Új privát üzeneted érkezett!

Tünde,

nyugodtan lehet TimiKép. Tibicsoki a férjem műve, mivel a Timi túl snassz, akkor lettem Tibi és innen azonnal jött neki a Tibicsoki.
(Bak ascendenssel csak ilyen humora lehet)Természetesen az ismerőseim táblaszámra hozzák a Tibi csokikatKépKedvencem a Kalciumos, gyerektibi.
Tegnap bénáztam ezzel a 3* küldéssel.

KépKép
tibicsoki75
 
 


SZiasztok! Kép

Tibicsoki, Manka, Oréka!
Iwiw-en jelöltelek Titeket! Kép

Tök jó lesz a tali! Tündével megbeszéltük már, hogy sajnos mindketten lemaradtunk a legutóbbiról.. Most azonban reszkessetek, mert MEGYÜNK! KépKépKép

Férjem most szereli össze a 2. kiságyat a gyerekszobában, lassan költözik Viki. Majd meglátjuk hogy bírom. Kép Legfeljebb visszajön! Kép

Dóri &Viki 18+1
Vendég
 


Dóri, visszaigazoltalakKép
Majd jelezd, hogy telt az első éjszakája a kis hölgynek a saját ágyában.
Végre tudtunk 2 órát sétálniKép Fanni végig aludt, anyuka meg végig fosta a szót a barátnőjévelKép

KépKép
tibicsoki75
 
 

 
 

Dóri, visszaigazoltalakKép
Majd jelezd, hogy telt az első éjszakája a kis hölgynek a saját ágyában.
Végre tudtunk 2 órát sétálniKép Fanni végig aludt, anyuka meg végig fosta a szót a barátnőjévelKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Lányok, ma 1/2 9re jöttek értem, és este 9 elmúlt, amikor hazaértem. Asztrológiai nap volt Bp-en, tök jó volt, feltöltődtem, és persze jól elfáradtam. Timi, Téged nem érdekelt volna?
Az előbb viszont kicsit könnybe lábadt a szemem, hogy a kis Mandragórámat csak reggel láttam egy keveset. Természetesen jól megpuszilgattam. Apa szerint este már hiányoztam neki, elég nyűgi volt. Kép
Vendég
 


MandragóraKépKép

DóriKép
Mi is mostanában tervezzük a kiságy+Jack átpaterolását a másik szobába, úgyhogy kíváncsian várom a tapasztalatokat.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!
Jó kihalt ez a topic így hétvégén. Biztos iwiweztek Kép. Én se értem nagyon rá. Kivételesen én főztem a hétvégén, meg sütöttem is. Meg anyóspajti is beesett ma.
Bendegúz hihetetlen mit pörög össze hétvégén, szó szerint, mert már nem marad meg háton, állandóan hasra fordul. És már eljátszik egy jó ideig úgy is. Csak nyáltenger lesz alatta Kép.
És a hangját is ezerrel próbálgatja, olyan sikongatást, hangos rikkantásokat adott elő ma is, hihetetlen hogy egy ilyen kis lény ekkora hangerőt produkál. Nektek is rikongatnak?

Mi nem valószínű, hogy megyünk a talira Kép, aznap megyünk haza egy hétre Keszthelyre a nagyikhoz, mert apa utána héten öt napig nem lesz itthon. Úgyhogy aznap én tuti pakolok majd ezerrel.
De talán legközelebb megismerhetlek majd Benneteket. Majd fotózzatok, és tegyetek fel képeket!

Tünde!
Én egyenlőre el se tudom képzelni, hogy otthagyjam Bendegúzt 2-3 óránál többre. Mondjuk a szopi miatt nem is menne. De el tudom képzelni, mennyire hiányzott Zita.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Márti, amúgy Bp-en laktok? Zita is sikongat ezerrel, nagyon tetszik neki. Néha nekem is. Kép
Én tervezek még egy tanfolyamot, ami havonta 1 szombat, Bp-en, tehát elég hosszú idő Zita nélkül. Majd belejövünk mind a ketten. Kép/Kép
Ma tesóméknál voltunk Táton. Átmentünk Esztergomba sétálni, kb 10 perc után a kisebbik srác belefeküdt a kutyagumiba... szegényem kicsit indigó gyerek. Otthon aranyos volt, megmutatta Zitának a bukfencet, a fejenállást, a hidat. Zita pedig mondta neki, hogy: fa, felhő, cseresznye, és hogy hööőőőő. Kép Kép Kép A höőő-t mi is hallottuk. Kép
Vendég
 


Nekem pénteken és vasárnap itthon van a férjem, úgyhogy csak este netezünk.Napközben séta, meg vásárlás meg dédizés.A hét többi napjain meg pillanatok alatt elmegy az idő a gyerekkel, séta, főzés, vásárolgatás, barátnőzés stb...


Tünde, én sem tudom a szopi miatt itthagyni Fannit,lusta dög vagyok fejni, inkább visszük magunkkal ide-oda és a kocsiban megetetem(be va sötétítve hátul).
Persze ha egyedül megyek vele valahova ki kell számolnom, h mennyi idő alatt járjuk meg, mert az én kocsimban nem állok neki szoptatni egyedül, pláne, h mindenki belát.
Asztrológia: kéne fejlődnöm! Jártam egy kétéves tanfolyamra, ebből csak 1 évet sikerült elvégeznem, de azt sem teljesen a munka miatt.Szóval ott tartok, haogy megtanultuk a jegyeket, fényszögeket, nagyjából meg tudom rajzolni a radixot, de nagyon sokat kell még tanulnom.
Megyek mert randim van a tengerbiológussal a fürdőszobábanKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi,
kinél tanultál? Az én tanárom elég "vaskalapos" pár dologban, tervbe vettem, hogy mástól is kéne tanulni, mindenki más szemszögből közelíti meg a horoszkópot.

Hát igen, ez a tápszer "előnye", hogy apa is el tudja intézni.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát lányok, nem igazán vagyok csúcsformában, ma is meg tegnap is bőgtem egy sort. Jack alig alszik éjjel, és nem csak a kaja miatt kel fel, valamikor csak sír, nem kéri a cicit, nem is nagyon tudom vigasztalni, az ölemben is csak hüppög. Máskor meg vigyorog (hajnal háromkor), sikongat és másfél órába telik amíg visszalaszik nagy nehezen. Én meg minden miatt aggódom. Most éppen amiatt, hogy evés közben horkantgat, az orrából meg nem jön semmi. A másik pedig, hogy ha nagyon beleéli magát a rúgkapálásba, vagy a szopiba akkor izzad a feje, de úgy, hogy a haja nedves lesz. Ja és nyugtalanul eszik (sőt nappal aligalig), keze lába jár közben, abbahagyja aztán újrakezdi.
Na meg ez a bezártság. Én régen mindig úton voltam, rengeteget utaztam, bejártam a fél világot a munkám miatt, most meg még a várost sem hagytam el ebben az évben, sőt, ha nem mentem volna a talira akkor még budai oldalon sem jártam volna mióta megszületett Jack.

Most, hogy mindezt leírtam már szégyellem is magam, mit bőgök én, van egy gyönyörű egészséges kisfiam akit imádok, mennyien vannak akiknek ez nem adatik meg.

Na jól kipanaszkodtam magam, visszaolvasva már legszívesebben el sem küldeném ezt az egészet, de most már nem visszakozok, milyen érdekes lesz majd visszaolvasni a nyavalygásomat egy év múlva.

Manka Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Írd le, ha vmi nem okés, hátha tudunk segíteni!
A fejizzadás tök normális, Zitának is megizzad, pedig neki a cumisüveget könnyebb kiszivattyúzni. A nyugtalanul evés is életkori sajátosság, gondolom nézeget mindenfelé. Mondjuk Zita akkor szopott nyugtalanul, amikor kiürült a cici, de utána ordított, szal egyértelmű volt a helyzet. A horkantgatás nem lehet, hogy tetszik Jack-nek, és azért csinálja? Az én kiscsajom pl köhécselni szeret, egyszerűen élvezi. Kép
A bezártsággal pedig totál együtt érzek Veled! Mivel én is elég sokat jöttem-mentem-utaztam, tegnap valósággal kiszabadultam és elszabadultam itthonról. Ez tök normális reakció "menős" embereknél. Háát, nem tudok mit mondani, bírd ki valahogy a síelésig! Viszont ha lenne kedved kimozdulni, a héten szívesen látlak Jack-el egy ittalvós 2 napos traccspartira, gyereknevelésre, csavargásra, az én vadférjem ugyanis 4 napig nem lesz itthon. És ezt most tök komolyan írom! Kocsi van, buszhoz, vonathoz tudok menni eléd. Gondold meg, de nyugodtan mondj(-írj) nem-et, én nem haragszom meg.
Vendég
 


Manka!
Ilyen szerintem már mindegyikünknél előfordult. Az első hetekben volt hogy én is bőgtem amikor egyszerűen nem tudtam Bendegúzt elaltatni.
Nem lehet hogy Jacknek tényleg elkezdett jönni a foga, és emiatt ilyen nyugtalan?
A fejizzadás szerintem is normális, Bendegúz is teljesen beleizzad a kajálásba, főle este a fürdés után tiszta víz a kis feje, újra kell törölnöm, de nappal is gyakran ilyen. Először azt hittem egyszerűen csak az apjára ütött, aki megeszik egy forró levest, és ott gyöngyözik a homlokán Kép, de szerintem a gyerekek bele tudnak melegedni, és bele is tudnak fáradni a kajálásba rendesen.
Neki meg minden elvonja a figyelmét a szopiról, meg sem szólalhatok közben, de ha bárki beszél a szobában, vagy nagyobb mozgás van, egyből odafordul, és hanyagolja a cicit. Régen nem volt ilyen, bármi történhetett csak a cici volt Kép.
Úgyhogy néma csendben szopizunk, csak az ő kis nyögései hallatszanakKép

Szerintem a bezártság érzés is mindenkinél időről időre újra előjön, és néha kiborul a bili. Pedig én nem voltam soha olyan nagyon jövős-menős, de van hogy én is néha úgy érzem megbolondulok itthon (ez általában apán csapódik le szegényen Kép). Olyankor szoktam órákat sétálni Bendegúzzal, hogy legalább friss levegőt szívjak. Az valamennyire segít.

Nem tudom Neked mennyire vannak babás-barátnőid Pesten, nekem semennyire. És ha bármikor kedved van csak beszélgetni, meg kimozdulni, hozzánk is eljöhettek Jackkel, közel lakunk az Örshöz, onnan már csak sétálni kell. És én is komolyan írom. Kép

Tünde!
Igen Pesten lakunk, Zuglóban, úgyhogy egyébként nem lenne bonyolult elmennem Újpestre.
Fúúú, Zita már tudja azt is hogy cseresznye?? Kép Pedig az tök bonyolult Kép.

Na, megyek mert Bendegúz felébredt a reggeli utáni kis szunyából. Ma 10 órát kibírt kaja nélkül a kis Pockom, este kilenckor már aludt, és 7-kor reggelizett.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Vendég
 


Tünde!
Nagyon sajnálom hogy ezt találták az UHon Kép, együttérzek Veled, és nagyon szorítok Nektek hétfőn! (Akartam már kérdezni, milyen UH kontrollra mentek, de azt hittem csípő.)
Remélem Zita azért a körülményekhez képest jól fogja viselni, de biztos nem lesz könnyű Neked sem. Ezt semmiképpen ne csináld egyedül, ha a férjed itthon van, szerintem is menjetek együtt.
Ezzel mindenki így van, nem tudja elképzelni, hogy pont az ő gyönyörű gyerekének legyen valami baja. Nagyon drukkolok, hogy a feltöltésen ne derüljön ki komoly baj.
Fel a fejjel!

Márti

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Szép napot mindenkinek!

Manka!Ne aggódj, Fanni is iszonyú idétlenül szopik, ennek az a következménye, hogy néha 8-10 alkalommal kell megetetnem, mert 5 percnél tovább képtelen normálisan enni.Na nem minden nap. Ezért vagyok én hulla fáradt estére.
Mondjuk nekem szerencsém van, mert kocsival napözben el tudunk menni vásárolni, fodrászhoz, kozmetikushoz.De pl ruhát venni csak valakivel együtt.
Bezártság ellen a séta sokat segít.Akár npközben kétszer is. Ha barátnő nélkül sétálok viszem a discmant és zenét hallgatok.Nincs a közeledben kismama, akivel lehetne sétálgatni?
Egyébként nemsokára tavasz, egyre nagyobbak lesznek a gyerekek, úgyhogy simán lehet jönni-menni velük.
Esetleg egy Margitszigeti piknik??????

Mikor kerül külön szobába Jack? Lehet, h zavarja szüleinek a hangja(szuszogás, forgolódás stb..)
Az egyik barátnőm lánya egyidős Fannival 4-5 alkalommal felébredt éjszaka, amig együtt aludtak.
Most, h külön alszanak csak kétszer kel fel, eszik és alszik vissza.

Tünde! Én a Faragó Melindánál tanultam, egy ismerősöm ajánlotta. Felhívtam, mondta, hogy kb 12 ember van egy csoportban 2 hetente szombatonként volt 4 óra és kiderült, h a mellettünk lévő lépcsőházban tartja. 5000 Ft volt havonta. Az nem sok, és nagyon jó fej volt a csajszi, asszem nyilas oroszlán ascendenssel skorpió holddal a két gyereke dupla rák és dupla skorpió ha jól emlékszem!

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Jaj Tünde, nagyon sajnálom. Próbáltam utánaolvasni a neten, mert nem tudok túl sokat, sőt semennyit a vesemedence tágulatról. A babaszobán olvasgattam, de nem igazán lettem okosabb, mindenki mást írt. De nem is azért akartam többet tudni róla, hogy itt okoskodjak,csak úgy szerettem volna írni neked valami bíztatót.
Mi is drukkolunk hétfőn. Fel a fejjel, minden rendben lesz!

Nagyon aranyos vagy, hogy meghívtál, rögtön fülig szaladt a szám, és már láttam lelki szemeim előtt a Zitát és Jacket egymás melett a járókábanKép Még az egyik kollégám el is tudott volna fuvarozni, de közben az anyukám felhívott, hogy szerdán jön egy kis kényeztetésre, és marad vasárnapig.

Ma nagyot sétáltunk Cleóval a Váci utcán és a Dunaparton (3 órát). Maja szinte végig aludt, Jack meg alig, sőt volt amikor sírdogált is szegénykém, tömte az ujjacskáit a szájába és szorította rá az ínyére. Csak bújjon már elő az a fránya fog.

Márti, igazán elugorhatnátok a talira, akár csak egy órácskára. A legutóbbin is volt aki csak éppen bekukkantott.

Timi, ha jobb az idő akkor tényleg más minden, szervezhetünk majd Margit szigeti sétákat.

Megyek megnézem mi újság az őszieknél, tegnap nem is olvastam bele és ma is csak a Tünde hozzászólásait.

Jó éjt lányok!

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Timi,
Faragó Melindáról nem hallottam, de biztos profi ő is.

Manka,
ma azért már jobb hangvételű az írásod. A meghívás áll későbbre is, ha lesz kedvetek eljönni, Apa sajnos biztos megy még messzire dolgozni. Kép
Én is utánaolvastam a net-en a dolognak, remélem műtét nem lesz. Egyszerűen nem tudom elképzelni, és akkor biztos nem lesz. Kép
Bevallom, kicsit irigykedek, hogy megy Anyukád kényeztetni. Az én Anyum már nyugdíjas, de elkezdett dolgozni januárban, így nem nagyon jön.

Márti, köszi Neked is az együttérzést!
Vendég
 


Bár Jack múlt éjszaka is nagyon rosszul aludt, a mai nap egészen jól sikerült. Reggel vadférj elment próbálni a pénteki Müpás koncertre, majd egy órán belül itthon is volt, mert a próbát eltolták délre. Visszaküldött az ágyba (imádom!!), aludtam is majdnem egy órát, ami után úgy keltem, mintha 8 órát aludtam volna.
Aztán a séta is jót tett, és itthon is jót dumáltunk és játszottunk Jackkel.

Szóval ma már sokkal jobb volt kivéve a rossz hír Zitus vesemedence tágulatárólKép. Én is biztos vagyok benne, hogy nem kell majd műtét, és mihamarabb magatok mögött hagyjátok ezt az egész tortúrát.
Már alig várom a talit, és persze a kiruccanást GyőrbeKép.

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tünde!

Nem lesz semmi baj, Zita majd kicsattan az egészségtől, csak rá kell nézniKép
Ezt a hasi uh-t külön kellett kérni? Ugyanis nálunk a kórházban csináltak nekik koponya és hasi uh-t.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi,
igen, a gyerekdokink is azt mondta, hogy nem kell aggódni, Zita majd' kicsattan.
Nem kellett kérni, itt Győrben 11 hetesen mennek a babák hallásvizsgálatra és csípő, ill. hasi uh-ra. Már akkor kiszűrték, most kontrollon voltunk.
Vendég
 


Lányok,
olyan rossz kedvem van! Annyira utálom, hogy már megint egyedül vagyunk itthon 4 napig, hétvégén meg anyóshoz kell menni. Kép
Bőgtem is egy sort. Bízom a hétvégére ígért hóesésben, és hogy apa kellően fáradt lesz az utazáshoz; és így itthon maradunk.
Anyukám a tesómhoz mindig ment segíteni meg kényeztetni, ha én hívom, sose ér rá. Kép
Szegény Zita csak pislog nagyokat, nem tudja, mi van, miért szar a kedvem, hogy mégcsak vissza se mosolygok rá. Kép

Remélem Nálatok jobban telt a nap!
Vendég
 


Tünde!

Biztosan hamar elmegy a 4 nap.Gondolj bele, mikor mi voltunk picikék még internet sem volt az anyukáknak.Se bevásárlóközpont se tévé. Volt viszont textilpelus mosás ezerrel...tudom, h nem vígasztal, de anyu mindig mondogatja ha néha panaszkodom, h hulla fáradt vagyok. És jön hozzá, h két gyereket felneveltKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi,
aranyos vagy, hogy vigasztalsz, de ez most tényleg nem hat meg. Kép Kicsit kibőgtem magam, már jobb a kedvem. Holnap megyek csavarogni a belvárosba, veszek magamnak egy nacit, és tuti jobban leszek! Kép Kép Kép Jön velem egy barátnőm, majd lefoglalja Zitát.
Íme, egy esti fürdés előtti fotó (Apa kedvenc "döglöttbéka" pozíciója):

Kép
Vendég
 


Végre én is ideértem, fogzunk ezerrelKép, szegény Jack beszippantja az alsó ajkát és úgy nyammog. Nem tud aludni sem, nappal szinte semmit.

Tünde, úgy néz ki a sírás az jó, nekem is segített. Gondolom nálad apa utazásához még hozzájött a tegnapi UH, és ez borított ki. Örülök, hogy jobban érzed magad, remélem jó időtök lesz a holnapi csavargáshoz.
DöglöttbékaKépKép

Nem lehetne megbeszélni vadférjjel, hogy halasszátok el a hétvégi "anyósozást"?

Jack most éppen abban a korban van, hogy sehogy sem jó neki. A pihenőszékében és a hátán már nem marad meg, fordul a hasára, ott viszont egy idő után elfárad. Próbál kúszni, de még nem sikerül csak forog körbe. Bezzeg ölben jó lenne neki, én viszont nem vagyok hajlandó naphosszat cipelni.

A mi gyerekeink gyerekeinek önkicserélő pelusuk lesz, és lesz robot takarítónéni, aki persze főz is és vasal is és akkor majd mi mondjuk, hogy mit panaszkodtok, bezzeg a mi időnkbenKép.

Réka, Márti, hol vagytok?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Nekünk tegnap behalt a net, de mára szerencsére megjavult.

Manka!
Bendegúz se viseli már jól a hátonfekvést, rögtön hasrafordul, viszont úgy egész jól bírja már. Még ő se kúszik, csak körbe forog, de azt élvezi Kép.
Az a baj csak ezzel a hason csúszással, hogy ha előtte kajált, hatalmas plecsniket taccsant ki, és bele is fekszik.
Ma egyébként ő is hisztis. Most beraktam a kiságyába, ott nyüglődik.

Tünde!
Szerintem mosolyogj inkább Zitára, ilyenkor utólag én mindig úgy megbánom, ha rosszkedvű voltam vele.
Anyósózástól nem csodálom, hogy kivagy, de talán még megúszhatod.Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Nem bírtam hallgatni, annyira elkezdett sírni, inkább kivettem, és elringattam. Ma nem volt hajlandó elaludni a kocsiban se a teraszon délelőtt, remélem ez csak amolyan egy napos nyügi, és nem nála is kezdődik a fog-mizéria. Mondjuk könnyen lehet, mert ha lehet még jobban rág mindent, és közben morog hozzá. És kicsit talán sírósabb, mint volt (ahhoz képest, hogy egyáltalán nem volt sírós, mondjuk elég könnyen feltűnikKép).

Manka!
Nem próbáltál Jacknek adni olyan rágókát ami hűthető, hogy hűsítse a kis ínyét? Meg én vettem jó előre ezt a Dentinox ecsetelőt, nem tudom mondjuk mennyit használ, de majd ki fogom próbálni, ha tényleg úgy látom hogy kell.

Gondolom jó, hogy jön Anyukád, és kicsit tehermentesít. Én imádom Bendegúzt, de ha néha jönnek Anyuék és vigyáznak rá, én meg elmehetek egyedül két-három órára császkálni, annyira sokat számít az ember hangulatának, hogy úgymond kiszabadul. Mert amúgy nekem sincs senki, akire rábízhatnám Bendegúzt, a nővérem eddig kétszer elvállalta ugyan, de ez nem nevezhető rendszeresnek Kép.

Tünde!
Remélem Győrben is olyan gyönyörű napos idő van mint itt, és akkor tényleg szuperjót csavaroghattok!Kép Nekem ma nem volt erőm le meg felcipelni a babakocsit gyerekestül, tegnap elég volt. Viszont tegnap nagyot kószáltunk mi is Bendegúzzal. És csatlakozva az őszi topicosokhoz, én is annyira utálom, hogy mindenfelé kibukkannak a kutyasz@rok a hó alól, tegnap jól bele is toltam a kocsit. Győztem utána pocsolyákat keresni, meg hófoltokat hogy lepucolódjon. Fúújj!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Hétvégi anyósozást sajnos már nem lehet tovább halasztani. 180km-re laknak, Zita még nem is volt ott, én meg aug-ban utoljára. Már előre túráztatom az agyam, sógornőmék tuti beszólnak majd 1-2x, de asszem most már visszaszólok, nem leszek jólnevelt. Anyós szülei 90 évesek, ők is ott laknak, a papa szegény néha összef.s mindent, és szegény iszonyat gusztustalan, anyós nem is ültet vele egy asztalhoz, szerencsére. Anyós meg halál féltékeny, hogy vagyok vadférjnek, párszor már meghaltam volna, ha szemmel ölni lehetne. De lehet, hogy ő is.

Itt elég borongós az idő, Apát végre bejelentettem ide, hogy itt lakik. A tököm tele a bürökráciával. Új lakcím=új forgalmi=6000Ft!!! És ez 2x, mert a régi autót nem akarjuk eladni, munkába járni jó. Szegény nő ezt olyan félve mondta az információnál, páran biztos ordibáltak már vele; de hát nem ő tehet róla. Mindenesetre nagyon nagy pofátlanság, hogy új forgalmit kell csináltatni a lakcímváltozás miatt.

Manka,
elküldhetnéd a robotot ide, nálunk pont olyan a lakás, mintha bombát dobtak volna be. Kitartást Jack-nek és Neked is a fogakhoz! Kép

Hmmm, rakottkelt fogok csinálni, apa nincs itthon. Õ utálja, pedig sztem még sose evett.

Márti,
Nővéred is Bp-en lakik? Neki is vannak gyerekei?
Vendég
 


Tünde!
Tudom, hogy mondani könnyű, de ha a dolog halaszthatatlan, és úgyis túl kell esni rajta, szerintem ne túráztasd az agyad és ne idegeld ki magad fölöslegesen, tojd le az egészet, jobban jársz (mondom ezt én, aki hasonló helyzetben síkideg vagyok mindigKép). Végülis csak egy hétvégéről van szó. (és akkor ezek szerint nem is túl gyakori a dolog szerencsére)

Tesóm Pesten lakik, elvált és még nincs gyereke sajnos. Imádja Bendegúzt, úgyhogy ha én gyakrabban megkérném, biztos elvállalná ha épp ráér. Lehet hogy jobban ki kellene használnom ezt a lehetőséget!

Bosszantó ez a lakcímes-forgalmis ügy, mi tavaly jelentkeztünk be ide állandóra amikor házasodtunk. Szerencsére mivel apa céges kocsit használ, nem kellett forgalmit változtatni.

Én a rakott káposztát imádom, ahogy Anyu csinálja, kis sültszalonnákkal a tetején, jó sok tejföllel megpacsmagolva! Kép

Jó étvágyat a rakott kelhez!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
sajnos én ilyen tökhülye vagyok. Persze megpróbálom majd befogni vadférj miatt, de marha nehéz.
Vendég
 


MártiKép
Hűtőrágóka:
Kép

Továbbá van Dentinoxunk, Viburcol kúpunk, homeos bogyó, homeós por, de semmi sem használ. Borostyánkő nyakláncunk még nincs, eddig nem is akartam, de most már azt is kipróbálnám. Tibicsoki, azt hiszem te írtad, hogy nektek van, honnan szereztétek?

Tünde, milyen lett a rakott kel? Ja és vettél gatyót?

Ma is nagyot sétáltunk Cleóval, így ketten sokkal jobb, 2 és fél órán keresztül a Dunakorzón korzóztunkKép, Maja és Jack végig szundiztak, mi meg pletykáltunk.

Úgy volt, hogy anya ma jön, de közbejött valami, úgyhogy csak holnap este, de az is jó lesz. Pénteken elmegyek kozmetikushoz, és cipőt venni. Ruhát majd csak akkor veszek ha lement a hájam, az lesz a jutalom.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Nem vettem gatyát, pedig bementünk egy boltba, ahol leárazás volt. Próbáltam párat, ami 2 számmal nagyobb volt az eredeti méretemnél, de nem tudtam begombolni. Így inkább nem vettem, nagyobbat meg nem veszek. Egyébként ezt már harmadszor játszom el. A hájam már nagyjából lement, viszont a medencém nem akar visszaalakulni. Kép Jack mennyivel született? simán született Õ is, ugye? Zitának turiztam viszont egy rózsaszín pulcsit. Kép
A rakottkel tök fincsi lett, csak nem emlékeztem, szoktam-e tenni rá tejfölt. Kép Így biztos, ami tuti alapon nyakonöntöttem egy kis fokhagymás-kefirrel. Kép

Cleoval közel laktok egymáshoz? Jó fejnek tűnik az írásai alapján.
Anyukád hol lakik?

Lányok, Ti a hűtőrágókát be is teszitek a hűtőbe? Én csak úgy odaadom rágásra, bár Zita még nem fogzik, a múltkor átvert. Kép
Vendég
 


A medencém már nekem sem a régi, az egyik régi farmerom a csontomat szorítja. Jack 3630 grammal született simán.
De jó neked, hogy megszabadultál a plussz kilóktól. Lassan már én is belehúzok, csak még a szoptatás miatt nem nagyon akarok diétázni. Legalább is ez a mentségem.

Cleoval nagyon közel lakunk egymáshoz, ő a Kálvin tér egyik oldalán, én meg a másikon. Ma derült ki, hogy mind a ketten Ikrek vagyunk, a gyerekeink és a férjeink (bár az enyém vadférjKép) pedig Szűzek.

Az anyukám viszont jó messze lakikKép, 320km-re, Szabolcsban.

Én lehűtöm a hűtőrágókákat, a hideg az segít. A képen a középső kékes izé az egy hűtőrágógával keresztezett cumi, ami nagyon bejön Jacknek, mert ha cumi a szájában van, a hideg zselés karima hűti az ínyét, és ha kiveszi akkor jókat lehet csámcsogni rajta.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Ma meglátogatott a védőnéni, és mondta, hogy kezdjük el kóstolgatni az almát, mármint a levét. Még vennem kell reszelőt, viszont adtam Jacknek egy cikk almát, és azt nagyon szerette csócsálgatni, hűsítette az ínyét. Szopogatta is és még csak nem is fintorgott.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Na, ráálltam a mérlegre, kár volt. 57kg vagyok, valahogy felcsúszott 1, a múlt héten csak 56 voltam. Amúgy asszem 51,5-el kezdtem a terhessséget, aztán az egyiptomi kiruccanás után már csak 48 voltam (februárban). A kórházból meg kerek 60-al jöttem haza.Kép

Zita is imádja csócsálni a cumiját, ki-be rakosgatja, néha keresztben szívja. Régen meg ez ment állandóan:
Kép

A Kálvin tér tök jó helyen van, ezt még én is tudom, onnan jól lehet tömegközlekedni.
Az én vadférjem is szűz, néha elég nehezen bírom. Õ meg azt, hogy rendetlen vagyok, inkább vett mosogatógépet. Kép

Hajrá almaevés! Nem féltél, hogy leszippantja, és megakad a torkán?
Vendég
 


De jó ez a gif, nagyon aranyos, és életszerűKép.

Nem adtam a kezébe az almát, csak tartottam neki, hűtőrágóka helyett. Láttam már nagyobb gyerkőcöt fulladozni sokkal kisebb darab almán, úgyhogy az ilyesmire mindig nagyon figyelek.

Enyém vadférj is rendmániás és néha az agyamra megy, de szerintem ne panaszkodjunk, a másik véglet sokkal rosszabb lenne.

Holnap reggel már újra 56 kiló leszel, és a reggeli súly számítKép.

Már megint milyen késő van, megyek alukálni, remélem már te is alszol. Ha nem akkor nyomás az ágyba, különben beárullak a vadférjednek ha hazajönKép!

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Tünde!

Bárcsak én lennék 57 kg! Az a versenysúlyomKép
62vel kezdtem a terhességet(igaz nekem nehezek a csontjaim) 82-84 kg körül volt a vége és most tartok 66 kg nál.A régi ruhákkal az a baj, hogy a csípőm miatt nem tudom begombolni.Úgyhogy ha megyünk valahova, hosszabb felső és kigombolt nadrágKép
De most már el fogok kezdeni tornázni Rubint Rékára. Remélem a tejre nem lesz rossz hatással.
Április végén és júniusban megyünk esküvőre.

Manka!

Mi kaptuk azt a borostyán láncot, 1* tettem rá, mert iszonyat hisztis volt de a séta használt inkább, a levegőn rögtön elaludt.
Most lóg a kis fogasán a szobájában.
Valahol olvastam, h a www.borostyan.lap.hu-n lehet róla infókat találni.

Nektek mi a véleményetek a babaúszásról?
Én eddig nem voltam oda érte, de a szomszéd anyuka hatására ki fogjuk próbálni búvárreflex ide vagy oda.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Bébiúszás: hát igen, a búvárreflex. Aztán mi még a vesemedencetágulat miatt se megyünk, és még azért se, mert én minden alkalom után mehetnék a nőgyógyimhoz. Kép

Manka,
vadférj rendmániájával az a baj, hogy csak engem cseszeget vele. A porszívózást bevállalja, de mondani kell, spontán nem kezdi el. A lakást meg felmossa 2l hideg vízzel, és nem érti, mi a bajom ezzel. KépKép/Kép
Akiktől a lakást vettük, az ő lányuk nyakába volt borostyánkő-lánc. Nagyon dicsérték.

Tök jó, elővettem a bébitornázót, Zitának nagyon tetszik. Úgy látszik, néha el kell tegyem szem elől, hogy megint érdekes legyen. Kép
Idesüssetek, milyen bodym van, és ilyen jókedvű vagyok reggelente:
(vaku nélkül és vakuval)
KépKép
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog 5 hónapos szülinapot Zitának és Bendegúznak! És 1 nappal elcsúszva Fanninak és Jacknek is!

Zita nagyon csinos a Zitás bodyjában! Sajnálom a vesemedence tágulat miatt. (Mi van olyankor amikor nem derül ki?) Remélem jól fogja viselni hétfőn a vesefeltöltést.

Manka! Nálunk is hasonló a helyzet, mint nálatok. Mármint az éjszajkai nemalvással kapcsolatban. Tegnap, és ma éjjel 1-2 óránként kelt. Először mindig megpróbálom visszaaltatni, úgy hogy nem veszem ki, simogatom a fejét, befogoma szemét (erre meg szokott nyugodni máskor). A legtöbbször persze nem sikerül visszaaludnia, ilyenkor cicire rakom és 10 perc múlva már alszik is a kiságyban, de erre nem akarom szoktatni. Nagyon fárasztó. Másfél óránál nem tudok így többet aludni egyhuzamban. 5 hónap alatt kb. 2-szer aludtam egyhuzamban 5 órát!
Olyan sokan mondták (tapasztalatból), hogy csak 2 éjszaka kell sírni hagyni és megtanulja, hogy mi a rend. Azt hiszem péntek éjjel (másnap nem megy a férjem dolgozni) kipróbáljuk. Bár jobban örülnék, ha magától megjavulna. Csak azt nem tudom, hogy a cumit hogy oldjam meg, mert mindig azzal alszik el. Ha állandóan visszanyomom a cumit a szájába, akkor megint ugyanaz a helyzet, nem?

Mostanában két kézzel megmarkolja az arcomat, és bekapja az arcom, az állam, homlokom, vagy amit a fejemen ér. Nem tudom miért csinálja. 3 ötletem van. 1: éhes (de van olyan amikor evés után csinálja, 2: jön a foga, 3: meg akar szeretgetni, így ad puszit.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Hát most én is nekibuzdultam, és ráálltam a mérlegünkre (igaz reggeli utánKép), kerek 50 kiló vagyok, terhesség előtt 49 voltam, és kb. 61 a végén. Én leginkább a ruháimon éreztem ahogy mentek le a kilók szépen, nem is méretzkedtem eddig, csak egyszer akkor ha jól emlékszem 53 körül voltam. Viszont már egy jó ideje tudom hordani a farmerjaimat, és már ugyanolyan kényelmesek mint előtte voltak. Ezért nem is paráztam a kilók miatt. De nálam biztos a császár miatt is könnyebb volt a visszaalakulás. És néha tornáztam is kicsit.
Viszont töredelmesen bevallom, hetek óta kacsazsíros piritóst reggelizek, annyira imádom. És pár napja igencsak rájárok a nutellára, amivel apa meglepett a múlt hétvégén. (tudja hogy imádom, ezért is nem tartok itthon, mert akkor mindig megkívánomKép)

Tünde!
Nagyon jópofa ez a body! Úgy néz ki, mintha hímzett lenne, de most olvastam hogy vasalt. Az etetőszékes képen jót rötyögtem tegnap, az a fátyolos tekintet, ahogy erőlködik, zabálnivalóKép.

Manka!Kép
Látom van készlet rágókából, bocs a hülye kérdésértKép. Remélem hamar kibújnak azok a fogacsok!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Oréka!
Köszi!Kép
Ágostonnak is boldog 5 hónapos fordulót!

Nekem is simizi, meg markolássza az arcomat Bendegúz (orromba, számba, szememebe nyúlkál Kép), és ha közel hajolok nyitja a száját egyből, én úgy veszem szeretésből csinálja. Imádom, amikor a nyálas kis mancsával tapizza az arcomat!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Visszaolvastam, azért ez a kacsazsíros piritós-nutella kombináció elég vérforralóan hangzik Kép. Viszont végiggondolva miért is ment le ilyen könnyen rólam a plussz, napközben azért elég keveset eszem, viszont iszom mint a gödény hogy legyen tejci (nálam ez nagyon folyadékfüggő úgy vettem észre). Valószínűleg a sok folyadékkal veszem el az éhemet, és nincs már hely a kajának Kép.

Manka!
A fogzási nyügi felemelésre elmúlik??Kép Ha igen lehet hogy mi is elkezdtük, viszont ha nem, akkor Bendegúz csak hisztizik és engem tesztel. Most viszont tündérien alszik a teraszon.
Jó lehet a Duna korzón sétálni!! Én csak keringek a kertes házas övezetben (Alsórákos és környéke), próbálom kerülgetni a nagyon ugatós kutyákat, és a kutyagumikat. Viszont már kinéztem egy játszóteret a közelben Bendegúznak, ha már nagyobb lesz! Meg ovi is annyi van erre, három mellett is el szoktam sétálni.

Tünde!
Zita annyira ügyesen ül, Bendegúz még mindig dülöngél, én nem merném még etetőszékbe ültetni, nem tudja még annyira tartani magát. Remélem azért lassan majd ő is megtanulja hogy kell ülni, és akkor beszerzünk mi is egyet.

Timi!
Babaúszáson én is nagyon gondolkozom, mert Bendegúz imádja a vizet, és kipróbálnám, csak nem igazán bízom az uszodák tisztaságában. Tudom, hogy ahol babaúszás van nagyon ügyelnek a tisztaságra, de elég hogy egy anyuka bevigye a gombát, vagy akármit. Meg kicsit attól is félek, hogy megfázik utána hazafele jövet. Valószínű vagy kicsit későbbre halasztjuk tavaszra, vagy majd nyáron a Balcsiban megismeri a nagy vizet.

Ma rajtam van a szóf@sás, bocs lányok. Hétvégén úgyse jövök, megint megyünk haza Keszthelyre.
Már én is kiporszívóztam, amíg Bendegúz alusz, persze lenne még mit csinálni a lakásban Kép, úgyhogy megyek is.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Kép.
Itt van anya, úgyhogy most nagyon boldog vagyokKép.

Zitás bodys Zita nagyon szexi ébredés utánKép.

Márti,
Néha felemelésre sem múlik el a nyügi. Persze legtöbbször lecsendesül, ha ölben van. de akkor is járkálni kell vele.

Réka,
Én úgy hallottam, hogy 4-5 éjszakáig is eltarthat a sírás. De muszáj megcsinálni, mert különben soha nem tanul meg magától visszaaludni. Ez még nekünk is előttünk áll.

Tünde,
Mi is jártunk masszázsra Jackkel, hány alkalmas lesz a tiétek?

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
asszem csak 2 alkalmas. Itt Győrben csak 1 védőnő csinálja, és minket is azért vállalt el, mert ismerősöm régóta. Ideje alig van, de szakított ránk. És szoktad masszírozni Jack-et? Állítólag a fogzásnál is segít egy kicsit, megnyugtatja a babát.

De jó, holnap már itthon lesz vadférj! Vetettem vele Arielt, sztem a kinti jobb minőség, és fincsi csokikat! Zitának tuti nem hoz semmit. Kép
A múltkor megnéztem, hol dolgozik a Te vadférjed. Mit csinál ott? Konyít vmennyit a magyarhoz?

Réka,
köszi a jókívánságot, mi is mindenkinek boldog hónapfordulót kívánunk!

Márti,
a zsíroskenyeret én is szeretem, de csak nyáron, paradicsommal, hagymával!
Zita már tök régóta így ül, legalább 1 hónapja.
Voltunk mázsálni is, 7130g. Érzem is, amikor fel kell cipelni a másodikra.

Használ valamelyikőtök Pamperst? Kaptam DM-es kupont, olcsóbban lehet venni, szívesen átadom.
Vendég
 


Én Pamperst (is) használok, de nálunk a DM-ben csak Libero és Huggies van, meg persze Babylove.

Szoktam masszírozni Jacket, fürcsi előtt a lábát, azt nagyon szereti, és ha néha éjszaka fáj a hasa a pukikat kimasszírozom. Régebben a hasfájós korszakban szinte minden nap csináltam a hasmasszázst. A "bajúsz-mosoly"-t tanították kifejezetten fogzásra, de azt nem nagyon szereti, főleg most nem. Még mindig a figyelemelterelés válik be a legjobban, úgyhogy idétlenül táncolok, és idióta hangon énekelek egész nap.

Milyen hamar eltelt ez a négy nap, vadférj máris jön haza, bár lehet, hogy neked lassabban telt.
Enyém vadférj az egyik alapító tag a Buda Juniorsban, szervezkedik, és edzi a kölköket. Magyarul nem nagyon kell tudnia, de egész jól beszél ahhoz képest, hogy soha nem járt tanárhoz.

Mindenki,
Nektek van utazóágyatok? Melyik a jó? Vagy mindegy?

Jó éjt,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!
Gyorsan benézek, az ősziben részleteztem mivel telt eddig a napom. Meg persze közben mostam és vasaltam, mert én még vasalom Bendegúz ruháit (valahogy szebbek így), meg pakolok.

Tünde!
Köszi, de én még mindig próbálom elhasználni a maradék Pamperst, amit egyszer vettünk, azóta csak Liberót. A pampersből annyiszor folyt ki a cucc, hogy elátkoztam többször a gyártóit! Most hogy már "rendesebbeket" Kép kakil Bendegúz, lehet hogy jó lenne, de a Libero olyan jól bevált.

Manka!
Nekünk nincs utazóágyunk, nem tudok véleményt mondani. Anyuéknál van egy régi kiságy Bendegúznak, abban alszik nagyokat.

Jó hétvégét Mindenkinek!
Tünde! Kitartás az anyós-(tor)túrához! Kép
Manka! Neked meg jó anyuzást! Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Most akadt a kezembe egy szórólap, miszerint "Pampers már a DM-ben is!", úgyhogy ha neked nem kell, akkor én megköszönném, ha nekem adnád. Persze ha még megvan.

Ma este megyek a Müpába, remélem Jack jól viselkedik majd.
Majd meséljetek, hogy milyen volt Keszthely és az anyósozás.

Ja és az alma mint hűtőrágóka nem jön be, mert már olyan erősen harap rá, hogy szétharapja, alig bírtam kihalászni a pofazacskójából.

A járókacsócsálgatás csak egy fotó erejéig.
Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Utazóágy:

Nekünk van, (Tescos) két lába gurulós, pelenkázó is van a tetején.Fanninál bevált, napközben abban volt, de már jobb a járóka mivel ott tud keresztbe fordulni rendesen.Különben aludt benne. Kicsire össze lehet rakni csak jó nehéz.
Lehet, h ez is segített abban, h születése óta a saját ágyában alszik éjjel és 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat(gondolom , amíg el nem kezdődik a fogzás).
Kép
ahol a teve feje van ott a pelenkázó, csak ilyen képet találtam.

ez a járókája(péntek óta)
Kép

ez hétvégén készült a férjem szülinapi buliján
Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Márti,
remélem jobban vagy! Pénteken nekem is nagyon fájt a fejem, arra fanyalodtam, hogy gyógyszert vettem be. Kép

Manka!
küldd el a privimre a címed, és feladom postán a kupont, mert csak március valameddig jó.
Tök ari Jack a járókában, egy idő után megtaláltam a másik lábát is. KépKépKép
Nagyon ügyi, egyedül felül így a járókában?
Megvan már a fogacska?

Nem tudom, olvastátok-e az ősziben, de Zitának kint van az alsó 2 foga! Nem is számítottam rá, bár most visszagondolva, amikor néha olyan keservesen felsírt, ráharaphatott a rágókára, és gondolom fájt neki. A nyála meg már 3 hónapja ömlik, hasmenés pedig csak 1-2x volt.
Próbáltam lefotózni a fogakat, kint vannak kb 2mm-re, de az a nyelv mindig ott van. Íme:
Kép

A hátról hasrafordulásba nagyon belejött, csinálja ezerrel, de vissza nem nagyon akar fordulni, és megy a hiszti. Pedig az első tudomány a hasról-hátra volt.
Vendég
 


Timi,
szuperjók a képek!
Egyedül Fanni vág megfelelően komoly képet egy szülinaphoz! KépKépKép
ennek az utazóágynak lehet állítani a magasságát? Milyen a minősége? Kibír 2 gyereket? Mennyibe került?
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: