Új privát üzeneted érkezett!

Hali!!!

Dénes megkapta!!!!Nincs egyenlőre semmi,hacsak nem tekinthető mellékhatásnak az őrült rohangálás egész délután,a mindenhová felmászás és atz égedelem rosszaság.....a többi 48 órán belül kiderül!!!!

Ajánlom mindenki figyelmébe.Nekünk új szerelem lett:

http://www.bartoserika.hu/

Kép Kép
meli1118
 
 


Pann,

köszi az infot. Amikor mi kaptuk a krémet, akkor nem mondták, hogy húzogatni kéne, úgy tágult, hogy egyre pirosabb (de nem olyan kicsípősen), egyre eresebb lett a pici lyuk környékén, és úgy engedett a bőr, de nálunk nem eléggé, és azóta teljesen visszaalakult.

Mi vissza voltunk hívva kétéves kontrollra, de nem mentünk el :oops:

tök véletlen feljött a téma valahol, és a jelenlévő négy anyuka egyszerre zendített rá a kálváriájukra (feltépések, körülmetélések, stb), ebből arra következtettem, hogy ez egy több, mint elterjedt probléma. Már csak azt kell eldönteni, hogy ez a modern kor hozadéka (pl. van valami az ivóvízben, ami ezt váltja ki :roll: ), vagy a mostani orvoslás mániája, hogy fel kell rántani, műteni kell, amúgy régen is így volt, csak senki nem foglalkozott vele.

Mert nyílván, ha látszik, hogy valami gond van vele, begyullad, stb. akkor cselekedni kell, de amúgy nem lehet, hogy olyan, mint a szobatisztaság, valaki másfél, valaki négy évesen???

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 

 
 

Sziasztok!

írtam a közösre mailt- kukitémában.

Lora, köszi a kérdést, jól vagyunk. Még dolgozok ezerrel, és egy hete tanítgatom a helyettesem.
Linus sajna sokat beteges mostanában. Szeptember még jól telt, de október eleje óta kb. 3 hetet volt bölcsiben. Hál'isten nem lázas, csak simán taknyos... és nem akar belőle kilábalni.

Levi vagy Nándor baba jól van, kevésbé aktív pocaklakó, mint a nővére, de ha beindul, akkor szószerint fáj a hasfalam, annyira keményen könyököl, vagy sarkal... Sőt a gyomorszájon rúgásról nem is beszélve :D Ezt leszámítva könnyebb terhesség, mint a Linussal volt. Cukorterhelésem teljesen jó lett, míg a Linussal diétáznom kellett.
Lassan össze kéne csomagolnom a kórházi táskát, mert már csak 10 hét a kiírásig ....

nanica
 
 


Sziasztok!

Most csak egy nagy kérésem van: írtam a kölöknetre egy mikulásos-sztori-pályázatra, akinek van egy kis ideje elolvasná? http://koloknet.hu/976-a-csoki-el-tud-olvadni És ha tetszett, szavaznátok is? (Még nem írtam ilyen pályázatra soha, de ez elég emélkezetes történet volt... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!


Ági! Bocs, h csak most írok, egyszerűen nem jutottam idáig. Kb. két hete mindenféle vírusok masíroznak nálunk fel-alá, volt már láz, arcüreggyulladás, hányás, és most éppen Gergő van egy hányósban, úh nem unatkozunk.
Szóval fütyi: igen, azt mondták, h húzogassuk is, úh óvatosan húzogatunk, és tegnap meg is láttuk azt, amit eddig még soha, ill. csak a hegyét, de már ez is n nagy dolog! Soha nem hittem volna, h vágás nélkül ezt el lehet érni, úh iszonyú boldog vagyok, h ilyen szépen haladunk. :D :D :D
Sno! Ezen én is sokat gondolkoztam már, h hogy lehet, h a kisfiúk 90%-ánál (saját felmérésből származó adat) ez vmilyen problémát okoz. Lehet, h írtam már, de sokszor eszembe jut, h NY-Európában most az a "trend", h 6-8 éves korig nem csinálnak semmit. Lehet, h ez a jó megoldás, csak ki meri ezt vállalni? Én biztos nem....
Lehet, h régen abszolút nem foglalkoztak vele, aztán amikor nagyobbak lettek, ki-ki megoldotta magának, ahogy tudta. :roll: Nem hiszem, h ezt kutatta vki, vagy lenne ennek szakirodalma, pedig most már érdekelne. :wink:
Ja, és ti is ezt a krémet használtátok? (Dermovate) Én pirosságot, meg ereket nem látok, legalábbis nem jobban, mint eddig. :roll:

H1N1: jó, h írtátok a penicillines infót, így nekem már nincs min gondolkoznom, ui. én az allergiások táborát erősítem, úh ezzel el is dőlt a kérdés. Egy gonddal kevesebb. :mrgreen:

Rékáról írok még pár szót: az utóbbi napok/hetek nemalvása után eljutottan a "tápszert a gyereknek" gondolatig, de undorodva kiköpte, úh védőnői tanácsra elkezdtük a hozzátápit almával, de fintorgott, kiköpdöste, épphogy csak nem öklendezett tőle, úh nem tudom mi lesz. Mondjuk ma éjjel egész jól aludtunk (2 ébredéssel), úh kicsit optimistább vagyok, de tegnap éjjel még óránként(!) ébredt éjjel és kétóránként(!) volt cicin nappal, úh ezért dobtam be a törölközőt (nem, nem jön a foga, és nem is a hasa fáj. Akkor fájdalmasan sikítva sírna, ez meg dühös, éhes sírás.). Nem tudom, h ilyenkor mi van, ha a tej már nem elég, mást meg nem fogad el....várjak néhány napot, és próbáljam inkább barackkal? Vagy minden nap újra és újra próbáljam az almát? Ááááá, de nehéz ez! Gergő olyan simán tért át a "rendes" ételekre....most úgy látszik egy kicsit több fejtörést fog okozni ez a téma. :roll:
Kezd kialakulni a napirendünk (jobb későn, mint soha), és úgy tűnik egy de-i egy órás fix alvás biztos, h lesz benne. Igaz, h az babakocsiban (Nanica sokszor eszebe jutsz!), de hátha előbb-utóbb sikerül majd az ágyban is elaludnia. :roll: Egyelőre az esti altatás is Ergoban történik, és onnan teszem be az ágyba, ami - tudom - több okból is problémás, de egyelőre nincs jobb ötletem. :?
Más: szombaton megyünk kilövetni a fülét. Már most sajnálom, bizonytalan is voltam, h tényleg kell-e ez, de apája váratlanul úgy nyilatkozott, h ő szeretné, úh ez eldöntötte a kérdést.

Közben felkelt a Réka bő fél óra alvás után és most sír. Pedig 1.5 órája evett, az ölemben van, tiszta a pelusa, és most aludt. Ilyenkor mi van???
Vendég
 


Rita! :lol: és szavaztam is!
Vendég
 


Pann,

nekünk Ftorocort-ot írtak fel.
Mit kockáztatunk a várakozással? Hogy begyullad, és akkor sokkal jobban fáj a beavatkozás? De az mindenképpen fáj, és trauma nem? Ha várunk, akkor begyulladhat, de lehet, hogy nem, és magától megoldódik, és akkor minden traumát megúsztunk.

Megkérdeztem az unokabátyámat, aki sebész, de mondta, hogy ő nem foglalkozik ezzel a területtel, szerinte mindenképpen csinálni kéne vele valamit (vérbeli sebész).

Én max egy újabb krémezésbe gondolkodom, ha újra elkezdene felgyűlni alatta a váladék.

Ha visszaviszem a sebészetre, és azt mondják, hogy műtét, onnan már olyan nehéz visszakozni, meg attól is félek, hogy anélkül, hogy engedélyt kérnének rá vissza rántják vagy valami. Nem nagyon szokták az anyukákkal megvitatni, hogy most akkor ezt fogjuk csinálni, a gyereknek meg végképp nincs idő elmagyarázni, hogy mire számítson :evil:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno! Vidd urológiára! Legalább lesz onnan is egy vélemény. :roll:

Alatta váladék? Nekünk fogalmunk sincs, mi van ALATTA. Odáig el is kell jutni...nem?

Várakozás kockázata: jobban emlékszik majd rá, jobban felfogja, és gondolom vmivel nagyobb is a műtéti terület. :roll:

Rékám: előző éjjel 2 órát aludtunk (3-5-ig). :cry: Tápit megint kiköpte, ínye nem duzzadt, hasát nem fájlalja. Kivagyok. :? Tudom, h erre nem lehet mit mondani, azon kívül, h majd kinövi, úh várom, h kinője. :?

És még mindig nem olvastam el Nanica mail-jét, úh most megyek, pótolom.
Vendég
 


Egy kérdés merült még fel bennem ezzel kapcsolatban: vajon mondhatja-e következmények nélkül ma egy orvos, hogy ezzel ne csináljunk semmit? Nem az a legegyszerűbb, legtámadhatatlanabb (de csúnya szó) hozzáállás, ha a körzeti doki lepasszolja a problémát a szakorvosnak, a szakorvos pedig képességei szerint "megoldja", mert nyomás alatt van? Anyuka MEGOLDÁST vár tőle, nem a probléma elodázását, így megteszi amit tud: ken, vág, felfeszít.
Valahogy így képzelem ennek az orvosi oldalát. :?
Vendég
 


Pann,
a bőrön keresztül látszott, hogy van alatta valami.

nem akarlak győzködni, magamat nyugtatgatom :oops:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Csajok,alatta tutira van valami,Dénesnek 6 hósan olyan irdatlan faggyúréteget szutymázott le az orvos,h "öröm" volt nézni :?
Egyet értek Pann-nal.Mindenki csak szeret hárítani ebben a témában(is)ezért tartom a dokinkat korrektnek,ő nem várt semmit és kifizetődő lett végül.Dénes már maga húzza és teljesen feljön neki.
Második fiamnál nem tudom,hogy lesz,szóval ne érsetek félre,nem károgni akarok,csak nekem van egy jó tapasztalatom...

Merre jár mindenki???én hamarosan szülök!!!Úgy várom már!!!!Kíváncsi leszek,ezt hogy élem majd meg,az előző szülésen minden hátránya ellenére nagyon kellemes emlék maradt.

Sokat gondolok rátok,Ágiboldi,Lora,Dénes mostanában felsír és ha bemegyünk,akkor 20 perces hisztit csinál,toporzékol,stb.Nem lehet megnyugtatni.Ha nem megyünk be,mint ma hajnalban,akkor két panaszos anya....után alszik reggelig. :shock: tuti álmodik,de olyan rossz,mert oylan szívesen mennék és vígasztalnám,de tapasztalat,h rosszabb....

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Kukitémához nem tudok hozzászólni, így nem is nagyon írtam.
Ill. talán annyit, hogy már én is kíváncsi vagyok hogy is volt ez régen, így majd egyszer megkérdezem anyut, hiszen 3 fiút is felnevelt. Mivel lányom van, eddig ez nem került szóba, de már furdal a kíváncsiság engem is. :oops: :wink:

Nanica
Örülök, hogy jól vagytok! Azért időnként kérünk helyzetjelentést, főleg így a végefelé! :wink:

Meli
És már van valaki akit értesítesz a nagy eseményről majd?
Ez az éjjeli felsírás nálunk mostanában már nincs. Azt hiszem, talán a bölcsitől lehetett, mert mióta megszokta a bölcsit, azóta sírás sincs éjjelente (kopkopkop) Lehet, hogy Dénes a kistesó érkezését érzi, nem?

Nálunk most minden rendben zajlik. Max. annyi történt, hogy múlthéten Brigi is és én is átestünk az oltáson. Szerencsére semmi bajunk. :) Brigó nagyon szépen tűrte, nem is sírt. Megbeszéltük előtte, sőt már egy pár nappal előtte szóba hoztuk neki és a végén közölte, hogy ő nem fog sírni. :) Amikor megszúrták láttam mennyire koncentrál, hogy kibírja és sikerült neki. Olyan büszke vagyok rá! :oops: :D És kíváncsi vagyok mi lesz jövőhéten, ugyanis a normál influenza oltást hétfőn kapja.

Amúgy meg készülődünk az ünnepekre. Brigi már várja nagyon, levelet "ír" a Jézuskának, csodálja a karácsonyfákat a boltokban, utcákon. Nagyon kíváncsi vagyok mit fog idén szólni a Mikuláshoz és a karácsonyhoz! Tavaly még mindig nem sokat értett meg a dologból, de most látom hogy nagyon várja! :D És már én is nagyon várom...
lora7
 
 


Lora,ha valaki küld számot priviben,azt szívesen veszem,de ha nem,akkor unkatesóm majd referál.Ő is nagy fórumozó és olvssuk egymás fórumait.
De ügyes Brigó!!!
Dénes panaszolt rendesen,fetrengett szó szerint,még jó,h apája is jött velünk.Utána meg nagy vidoran közölte,h nem is fájt :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


sziasztok!

kuki
én azt gondolom, h egyelőre mindent meg kell próbálni, ami nem sebészi beavatkozás. van itt a bneten is ilyen fórum http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... sc&start=0
és mégegy, a gyermeknevelés/fütyigondok (ennek nem működik a linkje)

nyilván van sok olyan tanács, ami nem tűnik vlmi meggyőzőnek, de egy próbát megérhet. ill sztm n fontos a fiúknak megtanítani, h húzzák hátra maguknak (még ha meg sem mozdul, akkor is, legyen ez a fürdés része, esetleg apa mutassa meg, h mi a cél :wink: ). és így, mondjuk krémezéssel, kamillás áztatással, minden esti hátrahúzással, ráolvasással, stb. adnék neki egy fél évet és ha nincs változás, akkor belemennék vlmi drasztikusabba.


háztájik
naaaagy elismerés ért :lol: , megkérdezték a bölcsiben, h mit szed kele, mert ő volt az egyetlen gyerek, akit semmi nem döntött le a lábáról az elmúlt egy hónapban. (koppkoppkopp)

ajándék
most ugye névnapra kapott több ajándékot is, hát tavalyhoz képest óriási volt az előrelépés. n megható volt látni, h mennyire örült egy-egy dolognak. kapott egy kis tűzhelyet (világít, csenget, van hozzá pizza-, tükörtojás- és muffinsütő is) - nálunk egy konyha tutira nem férne el - , egy távirányítós autót, egy borotválkozó készletet és egy csuklós buszt. ami még tutira bejött az az "élményajándék". 2 óra játszóház nagypapival, vlmint a keresztanyja elvitte a kölyökhajóra alma koncertre. szvl esetleg ilyesmiben is érdemes gondolkodni (jó nyilván nem karácsonyra, ott jó, ha van vlmi kézzelfogható :lol: ).

pann
élénken él még bennem ennek az időszaknak az emléke, úgyh mielőbbi átaludt éjszakát (de legalábbis 5-6 órát) kívánok!!

majus3
 
 


Május,
ööö aszem lemaradtunk a Kelemen névnapról :oops: így a 8. nap estéjén Boldog Névnapot Mackó!

Ránk is ránk csodálkozott a doktornő, hogy hol voltunk eddig, már minden ovis százszor volt beteg.

Pann, Ágiboldi,
ma voltam a körzetinél Sebivel (éjszaka lázas lett, valami vírus :twisted: ), és rákérdeztem a fütyi témára, azt mondta meg se nézi, ha tud pisilni, majd tavasszal, de 4-5 éves korukig nem kell foglalkozni vele. Így részemről ehhez tartom magam (két év múlva meg majd keresek egy szakembert, aki az iskolás kort jelöli meg, és így tovább :oops: )

Lora,
de jó, hogy Brigó megszokta a bölcsit.
Mi ezen a héten nem megyünk oviba (én a következőn sem:-), így lemaradunk a Nagykarácsonyi kirándulásról, nekem annyira nem vérzik érte a szívem, még mindig nem barátkoztam meg a Mikulás mítosszal (semmi gyerekkori trauma).
de a héten volt szöszmötölős délután, és csak a gyertyákat kellett vinni, csinálhattunk adventi koszorút, ajtódíszt meg mindenfélét, és nagyon jól sikerült, tök boldog voltam.

Meli,
akkor írjon az uncsitesód, itt úgyis lehet részletesebb, meg esetleg fénykép, stb. Csak az érdek beszél belőlem :wink:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Halihó!



Bejelentkezünk mi is :)
Áron már egész jól kezeli Adélt, már meg meri simogatni, bátran segít a fürdetéskor, kevésbé idegesíti, ha sír a baba :) (bár ilyenkor még mindig legszívesebben odacsapna :evil: )

Meli,
Hurrá, mindgyárt szülsz :)
Én elküldöm a számomat, bár én is szintúgy örülnék egy unokatesós bővebb beszámolónak :)
Ja, és egy jó tanács: mindenképpen mond vissza minél hamarabb a gyes-t, én október 26-án mondtam vissza, természetesen úgy kértem, hogy 16-tól, de azt nem fogadták el :( így buktam 10 nap tgyást :( (tudom, jobban figyelnem kellett volna Pann és Bozotka esetére, akik korábban ezt ki is tárgyalták, de akkor nem figyeltem eléggé)

Oltás: a férjem és én megkaptuk, Áron még nem (még mindig vacillálok), de valószínűleg pár nap múlva Ő is megkapja majd. Nekünk semmi különös reakció nem volt (nekem a karom fájt)
Teljesen ledöbbentem Brigin, Vele így meg lehetett dumálni a dolgot? És ilyen bátor volt? Mint egy felnőtt!!!!!!! Szerintem Áron dührohamot fog kapni :( Majd inkább apával küldöm el oltásra a fiút.

Kuki: szerintem is inkább minden más előbb, mint a műtét!
Engem is érdekelne, hogy régen hogy is zajlott ez az egész. Azt tudom, hogy anyukám tesómnak ugyanígy csinálta, mint ahogy mi is, azaz születés óta minden fürdetéskor. Megszoktuk..... (pedig mennyire nem szerettem én sem), azóta is csináljuk minden este, nincs gond. Viszont érdekelne, hogy régen, századokkal ezelőtt hogy is volt ez, mikor évente csak 2x fürödtek.......

Viszont szerintem a nunis dolgok sem olyan egyszerűek. Mindig félek, hogy a kaka bemegy a hüvelyi részbe.

Fülbevaló: azért is örültem, hogy a kórházban megcsinálták, mert ki tudja, mikor szánnám rá magam különben.......

KépKépKépKép
thelga
 
 


Kele! Boldog Névnapot!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Május

Kelének így utólag de annál nagyobb szeretettel kivánunk Boldog Névnapot !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tényleg mit adsz neki , hogy nem beteg ???
(immunerősítót vagy vitamint ???)

Nálunk ajándék (mikulás előbb elhozta a Madagaszkár 2 c. DVD-t hát most jelenleg éjjel nappal az megy, már mi is tudjuk kivülről a szöveget, de nekünk is egyenlőre nagy kedvenc !!!!) Többi természetesen csak nyolcadikán !!

Kari ajándék már sajna megvan !!! :oops: Azért sajna mert nagyon nehezen megy, hogy ne adjam oda !!!(Traktor utánfutóval ami pedálos és rá lehet ülni !!!Nagyon szupi !!!!! :lol: :lol:

Helga

De jó, hogy már ilyen jól el van a hugicával Áron !!!!!
Mi is már mekpatuk az oltást, de Tomikán még mindig hezitálok !!!

Kukitéma hál isten nálunk nem aktuális mivel 6 hós kora édesapja mosogatta így szépen hátra lehet húzni !!! :wink:

Lora

Brigi tényleg nagyon ügyi !!!!!!! :lol:
Nagyon okosak tudnak lenni !!!! :lol:

Én is ugyanígy várom , mint te ezekkel az érvekkel !!!
Legutóbb Tomika akarta az önkormányzatis karácsonyfát hazahozatni annyira tetszett neki !!!! Levélírás már nálunk is megvolt, de azzal a címmel, hogy már a mama ít neki ezért ő nem ír !!! :shock:

Elkészültek az első hivatalos bölcsis képek nálunk, akik járnak bölcsibe azok felrakhatnák ezeket a képeket olyan jó lenne látni pár friss képet a gyerkőkről !!!!!!OKÉ ?????

Kép
kditke
 
 


Hahó,
hűű, Kele, ne hari, jól elfelejtettük a névnapot, pedig annak idején havonta hófordulókat is kívántunk :lol: nade az a régi kipihent kismamakorban volt :D Na ezt a kipihentest csak viccnek szántam Pann! :wink:
Amúgy amit Rékáról írsz a megmagyarázhatatlan sírás az nálunk így volt végig babakorban, bátorítalak a visszalapozásra. És gyakorlatilag nem múlt el, csak átalakult artikulált hisztivé! (bár most lekopogom, de az utóbbi 1-2 hétben türelmesebbek vagyunk egymással) Illetve anno nekünk a tápszeres hozzátáplálás sokat javított a helyzeten, legalábbis én már nem aggódtam h éheztetem, de hát ha nem kéri Réka akkor nemtom.

Kukival egyetértek, mindent meg kell próbálni a kés előtt. Viszont esküszöm, h mi nem is nyúlhatunk hozzá és így nehéz lesz mindent megpróbálni. Ahogy kivesszük a kádból, még rá se nézünk, már üvölt, h ne nyújjatok A Kukihoz! Hmm? Ahhoz még kicsi, h elmagyarázzam, h ha most mi nem nyúlhatunk hozzá akkor nyissz-nyassz, na meg pedagógiailag sem tartok helyesnek egy ilyen fajta rémisztgetést.. Micsináljak??
Amúgy én arra tudok példát, h nem oldódik meg, hanem tizenéves korban kerül rá sor :?

Rita, tanulságos volt a történet, és tanultam is belőle, 3 kindertojást időben kimenekítettem a kályha mellől, köszi a tippet!

Helga, Kditke, sztem ne habozzatok az oltással. Tökre örülök a mostani hírek alapján, h a "kismamáinkat" "rábeszéltük".

Meli, mostanában Boldinál sincs ez az éjszakai felsírás, amikor eltolt magától és nem volt szabad vigasztalni, nem tudom mi lehet ez, jó, h elmúlt.

Télapó stb. Kérdés: van olyan gyerek aki nem mondókázik? Mert Boldi egyáltalán nem. Ha elkezdem énekelni mondjuk a Hullapelyhest, és abba hagyom időnként, akkor befejezi a sorokat, tehát a bölcsiben ezek szerint tanulta, de magától soha nem énekelne (a dallam amúgy sem stimmel, össze vissza hajlítgatja). Na mondjuk én se nagyon szoktam se énekelni, se mondókázni, tehát abszolút felelősnek érzem magam mind genetikailag, mind pedig a motiválást illetően.. :oops:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Ági! Én ijesztegettem. Nem ijesztgetésnek szántam, de mondtam neki, h valószínüleg majd le kell vágni egy kicsi darabot a fütyijéből. :shock: Most, h ezt így leírtam, elég rosszul hangzik, de felkészítésnek szántam, nem ijesztgetésnek. :roll: Egy haszna biztos, h volt: most hagyja, h "kezeljük". A vizsgálat előtt nekünk sem hagyta, h hozzányúljunk, bár ennyire hangosan, mint Boldi, azért nem tiltakozott.
Ma megnéztem, h is állunk, és kezdek izgulni, h megfelelő ütemben haladunk-e, mert most vagyunk félidőnél, viszont a feléig még nem lehet visszahúzni....nem mintha vissza akarnék menni kontrollra. :oops:

Baba-dolgok: emlékszem a látszólag ok nélküli sírós-nyűgös napokra, ami eltérő gyakorisággal ugyan, de mindenkinél előfordult, ezzel annyira nincs is bajom. Ami idegesít, az az éjszakai hacacáré. Tegnap is - nem túlzok, néztem az órát - ÓRÁNKÉNT ébresztett a Réka. Na, ez az iszonyú fárasztó. Az biztos, h Gergő uilyen volt, de a többieket visza kell néznem. Remélem nem az fog kiderülni, h csak az enyémek ilyen ébredősek...bár ehhez elég végiggondolni a Réka topikjának babáit, ahol két ilyen sokszor ébredő baba van - a kb. 20-ból.

Ditke! :lol: Gergőnek is egy ilyen traktor lesz az ajándéka. :lol: Ez volt az egyetlen dolog, amit kért a Jézuskától, úh remélem nagy lesz a boldogság! :D

Helga! Üdv! Látom nálatok is zajlik az élet! Gergő oda is csapott néhányszor az első időkben, és érdekes módon őt is a sírás frusztrálta leginkább, pedig azt hittem, h ha mondjuk szopiztatok vagy egyszerűen csak ölben van a tesó, az jobban fogja bosszantani, de érdekes módon nem. :roll:
Fülbevaló: a kórházban nálunk bolondok háza volt, annyi baba született egyszerre, úh meg sem próbáltuk ott intézni. Most viszont arra gondoltunk, h Karácsonyra Rékának vehetnénk egy szép fülbevalót, n+1. játék helyett, talán több értelme lenne. Ez a fülbevaló, amit belőttek neki elvileg 4-6 hét után cserélhető, úh pont jól fog kijönni Karácsonyra. :D
Fülbelövés: ez is n érdekes, mert Réka az elsőnél meg sem nyikkant, a másodiknál sírt egy n rövidet, Gergőt viszont el kellett távolítani, annyira kikészült attól, h bántani fogják a húgát. :shock: Hát nem aranyos? Eldugta a fülbevalót a háta mögé és szinte sírva hajtogatta, h Réka nem akar fülbevalót! Bevallom ezen a ponton majdnem fölálltam én is, h inkább menjünk haza, de aztán megkeményítettem szívemet és végül csak átestünk a procedúrán.
Kaki: hááát, nálunk ez nem nagyon volt gond, havi 3 kakinál ez vhogy nem olyan feltűnő probléma. :lol: Igazából most, h almát eszik Réka és 2-3 naponta kakil, most kezdek én is ezen gondolkozni, és igyekszem minél gyorsabban felfedezni a kakit, hátha akkor nem megy be, de még meglehetősen rutintalan vagyok.

Mondóka: megyeget, bár Gergő is inkább csak kiegészitgetni szeret. Éneklésről ne is beszéljünk, nagyon lelkes, de sajnos még mindig elég szörnyű, amit produkál. :lol: Az istentiszteleteken pl. teljes erőbedobással "énekel", pedig se a dallamról, se a szövegről nincs fogalma. Nagy komolyan fogja az énekes könyvet, és teljes hangerőn halandzsázik vmilyen dallamra, így énekel a tömeggel. Iszonyú vicces, első alkalommal könnyesre röhögtük magunkat Ádámmal, de ő nem zavartatta magát, mi meg azóta hozzászoktunk. Meg - kényszerűségből - a többiek is. :mrgreen:

Nah, végre elaludt Réka, úh kiszereltem az Ergoból, végre mehetek én is fürdeni! Mindenkinek jó éjt!
Vendég
 


Na még egy: megakadt a szemem a Télapó kérdésen: van vkinek azzal problémája, h itt is, ott is jön a Télapó (a maga testi valójában) és mindenhol más (más a ruhája, más az ember a ruhában)???
Meg van az az okos kávé reklám is, ahol a Télapó lehúzza a szakállát a kávéillatra, és a nappaliban még 3 másik ilyen télapó-srác ül....mit lehet ezekre mondani? Mondjam, h több Télapó van? Vagy mondjam, h ezek nem az "igazi" Télapók/Mikulások? Fú,de utálom már, azt sem tudom, mit hazudjak! :(
Vendég
 


Vagyok azért én is néha :)

Dani változatlanul jó baba. Még mindig csak szopizik, nem látom értelmét, hogy szilárd kajával szívassam magam. Még dülöngélve se tud ülni. Éjszaka elég gyakran ébred, de még mindig velem alszik. Az alvásritmusom sajna összeomlott. Nincs olyan órája a napnak, amelyet ne töltöttem volna ébren vagy alvással egy héten belül. Robi még mindig itthon, úgyhogy annyira ez nem gáz, csak nem tudom, hogy fogom helyrerázni magam.

Szabi szépen kinyílt a bölcsiben, ott is nagyon magabiztos. A jövőjéről gondolkodva leginkább egy jég hátán megélő gengszter jut eszembe. A szája be nem áll, Natival versenyt gyilkolja érzékeinket. Két gyerektől a tb-nek kéne állnia a füldugót.

Natinál most volt egy elég látványos fejlődési ugrás. Szerepjátékai, koncentrációs képessége igencsak megváltozott. Óriási élmény, hogy őrá igazából már nem kell figyelni. Simán lehet közlekedni, vásárolni. Ha együtt vagyunk mind az öten, persze követeli ő is a részét, lehúzva nem létező energiáink maradékát, de egyébként ok.

Szabi bölcsije csúcs. Igaz, volt hogy könnyekkel küszködve menekültem, amikor hallottam gyereket a világ minden fájdalmával üvölteni, de szerencsére mi ezt megúsztuk. Volt sírás, de a csukott ajtón keresztül hallgatva nem kellett sokáig várni és megnyugodott. Szombatonként van játszóház 15-18 óra között, mindenkinek csak ajánlani tudom. Elérhető a Stadionok metrómegállóból, vissza a Keleti felé kell sétálni pár percet, a Százados útig, ahol egy templom is van, nem lehet eltéveszteni. Nagyobb gyereket is lehet vinni, Natinak van olyan csoporttársa, akit kicsi nélkül is szoktak vinni. Mi Danival itthon maradunk, csak a maradék jár, amikor épp nem beteg senki.

Oltást mi Dani kivételével beadattuk. Mellékhatás nem volt. A végső döntést végül azért adattam be, mert végiggondoltam, mi az, amit nem tudnék megbocsátani magamnak. Nem hiszem, hogy oltási szövődmény reális esély, de tudom, hogy benne van a pakliban. Nem hiszem, hogy még ha el is kapnánk, hosszabb távon problémát okozna. Ha én megbetegednék, kicsit aggódnék a szoptatás miatt, de sos esetén kapna tápit és kész. Attól a gondolattól viszont, ha valamelyik gyereket én vagy Robi fertőzné meg, rosszul vagyok. Szabi az oviban kapta meg, simán beállt a sorba és dokinénink kb 20 másodperc különbséggel letudta mindkét gyereket.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Boldog Mikulást minden gyereknek és felnőttnek egyaránt! :D

Pann
Engem az zavar, hogy anyósom már tegnap átadta a Mikulás ajándékokat, és hogy magyarázzam meg a gyereknek, hogy Mikulás 6-án jön. Persze egyelőre még ezt nem érti, csak már kevésbé várta a mai napot, mert kapott már egy csomó mindent.
Azért szerencsére ő nagyon örült az ajándékainak az ablakban! :lol: Ilyenkor finomságokat kap a csomagjában "csak", karácsonyra kap majd játékokat. Nálunk ez volt a szokás...

Utcai stb. Mikulások nálunk a Mikulás segédjei. Az igazi Mikulás messze lakik és neki segítenek. Ez kivédhetetlen, főleg hogy még a bölcsibe is jött. A reklámokról letíltottam, miután már minden vackot kunyerál a boltban, amikről többnyire azt sem tudja, hogy micsoda, csak látta a tévében. Persze ettől még találkozhat ezzel a reklámmal, de a fenti magyarázat szerintem erre is jó.

Azért egyszer meghallgatnám Gergő éneklését a templomban! :lol:

Kditke
De jó, hogy jöttél! Már te is rég írtál magatokról!
A bölcsis képek felrakása jó ötlet! Nálunk most lettek kész, amint digitalizáltam őket felteszem a picasára. :wink:

Lorca
Örülök, hogy rólatok is hallani. Az írásaid mindig olyan optimisták, elképzelésem sincs hogy bírod!

Helga
Oltottátok végül Áront? Lehet, hogy már ő sem fog sírni. Brigi legutóbb a pneumot kapta talán januárban, akkor ő is úgy üvöltött mintha gyilkolnák. Ezek után most ezen én is ledöbbentem. Lehet, hogy Áron sem fog már sírni. :wink:
Nuni kontra kuki témában a igazad van a nunis dolgokkal, de azért ezt kis odafigyeléssel megoldod. A kukitémában meg a bizonytalanság a legrosszabb szerintem. Bár látom, ti ügyesen megoldottátok.

Május
Kelémaci remélem 8 napon túl is elfogadja a jókívánságainkat névnapja alkalmából! Persze remélem megbocsát a feledékenységünk miatt is!
lora7
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Oltás megvolt, persze 3 napos 39,5 fokos lázzal. :cry:
Közben a négyéves kisgyerek agyvelőgyulladásos rémhíreit hallgatva Tomika kijelentette, hogy nagyon fáj a feje. :shock: :shock:
Én erőteljesen a Tiszába ugráson gondolkodtam apjával együtt, de természetesen a láz elmúlásával a fejfájás is megszünt !!!Hál istennek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lora

Mikulás nálunk is "csak" édességeket hozott !!!!!
Ajándék csak karácsonykor !!!!! :lol:
Kivéve Keri mikulása lego kukás autóját !!! :lol:

Reklám nálunk is nagyon hasonló reakciót vált ki azonnal olyat kér amit épp lát a TV-ben vagy újságban vagy lego katalogusban !!! :lol: :lol:

Sírás nálunk eddig nem volt az oltásnál csak most míg a főnököm az inj.-t felszívta !!!!! :shock:
A héten kéne a szezonálist megkapnia de valahogy ezek után nagyon félek tőle !!!!! :cry: :o :shock:

A héten pihi van itthon mivel féltem nehogy pont most kapjon el valami vírust míg nincs meg a védettség !!!!!(H1N1)
Nagymamával megy a játék !!!!!!!!!!!!

Kép
kditke
 
 


Halihó!

Most kaptam az üzenetet, hogy a mediterrán ciklon melegfrontja meghozta Gergő babát! Íme Meli üzenete:
Ma éjjel 1:19-kor megszületett Gulyás Gergely, 3400g-mal és 56cm-rel. Jól vagyunk!

Óriási gratula nekik! Sok-sok tejcsit, jó egészséget! Az unokatesótól pedig várjuk a további híreket, beszámolókat, képeket!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Hú, Ditke, ne ijesztgess! Tegnap megkapta Áron is az oltást. Remélem, nem lesz láz!
Olyan bátor persze nem volt, mint Brigi, a rendelő előtt egyfolytában azt mondogatta, hogy ne vizsgálja meg őt a doktornéni, elég ijesztő volt hallgatni, viszont bent már nem volt gond. A lábába kapta az oltást, de nem vette észre a szurit, így csak kicsit felszisszent, mikor szúrt az orvos. Eddig semmi, de azt olvastam a tájékoztatón, hogy 2-7. napon várható reakció.

Mondókázás, éneklés: Áron sem nagy éneklős, mondókázós. A dallam nálunk stimmel, de a szöveg nem mindig, és Ő határozza meg, hogy mikor mondja. Pl a hétvégén a mamik hiába kérték, nem mondókázott.

Kaka: Adélnak napi szinten megvan a 3 kaki, így mindig nagyon figyelek, hogy egyből tisztába tegyem, ha megtörtént, és elég sokszor megy kényes tájékra is a széklet. Ti ilyenkor mivel tisztítjátok? A popsitörlő jó szerintetek?

Mikulás: úgy látom Áront sem zavarta meg a sok Mikulás, én nem is forszírozom. Nálunk is általában édességet kap, de most kapott tőlünk egy kis barkácskészletet is.

Lorca,
De jó, hogy írtál magatokról!
Már korábban meg szerettem volna kérdezni, hogy végül is Szabi hogy viselte Dani érkezését? Voltak nehéz körök.

Na felébredt Adél, megyek.

KépKépKépKép
thelga
 
 


SZiasztok!

Én vagyok Meli unokatesója. 8) :D Látom, a jó hírt már tudjátok. Kiegészítésként annyit, hogy tegnap este 9 körül értek a kórházba, már 3 ujjnyira nyitva volt, ezért érzéstelenítést se kapott. A tágulási szakaszt azt hitte, nem éli túl, annyira fájt neki, a kitolás viszont rövid és fájdalommentes volt, úgyhogy összességében pozitív élmény maradt a szülése. Gergővel minden ok, eszi a kolosztrumot, van bőven. Előreláthatólag szombaton mehetnek haza. :) A többit majd Meli...
Küldött fotót, de annyira béna vagyok, hogy nem tudom feltölteni a telefonról. :? Még próbálkozom...
20140901102739
 
 


Meli,
Nagyon gratulálok!


Gergő,
Üdv idekint!
Elég szép méretek két héttel a kiírás előtt :D

Ditke,
ez nem hangzik valami jól, engem is levert volna a víz!

Mikulás,
a betegeskedés miatt lemaradtunk a nagykarácsonyi kirándulásról az ovival, és a céges mikulásról, tv nincs, tehát Sebi egy darabot sem látott.
Amikor 5-én este mondtuk neki, hogy valami csilingelést hallottunk az előszoba felől, közölte, hogy ő ugyan ki nem néz, és nem is nézett :shock: Másnap délelőtt méltóztatott megvizitálni a csizmáját. (aszem egy kicsit félt ettől a télapós dologtól)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Meli, gratula!! és akkor várjuk a fényképeket türelmesen :D

Mikulás: Boldi a személyesen megjelenő mikulásokat (bölcsiben, én munkahelyemen) utálta, ne jöjjön, csak küldje el az ajándékot.
Viszont az előszobában itthon azt a jelenséget, hogy a csízmája mellé került egy olyan nagy piros autó, amire vágyott a télapótól, azt úgy értékelte, h: "Ez csodálatos!" értsd: jól működik ez a világ, hogy ilyen dolgok történnek. Annyira röhögtem..
(mellesleg nálunk se feltétlen jön ajándék a mikulással, csak csoki, de az autó története, h akárhányszor bementünk a tescoba, ezt az autót átölelve odahozta, majd amikor mondtuk, h nem veszünk most autót, akkor krokodilkönnyeket sírt (én is titokban), de valahol meg kell húzni a határt, h ne engedjünk neki. Szóval muszáj volt a mikulással lebizniszelni a dolgot mert nem bírta tovább a szívem)

Kditke, ez durva, szegények..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hozzászólás törlésre került!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torolve_20130114141731 2009.12.11 09:52-kor.
torolve_20130114141731
 
 


meli
gratula, minden jót az egész családnak!!!
"a tágulási szakaszt azt hitte nem éli túl" - mintha a saját beszámolómat olvastam volna :wink:

mikulás
kele már régóta mondogatta/kérdezgette, h mikor jön a mikulás. az ajándék egy thomasos pléd volt, édességnek meg tutti-frutti és verdákos csipsz :oops: :oops:
a sok mikulásajándék nem zavarta meg, mindenki azt mondta, h találkozott a mikulással és ezt a csomagot küldi neki.

az a télapó reklám ink engem zavar (mondjuk engem baromira). h lehetnek ennyire tahók a marketingesek? ennyire kifogytak már az ötletekből? v van akinek ez vicces? nekem még felnőttként is n illúzióromboló (pedig sejtem már egy ideje, h nincs is mikulás :? )

mondókázás
a repertoárja simán túlszárnyalja a mienket (mondjuk mi nem is járunk bölcsibe :lol: ). a szövegek azért nem teljesen hűek az eredetihez, de felismerhetők simán. sokat gondolok sebire és a kocsmaajtóra, nálunk az "elment a lidi néni a vásárba" a mulatós sláger. a kedvence egyébként a kaszálj, pista! ezt képes egymás után 15-20x, különböző intonációval előadni. másik kiérlelt produkció a gitárral a nyakban körberohangálás és a boci-boci tarka ordibálása. végén meghajlás :lol:

ditke
mi lett tomiapu fogyásával? stagnált? volt vlmi oka?


köszi a névnapi kösziket!!!

majus3
 
 


Május

Hál Istennek igen megállt a fogyása , mostanában pedig 6 kg-ot sikrült visszahíznia, így talán anyós pajtás is megnyugszik, hogy mégsem annyira sanyarú sorsa van a kisfiának !!!!!! :lol: :oops:

Oka természetesen a kicsi fia mozgékonysága ill. az utána való rohangálás volt, mint utóbb kiderült !!!!!

Sno

Mi is lemaradtunk a bölcsis mikulásról, de édesapja bement az ajándékért, mert telefonáltak a bölcsiből, hogy félre rakták Tomikáét !!(egy mese DVD és miki csomag)

Ágilboldi

Hasonló érzelmi világgal rendelkezem én ami a lágy szivet illeti.
Én is csak csomagot vettem, de ugye kerimamitól LEGOS kukásautót kapott plusz a LEGÓ katalógust melléhajtogatva, ami rendkívül jó fogás a gyártótól, mivel kijelentette Tomika, hogy a mama mikulása pedig hozzon LEGÓ mentősautót !!!!
:shock:
Így anyukám vett neki egy ilyet, de mikor ott voltunk megláttam egy LEGÓ kamiont ami nekem nagyon megtetszett, mivel tankolható és még hangot is ezért ez meg a mama kari ajándéka lesz. :lol: Még jó, hogy csak egy nagy ajándékról volt szó, ami már megvan (trakotor utánfutóval) ahhoz képest !!!! :oops:

Pann

Most telefonált anyukám, hogy most látta leértékelve a traktort az otthoni TESCO-ban !!!!!! :twisted: :evil:
Remélem Tomika is örülni fog neki !!!!

De jó ez már nekik (gyermekek) is emlékezetes karácsony lesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma délután kapja a hagyományos influenza elleni oltást, de még mindig vacillálok, hogy mi legyen !!!!! :oops: :shock:


Meli

Gratula és Sok Boldogságot nektek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

1260536092.7633.pdf

Kép
kditke
 
 


Hali Lányok,

Május,
Sebi átállt az angol dalokra, a youtube-ról töltöttem le egy pár Thomast, amik nagyon kis egyszerű történetek, meg néhány zenét pl. Emily-t Mindet angolul (nem vagyok a korai nyelvtanulás híve, de a hangzásnak nem bírtam ellenállni). És ezt a kb. 8 1 percest nézheti meg egymás után. Aztán amikor elkezd vonatozni a favonatokkal, akkor énekel hozzá halandzsa angollal, ill. időnként felkiált, hogy "szamver exájting!" Na mi ezen fekszünk ki. :D

ééés sikerült karácsonyra beszereznünk Thomas mozdonyokat fa kiadásban (talán Brio lehet, mert a Müllerben vettük), már csak azon imádkozom, hogy kompatibilis legyen a sínünkkel, mert nálunk jelenleg csak egy játék megy, a vonatozás. Úgyhogy reméljük ez az ajándék is "csodálatos lesz"!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Meli!
Hatalmas gratula Gergő babához!!! :D Pont ideális méretekkel született Gergő! Sok boldogságot, tejcsit, front és holdbefolyás stb. mentességet kívánok! :D :D :D

Kditke
Nagyon helyes nagyfiú lett Tomika! Sajnos még mindig nem jutott idő a képeink géprehelyezésére, de nem felejtem! :D
Oltást végül megkapta? Briginek a H1N1-től semmi baja nem lett, a normált most kedden kapta, attól kicsi hőemelkedése lett szerdára, de vittük bölcsibe és végül semmi baja nem lett szerencsére. Remélem ti is megússzátok!

Helga
Ne izgulj a popsitörlések miatt. Én sima popsitörlővel kitöröltem ott is, ha muszáj volt, de lehet vizes vattával, vagy vizes puha pelussal is. Ill. ha úgy láttam, hogy túl gázos a helyzet, akkor a csapnál lezuhanyoztattam. Nem kell azért ezt túlaggódni, csak gondolom szokatlan egy kisfiú után. :D

Rólunk
Szerencsére semmi érdemleges, hacsak az nem, hogy Brigócámnak egyre jobb beszólásai vannak, pl. valamelyik nap itthon maradt az ágyon a kutyusa, amit a bölcsibe szokott vinni. A folyosón vettük észre. Mondtam neki, hogy visszamegyek érte, erre rám szól:
- Jó, de vedd le a cipődet, mert a szőnyegre nem mehetsz cipővel!

Tegnap vacsora közben Brigiapu leette magát, mire Brigi:
- Apa, legközelebb hajolj fölé!

:lol: Szóval kioszt minket rendesen. Bárcsak ő is betartaná a rend szabályait. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de Brigi sajnos nem igazán hajlandó elpakolni maga után a játékait. Még akkor sem, ha segítek neki. Persze biztos én is hibás vagyok, mert türelmetlenségemben inkább megcsinálom én. Pedig a bölcsiben állítólag legalább figyelmeztetés után szépen elpakol. Nem túl kellemes, mikor éjjel kimegyek és rálépek egy legó kockára, vagy egy kisvonatra stb.
lora7
 
 


Lora

Igen péntek délután beoltattam a főnökömmel, nem volt olyan kis hős mint Brigi, kicsit sírt a szúrás pillanatában. :lol:
De nagyon gyorsan abbahagyta, nem lett láz sem hőemelkedés idáig így nagyon megnyugodtam hétfőn már megy is bölcsibe !!!

Képért elnézést mivel beszkenneltem a bölcsiseket és ilyen lett !!!

Kép
kditke
 
 


Hali!!!!

Kösziköszi!!!

gyors beszámoló!
Hajni jól leírta,csak nem volt pontos,mert 21-kor még itthon daloltam D-nek,10 percesekkel.Elaludt,én is próbáltam,de fél 10-kor már 8-asok voltak,így K beparázott,h csak nehogy útközben,meg ilyenek.Este 11-kor értünk be kb.Ott papírügyek és beöntés után Ria megmutatta a szülőszobámat és akkor durvult el a helyzet.Dok jött,én azt hittem ott halok szörnyet,annyira fájt és állandóan wc-re jártam,beöntés ide vagy oda,még a kitolási szakasz előtt is.Ria fantasztikus volt,nagyon sokat segített,meg a doki is,úgyhogy le a kalappal,bár ők meg engem veregetnek vállon minden alkalommal,h milyen ügyes voltam. A kitolás tényleg nem volt olyan vészes,de hozzáteszem kaptam popsiba egy fájdalomcsillapítót.Aztán egyszer csak nyomnom kellett és ott volt.Gyönyörűségesen és elképesztő Dénes-klónklént!!!

A kórházi napok baromi gyorsan elteltek,tegnap jöttünk haza.Dénes imádja,folyton fogdosná meg szeretgetné.
Tejem baromi sok van,már fejem,Dénes reggel abból itta a banánturmixot :roll:

Gergő még rengeteget alszik,kicsit sárga is,így nappal ébresztgetem,éjjel 2x keltünk és többet aludtam,mint terhesen :lol:

Sziasztok

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,

ide csak vért és könnyeket, mert látod különben sokkot kapunk, és hozzá sem tudunk szólni :lol:

Hogy telt azóta a hét? Dénes már rájött, hogy Gergő nem csak vendégségben van? Hogy vagy?

karácsonyi ajándékok:
aszem megástuk a saját sírunkat - vettünk egy játék gitárt Sebinek. A család több férfi tagja is gitározik hobbiból, és így ő is vágyott egyre. Választhattunk a szolid akusztikus gitár, és a fültépő demót játszó műanyag között, és magam sem akarom elhinni...de az utóbbit választottuk (mentségünkre legyen mondva az tökre hasonlít az apjáéra). Majd nézek egy kellemes kis idegszanatóriumot a közelben...

aktuális móka:
Sebi "leszereli" az elhasználódott régi testrészeinket, és kidobja őket a kukába (ezt a vonalat már ismerjük), aztán hoz helyettük szép újakat, és a "tet" szócska kíséretében visszateszi őket. :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno, gratulálok a gitárhoz :lol: (hihi, ti tuti nem vagytok százasok)

Csonkításos témához: Boldi leszedi a testrészeinket, megeszi, majd kiköpi és visszacsavarozza... :lol: :oops: Nem gondoltad, h lesz aki irigyli a kukába dobott karodat mi? más verzió?

Meli, várjuk a képeket!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Meli
Nagyon örülök, hogy jól vagytok. Remélem D is jól viseli a kisöcsit.
Jó, hogy tudsz adni anyatejet neki. Én bezzeg beoltattam lánykámat minden ellen, erre jött egy szép kis kötőhártyagyulladás egybekötve egy egyelőre láztalan takonykórral. Persze mindezt közvetlen karácsony előttre időzítve. Ha tehetném én is adnék neki anyatejet, de hát ugye...
Amúgy kissebbik hogy van? Még mindig okés minden? Te hogy vagy?

Sno
:lol: :lol: :lol: Tényleg nem vagytok százasak! Erről jut eszembe, hogy áll a házatok? Remélem jó nagy lesz és egy távoli zúgba száműzhetitek Sebi gitárművészetét, amíg meg nem tanul rendesen játszani! :lol: :lol: :lol:

Amúgy velünk minden okés a fent írtakon kívül. Várjuk a Jézuskát! :)

Mivel az ünnepekig már nem valószínű, hogy jövök, így most KÍVÁNUNK MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG, MOSOLYGÓS KARÁCSONYT!!!
lora7
 
 


Lora

Szezonalis oltás óta nálunk is van takony fülfájással, köhögéssel, de már idehaza az antibiotikum, de még húzom hátha nem kell. :cry: :lol:

Sno

Nálunk Tomika trombitát kapott anyóstól, de mi "véletlen" otthagytuk a mamánál, így ha ott leszünk akkor fújhaja a mama örömére is !!!Hi-Hi-Hi !! :wink: :lol: :)
Majd megtanulja, hogy legközelebb nem vesz ilyet !! :twisted:

Ágiboldi

Egyre vadabb dolgok történnek nálatok, láthatatlan alakok a szekrénybe, most végtagdonorok ??? :lol: :wink:

Kép
kditke
 
 


Ágiboldi,
tényleg, meg is szokott enni ezt-azt rajtunk! De ha elég szívet tépően zokogunk, akkor azok helyett is kapunk újat.
A mai műsort elég nehéz úgy megfogalmazni, hogy többen ne vonszolják el a gyerekeiket a monitor elől eltakart szemmel. Szóval minden pisiléskor kaján vigyorral közli, hogy most éppen lepisil minket :shock: Aztán amikor reklamálok, hogy tiszta pisi vagyok, akkor kapok új ruhát...

Lora,
ha már nem jössz, akkor el sem árulom, hogy már lassan egy éve lesz, hogy a házban lakunk 8) Így a méretein már nem lehet változtatni...határozottan nem gitár kompatibilis. :lol:

Ditke,
emlegettél hivatalos bölcsis fotót, végül feltetted valahová csak én nem találtam meg? Mert én is beszkenneltem Sebiét, és ha még nincs hely, akkor majd nyitok egy albumot nekik a picasan.

Igen, ilyen gyerek hangszereket csak ajándékba szokott kapni a normális ember, és valóban az általatok alkalmazott módszerrel jár el. Mind a mai napig nem tértem napirendre magunk fölött :roll:

adventi kalendárium,
a mami készített Sebinek, egy thomas-os kirakó darabjai vannak becsomagolva egy-egy frutti kíséretében. Ez a meglepetés Sebi részéről, a miénkről pedig az, hogy képtelen összefogni memóriával ill. kimondani a nevét, így miden reggel meglepetés, hogy hogy nevezi: "azt az akváriumot kérem!", "az alendár kaláriumot kérem", stb. :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Jó reggelt!!!

Köszi ,jól vagyunk,minden teljesen gördül,magam sem értem...
Képeket már raktam a picasára,egyet az első fotók közé,meg van a tesósban is.Majd még lesz,most karácsonykor biztos sokat csinálunk.

Lora,Ditke,sajnálom a beteg gyerekeket,remélem hamar meggyógyultok!!!Dénes azóta nem kapott anyatejet,szóval ez sem tartott sokáig....bevallom lusta vagyok fejni és szaporítani sem akarom...

Orsi,én is bevalallom gondolkoztam hangszerkészleten,de én egész felszerelésen :oops: :oops: de aztán roller maradt....nem vágom magam alatt a fát 8) és kutya ügyében hogy döntöttetek???Corso???

A hét eseményei,tapasztalatai.
Dénes imádja a tesóját és Gergő is így lesz,mert az első ébren töltött félmosolyt Dénes kapta.D folyton puszilgatná,szeretgetné és így beszél,királyi többesben:bepelenkázzuk,megtisztítjuk a köldökét,fúú,de sok lett a kaki...megszopizatjuk....sikerült a nagy büfi és boldogan szaladgál fel-alá ezt hajtogatva.Aztán hogy később hogy lesz,nem tudom,majd ha tudatosul benne,h megtartjuk és még 2 hónap múlva is itt lesz,hááát,nem tudom.Meglátjuk...

Dénes érdekes hiányosságait felfedezgetjük K-val és jókat röhögünk rajta,de van,ami kezd fura is lenni.Lehet meg kéne vizsgáltatnom???
Pl.nem tud cuppantani.egyévesen még a vízóraleolvasót is nagy cuppanóssal jutalmazta.Most így tesz,ha cuppanós puszit kérünk:odahajol és nyál nélkül odaköp,nagy "pü" hang kíséretében :shock:
Aztán nem tud orrot fújni,amit eddig csak dacként értékeltünk,de nem-Egyszerűen nem érti.

Aztán,ami a legfurább és tegnap vettük észre:D nem tud nyalni :lol: :lol: pl.leveszi a joghurt tetejét,mondom neki,h ami rajta van,azt nyald le.Ő erre nagy vígan a szájához emeli és szétkeni az egészet az ajkain és elégedetten vigyorog hozzá....
Ha kérem,h dugd ki a nyelved,akkor meg hülye ábrázattal tátog,mint ponty a szatyorban....nem értem,szerintetek foglakozzak mélyebben a dologgal,vagy majd ez is kialakul???


Gergely még nem sok vizet zavar,ha lehet ilyen csúnyán fogalmaznom.De már neki is van ám szokása,ráadásul hú,de szeretem.Mindig a tejleadó reflexem közepén alszik be.Amikor észereveszem,nem gond,kihúzom a szájából,vagy van,amikor ki is csúszik a szájából.De ha nem figyelem,akkor már csak azt tapasztalom,h gyerek szája hörcsög módjára felfújódik és egy óvatlan pillanatban az egészet a képembe prüszköli....naponta 5x kb....de már fel vagyok rá készülve,tetra pelusok készenlétben....

Kép Kép
meli1118
 
 


Orsi

Ezen az oldalon van a hozzászólásom végén raktam fel PDF-be, de mivel be scenneltem így nem teljesen szép !! :oops:

Kép
kditke
 
 


Meli, nagyon aranyosak a fiúk a képen, megnéztem, Gergő még kicsit sárga volt? Boldi irtó sokáig volt sárga.

Boldi sem tudja kifújni az orrát. Pontosítok, nemcsak hogy nem tudja kifújni, hanem teljesen képtelen fújni az orrán keresztül, mindig a szájával fúj és ha mondom, h ne a száddal, azt csukd be, akkor nagyra tátja a száját. Sztem valahogy a koncentrálás meg a koordináció nem megy, de sebaj, még kicsik :D

Sno, szerencsére engem még/most nem akar lepisilni, ültünk a kádban és arréb ment, h "ne pisiljelek le téged" (mellesleg ez az egyetlen jel a szobatisztaság irányába, h ezek szerint tudja, h mikor pisil) :lol: (de narancslébe már akart pisilni)

Kditke, nekünk nincs bölcsis fotónk sajna, de a tiétek jó, igazi klasszikus!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ditke,
én nem látom, tök béna vagyok :oops:

Meli,
mennyire átjön a képeken is Dénes lelkesedése! Mennyi magzatmáz volt Gergőn :o , Sebin szinte semmi nem volt (ez gondolom azért van, mert Gergő előbb jött, Sebi meg kicsit túl volt hordva).

Dénes sajátosságaival kapcsolatban szerintem első körben kérdezd meg a gyerekorvost, ha mentek, vagy akár itt a babanetes dokikat (ha még van ilyen szolgáltatás), hogy ez most mennyire szokatlan, érdemes-e vele foglalkozni.

Ágiboldi,
tényleg, a narancsleves esetre emlékszem.

Sebi mostanában sokat jajveszékel:
S - neeee keverd eeeel!
O - ha normálisan mondod, akkor is megértem!
S - ne keverd el kedves anya!

és roppant figyelmes:
az apján fekete póló volt, és fekete zokni.
S - Milyen jól csatlakozik a zoknid a pólódhoz apa!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk!

Timo és Lillus

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok! Boldog békés karácsonyt mindenkinek, mamóknak, papóknak, babóknak!

Lora,
elképzelésem sincs hogy bírod!
A látszat ne tévesszen meg, nem, nem bírom :D Csak van, akivel teljes mértékben megoszthatom és amikor nekem már sok, az egész bagázst Robi nyakába sózhatom. És már csak az, hogy ezt megtehetem, sokkal könnyebbé teszi. Most Dani alszik, Robi meg a konyhában fest a két nagyobbal, én meg kivettem a szabadidőmet. Nem is akarok belegondolni, hogy fog a két gyerek és a konyha kinézni mire végeznek, de jobb is ha nem látom.

Helga,
ÓÓÓÓÓriási gratulációóóóóóó!!!!!

Szabi tökéletesen viselte No3 érkezését. Sokkal jobban meg voltam ijedve mint ahogy kellett volna.

na, eddig tartott a szabadidő...

Kép KépKép
lorca
 
 


Sno,
"szamver exájting!"
Nálunk is sokat ment angol zene és én sem vagyok híve a korai nyelvtanításnak. De az nekem is belefér, hogy hallgassa. Nálunk 5000x hallgatás után se volt eredmény. :wink:

Karácsonyi ajándék:
Gondolhatjátok, volt rogyásig. Egyet viszont jól megszívtunk. Teljesen oda voltak egy távirányítós autóért és hát nem lehetett otthagyni a boltban. Én jól kigondoltam, hogy ha kettőt veszek, tök egyformákat, akkor nem fogják egymást ölni. Ugye milyen kis okos vagyok? Csak egy dologgal nem számoltam: ugyan azon a hullámhosszon működik mind a kettő. :x Az eredmény elképzelhetitek. :lol:

na, megint...

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: