Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Benia:

Blaninak boldog szülinapot!

Marcy:

Olivérnak boldog névnapot!

Kmammy:

nagyon örülök, hogy minden ilyen simán megy. Szereted a munkádat, Kevin igazi jógyerek! Olyan édes! A korai kelésért nem irigyellek! Kell ehhez egy jó adag kitartás! Nem tudom velem mi lesz, ha majd dolgozni kell! Pedig előbb elkövetkezik, mint gondolnám!

Ruhaválogatás nálunk is van! Kornélra szeretnék adni valamit, ha nem tetszik neki megy a szobába, széttúrja a ruháit és jön azzal, amit fel szeretne venni. Olyan édes ilyenkor. Igaz mindig morogni kell vele.

Mári:

nagyon rosszul hangzik ez az allergia.

Kimike:

Barbi kb 100-120-at szopizik. Nincs cumink, ez más, mint Kornélnál. Ívesen kiköpte, mikor a kórházban a csecsemősök megpróbálták a szájába tenni. Kornélnak is ők adták oda először. Ez másnál is volt így? Én erre nagyon pipa voltam! Ami még más: jól alszik éjszaka. Kornél 3 óránként kelt éjjel is, Barbara 6-7 órákat alszik éjjel. S nagyon figyel már! Ha leteszem akkor magában is elvan akár negyed órát is! Persze sok mindent másképp is csinálok mert Kornélt sikerült jól elkényeztetnem. Ezt ugyan nem bánom, de épp ezért sokszor nehéz vele.

Na, lépek tanulni!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Blani!

Kép


nancsa
 
 


Olivér!

Kép


nancsa
 
 

 
 

Sziasztpk!

BLANIKA! ISTENÉLTESSEN!

OLIVÉRKÉNEK MEG BOLDOG NÉVNAPOCSKÁT!

Köszi mindenkinek!

Tejre sokáig diétáztunk, anno mikor még szopizott, nekem kellett és hozzátápinál fojtattuk. És fél éve a vérvétel is megerősítette hogy kinőtte. És most újból magas értéket mutatott. Érdekes, sejtettem, megéreztem hogy a tej megint ludas, bár egyértelmű tünet nem volt, igaz nem nyomattam bele a tejet, csak a kajába ami került meg a joghurt amit megeszik. Tojás is már régóta kimarad az étrendből. A többi allergén nem olyan magas értékű, szóval már van gyakorlatom, csak nehéz, mivel zöldség gyümi nem nagyon megy. Jót nevettem az eredményen, a disznóhúsra szerencsére nem allergiás! :) Szóval még ezeket tudom tartani csak ha bejön a lisztérzékenység, akkor totál ki lennék akadva. A tésztát nagyon szereti persze durum, na, az is kiesne. Meg bele sem merek gondolni. Kedden szúrják meg, 3-4 hét az eredményig, asszem addig nem íjjesztgetem magam...majd utána utánanézek meg kérek segítséget tőletek! Meg keresek egy dietetikust. Meg az ellentmondások, igen zavarnak...most olvastam egy kutatást miszerint hamarabb meggyógyulnak a tejfehérje érzékenyek, ha kapnak tejet.
De akkor hogy felejti el a szervezet az allegént...na szóval régen nagyon vakarózott, ronda volt a bőre most nem vészes a bőre de az orra még mindig be van dugulva. Egyik gasztrós szerint okoz léguti tünetet, másik szerint nem...a szénanáthára most nem nézték meg, mivel kijött egy csomó ételallergia, de kedden arra is nézni fogják. Szóval bízom benne nem lesz rosszabb. Azt hittem nem mutat ki semmit, tényleg csak én képzelem be, pl. ekcémás lehet a gyerek bőre ha anya szorongó aggódó, az orra meg tényleg a foga miatt dugul, de koppantam...
Pogi! Azért hogy ők mivel helyettesítenek megkérdezheted nekem, mert mostmár nem eszi a Sinlacot, tápszert, a rizstej meg nem helyettesíti. A tojásra van helyettesítő porom, de tápértékben azért nem pótol, csak a sütikhez rántotthusihoz jó ragasztó anyag. Mondjuk nem a legjobb, sütik elég vacakok.
Jajj! Juca, amit megadtál sütit, nem tudtam megnézni nem jött be a link, a honlapjukon meg hibás volt az oldal, de majd még megnézem.

Bocs hogy itt rinyizek, most nekem ez a legfőbb problémám...bár beteg lettem megint de most nem szarozok, kértem antibogyót...

Mári

Kép
mári
 
 


:D Vencel is kiköpte...mi próbáltuk rászoktani, hogy ne mindig a cicit nyúzza, de nem ment...

Mári

Kép
mári
 
 


Kár hogy utólag itt nem lehet javítani a helyesírási hibákat :oops:

Mári

Kép
mári
 
 


Mári!

Remélem nem lesz lisztérzékeny Vencel!!!

A kajákat pedig meg lehet oldani, ha mégis gond van. Vannak direkt ilyen profilú boltok. Van liszt, készen tészta, kenyér, sütik, csokik is, csak baromi drága. Sajnos tisztában vagyok vele, mert anyósom lisztérzékenysége kb 2 éve egy komoly betegsége után jött elő.

Viszont az nagyon jó, hogy találtatok végre egy olyan dokit, aki mindennek utánanéz.


nancsa
 
 


Sziasztok!

Bocsi, gyors leszek, mert folyton lefagy a gép!

Blani! Nagyon boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olivér! Nagyon boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jé, ezt még eddig észre se vettem, hogy a babanetes hozzászólásokban is lehet javítani! :) Köszi, Alziza!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabella 2008.11.21 11:39-kor.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mári

Lehet javítani.Fent jobbra szerkeszt gomb. :lol:

OLIVÉRNEK BOLDOG NÉVNAPOT!
Kép
Vendég
 


Sziasztok,

gondoltam benézek és mennyit írtatok... :) .

Köszönjük a köszöntést Olivér nevében :) .

Mi is boldog születésnapot kívánunk Blaninak!!!

Mári: sajnálom ezt az allegria dolgot, hát nem irigyellek. Reménykedjünk, hogy kinövi. Van rá esély???

Kimike: fogalmam sincs, hogy mennyit eszik Olivér, mert nem mérem, bár 3 hónapra kölcsönöztünk mérleget :roll: . Egyszer kb. 2 hete mértem egész nap a mennyiséget és az volt a tapasztalat, hogy ugyan nem eszik annyit, mint kellene, de mivel szépen alszik éjszaka és nem reklamál, ezért úgy gondolom, hogy elég neki.

Ja, éjszaka: általában 8 óra fél 9-kor alszik el és fél 4 - 4-kor kel először. Az utóbbi időben többször előfordult, hogy fél 6-kor kelt először. Nem panaszkodhatok!!!

Olivér egyébként csupa mosoly baba és hihetetlenül elvan magában. Azt azért megfigyeltem, hogy nem bánja, ha mondjuk olvasok Marcinak a szivacson, akkor közénk vesszük :) . Látom a szemén, hogy szereti Marcit, mindig mosolyog rá, követi a szemével.

Szereti a szájába tömködni a kezét, de ezt annak tudom be, hogy most még nem tud mit kezdeni velük. Viszont néha észreveszem Marcin is, pl. ha mesét néz, hogy ő is elkezdte az ujjait a szájába gyömöszölni. Mondta is, hogy finom a kezem...

Ma volt a védőnő, csak a szokásos.
Olivér egyébként köhög, hörghurutja van, de képtelen vagyok beadni neki bármit is. Amit felírtak, azt kajcsi után kellene beadni bő folyadékkal, de ha már jóllakott a ciciből, akkor aztán semmit nem tudok betuszkolni a szájába.
Próbáltam a Sinupretet, de annak meg olyan fanyar az íze, hogy öklendezik.
Most a Stodal következik, kiváncsi leszek...

Ma utálatos idő van, nem is tudtunk kimenni. Esik az eső és olyan nyirkos a levegő. ÚÚÚtálom!!!

Kmammy: én is irigyellek, hogy így szereted a munkádat, mert akkor te ott fel is tudsz töltődni.
Jó lenne, ha többet tudnál jönni, kiváncsiak vagyunk rátok!!!
Kevin nagyon tündér!

Ebédelünk, aztán még jövök.

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Próbálok olvasgatni, meg írni, csak elég sok dolgom volt az elmúlt napokban...
Két napig itt voltak anyukámék, takarítottuk a lakást, apukám volt a bébicsősz, mi meg a takarítók anyával. Már ráfért a kecóra, most végre elfogadható állapotban van.
Hancsi nagyon beindult az utóbbi időben, kúszik-mászik, már majdnem ül, egyik kezével még támaszt, és már egy nagy párnára próbált felmászni, lehet, hogy lassan a felállás is kezdi érdekelni. :) Egy kis tornádó lett, jön-megy, eszik mindent, nagyon kell rá figyelni, így most már tényleg semmire nincs időm, vagy szétidegeskedem magam, ha pl. a konyhában vagyok, mert azon pörgök, hogy vajon, mit eszik meg addig Hannus. Már várom, hogy üljön, mert akkor előveszem a járókát, és ott biztonságban lesz, míg nekem vmi dolgom van, és nem látok rá.
Julcsi szintén pörög, a héten elmentünk Csiribirire, ott eddig csak egyszer voltunk, mert akkor nem jött be neki, a feléig csak ült Hanni mellett. Most azért mentünk, mert az egyik barátnőméknek még volt két alkalmuk a bérletből, és elhívott, hogy járják már le a gyerekek, mert az ő fia meg már megunta, inkább a manó tornát szereti. Na, erre most Julcsi tök aktív volt, végig szépen csinálta, énekelt, mondta, mutatta, hát csak lestem. :shock: És azóta is emlegeti, hogy mikor megyünk legközelebb... Hát, asszem kicsit költséges lesz, torna is meg ez is... Szóval, Marcy, te jutottál eszembe, lehet, hogy Marcinak is tetszene a következő alkalommal.

Leteszem Julcsit aludni, utána jövök vissza.

Blanit Isten éltessen szülinapján!

[size=18]Olivérnek is sok boldogságot kívánunk!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


ISTEN ÉLTESSE BLANIT!

BOLDOG NÉVNAPOT OLIVERNEK!


Kmammy,
örülök, hogy írtál. Nagyon jók a képek Kevinről, édes kispasi!

És ne aggódj Pancsi is válogat. A fő szempont, hogy csini legyen a bölcsiben:)
Reggelente ezzel tudom rávenni, hogy bemenjen: mutasd meg Klárinak vagy Melindának, hogy milyen csini vagy:)

meteor
 
 


Sziasztok !

Ide csak ennyit most:

BLANINAK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!


OLIVÉRNEK PEDIG NAGYON BOLDOG ELSŐ NÉVNAPOT!!!

Kép

Erika

Kép
viera
 
 


Mári!

Pogi mondta, hogy tej- tojás allergiás lett a fiad. Milyen vizsgálatból derült ki? Volt vérvételes panelvizsgálat? Ennek kb 1-2 hónap az eredménye. Ebből mutatható ki egyértelműen. Dietetikussal beszéltél már, mert az nagyon fontos lenne, hogy mielőbb beszélj. Ad egy listát, amin rajta van, hogy mely élelmiszereket veheted meg és ettől csak akkor térhetsz el, ha rá van írva, hogy nem tartalmaz tejet és tojást. Pl a tojásport felejtsd el, az tuti tartalmaz tojásfehérjét nyomokban. Zabpehellyel tudsz sűríteni, ledarálod vagy lehet zabpehelylisztet is kapni. Fontos, hogy nyomokban se tartalmazza az allergén élelmiszereket az étele, mert azzal is folyamatosan mérgezed a szervezetét és nem adod meg neki az esélyt, hogy kinője. Pl. ha a termék összetétele nem sorolja fel sem a tojást sem a tejet ettől még ne legyél nyugodt, mert a gyártó 2% alatt nem köteles ráírni és az is elég, ha olyan gyártósoron készült a termék, amelyen előtte tejes ill tojásos áru készült.
Ha tudok segíteni Poginak szólj, mert vele szoktam beszélni. Sajnos netezni nincs sok időm, mert már dolgozom.
címek, boltok, termékek esetleg receptek és fórum cím ha érdekel csak szólj.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


ja azt nem Írtam, hogy nekem a 6 éves fiam lett tej- tojásallergiás pár hónapja.
üdv.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta! Köszi
Panelvizsgálat? total IgE meg ilyesmi volt a nevük...
3-4 hét alatt van meg az eredmény. ok, majd írok, köszi

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Azért írok ide, hogy legyen itt is egy kis forgalom...
Annak ellenére, hogy a többség vélemény, hogy maradjunk, (vagy ha végleg költözünk a tanyára, akkor ezt közöljük, kb. magunkkal...), és a publikus témák jöjjenek ide, az intimebb meg a zárt helyre, mégis szinte csak a tanyára írunk. Azt hiszem, magától megoldódik majd ez a kettős hely, egyszer csak ide nem írunk többet...

Voltunk ma a babamamaexpón (http://www.babamamaexpo.hu/), Julcsika nagyon élvezte, játszott, nézelődött, nekünk egy kicsit zsufi volt, meg szerintem nem is nagyon érte meg ott vásárolni. Ami a lényeg, hogy tök véletlenül összefutottunk Amandiékkal. :lol: Dumáltunk egy kicsit, míg apánk legózott. Hanninak vettem jó meleg hálózsákot, nem volt olcsó, de nagyon jó minőségű, és tutin néz ki. Nem sokáig bírtuk a nyüszit, elég fáradtak voltunk, a férjem tegnap este osztálytalin volt, én meg a fölső szomszédokkal harcoltam, kétszer voltam fent szólni, mert lakásavató bulit tartottak. Tök kivoltam, mert a csajok taknyosak, Hanni elég nehezen alszik emiatt, örültem, mikor végre kidőlt mindkettő, utána meg azon parázhattam, mikor kelti fel őket a ricsaj. Fél kettőkor még nem aludtam, 3-kor ért haza a férjem, ő még beszámolót tartott, szóval nem sokat aludtam a múlt éjjel.

Benia, mindig te jutsz eszembe, mikor csinálom a csajoknak a sóoldatos átmosást. Eddig csak készen kaptható oldattal spricceltem orrszíváskor, de az hamar elfogyott, meg drága is volt, de a te tanácsodon felbuzdulva már én csinálom, fecskendővel spriccelem. Nagyon jól átmossa az orrukat, persze nagy ordítás van közben. Estére kapnak utána Nasivint, meg Baby luuf balzsmmal kenem a hátukat, így valahogy el bírnak aludni. Szegénykéim, nagyon megfázhattak, mert vizes takony, meg más bajuk nincs, nem is voltunk dokinál, remélem ki tudom kúrálni őket.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Méz:

átérzem a helyzetet. A felső szomszéddal én is sokszor vitáznék, de nálunk még nem volt olyan durva a helyzet. Egy idős néniről van szó, aki délben teljes hangerőn hallgatja a Duna tv-n a kívánságműsort, este meg valamit huzogat, aminek borzalmas hangja van.

Nálunk a gyerkőcök már ezdenek kilábalni a náthából, szerencsére. Kornél szinte már egyáltalán nem náthás, Barbi már csak kicsit. Most apa lett taknyos! :-(

Kép

Kép
wawel
 
 


Nyanya!

Szia! Engem az érdekelne, hogy a hat éves gyereknél hogy derült ki, hogy ez a baja?

tjuca
 
 


Kofa elvitte a boltba a gyereket, és így hozta vissza.

Kép

tjuca
 
 


Juca!

Ez csúcs!!!!!!!!!!!! :P :P :P


nancsa
 
 


Sziasztok!

Juca:

ez nagyon jó! Én máskor is elküldeném Kofával Kingát! :lol: A legjobb majd az lesz, ha már mindkét gyereket viszi majd!

Itt reggel olyan szépen esett a hó. Délutánra viszont semmi sem maradt belőle, sajnos. Pedig már úgy vittem volna Kornélt szánkózni. Tavaly nagyon élvezte.

Holnap ha nem felejtem el, rakok fel két képet. Mindkettő ugyanolyan pozícióban készült fürdés közben a két gyermekről. Majd most megmondhatjátok mennyire hasonlítanak egymásra!
Most nincs erre energiám. Csak azért írtam le, mert akkor ez legalább kötelez!

Jó éjt!

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Wawel: Nálunk is esett a hó! De most alig látom innen ablakból. Várom a képeket!

Kimike: Kevin nem szedi semmit. Viszont alig eszik bent bölcsiben kb. egy hónapja, de remélem itthon pótol mindent.

Tjuca: Nagyon jó a kép! Mindig szép a szeme a lányodnak!

Tanya: Megpróbálom majd oda is menni.

Egyik barátnőmnek blogja, ajánlom minden vécézést tanuló csemetének!
http://japanmulatsagok.blog.hu/tags/v%C3%A9c%C3%A9

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Juca, Nyanya ezt írta:

"
Sokáig köhögött és levittem háziorvoshoz, aki közölte, hogy csak meg van fázva. Mivel születése óta ekcémás és olvastam, hog az ekcémás gyerekek hajlamosabbak asztmára és allergiára levittem a Mdarász utcai kórházba, ahol kiderült, hogy megfázva tuti nincs. Na ezt az egyet tudtam biztosra. Elküldtek a Madarászból allergia vizsgálatra és ott derítették ki.
Tejallergia tünetei: léguti panaszok, ekcéma, gyakori hasfájás, gyakori bélgáz. Balázs amúgy elég sokat pukizik még álmában is és a hasát is fájlalta sokszor. Persze ezzel is voltam már háziorvosnál. Haspuffadás is tünet lehet

Balázsnál elsősorban a köhögés volt ami elvezetett szakorvoshoz

A tejallergia tüneteit már utólag olvastam, mert egy betegség tünetét már csak akkor olvassa az ember, ha megvan a betegség, így ezen infóból nem derítheted ki

de minden apró jelre oda kell figyelni és nem csak a háziorvost kérdezni, mert azok barmok, már elnézést, de ez tapasztalat
"

Náluk a gyerekdoki sokáig félrekezelte meg félvállról vette, erre emlékszem én is, és végül ő jött rá a diagnózisra, ahogy a neten kutakodott.

pogacsa
 
 


Pogi!

Köszi

tjuca
 
 


Pogi! Nekem is köszi

Igen, mi állítólag egy nagyon jó gyerekdokinál vagyunk és mégis, félvárról veszi Vencel orrdugulását. Most az allergológus, immunológus fül-orr-gégész magándokink most is megvizsgálta Vencut, szerinte nem ételallergia miatt van az orrdugi, hanem szénanátha, de ez még nem lett kivizsgálva, majd holnap megyünk ugye vért venni ismét. jajj! szegény gyerek! Apa nem akar korán kelni, lefogni, szenvedni látni, múltkor sem jött velünk, de most muszáj lesz, mert engem is szúrnak stb., nem bírom egyedül most végigcsinálni, kartonozóba menni, lefogni, ügyelni rá míg engem is stb...

Kitérő volt bocsi---
Szóval egyik gasztroenterológus doki szerint lehet léguti tünet, másik szerint nem, az mástól van. Stb. Jó hogy nem tudja a gyerekdoki, a szakdoki sem tudja...de akkor küldje tovább a gyereket!!!

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok Lányok!

Már egy ideje olvasgatlak Benneteket megint, de még nem jutottam hozzá eddig, hogy írjak is. – Már ha egyáltalán nem felejtettetek még el teljesen :-) :oops:

Először is: gratulálok minden ’új’ babához, akik megszülettek, amióta nem jártam felétek. :D

Most csak egy nagyon gyors helyzetjelentésre vállalkozom, aztán remélem, lesz időm többször is jönni, és reagálni is egy-két dologra.
Kíra bölcsibe jár. Én visszajöttem dolgozni november 3-tól, ezért kénytelen volt Apa beszoktatni őt. Egy hétig ott volt vele délelőtt. Aztán múlt héten együtt vittük mindig reggel, és otthagytuk, alvás utánig. És ma volt először, hogy nem sírt reggel, de félek, hogy ez még csak egy átmeneti javulás. Mert egyébként szívesen megy, minden nap mondja, hogy holnap is megy, de azt is mondja mindig, hogy ’sírni fogok a bölcsiben’ :-)

Cumi: nálunk a kórházban nem próbálkoztak cumival. Cumisüvegből egy pár korty teát kaptak az első két napban, amíg nem volt tejci, de csak azért, mert akkor volt hőségriadó, és nehogy kiszáradjanak… Kíra nagyon hasfájós volt, de nem akarta a cumit elfogadni, én meg nem erőltettem. Aztán 3 hetesen a sógornőm volt, aki addig tuszkolta a szájába, amíg belenyugodott, mondván, hogy jobb lesz neki, nem fog annyit sírni a hasa miatt. Hát, nem tudom… Szerintem is jobb volt, de csak max. pár hétig, aztán hozzászokott, és ugyanannyit sírt cumival is. Ellenben a cumihoz hozzászokott. Bár mi kontroll alatt tudtuk ezt a dolgot tartani, egész eddig csak alváshoz kellett. Viszont most a bölcsiben egész nap a szájában van… Gondoltam, van elég dolog, amihez most alkalmazkodnia kell. :cry:

Csajok, lehet, hogy nekem időnként néhány oldal kimarad, de milyen tanyáról beszéltek? Most, hogy visszajöttem, nem akarok egyedül maradni!!!
:wink:

tandika
 
 


Sziasztok!

Az ígért képek! Még nem olvastam vissza, most nem reagálok, majd később!

Kép

Kép

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita! Cukik a képek! Fönt Barbi, lent Kornél? (Bocs, ha nem, ez csak tipp!)

Tandika! Jó, hogy jöttél! Remélem, azért megszereti Kíra a bölcsit! Én azt gondoltam, jól beindult nektek az a bizonyos üzlet, mármint hogy annyira, nem kell visszamenned dolgozni...

Nem felejtünk el egyébként, sőt! Jó volt az a talihely, lehet, áprilisban is jó lenne oda menni!

Többiek? Szerintetek?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Wawel!

Szerintem csak az orruk egyforma. :oops: Kornélnalk tök más alakú a feje, széles a homloka, a haja is máhogy áll emiatt.

nagyon aranyosak.

Tandi!

én sem felejtek :lol: :lol: :lol:
gyere!

tavasszal jó lenne találkozni, bár most nem szeretnék majdnem nálatok csövezni. :twisted:

tjuca
 
 


Helló lányok!!!Megjöttük!!!!!!Isteni volt, ahogy pénteken 3 kor felértünk, már esett is a hóóó!!!Annyira örültünk!!! :lol: Harapni lehetett a levegőt!!!!!Ki is tisztult mindenki.Szauna, futás a hóban, kirándulás Galyatetőre. Forralt bor, szarvas, vaddisznó kaják.
Beni penyébb,mint Blani volt, nem gyalogol annyit és észrevettük,hogy ha nem megy neki valami azonnal segitséget kér a helyett, hogy küzdene, próbálkozna. Állitólag ez tipikus császáros rinya. Háát, furi volt, most láttuk csak a Mátrában ezt.


Olivééér!!!!Nagyon boldog névnapooot!!!!!

Méz! Fúú, remélem nem szidsz nagyon, amiért orditanak!!Nagyon örülök,hogy Te is csinálod. Kicsit rosszul esik,hogy ezt nem mutatják meg nekünk,nem tanitják anemkétező anyképzőkben,mert olyan egyszerűés olyan igazságtalan,hogy ilyen praktikus és egyszerű,olcsó dolgokra 6 hét köhögés után kapok konkrét tippet a tüdőgondozóban ésmás anyukáktól. Szóval nagyon örülök, hogy jót tesz a mosás. Gyógymanók mennek a csajoknak!!!

Kimike!Neked hogy ment a próba?

Juca! Melyik bótban árulnak ilyen csajt???

Tandika!!De jó,hogy jöttél!!!Képekeeeet!!!Hol dolgozol? Nem csináljáokmár a táplálkozósdit?Vagy az csak melékben megy?

Wawel!!!!Ez csúúúúúcs!!!!!!Nagyon édesek a kis fürcsizők!!Nekem a tekintetük hasonlit.Nagyon tesók.

Valakinek a csemetéi bejelöltek az iwiwen, valszeg innen. Segitség kik ők!!!!

dobok képeket!!!
Hatalmas sikere volt a tortának!!!!!
Kép

Hóóó
Kép

Galyatetőn szombaton kicsit szánkózni is lehetett.Láttam ahiradóban, hogy volt olyan hely,ahol nagyobb hó esett,háát a Mátrába ennyi jutott, de Beni ezt is nagyon élvezte!!Ez volt az első ésszel is felfogott szánkózása, tavaly csak olyan tedd oda és ott maradt volt.
Most borult, röhögött, húzta a szánkót stb.Nagyon jóó volt.
Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Tandika,
örülök, hogy jöttél:)
Képzeld Panni is az elején csak egy kicsit sírt a böli miatt, de pont most van egy visszaesős korszaka:(

Wavel,
nagyon cuki Barbara, de Kornél egyértelműen felismerhető:)

Benianya,
csúúúúúúcs lehetett!! Irigyellek nagyon!!

meteor
 
 


Wawel, nagyon édik, micsoda kék szemek! :lol: És abszolút látszik az egy kaptafa! :wink: Nekem nagyon hasonlítanak, asszem érdemes lesz nevet írni a képekhez!

Benia, húúú, micsoda torta, ezt még én is elfogadtam volna! :lol: Egy igazi Barbie köré készült a torta? Nagyon tutkós! És finom is volt? Nagyon szép a lánykád!
Szuper lehetett a kirándulás!
Én is császáros voltam, hidd el, kialakul majd a küzdés! :)

Mennem kell, ma nagyon nyüszi hangulat van, az előbb már fel is kötöttem Hannit. Mármint a kendőbe! :lol:

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Wawel, mint két tojás. :)

Benainya, klassz képek. Blani tiszta Apa. És ez a torta! Fantasztikus. Fincsi volt, milyen ízű?
Vendég
 


Hahóóó!
Kööösziii! Igen,igaz baba köré volt csinázva,a ruháját a dobozában mellékelték és marcipánból gyúrták rá a cicifixet.
Blani azzal marháskodott, hogy ujjal belenyomult és elérte a lábát!!!!Nagyon élvezte.Aztán este a kádban megfürdette a babát, felöltöztette stb.
Geszetnyés volt, nagyon fincsi.De hatalmas, nagy mennyiség ez, alig fogyott el,még a Mátrába is felvittük.Ez 5 ezer volt,de legközelebb én csinálom. Állitólag vannak a neten jó recik és van már melegitve formázható marcipán.
De 8 évente egy ilyen belefér.
Beninek majd én csinálom a 3.ra, autósat vagy katicabogarasat.

Aha Blani télleg tiszta apa. :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Sikerült visszaolvasni!

Tandi:

nagyon örülök, hogy jöttél. Jön a tesó, látom! Nagyon gratulálok! Milyen ez a várandósság? Más, mint Kíránál?
A bölcsit meg majd megszokja Kíra. Minden kezdet nehéz. Már én is előre félek, de mindenki gyerkőce olyan szépen megszokta itt a fórumban is!


Benia:

csúcs a torta! Nagyon jók a képek! A hétvégén azt hittem mi is ki tudjuk vinni Kornélt szánkózni, de mire odaértünk volna, elolvadt a hó :-(

A kép dícséreteket köszönjük! A szemük színe apjuktól jön. Az enyém is kék, de apáé nagyon szép színű! Tisztább kék, mint az enyém!

Juca:

Katának nagyon boldog névnapot kívánunk! Remélem holnap tartjátok, és nem írom rosszkor!

ANita

Kép

Kép
wawel
 
 


Juca, lehet, h mégis kérném azokat a tgyásos jogszabályokat... ugyanis itt kérik, h mikor mennyit kaptunk a gyerekek után, így összeszámoltam a kapott tgyást, aminek ugye a fele előlegben, a fele utólag egy összegben jött, de egyik sem rendesen. Nos, havi 65e-re jön így ki. Miközben a gyedem meg 81. Szóval... asszem, h lógnak még némi lóvéval.Szerinted van még esély innen kintről? El tudnád küldeni a jogszabályokat amiket összegyüjtöttél? Köszi!

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Szavazzatok kérlek a kislányomra!
Ovis 3-6 csoport Szarka Gréta
http://www.amalom.hu/angyalibabakszepse ... azas?kat=3

köszönjük!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Tandika, én is gratulálok a kistesóhoz! Hogy vagy? Meddig fogsz dolgozni? Kíra mit szólt, hogy tesója lesz? :)

Móni, szavaztam!

Ez most a kedvenc képem. :) És Poginak hála, a maszat is eltűnt Julcsiról. :wink:
Szerintem már nem két tojás... :)

Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Méz! Annyira szépek ezek a lányok!!!!!!!!!!!!!!!! (Bocsi, az "ügyemmel" ráért már foglalkozni a párod?)

Katus! Boldog névnapot neked és a lánykádnak is!

Juca! A te Katádnak is boldog névnapot!

Tandika! Fú, de figyelmetlen vagyok, fel se tűnt a két vonalzó! Gratulálok én is a kistesóhoz! De jó, hogy újra van kiért izgulni!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Köszönöm a köszöntéseket Kata nevében. Névnapja alkalmából oltották. :(
6470 g, tehát hízik szépen.

Pogi!

Este küldöm, úgy jó?

Tandi!

Én is gratulálok, és sok boldogságot kívánok. Eszembe jutott, hogy nyári babát akartatok :-)

tjuca
 
 


Méz!

Nekem kezdetben sem hasonlítottak nagyon a lányaid. Julcsit nem tudom kire hasonlít, a szemei inkább a férjed, de a kisebb jobban hasonlít rátok. :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Benianya! Ha Gy-vel kezdődik a vezetéknevük és ketten vannak, akkor az enyémek... :oops: Nagyon jó lehetett ez a hétvégi feltöltődés, és szuper lehetett a torta is! Szerintem nem is olyan sok egy ilyenért az ötezer... Mégiscsak sok munka lehetett, meg nagy is volt, meg a marcipán sem olcsó, szerintem megérte!

Anita, szerintem is nagyon hasonlítanak!

Tandika, jó hogy jöttél! Bár nem tudom, rám emlékszel-e, nekem rémlik valami még régről! Az én lánykám is sír még a bölcsiben, nekünk ez a harmadik hetünk, és ma marad ott először uzsonnáig, 3-ra megyek érte. És ma még ez csak a 2. ottalvása! Én kicsit még mindig aggódom, be fog-e szokni, mire visszamegyek dolgozni (január). Gratula ketteskéhez! A tanya az egy zárt fórum az Anyatanya.hu oldalon.

Méz! Cukik a lányok! De ezen a képen tényleg nem olyan egyformák már! Julcsi haja nagyon tetszik!

Kmammy! Hogy bírsz fölkelni ilyen korán??? :roll: Este hánykor fekszel le? Nagyon aranyos Kevin!
hello
 
 


Nem is jól írtam, ez már a negyedik bölcsis hetünk! De napokban nézve még mindig csak a 12. nap!
hello
 
 


Isten éltesse a Katákat, sok boldogságot kívánunk!

Juca, Hancsi úgy néz ki, mint én kicsinek, egyébként mindkét lány inkább apja...

Hello, pedig Julcsa épp tök kócos volt, meg maszatos, ez egy gyors fotó, kaja után az ölébe kapta Hannit. A maszatot Pogi tüntette el. :)

Móni, neked is azt tudom írni, mint Bettinek, ha jobban megismertünk (persze ez alól én kivétel vagyok :wink: ), akkor majd döntünk a tanyás csatlakozásodról. És ez vonatkozik a másik nyári csapatra is.
Meg ez szól azoknak is, akik szeretnének a tanyás topikunkba jönni. :)

Bocsi, Hanni kézben, eddig tudtam írni...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog névnapot kívánok Katáinknak!!!!!!!

Kép Kép


nancsa
 
 


Boldog Katalin napot!!!!

hogy is van, ha Katalin locsog, karácsony kopog? Ez az olvadt hó locsogásnak számit?

benianya
ákosbenianya
 
 


Kicsit lemaradtam, mert újra telepítték a gépem, és csak most kaptam vissza. Be kell hoznom a lemaradásomat a munkámban, aztán jövök és itt is.

A képek nagyon jók!

Tandika! Gratulálok!!!!


nancsa
 
 


Taaandikaaa! Kismama vaaagy!!!Jupiii!!!Nem is irtad,hogy tervezitek,stb.Hajrááá,pihenj!!!Bár visszamentél dolgozni,nem tudom mennyire van időd!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


szerintem az eső a locsogás :evil:

tjuca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: