Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok,szép estét.

Cas gratulálok pocilakóhoz és Sebi,hát tényleg fantasztikus kölyök.De ééédes.Kis csibész.:)
Illene csajomhoz.
Kép

Rózsa
Nekem is fájdogál pocim... :? Enyhe görcsök vannak,nem vészes,de néha felszisszenek.Lehet nem várok,elmegyek dokihoz.

Tesó:Én a lehető legjobb kapcsolatban vagyok a bátyámmal.4 évvel idősebb,mindig szuperül megvoltunk.Ehhez kellett a szülők nevelése...soha nem beszéltünk csúnyán egymással.Imádom Őt!
Szeretném ha a gyermekeim is hasonlóan nevelkednének,ezért NANÁ,hogy bevonom Dorkát a baba gondozásába.Minden percben. :wink:

További szép estét,jó éjt.Kezdődnek a filmjeim (BK,Dr H.)

Lego
Vendég
 


Lego
Köszi, és tényleg összeillenének! Bár Sebi az érettebb csajokat kedveli (olyan 4 év körülieket)! :lol:
Viszont micsoda szép szeme van a csajszidnak!!! Aranyos nagyon!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Köszi Cas.:)
Itt még nem is látszik a szeme igazám,mert sütött a nap.
Ez a másik kedvencem....

Kép

Na jó eldugolok,bocsi a képek miatt. :roll:
Vendég
 

 
 

Kép
Vendég
 


Cas!
Üdv a pocisok körében!Helyes fiú Sebi!
A dokim azt mondta,hogy a legkésőbbi idő aszüléshez a 38.hét lesz!Tehát november vége!
Jezsek!
Üdvözlet neked is!Szerintem is az utolsó mensi első napja a mérvadó!
Legó!
Téged is üdvözöllek
Nagyon szép a kislányod!
Amaryl!
Köszi a gratulát a képhez!Szerintem majd a 4D-n kapunk DVD-t,de a dokimat megkérdem fellehet-e venni nála is a skacokat.
Remélem minden rendben lesz az urulógián a fiaddal!
Valószínű az időjárás miatt érzed magad ramatyul!
Vendég
 


Sziasztok,

egy kistesó ürügyén szeretnék csatlakozni hozzátok.
Harmadik baba lesz, a Jánosban fogok szülni.

Megpróbálok visszaolvasgatni és képbe kerülni, gratulálok minden pocakosnak.

Én most érzem a legerősebb terhességi tüneteket, 0-24 óráig émelygek, ha eszem az a rossz, ha nem eszem az a rossz, és a hasam mint egy lufi.

szép napot,
Doren

Kép
Kép
Kép
doreen
 
 


Doreen!
Üdv neked és jó pocakosodást!Nem sokat pihiztél a második gyerkőc után!Jó sok energiád van :lol:
Vendég
 


Van végre időpontom a 12.heti UH-ra, júni 5-én megyek! Már nagyon várom, mert én még egyáltalán nem láttam UHon ezt a manócskát. És nagyot fejlődött a kórházunk azóta, mert 2 éve még csak egy elég vacak minőségű videokazettát tudtak adni, most meg már DVDre írják! (Persze attól az UHkészülék felbontása lehet, hogy nem lett jobb, de legalább a VHS nem ront rajta még tovább.)
Azt nemtom, hogy Sebit elvigyem-e magammal? Mégiscsak hüvelyi UH lesz... Meg hiába megyek időre, ha becsúszik 1-2 akut eset, akkor lehet, hogy sokat kell várni... :roll:

Lego
Szép a lányod nagyon! Mi is a neve? (Bocs ha már volt, akkor átsiklottam fölötte...) :roll:
És jó a konyhátok! :)

Jezsek
Nem voltál túl bőszavú... :lol:

Benszi
Drukkolok, hogy kihúzzátok a 38. hétig! :)

Doreen
Gratula a legapróbbhoz és a nagyobbakhoz is! Egy hős vagy, hogy ilyen kis korkülönbséggel vállalod a harmadikat is! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok

Ne haragudjatok a zavarásért.
Szavaznátok a barátnőm kislányára?
A 20as versenyző lenne Ő.

http://www.kapos.hu/index.php?lap=babavoks.php

Köszönöm
B.
frigo
 
 


Cas!
Szerintem még ne vidd el Sebit,mert sok mindent nem fog látni!A felnőtt tudja mi az,de egy picinek lehet,hogy csalódás lenne!
Ne haragudj nem akartam beledumálni!
Vendég
 


Sziasztok! :)
Én úgy tudom a 12. heti UH az a kötelező úgymond genetikai UH és az már hasi nem hüvelyi. De ezekszerint orvosa válogatja. Nálunk tuti hasi lesz.
Egy kép a nagyfiamról. Ez a kedvencem az ovis ballagásn készült.
Kép

drumka
 
 


Sziasztok

Viki
A 12hetes nálam anno hüvelyi volt,és a 20. héten van a genetikai UH.Így is tanultam,bár ettől lehet eltér pár doki.
Aranyos a fiad,bár elég kicsiben látom. :roll:

Doreen
Gratula a gyerekekhez.Hogy bírod?Nekem néha még az egyetlen drága kicsilányom is a plafonra tud kergetni. :lol: És ahogy elnézem a fiad is csak 3 múlt.:) Minden elismerésem.:)

Cas
Köszike.Dorka a neve.
Csatlakozom előttem szólokhoz,én sem viszem el a lányom az első-második UH-ra.Majd a 4D-re,esetleg a későbbi sima UH-ra.Ott már formás babát láthat.
Tegnap lapozgattuk a Gyermek Születik című könyvet,hihetetlen,hogy Dorka felismerte a 9 hetes magzatban a lábakat,kezeket,mondta,hogy:ott a "muncija". :lol: Édesem.:)

Benszi
Az már tuti,hogy fiad és lányod lesz?Vagy csak így készültél nevekből?:)

Szép délutánt,megpróbálom elaltatni csajom.:)
Vendég
 


Én akárhol kérdeztem és olvastam mindenhol a Down kórt a 12-13 hétben szűrik ezért van a nyakiredő vastagság mérés most már az orr méretéből is tudnak következtetni, a szívrendellenségeket is ilyenkor szűrik, ez a vizsgálat minden várandósnak kötelező. Itt ha gond van kell egy megerősítő UH illetve lehet vér vagy magzatvíz vétellel megerősíteni az eredményt és akkor még lehet a magzat sorsáról dönteni, míg 20 hetesen már nem nagyon. A 18-20 héten is van kötelező UH csak akkor a kopnyára a gerincre és a szívre feketik inkább a hangsúlyt ebbe az időszakban van az AFP vizsgálat is, és ismételten szűrik azaz nézik a Down kórra utaló rendellenességeket. Az én dokim így csinálja és eddig nagyon sok kismami mondta ugyanezt. De minden orvos más és más. :roll:

drumka
 
 


Terhesgondozás során végzendő UH szűrővizsgálatok:

12. hét
19-21. hét között: ún. „genetikai ultrahang”
30-31. hét
37-38. hét

Első ultrahang
Időpontja: 12. héten (11. - 13. hét végéig).

Mit vizsgálunk? Az embrió életjelenségét, fejlődési ütemét, méretét, valamint a nyaki bőrredő vastagságát is megmérjük (bizonyos kromoszómális rendellenességeknél vastagabb az átlagosnál).

Második ultrahang:
Időpontja: Terhességének 19-21. hete között, az AFP eredmény birtokában. Ezt szokták az ún. „genetikai ultrahang” vizsgálatnak nevezni.

Mit vizsgálunk? A fejlődés ütemét, a magzati méreteket. Keressük az anatómiai rendellenességeket, fejlődési rendellenességeket, a méhlepény helyzetét, a magzatvíz mennyiségét. Ebben a korban ideális esetben már megállapítható a magzat neme.

Harmadik ultrahang vizsgálat:
Ideje: 29-31. héten.

Mit vizsgálunk? Elsősorban a magzat méreteit, fejlődési ütemét, helyzetét, a méhlepény érettségét és a magzatvíz mennyiségét. Az anatómiai eltérések vizsgálatára ilyenkor már kisebb hangsúlyt fektetünk, hiszen a genetikai ultrahang idején a magzat mérete ideálisabb a fejlődési rendellenességek szűrésére és ekkor már lényegi eltérés nincs a 2 hónappal korábbihoz képest.

Negyedik ultrahang vizsgálat:
Ideje: 38. héten.

Mit vizsgálunk? A magzat méreteit (becsült súlyát), elhelyezkedését, a magzatvíz mennyiségét, valamint a méhlepény állapotát, előző császármetszés hegvastagságát. A magzati ereken áramlásmérést (ún. flowmetriát) is végzünk.


Ennyit találtam.De tényleg nem akarom,hogy bármiféle "vita" is legyen ezen.:)
Mindenki bízzon a saját orvosában.Biztosan másképp is csinálják.:)
Vendég
 


Benszi, Lego
Épp azért tettem fel a kérdést, mert várom a véleményeket!
Valóban pici még, valszeg úgyse értené az összefüggést, bár sosem lehet tudni. Barátnőm nemrég szült, és Sebi végigkövette, hogy nőtt a hasa, mindig mondtuk neki, hogy ott az Orsi pocakjában egy baba van. és amikor hoztak róla 4DUH-dvdt, akkor Sebi is áhítattal nézte.
Persze a 2D ahhoz képest csak mákostészta. :)
Aztán mikor hozták a babát, és elmondtuk, hogy ő volt Orsi pocakjában, csak kibújt, akkor látszott, hogy érti a szitut! Hátha most is segítene neki feldolgozni, hogy anya pocakjában is nő majd egy baba? (MErt most még nem mondtuk, túl korai volt, úgyse látszik, stb. - talán itt lenne az ideje?)
És hát ha nem viszem, akkor le kell szervezni anyámat, hogy vigyázzon rá, mert a férjem dolgozik abban az időben.
Viszont Sebi utálja a kórházakat (egyszer felrepedt a fejbőre, és rossz emlék volt, amíg összehúzták neki a sebészeten), ugyanakkor az UH-os csajszi nagyon aranyos, lehet, hogy mégse félne...
Még vacillálok kicsit asszem... :)

Drumka
Szerintem tényleg dokija/kórháza válogatja, én még többektől hallottam, hogy a 12.heti még hüvelyi volt nekik, és kevesebbektől, hogy hasi. (De szerintem még az anya hasától (hájréteg) és a baba helyezkedésétől is függhet esetleg, nem? A lényeg, hogy minél részletesebben lássanak...)
Helyes a nagyfiad! Nem tudod kicsit nagyobban feltenni a képet? (Az enyém meg Sebiről túl nagy lett... :oops: )

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Nekem azért lesz hasi, mert a dokim nem tartja jónak a méhnyakat meg a méhet "nyomorgatni" és a 4D-s uh is hasi és ott is minden látszik. De végül is teljesen mindegy hogy hogy nézik az a lényeg, hogy minden rendben legyen. :wink:
Megpróbálok nagyobb képet feltenni ha sikerül.
Kép

drumka
 
 


Drumka
Hiszen ő egy igazi szívtipró!!! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!
Tegnap este már nem volt erőm a géphez űlni, egy kicsit kiborúltam.
Voltam a dokinál, de semmi jóval nem kecsegtet. Megnéztük UH-val a babót, és alig nőt valamit. Még csak 5mm. De teljesen szép a ptetzsák. 3 hete amikor voltam még csak 1,5mm volt, de azt mondta a doki, hogy nagyobbnak kéne már lennie. Aztán elkezdett a vetélésről beszélni, hogy ugyan ő most a hosszú hétvégén nem lesz, de nyugodtam bemehetek az ügyeletre, és ott bármelyik doki fog majd velem foglalkozni... Teljesen kész vagyok! Az a legszebb, hogy semmi panaszom nincs, teljesen jól vagyok, leszámítva a reggeli rosszul léteket. már azon gondolkozok, hogy elmegyek egy másik dokihoz, mert eddig háromszor voltam nála, és mind a háromszor kiborított. Először a terhességi reszt után voltam, akkor azt mondta, hogy igen, van ott valami, de lehet hogy csak meg fog jönni, de ne ijedjek meg ,de a méhen kívüli terhesség is így kezdődik. Másodszor már több perce nézte a hasam UH-val, és azt mondta, hogy ő nem lát semmit, és valoszínü, hogy méhen kívüli. Én majdnem leestem az ágyrol, ,mikor megszólal, hogy: ja nem is! Megvan! Ott van a helyén! Hát ne tudjátok meg, hogy mit éreztem!
Erre tegnap közli, hogy lehet, hogy elmegy, mert túl kicsi, szerinte nem fejlődik rendesen, de nem bíztos, mert a petezsák ép, és minden tünet arra utal, hogy él. Csak éppen a szivét nem látni. De az is lehet, hogy elszámolta magát, és nem is annyi idős, mint gondolta.
Bocs, hogy ilyen sok voltam, de jó volt egy kicsit kiírni magambol.
Vendég
 


Sziasztok! :)
Cas: :)
Köszönjük a bókot! :wink: Kitűnő tanuló és nagyon jó sportoló is. És persze nagyon büszke vagyok rá. :lol:

Jezsek: :)
Nagyon sajnálom, hogy rossz híreket kaptál. :( De lehet, hogy csaqk elszámolta a doki, 6 hetesen 3 mm körül szokott lenni és szívhangjuk már általában van, nekem 9 hetesen 25,5 mm volt azaz 9 hét és asszem 5 naposnak mondta az uh. Lehet érdemes lenne egy másik orvost keresni, és kikérni az Ő véleményét is, több szem többet lát. Szorítok Értetek!!!

drumka
 
 



drumka
 
 


Sokaknak szeretnek irni, de sajnos most idom nem engedi.

Jezsek!
Nagyon sajnalom, hogy igy kiborultal! A dokinak igaza van abban, hogy amennyiben a 10. hetben lennel, tenyleg kicsi a magzat. De hatha nem a 10. hetben vagy, es valoban kesobb fogant, mint gondolod. Bizz magadban, es probalj megnyugodni, mert az idegeskedes art a legjobban!
Ha ugy gondolod, hosszu tavon nem szeretnel ennel a dokinal maradni, akkor most valts, jo alkalom. De ha megis megbizol benne, akkor nem marad mas, mint a kivaras. Sajnos ez a legrosszabb, amikor meg nem no a pocid, nem erzed a magzatot, nem tudod mi zajlik odabent. :cry:
Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen! Es nyugi, OK? :roll:

Pusz
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Doreen!
Udv a csapatban es gratula a harmadik pocaklakohoz (IS)! :)
Ti aztan nem vesztegetitek az idotoket!
Problemamentes pocakosodast!
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Lego!
Vegyespárosra készülök a lelkemben,így megelőlegezzük nekik a nevüket!Reméljük akkor bejön!Csak betöltött 13.hét után látszik a nemük!

Drumka!
Nagyon szép a kisfiad!milyen szemei vannak!

Jezsek!
Nem lehet,hogy tényleg később fogant?Nekem 9hét+1naposan 27 és 25.5mm-esek voltak és nagyon látszott a pulzáló szívverésük!
Ne haragudj,nem akarlak megrémiszteni,de menj el egy másik dokihoz is!Több szem,többet lát!

Cas!
Szerintem akkor vidd el amikor már jobban látszik mindene a babódnak,hogy Sebi is élvezni tudja!
Nekem június 4.-én lesz UH,de az hüvelyi lesz!
Vendég
 


Sziasztok!

Először is üdv az újaknak, boldog babavárást kívánok nektek :)

Lego!

Nagyon szép a kislányod :)

Drumka!

Kisfiad nagyon aranyos :)

Nekem a 12. Uh- hüvelyi volt, és a nyaki redőt nézte, majd most 4-én megyek afp-re és 18-án a dokihoz, és szerintem rá 1-2 hétre 20. heti genetikai uh-ra a kórházba, ahol majd szülni is fogok.



Én sose vittem el a fiamat a dokihoz mikor mentünk, itthon felvételről mutattuk meg neki a testvérkéjét, de nem igazán tudta fel fogni, hogy mi az, illetve ki az.

Jezsek!

Sajnálom amit mondott a doki, de szorítok hogy minden rendben legyen, és szerintem is menj el másik orvoshoz, hátha az mást mondana és pozítivabb lesz a válasza.

Megyek nemsokára mennem kell az oviba

Puszi Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


sziasztok!

gratula és üdv az újjonan érkezetteknek!
igyekszem lépést tartani veletek, de nem megy :(

Jezsek!!!
mindenképpen keress fel egy másik orvost!!! én ezt tenném.
a másiknak őszintén el kell mondnai, hogy te aggódsz, hogy mi a helyzet, és nyugtasson meg, vagy mondja el, hogy mi a helyzet és kérd ki a véleményét az egészről! ha ugyanazt mondják megnyugszol, ha mást, akkor gondolkozhatszt, hogy kinek higgy, vagy mész a harmadikhoz. sajnos ez így van, egyik dokiban sem lehet azért 100 %-osan megbízni, hidd el... és téányleg több szem többet lát. ne legyen lelkiismeretfurdalásod emiatt, ha az ember gyerekéről van szó természetes, hogy állandóan aggódik, és a bizonytalanság aggasztó.
írj, hogy mi történt!

nekem meg kijött valami marhára viszkető valami a derekamon, először zt hittem övsömör, szerencsére nem az, de ma reggel a férjem is mondta, hogy neki is kezd viszketni, meg sem lepődtem a bőrgyógyásznak nincs fogalma róla, hogy mi lehet ez, de azt mondenki megígérte, hogy ez nem árthat a babának. hát remélem is..

Doreen, te tényleg egy nagyon bevállalós csaj vagy! én is úgy érzem, hogy nekem egy gyerek is pont eléggé fáraszt le ;)

nagylányok, nagyfiúk szívdöglesztőek! :D

KépKép
KépKép
and
 
 


a Down kór integrált tesztet megcsinálja valaki? (vérvétel plusz Uh asszem, még én sem néztem pontosan utána)

KépKép
KépKép
and
 
 


Jezsek
Hát ezek tényleg nem túl jó hírek, drukkolok, hogy csak az időszámolással legyenek gondok, ne a picúrral odabent! :)
A dokid pedig nem tűnik túlzottan óvatos-tapintatos embernek, lehet, hogy érdemes lenne most váltani, tényleg nem árt mégegy szakvélemény amúgy se!

Drumka
Nagyon büszke is lehetsz, hogy ilyen ügyes! Akkor illik rá, amit a képet látván először gondoltam (csak nem akartam ide írni):
"A nevem Bond. James Bond." :lol:
(Na nem az új fiúka, hanem a korábbi fősármőrök! :))

Benszi,
Igen, én is azt hiszem, hogy most még inkább szervezek Sebinek megőrzést. Majd a 25.hét táján visszük el inkább először és 4Dsre, azt remélem élvezni fogja! :)

And
Én csak nagyon indokolt esetben fogok végeztetni ilyen vizsgálatot. Azért, mert ezek is tévedhetnek, és nem tudom, hogyha az jönne ki, hogy jó eséllyel beteg a babám, akkor lenne-e lelkem elvetetni...
Mert mi van, ha egészséges volt, és mégis az abortusz mellett döntöttem? Bele is halnék...
Viszont vajon megtehetem-e, hogy világra hozok egy beteg gyereket, és determinálhatom-e Sebi életét azzal, hogyha mi már nem leszünk, akkor neki kell örökre gondoskodnia a beteg testvéréről?
:roll:
Nehéz kérdés ez...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
A 4D-et azt már fogja élvezni a fiad!Ott már egész emberi formája van egy babának!
And!
Nekem semmilyen genetikai/amniocentézisre/gondolok nem javasolja a dokim,mert mi van ha valamelyik baba beteg.Akkor semmit nem tudnak csinálni vele,mert kettő van és az egész terhességet idegroncsként élném meg!Persze,ha szar lenne a 12.UH és az AFP,akkor elmegyek erre a baromságra,de inkább kifizetem azt a 60.000Ft-ot csak ne szúrjanak meg!Erre a vizsgálatra gondolsz?
Vendég
 


Sziasztok,

köszi a kedves fogadtatást,
őszintén szólva nem terveztük a harmadik bébit ilyen koránra, de így alakult :roll:
még most barátkozom én is a gondolattal.

Hát szó mi szó nem unatkozom, de szerencsére jó gyerkőcök. Ezért is aggódom egy kicsit, mert a lányom annyira jó, hogy nála "jobb" babát nem tudok elképzelni. Amíg szopizott, négyszer evett egy nap, végigaludta/alussza az éjszakát, esti lefekvés sima, szóval ezt nem lehet überelni.

Jezsek, asszem én is megnézetném egy másik dokival a babót. Nem túl határozott a dokid. Uh-ból meg kellene állapítania, hogy mi van pontosan, mekkora, még akkor is ha nem tudod menzihez kötni.
Nekem sem lehetett egyik gyerkőcöt sem, a korai uh-k alapján lett belőve a szülés időpontja, és elég jól.

Drumka, szívtipró ez a legény :D

Jaj, én nagyon szarul vagyok. Ez a folyamatos émelygés eléggé kikészít, és még semmi jó ellenszert nem találtam.

Jó éjt,
Doren

Kép
Kép
Kép
doreen
 
 


Sziasztok lanyok!
Latom, mindenki hallgat es valoszinuleg a hosszu hetveget elvezi.

Jezsek!
Sokat gondolok rad, es nagyon szoritok, hogy minden rendben legyen! :)

UH: nalam nem kerdes, hogy viszem-e Rebekat. Szeretnem, ha a ferjem bejonne mar a legkozelebbi UH-ra (remelem jovo penteken csinal a dokinenim). Es mivel o van Rebekaval, masra nemigazan tudjuk bizni, ezert Rebeka is be fog jonni. De szigoruan csak az UH-ra!

Es most nehany kep Rebakarol, csak hogy nehogy lemaradjon a szivtiprokrol! :) :) :)

Kép :?

Kép

Szep hetveget mindenkinek!
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Benszi, ebbe bnele sem gondoltam, hogy ikres anyukaként ez mit jelenthet :oops: én nem tudtam, hogy ez ilyen drága, tényleg 60 ezer?? én max a felére számítottam, de inkább a harmadára, ez nagyon sok :(
a százaékokkal úgy vagyok, hogy azért a kilencvensok % az elég megbízható. az AFP és nyaki redő a nyomába sem ér, úgy tudom, de azért még mi9ndig nem néztem utána nagyon alaposan.
nekem sajnos kellett amniocentézis az első tehrhességemnél, de abszolút biztos kezekben éreztem magam, és tudtam, hogy tuti nem lesz baj. mondjuk sok volt a magzatvíz, ami azért jelentősen megkönnyíti a viszgálatot.

Doreen, nekem segített a reggeli frissen facsart grapefruit és egy kis narancs, aztán hideg limonádé. de mire mindent kipróbálsz, elmúlik magától, reméljük :)
nekem talán egy kicsit jobb, kezd étvágyam lenni :D jöhetnek a kilók... ember már így is kalácsképnek becéz :lol:

én is mutatok egy friss képet esztiről, látom nagy a konkurencia ;) :)
Kép

KépKép
KépKép
and
 
 


And!
Én is sokallom a 60.000Ft-ot,de nem hasszúrás,csupán vérvétel. ikreknél kevesebb hely van,így könnyebben sérül,nem tudom!
Gyönyörű a lányod és boldog névnapot kívánok neki utólag!
Gemini!
Neked már hüvelyi UH lesz és már nagy a pocódban a baba!Jobban kivehető keze lába,mint 12.hetes kor előtt!

Jó hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Benszi
Hát igen, ikreknél biztos minden más!!! :) Huh, ebbe még eddig bele sem gondoltam... :) (Pl. az AFP-t sincs túl sok értelme számolni náluk, mondjuk azt szerintem egy magzatnál is, mert az egész vizsgálat-értékelés MATEMATIKAILAG hülyeség!!! Engem a fiamnál jól be is paráztattak, mert túl magas volt az érték, pedig csak szimplán túl nagy volt az átlaghoz képest. :evil:)
Én egyébként is úgy vagyok vele, hogy addig semmiképp nem tudnék az abortusz mellett dönteni, amíg nem 100%, hogy beteg a pici! :(
De lehet, hogy még akkor sem... Mondjuk az igaz, hogy inkább csináljanak meg minden alapos vizsgálatot sok pénzért alacsony vetélési-rizikófaktorral, semhogy a túl sok vizsgálat miatt elveszítsek egy egészséges babát!

Doreen
Hű, akkor a lánykád tényleg egy mintagyerek volt! :)
Persze erre mondja anyósom (4 gyereket nevelt fel), hogy csak az elsővel (a férjemmel :twisted: ) volt nagyon nehéz, a többiek már mind nagyon könnyen kezelhető gyerekek voltak, és neki meg se kottyant! (Kb. ekkorák a korkülönbségek, mint nálatok, és a nemek is fiú-lány-fiú, aztán kis késéssel lett még egy bónusz fiú... :))
Folyamatos émelygés: nagyon ismerős, nekem a teljes cukor-diéta hozta meg a kívánt javulást (tehát még egy szem cseresznyét vagy egy falat csemegeubit se, de még egy korty tejet se!). Próbáld ki 1 napig, hátha segít... :) A másik előnye, hogy így még nem híztam semmit, pedig nem nagyon kímélem a kaját! :)

Gemini
Képzeld, most kaptunk egy tippet, hogy FLP Aloé sprayt fújjunk Sebi ekcémájára napjában többször, hátha segít. És képzeld, a kezén (kontaktalleriás) gyönyörűen javul tőle!!! (A hátán sajna nem, de az neki "belülről" jön...) Te próbáltál már ilyesmit?
Rebeka pedig gyönyörű, és a második képen már egy igazi komoly hölgy! :)

And
Esztinek is nagyon aranyos a mosolya! :) Micsoda havaj.hangulat! :lol:

És ha már mindenki, én is mellékelek egy szexi strandolós képet Sebiről, ma de. készült. :)
Anyaaaaaaaaaa, ne fotózz már! :)
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Régen jelenkeztem (mostanra sikerült végigolvasnom mindent), köszönöm a kedves fogadtatást, s, hogy már bent vagyok a táblában is! További adatok: 35 múltam februárban, tesó: Kristóf (14éves), kiírt ip:2007.12.13, még nem tudom, hogy hol, s nevet sem tudok biztosan...ha lány lesz (azt szeretnék :D ), akkor egyik név biztos, hogy Vivien, de kell egy másik, amit ünnepelhet :) .
Viven:12.02, Szülinap: 12.13(ha időben jön), s Karácsony:12.24, na ezt ugye nem tehetem a gyerekkel :lol:

A gyerekek nagyon szépek, gratulálok mindegyikhez!

"újaknak" (írom én :D ) üdv itt!!

And :)
Megkérdezhetem, hogy miért kellett az amnio Eszternél? Annyira gyönyörű és egészséges baba, hogy el sem tudom képzelni, hogy mivel rémisztgethettek :o
Én jún.4-én megyek ultrahangra, s vérvételre, éppen, hogy a 13.hét vége előtt, de a doki aznap jön vissza szabiról. Itt nálunk nincs AFP, s én úgy gondolom, hogy ez lesz a "perdöntő" genetikai vizsgálat....lehet, hogy itt automatikusan csinálják azt az integrált vizsgálatot, amit kérdeztél? :o

Köszönöm mindenkinek az ultrahangos tanácsokat, azt hiszem, hogy elmegyek egy ilyenre, de előtte megvárom a jövő hét hétfő eredményét. Én a nagyfiammal megyek - párom dolgozik - , de nem hiszem, hogy beviszem magammal, szerintem ő már túl nagy az ilyenhez, bár érteni érti....majd a fényképet vagy a felvételt mutatom meg.

Nekem eddig mindig hüvelyi UH-t csináltak (5.hét. 6.hét, 8.hét, 10.hét), kíváncsi vagyok, hogy most milyen lesz :roll:

Jezsek!!!
Adj hírt magatokról!!Voltál másik dokinál?? Én is elmennék máshova, ahogy a lányok már megírták!!!

Nekem még jók a nagyobb gatyók, már várom, hogy látványosan is pocakos legyek, bár a fiammal sem volt túl nagy hasam :roll: hát majd meglátjuk!!

Benszi :) Ígértél pocakos képet!!!

Jó hosszú lettem, bocsi!!! Ezentúl igyekszem én is sűrűbben jönni!!!

Szilvi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

Sajnos nagyon rég jelentkeztem. Gond volt (és van is) a laptoppal. Ismét visszük holnap a szervízbe. Olyan lassú :(

Szilvia, Lego, Jezsek, Cos, Doreen - ÜDV!

Cos, én is a Margitban szültem volna... oda jártam Pálffy-hoz. Épp akkor zárt be, amikor - végre - pozitív lett a teszt. (most már annyira nem bánom, hogy váltani kellett) A Jánosba kellene járnom (területileg), de inkább nem.... Jezsek, egy kórházhoz tartozunk :)...remélem a MÁV tényleg olyan jó, bababarát...stb, amilyennek írják.

Csüt-ön voltunk UH-on :) Ez volt az eddigi legjobb :)
Picurka egész idő alatt izgett-mozgott. Nagyon jó volt látni...
Bekapta a kezét, törökülésben is ült.... lehet tudta, hogy nézzük :) CRL 6,3 cm
Apa is és én is - majdnem sírtunk örömünkben :)
Megpróbálok felrakni képet, remélem engedi a gép.

Vigyázzatok magatokra és a picikre!

Néhány nap múlva, ha kész a gép (remélem már jó lesz) jelentkezem.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia
Nem Cos, hanem Cas. :)
Pálffy dokinál voltam egyszer UH-on, nagyon-nagyon rendes volt! Ráadásul az én dokimnak a "váltótársa", és mivel Sebit pont síszezonra vártuk, ő lett volna a szülészem, ha az én dokim nem ér vissza a síelésből. :) (Végül visszaért...)
Ezek szerint ő a Mávba szerződött? Vagy szülészt is váltottál?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége és sokat voltatok a szabadban.A tegnapi napot leszámítva nálunk kánikula volt. 8)

Úgy döntöttem pénteken meglátogatom a dokit...nem bírok tovább várni.Az már majdnem 6,5 hét lesz...vmit csak lehet hallani is. :wink:

Ti mikor mentetek el először dokihoz?
Az leső babámmal anno már a poz teszt után szaladtam,majd 2hetente visszahívott doki.Nem szeretem a túl sok vizsgálatot...szerintem nem tesz jót.Védőnőhöz mikor mentetek?
Bocsi,hogy ennyit érdeklődöm,de én vagyok jelenleg a legfiatalabb bébis.:) Majd behozlak titeket. :lol: Dorka is előbb született.:)

Szilvia
A lányom 2004.12.26-án született...ott a karácsony,február 6-án névnap.:) Elhalmozzuk ajándékokkal.:) De szigorúan külön ünnepeljük.És remélem ez így is marad.:)

And
Eszter csodaszép és milyen jó a medence.:) Biztosan élvezi.:)

Gem
Rebeka pedig már olyan nagylány.:) NAgyon szép haja és szemei vannak.:) Büszke lehetsz rá,jól siekrült kislány. :wink:

Szép napot!
Sziasztok
Vendég
 


Cas!
Nagyon helyes fiú Sebi!
inkább kifiztem a vizsgálatra a pénzt,de nem kockáztatok,pláne ikreknél!
Szilvi!
Küldöm a képet,megígérem!De ti is küldhettek ám!
Jezsek?
Mi újság?Tudsz már valamit?Remélem jó híreket írsz majd!
Kia!
Fantasztikus lehetett látni a töröküléses kis lurkót!Mi is hétfőn megyünk!
Vendég
 


Kép
Kép
Íme az ígért kép!Vasárnap lett lefotózva!Néztem már több babásnak is a hasát és a legelején mindenkinek ilyen csúcsos!Ruhában kerekebb!Ja és eddig csak 3kg jött fel4

Tőletek is kérek képeket!
Vendég
 


Sziasztok!

Jó rég jelentkeztem, nem voltam gép közelben. A hétvégénk eltelt, a gyerekekkel voltunk vasárnap vidámparkban és állatkertben nagyon élvezték. Én egy picit elfáradtam a nap végére.


Gemini,Cas, And!

A gyerekek csuda szépek :)

Doreen!

A két pici között kb. akkora korkülönbség lesz, mint az én két gyermekem között.

Lego!

Én az első fiammal már az első teszt után elmentem, de igazából nem látott semmit, így visszarendelt 1 hét múlva, de még akkor se volt nagy így megint visszarendelt és a 3. uh-n látott már valamit. A 2-kal vártam egy picit akkor kb. olyan 6-7 hetesen mentem el, de a 2 uh-r már 12 hetesen kellett volna mennem, de nem bírtam tovább várni és egy héttel korábban mentem. A védőnőhöz most az első vizsgálat után megkaptam a papírokat, hogy mehetek a kiskönyvemért, de minél jobb ha hamarabb meg van a kiskönyv, mert akkor nem kell fizetni a vizsgálatokért, engem ezzel akasztottak ki a rendelőben, hogy miért nincs kiskönyvem, hiába magyaráztam, hogy a védőnőm csak du. van és csak egy héten egyszer.

Benszi!

szép kis poci :)

Jezsek!

Merre vagy? Remélem minden rendben veletek?

Táblázatot mindjárt felrakom, csak frissíteni kell.

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Kép


Kép

Kép

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok!

Jó rég jelentkeztem, nem voltam gép közelben. A hétvégénk eltelt, a gyerekekkel voltunk vasárnap vidámparkban és állatkertben nagyon élvezték. Én egy picit elfáradtam a nap végére.


Gemini,Cas, And!

A gyerekek csuda szépek :)

Doreen!

A két pici között kb. akkora korkülönbség lesz, mint az én két gyermekem között.

Lego!

Én az első fiammal már az első teszt után elmentem, de igazából nem látott semmit, így visszarendelt 1 hét múlva, de még akkor se volt nagy így megint visszarendelt és a 3. uh-n látott már valamit. A 2-kal vártam egy picit akkor kb. olyan 6-7 hetesen mentem el, de a 2 uh-r már 12 hetesen kellett volna mennem, de nem bírtam tovább várni és egy héttel korábban mentem. A védőnőhöz most az első vizsgálat után megkaptam a papírokat, hogy mehetek a kiskönyvemért, de minél jobb ha hamarabb meg van a kiskönyv, mert akkor nem kell fizetni a vizsgálatokért, engem ezzel akasztottak ki a rendelőben, hogy miért nincs kiskönyvem, hiába magyaráztam, hogy a védőnőm csak du. van és csak egy héten egyszer.

Benszi!

szép kis poci :)

Jezsek!

Merre vagy? Remélem minden rendben veletek?

Táblázatot mindjárt felrakom, csak frissíteni kell.

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Amaryl!
Nagyon helyesek a fiaid!És már nálad is látszik a háttérben a pocak!
Vendég
 


Sziasztok! :)
Ma nagy meglepetés ért. Beugrottam a nődokihoz a beutalókért, soron kívűl mentem be, és ha már ott voltam csinált egy uh-t is. Nem is számítottam rá. Az ülőmagassága 5 cm nyakiredő 2mm orrcsont megvan, és folyamatos produkció volt, hol fejjel lefelé hol felfelé volt, ha nem forgott akkor nyújtózkodott vagy összekuporodott. Olyan jó volt látni. Aztán lecsapoltak 6 fiola vért, vizeletet, és EKG-n is voltan. Csütörtökön már a kiskönyvem is meglesz. :)

drumka
 
 


Lego
Én is csak a 7. hétig bírtam várni a dokival. :) Pedig már második lurkó... :) (És ez is nagy szám volt, mert kibírtam 3 hetet, mert már 4 hetesen poz. lett a tesz...) :lol:
A védőnőt nem kapkodtam el, csak annyira mentem el időben, hogy a jövő heti vérvétel-stb. macerához már meglegyen a kiskönyvem.

Benszi
Teljesen igazad van, hogy kifizeted!
A pocid pedig szép nagy már!!! :)

Amaryl
Köszi a bókot, a te fiaid is nagyon vagányak! :)
A táblázathoz 1-2 adat: 12.17 a célidő, egyelőre úgy néz ki Jahn Ferenc kórház (de én még reménykedek a Margitban). Nevünk még bőven nincs, majd ha kiderül fiú-e vagy lány elkezdjük gyúrni egymást a férjemmel. Anno a Sebi volt az egyetlen, amiben meg tudtunk egyezni. Ha a szülőszobán derült volna ki, hogy mégis lány, nagy bajban lettünk volna! :lol:

Drumka
Úúúúúúgy irigyellek! Annyira várom már a jövő keddi UH-ot!!! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Drumka!
Csuda jó hír a babódról!képet kérünk!
Gemini!
Azt elfelejtettem leírni a múltkor a te kislányod is gyönyörű!
Vendég
 


Benszi! :)
Megint rossz képet kaptam, szerintem csak én meg a doki tudom mi van rajta. Lefénymásoltam így max faxon tudom elküldeni :lol: mert reggel egyenesen bejöttem dolgozni. De ha nem felejtem el megpróbálom lefényképezni. :roll:

drumka
 
 


Sziasztok! :)
Teganap lefényképeztem a uh képet, igaz nem tuti minőség de majd remélem a jövőheti 4D-s jobb lesz.
Kép

drumka
 
 


Druka!
Micsoda jo hir! Klassz egy ilyen meglepetes! Gondolom, repultel tegnap a boldogsagtol!

Jezsek!
KERLEK, ADJ HIRT MAGADROL!!! :? :? :?


Koszonom a bokokat, tenyleg aranyos kiscsaj Rebeka, kiveve, amikor hisztizik, mert hogy azt is tud a lelkem :x

Rolam: sajnos hetfo ota faj a pocakom, pontosan nem tudom, mi, de faj. Kisebb-nagyobb megszakitasokkal. Hivatam a dokinenimet, hogy akkor most ez igy rendben van-e, es azzal nyugtatott, hogy az effele fajasok terhesseg alatt teljesen normalisak. Hat nem tudom, Rebekanal semmi ilyesmit nem ereztem, meg csak joslo fajasaim sem voltak a vegen! :?

Udv, most megyek, okitason vagyok!
Szep napot nektek
Gem :D

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gemini!
Reméljük minden rendben lesz veletek!Mikor kell menned vizsgálatra legközelebb?
Drumka!
Így is látszik ám a lurkód!Gratulálok hozzá!
Jezsek!
Mi újság,Remélem nem azért nem jelentkezel,mert baj van!

Én hétfőn megyek UH-ra és már nagyon kiváncsi vagyok rájuk!Szerintem most lesz a nyakiredő szűrés!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: