyáltalán. Mondjuk csak 17-én lesz 8 hónapos, még van idejeKép Viszont balhézik rettenetesen, ha kimegyek a látószögébõl, és bizony csak akkor játszadozik nyugodtan, ha karnyújtásnyira vagyok tõle.

Gabi1! Fogacskához gratulálok! Apósod remélem hamar rendbejön, és elhagyhatja azt a „jó” kis kórházat.

Évi! Gratulálok Csongi babának a mászáshoz!!!! Mikor is volt az, mikor írtad, hogy átfordul a hasára, aztán balhézik, mert utál hason lenni??? Csak úgy röppen az idõ.

Verus! Szegény JancsiKép Remélem azóta már jobban van! Nagyon ari lehet ahogy tapsikolKép

Anyanyanya! Dehogy felejtettünk elKép

Evey! Remélem sikerült megnyugtatnunk Adri súlyával kapcsolatbanKép

Cili2! Emlékszünk rád perszeKép Mindjárt letöltöm a képeiteket és elmentelek Titeket is magamnakKép Nemsokára azért gördülékenyebben fognak menni a dolgok pici Dáviddal, és akkor sûrûbben tudsz majd ide jönni.

Geri! Próbáld meg légyszi újra elküldeni a képeket, mert valamiért nem jött át rendesen, csak az elsõ kép fele. Elõre is nagyon köszönöm!

Szilvi! Szeretnék én is kapni képeket Tõled! csorekati@freemail.hu Köszi!

Jó éjt!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!
Hát, elég régóta nem írtam, de olvasgatok szorgalmasan.
Felénk semmi különös újság nincs, hacsak az nem, hogy mindnyájan köhögünk (biztos a net betegség!). Az ovival is minden rendben, úgy tünik, sínen van a dolog.

Anikó! Nagyon köszi cumis képet, már tovább is adtam néhány ismerösnek. (Küldtem Neked a "készen kapottról" már jó régen, megkaptad? Vagy próbáljam újra?)

Evey! Emil megjött, készül a válasz!

Zsóka! Ha elmúlik a köhögés, megyünk, jó? Mikor lesz már a film?

Verus! Remélem, azóta Jancsi jobban van. Én nagyon pánikolok a krupptól, még soha nem is láttam ilyet (nem is szeretnék), de a barátnöm riogat vele folyton, neki mindkét gyereke kruppos. jobbulást Nektek!

Pankamama! Köszi, hogy feltetted a képeket, így még jobban tudok irigykedni...

Kati! Na, mi lesz? Kép

Bocs, hogy nem tudok mindenkinek írni, de sajna nem káptalan a fejem (söt, eléggé kápos Kép), nem tudok ennyi mindent megjegyezni.
Égetteknek, betegeknek jobbulást, kismamáknak, dolgozóknak pihenést, mindenkinek nagyon szép napot holnapra. És sok puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Snoopy! Kép nekem nem jött! Próbáld meg újra, kérlek! Köszi!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok,
Nem is hiányoltok Kép. Tegnapelõtt a fiam este 10-kor hányt egy kicsit, aztán egész éjjel alig aludt, anbnyira folyt az orra Kép. Anníyira sajnáltam szegényt... Orrfolyás még mindig van, reggel egy kicsit köhögött is, de hál'Istennek, semmi több. Remélem, kigyógyul belõle hamar. Itatom õszen mézes-citromos (tudom én is Snoopy, hogy semmit sem ér így a C vitamin a cvitromból, de olyan finom így a tea Kép) kamillateával.

Evey,
A fiúk már csak ilyenek... Az általam ismert fiúk legtöbbje RENGETEG asutót modnhat a magáénak, és imádja is, és rendszeresen "használja" is õket. A májusi babák (is) a lwegszebbek! (Ábel májusi)
Nem tudom, mikor megy a film, de majd értesítelek benneteket. Minden héten árgusa szemekkel végigböngészem a tévéújságot (archiválni szoktuk, mikor megy adásba egy-egy film).

Kati,
én is azt hiszem, elõbb-utóbb kinövi. Árgus szemekkel figyelem egész nap, és megnyugodva tapasztalom, hogy alig kancsalít Kép. Azzal a gyönyörû szemeivel Kép.

Pele, hogy vagy? Ábel ma kédezte, hogy a Pene a kislánnyal hol van? Kép

Dia, a fordítás már csak ilyen. A munka legjavát az ember halálosan unja... (A maradék tíz százalék, ami érdekes (lenne), mindig nyúlfarknyi szövegekbõl áll...
üdv mindenkinek,
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka!

Sajnos, engem sem hiányolt senki, teljesen el is voltam kettyenve.Kép De így ketten (elkettyenve) már sokkal vidámabb a helyzet, nem?Kép
Emese
Emese (emese)
 


Tényleg, lányok, a hiányolásról jut eszembe, hogy egy csomóan jól eltüntek!!!!!! Mi lehet velük, nem tudjátok?
Jázminmama? Kriszta? Mari?
Emese (emese)
 


Emese,
Nem igaz, magamban hiáényoltalak!! Kép Tényleg gondoltam rád/tok, hogy nem is jelentkezel, hogy jöttök... Gonsdoltam magamban, biztos nem voltam szimpatikus Kép...
Gyógyuljatok, hogy jöhessetek! Kép
Nálunk Ábelnek folyik az orra, fújja szorgalmasan, aztán meg ahogy kifújta, megtörlésképpen elkeni az egészet az arcán Kép. Reggel õ is köhögött, de napközben nem. Szóval ha mindenki meggyógyult, tali! Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Hû, ma jó fárasztó napom volt valahogy, nem is tudom, miért, mert nem csináltunk semmi különöset. De valahogy most már nincs kedvem se vasalni, se felmosni, inkább felnéztem ide hozzátokKépKép
Áronnal sütöttünk ma finom mákos pitét (mákos kocka, ahogy õ mondja). De aztán annyit torzsalkodtak Hannussal, hogy csak darabonként tudtam elmosogatni az edényhalmazt, mert pillanatonként be kellett ugrálnom a kiabálásra. De hát ilyen is van. Sajnos.Kép
Képzeljétek, olyan gondban vagyok, mert Áron azóta a fülfelszúrásos eset óta egyre sz*abbul hall! Ma is mentünk az oviba, meséltem neki az úton, aztán kiderült, hogy egy kukkot sem hallott az egészbõlKép És látom, hogy kínlódik, nézi a szánkat, vagy egész közel hajol a fülével szegény picikém, ha meg akarja érteni, amit mondunk. Nem tudom, hogy ez a felszúrástól lehet-e, vagy valami más az oka? El kéne vinni fülészetre, de ahhoz a dokinõhöz biztos nem viszem vissza.
Viszont jó hír: azt hiszem, kezdem érezni Babszem buborékozásátKépKép Már úgy vártam! Fõleg este lehet érezni, de még csak akkor, ha hasra fekszem, vagy felhúzom a lábaimat. Úgy sajnálom picurkát, mert mindig este igyekszem tartalékolni idõt a számára, aztán rendszeresen elõfordul, hogy belealszom a beszélgetésünkbe.KépNem valami udvarias eljárás a részemrõl!

Juca!
Tegnap majdnem egyszerre írtunk. Szóval már az egész kis csecsemõk is örülnek a társ jelenlétének, fiziológiai szinten észlelhetõ, hogy örömmel reagálnak, ha egy másik gyerek/baba van a közelükben. (Én igazából a magzatot is idevenném, legalábbis Hanna mindig megkülönböztetett figyelemmel fordult Áron pocaksimije feléKép)
Aztán egy-másfél évesen már elkülönítik az ismerõs gyerekeket, a játszópajtásokat, de ezek az együttlétek nagyon sokáig kimerülnek az egymás mellett játszásban. Igazából együtt játszani majd négy éves koruk körül tudnak (ez változhat a testvérsorban betöltött hely függvényében). Szóval persze, hogy Vili még látszólag nem vesz tudomást a többi gyerekrõl, de azért jó neki, hogy mások is vannnak körülötte.

Évi!
Jobbulást, te szegény! Párom is a Fenistilt mondta.

Verus!
Hát ez szörnyû! Még "szerencse", hogy már rutinos vagy krupp-ügyben, meg hogy volt otthon gyógyi. Nagyon gondolok rátok, hogy ne legyen semmi nagyobb gáz, és most már hamarosan összeszedem magam egy emil erejéigKép

Adri!
Én is jót nevettem, bevallom, a kutyahistórián, bár átélni biztos más volt. Még jó, hogy Leevi ilyen nyugis baba, csak röhögött az eseményeken. Jól tudott idõzíteni a kutyus, hogy mikor vagytok egyedül.

Madárka!
Te aztán stramm nõ vagy! Igaz, hogy én is fittebbnek éreztem magam másodszorra, de azért aludni azt tudtam!Kép
Ibolytól kérdezted, de azért leírom, hogy nem annyira ördöngös a kendõ, mint ahogy látszik. Bár egy másik topikban már leírtam, hogy mikor elõször próbálgattam a kül. megkötési módokat, Áron elémállt, és megkérdezte: "Anya, ez neked most torna?"Kép
Úgy látom, titeket is elért a szep. szorongásKép Én is úgy szoktam zuhanyozni, hogy Hanna babakocsiban csücsül a nyitott ajtóban (ti. ha szabadjára engedem, akkor a szobából mindenfélét kihoz, és bedobál a kádba pl. könyveket, játékokat)Kép

Dia!
Nem semmi, hogy 1kg-t hízott Bori! Még egy csecsemõtöl is szép lenne! Szegény párodnak biztos rossz volt, hogy nem ismerte megKép Örülök, hogy kibékültetek végül a pároddal!
Hannus is fújja az orrát, csak sajnos õ meg a kezébeKépvagyKép. Mindig magyarázom neki, hogy pzs-be kéne, de nincs foganatja eddig.

Ancsa!
Ne haragudj Timire, nem tehet róla! Van tipped, hogy mi történhetett, ami kiborította? Esetleg hallott-látott valamit? Mert akkor talán könnyebb lenne megfogni a dolgot...

Evey!
Nahát, ez már haadás, hogy csak 2-3x keltekKép Neked is igyekszem hamarosan írni...

Kati!
Nem írtam asszem a múltkor, de persze, hogy megkaptuk tõletek a képeket még a nyáron, és köszönjük!
Hol jutottál hozzá a csodaszerhez? Én még nem jártam utánaKép Egyébként Hannus is pont így volt, az elsõ fogikat észre sem vettük, aztán most meg szenvedünkKép Amirõl meg írtál, hogy Kitti sír, ha kimész, abszolút fedi a szep. szorongást. Lehet, hogy az idegenektõl azért nem fél, mert te is ott vagy vele, és benned bízik. De próbálnád csak valakinek a kezébe nyomni és elmenni!

Jó éjszakát mindenkinek!

Puszi: Pele
Pele
 


Emese!
Én hiányoltalak, ha nem is írtam le!!! De magamban igenis!!!!!!
Örülök, hogy jobban vagytok! Áron mindig érdeklõdik, hogy mikor találkozunk az EmesévelKép Mély benyomást tettél rá!Kép Látod, õ is hiányol!

Zsóka!
Jobbulást nektek! Pedig pont most gondoltam, hogy a héten is talizhatnánkKép Meg Áron is mindig kérdezi, hogy mi van veletek. A párom egyébként azt mondta errõl a C-vitaminos dologról, hogy azért VALAMENNYI vitamin marad a forró gyógyitalban meg a teában is, csak nem olyan sok. De azért nem bomlik le az egész mennyiség. Hát nem tudom...

Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Akkor a folytatás:

Hétfõ: Meló. Bori szórakozott a hifivel, állítgatta a rádiót, sikerült behoznia a Pannon Rádiót...Kép Jókat vigyorgott rajta. Aztán elkezdte azt mondani, hogy Egy-ket-há, hogy honnan szedte?

Kedd: Nagy sétán voltunk, bementünk Pestre. Bori jót aludt a babakocsiban. Éjjel felébredt, magam mellé vettem, de csak úgy akart aludni, hogy a fejemre mászott. Nekem meg így nem ment, levettem róla, erre sírt, megint rámászott a fejemre, stb. Így ment hajnal négyig. Aztán elaludt. Én meg elfelejtettem felhúzni az órám, majdnem elaludtam. Ö persze meg aludt fél tízig édesdeden.

Szerda azaz ma: mosott rongy ébredés, lsd. fentebb. Meló után aludtam egy hatalmasat délután, úgy 2-tõl hatig. Utána meglátogattam a barátnömet, aki a napokban fog szülni. Már nagyon várja. Olyan jó neki...

Ja, meg valamelyik nap fogta a fejem, magához húzta és jó nagy cuppogós puszikat nyomott rá. Meg nyalogatott, én meg jujgattam, erre röhögés volt a válasz...Kép

Zsóka! Szerencsére eddig olyan filmeket fogtam ki, amik még érdekesek is voltak, de ez most, brrr.

Pele! Úgy irigyellek!!! De jövöre majd már én is...Kép

Évi! Égésre Fenistil gél, a sebre meg tegyél egy kis anyatejet. Ha nagyon fáj még, akkor egy kis jég most sem árthat.

Verus! Köszi a hiányolást.

Geri! Tudományosan? Csak másképp... Végülis annyi újat tudunk már erröl is, miért ne használjuk? Anno felnevelték úgy is a gyerekeket, de ma már van mosógép, porszívó, vasaló, stb. Ha már úgy is használom, akkor a fennmaradó idöt a gyerekkel töltöm. Amíg még lehet és örül is neki. Késöbb már úgy is ciki lesz neki velem lenni. Az meg, ha minél többet tudsz vagy sejtesz a lelkéröl, csak neki jó. Ha bele tudod élni magad a felnöttagyaddal az ö kis testébe, csak a köztetek lévö kapcsolat jobbátételét szolgálja. Ezt pedig mindenki szeretné, nem? Amúgy a könyvekkel én úgy vagyok, hogy olvasom öket nagy halomra, de csak azt használom, amit jónak találok, inkább irányadók, mint irányítók. A pszichológiában meg az a jó, hogy egy csomó hétköznapi dologra felhívja a figyelmedet, amit amúgy is tudsz, de ha tudatodban van, sokkal inkább odafigyelsz rá. És csak úgy általában nem tudja az ember olyan szépen megfogalmazni, összeszedni, sokszor még az ok-okozatokat is inkább csak érezzük, vagy sejtjük, mint tudjuk. Ebben ez nagy segítség.

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Helló Lányok!

Úgy látom mindenki reagált a kis nagyis történetemre, csak leírtam és persze, hogy örülök, hogy manapság már könyebb, csak azt is lehetett csinálni. Mellesleg neki nem volt segítsége, külön laktak egy házban, nem generációk együtt. De ez már ma csak egy történet. Bár el tudom képzelni, hogy még van ilyen, ha nem is Mo-on.

Jázminmama! Megyek, de csak nov. végén. Telszám elraktározva és a cím is. Tudni fogod mikor érkezem.

Örülök, hogy mindenkinek tetszett a cumis kép. Én is úgy kaptam a barátnõmtõl és azért küldtem tovább, hogy jól szórakozzatok ti is.

Ma délután bepánikoltam, mert próbáltam tejcsit fejni a banánhoz és nem sikrült, csak pár cseppet. Ez azt jelenti, hogy fogy a tejem? Lili állandóan ott lóg, remélem nem azért, mert egyáltalán nem lakik jól. Iboly????

Madárka! Ez szuper, hogy ilyen stramm vagy, én nagyon sok vért vesztettem szüléskor, így nem könnyen álltam talpra. nekem 1 hétre volt szükségem, hogy rendbejöjjek. De irigyellek ezért és remélem, hogy a köv. bébi születésekor is ilyen fitt leszel. ha ott szültél volna, ahol én dumcsizhattunk volna én sem aludtam a szülés utáni éjjelen (nappal szültem).

Ancsa! Igenis hiányoztál, annak ellenére, hogy nem írtalak!!!

Evey! Bocs, hogy Zsombit elküldtem neked!!!! remélem nincs harag. Megcsináltam a salit, kicsit fokhagymásra sikeredett, raktam bele egy fejnyit. Aztán higítottam tejföllel. De jó lett. Múlthéten lejött hozzánk PM, Panka es PP. Elcseréltük a mi kengurunkat az õ hordozókendõjükre. És dumcsiztunk és nagyon jól éreztük magunkat.

HA JÓ IDÕ LESZ TALIZUNK A JÖVÕ HÉTEN MONDJUK KEDDEN V. SZERDÁN V. CSÜTÖRTÖKÖN?

Cili! Szia itt is. Én gondoltam rád. Már 6 hete... Gyere gyakran ide is.

Kati! Már elküldtem még egyszer a fotókat, és akkor is visszajött. Nincs vmi más emil címed?

Emese! Igen megkaptam a készen kapottról a fotót szép lány. HIÁNYOZTÁL!!!!

Kingandi! Édes lány ez a Kingus. Köszönöm a fotót!!

Pele! szerintem vidd el Áront fülészhez, mert ez nem normális. Bár gondolom ezt te is tudod. Szerintem a picit a hasadban pedig szórakoztatja a tesói hangja napközben, nem? Hányadik hét? nem korai még érezni a mocorgást?

Zsóka! Igenis hiányoltalak!!!

Nálunk is fogzás van, Lili éjjel 2-3x kel. Adom a cicit, aztán alvás tovább. De megkérdezem a dokinktól ezt a homeopátiás szert.

PM! Panka üldögél??

Évi! Hogy van a kezed?

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Kis Leevink nem éhezik: ma gondoltam, megcsinálom az egész napra szánt fözelékadagot (2x kap) azaz föztem 2 krumplit, 3 répát,1 almát. Na, erre megette mind a kis drága REGGELIRE. Aztán ebédre újabb fözelék csirkével, uzsi 1barack-2szilva-fél alma, vacsi 1 banán1tányér zabkásában, mindezek elött, után, között cici. Kép
Tegnap óta tiszta nagydumás lett: BABABABA ebbe bübü meg ilyesmik, mindehhez totál kis fontoskodó arcot vág, mint aki a nagydoktoriját védi. Bár valószínüleg csöszerelö lesz, egész fürdéskor a csapot szereli. Párom szerint a postára még nem adhatjuk dolgozni, mert minden nap oddaadjuk neki a számláink (Kép) borítékját, és ö vad diadallal, harci kiáltásokkal pillanatok alatt darabokra tépi.
Ancsa, Zsóka, Emese: HIÁNYOL, HIÁNYOL, HIÁNYOL!!!!
De tényleg! Csak olyan nehéz mindent leírni, én felét sem tudom soha annak, amit szeretnék...
Cili2! Mindjárt megnézem a kis Dávidot! Azért ha ráérsz, gyere!
Pele! Ne aggódj, kis Babszem nem hátrányos helyzetü azért! Csak nyugodtan aludj bele a dumcsiba, egy pihent mami nyeröbb neki sokkal, mint egy lelkiismeret miatt fáradt!
Dia! Nagyon csípem a naplós stílusodat, meg az öszinteséged! Már kezdtem azt hinni, csak nekem nehéz idöröl idöre életem párjával ebben a babázós idöszakban. Kép És tuti kiscsaj lehet ez a Bori! Jó lenne megismerni benneteket is, csakúgy, mint a többieket! Hát télleg nem jöttök Pécsre?
Verus, hogy van a kis Jancsi?
Mi ma netmentes estét tartunk, na persze csak miután ezt elküldtem nektek Kép. Szauna, meg vettünk speciális zacsit, amiben kolbit sütünk a szunaköveken. Aztán piknik... a többit meg meglátjuk Kép.
Jó éjt mindannyiótoknak!
Adri Kép
KAdri
 


Sziasztok Lányok!

Na engem jól kiebrudaltak.

Mi köszönjük jól vagyunk, bár a nappalok változóak, tegnap nagyon rossz volt, teljesen kipurcantam. Olyan kis duzzadt PAnka felsõ ínye, de fog sehol. Ma voltunk dokinéninél, aki azt modta, hogy minden O.K. de nyomatékosan megkért, hogy nem ültessem Pankát, mert a késõbbi gerincproblémák oka lehet. Majd akkor üljön ha már magától tud.

Anikó, Kati ezt nektek is írtamKép

Lusta továbbra is, tolat és forog hason körbe körbe és olyan hangosan kiabál, hogy nem hallom tõle a saját hangomKép De éjjel szerencsére alszikKép

Anikó! Milyen a kendõ? Panka imádja a kengurut arccal elõreKép Nekem bármikor jó a tali és szivesen megyek, hová? Az, hogy fejéssel nem jön a tajcsi nem jelent semmit, mert Lili erõsen ki tudja szívni ha beragad. Nagyid történetéhez meg annyit, hogy minden elismerésem a hajdani anyáké, mi már mintha nyikhajabbak lennénk, szerintem elkényelmesedtünk és sajna fele annyit sem bírunk. Kép Legalább is én.

Évi! Te szegény, jobbulást, hát nem mondta anyukád, hogy a tojásokat kell megsütni?
Csonginak gratula.

Verus! Hát ez valahogy nem a ti idõszakotok. Jobbulást a kis Tapsikolónak. Panka a legutolsó képen van apukája ölében. Hiába, a fényképész gyereke mostoha elbánást kapottKép Hanusnak tetszik a kép?

Adri! Irígy, irígy, irígy..........KépÉn is akarok szaunát és kolbász és pikniket és házat és mindentKépNálunk szerdán van családi nap, akkor este se tv, se számítógép csak dumálás meg a majd meglátjuk.

Dia! Azt hiszem te sem vagy az a kipihent nõci, és ha az ember fáradt olyan undi dolgokat tud mondani. Ha meg az ember párja is fáradt akkor kész a hepaj, hacsak nem olyan áldott birkatürelemmel áldotta meg a sors mint az én páromat. Örülök, hogy megoldódott. Bori egy kis angyalKép

Ancsa, Emese, Zsóka, Iboly! Nagyon is hiányoztatok és az elsõ kettõ hölgy ha nem jelenik meg a következõ talin akkor irgum-burgum.

Evey! Ha készen leszek az elemzéssel akkor eljöhettek hozzánk látogatóba. De! Kellene még rajzolnia Kikkónak, amit borítékban elküldhetnél. /A családot, egy fát, az ovit. /Jó?

Pele! Örülök a kis mocorgó egészségének és az elszántságodnak. Csak így tovább.

Csajszik! Jövõre ismét sok pocakosunk leszKép

Cili2! Tutira megnézlek Titeket, és örülök, hogy visszatértél.

Mari, Kriszti, Jázminmama Hol vagytok?

Na eldugulok, jó éjt!

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Alexkámmal tegnap voltunk fogászaton, szegénykém fogszabályzós leszKép Megkérdeztem az orvost a fogmosásról, meg arról amit írtatok. Tulajdonképpen azt mondta amit amúgy is gondoltam, hogy az semmiképpen sem árt, ha puha fogkefével az elsõ fogak kibújásától kezdve szoktatjuk a gyereket ahhoz, hogy "matatunk" a szájában. Ezt azért még semmiképpen sem lehet igazi fogmosásnak mondani, súrolásról meg persze szó sincs. Egyszerûen hozzászokik a gyerek ehhez a mûvelethez, ami lassan, fokozatosan alakul át fogmosássá. Azt is mondta, hogy ha már nem csak szopik a baba, hanem eszeget más kajákat is, akkor bizony képzõdik lepedék a fogán, amit megintcsak nem árt eltávolítani, akár úgy, ahogy Ildi is írta, vagy a puha fogkefével (nem súrolva). Alexal is megkezdtük az ismerkedést a fogkefével az elsõ fogaktól kezdve, és pontosan nem is tudom az idõpontokat mikor, hogyan haladtunk elõre, annyira fokozatos volt az egész. Azzal persze én is egyetértek, hogy fogkrémet már csak ha köpni tud a gyerek. Bár Alexkám csak néhány hónapja szokott le a fogkrém evésrõl, amikor már nagyon kiborultam, hogy milyen gyorsan fogy a fogkréme. Bevallotta, hogy eszegetiKép Mostmár felnõttel mos õ is fogat, az nem olyan finom...Kép
Szóval mi így fogunk cselekedni, de persze tegyen úgy mindenki ahogy jónak látjaKép

Zsóka! Jobbulást ÁbelnekKép Gyógypuszi repülKép Orrfolydogálás, dugulás esetén nekünk nagyon bejött (a mézes-citromos tea mellett) a mellkaskrém, és az eukaliptuszos párologtatás. Nagyon kiváncsi vagyok a férjed filmjeire, majd idõben értesíts ám.

Pele! Túlságosan elrepültem az elsõ két fog miatt, pedig többen is mondták már, hogy náluk is így volt (elsõk simán, aztán…Kép) Itt a legközelebbi gyógyszertárban rendeltem meg a csodaszert, azt ígérték mára meglesz, de ma meg azt mondták holnapraKép Ha holnapra sem lesz, akkor beszerzem a dentinoxot, és várom a csodát.
Áronnal pedig tényleg el kéne mennetek fülészetre minél hamarabb, ki tudja mit mûvelt vele az a brutál nõ!!! Tényleg érzed már a legkisebbiket? Ilyenrõl még én sem hallottam, hogy ennyire korán. Ez olyan jó!!!

Emese! Bocsi-bocsiKép Mindjárt írokKép

Geri! Szerintem nem kell aggódnod a tejcsi miatt. Egyszerûen az a helyzet, hogy rendesen be van állva (jól megaszondtamKép) a kereslet-kínálat, annyi van amennyi kell, nincs felesleg, mivel nem szoktál fejni. Azt mondod nem nagyon eszik Lili kajákat, ehhez képest jó husiban van a csajszi Kép Nem úgy néz ki mint aki éhezik, kellemesen dundi, szerinted fogy a tejed?Kép
Megadom a férjem emil címét, akkor légyszi próbáld meg oda küldeni, OK? horvathb@atysco.hu köszi-köszi-köszi

Kingandi! Én még azóta sem kaptam képeketKép

Verus! Mesélj, jobban van Jancsi?

Kadri! Micsoda étvágya van Leevinek, nem semmi!!! Kitti max 1 deci fõzeléket eszik meg, na nem biztos, hogy egyszerre, hanem EGY NAP. A borítékot pedig nem széttépi, hanem megeszi. Pedig a „Mit tud a gyerek” címû könyv szerint tépkednie kéne. Ezekszerint Leevi könyvszerint mûködikKép Hááát… ismét izgalmas estét kívánok Nektek!! Nekünk meg csak az írigykedés maradKép

Pankamama! Vettem az adástKép Kitti egyébként már a ruhámba kapaszkodva feláll! Tök jó nem? Felülni még nem tud, mászni nem mászik (kivéve egyszer két "lépés"), de ácsorog. Most mit csináljak vele? Én most is azt érzem amit már vele kapcsolatban sokszor, tudná... ha akarná! Õ is lusta malacKép

Taliban mi is benne vagyunk, elõre kéne azért idõpontot fixálni, más programok beütemezése végett. Egyenlõre még mindegy.

A hiányolásról meg annyit, hogy én folyamatosan gondolok mindenkire aki régen, régebben írt!
Pl. Kingandi is elég régen írt, Jázminmama megígérte, hogy mostmár nem fog lemaradni. Kriszta és Mari is régen írt.

Sziasztok!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 


Sziasztok!

Ma én is besokalltam reggel, hogy nem bírom fölöltöztetni a gyerekeket meg elvinni az oviba, olyan fáradt vagyok. Így aztán visszafeküdtem még heverészni csak egy fél órára, közben a 2 lurkó kiborította a legósdobozt, és ott játszottak egyetértésbenKép Én meg kisvártatva összeszedtem magam, aztán elindultunk. 1/4 10-re már be is értünk az ovibaKép
Aztán du. 1/2 2-tõl 1/4 6-ig aludtunk. Oooolyaaan jóóóó volt!!!!
Holnap 7-re megyek vérvételreKép, utána viszont asszem a 2 gyerkõccel egyetemben elmegyünk a Chagall-kiállításra. Nincs valakinek kedve velünk tartani?

Dia!
Én meg jövõre fogok irigykedni rád!!!!

Anikó!
Szerintem az nem jelent semmit, hogy nem tudtál fejni. A szopi azért másmilyen inger, és így nem biztos, hogy kiváltódik a tejleadó reflex. Fejni nekem sem sikerült többnyire, kivéve az Avent géppel. Máshogy még akkor sem jött tej, amikor csomó volt a cicimben, tehát tuti, hogy tele volt.

Nekem a jövõ hét szerda nem jó, mert UH-ra megyek, du. meg szülõi értekezlet lesz. De a többi nap okés.

Én korán éreztem a többi babámat is, én se tudom, hogy miért lehet ez, de így volt.

Adri!
Nem semmi ez a kajamennyiség! A szaunáért nem legyetek irigyelve!!!

Kati!
Szerintem is az a lényeg, hogy fogügyben a legjobb belátásunk szerint cselekedjünk. Fõleg ha már egyszer bevált valami.
Ezek szerint várhatok még, hogy Áron leszokjon a fogkrémevésrõl...Kép

Na, megyek aludni, mert holnap jaj, de korán kelekKép

Puszi: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Most néztem meg Lilit, képzeljétek hason alszik. Ezt is megértük. Ráadásul ugyanúgy mint én szoktam, az egyik lábát V alakba rakva. Édeske. De szerintem nyüszögni fog, mert a rácstól nem tud majd visszafordulni. Vagy nem?

Adri! Úúúúúúúgy irigyellek ezekért a szaunás estékért!!!! Na azért nem szeretnék télen Finnországban lenni. Az a sok sötét... Édes lehet Levi, ahogy dumál és tényleg jó sokat eszik. Én már 4 kanálnak örülök.

Kati! Akkor vegyek olyan 3 db-os fogkefe félét? Én sem dörzsizni akartam, hanem a szájában matatást szoktatni. Pontosan erre gondoltam. Mi is szenvedünk a foggal, de én azt vettem észre (most hirtelen témát váltok), hogy, ha velem alszik Lili sokkal gyakrabban ébred és ebbõl kifolyólag gyakrabban kér cicit is. Pontosabban nyüszög, yztán nyomhatom a szájába a cicit.

teljesen el vagyok kámpicsorodva, mert vége a duzzadt mellek korszaknak. A mostani állapot elég siralmas, de a páromnak tetszik és majd hozzászokom.

pele! Már korábban akartam írni, hogy nagyon jó arcápoló az Ilcsi Néni féle fekete szappan. Most semmi ragya nincs az arcomon. (kip-kop)

Jó éjt mindenkinek:

Anikó
Gerianikó
 


Még valami.

TALÁLKOZÓ KEDD 12 ÓRA MARGIT SZIGET???????
Gerianikó
 


Sziasztok,
Brühühühüüüüü! Nem leszek Pesten jövõ héten, lemaradok a taliról... Kép
Elmegyünk anyukámékhoz a hétvégén, és 23-án jövünk haza. Nekik is jó lesz egy kicsit unokázni, én is alhatok reggel, ameddig akarok KépKépKép.
Képzeljétek, ma elmentünk a TV-be, a szerkesztõségbe átvenni Zoli díját! (A díjkiosztón átvette helyette a szerk.vez. és most volt egy összeröffenés, elmentünk hát mi érte). Kapott egy gyönyörû szép oklevelet (komolyan nagyon szép, halványkék merített papír királykék (kedvenc színem) papírvelúr borító-dossziéban. Meg szép plakettet, a díj pedig egy mobiltelefon volt. (Ehhez tudni kell, hogy a párom a mobil nagy ellensége, ameddig lehetm, ellenáll a dolognak - bár szerintem elõbb-utóbb kénytelen-kelletlen hasznáélni fogja). Csak gyõzzük fizetni... Olyan jó volt bemenni, találkozni a régi kollégákkal, FELNÕTTEK között lenni, lés ráadásul meg is nyugodtam kivsit. Mostanéban nagyon feszült vagyok, gondolom, az egyedüllét+ez az amerikai-afgán háború+kialvatlanság, miegyéb, szörnyû gondolataim vannak. Jót tett nekem a mai nap.

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, EMESE: NEKED KÜLÖN!!!! KépKépKép Nagyon meghatott a leveled, komolyan. Mikor hazajövünk, jelentkezem, talizunk! Pele, veletek is!

Most már Emesének is folyik az orra Kép. Ábel nagyon ügyesen fújja, Emesének viszont még az orrához érni sem lehet Kép. Kiszívom neki az orrszívóval, de pl. ha "csak" folyik, és meg akarom törölni zsebkendõvel, hát már üveölt. Kép A tejszínhab a tortán, hogy most már én is érzem a torkomat Kép. Majd anyukám kikúrál Kép. A barátsaink elvisznek kocsival, ami nagyon jó, mert különben csak vonattal tudnánk menni, akkor viszont el kellene halasztani az utat a megfázások miatt, és most van a vénasszonyok nyara, ki kell használni.

Pele, Áront MINÉL ELÕBB vidd el orvoshoz!!!! Ez nem jó jel, és a füllel nagyon vigyéázni kell. Zolinak valszeg kicsi korában többsdzör volt fülgyulladáésa, és majdnem 100 százalék, hogy ettõl rossz a hallása. Vidd el orvoshoz még a héten!!!! A Babszem-mocorgásért irigy vagyok... Kép Annyira, de annyira jó érzés, amikor a picur odabent úszkál KépKép

Adri, tök jó ez a kis Leevi... Neked legalább nem kell aggódnod, hogy a csemete éhenhal Kép. Ellenben nekem, meg Pelének Áron és Ábel miatt ... KépKép ÍÁbel ma a zöldséglevesbõl csak a lebvét akarta megenni... Aztán beleimádkoztam egy kis répát ("csak kóstold meg, és ha nem jó, többet nem kell megenni..."), és a végén még krumplit is evett. Személyes gyõzelemnek fogtam fel. A végén még evett banánt meg tejberízt is, de a mai nap az a nagy kivétel, ami erõsíti a szabályt...

Anikó, ragya-ellenes fekete szappant hol lehet kapni? Mert én már alig látszom ki a ragyák alól... (Bár hormonális ragya ellen a szappan valszeg nem hat..)

Csajok, nekünk anno Ábelnél fogzási bajokra nagyon bevált a Chamomilla D30, homeopátiás golyócskák. Annyit kell a nyelve alá tenni, aháény éves (olvastam vhol), de én ötöt tettem a nyelve alá (annyit lehet maximum!). Szó szerint két perc alatt hatott. Olvastam a babapatikában is, hogy legkivált fogzásra ajánlják.

Na eldugulok, üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Engem sem hiányol senki. Kép

Madárka!
A Mikit már én is ülve szoptattam, amikor kiszabadultam a szülõszobáról és egyszer sem éreztem a gátvarratomat, de a Nikinél 10 évvel ezelõtt még egy hét után sem tudtam a fenekemre ülni, pedig akkor is felszivódós cérnával vartak.

Képzeljtek, múlt héten a fejemre esett egy csomag pelenka a Tescoban és még mindig fáj a fejem és a nyakam. Kép A doki azt mondta, hogy nincs agyrázkódásom, csak húzódás a nyakamban, de fõként reggel és este lüktetve fáj, egyébként csak tompán, de egyfolytában. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak vele? A dokitól kaptam egy krémet, de nem sokat segít. Állítólag ha nem szoptatnék, gyógyszerrel 2-3 nap alatt elmúlna, de igy...

Kati, Pele!
Mi az elsõ két fogat szenvedtük meg és azóta a többi (+ 3db) szinte észrevétlenül jött ki. Viszont elõszeretettel harapdál ujdonsült fogaival minket, hol az arcunkat, hol a kezünket, combunkat támadja meg, mikor mit ér el.
Szerintetek errõl le lehet szoktatni?

Na megyek aludni.
Sziasztok
Magdi
gallainemagdi (gallainema
 


Hello Csajszik!
Én mindenkit hiányolok, még magamat is, amikor sokáig nem jövök!
Anikó!
Kár, hogy hétközben lesz a tali, nekem az szinte sosem jó. Föleg Pesten nem. Én nem vagyok olyan fitt, mint ti csajok, hogy felülök a Hévre két gyerekkel! Én még a szomszéd utcába is kocsival megyek, már egy gyerekkel is. De sajna a jogsim a Pók utcai lakcsitelepig szól. Ma megyünk a homeo dokinéninkhez épp oda Kikkóval. Megkapja a szokásos golyókat, amitöl eltünt az ekcémája többek között. Megkérdem, hátha tud valamit az alvászavarról.
Pele!
Ha novemberig folytatódik az ébredés Kikkónál, akkor elviszem az ismerös dokidhoz! Majd írd le légyszi az adatait!
Babszemhez gratula, Áront pedig szerintem is sürgösen vidd el egy füldokihoz!

Emese!
Örülök, hogy sínen van az ovi nálatok! Nálunk még van néha egy kis pityi reggel, de örül, hogy csak délig kell maradnia. A készenkapottról én is kérek fotót!
folyt.
Evey
 


folyt.
Geri!
Legközelebb biztos még fincsibb lesz a sali! Zsombikáért dehogy haragszom, el is mentettem, legalább lesz róla még egy képem!

Cili2!
Dehogy felejtettünk el! Ha vissza olvasgatsz, akkor láthatod, hogy hiányoltalak! Emlékeztem, hogy aug. 24-re voltál kiírva és gondoltam is rád!
Gratulálok a kisfiadhoz! Írjál sokat róla, ha lesz idöd! Adatait is írd le (táblázathoz)! Mindjárt megnézem a képeit!

KingAndi!
Ugyan még nem néztem meg a postámat, de ha nem küldtél képet, akkor tedd meg légyszi! kovacseves@matavnet.hu
EZ MINDENKIRE VONATKOZIK, AKI NEM KÜLDÖTT MÉG KÉPET!

Zsóka!
Mindannyiótoknak jobbulást kívánok! A golyócskákat pici korban hogyan adjátok be? Mert azt szopogatni kell, nem? Párodnak gratula!

Adri!
Milyen volt a szaunás este? Esetleg Leevinek kistesó? Bocs, ha túl indiszkrét voltam!

PM! Köszi az elemzést, rajzoltatok vele akkor még. De a címeteket tudasd velem valahogy, mert akkor elöször elküldöm a rajzot és amikor teljesen kész vagy, akkor elmegyünk hozzátok!

Magdi! Jobbulást neked is! Írd le az adataitokat a táblázathoz!( gyerek neve, szül. adatai, jelenlegi méretei, hol laktok)
Szilvi, Andi! Ti is írjátok le az adatokat.Andiét tudom, de a jelenlegi súlya nincs meg Dórinak! Dóra vagy Dorottya?

Sztendrei Dia! Hol vagy?

Többi lányok!
Írjatok!
Ancsa!
Megpróbálom a táblázatot felújítani, mert látom, hogy neked nincs sok idöd mostanában. Mondjuk nekem sem, de apránként csak megcsinálom!
Mindenki írja le a friss adatait! Köszi!
Feltettem a talis topikunkba képeket!
Puszi mindenkinek,
Evey
Evey
 


Evey!

Ittvagyok ám,csak állandóan ,mint az ûzött vad..
Szóval a Lehel utcában lakom az Kb. a Metál Üzletház magassága, a fõtértõl kb 10 percre babakocsival.
Mi afféle gyütt-mentek vagyunk itt, két éve költötünk ide, de nagyon élvezem hogy nem kell állandóan kocsiba ülni.
Figyi! Én szívesen segítek bejutni a keddi talira ha akarod, legalább bevezetsz atársaságba.
Ha "sofõrrel" van kedved jönni megbeszélhetjük, az az egy bibi van hogy adél alvásidõ, de áthidalható a probléma.
Melyik dokihoz jártok, mi Sigora doktornõhöz, neken tetszik!
Na mennem kell,üdv : f.dia
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszi az aggódást mindenkinek! Az ujjaim gyógyulgatnak!

Ne haragudjatok, de úgy vagyok, mint Emese, ha két nap kimarad, akkor totál képtelen vagyok követni az eseményeket. Nézzétek el nekem, ha csak éppen hozzá szólok az eseményekhez, jó?!

PM, érdekes ez az ülõs dolog. Nekem is megbotránkozott a dokinéni, mikor dicsekedtem neki, hogy Csongi milyen ügyesen üldögél, igaz 4 hónaposan. Õ is azt mondta, hogy várjam meg amíg magától ül. De könyörgöm, ha nem gyakorolja, akkor hogy fogja magától csinálni?! Amúgy Csongi most ért el arra a szintre, hogy most már ott merem hagyni ülve, nem vágja hátra magát (csak néha). Valahol olvastam, hogy ezt általában akkor érik el a gyerkõcök, amikor megtanulnak mászni. Ellenpélda Geri Lilcsije!

Adri, ez aztán nagy haspók! Én nem tudok megenni ennyit egy napKép

Geri, valamelyik nap pont ezen filóztam én is. Kicsit sûrûre sikerül az ebéd, gondoltam elõ a cicit, és fejjünk. Hát nem jártam túl nagy sikerrel. Bár spriccelt, de a mennyiség...Mondjuk Csongi most már kétszer kap fözit, délben és este. De mellette szopizik is.

Alvásügyileg úgy állunk, hogy Csongi hagy 2-3 éjszakát aludni, hogy frissült erõvel 2-3 éjszaka megint fel tudjak kelni hozzá kétóránként. A foga irtózatosan meg van duzzadva, de áttörni még nem sikerült neki! Amúgy lemázsáltuk, 7 hónaposan pont 7,5 kg.
Igazi fiú, ha megyünk a babakocsival, majd kiesik annyira lesi a kamionokat, buszokat. Lehet, hogy õk már genetikailag így vannak kódolva?
A múltkor olyan jót mosolyogtam, mert itt a lakótelepen most rengeteg a kisebb-nagyobb baba (10-12). Az egyik anyuka (5 hónapos csemetével) mondta a másiknak, hogy Csongihoz nem szabad viszonyítani, mert õ olyan mozgékony, hogy még egy ilyen nincs!Kép És ez így van! Esküszöm nektek még egy ilyen öröknyüzsgõ gyerekkel nem találkoztam! Remélem azért nem lesz hiperaktív a lelkemKép

Gyönyörû az idõ! Szép napot mindenkinek!
Évi (Évi)
 


Hú! Még valamik!

Csatlakozom Gabihoz, menstruáció ügyben. 10 napja késik. Szedegettem Continuin-t, de mivel állandóan elfelejtettem, abbahagytam. Utána megjött, de most késik.
Õszintén szólva, én most nagyon nem tudnék örülni egy kis jövevénynek, nekem nagyon korai lenne...
Remélem csak a gyógyszer kavart be!

A másik, hogy tegnap tiszta idegek lettünk a párommal. Elmentünk anyukámékhoz az új kocsival, és visszafelé 3-szor is lefulladt alattunk. Ráment majdnem az összes vagyonunk és átvágtak bennünket? Aztán ma a férjem elvitte szervízbe, és számítógéppel 5 perc alatt kikeresték, hogy mi a hiba, kicserélték az alkatrészt, és nem kértek érte semmit. Úgy örültünk. Azért még bennem van a félsz, remélem beválik az autó!

Na, most már tényleg abbahagyom!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Most megint csak rohanvást írok, mert vendégeket várunk délutánra, hamarosan itt lesznek.
Képzeljétek el, Tomi néhány másodpercig már meg tud állni. Egyre többet próbálkozik, hogy szándékosan elengedi amiben kapaszkodik, de mindig csüccs a vége.Kép

Pele!
Semmi olyasmi nem történt ami indokolná Timinél ezt a változást. Én arra gondolok, hogy talán amiatt, hogy Tomival most többet kell foglalkozni, kicsit elhanyagolva érezheti magát, és így áll "bosszút". Most próbálkozom minél többet csak vele foglalkozni, hátha meg lesz az eredménye.
Irigyellek a Babszem mocorgásért! Kép Áront szerintem is vidd el fülészetre, nehogy valami nagyobb baj legyen a háttérben. Csak elõtte keress valami megbízható dokit. Kép

Geri!
Talira én most semmit nem tudok ígérni, mert lehet, hogy anyukámnak jövõ héten kell menni kórházba az epéjével, és akkor nekünk kell vigyázni a házukra. De ha akkor még otthon lesz, akkor megyünk! Attól függ, hogy a kórház mikor értesíti, hogy mehet. Ja és nem lehetne kicsit korábban, mondjuk 10 óra, mert délben már Timi fáradt szokott lenni, és ha még akkor fogunk utazni, akkor tuti nyügös lesz.

Adri!
Nem semmi étvágya van Leevinek. Tomi nagyon összevissza eszik, vannak napok, mikor 2 decit is megeszik, és van amikor csak néhány kanállal. Ki érti ezt?
De szuper lehet, ez a szaunás piknik! Én is el tudnám viselni. Csak nálunk a párom utálja a szaunát, azt mondja úgy érzi, hogy megfullad a gõzben. Kép

Lányok!
Milyen homeopátiás csodaszerrõl beszéltek? Zsóka a Chaomilla-t hol lehet beszerezni? Én itt a helyi patikában érdeklõdtem utána, de úgy néztek rám mintha a Marsról csöppentem volna ide.

Elnézést mindenkitõl akinek nem írtam, de most rohannom kell, csöngettek. Valszeg. a vendégeink.

Sziasztok

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Kedves Mindenki!

Ma voltunk kontrollon: Jancsi meggyógyult!KépKép A torka gyönyörü, a tüdeje tiszta..Kép ÉS VAN FOGA!!!
Tegnap szopi közben megharapott, de ez nem olyan volt már, mint elötte bármikor, sokkal élesebb volt, no meg persze fájdalmasabb..úgyhogy kapásból levágtam, hogy kibújt az elsö fogacska.

Adri, Leevi nagyon jó fej, az biztos, hogy éhen nem marad!

Jancsi meg továbbra sem hajlandó mást enni, mint anyatejet. Nem eszik kanálból, nem iszik pohárból, nem iszik szívesen üvegböl sem.. már levagyok szidva, hogy "miért nem adok má' annak a gyereknek vmi mást is.."! De ha utálja!! A kanalat -üresen- nagy élvezettel nyalogatja, de amint vmi kaja is társul hozzá..köpköd, pofákat vág! De ugye szépen fejlödik, jól táplált kinézete van, szóval én akarok aggodalmaskodni, gondolom még nincs az újra igénye! (Igaz, múltkor megkaparintotta a Kari csokiját, alig bírtam kiszedni a kezéböl, meg a szájából..de csokival még sem kezdhetem a hozzátáplálást, nem?Kép

Évi, szerintem tuti kódolva van bennük az autóimádata!! Tomi is, Jancsi is él-hal a kocsikért, Tomi még szinte beszélni sem tudott, de már felismerte a autókat márkájuk szerint, mostanra meg tökéletesre gyúrta a tudását! (Ránézésre, messziröl, fazon alapján vágja, hogy milyen autó és melyik típus..)

Pele, szerintem is vidd el fülészetre Áront, én évek óta a Budai kh.-ba, -dr. Lellei föorvoshoz- viszem a srácokat, csak jót tudok mondani róluk, Lellei csinálta a Tomi bronchoszkópiáit is, lelkiismeretes doki. (A kórház száma: 345-06-00, porta van és itt már akár kapásból kérheted a doktort) Remélem tudtam segíteni, mert tényleg nem mindegy, hogy ki és mit csinál a gyerekeddel, no meg mikor!

Többiek annyi mindent írnék, de nekem is szita az agyam..és én is hiányolok mindenkit, aki rég óta nem írt! (Kriszta, Mari mögé mostmár felkerülhet Snoopy is..)

Magdi, tiszta ciki, de én nem tudok rólatok semmit, légy szíves írd le pár szóban, hogy mekkora Miki, hol laktok, (illetve merrefelé), mielött babáztál mit csináltál..! (Remélem nincs haragKépKép

Dia, ugye eljöttök Borival a talira?!? UI nyáron szinte nem is láttam öt! No meg téged sem!!

Pusszzz:
Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Most csak röviden...Kép Semmi napló stílus..KépKépKép

Szóval, a tali nekem megint nem jó, mert én délelöttönként a munkahelyemen poshadok... Minden nap, reggel 9-töl délután 1-ig.

Képek: Sokat kaptam, Jázminmama, Gabi1, KAdri, stb. Gyönyörüek a gyerköcök! Láttam a talis képeket is, a legjobb Iboly és a Gergö képe volt, mintha valami kinövése lett volna Ibolynak!Kép Viccen kívül, irigykedtem csak, hogy milyen jó volt nektek. Rólunk vannak fent új képek a neten: [url=http://communities.msn.com/BoriBartok" TARGET="_top]http://communities.msn.com/BoriBartok[/url] Nézzétek meg, még lesznek fent újak egy pár napon belül.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok, Lányok!

Ahá, szóval itt vagytok! Én meg kapásból kihagyhatom az "Elsõ napok, hetek" topicot, és máris ide csatlakozhatok, hisz kicsi fiam, Dominik immár 5 hónapos!

Nálunk is "kódolva van" az autóimádat, OLivér fiam, aki most lesz 4 éves, szintén a legkisebb részletévõl felismeri az autótípusokat.

Domival 6 hónapos korában lassan én is elkezdem majd a hozzátáplálást, de olyan kellemes egyelõre, hogy csak anyatejet kap! Igaz, néha megfordul a fejemben, hátha azért nem alussza át Dominik az éjszakákat, mert kevés már neki az anyatej, de rendíthetetlenül hiszek abban, hogy 6 hónapos koráig minimum elég a babának az anyatej. Bocs, Verus, hogy ilyet kérdezek, de hány hónapos a te csöppséged? Igaz, régen rendszeres és lelkes látogatója voltam a babanet összes témájának, viszont Domi születése óta csak a férjem munkahelyérõl tudok netezni.

LÁnyok, kérdés: szerintetek milyen idõs korban érdemes leszoktatni a babát a cumizásról? (Úgy, hogy ne szokjon át pl. az ujjszopásra) És milyen idõs kortól lehet szoktatni az éjszaka átalvására? És hogyan? Ha éjjel felébred Domi, én mindig megszoptatom. Így aztán kétszer kel: 3 körül, majd 7 körül reggel.

Évi, neked már visszatért a menzeszed? Nekem Olivérnél csak 9 hónappal a szülés után tért vissza. HÁnyadik hónapban jött meg újra?

Geri, neked még csak most van vége a duzzadt cicik korszaknak? Nekem már pár héttel a szülés után vége volt, amikor beállt a kínálat szerinti tejkereslet (nem fejtem). Manapság már csak reggel büszkélkedhetek gömbölyûen telt keblekkel...

Egyébként azt gyanítom, nálunk is fogzás van, Domi naponta több rugi mellrészét is eláztatja a csurgó nyálával, és hozzá néha fájdalmasan nyögdécsel, miközben bõszen próbál minden elérhetõ tárgyat a szájába dugni. Olivérnél is így volt, pár nap szenvedés, aztán pár nap tünetmentesség. És már 1-2 hónappal az elsõ foga kibújása elõtt megkezdõdtek a szenvedések. Olvastam egyébként egy fogzási fájdalom enyhítõ gélrõl a Kismama magazinban. Próbálta már valaki?

Üdv: Krisztina (Emlékszik rám még egyáltalán valaki?)
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Snoopy. Elõször még nem volt légmelle, hanem a korházban alakult ki, vagy a mentõben. A másnap reggeli RTG mutatta ki. Utána viszont már nagyon rosszul volt, mivel én is ápolónõ vagyok megtudtam ítélni hogy hogy van, de az orvosok szerint semmibaja nem volt csk egy "kis légmell". Már egyébként jobban van, varrat szedésre kell vissza menni.

Iboly : még mindig ugyanaz a gond a szopival. Elfordul, megfeszíti magát, és ordít. nem kell neki. Bettivel is volt ilyen, de csak 7 hónaposan. Próbálok fejni, de csak egypár csepp jön. Menszesz sehol. Teszt negatív.Nem tudom mitévõ legyek.

Betti megint elkapta ezt a vírusos hasmenést. 40 fokos láz. Úgy sajnáltam szegényt. Szerencsére ma már nem volt láz, de hasmenése annál inkább. Szerintetek jó ez a bérescsepp?

Na jó most megyek mert Norbi óbégat. Képeket küldöm.

Sziasztok

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Sziasztok!

Krisztina, én emlékszem még rádKép Örülök,hogy újra jelentkeztél. Csongi már 7 hónapos, és még mindig ébred éjszaka. Néha én is megszoptatom, bár lehet, hogy ezzel hibázom, mert nem hinném, hogy éhes, mivel már este is fözeléket eszik. A mai fejemmel úgy hiszem nem kellett volna minden szösszenésre szopiznunk éjjel. Most próbálom errõl leszoktatni. Na, okosabb ettõl nem nagyon lettél, mi?!
A menstruációm sajna 4 hónaposan megjöttKép Ma délután volt egy kis vérzés, tökre megörültem, de estére kiderült, hogy csak egy kis barnás folyás. Holnap tutira veszek egy tesztet, nem bírom én ezt a bizonytalanságot!

Gabi, remélem ez a hasmenés vírus neten nem terjed? Jobbulást Bettinek!

Verus, örülök, hogy Jancsi meggyógyult és irigykedek a fog miatt!
Milyen érdekes, mennyire mások ezek a gyerekek! Csongi ha kanalat lát, már majd kiugrik az etetõszékbõl. De csatlakozva Ancsához, hol keveset eszik, hol többet. És még csak kajához sem köthetem, mert ugyanabból is változó, hogy mennyit eszik.

Tényleg Ti mikor adtok a gyerkõcöknek gyümit? Egyszerûen nincs alkalom beiktatni!

Ma kis Vigyorgóm (új becenév, mert állandóan fülig ér a szája) kimászott a szobából a folyosóra, és megvizsgálta az apja sportcipõjét, és a horgászfelszerelését! Jaj nekem!Kép

Mára ennyi. Jó éjt!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Hú, most nem jegyzeteltem olvasás közben, így a jó kis kápos (Emese után szabadon) fejemre vagyok utalva.

Épp most jött megkérdezni a férjem, hogy meddig ücsörgök még ittKép, pedig még alig ültem le.

Na azért egy két dolgot le akarok írni.

Anyanyanya! Mi is pont a Zsóka által említett Chamomilla D30-ról beszélünkKép Ez a csodaszerKép Nekem itt a kis szimpla gyógyszertárban sikerült beszerezni, pontosabban megrendeltem és 2 nap múlva már meg is volt (máraKép). Nem õk mondták, hogy meg lehet rendelni, hanem én kérdeztem rá. Ma már használtuk is, sikerült a nyelve alá tenni a golyócskákatKép Remélem lesz hatása! Nincs hozzá használati útmutató, a gyógyszertárban azt hitték, hogy hüvelygolyóKépKépKép, úgyhogy csak az alvászavaros topicban írottakra hagyatkozva kezdtük el használni.

Verus! Örülök, hogy Jancsi jobban vanKép

Krisztina! Én emlékeszem rád!!!Kép

Evey! Táblázathoz csak jövõ héten tudok új adatot mondani, akkor tölti be Kitti a 8. hónapját, és akkor megyünk méreckedni.

Geri! Én nem mondhatom meg Neked, hogy vegyél-e fogkefétKép Nem akarok helyetted dönteniKép De ha már így nekem szögezted a kérdést, akkor SZERINTEM nyugodtan szerezd be. Finoman a matatáshoz szoktatással SZERINTEM nem lehet bajt okozni.

Tali nekünk jó, ha korábban lenne kicsivel az se lenne gond!

Ma Kitti sírva fakadt anyukámtól (elég ritkán találkoznak, ezért õ idegen számba megy)!!! Úgy örültem nekiKépKépKép Ez most így elég hülyén hangzik, de hát tudjátok a szeparációs szorongásra gondolok!!! Ezekszerint minden OKKépKép

Ja, és én még mindig nem menstuálok.

No most csak ennyi!!

Mindenkinek kellemes estét!
Kati
Csőre Katalin (cskati)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: