Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Katica!

Hú micsoda szüléstörténet :shock: :roll:
Gondolom azért volt szép rész is :wink:


Edoci!

Így gondoltam én is, hogy edánál nem igazán lehet fejfájás. :P

Jó sok időpontod van :lol: Mikor mész dokihoz legözelebb?

Szabó György a dokim :wink: :D :D



Kata!

Ezek szerint őszi babád lesz :P Na nem gond ám, szerintem nekünk is :lol: :wink: Kizártnak tartom hogy dec-ig kibírjuk egyben, bár sosem lehet tudni :P Nem lenne rossz ha a miki hozná a kistesónkat :D

Mi még nem tudunk semmit a neméről. Talán majd legközelebb. Bár a Ricsivel is majdnem 30 hetes voltam amikor kiderült hogy fiú lesz. Huncut volt a drágám, állandóan hátatfordított ahogy elkezdődött az uh és meg sem fordult végig :lol: :twisted: :lol:


Megyek mert apának nem tetszik hogy netezek korán reggel :o :lol:
Ma már nem hiszem hogyj övök, babatalira megyünk a helyi topiktagokkal :D :D Jók legyetek :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Váóó, 5. oldal :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Timocska?????
Vendég
 

 
 

Sziasztok

Momi, ennél még volt rosszabb része is, de utólag nem érdekel. :wink:
Bármikor újra csinálnám egy egészséges gyerekért.

Az akkori dokim meg is kérdezte másnap reggel, hogy ugye elment a kedvem a szüléstől. Én mondtam neki, hogy dehogyis, bármikor újra megcsinálnám. Azt hitte őrült vagyok :lol:

Pedig vannak ennél sokkal fájdalmasabb, hosszabb ideig tartó dolgok, amiknek nincs is produktuma, azokat nehezebb elviselni.

Ma megyek újra dokihoz, most az én dokinénim helyetteséhez. Ő is nagyon kedvesnek tűnt a telefonba. Remélem újabb gond nem lesz.

Ma egész nap ásítozok és majd elalszom. Nemrég jöttem ki egy tárgyalásról, írtó ciki volt, hogy ásítozom. 5 perc múlva megyek vissza aludni :roll:

Edoci, én Dr. Magenheim Ritához járok. Kedvelem őt, mert azon kívül, hogy rendkívül lelkiismeretes, még a lelkemmel is foglalkozik, ami szerintem egy kismamának nagyon fontos. Sajnos ilyen téren az előző dokim nem nyújtott sokat.

Most sietek, majd később még benézek.

Kitartást a melegben, és igyatok sokat!!! Ez nekem is szól :lol:

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Csak szeretnék elköszönni, nekem már nem lesz téli babám... este be kell feküdnöm a kórházba, holnap megműtenek.

Mindenkinek további nagyon boldog, felhőtlen babavárást!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


:cry: :cry: :cry: Istenkém. :cry: :cry: :cry:
Drága Timocskám. :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok

Timi :( Nagy-nagy lelki erőt neked.

Tegnap dokitól csak beutalókat kaptam, meg sem nézett, pedig kivi lettem volna, hogy odabent minden ok-e. Nos mindegy.

Ma EKG-n voltam. Szerencsére itt is minden ok. Kivéve a másfél óra várakozást.

Kedden megyek genetikai uh-ra+tanácsadásra 35 évem miatt. Most már félek tőle rendesen.

Tünde, Te mikor mész?

Többiek?

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Szia mindenkinek!

Nagyon sajnálom Timi... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Na Ti aztán jól gondolkodóba ejtettetek ezzel az EDA-val :shock:
Csak azért szerettem volna,mert baromira félek a fájdalomtól! :shock: Most egy kicsit elbizonytalanodtam.. :? Na még ráérek ezen gondolkodni,majd ha ott leszek.. :D

katica!

Én jövöhéten megyek ultrahangra,utána genetikára.pont ma volt a védőnéninél,és azt mondta,hogy ne parázzak már attól.hogy 35 éves vagyok,mert sokkal valószinűbb a Down kór,az olyan nőknél akik 35 évesek,de az első babájukat várják :? Hát nem tom..
De az tuti,hogy elmegyek,genetikára is,utána egy 4D-s ultrahangra,utána megvárom az AFP eredményt,és utána megint 4D. :D Nagyon,nagyon bízom benne,hogy semmi baj nem lesz! :)
Momi!

Hogy vagytok?


Megyek csajok mert Apát sikerült rávennem egy kis lakás festésre! :lol:
Legyetek jók,és pihenjetek sokat!
tünde733
 
 


Sziasztok!

Timi!

:cry: Sok-sok erőt küldök neked...Remélem pici lánykádnak sikerül megvígasztalnia...



Ne haragudjatok, de egyszerűen nincs erőm írni...Kedd óta megállás nélkül fáj a fejem. Ma már mondtam apának hogy hozza a baltát és vágja bele mert nem bírom tovább :oops: Majd egy doboz algop. -t ettem már meg eddig de nem használ. Ráadásul hányingerem is van megint, lehet a fejfájástól, nem tudom :?
Megyek lefekszek amíg alszik a Ricsi 8) Jók legyetek!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Hűha, merre vagytok? :shock: :roll: :wink:


Katica!

Örülök, hogy jó lett az ekg-d :D
Az tényleg rossz, mikor az ember nem lesheti meg a babáját :? 20án megyünk mi is dokihoz, akkor tuti nem lesz uh, csak vizsgálat :cry: A dokik nem olyan kiváncsiak mint mi :wink: :(

Megy a drukk a keddhez! :wink:




Tünde!

Szerintem jó dolog az eda :wink:

Neked is megy a drukk a genetikai uh-hoz :wink: Melyik nap mentek?


Többiek? Merre tekeregtek? :wink: :)


Lehet érzem a mocorgását a babának :shock: :roll: Már pár napja figyelem, matatnak odabent, tegnap már 2szer is éreztem amikor lepihentem. Az előbb is volt valami simi :lol: Bár szerintem ez még igen korai, a Ricsit 16 hetesen éreztem, ugyhogy lehet csak a maci szórakozik velem :oops: :lol: 8) Na majd kiderül :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok

Tényleg tünedezik a nép, remélem csak az elfoglaltság az oka!

Én már alig várom a keddet, de azért félek is rendesen, hogy ne mérjenek rossz értéket. Jó lenne már tudni 3 hét után, hogy jól van-e a prüntyi odabent. Avval bíztatom magam, hogy nem lennék ennyit rosszul, ha valami gond lenne. Néha már rá kell szólnom magamra, hogy elég a parából :roll:

Rá akartam keresni a neten a vérből történő genetikai vizsgálatra, mint szúrkálás helyetti alternatívára, de nem találtam semmit. Nincs erről infója valakinek?

Jó pocakosodást és hétvégét!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Bar mar olvasgattalak titeket, irni most irok ide eloszor.

Timocska, bar most irok eloszor, de ugy sajnalom! :( A legjobbakat Neked!!!

En meg csak bizom benne, hogy teli babam lesz, olyan elejen jarok meg... Irigykedem is kicsit a 10-en feluli hetszamok miatt :wink:

Nyitottam egy topikot a Varandosagban 2009-ben szulunk cimmel, ha esetleg erdekel titeket, oda is irogathattok.

Zkatica: en sajna ugy tudom, Mo.-on nem elegge rutinszeru a verbol kimutatos genetikai vizsgalat, de legalabbis halal korulmenyes, es hetekig tart, mire eredmeny lesz. Miert szeretned amugy? - ha nem vagyo ktul indiszkret :oops:

Haliho

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok!

Ha nem banjatok en is csatlakoznek. December 15-re varjuk elso babankat! most dolgozom, de majd delutan visszaolvasom, hogy eddig mirol volt szo.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Üdv az újaknak!

Macsek, 35 éves vagyok, 1 gyerekes anyuka + egy vetélés múlt nyáron. Nem szeretném magam csak a korom és az ezzel járó kockázat miatt megszúratni.
Szerencsére megtaláltam a neten az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumot. Kicsit megnyugodtam, hogy közel 30e pénzért 95%-ban tudnak már uh+vérből diagnosztizálni.
Ha valamit találnak kedden a genetikai uh-on, akkor megyek vért vetetni, csak legvégső esetben hagyom magam megszúrni.

Azt is olvastam, hogy USA-ban és több más országban is csak a 35 év korhatár miatt már senkit nem szúrkálnak, csak ha az uh+vérvizsgálat ezt indokolja. Mikor fogunk itthon odáig eljutni, hogy az állambácsi támogassa a vérből való szűrést fölösleges szúrkálások helyett? :?:

További jó pocakosodást!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!!

Ha minden jól megy 2008. december 28-a környékén adok életet egy picurkának! :) Eléggé téli baba lesz. Sőőt, az is lehet, hogy karácsonyi vagy újévi. :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Kati!
Az Istenhegyit csak ajánlani tudom, én is ott voltam kombinált teszten a 12. héten és a 18. heti genetikain is a Hajdu doktornőnél.
Ha van kérdésed írj privit!

Szép gömbölyödést mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok

Momi
Hogy van a fejed?
Én úgy tudom a másodiknál hamarabb lehet érezni a mocorgást!Én még nem érzek semmi,de Mátéval is csak 20 hét körül éreztem.
Szerintem csak a 18. héten megyek dokihoz,nem mondta hogy hamarabb kéne.Majd a védőnőhöz megyek kedden.

Timocska
:( :( :(

Katica
Örülök hogy jó lett az EKG-d!Én még csak a fogorvosig jutottam el. :wink:
Én is az Istenhegyi Géndiagnosztikán voltam a 12.héten.
De biztos jó lesz a genetikai uh! :wink:
látom te is ugyanolyan parás vagy mint én!Én is mindig ilyeneken aggódok,hogy biztos rendben van-e odabent minden!

Tünde
Szerintem jó dolog az EDA,de van még időd rajta gondolkodni! :wink: :roll:

Üdv az újaknak! :D

edoci
 
 


Tünde
A mondat végére nem :roll: ezt akartam rakni :oops: Látszik hogy egész nap nyomi vagyok! :oops:

edoci
 
 


sziasztok ujra!

en angliaban lakom, es itt verbol nezik a genetikai reszt a 15. betoltott het utan plussz egy nagyon alapos uh a 20. heten

timocska. nagyon sajnalom!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


sikerult visszaolvasnom, es van egy par ismeros.
ha esetleg hianyolnatok magnest: koltozott egy hete es szerintem meg nincsen netuk

KépKép
KépKép
mush589
 
 


sikerult visszaolvasnom, es van egy par ismeros.
ha esetleg hianyolnatok magnest: koltozott egy hete es szerintem meg nincsen netuk

KépKép
KépKép
mush589
 
 


sikerult visszaolvasnom, es van egy par ismeros.
ha esetleg hianyolnatok magnest: koltozott egy hete es szerintem meg nincsen netuk

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Én itt vagyok, de mesélni nem nagyon tudok. :)
Hányinger nem jött vissza, egyedül az álomkórság maradt meg, meg az érzékeny mellem. Az étvágyam úgy ahogy, de kezd visszajönni, de még mindig nem az igazi. :)

Üdv az új fórumozónak. :)
Vendég
 


Kukucs, újra itt! :)

Őzi: nekem a petrezselymet a védőnéni mondta, a túrót nem tudom már pontosan, hol hallottam.
Mi az az almanap? Csak almát szabad enni? :oops:

Momi: a lagzi szuper volt, a kaja is, egyszer óvatosan megtáncoltattuk a pocaklakót is! Eltekintve a szokásos családi intrikáktól (komolyan, mint egy brazil szappanoperában! :shock: ), egész jó volt. Igaz a szertartást majdnem elmosta az eső, a végén már esernyő alatt ültünk, de nem volt vészes.
Remélem nálad a fejfájás már nem vendégeskedik!

Timocska: :cry: Őszintén, tiszta szívemből sajnálom, és rengeteg erőt és kitartást kívánok nektek! Olvasgatom néha pici lányod blogját, egy ilyen kis tündér biztosan rengeteg erőt fog adni nektek!
Azért néha bekukkanthatnál, hogy vagytok, persze, csak ha úgy gondolod.

Helló, decemberi topikos lányok itt is! :lol:
bébic
 
 


hello bebic.

nekem mar megingt hanyingerem van mindig este jon elo valamiert ez a franyasag. most nezem te par nappal vagy elottem, akkor talan mi kozel szulunk majd egymashoz idoben. helyben tuti nem!
hol fogsz szulni?

almanap? akkor mar inkabb gyumi nap:)

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Haliho! Udv az ujaknak!

Timocska,
Ha olvasod meg: Nagyon sok erot kivanok neked es az egesz csaladnak. Remelem Lillus atsegit majd ezen a nehez idoszakon!

Momi,
En is migrenes vagyok, az Algopirynt hiaba szeded, nem ilyen tipusu fajdalomra talaltak ki. Igazabol varandossag alatt semmilyen migrengyogyit nem szabad szedni. Ami segit nekem ha idoben elcsipem a migrent es biztonsagos hatoanyag az a paracetamol. De sajnos nem mindig.

Macsek,
Szijjjja! Gratulalok a picihez! Ezer eve nem lattam kepet Lucarol! Hogy vagytok?

Katica,
Igaz, hogy az USA-ban a 35-os korhatar nem ok a szurkalasra, abszolut az uh es a vervizsgalat a nyero. Utolso lehetoseg az amnio es a mehlepenyminta. Viszont nem tamogatja az allam sem ezt, sem azt, oszinten szolva az allamot barmira nem erdekli az egeszseged, te fizetsz es a maganbiztositod. De egyebkent teljesen igazad van, eleg visszas, hogy a szurkalas joval dragabb, kellemetlenebb es veszelyesebb beavatkozas es tamogatja az allam (marmint Magyarorszagon ertem), a laborvizsgalaatok meg olcsobbak es azt nem.

Aida, Mush,
Udv itt. Olvastalak titeket a decemberi topikban, de nem csatlakoztam, mert az nekem tul porgos lenne.

Nalunk,
Erzem Picurit!!! Levit 17 hetesen ereztem, ot pedig mar ilyen koran.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Bebic,
Egyatalan nem mondom, hogy neked ezt kellene csinalnod, mindenkepp kerdezz meg egy szakembert, akiben megbizol. Ez csak info, ok?

"A vizesedés oka általában a terhesség alatt megváltozott hormonháztartás, ilyenkor a testünk több vizet raktároz mint alapesetben. Ezen felül az egyre növekvő méh is egyre nagyobb nyomást gyakorol a medence visszereire, amitől a vénás vér áramlása lelassul, és a lábban felgyülemlő vérből a folyadék a lábfej szöveteibe kerül - így alakul ki a vizenyő. A terhesség alatti vizesedés általában a szülés után szinte azonnal megszűnik.

Lehetséges gyógymódok:
- sok pihenés, felpolcolt láb - jó magasra! Ez serkenti a vénás vérkeringést.
- hideg vizes zuhany a lábaknak
- csalántea (semmiképp sem folyamatos fogyasztásra, csakis akkor ha határozottan vizesnek érezzük-látjuk magunkat). 2-3 dl forró víthez egy teáskanál teafű, napi 1-2 alkalommal maximum.
- krumplidiéta: reggel főzzünk meg 1-2 kiló krumplit (héjában főve ízletesebb), mindenképpen só nélkül! A krumplinap alatt ez legyen a reggeli-ebéd-uzsonna-vacsora :) Másnap aztán igen sűrű látogatói leszünk a toalettnek, szépen kihajtja a vizet.
- almadiéta: a krumplinaphoz hasonlóan egész nap alma, korlátlan mennyiségben.
- sómentes-fűszermentes étkezés: ha nem akarunk ennyire radikálisak lenni, együnk bármit, de korlátozzuk a sófogyasztást minimálisra. A só ugyanis nagyon visszatartja a vizet (9-10 gramm só - kb. egy pici kávéskanálnyi - 1 liter vizet megköt!).
- természetes vízhajtók: zeller, petrezselyem, borsó, póréhagyma, alma, krumpli, paradicsom, szilva (szilvalekvár!), kígyóuborka
- igyekezzük a napi folyadékbevitelt 1,5 liter körülre korlátozni (nagy melegben nyilván több), és ez a folyadék lehetőleg ásványvíz legyen
- homeopátis bogyók is a rendelkezésünkre állnak, hogy megszűntessük a vizesedést:
BOVISTA (9CH napi 2*5 bogyó) - Az ujjak duzzadtak, éjjel zsibbadnak.
NATRIUM CHLORATUM (9CH napi 2*5 bogyó)- Fáradékony, sovány kismamáknál. A vizesedés gyakran a bokánál, a szemhéjon, vagy a kézen, ujjakon jelentkezik.
NATRIUM SULFURICUM (9CH napi 2*5 bogyó) - Telt, hízásra hajlamos kismamknál. Lábakon, bokánál vizesedik, csípőnél narancsbőr képződhet.
PHOSPHORUS

FONTOS!
A lábak vizesedése a toxémia, vagyis a terhességi mérgezés egyik alaptünete is lehet. Ezért mielőtt bármilyen gyógymóddal is próbálkozunk, győződjünk meg róla, hogy nálunk nem erről a súlyos terhességi szövődményről van e szó.

3 alaptünete:
- ödémás, vizes lábak
- magas vérnyomás (140/90-nél magasabb)
- fehérje a vizeletben "

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Sziasztok újjak :wink: :D Üdv itt, itt is :wink: :D Gratula a pocaklakóhoz és gondtalan várandóságot kívánok!

A dec-ibe még én is visszajárok, de már csak olvasni. Nekem is túl pörgős :oops:


Katica!

Sajna nem tudok segíteni, mi csak az alap 12.heti nyaki uh, 16.heti afp és 18-20.heti genetikaira uh-ra megyünk alap esetben, remélem nem lesz szükség a géndiagnosztikára menni. Oda mennénk mi is ha gebasz lenne, csak jókat hallottam róluk, sok orvos ajánlja őket. :wink:


Macsek!

Ééédes Luca :D :D Nagyon csajszis :wink:
Ne irirgykedj :wink: :D Én is irigykedem ám :oops: azokra akik már nincsenek rosszul :lol:


Mush!

Hogy bírod a munkát? Meddig tervezed a dolgozást?
Köszönjük Mágnesről az infót! :wink:
Kitartás, egyszer csak elmúlik ez a hányinger :wink: Még én is küszködök vele, meg a gyomorégéssel is :( Kösztünk sincs sok nap, 1 :lol:


Mágnes!

Remélem hamar lesz netetek! :wink:
Szupi lehet az új otthonotokban! Majd mesélj ha már tudsz, várunk nagyon! :wink:


Aida!

Ti már voltatok a nyakiredős uh-n vagy még csak most fogtok menni?
Állítólag jó karácsonykor szülni, sokan mesélték hogy olyankor elég üres a kórház ami nem rossz dolog :P


Edoci!

A fejem még megvan, apa nem akarta levágni :P Hála égnek elmúlt a fejfájásom :D

Szerintem normális, hogy a 20 hét környékén kell menned. Nekünk is így lenne, csak nem lesz a doki 1-2 hétig, így berendelt jövőhétre is de csak megvizsgál. Én viszont sopánkodni fogok egy uh-ért is :oops: :D

Azt hiszem a mocorgás a zöldborsó volt :lol: :oops:

Máténak mondogatjátok, hogy lesz testvérkéje?


Picuranyu!

Ezek is hírek! :wink: Jó tudni, hogy jól vagytok! Mikor lesz kövi dokilátogatás?


Bébic!

Szuper lehetett bulizni egy kicsit :D Ha neked is jól esett a tánci, a babának is. :wink:


Őzi!

Köszönjük a vízhajtós tippeket! Le is mentem mindjárt! :P
Migrén: utálom :evil: Sajnos már rájöttem hogy nem hat az algop. Csak az az érdekes, hogy a Ricsivel nem voltam fejfájós, most meg minden frontot megérzek, hatványozottabban, mint terhesség előtt. Hát ez van sajnos :cry:

Leventének tetszik még szopizni? Nálunk mintha gázos lenne, egy-két korty és nem kell több vagy csak ímmel-ámmal nyammog a Ricsi. Lehet változott az íze :roll: Bár ahogy ismerem a drágámat, megszokja és visszacuppan a témára :lol:

Gratula a mocorgáshoz :D Ti mondogatjátok már Leventének hogy lesz kistesója?



Na, asszem mindent leírtam... :roll: Ha valakit kihagytam akkor ezer bocsánat!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szia Mush! Sajnálom a hányingert, nekem, amíg volt, pont mindig estére múlt el.... :roll: Aztán jött kb. 1 hét, na, akkor nonstop, aztán ahogy betöltöttem a 12. hetet, mint a nagykönyvben, vége szakadt...
Nem lehet, hogy csak bizonyos kaják miatt, esetleg fáradtság miatt jön elő nálad?
Én Budapesten, a Péterfy kórházban fogok szülni.
De lehet, hogy nemhogy helyben, még időben sem együtt szülünk... :roll: Úgy tűnik, Babuci vagy nem akkor készült, amikor hittük, vagy nagyon igyekszik, mert minden mérete kb.1-másfél héttel nagyobbnak tippeli, és az UH-os néni szerint szinte egészen biztos, h. minimum 1 héttel előbb fog érkezni, ha nem többel... :D

Őzi: én nem írtam, hogy szerinted ezt kell csinálnom, csak érdeklődtem, mert nem tudtam, mi az az almanap... :oops: bocsi, ha félreérthető voltam...
De az infót nagyon köszike, a homeobogyóknak biztosan utána fogok járni, mert sajnos egyre rosszabb a helyzet. Eddig azt hittem, csak a meleg miatt durrannak be a lábaim nap végére, de most már majdnem mindennapos. :( És érdekes módon, csak a lábaim....na, jó, meg most pár napja az ujjaim, a gyűrűimet nem tudom levenni.... :?

Korábban már kérdeztem a másik topikban, csak nem válaszolt senki: van egy olyan, hogy nátriummentes só, a nátrium helyett kálium van benne. Nem olcsó, de szerintetek az segíthet?

Momi: És a kaja is nagyon jó volt, gondolom, odabent is volt öröm a fincsi kajcsik miatt, amik lefele érkeztek. :lol:
Fejfájás: nekem sosem volt, viszont úgy tűnik, a terhességem alatt bepótolom... Szerencsére annyira sosem erős, hogy gyógyit kelljen bevennem, inkább...olyan idegesítő... :evil:

Ami most új, az a bal forgóm. Néha annyira megfájdul, hogy nem tudok menni, ha nem ülök le, egyszerűen összeesem. És egyre gyakrabban fordul elő, de mindig csak bal oldalon. Mondom majd a dokinak, de már hallom a tanácsát: pihenés.

No, mindenkinek kellemes pocakos szombatot, mi megyünk shoppingolni rucikat nekem :lol: :lol: , és végre veszek valami apróságot (bár inkább csak jelképesen) a pocimanónak is. :lol:
Tényleg, első babások, Ti már vásárolgat(ta)tok?
Mi úgy tervezzük, hogy megvárjuk, amíg kiderül a neme, bár aztán ki tudja, ha én egyszer beszabadulok valahova egy kis pénzmaggal... :P :P :P

Délután meg jönnek megnézni a lakáskánkat, drukkoljatok!
bébic
 
 


Bebic,
Megleptel :) Tudom, hogy nem irtad es nem voltal felreerheto. Azert irtam hogy csak info amit irok, mert en nem vagyok orvos hogy tanacsokat osztogassak, nem az enyem a felelosseg. Ugy tunik inkabb en voltam felreertheto.

Momi,
Szopik Levi, abszolut fuggo :) . Mennyiseg, izvaltozas nem erdekli, csak szopizhasson. Mindenesetre az eleg nyilvanvalo, hogy o sem azert ker tejet mert ehes, inkabb az aktus kell neki. Mondjuk neki a kistesot, foleg azert mert nem vigyaz a pocakomra elegge, gyakori hogy jol beleterdel, stb. Most mar ad ra puszit is :) . Amugy persze egyatlan nem vagja a teso kerdest. Nalatok?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre, de elköltöztünk, és netünk még nincs :)

9-én voltam uh-n, 3 cm-es babám van, kaptam képet is róla, minden rendben vele :)
Teszek majd fel képet, de most csak helyzetjelentek, még visszaolvasni sem volt időm.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Momi: Még nem voltunk, jövőhét kedden esedékes a nyaki redő mérés. Az üres kórház tényleg jó lenne, karácsonykor, csak sajnos, akkor nem tudna velem lenni az orvosom. :( Annak nem örülnék.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Johetek? Ez a topik nagyon szimpi, meretet, szinvonalat, minden egyebet tekintve.

Multkor mar bekukkantottam, most illene azert par sort is irnom, nem?

Eloszor is ime az en csajos csajom:
Kép Kép

Amugy nem vagyok egy kepfeltoltogetos fajta, de jelnleg Luca tolti ki az eletem legnagyobb reszet, ha magamrol akarok irni, vele kell kezdenem. Nem is tudom, mi lesz, ha itt a kisteso. En meg nem merem neki mondani, mert olyan okos, masnap mar mindenkinek mondogatna a hasamra mutogatva:"baba" Majd 2 honap utan elmondjuk neki.

Jovo szerdan megyek csak dokihoz, nem akarok olyan koran menni, hogy az UH-n ne legyen meg egyertelmu szivhang.

A tuneteim tok masok, mint az elso terhessegnel, jelenleg a farkasehseg es a szedules valtja egymast. Ezek ujak szamomra, de tudtam is, hogy minden terhesseg mas.

Most hirtelen ennyi, majd megered a nelvem a terhesseg elorehaladtaval... :wink:

Kép
Kép
-macsek-
 
 


sziasztok.

csak egy gyors bekukk,
ma elutazom ket napra. kedden du leszek legkozelebb. :)

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Csajok!
Jön valaki 27-én az Istenhegyire? Nekem akkor van időpontom :)

macsek:
Üdv itt, nagyon édes Lucád van :) Ti is belehúztatok, ami a kis korkülönbséget illeti :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1213541539.009.jpg[/img] Zsebikénk henyél :)

Mellesleg ma meglátogatott a róka... Először.. Ebédre csináltam az ubisalit, és a csirkepöri ,sali, leves illata úgy felkavarta a gyomrom, hogy rohantam a nagy fehérhez...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

mégnes: itt is dicsérem Zsebikédet. :) Tündéri. :)
Vendég
 


é=á
Vendég
 


na mivan lányok? Nincs itt senki?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Üdv az újaknak! Úgy örülök, hogy egyre több a karácsonyi baba :D

Sajna nálam nem tűnt el a rosszullét a 12. héttel, de csökkent a gyakorisága. Ez abból is látszik, hogy a ma reggeli mázsálásnál 1 kg már visszajött rám.

Őzi, köszi a jó ötleteket, majd igyekszem megvalósítani párat.

Edoci: igen én most lettem parás. Vikivel teljesen probléma mentes volt a terhességem, nem voltak rosszullétek, semmi. Így az utolsó pillanatig dolgoztam gond nélkül.
Most pedig alig bírom már az elején a tempót, folyamatos gondok és sok-sok para :?

A testvérnek való elmondás engem is nyomaszt. Nem tudom, mikor lenne ideális elmondani neki, és hogyan. Ti mit terveztek?


Jó pocakosodást!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Wááá,elszállt az üzim! :evil: :evil:

Őzi: akkor én értettelek félre, bocsi. :oops: De nagyon köcike a tippeket, utána fogok nézni, sajnos nagyon úgy néz ki, szükség lesz valamiféle korlátokra, mert már most hízom rendesen, vizesedek és ki tudja, mi lesz itt még... :(

Mágnes: buta rókakoma, monnyon le! :twisted:
Írtad, hogy költöztetek, megkérdezhetem, hogy honnan hova, mármint kislakásból nagylakásba, lakásból házba, stb. Persze, csak ha nem vagyok tolakodó.
Mi most áruljuk a mi kis 20 nm-es kuckónkat, jó lenne a baba megérkezése előtt kicsit nagyobba átmenni, de a lakáspiacot elnézve, még lehet, hogy itt töltjük az első heteket-hónapokat...
Bár holnap is jön érdeklődő, de nekünk VEVŐ kéne...
Bocsi, nem offolok tovább.

Macsek: Szia, édibédi a kiscsajod! :lol:
bébic
 
 


Sziasztok!


Mágnes!

Nagyon édes Zsebi! :D :D Szuper a kép, tényleg jól elheverészett :lol: :lol:
Örülök, hogy minden rendben van veletek. Bár az a fránya hányinger/hányás odébbállhatna :wink:

Ha van kedved, tényleg mesélhetnél az új otthonotokról :wink: 8) Biztos nagyon jó lehet, nekünk sosem lesz új otthonunk, sőt saját sem, anyósékkal élünk :) Na de nem rossz ez, sőőőt :D


Mush!

Jó utazást!
Merre mentél, pihiztél vagy munka volt?


Bébic!

A fincsi kaja ellen szerintem senkinek sincs kifogása :lol: Habzsi-dőzsi volt a pociban :lol:
Szurkolok, hogy találjatok egy VEVŐ-t :wink:
Ez nem off téma, nálatok most igenis központi téma. Úgyhogy nyugodtan írj ha van valami, és drukkolunk! A leendő lakást kinéztétek már ?
Vettél valamit?
Apánk már vett egy rakás kislányrucit :oops: :lol: Beállított két reklámszatyor rózsaszínű kétrészes rucikkal, édesek, masnis, virágos, tiszta csicsa a Ricsiéhez képest, 62-68-asok :D . Remélem nem kell elajándékoznunk a rucikat mert lányos mind :roll: 8)
A dokid mondott valamit a vizesedésre?


Macsek!

Nagyon szép Luca! Egyáltalán nem bánom hogy feltettél róla képeket! Nyugodtan rakhatsz még fel!! :wink: :D
Terveztétek a kistestvért?


Aida!

Nagy drukk a holnaphoz! Majd gyere és mesélj! :wink:


Őzi!

Úgy látszik nekünk függő pasik jutottak :lol: Ricsi is újra kedvet kapott :D
Ma gondolkodtam azon, mi lesz ha kitart a szopi végig és megszületik a pici. Na az érdekes lesz :shock: :lol:


Mi mondjuk a kistesót, hogy anya hasában van. Tetszik a Ricsinek, mutatja is, simizi. Sajnos ő sem igazán kíméli a hasam, szereti jól megküldeni a lábával ha pelenkázom meg meglovagolni ha háton fekszem. :? Amúgy szerintem ő sincs tisztában azzal hogy mi az hogy kistesó. Majd rájön ha hazajövünk a kórházból :lol:


Katica!

Kitartás, elmúlik a rosszullét! :wink:
Sajnos még én is pocsékul vagyok, de már lekorlátozódott csak reggelre :P

Még egyáltán nem hoztátok szóba a pocaklakót? Viki azért már megérti nem ha beszélnétek róla?
Néztem a vonalzón, hogy nemsokára 3 éves lesz Viki. Most megy majd oviba vagy évvesztes lesz? :roll:


Valaki ráfeküdt a csengőre, megyek megnézem mert felkelti a Ricsit :twisted:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


sziasztooook! :D
De jó újra itt! :D Vírusos lett a gépem,és újra kellett telepíteni :x

mágnes!
Tök cuki ez a fotó! :D

zkatica!
Nálam is maradt még a rosszullét,szédülés,na meg a hányás is! :( Minden reggel azzal nyitok.szombaton évzáron,és ballagáson voltunk.Azon imádázkoztam magamban,hogy ki ne dobjam a rókát,a csomó ember előtt :lol:

Egyik terhesség sem egyforma.Az első terhességemmel semmi bajom nem volt.Az utolsó hetekben még úgy dobtam át a lábam a férfi bicikli vázán,hogy az öreg nénikék csak úgy vetették a kereszteket az utcánkaban :lol: :lol: :lol:
A második terheséggemmel 8 hetesen bevéreztem,feküdnöm kellett 1 hónapig.1 hónap után felkeltem,utána megint bevéreztem. :? ..és így ment egész végig...A 3. terhességemmel megint bevéreztem 8 hetesen,de szerencsére utána nem volt semmi probléma.Most pedig ezzel a kis szökevénnyel is bevéreztem 8 hetesen,utána jöttek a barnázások.De egy hete semmi bajom sincs!!!!Mindent eltudok végezni,nem fáj a pocakom,nincs barnázásom.Most meg ezért vagyok ideges! :shock:
Szerdán megyek uh-ra!alig várom már!

Na nem untatlak benneteket tovább!Pihenjetek sokat!
tünde733
 
 


Sziasztok

Mush
Jó utazást!

Picuranyu
hogy vagy?De jó neked hogy már elmúlt a hányingered!Nálam még megvan. :roll:

Őzi
De jó hogy már érzed a babucit! :D Már én is alig várom!Mátét csak a 20. hét körül kezdtem érezni,úgyhogy nem reménykedek benne hogy most sokkal hamarabb fogom! :wink:

Momi
drukk hogy sikerüljön kisopánkodnod egy uh-t! :D Én is már nagyon kíváncsi vagyok mi van odabent,gondolkodom hogy elmegyek 4D-re. :D
Máté még nem tudja hogy lesz kistesója,szerintem 1-2 hét és elmondjuk.

Bébic
Én meg pont úgy vagyok vele hogy kisebb a baba mint ahogy kéne,jó 5 nappal,ezért van már egy pár időpontom mikor kellene szülni. :lol:
Nátriummentes só:passz,meg lehet próbálni
Vettél magadnak rucikat?Merre voltál?Nekem is kéne már vennem. :lol:
Drukk hogy minél hamarabb jöjjön az a vevő! :lol:

Macsek
Nagyon helyes csajod van! :D

Mágnes
Én már voltam az Istenhegyin,úgyhogy nem fogunk összefutni! :lol: Nagyon édes Zsebi! :lol: Róka: :(

Katica
Mi még nem mondtuk el Máténak a tesót,egyrészt azért mert még a rokonság sem tudja és biztos kifecsegné,másrészt meg úgy gondoltam ha majd látszik és/vagy látja hogy mocorog odabent valaki majd akkor. :oops:

Aida
Drukk a nyakiredő méréshez!Majd gyere hogy mi volt! :D

Tünde
Jól olvasom,hogy a 4.babód lesz? :D Kíváncsi vagyok mi lesz szerdán,de biztos rendben lesz minden! :D

edoci
 
 


Sziasztok!

Nalam semmi uj, szerdan megyek dokihoz, madj megmondja, mikor menjek UH-ra.

Magnes :lol: Edi a kis Zsebi, ugy irigykedem az UH-kepedre!
Kis korkulonbseg, na ja. Eloszor arra gondoltam, majd ha Luca 4 ev koruli lesz, konnyebb lesz a kisteso projekt. De most meg sokminden miatt megprobalkozunk inkabb ezzel. Pro es kontra szamos dolog all. Pl. nem akartam ujra visszamenni dolgozni, elkezdeni vegyszerekkel dolgozni (vegyesz-oktato vagyok egyetemen), gyerkocot bolcsibe adni, idegeskedni. Azt hiszem igy meg tudom elni ezt a terhesseget is ugy, ahogy azt szeretnem. Ja, es az anyagiak is bejatszanak, csakhogy kerek legyen a nagy magyar mese :?
Momi A fent leirtakbol mar vili, terveztuk a bebit. A masodik LH-teszt ellenorzott probalkozasnak lett az 1 hete keszitett + teszt az eredmenye.
:)

Amugy a szoptatas mennyire zavar be a terhessegbe? Marmint hormonalisan?

Ozi: Jo, hogy megint egyutt :D Jo lehet a kicsit erezni, nekem Lucanal anno 20 hetet kellett varnom, mire egyertelmuen mondhattam, ez mar az! Most egyelore mar latnom is nagy orom lenne a bebit :wink:

Haliho, rosszullet-mentes napokat mindenkinek!!!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, ha szabad :), már régóta olvasgatok, de elérkezettnek láttam az időt a megszólaláshoz egy tökéletes 13 hetes uh után (75 mm CRL, 1,7 mm tarkóredő).

most megyünk aludni, kicsit elhúzódott az új vonalzógyártás :) majd még jövök...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie,
Szijjja! Latom te sem hamarkodtad el a nyilvanossagot! Gratulalok! :)

Macsek,
Jo bizony! Valoszinuleg te is elobb fogod erezni a babat mint Lucat.
Luca nagyon szep nagylany lett, meg mindig megvan az a komolysag a tekinteteben ami ugy megfogott benne anno.

Magi,
Zsebi a fuggoagyban! :) Aranyos!

Momi,
Megmondjam mi lesz? :D Tandem! Te hogy allsz a tandemszopihoz?

Bebic,
En is hizom, de nem ertem hogy, hisz egesz nap rohangalok es annyit eszem mint mindig. Sok sikert a lakashoz!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szép jó reggelt!
Winnie:
Na csakhogy itt vagy :)

Költözés:
Szóval eddig mi Anyóséknál laktunk, ez az első saját fészkünk. Anyóséknál volt egy szobánk, egy szükségkonyha, és ennyi, nagyon nyomorogtunk már. Alig vártam a költözést, Anyós nagyon jó fej, ennek ellenére semmi magánéletünk nem volt, jöttek kopogás nélkül, ami érthető, hiszen a saját házuk, de már nagyon nehezen toleráltam.
Most egy 80 nm-es új építésűbe költöztünk, 3 szobás, Anna szobája a legkisebb, de ez is akkora, mint amiben 3-man laktunk eddig. :) Nagyon élvezem, bár még olyan, mintha nyaralnék, de olan jó, hogy egyedül vagyunk, ha takarítok, nem járja ösze senki 2 prc múlva, stb. :)
Ja és képzeljétek, Anna a második éjszaka mér egyedül aludt a szobájában, életében először nélkülünk, és meg sem kottyant neki! :)

Mozgás:
Anna nekem is 20 hetesen mozdult meg először,de állítólag, ha mellső fali lepény van, akkor később érezhető a mozgás.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Ma voltam genetikai uh-on, és jó lett az eredmény :D

Azért bejelentkeztem péntekre az Istenhegyi útra is vérvételre, csak hogy a parámat lekezeljem. Olyan jó volt látni a picúrt.

Most hátsó falon tapad pocaklakó, Viki melső fali volt, így fogalmam sincs mikor fogom érezni a mozgását.

Momi: azér tnem mondtam meg még Vikinek, mert túl értelmes, és mindenkinek pletyizne. :lol:
Oviba megy szeptemberben szerencsére. Sikerült elintézni. Egy óriás a lányom, ráadásul okosabb is a koránál, így remélem jót teszek vele.
Mi március végén költöztünk Budakalászra. Bp-en ez nem bizti, hogy összejött volna, sőtt tuti nem, mert ott még nagyobb az óvodai túljelentkezés.

Tünde. drukkolok holnap, majd gyere beszámolni!

Winnie: udv körünkben, jó pocakosodást!

Mágnes, gratulálok az új fészketekhez!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok Lányok!
Ide is bekukkantok, ha szabad :)
Én január 8-ra várom, de az előző kettő sem várta ki a végét, és ezt a babát is korábbra mondja az UH. Tehát akár jöhet decemberben is :)

Bébic! Le a gyűrűt, de gyorsan! Később sokkal nehezebb lesz, vagy egyáltalán nem megy. Már én is tervezem, mert a kezem időnként bedagad (melegben, meg sok "lógás" után).

Momi, nekem az első 2 között 18 hónap van, Mesit olyan 15 hónapos koráig szoptattam, amikor a kicsi megszületett, utána újra. Karbantartotta a cickót :) nem is durrant be.

Tehát Macsek, összességében azt kell mondanom, nálunk nem zavart be (sem hormonálisan, sem nem ette el az energiámat), a babi szép nagy lett (4 kiló felett). :)

Mi még nem mondtuk meg sem a gyerekeknek, sem a családnak, majd a genetikai UH után (2 hét múlva megyek). Még nem látszik, úgyhogy nem kell elkapkodni :)
Tegnap voltam "sima" UH-n: nagyot nőtt (36 mm), és mocorgott is nekünk :)

Katica, nekem mind a kettő a hátsó falon volt az elején, attól még érezni fogod :) egyébként meg valahogy valamikor előre kerültek, de hogy mikor?! :?

Sziasztok
Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: