Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sikerült idetalálnom! :lol:

Képzeljétek! Már 3. napja alszunk éjjel kaja nélkül! Azért írom hogy kaja nélkül, mert Enéh mostanában felsír álmában! :cry: Eddig azt hittem hogy éhes, de nem, mert megkapja a cumiját, kis simit, és már alszik is tovább. És ez van nappal is. Fogalmam sincs hogy mitől van! Remélem nincs semmi baja!
A kiságyban Enéh is forgolódik! A legújabb szokása: rugdossa a rácsot! Rájött hogy nincs mindenhol rácsvédő! Nagyon tetszik neki, mert ha esténként leteszem, kb. 15-20perc alatt elalszik! Nos ez tegnap 1 óra volt, mert a kisasszony játszott! :)
A hasáról a hátára még csak 2* fordult át, ezzel is apát tisztelte meg, de hátról hasra még egyáltalán nem forog. :?

Szilpa!
A pelenkázás ismerős, csak Enéh felcsapja a lábait. Vagy a lábujjait fogja a kis kezével, vagy a térde alatt kapaszkodik. Hihetelen mennyire édes. Próbálom lefejteni a kezeit, olyankor meg vigyorog ezerrel! Általában 10-15 perc, de nem gond. Időmbe belefér, de ha már nagyon kivagyok, akkor jön Oszkár, Kép az leköti, akkor valamennyivel könnyebb! Te nem próbáltál valami segédeszközt?

Babaúszás!
Ezen már én is gondolkoztam, csak én irtózom az uszodáktól, strandoktól, tavaktől. Ez a közös lében áztatós feeling nekem valahogy nem jön be. Tudom hülye vagyok, de sajnos ez van.

Lányok! Ti hova mentek gyereknapkor? Vagy nem terveztetek programot?

Legújabb kedvenc képünk:
Félrecsúszott a paróka!
:lol:
Kép

Nah! Megyek, csinálok egy kis paellát!

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


tegnap óta nálunk is macera a pelenkázás. Mindig a jobb felső sarkot célozza meg. Azóta javult a helyzet, mert odatettem egy gatyót, s most azt markolássza, aztán próbálja eltüntetni a szájába. :)

Nálunk Patrik a megmentő. Egy zöld kutya. :)

Csillus
mi az a paella?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Én sem kaptam volna meg előre a második oltáshoz a receptet, hanem külön kértem :roll: , hogy ne kelljen ezért lemennem oltás előtt.

Petra!
Ügyes Bálint baba! :P Remélhetőleg tényleg rendeződik már. Küldök álommanókat!!! :)

Sancsi!
Örülök, hogy sikerült megtalálni a hazavezető utat! :D
Enéh is ügyes, hogy már kaja nélkül is megy az éjszaka neki! :wink: A felsírás attól is lehet, hogy álmodik. De ha állandóan előfordul, kérdezz rá a védőnőnél/dokinál. Attól baj nem lehet. :?: Kende is néha felsír egy kicsit, vagy nyafog egyet. Ilyenkor vagy rosszat álmodik, vagy ha jön utána nem sokkal egy dübörgés, akkor csak a szél kereste a kiutat. :shock: Utána nagy csönd…
8) Pelenkázós segédeszköz: Vagy a ruháját fogdossa még, meg nyamnyogja, vagy ott ugrál szórakoztatni valamelyik családi bohóc (pl:nagymama :D ), de ekkor is csinálja általában. Nézi, hogy ki csinál épp bolondot magából, és amikor elkezd nevetni, hirtelen elfordul. :lol:
Kép nagyon édes!!!! :)

Ja, tegnap nem írtam, hogy a súlya 7250g. Tehát most 35dkg-t hízott 1 hónap alatt.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Szilpa,
Én meg rákérdeztem. na mindegy. nem igazodom én ki mostanában doktornénin:(:(:(

Paella,
nagyon fincsi.spanyol rizses kaja. Van benne csirke husi, tengergyümölcsei stb.

Sancsi,
gratula az alváshoz. amikor az embernek gyereki lesznek, akkor megtanulja értékelni az élet apró örömeit:):):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Na ma sem volt semmi napunk. Reggel voltunk koponya UH-on a feje miatt, aztán mentünk az ideggyógyászatra, majd du. a szemészhez. s mindezt azért mert az egyik pupillája tágabb, mint a másik.
Az egész nap konklúziója: veleszületett dolog, elmúlik. S azért, h ezt elmondják, el kellett mennünk a helyre :shock: :oops: :shock: :?
Ja és ha már UH-on voltunk, csináltak neki egy hasi UH-ot is "miért is ne, ha már ott vagyunk alapon".

Szal tetőtől talpig megvizsgálták, s most jó nyűgős :(

De majd mindjárt jól elaltatom :) :roll:

Zseppy
A Logodi utcában voltunk. Az közel van hozzátok?

Szilpa
1 hét van kb a két gyerkőc között, s a mienk 5350 g. mégcsak :)
Kicsit írigyellek a súlya miatt. Jó lenne, ha mi is kicsit nehezebb lennénk. :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Ja, tegnapelőtt nem írtam, hogy Kende súlya 7250g. :P Tehát most 35dkg-t hízott 1 hónap alatt. :)

Csajszik!
Petra nem jelzett vissza mélben, hogy fent lenne a táblázaton, és nem küldte el az adatokat sem :( , tehát késznek nyilvánítom, és elküldöm nektek. :D


Zseppy!
Néha én sem értem dokinénit. :?: Mind1.
Paella tényleg nagyon finom. 8) Én még Spanyolországban kóstoltam meg az eredetit. :D Azóta próbálkoztam vele itthon még spanyol étteremben is, de ég és föld. Persze az eredeti után az itthoniak szőrnyűek voltak. :x

Otyka!
Sajnálom ezt a dokis napot :( , de lagalább nyugodt vagy, és tudod, hogy teljesen mindene rendben van Pannának!!! :P
Ne irigyelj a súlya miatt! :roll: 1. Nem jó ennyit emelgetni állandóan, és már csak nehezebb lesz. :shock: Ti is eléritek majd ezt a súlyt. 2. Panna kisebb súllyal született. Nem biztos, hogy jó lenne, ha már ekkora lenne. :roll: 3. Neked lányod van. Nekik nem is kell olyan nagydfarabnak lenni. Inkább a fiúk legyenek nagyobbak, hogy majd meg tudják védeni a kis aranyos lányokat! :D

Okmányiroda, útlevél:
Kendének 3 munkanap alatt megjött, pedig nem is gyorsítva kértük, csak simán. :D Viszont ott az a fapina... :( Hát nem volt semmi... Ugyebár 1 szék van az asztalnál, és odahúztunk még egyet, hogy le tudjunk mindketten ülni, de még oda sem értünk a székkel, mire savanyú arccal megjegyezte, hogy majd ha befejeztük az egészet, akkor majd jó lenne, ha vissza is tennénk majd oda a széket. :shock: Összenéztünk, de csak annyit válaszoltunk, hogy persze. Oké. Még le sem ültünk, máris türelmetlenkedve kérte a papírokat. :o Nem a sok ember miatt, mert rajtunk kívül még egy srác volt bent az irodában, de azt is már intézték a másik asztalnál. Jött a fénykép. Apja ült be vele, mert a nő már előre mondta, hogy el kell tartania magától, és ő erősebb. :roll: De hát kész!!! Előre tartsa el picit (ezt nem vágom miért :?: ), meg oldalra, hogy ő ne lógjon bele a képbe (itt már kezdett érdekes lenni :shock: .), és úgy fogja, hogy se a keze, se az ujjai ne látszódjanak bele a gyerek állánál!!!!!!! :idea: :?: :shock: Persze a gyerek lóg a levegőben, tehát ez elég érdekesen összehozható, de valahogy 5 perc után összejött. :? Én is néztem a monitort már. Oké már csak a gyerek feje látszik, semmi más, erre a nő, hogy így nem az igazi, mert jó lenne, ha pontosan belenézne a gyerek a kamerába!!!!!!! :?: :evil: Ekkor volt 3 hónapos és 1 hetes! Mondtam, hogy ez oké, mondja meg a gyereknek!!! :wink: (apa közben már lassan remegett, izzadt, vörösödött... :roll: ) Erre inkább behívott engem is a pult mögé, hogy ott bohóckodjak a kamera mögött, és úgy fényképezte le!!! :shock: Mindezt végig unott, kifacsart arccal!!!!! :evil: Ezután vártunk még vagy 10 percet, és áthívtak egy másik asztalhoz (ott már nem miss-citrom ült :) ), ahol felvették az adatokat, 2 perc alatt, aláírtunk, és jöttünk is. :P

Anyós ügy: (előzményeket inkább mélben szétküldöm)
Szóval az lett a vége, hogy uncsitesó hívott, hogy átjönne. Mondtam, hogy inkább menjünk le sétálni ebben a jó időben, Mondta, hogy oké. :) Mondtam neki, hogy hívja le anyóst is!!! Később, mikor mentem le, felhívott apja, hogy jön, mondtam, hogy már megbeszéltem a talit lent, meg hogy egész nap ezen rágódtam, és akkor így nekünk sem kell engednünk, meg anyukának sem kel feljönnie hozzánk, ez ilyen arany középút. :) Nem mondta, de hallottam a hangján, hogy tetszik neki is az ötlet. :idea: Így anyja nem fogja azt hinni, hogy igaza volt! Oda mentem a kapujukhoz, lejött uncsitesó, kérdeztem, hogy egyedül, mire mondja, hogy mindjárt jön. Kérdem, hogy ki? Erre: Apja. K: Anyós nem jön? V: nem. :evil: Na, erre mondtam, hogy oké, én tettem egy lépést felé, neki is kellett volna egyet lépni az unokája(!!!) felé. :roll: Ha annyira sem képes, hogy a kapuig lejöjjön, akkor a gyerek hozzá nem teszi be a lábát, amíg ő nem közeledik felé!!! :shock: :!: Ennyi. Így négyesben Elmentünk a játszóra. Jót dumáltunk, ők babáztak, apja hintázott a fiával :lol: , Utána féltem, hogy hazafelé fel akarja mégis vinni, de nem. :P Uncsitesó haza, apja feljött még ide egy negyed órára, és csak utána ment haza, végig jó kedvű volt, tehát semmi feszkó nem lett a dologból!!! :oops: :P :!: :lol:

Idegenektől megijedés:
Eddig nem volt, ma először eljátszotta. :shock: Levittem a benzinkútra haveromhoz, ahol régen melóztam, és amikor haver tök kedvesen benézett a kocsiba, elkezdett Kende sírni. :cry: És utána ahányszor ránézett. :( Lehet, h azért mert őrá ébredt meg? Egész nap nem aludt, csak mielőtt beértünk a kútra, akkor sikerült neki, kb 5 perccel előtte. :( De ha más közelített hozzá, akkor nem tört el a mécses.. A pultos csajszival elvolt. :) Igaz, mosoly neki sem járt.

Mikulás:
Tegnap este beköszönt. :evil: Pont mikor indultam el moziba unokatesómmal. :? Megnéztük a Da Vinci kódot. Nekem nagyon tetszett. :D Háromnegyed egykor lett vége a filmnek, haza hozott, és fél 3 után jöttem haza, addig lent beszélgettünk a kocsiban a ház előtt. :P Jó volt kimozdulni. És olyan régen tudtunk ilyen jót dumálgatni. Neki ugye ott a 3 gyerek (5,3,1 évesek9, meg háztartás, nekem meg Kende. Bár amikor néha ott aludtam (még terhesen), akkor sem tudtunk normálisan beszélgetni, mert valamelyik gyerkőcnek mindig volt valami nyűgje, estére meg már olyan fáradt volt mindig tesókám, hogy örült, ha az ágyba került. :roll: Ha anyumékkal megyünk, akkor néha kilógunk kettesben a kertbe beszélni, de hamar visszamegyünk, mert a vendégekkel is akar foglalkozni. De most csak ketten, és sehol senki. 8) Nagyon jó volt. De jó volt hazaérni a kisfiamhoz. :P Az első utam a kiságyhoz vezetett, és kapott egy hatalmas megjöttem-puszit. :oops:

Tegnapi idő: alvás, hiszti:
Ebben a vacak időben Kende is csak nyűgös szokott lenni. :( Még a délelőttöt egész jól megúsztuk ahhoz képest. Pedig féltem is, hogy jön a másik topikból egy anyuka Anna-babával, a kisfiam pedig azonnal „bemutatkozik” :) , de viszonylag jól bírta. Még össze is nevettek, meg egy röpke beszélgetést is lezavartak valamilyen titkos nyelven :mrgreen: . Igaz, úgy tűnt, Annababa hordja a „nadrágot” :D . Később a szőnyegen azért Kende udvarló pasi módjára megfogta a kiszemelt lányzó kezét, Ő pedig huncutul elhúzta. :P :oops: Nagyon édesek voltak.
Délután sem jött a nyűgösség, hanem tőle eltérő módon végig aludta a délutánt. :wink: Egyébként sokat alszik, de vacak időben nem szokott. Inkább nyávogni szokott. :( De most jó fiú volt nagyon. Egész délután csak aludt. Persze éjjel anyám szenvedett az altatással. Amíg itthon voltam, addig majdnem elaludt, de mikor elmentem, rögtön rázendített, és másfél óráig altatta anyu. :shock:


Nyálfújás:
Drágám kedden egyszer, szerdán többször is fújta, berregtette a nyálat kifelé. :lol: Ez a legújabb találmánya. :P

Ma egész délután csavarogtunk. :) Fél 2-kor szopi, utána lementünk, és kóvályogtunk itt a környéken. 100 Ft-os bolt, piac, meg meglátogattuk a benzinkúton egy haveromat, Utána haza, szopi, és újra indulás le. :wink: Átmentünk a másik lakásba, amit még apjával közösen vettünk, mert vittem át neki pár cuccot, amit kért, hogy vegyek meg neki a százas boltban, meg a piacon, mert neki nincs ideje napközben. (Ne is mondjátok, tudom, milyen javíthatatlan hüe vagyok! :wink: ) Ott voltunk fent,, Kende erkélyen babakocsiban, meg fürdőben szopizás, utána újra babakocsi a levegőn. :P Este 9-kor értünk haza, akkor fürcsi, szopi, fél 11-kor tettem le, azóta úgy alszik, mint akit fejbe vertek. :D Igaz, egész nap nem aludt jóformán, mert babakocsiban nagyon nehezen alszik el. Csak a legvégső esetben. :( Persze pont miután elaludt, fel is keltette haverom hangja, hogy „Milyen édesen alszik, de aranyos!” :x . Még az erkélyen próbálkozott apja lakásában, de max 15 perc sikerült. Jól elfáradt. De én is. Amikor leültem a géphez, tudtam, hogy sosem állok fel innen, mert a lábaim mintha levágták volna. Szal itt fogok éjszakázni a gép előtt, ha nem bánjátok. :wink: Majd el leszek itt magamban.. :D

Valahogy mégiscsak át kéne csúsznom az ágyig... :shock: Csak másfél méter.. :roll: Sikerülnie kell.. :!:

Bocs, ha megint hosszúra sikerült
..


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Amennyire fel voltam dobva szerdán, tegnap annyira világ-vége hangulatom volt. Már látom Páromon is, hogy egyre nehezebben viseli az ingadozásaimat...

Otyka,
bizony nincs messze tőlünk Logodi utca. igaz a vár másik oldalán van, de kb. 5-10 perc séta. Azért hidd el, jobb hogy túl vagytok rajta, és legalább Te is nyugodt vagy.

Szilpa,
Tegnap elmentem barátnőzni ide a Mammutba. Szóvál Lányka megetet, elaltat. Erre haza jövök mondja Párom, ahogy becsuktam az ajtót el kezdett sírni és alig tudott vele valamit is kezdeni. Nem tudom Ti mennyire hisztek ezekben a keleti dolgokban, de szerintme ők még annyira ránk vannak utalva, hozzánk vannak "nőve", hogy megérzik ezeket a dolgokat.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Már két napja nézegetem az oldalt úgy, hogy a kedvencekből nyitom meg, és nézem, hogy senki nem írt. Furcsa volt a dolog, így megnyitottam rendesen, és látom, hogy mennyi új hsz van már. Pedig régen működött így is a dolog... No, mindegy.

Petra örülök, hogy javulnak a dolgok nálatok!

Sancsi gratula az átaludt éjszakákhoz! Reménykedj, hogy így is marad! Én nagyon élveztem ezt a néhány hetet. Mostanában nálunk az a módi, hogy éjfél körül felébred a kisasszony, egy ideig elvan magában a kiságyban, aztán ha épp nem vagyok ott mellette (ami mostanság gyakori, hisz már külön szobában alszunk) akkor elkezd kiabálni. Enni nem eszik ilyenkor, cumi be, kis simi, aztán alszik tovább. De ilyenkor már ottmaradok vele a szobában, gondolván arra, hogy megismétlődik a dolog, és akkor ne kelljen megint a lakásban császkálni. Így apától már szinte külön alszunk – mint az öregek....
Nagyon szép Enéh ezen a képen! Hihetetlen, ő is mennyit változott már!

Otyka tök jó, hogy minden rendben van Pannával! Megérte az egész napos cécó és nyűgösködés azt, hogy jó híreket kaptatok, és most már tényleg nyugodtak lehettek! Otyka, én is sokáig „irígyeltem” azokat az anyukákat, akiknek jó nehéz babájuk volt. El kellett telnie egy időnek mire rájöttem, hogy az én lányom ilyen alkat, és nem beteg. Fura, mert az ember megszokta, hogy mostanság a babák dundibbak, és ilyenkor mindig rosszra gondol az anyuka, akinek a gyermeke nem felel meg az „elvárásoknak”. Ha a dokik azt mondják, hogy egészséges, akkor ne aggódj emiatt, majd meg fog nőni ő is. Neked is lesz egy szép magas, vékony, formás kiscsajod, a fiúk meg csak úgy pisilnek majd utánuk!

Szilpa irígyellek ám egy kicsit a mozizás miatt. Nekem is jót tenne egy kis kikapcsolódás. De én vagy elaludnék a moziban a film alatt (gyerek nélkül is simán megcsináltam akár a legizgalmasabb film alatt is), vagy pedig tiszta ideg lennék, hogy mi lehet otthon, alszik-e Aisa stb.... Pedig apának is jót tenne egy kis kimozdulás kettesben szerintem. Már felvetettem én is az ötletet, hogy addig anyu őrködne Aisára, mert eddig jó volt, hogy nem ébredt fel miután letettük aludni. De ez most egy pár napja másképp műxik, de talán visszajönnek a szép idők, és akkor mehetünk.
Anyós sztori nem egyszerű, szerintem jól döntöttél, hogy próbáltál kompromisszumot kötni, de ha anyósnak ez sem elég, akkor nézze csak a sorozatokat. Bocsi, ha bunkó vagyok, de ha ennyire nem képes, akkor.....
Az idegenektől többször meg fog ijedni ettől kezdve. Aisa is ilyen már egy ideje. Volt, hogy nővéremet nem „bírta elviselni”, aztán amikor anyósomat meglátta, akkor tört el a mécses stb....
Gratula Kendének a nyálfújáshoz! Ügyes gyerek...

Zseppy fel a fejjel, ne szomorkodj, ne legyen világvége hangulatod. Ott van a két gyönyörű gyermeked, aki nagyon sok boldogságot ad neked. Te is jól tetted, hogy kikapcsolódtál egy kicsit, legalább addig apa is „edződött” otthon a gyerekkel.

Én jövő hétre terveztem barátnőmmel egy délutáni kávézást / beszélgetést. Jót fog tenni nekem is, mert kezdek megcsömörleni. Mostanában elég nehéz Aisával, egyfolytában kiabál, visít, és már nehezen bírom. Itthagyom majd kicsit apának, hadd szenvedjen vele ő.
Jövő hét végén megyünk péntektől hétfőig Zamárdiba nyaralni barátokkal, és babákkal. Már nagyon várom, jó lesz kicsit elmenni itthonról. Remélem, jó lesz, és nem fogja megviselni Aisát az idegen környezet.

Állatkert: én ezt a talit valószínű kihagyom. Sokat rágódtam a dolgon, hogy mi legyen, de mindig oda jutottam, hogy szerintem most még nem nagyon van értelme babákkal állatkertbe menni. Asszem Zseppy írta, hogy babakocsival szinte alig lehet bemenni valahová. A gyerkőcök még nem nagyon fognák fel a dolgokat, nekik ugyanolyan lenne, mintha máshol sétálnánk. Apával mi úgy döntöttünk, hogy jövő tavasszal megyünk együtt előszőr, addigra Aisa is élvezni fogja és nyakban cipelve mindenhová be tudunk majd menni. A másik meg, annyira eltérő még gyermekeink ritmusa, hogy egyszer az egyik lenne éhes, aztán a másik és így tovább. Lehet, hogy egész végig csak egy padon ülnénk, és várnánk a másikra. Ezért pedig felesleges kifizetni a drága belépőt.
Bocsi, ha „ünneprontó”vagyok, de most így gondolom. Ha máshová mennénk sétálni, abban benne vagyok, és jövök szívesen.

Na most megyek, jön apa haza (szegény tiszta beteg: torokgyulladás, hőemelkedés stb.), kell őt ápolgatnom. Tudjátok milyenek a férfiak, ha betegek!

Pussz:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Bocsi a smile-k kimaradtak, mert Wordben írtam, ott meg nem raktam!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Enéh tegnap este fél11-től ma reggel 7!-ig aludt, és nem sírt fel éjjel! :D Remélem ez nem csak egyszeri alkalom volt!

Otyka!
Inkább egy kis nyügi, de nyugalom hogy minden ok, mint fordítva!
Örülök hogy nincs baja Petrának!
Osztom Zseppy véleményét a paellával kapcsolatban. Bár következőnek úgy csinálom, hogy apa mondja meg mit tegyek bele, és mit főzzek mellé. Közölte hogy amikor Spanyolba evett akkor a hús külön volt hozzá, de így is nagyon finom.

Szilpa!
Családi bohóc az nálunk apa, de csak füri előtt kell! Olyankor Jacques-al Kép boóckodik. Enéh imádja! Füri után öltözködéskor meg Tamás Kép a sztár! :lol:
Mikulás nálam pénteken jött, :? és szerencsére szerdán már távozott is. És NEM FÁJT A HASAM!!!! Remélem megtartja ezt a jó szokását!
Nyálfújás! Olyankor olyan édesek! Meg máskor is(mindig). :lol:
Jó hogy Te már el tudtál szabadulni. Mi majd talán akkor, ha lemegyünk Veszprémbe, mert anyámra nem merem, nővéremre meg még nem akarom bízni a gyereket.

Odex!
Mióta van Aisa külön? Mi mostanában akarjuk megcsinálni Neki a kisszobát, de én nagyon félek ettől a különléttől. Remélem addigra megszokja hogy ne keljen fel éjjel.
Jobbulást a párodnak!

Nah! Megyek, megnézem mit csinál a kisasszony.

Jah! Újabb kép! Hason:

Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Ne szomorkodj!!! :wink: :lol: :D :shock:
Én nem hiszek abban, hogy így megérzik, ha elmegyünk. Szerintem csak egy véletlen egybe esés, meg az időjárás lehetett a ludas. :x Én már nem először megyek el este, és ez volt az első ilyen alkalom. :cry: Igaz, nappal többször is megcsinálta már. De éjjel most először. Nekem ez már a többedik ilyen estém volt már (kb 6. vagy 7.). :wink:

Otyka!
Én is akartam már írni, hogy amíg a te lányod egy karcsú nádszélként ingadozik majd, és az ujja köré tekeri a pasijainkat, addig a mi kis édes fiacskáink nem győznek majd fogyózni, meg edzeni, hogy a lányod rájuk nézzen! :wink: :shock: Akkor majd fordul a kocka! Ez jusson ilyenkor mindig az eszedbe!!! :D

Odex!
Látom, belejöttél a regényírásba. :) Én is arra gyúrok, hogy egyszer megírjam Az Életem Történetét. :oops:
A kedvencekből is már csak úgy megy, ha a társalgó főoldalt írod be a kedvencekhez!!! :idea:
Az első este, amikor elmentem pár órára, én is tiszta ideg voltam, és alig bírtam elengedni magam, hogy mi lehet otthon. :roll: Párszor még haza is akartam telcsizni, de lebeszéltem magam, mondván, ha baj van, akkor úgyis hívnának, ha meg nem, akkor meg alszanak, és ne keltsem fel őket. :? Egyébként, ha irigyelsz, ha nem, én egy picit titeket irigyellek. :) Ugyanis ha együtt lennénk apjával, nem biztos, hogy így el tudnék/nánk mászkálni, mert akkor kettesben (hármasban, bocsi) laknánk, és nem biztos, hogy meg tudnánk így oldani. :? Szal mindenben van valami jó, meg valami rossz. :!: Ha lehetne, akkor a kevesebbet eljárós változatot választanám. :oops:
Anyós meg innentől lesz..om. :x Eddig még néha-néha bántott (bár igazán apja miatt), de már nem érdekel. Azért kicsit rosszul esik, hogy a büszkesége, meg a sorozatai miatt ezt csinálja, de jobb is így, amíg még Kende nem kedvelte meg annyira. :evil: És egyáltalán nem vagy bunkó. Azért írtam le, mert kíváncsi voltam a véleményetekre. És én is úgy gondolom, ahogy ti. :)
Sajnálom ezt az idegenektől megijedős dolgot, de tudom, hogy ezen minden kisbaba átesik ilyen kora körül. :( Emlékszel, milyen volt velem/nálam Aisa a kórházban? :( Annyira bántott, hogy megijedt tőlem :cry: , pedig nem csináltam semmit, sőt, olyan jó volt ez a szép lánykát a kezemben tartani...
Kende köszöni a gratulációt! :) Mára is van új találmánya! :idea:
Irigy vagyok, hogy mentek hosszú hétvégézni Zamárdiba! :D Mi is sokat voltunk barátokkal nyaralni, hosszú hétvégézni! Remélem, jól érzitek majd magatokat! :P Drukkolok, hogy jó időtök legyen!!! :) Nekünk, ha együtt lennénk sem jönne össze ilyen, mert a baráti társaságban nálunk van csak gyerek. :shock: Hívtak le haverék telkére, de az egy faház egy nagyszobával, ott aludnánk sokan. 8) Na már pedig a gyerek felébresztené őket kora reggel, ők nem örülnének, az biztos. :( Ők pedig a gyereket nem hagynák aludni, mert általában ilyenkor reggelig megy a banzáj! :D Szóval mondtam, hogy köszi, de most kihagyjuk. Pedig olyan aranyosak. :) Ők elvileg exem barátai, és már engem is úgy szeretnek, hogy külön is hívtak le!! :wink:
Apának javulást!!! :!:

Állatkert: Odexnek igaza van. Én azt tudnám javasolni, mint pl a másik topikban, hogy velük holnap lesz tali a Margit szigeten a nagyréten. Oda mindenki könnyű szerrel eljut, és nagy hely is van. Leterítjük a pokrócokat, és mindenki mindenkit lát, tiszta levegőn, szép helyen vagyunk. Remélem, el tudok menni, nem lesz rossz idő, vagy Kendének rossz hangulata. :?: :P

Sancsi!
Gratulálok Enéhnek az átaludt éjszakához!!! Nagyon ügyes, csak így tovább!
És gyönyörű kiscsaj!!! Pár év múlva jajj neked!

Kende ma bemutatta legújabb tudományát!!! :D :idea: Nyállal gargalizálás éneklés közben. :lol: Először azt hittem, rosszul hallok. :shock: De a többinél már tudtam, hogy ismét egy hasznos és szép dologgal bővült a kisfiam kelléktára! :P Ja, és utána nevetett. :lol: Én meg majd megzabáltam!! :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Rendben tőlem lehet a Margit sziget is. Végül is nekem mindegy hol futunk össze. Én teljesen mobil vagyok. A babakocsi, mint valami neszeszer a csomagtartóban lapul :)

Szilpa
Az tök jó, h Kende ilyeneket tud. Mi semmi hasonlót nem csinálunk. Tök némán vigyorog továbbra is. Persze dumál, de hangosan kacagni még nem tud. Sőt nem is berreg.

Viszont hasra már profin pördül, emeli a fejét, állandóan ülni akar. Ha felültetjük akkor boldog, mert akkor nézelődhet a vakvilágba :)
Egyre kevésbé hajlandó fekve maradni. Most az a mániája, hogy oldalt fekszik, s felemeli a fejét, s kinyomja magát. Tiszta vicces :)

Sancsi
Klassz, h Enéh átalussza az éjszakát, mi még mindig kelünk min. 1x éjszaka.

Odex
Én is megyek jövőhéten moziba. Remélem nem alszom be. :) Megnézem az x-men-t (azt én imádom) :) a da vinci code-on még gondolkodom, mert olvastam a könyvet, s ilyenkor mindig félek. :)

Szilpa
Igazad van abban, h van benne jó is meg rossz is, h eljárhatsz :) Hiszen mi sem tudunk még elmenni sehova közösen, mert nem dzivesen hagyom senkire a kiscsajt :) Majd ha kicsit nagyobb lesz. Addig esténként külön utakon járunk :)

Odex, Szilpa
Hihetetlen milyen sokat tudtok írni :)

Ma vagyunk 4 hónaposak. Hihetelen, h repül az idő. Nem?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok! :)

Sancsi, mi pont akkor költöztünk külön amikor Aisa betöltötte a 6 hónapot. Eredetileg a 6. hét után szerettem volna de akkor nem volt még lelkierőm. :roll: De legalább a 6-hoz hű maradtam! :lol:
Előszőr bébiőrrel próbálkoztunk, de nekünk az olyan hangosan kattan, hogy nem lehetett tőle aludni. Most nyitva hagyom mind a két szobának az ajtaját, így meghallom, ha felsír. Első éjszaka nagyon furi volt, de most már egész jó (bár elég sokat alszom vele megint mert beteg is egy kicsit, meg többször ébred mostanában :cry: )

Szilpa igazad van, mindennek megvan a jó és rossz oldala. Az persze nagyon jó, hogy apával együtt tudunk gyereket nevelni, ennél nem érne többet az, hogy el tudjak menni kikapcsolódni. Egyébként nagyon jó neked is, hogy ilyen anyukád van, aki tényleg mindenben melletted van és segít. 8)
Derekad még mindig jól "szuperál"??? Remélem, nem fáj...
Most hogy írtad, eszembe jutott a Margit kórházas eset, hogy Aisa mennyire elkezdett nálad sírni. :lol: :lol: Hát ez van, emiatt nem kellett volna, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen... De régen is volt már.... :roll: Mostanában ritkábban van már ez a dolog szerencsére.
Én is remélem, hogy jó időnk lesz majd a hétvégén. Kicsit tartok azért az utazástól, még nem voltunk sehol Aisával úgy hogy éjszaka is ottmaradtunk volna. A másik meg, hogy lesz ott egy egyéves kislány is, aki elég aktív és hangos. Na most az én Aisám érzékeny kis lelkivilága nem tudom, hogyan fogja tolerálni ezt a dolgot. :oops: :shock: :? Amikor találkoznak hébe-hóba mindig van kis sírás, mert egyévesen még nem tud "finoman" közelíteni a kisebbhez, és hát a hangja is elég erős... No, mindegy majd meglátjuk, jövök majd a beszámolóval! :roll: (3-4 oldal.... :lol: )
Gargalizálás+éneklés produkcióhoz újjabb gratula! :P

Otyka boldog 4 hónapot nektek! :lol: Valóban nagyon telik az idő! :cry: Nemrég születtek, erre már forognak, dumálnak stb....

Én egyébként szeretek regényeket írni, régen amikor még a rendes levél volt a "divat", akkor is simán írtam 4-5 oldalakat olyannak, akivel akár minden nap találkoztam. :oops:
Valahogy jobban ki tudom fejezni a dolgokat (bár mostanában így is elég kuszák a gondolataim :oops: ), és mivel tudok vakon gépelni, hamar be is pötyögöm! :wink: :lol:
De most már eldugulok, mert apa kész a tusolással, megyek én is!

Ja, ma előszőr etette meg apuka este üvegből a kislányát! Én elmentem pisilni, mire kijöttem itt ültek a kanapén és kajcsiztak! :roll: :lol:

Jó éjt mindenkinek!
Hajni és Aisa

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Otyka!
Boldog 4. hónapot nektek!!!! :P
Majd ti is csináltok ilyeneket! :) Kende viszont még fordulni nem tud. :roll: Mindenki más.
Semmi képpen ne gondolgkodj a Da Vinci Kód-on! :!: :shock: Én is féltem, mert előbb a könyvet olvastam, és ilyenkor mindig teljesen mást ad vissza a film, mint amit elképzel olvasás közben az ember, így hát már nem is olyan jó. De ez az első film, ami erre a "tövényre" rácáfol!!! :D Midenki ezt mondta eddig, aki a könyvet is olvasta már. A könyv is annyira részletesen írja le a dolgokat, hogy ne mnagyon udna eltérni benne, viszont itt tényleg látod, miről beszél (pl. amikor ecsetli a festméyen a dolgokat, az nagyon jó). 1-2 részletet láttam benne, mai eltér, de egy ilyen hosszú filmnél ez simán belefér. Csak annyit, hogy az elején más a körítés, ahol becserkészi a rendőrség Langdon prof-t. Ez az ami eléggé feltűnő. A többi nagyon jó.
Mi Odex-el ilyen kis szófosósok vagyunk.

Odex!
Az, ha együtt vagytok szerintem is többet ér mindenféle kikapcsolódásnál. :D Ez utóbbi úgyis rövid időn belül megoldódik...
Derekam azóta is teljesen jó. :) Kedden megyek is már végre a gyógytornászhoz, és kitornázzuk még a csíráját is ennek a fenének!!! :x
Sajnálom Aisa kis lelkivilágát előre is! :oops: Remélem srás nélkül megússza ezt a nagyhangú kiscsajt!!! :)
Köszi! :oops:
Én is nagyon szeretek írni. :oops:
Gratulálok apukának az etetéhez! :) Vagy inkább Aisának, hogy hagyta magát!!! :lol:

Ma voltunk a télibabásokkal babatalin. :P Nagyon jó volt!! Ezt mi is megcsinálhatnánk! :!: Kedvcsinálónak nézzetek majd be a 2005/2006 télibabásokhoz az 537,538 oldalakra. Sok tündérbogár egymás hegyén-hátán!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sehol senki szombat óta???? :?: :shock:

Jajj! Ma sírva keltem. :cry: Olyan rossz volt. :x
Azt álmodtam, hogy ismerősökkel sétáltunk. (Persze apja már álmomban sem jelenik meg.) Anyum, apum, Én. Egy ismerős kissebségi (félre értés ne essék, nincs bajom velük, és nem vagyok rasszista sem!!) házaspár tolta előttünk babakocsiban Kendét, és mellettünk egy ismerős bácsi vitte a szatyrunkat (!?!).
A bácsi mindig l akart szaladni a szatyorral, tehát figyelnünk kellett rá. Egyszer csak látom, hogy a babakocsit-toló páros eléggé eltávolodott, és mondtam nekik, hogy lassítsanak, meg közben szóltam anyunak, hogy próbáljon velük lépést tartani. Közben öreg bácsi is lekezdett futni! Gyorsan kitéptem a kezéből a szatyrot, és oda adtam apámnak, hogy nagyon vigyázzon rá! Utána odanéztem anyu-és kissebségi páros futására, és már csak annyit láttam, hogy a páros befordul a sarkon, rohanva tolják el a babakocsit, anyu meg lohol utánuk jócskán lemaradva. Futottam én is, de mire a sarokhoz értem, becsukódott valami nagy kapu előttem, amit feltéptem (közben az anyaoroszlános hasonlat járt a fejemben!), és mire kiértem az utcára, sehol senki. Se páros, SE BABA!!!! :twisted: Anyu összetört valakinek a fején egy nagy üvegvázát, hogy mondják el, merre mentek, de ez itt pont az ő negyedük volt, így persze hogy senki nem látott semmit. Utána én meg egyesével neki mentem mindenkinek, és csak úgy osztottam a balegyeneseket, hogy majd én kiverem belőlük (ez utólag elég röhejesnek hangzik, de akkor ott természetes volt). Egy süket-némának pl a falba vertem a fejét, de nem beszél. :) :(. Rohangáltam fel-alá, mint egy megbolondult légy, sírtam, és csak kerestem a fiam. Nem tudtam, mit csináljak. Közben egy haver is feltűnt a színen, és kérdezte, hogy nem ő Kende? Odamutatott egy hasonló babára, de nem ő volt. Ezt a babát egy nyitott sportkocsiban vitte apukája a kezében tartva a hátsó ülésen, meg ott ült mellette anyukája is. Odamentem, hogy segítsenek valahogy, mert most lopták el a kisfiamat. És még sírva hozzátettem, hogy most volt 4 hónapos, és 1 hetes.
Ezután felébredtem, és nem bírtam abbahagyni a sírást. Persze a kicsim édesen aludt a kiságyában, és nem volt szívem felkelteni. Ott vártam, hogy felébredjen, és utána jól magamhoz szorítottam, és alig bírtam abbahagyni a sírást. :cry: :cry: :cry:
Még most is a hatása alatt vagyok. Ha rá gondolok, rám jön a könnyezés. :cry: :roll: :twisted: :evil: :x :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia Szilpa!

Úgy látszik csak mi ketten maradtunk talpon a vidéken! :) A két regényíró.... és netfüggő... :roll: :P

Hát nem semmi álom lehetett, ahogy olvastam elég valósághűnek tűnik, megértem, hogy ennyire mélyen megérintett. :oops:
Hiszel az álmok jelentőségében?? Nem félted valamitől nagyon (persze mindentől félti az ember a gyerekét) Kendét, hogy ilyen durván jelentkezik ez az álmodban?

Szegény Aisa meg tegnap megint tök beteg volt. Egész nap folyt a taknya és nagyon-nagyon köhögött. Este letettem a kiságyba aludni ahogy szoktam, és a bébiőrző szinte ki sem kapcsolt mert egyfolytában köhögött bent. De érdekes, hogy nem ébredt fel rá, aludt tovább. Aztán kb. két óra elteltével elmúlt és aludt 3-ig. Aztán meg arra ébredtem ,hogy játszik a kiságyban egyedül! :lol: Adtam neki cumit meg minden, de nem akart ott visszaaludni, így betettem közénk az ágyba, ott viszont szinte azonnal elaludt. :) Mára szerencsére jobban van, voltunk dokinál, kaptunk köptetőt meg orrcseppet.
Apja még mindig beteg, és kezd nekem is fájni a torkom. :twisted: Remélem, a hétvégére elmúlik és Balatonon már mindannyian rendben leszünk. Persze az időjárás-jelentés szerint nem lesz jó idő... :twisted:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Így ülünk mi: :):)

Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex!
Szia regényíró, netfüggő sorstársam! :shock: :P
Én hiszek az álmok jelentőségében, de megfejteni nem tudom, meg néha sántít is a megfejtés. :roll: De hogy jelent valamit, az biztos. :? Igen, féltem őt. :oops: Minden nap bennem van a para ettől a bölcsőhaláltól. Sokszor félek elaludni, és hallgatom, ahogy szuszog. :roll: Már néha azt hiszem, hogy kettyós vagyok. :shock: Minden reggel mondok egy köszönömöt, amikor látom, hogy nincs baja. :oops: Lehet, hogy ezért bolondnak néznek, de ez van. Meg szerintem az is kijátszik az egész álmomra, hogy hogyan állunk apjával. :cry: Ez a se előre, se hátra mozdulás nagyon kikészít. :cry:
Aisának Jobbulást! :D Meg persze nektek is! Egyébként sem jó, ha betegek vagytok, de most pláne! :!: Nagyon el kellene mennetek pihenni kicsit!!! :)
Nagyon ügyesen ül már ez a szépség!!! 8)
Ez milyen párna, vagy fotel, vagy mittoménmi körülötte? :?: Direkt erre való? Vagy csak most tetted köré, nehogy boruljon?

Szerintem már leírhatom, mert vége a napnak: Kende ma igazi tündér volt! :P Nagyon jó fiú. :D Napközben aludt egy óriásit, a többi időben játszott egyedül, vagy énekelt a játékainak, tornázott, vagy nyomott egy kis pihit. :) Csak az esti fürdés előtt volt egy kis nyafi, de nem volt vészes. Ennél rosszabb napot soha. :? Pedig kicsit szipog, de nem nagyon szerencsére.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziazstok Ti Netfüggők :P :P :P :P
Odex,
olyan szép Aisa!!!!!! És én is azt akartam kédezni, amit Szilpa, mi ez a valami körülötte??? Nagyon praktikusnak tűnik!

Szilpa,
szerintem a tudatalattid már elengedte apát (azért sem szerepel az álmodban). Viszont szerintem ez a másik pár elviszi ez áttételesen de őt jelképezi. Ne izgulj, teljesen normális az aggódásod. Szóval nem vagy kettyós:):):) Ez minden elsőbabás anyukával megtörténik Sőt!
Nagy fiam tegnap ment volna 3 napra kirándulni az ovival. Mi apjával már napok óta szenvedtünk, hogy mi lesz vele stb. De annyira mondta menni akar, hogy próbáltunk túllépni rajta. Aztán tegnap reggel teljesen váratlanul közölte nem megy, és ha kiviszem az ajtón sírni fog! Na, nem engedtem ezek után sehova:):): ne tudjátok meg apja hogy örült, amikor hazaért és itthon volt a fia :P :P :P

szerintem most a Margit-szigetet hanyagoljuk (legalábbis jövő hét közepéig), mert végig ilyen időt jósolnak...

Katica,
megint nagyon el vagy tűnve, de Petra, Otyka Sancsi hol vagytok Ti is???

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Enéh vasárnap volt 5 hónapos, ennek örömére újabb produkcióval állt elő! Bekapta a lábujját! :lol: Már próbálkozott, de most sikerült neki, majd elégedetten szopogatni kezdte! Annyira aranyos volt!
Forogni még mindig nem akar, de különböző hangokat hallat! Múltkor köhögött!!! :o Először azt hittem hogy félrenyelt, vagy valami, de nem. Akkor jöttünk rá hogy tudatos mikor egyszer pelenkázás közben is csinálta. Épp pelenkáztam, és közben mondzam valamit az apjának, tehát nem néztem Enéht, erre elkezdett köhögni.
Jah! És mostanában minden éjszakát átalszik! Remélem ez már így is marad, és lassan a felsírások is elmúlhatnának!
Tegnap voltunk babamasszázson! Eredmény: este 8-tól reggel 6!!!!-ig aludt a kisasszony! Persze a füri, és a vacsi kimaradt, de ennek ellenére ki járt a legjobban???? Hát persze hogy Enéh, ugyanis velem aludt a nagy ágyba. Nem mertem átrakni az övébe, féltem hogy felkel.
Persze ennek ellenére is felsírt párszor.
Jah! Meg mostanában kipisil a pelusból. Nem tudom hogy csinálja, de profi módon megy neki, vagy én vagyok nagyon béna. :? Mindegy milyen pelenka, naponta min. 2x átöltözünk. :cry:

Odex!
Szerintem én is a nyitott szobaajtót fogom alkalmazni, főleg hogy Enéh szobája a mienkkel szemben lesz, bár félek kicsit, mert anyám néha olyan hangos mint egy tank!
Milyen bébiört használtok, vagy tök mindegy? Mindegyik hangos?
Nagyon szép Aisa! Hogy ül már!

Szilpa!
Nem semmi ez az álom! Én hiszek az álmokban! Verekedni pl. elfojtott indulatot jelent. Én mostanában azt szoktam álmodni, hogy sétáltatom Enéht, és baromi hideg tél van. Rendesen fel van öltöztetve, de hogy ne fázzon, forró vizet öntök a babakocsiba. :shock: A víz hol tiszta, hol koszos. Legutóbb koszos volt. Megnézetem az álmos könybe a jelentést. „Vízben látni másnak arcát: annak halála.” :shock: Gondolhatod mennyire kibuktam! Apja meg csodálkozott hogy egész nap a kiságya mellett ültem és néztem a gyereket!

Megyek mert lassan ebédidő!

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Ez az "izé", amiben Aisa ül az egy játszófészek. Karácsonyra kaptuk apukáméktól. Most végre jól tudjuk már használni, eddig nagy volt neki, feküdve meg mindig teljesen lecsúszott benne. :) Ez egy nagy felfújható úszógumi szerűségből áll, amire rá kell húzni ezt az anyagot, és fölé lehet lógatni egy csomó játékot. :) Azért nagyon jó most, mert még nem ül teljesen biztosan a kisasszony, és ha el is dől, akkor is puhára esik. :)

Szilpa gratula Kendének a "jó" naphoz! (Lesz ez még így se!!! :lol: ) Én is azt hittem, hogy milyen jó és ügyes kislányom van, hogy így elvan magában...Na ez egészen egy héttel ezelőttig tartott... :roll: Most már mindig ott kell lenni vele, és általában ez sem elég neki. CSak kinőjük ezt az időszakot is.
Egyébként nem gondoltál rá, hogy veszel mégis egy légzésfigyelőt? Apának nem kell "beleszólnia", nem ő alszik a gyerekkel, és aggódja végig az éjszakákat..

Zseppy én is szoktam előre gondolkodni ezeken a dolgokon, hogy mi lesz ha már nagyobb lesz, és egyedül akar majd elmenni ide-oda?! Hát én agyon fogom idegeskedni magam, az tuti! :oops: Erre mondják azt hiszem nagyon találóan, hogy "Kis gyerek - kis gond, nagy gyerek - nagy gond." Már ami az aggódást érinti.

Sancsi, mi Angelcare légzésfigyelőt és bébiőrt vettünk egyben. A mienk azért kattog mert valami hibája van, de Dániából hozattuk, így itthon nem tudják megcsinálni. Barátnőmtől kölcsön kértem, hogy majd azt használjuk (mert ők egy szobában laknak és nem is tudnának külön aludni), de a nagy csöndben ez is hangos, ahogy ki-be kapcsol. Úgyhogy maradt a "vájt-fül". :lol:
Milyen ügyes már Enéh, hogy bekapja a lábujját, meg hogy kipisil a pelusból! :wink: :lol:
Aisa is 5 hónaposan és 1 hetesen fordult hasra előszőr! :)

Üdv. mindenkinek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Hát minket sem került a tifusz. Jól ebetegestem én is. Már külön is költöztem apáéktól, mert a köhögésemtől nem tudtak aludni. Szerencsére más nem lett beteg. Nem is tudom honnan kaphattam el, mert nem is nagyon járok emberek közé. :(

Szilpa
Én is kérdezni akartam, miért nem veszel, vagy kölcsönzöl légzésfigyelőt. Ugye nekünk is van, s annyira nyugodtan tudok audni így :) Tényleg egy áldás. Főleg mostanában, mikor másról sem lehet hallani, mint a bölcsőhalálról. Régen eszembe sem jutott volna
Irígyellek Kende jó napja miatt. Nálunk 2 napja olyan hiszti van, h már a hajamat tépem. Sehogy sem jó a kisasszonynak. Egész nap hisztizve visítozik. Közben játszik is, tehát elég vicce, de már az őrületbe kergetet. Főleg, h persze akkor zendít rá a sikítozásra, mikor felemelem, s a fülem mellett van a kis szája, - amit persze ilyenkor jól betapasztanékj. :) CSoda, h nem lettem hallássérült :)

Odex
Jobbulást Aisának, szerintem tegyük át jövő hétre a talit, mert a gyereken a babakocsi sem segít. Ott is mondja végig a magáét.
Jó nyaralást, ha addig nem, beszélnénk :)
Tényleg klassz az a micsoda. :)

Zseppy
Pedig én azt hittem, h ilyenkor az ember már örül, ha a gyerkőc egy kicsit távol van :) Úgy látszik ez csak azokra vonatkozik, akiknek csecsemőjük van :) Mert én már várom azt az időt, mikor lepasszolhatom a gyerkőcöt 1-2 napra. De lehetr mikor eljön az idő, már nem fogom annyira akarni :)

Sancsi
Tök jó, h Enéh már átalussza az éccakát. Nálunk még mindig 1x, 2x van kelés. Attól függően mikorra sikeredik az első. Ha 3-4 között van, akkor nem ébred fel mikor apa megy dolgozni, de ha korábban, akkor kelünk hatkor.

Voltunk ma védőnőnél. Híztunk 1 hét alatt 190 g-ot, így nem kell mennünk pisi, vérvizsgálatra. De hetente kell járnom mázsálni, sajna a mi mérlegünk csak 6kg-ig mér.

a gyerkőc már tök profin fordul hasára. Ma például azt csinálta, h átfordult, majd oldalirányú hernyómozgással elindult a játék felé. Na nem ért oda, mert azzal, h oldalt kúszott egyben fölfelé is tolta magát. :) s nem értette, így maradt, a jól bevált hiszti.

Hihetetlen 2 napja hisztizik. Tényleg nehezen bírom egyedül :( S felvenni sem akarom, nehogy azt higgye, h mindig így lesz. Most megint hason van. S beindult a hernyó :) Úgy képzeljétek el, mint amikor bemegy a vízbe egy olyan ember, aki nem nagyon tud úszni, s víz alatt akarja mindezt elkövetni. Bedugja a fejét a vízbe, s mellúszásban próbál haladni, s csak a fenekét dugja ki. Na ilyen az én kicsikém is. a feneke az égbe, csak nem előre halad :) :) :lol:

Na mennem kell mert bömbölés van. Most már igazi.
Nem olvasom el, amit eddig írtam, remélem nincs benne sok hiba.
Ja megvolt az első és egyelőre egyetlen igazi hangos kacajunk. Apájának. :)

Fú nem is tudom írtam-e valaha ilyen sokat :) :) :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Odex,
hát igen. Én inkább arra jöttem rá, hogy nem az a baj, hogy elmegy, hanem ha bármi történik vele nem vagyok ott. Akkor jöttem rá, hogy vége egy korszaknak, amikor szoktattam be a bölcsibe. ott álltam és néztem hogyan játszik és tudtam, hogy mostmár nem tudom megóvni mindentől. Szóval úgy terelgessétek csemetéiteket, hogy ne legyenek mindig rátok utalva. legyenek önállóak és életre valóak. Nekünk az a dolgunk, hogy a tapasztalat szerzéseikhez biztosítsuk a biztos hátteret! Sajnos eljön az az idő, amikor már nem leszünk velük és nem tudunk megoldani helyettük problémákat. Na, most aztán eléggé komoly lettem azt hiszem :oops: :oops: :oops:

Lányok,
Remélem mindannyian meggyógyultok hamar!!!

Otyka,
Hát pedig fog még ilyenebbeket is csinálni. :lol: :lol: Egyszerűen zabálni való lehet, amikor emeled fel és kisasolja a pillanatot, hogy mikor a legmegfelelőbb a pillanat Anya idegeinek borzolásához!! :P :P :P

Sancsi,
mindig elfelejtem írni, hogy milyen szép a druszánk (Enéh). :P :P :P
Tök jó, hogy végig alussza az éjszakát.

Képzeljétek, ma leesett az ágyról nagy lány. Kimentem gyorsan kajcsit csinálni és lecsusszant. még szerencse, hogy a kinyitott ágy csak 20 centi magas. Nem lett semmi baja szerencsére :P :P

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de se időm, se energiám vissza olvasni. :shock: :(
Ma egész nap loholtam reggelt 8 óta! Én, aki délelött is alszik, utána meg csak babázik!! :oops:

Ugyanis voltunk dokinál, mert szörcsög az orra. :( Szerencsére semmi komoly. :) (Ez nem volt betáblázva a napba :roll: )
Majd voltunk gyógytornán Dévényi módszeres csajnál. :P
Kiderítette, Kende miért nem fordult még át, miért tartja vissza a keze. :!: A hátán a lapockájánal túl merev az izom. Azt is megmutatta hogyan tornáztassam, meg forgatni kell tanítani, és ha ez tcsináljuk, akkor pár nap, és megfordul magától. :!: 8) :D . Utána nekem is kiadta a következő 2-3 hétre való feladatsor a gerincemre. :)
Délután beugrottunk a melóhelyemre, mert közel is volt, nem is volt még bent a fiam, meg kellett is onnan valami. :)
Utána itthon ezer dolog várt. :shock: Persze Kende egész nap nem aludt a sok jövés-menéstől, :arrow: sírt meg sírt meg sírt egész délután, meg este. :cry: :twisted: Fel is borult rendesen a napunk, pedig annyi dolgom lett volna. :shock:
Apja ugyanis kapott 3 nap szabit :) , így holnap (ma :shock: ) reggel utazunk le vidékre rokonaihoz baba bemutatásra, és valószínűleg csak szombaton jövünk haza. :lol: 8)
...hajmosás, pakolás, fürdés, fürdetés, vasalás... :roll: Mindezt úgy, hogy gyerek végig üvölt. ÁÁÁÁÁ :shock: :twisted: Már téptem a hajam. :(
Ja, persze tejem mióta megjött egyre kevesebb :( , így mikor mindennel kész lettem, még neki álltam fejni is, hátha egy kicsit sikerül cicit munkára ösztönözni. :roll: Nappal keveseket evett Kende, mégsem tudtam szopi után fejni, mert nem akart jönni belőle :cry: . Tegnap éjjel, meg ma éjjel a két ciciből 150-et tudtam kisajtolni. :shock: Mindkétszer fél-fél óra alatt!! Már kezdtem beparázni, hogy ennyi volt. :cry: Pedig 3 napja megy a Laktoherb tea, Urtica, szoliban is voltam, amikor csak tudtam fejtem... :roll: Nem tudom mi lesz. A gyógytornász felhívta a gyerekorvos ismerősét, aki azt mondta, hogy ebbe beleszólhat az, hogy megjött (nem mindnekinél, dehát persze nálam miért is ne? :evil:) , és nagy valószínüséggel ha elmúlik, akkor 1-2 nap, és rendeződik. :) Hát, úgy legyen!! :!: Kende viszont nem is akar szopizni! :evil: Egyik nap sikeült kifelejteni az egyik cicit az étkezésből, minek hatására a következőre jól megtelt (jól megtelt=ez lenne a normális egy evésidő alatt, nem 10 óra alatt :( ), és akkor persze be tudott jó sokat kajálni minimális munkával. Persze ha már meg kéne érte dolgozni, inkább kevesebbet eszik. :x

Te jó ég!! :shock: Ahhoz képest, hogy csak beköszönni akartam, megint sikerült egy regény!! 8) :shock: :oops: :roll: :!:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

én sem tűntem ám el, csak mostanában valahogy mire géphez jutnék már nincs erőm hozzá... Pedig múlt hét csütörtök óta van egy kis segítségem egy fisher-price vibrás pihenőszék 'személyében' :-), amit a neten rendeltem és vettem (vatera). Bálint baba ugyanis egyre kevesebbet alszik napközben és az ágyában nincsen el egyedül (üvölt), így állandóan az ölemben akart lenni, de persze ott is úgy, hogy sétáljak vele. Na ez a pihenőszék legalább arra jó, hogy egész jól elüldögél benne néha 20 percet is (persze ott kell legyek de legalább nem cipelem), sőt néha el is alszik benne!
Nálatok hogy volt 2 hónapos korban ez a dolog? Mert én végülis azt gondolom nem várhatom el egy 2 hónapos gyerektől, hogy feküdjön az ágyában és nézelődjön órákig. Mert ha az ölben tartása elkényeztetés - amit persze nem szeretnék - akkor mi a fenét csináljak, hogyha az ágyában meg nem marad meg?

Hab a tortán, hogy tegnap óta olyan gyomorgörcseim vannak, hogy nocsak. Mostanában nem eszem valami sokat és tegnap délután megettem egy activiát, ittam rá vizet és azóta fáj a gyomrom. Ma este el is megyek dokihoz, küldjön el gyomorröntgenre, mert nagyon félek, hogy esetleg gyomorfekély vagy ilyesmi. Nekem 19 évesen már voltak ilyen gondjaim. :(

Petra
petra73
 
 


ja, és nem is írtam, hogy már 6 kg a drágám!!!! Mondjuk már 68-as ruhákat hordunk, de jó húsban van és hát kissé fáj már a hátam az ölben tartástól....
Mindenki megrökönyödik, hogy mennyire nagy 2 hónapos korához képest...
petra73
 
 


Hahó mindenkinek! :)

Otyka a végén még te is csatlakozol a szófosós társasághoz??!! :wink: :lol:
Sajnálom, hogy te is lebetegedtél, remélem megússzátok ennyivel. :):( Jobb is hogy nem találkoztunk akkor hétfőn, mert tuti magamat okolnám most. :roll: Egyébként hallottam Pannát "beszélni" masszázs közben! :lol: Pont akkor voltam bent a dokinál, és az pont a védőnő szobája mellett van, és tisztán áthallattszott minden! Simán felismertem az ő hangját! :)
Jövő héten benne vagyok a sétában, már jobb idő is lesz, és talán addigra mindenki meggyógyul.
A hisztivel kapcsolatban, úgy látszik nálatok hamarabb kezdődik mint nálunk. Készülj fel, elég nehezen elviselhető, a nap végére már kész vagyok én is. Pedig az én idegeim kötélből vannak elvileg... :roll:

Zseppy neked már van tapasztalatod, és talán Encivel másképp lesz ha nagyobb lesz már. Még messze van ez az időszak, de már attól is "rettegek" ha arra gondolok, hogy bölcsiben kell hagynom, vagy hosszabb időre valamelyik nagyszülőnél. :oops:

Szilpa jó időtöltést akkor a rokonoknál! :) Vigyázzatok magatokra! És pihend ki a tegnapi nap fáradalmait, biztos lesz aki szívesen vigyáz Kendére míg te pihensz. Pl. apja. :)
Nekem még nem jött meg szerencsére, de azt hallottam, hogy amíg megvan, addig más íze lesz a tejcinek lehet, hogy ezért eszik kevesebbet mostanság Kende. A mennyiség pedig biztos vissza fog állni, csak ne aggódj.

Petra hasonló pihenőszékünk nekünk is van, és Aisa is szeretett benne lenni. :) MOst már csak olyankor tesszük bele, ha eszünk, akkor jön ő is velünk az asztalhoz! :)
Próbálj meg neki valami játékot adni, pl. az ágy fölé lehet tenni ezeket a kihúzhatós csörgő izéket. Aisát az nagyon lekötötte ilyen idősen. És nagyon sokat segített abban is, hogy megtanuljon nyúlni a dolgokért és megfogja őket. :) Esetleg szerezzetek be egy hintát (vagy egyszerűen a hordozóra tegyetek kötelet és lógassátok fel vhová a plafonra), abban is jól el szoktak lenni ideig-óráig a babák. :) Ha máshogy nem megy, akkor bele a kenguruba vagy hordozókendőbe és akkor te is tudod csinálni a dolgodat. De ehhez szerintem hamar hozzászokik és ha már 8-10 kg lesz, akkor nem fogod bírni. :roll: :!: Több ötletem most nincs sajna.... :oops:
Remélem, hogy a gyomrod hamarosan rendbe jön, és próbálj meg azért rendesen enni.

Nálunk talán egy kicsit javult a helyzet hiszti ügyben, de azért még mindig nem az igazi. :( Ebben a játszófészekben egész jól elvan egy ideig egyedül is, úgyhogy most nagyon jól jön! :)
Amire rájöttem, hogy utálja ha pelus van rajta. :roll: Amikor leveszem róla a régit, popsi törlés stb... addig tök jól elvan, de amikor aláteszem a tiszta pelust, nekiáll ordítani, és kinyomja a popsiját, így kicsúszik alóla a pelus. Ahogy próbálom nagy nehezen rátépőzárazni, akkor már fordulna is el, hogy ne tudjam. Ha meg nagy nehezen ráteszem, akkor fogja a tépőzárakat és kinyitja... :roll: Hihetetlen... Egy ideig jó játék, de amikor már ott állunk egy ideje, akkor kicsit uncsi... :twisted: :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex
Nálunk is megy a harc pelenkázás közben.
leveszem a régit tökre örül neki,majd mikor aláteszem au újat kinyomja magát fodulna el, a gatyóját magára húzza, belenyomja a lábujjait a popsi kenőcsbe. :) Dobálja magát. :) De nálunk szerencsére nem tart tovább 5-10 percnél. S ha betépőzárasztam, akkor már feladja. :) Viszont nem merem hagyni pelus nélkül, mert tuti lepisil mindent. :)

Vicces lehetett hallani a babákat sírni:) Ahogy megpróbálták egymást túlüvőlteni. De meggyőződésem , h mi nyerünk :shock: :? :oops: :lol:

Istenem micsoda idő. :cry: :twisted:
Hajni, néztem az időjárás jelentést, de hétvégére sem mondtak sokkal jobbat :evil: :cry:

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka, néztem én is, és el is keseredtem. :(
Ez a mi formánk. :roll: :twisted:
Most már csak azon szurkolunk, hogy az eső ne szakadjon egész hétvégén amikor lent leszünk. A többi nem számít! :)

Remélem, holnap még be tudok nézni. Sűrű lesz a program: délelőtt megyünk bevásárolni, aztán délután meg pakolászhatunk! Úgy fogunk kinézni, mint akik két hétre utaznak! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Meghozták az új hűtönket. annyira örülök. :) Nem kell lehajolgatni állandóan. :) Elérek könnyedén mindent, tök klassz :)

Le fogom kötözni a gyereket. amint lehetősége van hasra fordul. Olyan mint a macska, még le sem teszem a hátára, de ő már csavarodik. :( Kicsit sok már nekem. Vasárnap óta szinte megállás nélkül ordít semmi sem jó neki csak ha karban van, de azért a fülem mellett is imád sikítani. Illetve cicin. De hát ott sem lehet a nap 24 órájában. Ennyire még nem is voltam fáradt, s persze még beteg is vagyok. :( Éjszaka már fel sem ébredtem, csak mikor párom kihozta a gyereket. Ilyen sem fordult még elő :( :(

Veletek mi van??

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Hahó! :)

Még egy gyors bejelentkezés :)
Nagyjából össze vagyunk pakolva, de azért reggel van még mit csinálni! :) Sajna, az időjárás nem igazán kedvez nekünk, de ha már olyan idő lenne mint ma volt, én nagyon boldog volnék! :)
Aisa ma nagyon tündér volt, szinte egy hangnyi hiszti sem hagyta el a torkát. Voltunk bevásárolni, végig dumált, aztán aludt egy kicsit. Itthon is jól viselkedett, most este meg kimondottan jókedve volt. A legújabb produkció, hogy egyfolytában azt "mondja", hogy - idézem - BABABABA :) Olyan aranyos! :) És amikor kicsit mérges, akkor az első BA-t szinte kiabálva mondja! :) Szóval elkezdett beszélni! :wink: És egyre szebben ül, és olyankor nagyon jól elvan magában is! :)

Otyka kitartás a hiszti miatt, csak elmúlik nemsokára. :)

Többiek remélem, jól vagytok, minden rendben!

Most búcsúzom, majd hétfőn estefelé már itt leszek, ha minden igaz! :)

Üdv. mindenkinek! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


otyka,
itt vagy???

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


igen
:)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!!!

Megérkeztünk tegnap este. :D
Jól éreztük magunkat, bár lehetett volna jobb is. :) Sajna kapcsolatban úgy érzem semmi változás. :( Majd meglátjuk mi sül ki még ebből. Apáját kérdeztem, h milyen volt 3 nap egyben a fiaddal, és nagyon örült neki. :D Mondta, hogy nagyon jó, meg milyen boldog, hogy a manó már sokkal jobban megismeri. :) A gyerek teljesen rácuppant az apjára. :P A szemével folyamatosan követte :roll: , ha bejött a szobába, azonnal felfigyelt a hangjára akármivel is foglalkozott előtte. Ebből is látszik, mennyire hiányzik neki apa :? , és a nagyi menniyre nem pótolja őt, hiába van velünk anyum egész nap. De most apja is észrevette ezt, és nagyon boldog tőle. :P
Makim jól bírta a hosszú utazásokat (3 nap alatt 900 km). :P Egy igazi kis tündér volt. :) Csak a hosszú kocsiutak végén volt már nyűgös, de akkor jött a felmentő cici :) , amin elaludt, és akkor mehettünk tovább.
A sok idegen rokon között (egyik kézből a másikba :x ) is nagyokat vigyorgott. Csak ha éhes lett, vagy fáradt, akkor jött a nyafi. :cry: De ha kaja után leraktam, nem aludt el. :( Szerdán a kocsiban aludt 2 órát, csütörtökön kocsiban 2*20 percet, pénteken kocsiban 1,5 órát. :? Ennyi volt a napközbeni alvás. Bár az éjszakákat idegen helyen is simán végig aludta. :D És mindenkire vigyorgott végig. :D Ő volt mindenhol a társaság középpontja, mindenki imádta.
Kíváncsi leszek, hogy itthon hogy szokik vissza a hétköznapokba így, de lekopogom (kopp-kopp), még eddig simán ment az átállás. Most is már 1,5 órája egyedül csöndben játszik a járókában, délelőtt meg aludt. 8)
Ahogy elment a télapó, tejcsi rendesen visszajött, kár volt ennyit izgulnom rajta. :oops: Meg vittem magammal az útra a tápszert is, amit még hazaérkezésünkkor kaptunk, mert akkor még úgy volt, hogy kell, aztán mégsem. :) Szóval felbontatlan dobozom van. Biztonságérzetet adott, hogy vittem, mert előtte napokban nagyon megcsappantam, de nem kellett most sem, mert ismét fullon vagyok. 8)
Gyakoroltuk a gyógytornász által mondott fordulást. Igaz, csak 1 nap tudtuk gyakorolni, mert egyébként reggeltől estig meg sem álltunk. De aznap már egyszer mintha magától csinálta volna meg. :) A sok gyakorlat után csinálta tovább, és nagy nehezen sok kínlódás után átbillent. Már majdnem odanyúltam, hogy megpöccintsem. :oops: Még tudom, ez nem az igazi, gyakorolni kell, de már ettől is nagyon boldogok voltunk. :D És pont látta apja is. :) Rögtön dagadt is a melle. :) Persze nekem is. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Opppsz! :roll:
Kimaradt a narancssárga az előbb! :oops:

Nem nyert az Újpest sajnos. Sírtunk is ott kint. Nagyon vártunk erre a bajnoki címre. :x Én is végre kijutottam egy meccsre fél év után. :) Már elvonási tűneteim voltak :shock: . Erre a zárómeccsre gyúrtam magam már régóta, hogy majd itt a nagy ünneplésen kint leszek. :roll:
Ja, és exemet úgy kellett megvédenem a rendőröktől, ha nem vagyok ott, agyonverik, az tuti. :shock: :evil: Legalább 10 rendőr állt körbe minket, holott nem is csinált semmit. :!: Persze haverok messziről nézték, hogy mi a helyzet!!! :twisted: Magamhoz öleltem, és így nem fértek annyira hozzá. Persze ha nagy gáz van, úgyis kirángatták volna a kezeimből, de akkora parazsat nem csinált, mert befogtam a száját. :oops: Amikor szóba hoztam, hogy a fia várja haza, akkor sikerült fél percre elnémítanom. :? Szal volt esemény. :wink: De én ilyenkor sosem gondolkozom, hogy velem mi lehet. :roll: Mindig ez volt, ha balhét csinált. Mindig utólag kezd remegni a lábam... :oops: Mondta is utólag, hogy az volt a szerencséje, hogy ott voltam vele. :!: Meg is köszönte, nagyon hálás volt. :) A haverok is mind mondták neki, hogy ha nem vagyok ott, akkor az intenzíven látogathatnánk. :evil: A hüüüe :twisted: Mind1. Ezen is túl vagyunk. Most ők mentek még az Újpest stadionhoz évzáró bulira, de nekem már nem volt időm, mert haza jöttem a babához. :D Majd ha békásra érnek (ha hazajönnek, és nem ott buliznak éjjel), akkor majd lemegyek még hozzájuk. :)
Nagyon vártam már egy kis meccs feeling-re, de nem igazán ilyenre. :roll: :evil: :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Hát, nem tudom, hogy miért nem szerepelt apa az álmomban, de lehet, hogy amit te írsz, azért. :(
A Margit szigetre pedig nekem mindegy mikor megyünk ki. Majd addig még egyeztetünk. Itt úgyis csak kb 7 embertől függ. :D A másik topikban már 1,5 hónapja húzódott ez :( , mert ott sokan vannak :? . Itt sokkal családiasabb a légkör. :P És hamarabb össze lehet szedni a társaságot. Remélem, mihamarabb eláll ez a szemét esős idő, és akkor 1 napig szárad, de utána már mehetünk is!! :P

Sancsi!
Gratula Enéhnek az 5 hónaphoz :D , meg a lábujj megtaláláshoz :lol: , az éjszaka átalvásához :P , meg a köhögéshez 8) . Ez utóbbit már Kende is felfedezte. :) Ő köhintett egyet, gondolom valami szöszt benyelt, és látta, hogy odaugrok, erre nevetett, és utána már direkt csinálta. :lol: Már leszokott erről, a legújabb a nyálat gargalizálva éneklés :shock: :) , meg a k hang érdekesen ejtése, amikor közben a nyál bugyborékol a torkán :roll: :D (nem tudom másképp leírni). Érdekes hangokkal tudják szórakoztatni magunkat :lol: (meg minket is :P ).
A pelusból kipisilés miatt nem próbáltad, hogy már egyel nagyobb pelust veszel? :?: Nekem akkor volt ilyen 1-2*, amikor már nőtte ki az egyik méretet.
Na, ennyire komolyan nem hiszek az álmokban, de én is annyira féltem őt, hogy tuti, én is ott ülnék mellette, ha ilyen szóba jönne. :shock:
Hú! Ez a leesés engem nagyon megijesztett volna. Örülök, hogy nem lett baj! :roll:

Odex!
Nagyon gondolkozom a légzésfigyelő bérlésen, de ha megszólalna, nem tudom, mit csinálnék. Amikor legelőszőr átaludta az éjszakát, nem mertem odamenni a kiságyhoz reggel, hogy mit látok benne! :twisted: :shock: :evil:
Megkérdeznéd, hol vették ezt a játszóakármit?
Ez a pelusból kifordulás ismerős. :) Ezek szerintm indne gyerek jobban szeret puccoskodni. :) (Oytkáék is :) ). De a tépőzár tényleg hihetetlen. :D Nagyon okos lánykád van! :P
Remélem, jól telik a nyaralás ebben a vacak időben is. A pihenés a lényeg, meg hogy együtt vagytok. Így fogd fel, ne nézd az időt, és akkor tök jó lesz minden!! :D
És óriási gratula a BABABABABABA beszédhez! :D

Otyka!
Javulást! Remélem, ennyi idő alatt már jobban lettél!!! :)
Örülök, hogy sikerült híznotok, és nincs semmi baj! :D
Ezt az édes oldalhernyó mozgást megnéztem volna. :lol: Biztos zabálnivaló!!!
Ez a hirtelen fülbesikítás nem lehet semmi. :shock: És ilyeneknek örlnek ezek a kis piszkok. :D De mi így imádjuk őket! :P
Új hűtő? De jó!!! :D

Petra73!
Nálunk is ilyen hiszti korszak volt 2 hós korában. :roll: Ettől a folyamatos hisztitől, meg apájától készültem ki, :x így hát anyum felpakolt minket, és le 10 napra keresztanyumhoz vidékre. 8) Ott helyre jöttem kicsit idegileg, meg manónak is jót tett. :) Azóta kisangyal, meg átalussza az éjszakát. :wink: Nem tudom, hogy a lebegő változás miatt (jó vidéki friss levegő! hmmm... 8) ), vagy mástól, de 2,5 hós korára rendbe jött minden. Kitartás. :!: Vagy ha tudsz, te is kapcsolj ki egy kicsit! :!:
Kende is ilyen nagy volt 2 hósan. Még most is 6,5-7 hónaposra szokták saccolni (4,5 most). :shock:
A gyomrodra vehetsz be Rennie-t nyugodtan. Azt terhesen is, meg szoptatósan is lehet. Sajna tudom. én is gyomros vagyok, és volt már 2 kezdődő fekélyem, amit gyógyszerrel hoztak helyre. :(

Zkatica!
Veletek mi van???


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Hát, nem tudom, hogy miért nem szerepelt apa az álmomban, de lehet, hogy amit te írsz, azért. :(
A Margit szigetre pedig nekem mindegy mikor megyünk ki. Majd addig még egyeztetünk. Itt úgyis csak kb 7 embertől függ. :D A másik topikban már 1,5 hónapja húzódott ez :( , mert ott sokan vannak :? . Itt sokkal családiasabb a légkör. :P És hamarabb össze lehet szedni a társaságot. Remélem, mihamarabb eláll ez a szemét esős idő, és akkor 1 napig szárad, de utána már mehetünk is!! :P

Sancsi!
Gratula Enéhnek az 5 hónaphoz :D , meg a lábujj megtaláláshoz :lol: , az éjszaka átalvásához :P , meg a köhögéshez 8) . Ez utóbbit már Kende is felfedezte. :) Ő köhintett egyet, gondolom valami szöszt benyelt, és látta, hogy odaugrok, erre nevetett, és utána már direkt csinálta. :lol: Már leszokott erről, a legújabb a nyálat gargalizálva éneklés :shock: :) , meg a k hang érdekesen ejtése, amikor közben a nyál bugyborékol a torkán :roll: :D (nem tudom másképp leírni). Érdekes hangokkal tudják szórakoztatni magunkat :lol: (meg minket is :P ).
A pelusból kipisilés miatt nem próbáltad, hogy már egyel nagyobb pelust veszel? :?: Nekem akkor volt ilyen 1-2*, amikor már nőtte ki az egyik méretet.
Na, ennyire komolyan nem hiszek az álmokban, de én is annyira féltem őt, hogy tuti, én is ott ülnék mellette, ha ilyen szóba jönne. :shock:
Hú! Ez a leesés engem nagyon megijesztett volna. Örülök, hogy nem lett baj! :roll:

Odex!
Nagyon gondolkozom a légzésfigyelő bérlésen, de ha megszólalna, nem tudom, mit csinálnék. Amikor legelőszőr átaludta az éjszakát, nem mertem odamenni a kiságyhoz reggel, hogy mit látok benne! :twisted: :shock: :evil:
Megkérdeznéd, hol vették ezt a játszóakármit?
Ez a pelusból kifordulás ismerős. :) Ezek szerintm indne gyerek jobban szeret puccoskodni. :) (Oytkáék is :) ). De a tépőzár tényleg hihetetlen. :D Nagyon okos lánykád van! :P
Remélem, jól telik a nyaralás ebben a vacak időben is. A pihenés a lényeg, meg hogy együtt vagytok. Így fogd fel, ne nézd az időt, és akkor tök jó lesz minden!! :D
És óriási gratula a BABABABABABA beszédhez! :D

Otyka!
Javulást! Remélem, ennyi idő alatt már jobban lettél!!! :)
Örülök, hogy sikerült híznotok, és nincs semmi baj! :D
Ezt az édes oldalhernyó mozgást megnéztem volna. :lol: Biztos zabálnivaló!!!
Ez a hirtelen fülbesikítás nem lehet semmi. :shock: És ilyeneknek örlnek ezek a kis piszkok. :D De mi így imádjuk őket! :P
Új hűtő? De jó!!! :D

Petra73!
Nálunk is ilyen hiszti korszak volt 2 hós korában. :roll: Ettől a folyamatos hisztitől, meg apájától készültem ki, :x így hát anyum felpakolt minket, és le 10 napra keresztanyumhoz vidékre. 8) Ott helyre jöttem kicsit idegileg, meg manónak is jót tett. :) Azóta kisangyal, meg átalussza az éjszakát. :wink: Nem tudom, hogy a lebegő változás miatt (jó vidéki friss levegő! hmmm... 8) ), vagy mástól, de 2,5 hós korára rendbe jött minden. Kitartás. :!: Vagy ha tudsz, te is kapcsolj ki egy kicsit! :!:
Kende is ilyen nagy volt 2 hósan. Még most is 6,5-7 hónaposra szokták saccolni (4,5 most). :shock:
A gyomrodra vehetsz be Rennie-t nyugodtan. Azt terhesen is, meg szoptatósan is lehet. Sajna tudom. én is gyomros vagyok, és volt már 2 kezdődő fekélyem, amit gyógyszerrel hoztak helyre. :(

Zkatica!
Veletek mi van???


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Végre enged írni!!!!!!!

Szilpa,
Enci baba nálunk esett le. Szerencsére nem történt semmi baja, mert kinyitva az ágy 20 centi magas. Meg tudod, Ő már második baba, úgyhogy gyors áttapogatás, meg vizsgálás és vigasztalás és kész.

Otyka,
most is látom, hogy valahol itt kolbászolsz:D:D Nekünk 13-ig nincs kocsink, addig nekem max margit-sziget a jó. De azt már szervezhetnénk. nekem a jún.13-ig bármi jó, aztán 16-án államvizsga, szóval "tanulok"2 napot, aztán megint jó minden nap, de akkor már kocsival vagyunk.

Odex,
Azért remélem kipihentétek magatokat. Másra ez az idő nem nagyon volt jó.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szilpa,

neked csináltak gyomortükrözést? Nekem jövő hétfőn kell mennem, de persze mivel most szedek gyógszert (háziorvos írta fel, hogy addig se szenvedjek), amitől elmúlt a görcsölés, hajlamos lennék nem elmenni. :( De azt hiszem megnyugtatna, ha tudnám van-e tényleg gond.... Meg gondolom ha tényleg van valami, akkor ez a gyógyszer csak ideig óráig használ. Főleg, hogy holnap el is fogy.
petra73
 
 


Sziasztok lányok! :lol:

Mi is megjöttünk még tegnap délután Zamárdiból! Jól éreztük magunkat, bár az időjárás sajnos nem kedvezett nekünk. :cry: De azért így is egész elviselhető volt, mert ki tudtunk menni a levegőre a csajokkal, mert csak pénteken esett az eső. A fiúk nem igazán tudtak pecázni, mert nagyon nagy szél volt, így inkább ittak!
Voltunk Siófokon sétálni egy nagyot, ettünk hekket, Aisa kenguruban nyomatta végig a sétálóutcát, nagyon tetszett neki, végig kurjongatott, mindenki őt bámulta, és mosolygott rajta!
Ami nagy élmény volt neki is meg nekem is, hogy együtt fürödhettünk fürdőkádban! :) Nálunk itthon csak zuhanyzó van, így ez igazán kuriózum volt nekünk! Nagyon élvezte a pancsikolást, végig hahótázta mindig. Amikor meg kivettük a kádból nekiállt kiabálni, hogy mééééééééééééééég! :roll:
A többi babával egészen jól elvolt, egy nap volt amikor hiper-szuper érzékeny volt, de akkor annyira, hogy egy picit hangosabban „szólt” az egyik baba, akkor elkezdett ordítani Aisa. :twisted: Mentünk sétálni és így szinte végigsírta az utat szegényke. :cry: Valószínűleg azért volt ez, mert nagyon fáradt is volt – és nem tudott a „ricsajban” elaludni – no, meg éhes is! De másnap ő volt a legjobb kedvű baba, végig kacarászott, és egyáltalán nem zavarta, ha a többiek hangoskodtak. Még az egyéves kislány jól fejbeverte szegény egy műanyag kisautóval, aztán meg megkarmolta az arcát, és Aisa szinte észre sem vette! :?: :roll: Én már kaptam fel, hogy könnyebben megvígasztalódjon nálam, aztán csak nézett rám nagy szemekkel, hogy most miért vettem fel, mert ő olyan jól elvolt Blanka babával! Szóval voltak érdekes dolgok!
Ja, a másik! Az én legkisebb gyerekem evett a legtöbbet! Mindenki csak ámult ott! Egyik uzsira megevett egy egész almát lereszelve, hozzákevertem egy fél üveg vilmoskörte desszertet, aztán amikor ezt bepuszilta, még nyitotta a száját, hogy ő még éhes! Kibontottam egy másik üveg gyümit, és annak még a felét megette! Ez így összesen kb. 300 gramm volt! :roll: :roll: :oops: :lol: Nem semmi.... Hazajöttünk, megmértük és mégsem hízott egy dekát sem!!!! :roll: :twisted:

Szilpa örülök, hogy nektek is jól telt a kiruccanás! Tök jó, hogy kezd így ragaszkodni az apjához is, lehet hogy ez tényleg gondolkodtatóba ejti majd apát! :lol: Gratula a forduláshoz Kendének! :)
Nagyon bátor vagy, hogy megvédted apát a verekedéstől!
Ezt a játszófészket a Bécsi úti Kenguru Goldban vették. Nem olcsó, 17000 ft körül van sajna! :oops: :cry: De most lent Balatonon is nagy sikert aratott, mindegyik gyerek ebben ücsörgött egyfolytában (persze nem egyszerre), még az egyévesnek is nagyon tetszett, úgyhogy most már tényleg bebizonyosodott, hogy sokáig tudjuk majd használni! Csak néha el kell majd tenni, hogy ne legyen unalmas neki! :wink:

Zseppy, pihenni nem nagyon tudtam a Balatonon. Jobban lefáradtam a több gyerektől, meg azért mi főzőcskéztünk, mosogattunk stb. No, meg esténként azért lent maradtunk a fiúkkal, ittunk kis borocskát, meg kártyáztunk stb., így éjfél előtt szinte soha nem kerültünk ágyba! Hazajöttünk, este kb. Fél 10-kor elaludtam a tv előtt, éjfélkor bevonszoltam magam az ágyba és reggel ¾ 9-ig szunyáltunk! De így most már kicsit jobban érzem magam! :lol:

Kati mi van veletek, nagyon-nagyon régen írtál! :?: :?: :cry:

Otyka nálatok javult a hiszti helyzet???

Aisa és Hajni
odex
 
 


Hmmmmmm, finom ez e Heinecken... jobb mint a tejci!!! :lol:
Kép

Ilyen volt a Balaton:
Kép

Meg ilyen volt este:
Kép

Anyával a parton:
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Bocsi. Eltévedtem. :oops:

Petra73!
Nem, nekem szerencsére nem volt olyan durva a helyzet :) , így nem kellett a gyomortükrözés. :? De már beígérte dokinéni.

Odex!
Örülök, hogy haza értetek!
Aisa édes lehetett, ahogy kurjongatott végig az utcán. :D
Hmmmm. Hekk!!! Jajjjj, most úgy ennék!! :roll:
én is úgy szeretnék már együtt fürödni a babával, de eddig valamiért ez mindig kimaradt.
Jó evőkéje van a lányodnak! :shock: Biztos a jó levegő tette meg a hatást! de le is mozogta ezek szerint. Talán, hogy karcsú maradhasson! :lol:
Jók a képek!!
Én is remélem, hogy apja észhez tér kicsit, hogy ennyit együtt lehetett a fiával, és kicsit közelebb kerülhettek egymáshoz. 8)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Bizony, hekk. A római parton iszonyatos ára volt tavaly...:(:(:( Én sajna nem tudom olyan finomra megcsinálni, mint ilyen nagyüzemi konyhán:(:(

Szilpa,
tényleg mentek együtt nyaralni???

Odex,
irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy, irigy.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


lányok,
Megkaptuk a 4 hós oltást, meg a pluszt. Enci baba picit sírt, de nem volt vészes. A súlya 5980 gramm volt. Meg lettünk dícsérve. Főleg, amikor látta doktor néni milyen szépen tolja magát felfele hason fekve:):):)

Viszont azt mondta doki néni, csak majd őszivel próbálkozzunk először (és a hazaval). Szóval addig se pép, se gyümi. Azért lájtosan fogok próbálkozni, de nem sietünk...

na megyek, mert azért nyügi...

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Mi meg most először betegek voltunk/vagyunk. :evil: Manómnak múlthét óta folyt az orra, de arra még azt mondta dokinéni, hogy semmi gáz, csak picit folyik, vegyek orrcseppet, és nyugodtan utazzunk (csak biztonságból vigyem el a lázcsillapító kúpokat). :shock: Oké. :? De most hétfőn már belázasodott. :cry: Na nem nagyon, de mégsem akart neki lemenni. :( Egész éjje lesben ülve figyeltem őt :shock: , közben hulla voltam, mert addigra már beindult az én orrom, meg lázam is :evil: , keddre meg a torkom is fájt. :x Kedd reggel lemenünk megint a dr nénihez, szerencsére tüdő, has, torok, fül negatív :roll: , csak a nyakán a mirigyek voltak kicsit bedagadva :? , azt mondja, átment rajta valami kis laza vírus. :( Köszi. Valszeg én is abban vagyok benne. :roll: Manó azóta jobban van szerencsére :D , többet nem ment fel a láza azóta sem, és az orra is kevesebbet folyik, és egyre sűrűbb. Csak én vagyok most totálkáros. :evil: Ja, meg délutnra anyumnak is sikerült átadni. :( Nehogymár ő kimaradjon a "jóból". :?

Zseppy!
Jó lenne, de nem tudom. :?: :roll: :shock: :oops: :)
Ha így marad, ahogy vagyunk, nem hiszem, hogy bevállalom. :( Nagyon rossz volt így is ez a 2,5 nap, hogy mellette voltam, de külön, és nem nyúlhattam, bújhattam hozzá. :cry: Meg ha ránéztem, mindig ott láttam árnyékként mellette azt a büdös ri....cot! Nagyon nehéz volt. :twisted:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:!:
A legújabb tudományainkat nem is írtam még le!
:arrow: Lent vidéken, amikor sokat gyakoroltunk, akkor 1* egyedül is ment a megfordulás, bár ott voltunk mellette, és a kezét még nem tudta kihúzni maga alól. :)
:arrow: Szombaton anyu öltöztette, amíg készülődtem, és először kinyomta magát hason. Igaz, csak rövid időre, de nyújtva voltak a kezei! :D
:arrow: Vasárnap már anyu szobájában 2*átfordult egyedül, amikor senki nem volt ott :) , de a keze alatta maradt. :roll:
:arrow: Tegnap este nekem is megmutatta, hogyan nyomja fel magát, egyébként meg könyökölt. (ez is új, mert eddig inkább repülőzött). :D
:arrow: És ma dühében, amikor magára hagytuk, többször is átfordult hasra :shock: :) , persze a keze beszorult. Naná, hogy megint nem láttam, mert én fürödtem, megint anyut örvendeztette meg. :roll: De este, amíg itt volt apja, és beszélgettünk simán többször is hasra fordult! :) És végre láttam!! :shock: :wink: Meg eddig mindig csak balra, most egyszer jobbra is sikerült (balra ott volt a járóka rácsa) :D . De az egyik kéz mindig fogoly maradt. :? Miután apja elment akkor már úgy csinálta meg, hogy sikerült kivennie a kezét is, és felkönyökölnie!!!!! 8)
Nagyon büszke vagyok rá, hogy pár nap alatt ennyire beindult a pörgése. :P Pedig folyamatosan dumált is ma (mindig arra ébredtem, hogy mondja a magáét, és akár még fél óra is eltelt, mire szólt, hogy jó lenne, ha már végre odamásznék, és adnék neki enni! :lol: Pedig úgy hallottam, hogy vagy beszélgetnek sokat, vagy forognak, de együtt nem megy minden általában. :) Neki igen. És mindehhez nyúlt is sokat 2 hét alatt!! Nem mértem a hosszát, de a ruháin is látszik, meg most nem annyira "tömör". :D

Viszont ma felkelt hajnalban is! :x Ilyet már több mint 2 hónapja nem csinált. :( 1/4 5-től 3/4 5-ig dumált :) , utána megunta, és adjak neki kajáááááát! :shock: Azt sem tudtam, hol vagyok. :? Elszoktam én már ettől. Remélem, csak átmeneti zavar volt a rendszerben, és ma alszunk megint. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


És a legújabb mozgóképünk (bocsi, de volt aki már Mail-ben is megkapta :oops: ):

http://www.send2u.hu/get/?f=c3pDRTktpUcy9BHh60AD


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Nem tűntem el, csak gépfelújítás volt. Még ma pótolom majd a lemaradásomat és írok bővebben.

Kati&Viki

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Zseppy nagyon szép súlya van Encinek! Aisa most 6300 gramm! :) Megállt a hízásban nagyon, igaz mondjuk hogy nagyon sokat mozog mostanság! :) Szerdán megyek majd tanácsadásra, akkor megkérdezem, hogy ez normális e....

Szilpa gratula Kendének az új dolgokhoz, főleg a forgáshoz! :lol: Ettől kezdve neked sem lesz sok nyugalmad már mellette! :) Aisa szerencsére már sokszor visszafordul, ha elunja magát. De már olyan szinten pörög a tengelye körül a hasán, hogy ha fél percre nem nézek oda, akkor már teljesen más irányban van, mint ahogyan otthagytam! Videokat most töltöm le, kíváncsi vagyok rájuk! :)

Kati, de jó hogy itt vagy végre! :)

Ilba, Otyka, Petra????
Sancsi most nem lesz, mert leutazott egy ideig Veszprémbe!

Tali nekem egyelőre bármikor jó, jövő hétre is szép időt mondanak, akár megejthetnénk akkor is valamikor! :)

Megyek, mert szétfő a bablevesem! :lol: :?

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beugrottam, sajnos nem tudtam visszaolvasni, jó sokat írtatok. :)
A képeket viszont megnéztem, hihetetlen szép baba Enéh és ennyi hajat!!! :P
Odex, Neked is szuperek a képek!
Aisának holnapra nagyon boldog 7 hónapos szülinapot kívánok!

Mi most megyünk le 1 hétre Siófokra, aztán jelentkezem!
Amúgy jól vagyunk, 1 percre nem tudom magára hagyni Benit, mert állandóan a kiságy, asztal, szekrény alól szedem ki. Még nem mászik, de ő is pörög a tengelye körül, na meg állandóan forog, nem áll le egy pillanatra sem. Nagyon jó kedvű, állandóan nevet és dumál.
A hozzátápival leálltam, nem ment, most 3 napja kap újra almát, eddig a 2 mokkáskanálig jutottunk. :lol:

Nagyon szép hetet Nektek, jó talizást, legyen jó időtök!

Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: