Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk egyértelműen locsog. Tegnap este óta esik az eső. Gyalog mentünk oviba, Lackó élvezte az esernyőzést, én annyira nem. Mesi meg addig otthon szunyált, a dédimama meg közben jól elmosogatott! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Lányok,
én úúúúgy megöregedtem:)
Eddig sose akartam nadrág alá harisnyát venni télen, de ma annyira fáztam, amíg vártam a buszra, hogy tuti ezentúl mindig Harisnyás Pipi leszek.

meteor
 
 


Meteor!

Én meg tökre élvezem, hogy vagány harisnyáim vannak, így nyomom a két harisnyát egy szoknyával. Ma egyébként így még hóbékát is építettünk. :twisted:

tjuca
 
 

 
 

Juca,
én fagyosszent vagyok: én egy harisnya-szoknya összeállításban 1 perc alatt fagynék halálra. Eddig vastag zokni nadrág volt a menő, de szerintem most már harisnya-vastag zokni-nadrág kombó lesz.

Most egyébként már 20 perce ordít Panni, én meg figyelemelterelésként próbálok írni (mármint saját figyelmem elterelése), mert ha nem akkor vagy megnyúzom vagy én ugrom ki az ablakon.
ja és csak az a baj, hogy megfésültem és azt mondtam, hogy milyen szép hosszú a haja-> onnantól , "neeem keeell hosszú haj" aztán amikor mondtam, hogy jó akkor vágjuk rövidre, akkor "neeem keeell rööövid haaaj", most mondtam, hogy biztos fáradt menjünk fürdeni "neeem keeell fürdeni"...most már szerintem fogy a szuflája, már csak aprókat cifráz rajta:)

meteor
 
 


Meteor!

Félreértettél, egy alap 40-es fekete harisnya, és azon egy mintás 60-as, és ezen a szoknya. Ez sokkalta vastagabb, mint a zokni+naci (még ha az én védekező szőrikéimet is beleszámolom, ami neked gondolom nincs. :twisted: :twisted: :twisted:

tjuca
 
 


Juca! a 40, 60 az a den?Fotózd már le!!!Én is kettőt szoktam,alul egy extra vastag olyan egy ülésután térden megroggyanós,és azon egyősszel magában hordós 40 den-es mintás.
ÁÁÁ, Meteor! dehogy vagy öreg,én csak dupla harisnyában birom a telet!!!!!!!!!Most nem szoknyát hordok, hanem vettem a kinajiban térdnacit, vastag feketét, abban nem fúj be a szél bugyiig és lehet hozzá mintás harisnyázni.

Mi az a hóbéka?

"már csak aprükat cifráz rajta--kiiirály!!!Mármint a duma!!!!

Vega csajok!!!!Van vega töltött káposzta receptetek?????Egyszer csináltam pulykából,nagyon fincsi lett,de most megnézném a vega reciket!!!Karimenü?
Ötleteljünk!!!!!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


KICSI KATÁKNAK ÉS NAGY KATALINOKNAK BOLDOG NÉVNAPOT!

Méz:
Gyönyörű lányaid vannak! Furi, hogy Julcsinak szőke haja van, Hannusnak pedig sötét.

Tandika:
Én sem figyeltem a vonalzót, bocsi. Ezennel GRATULA az új babszemhez.

Gab: MSN-en mindjárt írok.

Megyek tanyára.

Erika

Kép
viera
 
 


Era! Nem kaptam msn-en semmit!

Én is fagyos vagyok, ma pl. vastag harisnya (kötött!!!) plusz farmerban mentem az oviba! De ha nem bicajozok, hanem mondjuk majd megyünk autóval bulizni, akkorra van szép harisnyám, az is olyan 40-60-as forma, és tegnap vittem el az anyagot, varratok egy jó kis csini bársony szoknyát!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Katáknak utólag Boldog névnapot!


Benianya
http://gasztrobisztro.blogspot.com/2008/11/vegetrinus-tlttt-kposzta.html

http://www.hoxa.hu/?p1=recept&p2=4832



Harisnya
Én úúúúútálom!Megőrülök benne!
Én ha nagyon fázok akkor pamut combfix.Ez olyan mint egy hosszú zoni és nem zavar.Ebből is vannak tök jók!
Vendég
 


Képek:

igen den-ben értendő. a dupla harisnya pláne dolgozóknak jó, mert míg egy nacit nem tudsz levenni, és eltenni, a felső harisnyát pillanat alatt leveszed, hazamenetelkor meg fel. Mindkettő vastag, a felső vastagabb, mintás.

Kép

Kép

A hóbéka tegnap hóember nagyságú volt, de sajna mára már nem volt meg, ezért egy jóval kisebb csoffadtabb verziót csináltunk, ugyanis ma már nem volt jó a hó.

Kép

tjuca
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a gratulációkat!

Gab, köszi :-) Az üzlettel nincs baj, csak ha nincs meg a két gyerek között a 180 napom, akkor ugye sokkal kevesebb pénzt kapok két évig, merthogy a fizum alapján nekem a max. GYED jár. És ez két év alatt azért sokszázezer forintot jelent, ezért úgy döntöttem, hogy ennyit megér, hogy dolgozzak 4 hónapot (2 hónap szabim volt, tehát csak a maradékot kell ledolgoznom). De nem gond, mert egyébként én szeretem a munkámat, és szívesen visszajövök, főleg így, hogy tudom, február végén vége lesz… :-) Később már valóban nem szeretnék hosszútávra visszajönni, mert feláll a hátamon a szőr attól, hogy úgy neveljem fel a gyerekeimet, hogy este 6-7-kor találkozom csak velük… Úgyhogy majd akkor kénytelen leszek teljesen a saját lábamra állni, és a saját üzletemmel foglalkozni, mert más megoldást nem látok erre … :(

Igen, a talira én is gondoltam már, hogy ha kitavaszodik, összehozhatnánk megint. Szóljatok, és lefoglalom! De legkésőbb április legyen! :-)

Juca, szívesen látlak Benneteket, előtte is, utána is, meg a többieket is, ha pl. a közlekedési eszközök nem úgy jönnek-mennek, ahogy a tali szempontjából optimális – csak a nappalink mérete szab határt :-)
Egyébként - még a múltkor volt téma - számomra nem két tojás a gyerekeid, de egyik édesebb, mint a másik, az igaz :-)
Te még ilyenekre emlékszel, hogy nyári babát akartunk :?: Le a kalappal :roll:

Benianya, Raiffeisen Banknál dolgozom. Ez most a fő. Táplálkozósdi mellékben, bár ebben a 4 hónapban inkább Kornélra szakad, legalábbis esténként, én max. szombaton besegítek egy kicsit, de eddig nem vittem túlzásba. :oops: Majd márciustól, ha megint otthon leszek…
Galyatetőn hol laktatok?
Ilyen babás tortánk nekünk az esküvőn volt… Csak nem barbies, hanem hagyományos babával... Tök szupi, főleg ha finom is!
Babát terveztük, és nyárra szerettük volna, úgyhogy egy hónap küldönbséggel összejött. Ennyi tévedés belefér :-)

Rita, mindenki mondja, hogy időnként vannak hullámvölgyek a bölcsiben. Mi most ott tartunk, hogy a héten már csak az öltözőben volt egy kis pityergés, de amikor bemegy a csoportba, fel is száradnak a könnyei. Én büszke vagyok rá, szerintem ez egy hét után jó eredmény :-) De biztos lesz még nekünk is rosszabb :-(
Köszi a privi infókat, meg fogom nézni!

Anita, Tőletek már a múltkor egyszer láttam képeket, megállapítottam, hogy Kornél nagyon nagyfiús lett, és Barbara nagyon édes :-)
Ez a terhességem is úgy kezdődött, mint a múltkori, aztán úgy alakult, hogy a hányás szerencsére kimaradt az életemből, bár émelygés azért volt az elején bőven. De most már tök jól érzem magam, köszi, és ami furcsa saját magam számára, hogy tele vagyok energiával, nem akar este 6-kor leragadni a szemem – bár korán kelni most sem szeretek :-) Bár Kmammyhoz képest nagyon jó dolgom van…

Méz, Neked is milyen nagyok már a gyerkőcök! Február végéig dolgozom.
Kíra teljesen be volt indulva a kistesó-témára már korábban is, az utcán minden babakocsiba bele kellett néznünk. Amikor 10 hetes voltam, vittem őt magammal a nőgyogyihoz, és úgy gondoltam, hogy ha minden rendben lesz, akkor most megmondjuk neki a nagy hírt. Na, ő úgy ment be, hogy „doktor bácsi, lesz kistesóm?” Doktor bácsi mondta, lesz. Erre Kíra: „De olyat akarok, aminek kukija van… És sokat!!!” Erre doktor bácsi azt mondta, ezekben a kérdésekben már nem tud segíteni :-)
Aztán most, mióta bölcsizik, máson jár az esze, és a kistesóval nem foglalkozik annyit, de azért azt néha mondja, hogy majd az ő szobájában fog lakni.

Hello, így névről én is emlékszem Rád, bár a keresztnevedet nem tudom
Érdekes, hogy a bölcsiben alvással nálunk nem volt gond, gyakorlatilag az elejétől ott alszik, és hamar el is alszik, inkább a délelőttök nagyon hosszúak neki…
Hogy lehet 12. nap? Betegek voltatok közben?

Bocs, ha valakit kihagytam, egyelőre a munkahelyemen van időm írni, de majd igyekszem :-)

tandika
 
 


Juca, jó vékony vagy :) és jó ez a dupla harisnyás megoldás :) :)

Tandika, a keresztnevemet nem is tudhatod mert itt azt sosem használtam, de majd bejelöllek iwiw-en és akkor megtudod :)
A bölcsiben alvás nálunk sem gond szerencsére, csak mivel Nóri nagyon anyás és nagyon nehezen szokik be (még így a 4. héten sem mondhatom múlt időben :( ), ezért eleve a 3. hétig meg sem próbálták ott altatni. De most hogy megpróbálták végre, azzal úgy tűnik, nincs semmi gond. Az ebédet is csak a 2. hét közepén kezdték próbálni. És igen, beteg is volt Nóri pár napig, +1 napon zárva volt a bölcsi, ezért van az, hogy a mai nap még csak a 13. napunk volt. De a nemevése aggasztó, remélem, az is jobb lesz idővel.
hello
 
 


Sziasztok!

Le vagyok maradva, mint a borravaló!!!!!!!!! olvasok, de írni már nem jutok ide. Főleg, hogy Peti 1 hét bölcsi után megint beteg, de most nagyon. Torokgyulladás lázzal. Idáig kétszer ha lázas volt. Alig 10 napja hagytuk abba az előző antibigyót és megint szedheti. Kezdek nem hinni az anyatejben és a plussz védőoltásokban! Az én gyerekem immunrendszere nulla!

Csajok a képek fenomenálisak!

Julcsi Hannus gyönyörű! Meske továbbra is manöken.

Benianya látszik, hogy ti jól éreztéttek magatokat!

Hétvégén mi is buliztunk. Nagyanyám 85 lett. Szép számmal összegyűlt a család, gyerekek, unokák, dédunoka. Majd a barátnőmnél folyt köv. buli. Jó volt!

Peti hisztijét egyre nehezebben tolerálom. ráadásul most csak én kellek mindenhez. Ha már szétrobbani készül a fejem, akkor el kezdi mondani: édesanya, drága édesanyám! Hogy honnan szedi?!
2 napja nem alszik napközben. Ma este már szar is szar volt. Nem volt jó a pizsama, a takaró, az itató, semmi. Már sírva rohantam ki az erkélyre, mert azt hittem, hogy megütöm. (és elszívtam egy cigit a férjemtől, hogy lenyugodjak!) No comment! Ilyenkor úgy érzem, hogy NULLA vagyok, mint anya!

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca, köszönöm! Tudod a címem? :?:

Tandika, gratulálok én is Ketteskéhez :).

Fú, milyen sok gyerek jár már bölcsibe!

pogacsa
 
 


Preni!

Az ilyen betegeskedés teljesen normális a közösségbe kerül első évében. Szóval még jó pár ilynenre számíthatsz. Még nekünk is ezt mondta a doktornéni, pedig már február óta bölcsis Márk, szóval előnyben vagyunk. Az antibogyó ilyen sűrű használata viszont szerintem nem túl jó. Nálunk csak nagyon elhúzódó, vagy tényleg komoly betegség esetén adja a doki. Eddig egyszer kaptunk csak.

Hello, a túl lassú beszoktatás sem igazán szerencsés, mert nehezebben szokja meg a gyerek a dolgot.

Tandika, én is gratulálok!

amandi
 
 


Hú, Reni, ez azért nagyon durva. Mielőbbi jobbulást Petinek! Akkor most megint táppénzen vagy vele? Vagy a férjed maradt vele otthon? Akkor mi még szerencsések is vagyunk, mert Nórinak egy kis takonykóron kívül eddig még más baja nem volt. Egyik este ugyan lázas lett (38.9), de másnapra az is elmúlt. A buli legalább jó lehetett!

Amandi, igen, de ez van, sajnos nem én mondom meg, hogy hányra vigyem, meg mikor hozzam el, ez az ő dolguk, ők tudják, melyik gyerek mit bír. Én csak csinálom amit mondanak nekem, és reménykedek, hogy előbb-utóbb jobb lesz. Mai reggelije Nórinak: 3 db szalámis "katona" (kb. akkora, mint egy kockacukor). :roll:
hello
 
 


Sziasztok!

Hello: Ne aggódj, majd rendbe jön az evés is. Nekünk pont a bölcsi hozta meg Zoló "étvágyát". Nagyon rossz evő volt előtte, ott szépen lassan belejött és csodák csodájára mára eljutott odáig, hogy néha ő az egyetlen a csoportban aki megeszi az uzsit. Persze itthon előfordul még most is hétvégi kajasztrájk. Ilyenkor a reggeli és esti tejcsin kívül jó ha egy tányér levest belé tudunk nyomni.

Preni: Jobbulást Petinek, neked pedig kitartást!!! Néha én is úgy érzem egy egész napos tömény hiszti után, hogy kiszaladok a világból! (Ilyenkor örülök annak, hogy apánk nem tart otthon cigit, mert én is rágyújtanék. :? )


nancsa
 
 


Halihóóó!!!Nayon köszi a vega töltött kápi recit!!!Valaki kipróbálta már? Nem nagyon gáz izű szójával???

Juca! Én is pont igy hordom, ma is. :lol:

Jajj,Nancsa ezt a kiszaladok a világból érzést hisztinél annyira ismerem. Éld túl, ez a lényeg!!!!! :roll:

Csajooook!!!Nem hiszitek el, annyira el voltam keseredve, milyen szép emberábrázolásokat művészkedtek a csemetéitek,erre Beni is csinált egyet!!!!!!!2 év 3 hó.Nem semmi!!!!!!!
Ma az ec,pec kimehetet mondogatta és úgy tetszik neki,hogy "még egy busz"!!!!!
Blani meg mondogatja az ábcd, rajtam kezdé-t erre Beni is:"rajtam kezdé". Behalok neki olyan cuki!!!!

Ti mit mondtok a karácsonyfára? Ma az egyik boltban meglátta:úúú,de hép !-felkiálltással odaszaladt és pörgette fogdosta a diszeket!!!
-Látod Beni ez a karácsonyfa, szépen csillog, sok szép disz van rajta, nemsokára nekünk is hoznak ilyet az angyalok-szakadt ki belőlem,mert bár tavaly(oviban felvilágositották Blanit) a nagycsajszival együtt diszitettük, idén meglepi lesz a fa. :wink:

benianya
ákosbenianya
 
 


Lányok, 2 napja készültem el ezzel a honlappal: http://www.koraszulott.com, légyszi terjesszétek, hogy eljusson azokhoz, akiket érint! (A tanyán már ki lett rakva baloldalt alul a fórumnézetben.) Persze még feltöltés alatt van, de a nagyja már kész. :)

Juca, küldted már? Még nem érkezett meg :S.

Ákosbenianya, nna, vééégre mégegy gyerek, aki a susogós betűk helyett H-t mond, mint Gergő. Nálunk a s, sz és f helyett is mind h-t mond. Elvileg ebben a korban még normális, azt mondták, amikor elkezdtem volna parázni, hogy de a többi gyerek nem is csinálja ezt. :)[/url]

pogacsa
 
 


Pogi! Szóval te együttműködésben vagy Főzsuzsival? :)

Bocsi, tegnap halálán volt a netünk, olvasgatni tudtam, de mire írhattam volna, folyton lefagyott a gép. Annyira bosszantó!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab, igen, Főzsuzsi szerezte a domaint meg a tárhelyet és én csinálom a honlapot :). Ismered? :)

pogacsa
 
 


Zsuzsit ismerem, vagyis csak a csetről, de már egyszer találkoztunk! :) Jó amúgy az oldal, ügyesek vagytok, de szerencsére nem vagyok érintett.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Bár én külső olvasó voltam, de minden nap követtelek Benneteket. Gyermekeink nem állnak korban távol egymástól, így hasonló gondokkal küzdöttünk és küzdünk ill. hasonló örömök jutnak. Néhányotokat ismerem személyesen, és néhány topictaggal pü-ben értekeztünk is.

Sajnálom, hogy átköltöztetek, nagyon hiányzik a társaság. Felvételt felesleges lenne kérnem a tanyára, teljesen érthető a zárt társaság megtartása részetekről.

Mivel péntek óta nem születetett egy bejegyzés sem, ezért nyilvánvaló az átköltözés. Ismétlem magam, nagyon sajnálom, így ismeretlenül is a mindennapjaim részévé váltatok.

Kívánok mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt és Újévet!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Az előttem szólóhoz csatlakozom én is.

Régen írtam ebbe a topicba venczkone/Niki néven,talán még valaki emlékszik rám, csak újra kellett regisztráljak.

Jó lenne még hallani Rólatok!

Niki
mosoly
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a névnapi köszöntéseket. Tegnap pedig 35 éves lettem, mondjuk nem érzem magam annyinak.

Sajnálnám, hogyha ez a topik megszünne mert nekem arra már nincs időm,hogy a tanyát is olvassam.

Puszi :Katus

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus! Utólagosan is boldog szülinapot!

Edit, Mosoly! Írjatok, kérdezzetek, remélhetőleg új életre kel a topic!

Betti! Merre vagy? Hogy megy a munka?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella!

Akkor én kérdezek Tőled: Egy időben írtál arról, hogy Lackó el van maradva rajzban a korához képest. Most hol tart a Kisfiad? Viszed őszre suliba?

A fiam Barnus 5 és fél éves, áprilisban lesz hat. Több ok miatt sem fogom vinni, visszatartom még egy évet saját felelősségre. Az oviban iskolaérettnek minősítették, de szerintem még messze áll tőle. El kell vinnem nevelési tanácsadóba felméretni, és nyilatkozatot tenni a visszatartásról. Az ovónénik minden nap rágják a fülem, nem hiszik el, hogy én ismerem a legjobban. Mesi mikor megy oviba?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Edit, miért gondolod, hogy nem iskolaérett Barnus? És mik a kritériumok egyáltalán, ezt hogy állapítják meg?
Vendég
 


A nevelési tanácsadóban van egy KÉTÓRÁS teszt (hatéveseknek), amit összeállítottak. Állítólag nagyon nehéz, nézik a gyerek mozgásbeli, beszédbeli, matematikai, logikai, finommotorikai fejlettségét. De ha a gyereknek rossz napja van, nem szimpatikus a felmérést végző, vagy egyszerűen csak nincs kedve a feladatokhoz, akkor mi van? Akkormennyire mutat valós képet a teszt?

Látom a barátnőm elsős kislányának feladatait és azt látom, Barni még nem tudná csinálni. Képes még egész nap játszani, a tartós figyelme csak akkor van meg, amihez kedve van. pl. állatos feladatok. Dehát a suli nem csak állatos feladatokról szól. Olyan tempóban haladnak, hogy csak lesek.

Szóval én ismerem a legjobban a fiamat, és tudom, hogy még nem érett rá. Az ovónő szerint jövőre unatkozni fog az oviban. Erről meg az a véleményem, hogy az a pedagógus hibája, hogyha nem tud a képességeinek megfelelő feladatokat kitalálni.

Egyébként pedig alacsony is, mindig is az volt a lányommal együtt.
Az ovónéni szerint ez lehet az egyetlen visszatartó tényező. Egy év alatt nő kb. 5 centit, hát nem attól lesz iskolaérettebb, még akkor is alacsonyabbb lesz a többieknél.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Pár hónapja fedeztem fel a fórumotokat, azóta mindennap elolvaslak titeket. Sajnálom, hogy a megszünés szélén áll, sok tapasztalatot olvastam itt, amik nekem is sokat segitettek. Tudom, hogy csak egy olvasó vagyok, de nagyon-nagyon hiányoznak a bejegyzéseitek és kár, hogy nem irtok már ide tapasztalatcsere céljából sem.
Pár sort irnék magunkról, hátha valaki kedvet kap és itt beszélgethetünk. Terhességem előtt minőségellenőrként dolgoztam, jelenleg még itthon vagyok gyesen, remélem lesz hová visszamennem dolgozni, mert ez a válság eléggé betett a gyáramnak. Kislányom, Dorina 2006 májusában született, nagyon cserfes, szeret énekelni, de főként rajzolni. Szeret gyerektársaságban lenni, szerintem jót fog neki tenni az óvoda.
A szobatisztaság terén kérdeznék: alváshoz kell még neki pelus, de napközben itthon nem adok rá. De ha mennünk kell valahová, oda ráadom, na itt jön a probléma, hogy idegen helyen nem akarja elvégezni a dolgát. Nem tudom, mit tegyek, nem erőltetek semmit, az óvodáig is van még idő, de jó lenne megnyugtató válaszokat olvasni. Ötlet?
Mindennap jönni fogok, hátha van kedvetek csatlakozni.
Anita
nanesz
 
 


sziasztok!

De jó, de jó, hogy ennyien megszólaltatok!!!!!!

Niki!
Láttam az iwiwen, hogy megszületett a 3. babátok! Sok szeretettel gratulálok!!!!

Edit!
Én is szoktam olvasgatni rólatok a Ti topicotokban!!! :lol:


Katus!
Boldog születésnapot!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Edit, hmmm....nem is tudom mit csinálnék a helyedben. Ha úgy érzed, akkor inkább ne engedd. Azt hiszem én kikérném független szakértő véleményét is.

Nanesz, ehhez sajnos nem tudok hozzászólni. Jó lenne, ha mi már itt tartanánk.

Katus, boldog szülinapot!
Vendég
 


Sziasztok,

csak gyors bekukk és mit látok???

Örülök, hogy többen is bejelentkeztetek és ha esetleg ti is többször írnátok ide, akkor lehet, hogy megjön a kedvünk és 2 helyre is írunk :P .

Niki: én emlékszem rád, üdv a csapatban :) !

Katus: Boldog 35. szülinapot!!! Nem gondoltam volna, hogy már annyi vagy :lol: .

Edit: teljesen igazat adok neked abban, hogy mi van akkor, ha egy gyereknek éppen adott pillanatban nincs olyan hangulata, hogy a felnőttek kedvére tegyen.
Nálunk van egy nagyon jó általános iskola és gimnázium, ami országosan is elismert http://www.bolyai.nyme.hu/ Hát mi nagyon szeretnénk, ha Marci és Olivér be tudnának kerülni ide, de ez még a jövő zenéje. Ja és amiért írtam ezt, mert ide is van felvételi a kis ovisoknak...

Eni
marcy
 
 


Ja, Nanesz, semmi probléma sincs szerintem azzal, ha idegen helyre mentek, akkor még pelus van neki, attól függetlenül, hogy már tudná tartani.
Én még adok Marcira pelust, ha pl. anyukámékhoz megyünk akkor is, mert ott nincs WC szűkítő és nagy macera az egész. Ettől függetlenül Marci is szobatiszta, de néha még igényli a pelust és én sem csinálok belőle problémát.
Alváshoz továbbra is kell nekünk is, bár már voltak olyan napok, hogy a du.-i alváshoz már nem kellett volna, de a biztonság kedvéért én még adok rá.

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Edit: most ledöbbentem. Én meg folyton csak az ellenkezőjét hallom! Ugyanis, az én fiam május végi, és mi szeretnénk őt 6 évesen majd beiskolázni (persze ha "iskolaérett" lesz). Erre leginkább ilyeneket szoktak nekünk mondani: "jaj, szegény, hát miért akarjuk elvenni tőle a gyerekkorát???", meg: "ráér még, minek siettetni, hadd játsszon még egy évet!" És nekem győzködnöm kell őket (pl. óvónőt, ismerős pedagógust, rokont), hogy ezért és ezért viszont mi mégis ezt szeretnénk. És nekem meg azért kell majd nevelési tanácsadóba vinnem, hogy ott azt állapítsák meg, hogy tényleg iskolaérett... :roll: Döbbenetes, hogy még Neked kell aláírnod, hogy márpedig Te vissza szeretnéd tartani. Én azt hallottam, hogy a mai trend az az, hogy alapból mindenkit megpróbálnak lebeszélni róla, hogy 6 évesen iskolába küldje a gyerekét! Különben nem is értem: ha egyszer a törvény szerint, aki május 31-ig betölti a 6. életévét, az iskolaköteles korba lépett, akkor miért kell nekem még ezért is hadakoznom, hogy a törvénynek megfelelően iskolába vihessem a gyerekemet :?:
hello
 
 


Ja, és még egy ötlet: ha ennyire szeretnéd még az oviban tartani, mondd meg Barnusnak, hogy a nevelési tanácsadóban bámuljon minél bambábban, és ne válaszoljon a kérdésekre, vagy csak butaságokat mondjon, sőt, viselkedjen minél rosszabbul :lol: :lol:
hello
 
 


Sziasztok!

Én is szoktalak ám titeket olvasni , csak költözés óta irni nem irtam ide.
Fanni még pelusos,bár megy minden wc-be is, ovis (családi napközi, 8-an vannak,2 ovónővel), imádja az ovit,ahogy az várható volt.
Kibújt a 20.-foga,imád festeni,rajzolni,gyönyörüen énekel,rengeteg verset tud kivülröl,számol,megszámol 10 -ig pontosan dolgokat,ismeri ,felismeri,használja a szineket,nagyon érett a kommunikációban, pelust leszámitva 3-4 évesnek nézik, mivel 1 méter múlt és 20 kg még plusszban de erre ,h nagynövésű szerintem emlékeznek akik a nyári talin találkoztak velünk.
Mi közben újpestre költöztünk, megejtettük a második kruppos 3 napját (elsőt épp egy éve kb.,azóta se, de úgy néz ki,h egy megfázás elleni hát-mellkas krémre reagál igy ), én suliba járok,kezdem a jogsit.
Most épp virusos torokgyuszija van,eléggé rosszul viseli,2 húzós-nyügös-hisztis napunk volt most emiatt.
Pelusosoknak gratula, mi elég késön és hanyagul kezdtük (azaz én vele), de igazából amig napi 2 litert megiszik és ebből elég sokat este,igy vizes éjjel persze jócskán a pelus,meg az oviban is eltanulja majd a nagyobbaktól a dolgokat,úgyhogy nem aggódom miatta.
Készülödünk az ünnepekre lassan, hétvégén a veresi imádott Mikulásbulira megyünk, 24.-én pedig az apai dédihez Hodászra.
Szép hetet Nektek!
Kép
Vendég
 


Hellóóó mindenkinek!!!!!!!

A pelus témához sajna nem tudok hozzászólni, vagyis csakis a pelushoz tudok, mert más nincs sajna.
De a sulihoz annyit:ne aggódjatok!!!Képzeljétek nálunk elősben Blaninál kiderült nem 6,nem 7 hanem 8 évet töltötte vagy 8 gyerek!!!!Aztán rákérdeztem az anyukáktól és azt mondták a tavasziakat,májusiakat visszatartotta az ovi, azt modták ráérnek még menni,állitólag ez volt akkor a trendi a városban. Ésvolt köztük februári is. Én meg csak néztem hogy lehet egy 8 éves elsős.Habelegondolok az én novemberi lányomnálmajdnem 1 évvel voltak idősebbek,holott ugye Blani is szalajtósnak számit,mert nem 2006ban ment.Na, már beleis zavarodtam a számokba, a lényeg,hogy bőőőőven ráérnek!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Edit!

Tényleg kíváncsiságból kérdem, hogy mire alapozod, hogy nem érett az iskolára? (mármint a magasságon kívül). És ha most a szakember engedné?

Ha meg mégis úgy érzed, hogy várnotok kell, akkor meg várjatok.

Bizonyos értelemben azzal a soroddal nem értek egyet, hogy az óvónő "találjon ki valamit". meg is indokolom gyorsan. az óvónők a 3-6 éves korosztályra lettek kiképezve. Most gyakran már 2,5 évesekkel összefutnak (tudom szabálytalan, de van ilyen nem egy...) és gyakran a nyáron 7. évét betöltő gyerekig tart a mandátumuk. Ha ezt ráadásul egy rosszul szervezett vegyes csoportban kapja, mondjuk nem arányosan oszlanak el korosztályonként, és van min. 35 gyerek, mondván standard úgyis beteg 5 (ilyen is van), akkor óvónő legyen a talpán, aki tisztességgel állja a sarat.

Normálnak mondható körülmények között, is nehéz lehet. Szerintem a gyerekek ma jobban érnek (kicsinek is), pl. a 2,5 éves lányom profin szörföl a youtube-on, határozottan kicsi ikonokra tud nyomni egérrel, és nagyon is képben van, mit kell ahhoz kattintania, hogy az történjen, amit szeretne (újratöltés, kilépés, hangerő stb.). Tehát, az iskolaérettség is nagyban változott, akár húsz év alatt is. Nagyon sok gyerek olvas hat évesen. Én nagyon nem értek egyet azzal, hogy gyakorlatilag az óvódás kor kitolódott hét éves korig (ezt már írtam) főleg azért mert bizony az óvónők gyakran tényleg nem tudnak a helyzettel mit kezdeni, és tényleg csak unalom, és tombolás van az utolsó évben. A másik aggályom, hogy mivel a gyerekek java része visszamarad, és tételezzünk fel egy átlagos fejlődést, akkor egy évvel később a többi 7 éveshez viszonyítva kb. ugyanott lesz adott gyerek, mint egy évvel előtte volt. én szeptember eleji vagyok, tehát régi rendszerben én pont visszamaradtam. anyu visszatartott, pedig küldtek. én roppantul untam, és utáltam az ovit, nekem spéci az iskolában jót tett a váltás, szerettem a matekot, első perctől szerettem iskolába járni. persze nyilván nem tudhatom mi lett volna, ha óvóvők tanácsára anyu elenged egy évvel előbb. A párom augusztus 25-i, mindig a "legkisebb" volt az osztályban, de lazán megugrott mindent. Ja és van neki két gimis osztálytársa. 18 éves korukig egy fejjel kisebbek voltak, mint a többi fiú. 18-19 évesen "nőttek" meg olyan 175-178 centire. Nos az egyik angliában angol gyerekeknek logopédus, a másiknak hasszászezer diplomája van. Egyiket sem nézték le soha a magasságuk, meg a gyerekességük miatt, ők a szuper későnérőek, viszont az agyuk, az penge.

Én világ életemben magasabb gyerek voltam, ezért azt társították hozzám, hogy egy nyugodt, szófogadó, átlagnál okosabb vagyok, pedig nem. Ugyanígy az alacsonyabb gyerekkel is meg van az előítélet, hogy virgoncabb, és nem elég érett. Szerintem a magasságnak semmi köze az "érettséghez", és a gyerekek nem is tulajdonítanak a magasságnak jelentőséget, ezt mi felnőttek "adagoljuk nekik", mint ahogy gyakran megfigyelem, hogy a lányom nem azt látja szépnek/kedvesnek/csúnyának, amit én, vagy egy marketinges látna. Nekik még teljesen más az értékrendjük egymással is.

Nyilván mindenki saját maga ismeri a gyerekét, és a környezetét, adott szituációt, de én elgondolkodnék óvónő adott mondatán, ugyanis ezzel nem túl finoman közölte, hogy a gyereknek mi lesz a jövője az oviban. Vegyes csoportba jár a fiad?

Ez hosszú lett. Kívánom, hogy mindenképp jól döntesetek, és a fiad nyertesen jöjjön ki a buliból. :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó, hogy így beindultatok!

Edit! Ovi-suli téma. Lackó ugye most volt 6 éves. A szülőin fel is vetettem, hogy aggódom, hogy mi lesz vele, hogy tud-e majd suliba menni. Az óvónénik azt mondták, ne aggódjak, mert nem lesz vele gond. Rajzolni sose fog szeretni, meg színezni se, de ettől eltekintve nagyon jó képességű gyerek. Számol lazán 100-ig, akár visszafelé is, ismeri a mutatós órát, matekos feladatoknál és társasjátékokban nagyon lelkes. A rajzolás is alakul, bár még az emberábrázolás elég benga, de állítólag májusig még rengeteget fog fejlődni. (Látom is egyébként, hogy hétről hétre fejlődik, alakul.) Ennél nagyobb probléma most nálunk a makacsság, dacosság, szégyenlősség. Oviban ez abban nyilvánul meg, hogy ha nem akar, nem szól az óvónőkhöz. Nem válaszol a kérdéseikre, nem kér. Van olyan, hogy csak ül az öltözőben, látják, hogy nem bírja felhúzni a cipőjét, de nem szól. Óvónéni odamegy, mondja neki: Lackó, ha megkérsz, segítek felhúzni. Csak annyit, mondj, hogy légyszíves óvónéni, segíts felhúzni a cipőmet! És nem mondja! Inkább sír, de nem mondja!!! Néha még a sima kérdésekre (pl. mi a neved) se válaszol. Jó, idegennek nem, de hogy a saját óvónőjének??? Szóval nehéz eset. De én örülnék, ha menne suliba (és fel se merül, hogy nem megy), mert már másodszor nagycsoportos, és a gyerekek már szenvednek az oviban. Nem a feladatok hiánya, hanem inkább a délutáni kötelező lefekvés miatt.

Pelus téma. Mesi is csak alváshoz pelusos, viszont szerencsére bárhol meg lehet pisiltetni, így ha nem alszik, csavargáshoz se kell pelus. Oviban külön imádja a kisvécét, szóval ha Lackót visszük, gyakran eszébe jut, hogy ott pisilni akar. Ilyen kis wc van a doktornőnél is, ott is mindig eszébe jut. De bárhol, nagy wc-vel sincs gond. Nem tudom, mitől függ, mert Lackó még tavasszal se mert ráülni. Kizárólag bilibe kakált még 5 és fél évesen is. Pisiléssel nem volt gond, mert ugye a fiúk állva pisilnek... Szóval ötletem nincs...

Mesi amúgy májusi, de majd csak szeptemberben megy oviba, remélem, még akkor is érdekelni fogja, mert most nap mint nap elmondja, hogy ő oviba akar menni, mert már nagylány. :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, és ha két órás a teszt, és még nem oldja meg jól a feladatokat, akkor tényleg ott a válasz, hogy még maradjon ovis. :-) Az iskolában is kell sokat koncentrálni. :roll:

Annak idején velem is oldattak feladatsort. Anyu majd összetörte magát, be volt tojva, de ezt csak később árulta el, én meg lazán megoldogattam a játékos feladatokat. A gyerekek ezt még nem vizsgának élik meg, hanem feladatnak, mint az oviban. Ott is volt, hogy egész nehéz keresztszemes sormintát hímeztünknagycsoportban, mostani agyammal el vagyok hűlve, akkor meg játékosan lazán megcsináltuk. Szóval szerintem tét nélkül vigyétek Barnabást, és az nagyjából reális eredményt fog adni.

Drukkolok! És légyszi írd meg, hogyan sikerült, és mit mondtak a tanácsadóban. :wink: :wink: :wink:

tjuca
 
 


ja és a rendszer meg szépen nem alkalmazkodott. tehát az óvóda megmaradt 6 éves korig ovinak lenni, utána már cska gyerekmegörző, és az iskola meg úgy kezeli az elsősöket, mintha már rögtön a régi 1+2. osztályt kellene lenyomni egyben, hiszen tényleg 7-8 évesek kezdik. így tényleg nagyobb az ugrás, nincs átmenet, ami szerintem még rosszabb, mint régen volt, de ez ismétlem csak az én szerény(telen) véleményem, nem vagyok sem pedagógus, sem döntéshozó, csak állampógár.

tjuca
 
 


Az oviban azt nem csípem, hogy önkéntes alapon ülnek le pl. vizuális foglalkozáshoz. Tehát Lackó idén először a Mikulás-fej kivágás-kiszínezésben vett részt!!!!!!!! 3 hónap alatt egyet készített!!!!!!!! Jó, a fejlesztőnél ügyesen megcsinálja a feladatokat, de ott muszáj! Szerintem nem ártott nekünk az oviban, hogy kétnaponta bizony feladatlapoztunk! (Én imádtam...)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


ja ez az önkéntesség legalább annyira felháborít, mint a vegyes csoport...amikor először hallottam erről a babaklubban teljesen kiakadtam. nem csak a feladatrahívás önkéntességén, hanem, addig kedves óvónő mit csinál az önként önfejűekkel? azok csak ülnek, vagy tombolnak, itt keszin nézhetnek tv-t. akkor minek jár a gyerek oviba? na megyek utamra, mert csak hergelődöm, de tényleg már előre félek, hogy a lányaim 6-7 évesen tv-t bambuljanak ovi címén.

tjuca
 
 


Nálunk az oviban nincs tévé!!!!!!!!! Ez jó pont! Aki nem jön asztalhoz, a szőnyegen épít, autózik, babázik, főzőcskézik, akármi. Alapvetően óvónéni figyel, hogy mondjuk aki tegnap nem ült oda, ma odaüljön, de Lackó valahogy olyan fifikás, hogy csak matekos, logikais feladathoz ült oda, kreatívhoz nem. De szóvá tettem a szülőin... :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Itt is feldobom! Bárányhimlős tapasztalata van valakinek? Nálunk most indult a járvány a faluban, egyelőre az iskolások himlősek, de majd viszik a tesók az oviba is, csak idő kérdése! Előre félek, de még inkább most, mint majd suliban...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ezt de kár volt megnéznem! http://www.gyermekbetegsegek.hu/baranyhimlo.aspx

Ennyi infó nekem elég lett volna: :)

A bárányhimlő kezelése


Az enyhe lefolyású esetek csak tüneti kezelést igényelnek. A kínzó viszketést nem krémekkel, nem nedves borogatással, legfeljebb kevés mentolos hintőporral lehet enyhíteni. Így meggátolható a vakarózás, amely továbbterjesztheti a fertőzést, és hegeket is okozhat.
A bakteriális fertőzés veszélye miatt a bőrt tisztán kell tartani, pl. szappannal és vízzel gyakran le lehet mosni, az elvakarás megakadályozásához a körmöket le kell vágni, a kezeket és a ruházatot tisztán és szárazon kell tartani. Naponta akár többször is lehet zuhanyozni, de az ülőfürdő nem ajánlatos.
Viszketést csökkentő gyógyszerek, így például szájon át szedhetô antihisztaminok is használhatók. Ha másodlagos bakteriális fertőzés alakul ki, antibiotikum alkalmazása szükséges. A már bárányhimlős beteg gyógyszeres kezelése indokolt esetekben ún. vírusellenes készítményekkel (aciklovir) történik, mely kezelés a kiütések megjelenésétől számított 24 órán belül elkezdve mutat bizonyított hatékonyságot.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ovi téma: itt kizárólag vegyes csoportok vannak, és kb minden önkéntes, marha kíváncsi vagyok, mi lesz szeptembertől... Jah, és NINCS ALVÁS. Egyáltalán.
Suli visszatartás: én már gondolkoztam azon, h hacsaknem totál 100%-ot produkálunk a felmérésen, akkor várok még egy évet. Undorító, önző szempont, de a kisebbeket inkább szokás szekálni, mint a nagyobbakat, és ha a többi szülő is vár, míg a gyerek 7-8 éves, akkor én nem szeretném, ha pont mi mennénk 6 évesen. Nyilván, ha minden gyerek menne 6 évesen, mint régen, akkor ez fel se merülne, de mi lesz, ha mi lennénk szinte az egyetlen 6 éves?? Főleg fiúknál, akik eleve később érnek, mint a lányok, sztem ez extra kiszúrás lenne... Szóval szerintem ez kicsit ilyen öngerjesztette probléma: ha minden gyerek menne 6 évesen, nincs gond, de mivel nem... :roll:

pogacsa
 
 


Sziasztok,

Gab: Marci szeptemberben volt bárányhimlős. Doki hasonló dolgokat mondott, mint ami ide le van írva. Körmöket jól levágni, tisztán tartani. Nincs pancsolás, csak gyors zuhanyozás. Ő azt mondta, hogy ne kenjük semmivel, de mi kentük azzal a krémmel, ami olyan összerázható fehér színű és a szúnyogcsípésekre adják a gyógyszertárban. Nekünk bejött.
Marcinak 40 fokra felszökött a láza, de szerencsére ez csak 1 éjszaka volt. Utána is még volt neki, de az már nem ilyen magas.

Nem maga a bárányhimlő volt a vészes, mert nem lett sok pöttye és nem is maradt meg a helyüks szerencsére kettőt kivéve ami az arcán van, de az is szépen rendbe fog jönni.

Ami utána következett. A doki előre felkészített, hogy 2-3 hónapra paffra van téve az immunrendszere és ez be is igazolódott. Azóta ugye kétszer volt középfülgyulladása Marcinak és most sem 100%-os az egészsége. Jó lenne már túl lenni rajta.

Védőoltást nem tudom hogy érdemes-e, de Isti már bánja, hogy nem adattuk be.

Hát ennyit tudok mondani, mondjuk ennek is ezer fajta lefolyása lehet. Azokat nem irigylem, akiknek az egész teste be van borítva pöttyökkel. Hallottam ilyet is a környezetemben.

Eni
marcy
 
 


Eni! És mennyi idő volt az, ami nehéz volt? Mármint viszketés miatt nyűgös, láz miatt levert, étvágytalan gyerek? Védőoltáson gondolkoztam, de mostmár késő, ha már megy a járvány...

Beszéltetek akkoriban valami homeos bogyókról is, két fajtáról is volt szó, egyik a vakarózási időszakra, a másik meg nem tudom mikor kell.

Akkor a himlő után vajon érdemes valami immunerősítőt adni???

Lackó miatt aggaszt a dolog, mert ugye nem szeretném, hogy sokat hiányozzon, mert nagyon kizökken. A fejlesztő is csak akkor jó, ha folyamatosan jár.

Pogi: nálunk a csoportban csupa olyan gyerek van, aki 2002. május és december között született. Csak egy idősebb kisfiú van, de ő szegénykém azért nem mehetett suliba, mert tavaly túl sokat hiányzott. Nem az hogy beteges, hanem a kedves szülei nagyon rá se bagóznak, ha nem volt kedvük, nem ment a gyerek oviba. Így az egész csoport most egyszerre megy suliba. Egy másik nagycsoport van a faluban, ők kicsit változatosabbak, 2002. júniustól 2003. májusig vannak ott a gyerekek, de onnan is úgy néz ki, mind megy suliba. Összeszokott kis banda lesz!

Nekem az nagy törés volt elsőben, hogy az egész osztályból egyetlen lányt sem ismertem! Az összes ovistársam másik osztályba rakták, fiúkkal meg nem barátkoztam. Nagyon rossz volt!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: