Új privát üzeneted érkezett!

Most csak egy gyors képfeltétel az én tüneményemről, aki most éppen, hogy apája nincs itthon nem akar elaludni.Így az írás most elmarad....

Anita+Robó az én tündérkémKépKép
anita77
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem írok mindenkinek, de jelenleg csak egy kezem van.Kép

Anita, Robó irtó aranyos!Kép

Szopi közben kaki: ez azért van, mert a szopi beindítja/serkenti a bélműködést, ezért teljesen normális, hogy ilyenkor kakil. Nem az éppen megevett tejet üríti, nem ettől éhes.

Szisz,
olyan nincs, hogy rossz tej, a tej mindig tökéletes, és a babád igényeinek megfelelő. Valószínűleg most vagytok a hathetes növekedési ugrásnál, azért eszik többet. Ne aggódj!Kép

Üvölteni hagyás: én nem hagyom, állítólag így lesz majd később magabiztosabb, ahogy többen is írták (meg nem is bírnám ki). Nálunk eddig kétszer üvöltött egyedül (kézben üvöltés is volt már, de az más, mert legalább érzi, hogy vele vagy, meg hát ilyenkor próbálom megnyugtatni), mind a kétszer muszáj volt vécére mennem, ezt sajnos nem mindig lehet megúszni.Kép

Most megyek aludni. Nem tudom, hogy tudtok ilyen sokat írni, engem Gabó nem hagy. De nem baj, később biztos tudok majd többet jönni. Kép

Jó éjt!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Nem akarok ünneprontó lenni, de létezik olyan tej, ami nem tápláló. Az enyém pl. olyan volt és hallottam másokról is. Gondolom biztosan ritka dolog...
Énsem hittem el, mert a gyerekorvosunk is azt mondta, hogy nem létezik.
Fanni másfél órás szopik után is üvöltött az éhségtől. A tejem olyan volt, mint a víz, és nem az előtej miatt. Ezért kényszerültünk tápszerre. Szóval létezik...
Azt hiszem a Schöpf-Méreiben lehet amúgy bevizsgáltatni.

Szisz: ha eddig oké volt a dolog, nem kell aggódnod, valszeg tényleg a növekedési ugrás az oka, nekem az első pillanattól nem ment. Pedig reggelre volt, hogy átázott a hálóingem a melltartón+betéten keresztül, de rossz volt a minőség.Azért adtam neki, ameddig tudtam, de tápi mindig kellett, hogy ne éhezzen Kép

Jóéjeket: DBarbi
DBarbi
 

 
 

Sziasztok !
Tanacsot szeretnek kerni babamerleg ugyben.
A kerdes annyi: vegyek vagy ne vegyek ?
Annyi rosszat hallottam mar rola, hogy csak stresszeli magat vele az ember, ha keveset eszik a gyerek, viszont megnyugtato tudni, hogy jol evett.
Elore is koszi
Dorki
Dorki
 


Szia Dorki!

Mi béreltük a mérleget 6 hónapra a Brumi Maci boltból. Szerintem fölösleges megvenni, de tényleg jó, ha van Kép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Dorki: én nem vennék! Hetente egyszer elég az elején is mérni a gyerkőcöt, az meg megoldható a védőnőnél. Az állandó méricskéléstől meg csak bekattan az ember!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nálunk össz-vissz 2X volt kinn a védőnő, abból is a második volt vagy 2 perc. Mi nemis járunk hozzá. Az oltások alkalmával méri meg a dokibá, úgyhogy nekünk jó, ha van mérleg Kép

DBarbi
DBarbi
 


Barbi,
jé ilyet még nem hallottam soha, hogy nem jó a tej. Sajnálom, hogy nálad ez a helyzet.Kép

Dorki,
én parázós anyuka vagyok, ezért nem vettem, mert csak idegeskednék, hogy most miért evett kevesebbet, most meg miért többet, ehelyett hetente járok leméretni, és akkor már meg is vizsgálják, ami külön jóKép. Azt figyelem, hogy van-e napi hat pisis és egy kakis pelus, mert akkor eleget eszik, hiszen csak az jöhet ki, ami be is ment.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Én nem a védőnőhöz járok méretni, hanem a dokinőhöz (aki sokkal jobb fej), ráadásul itt van 5 percre gyalog.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Énsem hallottam ilyet eddig Kép Azaz anyukámtól igen, az övé mégrosszabb volt, mint az enyém (dehát akkoriban nemis eröltették a szoptatást, más volt a felfogás, mint most, ezért érzi magát manapság hülyén, meg bénának az az anyuka, akinek nem megy. Énis átmentem ezen Kép. Írtam be szopis topicba, azaz nemis szopisba, hanem tápszeresbe, és vagy 5-en ugrottak nekem, hogy az olyan, mint az én problémám nem létezik, ezért írok félve erről a témáról, nemis szeretem). Engem egy percig sem szoptatott. Neki a dokinő mondta anno, hogy nincs semmi tápértéke Kép
Én reménykedtem, hogy nem ez lesz a helyzet, azt mondják nem öröklődik. Bár a nagyimnak sem volt anno. Ez van sajna, beletörődtem Kép
Fanni szerencsére gyönyörűen fejlődik és nagyon boldog baba Kép És ez a legfontosabb Kép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Többen írtatok a babamérlegről. Hát mi is kölcsönöztünk egyet, de csak Bence 1 hónapos koráig mértünk minden szopi előtt és után, most már csak naponta egyszer fürdés előtt meztelenül. Én azóta nem méricskélem Bencikét, mióta összevissza eszik, hol2, hol 4 óránként. Nincs hozzá idegzetem, mert csak pánikolnék miatta. Bár az is igaz hogy mikor 100akat eszik, akkor viszont nagyon meg tud nyugtatni a mérlegKép Valószínűleg mi vissza is adjuk, és veszünk egy digitális személymérleget (kb. 6000 Ft, ezért havonta 4ezret fizetünk) és majd ráállok vele.Kép

Lányok! Tegnap a férjem megijesztett mert szerinte olyan fura a lehelete Bencének, szerinte egy kicsit acetonos. Szerintem viszont nem, bár nem nagyon tudom hogy az milyen. Én csak a tej illatát érzem, meg hát néha ugye bukik és annak is lehet szaga. Ti tapasztaltatok ilyet?
Én a tejcsi mellett nem teáztatom, és vizet sem adok neki, mert úgy tudom hogy nem muszáj, mivel már kánikula sincs. Viszont tegnap a neten azt olvastuk hogy a hasfájós és a még picit sárga babáknál teáztatni kell két szopi között. Ti adtok nekik valamit? És ha igen, milyen teát? A doki sima teát javasolt, nagyon enyhén forrázva. Ehhez képest szintén itt az interneten ezt nem javasolják, csak a kifejezetten babáknak való csecsemőteát.

Anita!
Robó nagyon-nagyon aranyos baba. Kép Jól látom hogy barna a szeme? Ő így született vagy kék szeme volt? Mert Bencének kék, de a miénk barna, és azt mondják ez még változni fog.
Nálatok elmúlt már a hasfájás? És végül melyik csepp jött be? Mert tudom hogy Te elég sok mindent kipróbáltál. Mi most az Espumisant próbáljuk, de kicsit hülye a betegtájékoztatója, mert azt írja hogy csecsemőknek 25 csepp szopi után. Na de minden egyes szopi után, vagy csak naponta egyszer??? Ugyanis alatta meg ott van hogy a nagyobb gyerekek adagja napi 3-5ször 25 csepp. Akkor gondolom Bence nem kaphat napi 8-9szer 25 cseppet, nem? Lehet hogy én értelmezek félre valamit, de tényleg nem egyértelmű.Kép
És fogalmam sincs hogy használ-e neki, mert igazán javulást látok is meg nem is, nála nagyon változó hogy mikor milyen. Kaja után sírós vagy épp nyugodt. Viszont este a hasamon majdnem 4 órát aludt, igaz én jól lezsibbadtam, de megériKép legalább megnéztem a Fábry-showtKép
Éjszaka is szívesen aludna így, csak enni kelne fel ha tehetné, de hát nem foghatom egész éjjel! Már a fél oldalam így is tiszta görcsben van, mert mindig azon fekszem. Jaj, olyan nehéz!!!Kép
Anita, és Robika meddig volt sárga? És kellett valamit csinálni vele? Bence kapott a kórházban kékfénykezelést, de még mindig sárga egy picitKép

Dandy!
Ti merre laktok? Csak mert írtad hogy más a forgalom arrafelé mint Pesten. Én is úgy szeretnék vidéken lakni. Mindegy hogy hol, csak ne Pesten. Szívesen visszamennék Szolnokra (odavalósiak vagyunk mindketten a férjemmel) csak hát ott nincs munkalehetőség. Sajna.

Zit!
Köszi a bókot Bence nevébenKép Nektek nincs még kép? Vagy még nem sikerült megoldani a kicsinyítést? Pedig várjukKép
Egyébként én is dumálok + énekelek Bencének pelenkázás közben, de ha kaja előtt vagyunk akkor semmi nem érdekli, csak sír. Ha szopi után teszem tisztába, akkor viszont többnyire nyugodt, és akkor figyel. Viszont így nagy az esély arra hogy lepisilKép vagy odanyom valamit a pelenkázóra... Kép

Nemsokára jön anyukám és levisszük Bencét sétálni. Csak azt nem tudom én mit vegyek fel... még nem passzol minden ruhám tökéletesenKép és hideg vanKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Vera: nem kell teáztatni a kicsiket! A sárgaságot okozó bilirubin is a széklettel ürül és nem a vizelettel! A teáztatással az a gond, hogy az anyatej bevonja egy védőréteggel az emésztőrendszert, és a tea ezt lemossa, és 2 hét, mire újra kialakul a védőréteg. Balu szeptemberi, és nem kapott se vizet se teát. Nem volt semmi gond vele. Úgyhogy én most sem szándékszom itatni.
Mi a védőnőtől kaptunk ingyen mérleget, mert koraszülöttünk van.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!

Jó sokat írtatok, 20-szor kéne elolvasnom, hogy mindenre emlékezzek, amihez hozzá szeretnék szólni. Na lesz ami lesz.

Barbi
Sajnálom, hogy így jártál a tejcivel. Biztos nem volt könnyű amíg rá nem jöttetek. Tényleg az a lényeg, hogy boldog és egészséges legyen a pici, más nem számít. Kép

Mérleg téma: nekünk sajna nincs semmilyen, most akarunk mi is venni digitálisat, aztán mi is ráállunk majd vele, hetente egyszer, ahogy Vera is írta. A súlyán úgyis érzem, hogy nem fogy.

Nem tudom miért van, de Beni mostanában kevesebb ideig eszik, van hogy negyed óra alatt szopizik és utána már nem kell neki a cici. Úgy látom, hogy nem is éhes utána, dumálgat inkább meg vigyorizik. Cumi sem kell és tea sem neki. Ez most normális? Leszokik az evésről vagy mi van?
A másik, hogy eddig este úgy evett, hogy hatkor nem, hanem a hetes fürcsi után, de a héten eszik hatkor és csak nyolc után fürcsizik. Tegnap fél tízkor aludt el és csak fél négykor kelt és szopival, pelenkázással együtt négykor megint aludt. Utána hat és hét között megint így jártunk és 10-ig aludtunk. Ami nekem nagyon jól esett, mert már hulla voltam. Remélem nincs baja, hogy csak ennyi ideig eszik, remélem jól is lakik.

Vera
Képek ( amik eddig is voltak ) a Fotóalbumban vannak, csak ide nem tudtam feltenni belőlük. Meg akartam mutatni a kedvencemet. Sajna nem ment. Mindegy.

Megint hosszú lettem, megyek is.
Szép napot mindenkinek! Kép Kép

zit
zit
 


Sziasztok!

Zit: nem fog leszokni az evésről, ne félj Kép Csak már gyorsabban eszik, és rövidebb idő alatt többet juttat a pocakjába Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

No a biztonság kedvéért kihívtam a dokinkat és megnézettem vele Borót. Lehetett valami kis fertőzés, mert a széklete szaga is különös volt. Egyszerűbben: szokatlanul büdös. Azt mondta egyelőre hagyjak fel a hashajtó hatású dolgokkal és majd meglátjuk jövő héten, hogy múlik-e.

Megkérdeztem a szopi közbeni rotyi nem gond-e. Azt mondta, hogy természetes. Ilyenkor megindul az emésztés (általában a szoptatott babákra jellemző). Zsizsa igazad voltKép

Valamelyikőtök iszik Laktoherb szoptatós teát? Mi a tapasztalatotok vele?

Mérleg: mi kölcsönöztünk digitálisat. 1800 ft/hó. Én úgy gondoltam elég 3 hónapig, oszt utána majd a tanácsadáson mérik. Eleinte nekem jól jött, mert tudtam kb. mennyi a napi adagja a picinek, és ráadásul elég nehezen jött össze a szoptatás és tudnom kellett nem kell-e pótolni. Sajna a kórházban rászoktatták a pohárra a picurt, így nehezebben szopizott. Tehát nekem nagyon jól jött az első hónapban. Viszont megvenni nagyon drága.

Anita
Nagyon helyes, fiús arca van a Robikának Kép És nagyon komolyan tud nézni, olyan férfiasan;)

No sírásmentes estét és nyugodalmas éjszakát mindannyiunknak!
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Cory
Köszi, hogy írtál, így legalább megnyugodtam. Kép

Délután sikerült még egyet aludnom a picurral, most egész jól érzem magam. Most itt ücsörög az ölemben és nézelődik. Most megyek, mert még nem ebédeltem, pótolom.

Szisz
Én iszom azt a teát, nap közben, szopik után. Azt hiszem használ, azt tudom, hogy a kórházban attól indult be a tejem, de rendesen. Szerintem segít, de ez az én véleményem.

zit
zit
 
 


Szisz!

Én a Milupának a teáját iszom néha, akkor ha úgy érzem hogy puhább a cicim, talán kevesebb a tej. De ha abból megiszom egy bögrével (és tényleg csak nagy ritkán) akkor rögtön úgy bedurranak a melleim hogy csak na. Ma is szopi után le kellett fejnem amiből evett, és lejött még 70 gramm. És hozzáteszem hogy már napok óta nem fejek... csak ilyenkor.

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok (és Babák)!
Itt az ideje, hogy bejelentkezzünk itt is. Olvastalak eddig is Titeket, de már annyival elörébb tartotok! Vissza kéne mennem vagy egy hónapot...
A mási ktopikba raktam fel a szüléssztorit, mert eléggé hosszú, akit érdekel, ott megtalálja. Le akarrtam irni amíg még friss.
Boti baba szopizik szépen, egyelöre úgy tünik, hogy 1-másfél órás szopi után 2-2,5 óra alvás...az eddigi két éjszakát egész jól megúsztuk. De kimeritő ez a rengeteg szoptatás, pegis mást sem csinálok. Na de ti csak tudjátok. Kissé energiahiányosnak érzem magam.
Valamelyik nap majd rakok fel képeket, csak nincs itthon a gép.
Minden babának gratula, mi még nagyon messze vagyunk az átfordulás, gügyögés, ilyenektöl. De eljön majd az ideje. De szopi után néha olyan édesen nézelödik, nyújtózik és mosolyog...Bár egyelöre aggódom, hogy elég-e a tejcsi, mert minden szopinál mindkettőt kiüriti. Próbáltam utána ráfejni, de nem jött le semmi. Szerintetek eröltessem?
Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Vera76: mi Pécsen lakunk.

A mérlegeléshez annyit írnék, hogy nekem először az elsőnél nem volt, csak amikor úgy éreztem, hogy kevés a tejcsi akkor szereztük be, akkor azt gondoltam, hogy jó tudni, hogy mennyit eszik a baba. A lányom sokat is sírt du.-ként esténként, de ő ilyen fajta volt, nem biztos, hogy éhes volt. Most a 2. babánál sincs mérlegünk, de nem is lesz. Hiszem, hogy van elég tejem és elég is lesz. A gyarapodás, amit eddig 2 hetente a védőnőnél néztek elég volt. Engem csak idegesítene, ha méregetni kellene folytonosan a súlyát a babának.
Edit, ha nem érzed, hogy lenne a ciciben szopi után, akkor nem érdemes fejni.

Dandy
Dandy
 


Edit: örülök , hogy legalább egy picit benéztél hozzánk. Hidd el hamarosan belarázódtok és kissé megerősődsz!Gratula a babócádhoz, és hidd el lesz tejcsid is, arra ne gondolj, hogy nem lesz!Minden szopi alkalmával termelődik csak ne idegeskedj!


Igaz Judit nincs most köreinkben, de boldog egyhónaposságot Virágnak!!!Remélem mielőbb tud jelentkezniKép

Meme: remélem már ti is babáztok, drukk ment ámKép.!

Szisz: a picik az időváltozást megérzik, sőt azt is hallottam, hogy szeles időben még nyűgösebbek és a napokban volt egy kis szél. Sokat én is megijedtem, mert össze vissza evet, nem aludt egy egy napon, de elmúlt szerencsére másnapra.Valószínű most vagytok a 6 hetes fejlődési ugrásnál. ilyenkor sokkal többet is eszenek.Hasfájáa: hát nem igaáz múlt el teljesen. Nem is nagyon eszek sőt egyáltalán nem eszek puffasztó dolgokat, mégis sűrűn hasfájós még. Igaz már nam annyira erősen, inkább a pukik jönnek, de ezeket is kiséri sírdogálásKép.Szoptatós teát én a Laktoherb teát iszom, igaz nem annyit amennyi rá van írva, mert nem mindig van időm elkészíteni...

Zita:apu szó nálunk is előfordulKép Büszke is apája rá!
Fotó ha lesz kíváncsian várjukKép

DBarbi: tejjel kapcsolatban sajnálom a történteket. Hallottam már én is ilyen esetről, egyik barátnőnek is volt teje, de éppen nem elég tápláló. Tudom , hogy félve írsz róla, de ne magad hibáztasd.te mindent megtettél , hogy szoptass, benned nincs hibaKép.
Kacagás: de édes lehet fanni. Amúgy a megfordulás nálunk is úgy vettem észer, hogy kipróbáltam hasrafektetve, mert már régen feküdt úgy és megfordult. Szóval lehet, hogy Fanni is forgolódna már. Robóka igaz a kis kezét annyira messzire tette szét, hogy közelebb kellett többször is tennem és akkor ripsz ropsz meg is fordultKép.

Vera: nálunk is van köhögés meg minden féle kaja közben . Biztosan Bence is mohón eszik. Mikor ilyen van, akkor leveszem Robót a ciciről és büfizünk még egy kicsit, mert olyan is szokott lenni, hogy evés közben jön a bukás...Próbáld ki , hogy büfizteted közeben, így a levegő (nem annyi) nem kavarog a pocijában. Tisztába tételkor robika még nem annyira ficánka, szerencsére. Bár a kis lábát erőteljesen megfeszíti, így öröm ráadni a pelustKép. olyankor picit szabadon hagyom , had mozogja ki magátKép.Védőnő: szerintem nem kell mindig rájuk hallgatni. Diti nagyon jó tanácsokat írt, csatlakozom hozzá!mellesleg az én védőnőm is olyan, hogy én többet tudok sokszor mondani neki, mint ő. Pl az Espumizanról sem hallott....Így már nem igazán beszélgetünk. Szerintem ilyen korán még nem lehet rendszert kialakítani náluk. Nincs egyforma két nap és hiába akarod, úgysem fogja pl végiaialudni az éjszakát, ha ő nem olyan típus.Ne aggódj sokat, próbáld picit lazábban felvenni a dolgokat.(mondom én , aki mindenen beaggódikKép )Sárgaság: Robót is kékfényezték a kórházban . Jó tippet hallottam innen a netről, hogy napoztatni kell a kis arcát. Nálunk bevált. igaz Robó is még pár hétig kicsit sárga volt, de szemmel látható volt, hogy a napsugártól múlt a sárgaság. cseppek: mi az espumizannal kezdtük. A védőnő kezdetben azt mondta, hogy 3 szor 5 csepp, majd később lehet növelni. Amúgy tényleg elég hülyén van ráírva az utasításra az adagolás. Mi próbáltuk még a Gripe Water-t , ez azért jobb , mert gyógyhatású készítmény (nem gyógyszer). Igaz az íze kissé kapros(kapormagból készül), de Robika megette. Bár ennek az utasítása is furán van megfogalmazva, mert mi az angol szöveget is lefordítottuk és nem mindegy, hogy teáskanál, vagy evőkanál...Ezt a cseppet 1 hónapos kórtól lehet adni, bár Bence már elmúlt egy hónaposKép.
Remélem tudtam segíteni.

Dorki: mérleget szerintem nem érdemes venni, tényleg csak felidegesíti az ember magát rajta.Mi a védőnői szol-tól kaptunk egyet, de elejében mikor egy egy szopit meg akartam mérni, hát volt olyan eset, hogy kevesebbet mért kaja után , mint előtte. Akkor megfogadtam nem méregetem. Így most konyhai mérlegen mérjük hetente egyszer.

Azt hiszem mindenre válaszoltam, azaz próbáltam. Tényleg, Ti minden félét esztek már. Én nem merek semmi puffasztó félét enni. persze ahol nincs hasfájás, azoknál szerintem minden mehet befeléKép.
Robika tegnap nem akart elaludni. pedig minden fürdés utéán álomba szenderül, de tegnap 2 óráig fent voltunk, természetesen apa nem volt itthonKép.A nyügi egészen ma délutánig folytatódott, délután viszont sokat aludt kint a levegőn. Azt megfigyeltem, hogy a levegőn alszik a legjobban és leggyorsabban el.Vera: szerintem nyugodtan vidd ki a kicsit a levegőre, csak öltöztesd fel. Nálunk van egy nyugdíjad aranyos doki, ő azt mondta, hogy télen is -10 fokig ki kell vinni a pőiciket levegőzni több órára...
nem tudom télen nálunk is hogy lesz majd, mivel robika kizárólag mozgó kocsiban hajlandó elaludni.Egyből észreveszi, ha otthagyjuk vagy nem rázzuk a babakocsit.
Tényleg pesti anyukák: hogyna oldjátok meg a levegőztetést? vagy nem mindeni forgalmas helyen lakik? Nálunk Jászberényben szerencsére elég friss levegő vanKép.
nos lassan már három órája készült a levél, közben robóval kakikáltunk is egyet.
Köszönjük szépen a dicsérő megjegyzéseket a fotóra, jólesettKép.

Jó éjt mindenkinek. Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Edit: üdv itt Kép Annyira nem tartunk előrébb. Zsomának még csak majd msot 13-án kéne megszületnie Kép Jó-jó, már 6 hetes, de sokmindenben még inkább újszülött.
Amíg a baba jókedélyű, hízik, nyugisan alszik, pisil egy nap legalább 5-6-szor, és kakil 1-2-szer, addig ne aggódj a tej mennyiségen Kép Rakd mindig mellre, mikor kéri, és hagyd is rajta, amíg ő szeretné, és akkor minden simán fog menni Kép

Anita: Zsoma miatt még diétán vagyok, de Balunál 3 hónap után, mikor a diétás kajától nem volt már semmi baja, kipróbáltam, hgoy mit szól a puffasztókhoz, és jól vettük az akadályt Kép

cory+Zsoma (6 hetes vagy -3 napos)+Balu (2 éves)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Edit!
Üdv köreinkben, bár én is eléggé új vagyok. Szopi ügyben hallgass Coryra nyugodtan, nekem is sokat segített az elején. És gratula a picurhoz! Kép

A mai éjszaka érdekes volt. Picurka fél háromkor kelt és csak négykor aludt el, mert mindenáron dumálni akart. Egy órán keresztül mondta, meg vigyorizott nekem az éjszaka közepén és persze elvárta, hogy én is beszéljek hozzá. Félkómában elég érdekes volt. Nem értem, hogy ő hogy bírta olyan jól, én majd meghaltam az álmosságtól. Utána persze fél hétkor megint felkelt, de akkor már hétkor el is aludt mellettem. Olyan édes volt, ahogy ott szuszogott a párnámon. Kép Aztán kilenc óta fent vagyunk. Rengeteget dumált reggel óta, meg vigyorog. Meg tudnám zabálni.

Vera!
A Gripe Water-t mi is használtuk, úgy láttam jót tett a pocaknak. Legalábbis nem szenvedett, mint előtte. Akkor még a pukiknál is rángatta a kis lábait. Utána a dokinénink írt fel neki egy kanalas orvosságot, ami direkt erre jó ( a neve nincs rajta az üvegen, így nem tudom megmondani) és azóta nincs gond a hasával.

Szép napot és kellemes hétvégét mindenkinek! Kép

zit+Beni ( aki ma 9 hetes )
zit
 


Sziasztok!
Cory!
Egy kicsit most én is aggódok a szopi miatt. A pisis pelusokkal nincs is gond, tényleg van napi 5-6 naggggyon pisis pelus, viszont Petra csak napi 1x kakil kb 2-3 napja. Ezelőtt 2x volt kaki. A cicim is az elején még olyan feszült volt, mostanra meg olyan kényelmes... Bármiz csinálok, mostanában nem akar Petra olyan hosszan cicizni, kb negyed-félóra nálunk egy cicizés, de nem olyan nagyon intenzíven eszik.
Szerinted fejjek?? Lehetséges, hogy már beállt a kereslet-kínálat? A belővellést még mindig érzem, mintha késsel hasogatnák olyankor mindkét cicimetKép Szóval?
Van még itt valaki, aki nem fej?

Jövő héten megyünk méreckedni, hát addig azért parázok rendesen.

Puszi, NYuszimanó és Petra(12 napos)
nyuszimano
 
 


Nyuszimanó: Zsomán én agyon aggódtam magam, mert csak 4-5 naponta kakil, viszony hízik, kiszáradásnak semmi nyoma, pisil rendesen stb. A hozzáértők azt mondták, van ilyen.
Amíg hízik, én nem fejnék. Valszeg elég neki ennyi. Zsoma is csak 15-20 percig szopizik. Balu 1,5 órán át szopizott anno.
Én sem fejek Kép Csak addig fejtem, amíg Zsoma kórházban volt (12 napig), illetve most szerdáig fejtem esténként 10ml-t, hogy legyen mibe berakni a gyógyszereit, de szerda óta nincs gyógyszer Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszi CoryKép

Mondjuk abból is gondolom, hogy elég neki a tejci, mert mikor már elengedi a cicim és megnyomom a mellbimbóm, még mindig spriccel belőle a tej, ill. ha felajánlom neki a másik teli cicit, toporzékolva utasítja el. Neked feszes a cicid?

Na mind1, megnyugodni csak úgyis jövő héten fogokKép

Ja miután leírtam az előző hozzászólást, pont kakilt Petra, ma már 2x, hatalmas mennyiségetKép

Fura kétgyerekesnek lenni, nem? Mindig az elsőhöz viszonyítasz mindent, mintha ő lenne az etalon. Aztán egy idő múlva döbbenünk rá, hogy mások. Nem? Nekem legalábbis Petra totál más mindenben, mint Donci volt anno.

Edit!
Üdv itt is! Megyek, elolvasom a szüléssztoridat!

Puszi, Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Edit
Fel a fejjel, az első 2 hét a nehéz. Szerintem utána beáll minden, még az éjszakázást is teljesen meg fogod szokni és utána már igazán lehet élvezni a babázástKép

Anita
Én most kezdtem el, kb 1 hete inni a laktoherbet és azóta voltak ezek a hasmenéses kakik. Én most azon gondolkodom okozhatja-e. Abban elvileg van kömény, kamilla stb...nálatok akkor nem volt ilyen hatása? És elvileg ez nem okozhatja a picur hasfájását? Most 3 napig kihagyom és meglátom mi lesz a hatás...
Én sajna belvárosban lakom és építkezős környéken. Nem szívesen viszem ki a picit. Por, szmog, nagyautókKép

Nyuszimano
Én nem fejtem, csak az első héten. Utána belázasodtam. Akkor elkezdtem napi 1x, este fejni, majd abbahagytam, megint belázasodtam. Azóta rutinos vagyok, ha úgy érzem nagyon feszül a mellem akkor fejek, ha nem akkor viszont nem.
Viszont ha feszül és csomót éreztek, akkor azonnal fejjetek, mert nagyon csúnya lázat tud okozni (39-40 fok 3 napig).

Valaki akar bébiúszásra járni? vagy van aki elkezdte? Meséljetek.
Szerintetek nagy fürdőkádban, velem mikortól fürödhet a picur. Egyáltalán szabad?? Ott egy kicsit tudnám úsztatni...

No további mosolygós hétvégét mindenkinek!
Szisz
szisz
 
 


SZiasztok!

Szisz: okozhatja Kép És pl hasfájást is okozhat a laktoherb. Nekem Baluval azt kérdezték a hozzáértők először, hogy iszom-e, mikor panaszkodtam a hasfájásra. Úgyhogy most el sem kezdtem inni.

Nyuszimanó: nem feszül a mellem, de ennek több oka is van Kép Pl, hogy Balu végig szopizott a terhességem alatt. A másik,hgoy nálam legalább 1-2 liter tejnek kéne a mellemben lennie ahhoz, hogy feszüljön, de ez egyéni adottság.
Egyébként tényleg furcsa, hogy bennem van a hasonlítgatás, de hát annyira nem lehet egy korababát egy időre születettel összehasonlítani, de ezt neked nem kell részleteznem Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok,

eltuntem, mert sajnos Emma hirtelen pocifajos lett + volt egy kis hasmenes is + kiutesek Kép
Voltunk dokibacsinal (nem a sajatnal), aki gyakorlatilag semmit sem mondott Kép no de majd szerdan megyunk a sajathoz, kivancsi vagyok o mit mond. Meg hetfon jon az itteni vedono-fele is.
Plusz meg en is kezdtem nathas lenni... de mar jobban vagyunk Kép
Jo sokat irtatok, nekiallok visszaolvasni Kép

batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

Nyuszimanó:
Én sem fejek és nem kemények a melleim. Ahogy írtad, beállt a kereslet-kínálat mennyiség. Igaz, hogy én is meg szoktam nézni szopik után, hogy lenne-e még, ha kérne, és nekem is szokott jönni még belőle. Szerintem ne aggódj. Kép

Szisz:
Mi szeretnénk majd vinni a picit úszásra, van itt Szentendrén is lehetőség rá. Azt meg, hogy hogyan lehet a babát is felkészíteni rá, a www.babauszas.hu oldalon leírják, azt is, hogy a kádban hogyan lehet "úsztatni" a babókat.

Szia batkamano!
Mi még nem találkoztunk azt hiszem, de remélem minél hamarabb elmúlik a pocifájás és a kiütések!

Cory:
Mikor lesznek új képek? Olyan kíváncsi vagyok, mennyit fejlődött már Zsoma! Az éjszakátok hogy telt?

Nálunk jól alakult, igaz, tízkor aludt el, de fél öttől ötig volt csak ébren, aztán nyolckor kelt és megint alszik. Remélem majd a délutáni séta alatt is fog aludni! Mert nem szokott.

Kellemes vasárnapot mindenkinek!
zit
zit
 


Sziasztok!

Zit: képeink Mokuson múlnak, mert ő csinált digitális géppel Zsomáról,c sak még nem rakta fel.
Az éjszaka egész jól telt. Fél órája keltünk Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szisz!

Épp jókor kérdezted ezt az együttfürdéstKép Mi épp tegnap fürödtünk együtt először Bencével a nagykádban, és hát látni kellett volna azt az átszellemült arcot amit vágottKép hihetetlenül élvezte Kép
Valahol olvastam hogy akinél szülésnél elmarad az hogy a picit a hasára teszik, és érintkezik a bőrük, az a hazamenetel után mindenképp pótolja ezt be, mert rengeteg boldogsághormontKép szabadít fel a babában és az anyukában egyaránt. Na ezt mi tegnap valósítottuk meg, és rögtön összekötöttük a fürdéssel. Jó tele engedtem a kádat 37-38 fokos vízzel, belefeküdtem és a férjem rámfektette Bencikét. Először a felhúzott térdemnek döntöttem háttal, utána viszont ráfeküdt a mellkasomra és majdnem el is aludtKép Nagyon élvezte ahogy simogattuk a hátát meg a popsiját egy fürdőszivaccsalKép Utána a két karja alá nyúltam és húzgáltam a víz tetején, meg néha egy kicsit nyakig is merítettem mert annyira lebegett a víz felszínén hogy alig érte víz, és féltem hogy megfázik. Nagyon elégedett arcot vágott és még akkor sem sírt mikor egy jó negyedóra múlva a férjem kivette. Szóval azt hiszem tetszett nekiKép Ebből kiindulva ma kipróbáljuk az apával való fürdést isKép
Egyébként mi is szeretnénk majd vinni babaúszásra, de nem tudom mikortól lehet, még nem nagyon néztünk utána. Főleg így hogy Bence koraszülött volt, elvileg még csak 2 hetesnek kellene lennie, és nem 6nakKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok lányok!

Szeretnék én is bejelentkezni közétek. Eddig a MÁV-os topicba irogattam (ritkán), de most már az nem aktuális... Lenne néhány kérdésem, hátha tudtok segiteni, nagyon örülnék neki!

Először is Zsolti babám szeptember 10-én született, tehát ma 4 hetes és 2 napos. Egyidős Judit Virágjával! :-))) A problémánk a következő: két napja Zsoltika elkezdett mindkét mellből enni. Előtte mindig csak az egyiket szopizta ki. Vajon most valami fejlődési ugrása van? Vagy nincs elég tejem? És ráadásul a szopási idő is hosszabb lett: eddig elég volt kb. 20 perc, most akár háromnegyed órát is elvan egy cicin, aztán jön a másik... Adom neki szivesen, csak félek, hogy valami gond van a tejjel.

A másik problémánk, hogy az arcocskáján pattanásszerű kiütések vannak: kis piros pontok, foltok. Ezek nemrég jelentek meg, a gyerekorvos szerint anyai hormon okozza őket. Hát nem tudom, valahogy nekem ez nem tetszik. Van valakinek hasonló tapasztalata? Remélem, elmúlnak majd ezek a pöttyek és nem hagynak majd nyomot. Azt is olvastam, hogy tehéntej okozhat ilyet, igy most már 3 napja nem iszom tejet, nem eszek semmi tejterméket.

És még valami: mintha a baba sárga lenne! A kórházban megmérték a bilirubin-szintjét, nem kellett kékfényezni. Az orrocskája sárga, és mintha a szeme fehérje is az lenne. Valahol azt olvastam, hogy a napfény jót tesz (lehet, hogy ebben a topicban), csak már annyi mindent olvastam, hogy kicsit kavarog a fejem. :-))) Egyáltalán felléphet még sárgaság ebben a korban?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segiten! És mindenkinek nagyon jó babázást kivánok.

Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok Lányok!

Gabi, üdv közöttünk Kép
Szerintem semmi ok aggodalomra hogy most mindkét oldalról igényli a szopit a babád. Nagyon valószínű hogy az van amit írtál, hogy éppen fejlődési ugrás elé néz, és akkor bizony többet esznek Kép Figyeld a súlynövekedését (pár naponta ha megméred az pont elég), és ha szépen hízogat, akkor semmi gond. Egyébként csak jót tesz a tejtermelésnek ha most többet és tovább szopizik, néhány napon belül több tejed lesz, majd figyeld csak meg Kép
A foltokkal kapcsolatban teljesen igazad van a dokidnak, tényleg az anyai hormon okozhatja. Nem kell megijedni tőle, magától el fognak múlni. Az én kisfiamon is voltak, és most a pici lányom is serdülőkorba lépett 2 és fél hetesen Kép Nem vagyok én se oda érte hogy így kipattogzott, de ez az anyatejes étkezéssel jár, ennyi belefér. A kisfiamon is voltak szép számmal, de 1-2 hónap elteltével teljesen elmúltak, és azóta is nagyon szép a kis bőre Kép Úgyhogy nyugodtan egyél-igyál tejterméket, arra nagy szükséged van ilyenkor.
A sárgasággal kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy a napfény mindenképpen jót tesz, és sokszor segít elmúlasztani, de ha nagyon nem vagy biztos a dolgodban, nyugodtan kérdezd meg a dokitokat, azzal biztos nem ártasz Kép

Vera, nagyon édes lehetett Bence fürdés közben Kép Tavaly mi is elég hamar kipróbáltuk a nagykádas fürdést, kicsi fiam imádta Kép Azóta is nagyon imádja a vizet, szerintem azért is mert hamar került "mélyvíz" közelébe. A kis tündérkémmel nem tudom hogy fogjuk megoldani így a fürdést, ugyanis azóta átépítettük a fürdőszobát (na meg a lakást is), és nincs kádunk csak zuhanytálcánk Kép Na de majdcsak kitalálunk valamit, ha nem más lerohanjuk a nagyiék kádját Kép

Jó pancsit estére Kép

Sziasztok, Diti

Pici fiam tavaly ilyenkor, első pancsi a nagy kádban Kép
Kép
Diti
 


Diti: mennyi idős volt pici fiad a pancsizáskor? most kedvet kaptam, mi is kipróbáljuk a kádban történő fürdéstKép.

Vera. ari lehetett BenciKép

Képzeljétek Robóka már pár napja, de ma különösen sokat gagyarászott. Mondhatnám azt is, hogy be nem állt a kisszájaKép.
TüneményKép.

Diti, Cory: nálatok az első babánál a BCG oltás mennyire volt vészes, persze ha más tzd segíteni köszönném az infót! Robikáé már egy hónapja piros, de most lkezd picit sárgás lenni a közepe. lehet kifakad majd?

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Üdv közöttünkKép betettelek a táblába, csak majd a kilót és a centit írd már meg légyszi, hogy teljes legyen a képKép
Egyébként nálatok pont ugyanazok a problémák merülnek fel, mint nálunk. Bence is több ideig szopizik újabban, mondjuk 120 grammokat eszik már, tehát eleve több idő kell a nagyobb adaghoz (gondolom). Ő is pöttyös, nekünk azt mondták hogy az anyatejtől van, majd elmúlik. Viszont Bencének a mellkasa és a nyaka is pöttyös volt, és mint kiderült az a Johnson fürdetőtől volt, úgyhogy most visszaálltunk a gyógyszertárira és nagyon szép lett a bőre pár nap alatt. A sárgaság miatt pedig ne aggódj, még Bencike is sárga, pedig ő még kezelést is kapott a kórházban. Ha nagyon vészes lenne, a gyerekorvosotok úgyis mondja majd. De napoztatással tényleg elmúlik állítólag. Bár most hol van nap?!

Diti!
Nagyon-nagyon tündér a kisfiadKép látszik hogy nagyon élvezte ezt a fürdéstKép
Ma Bence is az apukájával fürdött, íme:

Kép

Anita, szerintem próbáljátok ki (és mindenkinek csak ajánlani tudom) mert nagyon élvezik a babák, biztosan Robikának is tetszene. Ő ráadásul már elég nagy fiú is hozzáKép Aki már gagyarászik, az igazán nagy fiú már, nem? Kép Jaj, már én is alig várom! Bence is "beszélget" egész nap, de ő még csak úgy nyögdécsel, főleg szopi alatt, de akkor is mikor a karunkban alszik el. A védőnőnek nagyon tetszett, teljesen el volt ájulva tőle, hogy milyen édesKép

Na megyek vasalni, bár semmi kedvem hozzá, de sajna muszáj.

Ja, és a táblánk:

<pre>
<center>Anyuka</center> <center>Baba</center> <center>Baba szülinapja</center> <center>Baba születési adatai</center> <center>Baba kora</center> <center>Testvérkék</center>
DBarbi Fanni Auróra 2003.06.17 3500 gr / 56 cm 3 hó + 25 nap első baba
Anita77 Róbert 2003.07.15 2600 gr / 50 cm 12 hét + 5 nap első baba
Barbi Ádám Csaba 2003.08.01 3385 gr / 53 cm 10 hét + 2nap első baba
Zit Benjámin 2003.08.09 4000 gr / 54 cm 9 hét + 1 nap első baba
Gabi75 Dávid András 2003.08.14 3250 gr / 54 cm 8 hét + 3 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 3270 gr / 54 cm 7 hét + 2 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 3150 gr / 50 cm 6 hét + 5 nap első baba
Zsizsa Gabriella 2003.08.28 2830 gr / 48 cm 6 hét + 3 nap első baba
Cory Zsombor 2003.08.31 2280 gr / 48 cm 6 hét + 0 nap Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 3200 gr / 51 cm 5 hét + 6 nap első baba
76Vera Bence 2003.09.02 2150 gr / 48 cm 5 hét + 5 nap első baba
Batkamano Emma 2003.09.03 3925 gr / 5 hét + 4 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 3860 gr / 54 cm 5 hét + 2 nap Dorina
Docka András 2003.09.06 3800 gr / 52 cm 5 hét + 1 nap első baba
Judit74 Virág 2003.09.10 3300 gr / 53 cm 4 hét + 4 nap első baba
Gabi Zsolt 2003.09.10 4 hét + 4 nap első baba
Laura2 Nikolett 2003.09.21 2600 gr / 49 cm 3 hét + 0 nap első baba
Susie_ Anna Gréta 2003.09.23 3200 gr / 56 cm 2 hét + 5 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 3340 gr / 56 cm 2 hét + 5 nap János Ádám
Nyuszimanó Petra Sári 2003.09.29. 3670 gr / 51 cm 1 hét + 6 nap Donát
Edit Botond 2003.10.03 3350 gr / 57 cm 1 hét + 2 nap első baba
</pre>

Jó éjt mindenkinek, pihenjetek amennyit csak tudtokKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Csak rövid leszek most. A BCG oltásról annyit, hogy nekünk csak most kezd szebben kinézni. Azaz már nem puklisodik. Először olyan volt, mint egy szúnyogcsípés, majd a közepe sárgás lett, kifakadt....és ez ismétlődött számtalanszor. Még a 3 hónapos oltásnál is szörnyen nézett ki, de a doki mondta, hogy normális. Volt, hogy vérzett is picit. Olykor leragasztottam sebtapasszal, de a "levegőn" jobb volt. Most is van rajta egy seb, ami ha leesik, remélem nem lesz újabb.

Jóéjeket: DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Anita: Balu nem mérvadó, mert őt 6 hónaposan újraoltották, mert nem eredt meg a bcg-je. A második szépen kifakadt vagy kétszer, és kész.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera, nagyon édes a kép Kép Bence milyen kis nyugodt arccal nézelődik, biztos jót relaxált a kádban Kép Kép

Anita, mi 2 hónapos korában fürdettük először Pindurt a nagy kádban, aztán mikor már biztosabban érezte magát egyedül is, tudott mozgolódni ahogy ő akart, akkor a zuhanytálcát engedtük neki tele vízzel, és abban lubickolt Kép Ez 5 hónapos korában volt, úgyhogy már 10 hónapja hogy ott fürdik, de a mai napig nagyon élvezi. Ja, és ott fordult át először, ott térdelt fel először, szóval nálunk az valami mágikus hely Kép
Csatolok 2 képet az első zuhanytálcás fürdésről, láthatóan nagyon élvezte Kép

Sziasztok, Diti
Kép
Kép
diti
 
 


Ja, elfelejtettem válaszolni a BCG-s kérdésre...
Nálunk nem volt semmi kifakadás, semmi seb, igazából a helye se nagyon látszott meg. Viszont a dokinéni többször is ellnőrizte hogy belül a bőr alatt van 1 kis csomó, szóval hatékony volt az oltás, csak mi olyan szerencsések vagyunk, hogy nem járt semmi következménnyel az oltás. Meglátjuk a kisasszonynál is ilyen sima lesz-e a helyzet...

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Ja, elfelejtettem válaszolni a BCG-s kérdésre...
Nálunk nem volt semmi kifakadás, semmi seb, igazából a helye se nagyon látszott meg. Viszont a dokinéni többször is ellnőrizte hogy belül a bőr alatt van 1 kis csomó, szóval hatékony volt az oltás, csak mi olyan szerencsések vagyunk, hogy nem járt semmi következménnyel. Meglátjuk a kisasszonynál is ilyen sima lesz-e a helyzet...

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Na, ez meg duplán sikerült...
Bocsi Kép

Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Ó! milyen édesek a fürdiző picik!!!

Nálunk Andrisra mostanában jött rá az igazi hasfájás. Apukám kamillateát javasolt de nem tudom tényleg lehet-e. Valaki próbálta már?
Amúgy a "gripe watert" adtam ill. az infacolt, de ennek ellenére erőlködik a pici. Hasra is próbáltam néha fektetni (állítólag az is segít), de a feje alatt lévő pelenkát az arcába gyűrte, úgyhogy nem igazán vált be...

Nekem lassan lejár a hat hét, megyek kontrollra a dokihoz. A doki azt mondta csak zuhanyozni lehet a császár miatt, de nem tom meddig. Néha már nagyon vennék egy kis fürdőt... Tényleg aki császárral szült: a sebbel mikor lehet rendesen kádban fürödni?

Én sem mertem eddig autózni Andrissal, mindig hárman mentünk. Lassan azonban már kettesben is kéne menni, de asszem eleinte csak hétvégén fogok, amikor kisebb a forgalom. Mostanában vetettük be az autósülést is, hát nem kis logikai gyakorlat a biztonsági övet rácsatolni...

Kiütések: nálunk is vannak. Elsősorban pici fehér pontok, de ez a tejallergiától van. Állítólag nem kell vele foglalkozni, majd elmúlik.

Séta: Én azt hallattom, hogy -5 fokig ki lehet vinni a picit. Én ha tehetem megpróbálom kivinni általában az "ebéd körüli" szopi után (kivéve ha nagyon esik) Általában egy órát tologatom, ez nekem is jót tesz. Vicces, mert séta után baromira elfáradok, álmos leszek viszont a pici meg általában akkor kel.

Az 5 hetes Andris "állítva" a fotelban:

Kép

Üdv,

Docka
Docka
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült is megnyugodnom. Valahogy borzasztó érzés volt, hogy esetleg nem elég a tejem... Már most úgy tűnik, hogy elég Zsoltikának egy mell, az utóbbi két etetésnél legalábbis elég volt. :-)))

Vera, köszi, hogy betettél a táblába! :-))) Zsoltika adatai: 3400 gramm és 55 cm. És a teljes neve: Zsolt Márk. Bence valóban nagyon aranyos a kádban, jó hogy élvezi a fürikézést! Nekem is nagyon tetszik az ötlet, kicsit később mi is kipróbáljuk Zsoltikával az együttfürdést. Most még a fürdést épp csak tűri, olyan pofit vág, mintha azt mondaná: azért sem élvezem a dolgot! :-))) Viszont utána a törölgetést nagyon szereti, akkor már vigyorog!

Diti, Pindur is nagyon édes! Hogy tartja a fejecskéjét! Hát igen, ő a képen már nagylegény... :-)))

Jó éjt mindenkinek, pihenjetek sokat! Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Szia Docka!

Fanninak a kamillatea mindig segít, ha gond van a pocakkal Kép Én bátran adtam neki, semmi baja nem lehet tőle Kép

Ééédes az Andris Kép és Fanninak ugyanilyen rugija van, csak fehér Kép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Vannak új képek a http://terszt.fw.hu -n Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Fanni legújabb "szórakozása/találmánya" beszívja az ajkát és cuppog KépKép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok lányok!

A BCG oltáshoz: nekünk talán most kezd majd eltűnni. Eddig többször is kiafakadt, elég csúnya volt.

Docka:
nagyon szép és csinos a kisfiad!

Diti, Vera:
Olyan szépek ezek a gyerekek és milyen aranyosan fürcsiznek!
Diti: nagyon tetszenek az első zuhanytálcás fürcsiről készült képek!
Vera: tiszta tünemény a kisfiatok. Nyugodt baba? Mert a képekről valami nagy-nagy nyugalom árad a babából. Legalábbis nekem.

Cory:
Jók a képek! Zsoma már mekkora! Kép És Balu már kész nagyfiú! Jól áll neki ez a rövid haj. Apukád meg nem változik. Kép Anyukádról, öcsédről nincs kép?

Nekünk vannak új képek az albumban. Akit érdekel nézze meg.

zit
zit
 


Az egyik kedvenc képem:
mintha azt mondaná: "na hadd kóstoljam csak meg"

<!--attachment: hadd_k_stoljam-39214.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*258.9**hadd+k%f3stoljam%2ejpg --><center><pre>
Kép
hadd kóstoljam.jpg (258.9 k)</pre></center><!--/attachment-->
zit
 


Sziasztok!

Diti!
Hát ez nagyon jó! Annyira aranyos a kisfiad a zuhanytálcábanKép Nagyon ügyes! A pici lány is mehet bele hamarosan, nem? Abba is lehet annyi vizet engedni, ami nekik már nagynak számítKép

Docka!

Andris nagyon aranyos, és nagyon-nagyon szép kisbabaKép Ti hányas ruhákat hordotok már?

Sajna nálunk is most jött elő igazán a hasfájásKép Leginkább este a fürdés után, és eltart éjfélig is. A tegnapi is nagyon szörnyű volt. A cicim már égett, olyan sokáig nyúzta, és látszott rajta hogy nem a tej kellett neki, csak a megnyugvás. Szegényke rázta a fejét, nagyon ideges volt. Közben persze sikított, sokszor észre sem vette hogy ott van a szájában a cici. Aztán nem tudom hogy de éjfél körül elaludtunk... Utána csak 3kor, majd fél7kor ébredt, de akkor nem nagyon evett, fél9ig vissza is aludtunk. Most pedig épp a mózesben alszik, de előtte sírt a kiságyban, a mózesben, a karomban, végül a hordozót tettem rá a babakocsira és abban tologattam a lakásban, de az sem tartott félóránál továbbKép Nagyon sajnálom szegényt, ma mi is veszünk Infacolt, és megpróbáljuk, mert az Espumisan nem nagyon használ. Nekem a doki nem ajánlotta a kamillateát, csak arra az esetre ha hasmenést akarunk. Viszont nálunk a kaki nem gond, naponta többször is van. Csak mire kijön... őt inkább a szelek bántják, büfizni is nehezen szokott, és addig szenvedünk. Viszont utána mindig jön egy elégedett vigyorKép

Docka, Neked tényleg azt mondta a doki hogy 6hétig csak zuhanyozni lehet?! Az jó, mert én már 3hét után fürödtem kádban, igaz időhiány miatt egyelőre még csak kétszer + tegnapelőtt Bencével. Miért nem lehet? Nekem már tök szép a sebem. Mindenesetre szerdán rákérdezek, én ugyanis akkor megyek kontrollra.

Cory, DBarbi, Zit!
Nagyon aranyosak a babákKép és mindegyik annnnyira szép!!!Kép
Zit, ha jól láttam egyforma kádunk vanKép bár mi most úgy látszik kiiktatjuk a gyakorlatból, annyira bejött ez az együttfürdésKép
Bence alapesetben tényleg nagyon nyugodt baba, sokszor csak úgy nézelődik, főleg ha beszélünk hozzá, nagyon nyugodtan tud figyelni, csak meg ne álljunk a dumával...Kép Viszont az is igaz hogy nagyon igényli a törődést, tehát egyedül ő nincs el a kiságyban, mindig foglalkozni kell vele. Asszem egy kicsit már elkapattukKép Remélem azért idővel lesz majd olyan is hogy egyedül játszik egy kicsit, és azt is remélem hogy az ágyába is vissza fogjuk tudni szoktatni! Egyelőre amíg ilyen hasfájós, mindkettőnknek jobb ha mellettem alszik, mert jobban oda tudok rá figyelni, és egy picit pihenhetek is.

Diti, Te írtad azt régebben hogy veletek aludt a kisfiad egy ideig?


Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia Vera!

Nekem is tilos volt az űlőfürdő 6 hétig. Az 5-dik héten meguntam és fürödtem egy jót. Utálok zuhizni, csak akkor jó, ha sietek. Nem lett semmi bajom.

DBarbi
DBarbi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: