Új privát üzeneted érkezett!

Anikó!
ez az előadás azért volt jó,mert közben a gyerekekkel beszélgettek :) kiabálva válaszolgattak :)
hogy vagytok?

Orsi!
annyira kimerít a wellneshétvégés pihi utáni tanítás,h. nem írsz élménybeszámolót? gyerekek jól viselték ?

KépKép
viranka
 
 


Vera :)
Szépek a gyerekek és a kötött cuccok is. :wink: Apjuk holnap éjszaka érkezik...már éppen ideje, hogy befusson. 8)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok :D

Vera
Bárcsak az merített volna ki!

LÁnyok én olyan beteg voltam!! :evil: Elkaptam valamit, és 1 hétig nyomtam az ágyat, még jó, hogy anyósomék itt voltak, és tényleg tudtam feküdni! antibika, fluimucil dupla adagban és még mindig köhögök, szóval kemény volt! De már megmaradok, úgyhogy ne aggódjatok! :wink:

Egcsi
Utólag boldog névnapot! :D

Málna
Utólag boldog szülinapot! Olyan kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz meg a picurkád! :D

Vera
Mírácska szuper csini! És az a vonatos pulcsi!!! 8)
Nagyon felkeltetted az érdeklődésem, miután ezt megírtam meg is nézem, mikorra tudunk elmenni mi is az Operettszínházba! :D

Anikó
Szia :wink:

Bocsi Lányok, de most csak egy gyors bekukk volt, míg Flóra alszik kicsit pihiznem kéne, de már 1 órája itt ülök és próbálok a végére érni az üzeneteimnek, meg mindennek, amihez olyan sokáig nem jutottam hozzá. :roll:

Na, pussz :D

Orsi

avocado
 
 

 
 

Orsi :)
Betegség :? Remélem hamar rendbejössz teljesen!

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!
Egcsi:akkor már nem sok van hátra!!! :wink: Otthon most akkor nincs is melója Botinak?

Málna:hahó,mi újság????

Orsi:szegényke! :( Gyerkőcök,Karcsi megúszták?

Vera:jaj de klasszak a rucik! Ezeket Te csináltad???
Jól vagyunk,bár mindig van valami nyavalya.Elhúzódó takonykór nálam,ami valahogy nem igazán akart kitörni,inkább többször előjött,elmúlt. :? Csütörtökön a derekam krepált be(hiába,nem vagyok már mai csirke.... :shock: ),de most éppen kopp-kopp....rendben vagyok.

Pusza,Anikó
vakili
 
 


Sziasztok!Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat.Ma reggel 5 órakor megszületett Áron. 3270 grammal és 55 centivel. 5 és fél óra alatt megvolt,gátvédelemmel.Kedden megyünk haza,majd igyekszem jelentkezni.puszi mindenkinek!

málna2162
 
 


Málna Családnak hatalmas gratula! Áron üdv a nagyvilágban!

Anikó :)
Derekad... :? hát néha én is féltem az enyém. :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Málna!
Gratulálok Nektek :) kívánunk minden jót :)


Anikó!
áh nem én kötöttem ennyire nem megy :) Nagyi tesója csinálta :) Míra kitalálta szeretne kötött ruhát,megkértük Kati nénit csinálja meg :) Bálint pulcsija meg meglepetés volt :) :) fiamról leszedni nem lehet :)
derekad :( :( remélem már jobban vagy :)

Orsi!
jobbulást :) Mikor mentek? Talizhatnánk ott :) :)

KépKép
viranka
 
 


Málna:SOK SZERETETTEL GRATULÁLOK A KISLEGÉNYHEZ! Puszi az egész családnak! :lol: :lol: Képeket is várunk ám! :wink:

Vera:én azért simán kinézem Belőled is,hogy tudsz ilyen szépeket készíteni! :wink:
Derekam tegnap már jól volt,most megint érzem sajnos.Olyan sejtelmes égő érzés,és mindenfelé sugárzik.... :?

Puszi,Anikó
vakili
 
 


Sziasztok :D

Málna
Gratula!!!!! Áronkát pedig isten hozta! :D

Anikó
Derekad :evil: használsz rá valamit?
Betegség: Karcsi megúszta (kopp-kopp!), Gergő is úgy néz kis, Flóra volt az első, szerintem én tőle kaptam és már megint beteg, 1 hetet jár oviba, 1-2 hetet nem. Már ki sem akadok, ma megint megyek táppénzre. :?

Vera
Én is simán azt hittem, hogy Te kötötted! :D

Bocsi, de csak benéztem, hogy megvan-e már Málna babája, de muszáj készülődni.

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Orsi :)
Tudom milyen ez, én is ezt játszottam, mikor dolgoztam....a gyerekek felváltva voltak betegek. :?
Jobbulást a csajócának!
Megyek én is készülődni, viszem Bercit suliba.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Orsi:Lóbalzsammal kenegettem,meg egy ismerősöm megultrahangozta egy kicsit.Most ok....Ismerős ez a sok betegeskedés,bár mióta a gyerekek is szedik a Lenkei vitamint,komolyabb bajuk nem volt.Erősebb megfázásnál több nem volt,se láz,se fájdalom,csak takony,és 2-3 nap alatt rendbejöttek.
Suliban még nem morognak a betegácsi miatt?

Egcsi:hazajött apjuk? :wink:

Málna:ugyi minden rendben és hazajöhettetek? Várjuk ám a beszámolót és a képeket! :D

Pussz:Anikó
vakili
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Sziasztok!
Végre gép közelbe jutottam :wink: , és írtam egy kis élménybeszámolót :wink:
Amint lesz időm majd még jövök.

2010. február 26...ma van a születésnapom. Sorba jönnek a telefonok sms-ek, emailek…és a kérdések;) Na lesz ma baba?!
Ha a tegnapi NST-t vesszük alapul, akkor nem sok esélyt látok rá. De az anyai megérzésem azt súgja, hogy hétvégére már lesz;)
A családdal megbeszéltem, hogy idén szorítkozzunk csak a sima felköszöntésre, és ne csináljunk semmilyen összeröffenést. Mindenkitől kértem egy szép orchideát (mert ez a másik, hogy ne vegyenek nekem már semmit. Ami kell azt úgyis megveszem magamnak;)) meg egy puszit. Anyuval annyiban maradtunk, hogy azért szombaton átmegyünk ebédre.
De maradjunk még a ma napnál. Délután elmentem Mátéért az oviba, és hazafelé beugrottunk a cukiba egy pár sütiért;) Az ünnepi vacsi:D:D rántott máj, hercegnő krumplival;) Jól bekajáltunk, még két franciakrémest is letoltam. Épp mosogatok, amikor hív az unoka tesóm. Ez volt olyan 8 óra körül. A szokásos, na mi újság?! Mondom semmi épp, mosogatok. Nagy röhögés:D…de mondtam neki, hogy azért a hasam meg a dereka olyan furcsán kezd feszíteni, de ezen kívül semmi.
9 óra. Apa Mátéval mg ez utolsó állatos műsort néznek az Animal Planaten…Utolsót, na persze:D Főleg, hogy Afrika, meg oroszlánok;) Megbeszéltük, hogy ha vége rögtön megyünk fürdeni meg aludni.
9.45 Na eljött a fürdés „ideje”.Mondtam nekik, hogy induljanak a fürdőbe, és addig felmegyek az emeletre, hozok le pizsit, meg tiszta gatyát.
És akkor mint a filmekben, amiről eddig azt gondoltam mindig, hogy á ilyen biztos nincs:D, alig, hogy elindultam felfelé a lépcsőn, kb a 3. lépcsőfoknál jártam, amikor hallottam egy pukkanást, és elkezdett ömleni a magzatvíz:O Ez volt 10 órakor.
Kiabáltam apának, hogy nem fürdünk ha nem szülünk:D:D
Gyorsan tisztába tettem magam, felöltöztem, összeszedtük Mátét és irány anyum.
Máté szerencsére elaludt a kocsiban, úgyhogy anyunál csak be kellett csempészni az ágyba. Én ki se szálltam a kocsiból, mert egyfolytában szivárgott a víz.
23.30
Beértünk a kórházba. Gyors bejelentkezés, és irány a szülészet. Két nagyon kedves szülésznőt fogtam ki, és egy mások elmondása szerint jó orvost;)
Mire minden adatomat leadtam, és átvedlettem kórházi cuccba már 2 ujjnyira ki volt nyílva a méhszájam. De sajnos még eléggé fent volt, úgyhogy megnyugtattak, hogy még az elején vagyok…Bementünk a szülőszobába. Szerencsére a 3-ból, csak 2-ben volt, így jutott nekem is. Az, hogy nagyon az elején vagyok, hát hogy is mondjam…Az NST 80 és 90 közötti fájásokat mutatott 2-3 percenként. És kurvára fájt! Jobban mint Máténál. Mondták is, hogy a második szülés gyorsabb, de fájdalmasabb…Remélem is hogy gyorsabb, mert Mátéval 23 órát vajúdtam, mire megszületett…:O
Kb. olyan 1 óra magasságában jött még 4 kismama…Elkezdődött a sakkozás, hogy kinek vannak erősebb fájásai, ki van jobban kitágulva, és e szerint költözködtek a kismamák a szülőszobából a vajúdóba. Én szerencsére maradhattam, mert megint tágultam majdnem egy fél ujjnyit;) Gyorsan megkaptam a szokásos előkészítést;) és megengedték, hogy még bemenjek a kádba;) Na az maga volt a mennyország:D Ott is piszkosul fájtak a fájások, de azért már elviselhetőbb volt;)
Hajnali 3 óra körül vánszorogtam ki a kádból, mert a szülésznő szerint már olyan vörös volt a fejem a melegtől, hogy félt, hogy elájulok. A meleg víz nagyon jót tett, mert tovább tágultam.
Felküzdöttem magam apa segítségével a szülőágyra és „vártunk”…Én kínlódtam, apa kínlódott…és hősiesen cserélgette a cserélgetni valót. A kérem azt hiszem ez az ami ha nincs meg egy kapcsolatban akkor megette a fene. Már nem a cserélgetni való cserélgetése, hanem maga a dolog…Hisz ilyenkor nem igazán a legszebb, legkívánatosabb egy nő;)de ő megtette, már másodszorra;)és az első után sem ment el a kedve tőlem;)
Forogtam egyik oldalamról a másikra, hogy segítsem kismanót előre jutni. Aztán egyszer csak mondtam apának, hogy na most szóljon valakinek , mert úgy érzem, hogy már tolófájásaim vannak. Aki szült az ismeri az érzést;)mintha az ember be akarna tojni, de az ég világon semmi ne jön:D
Jött a szülésznő. Megnézett. Anyuka szülünk;) 4 ujjnyira kivan tágulva és már látja a fejét! Gyors ágy átalakítás, lábak fel, apa nyomja a tarkóm, és meg mint az őrült nyomok, amikor kell. Nagyon ügyes volt a szülésznő, mert gátvédelemmel segített nekem;) Van összehasonlítási alap;) Gátvágásnál könnyebb, mert rögtön több a hely, most viszont…Ok, hogy nem vágtak, de amikor két fájás között megállt félúton, azt hittem, hogy szétszakadok a gerincem mentén, és kettőben fogok leesni az ágyról: (
Aztán gyorsan beindultak az események, és gyakorlatilag 4-5 erőteljesem tolás után 2010.február 27.-én hajnali 5 órakor megszületett Áron 3270 grammal 55 centivel. Rögtön felsírt, és rögtön a mellkasomra tették a kis forró, ragacsos csomagot. Olyan kis édes volt, sírt egy darabig, aztán csak nézett ránk, és megnyugodott:D És mi is hogy minden rendben van vele. Gyorsan elvitték megmosdatták, megmérték, lemérték, kitisztították, felöltöztették, és már vissza is kaptuk a kis batyut. Apa megint sírt…Pedig az élet eléggé megedzette. Eddig kétszer láttam sírni. Amikor Máté született, és most…Hiába ezek az életre szóló élmények nem hagyják szárazon egy férfi szemét sem;)
Engem gyorsan rendbe raktak. Kaptam 3 db felszívódó varratot, mert a túlzott erőltetéstől egy picit berepedtem.
Fél 9-kor jöttünk ki a szülőszobából, és mentünk át az osztályra. Addig a kis család végig együtt volt. Áront sem vitték el, ott pihent velünk.
Hát így esett a nagy eset:D A húgom előzőnapi sms-e így szólt: Kívánunk nagyon boldog születésnapot, és hogy a megérkezzen a csomag, amire 9 hónapja vársz;) Majdnem szülinapi, de nekem szülinapi.
Ennél szebb, értékesebb ajándékot sosem kaptam még születésnapomra;)

Kép

Pár órsan:
Kép

tesók
Kép

6 és fél naposan

Kép
Kép
Kép

málna2162
 
 


Málna:Aaaaannyira gyönyörű! Még egyszer gratula Nektek,köszönjük a beszámolót! :lol:
Vigyázzatok Magatokra és gyere,ha hagynak időnként! :wink:

Puszi:Anikó
vakili
 
 


Málna :)
Jó volt olvasni a beszámolód! :D A gyerkőc gyönyörű! Mikor lett Márkból Áron? :) Mit szól Máté a kistesóhoz?
Még egyszer gratula és sok boldogságot! :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Egcsi :lol: :lol:
Jaj, igen.Tényleg Áron lett :wink:
A Márk is tetszett, de a vezeték névhez nagyon pörgős volt;)Az Áron meg olyan finomabb.
Tetszik Máténak az öcsi, csak még meg kell szoknia, hogy nem ezer decibellel beszéljen :shock: , de egyébként aranyos vele

málna2162
 
 


Málna!

Óriási gratula!!!! Tüneményes a kis Áron, és együtt a két fiú..szóval szépek! :D És nekem sokkal jobban tetszik az Áron név!:wink:

Annyira klassz volt a beszámolód!!! Olyan jó volt olvasni! Kicsit nosztalgiáztam és elmorzsoltam egy cseppecskét a szemem sarkában. :oops: :D

Kívánok Nektek minden jót, sok tejecskét, nyugodt éjszakákat! :D

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Na, mi ez a pangás? Figyelek ám, nem lehet eltűnni! :wink:

Málna :)
Hogy vagytok? Szopi megy? Majd ha lesz időd két pelenkacsere között, cseréld le Áron baba vonalzóját. :)

Nálunk semmi különös, a tavasszal együtt ideért az allergiám is.... :roll:
Jövő héten tavaszi szünetem lesz, tanulhatok végig, mert utána mindjárt biológia dolgozat lesz. A sejtbiológia nem egyszerű.

Mennem kell Berciért, jók legyetek! :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Málna!
jó volt olvasni :) :) ügyesek voltatok :) s szép kisfiú :) :) gratulálok még1* :)

Vagyunk mi is,csak elutaztunk Hévízre 5 napra :)
Bálint mielőtt indultunk egyfolyxtában Vévízre akart menni,aztán haza akart jönni .) :) de jó volt kicsit hideg :)

pár kép :) az első kettő Kehidakustyánba készült azt Robi fotozta,a többi babamúzeum,Csigaparlament,Keszthely íífestetics kastély,hintómúzeum,vadászati és vasútmodell kiállítás,Míra szemszögéből :) :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
viranka
 
 


Egcsi:nálunk nem történt semmi extra,ezért nem jöttem. :?
Sok sikert a tanuláshoz,és jobbulást az allergiádnak!

Vera:ilyen képeink nekünk is vannak,kedvenceink,ha arra járunk. :lol: Gyerkőcök szépségesek,Bálint hihetetlenül nagy!!!!

Pusssz
vakili
 
 


Viranka :)
Szuper képek! :) Ha az én gyrekeim beszabadulhatnának oda... 8) A gyerekek milyen nagyok... :shock: Mi a helyzet Bálint allergiájával? Javult már?

Anikó :)
Az allergiám köszöni szépen egész tavasszal velem marad. :roll: Nem olyan gáz, csak tüsszögök egy csomót, na meg folyik az orrom....

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Málna: nagyon sok szeretettel gratulálok! Sok Boldogságot kívánok az egész családnak! Nagyon szépek a fiúk. :)

Vera: Nagyon jók a képek, szép helyeken voltatok. :) Míra nagyon sokat nőt. :) Tényleg, mi van a sulival? Mentek beiratkozni? Végül is hogy döntöttetek? Hova mentek?

Egcsi: Allergia. :( nem semmi, hogy ez egész tavasszal tart. Nincs rá valami természetes gyógymód? ha nem is elmulasztani, de csillapítani?

Orsi: Jobban vagytok már?

Mi velünk minden okés. Lányok jól vannak. Megyünk holnap Túrkevére 3 napra és hétfőn jövünk haza. Majd 2 hét múlva megyünk síelni. :)
Mi egyenlőre megúsztuk betegség nélkül. Reméljük így is marad most már. :)

Puszi nektek Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Rita :)
Nagyon pörgős életet éltek. :wink: Az allergiám kibírható, ha rosszabb lesz majd utánanézek a homeopatikának. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok :D

Nem akarom elkiabálni, de ha nem betegszik vissza Flóra, akkor kedden végre mehet oviba! :roll:
Én is nagyjából jól vagyok, igaz a hangom megint totál gáz, péntekre mindig elfárad és a múltkori betegség most nagyon ráment, úgyhogy még jó is, hogy 3 nap nincs suli, itthon meg majd mutogatok. :wink:
Fiúk jól vannak és az egészre kopp-kopp-kopp!

Vera
Klasszak a képek! :D Nálunk Gergő imád fotózni, nekünk is van jó pár tőle, külön mappában. :D

Mi is utazunk majd megint, de csak 31-én 2 éjszaka/3 napra Zalakarosra a gyerekekkel. A múltkori után még maradt üdülési csekkünk és megígértük nekik, hogy együtt is elmegyünk, na az lesz most. :D

Egcsi
Részvétem az allergiád miatt! :? Nekem is tavasszal szokott kezdődni, de itt még tél van, így most később fog. :wink:

Anikó
Puszika! :D

Rita
Úgy irigyellek, hogy így megúsztátok a betegségeket! Remélem már mi is túl leszünk rajta! :roll:

Lányok
Bocsi, de annyira hulla vagyok, eleve nem is akartam írni. :?
Majd próbálok jönni!

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Orsi :)

Betegségek husss! :wink: Zalakaros jól hangzik. Nálunk Berci a fotós, szülinapjára kap majd egy fényképezőt, persze az olcsóbb fajtából. 8)

Itt már nagyon jó idő van, jövő hétre már 25-27 fokot ígérnek. Mehetek szandált vadászni a kölkeknek. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok :D

Hú, de régen járt erre valaki! :shock:
Azt hittem, majd nem győzök olvasni! Merre vagytok?

Nálunk minden ok, igaz Flórácska megint köhécsel, most megint kap homeóst, remélem megússzuk!
Én fogyizásba kezdtem, már 2 kilónál tartok, közben járok méregtelenítő kúrára talpmasszázzsal, úgyhogy zajlik az élet. :wink:

Mennem is kell, mert még vár rám fél óra Réka-torna, ma nem hagyhatom ki! :D

Puszi mindenkinek :D

Orsi

Írjatok!!!!

avocado
 
 


Orsi
Már megint fogyózól? Miből akarsz fogyni? Hajhosszból? :D
Remélem a betegség elkerül benneteket... :roll:
Nálunk semmi különös, csinálom a sulit, próbálom nevelni a fiúkat-eléggé ellenáll mindhárom :lol: -ismét költözünk....semmi extra.
Itt már nagyon jó idő van, nemsokára a medence ideje is eljön.

Rohanok, kezdődik a House. 8)

Pussz,

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsikém

Sajna azokból a kilócskákból kell, amik szépen felkúsztak a télen. :? Elég hosszú tél volt, klassz nasizós estékkel. 8)
De jól haladok és most klasszul bírom is! :D
Jövő héten utazunk, akkor már jól akarom magam érezni a fürdőrucimban! :wink:

Medencés idő :D Nálunk is már 20 fokokat ígérnek! Imádom a tavaszt!!!!!!! :D

fiúk nevelése 8) :D

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Rita!
végül nem megy mert én bizonytalanodtam el,Robi szerette volna,Nagyi unokahúgát tegnap este felhívtuk(tanítónéni) és amiket mondott Robit is meggyőzte :)
jó síelést :)

Egcsi!
gondolom örülsza költözésnek :) 3pasi nevelése :)

Orsi!
jó pihit )

Anikó?

Málna?

KépKép
viranka
 
 


Viranka :)
Annyira nem örülök, de már megszoktam. Anyám szerint már nem is éreznénk jól magunkat, ha nem költöznénk minden évben. :D

Orsi :)
Rajtam is van még egy ötös, de nem izgat. 8) A tavaszt én is szeretem, lehet kirándulni, még nincs dög meleg.

Íme néhány kép a legutóbbi kiruccanásról:
Kép
Kép
Kép

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok :D

Vera
szerintem jól döntöttél! :D

Egcsi
Klasszak a képek! :D

Nálunk a helyzet fokozódott, Gergő péntekről szombatra éjszaka elkezdett hányni és egész éjjel hányt, 15-20 percenként! :evil: Gondolhatjátok mennyit aludtam? Aztán másnap sokat javult, reggel még hányt egyet, aztán pár hasmenés és már rendben van. Persze mi is elkaptuk Flórával (szerintem Karcsi is, de neki csak a gyomra fájt szerencsére!), nekem a hasam ment, Flóra meg hányt, na nem olyan durván, mint Gergő, de azért ő is éjszakára időzítette és fél óra, óra időközökkel, úgyhogy már totál zombi vagyok. :? De délelőtt 10 óta nem hányt-kopp,kopp-úgyhogy remélem már jobban lesz! Egyelőre ő a hasmenést kihagyta. 8)

Az utazás egyelőre kérdőjeles, úgy vagyunk vele, hogy ha ma már nincs semmi és holnap diétázik, akkor elutazunk. Még a doki is mond majd valamit holnap. De azért minden összeesküdött az utazásunk ellen! :evil:
Az a szerencse, hogy a hotelben tök rendesek voltak, mikor felhívtam őket, hogy mi van. Nem kell kifizetni a foglalást még akkor sem, ha holnap mondom vissza! De azért nagyon szeretnénk elmenni!

Na, ennyi voltam, lefordulok a székről, olyan fáradt vagyok. :?

Anikó?

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Orsi :)
Remélem minden okés lesz és tudtok menni...a betegség soha nem jön jókor, de ez most különösen rossz időzítés. :?

Bercinek mától tavaszi szünet. Hánykor kelt? Hajnali 6! Az eszem megáll! :roll: Máskor még 8-kor is alig tudom kiimádkozni az ágyból....
Pénteken hívtak bennünket az új helyről, április 3O-án költözhetünk. Szuper! Legalább játszótér lesz közel. a pakolászást annyira nem várom, de legalább megint eltüntetek egy-két feléesleges dolgot. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


hahó! :lol:

Egcsi:most is meló miatt költöztök? Mi lesz így a sulival?
Képek nagyon jók! Bencus is élne ezeken a helyeken azt hiszem. :wink: Hol is jártatok?
Enyémek húzták a lóbőrt reggel,csak nekünk kellett korán kelni. :evil:

Orsi:remélem el tudtok utazni,mindenki helyrejön.Jó pihit Nektek!!!
Fogyókúrához kitartást! Én is nagyon kínlódok,6 kiló jött fel rám hirtelen egy hét alatt még az év végén,és nem tudom leadni. :cry: pedig annyi mindent kipróbáltam már.Ennél kevesebbet már nem lehet enni. :? Még a pajzsmirigyemre gyanakszom,készülök majd vérvételre.

Vera:szerintem is jól döntöttetek suli ügyben.Geri is fejlettebb volt agyilag a társainál,de nem bántam meg,hogy hagytam még egy évet oviban.nem volt egyszerű az utolsó évünk,de így is megérte.

Rita:most síeltek talán,majd gyere beszámolni! :D

Pusza:Anikó
vakili
 
 


Anikó :)
Csak két utcával odébb költözünk, semmi nem változik. :)
A hely ahol jártunk, itt van a városban, egy elkülönített hely Nevada honos növényzete, állatai összegyűjtve, egy-két múzeum, játszótér.
Azóta minden héten menni kell, vettem is éves belépőt, így olcsóbb. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk tegnap este óta. Lányok jól elfáradtak. Reggel nekem kellett őket ébreszteni, annyira jól aludtak. Nagyon jó volt a síelés. Mindenki jól érezte magát. Mindenkinek volt saját csapata oktatóval. Én is nagyon élveztem, mert egy haladó csoportban voltam, amikor éppen nem a gyerekekkel síeltem. És az oktatónk nagyon profi, így nagyon sokat segített nekünk, hogy hogyan lehet szépen síelni. Jó volt a csapat is. Kb. 6-an voltunk, mind nagyon jó síelők, így folyamatosan síeltünk, közben tanultunk. Hihetetlen, hogy 7 év kihagyás után jobban síelek mint előtte. Zárt lábakkal, szlalomozok. Ezt bátyám is mondta. De Szandra sógornőmtől kaptam ajándékba egy sícipőt, ami neki nem volt jó, de nekem mintha a lábamra öntötték volna. Tökéletes. A jó sícipő meg nagyon fontos és a jó síelés alapfeltétele.
Érdekes az arcom. A szemem körül világos (a szemüveg miatt), az arcom meg barna. :) Pápaszemes vagyok. :) Az idő nagyon jó volt. Volt napsütéses, szeles és havazós idő.
Kitti mindenkit meglepett. Még az oktatót is, aki magyar bajnok síelő. Kitti nagyon jó síelő lesz. Már most látszik. Életében először volt síléc a lábán és 2 nap után haladó csoportba tették. Az én nyafis, hisztis kis félős lánykámból egy sportos, bátor és merész kiscsaj lett. Megtanult tárcsáslifttel felmenni a hegyre, megatnult kanyarodni, megállni és mindenhol, még egy fekete pályán is lesiklik. Ha elesik, felpattan és megy tovább. Nincs hiszti, nincs anya, anya gyere. :) Szóval fantasztikus volt.
Lili eszeveszetten gyors, néha marhára féltettem, megtanult ugrani, mert őket ugratják. Persze, mindketten még bot nélkül hóekéznek, de kisgyerekeknél ez normális. Fantasztikus volt a lányaimmal együtt síelni. :)
Endre kezdő felnőtt csoportban volt minden nap. Ő is még hóekézik bot nélkül, de nagyon jól ment neki is. Idő kell neki és majd megtanul rendesen síelni. Büszke vagyok rá, hogy ennyi idősen is belekezd. De a gyerekeinek akar példát mutatni.
Utolsó nap versenynap volt. Endre írtó büszke volt, hogy első lett a kezdő csoportban. Ha láttátok volna azt a vigyort az arcán, mikor fellépett a dobogó első fokára. 8)
Lili is nagyon boldog volt, hogy első lehetett a saját haladó csoportjában. Kb. 7 gyerek volt a csoportban. Kitti meg a Krisi unókatesója után volt második a kicsik csoportjában. Ott is kb. 6-an voltak.
Lányok büszkén vitték ma az érméjüket az oviba. Muszály mindenkinek megmutatniuk. Olyan édesek. Kitti mindig mondja magárol, hogy "anya, én bajnok leszek!". Hát majd meglátjuk.
Másik előnye a síelésnek, hogy Lili megtanult "úszni". A Monarchia park-nak, ahol megszálltunk, van egy uszodája. Oda mentünk minden nap síelés után. Lili megőrült érte, állandóan úszni akart síelés után, a többi gyerek megf fáradtan otthon maradt. Hogy van benne ennyi energia, azt nem tudom. :? A lényeg, hogy már karúszó nélkül beugrik a mély vízbe, feljön, kiúszik a szélére. Víz alatt bármennyit tud úszni, a felszínen még kb. 5-6 m-nél tartunk, de ha muszály átussza a medencét. Még sokat kell tanulnia. A kezeit szépen használja, de a fenekét még nem tolja fel a vízfelszínre, és lábaival még rúgkapál, tehát mondhatnám rá, hogy majdnem függőlegesen úszik. :lol: De majd idővel megtanul rendesen, a lényeg, hogy fenn tudja magát tartani. Csak 4 napot medencéztünk, minden nap egy órát, és mennyit fejlődött!
Krisi eltörte a lábát az utolsó nap, utolsó percében. :( Jól van, mármint a helyzetekhez képest. Sípcsontja tört el hosszban, ami még "szerencsés". Fekvőgipszet kapott ez a szegény kis ördögfióka. Nem lesz könnyű a Szandrának 4 hétig. Ma délben mennek a dokihoz, ahol megmondják, hogy kell-e műteni, bár az osztrák dokik szerint nem kell.
Ma megyünk ovi után elhozni a nyuszikat. 8)
Holnap meg megyünk Endrével egy 20-as biciklit venni Lilinek. Azt kap a nyuszitól. Kinőtte a régit.
Na, ennyi volt a beszámoló. :)

Vera: én örülök döntéseteknek. Akkor jövőre együtt indulnak suliba a gyerekek. :) Hova akartok menni? melyikbe? Mi nagyon szeretnénk a Németh Lászlóba menni. Nagyon jókat modnanak róla, csak a távolság nem kedvez. :(
Most benne voltam a felvételiztetés témájában a Huzellában, mert Lili legtöbb barátja most megy suliba. És őrület ami van. Úgy látszik a kéttanynyelvűbe csak protekcióval lehet bejutni, mondhat bárki bármit. És az emeltszintű németbe veszik fel a jó képességű "nem protekciós" gyerekeket. Az angol emeltszintűbe meg azokat akik tudnak fizetni. Sok itt a sznob. :( A sima osztályba már egyre többen jelentkeznek, mert sokaknak elege van az állandó harcból. :(

Egcsi: Költözéshez hajrá! :)

Orsi: Remélem már jobban vagytok. Nálunk is volt ez a vírus az oviban. Lili 2 legjobb barátnője is kórházban kötött ki. Mi megúsztuk szerencsére.

Puszi mindenkinek Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Rita
Nevelgesd csak a jövő bajnokait, a 2O22-es olimpián hátha lesz magyar síelő is. :wink:
Lábtörés. :shock: Akkorát esett szegény?
Én most akarom beíratni a fiúkat úszásra a nyári szünetben.
Berci is kapott nagyobb biciklit elő-szülinapi ajándékként, egyenlőre pótkerékkel hajtja.
Majd ha lesz időd, rakj kélpeket is! :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok :D

Nem leszek túl hosszú, mert 3 nap takarításon vagyok túl és már szédelgek a fáradtságtól, de olyan aranyosan drukkoltatok nekünk, hogy muszáj megírnom: minden rendeben volt! :D

Szépen meggyógyult mindenki, igaz még Flórának volt 1-2 hígabb kaki, de szerencsére 1 nap alatt átment rajtuk és rajtam is!

Zalakaros SZUPER volt!!! :D Eszméletlen sokat fürödtünk, Gergő a karúszójával már simán ment egyedül is a nagy medencébe, úgyhogy mi is megpróbáljuk nyáron az úszást, mert egyáltalán nem fél a dologtól! Flóra persze csak az úszógumijával, de azért elég bátran jött ő is! A hotel nagyon klassz volt, a kaja is, igaz a gyerekeim alig ettek. :? Szóval nagyon jól éreztük magunkat, ha jövőre is lesz üdülési csekkünk, akkor visszamegyünk! :D

Pénteken jöttünk haza, és szombaton utaztak el anyósomékhoz, én meg maradtam itthon nagytakarítani! :roll: Ennek a nagy része a játékok szisztematikus átszortírozása, szelektálása volt, de most megint rend van, minden a helyén, ami rossz volt, vagy törött, az a kukában, amit kinőttek a dobozban és megy a padlásra, szóval kész, de én is kész vagyok!
Ma eljött drága Anyucim is segíteni, sok-sok polcot ő törölgetett le, szóval úgy néz ki kész van minden. Remélem a gyerekek is értékelni fogják! Most már tényleg elegem van, hogy állandóan össze-vissza keverik a játékokat (főleg Flóra), úgyhogy szigor lesz és állandó rendrakás. Jó lenne, ha ez ami most van megmaradna! :roll:

Bocsi, hogy senkire nem ragálok, de így is 5x annyit írtam, mint akartam! :?

Remélem mindenkinek jól telt a húsvét! Utólag is kellemes húsvéti ünnepeket! Nekünk sajnos már csak 1 nap van a szünetből, szerdán kezdődik a suli. :?

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Orsi :)
Majd képeket angyalom... 8)
A rendrakás nálam is szisztematikus és kb. aznap még van is látszatja. :roll: Úgy látszik nem vagyok elég következetes. 8)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Hoztam képeket. :)

Lili első napjai:
Kép
Kép
Lili csapata:
Kép
Lili mosolyog:
Kép
Mindig Johanna az oktató mellett:
Kép
A kis bajnok Kitti:
Kép
Kép
Monarchia Park, a szállásunk. Sok kis faház közül az egyik:
Kép
Egy része a sípályáknak:
Kép
Kitti anya szemüvegében:
Kép
Lili anya szemüvegében:
Kép
Lili modellkedik (a szállásunkon vagyunk):
Kép
A 4 rossz, de legjobb unókatesók.
Kép
A 2 kicsi a szekrényben játszott. Mindent bevittek, bezárták a szekrényt és ott pusmogtak, játszottak:
Kép
Húsvéti nyuszik, Kittié szürke, neve: "Kakaó és gyűrű":
Kép
Lili nyuszija, neve: "Szivárvány és napocska."
nem tudjuk miért, de két nevet adtak egy nyuszinak. :)
Kép
Kép

Kép
Kép
trita
 
 


Rita
Klassz helyen voltatok! A modelkedős Lili kép nagyon jó! Szép kiscsaj. :wink:
Meddig tartjátok meg a nyuszikat?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Hallóóóóóó...

Sehol senki.... :(

Málna, hogy vagytok?

Többiek?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi Drága!
Jól eltűntem igaz.....
Szervezem ezerrel Attila meglepi buliját,most lesz 40 éves a Drágám.A meló is összejött hál'Istennek rendesen, a hétvégén meg salsa táborban voltam.Úgyhogy nálunk zajlik az élet,folyton rohanok,kapkodok.( vérnyomásom meg 180-190) :?
Bencénél ,nálam takony ezerrel,többiek jól vannak.
Nálatok minden ok? Milyen az új hely?
Puszi Mindenkinek:

Anikó
vakili
 
 


Anikó :)
Hú, a vérnyomásod jó magas... :shock: Boti ugyanebben a cipőben járt, aztán kapott rá gyógyszert.
Az én uram is jövő vasárnap lesz 4O, de nálunk nem lesz meglepetés buli. Még tortát sem akar, azt mondta meg ne próbáljak 4O gyertyát rátenni. :lol:
Jövő pénteken költözünk, egyenlőre dobozolok. Természetesen jövő héten lesznek a tesztek is a suliban, csak hogy ne legyen olyan egyszerű. :roll:
Gyerekek jól, végigszaladt rajtuk egy egynapos hányós-fosós történet, apjuk elkepta, én nem. Már jól van, de 3 napig elég szarul volt. :?
Ennyi dióhéjban. :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi!
Na,akkor Te sem fogsz unatkozni! :lol:
És milyen az új hely? Majd rakjál képeket!!!
Attila se akart bulit,de azért megkapja. :wink: Csak fog örülni neki!ha már ennyit dolgozom rajta. :shock:
Pusssz
vakili
 
 


Sziasztok :D

Bocs, hogy így eltűntem, de semmi időm a gép elé ülni, max. annyira, hogy megnézzem a leveleimet, de azt sem sikerül minden nap! :?
Kicsit ellepnek a hullámok, múlt szombaton volt a bál, ahol táncoltunk a csajokkal (tök jól sikerült!), aztán holnap viszem 2 kis növendékemet a Pest megyei Fuvolaversenyre, jövő szerdán tanári koncert és közben ugye meló és család ezerrel. Szóval nem unatkozom, de már nem sok van a tanévből, fél lábon is kibírom. :wink:

Rita
Szuperek a képek, és a csajok is! :D

Egcsi
Költözés, tesztek és szülinap...pöröghetsz Te is! :wink:

Anikó
Remélem jól fog sikerülni a buli! :D Majd képeket és beszámolót kérünk!
Vérnyomásod :( És gyógyszert nem adtak rá?

Bocsi lányok, mennem kell fektetni a csemetéket!

Puszi mindenkinek :D

Orsi

avocado
 
 


Anikó :)
Majd fényképezek. :wink: Szerintem jó lesz, ott van 3 lépésre a játszótér. Van úszómedence is, sajnos csak egy, nem tudom nyáron mennyire lesz zsúfolt....

Orsi :)
Nem csodálkozom, hogy nem jutsz ide. Ahogy mondod, már nem sok van hátra.... :D
Pörgök, pörgök, néha szédül is a fejem... :lol:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Orsi: jól van,nálatok sem egyszerű. :lol: :lol: De hát úgy szép az élet,ha zajlik,nem? :wink: Lurkók jól vannak?
Bulinál ami közbejöhetett,az be is jött,még mindig pengeélen táncolok,Bencének reggelre 39.1 volt a láza,kötőhártyagyuszi,vírusos torokgyuszi.Úgyhogy szóltam mindenkinek,mert sok gyerek van a vendégek között.meglátjuk mi lesz,remélem nem kell lefújni.Még nincs meg mindne ajándék sem,holnap futok még egy kört.
Aztán jövő hétre szervezek még egy plusz meglepit,de ezt még nem árulom el Nektek sem. :wink: Majd ha sikerül.

Egcsi:nálunk egy medence sincs. :lol: :lol: :lol: Annál biztos jobb.

Jó éjt!

Anikó
vakili
 
 


Anikó
Bakker...az összes vírus és baci mondjon le! :evil:
Ja, hát az egy is több mint az egy se, az igaz. :lol: Itten el vagyok már kényeztetve :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Én is itt. :) Lányok jól vannak, minden rendben velünk. Ma biztosan találkozom Verával, mert délután jazz ballet bemutató lesz a Gödi Művelődési házban és gondolom az ő ovis csoportjuk is fellép.
Lili is nagyon várja. Édesek a fellépő ruhájukban.
Minden hétvégénk zsúfolt, így nem nagyon van időm jönni. Szinte az összes májusi hétvége már be van programozva. :)

Anikó: Bencének jobbulást! Reméljük így is elmegy mindenki. neked meg muszály lesz gyógyszert szedned a vérnyomásodra. Ez nem vicc. :( és tényleg magas.
Salsa jó lehetett. Egyik kollégám is nagy Salsás. Tánciskolába jár és már sok táborban volt ő is. Te melyikbe jársz?

Egcsi: Költözéshez és a vizsgádhoz hajrá! Biztos ügyes leszel!

Orsi: Drukkolok a fuvola versenyhez! majd írd meg, hogy hogyan sikerült.

Küldök pár képet egy zsúrról és a lovaglásról:
Kép
Kép
Kép Csipeszes játék. A ló sörényébe kell belerakni.
Kép Ló vezetése.
Kép Kitti almát ad a lónak.
Kép Lili is eteti Szófiát.
Kép Szülinapi zsúron.
Kép Lili legjobb barátnőjével, Bogival.
Kép Lili a vigyori.
Kép Jóbarátnők. Az arcfestés az én munkám. :)

Kép
Kép
trita
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: