Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Vendég
 


Ja, igen, ezek mi vagyunk :)
Vendég
 


Eszti, nagyon komoly :shock: :D :D :D :D
Biztos lesz sírás, tényleg :D

Gyöngyi, szép nagy a poci :D
Sikerült a szülésznővel beszélned????

Angi, nagyon csini kismama vagy megint :D


Editkém, sajnállak, nagyon nem szép a szemed :shock:
javulgat már,??


Melitta, neked is jobbulást!!! :D
vas
 
 

 
 

Eszti,
de jó!!! Én megismertelek ám Titeket is. :D Tavaly anyukám 50. szülinapjára mi vetítést csináltunk, 3 részből állt és tök jó kis zenék mentek alatta. Nagyon jó lett az is.
Mamackának gratula!
Vok,
ááá már régen nem mondja, hogy lány a tesója. A dadusa is mindig kérdezgette, hogy mi lesz a tesója neve. Erre ő mindig csak annyit mondott, hogy FIÚ. De aztán egyszer elmondta, hogy Lőrinc. :) A családnak is elmondtuk, hogy ez lesz. Persze nem arattunk osztatlan sikert, de ez van. :D
Ildi,
köszi, csak jók ám a képek. :D :lol:

SÜT A NAP!!!
angi79
 
 


Angi, itt már nem süt. :?

Lőrinc persze nem hétköznapi, de a Lídia sem, szóval gondolom azért nem várták, hogy Zoltán lesz... 8) :lol:
Nekem még mindig tetszik ez a név. :wink:
Vendég
 


:lol: Azt hittem, Mamacka babát vár, azért gratuláltok neki! :lol:

Na, mindjárt jövök, csak leteszem Dévát.

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Megint lemaradtam rendesen!

Lizinek, Olivérnek boldog szülinapot!

Ildi, boldog névnapot!

Jajjj, Edit, nagyon sajnállak. Én is Boti előtt nagyon herpeszes voltam (szám, arcom), kopp-kopp a vele való terhesség óta nem volt. Na, de hogy a szemen is tud lenni??? Gyógyulást!
Sajnos ez várható egyébként a közösségbe való beszokáskor,hogy eleinte nagy a lelkesedés, aztán mikor rájön,h végleges, meginog. De ha jól van menedzselve a dolog, egy-kettő elszáll a meghátrálás.

Nálunk nem jól volt menedzselve. Én is barom bizonytalan voltam végig,h menjen-e Boti bölcsibe és ez át is ragadt rá. Már talán 8. hete itthon van, és most se vagyok benne biztos,h ide visszamegy már. Annyi, hogy most már emlegeti, hiányolja picit, de még mindig ott tartunk,hogy szeretne menni az oviba is, de ANYÁVAL. :shock:

Hiszti, "agresszió": Botit nem kell bemutatnom nektek, sokat küzdöttünk, küzdünk a szélsőséges megnyilvánulásaival, de még őt is lehet formálni. Mostanában bevállni látszik,h nem figyelek rá, míg mondja a magáét (de idegtépő, mert annyira akaratos,h csak nem fejezi be), aztán már mikor egy jó ideje megy a műsor, és bírom cérnával, akkor odamegyek hozzá határozottan (már várja,h kiabálok v felkapom és beviszem a szobájába), és megölelem, megpuszilom. Aztán megkérdezi,hogy miért idejöttél, miért pusziltál meg? Mondtam,h nem azért, mert jól viselkedtél, mert igenis szomorú vagyok,ha így viselkedsz, de tudd,h anya,ha mérges is, mindig szeret téged. És már mondja,h nem akartunk veszekedni anya! (Jó, mi: nem AKARTUNK!) :D Aztán próbálom elmagyarázni közel hatmilliószorra,hogy a hisztivel, üvöltéssel nem ér el dolgokat, sokkal jobb lesz mindenkinek, hogy ha szépen szól.
Persze ez közel sem megy mindig így. Pl. mikor érzi,h amúgy is feszültebb vagyok, és ő sem kelt a legjobban és a kicsit intézem, mikor ő hívogat, akkor nem mindig tudok a legmegfelelőbben reagálni.
De most már simán elindulok velük bárhova, fogja a kezem, vagy a babakocsit, ha sétálunk. Előtte mindig tisztázzuk,h ez meg az lesz a következménye,ha nem az általam elvárt módon viselkedik. Ehhez kellett, hogy egy párszor teljesítsem is, amit beígértem.
A dologhoz hozzátartozik,h velem szemben szófogadó, de már az apjával szemben nem (T. nem következetes, és már milliószor átrágtuk ezt), na és anyósomékra sem hallgat, de ez az ő bajuk. :wink:

A bölcsi kezdésekor ő is agresszívabb volt. Verekedett a bölcsiben - gondolom, így tudta csak levezetni a dühét, hogy ottmaradt. Minden nap megbeszéltük, megkértem,h nem szabad, idő kellett, h abbamaradjanak a bunyók. :?

Ami még most a legnehezebb számomra, hogy egy csúnya kifejezést előszeretettel használ (apósomtól tanulta, mondja is mindenkinek), és próbálkoztunk már azzal,h nem figyelünk oda, mintha mást mondott volna, vagy hogy nem értjük, mit mond, illetve reakció nélkül hagytuk. Aztán,h csúnya dolog ilyet mondani, mérgesek lesznek ránk, nem fognak vele játszani...stb , erre mondja,h de "naapa is mondja, és nem vagyunk rá mérgesek és én játszok vele". :roll: Most azt mondom neki,h nem érdekel, ki hogy beszél, apa meg anya nem mond ilyet, mi ilyet nem tanítottunk, így elvárom,h ő se mondjon ilyet. Most pár napja nem is hallottam...

Eszti, nagyon ötletes az ajándék és gyönyörű!

Angi, Gyöngyi: szép pocakok!

Melitta, neked is gyógyulást!

Még tudnék mit írni, csak időm nincs több!

Puszi!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Eszti,
nem tudom mit vártak, nem egyszerű echte sváb családom van. :D
Anita,
de jó, hogy jöttél. :) Szeptemberre megérik Boti is az ovira. Tudod már, hogy melyikbe viszed? Ha nem kell otthon dekkolnotok a kicsi miatt és gyerekek közé is el tudod vinni akkor nem feltétlenűl kell bölcsibe mennie, szerintem. Nagyon ügyes vagy amúgy ezekkel a magyarázatokkal. Néha én is úgy érzem, hogy egész nap csak magyarázok neki. :) A csúnya beszédtől én is félek még, mert após is előszeretettel használja, de Lidi ritkán találkozik vele. Boti logikája nem semmi a nagypapát illetően. :shock: :)
angi79
 
 


Ma nem volt sírás reggel ,de azért nem vigyorogva ment be. :wink:
11 körül kint vannak az udvaron és elmentem meglesni. :oops: Kamerával mentem és megörökítettem a motorozást. Sokat nem sikerült, mert nem akartam közel menni nehogy kiszúrjon, de a lényeg meg van.
De jó lesz majd visszanézni. Na, nem úgy nézet ki, mint aki szenved az óvodában. :lol:

Eszter
Kurvára fáj a szemem. :( Meddig tart ez mondja már meg valaki?
Még egy nap és kiszúrom,ettől az is jobb. Folyamatosan szúrrrrrrrr és könnyezik.
Most már az orrom is tiszta seb. :evil:

Anita
Mi az a ronda szó? :?: :?: :?: :?: :?:
És nem mehet már most óvodába? :?:

Angi
Tényleg nagyon csini vagy. :D De tuti nem is híztál annyit ,mint Lidivel. Ugye? :?: :wink:

Hiszti
Levi most egész jó,inkább csak nyafizik,erre azt mondom ,amit Melitta is. Hagyd már abba nem vagy te lány ,hogy nyafogjál. Lehet ,hogy sokat van együtt a két gyerek? :wink:
Na meg, ha kimegyünk és találkozunk valakivel ,mondjuk Zaziékkal,akkor nem nagyon hallgat rám. Beindul a versenyszellem és kész. Mi meg kiabálunk utánuk. :lol: De ha ketten megyünk ,mint a kisangyal. :D
Melitta jól írtam? :?: :lol:

Na, most ennyi ,mert nem bírja a szemem. :(

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babetta 2009.03.13 07:52-kor.

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Helló

Bagyok, csak este fél 9-re értünk haza, ma meg az Istvánban volt jelenésem ctg-n. Minden flottul ment. Szülésznő, doktornő nagyon szuperek. Kaptam homeos tanácsot is, mert nagyon éretlen a méhszájam (szülni nem mostanában fogok). A régi szülésznővel is beszéltem végre szóval asszem most nyugodtam meg teljesen.

Edit: ez nagyon durván néz ki, talán ha már pörkösödni fog kicsit jobb lesz. Remélem Levi nem kapja el

Melitta: sajnálom, hogy neked meg a szád olyan. Nálam gyerekként volt egyszer tele a szám, csak szívószállal tudtam inni. Köszi a beszélgetést és a segítséget, még dumcsizunk. :)

na megyek olvasok egy kicsit

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Már az egész életünket tudjátok. :wink:
Na de ha megyek dolgozni nem írok majd. :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Visszatértem egy kávéval. 8)

Anita!
Emmáról is írj pár szót, ha lesz időd! Hogy megy a kezelés?
Csúnya beszédnél nekünk bejött a buta aki így beszél, bár azóta a tömött buszon is elkezdi mondogatni, hogy milyen buta az a néni aki telefonál, mert csúnyát mondott. Minden manó másképp működik, ki kell tapasztalni, hogy mi használ nekik.
Ha Boti már nem megy vissza a bölcsibe, amikortól megy oviba?

Angi!
100 alatt a napok száma!!! :D Szerintem szuper név a Lőrinc, de olyan név úgysincs, ami mindenkinek tetszik. Majd megszokják! :wink:
Lidiről valahogy nem tudom elképzelni, hogy csúnyán fog beszélni. :roll: :wink:

Eszti!
Szuper lesz az album, tuti siker! :D
Igen, szerintem is a szülőre lehet fogni (aki neveli, arra nem minden esetben, mert ha nem a szülő neveli, akkor esetleg már egy eleve lelki sérült gyereket "kapott"), vagy a körülményekre (amiről esetleg senki nem tehet), csak mi lesz később? Mert most még a szülőre fogjuk, még talán hét évesen is, amikor a ceruzáját belevágja a másikba, esetleg még tizenkét évesen is, amikor megveri a tanárát, de amikor húsz (vagy akárhány) évesen megkésel valakit, akkor már nem mondjuk, hogy szegény, milyen szülei voltak, vagy nem voltak. :roll: Ez nem feltétlenül erre a bizonyos kislányra vonatkozik, én ezen a családunkban történt tragédia miatt rengeteget töröm a fejem, és mindig arra jutok, hogy akárhogy is, de a lelki sérült gyereknek is meg kell tanulnia beilleszkedni a saját (és mindenki) érdekében. Azt már nem tudom, hogy hogyan, de a következetességet alapvetőnek tartom egy ilyen esetben. Egyébként ezek a gyerekek sokszor kifejezetten arra utaznak, hogy szánalmat keltsenek, és megdöbbentően rafináltan adják elő a dolgaikat ennek érdekében. De a sajnálat nem minden esetben célravezető, van olyan, hogy kifejezetten ártalmas, mert a gyerek nem tanul meg továbblépni. Persze az oktatási rendszerrel ezen a téren is alapvető problémák vannak, gondolok itt a pedagógusok jogaira, meg hasonlókra.
Én is reszketek a kölkeim lelkéért. :lol:
Igazad van, hogy mindenhol előfordulhatnak hasonló atrocitások, de ezekre én még nem vagyok felkészülve. :roll: :wink:

Edit!
Jáááájjjj, nagyon csúnya a szemed! :cry: Mennyi idő alatt gyógyul meg, mit mondtak?

Melitta!
Pedig ma akartalak hívni, de ha nem tudsz beszélni, akkor majd holnap. :wink: Gyógyulgassál!
Szoficának jó étvágyat! :lol:

Eszter!
Én voltam bárányhimlős, herpeszes viszont nem, pedig Anyumnak gyakran kijön, Attilának és Exférjnek néha. :?
Hanna nagyon jó fej, nálunk is volt már ilyen ikeás hiszti. :wink:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Gyöngyi!
De jó, hogy megnyugodtál!

Edit!
Sajnálom. :cry: Nincs erre valami homeó, vagy gyógynövény, vagy bármi, ami segíthet?
Ovi udvara jó nagy, de én még az ilyen magas játékoktól is parázok amikor nem vagyok ott. :oops: A mi körzetes ovikban még a klasszikus mókuskerék (asszem, így hívják :roll: ) is van, pedig azt az EU tiltja. :roll:

Elfelejtettem írni, hogy Déva négy napja eszik! Igaz, nem sokat, de naponta háromszor, és nem válogat.
Keve meg péntek dél óta megint bilizik, de pelenkát azért hord, mert azt akarja hordani, nem az alsógatyát. :roll: :wink:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Ja!
És Déva táncol! Nem csak a seggét rázza, hanem áll egyhelyben, és kapkodja fel a lábait, vagy az egyiken áll, a másikkal dobog, és közben nagyon koncentrál. :D

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke, igen, sajnos ilyen világban élünk, egyre több a nem normális köztünk, ezzel kell tudni együtt élni. :roll: Nincs más. És remélni, hogy a gyerekeink megússzák...

Edit, kitartást. Igyál jó sok kálciumot, hátha segít egy picit a viszketés ellen.

Melitta, neked is gyógyulást!

Tényleg Anita, Emmával hogy vagytok, milyen az élet? Nem lehet könnyű Botival sem.... :roll:
Nekem az a gyengém (negatív értelemben), amikor Benyó mérges rám, akkor elküld dolgozni... :roll: Na, két napja este el is mentem, utána persze ment a sírás. Azóta még nem mondta....ááááááá.
Vendég
 


Eszti,
elküld dolgozni? Azért ez így elsőre viccesen hangzik. Tudom, nem az.
Lidke,
jól haladtok akkor a bilivel illetve az evéssel. :) Erről a táncos pipiről csinálj már 1 képet. :D
Ovik udvaráról már én is tapasztaltam 1-2 érdekeset.
Edit,
a kis poparazzi. :D De jó ám a képek. Majd ha már látsz, nézd meg, hogy mennyit híztam. :wink:
angi79
 
 


Gyöngyi,
na ha megnyugodtál, akkor mehetsz is szülni az éjjel. Péntek 13?
angi79
 
 


Angi, konkrétan ezt mondja (méregesen): Menjél dolgozni. :shock: :lol:

Ma sem kiabáltam 8) , és lekezeltem a hisztit. Be akart menni a boltba, hogy vegyünk kiflit. Jó, menjünk. A bolt ajtajánál: - Nem megyek be.
- Bence gyere, különben nem tudunk kiflit venni, és ha nem jössz, megyünk haza.
- Nem megyek.
- Ok, megyünk haza.

Hazáig ment a sírás, kiflit akarok a boltból, itthon is. Ment még egy ideig, aztán abbahagyta. Utána evett egy almát.
Na, szóval eddig ilyenkor (mi hülyék) kérleltük, ha kellett, 3x is visszamentünk, szóval aláfeküdtünk. És ezekből lett elegem, mert ez így nem megy.
Remélem értitek. :) De jó úton haladunk, főképp azért, mert most már átlátom, hogy eddig nem csináltuk jól. :oops:
Vendég
 


De Eszti, ez tipikus, vagy nem volt valami körülmény, amitől megijedt? Mert Zazi bizony a játszmák megtagadására nem sírással válaszol... Összehúzott szemöldökű bácsi poszter, gombos kabát a nénin... piszok a küszöbön...

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Edit! Csak annyi, hogy nem akarm hogy lánynak érezze magát egy pillanatig sem, így azt mondom, hogy sírni a lányok szoktak, nem azt hogy nem vagy te lány. De így van: ha együtt vannak, s fülük, se szemük...

Eszterem, megint lecsúsztam rólad... holnap anyánál leszünk, beszélhetünk!

Lid, hívj! Beszélni azt már tudok! 8)

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Eszti!
Mi ezen is annyit agyaltunk, hogy mi a jobb ebben a világban, ha burokban neveljük a gyerekeinket ameddig csak tudjuk, vagy az "életre nevelés"? Két véglet, de mi pl. még a Vukot se engedtük a Kevének megnézni, mert az elején a kis Vuk elveszíti a szüleit, a barátnőm gyerekei viszont három évesen már Star Wars-t néztek, és olyan Darth Vader maszkban mászkáltak, ami még a hangjukat is eltorzította olyanra, mint az igazi Darth Vaderé. :roll: Ők már nagyobbak, és nincs bajuk, felnőnek így is. :roll: Mi végül mégis a másik végletet választottuk, egyszerűen azért, mert hozzánk az áll közel, és nem tudunk (meg nem is akarunk) olyasmit magunkra eröltetni, ami belülről nem a miénk.
Ezt a boltos példát én amerikai gyereknevelésnek hívom, mert náluk van ez a gyerek sok mindenben dönthet, de viselnie kell a következményeit már egészen kicsi korától. Nekünk ez nagyon szimpatikus, igyekszünk így nevelni a gyerekeinket, és eddig nagyon sokszor bejött (pl. cumi elhagyása). Azért biztos olyan gyerek is kell hozzá, aki erre fogékony. Múlt pénteken vittem át a kölköket a szüleimhez. Mondtam Kevének, hogy a Déva ottmarad a Papival, ő meg bejön velem a munkahelyemre. Közölte, hogy ő is ott akar maradni. Mondtam, hogy a Papi nincs jól, úgyhogy csak az egyikőjüket vállalta egy órára, de így legalább kettesben lehetünk. Rávágta, hogy nem, ő is ott akar maradni, és nem akar velem kettesben lenni. Erre telefonáltam a Papinak, hogy nem maradhatna-e a Keve is, hiszen ő annyira jó gyerek, nem zavar sok vizet, és már nagyon önálló is. Mondta, hogy persze, maradhat, még örült is. Letettem, boldogan újságoltam Kevének, hogy maradhat, erre elkezdett zokogni, hogy ő mégis velem akar jönni. A szívem megszakadt, de nem engedtem neki. Kicsit megnyugtattam, aztán elmagyaráztam neki, hogy ő döntött, úgyhogy már nem csinálunk bohócot se a Papiból, se belőlem. Megértette, és mire odaértünk, már el is felejtette, boldogan ment föl. Én meg úgy sajnáltam, hogy visszafele vettem sütit, amit ebéd után megettünk. :lol:

Angi!
De hát nektek szuper ovitok van. :roll: Vagy másik ovi udvarról van szó? Képeket már régóta akartam hozni, csak lusta vagyok kicsinyíteni. Na, majd most elárasztalak titeket! :lol:

Gyöngyi!
Péntek 13. tényleg egy jó dátum! :lol: Ha indultok, és van időd előtte, feltétlenül írd meg! Lilivel ki lesz addig, amíg Ti szültök? És amíg kórházban vagy? Mehet majd Lili látogatni? Az Istvánban még a szobába is bemehet a látogató! Brrrrrrrrrr! :roll: :oops:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Megjöttem a képekkel.

Kép
Kép Keve wellnesselni indul
Kép Őket is elkapta a wellness hangulata mire fölértem a szauna-szeánszról
Kép Ezt ő rángatta magára. Jól sikerült.
Kép Reggel Kép Kép Hordozni jó! Kép Az ünnepelt
Kép ...és az ünneplő!
Kép Tetszik az ajándék
Kép Bulikaják
Kép
Kép Köntös Kép Utolsó reggelre még hó is esett
Kép Déva megtette élete első gyalogos sétáját
Kép Mindenki akart vele ez alkalomból fényképezkedni
Kép Még a fotofóbiás Keve is!
Kép
Kép Keve már nagyon komolyan nyomja a táncot!

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Keve fürdés után közölte, hogy akkor ő alsógatyát kér!!! :D Most abban alszik, pelenka nélkül. Úgy drukkolok neki, hogy sikerélménye legyen! De miért pont éjszaka kezdi??? :roll:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Melitta, ez nem olyan sírás volt, ez csak hisztisírás, amikor nem jön könny, és még erőlteti is... 8) Ha megijed, az más, akkor látom rajta a félelmet, illetődöttséget, ezt a szitut meg már ezerszer el is játszottuk (nem itt a boltnál, hanem máshol, más körülményekkel), szóval sajnos itt nem erről volt szó.
Egyébként biztosan neki is nehéz, mert ő szeretett volna bejönni a boltba, hiszen ő kérte. De onnan, hogy én mondom, hogy jó, zsigerből jön a dac, hiába akar bemenni. Érted? 8)

Egyébként ezután a hiszti után minden rendben este, előre megbeszéltünk mindent, hány mese, mikor lesz fürdés, mikor lesz alvás, ment minden, mint a karikacsapás. :lol:

Lidke, én is óvom Bencét, ahogy csak lehet, hiszen még alig volt nélkülünk (ősszel Párizsnál volt anyuékkal 3 napot, egyébként még sosem), de mivel a bölcsibe már "elengedtem", ezért nála a teljes burok már megszűnt. Egyébként nem bánom, félre ne érts, de előbb utóbb mindenkinek ki kell engedi ebbe a világba a gyerekét. De az tuti, hogy minél biztosabb háttérből jön, annál magabiztosabban fog helyt állni. :)

Szép napot.
Vendég
 


Jó reggelt!
Lidke,
másik oviról írtam, amiket tavaly megnéztem. A miénk az ok. :D
Gyerekeid nagyon helyesek. Szülinapi képek is frankók. Milyen jókat sütöttél! :D Nálunk Némó nagy kedvenc volt, de soha nem néztük az elejét, amikor meghal az anyukája.
Eszti,
ez így rendben van és én is így csinálnám, de mi van akkor ha kell a kifli pl. az apjának kell venni és ő meg hisztizik?

Ma apa nem megy dolgozni. :) Megrendeljük Lőrinc kiságyát együtt.
Szép napot Mindenkinek!
angi79
 
 


Angi, egyébként most ugye nem mentünk volna boltba, ha ő nem kér. Ha muszáj boltba menni, akkor fogom majd a kezét, és jön be velem a boltba. :roll:

Lidke, olyan helyesek a gyerekek. :) Nagyon szép család vagytok. 8)
Vendég
 


Hú lányok ma még rosszabb a szemem.Remélem már ez a csúcs ,mert nem sokáig bírom :(

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


KIBÍRTA!!! :D 8) :D 8) :D 8)

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Edit!
Szerintem menj vissza, ne menj így neki a hétvégének!

Majd jövök, csak Keve már követeli az ebédet. :lol:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke
Nagyon szépek vagytok. :D Jöhet még egy sorozat :lol:

Ennyi nem bírok nézni. :(

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Gratula!!!! Nagyon ügyi :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Sziasztok!

Burokban nevelés:
Hááát, én elég sok mindentől féltem Hannát, de a haláltól pont nem. Bár, ha nem halt volna meg apa egy éve, Trini meg nemrég, akkor valószínűleg nem lenne fontos nálunk. Hanna ezért látta ezeket a részeket, amiket ti nem néztek meg. És érti is. Ennek én speciel örülök, mert nem akarok neki ebben hazudni, mert nem látom értelmét.

Lidke!
Hannával ugyan ezt csinálom. :D Csak nem tudtam, hogy ennek neve is van :D:D Nagyon jó fejek a srácaid :D Jövő hétre beszélhetünk már meg randit? :D Képzeld, olyan iszonyat sokan voltak a múltkor... 200 FT volt a 20dbos húsgolyó és mindenki azért jött be... Szeretem az Ikea akcióit... :D de jobban örülnék, ha néha kevesebben lennének. :D

Eszti!
Kitartás!!!!! :) Tuti jó lesz!

Anita!
Jó volt olvasni rólatok is :D Csatlakozom a többiekhez Emma kérdésben :D:D


Edit!
:(:( Kitartás!!!!! Most már tuti jobbnak kel lennie!!!! Szerintem ne szúrd ki, mert az nem jó... tovább fertőzheti a környéket, mint a bárányhimlő...

Melitta!
Sebaj, próbálkozom :D:D:D Nem szoktam olyan könnyen feladni :D
Itthon vagyunk, mert nagyon fájt a torkom... nem akartam nulla hanggal bent lenni, meg Dóriék is hazazavartak... :D így van egy nagyon hosszú 7végém :D És élvezem :D

Gyöngyi!
Dejóóóó!!! Nagyon örülök, hogy minden megoldódott!!!!! Tuti jó lesz így! :D Eszter majd okosan eldönti,h ogy mikor szeretne kijönni :D Az Eszterek már csak ilyenek 8) Na jó, a többi is, csak gondoltam felvágok a nevünkkel :lol: :lol:




Apropó:

Hétfőn itthon leszünk ovi beiratkozás miatt. Utána szívesen el bkv-zunk az Ösre, ha van kedvetek randizni... vagy máshová. :D Lurdi játszóház, ilyenek...
Tart velünk valaki? :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Edit!
Jajjj!!! :(:( De most melyik fáj inkább? a kötőhártyás vagy a herpeszes???? Mert ha a kötőhártyás, akkor tényleg menj vissza a dokihoz, mert a cseppnek már hatnia kellett volna...

Lidke!
Juhhhhééé :D:D Gratul a nagyfiúnak! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


sziasztok

Edit: sajnálom, hogy nem javul a szemed. Apának is meséltem este, még őt is megrázta, hogy ilyen van :?

Eszti: na nálunk is ez van ha hisztizik, leállok vele és úgy ugrálok ahogy ő fütyül. Asszem nekem is változtatnom kéne a hozzáállásomat, mert 2 gyerek mellett már ez nem fog működni

Lidke: Déva és Keve milyen helyesek :) Látom Keve Apja nyomdokaiba készűl. :) . Napközbeni szülésnél nem lesz gond, mert átvisszük a nagyszülőkhöz. Az éjszaka már neccesebb. Valószínű anyu lejön és itt lesz ha indulni kell. Látogatáson még gondolkodom, nem tudom, hogy mi a jobb, majd az élet meghozza a döntést (mennyire bírjuk egymás nélkűl)
Keve nagyon ügyes a pelussal, csak most tudatosítani kéne a rokonokban, hogy ne hozzák szóba a témát, nehogy visszaessen megint

na megyek megreggeliztetem a lányom

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Dicséretet mindenkinek köszönjük!

Eszti!
Pont ezt a "zsigerből jön a dac, hiába szeretne"-t, amit Melittának írtál gondoltam én is, amikor írtam, hogy én megpróbálok a szintjére menni, és sajnálom. Tiszta skizofrén. :roll: :lol:
Tudom, hogy majd el kell engedni, de mivel még ő sem akar menni, meg én se akarom, hogy menjen, és Déva is itthon van, így nem eröltetjük. Ha azt látnám rajta, hogy menne, biztosan én is változnék. :wink:

Eszter!
Hazudni én sem akarok, de Keve még nem találkozott a halállal, és ameddig lehet, szeretném is megkímélni. Különösen a szülő halálának a gondolatától. :roll: Persze ha történne haláleset a környezetében, akkor másképp csinálnám, hogy megértse, feldolgozza. :roll: (Én sem hazudnék ha tudna róla, hogy létezik ilyesmi, de egyelőre nem tud.)
Ikeában a hónap végéig tart az akció. :roll: :? Jövő héten a hétfő nem jó, meg a kedd délután sem, a többi szabad. Te hogy dolgozol?
Amerikai nevelésnek csak én hívom, nem tudom, mi a neve, vagy van-e igazából.

Gyöngyi!
Ha váloztatni akarsz, akkor szerintem gyorsan tedd meg, nehogy Lili Eszter érkezésével kösse össze, hogy már nem ugrálsz neki, és ezért Eszterre haragudjon.
Látogatásról még terhesen azt olvastam, hogy jót tesz a nagynak, még akkor is, ha esetleg rá se hederít a kistesóra amíg bent van, elég logikusan le is volt vezetve a pszichológiája, csak már nem emlékszem rá. :roll: Arra viszont igen, hogy amikor megy be a nagy, akkor kell neki valami olyasmit vinni otthonról, ami leköti, hogy míg a szülők beszélgetnek, vagy a pici szopik, vagy akármi, addig ne unatkozzon.
Ajándékot hoz Lilinek Eszter?

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sehol senki egész nap? :roll:


Gyöngyi :?: :?: :?:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Gyöngyivel beszéltem jól van :D és még 2in1 :D

Lidke!
Húúú, akkor nem tudom,h ogy mikor akarok én legközelebb Ikeába menni. szörnyű volt... tényleg...
No a húsgolyót én is imádom, de azért az túlzás volt, amit itt csinálak. Vitték haza dobozban a kaját... És volt egy nő, aki a fülem hallatára mondta a fiának, hogy "jajj, kicsim, ez már kihűlt... inkább veszek neked másikat" nem hogy megmelegítem, vagy ilyesmi... nem... pazaroljunk. végül is ezért van a szemetes... áááá :s mindegy.
Alapvetően a 7 többi napja is jó :D
15.30ig melózok.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Apa: "jaj milyen kár, hogy elszállt a nyár..." énekelget. Mire Zazi: Jaj, dehát ott van! - és rámmutat...

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta: Ti mindig olyan dalokat énekeltek, amiket én nem is ismerek :D:D
Hogy van a szád?

Edit!
Neked hogy van a szemed???

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Jól. :lol: Ordenáré ótvaras broáf!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Eszter, ez valami olyasmi volt, mint amikor hetekig készültem veled Kispál koncertre... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Na, most nyugodtam meg, hogy a bal oldali menüben olvasom a majomanyás cikket. :D :D :shock:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Jelentem vagyok még ám :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Beírattam a Hannát oviba. Szerencsére tetszett neki. Odafele végig azt mondta, hogy ő nem akar oviba menni. Ott meg olyan szépen eljátszott. :D Tökre örülök neki :D

Gyöngyi :D


Nagyon látszik, hogy hétvége volt... :D:D Gyertek csajok, és írjatok!
Úgy élveztem, hogy olyan sokat írtunk megint. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok, nálunk a kerületben május első hetében lesz beíratkozás. :shock: Ahogy olvastalak, meg is rémültem, hogy nem írattam be óvodába Bencét.... :D :lol:

Én két ovit néztem neki ki, kb. mindkettő ugyanolyan messze, illetve inkább közel van, kíváncsi leszek, melyik lesz szimpatikusabb. Ti a nyílt napra vittétek a gyerekeket? Érdemes, vagy pedig ez inkább szülőknek szól?
(én mondjuk egyik ovi irányába már több pozitívumot hoztam fel, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy élőben melyik lesz jobb (óvónőre gondolok első sorban)

Gyöngyi, hogy bírod az utolsó napokat?
Vendég
 


Eszti,
viszik a gyerekeket is. Ők addig játszanak, kitalálnak nekik valami érdekeset, te meg kérdezősködsz az óvó néniktől. :) A mostani ovinkban nem volt nyílt nap, be lehetett menni bármikor. De oda is jött velem Lidi.
Gyöngyi,
sokat gondolok rád. Már biztos nehéz lehet a várakozás.
Lidke,
gratula Kevének!
angi79
 
 


Sziasztok :)
Előkerültem ám én is :D

Gyöngyi :)
Minden nap benézem miattad, hogy 2 in1 vagy-e még :) Hatalmas a pocid. Ha belegondolok Peti és Dondi is kinn voltak már ilyenkor :)

Angi :)
Neked még nem is gratuláltam a kis pasidhoz :) Nagyon szép nevet váasztottatok :)
Azért egy randit mindenképp össze kell hoznunk :)

Editkém :)
Nem vagy semmi. Most hogy végre lepasszolod Levit összeszedsz valami nyavaját :? Jobbulást!

Ildi :)
Nem felejtettelek el, majd hívlak, ha lesz egy szusszanásnyi időm :)

Eszti :)
A nyíltnapra mindenképp vidd magaddal Benyót is. Igazából neki kell beleszeretnie az oviba. Úgy is ő fog oda járni nem te :lol:

Lidke :)
Haláliak a gyerkőceid :)
Déva igazi hölgy :)

Most hirtelen ennyire futotta, de majd igyekszem bekapcsolódni :)
Kicsit zűrös időszakon vagyunk túl. A nagymamám hosszú betegeskedés után két hete meghalt és most volt a temetése. Morbid dolog ilyet mondani, de nagyon szép temetése volt. Pont olyan, mint amilyet szeretett volna.
Nagypapám nehez viselte a búcsúzást, de most már valahogy megbékélt vele. A gyerekek nem sok mindent értenek, Peti még most is mondja, hogy menjünk a mamához a kórházba és vigyünk virágot neki.

Hogy egy mosoly is üljön az arcomra, Annamarinak sikerült a felvételie egy 8 osztályos gimnáziumba. Olyan büszke vagyok rá, a második egjobb dolgozatot írta matekból, magyarból meg csak egy pontot vesztett. A kis sréber :lol: :lol: :lol:
10 évvel ezelőtt ilyenkor már a tolófájásokkal küzködtem :lol: Hihetetlen, hogy már 10 év eltelt. Hiába hát öregszenek ezek a gyerekek :lol:

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska, nagyon boldog 10. szülinapot Annamarinak!!!
Kép
reggel már láttam az iwiw-en, de nem volt időm írni, mert vittem a gyermekeimet oviba.Igen ,többes számban :D
Natasa első napja ma volt. 9-től 11-ig ott voltam, aztán mikor kimentek az udvarra hazajöttem gyorsan főzni (natasa engedélyével), aztán 12-re visszamentem, de már a megterített asztalnál ültek, és ebédelt . A levesből 2-szer is evett, meg másodikat is, meg almát is.
Úgy ült ott az asztalnál, mintha világéletében ovis lett volna :D
Nagyon büszke voltam rá :D
Viszont mikor hazajöttem, még bőgtem is, hogy az utólsó kisbébim is elhagyott.
egyikkel se volt ez ilyen nehéz.
De mivel mostmár nincs velem senki itthon, és nem is tervezem, hoyg még egy lurkóm lenne, itt vége van a nagyonkisgyerekkornak.
innentől mindneki nagy ovis, vagy iskolás
Én meg itt magányoskodok a tök csöndes kihalt házban :cry:


na, ennyit rólunk :wink:

Anna, oké, gyere valamikor :D
vas
 
 


Anna, részvétem a nagymamád miatt :(

Gyöngyi, mizu???????
vas
 
 


Annácska,
részvétem a nagyid miatt. Sajnálom... :(
Annamarinak meg hatalmas nagy gratula a felvételihez! Boldog 10. szülinapot neki!
Rendben, talizzunk valamikor. Tavaszi szünetben készülünk Olgoékhoz, esetleg játszóterezhetnénk együtt. Na, de ez még pár hét, majd megbeszéljük. :)
Vas Ildi,
de ügyi ez a kis pipi! :D Én megértem, hogy nehéz lehetett egyedül otthon. Én nem mertem belegondolni az egészbe, persze nekem könnyebb, mert itt rugdos még valaki a pocimban. De ha majd ő is elmegy bölcsibe...
angi79
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: