Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Levente üzenetet küldött:

"Megszülettem ma 1 és 2 között, 4240 gr és 53 cm vagyok. Levente"

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Nanica, nagyon nagyon gratulálunk Leventéhez, jó kis husi baba lehet :D

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hatalmas gratuláció!!!!!Tényleg nem egy vékony baba :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 

 
 

Halihó!

Nanica! Hatalmas gratuláció Leventéhez!!!!!!!!!! Tényleg nem egy csöppség :) Azért nem semmi, hogy az utolsó uh-n már átlag méretűnek látták, az előtte lévőn nagynak, és a végén lett egy óriásbébid :) Nálam is ugyanez volt. A 37. heti uh-n 3200g-osnak becsülték Adélt, aztán rá egy hétre született 4090g-mal :) Ennyit az uh megbízhatóságáról!
Majd írj, milyen volt a szülés, és természetesen képeket is kérünk :)
A pocid hatalmas volt, sejtettem én, hogy nem lesz Levente kis bébi :)

Lora,
Várunk minden hírt Brigóról, akárhová is írod! Nagyon sokat gondolunk Rátok!

Pann,
Kíváncsi vagyok, kiderül-e valaha, hogy Réka miért is kell ennyiszer éjszaka.... :roll: Nálam ez a nemalvás biztos kiütné a biztosítékot, ez nagyon gyenge pontom. Még jó, hogy nálunk nincs ilyen gond, Adél éjszakánként 1x-2x kel.
A Kerekítő ismerős. A liberoklub ajándékai között megtalálható ez a könyv is, de még nem mertem ezt beváltani a pontjaimért.

Lorca,
De jó, hogy semmi komoly Danival!!!!!!!!!!!!!
Beszéd: ne is mond, én sem értem, honnan az energia az egész napi csicsergéshez. Az a legjobb, hogy ha jön valaki hozzánk, akkor Áronnak muszáj végig szórakoztatni a vendéget :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


ÜDV IDEKINT LEVENTE! :D :D :D Összejött a természetes szülés? Bár egy ekkora bébit....na majd kiderül. Linus mit szól a kisöccséhez? Gondolom még örül neki. :lol: Áááá, csak szórakozom. Gergő pl. még soha nem kérte, h "vigyük vissza" Rékát, sőt, sztem kifejezetten ragaszkodik hozzá, úh biztos, h nálatok sem lesz ezzel gond. Linus majd elbabázgat Leventével. :wink:

Egészen-egészen off, de szétvet a düh: ellopták a kertünkből a madáretetőt! Hát milyen emberek vannak???? :evil: :evil: :x :evil: :evil:

Beszéd: nem, nálunk nem ennyire folyamatos. Inkább beszélgetünk. :roll: Na, itt is van a kis beszélgetőpartnerem, úh most ennyi.
Vendég
 


Nanica, engem is nagyon érdekel a szülés! (mármint a tied :lol: mer úgy általában már megvan a véleményem róla)

Beszéd: nálunk folyamatos. Ahogy hazajön a bölcsiből elkezdi és amíg elalszik nyomja, kis szünetek vannak, amikor énekli a Sam a tűzoltó fődalát vagy szirénázik. És egészen választékos. Pl. arra a kérdésre, h "te tudsz úszni?" azt mondja: "tudok, mint a cápák!) (amúgy nem tud, de nem is ez a lényeg :lol: )

Madáretetőt minek lop valaki? :roll: hacsak nem egy szarka

Kérdés: mikor lesz legközelebb kötelező oltás? Ugye három évesen nincs semmi? majd szól valaki?

Szobatisztaság terén semmi. Órákig bilin ülést nem ajánlom fel, úgyhogy hátrafelé haladunk. :oops: Helga??

Lora, én pl. nézegetem naponta a gmailt, írj ha van időd/kedved.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


madáretető: hámer' olyan cuki volt...de tényleg. :cry: Mondta Ádám, h ne tegyem olyan közel a kerítéshez, de én nem hittem, hogy tényleg ellopják, és csak így láttuk a konyhaablakból a cinkéket. :cry: :cry:

Kövi oltás: nekünk csak a nem kötelezők, 3 évesen sztem nincs köt. oltás, csak státusz. :roll:

Szobatisztaság: vegyél egy nagy levegőt vmikor, amikor lesz pár napotok otthon, és vedd el a pelust. Sztem már rég tudja, h miről van szó, csak jól érzi magát így is. Konzervatív a gyerek, az "ami egyszer bevált, azon minek változtatni" elvet vallja. :mrgreen:

Lora! Nem telik el nap, h ne gondolnék rátok, úh csatlakozom Ági kéréséhez...

Jól számolom, h már csak Áron, Dénes és Gergő nem "intézményesültek"? Helga, Meli, ti mikorra tervezitek? Ill. most dereng, mintha Áron alkalmanként/délelőttönként(?) járt volna vmilyen magán bölcsibe/oviba, de h azóta mi a helyzet, az vhogy kimaradt. :oops:
Vendég
 


Nanica
Gratulálok az újabb kis fórumbébihez! (Remélem a születési dátum eltérése nem kizáró ok a tagságból? Ugye, lányok? :lol: )
Levente
Sok boldogságot és egészséget kívánok idekintre és persze jó sok tejcsit! :D
lora7
 
 


Nanica!
Gratulálok!!! Jó egészséget, sok tejcsit kívánok!
pankaa
 
 


Sziasztok!


Ágiboldi,
Szobatisztaság terén még mindig semmi. Sőt mi is visszafele fejlődünk. Abszolút tagad mindent, még akkor is, ha bűzölög tőle a lakás :shock:
Ez a "leveszem róla a pelust, aztán had szóljon" dolog nálam nem működik. Néha kipróbáljuk, de mindig sikerül összepisilnia magát..... Vagy lehet, hogy nem csak néha kellene levenni????? De nem vagyon ilyen lelkes, sajnos. Meg persze a szőnyeget is féltem kicsit.

Pann,
Nem, nem magánbölcsi az ahová jártunk. Jásztócsoport volt, de az nem számít, mert végig vele voltam. Jó lenne beadni majd tavasszal Áront néha a bölcsibe. Lehet is, heti 2x délelőtt, de elég drága, mert 2000ft/alkalom. Lehet, hogy néha élek majd vele. Annyira unja már a játékait, hogy egyfolytában újakért könyörög......
Madáretető: na ne mán, milyen emberek vannak :evil:

3éves korban nincs kötelező oltás, sőt azt hiszem, a legközelebbi 6 éves korban lesz. Viszont van felmérés, legalábbis itt :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!!!

Lenne egy kérdésem,ami most a parám lett,pedig nem vagyok egy agyalós ember,de ez idegesít.
Rita,logopédiához tartozik,vagy sem,de kérlek,ha igen,akkor segíts.
És persze mindenki,aki tud.

Dénes gyakorlatilag egy éve mondatokban beszél.És óriási,mondhatom,elképesztő a szókincse.ugyanakkor fogalma sincs az ÉN fogalmáról,ha saját magáról beszél.Csak így használja,ilyen dialógusaink vannak:
D:eszik.
Én:ki eszik??
D: Dénes.
Én,akkor hogy mondod(tudom,ez baromság,de nem bírom már...)
Eszek...

Egész nap csak E/3.személyben beszél magáról.Ha kérdez tőlem valamit,akkor általában jól használja:pl.Segíts anya kirakni a puzzle(ezt naponta 1000x hallom :lol: )
Vagy:Anya,te is eszel a Dénessel?(és nem VELEM)

Szóval nem értem miért és nem is tudom,mit tegyek.Ha kijavítom,akkor tudja,hogy úgy kellene mondani,de javítsam ki naponta milliószor????Így is attól tartok,h sérül,mert G miatt is sokszor kell rászólni,meg banális dolgok miatt ne háborgassam.De meddig banális és mikortól válik olyan kialakult rossz szokássá,ami már csak szakember segítségével korrigálható????

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli

Gratuláltam én Gergelyhez ???
Nagyon szép kisbaba !!!!!!

Levente nagyon sok Boldogságot neked és a szüleidnek is !!!!!!!

Szobatisztaság: nappal teljesen éjszaka hol igen hol nem.

Ma voltam beíratni Tomikát az oviba, egyháziba, ha minden igaz május végén kapunk értesítőt róla, hogy felvették-e ? Nagyon remélem IGEN !!!!Nagyon szimpatikus és kedves volt az igazgatónő !!!!!!

Kép
kditke
 
 


Helga! Ha elveszed a pelust, akkor persze, hogy bepisil! Gergő 3 napig bepisilt, aztán jött rá, h miről van szó. Mondtam, h minden radiátoron alsógyatyók és nadrágok száradtak. :lol: Ez ezzel jár, ezért szokták inkább nyáron kezdeni a leszoktatást. :wink:

Bölcsi: sztem nem is olyan drága....főleg, ha benne van az ebéd is. Egy hónapra 16E. Én még nem mertem kiszámolni, h mennyibe fog kerülni nekünk az ovi, de a BKV bérlet biztos, h kell, az 10E körül van, plusz a kajabef. az is 8-10E, plusz csoportpénz 1.5E - mondjuk ebben benne van minden (wc papír, papírzsepi, stb, még a napi gyümi adag is, úh teljesen oké), de teljes ágynemű garnitúrát kellett vennünk, meg pizsiket, meg tornacipőt, meg a többi ajajajajaj. Szóval jó móka az ovikezdés....és akkor tankönyv meg iskolatáska még nem is kell. :lol:

Meli! Én nem vagyok szakember, de mintha olvastam volna erről, h ez ebben a korban teljesen normális. :roll:
Vendég
 


Lora?
Vendég
 


Pann
Köszi, megvagyunk. Írtam mailt is.

Helga
Bár minket most nem érint, de a kiskönyv szerint van 3 éves korban oltás.

Ovibeiratás
Nekem is be kell iratni Brigit. Csak még nem tudom, hogy mikor lesz a beiratás. Remélem pozitivan fognak hozzánk állni, mert legelőbb talán jövő tavasszal tud kezdeni, akkor is csak fél gőzzel. Nálunk ugye normál esetben sajnos nincs évközi kezdés, de remélem azért kívételt tesznek velünk.
lora7
 
 


Csak két mondat:

Nanica, óriási gratuáció az óriási Leventéhez! :)

Meli, NE AGGÓDJ Déne tökéletesen beszél a korához képest, nagyon hamar kezdte és nagyon jól, nem tanulhat meg mindent egyszerre! Egyáltalán nem baj, ha most így beszél, lényeg, hogy te 1. ne idegeskedj emiatt Ezt a gyerekek mindig megérzik. 2. Te - nyilván - helyesen beszélsz, továbbra is csak ennyit tegyél, tökéletesen bele fog jönni az E/1-be. :)
És nagyon is tisztában van az én fogalmával, csak magáról, akiről tudja hogy ki :), nem úgy beszél, ahogy az szokásos. EGYELŐRE!! :)

(Megnyugtatásul: P ugye október óta beszél, azóta a köv. ragozási metódust használja: Nem megcsinál én. Mikor te segít én? Milyen ruha felvesz Adél? stb.. Most már alakul, - sajnos :) - egész jól ragoz, de éppen ma mondta megint, friss példa: Anya segíts! Nem tud felhúzni én. :))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Én viszont írni nem tudok, az pedig az én koromban (és diplomáimmal :oops: :oops: :oops: ) nagyobb gáz! :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Lora, most megzavarodtam, mert úgy tudtam, csak hatévesen lesz újabb oltás. Most meg is néztem a neten valahol, és tényleg azt írják.

Remélem nem lesz most, úgy beleéltem magam, hogy most sokáig semmi...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita,Pann,köszi,megnyugodtam!!!!!
Ditke,köszi:)

3 éves oltás nincs...

most csak ennyi.

Kép Kép
meli1118
 
 


Rólunk:

Levi "spontán császárral" született.
2.-án este, miután Linus elaludt, elkezdtem figyelni a fájásokat, mert igen rendszeresnek tűntek. Azok is voltak, percre pontosan 10 percesek. Egész éjjel nem aludtam, csak járkáltam a lakásban és mosolyogva tűrtem a fájásokat, mert nagyon örültem, hogy spontán indult meg az egész és mindig mondogattam magamban a mantrámat: Tágulj, tágulj :D, de nem szóltam senkinek, és nem mertem lefeküdni se - az előző tapasztalatom az volt, hogy fekve nagyon nem bírom a fájásokat, ill. féltem hogy elmúlik.
Éjjel gyorsan néztem menetrendet anyósomnak, hogy melyik vonattal tud eljönni hozzánk, de addig addig húztam az sms írást, hogy szegénynek 15 perce volt a vonatindulásig, de elérte ::D

Reggelre már 5 percesre sűrűsödtek, de valahogy nem akaróztam bemenni a kórházba, nehogy elkapjon a gépezet.
azért fél 10-re beértünk és rögön elkapott a pánik, mert közölte a Főnővér! hogy ezek csak jóslók, majd du. 2 körül megvizsgálnak (Linussal a vizsgálat után elmúlt minden fájásom és két hétig nem is jöttek vissza). A fájásaim rendszertelenek lettek, de nem múltak el. Du. 2kor teljesen zárt volt a méhszáj, az NST nem mutatott átlagban 40%-nál nagyobb fájást de este 10re a magzatvíz elkezdett szivárogni (Levi rúgott egyett - ugyanúgy, mint a Linus anno) és addigra eltűnt a méhszáj! (Ennyit a jóslókról)

Az ügyeletes doki közölte, hogy meglehet ez spontán is, de miért nem jelentkeztem eddig ilyen rendszeres fájásokkal - miközben reggel óta bent voltam.
Valami volt a levegőben, mert aznap én voltam a 5. vagy 6. szülés és kicsit készen volt az a napi műszak.

Na innen sajnos elkapott a gépszíj. A szokásos előkészítés még nem volt gáz, mert állhattam. Nade a szülőszobán az ágyon fekve - nst-vel a hasamon MINDEN fájás alatt vizsgálták az előző műtét hegét, és kapásból rám kötötték az oxitocint - na azt nem bírtam. A fájások ezerszer ELVISELHETETLENEBBek voltak, mint a Lilivel.
Szó szerint hisztitem, a sötét vajúdóban a képembe világított 3 reflektor és otthagytak. Én meg kiabáltam, hogy nem akarok egyedül lenni - komolyan már az is jobban elviselhetővé tette az egészet, ha valaki ott volt. Az egész egyedüllét csak pár perc lehetett - mig a párom beöltözött, de nekem óráknak tűnt!

Döntöttek: műtét. Hogy milyen hálás voltam, el sem tudom mondani.
Így éjjel 1 óra 16 perckor megszületett a Levi. Rögön teljes erővel felsírt. Minden rendben volt vele.
Szőke, kék szemű és nagyon ügyesen szopizik.

Csatolok képet, ha sikerül. 8)

nanica
 
 


egyenlőre a vonalzót sem tudtam kijavítani...

Linus most kezd feloldódni. Kedden jött haza egy hét mamázásból - és mi is kedden délután csöppentünk haza váratlanul. Nem volt szegénynek sok átmenet. Szerdán egész nap apázott, igazából ránk sem hederített. Tegnap már csak én kellettem neki - mindenki más mennyen haza. (Levi nem zavarta) Kíváncsi leszek a mai napra.

Mikor hazaérkeztünk, akkor nagyon kíváncsian szemlélte a Levit és ujjongott, de este már kérte, hogy tegyem le és vele foglalkozzak. Azóta nem volt ilyen kijelentése.
Ma reggel meg addig puszilgatta és simogatta, míg elmúlt a Levi csuklása és nagyon büszke volt magára.

Én most a bölcsin agyalok nagyon erősen. Linus mindig mondogatja, hogy itthon akar maradni - még sétálni is nehéz rávenni. Nem tudom mi lenne a jobb. Ha megy bölcsibe, vagy nem.
Hál istennek eddig Levi nagyon nyugodt baba, lehet, hogy a kettővel is simán elbírnék egész nap. Szóval nem tudom. Hétfőn menne két hét kihagyás után újra bölcsibe apjával.

nanica
 
 


Sziasztok!

Nanica,
hát akkor a második szülés könnyebb teóriát elvethetjük :twisted:
Majd jelezz, ha a tesós képtárban van már Levis kép! :P
Hogy vagy fizikailag a második műtét után?
Szopizás milyen Levivel?
Mennyit maradhat ki Linus a bölcsiből, anélkül hogy megszűnne a helye? Mert ha nem gond, hogy hosszabban nem jár, és Te bírsz egyelőre velük, akkor én nem erőltetném.


Meli,
biztos hogy normális az E/3, de már csak a kíváncsiság miatt engem érdekelne, hogy mit mond egy szaki erre, meg D. realista életfelfogására.

Helgával, Ti is adjatok két gyerekes helyzetjelentéseket, mint
Pann, csak hogy fel tudjunk készülni :D

Pann,
jók az iwiw fotók! Gergő még mindig lelkes ovi-ügyben?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Pár fotó fent...
nanica
 
 


hahó,
Gergő ma három éves? Vagy lemaradtunk? Pont most gondoltam, hogy lassan kezdenek három évesek lenni, az első Gergő!
Boldog szülinapot!!

Megyek, megnézem levente fényképét!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Gergő,

Boldog 3. szülinapot!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Köszönjük a köszöntéseket, tényleg 3 éves lett a "bébi". :lol:
Nagyon fura, h már ilyen nagy fiú, bár - bevallom - Rékára többször csodálkozom rá, h már mekkora. Vhogy mintha ő gyorsabban nőne, mint annak idején Gergő....persze nyilvánvaló, h csak arról van szó, h nincs annyi időm medidálni a dolgain...szegényke. Nő mint a gaz. Vagy gyom. Vagy dudva. Mindegy.

Most egyébként szuper, mert mindketten betegek, úh felváltva törlöm az orrukat, éjjel alig aludtunk, Réka lázas is, úh örök hála annak a rokonnak, aki ezt hozta nekünk az ajándék mellé. :? Pfff. Persze az is lehet, h a farsangon szedtük össze, bár igazából ez is mindegy.

Egyszer írtam egy hosszabbat is csak bénázott a bnet, és nem ment el, viszont elmentettem vhova, úh ha most ok a net, akkor felteszem.
Biztos n fontos és érdekes dolgok lesznek benne. :lol:
Hú de fáradt vagyok.
Vendég
 


hmmm. Most jó a bnet, viszont a doksimat nem tudom megnyitni. Tipikus. Már meg sem lepődöm. Szeretem a linuxot. Egyre jobban. :x :x
Ádám ha hazajön megpróbálja nekem elővarázsolni, mert a help desk szolgáltatása nem hozott eredményt. Talán addig képezek. :roll:
Vendég
 


Vagy talán csinálhatnánk Gergővel egy új volnalzót...
Vendég
 


Gergő! Nagyon Boldog Születésnapot!!!!!!!!!!!!!


Pann, Élvezetes a morfondirozásod :)

Nanica,
Levente nagyon nagyon aranyos! Jó sokáig hagytak kínlódni az orvosok :( Igazából nem értem, hogy miért lett végülis császár, pedig kitágultál teljesen?

KépKépKépKép
thelga
 
 


Tényleg iszonyat gyorsan telik az idő, Adél is már 4 hónapos, és nő, mint a bolondgomba :) Már forog minden irányba, imádnivaló.
Áron sokat szerepjátékozik, viszont még mindig nem szereti az építős játékokat, még mindig nem tudja a színeket, szinte egész nap autókkal babrál.
Valaki társasjátékozik már?

Ja, és egy off. A bölcsességfogam teljesen elszuvasodott az ínyem alatt. Épp csak kibújt, és már rossz :( Ki kell műteni. Tegnap iszonyatosan fájt, és annyira rossz, hogy nem lehet erősebb fájdalomcsillapítót bevenni a szoptatás miatt :(
Emlékszem, még Ria írogatta a hasonló műtétjét :( engem is utolért :(

KépKépKépKép
thelga
 
 


Hahó!!

Gergőnek nagyon boldog szülinapot!!!!Tényleg jót tanakodtál itt magadban,Pann :lol: :lol:

Következő szülinapos Beni lesz????Puszi nektek Ria!!!!

Helga,de ügyes Adél,hogy már minden irányba forog!!!!És mióta???Dénes már társasozik,ha a tomaszos memóriakártya annak számít.(igen,szerintem)Ügyes benne.És kinézett szkubi-dúsat a kirakatban,potom 8Eft-ért,hogy az majd kell neki.Hehehe,várhatja.Amúgy alap a puzzle még mindig,minden nap x-szer kirakjuk.ÉS bővült a repertoár és mozdonyos,mágneses,számos kirakóval,így már egyre ügyesebben számol.50-ig tud!!!

Sno,végül úgy döntöttem,nem viszem el szakihoz,mert az csak azt erősítené bennem,hogy nem jól működik valami(strucc-anya)várunk ovikezdésig,ott van logopédus,majd kiderül.

Nanica,édes Levi és Linus!!!!Szép gyerekeid vannak(neked is)


Vannak tökjó fotóim,de nem tudom őket felrakni,mert nem ezen a gépen vannak fenn(laptop)a másik ha hazakerül,felrakom!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

Én is előkerültem, ha nem bánjátok!

Mindenkinek gratulálok, akinek nem tettem eddig, az új jövevényekhez!

Nem is tudom hol kezdjem. A nyár gyorsan eltelt, bár iszonyú fárasztó volt, mert a gyerkők otthon voltak és próbáltam mellettük 4 órába dolgozni, meg velük is menni ide-oda, hogy igazi nyaruk legyen. Szeptemberben a főnököm meg is jegyezte, hogy iszonyú rossz passzban vagyok. Már vártam a bölcsi, ovi kezdést. Ehhez képest a második héten lebetegedtek (kis köhögés, orrfolyás), na én ettől teljesen kiborultam és bizony sokat kiabáltam velük, mert persze a rendetlenkedés ment ezerrel. Nem is mertek egészen novemberig betegek lenni! És azóta sincs semmi komoly bajuk szerencsére, amit nem gondoltam volna, mert a tavalyi bölcsi kezdéskor ápr.-jún végéig egyfolytában betegek voltak, nem komolyan de folyamatosan köhögés, orrfolyás.

Mondanom sem kell, mi nem erősítjük a szobatiszták táborát. Szeptemberben még lelkesek voltak a gondozónők, hogy milyen ügyes Öcsi. Ha kérjük bármikor, bárhol tud pisilni. Ha vitték a napi rutin szerint mindig pisilt, és nem pisilt be. De soha nem szól. Tehát ha óránként vinném pisilni, akkor szobatiszta lenne. De én erre nem vagyok kapható, ráér majd tavasszal, nyáron. Tesója is 3 évesen lett szobatiszta egyik napról a másikra, ebben reménykedem, hogy kis erőfeszítéssel megúszom Öcsinél is.

Imád továbbra is bölcsibe járni, bár volt egy fetrengős hiszti sorozata egy időben, amit a bölcsiben is bemutatott. Valami bot problémán bepörgött decemberben (amit pár nappal azelőtt helyeztünk el a bölcsi udvarán és nem találta) és fetrengett, átöltöztetni sem lehetett. Aztán bevitték a terembe, én kint maradtam és hallottam az üvöltését és láttam, hogy neki akar menni az üvegajtónak. Kb. negyed óra múlva elmentem, de az irodából remegő gyomorral hívtam fel a bölcsit mi újság, nyoma sem volt már a hisztinek. Aztán ez még egyszer rá egy hónapra lejátszódott csak kicsiben és most elmúlt. Novemberben otthon is volt egy hét fetrengős korszaka, azóta sem tudom mi lelte.

Már van egy komoly barátja is (sajnos haverja elment novemberben oviba, mivel csak a szobatisztaság miatt maradt még bölcsis), azaz inkább barátnő Viola. Feltűnt, hogy mindig róla beszél, illetve kérdezte reggelenként, hogy Viola bent van-e már a bölcsibe. Aztán megkérdeztem mi a helyzet, és tényleg egyfolytában együtt játszanak. Egyszer valami oknál fogva külön kellett rajzolniuk és Öcsi sírva fakadt. Megkérdeztem miért jó Violával játszani, azt válaszolta: mert Viola érdekel. A többieket –legalábbis szóban- kategorikusan elutasítja, nem érdekelnek, mondja. Egyelőre kölcsönös a szimpátia, de mi lesz, ha dobja a kislány, bele se merek gondolni…

Jut eszembe, fel akartam tenni a két gyerek vonalzóját, de csak egyet enged, aztán kiírja, hogy túl hosszú az aláírás. Ti hogy csináljátok?

Már nem ígérek semmit, de ha tudok, jövök.
Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Jó reggelt!

Gergőnek utólag boldog 3. szülinapot!

Hihetetlen, hogy repül az idő.

Hogy miért lett újra császár? Az előző miatt. Igazából kértem a férjem, hogy ha csak ez az indok, akkor segítsen érvelni, hogy próbáljuk meg császár nélkül.
A két ügyeletes doki közül az idősebb műtött a Linussal. Most ő asszisztált, A fiatalabb műtött, ő szerinte az első viszgálat után meg lehetett volna simán. Majd a fájások közben mindketten megvizsgálták az előző hegét (ez fájt a legjobban) és az újabb császár mellett döntöttek, amit akkor és ott nem bántam - lényegében most sem. Amit sajnálok, hogy nem élhettem át a szülés csodáját.
A varratszedéskor ki tudtam kérdezni a fiatal dokit, és azt mondta, hogy nagyon el volt vékonyodva az előző heg - nagy valószínűséggel Levi méretei jelentősen hozzájárultak a heg elvékonyodáshoz, ezért kockázatos lett volna tovább várni.

Maga a műtét befejezése sokkal tovább tartott, mint az előzőnél, a férjem meg is ijedt. A gyógyulás nem volt rosszabb - kicsit más, más fájdalmak jöttek elő, de nem vészes. (szomszéd császáros kismamához képest sokkal fittebb voltam :oD)

Móni: jó, hogy újra írsz a fiúkról, épp a napokban gondoltam rád és próbáltam visszaemlékezni, hogy mikor Öcsi született, akkor a nagytesó már ovis volt? Vagy csak fél napos? (nekem sem sikerült a két vonalzó...)

Orsi: Sebi ovijában összevont csoportok vannak, ha jól emlékszem. (Vagy nem?) Látod valami előnyét, hogy a nagyokkal együtt van? A nagyokat nem húzzák vissza a kicsik?
nanica
 
 


sziasztok!

Móni,
de jó, hogy újra!

Meli,
megértem, én is így teszek/tennék Sebivel, más gyerkőcénél viszont győz a kiváncsiság :oops:

Nanica,
igen, tulajdonképpen nincsenek csoportok az oviban, mivel kb. 30-an vannak. Akinek éppen foglalkozása van, azokkal külön vonul az óvónő.
Egyelőre nem tudom, hogy van-e előnye, vagy hátránya...

Most egy kicsit afelé hajlok, hogy talán nyugisabb egy saját korosztályos csoport kisebb létszámmal, bár az udvaron akkor is össze vannak eresztve, és ráadásul olyankor sokan is vannak, meg kb. ismeretlenek egymásnak. Nem tom.

A nagyok talán jobban megélik itt, hogy ők a nagyok, meg életszerűbb, hogy több korosztály van együtt, mint a testvérek (sokan tényleg azok), nem annyira steril.

Így a végére meggyőztem magamat.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Most csak rakok fotókat.Apa már olyan ügyes,tökjó fotókat csinál.Szerintem :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép
meli1118
 
 


Hú Meli, ezeket apa csinálta? :o Tiszta műtermi! Mi volt a háttér?

Dénes mennyire hasonlít rád! Gergő ultra cuki ahogy nevet :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Meli :) :) :)
Tényleg nagyon jók a képek!!!
Az utolsón Gergő... :lol: :lol: :lol: Szuper!


Kedves Tavaszi Anyák! Elő a gyerekekkel, legalábbis a fotókkal! :)

Minden gyerek ilyen komoly ovis kinézetű nagyfiú/nagylány már??? Egészen meglepődtem Dénesen! Peti hozzá képest egy bébi külsőre, pedig korban igazán közel vannak egymáshoz.. Nahát..

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Íme a baba.:) Brúnó kutyával. Ugye hogy nagy a különbség? :)


Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Meli, van még egy kedvenc részletem: ahogy Dénes a lábával is kapaszkodik Gergőbe, úgy tartja... Olyan édes! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Köszi csajok!!!!

Orsi,egy sima fekete anyag a háttér.Csak nagyon jó a gép,meg a technika :lol:

Rita,képzeld el,hogy Hajni unokatesóm feltett néhány fotót és egyiken rajta van majdnem az összes kis unokatesó.És az ő topikjában is mindenki megjegyezte,hogy D mennyire kitűnik a komoly arcával a többiek közül.....pedig Olivér csak 13 nappal fiatalabb nála,Kristóf meg 3 hónappal.Mi sem értjük,mert ez a változás,amit persze én is látok,kb.3 hónap alatt zajlott le.Ha az iwiwes fotóimat megnézitek,ott rengeteg kép van még a fiúkról,azokon is látszik...
Tök cuki Peti.Szerintem nagyon hasonlít a tesóira!!!!
A közösre felteszem iwiwews elérhetőségem,ha valaki meg szeretné nézni....

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli,
tényleg látszik a hirtelen változás, de akár a vonalzó képpel összehasonlítva is.

Lányok,
mennyire öltöznek-vetkőznek önállóan a gyerekek?
Az óvónénik megjegyezték, hogy látszik, hogy Sebit öltöztetem, mert bent is elvárja.
Ezen elgondolkodtam, mert a zokniján, alsógatyóján, és a nadrágján kívüli ruhadarabok felvételele nagyon nehéznek tűnik számomra, még a levételük is necces. Valamelyik cipőjét még fel tudja húzni, a sapkáját is.
Többiek hogy boldogulnak?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Meli: nagyon szépek a fiúk, és igen, kezdenek tényleg kinőni a gyerekek a babkorból!
50ig számolás :shock:

Öltözés, vetkőzés: Pont most olvastam a Linus januári értékelését az üzenő füzetben, és nála is az önállosodás terén egyedül az öltözésben kell segíteni.
Itthon hétvégente és esténként a pizsamánál gyakoroljuk. Először nagyon nehezen ment neki, de egyre ügyesebb. Bár pl a pólót másfél évesen hamarabb levette magáról, ha nem kellett neki, mint most :)
nanica
 
 


Jó reggelt,
Meli, cukik együtt. Dénes tényleg nagy ovis külsejű, de amúgy Boldi is. Rita szerintem a HAJ a kulcs! Attól néznek ki ilyen nagyfiúsan. :lol:

Sno, nálunk is az önálló öltözködést hiányolják, már vagy egy éve :shock: Hogy állítólag a többi gyerek fel tud öltözni overálba az alváshoz (kint alszanak, bár ennyire hidegben remélem nem), Boldi meg elvárja, h segítsenek.. Én nem is tudom elképzelni, hogy egy ekkora gyerek hogy tud egyedül felvenni egy overált! Nanicáékhoz hasonlóan ha hétvége van és ráérünk sz@rakodni akkor egyedül veszi le a pizsama nadrágot, zoknit, pelust (pólót nem tud levenni, fel meg semmit) :lol: de próbálkozik!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Orsi, a gatyán, zokni, nadrágon és cipőn kívül csak a póló-pulcsi marad, nem? :) Az meg tényleg nehéz.
Peti nagyon ambiciózus etéren, ügyes is, de azért elég gyakran fordítva veszi fel a nadrágját, pólót is, a zokninál viszont mindig megkérdezi, hogy nem kacsaláb-e :D.

De azért az vicces, hogy kb egyidősek, P bölcsibe jár, ott ugyanezt a teljesítményt nagyra értékelik és folyton dicsérik, Sebi már óvodás, ott ez nem számít annyira nagy számnak. Szóval csak viszonyítás kérdése, nyugi! Ügyesek a fiaink! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hali!!

Ágiboldi jól mondja,szerintem a haj sokat dob a nagyfiús kinézeten.Dénesenk elképesztő mennyiségű,hosszúságú haja lett.Most utoljára nov.voltunk fodrásznál,de már januárban viszketett a tenyerem,hogy ha nem visszük el nekiugrok(még jó,h nem)aztán abban maradtunk,hogy itthon nem számít,kinn sapiban nyomul,áprilisra legyen jóvágású,ha lesz a G keresztelője.Így márc,végén visszük a fodrászhoz.

Egyedül öltözés:na ne vicceljetek...gatya,bugyesz Ok,mert egyedül jár ki pisilni.De felvenni nem.Le is csak a bő derekú mackókat,gombos farmer nem.Póló pulcsi nem.Zokni csak le.De D amúgy is tök ügyetlen sok mindenben.Pl.halálra zavar,h nem tud még mindig orrot fújni,nyalni,cuppantani,de nem idegesítem vele őt.gondolom az egyetemi koleszból csak nem jár haza,hogy anya,szívd már le az orrom,léccciii.....

Vicces beszólásai:

Apa:D,gyere fürdeni.
D:nem megy a D...
A:de gyere.
D.De nem.
A:akkor enyém a játékod.
D:nem enyéd!!!!!

Földön puzzle.Én is odafekszek,a hajam a puzzle-táblára lóg.Elkezdi a hajam cibálni és zsörtölődik.:
Anya!!!!!!ne legyen már ott a hajad!!!!BEKÖTÖZÖD!!!!!!!

Énekel:nem jól van a dolga,nem jól van a dolga az apának.Mert szegény dolgozik,mert szegény dolgozik,sajnos,sajnos.De nem baj ez,de nem baj ez,mert jön nemsokára.....és legalább hoz haza Dénesnek kisjoghurtoooot,mert az fíííínoooommmm!!!!!!

Sajnos én nehezen fogom magam vissza és gyakran kicsúszik egy szentségelés....egyik nap D teljesen kész a fáradtságtól.Este csak bámul ki a fejéből és az ágyon előre-hátra dőlve mantrázza:picsába,pi-csá-ba....


Ja,ezt még leírom.G 5 napból 3-at teljesen végigaludt,pedig tegnap óta szívom az ő orrát is

:wink: az azért nem rossz arány,ma éjjel 9-től fél 8-ig :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Hali!

Gergő VETKŐZNI tud (benti ruhából pucérra). Ez elég? :lol: Bár a lényeget (kabát, cipő, sapka) levenni sem tudja, úh bizti neki is kell majd a segítség. :roll: Felvenni....vajon mit tud felvenni? Mindig én öltöztetem, úh ezt nehéz megmondani. :oops: Tegnap pl felvette a trénging gatyóját (fordítva), úh elvileg az megy. Mintha nyáron a póló is ment volna, de most a hosszúujjúak sztem nem. Zokni nem (ettől rszerint kiborul). Nagyjából ennyi.

Nálunk ma leesett Gergő a fotel karfáról majdnem sírt, és közben hajtogatta:
- Mindig mondta Apa, mindig mondta!
- Mit? Hogy egyszer le fogsz esni?
- Igen. Sokszor mondta.
S lőn.

Amúgy élünk és virulunk, múlt héten voltunk a Tropicáriumban, és Gergő olyan szupi hasmenést hozott haza, h alig győztünk vele rohangálni. :? Ráadásul bizti, h onnan hoztuk, mert Balcsiról feljöttek a barátaink, csak ott voltunk, és az ő két éves kislányuk is másnapra beteg lett, csak ő végighányta a következő másfél napot.

Jó lenne már egy kis nyugi, mert még ki sem másztunk az egyik betegségből, már jön is a következő. :( Jöhetne már a tavasz....

Haj: hát akinek van... :roll: Nálunk még mindig csak épphogy vmi.

Márc 10-én kezdjük az ovit. MINDENT beszereztünk, és már lélekben is felkészültünk. :mrgreen: Legalábbis én biztosan, aminek nagyon örülök, mert még januárban is aggódtam miatta, de most már látom, h jó lesz. Réka miatt szerencsére el tudom hozni akár ebéd után is, úh ha nagyon nem akar ott aludni, akkor csak de. lesz bent, de egyelőre úgy kondicionálom, h alvás után megyünk majd érte.

Most felkelt, pedig még le akartam írni, h látom rajta, h gondot okoz neki a kapcsolatfelvétel más gyerekekkel, úh ezért vagyok biztos benne, h jót fog tenni neki a közösség, mert (Ranschburg és Vekerdi most fog kövezni) sztem SZÜKSÉGE van az ilyen jellegű szocializációra.

mennem kell.
Vendég
 


Féééélelmetes dolgot találtam a neten: lehet túrógombócot SÜTŐBEN is csinálni!!! :shock:

http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=27193755
Vendég
 


Kicsit off, de ha már ételeknél tartunk/ok, ezt sütöttem Gergő szülinapjára:

http://fozzunkolaszul.blogspot.com/2008 ... torta.html

mert nemcsak látványos, hanem finom is, bár én a tésztát lecseréltem erre:

http://www.femina.hu/kalkulatorok/karac ... ffel_torta

de csak 3 lapot sütöttem belőle.
Vendég
 


Jön sírva:
- Beütöttem a számat!
- Hova?
- A Réka fejébe.
- :shock: :?
Vendég
 


Jaj de büszke vagyok, végre P valamiben az ügyesek közé tartozik. Igaz, előtte van a jó példa, de akkor ezek szerint nem csak a bölcsi-szint miatt dicsérték. :) Öltözik-vetkőzik egyedül, anorákot is felveszi, csizmát is.. (csúnya dolog dicsekedni, ugye? :oops: )

És akkor egy P-száj is:

Autóban ültünk, P eléggé hajlamos rosszul lenni, ezért persze megijedtem, amikor egyszer csak felnyögött hátul: Nagyon fáj fejem.. Hátranézek, mi a baj, miért fáj a fejed? P: Nem ittam kájét, azét fáj.. Hát igen, frontok, stressz... :))

Nagyon szereti a kisvakondot, kedvence a nyuszimama. Időnként ha valami butaságot csinál és "tetemre hívjuk", azt mondja ártatlan szemekkel: Nem én voltam, nyuszimama volt!! Persze a testvérei ezt nagyon értékelik, kérdezgették, hogy Peti, téged hogy hívnak, nyuszimama? Erre P legközelebb azt válaszolta erre: Félix Nyuszimama Majonéz. (Hogy a majonéz honnan jött, nem tudom...)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: