Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Hajni, esetleg ha uzsiracsak sima gyümölcsöt adnál neki, akkor estére talán éhesebb lenne? Álmában én nem tömném bele, az tuti, inkább legyen könnyebb az uzsi.
Nadin is reggel-este iszik tápszert, 200-230 ml / adag, plusz a napközbeni szopikák, ami szerintem összesen 100 ml körül lehet csak. Van még 1 adag főzi 200 ml, 1 adag gyümis sinlac kb 150 ml, meg a tízórai gyümölcs, 2 barack, vagy barack és meggy. Én 1 éves kora után váltok majd sima tápira. Tejpépet egyáltalán nem eszik, az uzsi gyümölcsöt én is sinlac-kal keverem. A sinlac nagyon finom édes, a ha pép elég rossz ízű volt, bár a ha tápi is az :? Napi 1 adag tápit mindenképp meg kéne innia szerintem Lillának.

Prücsi, vizen alvó Ábel nagyon édes!!!

Anett, valamit akartam Tőled, de elfelejtettem basszus.

Andi, én már csak magamnak fejtem, kábé mint amikor valaki nem meri abbahagyni a szopis teát. Inkább csak megszokásból. De már nem :lol:, és időmilliomos lettem, így tornázok helyette :lol: Képeiteket még mindig nem néztem meg :? , de amint lehet pótolom.

KépKép
kertikiri
 
 


súlykérdés: hát igen. Van egy barátnőm(?), aki akkora mint egy ház, de annyit is eszik! Egyszer felment a barátnőmhöz aki pont a gyereknek csinált sültkrumplit. A csajszi meg elkezdte csipegetni, úgy kellet rászólni, hogy az a kislány vacsija lenne. (nem volt otthon több persze). nálam is rácuppan ami csak elöl marad, igy van, hogy eldugtam a kajákat (nem azért gürcöltem vele egész du, hogy ő nasi gyanánt bevágja! Na és ezek után nekem ne nyavalyogjon, hogy kövér, én is tudnék enni 2x ennyit is, meg lustálkodni torna helyett.
Egyébként nekem bejönnek a dögös kevésbé gizda csajok! Bizony a fiúknak is! Ha nagyobb cicim lenne engem sem izgatna a dolog, de az arányokra ügyelnem kell.

Erről jut eszembe, hétfőn reggel 8kor voltam tornán, a család elengedett!
Nagyon jól Adi képei, klassz ez a medence nagyon!

Timi! Te nagyon csini vagy a képeken, vagy ezt már irtam. én mostanában a fejem miatt nem rakok képet magamról, olyan ronda

Reggel kilövettük Betti egy fülét (amin benőtt a luk) Mondtam a csajszinak, ne sz@rakodjon, lefogom a gyereket azt lőjjön, mert ha húzzuk az időt csak bepánikol. igy is lett, Betti közölte nem is fájt. Most nehogy azt higyjétek ilyen vérmes vagyok, de tudom, mennyire vágyott már rá, mert ugye minden barátnéjának 2 van, csak közben félt is. De túl vagyunk rajta!

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


:lol: :lol: :lol: Kriszti, hogy mikre rá lehet kattanni, mi? :wink: hagyd a francba a képeinket, inkább pakolj ide te egy párat!

na, "megyek" dolgozni :P
:arrow:

Kép
an°°di
 
 

 
 

Ha, ha Ciripke, jó a "barátnős" story. Sajnos nekem is csak az a bajom, hogy a mellem még szoptatósan sincs arányban a fenekem méretével. :?
Nagyon szuper minden kép, szégyen, de nincs erőm reagálni, olyan hulla vagyok, hogy nincs rá szó. Nem vagyok szokva az éjjel háromszori keléshez. Ma majdnem nagy baj is lett belőle, mert egyszerűen elaludtam olvasás közben Marci mellett a nagyágyon és arra ébredtem, hogy a földön sír. Szóval ő is leesett az ágyról, de én jobban sírtam, mint ő. Szerencsére nem lett baja, legalábbis remélem.

Timi, Móni nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Kicsit sárgultam én is, főleg, mikor ideért a csodás tengerillat. :wink:
Timi, és jót tett a tengeri levegő a csajoknak?
Amúgy Móni mi lemondtunk volna a klikkesedésről Prücsivel, de senkit nem tudtunk rávenni a csatlakozásra. Most, hogy átmenetileg itthon vagy, remélem azért téged rá lehet beszélni.

Kaja mennyiségeinket le se írom, én is csak abban bízom, hogy a szopi miatt nem eszik többet, a legvalószínűbb, hogy a kosztól hízik, amit minden lehetséges helyről felnyal a drágám. Ahogy így összeadtam optimista becslés szerint is 900 g a max.

Ági, még neked akartam írni, hogy hétvégén Noszvajon voltunk, onnan ruccantunk ki Egerszalókra. Nekem kicsit csalódás volt, mert jó drága (2400 Ft 3 óra), és igazából olyan befejezetlen az egész. A medencék nagyon jók viszont gyerekkel is, a víz is finom hőmérsékletű, csak délután már semmi árnyék.
De jól éreztük magunkat azért.
Egy kép:
Kép Marci

És ha már klikkesedünk, Prücsi, esküvőd helyszíne így néz ki ma:
Kép Nomád Hotel és Kemping

Jó éccakát, én nem bírom tovább.

ukati74
 
 


Kertikiri:
sajna a gyümit nem eszi meg magában, csak sinlaccal keverve.
az előb próbáltam meg neki a tápit ébren, hisz fél4 után evett, már éhes, beleivott és olyan undorral elkezdett öklendezni, mint aki hányni készül. :? és rázta a fejét.
most letettem aludni, megpróbálom félálomban, ha így sem , akkor nem azért nem issza meg, meg sokat eszik. hisz ma alig evett.
fél9 150 ml, 1kor190ml, fél4 170 ml, így biztosan éhes.
de ha így sem kell neki a tápi, akkor én befejezem az erőltetést és kap tejpépet. :oops:
szval én sem élvezem, h tömöm, de amugy nem issza meg, nem tudok mit tenni. nem kell neki. :roll:
max. veszek nem ha-t, hátha... de ezt még megtárgyalom a dokinővel.

Ciripke:
ügyes Betti, biztosan jól áll neki. :)

Andi:
jó munkát. :wink:

Jutta: merre jársz??

Kép
Kép
h@jni
 
 


Na helló!

Voltam fodrásznál és szoliban. Ijjáijjáó! :D
Ne már. Tényleg nincs rólam friss kép, nem szeretek fényképezkedni. de megígérem, esküvőset majd kaptok. Addig kérek haladékot!
Jól kiveséztétek a témát. Oké, befogtam. Nem teszek érte semmit, hogy ne ilyen löttyedt legyek, tehát nem szólok, no!
Viszont, eltűnt a narancsbőröm. A minap akartam "büszkélkedni " vele a sógornőmnek, erre keresem és nem volt meg. Szal ennek is ijjáijjáó! :D
Edit: a szar idő ellenére jó nyaralást anyós pulcsijaiban. :wink:
Léni kaja mennyisége nekem is irtó nagy adagnak tűnik. De ha ennyit eszik, hát egye csak.
Hajni: húú, sztem is nagy adagokat evett Lilla. Én is arra voksolok, hogy a mennyiséget meg kéne csappantani, hátha legalább vacsira meginná a tápit.
Zsu tök jól össze számolgatta. Ádi ennek felét eszi meg, mégsem marad éhes és 10 kiló felett van.( no meg fiú, bár nem tudom ez mennyire számít még)
7.30 230ml tápi
11.30 2dl főzi + 1 kisebb barack ( ez csak pár napja van így)
15.30 2dl gyümölcs kekszel
18. 1 krémtúró, vagy joghurt, vagy 2 Danonino
20.15 230ml tápi
Extrém esetekben pl fogzás, hosszabb séta vagy bealvás, a 18 órás kaja kimarad ( de ilyenkor vacsira már nagyon éhes)
Ciripke: a tacskó mellen egyébként jót röhögtem. Nem tom mennyivel szebb az én 80/B-s, meglógott cicim. :oops:
Az otthoni torna nem volt elég hatékony, vagy meguntad?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Közben láttam, hogy írtál Hajni.
Jól emlékszem, hogy Marci sem ette meg 1 éves kora körül a tápit? Vele mit csináltál?
Kapott már Lilla az előző nem evős körben is sima tápit nem?
Egy próbát megér sztem.
Ha meg az sem, marad a tejpép.
Kati: jááj, szegény ti. Nem tud vki kicsit mentesíteni, amíg alszol egy nagyot? Vagy több napra nagyszülőkhöz menni pihenni?
szupi a kép rólatok! Kiscsónak amiben pancssol Marci?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Azt hiszem Ádibaba-Ági tett fel egy képet a bébi taxiról. Én is szeretnék venni. Nézegettem is már, de eddig ez tetszett legjobban. Ági, nem tudsz egy linket dobni hol lehet ilyet venni?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii:
igen, Marci ugyan ezt csinálta, csak előbb. szval ő sem ette meg, de ő álmában igen. :oops: elaludt, rá 5 perc és annyit evett amennyit az üvegbe raktam.
És 1 éves korára már sehogy, hagytam, nem tudtam mást tenni. talán picit több volt, úgy 14 hónapos asszem.
igen, akkor is próbáltam már a sima tápit is, meg a banánosat is, de egyik sem kellet. Most kinéztem azt a Bebát amit Timi javasolt, meg a Mildibének a gyümölcsösét. Megpróbálom ezeket asszem...

közben megpróbáltam megetetni, ugyan az,csapja magát, h hagyjam mááá :roll:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Mogyo: nektek jó nyaralást!
Andi: köszi! Most jó hangulatban vagyok, inkább holnap mesélem el a "nyomoromat". De tényleg köszi!
Na el, ha magamban nyomom csak

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ja, látom Hajni írt.
Hajni!

Sztem akkor hagyd Lillát most. Ha megvetted a gyümölcsös tápikat, próbáld újra, de most ne zaklasd.
Jajj, olyan szar ez még, hogy úgy kell kitalálni mikor ennének.
Szal, nem fog lefogyni ha hagyod aludni.
Nálunk is volt, hogy 18 órakor evett utóljára. Nagyon fáradt volt és reggelig aludt (játszós ruhában)
Egyébként, nem sír ha álmából felébreszted az evéssel?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii:
még nem vettem meg, először holnap felhívom a dokinőt és ha ő azt mondja, h ok a sima tápi akkor veszem meg.
nem sír, csak vágja magát és hasrafordul vagy oldalt bele a rácsba, h ne tudjam zaklatni. :oops:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Hajni, Marcinak sem kell ébren a tápszer, de nála arra tippelnék, hogy mostanában a cumisüveg nem tetszik neki, mert meg sem kóstolja mi van benne, már öklendezik ha bedugom a szájába. Viszont, ha már kómás azért eszeget belőle. Nekem rejtély, remélem te megfejted.

Gabci, éjszaka sajnos senki sem tud mentesíteni, mivel nálam van a minden bajra orvosság cici. :) Nappal meg nem tudok aludni. A mai nap kivétel volt. :?
Marci beleülős úszógumiban volt, nagyon élvezte, a kis vízben bébikompnak használta, a nagy vízben meg szépen lebegett benne.
Akartam már írni, hogy vmelyik nap remekül jellemezted megint az ÉN fiamat. :D Semmi járóka, semmi kéz, semmi pelenkázás, csak menni, menni, ami nálunk így hangzik Marci szájából enne, enne. És sajnos nem azt jelenti hogy éhes vagyok. :D

Na tényleg alvás.

ukati74
 
 


na, megpróbáltam újra nem kell neki. :evil: :evil: :evil: :evil:

drukkoljatok az éjszakához, fél4 kor evett.....sok jóra nem számítok. :oops:

jóéjt. :arrow: :roll:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Ööö, jó estét...
Csak félve, mert sokat járt ma a pofám és küzdöttem jócskán a népszerűségi indexem gyors zuhanásán! :)
Hajni! Nem váltottam tápszert (bár próbálkoztam a ha 2-vel, de attól olyan lett a kaki (nem röhög, h én írok erről! :lol: ), h emberölésre használható volt azonnal!), de a dokinénink szerint nem is kell! Most megvígasztaltalak, mi?! 8)
A cumi miatt meg nincsenek álmatlan éjszakáim: én még nem láttam cumizó nyugdíjast, vagyis biztos meg lehet oldani.
Ciripke! Én már nem vagyok gebe, akkor én bizti, h az eseted vagyok? :lol: :lol: :lol:
Kati! Hát a jövő héten talizhatnánk... Aki épp nem nyaral... Hmmm, mit szóltok? Tőlem játszóterezhetünk is! Megadom magam! :lol:
Mogyó és Edit! Jó időt a nyaraláshoz... (Edit, én tavaly ilyenkor elrohantam az első kínaiba nyári gatyát, meg macialsót venni! És 2300-ért jól bevásároltam! A vászongatyának most a barátném örül, aki babát vár! Ő hordja! Nem akarta elhinni hogy kínai! Szal sztem egy kis szerencsével kifogható jó cucc is! És amúgy is minden kínai!)
És Andi képeit meg egyszerűen vétek kihagyni! Én mindig élvezkedem... :wink:

Kép
ermoni
 
 


Jajj, Hajni! És ha kanállal adnád neki? :roll: (Nem most éjjel, amúgy este!) Meg mit is akartam... variábilis cumival adod? nálunk már csak az a menő (szerencsére azóta, amióta nincs cici, erre kínosan ügyeltem!).
Ja, és még... bocs, de tudod, nem bántásból, de azt a tejpép/sinlac cuccot valahogy csökkenteni kéne, mert a kajálásotokat olvasva olyan, mintha Lilla nagyon rá lenne kattanva. Tényleg nem bántásból mondom, de nem kéne valamilyen természetes kaját (gyümit, zöldséget) is adni néha? Na meg, sztem akkor is ki tudnád hagyni, ha pl. a hippnek a rizse gyümölcseit adnád neki. (De lehet, h azt csak a Müllerben lehet kapni. Én sokat járok oda, nekem van egy a közelben, a vecsési. Asszem az Andi005, és Kriszti is említette már.) Na ez is csak ötlet... Vagy.. még gondolkodom! :wink:
Ja, Vicuska! Mellgyuszi? És Rami már teljesen jól van?

Kép
ermoni
 
 


Móni, egyetértünk vékonyság kontra kövérség témában, de Timivel is egyetérek abban, hogy könnyen dumálnak a vékonyak! Én mindig vékony voltam, viszont formás, volt sportosan kemény popóm is, nekem ez az egyetlen, ami most nem tetszik rajtam, hogy kicsit vissza kéne sportositani, mert már nem olyan kemény a húsom. De a sportra még nem szántam rá magam. :? 48 kg-nál több még életemben nem voltam, pedig mindig mindent megeszek, amit megkivánok. Szerencsésnek tartom magam emiatt.
Van egy ismerősöm, állandóan depis, mert kövér. Nagy elhatározásokat tesz mindig a fogyásra, aztán 2 nap után rááll a mérlegre, és ha nem ment le rögtön pár kg (2 nap után!), akkor felad mindent, elmegy, és zabál egy nagyot. Engem ez hergel egy kicsit.
És narancsbőröm nem volt soha. Az mitől van??? A hizástól? :roll:
Timi, én rajtad csak azért csodálkozom, mert annyit ugrálsz a 2 csajjal, strapásak a napjaid, stresszelsz sokat, más a helyedben már rég 40 kg lenne. Szóval lehet, hogy sok itt a nasi??? :wink: :oops:

Hajni, tudod, Panka speckó tápit kap, szóval mi nem vagyunk mérvadóak.
Ő csak folyadékból vágja be a 270-et, szilárdból jó, ha 150-et megeszik.
Mi lenne, ha HA-s tápiból próbálgatnál ki többfélét, hátha mást megeszik? Azokból nincs izesitett?

Edit, nyaralási célpont még kérdéses, az biztos, hogy homokos tengerpart. Amit néztem eddig, az Korfu, Costa Brava, de lehet, hogy tök más lesz a végén.
Azta, Léni mennyit eszik!!! Szerintem ő viszi itt a pálmát!

Hűha, Gabci, készülsz az esküvőre? Csak igy tovább! :wink:
Ádika olyan vagány ezzel a kis tüsi hajjal, és nagyon klasz medencéje van!

Kati, Marci mennyit alszik napközben? Nem tudsz akkor aludni Te is? Én délután próbálok néha Pankával. És örülnék, ha "csak" 3x kelne egy éjjel. Ma nálunk már megvolt az első felsirás, és számitok még 8-10 kelésre. Szegénykém, nagyon megszenved a fogával, de én is hulla vagyok!

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Móni, a cumi nem gáz szerintem se, csak kiváncsi voltam, hogy mennyit cumizik Janka.

Ciripke, nem tudom válaszoltam-e, hogy a medencés bulira mi befizetnénk :wink:

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Ja, és Anett, köszi a homeos tippet. A golyókat hogy kell adni? Fel kell oldani vizben egy kiskanálban és úgy szájon át, vagy tegyem a tápszerébe?

Zsuzsa

Kép
dzsuzsa
 
 


Jó reggelt!

És....süt a Nap!!! Wow, tán lesz is valami program ma! Lénikét elvisszük a db-i Állatkertbe, meg Retromúzeum stb.. meglátjuk!

Léni néhány hete eszik ennyit, mióta elkezdett intenzívebben kúszni-mászni a parkettán. Mert ugye, soha nem a leterített pléden játszik, hanem mellette. De a parkette nem hideg, így nem aggódom emiatt. Szóval mióta próbálkozik az egyedül felüléssel és a térdeléssel, azóta nőtt meg az étvágya. Ha fogom a kezeit próbálna felállni, de nagyon ingatag még.

Ahhoz képest, hogy Ő a legfiatalabb és a legkisebb súlyú itt a fórumos babák között (8 kg), Ő eszik most a legtöbbet. Most, hogy nem otthon vagyunk, napi három bébiétel nem elég, ehhez kell ugye a tápi adag, a gyümi és a rágcsa. Eszik, de nem hízik...tudom, lemozogja! Én is meglepődtem, még otthon, hogy 3-4 dl-nyi főzimet is bevágta ebédre, pedig ezeket direkt úgy készítettem, hogy délutánra vagy másnapi ebédre is maradjon belőle, de sebaj. Anya mindig jobban örül, ha azonnal elfogy minden kaja!!!

Képzeljétek, ma vagyunk 6 évesek Apával! 6 évvel ezelőtt, egy fesztiválon láttuk meg egymást és ebből a kapcsolatból boldog házasság és egy tündéri kislány született! :oops:
Vendég
 


Na, halihó!

Nem tűntem el, de kb. úgy vagyok, mint Ciripke, néha napokig ide sem tudok ülni...Talán ősztől könnyebb lesz, Levi iskolában, Réka óvodában lesz napközben.

Képeket azért megnéztem, nyaralós beszámolókat olvastam. Örülök, hogy azért mindenki tud egy kicsit "aktívan" pihenni.

A meggyet leszedtük, több mint 300 kg volt. Ketten jöttek segíteni tök ingyen szívességből, mert még így sem jön ki a bevételből a sok permetezés ára... Raktam is el belőle befőttet is, és fagyasztottam is.

Medence: mi egy jó nagy, több mint 2 m3-est vettünk Levinek ovis ballagásra, ami vízforgatós, kell bele algaölő meg egy kis fertőtlenítő, de jó sok gyerek elfér benne. Akciósan 9 ezer körül volt a Corában, majd mutatok képet, ha megtalálom. Szal ide is lehet jönni pancsolni!!! Csak végre legyen megint nyár! :twisted:

Kaja ügyben nem tudok tanáccsal szolgálni. Boti 4-szer még szopizik, nem tudom, mennyit, eszik gyümölcsöt, kb 1 üvegnyi főzeléket, tejpépet. És lehet, hogy ő a kivétel, de a darabosat is eszi. Felül a 2 2-es foga jött először (asszem ilyet már többen írtatok), ez nálunk azért poén, mert Levikénél ugyanígy volt, és amúgy is nagyon hasonlítanak egymásra. Érdekes ez a genetika.

Nos, lassan megyek, bár csodák csodájára még mindenki alszik, ezért tudtam most jönni... Jók legyetek, nyaralóknak jó időt kívánok! Majd jövök, hogy azért ne felejtsetek el! Pá!

Bea

Kép
Kép
Kép
csibea75
 
 


Szia Edit!

Gratula a 6 évhez! És add át üdvözletem kedvenc szülővárosomnak, Db-nek! :lol: Az állatkert nagyon sokat fejlődött az utóbbi években, remélem, tetszeni fog! És a Retro Múzeum hol van? Az is Db?

Mi 11-én voltunk 10 éves házasok!

No, tényleg megyek! Szép napot!

Bea

Kép
Kép
Kép
csibea75
 
 


Otthoni torna? nem rossz, de közben átbújnak a hasam alatt (lábemelgetés), mióta Marci mászik konkrétan rámmászik és max 40 percet csinálok, mert csak popsira meg hasra van kedvem, a többit utálom (kar, állóképesség). Meg ott a társaság is ugye.

Ja, képzeljétek a laptopom kipurcant végleg. Szabi próbálta megcsinálni, de annyi. Valami mobil internetes virus, én ilyet még nem hallottam. Majd kapok valamikor újat.

Ami még tegnap történt, hogy Marci lekoccolta a szájával a padlót (mert Betti kicsit megtolta a popóját, de magától is leszokta) és ömlött a vér, azt se láttam honnan. Betti is sirt persze.

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Gratulálok az évfordulóhoz.
Na, Marci sem egy díjbirkózó. 8,2 kiló, pont mint 2 hónapja :oops: na engem ez nem nagyon izgat.

Tegnap annyira kifárasztottak, hogy este már ordibáltam. Próbáltam nem tévézésbe fullasztani a napot, de ennek az lett a következménye, hogy lépten nyomon kupi volt (mire valahol összepakoltam kezdhettem máshol) és egy perc csönd nem volt. Anyaaaaaaaaa, éhes vagyok, kakaót kérek, vizet kérek. Betti felbontott egy 3 decis joghurtot, persze már egy falat kellett csak. kiborult meg minden. Estére kivoltam mint a kutya. 5 percenként anya, anya, anya. És milyen boldogság mikor először mondják ki!
Mindeközben mostam, főztem és kitakarítottam.

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Sziasztok!

Hajni, hát nem igazán tudom mennyit szopizik Rami, de nyeldekel rendesen, és jó sűrű is a tej ahogy nézem, tehát szerintem még igen tápláló lehet. Meg van olyan is, hogy éjjel is szopizik és azt még bele sem számoltam. Tegnap este kefírt vacsizott egy kis köles golyóval és sajtot is kapott. Lereszelem és úgy eszi.

Móni, köszi a kérdésed én is és Rami is jól vagyunk. Azaz én csak jobban mert még kicsit fáj a cickóm.
Jövő héten már én is benne lennék egy taliban!

Ciripke, ne harizz de én olyan jót mosolygok az esti "ordibálásodon".

Ja, amúgy azt nem is írtam, hogy ez a bizonyos spárga a dokinőnek nem nagyon tetszett, szerinte túl laza Rami csípője, ezért lehet, hogy nem próbál még felállni. Azt mondta, ha 1 hónap múlva sem áll, akkor lehet, hogy ortopédus lesz belőle.

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Jó reggelt.

Éjszaka 3x ébredt, de visszaaludt, hiába vittem a tápit nem itta meg. :?
majd fél8 után kelt fel és már evett is.

Móni:
tudod,h nem bántasz meg. :)
de.... ezzel most nem értünk egyet. :wink:
a tejpép kb. annyira természetellenes, mint a tápszer.
szval a tejtermék miatt ( mivel mi még nem ehetünk tejterméket) muszáj valami.
A sinlac meg nagyon egészséges, de ha azt veszem alapul, h Lilla mennyivel többet eszik, mint a többi baba és kivonom belőle a sinlacot, akkor kb. ugyan annyi főzi ( délben 1 üveg) és gyümi jön ki. :wink:
a zöldségekkel igazad van, azt nagyon nem eszi.
ami ok: a sütőtök, amit még nagyduzzogva a vegyesfőzi, meg a sárgarépa sárgabarackkal felesben.

közben beszéltem a dokival, azt mondta próbáljam ki a sima tápszert, ha pöttyös lesz tőle, akkor abbakell hagyni, de sztem nem lesz már baja.
és ha ezt sem, akkor hagyjam, adjak neki tejpépet és az összetételileg ugyan az, mint a tápszer.
persze itt nem a bolti csokis-málnás ilyen olyan tejpépről van szó, hanem a simáról.
szval megnyugodtam asszem.

Ciripke:
én ma reggel robbantam majdnem.

Évfordulósóknak gratulálok.

Zsu:
az összes HA tápit megvettem anno, végigkóstoltam. :roll: hát, még a humana a legjobb a sok szar közül. a Beba a leggázabb, de abban van a legtöbb vitamin.

na, megyek főzni.

Kép
Kép
h@jni
 
 


Sziasztok Lányok!

Jól eltűntem, de azért visszafogadtok, ugye? :oops: :wink:
Vendég
 


hi

tököm ki van,felváltva vinnyognak,edzőtábor van nekik,amíg főztem ordított végig hol egyik hol másik,Bibunak csúkódtak le a szemei,most bezzeg itt nyivákol mgint rajtam

Bibus 7.90 deka

nem tom hány cm 74-80as ruhákba van

reggel ő is max 50 ml tápi iszik,félálomba se kell neki

tízórai:sajt,keksz,házi sűrű gyümilé

ebéd:egy üveg főzi,ha nagy étkű akkor csúszik desszert is

uzsi tejpép,gyümivel

vacsi:210 táp ezt benyomja mindig

Hajni
szerintem ne parázz ezen a tápi témán

ha dokinőtök szerint hajrá nem has akkor bevezetheted neki a tejtermékejet is és abból már csak lesz ami tetszik a kisasszonynak

a tupperbők próbáltad neki a tápit?

Zsu
alig eszem nasst,egy héten egyszer egy csoki,ha sóst kívánok megbontom,két falat és nem kell.

jól látod,aki nem ilyen alkat sohasem fogja megérteni ezt a dagadtság témát.


48 kiló 12 éves koromba voltam


nem tom kiírta ezt a sültkumplis sztoryt,de kiakadtam,nem zabál minden kövér amerre megy egész nap amit talál,és ha a csaj tudta volna ,hogy a kislány vacsija biztos nem evett volna belőle


pontosan az ilyen gondolatok miatt nem szeretek nyilvánosan enni,mert látom a tekinteteket,hogy na ezért ilyen kövér,mert eszik

Móni
én ugyanúgy bírlak,már nem ezen múlik :-)
Vendég
 


Na, engem lehet utálni meg kövezni, fórumból kitiltani, de rajtam van 6 pluszkiló, és szinte egész nap nassolok, de amíg éjjelente csak 6 órát alszom 3 részletben (ma pl. fél 5-kor keltem, ijjááijjáááóóó), addig valahogy nincs energiám napközben tornázni, ellenben a megtépázott idegzetemnek kifejezetten jót tesz egy csomag keksz elrágcsálása. Ha Eszti alszik napközben, akkor én is megpróbálok pihenni, vagy pedig a háztartást vezetem (szerintem elég jól, Andi látta, illetve kóstolta... :wink: ). Segítségem nincs, se nagymama, senki, akit elhívhatnék, hogy vigyázzon Esztire, amíg én elmegyek tornázni vagy kondizni vagy futni. Pedig jó lenne. De ígérem, befogom az arcomat, és soha többet nem panaszkodom az alakomra. :oops:

48 kiló én kábé 10 éves koromban voltam... Zsut irigylem nagyon. Azt szabad itt??? :roll:

Zsu, a hoemos bogyokat pici vízben oldd fel, és úgy add be Piller Panna tündérlánynak. Mi is szenvedünk rettenetesen, most délelőtt 45 perc alvás után ébredt nyöszörögve, úgy, hogy a két kis karja remegett a szenvedéstől, összefacsarodott a szívem... :(

Kép
waterlilly
 
 


Ciripke
nálunk mindennap ez megy,estére alig várom,hogy elaludjanak :-)
Vendég
 


Andi2, nagyon jók a képek, édes Petra nagyon.

Kati, Marcell is nagyon cuki, te meg szép vagy. :wink:

Ciripke, elképzeltem azt a 3 decis joghurtot felnyit, egy falat kell neki jelenetet, és a kardomba dőltem. Nem lehet egyszerű!

Kép
waterlilly
 
 


Gömbi, tessék mesélni.

Kép
waterlilly
 
 


Anett
lesz részed neked is ilyen joghurtos sztoriba bőven :-)

én egész éjjel féléber vagyok,3-4szer minimum kelek

Gömbi
mizu??????????

Kati

Marci látom élvezte a fürcsit :-)

neked se eccerű próbálj vele néha pihizni
Vendég
 


Timi, nem egyszerű, de mivel senkinek sem az, nagyon utálok panaszkodni. Főleg, hogy egy házban lakunk a szüleimmel (ami persze legalább olyan nehéz is mint jó) azt hiszem befoghatom a pofámat. :)
Amúgy a szép arc, ápoltság, előnyös ruhák szerintem nagyon jól ellensúlyozzák a plussz kilókat. Nameg a humor. Abból neked van bőven. :wink:
Zsu, tényleg nem tűnik soknak a háromszori kelés, csak hát azt a 7 órát négy részletben lealudni sokszor rosszabb, mintha le se feküdnék.
Anett, jót szóltál. :) Hulla fáradtan tornázni, ahhoz olyan lelkierő kéne... ami nekem tuti nincs.

Gömbi, szia. Mi újság? Elköltöztetek?

ukati74
 
 


jó ebédhez szól a .... petőfi
sziasztok
nagyon mozgalmas délelőttünk volt: elköltöttem a visszatérített szja-m felét játékokra. köszi apeh :twisted: :twisted: volt háromfogásos ebéd (húsleves pohárból, karalábéfőzelék csirkével, maradék univeres bébidesszert fele). ha minden igaz, most szieszta jön. 8)

Ciripke, mindig írjam le, ha ordibálok? :oops: :lol: :twisted:

Anett, én nem szeretek nassolni. ha eszünk, együnk rendesen :lol: bár múltkor miattad (!) vettem egy csomag pilótát (annyit írtál róla, h megkívántam), hát nem tartott sokáig, de több mint egy nap kellett, h elfogyjon (elfelejtettem, csak amiatt :oops: :wink: )

szeva Gömbi, üdv újra itt! :D

jaj, csajok, annyira itt van a mikulás, h deréktól lefelé élni sincs kedvem. megyek, eszek vmit (érdekes főzelék: szétfőtt bab és sárgaborsó :roll: ) tegnapról... hátha segít :P

Kép
an°°di
 
 


Andi, milyen játékokat vettél?

A mikuláshoz kitartás... :( Az első 2 nap nálam is brutális mindig.

Igen, légyszi mindig írjad le, ha ordibálsz! :lol: Szoktál?

Én tegnap sétából hazaérkezvén szóltam rá hangosabban Esztire a lépcsőházban, sose tudja kivárni, amíg ajtót nyitok, visít ezerrel, mondom neki, Eszterkém, a saját hangomat nem hallom! (ja, mert közben apa felhívott), erre a 6. -on elkezdtek röhögni... Mi ezen olyan vicces??? :shock:

Kati, juj, ez a leesős sztori! Ez már tényleg a vég kezdete! Szerintem ezentúl csak a földön fekve olvass! Én is úgy szoktam... :wink:

Kép
waterlilly
 
 


Bea, a Retromúzeum Ebesen van!

Gömbi, Szia! Mi még nem ismerjük egymást, Te biztosan régi felhasználó lehetsz, én meg elég új :)

Kati, jó a medencés képetek! Jó sokat nőtt Marci is! Nálunk abban volt hasonló a helyzet a Tietekhez, hogy a mi kertünkben laktak húgomék is, tavaly augusztusig. A telken két külön bejáratú ház van, az udvar közös. Nagyon szeretjük egymást tesómmal, de az együttélésnek még ez a formája is néha sok volt...(ki parkoljon elől, akkor a másik pont ki akar hajtani az udvarból, az én kutyám, a te kutyád stb...de mindegy, most már csak hárman vagyunk, így a legjobb).

Ciripke, már én is kiabáltam esténként...

:( :oops: :? Nem vagyok rá büszke, de néha itt is elszakad a cérna (hol nem????)!

A nasihoz is hozzászólok. Itt a nyár, a fagyi, a jégkrém és a gyümi szezonja, de én valahogy elfelejtem bármelyiket is megvenni :( :) Ezért fogytam az utóbbi két héten. No meg mióta Léni mászkál, többet ugrálok a házban és ha éppen nem mászik, akkor viszem magammal ide-oda..Egyébként a tornát nagyon imádtam, teherbe esés előttig hetente kétszer jártam aerobickra (kick boxra és dance-re). Hiányzik, de nincs rá idő, mert Apa sokáig dolgozik, ha szabadnapos, inkább együtt vagyunk. A rokonsághoz meg már kocsit kell elővenni, körülményes cuccolások, éjszakába nyúló torna...sajna most ez van. Amúgy meg lusta is vagyok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gabcii, új frizkót muti meg! Hamarosan én is beújítok frizkó terén! Csökkent a hajhullásom, hátha megszűnik végre! Valakinek hullik még?

Anett és Andi, most hogy mondjátok, tán veszek Pilóta kekszet, mert az annyira fincsi 8) :oops:
Vendég
 


Tegnap vettünk Léninek extra könnyű sportkocsit! Tök jó, most már csak a hónom alá csapom a gyereket a másik alá a kocsit és felpattanok a buszra...(most képzeljetek el, Órarugógerincűfelpattanó :lol:
Vendég
 


Anett, magamhoz képest ritkán kiabálok. de ha mégis, akkora szemekkel néznek, h "ennek meg most mi baja? tök vicces, h mindenhol minden csupa barack, mert Huba csapkodott, hát nem?". de majd írom :lol: :wink: ma még semmi...
játékok: nem volt autónk :oops: :oops: :oops: szégyen-gyalázat. pótoltam: két versenyautó pilótával (the turbo twins a neve.. vkik eszembe jutottak erről :wink: ), formabedobó házacska, és traktor tehénnel, malaccal és tyúkkal (imádják, ha kotkodálok vagy kukorékolok :lol: ). gyertek el vmelyik nap, nézzétek meg!

tényleg, a leeséshez, Kati: egyik barátnőm azt mondta, h csak addig izgult, míg a kislánya le nem esett az ágyról, mert h minden gyerek leesik egyszer. utána megnyugodott, h ez is megvolt :roll: érdekes hozzáállás, de valóban érdemesebb elkerülni az ágyat már. nálunk is leesett már mindkét gyerök :?

Kép
an°°di
 
 


Andi, ha kifogok Esztivel egy "normálisabb" napot, csörgök, o.k.?

Edit, ne vegyél pilótát! Vagy legalábbis ne miattunk! :lol:

Torna: én a szülés napjáig tornáztam minden áldott nap. Bombajó kismama voltam. :wink: Na de aludtam is! Most meg... Kínainak nézek ki, egy rés a szemem. De majd csak véget ér ez a fogzás is egyszer, remélem, 2 éves kor után már tudok aludni többet éjjel. Addig meg kibírom valahogy.

Kép
waterlilly
 
 


Andi:
muti meg a játékokat.
én most a taunló széket néztem ki, van valakinek?
elég húzós az ára, de múltkor a fodrászcsajnál olyan jól eljátszott vele Lilla ( neki 3 héttel idősebb a fia).

nasi:
én nem szoktam, nincs is nagyon itthon semmi, égek is ha vendégek jönnek. :oops: valahogy nincs eszembe
de a kávét jó sok tejszínhabbal iszom. :wink: :lol:
meg most rákattantam a milka túrórudira. de mondjuk heti 1x ha eszembe jut enni. :roll:

Edit:
milyen a babakocsi? fektethető?
én ilyet hajtok, könnyű sport, de fektethető,de sztem ilyen nem létezik. :evil:

húú csajok, ahogy olvaslak benneteket, azért nagy mázlim van na...
Marcit megnem mondom mikor kelt fel éjjel utoljára. este fél10-10 kor fekvés és reggel fél9-9ig alszik.
Lilla is, ugye én szoktam csak hajnalban megitatni, ha felébredek, de ő nem kel.
már csak a délutáni alvásukat kellene összehangolnom.
Marci alszik 1től fél4-4ig.
Lilla meg fél11-11től max délig, meg olyan fél4-4től 5ig.

Timi:
a tejtermékkel mindenképp megvárom a 12 hónapos kort.

és ma megkaptam az első puszimat Lillától, olyan jó nyálasat. :wink:

Kép
Kép
h@jni
 
 


Timi! Félre ne értsd! Van több nem vékony barátnőm, de egyik se esik neki minden kajának amit meglát, főleg nem kínálás nélkül :!: Ebben a sztoryban ez is fontos tényező. Ráadásul se kutyája (ja, az van), se macskája, szóval neki pont lenne ideje törődni magával! Nem kell 6 napig szervezkednie egy nyugalmas óráért!
Kikbox, dance, csak sóvárgok!
Egyébként én is szerencsés vagyok, hogy a szopi úgy hogy leviszi rólam a felesleges, szóval elég lenne izmosodnom. De képtelen vagyok fogyózni rendesen mert a szervezetem ki van éhezve a szénhidrátra (én most vagyok kivánós). Felfedeztem a pluszban egy új nasit, szezámmagból, mazsolából meg napraforgómagból van összepréselve cukorral, mézzel (nem fogyókúrás, de sok benne a calcium, ez olyan jó önámitás!). a másik kedvenc dm-espuffasztott rizsszelet csokival, kókuszreszelékkel! nyami.
ja és a másik fogyásgátló az otthagyott fél rudik, túrókrémek..stb, amit sajnálok kidobni!

Kép
Kép
Kép
ciripke1977
 
 


Sziasztok!

Most csak mérgelődni jöttem. Úgy felhúzott faterom. Örökké azzal bactat, hogy nem hiszi el, hogy tejet még nem ehet a gyerek, ilyet ne mondjak. :evil: Hiszen Ő is kecske tejen nőtt fel és mi is ettük ennyi idős korunkban a habarásos ételeket amit anyám csinált.
És hogy jól van, akkor majd eszik 10 éves korában rendes ételt Ádi, addig meg a bébikajákat. :evil: Konkrétan ott kezdődött a vita, hogy cukrászdai sütit akart neki hozni és én mondtam, hogy ne, Aztán meg tejberizst akart neki csinálni és azt is vissza utasítottam.
(egyébként meg én sem szívesen eszem meg a főztjét, mert nem ízlik, nem ám még a gyereknek adjam :evil: )
Bocsi, de ez kijött.
:arrow:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabcii:
rá se ránts. nálunk ez már azóta téma, mióta Marci elmúlt 2 hónapos. :twisted: :twisted:
sztem ez mindenhol így van, régen tejjel csinálták a tápszert, régen 6 hetesen már gyümit adtak, régen más világ volt.
van aki megérti ezt, van aki ahhoz ragaszkodik.
apukád utóbbi. :roll:
nehéz, anno nekem is a szemem is vérben forgott egy ilyentől, most meg már csak vigyorok rajta. úgyis azt eszi, amit én adok neki. 8)

Kép
Kép
h@jni
 
 


Hol kezdjem? :)
Borcsi nagyon jól van, kis energiabomba. Éjszaka sosem kel fel, este 20,30-reggel kb 6,30-ig alszik, tápit iszik, és visszaalszik minimum 8,30-ig. De ma pl fél tízkor ébresztettem! Délben alszik 2 órát, és délután is 1,5-2 órát. Nagyon sokat eszik. Már kap natúrjoghurtot gyümölccsel, és krémtúrót is. Szerencsére megeszi a főztömet.
Szépen áll már mindenhol, és tegnap esett egy nagyot. Magára rántotta a pelenkázóvödröt, ami felsértette az orrcimpáját, vérzett is, most pedig varas... Még jó, hogy nem lett nagyobb baja!

Nem költöztünk el Tatabányára, a párom bírja a bejárást, mostmár váltva fognak menni autóval hárman, így a kilométerek sem repülnek a kocsiba legalább! Másrészt itt nekem nagyon jó. Szuper a lakóközösség, sok gyerek...

Igyekszem visszarázódni. :lol:
Vendég
 


Gömbi, szia, meséld el mi volt/van Veletek!

Gabci, sajnálom, hogy nem lehet ezt fateroddal megbeszélni. Ádis képek nagyon jók, nagyon szép ez a gyerek!

Hajni, még azt mondtam volna,hogy próbáld a tápit pohárból. De ha a tejpép tápértékben meg mindenben ugyanolyan jó, akkor ne stresszelj rajta, örülj, hogy azt megeszi. A friss gyümölcsöt egyáltalán nem eszi meg Lilla? Egyébként ha alszik így is, akkor elég neki a kaja. Mondjuk a súlya nem olyan rettentő, hiszen vannak itt nagyobb babák is, szóval biztosan nem tömöd azért túl.

Andi2, édes Petra, és végre rólad is látunk képet!

Én is szívesen raknék már képet, de a másik gépünk amin a képek vannak bekrepált, Csabi még nem ért rá megcsinálni. Mostanában alig fotózok :oops: Na majd hétvégén.

Még leírom, hogy a mai napom milyen csodásan indult. Nadin velem aludt, mostmár az első ébredés után áthoztam. Reggel amikor felébredt, egyből hozzám bújt, és képzeljétek simogatott, puszilgatott, és gügyögött nekem. Ilyet eddig nem csinált, csak rámkiabált ha felébredt, hogy keljek már fel én is :lol:
Tesóm már régóta mondja, hogy aludjunk együtt (ő is együtt aludt a lányával az első pillanattól). Nagyon sokáig kitartottam a külön ágy mellett, de már tényleg nem bírtam tovább az óránkénti átmászkálást. Most én is nyugodtabb vagyok, és kipihentebb, és Nadinnak is jó ez így, olyan hálás amikor felébred, és megérzi hogy ott vagyok mellette.
Nappal viszont kiságyban alszik, így azért van privát szférám is, na jó csak egy kicsi :lol:

KépKép
kertikiri
 
 


Gömbi, örülök, hogy minden oké, de miért tüntél el akkor?

Engem kezd azért frusztrálni, hogy sok baba ilyen jó alvó. Nadinnál ez már tutira nem a foga, mert azok kint vannak. Mi a sz@r lehet akkor? Már attól tartok, hogy valami alvási zavarai vannak. (Mellettem is ébred, nem óránként hanem mondjuk 2-3 óránként). Van még valaki, aki cicin vagy cumisüvegen vagy cumin vagy ringatva altat? Szerintem biztosan, szóval nem az lehet a baj, hogy úgy akar visszaaludni, ahogy elaludt....de akkor mi a franc?? :shock:

Kati, édes Marci. Nappal nem alszik a kiságyban? Azt az úszógumit hol vettétek?

KépKép
kertikiri
 
 


Gabci
hehe :-) ez jó ,hogy még te se eszed meg :-)
te is én is bevállalósabbak vagyunk hozzátápi terén,de azért ez nekem is sok,jóhogynem már visz neki egy somlóit,beszarás :-)

Bibu ma krumplilevest evett,csak összenyomkodtam neki,betolta szépen

Gömbi
örülök,hogy jól vagytok s Borcsika egy főnyeremény

képet kapunk róla ?

Ciripke
nem értettem félre :-)

Hajni
de jó hogy így elhagyta Lillust a cumit,Bibus se nagyon szereti,de most a bícsen :-) állandóan bekellett tömni a száját,megtanulta jó messzre eldobni :-)


teljesen fektethető nincsen ilyen típusban,a mienk ilyen
én nagyon szsretem,a lehető legkevesebb helyet foglalja
http://www.teszvesz.hu/item399522270_gr ... oskek.html

az árát elírták egy nullával úgy nézem


Figyu

van akinek verekszik a babája?Manguszkán kivül,mert ő szeretetből ugyan ,de akkorákat csap mint az állat,simán leüt bárkit,ezt élvezni,meg tép,csíp sőt néha harap is,mondjuk ez az ínyviszketés miatt,de olyan kis harcimókus.

új csodálatos szokása is van,nem akar a kiságyba aludni,úgy szeret elaludni,hogy mellé kell fektetni,mondjuk Maját 2,5 évig ringattam ahhoz mérten jobb,de hova rakjam le? amikor még Maja fönt van nem tud tőle elaludni,mostanság feljár játszani az emeletre ,de nem mindig van ez így
Vendég
 


Cirip, összefutott a nyál a számban a nasikra :lol:
Én eddig azzal ámítottam magam, hogy a szoptatás miatt nem szabad fogyózni, de már nem akarom erre fogni. Az biztos, hogy van akit nagyon megterhel a szoptatás, és olvadnak le róla a kilók, de van az ellenkezője is, a tesóm is ilyen volt, tudtam, hogy nálam is ez lesz. Ő amint abbahagyta a szopit teljesen visszafogyott, remélem én is így leszek vele (ikrek vagyunk, úgyhogy így kell lennie :lol: ) Mindenesetre már elkezdtem az egészségesebb kaját meg a tornát. Őszre szeretnék egy normális súlyt és egy nagyon jó kondit, mert kezdenénk a kistesó projektet.

Hajni, a sinlac miért egészséges kaja?? Szerintem legfeljebb csak nem ártalmas....nem?!

KépKép
kertikiri
 
 


Kiri
énis az első-második ébredésnél hozom át mellém

felejtsd el az alvászavart Nadin ilyen,igényel éjjel is :-)

Maja mostanra,3 éves korára bír végig aludni normálisan egy éjszakát

azt se mindig,de látom már nem reménytelen :-)
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: