Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

Mit szóltok, milyen jó rövid hetünk lesz? Mit csináltok a 4 napban? remélem kedvező lesz az időjárás egy kis természetjáráshoz. Mi beterveztünk egy "lájtos" túrát a Dunakanyarban (de csak ha nem esik az eső, meg ilyenek...)Kép

Kitty, gabi, Karmen, Rita
Köszönöm a babakocsi tanácsokat!!!Kép A GRACO-kat nézgettem, de azt hiszem a 2 funkciós mellett döntünk. Mózeskosaras kocsiülést kapok a barátnőmtől, igy a 3 funkciós fölösleges. Főleg úgyis kocsival szállitmányozunk, a kocsi a sétához kell. De akkor, mint írtátok, megnézem a CAM-ot és a PegPEREGO-t is. Jó lenne alighasználtan találni, tényleg nincs kedvem nekem sem 100e-t kiadni egy babakocsiért. Remélem Gabi, szerencsém lesz, mint NektekKép

Kinga
Igen, a "tenderben" egyenlőre a Focus vezet, én kardoskodom érte, úgyis az enyém leszKép

Na, ebédke után felhívom az orvosomat az AFP eredményért, igaz, csütörtökön megyek hozzá az UH-ra. Addigse kelljen izgulnom. Vagy mégis?Kép

Kisördögöm péntektől már nemcsak "pöcögtet", hanem erőteljesen kétlábbal döngeti a hasamat (focista lesz...). Hol középen, hol inkább baloldalt. Biztos jobb oldalon van a feje. És ezt már a kispapi is érzi, bár amikor Ő odateszi a tenyerét, babó leginkább mélyeket hallgat....Csiklandozásra 3 rúgás a válasz, majd ismét csendKép Hát ilyeneket játszunkKép

Puszi Mindenkinek!

Szilvus
szilvus
 
 


Húú, bocsánat, Gabi természetesen nagy G, nem vette be elébb a klaviatúra......
szilvus
 
 


Sziasztok!
Újabb táblicsku!
Ha valaki észrevett hibát, szóljon!
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Andi! Nekem 0,6 MOM lett, és neg. lett a kromoszoma vizsgálat.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Bogi,
a sorbarendezessel van egy kis gond, a 14. het megkerulte a 15 ot!
Kepzeljetek 3 napig nem ereztem a pici mozgasat, aztan az esete mikor lefekudtem csak ra koncentraltam es kertem, hogy mozduljon meg. Es egy kis ido mulva elkezdett mocorogni, aztan meg hatarozott rugdalozasokat ereztem. Olyan megnyugtato volt!
Nalatok milyen a mozgolodas?

ILdiko(15+5)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Az újakat elfelejtettem sorbarendezni Kép
De majd javítom, nézzétek el nekem.

Nekem is volt olyan, hogy 3 napig nem éreztem, mostmár mindig érzem. Akkor én is be voltam pánikolva.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok! Kép

Látom, milyen sokan vagyunk a táblázatban. És tök jó látni, hogy másnál is nyerő a Dóra meg a Réka név. A nagyobbik lányom Dóra, de már akkor is favorit volt a Réka is. Most legalább újra előjött. Amikor megtudtuk, hogy kislány lesz megint, abszolút egyértelmű volt a Réka név. ( Persze a férjem azt mondja, hogy a Csaba jobban tetszett volna) Viszont a középső lányom Helga, és szinte sehol sem találkozok ezzel a névvel. Pedig tök jól illik hozzá. Nekünk hosszú a családnevünk és mindenképp rövid nevekben gondolkodtunk.
De az úgy olyan jó, hogy a lányok: Dóra, Helga, Réka.
Ja, és még a Kincső és a Lili is tetszik, de akkor már folytatjuk az a-ra végződő lánynevek sorát. A Lili nagyon aranyos, és ritkább talán, mint a Lilla.(A kisebbik lányom óvodás csoportjában 5 Lilla volt)

A mocorgást sokszor napközben nem is érzem, de,ha leülök és figyelem, akkor érzem a mozgolódást odabenn. Érdekes, hogy még mindig elég finoman érzem, semmi komoly rúgás. Talán az elől fekvő lepényem miatt. Befelé viszont elég jól érezni.

Andi!

Nekem 0,75 MOM volt az AFP és a papírra rá is írták, hogy negatív. Szóval a 0,8 tök jó, ne izgulj!

Ja, látom a táblázatból kifelejtettem a lakhelyem. Szóval Tapolca, és a Tapolcai Kórházban fogok szülni. Hát elég nagy bátorság ismerve az itteni állapotokat, de február elején nem merek máshova menni. Lehet, hogy a hótól a garázsból nem lehet kijárni, nem a városból. Erre mindig be szokott havazni. Szóval félek a helytől rettentően, de reménykedek, hogy minden simán megy.
Valahogy amikor a nagyobbik lányomat szültem a Szegedi Női Klinikán kicsit biztonságosabban éreztem magam. Aztán utána már itt szültem Tapolcán, és,hát ezért tartok egy kicsit. Na, majd csak lesz valahogy.

Mindenkinek szép napot!

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Én már nagyon várom hogy holnap legyen, és végre 4 napig együtt a család. Igaz a mi programunk tapétázás lesz.

Sajnos mindkettő gyerkőc meg van fázva, Bettinek vírusos torok gyulladása van.

Tegnap voltam megint fogászaton végre betömte rendesen.

Aztán mentem a nőgyógyászhoz, aztán már amikor beléptem a rendelőbe furcsa volt hogy nincs ott senki, akkor mondták hogy mennie kellett szülni, csak mivel megváltozott a számom nem tudtak elérni, így várnom kell még egy hetet az uh-ig.

Már én is határozottan érzem a kicsi mocorgását, és már nekem is rugdos elég erőseket, de napközben főzés, takarítás közben nem igazán érzem, csak amikor leülök nyugodtan.

Andi az én AFP-m 0,79 lett és azt mondták hogy az tökéletes, aztán a nagy uh-on is minden rendben volt.

Na megyek mert oda raktam főni a bablevest. Krumplis tészta lesz hozzá.

Sziasztok

GAbi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Olyan jó, hogy érzitek már a kismanók mozgásait Kép Nagyon várom, hogy én is érezzem...estére a pocakom akkora lesz mint egy hordó Kép és ha oldalra fekszem, akkor mintha egy vasgolyó lenne a hasamban, oldalra csúszik Kép

Kinga Kép
Köszi a telcsi számot, tegnap felhívtam a jóga-nőcit, itt Kméten szerdánként tart foglalkozást. Két hét múlva tudok elmenni. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Árat tudnál mondani? A nőcitől elfelejtettem megkérdezni.

Andi Kép
Megérdeklődöm a tornát. Jó lenne együtt járni Kép Jógára pedig két hét múlva megyek, majd azután tájékoztatlak, ok? A tel.számod tárolva! Kép

Holnap megyek AFP-re Kép Már eléggé stresszelem magam. 8-tól van vérvétel, de most mondta anyukám, hogy már 1/2 8-kor rengetegen vannak a váróban Kép Lehet, hogy elmegyek 7-re, hogy lehetőleg elsők között legyek, és ne lássam a sok szenvedő arcot....attól is elájulok.

Jó látni hogy mostanában kedvenc lett a Réka név. Nekem is tetszik, az én második nevem is az, de sosem használtam. De a családban már van Réka kislány, így nálunk mellőzni kell...

Pumukli
pumukli
 
 


SziasztokKép

No, úgy látom az idő nem kedvez a kirándulásnak (még kiderül7), úgyhogy valami indoor program lesz. Pl. "belsőépítészet, lakberendezés": gondolatban áttervezzük a lakást, igaz festés tapétázás (Gabi, jó munkát!Kép elmarad, mi tavaly költöztünk, még szinte festékillatú minden. Bár a diszcsikot lehet, átragasztom valami macisra a leveles helyett a leendő gyerekszobában, melyet az azt jelenleg egyedül birtokló teknősünk átad a bébinekKép És máris 1 nagy kihívás: hová a fenyőbe teszem a 100 literes terráriumot és annak "mellékleteit"? Jajj!

Lesz olyan, hogy napokig nem mozog a baba? Újabb ok az aggodalomra. Igy lesz ez már végig? Kisfiam 1enlőre nagyon élénk. Reggel pl. határozottan útálja, ha a csúcsforgalomban araszolok. Délelőtt mocorog, délben pihen, délután is, miután "beebédeltünk". Hazafelé újfent zsezsgés (csúcsforgalom, útálja), este ha nyugiban ülök, szabályosan hempereg. Szerintem még van helye mozogni - nem sokáigKép

Pumukli,
csak 1 fiola! Ne nézz oda, s meg sem érzedKép Ráadásul AFP-re nem kötelező éhgyomorral menni, valami könnyűt lehet reggelizni. Talán igy nem leszel rosszul.

Tegnap felhívtam a doktort, épp betege volt, de "kiüzente" az asszisztensével, hogy minden rendben az AFP-mel.

Esik az esőKép

Szilvus
18+4
szilvus
 
 


Szilvus Kép
Itt süt a napKép Küldöm Hozzád is! Kép
Nekem nem csak 1 kémcsővel vesznek, mert most nézik a vércsoportot, rh faktort, és szűrnek is több mindenre....mondta a védőnő, hogy 5 kémcsőKép ezértis aggódom. De elkísér az anyukám, a férjem helyett, mert Ő beteg.
Mi az a könnyű, amit reggelizhetnék? Én mostanában többre vágyom, mint könnyűre....

Pumukli 14+6
pumukli
 
 


Pumukli
Ha mást is néznek nemcsak az AFP-t, akkor MINDENKÉPPEN éhgyomorra menj, mert a többi vizsgálatnál hamis eredményt adhat, ha nem üres a gyomrod (különösen a vércukorszint)! Ebben az esetben semmiképpen ne egyél, csak utána!

Na a könnyű reggelihez: tudod mit ettem valamelyik nap? Disznósajtot. Rá sem tudtam nézni soha, ez olyan fujj-mujj kaja voltKép. Megkívántam a közértben és olyan jól esettKép Igy visszagondolva már fintorgok...

Köszönöm a napcsit, elállt az eső!Kép Talán a szürke felhők is elvonulnak.

Sziasztok!
Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus! Kép
Direkt mondták, hogy ehetek. Nálam mostanában a tepertőkrém a sláger mustárral Kép Hülyén hangzik, de reggel hatkor ezzel indítok + 1 csésze tea.
De múlt héten egyik nap megláttam a boltban a zöldhagymát. Na, nem is tudtam ellenállni! Kép Azt kellett vacsiznom vajas kenyérrel. Ennyit a könnyű kajákról Kép

Most beborult itt, de van nálam esernyő, ezért nem fog esni! Kép Murphy Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!Kép

Elhoztam ma az AFP leletemet, felhívtam a biztonság kedvéért a védőnőt is, mert a dokim szabin van, hogy szerinte ezek jó értékek-e, és ő is azt mondta, hogy ezek rendben vannak...Kép Szóval tényleg feleslegesen parázik az ember sokszor, főleg ha például it elolvas egy-két hozzászólást az alacsony AFP-ről és egyéb nyalánkságokról...Kép úgy döntöttem, hogy továbbra is naivan hiszek abban, hogy nekem és a babónak semmi baja nem lehet, ugyanúgy, amilyen naivan nekiindultam az egész terhességnek...Kép

Nálam most például a májas jön be, főleg a gyulai, az a kedvenc, igaz, én régebben is szerettem ezt, nem újdonság, csak most fokozottabb az igény..Kép

Hát én sajnos csüt.-péntekre ablaktisztítást vállaltam be, mert most még nem túl nagy kedvvel, de megcsinálom, később már biztos nem (jaj, de jó lenne, ha mégis esne az eső!!!!Kép)...két nap alatt csak befejezem...

Most kicsit sóvárogva gondolok visza amúlt hétre, amikor otthon voltam és ebéd után milyen jókat szunyókáltam...sajna itt az irodában ezt nem lehet..Kép

Ja igen, csak egy kis infó: a Milupa tehességi krémet én itthon több mint 900 Ft-ért vásároltam a patikában, két különböző helyen is annyi volt, Bécsben viszont a BIPA-ban mindösszesen 2,49 EUR, ami ugye majd 300 Ft-tal kevesebb (na jó, az igaz, hogy osztrák termék, de azért ekkora különbséget). Így aztán megkértem a bécsi kolléganőmet, aki szintén ugyanannyi idős terhes, mint én, hogy vegyen nekem 10 dobozzal, az jó ideig elég lesz...

Mindenkinek további szép napot!

Andi
bagandre
 
 


Andi Kép
Tényleg elég nagy árkülönbség Kép én is 950-ért vettem....

Ebéd után nekem is nagyon jólesne egy kicsit vízszintesbe helyezkedni, fáj a pocim sokszor a görnyedéstől, üléstől...

Nem irigyellek az ablakpucolás miatt, de Te irigyelhetsz, mert múlt héten nekem megpucolta anyósom, most olyan szép tiszták Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Szia Pumukli!

Hidd el, én is szívesen igénybe vennék külső segítséget az ablakpucoláshoz...Kép Sőt, lehet, hogy ez megbotránkoztató, de fizetnék is érte, mert ablakpucolásban lusta dög vagyok, de most nincs hozzá "arcom" megkérni anyósomat, mert ő is most fejezte be múlt héten ugyanezt a munkát és hát végülis nem vagyok tehetetlen öregasszony...Kép

Merre dolgozol egyébként Kecskeméten?

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is felkerülni a táblázatba.
Név: Erika
Kor: 27 év
Lakhely: Bp XVIII.ker
Kiírás:2004.04.25.
Kórház: SOTE I. Női - dr. Ádám Zsolt
Pocaklakó:1
hét: 13+2
Gyremek: ő lesz a második, van egy 19 hónapos Dominikám
goczane
 
 


Óóó, lányok, a hááázi kenőmááájasKép És még mondja valaki, hogy nincs kívánósság a terhesség alatt... Egy lovat meg tudnék most enni. Csípős gyulai és zöldhagyma!!Hmmm. Beállok a "könnyű kajások" sorába: tegnap füstöltsajtos tojássalátát vacsiztunk, rozskenyérrel, hogy "lájtos" legyenKép

Andi, puszi, van otthon neted?
Köszi a MILUPA-s tippért, öcsi megy Ausztriába a 4 napban, hozatok veleKép Egy tubus kb. csak 2 hétig elég, ha rendesen kened magad.Kép

A hétvégi 4 napban sajnos az egyik nap takarító-nap lesz. Ablakpucolással.Kép Brrrr. Kedvesem már előre látja sanyarú sorsát... Kellett nekem napfényes lakás: 8 db nagy ablakunk van, ebből egy erkélyajtó és úúgy útáááálom az ablakpucolástKép

Pumukli
Előbb éjszakai sötét volt, most elvonultak a felhők. Nem esik. Esőriasztó nálam is vanKép

Sziasztok!
Szilvus
szilvus
 
 


Szia Szilvus!

Sajna már nem vagyok otthon, erre a 3 napra már jöttem dolgozni, csak múlt héten voltam otthon. Otthon viszont nincs net, de még számítógép se (egyelőre), úgyhogy csak az irodából tudok netezni vagy elmegyek egy netkávézóba otthon...

nekem is kb. 2 hétig tartott a krém, most fogy el az első tubus, még van 3, de jövő héten megkapom én is az utánpótlást Bécsből...Kép

De jó, legalább nem vagyok egyedül a takarítással és az ablakpucolással, más is erre adja a fejét a 4 napban..Kép

Lányok, el sem hinnétek, hogy milyen szép valódi neve van Pumuklinak, én is csak most tudtam meg: Imola!!!!Kép

Most viszont búcsút veszek, ledobbantok és megyek hazafelé, már csak egy nap van hátra!!! Éljen!!!

Andi
bagandre
 
 


Kitty! Nekünk a Dóra évek óta megvolt, erre pont arra napra vagyok kiirva, ezért kellett másik név. Nem akarunk már kiszurni vele!

Nálunk a patikában 980 Ft a Mulipa. Nekem most fogy el az elsö, 12. hét óta használom, igaz én csak a pocakomat és a mellemet kenem naponta 1x. Eddig nincs terhességi csikom.

Ma megvolt a cukorterhelés, nagyon féltem mert olyan öklendezös tipus vagyok, de tul sok citromot tettem bele, a végén még savanyu is lett nagyon, de igy legalább nem volt hányinger. Most várom a férjemet az eredménnyel.

Karmen(24+5)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


na megvan a cukorterhelés eredménye, nem tudom mennyi a jo, de gyanitom több hete tartó hatalmas sütiadagok után ez nem a legjobb. 120' vércukor:6,9, vizelet glukoz: pozitiv.
Volt valakinek hasonlo? eltiltották teljesen a cukortol?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen!

Hányadik héten kell a cukorterheléses vizsgálatot megcsináltatni? Egyszer mintha azt olvastam volna, hogy a 28. héten...ezek szerint előbb van ez? A 6,9 vércukor az szerintem nem rossz, még határértéken belül van, nekem régebben 4 volt és az alacsonynak számított, a többihöz nem nagyon tudok hozzászólni...

Úgy látszik Milupa krémmel kapcsolatban idehaza is nagy szóródás van, ami az árat illeti, én legutóbb csak 903 Ft-ot fizettem...A terhességi csíkok szerintem inkább a végefelé lesznek a 30. hét után, ha lesznek, olyat is olvastam, hogy valaki az utolsó 2 hétben csíkozódott be...
Azt hiszem tényleg csak akkor fog kiderülni, hogy használt-e a krém vagy aki arra hajlamos, az max. csak késleltetni tudta...

Jaj de jó, utolsó nap és 4 nap pihenő következik, már alig várom, hogy mehessek haza, pedig nemrég jöttem!!!!Kép

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!
Hétfőn voltunk uh-n. Úgy néz ki kislányunk lesz. Szerencsére minden rendben van, jövő héten AFP.
Pumukli!
Én vettem bérletet. 5000 és 10000 Ft-ért lehet kapni. Így 1000.- egy óra. Amúgy azt hiszem 1300.-. Igyekszem otthon is csinálni a gyakorlatokat, hogy hatékonyabb legyen.
És valóban ne tessék titkolni egy ilyen szép, különleges nevet!
Azt meg tudná valaki mondani, hogy a magzati adókedvezményhez kell-e valahonnan vmi papírt kérni? Egyáltalán, hogy intézhető ez?
Puszi mindenkinek, jó hosszú hétvégézést!
Kinga
ikinga
 
 


Andi! Itt a 24. héten kell. Igen, a cukor jo lett, de a vizeletben is van cukor, tudtommal ott nem lehetne. Eddig sose volt, csak most a terhelés után. Ezért aggodok kissé.

Kinga! A tanácsadáson adja a doki, igazolás hogy mikortol jár a családi adokedvezmény. Ezt viszed a melohelyre, ahol kapsz egy nyomtatványt, amivel igényled.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok

Andi
Pár éve én is "lemondtam" az otthoni netet, a nagy telefonszlák miatt, de most a kábelnet nagyon jónak tűnik, persze a gépem is csereszavatos, tehát majd csak jövőre. A netkávézó nagyon jó, 7végén elrángatom a kispapit, hogy együtt nézegessünk babás oldalakat.
Milupát én 940 Ft-ért vettem a Patikánkban. Ha nagyobb lesz a pocak akkor kb. 1 tubus/hét...Kép Rettegek a csíkoktólKép De állítólag hajlamtól, valamint a bőr eredeti feszességétől is függ, kialakul-e vagy sem.

Karmen
A vércukor (nem terheléses) határértékei 3,9 - 6,1 mg. Nem vagyok doki, de szerintem terhelve nem sok a 6,9. Úgy tudom 8 felé szoktak visítani az orvosok, 10 felett meg a paciens is rosszul érzi magát. Az afelettiről meg ne is beszéljünk. Konzultálj a dokiddal mindenképpen, hiszen Ő a legilletékesebbKép A patikákban lehet kapni cukorbetegeknek készült cukrot (fruktóz), 1 kg-s kiszerelésben. Érdemes azzal izesiteni, nincs mellékize. Csak sajna, ha nem orvos irja fel valami 2-3ezer Ft/kg.

Kinga
Gratula a Kiscsajhoz!!Kép Az adókedvezmény a betöltött 90. naptól érvényesíthető. Az orvosod ad 1 igazolást, miszerint x. hónap y. napján betöltötted a 90. napot. Leadod a cégednél a jövedelemelszámoláson és onnantól kezdve jár.

Ma már "péntek" vanKép))

Szilvus
18+5
szilvus
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

A Milupa krémet én is használom. Én 950 Ft-ért vettem a patikában. Ti hogy használjátok, úgy értem hányszor naponta? Én csak egyszer, este, és akkor is csak a pocomat, és a melleimet kenem be. Én is hallottam, hogy erz alkati kérdés is, anyukámnak pl. nem lett, pedig anno nem voltak ilyen krémek....

Mi az a cukorterhelés? Hallottam róla, hogy majd lesz ilyen is...
Ma voltam vérvételen, megúsztam ájulás nélkül Kép csak még fáj a tű helye.

Nagyon jó lesz végre egy pár nap pihenő Kép
Nem kell órára ébredni, nem lesz reggeli sietség, kapkodás...hmmm....alig várom, hogy végre hazamehessek! Kép

Üdv,
Pumukli 15+0
pumukli
 
 


Kinga Kép
Köszi szépen. Még egy kérdésem lenne. A bérletet tetszőleges alkalmakkor használhatod? Én tartok attól, hogy esetleg nem tudok minden héten elmenni...
Gratulálok a kislányodhoz! Kép

Az adókedvezményhez igazolást a védőnőm adott. De fontos, hogy ráírják azt a dátumot amikor a 91.napot betöltötted, mert ez van a jogszabályban. Nekem itt a munkahelyemen kellett még utána egy nyilatkozatot kitöltenem, de ez függ attól, hogy tb kifizetőhely vagytok-e vagy sem...

Pumukli
pumukli
 
 


Pumukli!

Én is csak anponta egyzser használom a krémet, reggel, inkább a pocimra és amelelimre, de jut egy kevés a combra és a fenékre is. nekem a combomon már most is van pár stria a hízás-fogyásoktól, ennyit szerintem még el lehet viselni, de azt én se szeretném, ha a hasam inkább zebrához hasonlítana majd...

Én se tudom pontosan, hogy mit jelent a cukorterhelés. Cukros vizet kell innod előtte?

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

A terhességi csíkokról annyit, hogy nagyrészt teljesen mindegy, hogy mennyit kened, vagy mivel, ez alakati kérdés (kozmetikusok is ezt vallják) Én az első babámnál becsülettel kentem magam reggel és este, ennek ellenére az utolsó 1 hónapban, mikor a kislányom vadul hízni kezdett a pocimban, a hasam úgy nézett ki, hogy az valami katasztrófa. Elmentem a kozmetikusomhoz, és ő azt mondta, teljesen mindegy, hogy a 6000.- Ft-s Vichy vagy az 1000.- Ft-s Milupa krémmel kenem magam, nekem ilyen a bőröm és punktum. Ha valakit megnyugtat, szülés után a csíkok jóideig vörösek voltak, majd az idő múlásával elhalványodtak (minden csodaszer használata nélkül). Kislányomat 2002 februárban szültem, és ezen a nyáron, már minden gátlás nélkül felvettem a bikinit. A csíkok szinte alig láthatóak(popsi, comb,pocak alja a köldökig, valamint a mell alsó része), a súlyom pedig hála isten a régi.

A tanácsom az, ha megnyugtat, nyugodtan lehet kenegetni, valamelyest biztos segít (én is ezzel bíztatom magam), de akkor sem kell kétségbeesni ha bestírásodik az ember. Az idővel fakul, a férjet - párt pedig nem zavarja annyira, hiszen ő is tisztában van vele, hogy azért vagy ilyen, mert az ő gyermekét hordtad. (Ennek ellenére most majd 14 hetes terhesen megint napi kétszer kenem magam Kép)

A terheléses cukorvizsgálat annyit tesz, hogy reggel odamész a laborhoz éhgyomorra, vért vesznek, hogy mennyi a vércukrod, majd megitatnak veled egy bögre tömény cukorszirupot (aminek az íze szörnyű, és én baromira öklendeztem tőle). Vigyél magaddal egy kis citromlevet, és kérdezd meg beleteheted e, mert akkor sokkal ihatóbb). Ezek után 120 perccel megint vért vesznek, és mérik a cukorszintet. Ennyi az egész. Nálam a kislányommal, a 24. héten csinálták.

Üdv

Erika
goczane
 
 


Pumukli
Valóban szép a neved. De a Pumukli is aranyos. Ismertem egy leányzót, Ő szegedi, szintén Pumukli becenévre hallgatottKép

Andi, Pumi
A terheléses vérvizsgálat: éhgyomorra lecsapolnak, majd inni kell egy gyógyszertárban kapható valami porral (biztos glukóz) elkevert folyadékot, enni 1 kiflit vagy zsemlét és kb. 20 perc múlva újabb csapolás. Gondolom nekünk kismamáknak is igy csinálják (ugye Karmen?). S ha sok a vércukor akkor az orrunkra koppintanak, azaz vigyáznunk kell a terhességi vércukor illetve a terhességi "mérgezés" miatt. Andi, majd megyünk ide is együtt?

Sziasztok Mindenki!Kép
Szilvus
szilvus
 
 


Háááát, ez a tortúra nem izgatott fel nagyon, már ami a terheléses vizsgálatot illeti, szívesen kihagynám a szirupot és a kétszeri vérvételt is (egyzser nem elég?Kép )

Szilvi! Vállalom újból a sorstáris viszonyt!:-)

Kellemes hosszú hétvégét kívánok mindenkinek!!!!Kép Hurrrrrrááááá! Megyek haza!!!!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Jo régen jelentkeztem de kicsit elusztam munkával, meg minden mással.
Voltam hétfön afp-n most jöhet egy 10 nap izgulás és utána meg van az eredmény.Remélem nem lesz semmi gond, mostanában mindent tul izgulok, biztos normális.Jövöhéten megyek uh-ra is.

Mozgolodás nekem még nem egyértelmü, nagyon kell figyelnem hogy érezzek valamit, de már volt egykét tuti rugás.És este érzem csak és a legnagyobb nyugi kell hozzá, szoval figyelmet követel a kis babokám.

Erika én is XVIII.kerületben lakok.Alacskán laktunk idáig,de most költöztünk a lakatos lakotelep közelébe, kertes házba.Ti merre vagytok??

Na ennyi belölem most, jelentkezek majd gyakrabban

Sziasztok Viki
bencebaba
 
 


Bencebaba!

Örülök, hogy végre találtam egy kerületi kismamát! Most költöztünk a Királyhágó utcába a volt laktanya területén épített társasházba. Előtte a XVII. kerületben laktunk, így erről a kerületről szinte semmit nem tudok mi hol van?!Illetve egy dolgot sikerült kideríteni: azt hogy hol van a védőnő akihez tartozom.

Üdv

Erika
goczane
 
 


Szia Erika!

NYugodtan kérdez, ha tudok segítek neked.Melyikbe költöztetek??MI is gondolkodtunk hogy abba a fa betétesbe költözzünk, de végül gyözött a kertes ház.Jo hely amugy szeretni fogod csak meg kell szokni.Ki lett a védönöd?? NEm a Somogyiné Zsuzsa , vagy a Hadrik Monika?Most mennem kell de ha van kérdésed irjál nyugodtan ide vagy az email cimemre, bent van a profilomba.

sziasztok
bencebaba
 
 


Andi! 24 hetesen van itt cukorterhelés.

Na ajánlották a másik topicot, most olvastam válaszolt a doki, a 6,9 jo! Nem kell diéta sem, bár sosem árt Kép A vizeletben a cukor nem baj.
Azért érdekes, mert barátnömnek 2 hete diétát irtak elö, 6,4-re!
Kedd óta a teát cukorpotloval iszom, kissé furi, de tényleg nem árt. Kevesebb sütit eszek, ez sem árt.

Szilvi! Elmentem volna dokihoz, csak sajna 4 napos ünnep van, igy jövö héten kedd. v. szerda tudok menni akkor értékelik ki. Ezért voltam ideges.

Szerdán voltam UH-n szokásos, kisebbnek mérték 1 héttel. BPD 55mm.

Akinek volt most cukorterhelés, nektek felirták a cukor receptre? Én kiakadtam hogy 150 Ft volt, erre tegnap mesélni barátnöm ö kapott receptet, pár 10 Ft volt. Nem mintha nem birnám ki, de bosszant hogy akkor nekem miért nem adtak. Ha meg kell ismételni, legalább tudjam mindenütt fel kellene-e irni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Most csak mutogatni jöttem, Petit, ahogy Annát szeretgetiKépA Profilomban

Puszi remélem mindenki nagyon jól vanKép

Kata
LadányiKata
 


Karmen!

Nálunk 2x van cukortehelés, a 12.héten és a 24-26 között amikor ráérünk. Először a nagy izgalomban elfelejtettem kiváltani a cukrot, és a laborban tök ingyen adtak, hogy ne kelljen újra sorbaállni a patikában. Most meg felírta a doki, és tényleg filléres dolog.
Én szerdán megyek, már most öklendezek. És ugye mint már írtam 3 órás vizsgálat 4 vérvétellel. Csak bírjam ki.Nem a böködés zavar, hanem hogy 11-ig hogy bírom ki a cukros löttyel a hasamban. Tényleg jobb, ha rakok bele citromot?

MOstanában elég ideges voltam itthon, anyósom volt itt, és hát kicsit fárasztó volt. Mindig Ő dönti el, hogy na jövök kislányom. És a férjem is csak itt tudta meg, hogy ez két hét lesz. Szerencse, hogy ez egy évben csak 1 max. 2x fordul elő. Már most mondtam a férjemnek, hogy finoman mondja meg, hogy ha meglesz a baba, ne jöjjön. Jobban szeretném, ha a család szokna össze. 3. gyereknél már nem kell engem okos tanácsokkal ellátni. Ha meg segítségre lenne szükségem, anyukám el tud jönni egy-két órára, Ő itt lakik a városban.
Ja, és anyósom mondta, hogy rendbe teszi az udvart, meg megpucolja az ablakokat, míg itt lesz. Nem tiltakoztam. Persze elmaradt. Amiben meg segített, azt én tuti, hogy másképp csináltam volna. Így aztán, inkább nem kértem meg semmire.
Ja, és a terhességgel kapcsolatban is voltak nagyon jó népi megérzései, klassz tanácsai.
Na, de mától újra csak a család lesz együtt. Hurrá!!!!

Sziasztok.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Karmen, Szilvus!
Nagyon köszi a tanácsokat a magzati adókedvezményre!

Pumukli!
Bármikor mehetsz, nincs dátumhoz kötve. Én is sajnos egyet kihagytam. Bp-en a belvárosban van. Ez a halálom! Első alkalommal kocsival mentem, szinte az ajtóban találtam parkoló helyet. A többi csajszi is csodálkozott, nem tudtam, miért olyan nagy dolog ez. A következő héten rájöttem, amikor félórás keringés után az egyik megüresedett helyre az előttem haladó állt be. Persze annyit késtem, hogy nem volt pofám bemenni. "Budapest, te csodás" Legközelebb busszal megyek.

Kitty!
Megértelek az anyósproblémával. Bár az enyém Szegeden lakik, így távolról kellemes a kapcsolat. Nekem inkább anyaproblémám van. Rosszabb mint 6 anyós. És még egy házban is lakunk!

Hajnalban tettem fel a férjem a repülőre. Nagyon szomorú vagyok, egy hétig nem látom. Így hát most belekezdek egy vidám kis takarításba.
Boldog babavárást mindenkinek!
Kinga
ikinga
 
 


Kitty! Nekem a védönéni javasolta a citromot mert én eleve öklendezek a szipuptól. Kissé tul savanyu is lett, ugy voltam vele, hogy ha nem csak megkostolom hanem többet iszok, lehet hogy mégis szirupnak tartom. Én elég könnyen öklendezek mindenfélére, de most semmi gond nem volt. Itt azt mondják 24 és 31 hetesen van terhelés.
Anyosék nem szoktak jönni, de anyu már nagyon készül a nagymama szerepre. Mondtam neki, hogyha meglesz a baba, örülünk ha kicsit tudunk pihenni, ne jöjjön váratlanul ahogy ö akarja, amugy is télen születik, nem akarom hogy bárki is jöjjön és valamit elkapjon a baba. Biztos tulzott az aggodalmam, de a mi dolgunk hogy igy döntöttünk. Hát kissé rosszul esett, de szerintem is jobb elöre letisztázni mint ha természetesnek gondolná hogy ö csak ugy jöhet-mehet és akkor kellene majd rászólni. Megmondani sohase kellemes amugy.

Kinga! Nekem meg 2 sarokra lakik anyukám, mi is mindig utbaesünk neki. Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Felteszek egy táblicskut, mert már régen volt. Kép
Puszi
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Viki!

Nema fakeretesbe költöztünk, hanem a bordó - fehérbe ami mellette van. Most adták át júniusban. Ha ezt tudom, hogy egy j lakással ennyi gond van, akkor inkább nem is újat választok!! Kép
A védőnőm neve elég furi, de nagyon kedves hölgy: Kozma Emerencia. (mi a Béke térre tartozunk, mint hosszas nyomozás után kiderült)Nagyon pozitivan csalódtam benne, mert az előző védőnő, ahol laktunk, nem ilyen volt, így egy kicsit félve is mentem el hozzá. De minden nagyon ok volt vele! Ha szeretnél minket egy kicsit jobban megismerni, menj el a http://babanet.hu/album/main.php?album=1068&page=1
http://babanet.hu/album/main.php?album=1087
oldalakra, épp most kezdtem albumot gyártani a kislányomnak. Neked is majd ajánlani tudom csak, ha már megszületett a babád. Nagyon ó buli, jól el lehet vele játszadozni, és a rokonok is itt leskelődhetnek!

Vigyázz magatokra

Erika
goczane
 
 


sziasztok!

Erika

Nekem van albumom az albumba,bencebabáék cimen, nézd meg esküvöi van és 2 napos hasis képek.Ti is aranyosak vagytok nem is tudtam hogy neked van már egy csemetéd.Irtad hogy sok a gond az uj lakással, miért mi a baj?Pont azt gondolnám hogy egy uj épitésübe csak beköltözünk és élvezzük.Amugy én is a béke téribe tartoztam, csak most hogy elköltöztünk most nekem kell váltanom, amugy a béke téribe mindenki nagyon kedves, az enyém is az volt, most meg egy boszorkányhoz megyek állitolag.

Képzeljétek 2 napja este érzem babot,nagy nyugi kell hozzá de tuti hogy ö az nem lehet össze téveszteni.Nagyon élvezem de jöhetne egy nagy oldalba rugás is.

Mindenkinek jol van pocak lakoja??

Sziasztok

viki
bencebaba
 
 


Karmen, Kismamik!

Köszi a tippet, megpróbálom sok citrommal. Talán így tűrhető lesz.
Szegény anyósom, nem akartam nagyon bántani, mert a gyerekek nagyon imádják, egész nap velük játszott, és ez jó volt, de azért jó az a 250 km távolság. Anyuban meg az a jó, hogy jön,ha hívom, és nem sértődik meg, ha nem. Tudod, már Réka lesz az 5. unoka, nincs annyira izgalomba, persze várja nagyon.
De amikor a nagylányom született, amlékszem kifejezetten jó volt, hogy 2 hétig nálunk volt. Főzött, takarított, stb. és én csak a babával kellett, hogy törődjek.Ami akkor jól is esett. De nem szólt bele, mit csináljak, csak ha kértem, és nam kapkodta fel a gyereket. De most úgy érzem elboldogulok.(Remélem nem lesz semmi extra gond, amire nem számítok) Amúgy februárban én sem szeretnék látogatókat fogadni, annyi nyavalya van akkor, így is aggódok, hogy a nagyok miket hoznak haza az iskolából. Remélem a szoptatás megvédi a babát a betegségektől. 5 hónapos volt a középső lányom, amikor influenzás lett az egész család, de úgy, hogy 39,5 voltunk, és 3 napig mindenki feküdt. Én csak arra emlékszem, hogy Anyu segített akkor, és időnként mellém tette a babát szpotatni. És semmi baja nem lett. Nekem is csak annyi, hogy addig mindig volt 1 liter plusz tejem naponta, onnantól pedig már csak annyi ami a babának kellett.

Látom Ti már babaszobát rendeztek, festetek, stb. Lehet, hogy beindult a fészekrakó ösztönünk? Én meg itt várom a munkásokat, hogy válasszák szét a nagylányok szobáját, utána tudjuk csak rendezni a babaszobát. Jó lenne, ha már jönnének, nem akarok elefántméretűen rámolni. Most olyan energikusnak érzem magam.

Pihizzetek amennyit lehet, és növesszétek a pocikat.

Kitty
kitty123
 
 


Na holnap du. megyek a diabetologiára, kiváncsi vagyok mit mondanak itt, de mivel más dokik szerint nem kell diéta, nemigen fogadom meg ha itt javasolják. Szerencsére nem ahhoz a bunkó dokihoz megyek, akit a barátnöim kifogtak.

Jaj, ma du. lesz a templomi esküvönk (végre eljött), kicsit izgulok, bár csak a 2 tanu lesz még ott.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Készen vannak a gyerekszobák nagyon jók lettek a tapéták, gyerekeknek is tetszik. Viszont én nagyon elfáradtam. Tegnap vettem észre hogy vizes egy kicsit a lábam, ezt annak tudtam be hogy azért ha nem is pakoltam, de azért főznöm kellett rendes mennyiségeket és hát talpon voltam egésznap. azt hittem reggelre elmúlik, de nem mult el, így hát rendesen bepánikoltam, hogy mozog e baba, de akoor válaszolt nekem és elkezdett rendesen ficánkolni.
Ma megyek dokihoz, majd kiderül hogy minden oké e vagy diétázni kell esetleg.
Drukkoljatok hogy megmutassa magát az uh-on.

Vettünk a gyerekeknek cipőt nem volt olcsó de már muszály volt mert nálunk már hó is esett.

Ma sem nagyon fogok tudni pihizni mert ma meg a temetőbe megyek apuhoz meg a mamához, este meg doki, de azért mepróbálom feltenni a lábam.

Nekem mindkét szülésemnél anyu jött hozzánk, amikor még Pesten laktunk akkor hétköznap is,anyósom felénksem jött.
A korházba is annyit volt bent amig megnézte Norbit aztán ment is. Most mivel nem Pesten vagyunk nem jön hozzánk hétköznap senki viszont hétvégén kifejezetten örülni fogok ha jön anyu, vagy a nővérem legalább nem kell főzni. Hétköznap 2-3 hétig biztosan előfizetek ebédet.


Na megyek készülődni lassan.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék bekerülni a táblázatba, ha lehet.
Nevem: Eszty
Kor: 27 év
Lakhely: Budapest
Kiírás: 2004. 05.05.
Kórház: Szent Margit - dr. Sztanyik László
Pocaklakó: 1
Hét: 17+
Gyermek: első

Lányok! Én most vagyok ugye a 17. hétben, de a reggeli rosszullétek még nem igazán múltak el. Jó, már múlt héten csak 1x hánytam, de akkor is. Már kezdek aggódni, mert eddig inkább csak fogytam mint híztam.

Énnekem múlt héten vették le az AFP-t és a cukorterhelést egyszerre. Most pénteken megyek az eredményért és azzal megyek ultrahangra és vissza a dokihoz. Remélem jó eredményeim lesznek.

Eszty 17+
eszty
 
 


Szia Eszty!
Én vezetem a táblicskut! A napot nem tudod? Mármint hogy 17+? nap?

Ne aggódj. Én már 23. hetes vagyok, és még nem híztam. Az elején fogytam 5 kg-ot, és azóta semmi. A pocakom nődögél, a baba aktív, így nem izgatom magam a hízás miatt. Nekem sem múltak el sokáig a rosszullétek, még talán 1-2 hete is hánytam naponta. Mostmár jobb, bár néha még van ingerenciám Kép Viszont az étvágyam nem igazán jött vissza.
Ez van, ez a terhesség Kép

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Eszty!
Most nézem, hogy valami nem stimmel a hetekkel.
Viszont ha így van, akkor a rosszullétek is aktuálisak még Kép Ha megnézed a táblicskut, akkor a május 4-5-re kiírt kismamák mégcsak 13 hetesek. Vagy elírtad az időpontot, vagy valami rosszul van számolva. Mikor volt az utolsó mensid?
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Eszty, azt hiszem valamit elírhattál. Vagy a kiírás dátumát vagy a heteket. Ez a május 5 és a 17. hét sehogy sem stimmel. Nem április 5-re vagy kiírva ?

Mariann
tmarianna
 
 


Bogi, Mariann,
most azthiszem nem kezdek el azzal dicsekedni, hogy titkárnő vagyok! KépKépKép Tényleg elírtam, április 5-re vagyok kiírva, nem májusra! Milyen gyagya vagyok! Kép
Elméletileg pont ma vagyok kereken 17 hetes. Kép De azért megnyugtat az a tény, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki 16 hét végére is hányni jár néha. Mondhatnám azt is, hogy belém hányni jár a lélek néha. KépKép

Eszty
eszty
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: