Új privát üzeneted érkezett!

Mamacka!
El vagyok ájulva a mézeskalácsoktól!!!!! Hihetetlen milyen szépek. Ezeket vétek megenni. Vagy nem is azért készülnek, ugye? Most látom, hogy Áron április 3-i. Máté meg 2-án született. Tök jó!
Kinga

Kép
németh
 
 


Németh
Köszönöm! :) Árulni is szoktam karácsonyi vásárba őket!
Ehetőek nagyon finom recepteldolgozom! :)
Áronnak másodikán van a névnapja! :)
Te hol szültél? Én az Istvánban

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...ja és kötelező megenni... utálom amikor megmolyosodik annál csúnyább látványkevés van...
Még mindig itt sorakozik egy csomó karácsonyi ajándék... még nemsikerült mindenhova eljutnunk... nagyon remélem nem mennek bele a molyok mert meg is üt a guta...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

Szia Mamacka!
Nem is tudtam, hogy ebbe is bele tud mászni a moly. Azt hittem, csak megkeményedik, aztán lehet vele kopogni :D
Én a Schöpf-Mereiben szültem. Remélem nem fogják bezárni és a következőt is ott fogom. Ti terveztek kistestvért?
Kinga

Kép
németh
 
 


Apósom anyósom sose szokta megenni... én dobom ki amikor már hemzsegnek benne a kukacok... :( Keménységgel nincs baj... kicsit kirakod hidegre majd amikor behozod a melegben megpuhul!

Igen tervezünk... két, két és fél évet szeretnénk ami azt jelenti, hogy most nyáron kezdődik a babaprojekt... :) nemsokáig fogom élvezni a fogyókúra eredményét! :lol:

Jó élményeid voltak a kórházban? Két barátnőm is ott szült és nem meséltek valami szívderítőket... Botrány, hogy Budapest (sőt talán az ország) legjobban felszerelt koraszülött korházában ilyen állapotok vannak (bár a többi sem sokkal különb) szándékosan leépítik, hogy amikor bezárják, lehessen mondani,hogy nem is volt kár érte! :(
Nemtudom mi lesz ebben az országban én már teljesen ki vagyok ettől az egésztől borulva... volt már, hogy megnéztem a híradót és nem bírtam elaludni... tönkretették kis hazánkat, már szinte mindent eladtak... nemtudom ebből van-e egyáltalán kiút... :(


Beszéljünk is inkább valami szívderítőbbről! :)
Ti mennyi babát szeretnétek? Mennyi idős vagy?
Én idén leszek harminc és három baba előtt meg sem állunk! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok. Vége a sulinak! :D :D :D
Már csak a szakdolgozatot kell megírnom valamikor és az államvizsga... :shock: De szerintem az már nem lesz nehéz.

Mamacka!

Nagyon jók a mézeskalácsok!
És megnéztem a honlapon is a képeket! Nekem az a kedvencem, amelyiken folyamatosan látszik a pocak változása és a végén Áron. :) Nagyon jó. És a grafikáid is! Irigyellek! Nekem sem kézügyességem, sem fantáziám nincs ilyenekhez. Talán ezért is szeretek fotózni, mert ott nem kitalálni, hanem meglátni kell a dolgokat. 8)

Móni!

Milyen hideg van nálatok? Állítólag mínusz öt fokig nyugodtan aludhat kint a baba, ha jól fel van öltöztetve, akár 2-3 órát is egyhuzamban. Persze ha ennél is hidegebb van, akkor nem tudom.

Az alvással nálunk is egyre több a gond. Már apa is kezdi unni a témát. Most jutottunk el oda, hogy talán mi visszaköltözünk a saját hálószobánkba, Benit pedig beszoktatjuk a kiságyba. Eddig ugyanis együtt aludtunk mindannyian a gyerekszobában két nagy szivacson. Én imádtam, de egyszer tényleg véget kell vetni neki, sajnos.
Bár én voltam az, aki Beni születése előtt mindig azt mondtam, hogy nem jó együtt aludni a gyerekkel, de amikor megszületett el sem tudtam képzelni máshogy. :oops:
De most szerintem itt az ideje a változásnak. Remélem pozitív eredményeket hoz majd az alvás terén, mert mostanában egyre kevesebbe alszik és azt is nagyon nehezen akarja. :(
Már csak a módszert kell kitalálni, és azt, hogy fokozatosan vezessük be a változásokat, vagy mindent egyszerre? (Külön ágy, külön szoba...)
Valakinek van használható ötlete?

De most megyek, mert reggel hat óta fent van a lurkó, és remélem elfáradt anyira, hogy aludjon egy órácskát délelőőt. Éjszak sem vitte túlzásba. :cry: Kibújhatnának már azok a fogak, hogy ne zavarják folyton! :x

Catherine
Vendég
 


Két képet még én is csatolok. Ezek múlt hét csütörtökön készültek, amikor 9 hónapos volt. :D
Kép Megyek Hozzád! Kép Ügyes vagyok?
Vendég
 


Sziasztok!

Azt hittem mar haloban vagyunk, most aztan egy fel nap alatt beindultak a dolgok :lol:

Tegnap setaltunk, Zsolti egesz 6ig birta szunyi nelkul, aztan 6 utan 10 perccel kidolt a haz elott, ugyhogy setaltunk a sotetben es hidegben (kb -10, de lehetett kevesebb is), mig egy auto fel nem ebresztette, aztan folytattuk itthon egy oras szunettel. Reggel 9ig aludt... :lol:

Chaterine! Nem tudom hasznalhato otletem van-e, mert mi mindig kulon aludtunk, ugy hat honap utan kulon szobaban is. Nekunk igy jobb, mert egyikunk sem tudott aludni, ha maskent probaltuk, nagyon eber alvo Zsolti. Az egyetlen gond, h ejjel setalgatok at hozza, ha felsir, amikor ez egyszer v ketszer tortenik, akkor meg nem is gond. Mi nem vettuk eszre, h barmi is tortent volna, amikor kulon szobaba kerult, de nalatok azert azt hiszem fontos lenne a fokozatossag ekkora korban.

Nagyon jopofi Beni az elso kepen(is), es olyan nagyos! Valahogy kepen tobbnek mutatnak mint amenyik.

Most nalunk gyonyoruen havazik, ez az igazi havazas az iden, lehet, h estefele mar szankozunk is!

Mamacka! megegyszer gratula a mezesekhez, en is most hallok eloszor olyanrol, h megeszik a kukacok... :roll: n bhbmmn-ezt zsolti uzeni, az apjanak is szokott ilyeneket :lol: olyan jo, h ilyen pozitiv vagy, ami a gyerekek szamat illeti. mi is szeretnenk, egyelore meg egyet, es mi is nyartol kepzeljuk a lehetseges kezdest. bar hamarabb sem gond. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Mamacka, a mézeseket persze én is csak dícsérni tudom!! NAgyon szépek!

Elméletileg mi is 3 babót szeretnénk. Azért elméletileg, mert már így a második után nem mindig vagyok 100%-ig biztos benne... így már csak kb 75 %, hogy lesz mégegy. Azért mégiscsak kéne még egy kis tökös is a két csaj után. :lol:
Nálunk pont egy hónap hiján 2,5 év a korkülönbség. Hááát, nem egyszerű. De azért biztos sokkal nehezebb lenne, ha még kevesebb lenne köztük. Mindenesetre ha lesz 3., akkor az leghamarabb csak 5 év múlva lesz... ööö illetve már csak négy. Kb akkor leszek 35, Csillus meg 5, Boga pedig 8.

Móni, én még nem voltam sajnos Erdélyben, de egyszer biztos elmegyünk, ha a csajok nagyobbak lesznek. Már terveztük régebben is, csak a megvalósításig nem jutottunk el. Amúgy egy gimis osztálytársam is Csikszeredába való. :roll:

Anita! Hogy vagytok?

Catherine, szerintem is csak fokozatosan próbáljátok a külön szoktatást. Mi sosem aludtunk egy ágyban a picúrral, Boga 2 évesen ment külön szobába (akkor lett kész a szobája), addig a mi szobánkban, külön ágyban aludt. Bár ha belegondolok, őt kb 9 hónaposan kellett kivenni a rácsosból végleg, mert annyira utálta. Utána egy kinyitott kétszemélyes kanapén aludt, bár addig mindig mellette kellett lenni, amíg el nem aludt.
Csillus szerencsére nem utálja annyira a rácsost, úgyhogy még egy ideig marad, bár az ő szobája már készen van. Legalább 1 éves koráig biztos nem viszem külön szobába.

Mi megint betegeskedtünk. :cry: Boga kezdte 1 napos lázzal, aztán Csillus is 1 napra rá. Már mindkettő jól van, de elértük :twisted: , hogy Boga egész hétre kimaradjon az oviból. Az idegeimen fog táncolni, már előre látom. Egy kis ördögfióka, a dackorszak közepén. Csillu meg nyűgös, valószínűleg a fogzás miatt. Jön a negyedik.

Eszter, Kinga veletek mi újság?

Dobok én is képet.
Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Kép

Kép

Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok!

végre itt vagyok, meggyógyultunk, 9 napos betegeskedés után. :) Végül antibiotikum segített, mert Beninek annyira erős hörghurutja lett. Szegényke szenvedett sokat én is vele együtt, nagyon rossz időszak volt ez, de pár napja már nagyon jól van a kis lurkó.

Mamacka!
Gyönyörűek a mézeskalácsok, nagyon ügyes vagy!

Catherine!
Édes a kis Benikéd, majd én is teszek fel az enyémről képeket, szerintem egy kicsit hasonlítanak egymásra a fiúk. Örülök, hogy túl vagy a vizsgákon. Ügyes vagy. Én nem is tudnék tanulni Beni mellett, kicsit lustácska vagyok. pedig elő kéne venni az angolt, németet, mert könnyen feledésbe merül.

Alvás: nálunk Beni külön alszik, külön szobában, este és éjjel nincsen vele gond, napközben meg hadakozni kell, hogy aludjon a kiságyban, így sokszor elalatatom a bébitaxijában és úgy teszem le az ágyba. Tudom, nem csinálom jól, de ez így mindkettőnket megkíméli a sírástól :)

Andi!
Nagyon édes lányaid vannak! Én is szeretnék kislányt, én 2 gyereket tervezek, a férjem 3-at szeretne. Ha a második lány lesz, akkor biztosan nem lesz harmadik. Mi kb 2 év 3-4-5 hónap korkülönbséget szeretnénk. Nagyon gáz a 2,5 év? Sokan a 3 évre esküdnek, de szerintem az már kicsit sok különbség.
Remélem nem lettetek Ti is betegek.

Puszi
Anita

KépKép
pusa
 
 


Sziasztok!
Mamacka: mi is nyárra tervezzük a babaprojekt folytatását, remélem olyan hamar összejön majd, mint Máté. Én is az idén leszek 30. :? Elvileg mi kettőt tervezünk, de a férjem már emlegette a múltkor, hogy na és mi lenne, ha hárman lennének? Szóval nem tudom. Majd meglátjuk. A kórházról így utólag jó élményeim vannak, egy-két csecsemős nővérnek azért be tudnék olvasni még mindig. De az orvosok és szülésznők előtt le a kalappal.
Catherine: ismét gratula Benihez! Nálunk az alvással csak napközben vannak gondok, főleg tegnap este óta, szerintem ez a hülye szél tehet az egészról. Szóval Máté kb. öt hónapos kora óta a saját szobájában alszik a kiságyában, előtte a mi szobánkban aludt a kiságyában. Első éjszaka ott aludtam vele, mikor átköltözött, de nem volt gond. Jó, azért előfordult már egy-egy nyügisebb éjszakán, hogy egy ágyban aludtunk, de azért elég jól bírja az önállóságot.
Na megyek mert sír.
A Ti gyerekeitek nem bolondultak meg ettől az időtől? Máté teljesen. Pedig nem is voltunk kint.
Sziasztok
Kinga

Kép
németh
 
 


Életem első pizzája... egy kicsit égett egy kicsit száraz de az enyém! :lol: azért nem volt ám olyan rossz... jól belaktam belőle! :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép
...nemtudom észreveszitek-e gyönyörű szájkontúrom paradicsomszószból!... mit nekem tetkó...
Kép Kép
...anya nemlehetne inkább abból amit ti esztek?...
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Andi
Nagyon aranyosak a lányok!
A fürdőkádas kép csúcs... az a frizkó.. :lol: :lol:

Németh
Akkor nagyon párhuzamosan haladunk! :) :lol:
(németh a vezeték neved? nekem is vannak németh rokonaim)

pusa
Köszönjük
Én eddig legtöbb ajánlást a két és fél évre hallottam! De szerintem egyik sem könnyű és mégis mindegyik korkülönbségnek vannak előnyei...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Én is teszek fel képeket



szilveszter
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

január


Kép Kép

hinta
Kép Kép

manóm
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Normafánál
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

pancsi
Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!
Nagyon jók a pancsis képek. Ti milyen fürdőhabot használtok? Én is szeretnéék már Beninek beletenni a vizébe, de félek kicsit, nehoyg ne szeresse a bőre, ezért én még le vagyok ragadva a gyógyszertári fürdetőnél.

Lányok, körkérdés:
1. milyen pelenkát használtok? Nekem már nagyon nehéz pelenkázni Benit, össze-vissza mozog, forog, nem képes háton feküdni, ezért jó lenne kipróbálni valami bugyis pelenkát, de nem tudom, melyiket, hány kilósat.

2. A gyerkőcök kelnek nálatok éjjelente? Ha igen szopiznak vagy megpróbáljátok annélkül visszaaltatni?
Nálunk az van, hogy eddig kelt 24 óra körül majd fél 4 felé, mindkétszer cicizett és már aludt is vissza; a betegsége alatt meg sokszor, na de amióta jól van Beni, azóta is 2 óránként cicizni akar. pórbáltam 2 éjjel is, hogy az egyik kelésnél nem adtam neki, de abból az lett, hogy fent volt két órán keresztül, mert nem tudott visszaaludni, pedig simiztem a hátát én rendületlenül. Tudtok valamit tanácsolni? hogyan lehet leszoktatni a két óránkénti kelésről? És foga nem jön, ninccsen semmi baja, nem éhes.

Teszek fel én is képet a kis manómról.

Kép Kép

KépKép
pusa
 
 


Milyen nagyfiús! :)

Mi dm-es meg baba fürdetőt használunk... de utánna krémmel mosdatjuk...
Áron egyáltalán nem érzékeny... a dm-es termékek szerintem elég jók... pelust is onnan veszünk általában...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Andi: megvagyunk, bár a múlt éjszaka elég nehéz volt, főleg az este, nehezen akart elaludni, mai nap is akkor aludt, amikor nem szokott, aztán meg amikor szokott, az Istennek sem akart elaludni... Most szinte beleájult az ágyába. Remélem éjszaka sem lesz gond.
Máté nem kel éjjelente, ha igen, akkor is ringatással vissza lehet altatni, mostanában meg elég megigazgatni rajta a takarót, vagy lejjebb tenni az ágyában, mert az szokott lenni a gond, hogy teljesen felcsúszik és nyomja a fejét az ágy.
Mi napközben DM-es, vagy Auchanos pelust használunk, éjszakára pedig, vagy ha hosszabb útra megyünk Libero-t, most én is bugyisat vettem, teljesen jó. Máté sem bírja már a hanyatt fekvést, de szoktam a kezébe adni valami kis nézegetnivaló játékot, és akkor egész jól kibírja azt a pár percet.
Fürdetőből teljesen változó: Gabi, Johnson... Nem érzékeny hála az égnek, utána pedig szintén Johnsonos testáplóval szoktam bekenni (jó éjszakát, vagy valami hasonló fantázianevű), nagyon kellemes levendulás illatú, és már vagy fél éve megvan és még csak most fog kifogyni. Bár az alváshoz szerintem semmi köze.
Jó éjt mindenkinek.
Kinga
Ui.: Mamacka: igen, Németh a vezetéknevem.

Kép
németh
 
 


Megpróbálok én is feltenni egy-két képet. Kép Kép Kép

Kép
németh
 
 


Hali!
Mamacka: Benit azért titulálják nagyfiúsnak, mert sok haja van és még sötét is, na meg nem olyan kerek babaarcú. egyébként tényleg olyan nagyfiús a drágám. :)
A DM-es cuccok nekem is bejönnek, mi a popsitörlőjét szeretjük nagyon.

Kinga: Jó nektek, hogy nem kel éjjel Máté, bár azt nem tudom, hogy szoptatsz-e még vagy sem. Azt mondják és Beninél is ez van, hogy a komfortszopi kell nekik éjjelente, ezért is ébrednek. Ma éjjel 2 óránként kellett cicire raknom, mert máskülönben nem tudott visszaaludni. Kész vagyok, tök álmos vagyok.
Amúgy Máté korábban kelt éjjelente? Melyik méretet vetted a bugyis Liberóból? hány kiló Máté? Ránézésre kb 9 nem?
Én még soha nem kentem testápolóval, bár nem is gondoltam rá, mert nem száraz a bőre.
Te vagy Mátéval a képen?

Anita

KépKép
pusa
 
 


légyszi segítsetek már abban, hogyan tudok feltenni képet a nevem alá (pusa alá) nem találom, hol lehet.

KépKép
pusa
 
 


Sziasztok!

Anita, örülök, hogy meggyógyultatok!
Korkülönbség: valszeg a kicsiknek annál jobb, minél kisebb, a szülőknek, meg nem. :lol: Legalábbis szerintem. egy 3 éves már egy csomó mindenben önálló tud lenni - enni, öltözködni, - mármint ha akar a drága... 8) Mert ugye ebben a korban már igencsak próbálgatják a saját akaratukat érvényesíteni, és ha egyszer ő azt mondja, hogy "igenishogy nem tudom levenni a bakancsomategyedül!!!!", akkor nem hatja meg, hogy éppen szoptatok, vagy a pici kakás popóját törlöm, akkor VELE KELL FOGLALKOZNI!

Mamacka, a pizza tuti jól néz ki! Főleg mivel most jöttem meg a fogorvostól és oltári éhes vagyok, és nem ehetek még x óráig!! :lol: nyami. szénhidrát-napod volt? Amúgy én is kacérkodtam már a 90 napos fogyókúra gondolatával, de egyelőre nincs elég kitartásom hozzá. (Bár még meg se próbáltam... :oops: )
Tényleg jó nagy habban fürdik Áron! Nem kóstolja meg? Csillus is imád a zuhanycsővel játszani, és amúgy mindennel, aminek semmi köze a játékokhoz. :D

Anita, még legtöbbször én is a gyógyszertári fürdetőt használom (van, hogy még a nagyobbnál is, ha száraznak látom a bőrét), vagy Johnsont teszek a fürdővízbe.
Pelenka: nappalra Pamperst használunk, mert szerintem ez a legvékonyabb. Bár néha át is ázik, ezért gyakrabban kell cserélnem. Éjszakára mi is a dm-es Babylove-t használjuk, de az utóbbi pár napban az se bírja ki a terhelést, reggelre egy pici pisi kicsurog az oldalán. Asszem a következő zacsinál nagyobbra kell váltsak, mert mi még a 8, ill. 9kg-ig méretezett midi pelusokat használjuk (Csillu 7,5 kg körül van) Én bugyipelusban még nem gondolkodok, mert horror ára van.
Éjszakai kelés: 1, vagy 2x kelünk, és szopizunk. Ez még nekem belefér. Ha többször kelne, akkor biztos próbálnám másképp visszaaltatni. De tuti ötletem sajnos nincs. 8)
Beni nagyon cuki a bébitaxiban! Látszik, hogy szereti. :)
Kép: fent kiválasztod a profilod szerkesztését, és avatar feltöltése a számítógépről.

Kinga, de jó neked, hogy nem kel Máté éjjel. Mióta? Én már több, mint 3 éve nem aludtam át éjszakát teljesen...

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Pusa: igen, több is mint 9 kg. Én mindig a nagyobb méretet veszem, tehát ha van 5-9 kg-ig, meg 10-15 akkor a nagyobbat veszem meg, mert akkora pocakja van az én drágámnak, hogy a combjánál nem jó a pelus. Én vagyok a Mátéval a képen.
Andi: azért annyira nem kell ám irigykedni rám, én is fent vagyok minden éjjel betakargatni, alágyűrődött takarót visszaigazítani, stb. Most éjjel pl. óránként volt nyöszörgés, úgyhogy ma a szemem alatt levő táskákkal mentünk a piacra bevásárolni... 8)
2 hónapos kora óta nem kel fel éjszaka, kivéve ha jön a foga, front van, szél van, esik. De ezeket a megigazítós dolgokat félálomban elintézem, van hogy nem is emlékszem rá, hogy felkeltem, csak a férjem mondja utólag.
Na most megyek, mert hiszti van.
Kinga

Kép
németh
 
 


pusa
Fent segédletek-profil...

Máté is nagyon kis aranyos manó! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Köszi Mamacka!
Ez a gyerek! Az előbb már fel volt akadva a szeme, annyira álmos volt, de azért akkora hisztit kivert, mert nem akart aludni, hogy zengett a lakás! :roll:
Na most egy kicsit magamba zuhanok a csendben!

Kép
németh
 
 


köszi a segítséget a képet illetően!

Andi: szerintem is a gyerekek értékelik később azt, ha nincsen sok korkülönbség. Azt hiszem, hogy maradunk a max. 2,5 évnél. Dolgozni úgyse akarok visszamenni. Majd csak a 2. gyerek után.
Mi éjjelre a maxi liberót használjuk, ez elég jól bírja. A Pampers tényleg vékony, de sokszor kifolyik a kaki, ha olyan gyümit eszik,ami kicsit meghajtja.
Én is attól tartok, hogy Beni mellett még sokáig ébredni fogok éjjelente, viszont már annyira szívesen aludnék egyben 5 órát.

Mennyibe kerülnek a bugyipelusok, nem is néztem még?

Kinga: én akkor is írigykedem, hogy csak megigazítani kell a gyerkőc takaróját. :)

KépKép
pusa
 
 


Catherine
Én valahogy eddig nem láttam az utolsó hozzászólásod! :oops:
Pedig az a grimaszos kép a manódról csúcs! :lol:
Köszönöm a dícséretet! :oops: eredetileg keramikus vagyok, de mostanság illusztrálok, meg bélyeggel foglalkozom... (anyáklapja-babamagazinban jelentek meg rajzaim)
Most pedig épp meseillusztrációs npályázatra vannak beadva munkáim... annyira szeretném ha nyomtatásba kerülhetne már egy általam illusztrált mesekönyv! :(

Pusa
szívesen4

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Nem tudom mennyibe kerül a Libero, de elég borsos ára van, azt tudom. Mi ezért használjuk inkább csak éjjelre.

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Ismét eltűntem pár napra. De azért olvastam! Csak nálunk Beni úgy érzi, hogy ha előkerül a laptop, akkor az az ő játékszere. nagyon nehéz erről lebeszélni. 8)

Az összes baba gyönyörű. :D :D :D
A pizzáról pedig nem nyilatkozom. Nagyon megéheztem amikor megláttam. :?

Egyelőre még mindig csak gondolkodunk az alvás témán. Semmi okosat nem tudtunk eddig kitalálni.
Az is gond vele, hogy Beni nagyon sokat forgolódik alvás közben, és a kiságy olyan kicsi. :( De egy rendes ágyról legurulna. :( Mostanában Ő is "mászik felfelé" éjszaka az ágyon. Amikor felébred szopizni, mindig visszateszem. De a takaróval nem bajlódunk. Azt csak a nappali alváshoz használjuk, éjszaka hálózsákban van. Ezt nem tudja lerúgni magáról, és biztosan nem takarózik ki a nagy forgolódásban. Nekem meg nem kell folyamatosan azt figyelnem, hogy mikor takargassam be, hogy meg ne fázzon.

pelenkát mi mindig Pamperst használtunk, egy csomag Liberótól eltekintve, amikor nem tudtunk mást venni. Én szeretem, Beninek bevált. Nekünk soha semmi nem szivárgott ki belőle. Azért hozzáteszem, Ő nem az a sokat kakilós típus. 8) De még mindig a normál változatot használjuk négyes méretben. Egy ideig ő is forgolódott pelenkázás közben, de mostanában ismét nyugodtan tűri. Nem tudom mi ennek az oka. Vagy az, hogy állandóan magyaráztam neki, hogy nem szabad forgolódni, vagy hogy már mászik és feláll egyébként, akkor pedig pihen egy kicsit. :wink:

Sajnos nekünk most valami gyógyfürdetőt kell használnunk, mert annyira kemény a víz, hogy Beni bőre nagyon kiszáradt, kiütéses lett. Ez valamivel jobb, és van mellé gyógyszertári testápolónk is, amit csak a Heim Pál Gyerekkórház gyógyszertárában csinálnak. Így kezdenek elmúlni a kiütések.
Nekünk a Johnson nem jött be, az nagyon szárította. Talán még a Nívea babafürdetője volt a legjobb.

Ti már adtatok cipőt a gyerkők lábára? Mármint azokra, akik esetleg állni szoktak... Ha igen, milyet?

De mennem kell, mert megint felfedezte a számítógép örömeit a lurkó.

Catherine
Vendég
 


Catherine
Mi anyóstól kaptunk egy cipőt karácsonyra nagyon jó fajta kényelmes puha... majd megnézem mia neve...
De gyermekem ordít benne... zavarja, hogy a lábán van... ezzel kapcsolatban is elég ellentmondásosak az infók...valaki azt mondja minnél tovább mezítlábazzon a lúdtalp ellen és direkt jó, hogy maga alá húzza a lábujjait vanaki azt mondja ez nemjó azért kell a cipő, hogy egyenesen álljon... így legyen okos az ember :?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Én is hallottam a két nézőpontot, de én arra gondoltam, hogy kint is szívesen állna néha Beni, és ugye nincs nyár, amikor mezítláb is letehetném a földre... :lol:

Catherine
Vendég
 


sziasztok!

Nem nagyon hagyott mostanaban Zsolti ervenyesulni, remelem ezt a levelet azert sikerul befejezni!

Mamacka! A tegnap jol kilottel velem azzal a pizzaval! (ahogy lato nemcsak nekem zavartal be :lol: ) Epp elhataroztam, h belefogok a dietaba (igaz csak egy altalam adaptalt formajaba), aztan jon az a gyonyoruseg! Tenyleg, szo szerint osszefutott a nyal a szamban, en meg a delelotti gyumolcsnel tartottam! :roll:

Igen, tudom, h arrafele nem szokas a sok keresztszulo, de ennek is megvannak az elonyei: ma pl az egyik keresztanya (amelyik pont raert) elvitte soltit szankozni! A kicsi ugy elvezte, h kozben elaludt valami hihetetlen pozicioban :D

Visszaolvasva arra gondoltam, h ha igy folyatatjuk nyarra at kell kereszteljuk a topicot 'kisteso projekt" v "2 es fel ev korkulonbseg" v vmi hasonlora! :D

Andi! Foltetlenul el kell jonni Erdelybe! Hogy hivjak a volt osztalytarsadat, errefele kicsi a vilag! Edesek a lanyaid!

Chaterine! Nemreg nekem is ez volt a legnagyobb kerdes, s igaza van mamackanak, h nagyon ellentmondoak a velemenyek, meg a szakvelemenyek is. A dokinom ezelott tobb mint egy honappal azt mondta, h adjak ra mindig olyan cipot ami tartja a bokajat ALLANDOAN meg az agyba is, mert ugye ott is felall. (abban az idoben meg nem is allt fel!) Aztan utananeztem itt a neten, mire kiderult, h ebben a korban meg jobb mezitlab, illetve olyan labbeliben, ami azt utanozza. Csak akkor kell ra komoly cipot adni, amikor az ebrenlet nagy reszet allva, menve tolti, illetve kint. Ugyhogy en azota nem huzok neki szaras cipot es csak renmenykedek, h jol teszem... :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Anita! Nálunk is az volt a legfőbb ok a kis korkülönbségre, hogy nem akartam/tudtam volna visszamenni dolgozni, a gyes-ből való megélhetést meg nem akartuk kipróbálni. Így gyed után kivettem az addigi szabadságaimat, utána meg elmentem betegállományba amíg Csillus meg nem született. Pénzügyileg így volt a lehető legjobb.

Mamacka! Azt a nagyon apróbetűset nem tudom elolvasni! Mit rejtegetsz ennyire? :roll: :lol:
Ha lesz mesekönyv, mindenképpen szólj!

Catherine, igen a Johnson szerintem is szárít, de hát azt kaptunk egy valaggal – már bocs :oops: - karácsonyra. Ezért használom felváltva a gyógyszertári fürdetővel.

Cipő: én a benti cipőnek nem vagyok híve egyáltalán. Bogán se volt cipő soha idebent, és semmi baja nincs Persze ha kimegyünk, kap puha cipőt a lábára a picúr, de mi még ilyen hidegben nem totyogunk odakint. Régebben volt Csepelen egy klassz bolt, ahol lehetett venni Ortopé márkájú bébicipőket, de sajnos már bezárt a bolt. :cry: Ha esetleg tudtok valahol üzletet, ahol lehet ezt a márkát kapni, akkor légyszi szóljatok nekem!! :!: Ez a cipő, ha jól emlékszem talán Brazil, vagy Mexicoi volt, de nagyon-nagyon jó minőségű, és irtó olcsó. (Ha jól emlékszem 1500 Ft volt egy pár…

Móni, a volt osztálytársamat Egyed Kingának hívják, és ’90-94-ig jártunk együtt gimibe Szigetszentmiklóson. Hátha ismered... :wink:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


andi
(anyáklapja-babamagazinban jelentek meg rajzaim) ez volt az apróbetűs :lol:

Catherine
Én is kint adtam rá pl a normafánál

Kép
imhol látszik az orra de még nem néztem meg mert főzőcskéztem és elfelejtettem...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Chaterine! (es akit meg erdekel) A "gyermekneveles"-en belul vannak topicok, ahol eleg sok info van a cipokrol (babacipo, bebicipo, gyerekcipo, gyogycipo gyereknek) Sajnos nem tudom megadni a linket (nem tudom hogyan kell), de konnyu megtalalni.

Andi! Nem ismerem igy nevrol a lanyt, de ha Szigetszentmiklost emlitetted (kicsi a vilag :) ) voltam ott kicsi koromban egy rokon csaladnal, ahol harom korosztalybeli lany is van. Nem tudom csak a lanynevuket: Bors Izabella, Veronika es (Bri)gitta. Gondolom akkor te odavalosi vagy?

Zsolti a tegnap rekordot dontott: letettem delutan aludni (5:40-kor), mert nagyon nyugi volt es nem lattam, h kibirna estig, erre ejjel 2-ig aludt egyhuzamban, nem ebredt meg, pedig feltunoen zorogtunk a konyhaban. Persze en nem aludtam, egyre idegesebb voltam, h mi van, aztan fel 3kor koltott, szopi, visszaaludt, majd 6kor (ekkor meg voltam gyozodve, h ennyi volt), ujra vissza egesszen fel10 (tiz :!: )-ig. Ma elhataroztam, h csak egyszer teszem le (most alszik), remelem nem lesz almos :roll: Neha az az erzesem, h napi egy alvast szeretne, neha meg mintha ez sem lenne eleg. Nem tudom kovetni :roll: Ti mennyit alusztok nappal? Es ejjel?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1170339148.74.jpg[/img] [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1170339302.72.jpg[/img] Kép [/img]

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Bocsi a dupla kepert, ezt akartam:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


sziasztok!

A cipő témához én annyit tennék hozzá, hogy a védőnéni szerint nem kell a gyerekre adni addig, amíg nem megy. Ha sokat áll, de még nem megy, akkor sem. Én is így gondoltam, de azért megkérdeztem a védőnénit, mert már mondogatták nekem, miért nem adok Beni lábára cipőt?

Catherine: hogy álltok az alvással?

Beni napközben kétszer alszik, 11 óra felé 1 órát (regegl 7:30 körül kel) majd 14-és 15 között elaslzik és akkor is kb 1 órát, néha 2-őt. Este 20:30 körül már alszik.
Mostanában éjjel sokszor kel, csak cicivel tudom visszaaltatni. :( Ez nekem elég fárasztó, úgyhogy ki kel ltalálnom valamit. :roll:

Móni: tök jó megaalvása volt Zsoltinak!!!! Látom, jó nagy hó van nálatok, lehet hogy klímaváltozás kellene nekünk is és akkor aludna Beni éjjelente?

Lányok, ti milyen gyümölcsöket adtok a gyerkőknek? nekem kiürült a fagyasztóból minden, de hát nem adhatok minden nap frutapurat, ezért várom az ötleteket. Aszalt dolgokat mennyire lehet adni? (és mivel dúsítjátok? rizs? köles?)

Anita

KépKép
pusa
 
 


sziasztok,
most fedeztem fel ezt az topicot - johetek????
andi
Kép Attila, Bence, Bálint
andy33
 
 


elkeszitettem az alairast is.
balint a 32.heten szuletett, ezert volt icipici, ma 7900g es 73cm, ul, maszik es felall - szerintem behozta a lemaradast, bar termetben meg nem :wink:
remelem befogadtok, pa
andi

andi
Kép
Kép
Kép
andy33
 
 


Sziasztok!

Andi!
Üdvözöllek közöttünk! Szerintem nem kell aggódnod, Bálint szépen behozta a lemaradását! Nagyon ügyes! Jártatok gyógytornászhoz is? Vagy teljesen magától fejlődött ilyen gyorsan?
Szoptattad, illetve szoptatod még?
Nagyon édesek a fiúk a képen. 8) Hogy bírod három gyerekkel?

Anita!
Sajnos nálunk alvás terén semmi sem változott. Most úgy néz ki, hogy az én Benim visszaszokott a napi 2 alvásra, de teljesen kiszámíthatatlan. Néha látom rajta mennyire fáradt, de hiába próbálom elaltatni, nem megy. Fekszik egy pár percig, aztán négykézlábra emelkedik, és már csak a porfelhőt látom utána... :D :shock: :D
Éjszaka viszont még mindig nagyon gyakran kel. Ha már 3 órát alszik egyhuzamban, én boldog vagyok. És csak cicin tud újra elaludni. Próbálkozom néha cumival is, de azt csak egyszer lehet, mert olyan messzire hajítja, hogy nem lehet megtalálni utána. :o
De szerintem ennek a rendszertelen és nyugtalan alvásnak az időjárás és a foga is lehet az oka. Most este megint volt egy minimális hőemelkedése (37,1°C), és a kaki is hígabb volt mint máskor... Tehát újabb fog várható a közeljövőben. :lol: Boldogok vagyunk, de még boldogabbak leszünk, ha már kint lesz. :P

Gyümölcs: Fruttapura és Hipp. Ez két fő forrás. :oops: De a Hunyadi téren van egy piac, ahol ismerek egy jó zöldségest. Hamarosan visszaszokom hozzá. Egyébként ha friss, akkor alma körte és banán, na meg sütőtök. Én a citrusféléket az allergia miatt nem adom, ugyanez a helyzet a kivivel. Pedig állítólag nagyon sok bennük a vitamin.
Ja, és én a gyümölcsöt nem nem keverem semmivel. Csak a gyümölcs, vagy gyümölcsök, mikor hogy alakul...

Móni!
Nagyon jók a képek! Zsolti jó húsban van. :) Olyan igazi baba! :D

De megyek, mert hamarosan hazaér a férjem a sógorommal a repülőtérről...

Catherine
Vendég
 


Sziasztok!
Andi! Én is üdvözöllek itt!

Gyümölcsök: mi általában almát szoktunk enni meg körtét. Vagy ezeket vegyítve. Mostanában szoktam belereszelni egy kekszet, azzal jobban jóllakik. Kinder Biskotti a neve, a DM-ben vettem aranyárban. Banánt is szoktam adni neki néha, de csak joghurttal (baby yogo, vagy valami ilyesmi nestlés azt hiszem), mert különben székrekedése van tőle. Persze szoktunk fruttapurát is, de úgy, hogy az almához keverem és akkor egy doboz elég két napig. Konzerveket is veszek néha, de azt inkább akkorra tartogatom, ha nem vagyunk itthon. Ha már annyira unalmasnak tartom a gyümölcskínálatot, hogy már szégyellem Máténak odaadni, szoktunk tejbepapit enni, imádja. Hát ennyi.

Megnyugtató, hogy az alvás mindenkinél változik mostanában, Máténál sem lehet napközben kiszámolni, hogy mikor mi fog történni. Tegnap pl. 3/4 órát aludt összesen, este meg összeomlott. Pedig ő is fáradt volt, dörgölte a szemét, hanyattfekve játszott, ami aztán már a vég, de mégsem lehetett elaltatni. Egyébként szerintem is sokat "köszönhetünk" ennek a hülye időjárásnak.

Sziasztok
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Kinga! Matenak boldog hofordulot!
En is irigyellek az ejszakakert, ZSoltihoz nem lehetne bemenni takarorendezgetesre, egybol felebredne, azt pedig inkabb nem kockaztatnam :roll:

Mamacka! A masik topicbol ellestem az otletedet a sult gyumolcsokkel :wink:

Chaterine! Koszi, az utobbi idoben Zsolti egyezteti a sulyat es korat. Most epp 9,5 kg es honapos :lol:

Udv Andi33! nem lehet konnyu 3 gyerekkel! Majd tanacsot es peldat veszunk toled :lol: Nem akartok meg egy kislanyt? :wink:
Balint tenyleg behozta a lemaradast, nem kell mindenkinek olyan pufinak lenni, mint Zsolti! :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Kinga, Anita!

Azt hiszem nem a klima, ugyanis ma egesz nap keptelen voltam letenni Zsoltit, pedig minden adva van: kellemes teli hideg, kifaradas, jollakas stb. :( Nem vittem ki, hogy egyszer aludjon, aztan mar nem tudom mi lesz mire felkel, valoszinuleg tul keso a setara :?

En is unom mar a gyunolcskinalatot es neha restellem, h mindig ugyanaz(igy telen). Az alap nalunk mindig az alma, ehhez johet a banan vagy/es a narancsle, illetve nyers, reszelt repa.Mindez persze turmixolva. (neha majszolunk almat es narancsot maskepp is, de csak szigoru felugyelet mellett, mert hajlamos nagyokat harapni) Gyakran (foleg ha higra sikeredik, illetve ha van benne narancsle) suritem Nestle-s gabonakkal keksz helyett, nagyjabol ugyanaz csak meg valtozatosabb, finom es nem is olyan draga.
Hozzank sajnos meg nem jott be az a Fruttapuras dolog, csak az uveges kiszerelesu konzervek, abbol pedig csak zoldsegeset es husosat veszek, mert a gyumolcsoset meg lehet konnyen csinalni.

Mi is imadjuk a tejbepapit es eleg gyakran esszuk, mivel nem tudok kitalalni annyifele kajat egy nap!

Nekunk eddig megfelelt a normal Pampers, igaz nemreg raalltunk a 7-15kg-osra. (4-es) Ejjel jol megtelik, de nem azunk at. kulonben azert valtottunk, mert a 3-asban mar ataztunk ejjelente. Csak a legelejen hasznaltunk mas markat (azt is azert mert akkoriban sokat kaptunk ajandekba), azota kitartunk a Pampers mellett. Ami a furdetoket illeti: hogyan lehet meggyozni a kicsiket, h ne egyek meg a habot, en nem is merem kiprobalni, mert a vizet is issza! (kulonben egyaltalan nem hajlando inni se vizet, se teat :roll: )

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Turot ti csinaltok nekik vagy keszen veszitek? (aki egyaltalan ad)
Lehet aszaltgyumolcsot is adni?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Helló!
Bangham: köszönöm Máté nevében is!
Túróból még csak úgy kapott, hogy túrós konzervet vettem. A férjem cukorbeteg, így aztán nem használok túrót semmire, sajnálok megvenni fél kilót egy csipet miatt.
Kinga
(Ma egész jól alszik, remélem este is rendben lesz.)

Kép
németh
 
 


Helló,
Máténak boldog hófordulót kívánunk :)

catherine - gyógytornára nem jártunk. szerencsére a kezdeti nehézségek után (légzés) mindent rendben találtak az orvosok, kivéve a vérképet, aminek a javítása most is folyamatban van - Fe tartalmú készítményt szed és hematológiai kivizsgálás vár majd ránk. a legjobb motiváció a mozgásra a tesók - szerintem :wink:
hogy milyen 3 fiúval? hááááááááát, nem könnyű, de ezt vállaltam és kislányt - benne lennék, de a férjem és a család többi tagja hallani nem akar több gyerekről (a 3 is több, mint gondolták), meg aztán 4 fiú már picit sok lenne + apuka :) :) :)

bálint csak karácsony előtt kapott gyümölcsöt először, úgyhogy mi most tartunk az ebéd bevezetésénél. a menü egyenlőre, alma, körte, banán és cukormentes bébipapiban baracka, őszibarack. zöldség meg a klasszikus sárgarépa, burgonya, cukkini, brokkoli - azt hiszem ezeket kapta mostanáig - husit még nem adtam, de már készülök. a túrót én 1 éves kor felett adnám. ja és szopizik, vizet, csak a gyógyszerekhez kap.
mi is pampersesek vagyunk, próbáltam a liberót és a huggiest is, de visszatértem, nekem jobban tetszik. szlovákiában van egy hasonló társalgó oldal, ott nagyon dicsérik a tescos pelusokat, de nincs tapasztalatom.
bangham - játékokat adnék a kádba, hátha jobban tetszene, mint a hab - egyébként az én 5 éves fiam még most is néha eszi a habot :oops:
szép estét, vagy jó éjt :?:
andi

andi
Kép
Kép
Kép
andy33
 
 


KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VANKÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VANKÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VANKÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN
...ÉJJSZAKAI HÉT KELÉS VOLT AZ ÁRA...
DE!
KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VANKÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VANKÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VANKÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN KÉT FOGUNK VAN

ja és ma vagyunk 10 hónaposak is :wink:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Oriasi gratula a ket foghoz :D

Es a 10 honaphoz!

Hadd el, legalabb tudod miert keltel annyiszor fel :wink:

Andi33! Balintnak is boldog hofordulot!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: