Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Hát akkor én elkezdeném a szervezkedést :lol: Mi benne vagyunk egy taliban, de főként a péntek-szombat-vasárnap jó nekünk. Esetleg a hétfő. Kedd-szerda-csüt. nem tudunk menni.

Többiek?

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Hali!

A kedd-csüt nekünk se jó, mert Bogát viszem úszni, de a többi hétköznap oké. Igazából a hétvégi napokra én nem szavaznék, akkor próbálunk együtt lenni, meg ilyenkorra általában van valami program...
Akkor hétfő-péntek???? :) Többiek?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


nekünk ez az egész hét nem jó, mert most van itthon a zuram :9 Pénteken megy vissza.

De a köv. hétfő már okés. Ha jó idő lesz, jöhettek bátran.
dorki
 
 

 
 

tali, szerda ?
dorki
 
 


Lizának utólag is boldog szülinapot ! :lol:

Barninak meg még időben hasonlókat :)))
dorki
 
 


Hello Csajok,

remélem idén már találkozunk :D
és nem jön közbe semmi baci!

Dorki,
üzend meg azért a címet,mert én kocsival tutira nem megyek be Pestre,marad a vonat!

Remélem mindenki jól van!!

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Remélem, sikerül megtörni a Nagy Csönd-et :).

Tali volt végül? Hogy sikerült, ha igen?

Mi jól vagyunk, hála'isten Borika csodálatos Kislány! Beállt a napirendünk, nem is hallani a hangját sem, csak az esti fürdetés után követeli a Nekivalót, de akkor már nagyon fáradt.
Eszterem meg oviban egész nap - bár most eléggé bekapott valami nyavalyát. Ma vitte Apa orvoshoz, mert a dokink még Szegeden van. Lázas, nincs hangja - de semmi!!!, olyan mélyről köhög. Én egy garatgyulára tippelek, de ma kiderül.
A 7végén voltunk búcsúban a rokonoknál és óriáscsúszdázott, közben meg óóóóórdított - szerintem itt ez elég is volt Neki.

Veletek mi történik mostanság?

K

ja,
iwiw-en frissítek képeket olykor.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Én ígértem képeket még augusztusban, mostanra sikerült :)
Liza és Niki nyári fürdőzése felüdítő így októberben


Kép

Kép :lol: :wink:

Itt meg egy frissebb

Kép

kriszti
csajodnak jobbulást. Neki hogy tetszik Bori ?
dorki
 
 


na,akkor törjük azt a csendet :D

Kriszti,
jó hallani rólatok és azt,hogy Bori ilyen jó baba.Énisénis....
de a helyzet jelenlegi állása szerint erre van még két évem legalább.

Dorki,
jók a fotók!
na,mi a helyzet továbbtanulás-ügyileg??gyűjtöm az infókat Niki szülinapjára!Zsuzsival még nem tárgyaltam ezügyben,bár időnk még van összeszervezni.
Ja!Niki most milyen lázban ég??Mert tudom,volt neki dínó meg Thomas(a Barbie eszembe se jut :lol: ),szóval most miket csíp
??

Mi jól vagyunk!ÚÚÚtálom a hosszú hétvégét,Dorki neked is ilyen szar szokott lenni??? :x :cry:
bár csütörtök-szombatra teleprogramoztam magunkat,de akkor is más...

Nekem nagyon jó az új melóm,lefoglal teljesen szerencsére.Eszti ovijától 3 perc gyalog,szóval tudom vinni-hozni és ez nagyon szuper.

Ja!Niki most milyen lázban ég??Mert tudom,volt neki dínó meg Thomas(a Barbie eszembe se jut :lol: ),szóval most miket csíp??

Kép
Bori
mbori
 
 


Dínó, thomas és egyéb állatfajták eltűntek. Most javarészt anyásat játszik, körömfestőset, harisnyásat és szoknyásat. :) Úgy tűnik igazi nő lesz belőle 8)

Most angolból akarok vizsgázni decemberben, aztán majd lesz valami :). Hosszú hétvége már meg sem kottyan..., bár ha a két gyerekem éppen jóban van, ha balhéznak ,akkor gáz- :roll:
dorki
 
 


Utólag is nagyon sok boldogságot kívánok az 5 éveseknek!!!
Bocsi, hogy ilyen későn :oops: .


K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok,

Kriszti,
De jo hogy irtal. Orulok, hogy Bori ilyen jo baba. Remelem Eszternek semmi komoly baja. Mult heten a Marci is be volt rekedve par napig :(
Koszonjuk a szulinapi koszontest :lol:

Bori,
Hogy birod egyedul? Apat mikor latjatok legkozelebb? En Dorkit is mindig csodaltam es most te is.
Bocs, lehet, hogy lemaradtam, de hol dolgozol most?

Dorki,
Szulinapot mi is varjuk. Koszi a tippeket. Szoval mindenkepp rozsaszinben gondolkodjunk :lol:

Es egy kep a rosszcsontjaimrol


Kép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Jaj, lemaradt, hogy mi is minden eddigi szülinaposnak Boldog Szülinapot kívánunk!!!

Brigi :oops:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Dorki,
végül akkor 15. vagy 16.??

Kép
Bori
mbori
 
 


Jaj valamiről lemaradt akkor nem szombat 15.-ke????
:oops: :oops:
szuszoka
 
 


15. szombat

ebben maradtunk. az időt még nem tudom. mi lenne a jó nektek?
dorki
 
 


Sziasztok!

Végre Élet a topikban! :D

Héééé Szülinapos Partysok :lol: ! Egy pár tippet priviben nekem is tessék ám küldeni, nehogy beégjünk valami őslénnyel... 8)
Akkor 15-e? oké. sajnos nekünk a délelőtt kizárva, mert úszunk, ha nem üt be valami frász már megint - vagyis úgy du 3-4 től lenne jó. Persze a többség dönt!

Jó végre hallani felőletek! Nálunk sajnos elég zűrös volt az elmúlt időszak, de ez nem idevaló téma...

Aki már túl van rajta, annak utólag is nagyon sok boldog szülinapot kívánunk!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Akkor legyen a buli nov. 15., délután, 3 órától, természetesen hajnalig. :D

De megbeszéltük már, hogy nem az ajándék miatt tartjuk, hanem az élmény miatt. Szóval senki ne verje magát adósságba. :wink:
Egy tábla csoki pl. tökéletes ajándék az édességfüggő gyerekemnek :)
dorki
 
 


Sziasztok,

Szegény Dórinak folyik a nózija :cry: . Nem tudom, hogy náthás-e (ami nem lenne csoda ebben az időben) vagy a foga jön (amire meg mindig mindent fogunk ilyenkor). Szóval a kérdés, hogy nem baj-e ha azért elmennénk szombaton.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


sziasztok!

írtam emailt mindenkinek !

Zsuzsi
szuszoka
 
 


brigi
gyertek nyugodtan
dorki
 
 


Sziasztok!

Dorki! Nagyon jól éreztük magunkat a bulin, köszi szépen mindent!
Tök jó látni, hogy nőnek a gyerekek, mi meg (NEM!) öregszünk. :lol: Képek lesznek, ugye? :)
Niki is évről évre jobb házigazda! Neki is gratula! :wink:

Bori! Örülök, hogy végre személyesen is találkoztunk!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon jó volt Titeket együtt látni :D
és Niki előtt tényleg le a kalappal,mint házigazda!

Mégegyszer köszönjük a meghívást!8-ra sikeresen haza is értünk,kb. 8.05-re el is aludt...

Azóta a babaneten kell mutogatnom a gyerekfotókat,hogy ki kicsoda :lol:
Marcit különösen sokat emlegeti,azt mondta,hogy "őt nagyon csíptem,anya! ":D

Kép
Bori
mbori
 
 


sziasztok!

képeket nekem is küldjétek el légyszi!

:oops:
szuszoka
 
 


Sziasztok,

Mi is koszonjuk a meghivast. Nagyon jol ereztuk magunkat! A Marci hazafele mondta, hogy o meg szeretett volna maradni. Mondtam, hogy majd megyunk maskor is vagy meghivunk Titeket magunkhoz. Erre o: Jo, de a Nikiek hozzak magukkal azt a gepet!!! :roll:

Bori, Orulok, hogy megismertunk Titeket is.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Örülünk, hogy jöttetek és jól éreztétek magatokat. :)
Gépet nem viszünk sehova, az már egyszer biztos :lol: :lol:

képeket majd küldök mélben.
dorki
 
 


Sziasztok!

Akkor én megtöröm a csöndet...
Ötleteljünk már egy kicsit karácsonyra- igaz még csak a Miki jön, de azért kíváncsi lennék, ki mit ötlött már ki!!!
Nálunk egyelőre egy hercegnő-kastélyt rendelt Boga :roll:

Dorki! Várjuk a mailt a képekkel! :wink:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi!

Eszti rajzolt a Jézuskának.Volt rajta egy szőrös kiscica,két társasjáték,meg több felismerhetetlen dolog.Én úgy döntöttem,hogy társast tutira kap,mert azt egyre jobban élvezi.
Ennyire jutottam :lol:
Igazából lövésem sincs,mert eddig szinte minden karácsonyi ajándéka egy" igazán nagyon vágyott "cucc volt,amivel Szenteste játszott és passz.
Társasban viszont jöhetnek az ötletek,hogy mi az ,ami nálatok bevált!

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok Csajok,
a mi Jézuskánk már meghozta Eszternek az ajándékot, egy jégkorcsolyát. Azt is kért, apa meg is vette. Kap még sztem mesekönyvet is, de a társasjátékot én is nagyon jó ötletnek tartom.
Mindenképp olyanban gondolkodunk, hogy évek múltán ne szívás legyen az ajándékozás, hanem tudjon örülni a gyerek egy nadrágnak is, vagy bármilyen más ruhadarabnak.
2 évesen kapott egy játékkonyhát, amit akkor még nem nagyon díjazott (kb fél év múlva csak), tavaly egy Chouchou (susunak ejtjük, nem tudom hogy kell leírni) sírós, lázmérős, babámfüle extra babát kapott, azzal is játszott pár apig, aztán nem kellett.
Sztem fölösleges vagyonokat költeni, mert később nem a valódi tartalmát látja az ünnepnek, hanem hogy milyen ajándékot kap. Persze ez is fontos, de ne az ajándék legyen elsődleges.
Mellesleg szülinapjára tudjátok mit kért? Egy színes szélforgót :D, amit még mi is el tudunk készíteni.
Szerencsénk van Eszterrel, mert nem hisztis, nem követelődzik.

Tehát én is társasra szavatok. Vannak olyanok, amikben nem sok a szabály és könnyen lehet játszani velük (libajáték, ki nevet a végén).

Amúgy jól vagyunk, tettem fel új képeket az iwiw-re.

Ja, és bővült a család 2 beagle kutyussal - elvileg Eszter kapta az egyiket, Borcsi a másikat (szülinapra, Bori meg névnapra).

Szép napot!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hali!

A társas nálunk is az egyik kedvenc! Boga tavaly karácsonyra kapott kis vuk figurás ki nevet a végént, de azóta is szereti. Tök jó, mert a dobókockája figurás, és a játékasztal is, így nem kell a pöttyöket számolni, szóval Csili is tud vele játszani. De van sima pöttyös dobókockás is, Boga azt is szereti.
Nálunk szülinapra kapott a kisasszony görkorit, időnként, ha az időjárás engedi, azt nyúzzuk.
Ruhák nálunk is éppolyan jó ajándékok, mint a játék - pl még szülinapra kapta a hótaposót is, meg egy Hamupipőkés fürdőlepedőt, aminek van kapucnija. -Az úszás miatt ezzel vizesen könnyebben boldogul, mint a sima belebújós köntössel.
Próbálunk mi is ésszerű keretek között gondolkodni...

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


esküszöm el fogom küldeni a képeket.... és feltöltöm a videót is, de el vagyok még havazva.

Nálunk megint hülye karácsony lesz, apa 26-án jön csak. De ezen nem idegesítem magam, majd valahogy megoldjuk.
Niki kapott Boriéktól egy tarka béka nevű társast, szereti is, az is jó ötlet.
Én vettem Nikinek már ajándékot. Mesekönyveket és 2 barbie tipusú babát. Hát ide jutottunk :D Egyszerűen meg van veszve érte, remélem majd kinövi. :D A másik meg a póni őrület.....

A szülinapján bementünk a játékboltba és szabad kezet kapott, hogy válasszon magának, amit szeretne. Sikerült egy 5 cm-es lovat találnia :)

Ruha nálunk eddig nem volt ajándék, most már örül neki, ha pl. egy mintás harisnyához jut. ( múlthéten kopogós cipőt kellett venni )
dorki
 
 


Kriszti!

Eszternek utólagosan is sok boldogságot kívánunk szülinapja alkalmából!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Eloszor is Mi is Sok boldog szulinapot kivanunk Eszternek!!!

Mi betegeskedunk. :cry: Mult heten en nyitottam a sort. Szupi volt igy ellatni a 3 gyereket. Raadasul 1-2 nap mulva a Dorika is nathas lett, plusz a Barnusnak 40 fokos laza volt. Szerencsere azt akkor levittuk es nem is volt tovabb semmi vele egeszen mostanaig. Most neki folyik a nozija, szegenynek mar tiszta piros az orra. Remelem karacsonyra meggyogyulunk.

Csajos ajandek tippeket nem nagyon tudok adni - egyelore :wink: Viszont tarsasozni mi is szeretunk. Nekunk is egy ki nevet a vegen tipusu Noddys jatek a kedvenc, ezzel mar a Barnus is jo ideje rendesen vegig jatszik tobb menetet is.

Bocsi, mennem kell pizsit osztani.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Köszönjük szépen a szülinapi jókívánságokat!

Társasjáték tipp:

Activity gyermek
tuti jó, Eszter megkapta szülinapra és -bár mi csak körülírjuk a dolgokat- nagyon kellemes játék!!!

Plusz az alexandra.hu oldalon megint hatalmas akciók vannak, ha szeretnétek könyveket rendelni, én 2 hónapon belül a 2. szériát rendelem. Nálunk nagy kedvenc Bartos Erika: Anna és Peti - később még Gergő történetei, megvan mind a 8 könyv. És van egy verseskönyve is, a Zsákbamacska.
Nos, nem reklámozom tovább, csak én pl itthonról rendeltem meg és holnap már hozzák is. Tele van a hócipőm a karácsonyi tumultussal, így ki sem kell mozdulni a Picivel.

Brigi,
hozzátápival hogy haladtok Dórikánál?

Apanélküliek, hogy vagytok?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ezt tortát én sütöttem itthon (kókuszos a tészta, kókuszos a krém, a külseje pedig mandulareszelékkel tele), amit Eszterem a szülinapján bevitt az oviba. Az aranyos óvónéni vállalkozott arra, h készít pár képet:

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


És a 2 Csajszi:
Borbála pedig még mindig kék szemű :)

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ez itt Eszter hasonló idősen (meg én, szinte semmit nem öregedtem :) )
Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


dr. Kállay Krisztián Miklós adjunktus kérése:

Kedves Barátaim! Amint azt talán páran tudjátok, én egy gyermek
csontvelő-transzplantációs osztályon dolgozom. Ide olyan gyerekek
kerülnek, akiknek vagy hagyományos kemoterápával gyógyíthatatlan
leukemiája van, vagy valamilyen veleszületett halálos immunhiánya,
csontvelő-elégtelensége.
Mi a beteg csontvelőt kiírtjuk, és egészséges,
más donortól származó őssejtekkel helyettesítjük. Bármilyen brutális
beavatkozásnak hangzik, az esetek kétharmadában sikerül így
meggyógyítanunk a gyerekeket. Képzelhetitek a kezelés körülményeit, a
szenvedést, a szörnyűségeket, a haláleseteket. A gyerekek hónapokig
steril szobában vannak, ahova szülő is csak műtősruhában, bemosakodva
léphet, és természetesen nem aludhat bent. A vidékről érkező nagyszámú
gyereknél ez komoly probléma, mert nem minden családnak van Pesten
alvási lehetősége. Ezért alakítottuk ki kórházunk Déméter Házát, ahol a
szülők éjszakára megszállhatnak, így a hosszú kezelési folyamat alatt a
gyermekek mellett állhatnak. Sőt, javuló állapotú vidéki betegeinket is
"haza" engedjük a Déméter Házba, ahol szabadon lábadozhatnak, de mégis
a kórház területén vannak.
Gondolhatjátok, hogy az OEP mennyit segített
ennek a háznak a létrehozásában. Most a TV2 gyűjtést rendezett
számunkra, ahol a 1771-es telefonszám felhívásával mindenki 200 Ft-al
hozzá tud járulni a Ház fenntartásához, bővítéséhez.
Kérlek benneteket,
ha módotokban áll, támogassátok kezdeményezésünket. Amennyire
szívügyednek érzed, szólj másoknak is! Az adományvonal dec. 16. éjfélig
él
. A telefonszám: 1771 Köszönjük a segítséget! Krisztián ---
Dr.Kállay Krisztián Miklós adjunktus gyermekhematológus, transzplantációs
orvos Egyesített Szent István és Szent László Kórház
Gyermekhematológiai és Őssejttranszplantációs Osztály
Osztályvezető-helyettes

avocado
 
 


..

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti,

Nagyon helyesek a lanyaid. Borbala nagyon hasonlit az Eszterre. Ja es szupi a torta :lol:

Egyelore a Dori szeme is kek meg, de nalunk volt ra esely, mert Apa meg a Barnus is kekszemu. Allitolag 1 eves korukig meg valtozhat a szine.

Hozzatapi: Mi 6 honaposan elkezdtuk, de kb 2 hete mondhatom azt, hogy viszonylag szepen eszik a Dori. Most fozelekeket adok neki, lehet, hogy a gyumivel volt a baja. A Dedi bio sargarepaja :wink: meg a sutotok bejon neki. A heten mar husit is kapott, azt is megette. Na azert nem kell oriasi adagokra gondolni, de volt mar, hogy megevett 80-100-at - azert az mar szep adag. :wink: Egyelore egy nap egyszer eszik kanalasat. Januarban szeretnek mar delutan is adni neki egy kis gyumit.

Ti mar elkezdtetek kostolgatni?

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
mi még nem kóstolgatunk, betartom a 6 hónapot. Bár almát már adtam neki nyalogatni. Tetszett nagyon Borikának, édes volt amikor megkóstolta :).

Írtam a receptesbe!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Akkor folytatom a képekkel. Teszek fel 3 tortát, ami Eszternek volt a szülinapi tortája (köszönjük a köszöntéseket!):

Kép

Kép


SAjnos a gyümölcstortákból ettem gyümölcsöt (vagy málna, vagy kiwi, vagy mandarin), ami rendkívül erősen kicsapta Borcsit is. Kép

Kriszti

Sehol senki???????????????????????????

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Kriszti! szuperek a torták! nyami...
Recepteshez: áruld már el, mi az a "kotlát" - amúgy jól hangzik :lol:

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánunk!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Békés, szeretetteljes Karácsonyt és minden jóban bővelkedő új esztendőt kívánok Mindannyiótoknak és Családotoknak!

K

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


BOLDOG KARÁCSONYT

Kép
dorki
 
 


Boldog Karácsonyt kívánok Nektek!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Boldog Karacsonyt kinanunk mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánunk!
szuszoka
 
 


BUEK mindenkinek !!!!!!!!
dorki
 
 


Belegondoltatok, hogy a Nagyok jövőre kezdik a sulit (kivéve ZsuzsiRicsi) :?:

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: