Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Nekem is volt már legalább 6 UH-om! És jól van a baba!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvastalak benneteket, de most már csatlakoznék is, ha nem baj. A mi kis picurkánk épp ma 6 hetes, láttuk UH-n, akkora élmény volt! Egyébként inszemes baba, elsőre sikerült. Előtte két évig próbálkoztunk hiába. De megérte!!!
A tünetekről annyit, hogy nekem sincs hányingerem, nem émelygek, és még tisztességesen megundorodni sem sikerült semmitől. Kicsit izgultam is emiatt, de az orvosom ma azt mondta, hogy egyáltalán nem baj, ha nincs ilyen tünetem. Cicifeszülés az persze van Kép Aluszékonyság múlófélben, de az étvágyam az iszonyú jó. Komolyan, három óránkét kaja, két óránként pisi.Kép Jól elszórakozunk így...
Problémantes, boldog babavárást kívánok mindenkinek!

Pusza: Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Évi!
Ez szuper, hogy elsőre siekrült az inszem. Van egy bnőm, Õ is szerencsésnek mondható, Neki másodszorra sikerültek az ikrek.

Hasfájdogálás nekem az első és a mostani babánál is volt/van. Ez gondolom attól van, hogy a méh mozgolódik, dolgozik. Cicifeszülésem nem volt se az elején, se a végén, annál inkább a szülés után. Most pedig még szoptatok, szóval nem tudok nyilatkozni. Nagysága a szoptatás elején mindig hatalmas volt, főleg, maikor már szopi idő volt, de mosanában már akkor sem duzzad meg annyira. Persze megérzem, ha elcsúszik egy kajcsi. Mérete sajna nagyjából visszament a kiindulási állapotra.
Hányinger: Eddig még nem volt, az elsőnél is kb. 7-8-szor sikerül hányni összesen. A horvátor.-i kanyargós utakat viszont 6 hós terhesen nagyon nem bírtam.
Uh és egyéb vizsgálat miatt sztem sem kéne elmennie egy egészséges babának, de ha Csirippiri kétséget érzel, inkább várj 1-2 hetet, abból baj nem lesz és Te is megnyugszol, nem fogod magad stresszelni, hogy nem tettél-e kárt a babónak.

Nicika!
Táblába majd szeretnék bekerülni, de csak ha már voltam a dokinénimnél.

Pá-pá Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

 
 

Szia Évi77!
Én is víszont kívánom neked! :-)))) Ez csodálatos , hogy elsőre sikerült!
Czuli
czuli
 
 


Sziasztok!

Nem győzök visszaolvasni!

Hasfájás: Nincs semmi gond, ha néha fáj a has, mert ez lehet a méh növekedésével kapcsolatos, ill. lehet a belek mozgolódása, mert ilyenkor az sem tökéletes.
Mell: Nekem a mell túlzott érzékenysége volt az első tehességi jel. Az első kislányomat kevés ideig szoptattam, akkor nem változott semmit a mellem. A 2. kislány 17 hónapos koráig szopizott, most már nagyobb a mellméretem, de már nem olyan feszes, a mostani pocaklakót is sokáig szeretném szoptatni, gondolom azután még lötyibb leszek.
Mi a véleményetek a mellkorrekciós műtétről? Én félnék tőle, de kíváncsi vagyok Ti mit gondoltok?

Hányinger: Nekem az első terhességnél az 5. héttől a 18. hétig tartott, a másodiknál a 6. héttől a 14.ig. Most a 8. héttől van.

Vszilva: Én a B6 vitamint így szedem: reggel az első falatok után, délben ebéd után, délután és este egyet.

Tralllala: Örülök, hogy minden rendben és megvan mindkét baba!

Évi77: Én is gratulálok a babához!

Akinek nincs semmi panasza örüljön neki, a többieknek kitartást, márcsak pár hét és könnyebb lesz!!

Tünde 9+6

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!


Évi77: Gratula!

B6: Egyelőre nekem elég az Elevitben lévő B6 vitamin. A barátnőm azt javasolta, hogy ha mégis hányingerem lenne, akkor Magne B6-ot szedjek.

Köszönöm lányok a biztatást, időközben elhatároztuk, hogy egy szolnoki dokihoz fogok menni, neki mindennel fel van szerelve a rendelője, nagyon "ember", és csak jót hallottam róla. No, hozzá fogok menni a jövőhéten. Ma fogok időpontot kérni..
csirippiri
 
 


Évi! Üdvözöllek körünkben! Neked is csodálatos babavárást kívánok!

Aki majd táblába akar kerülni/ ki-ki ahogy gondolja hogy mikor - az csak szóljon! Kép

KépKép
nicika
 
 



KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Nem vesztem el, csak apával kirándultunk... Lillafüreden voltunk néhány napig....
lettymama
 
 


Sziasztok!


Időpontegyeztettem a dokimmal, hétfőn megyek Szolnokra, előzetesen őt is megkérdeztem, érdemes-e vizsgálatot csináltatni, erre ő azt mondta, hogy ha panaszmentes vagyok, akkor 1-2 hetet még nyugodtan várhatok, ezután hétfőre adott időpontot, mert később nem tud fogadni, mert szabira megy.

A mellfeszülés erősödik, a pisilési inger csökken, libidó=0, néha fájdogál a pocim. Veletek mi van, hogy vagytok?
csirippiri
 
 


Sziasztok!

Szerintetek az nem gond, hogy nekem még most gyakran úgy fájdogál a hasam, mintha meg akara jönni? Nektek van/volt ilyen?

Köszi!
Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Szia Évi!

Nekem is úgy fájdogál, csak nem olyan hosszú ideig, és nem olyan erősen. Azt olvastam, hgoy nyúlnak a méh tartószalagjai, és ez teljesen normális. Édesanyám is azt mondta, hgoy neki is fájt a hasa az első időkben.Szerintem ne aggódj, de ha nem nyugodtál meg, keresd fel az orvosod, ő biztos meg tud nyugtatni.

Üdv: Piroska
csirippiri
 
 


betöltöttem ma a 9. hetet, az állandó pisilésen kívül semmi jelét nem vettem észre annak, hogy terhes lennék.... Na, jó a cicim kicsit megduzzadt...
Ha UH-n nem láttam volna a borsókát, akkor nem is mondanám, hogy babám lesz....
lettymama
 
 


Sziasztok!

Évi
Ilyen nekem is volt, az előző kettőnél is. De én azt figyeltem meg, hogy mindig akkor volt ilyen érzésem amikor épp ideje lett volna annak, hogy megjöjjön. Tehát nem folyamatosan, csak havonta.

Lettymama
dejó neked, én már tök kivagyok ettől az állandó hányingertől. Van aki megússza enélkül (pl. a barátnőmnek sem volt hányingere egyik terhessége alatt sem) Szerencsés vagy.

Én holnap töltöm a 9-et :-)

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok!

Lettymama: ezzel én is így vagyok. Szinte semmi jele.Csak az UH-on a kis dobogó szív. Szokom a gondolatot én is!

Czuli 9+3
czuli
 
 


Sziasztok!

Hasfájdogálás nekem is van, de ahogy írtam, az elsőnél is volt, így most kicsit lazábban veszem és nem izgulok miatta. Lánykám, mintha érezné, hogy van vmi, mindig a hasamat rúgdossa. Férjem szerint érzi a vesztét, de Én nem hiszem, hogy tudná, hogy mi az ábra.

Cicikorrekcióról, mitha azt hallottam volna vhol, hogy a szopi miatti felvarrást a tb fizeti? Nekem inkább azzal van bajom, hogy most nagyobb, mint alapállapotban és ez tök jó. Aztán majd visszamegy és megint kicsi lesz. Tudjátok a jót könnyű megszokni, olyan ez mint a légkondi a kocsiban. Amíg nincs nem hiányzik, de ha már egyszer volt, akkor nem tudsz nélküle meglenni.

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ez komoly? Fizeti a tb.? Na ennek utána járok. Nem emlékszem már ki kérdezte, de én már elgondolkodtam a felvarratáson, szerintem miért ne, ha ettől jobban érzi magát az ember lánya. Szilikont viszont nem vállalnám be.
Bevallom így két gyerek szoptatása után már..... hát szóval nem a régi. (és most finoman fogalmaztam)
Szonibaba
nagyon találó ez a légkondis hasonlat, jót mosolyogtam :o)

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Ez komoly? Mármint hogy fizetné a tb? Bevallom én már elgondolkodtam a felvarratáson, szerintem miért ne, ha ettől jobban érzi magát az ember lánya. Meg ugye két gyerek szoptatása után hát...... már nem a régi. (és most finoman fogalmaztam)
Mondjuk szilikont azt nem vállalnám be.
Szonibaba
nagyon jó ez a légkondis hasonlat, jót mosolyogtam :-)
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Bocsi a duplázásért :-) vacakol a gépem

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok! Nekem eddig nem igazán fájt a hasam de az előbb rákezdett! Kép A pisilési mániám elmúlt, a cicifeszülés maradt, néha hányinger, de szerencsére csak inger, ja és gyengeségi rohamok! Ingadozik a hangulatom is, és egyik percben libido a maximumon, aztán meg a minimumon...

KépKép
nicika
 
 


Lányok,
segítsetek! Kérlek, olvassátok el és írjatok véleményt arról, ami most következik. Ez mind ma reggel történt velem:

Elvileg ma vagyok az 5+0-án. Elmentem az orvoshoz, akit kiszemeltem régebben. Nála nincsenek műszerek a kórházban, így csak kézzel vizsgált meg. Kitapintotta a méhemet és leírta mindazt, amit mondtam neki, hogy 5 hetes vagyok ma. Felírt folsavat és annyi. Ultrahangot csak a 12. héten akar csinálni. Azt is mondta, hogy ne szedjek Elevitet, mert túl sok A vitamin van benne, majd csak a 12. héttől, addig elég a folsav. Gratulált és elköszöntünk.

Nekem sehogy sem akart a fejembe férni, hogy miért csak a 12. héten akar UH-t, mikor mindenkinek ált. a 6-7 héten már szívhangot szoktak nézni, hallani. Gondoltam egyet és elmentem most délben az sztk-ba, hátha ott van UH és kikunyizhatom, hogy a 6-7 héten csináljanak egyet. Ott volt a doki és teljesen el volt képedve, hogy miért nem csináltak ma nekem UH-t ott reggel, és hogy csak "nyomkodás" alapján írják le az eredményt. Azt mondta, ő szívesen megcsinálja nekem a 6-7 héten majd az UH-t, de mi lenne, ha most is akár csinálnánk egyet, ha még csak a kis petezsákot is látni, nem árthat - így kiderül, egyáltalán terhes vagyok-e. Én meglepődtem a hirtelen fordulaton, de utána mentem. A hasi UH-val természetesen semmi nem látszott még, így hüvelyit is csinált. Avval megmutatta a méhemet és benne a kis valamit,- a petezsákot - aminek szabályos kereknek kéne lennie. Nos, az enyém nem ilyen volt....:-( Nagyon pici, 1-2 mm lehetett az egész, de nagyításban úgy nézett ki, mint egy nagy vessző - azaz volt egy kicsi kerek és belőle jött lefelé egy kis nyúlvány. Azt mondta, hogy ez nem szabályos. Mindenképpen jöjjek vissza 2 hét múlva, de ha addig is elkezdenék görcsölni vagy véárezni, akkor is jöjjek. Jó kilátások, mi? Szolidan közölte velem, hogy vetélés előtt állok. Gondoljátok el, mi lett volna, ha nem megyek el ide és ha a 12. hétig várok... Nagyon le vagyok törve és sokat sírok. Nem hiszem el, hogy ez velem is megtörténhet. Sokat sírok és borzasztóan érzem magam...Reménytelen.
lolita
 
 


Lolita!

Én eddig csak olvasgtlak benneteket, bejelentkezni majd csak jövő héten fogok, babonából........

Szerintem még nem nagyon kell semmit látni 5. héten, mondjuk ez a gép minőségétől is függ, én is voltam 5 hetesen, még csak a vastag méhnyálkahártyát látta a dokim!
Szerintem nyugodj meg, mert az idegeskedéssel ártasz a legtöbbet!!!

Majd jövök........sziasztok
becsi
Iklad
 
 


Lolita! Már a lányok is sokszor írták, de újra megemlítem hogy a 6-7. héten nem érdemes UH-ot csinálni! (Az én esetem azért volt kivétel mert véreztem...) Szóval aki ilyen 5 hetes kisterhesen elmegy orvoshoz azt általában ilyesztgetik hogy nem is terhes, nem szabályos, nem látni a babát, stb. Szóval ne sírj, mert azzal csak ártasz a babynak! Szóval a lényeg hogy nyugodt légy! Amig semmi problémád addig kérlek ne keseredj el! Várj mindenképp a 6-7. hétig és akkor menj el egy maszek nőgyógyászhoz!
De amúgy gondolj bele: 1-2 mm-ről van szó, ami még egy tuti jó UH-nál sem teljesen látható! Engem is ilyesztgettek hogy nem szabályos a petezsák, de aztán ahogy egy nagyobb felbontású UH-gal megnézték kiderült hogy teljesen szabályos! Tanulság! Minél nagyobb a petezsák és minél érzékenyebb az UH felbontása annál biztosabban meg tudják állapítani hogy van e valami probléma! Remélem némi erőt azért öntöttem beléd! Tudod én sok mindenen átmentem a kórházban, mellettem vetélt el két lány is, mondhatom iszonyú nehéz volt! De tudtam hogy nyugodtnak kell maradnom mert a sok sírás, idegeskedés és depi is indíthat vetélést! A baba hozzád kapcsolódik - EGYEK VAGYTOK - és ő is érez téged!

KépKép
nicika
 
 


Illetve azt akartam írni hogy a 6-7. hét előtt nem érdemes az UH!

KépKép
nicika
 
 


Lolita!
Nyugi!!!! Én protekciós vagyok a helyzetemnél fogva, de nekem is csak a 6. héten készült az első igazi UH... Korábban nem igazán látszott a monitoron semmi... gyanús volt a kép, de senki nem merte 100%-ra rámondani, hogy az baba...

A protokoll az első Uh-t a 10-12. hétre írja: akkor van nyakiredő mérés, Down-kór gyanújának a szűrése.
16-18. héten AFP lelet birtokában genetikai UH
32. hét környékén: késői fejlődési rendellenességek szűrése, magzati nővekedés megítélése
36. hét: magzati növekedés megítélése

Ezek a kötelezők, bár egy átlagos terhesnél több Uh van... ja és még, ha + elmész 4D-re

Méret: könnyen lehet tévedni néhány mm-t, ami ilyenkor elég sokat jelent...
lettymama
 
 


<font color="0077aa">Nicika,
nagyon-nagyon köszönöm, amiket leírtál. Valóban sokat olvastam én is, hogy nem érdemes túl korán menni, de hát a pasi hívott be. még meg is kérdeztem, hogy nem lesz ez túl korai? Azt mondta, hogy nézzük meg legalább a kis petezsákot, mert azt sem akarta elhinni a másik doki által kiállított papíron, hogy valóban terhes vagyok. Egyébként tényleg - belegondolva - lehet benne logika, amit mondasz, hogy 1-2 mm-ről van szó és ahhoz nagy felbontású gép kell. Ez nem tudom milyen volt, de a II. kerületi sztk elég "gazdag", minden tiszta és újnak tűnt (nem értek hozzá). Mindenesetre köszönöm és hálás vagyok a szavaidért, próbálok megnyugodni.

Lettymama,
Neked is köszönöm a nyugtatgatást. Én is kaptam ma papírt, hogy melyik héten mit néznek, de elég furcsa volt, hogy az első orvos, akinél voltam sem beutalókat nem írt a vizsgálatokhoz, sem nem vizsgált meg rendesen... Még egyszer nagyon köszi a bíztatást, ígérem igyekszem úrrá lenni a félelmeimen.

Tudjátok elég nehéz az ügy, mert nekem 4 éven át tartó súlyos gombám volt és ezalatt 10 orvost fogyasztottam el, de egyikhez sem mennék vissza egy terhességgel. Mindegyik szart a fejemre, akár fizetős, akár sztk, akár magánrendelő, akár kórházi privát rendelés. Nem tudom a mai tapasztalatok alapján, kihez is menjek vissza 2 hét múlva...</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">Becsi,
Neked is köszönöm a bíztatást. Te mikor mentél vissza legközelebb az 5. hét után, mikor már láttak is valami megnyugtatót?</font>
lolita
 
 


Nekem 5+4 hetesen már 4.3 * 3.1 mm volt a petezsák! És ez átlagon aluli! És a 6 hetesen is csak 3 mm volt a baba! De nem baj ha pici! Majd megnő!

KépKép
nicika
 
 



Jó reggelt mindenkinek!
Lolita
Nem akarom a többieket ismételni, de én is csak azt tudom mondani, hogy nyugi! Tudom, hogy nem könnyű, de azzal teszel most a legjobbat a babádnak is meg magadnak is.
Próbálj keresni szerintem egy másik orvost. Szerintem olyat célszerű keresni aki ott helyben ahol rendel uh-ozni is tud. Én is ilyenhez járok igaz magánrendelőbe, fizetek is érte, de szerintem megéri. Így amikor először mentem hozzá már rögtön csinált is uh-ot, meg persze minden alkalommal csinál (4 hetente járok) Beutalókat én sem kaptam még, majd a következő alkalommal fogja adni. A 10-12. hét előtt nem ad. Úgyhogy az végül is még nem késő.
Mondjuk azt viszont nem értem miért csak 12. héten akart uh-ozni a te dokid, hiszen a 6. hét környékén azért is kell, hogy megnézzék, jó helyen tapadt-e meg.
Nem vagyok ugyan orvos, de szerintem is 5 hetesen még annyira nem látni semmit.
Szóval kitartás, pihenj sokat. Remélem minden rendben lesz. Drukkolok neked meg a babádnak.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Lolita!
Ne aggódj, ha nincs semmi jele bármi bajnak (vérzés, görcsök), akkor minden rendben lesz!
Ennyire az elején még tényleg nem lehet semmi konkrétumot mondani az uh alapján. A 6.7. hét körül is csak 4-5mm a baba.

Szerdán voltam a dokimnál és 3cm a baba!
Látszódtak a végtagkezdeményei, amik izegtek-mozogtak. Cuki volt.
Én úgy választottam ezt az orvost, hogy a környéken meegtudakoltam a kismamákat kit ajánlanak, ez még az előző terhességemnél volt. Mivel bevált, most is hozzá járok.

MSE, Szisz2: A Honvéd kórházban van az a plasztikai sebészet, ahol fizeti a Tb. a mellműtéteket. A sógornőm most akarja megcsináltatni, neki nagyon kicsi és lelki okok miatt is fizeti a műtétet a Tb., az implantátumot viszont ki kell fizetni (akinek kell), ez kb.200.000,-től indul.


Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Lolita!

Ne izgulj, nincs semmi baj! Együtt lettünk terhesek, együtt is fogunk szülni, ez tuti KépKépKép
II. ker.-ben voltál dokinál? Merre laksz?
Az én dokinénim nagyon megbízható, helyben van az uh, külön szakember csinálja, 4D-t is tudnak. Első babámat is nála szültem és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha gondolod, megadom az elérhetőségét.
Egyébként az elsőnél az én babóm az uh szerint 5+4-es volt és szépen látszott a petezsák. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy függ a készüléktől és attól, aki nézi. És ilyen korán még tényle mm-ek is sokat számítanak. Biztos vmit félrenézett a doki. Mégegyszer nyugi és pihenj sokat!!!

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Apa végre feltette a gépre kis csemeténk első sztárfotóját:o Eldicsekednék vele:Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Nekem 5+4 hetesen már a baba is látszott, pedig kisebb az átlagnál!

KépKép
nicika
 
 


<font color="0077aa">Lányok,
köszönöm a bíztatást. Próbálok nyugodt maradni. BÁr kissé elkeserítő, hogy Nektek, Nicika és Szonibaba, 5+4 hetesen már 3-4 mm-es volt a petezsák és már látszott a baba is, nekem meg tegnap 5+0-án az egész volt 1 mm. Márpedig 4 nap alatt biztos nem tud 4 mm-ert nőni...Nincs sok remény, de megpróbálom valahogy ezt is elfogadni, feldolgozni.

Szonibaba,
én Pasaréten laktam, ill. oda születtem. A lakcímem még nincs átjelentve, de most a Párommal lakom az V. ker.-ben. Lehet, hogy a dokinő elérhetőségére szükségem lesz, bár most az egész család felbuzdult és elleptek "jó dokik"(?) számával...

Lola</font>
lolita
 
 


Lolita, bocsi hogy beleokoskodok, én már 1 nap múlva 28 hetes leszek és csak nosztalgiázni jöttem hozzátok. Pár dolgot mondanék neked:
az elején nekem sem látszott igazából semmi, pedig én már majdnem 6 hetesen mentem először. Következő alkalommal 12 hetesen nézett meg a doki, pontosan azért mert onnantól már igen valószínű, hogy tuti megmarad a baba, addig elég nagy a vetélés veszélye. Akkor nagyon mérges voltam, hogy ilyeneket mond, hiszen én már akkor terhes voltam szerintem! Most utólag már értem, és a következő babánál ha megtudom, hogy összejött, akkor minél tovább fogom húzni az első vizsgálatot, hogy ne kelljen aggódnom az elején, hogy megmarad-e. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy valószínűleg ezért mondta az első dokid, hogy 12. héten menj vissza. Ez persze nem vígasztalja az embert, mert ilyenkor minél hamarabb biztosat szeretne tudni, és látni szeretné a babáját. Én biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz veled is, de az is biztos, hogy a legrosszabb amit tehetsz, ha sírsz és halálra aggódod magad. Te is leszel 28 hetes, mint én és a többiek, és ahogy MSE írta, együtt lettetek terhesek és együtt is fogtok szülni!!Kép Fel a fejjel és azon meg ne izgulj, hogy kinek mi látszódott ilyen idősen,mert minden terhesség más és más. Kép
És még egyszer bocs, hogy beleokoskodtam, csak olyan rossz olvasni, hogy így aggódsz.

Zsófi

Kép
Kép
hari
 
 


Na, mostmár, hogy ne beszéljek hülyeségeket, kikerestem az első babámmal készült leleteket, uh-okat. Az első uh-nk 6,5 hetesen volt (rosszul emlékeztem, hogy 5,4-esen), akkor a petezsák 12mm volt. A CRL vagyis az ülőmagasság 5,2mm volt. Erre azt írták, hogy a mért adatok alapján a terhességi hét 6,2 (tehát 3 nappal kisebb volt az átlagnál). Ehhez képest a kiírt időpont előtt 5 nappal született, 3400gr-al és 54 cm-el. Szóval tényleg ne aggódjon senki azon, hogy mekkora az Õ babája és mekkora másé. Úgyis behozzák amit be kell.

Lola!
Férjemnek meséltem, hogy mi történt veled és még Õ is azt mondta, hogy ne aggódj, mert az a doki, aki egy ilyen fiatal terhességet hasi uh-al próbál megnézni, az nem lehet vmi nagy ész.
Szóval mégegyszer: nyugi!!!

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ja, Lola mégvmi!
Tudod, hogy ilyenkor rohamos ütemben osztódik a petesejt, simán lehet, hogy 4 nap alatt annyit nő.
Csak amiatt kérdeztem, hogy merre felé laksz, mert megörültem, amikor láttam a II.ker.-et, mi a XII.-ben lakunk, akkor közel lettünk volna egymáshoz, úgy még izgibb lett volna közösen várni a babókat.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Lola! Nekem 5+4-en volt a petezsák 4.3 * 3.1, aztán 4 nap múlva már kétszer akkora lett, és a baba volt 3 mm!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Megint jöttem belepofátlankodni a tásalgásotokbaKép
Csak olyan jó olvasni titeket.

Lola, én az orvosválasztáshoz írnám, hogy nehéz ügy.
Én egy olyan orvoshoz jártam, aki a 9 hónapon keresztül maga volt a megtestesült jóság, bűbáj.
A kiírt időpont előtt 3 nappal viszont úgy összevesztünk, hogy másnál szültem.
Felvett túlhordás miatt khba(3 nappal az időpont előtt!!!!!!), és a felvételi vizsgálatnál csinált egy iszonyatosan kellemes kézzel tágítást.
2 héttel húztuk tovább, mert Sárának nem akarodzott kijönni, pedig 1 újjnyira nyitott volt a méhszájam.
Szóval ezzel a hosszú történettel csak azt akarom mondani, h előre sajnos nem tudod kiszűrni, h melyik doki milyen lesz, ha eljön a pillanat.
Azóta egy nagyon jó fej SzTK-s dokim van.

MSE férjének igaza van. hasi uh??????
nekem az első 11 hetesen volt, és még az is hüvelyivel.

Ja, és az Uh-s témához okulásul, a nagyobb méretekkel büszkélkedő lányoknál(mint én Kép ), nehéz az UH dolga.
Szóval vastagabb hasfalnál a mérések is gázosabbak.
(nálunk szülés előtt csütörtökön több, mint 4 kilós babát jósoltak, és pénteken megszületett Sára 3650-nel.

na, nem okoskodok tovább többet, fel a fejjel Lola, ha nem érzel semmit, biztos nem lesz gond.

mindenkinek nagyon jó növekedést.(sajnos nem tudom ígérni, h nem leselkedek többet be hozzátok, olyan jó olvasni titeket.)

Puszi,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


SziasztokKép
A napokba talaltam ra erre a tarsalgora, eleinte csak olvastam, de ma be is jelentkeztem.
Ha minden igaz es a megerzesem nem csal akkor mi is kisbabat varunk es szamitasaim szerint marciusra.
Nekunk ez lenne az elso kisbabank es mar nagyon vagyunk ra.
Mar az elso gyanujelek jelentkeztek, a menszesz is 8 napja kesik.
A teszt csak nagyon halvany vekony csikocskat mutat, de remelem az erzeseim nem csalnak meg es jon a kicsi.
Ha lehetseges akkor beneznek tobbszor is ide, jo erzes olvasni amit irtok es irni isKép
fenysugarka
 
 


Sziasztok!
Hát látom ma nem nagyon volt itt forgalom. Mindenki nyaral?

Nuska
Nyugodtan gyere máskor is. Ti nem akartok mégegy babát?

Fénysugárka
Üdv közöttünk. A halvány csík is csík. Nekem a második terhességnél volt így. Az elmaradt mensi után 2 héttel még csak egy halvány csíkot mutatott a teszt. Azóta az a halvány csík itt szundít a szomszéd szobában. Kép
Úgyhogy gratulálok! Kép

Lolita
Hogy vagy? Minden okés remélem.

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


<font color="0077aa">Lányok, azaz:
Zsófi, Emesen, Nicika, Léna, Szilvi!!!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy írtatok, tényleg teljesen logikus az érvelésetek, csak az ember mindig könnyebben elhiszi a rosszat, mint a jót. Igyekszem elterelni a gondolataimat, ami csak abban akadályoz igazán, hogy tudjak örülni mindannak, ami történik velem. Olyan szívesen beleélném magam, olyan szívesen mennék baba-boltokba nézelődni, de a félsz gátat szab. Majd csak eljön annak is az ideje.

Szonibaba,
végül úgy döntöttem, hogy a Jánosban levő volt orvosomat keresem fel, ott van jó felszereltség, jó a szülészosztály, az csak másodlagos dolog, hogy a doki nem szimpatikus nekem. Dehát az ízlésem legyen az utolsó ebben a témában. Te hova jársz?

Bárcsak igaza lenne a férjednek a doki mentális kapacitását illetően...pedig főorvos volt. Te most mikor mész elsőként dokihoz?

Léna,
hát igen az orvosválasztás elég rizikó. Olvastam egy lányról, aki az általam említett UH-os orvoshoz járt végig terhesgondozásra, aztán a pasi egyre ritkábban vette fel a telefont, majd a szülés előtt 4 nappal közölte a csajjal, hogy neki igazán most nincs ideje ezzel törődni, mert épp kórházváltást tervez és ne hívja többet. Durva, mi? Ezt a csaj írta le egy másik topikban.

Szilvi,
köszi a kérdést, aránylag jól vagyok. Vasárnap úgy nyomott, puffadt végig a pocim, hogy az esti mozira már kényelmetlenné vált az amúgy bejáratott nadrágom, azaz szorította az alhasam. Már most elkezdett volna nőni? Te jó ég...

Még egyszer köszönöm az érdeklődéseteket, olyan kedvesek vagytok. A lelkem is küldi a hálaüzeneteket.

Fénysugarka,
csak egy megszívlelendő javaslat: Ne ess az én hibámba!!! Egyébként gratulálok én is!

Lola</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">Emese,
bocsi, hozzádütöttem még egy 'n' betűt! Nem dikert volt!!! Kép</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">dikert = direkt
Nem tudok gépelni, vagy mivammá'?</font> Kép
lolita
 
 


Szia Lolita!

Légyszi ne becsüld le,h szimpi-e neked a doki vagy nem.
Sztem ez az egyik legfontosabb szempont.
csak akkor tudtok együtt működni, ha bízol is benne.Az meg szimpátia nélkül nem megy(sztem).

Szisz2, egyenlőre nem.Most a lakáskérdést igyekszünk megoldani, és azt hiszem ez a probléma nem bírna ki még egy GYED-GYES programot.

Pusz,Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Lolita
Én is a Jánosban fogok szülni. Immáron harmadszor. Kép Ki a dokid?
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Nuska! Gyere nyugodtan bármikor! Szivesen látunk! És jól jön a tapasztaltságod!

Fénysugárka! Üdv itt! A halvány csík is csík ugyhogy üdv a csapatban! A dokihoz menést pedig tényleg ne siesd el! Legkorábban 6 hetesen érdemes elmenni, de akár a 8. hétig is simán várhatsz! Akkor már a baba is elég jól látszik az UH-on! Pussz!

Nicika a kerek 9 hetes babucka anyucija! És a hasam már egyértelműen nagy! Megmutatom! Bár azért hozzá kell tennem hogy ez este van vacsora után és azt hiszem nagyon jól laktam! :o)
Kép

KépKép
nicika
 
 


Koszonom a kedvessegeteket es a jo tanacsokat,meg biztos, hogy sokszor fogok hozzatok fordulni az elkovetkezendo par honapba.Kép
fenysugarka
 
 


Sziasztok!

Nicika!

Szép pocid van, legyél nagyon büszke rá! És az a legjobb benne, hogy egyre szebbek leszünk! (a szerénységről már ne is beszéljünkKép) De viccen kívül, én még nem éreztem ennyire "nőnek" magam, mint most, babát várva...

Nagy pocak témájához szeretnék hozzátenni valamit: ma egy srác átadta a helyét a buszon... Tényleg min. félidősnek nézek ki, pedig holnap leszünk 7 hetesek! Nem semmi...

Fénysugárka!

Az én csíkocskám is elég kis halványka volt, és baba lett belőle!

Lolita!

Hogy vagytok? Mikor kell visszamennetek a doktor bácsihoz?

Jó pocinövesztést mindenkinek!!!
Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: