Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.09 16:19-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Rena,ez nem ér,már megint hamarabb mész UH-ra,mint én! :lol: :lol:
De most csak egy nappal :D :D :D ,szerencsére.Kedden mi is megyünk,már én is alig várom.
Mennyit híztál,ha szabad ilyet kérdezni?A mozgással azért csak óvatosan,nehogy most indulatból megerőltesd magad!!!
Én még semmit nem híztam,de ez kevéssé vígasztal,mivel eleve jópár kiló plusszal indultam neki a terhességnek :( :( :( .Mondjuk azt azért nem bánom,hogy nem jött fel még több-eddig.
Abban lehet valami,hogy hangos zajtól megijednek,mert az én porontyom is akkorát ugrott vmelyik nap,mikor megszólalt mellettünk egy riasztó,hogy meglepetésemben én is ugrottam egyet. Vicces volt.
A párom,Andris egyébként is szokott vele játszani úgy,hogy egy zenélő dobozkát húzogat a pocimon és egyre többször érzem,hogy a picur meg megy a hang után-szóval a hallásuk már egész jó ilyenkor.
Én még egyelőre 2 pulcsival is beleférek a tavalyi dzsekimbe,de a szövetkabátom már nem tudom végig összegombolni magamon.
Ha valami olyan helyre mennénk,nem tudom,mit vennék fel...

Eszti,kicsit irigyellek a hétvégi kiruccanásért,ezer éve nem jártam arrafelé,pedig imádom azt a környéket.Remélem,kicsit azért tudtatok pihizni is Bibuci mellett! :lol:

Kép
piki
 
 


Sziasztok!

Annyira nem titok: az szomorított el, hogy 3 hét alatt 2,5 kg jött fel és még azt sem értem nagyon, hogy hova, mert azok a nadrágjaim, amit 3 héttel ezelőtt is hordtam ugyanúgy feljönnek rám, tehát elvileg nem a sejhajra és nem a combomra ment. Csak a pocakra, meg a mellemre tudok gondolni, mert azok azért tényleg megnőttek. Bár most ahogy beszégettem barátnőimmel, akik már túlestek ezen, mondták, hogy nem olyan vészes ez, ne keseredjek nagyon el. A védőnéni is azt mondta, hogy volt olyan kismamája, aki ennyi idős koráig 7-8 kilót hízott, aztán beállt úgy, hogy havonta csak fél kg-t, tehát ő is "kijött" 12-14kg-ból.

Marcsi, holnap este viszont én foglak irigyelni Titeket Esztivel az UH miatt :D

Fanni, én még nem voltam kismama boltban, de sztem lassan én sem úszom meg, pont most gondolkodtam, hogy muszáj leszek vmi meleg szabadidőruhát is venni, mert a mostaniakba még éppen hogy beleférek, meg lassan elkelne egy bandázs vagy mi a szösz, mert nagyon fázik a derekam, meg úgy hallottam, azzal még lehet csalni egy kicsit úgy, hogy nem gombolod be a régi nadrágjaidat, hanem azzal összefogod. Úgyhogy kismama boltok és ruhák tekintetében még nem tudok véleményt mondani.

Jó pihit!

Kép
ire81
 
 

 
 

Sziasztok!

Rena,az előző üzeneted alapján,többre gondoltam,mint 2,5 kg :) !
Lehet,hogy a következő pár hétben meg majd nem hízol egyáltalán.
Főleg,ha ez sem popsira,combra ment...
Persze,figyelni kell,mert észrevétlenül kúsznak fel a kilók,de azért ez még nem tragikus-szerintem.
A bandázst csak ajánlani tudom,én is nemrég vettem egyet és nagyon nem bántam meg!
Tényleg melegít is kicsit,legalábbis szigetel és nem megy a derekamra a hideg,másrészt valóban megtartja a gatyót,akkor is,ha nincs begombolva és becipzározva.Szinte minden cuccal fel lehet venni,sokféle színben lehet kapni.Én C&A-ban találtam legolcsóbban a környékünkön(1990-2790 ft között),de biztos van szinte minden olyan helyen,ahol árulnak kismama-cuccot.

Holnap feltétlenül írj,mi volt az UH-n!!!

Kép
piki
 
 


Sziasztok!

itthon vagyunk. :cry: :cry: :cry: Sajnos... Olyan messze van még a tavasz. :cry: :cry:

Reni! Drukk-drukk,este tessék jelentkeznmi, hogy mi volt. :D :D
Marcsi, nekünk már csak 1nap! Jaj én úgy várom.... :D :D :D
Képzeljétek mostanában azt érzem, hogy kislány lesz. :shock: De remélem holnap megmutatja magát. Mert az oldalam már egy merő luk.. :D

Reni, nem tudom megnyugtat e, de én tavaly az utsó hónapig az előírtak híztam, majd utána hírtelen ennek a dupláját. :? :? Szóval szerintem no para. :D Ja és szülés után 1hónappal már csk +5kg volt rajtam, de én vhol ott szúrjattam el, mert azutáni hónapban már majdnem ennyi voltam mint most. Pedig nem is értem, mert semmi mást nem tettem. Lehet a hormonok... mert nekem hamar megjött ismét... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Mondjuk szoptatni sem tudtam sokáig. :cry: :cry:
Ja, és Anyum +27 volt velem, de karácsonykor már semmi nem maradt rajta(én februári vagyok). Szóval nyugi. Szülés után mi leszünk a legszebb csini-mami csapat. :D :D :D :D :D

Ez a passzé tényleg jó? Én sose próbáltam.
Kinga, engem érdekelne a csaj elérhetősége. Van web lapja vagy vmi? Mennyiért vetted a gatyókat?

Szilviiiiiii! Merrre jársz? Megevett a fogdoki? :D Remélem jól vagy.
Vendég
 


Eszti, nem tudom a Kinga én vagyok e? :)
De itt a weboldala: www.ille-olla.hu
Én a nadrágot 9.000.-Ftért vettem, de ez a webshopban 14.900.-
( http://www.hanifa.hu/termek.php?kezd=&f ... 0303085824)
Vendég
 


Jézusom, de hülye vagyok. AAAAAA! Bocsi! Nem tudom honnan jött a Kinga. Bocsi-bocsi. :oops: :oops: :oops:

Köszi a linket. Én is ennyiért vettem nacit a H&M-ben, csak ott kicsit minden ruha hasonló. :? De ezek a nacik nagyon csinik. Tök jó pofa.
És hogy ha személyesen vásárolsz az olcsóbb? És akkor a web lapkn található elérhetőségen lehet megkereseni? Vagy hogy működik?
Vendég
 


Semmi baj, csak egy darabig gondolkodtam, hogy most rám gondolsz e.. :) De aztán rájöttem, hogy más nem beszélt itt nadrágokról és talán nem is hívnak mást itt Kingának..
Én a babexpon vettem tőle ezt és ott mondta, hogy most minden olcsóbb, meg hogyha kismama boltban veszed meg ott biztos drágább.. Ha tőle veszed akkor is olcsóbb.. de aztán ezt nem tudom most már hogy csak arra az alkalomra értette vagy egyébként is.. :?
Én azóta felhívtam, mert volt még 1 nadrág ami tetszett de nem vettem meg.. és kérdeztem hogy meg tudom e venni annyiért mint ahogy ott adta, mert akkor kell :) és mondta hogy igen..
Meg azt hiszem vele fogok kabátot is csináltatni.. valami olyat amit tudok hordani majd máskor is..
Nekem ez pl nagyon tetszik:
http://www.ille-olla.hu/olla/alhtml/gal ... 2007_7.htm
Vendég
 


Nagyon csini az a kabi. Én egy idei pellerint vagy mi a szöszt néztem. De 27e. Hmmhmm. Még filózom, hogy mi legyen. Az a bajom, hogy nekem min. 10 kabim van szezonokként és nem tudom, hogy megéri e +1. Az tuti, hogy kell, mert elkezdtem vaccogni. Hajjj. Meg rajtam hülyén néznek ki a bővebbek, mert nagyon pici vagyok. :? :? (160) van még köztünk picurka? Vagy mindenki emberi méretű??? :D :D

A csajnak még jópofik a fölsői. Lehet 1-2-t rendelek, azok egész jó áron vannak. Nekem a Zara kismamijai jönnek be, de azok is 10 körül vannak. A H&M-s fölsők is okésak, azok csak 5-6, de mindenki azokat hordja. :? :? :?
Én most teszvesz/ebay/vatera lázban égek, de nem áll rá a szemem a kismami dolgokra. Csak a tűsarkú és extra csini (hordhatatlan) cuccok tetszenek. De azért már vettem egy csini csizmit. ÉÉÉÉÉS Lapos!!!
Vendég
 


Pellerin? Aminek nagyon bő az alsó része, meg az ujja? Abból nagyon sok van most, és azok jók is lennének, de nekem valahogy nem tetszenek :?
Láttam a Calliopéban is egyébként, szerintem ott olcsóbb volt..

Nem is tudtam, hogy a Zarában, meg a H&M-ben is vannak kismamaruhák.
Idáig soha nem vettem észre :)

Szerintem hívd fel és beszélj meg vele egy időpontot mikor és hol tudod megnézni a ruháit. Én netről biztos nem mernék rendelni. (kivéve ezt a nadrágot, mert ezt már tudom milyen :)
Azt hiszem most költözik a Kálvin térhez a műhelyével és ott lehet majd találkozni vele. Mond meg nyugodtan, hogy én ajánlottam.

Megnéztelek az iwiwen, tündéri a kislányod!! Eszméletlen milyen kék szeme van!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok, megjártuk délután a dokibácsit, aki azt mondta, hogy minden rendben van, korának megfelelően fejlődünk, csak azt sajnálom, hogy megint nem volt olyan kis ugri-bugri, mint első alkalommal, pedig direkt ittam egy tejes kávét délután, hátha nem alszik be a vizsgálatra :lol: , de úgy látom nem sokat használt neki. Vagy olyan, mint az anyja, hogy a délutáni kávé után tud a legjobbat aludni :lol: Ja, még azt is mondta doki bácsi, hogy nincs is nagy hasam, úgy volt, hogy kértem tőle fényképet a pocaklakóról, mondtam neki, hogy a nagyszülők nem akarják elhinni, hogy jön az unoka :) , mire ő azt mondta, hogy a hasam alapján nem csodálkozik, hogy kételkednek a nagyszülők :D , akkor hova megy a sok kiló?!?!?! :?

Azt mondta a dokibácsi, hogy nem akarja még biztosra mondani, de mintha punci-kezdeményeződést látna :D :lol: :wink: , hát elvégre, ő már látott jó sokat, csak felismeri :lol: !!!!! Szóval, lehet egy kis Esztim van :D. Először ennek a hírnek nagyon megörültem, mert az örök lázadó ter,éászetmből következik, hogy természetesen mindig mást akarok mint a férjem, és mivel ő annyira hím soviniszta, hogy én már csak azért is a lányt hangoztatom. De azért azt is tudni kell, hogy titokban én is egy kis kukacosra szavaztam ( na ezt azért hangosan nem mondtam ki ), de úgy éreztem belül, hogy nekem fiam lesz. Aztán most szomorú is vagyok egy kicsit, amit persze nem mondok ki és nem hangoztatok, de ha arra gondolok, hogy ha odabent tényleg egy lány van és megérzi, hogy én jobban örülnék egy fiúnak, akkor biztos nagyon szomorú lesz és mindjárt rámjön a sírás :cry: Érthető vagyok vagy TELEJESEN MEGHÜLYÜLTEM?!?!?!?!?! Úgyhogy úgy döntöttem, hogy mindegy, hogy mi rejtőzik a sötétben, lehet, meg is mondom a dokinak, hogy nem akarom megtudni :roll: Na ezt azért nem :lol:

Na, miután kikészítettem mindenkit, megyek és megbeszélem a gyermekemmel :lol:

Puszi Nektek és én is kérek beszámolókat holnap!

Kép
ire81
 
 


Reni! Gratulaaaa! jaj, de jó, hogy minden rendben van. Látod még a kilók sem vészesek. SőőőőT! :D :D :D
Ha ez megnyugtat, tavaly én először (ismét) fiút vártam/éreztem, aztán meg kitaláltam, hogy mégiscsak kislányt szeretnék, hiszen olyan szép nevet találtam. Szóval én megértelek! De ismét, csak annyit, hogy igen, ezek a fránya hormonok. És amikor ott van a kezetekben már elsem tudjátok képzelni, hogy az elején kívánságotok volt. Nálunk ez annyira jól sikerült, hogy Apa 3lányt szeretne. :D :D :D
Szóval még mindig Eszter lesz?

Fanni, jelölj be nyugodtan iwiwen, mert én nem találnálak meg. Nem tudom ti hogy vagxytok ilyen ügyik. Köszi a dícséretet bibuhoz. Sokat dolgoztunk rajta... :D :D :oops: :oops: Amúgy az én Apukámnak volt ilyen nagy és rikítóan kék szeme. mi Hugommal már csak a rikító szemet, no meg a méretet örököltük. Viszont a színe meghatározhatatlan. Vki évek után is állítja, hogy kék, pedig inkább zöld. Hmmmm, ez úgy hangzik, mintha türkiz lenne. :D :D :D
A pellerinnel nekem is vannak fenntartásaim, de már kétseégbe vagyok esve. Na majd csak lesz vmi.....

Marcsi, holnap lesz a mi napunk.... Remélem mi is megtudunk vmit. Ha nem, akkor az én gyerkőcöm az oldalmon lávő lyukon fog kijönni... :D :D
Mi a helyzet a suliddal? Hogy bírod? A szakmai gyakszit letudtad már?
Vendég
 


Szia Mindenki!

Rena,tök jó,hogy minden oké,úgy örülök! :lol: :lol: :lol:
A fiú-lány tipródást teljesen megértem és átérzem.Az első perctől úgy érzem,lányom lesz,Andris meg az anyósom tutira veszik,hogy kisfiú...
Én is jobb szeretnék fiút,de utálnám magam,ha esetleg mégis lányom lesz és megérezné,mit gondolok.Na,ez kicsit zavaros lett,de szerintem értitek,mire gondolok. :oops: :roll:
Hátha holnap kiderül...bár én is úgy vagyok vele,hogy teljesen mindegy a neme,ha először a karomban tartom majd,úgyis elfelejtem,mit is akartam...

Eszti,én már totál felspannoltam magam a holnapi napra,szerintem még annyit se fogok aludni,mint eddig-pedig mostanában nem viszem túlzásba.
Alig várom,hogy láthassam a picikém...meg van mostanában egy-két gondom,amire kíváncsi vagyok,mit mond a jó doktorbácsi.
Gyakszik? :? :(
Még kellene családok átmeneti otthonába mennem,óvodába is ja és bölcsi speciális csoportba szintén.Kicsit vakaródzok a dologtól,mert nem annyira van kedvem taknyos,köhögős stb.gyerekek társaságához mostanság,hogy beindult a göthölős szezon. :(
Mindegy,majd lesz valami...

Kép
piki
 
 


Hello Lányok!!!

Eszti, nem nem evett meg, túléltem! Ari vagy, hogy aggódsz értem! :D

Nem tűntem el , csak nem történt velem semmi izgi a napokban, azért nem is írtam. De olvastam amit írtatok!!! :)
A fogdokin túlestem, de ezt azt hiszem írtam is, a szájsebészt még mindig húzom-halasztom :? , holnap pedig megyek a védő nénihez. Kíváncsi vagyok , hogy mennyit híztam. A múltkor kb 2 hete, mikor utoljára mérlegre álltam, akkor tartottam másfél kilónál. Az egész jó szerintem. Nem szeretnék nagyon meghízni, mert így is elég nagy számot mutat a mérleg, mikor ráállok... :oops: :cry:

Ruha ügyben egész jól állok, még nagyjából minden rámjön (a gatya is ha nem gombolom be) :lol:

Először én kisfiút szerettem volna, de most már nagyon kislányt szeretnék, a párom persze kisfiút. Néha mondjuk úgy érzem, h fiú lesz. Nem tudom, nálunk a lányok vannak többségben, a párom családjánál pedig a fiúk. 50-50% Majd kiderül. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Nem volt nehéz! :) Marcsit találtam meg először, aztán az ő ismerősei között téged, majd a többieket is.. Na bejelölök mindenkit! :)

Nem tudom mi volt most éjszaka, de szinte semmit sem aludtam. Egész éjjel csak forgolódtam, már megijesztettek, hogy ha a hátamon alszom elnyomhatok egy fő eret ami a vért szállítja a magzatnak is és így nem jut elég oxigénhez.. így marad az oldalt fekvés..

Ma reggelre a páromnak és a nővéremnek is bedurrant a torka.. lehet valami vírus kezdődik? Egyenlőre én még nem érzek semmit, de már felkészültem a védekezésre mézes citromos teával, fokhagymával és propolisszal.. ez lesz ma a reggeli mellé a kiegészítés.. Lehet egy kicsit hipohonder vagyok..
Szóval Marcsi én megértem, hogy miért nem akarsz gyerekek közé menni..

Eszti, te voltál beteg az előző terhességed alatt?

Szép napot mindenkinek!!
Vendég
 


Küldök nektek egy számot, hátha felvidít ezen a borús, hűvös napon!!
http://www.youtube.com/watch?v=nEOIdU5_mu8

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jaj Fanni, én úgy szerettem ezt a számot/klippet no meg az egész casapatot... Kösszi.

MAAAAAAAAAAA VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉGRE DOKI!!!! Annyira várom! Olyan hosszú ez a 4hét. Tavaly jól jött ki, mert mindegyik genetikai Uh a két vizsgálat között volt, így sokkal többet láttam Bibut, mint a Picit. Nekem már 1hete olyan aktív. Majd kirúgja a "ház oldaylát" Nálatok is felélénkültek? Vagy csaqk megint neke, lesz ilyen izgő-mozgóm?! :?

Fanni, én mindig beteg vagyok télen... Szinte olyan napom sincs, mikor rendben lennék. És még plusszban asztmás is vagyok. :cry: :cry: :cry: De nálam minden rendben volt tavaly is.(kopp-kopp) Idén aggódom egy picurt, mert most rendre elkapok minden vírust Bibutól. De amíg kalimpál nincs gond(remélem).
Na és ha megszületik, akkor kezdődik az igazi aggódás.
Ti nem féltek néha, hogy mi lesz, ha megszületik? Én néha úgy parázok, hogy "Jézusom" két picivel. Háááát normális vagyok én? De bizti menni fog... Remélem! :D :D :D

Este teszek föl képet a picurról. (remélem most kapok képet. :? ). Marcsi te is tedd föl. Reni, te is.
Vendég
 


Hali!

Már nálam is kezd tetőfokára hágni a hangulat! :lol: :lol: :lol:
Még 3 óra,ha kedvenc doktorunk nem késik...
Mi is pont ma reggel merengtünk azon,mennyire meg fog változni az életünk,ha már 3-an leszünk.ALIG VÁROM!!!!!!!!!!!

Eszti,neked azért jóval nehezebb lesz,így,hogy még a "nagy" is kicsike.De nem féltelek,biztos megbirkózol vele :lol: :lol: :lol: !
Így legalább majd megosztod a tapasztalataidat,amik alapján könnyebben meghozom a döntést,hogy mennyi idő legyen nálunk a tesó érkezéséig...Köszi!!!! :lol: :lol: :lol:

Én eddig szerencsére semmit nem szedtem össze-kopp-kopp-kopp.
Látszik,hogy nem dolgozom,mert egyébként én is ősztől tavaszig göthös vagyok,ami egy tüdő- vagy hörgőgyulladásban teljesedik ki rendszerint,már évek óta. :?

Úgy látszik,nekem a babácska "elvitte" az asztmám,mert mióta terhes vagyok,egyszer sem volt szükségem gyógyszeres beavatkozásra,nem fulladtam be sem semmi hasonló.
Bár gyanítom,hogy inkább a vége felé lesznek gondok,mikor nagy lesz a pocak,és kevesebb helye lesz a belső szerveknek.
Kíváncsi vagyok,a gerincem is hogy fogja bírni,mert van egy porckorongsérvem,egy régi baleset emlékeként.

Nekem tegnap rúgott először akkorát,hogy kívülről is éreztük-mondjuk én sajna hasilag eléggé ki vagyok párnázva,az nyilván sokat tompít. :oops: :? :roll:

Na jó,majd este folytatom,élménybeszámolóval,mert lassan készülődnöm kellene...

Kép
piki
 
 


Hahó!

Fanni, visszajelöltelek :lol: , akkor mostmár teljes a csapat az iwiw-en is.
Eszti, Marcsi: de jó Nektek! Jó ötlet a kép feltevés, majd én is beszkennelem holnap az irodában és felteszem.

Már itthon vagyok, mert képzeljétek, kicsit kiakadtam ma reggel: a szabályosan parkoló autóm bal elejét ( index lámpa, lökhárító, sárvédő ) letartolta egy betegszállító mentő. Nagy nyugisan voltam az irodában, épp tárgyalásra készültem, már kezemben volt a táska, amikor vki bejött, hogy enyém-e a sötétkékl autó, merthogy meghúzták! Kösz, hát ez nem meghúzás, hanem egyenesen ledarálták! :cry: :cry: Pont nagyon jókor jön ez a bosszúság! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, úgyhogy úgy döntöttem, hazajövök, lehúzom a redőnyt, bevackolom magam, kikapcsolom a telefont és pihizek.

Kiváncsian várom az élménybeszámolókat és hogy hogy áll eddig a nemek aránya!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Na ma túlestem a szájsebészeten!!! Hát ez a doki egy szakbarbár!!!!! Váááááááááá!!!! A szuri nagyon fájt, szó szerint belém döfte! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Tök bunkó!!!
Még mindig zsibbadok, és ahogy megy ki az érzéstelenítő, kezd fájni... :cry: :cry: :cry: Tök sz@r!

Húúú csajok, de jó nektek, ma látjátok a picúrkátokat!!! :D Én is kíváncsi vagyok kinek lesz fia/lánya!! :D

Fanni én sem tudtam aludni az éjjel, de én ezen már meg sem lepődöm! Kezdek hozzászokni. :? Ja, én is visszajelöltelek iwiw-en. :)

Reni sajnálom a kocsit. :?

Én még nem vagyok beteg, általában akkor kapok el valami "fincsi" betegséget, mikor már mindenki átesett rajta.

Később még benézek, csak kezdek szenvedni... :cry:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Ma voltam a védőnőnél is, 2 kilót híztam eddig.
Amíg kint várakoztunk, folyamatosan jöttek az anyukák a kisgyerekükkel vagy babájukkal, olyan arik voltak, és mikor 1 elkezdett sírni, rázendített a többi is, meg volt 1 baba akit nem tudott megnyugtatni az anyukája, na ettől már beparáztam 1 kicsit, hogy mi lesz velem, ha folyamatosan csak sír, és én nem tudom, hogy mi baja, tuti kiakadok, beparázok!!!! :oops: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Na,megjöttem...
A nemét nem tudtuk meg :( ,egyrészt,mert soha nem fordult úgy,másrészt mert a dokinak nem éppen a legmodernebb az UH-ja.
A babával minden oké,a méretei alapján most annyival fiatalabbnak mondta,mint amennyivel a múltkor idősebbnek :? :roll: ,tehát elvileg 18+3/4-saccperkábé...
Ehhez mérten a 20-heti genetikai UH 2 hét múlva lesz,legalább akkor tök hamar újra láthatom.Mellesleg a kórházi UH sokkal korszerűbb,így remélem,hogy akkor kiderül a neme is.
Most elvileg minden rendben,aprólékosan végigméricskélte az összes testrészét-hál'Istennek semmi rendellenes!!!

Nekem viszont vasat kell szednem,és kell mennem még egy vérvételre,mert sz@r lett a májfunkcióm :( .
Bízom benne,hogy semmi komoly...a doki szerint a méh nyomja a belső szerveket már és ezért nem tud az epehólyagom kiürülni,de szeretné kizárni a májgyulladást.Én is szeretném kizárni. :roll: :?

Képzeljétek,a bébi szinte végig rá volt feküdve a placentára,hason,és közben úgy kalimpált a kezeivel,mintha úszna-egy helyben.
Nagyon édes volt!!! :lol: :lol: :lol: Meg vicces is.

A kép,amit kaptunk most,nem valami szuper,megnézem,mi lesz belőle szkennelés után,de szerintem nem igazán élvezhető. :?

Rena,sajnálom,ami az autóddal történt.Az ilyen annyira dühítő!

Kép :evil:
piki
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk....
Marcsi én meg most vagyok pont annyi, mint amit a számolások mutatnak. :lol: :? ki tzdja mikor nőnek épp. :D :D :D
Nálunk minden oké!!! szépek az adatai/méretei, mondhatni tökéletes. :D Az AFP-m lett épp alsó határ, de azt mondta a dokim, hogy ezzel most nem foglalkozunk,mert a genetikaim a lényeg és az jó.
Nálunk sem nagyon látszott a neme, mert szorította a kis lábiját. De vszínű, hogy ismét lányunk lesz. :D :D :D De egyáltalán nem biztos, még tök simán lehet fiú is. Szóval, Marcsi, majdnem mi is ott vagyunk, mint ti, csak van egy 50%-os esélyünk. De az nektek is meg van, ha úgy vesszük... :wink: :lol: :lol: :lol:
Én nem tudok szkennelni(persze, hogy bedöglött), de holnap megpróbálom vhogy feltennem.
Marcsi te mikor mész legközelebb? Én 17.-én. Genetekiaira meg jövő hét csütörtökön.

Reni! Ó, de bosszantó lehet amit a kocsiddal tettek. Szegény....
Szilvi! Az egy sintér!!!Hogy lehetett ilyen gonosz... Remélem hamarabb túl lezsel rajta.
Vendég
 


Eszti,kár,hogy nem találkoztunk,de most percre pontosan kezdte a rendelést,sőt,picit hamarabb-utána meg siettünk anyósomhoz a kórházba.
Én is 17-én megyek hozzá legközelebb,15.15-re! :lol: Na,hátha akkor talizunk!
Genetikaira nekem 5-én kell menni,az még 2 hét.
Ja és nekem még az AFP-m nincs is kész :( .Azt mondta a doki,hívjam fel csütörtökön,hátha már nála lesz.Mondjuk engem se érdekel különösebben,eddig minden eredményem jó,a doki szerint is a kombi-teszt a mérvadó,azt mondta,ne foglalkozzak vele.
Boldogan szót fogadok :D !!!

Örülök,hogy nálatok is minden oké!!!
Én holnap megyek védőnőhöz,kíváncsi vagyok,az ő mérlege mit mutat majd...

Kép
piki
 
 


Helló Lányok!

Szupi, hogy minden rendben a picurikkal. Marcsi, Te se aggódj túl sokat a májfunkció miatt, bizti minden rendben lesz!
Azért sajnálom egy picit, hogy nem tudtok még semmi biztossal enyhíteni a kiváncsiságomat, vajon kislányt vagy kisfiút rejt a pocak, de hát kis szégyenlősök ezek a babyk:)

Képzeljétek, apósomnak nem szabad megmondani, hogy mit mond a doki a nemét illetően, mivel neki van egy "tuti" módszere, amellyel az 5., 6. hónap környékén meg tudja mondani a tutit. Ezért, ha biztosra tudnánk is, nem lenne szabad neki semmit mondanunk. DE: megnézte az UH-os képet és azt mondta, hogy lánynak tűnik. Úgyhogy mostmár 2-en is ezt mondták. Ehhez képest vicces lesz, ha a végén mégis egy kukacos bújik ki:)))

Jó éjszakát, szép álmokat!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Remélem ma mindenkinek jó napja van... Nálam so-so. Tegnap olyan kutya rossz kedvem volt. Mindent rosszak láttam. Bibu is hisztis volt, de du.-ra kialudta!!! Hál'Istennek. (megfigyeltétek mennyit használok ilyen szavakat?! Pedig nem is vagyok egy vakbuzgó hívő, sőőőt! Hmmm, mit tesz velem ez a terhesség)

teszek fel egy uh képet.Nem tudom látszik e. Jobb oldalt van a fejecskéje és arccal a "kamerába" néz, bal oldalt van a kis teste és a kezei. De csütörtökön megyek uh-ra, remélem lejmolhatok képet. :D :D :D
Képzeld Marcsi, most meg csütörtökön az egyik bnőm lesz előttem a genetikain, csak Ő 12.hetin. Hihi! A doki bácsi vagy vicceskedett vagy föl se tünt neki. :D :D :D :D :D Majd megpróbálunk most már alakítani vmit, hogy a rendelőben is összefussunk mi is...

Tényleg ki mikor megy megint vhova? Én is már olyan kivi vagyok, hogy kinek mi lesz....Na jó, Fanninak fia, egyenlőre nekünk Renivel lányunk.... 2az1hez az arány. :D
Vendég
 


Na a kép lemaradt....
Kép
Kép
Mind a két kép ugyanaz, csak nem tudom melyik látszik jobban.
Vendég
 


Ja, és ha vkinek rossz kedve lenne, illetve akik egyenlőre még a fiú mellett voksolnának. Ime az én lánykám, aki már most egy igazi nő!!!! :D :D :D :D :D Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bibu változatlanul édi,de valahogy még mindig jobban szeretnék kisfiút,bocsi :lol: :lol: :lol: .
Bár egyre inkább olyan érzésem van,hogy jobb ha barátkozom a leányzó gondolatával...sebaj... :lol:
Annyira szeretném tudni,remélem,2 hét múlva kiderül.
Voltam védőnőnél,az örömhír,hogy az ő mérlege szerint sem híztam egy dekát se.

Kép
piki
 
 


Édes tündér kislányka Bibu!


Jaj, sajna én elfelejtettem beszkennelni a fényképet, mivel ma sem voltam sokat bent az irodámban:)))
Ma reggel volt az AFP+sok más vérvételem, jó sokat kellett várnom, épp hogy odaértem a 9órás tárgyalásomra. Még du is volt egy, de utána már haza vettem az irányt, a reggeli vércsapolás kiszívta az energiámat.
Na majd holnap újult erővel szkennelek egyet! Addig is, ha nem haragszotok meg, felteszek egy képet a kis keresztlányomról, aki már nagyon várja az unokatestvérét! Imádom őt!

Marcsi! Gratula, hogy majdnem félideősen még semmivel sem mutat többet a mérleg! Nem értem, hogy csináljátok?!?! Tessék tanácsokat osztogatni, de ne azt, hogy egész nap tornázzak :lol:


Kép

Ja, ezt a szivecskés harisnyát tőlem kapta:)

Kép
ire81
 
 


Köszönöm a bókokat... :oops: :oops: :oops:
Reni, a keresztlányod is nagypn szép... És milyen drága, hogy örül az uncsitesónak. :D Hány éves?4körüli ugye? (ebben nem vagyok jó...Sorry!)
Én nem tudom még a mázsálásos eredményt, remélem nem mutat majd többet +fél kilónál...Vagy túl optimista vagyok?! :lol: :lol:
Én amúgy csak azért nem dagadok, mert van egy rohanóm és emeletes családi ház. A napi sportom a lépcsőzés :lol: :lol: De a következő házam egy szontes lesz!!!SEMMI LÉPCSŐ!!!!

Képzeld Marcsi, most meg az egyik bnőmmal megyek csütörtökön egymás után genetikaira. Ő a 12.hetire én meg a 20. (nálam 21.hét). VIcces volt a dokibácsi aszisztense, hogy akkora írt minket, de szerintem nem tudta... De azért örültünk! :D :D Azt viszont még nem tudom mit fogok kapni, hogy a 21.héten megyek, de a doki mondta, hogy ne most, hanem jövő héten menjek. Szóval csak ne ugráljanak... :D :D

Szilvi, Fanni! Mizu veletek?
Vendég
 


Sziasztok!
Én itt vagyok, olvasom amit írtok.. nem maradok le semmiről. :)

Tegnap még büszke voltam, hogy nem kaptam el semmit senkitől, pedig mindenki beteg körülöttem.. de ma reggelre nekem is megfájdult egy kicsit a torkom, úgyhogy most propoliszos mézet szopogatok.. Április óta nem ettem semmilyen gyógyszert, nem is szeretnék.. Persze ha komolyra fordul a dolog biztos be kell vennem.

Én csak jövő hét csütörtökön megyek legközelebb orvoshoz, szerdán védőnőhöz, de annyira nem várom a mérlegelést.. van itthon is mérleg amire naponta ráállok.. hát nekem jönnek fel a kilók, napról napra nagyobb étvágyam van.. még lefekvés előtt is muszáj ennem mindig valamit.. Nem tudom írtam e már, 57,7 kg voltam, most tartunk 62,4 körül.. de ez mind az elmúlt pár hétben jött rám..
Ennek a pár kilónak a jó oldala, hogy ebből 8 cm a mellemre jött...:)
A rossz oldala viszont, hogy narancsbőr is lett tőle a combomon.. :evil:
Mindez annak ellenére, hogy tudjátok a 16. hét óta rendszeresen tornázom.. két hete már heti 4x..

A 18. heti genetikai Uh-ról vannak jó képeim, majd felteszem őket! Szerintem nagyon jól látszik rajta minden. :)
Az istenhegyi úton egyébként kiírják egy dvd-re is amit néztek.. kb 20 percig vizsgálják a picurkát.. megnézik részletesen mindenét.
Én a 13. és 18. héten voltam ott genetikai uh-án, ezen túl már csak a dokihoz megyek majd 4 hetente..

Egy kicsit eltűntem, de most annál többet írtam. :)

Eszti, nagyon aranyos a Bibuci, látszik a képen mögötte a futópad is... :) Bár futni most ha jól tudom nem lehet, max gyorsan gyalogolni..

Marcsi, te nem szedsz egyébként terhesvitamint? Ha jól tudom valamelyikben van vas is.. talán az elevitben..
Ha jól tudom a zöld színű zöldségekben van sok vas (spenót,brokkoli, kelbimbó) és a málnában is..
Na ezt találtam neked, inkább ezt olvasd el..
http://www.vital.hu/themes/health/vashiany1.htm

Képzeljétek lett egy kiscicánk! Illetve nem fogadtuk be, de állandóan itt van.. nagyon édes.. ha kimegyünk a kertbe, mindenhová követ minket.. A párom a garázsban szokott edzeni, fekvőtámasz közben ráfekszik a hátára, hasazásnál meg a hasán alszik.... :) Tegnap öt órán keresztül bámult rám az ablakon keresztül.. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Rena,a sportolást én se viszem túlzásba,hogy finoman fogalmazzak.
A házimunkán,bevásárláson stb. kívül heti 4×30-40 percet gyalogolok,
nem a legkényelmesebb tempóban,meg ha jó az idő,1-2 alkalommal elmegyünk bicajozni-ennyi.
Viszont én estefelé már nem eszek semmit,max. gyümölcsöt, vagy 1-2 darab kekszet a teám mellé.
Nem eszek édességet,nem nasizok-mindezt főleg azért,mert a családunkban elég sok a diabéteszes,nekem is megvan rá a hajlamom és tudom,hogy sok nőnél pont a terhesség alatt jön ki,én ezt szeretném elkerülni,ha lehet,a saját és a bébi érdekében is.
Szóval főleg ez motivál,hogy önuralmat gyakoroljak :? :roll: :oops: .

Fanni,szedek terhesvitamint,Gravidát most éppen,persze ebben is van vas,de úgy látszik,nem elég...
A doki írt fel Maltofert,de tegnap a védőnő egy természetes céklaalapú bogyót is ajánlott,ami a kismamák visszajelzései
alapján elég hatásos és nem okoz székrekedést,mint a szintetikus úton előállított vastabletták.
Meg próbálok majd több olyan zöldséget enni,ami vasat tartalmaz.

Cicával azért vigyázz,tudod,a fránya toxoplazmózis...

Na,mindenkinek szép napot!

Kép
piki
 
 


Jó, hogy ilyen jól bírod.. én egy pár hete egész nap csak ennék.. :oops:

Igen vigyázok, nem is merem beengedni, pedig most is itt ül és néz az ablakon keresztül, néha még remeg is mintha fázna.. :)
Nem láttam még ilyen édes macskát :)
Toxoplazmózist tényleg a macskák terjesztik, de csak akkor tudsz vele megfertőződni ha a macska is éppen fertőzött és az ürüléke a szádba jut :) nehéz ezt elképzelni..
Sokkal gyakrabban kapják el ezt nem megfelelően hőkezelt húsoktól.
Egyébként ti csináltattatok már ilyen tesztet?
Én még a 13. héten. Akkor negatív lett, szóval még nem estem át rajta.. Majd lehet csináltatok még a terhesség vége felé, hogy megnyugodjak, hogy közben sem fertőződtem meg.
Nagyon ijesztő amiket erről mondanak.. :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Reni, tényleg ne aggódj a sulyod miatt, mert lehet te meg a végén nem fogsz egy grammot sem hízni.
Marcsi, tényleg ügyi vagy. Én csak parázok a cukorbetegség ellen, de ha már ez se lenne, akkor mi értelme lenne az életemnek?! :D Csak vicceltem...

Reni, nekem van kutyusom, nekünk azt mondta a doki, hogy ha meg van Bibu és előtte 3hónappal el kell kezdeni a féregtelenítést és utána is 3havonta. De a kutyák nem fertőznek toxoplazmát, vagy mit. Én Bibunáln nagyon betartottam mindent, végig paráztam, aztán most már nem.... :D :D :D

De nekem a dokim is azt mondta, hogy túl stresszes voltam... :D De hát első babónál mindenki ilyen szerintem.
Vendég
 


Lehet,hogy én is kicsit túlzásba viszem az aggódást,pedig alapból pont az ellenkezője vagyok...csak annyira akarjuk ezt a babót...az előzmények tükrében talán megbocsájtható... :oops:

Én is megcsináltattam az elején az ún. Torch-panelt,amiben a toxoplazmózis is benne van,még én sem estem át rajta,noha van macskánk.Bár így nem annyira vészes,hogy nincs neki bent macskaalom,amit cserélgetni kellene,mert kint végzi a dolgát szerencsére.A doki azt mondta,nem kell kirakni a lakásból,csak ha megsimogatom,mindig mossak utána kezet.(mondjuk erre önerőből is eljutottam :lol: :lol: :lol: )
Kutyánk is van,2,de ők kint laknak az udvaron.

Én pont fordítva voltam,mint te,Eszti.
Az előző terhességet teljesen lazán vettem,nem tartottam semmitől,még a vetélés napján is dolgoztam,emelgettem a gyerekeket stb.,meg sem fordult a fejemben,hogy bármi gond lehet...Na,nem azt mondom,hogy ezért veszítettem el a babát,mert tuti nem,csak akkor megfogadtam,hogy ha még egyszer sikerül teherbeesni,akkor sokkal óvatosabb leszek,mert nem tudnék többet tükörbe nézni,sőt,talán élni sem azzal a tudattal,hogy esetleg az én hülyeségem miatt vesztettem el még egy babát...

Valószínűleg ezért van az,hogy most sokkal jobban betartok minden orvosi utasítást,óvatosabb,körültekintőbb vagyok és sokkal jobban megijedek minden szokatlan jeltől,apró fájdalomtól,stb.,mindentől,ami kicsit is eltér a megszokottól,a "normál-értéktől"...
Ha ez a terhesség simán lezajlik,a szüléssel együtt,szerintem a következőt már én se fogom túlstresszelni.
:) :) :D

Kép
piki
 
 


Marcsi, ez teljesen természetes. Én nem is tudom milyen lennék a helyedben... De az is természetes, hogy én meg nem tudok erre a kicsire annyi időt fordítani. :oops: :oops: De kínoz a lelkiismeret furdalás.
Szerintem az is teljesen természetes, hogy az ember hallja a dolgokat és arra gondol ez vele nem történhet meg. Én azért voltam ki anno, mert a mhelyemen és mindenhol is sok volt a környezetben a terhes és mindenki mesélte, no persze, csak a negatív dolgokat. Mire terhes lettem csak negatív történeteket hallottam, ráadásul akkora derült, hogy a keresztfiam is beteg. Most már bátor vagyok, mert pl. Bibu nem örökölte sem az én betegségeim és úgy néz ki a keresztfiam betegsége is elkerült minket. Sokszor pont ezért túl laza is vagyok, már a doki bácsi is rám szólt, hogy ok, hogy nem félek, de azért idén is csattogjak el a szív uh.-ra, mert Ő(!!!!!) megnyugodna! Na képzelheted hogy égett a fejem. Csak tudod olyan nehéz elhinni, hogy veled is megeshetnek a dolgok. Pedig igen... :( :(

Amúgy akartam is kérdezni, hogy neked is görcsöl a hasad, ugye. Nekem ilyen menstruációsan görcsöl, most mondta a doki bácsi, hogy napi kettő Magne B6 és ha nappal is elkezd, akkor beszéljünk... Remélem csak arról, hogy emeljük e az adagot. Neked mit mondott????? Sajna nekem tegnap óta elkezd nappal is görcsizni, de halál szar passzban vagyok. Totál depis, ráadásul nem tudok pihenni, mert vasárnapra a kereztelőre csomó dolgom van...

OOOO, de hosszú lettem, bocsi!!! :oops: :oops:
Vendég
 


ja! Azt akartam még, hogy ti is kertesháziak vagytok, de szupi? Tök jó, hogy ennyi állatotok van. Nálunk Icirin kívül van még halunk(kint és bent) és Töki a teknős. De a férjem szeretne még egy kutyut, de én most annyira nem. Így is úgy érzem magam, mint egy állatkert. Kutya/hal/teknős/férj/gyerek....ek.. :D :D :D Sokszor lármásabbak vagyunk, mint egy egész állatkert.
És képzeljétek vmelyik nap nekünk is lett +1 állatunk, de annak nem igazán örültem. Lett egy egerünk, ami épp a konyhaszekrényt szemelte ki, hogy megszüljön. De megszívta, mert aznap ment a dütő egésznao és a kölykök elpusztultak. Szerencsére én nem vettem észre, csak a férjem... UUUU! Én annyira ki voltam. A Mamit meg hétvégén kapta el az egérfogó. Fertőtlenítettem mint egy gép....(Azóta meg a kutyummal megyek főzni, úgy félek!!! :D :D :D ) Pedig volt csomó hörim, sőőt még deguim is, na de eza hívatlan egér!!!! Kiverte a biztosítékot!
Vendég
 


Elképzeltem az egeres jelenetet,bocs,de hangosan röhögtem :lol: !
Még jó,hogy egyedül vagyok itthon...
Én is bírom a rágcsálókat,régen tengerimalackáim voltak,meg egy hörcsög is.
Most bőven elég,ami van...az egyik kutyu már nagyon öreg,nem hiszem,hogy megéri a tavaszt,de ha elpusztulna szegény,biztos megint hoznánk egy kölyköt a házhoz.

Nekem mostanság nem fáj a pocak,múltkorában volt,hogy bekeményedett vagy kétszer,akkor nekem is a magneB6-ot javasolta.
A védőnő azt mondta,abból napi 3×2 a plafon,addig igény szerint adagolható.Én most 2×1 szedek,reggel,este.
Egészen hülye helyeken fáj,néha a hüvelyemben érzem,néha a szeméremcsont mögött :? :evil: ...
A doki azt mondta,ez a kismedence tágulása miatt van...és hogy később lesz ez még rosszabb is :) -édes...
Ez annyira nem kellemetlen,csak bizonyos mozdulatoknál húzódik,meg éjjel elég nehezen találok kényelmes pozíciót...

A magneB6-ot szerintem nyugodtan szedd,nekem az ingerültség/fáradtság ellen is használ valamelyest!

Vasárnap Bibu keresztelője lesz?

Kép
piki
 
 


:( :( :cry:
Ma lett kész az AFP-m,délután beszéltem a dokival.
Alacsony lett,0,7,tehát az alsó határérték alatt van.Mivel a kombi-tesztem jó lett,a doki azt mondta,ne tulajdonítsak ennek semmilyen jelentőséget,de azért be kellene menni a Bajcsy kh-ba,genetikai tanácsadásra.Tekintsem ezt úgy,mint egy kötelező kört,amit meg kell futni... :( :( :(
Nem mondanám,hogy a popóm verem a földhöz örömömben(bocs)...felhívtam őket,kedd és csütörtök du. lehet menni,azt mondta az asszisztens,vigyek magammal egy jó vastag könyvet,mert mindig tömeg van-ami elég szomorú szerintem egy ilyen helyen.
Próbálom lazán venni,a doki is megkért,hogy ne vegyem a lelkemre,mert minden rendben van/lesz,de azért persze pityeregtem egy kört...
Kedden délután elmegyek,szorítsatok majd,bár addig még úgyis írok.

Remélem,veletek minden oké!
Szilvi,már régen írtál,jól vagytok?

Kép
piki
 
 


Marcsi!
Fel a fejjel!!! Nekem épp alsó hsatárérték. Általában a kismamák 90%-ának rossz értéket ad és 90%-uk egészséges magzatot szül. Én úgy tudom, ha fölötte van, az a rossz... De nem vagyok orvos! De fel a fejjel. Én épp megúsztam idén is, de csak épp, mert határtértken vagyok, ezért nekem nem kell mennem kötelezően. Én tavaly is így voltam.... :D :D Remélem kicsit fölvidítottalak. Ha nem elmeséljem mégegyszer az egeres sztorit?! :D :D :D
Ja! de lehet picit le foglak lombozni, de azt mondják, ha alsó értéken vagy, akkor lányod lesz... Nekem bejött, de tudok olyat akinél nem. Szerintem ez is népi hiedelem.
De az a lényeg, hogy ne keseredj el!

Szilvi, Reni, Fanni, merre vagytok??????

Én megyek már most aluszkálni, mert holnap kemény napom lesz. Takartok, szombaton meg főzök-sütök. jaj! Mért nem megyünk étterembe?! :D :D Lusti vagyok mostanában nagyon!!!!!!!!!

Jó éjt mindenkinek!

ui.: Marcsi itt a nagy pozitív bomba azért! Átment?
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is csak, tegnap rohangászás volt, meg este vendégeskedtünk egy kicsit, ott is van két kisgyerek, egy másfél éves kisfiú és egy 5 éves kislány, úgyhogy kijátszottam magamat egy pár órán keresztül és egyelőre elég is volt :lol:

Pont jó, hogy írtatok erről a hasfájós dologról, mert én is ezen agyaltam egész héten. Amióta hátfőn voltunk az UH-on és ott ugye egy kicsit azért megnyomorgatták szegény pocakot, hogy minden részlet jól látszódjon, azóta én is érzem, hogy fáj vagy húzódik vagy nem is tudom, mit érzek, talán a húzódás a jobb szó rá, főleg bizonyos testhelyzetekben. De akkor nem ijedek meg nagyon. Én is szedek Magne B6-ot, mondjuk csak napi egyet és azt is csak este merem bevenni, mert egész egyszerűen nekem olyan étvágyat csinál, hogy ha reggel vagy délben veszem be, utána egyfolytában eszek. ÍGy legalább éjszaka fejti ki a hatását, mikor alszok. Vettem még sima magnézium pezsgőtablettát, akkor abból fogok inni még inkább.

Mi egyelőre nem kertes házban lakunk, én nincs állatunk sem, sajna, nekem otthon anyukáméknál van kutyusom ( vagyis ő családi kutyus ) meg két öreg házimacska, az egyik már 15, a másik 14 éves, de méág nagyon prörögnek. Azért velük most nem nagyon haverkodom, én is parázok a toxop-tól, bár én is azt hallottam, hogy általában azt támadja meg ez a betegség, aki eddig teljesen szűz volt állatok terén, ha értitek mire gondolok, tehát aki eddig nem tartott macsksuzt, na az ne most kezdje el. Meg a kézfertőtlenítés is egy jó módszer.

Nekem tegnap lett kész az általános vérkép eredményem, amire azt mondta a védőnéni, hogy a fontosabb értékek jók, bár a vas nekem is az alsó határon van, azt kellene egy kicsit pótolni csupa olyan dologgal, amit nem szeretek. Viszont ami aggaszt, hogy a fehérvérsejtszámom kicsit magasabb a kelleténél, pedig semmilyen gyulladást nem érzek, még a torkom sem fáj. De az a furi, hogy nekem az világéletemben magsabb volt, ahány vérvételem volt eddig. Erre azt mondta védőnéni, hogy egyelőre ne parázzak 15,0-ig elfogadják még kismamáknál, ha a következőnél nő ez a mostani 13,7-es érték, akkor viszont utána kell járni :cry:

Na, hogy vmi jót is megosszak Veletek:

Kép

Kép
ire81
 
 


Marcsi! Nekem a védőnő azt mondta, hogy ez az AFP annyira megbízhatatlan, hogy Európában máshol nem is csinálják.. Ha a kombi teszted jó, az a lényeg!

Nekem is volt már, hogy sokat keményedett a hasam, néha görcsölt is.. Nekem is magne b6-ot mondott az orvos.. aztán végül Magnerotot kezdtem el szedni, napi 1x.. abban nincs b6 vitamin amitől nő az étvágy. Nekem az így is van bőven! :S Meg b6 amúgy is van a femibionban amit szedek, bár azt csak minden 2. 3. nap...

Csúnya idő lett mára :( A jó hír viszont, hogy tegnap felkerült a tető a házunkra. :D (mondtam már hogy építkezünk? Most kb. 30 nm-en lakunk, még konyhánk sincs..)
Viszont most hétvégére átköltözünk a párom anyukájához, mert elutazott és valakinek figyelni kell a nagymamára.. ott nincs net, szóval hétfőig nem leszek!

Reni, már a Marcsinak egyszer beillesztettem egy linket, hogy miben van sok vas.. van egy pár étel.. nem csak a spenótban, meg a májban van, ha azokra mondtad hogy nem szereted.. gondolom :? ezeket kevesen szeretik..

Szilvi jól eltűntél! Minden ok?


Szép 7végét mindenkinek! :)
Vendég
 


Kép Babuci

Ez a 13. heti kép, bescannelni nem tudtam, de lefényképeztem :)
Vendég
 


Sziasztok!

Aranyosak a babák csajok!!! :lol:
Én jól vagyok (mondjuk) köszönöm, szerencsére minden oké!
Bár pár napja olyan hülyén érzem magam, csomószor beszédülök, és akkor le kell feküdnöm, mert érzem, hogy el fogok ájulni, meg állandóan szomjas vagyok.

A hasam nekem is szokott görcsölni, olyan menstruációs kis görcsök, meg be is keményedik( ált. esténként veszem észre) , de ettől valamiért nem parázok, azzal nyugtatom magam, hogy most fejlődik igazán, meg én is alakulok át odabent.

Én nem szedek semmilyen vitamint, még az elején szedtem az Elevitet, de attól mindig olyan hányingerem lett, meg nem is tudom lenyelni egybe a gyógyszereket, mert mindig visszajön, szét kell rágnom... :oops:

Eszti! Jó ez az egeres sztori! Bocsi! :lol: Én néha azt hallom este mikor a falba rágcsál vmit, legalábbis olyan, és pont mondtam a páromnak, h nehogy kirágja pl a plafont és éjszaka rámessen, mikor egyedül vagyok itthon (mert a Párom éjszakánként melozik :( )

Nekem nincs is csak 1 uh-s képem a babáról, az is azért, mert a 12.heti genetikai uh-n kaptam, a dokim nem is adott, meg mondjuk nem is csinált uh-t csak az elején kétszer, a 4. és a 8. hét körül... :? De amúgy épp dokiváltásra készülök, csak még megvárom a 20. heti gen.uh.-t, meg az AFP eredményét.

Decemberben mi is költözünk Anyósékhoz, megkaptunk a felső szintet, csak át kell alakítani. Az lesz a jó, hogy teljesen kis különálló lakás lesz belőle, lesz fent konyha is, (most van 1 fürdő és 3 háló), és külön bejárat lesz az alsó és a felső szinthez. Együtt de mégis külön! :D Meg jó hogyha van valaki aki tud majd segíteni a baba körül, megtud mutatni mindent, hisz ő mégis csak tapasztaltabb, felneveletek már 2 gyereket. :)

Tényleg ti már vettetek valamit a babának? Találtam egy tök jó oldalt, ahol elég jó árban vannak a babacuccok: BIPPA KFT.
http://babaholmiolcson.hu/index.php

Na meg megint előjöttek a hülye álmaim, már másodszor álmodtam azt, hogy megcsal a Párom!!! :(

Megyek Csajok, mert álmi vagyok! Vigyázzatok magatokra és a babókra, ne emelgessetek, pihenjetek sokat!!! :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is,csak tegnap nem voltam valami nagy formában. :?

Szilvi,jó,hogy írtál,már kezdtem aggódni.Szédülés,ájulásérzés nekem is volt tök sokáig,teljesen más az ember keringése ilyenkor,több vért kell pumpálni a szívnek,hogy jusson rendesen a babának és a placentának is.
Fontos a sok folyadék,nekem a dokim azt mondta,igyak legalább 2,5 litert naponta-amikor elkezdtem erre tudatosan figyelni és tényleg ittam annyit,sokkal jobban éreztem magam.A mai napig is,ha fáj a fejem vagy megszédülök,a párom egyből azt kérdezi,ittam-e eleget...és ha ilyenkor lenyomok egy nagy pohár vizet,jobban is leszek rövid időn belül.Valószínűleg a te szervezeted se véletlenül jelzi,hogy szomjas.
Terhesvitamint több barátnőm nem szed,ha odafigyelsz a kajálásra,nem lehet nagy gond.Én inkább a lelki nyugalmam miatt szedek,meg hogy egy kicsit megdobjam az immunrendszerem és ne kapjak el mindenkitől mindent egész ősszel/télen,ahogy szoktam.
A keményedésre azért vigyázz és majd említsd meg a dokinak vagy a védőnőnek.Bár szerintem ők is azt fogják mondani,amit mindenki:pihenés+magnézium pótlás.

Decemberben költöztök?Húú,az izgi lesz-meg fárasztó... :D :D

Eszti,remélem,még nem purcantál ki teljesen a takarítástól,sütés-főzéstől!!!Tudod,csak annyit,amennyit bírsz...

Fanni,nálatok is eseménydús akkor az élet! :lol: Még nem említetted,hogy ekkora munkában vagytok!!! Nem semmi...

Rena, vaspótlásra nekem a védőnő a "Nővér"fantázianevű természetes készítményt ajánlotta,ami céklából van,tabletta formában-ha jól emlékszem.Gyógyszertárban lehet kapni,azt mondta,neki kismamák jelezték vissza,hogy rövid időn belül annyit javult a vérképük,hogy a dokijuk nem győzött csodálkozni. Azt hiszem,én is átállok arra a Maltoferről,mert attól olyan székrekedésem lett,hogy csak na... :(

Na,asszem,bedugulok,mert már magamnak is soknak tűnök itt a jótanácsaimmal... :wink: :lol: :oops:

Kép
piki
 
 


Marcsi, Fanni, köszi a tippeket a vaspótlásra, mert a védőnőm pl. aztmondta egyek sok céklát és májat, hát mondanom sem kell, hogy ezeket pont utálom. Meg is találtam ezt a Nővér kapszulát így a neten, nem is vészes az ára, remélem, herbáriákban is lehet kapni és nem kell a rendelgetéssel szöszmötölni.
Bár lehet egyszerűbb lenne egy kis rozsdás szöget enni :lol:

Jó pihit Mindenkinek még a mai napra, aztán várom a hétvégécwl kapcsolatos beszámolókat!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Eszti merre vagy? Kifáradtál a sütés főzésben? Csak nem Bibuci névnapi bulija volt hétvégén?

Tegnap én is sütöttem, életemben először... aztán úgy belejöttem, hogy sütöttem még 1x és még 1x.. mákos, banános őzgerincet, majd eperlekváros, csokis, diós muffint.. :)
Otthon nincs sütőnk, kihasználtam a lehetőséget a párom anyukájánál..
Babuci meg most már egyre jobban mozog.. vagyis én érzem egyre erősebben..

Szilvi, az lehet egy menyét is ami a tetőn mászkál.. az nekünk is van.. néha látom a tetőgerincen is végigszaladni. Nagyon aranyos :)
Nem csodálom hogy ha ezek után orvost akarsz váltani.. Van már ötleted hogy hová mész?
Mi még nem vettünk semmit a babának, csak jövőre akarunk elkezdeni vásárolni.
Egyenlőre kiságyunk van, mert az volt az öcsémnek, aki most kilenc éves. :) A gyerekszoba bútorokat pedig az ikeából szeretném megvenni a Leskvik sorozatból, mert ilyen bútoraink már most is vannak. Majd ha közeleg a március már biztos beindulok, más ügyben is.. de most még nagyon távolinak érzem..

Marcsi, nem kell "bedugulnod", én szívesen olvasom a jó tanácsaidat! Meg szerintem a többiek is. :roll:

Na, csatolok nektek még képet. Lefotóztam a 18. heti képeket is.
Kép Babuci

Kép Babuci2

Kép Babuci3
Vendég
 


Sziasztok!

Méééég élek, de pfuuu már nem nagyon!!!! HULLA fáradt vagyok. Pénteken egész nap takarítottam, szombaton meg este 9ig főztem. Rengeteg kaját csináltam (leves, 5féle főétel, 3 féle köret) és volt 4féle süti. Azért szerencsére Anya is besegített, meg nénikém is hozott István kedvencét(madártejet). HUH, de akkor is kivagyok... Viszont nagyon jól sikerült. De. volt a keresztelő, aztán ebédeltünk, majd megköszöntöttük bibut a névnapján is aztán meg Apát is megköszöntöttük, mert csütörtökön lesz a szülinapja. Aztán még mikor mindenki elment, akkor neki álltam mosogatni és takarítani, hogy ma kicsit pihizhessek.
Teszek föl nektek képeeket!
Fanni, nagyon kis ari a babuci!!!
Szilvi, ha tanácsolhatok nektek vmit, vigyázzatok, ha menyét jár náaltok, mert veszélyes lehet a kisebb testű állatokra és a babákra is. Nem ijesztegetni akarok, csak Apa is talált egy vmit és azt hittük menyét és elvittük az állatkertbe, mert mikor utána olvastunk, megijedtünk. Féltettük Icirit is. De aztán kiderült nem menyét, hanem vmi más volt, de most nem jut eszembe....
De jó, hogy építkeztek... Mi is tavaly ilyenkor kezdtük. Mi márciusra fejeztük be... Remélem ti gyorsabbak lesztek!!!
Fanni, ti mit csináltok? Bővítetetk?
Reni, mit takar a fehérvérsejt szám? Ne hari, de nekem sose volt ilyen és nem tudom, hogy az miért rossz. A vörösvérsejt hiány a leukémia, ugye? vagy ezt is rosszul tudom?
Marcsi, el ne dugulj. Sjana, ha lehet ezt mondani, tőled lehet kérdezni, mert már van "tapasztalatod", hogy minek nem szabad lennie. :cry: :cry: :cry: De most remélem nem keserítettelek el...Nem akartalak.

Képzeljétek tegnap óta középen feszül és hasít a hasam. Ilyen volt/van vkinek??? Nem tudom mi lehet. Ráadásul rengeteget görcsölök, de most majd próbálok pihizni, a doki is azt mondta....

Na itt vannak a képek: Kép
Kép 2.
Kép 3.
Kép 4.
Kép
Kép 6.
Kép 7.
Vendég
 


Ja, és a kép leírások:
1. Indulás elött
2.A keresztszülők, István tesója és férje
3. a templom elött. Úgy néz ki, mintha hatalmas hasam lenne... :cry: :cry: :cry:
4.Bibu a keresztfiunkkal
5.ÉÉÉÉÉSSSS!!! Már így járunk.. Nem semmi, mi? :D :D :D
6. Annyira arik... miluka tolta Bibut aí dobozban. Ez ilyen kerekes pakolós doboz. :D :D :D
7.Apa tortájával!!! Én sütöttem... :lol: :lol: :lol: Egész jó lett, de nem az igazi... :shock:

Na megyek, mert a gyerek már ki van, hogy vele foglalkozzak. Mostanában olyan Anyás lett... Én meg bírom!!! :D :D :D :D :D :D
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: