Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti: jó fej Dávid :D
Benedek meg szép, méretes legényke :lol: örülök, hogy minden rendben!
Bocsi, most csak ilyen gyorsan, mert megint pörgök. Mesinek ma fellépés a színjátszósokkal, meg jön az asztalos (van egy-két dolog, ami régóta halasztódik, gyakorlatilag 6 éve, azokat most megcsinálja), aztán jönnek a nagyok haza, koboz, pakolás, tanulás, ááááááááá

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megmondani sem tudom,hányszor ültem már ide a gép elé,hogy írjak nektek :? Sajnos Ádám beteg lett megint,utána meg Bence is elkapta tőle :? Hányás ,magas láz...szerencsére Bence 2 nap alatt helyre jött,de Ádám most meg köhög.

Csöre:A helyzet dettó ugyanaz nálunk is mint nálatok.Mindig el vagyok havazva a melómmal :shock: Úgye most csinálhatnám a dolgom ezerrel ,de itt esz a fene a gép előtt :lol:

Gabi:Képzeld,egyik tesójának sincs ilyen göndi haja mint Bencének.Úgy is mondhatnám,szöghajuk van :D De az a furi,ha sapit teszek a fejére ,utána tök sima az Ő haja is :wink:
Vasalatlan ruha és játék nálunk is annyi van,mint a szemét. :x

Kriszti:Milyen volt Dávid bulija? :D


Na most megyek gyorsan csinálok valamit :P Jó hétvégét mindenkinek!
tünde733
 
 


Halihóóóóó!
Mindenki téli álmot alszik? :D
tünde733
 
 

 
 

Á, Tünde, csak disznót vágtunk... jobbulást a fiúknak!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Tünde: köszi :D jól sikerült - a fiúk szépen csendben eljátszogattak együtt, no mi mással mint legóval :wink:
Közben ki - kiszaladtak a ropi és kekszutánpótlásért :lol: a hangjukat alig hallottuk

Kitettünk egy a suliban készített fotót Bálintról. Benedek reggel ahogy felkelt, rögtön észrevette, és mutatott rá és mondta, hogy Bálint! Ja, meg nagyon úgy tűnik, hogy mondja azt is végre, hogy ANYA!!!!!!! :D :D

Bálintra pedig mondta a rajztanár, hogy mennyit fejlődött már mióta suliba jár!!! Csak úgy dagadt a keblem a büszkeségtől, mikor mesélte párom, hogy mit beszéltek :D

Bocsi, most elég "dicsekedősre" sikerültem - végülis most ezek az újdonságok :wink:

Csöre:és milyen volt a disznóvágás? Saci mit csinált közben? Vagy ki vigyázott rá?

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Hétvégén betegek voltunk, vagyis "csak" Kristóf :( Csütörtökön estére belázasodott, éjszaka már 39,3 volt neki... én persze tiszta parában, mert még sose volt beteg...
Pénteken dokinéni, valami vírus, de ma kiderült, hogy nem a 3 napos láz, mert nem lett pöttyös... Viszont már láza sincs (kopp-kopp), úgyhogy nem kellett visszamennünk, aminek azért is örülök, mert pisimintát is kellett volna vinni....
Egyébként a lázon kívül semmilyen más tünete nem volt, dokinéni szerint kicsit piros volt a torka, aztán ennyi... kapott nurofen szirupot meg homeopátiás cuccot...

Kriszti:
örülök, hogy jól sikerült Dávid bulija :)

Csöre:
nekem is csak a szám nagy ám, sokszor nagyon el tudok kenődni azon, hogy egyszerűen nem érem utol magam....

Tünde:
nálunk apa családja ilyen göndörke, az én ágamon mindenkinek szögegyenes a sérója :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: á, nem akarok ám panaszkodni, nem arról van szó, csak tényleg csúszok szét... ma már 4 adagot mostam, az 5-ik a gépben, és még 5 további vár a sorára. A gyerekek éppen a nappalit verik szét, de már nem érdekel. Fáradt vagyok. Ellapátoltam a havat a 100 méter járdánkról, a kocsibejáró egy részéről... közben Saci havazott :D

A 3 napos láz nem feltétlenül végződik pöttyösödéssel, illetve később (pár nap) is jöhetnek. De örülök, hogy meggyógyultatok, az a lényeg.

Kriszti: nagyon ügyes Benedek! Miket nem mond már! Saci egyelőre a 2 szótagú szavaknál tart, de nem túl nagy a szókincse :) A két új hétvégéről: kaki és szép :)
Saci disznóvágás közben: hát, egészen olyan 2-ig bent voltam, főztem, mosogattam, söprögettem. Aztán bealudt Saci, akkor kimentem. Amikor olyan 7 felé beestem, éppen frissen sült pecsenyét falatozott krumplival (csak a husis részét) :lol: nagyon jól elvolt a gyerekekkel, játszottak vele, rendezték, etették. Hát, azért már Mesi is nagylány, az unokatesója meg 14 éves, szóval rájuk lehet bízni :wink:

Nekem mindhárom gyerekem egyenes hajú, Zaza az, akire azt mondom, hogy szöghaj, mert tényleg nagyon mereven egyenes a haja. Most. De 3-4 évesen kis göndör felhői voltak :)

Na megyek, fürdetek.... jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gabi:Remélem már jobban van Kristóf!Gyógypuszi neki :D

Kriszti:Bence sem mondja,hogy :Anya.Mindent olyan szépen utánoz,de ki nem mondaná,hogy Anya :P
Nagyon szereti a mesekönyveket..tegnap Pom-pom meséit olvastam neki.Erre ma egész nap azt mondja,hogy:mom,mom :D

Csöre:Én is kezdek belefáradni a dolgokba :cry: Olyan Kőműves Kelemen szitu van nálunk is :? :D

Délelőtt orvosnál voltunk :x Most Jázmin volt a soron következő :roll: Köhög,fáj a torka.,de nem vészes.Engem meg teljesen kikészít az időjárás :cry: Két napja olyan vagyok ,mint egy zombi.Alig állok a lábamon,álmos vagyok...Most látom,hogy szakad a hó!Lehet ettől vagyok ilyen fos.
tünde733
 
 


Jobbulást Jázminnak!

Itt is nagy a hó, voltunk kint kicsit lapátolni, és sétáltunk is egy nagyot. Jól átfáztam meg kifáradtam. Saci nagyon szereti a havat :) tapicskol, belefekszik, rúgja, maszatolja, élvezi :D

Most éppen szülői értekezlet dömping van nálunk: félévzárás. Tegnap Mesié, ma Zazáé. Jaj, be fogok aludni rajta... Pedig én nem is vagyok zombi a hótól :) Feldob :D

Egyébként semmi érdekes... Saci tegnap véletlenül belepisilt a bilibe :D Játszott vele, belemászott, szeret ilyesmit művelni. Aztán láttam, hogy pisi készül, ráültettem, és egy része belement :) Utána jól beletapicskolt a biztonság kedvéért :lol: :lol: :lol: de még nem biliztetem, korainak tartom 1 évesen szobatisztaságra szoktatni, csak éppen kéznél volt a bili, amikor készülődött (Saci meg csupi volt).
Egyébként tündéri, nagyon szeret képeskönyvet nézegetni, most az a sláger.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre:István fiam 10 hónaposan bilibe pisilt és kakilt.Persze nem magától szólt,csak sajnos nehezen kakilt...mikor láttam rajta,hogy készül a kaki,mindig ráültettem a bilire.1 éves korára,már teljesen ügyesen bilizett. :D
Mesekönyv:Nálunk is nagyon menő!Bence imádja az állatokat.Jázminnak a könyveit szokta nézegetni :D Van egy kedvence,amiben vadállatok vannak :D Minden este így kéri:pápa.pápa :D Ez a cápa lenne :lol: Végignézi,aztán alvás :D
tünde733
 
 


Tünde: hát igen, de ehhez gyerek is kell :wink: azóta volt már kaki is, pisi is bilibe, de nem figyelem, csak ha ő "szól", hogy jönne valami, akkor ültetem rá (odajön, feszeng, és a pelust rángatja). Hát, azért bőven több megy pelusba, mint bilibe!
Jaj, az tök jó, hogy van elalvási rutinotok... nálunk pankráció minden elalvás.... :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hú, micsoda hideg reggel!!!!!!!!!

Csöre: akkor is ügyes Saci! :D Végülis ez lesz a szobatisztaság alapja :)

Alvás: hát a többieket jobban sikerült szoktatni, Benedek el van kényeztetve. Este szopizás-játék az ágyban-szopizás, aztán átfordul a másik oldalára és alszik :)
A napközbeni alvások vagy a saját ritmusában, ha fáradt úgyis elalszik alapon, ha pedig én gondolom, hogy most aludnia kellene - nem mindig jön össze. :roll: Jó lenne nála is kialakítani egy rituálét. Legalábbis hozzáigazítani a tesóihoz.

Félévzárás: szuperül sikerült Bálintnak! Minden tantárgyból csupa szépet és jót írtak róla, gondolom, ha jegy állna mellette, minden ötös lenne :D
Kedden lesz a rajz vizsga (ő ugye jár művészeti képzésre): a szülők is bemehetnek majd - ott majd olyan értékelést fognak kapni, hogy "megfelelt". Már nagyon várja
A tanítója ebből a tárgyból is elégedett vele, azt mondja jó keze van, és sokat fejlődött :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Kriszti:Gratulálunk Bálintnak a bizihez! :D

Képzeljétek el,hogy Jázmin nem kapott bizonyítványt! :twisted: Olyan mérges vagyok,majd fel robbanok!Múlt héten ugye nem volt suliban ,mert beteg volt.Vártam,hogy pénteken majd valamelyik kis osztálytársa elhozza(többen is ebben az utcában laknak),De NEM! :twisted: Na ma jön haza,és mondja,hogy a tanító néni nem találta a tájékoztató füzetemet,és nincs bizonyítványom! :twisted: Holnap reggel bemegyek hozzá és kiosztom!Hogy lehet valaki ilyen trehány?? :twisted:
tünde733
 
 


Tünde: köszi :wink:

Nem értem hogyan tud eltűnni egy tájékoztató! :evil: várjuk a fejleményeket :!:
bfkrisztina
 
 


Tünde: ez döbbenet :shock: mi az, hogy nincs meg a tájékoztató?!

Kriszti: gratula Bálintnak! Nagyon ügyes :)
Nálunk is jók a bizik, Mesinek az informatika nem tökéletes, Zazának az ének (????) és a tesi. Az éneken meg vagyok döbbenve, mert tisztán és szívesen énekel, de a tantónéni tudja... A többi mind jó, dícséret mindkettőnek matekból, Zazának olvasásból is. Mesinek a tesije nagyon erős még. Rajzból még nem kaptak bizit, Mesinek ma van órája, Zazának holnap. De nálunk sajnos nincs bemutató óra :( Majd furulyából lesz.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: gratulálok a gyerekeknek az eredményekhez!!! :D

A rajz jól sikerült :wink: Nagyon izgult Bálint, telefonáltak a suliból, hogy be is lázasodott. Nem tudom, hogy "lámpaláza" volt -e vagy mi, de a vége az lett, hogy mire kezdődött a rajz, már egyáltalán nem volt lázas, így maradtunk. Délután aztán orvos - addigra megint feljebb ment neki, így most itthon van. Torka nem csúnya, de kicsit köhög.

Beszereztünk egy szobakerékpárt :wink: így mostmár lehet itthon a gyerekek mellett is könnyen mozogni egy kicsit :D
:lol: na ha nagyon elszánt lettem volna, eddig is tornázhattam volna.
Megbeszéltük párommal, hogy majd egymást piszkáljuk, ha valamelyikünk nem tekeri le, amit bevállalt :D

Jaj, Benedek legújabb szokása, hogy mászik felfelé serényen.
Mászik a mi ágyunkra. Mászik a tesói ágyára. Mászik bele a babakocsijába. Sőt még a porszívóra is :lol:
Meg amire eszébe jut...

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok
Egy rövid időre jöttem csak ma, mert 1000 dolgom van.
A Joelnek még mindig csak 4 foga van és eszik már mindent amit mi, persze igyekszem olyanokat is főzni amit ő is ehet.
A Joakimmel nem tudom mi volt ma éjjel nagyon sokáig volt fönn éjjel 2-től 4-ig volt fönn, már oda tettem magunk mellé, mire nagy nehezen elaludt., tegnap este 1/2 8-től aludt 2 óráig szopizott 5-kor csak a cumit adtam a szájába és reggel 7-ig aludt.

manocskak
 
 


Kriszti: köszi :)
Jobbulást Bálintnak!
Szobabicikli? Nem elég sport a 3 gyerek? :wink: :lol: engem rendesen karban tartanak :lol:
Saci is mászik fel mindenre, szerencsére előbb megtanult lemászni, mint felmászni, így nem pánikolok miatta... persze ez nem azt jelenti, hogy nem ugrik néha fejest a kanapéról szegényem :?
Lányok, ott is szakad a hó? Hihetetlen ez a hideg és a sok hó!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Nálunk csak kis hószállingózás volt eddig...

Az ágyra mászástól azért félek, mert felér az ágyra, és már áll is fel a szélén :shock: nehogy hátraessen...
Lemászni amúgy ő is hamarabb tudott :wink:

Hát a három gyerek: rengeteg mozgással jár, az igaz - de mégsem érzem magam túl fittnek.
Alkalmassági vizsgára készülök :wink: Tanítóképző lesz megjelölve első helyen: lesz eü alkalmassági valamint ének - beszéd - és testi alkalmassági vizsgálat. Hát nem tudom, pár perc futás, egy - két húzódzkodás ilyesmi... de azért nem szeretném ha emiatt csúsznék le róla (ha amúgy elegendőek lesznek a pontjaim)
Májusban lesz ez a vizsga, addig még van idő "edzeni" kicsit rá. Majd ha aktuális lesz, szólok és majd drukkolhattok értem :wink:
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Hétfőn bementem a tanító nénihez,hogy mi újság a tájékoztató füzettel? :? Azt mondta,hogy eltűnt!Szőrén.szálán!Állítása szerint valaki lop az osztályban :shock: Olyanok tűnnek el,hogy mese könyv,játékok a tanári asztal fiókból..De kinek kell egy tájékoztató?Na mindegy...másnapra hozott egy újat.Matek és környezet 4-es,a többi tantárgy 5-ös! :D
Amúgy zajlik az élet nálunk! :D Pisti szerdán focizott és hátratört a mutató ujja.Dagadt volt és lila :x Csütörtökön Bencét vittük a vesegondozóba,így Apa átvitte a balesetire Pistit.Szerencsére nincs eltörve az ujja!Bencének mostz csak vizeletet néztek,negatív lett :) A főorvos nő azt mondta,hogy hatalmas,fejlett baba.Azt mondta,hogy szerintem most már válasszam el,és adjak neki boci tejet.Hááát próbáltam neki, a tejcsit,de nem igazán nyerte el a tetszését.

Hát tömören ennyi rólunk :) Amúgy nálunk reggel óta szakad a hó! :x
tünde733
 
 


Tünde: mivel magyarázza, hogy válaszd el??? :shock: Szerintem az egy dolog, hogy ha megkóstoltatjuk már ebben a korban a tehéntejet, hadd szokja az ízét, nyilván egy kis reggeli mellett, vagy nem is tudom, miért ne ihatna. De ameddig van anyatej, s téged nem zavar a szoptatás, komfortcélokat még mindig szolgálhat. Nem?

Sógornőmnek is egyéves volt a gyereke, mikor a fogorvos (!) rábeszélte a szoptatás elhagyására...

Hát tudom nézőpont kérdése: nekem kb kétéves korig belefér a szopi. (Ha a gyerkőc is kéri / igényli)

Kíváncsi vagyok, hogy a többiek mit szólnak ehhez :roll:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Tünde: örülök, hogy rendben Bence pisije! Pistinek jobbulást!
Lopnak az osztályban? Sajnos bárhol előfordulhat... de az nehezen hihető, hogy a tájékoztatót ellopták!
Bence tényleg szép nagy gyerkőc :wink:
Jázminnak is gratula az eredményhez!

Azt sejthetitek, hogy az elválasztásról mi a véleményem... Saci addig fog szopizni, amíg akar.

Kriszti: hajrá előre is, de majd szólj, mikor drukkoljunk!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Na haHÓ!

Ennyi havat, hihetetlen!
Ma meg süt a nap, olyan szép! Kimentünk szánkózni és egyszem magzatom elaludt a szánkón. Anyja fia :)
Amúgy most van valami a pocakjával szegénynek, péntek óta olyan hasmenés-szerűsége van, de nem klasszikusan véve, mert "csak" 3-4x van egy nap kaksi, ráadásul nme is feltétlenül evés után, hanme összevissza, és ma reggel már teljesen normális volt (hétvégén felváltva jött ki emésztetlenül a cucc vagy csak nagyon-nagyon kevés vizes valami). És más baja egyáltalán nincs... eszik, játszik, pörög, vigyorog... bár szegénynek 1,5 napig nagyon csúnya volt a popsija, de kaptunk rá egy olyan kencét, amitől egy éjszaka alatt elmúlt. Dokinéni szerint a fogától is lehet (eddig az összes felső foggal volt valami szívás) vagy esleg enyhe vírus, de diétáztatni nem kell csak itatni sokat. Kapja a normaflore-t meg a smectát, és ennyi...


Gratulálok a félévi bizikhez!

Szopi: hát, nekem sose volt elég tejem és Kristóf 9 hósan abba is hagyta, de azt kicsit butaságnak tartom, hogy direkt elválasztani és tehéntejet adni neki helyette... :? nem is értem...

Tünde:
éljen Bence eredmény!

És hozok képeket... :oops:

hóhelyzet szombaton és ma:
Kép
Kép

szánkózás

Kép


alvás :lol:

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 



Sziasztok csajok :lol:

Jaj,nagyon rég voltam nálatok,annyi minden történt,hogy nem is tudom elmesélni :roll:

Nagy vonalakban , Kíra csudi fecsegős ovis lett,Eper a jele ( anya választotta )ha emlékeztek nagy eperke rajongó,még mindig.
Eléggé beteges szegénykém,mindent hazahoz az oviból és fertőzi végig a családot :?
Most fülészetre járunk vele a Heim Pálba,mert alig hall ,doki szerint az orrmandula a bűnös,orrcsepp meleg só,kontroll ,hanem javul,nem megy le a víz a füléből,ki kell kapni ...

Boti csuda stramm gyerek.Rendesen megeredt a nyelve és jaj,meghall valami zenét,már rázza is a kis seggét ,kinn van az összes foga,nagyon sok mindent mond és az ő kis nyelvén is panaszkodik,veszekszik.Ha nem tetszik neki valami,csípőre teszi a kezét,előre hajol és kiabál,nagyon cuki :)

Kírát folyton terrorizálja,veri,csapkodja ,édes pici lány pedig csak sír,nem üt vissza neki

Én?... hát elég depis vagyok, apa halála óta nem találom magam..
:? férjemmel is elég érdekes a viszony,inkább a veszekedés a jellemző..

A házikónk áll,elfogyott a pénz,a szoc.pol utolsó részét bennfogják amíg a lakhatásit megkapjuk,viszont azt csak úgy kapjuk meg,ha be van fejezve ...ez egy ördögi kör ,így sajnos állunk,hitelt nem akarok felvenni :?
Anyós pajtással nyugi van :lol: :lol:

Hírtrelenjében ennyi jutott eszembe .

Mindenkinek grat a sok jóhoz,Manóka neked a babához :))
LAssan vissza olvasok,de nagyon sok van.
Puszi csajok
Kép :)

Kép kerijékkel Kép Kép Kép

Én is kérek képeket :)
Vendég
 


Kép
Kép
Kép
Csak gyorsan, mert teperek, hogy Saci legs-e készen legyen, amíg tél van, és szükség lehet rá :roll:
Gabi: édes Kristóf a szánkón :) HOgy elvan :) Saci nem tűri, neki nyomulnia kell :? vagy a hátamon utazni, de szánkón semmiképp...
Jobbulást a hasmenésből!
Borcsa: de rég voltál! Jaj, látom, nem túl rózsás a helyzet nálatok :( Szegényem, remélem, hamar kikecmeregtek... Mennyi kell még a lakhatásihoz?
Kirának jobbulást!
Szépek a gyerekek!
Móni: ott nincs hó?! De érdekes... nálunk is van vagy 40 cm... (és -10 fok körül, ha nem hidegebb... brrr....)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Gabi: :D naggggyon jó a bealvós kép :lol:

Borcsi: de jó, hogy jöttél :D
Fülecske biztos rendbe jön!!! :wink: Kitartás a nagylánynak!
Botinak már kint vannak a rágófogai is? :o
Irtó nagyfiús :wink:

Csöre: de élvezi Saci a havat! :lol: Micsoda segítség a hólapátolásban:D
Azóta már nálunk is jó sok leesett. És tegnap reggelre -16 °C volt!!!
Benedek még csetlik - botlik a hóban :lol: fogni kell nagyon :lol:

Úgy látom nálunk most jön a bal alsó rágófogacska - már áttörte az ínyét az egyik hegye.
Benedek mostanában a teregetésben szokott segíteni. Adogat ügyesen (vagy elviszi a kosárból a mosott ruhát :lol: )
Ma az ágyneműket mostam, és előkerült közülük egy játék fedő :o
a mosógép egyébként is sztár - szokott maradni egy kis víz a gumitömítésnél az ajtajánál, és már többször elcsíptem, hogy belemártja a kezét és lenyalja :shock: :lol:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: Sacinak is pont a bal alsó örlő tört át. Botrányosan nyálzik, de amióta újra tejtermékezünk, legalább a hasmenés elmúlt.
Hú, a nyúlkálást, mártogatást ne is mondd :? WC? Az nem játszik? Nálunk sajna igen :? :evil: meg a bilibe is belepancsol, ha belepisil véletlenül :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kép Joel és Joakim.

Kép Ekkora hó volt nálunk 2 hete.

Most kezd nálunk esni a hó és elég sokat mondanak kb 25 cm-et hát majd meglátjuk.

Ma rekord alvást kaptam Joakimtől este 9-től 1/2 7-ig aludt szopizott és most alszik megint.

manocskak
 
 


Sziasztok!

Hasmars elmúlt, szerencsére...
Koboldom 2 napja ezt csinálja :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=yCSwM7ZXTsk

Móni:
nagyon édesek együtt a gyerkőcök! Joeled is milyen nagyfiús már!

Csöre:
Saci nagyon tutin nyomja a hóban :)
enyimgyereket nem érdekli, sőt....

Kriszti:
Kristóf kb. mindenbe beleteszi a kezét és nyalja, ami vizes vagy olyan állagú... múltkor valamit fel kellett törölnöm a szőnyegről és vizes maradt, ott sikamikálta és nyalta a tenyerét...

Bori:
Jó, hogy jöttél. Nagyon jók a képek!
Jobbulást Kírának....
remélem, hogy azért rendeződnek köztetek a dolgok...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Wááá!Sikerült végig olvasnom amit írtatok! :D

Borcsa:DE jó ,hogy itt vagy! :D Jobbulást Kírának!

Csöre:Saci nekem tiszta olyan,mint Te vagy!Szerintem nagyon hasonlít rád! :D Milyen ügyesen áll...és gondolom jár :shock: Bence még csak ott tart,hogy a bútorok mellett,kapaszkodva megy :roll: Ha leteszem a hóba,azonnal hóangyalt csinál :lol:

Gabi:Nagyon édes Kristóf! :lol: Igazi pasi..minden helyzetben képes elaludni :lol:

Móni:Nagyon cukik a fiúk! :D

Kriszti:A teregetés nálunk is menő! :D Adogatja a rucikat és közben mondja,hogy tessék :D Ha az utolsó darabhoz érünk,azt már nem adja ki a kezéből :D Ha kérem azt mondja,hogy :mem :lol: A konyharuhát is leveszi a mosogatóról és törölgeti vele az asztalt vagy a szekrényt. :D
tünde733
 
 



Móni:Nagyon helyes fiúk!Ez igen!Gondolom döglenek utánuk a csajok?! :D

Tegnap elfelejtettem írni az elválasztásról...szóval azzal indokolta a fődokinő,hogy 1 éves gyereknek már nem az anyatejre van szüksége,hanem csak az Anya közelségére. :roll: a tehéntejet meg a D vitamin miatt ajánlotta... :? Én meg úgy vagyok ezzel a dologgal,hogy addig szopizik amíg akar!...és amíg lesz tejem :D
tünde733
 
 



Móni: nagyon helyesek a fiúk, mind a 4!

Tünde: azt mondod, hasonlít? Hm... lehet, hogy a 3 közül ő hasonlít a legjobban :roll: :D
Jár, persze, elég biztosan, sőt, szalad, de olyan furán... gondolom, még babás :) Haha, ne aggódj, majd Bence is szalad, mint a nyíl pár nap múlva :wink: és akkor semmi sem lesz biztonságban :lol:
És hajrá szoptatás! Saci már belekóstolt a tehéntejembe, de nem igazán hozta lázba...

Gabi: nagyon édes Kristóf, és milyen ügyes! Öltözik? :lol: Jó a haja :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Móni: tényleg nagyon helyesek a nagyok!!!
Kicsit a szivem fájdult bele, ahogy néztem a képet. Ugyanis Bálint már most nem hajlandó megölelni, megpuszilni Dávidot :cry:
Mi lesz, ha elérik a tizenéves kort???
És hogyan szoktattad le Gergőt kétévesen a szopizásról? (Én is kb addig gondolom szoptatni Benedeket, hacsak ő nem hagyja el hamarabb)

Benedek viszont nagyon édes - magához öleli a tesóit, puszilja őket, simogatja a buksijukat :wink: :D
Egyre többet beszélget: vau, anya, Bálint, apa újabban Dávid is= papi -nak hangzik. Akkor mondja, hogy tiktak (óra), kaki (ezt csak úgy mondogatja, mert tetszik neki) Bebi(lehet, hogy ez lesz a Benedek???) Jön megy a lakásban, lomol, mondogatja, ami épp eszébe jut :lol:

Tünde: igazad van szopizással :D

Lányok, nektek szedik még a gyerekek a D - vitamint? Mi Vigantol olaj formájában szedjük, napi 1 cseppet. Egész 3 éves korig. De egyéves kor felett nyáron szünetelni szoktunk vele.


Ma van a farsang a nagyoknak. Dávidéknál az oviban amolyan zárt, oda a szülők nem mennek. Autószerelőnek öltöztettük be, mivel volt egy rávaló méretű piros overal. Kapott hozzá baseball sapkát és egy műanyag villáskulcsot - és kész is :wink:
Bálintéknál a suliban délután lesz, belépőjegyes, tombolás - meg minden ami kell a nagyoknak :) Ők csoportosan öltöznek be - az osztály kislányai tündérek, a fiúk koboldok lesznek :D
Majd igyekszem, fotózni és hozok képeket :D

Csöre: a wc hálistennek nem nagyon játszik. Nekünk a fürdőszobának nincs ablaka, és ott szinte vaksötét van lámpa nélkül. Csak akkor megy be Benedek, ha valaki van bent és esetleg nyitva van az ajtó.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti: mi szedjük a vigantolt nyárig, utána nem hiszem... nálunk 1 éves korig mondták, és a nagyoknak is addig adtam. Te hogy csináltad a nagyoknál?
Nyugi, nálunk sincs ölelkezés, csak Sacit ölelgeti Mesi. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik egymást, csak máshogy fejezik ki ;)
Nálunk is ma lesz a farsang, nyitott, nincs belépőjegy, de tombola van. Zalán ismét viking lesz (bár más vágyai voltak, csak nem járult hozzá a megvalósításhoz, én meg berágtam...), Mesi feketepárduc (csak fület meg farkat kellett csinálni). Ennyi :)
Én meg dolgozom pár napja... azért bekukkantok ide :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kriszti.
Hát elég nehezen kértem a nődokim véleményét és a védőnőmét is ebben az ügyben, de azok nem jöttek be.
Így "kísérletezésbe" fogtam. Először fokhagyma krémmel próbálkoztam, de azt lenyalta mint a cukrot, így jártam a citrommal is (gyümölcs, nem citromlé), ha hiszed, ha nem 10%-os ecettel kentem be, de nem a bimbót hanem körülötte az már nem kellett neki.

manocskak
 
 


Csöre: én a nagyoknak is 3 éves korig adtam a vigantol olajat... Végülis biztos nincs már olyan nagy jelentősége egyéves kor után, de ártani sem ártunk vele, ha szedik még :roll:

Hát nem tudom...ami az ölelkezést illeti - Bálint kerek -perec kijelentette és kijelenti, hogy nem szereti Dávidot :cry: És elég extrém méreteket ölt néha a verekedés részéről. Pl Dávid elvette egy kisautóját kérés nélkül, ő meg nekifutásból szaladva belerúgott!!!
Dávid ezzel szemben olyan kis csupaszív, neki példaképe a nagytesó, és ha nincs otthon, akkor szokta emlegetni, hogy hiányzik.

Dolgozol???? Mióta? Bár te úgyis otthonról teszed, nem? (Mondjuk akkor sem tudom, hogyan fér bele? :o ) Te ügyes vagy, biztos jól összeegyezteted.

Móni: hú, ez elég keményen hangzik :lol: Tehát akkor egyik napról a másikra történt a leszoktatás. Az orvosod/védőnőd milyen tippeket adott?

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Ne adjam oda neki.
De amikor elmeséltem mint a kettőjüknek, hogy hogyan sikerült leszoktatnom egy jót nevettek.

De ő mit csinált odajött hozzám húzta fel a pólóm és már cicizett is.
Csak az volt kellemetlen amikor mi voltunk vendégségbe vagy nálunk voltak vendégek.

manocskak
 
 


Sziasztok!

Móni:Anyósom erős paprikával kente be a mellét,mikor a férjemet leszoktatta annó a szopizásról :? Mesélte,hogy láng vörös volt a kis szája....mondtam neki,hogy szerintem ez egy kicsit durva módszer.De halottról csak jót.... :roll:
Amúgy tényleg elég ciki,mikor Bence is húzza föl a ruhámat és keresi,hogy :cici,cici :P Még most el is megy a dolog,mert van rajtam egy rakás ruha,de nyáron ha csak egy top lesz rajtam? :shock: :lol: Szerintem rögtön ki is vadássza a cicit :lol:

Kriszti:Ismerős a szitu...Jázmin állandóan kizavarja a szobából Ádámot,holott közös szobájuk van! :evil: Mikor mondom neki,hogy miért nem tudsz játszani rendesen Ádámmal?Akkor az a válasz,hogy fiúkkal nem játszok! :twisted: De este,lefekvéskor meg úgy játszanak együtt,hogy csak zeng a szobájuk! :twisted: Kikészítenek...Pistiről meg már nem is beszélek,mert Ő egy tipikus kamasz :roll:
tünde733
 
 


Tünde
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az unokaöcsém amikor kicsi volt ő szopta az ujját.
Amikor jött hozzánk (anyuékhoz), ott aludt a keresztapja mellett, mert nagy ágya volt, éjjelente arra kelt föl, hogy cuppogott az ujjával, ő kente be neki paprikával.

manocskak
 
 


Tünde, Móni: ettől félek én is, hogy felhúzza a pólómat, és keresi a járandóságát :? Először aranyos volt Benedektől -de én is végiggondoltam a lehetséges szitukat... (Én sohasem szoptattam nyilvánosan)
A másik két fiamnál ez elképzelhetetlen volt, mert erre a korra este ébredéskor teát/vizet kaptak, és szopizni pedig csak az esti fektetési szertartáskor kaptak 8) Illetve Dávid ennyi idős korára már el is hagyta a szopit.
Benedek most egész más, és nem tudom hogyan kezeljem a dolgot...Nem adódik mindig alkalom a félrevonulásra. Volt, hogy kerek perec kijelentettem neki, hogy MOST NEM - de olyan rossz, mert még kicsi és nem érti a szitut.

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Kriszti: tuti nem lesz bajuk a vigantoltól, ha nekem anno azt mondják, hogy 3 éves korukig adjam, én is addig adom :wink: de nekem azt mondták akkor is, és most is, hogy 1 éves korig, illetve most, Sacinak, mivel tél van, ezért nyárig. Azért rákérdezek, mert miért ne adnám, ha használ?

Szopi téma továbbra is: hm... én szoktam nyilvánosan szoptatni :wink: persze diszkréten, hogy még a gyerek feje se nagyon látszódjon, de amikor picik voltak, és még csak anyatejesek, akkor nem volt más választásom. Ezért nem zavar különösebben. Ha tépi a gúnyát, az persze más tészta, Zaza csinálta ezt, háááát, okozhat sajátos helyzeteket :? Saci mostanában kezdett kicsit vehemensebben követelőzni, eddig türelmes volt. Persze ha vendégek vannak, akkor félrevonulok. Állatkertben, városok fő- és mellékterein már szoptattam.
Hű, ezek az erőspaprikás sztorik nagyon durvák!
Móni: ezek a kicsik egyenesen szeretik a citromot és a fokhagymát! Mesi magában ette a citromot, amikor hozzájutott, unokatesója meg a fokhagymát! Brrr....

Tünde: Jázmin abban a korban van :wink: most Mesi is kicsit türelmetlenebb Zazával (őőőő, nem mintha nem kéne hozzá különlegesen nagy türelem :roll: ). Ők egy idősek (Mesi és Jázmin), ugye?

Munka: hát, pár napja dolgozom, itthonról, részmunkaidőben. Délelőttönként vigyáznak Sacira, délután akkor dolgozok, amikor alszik. Reggel, amikor elindítom a nagyokat, Saci még alszik, mielőtt felébred, megfőzök, kicsit rendbeszedem a lakást, mire felkel, már ne legyen vele dolgom.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kép A kis kobold

Kép Az én kis autószerelőm

Kép A kis bohóc

Kép Benedek olvas

Kép Benedek keresi a ropit a konyhaszekrényben :D

Kép ...nagyon fontos ember vagyok! Most ne zavarj!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Csöre: mondom én, hogy ügyesen osztod be az idődet! :wink:

Megyek is, mert közben felkelt Benedek...
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Kriszti:De édesek a gyerkőcök! :D Nagyon ötletes jelmezeket találtál ki!Nekünk is van bohóc orrunk,de Bence nem engedte Jázminnak,hogy feltegye az orrára! :D

Csöre:Igen,egyidősek a lányaink :) Én is szoptattam már az oviban,suliban,állatkertben,könyvtárban...és még sorolhatnám :lol: Most,hogy 2 hete voltunk a vesegondozóban és vártunk Pistire a balesetin,Bence elég nyűgös volt és kereste a cicit.Mondanom sem kell,hogy tele volt a váró és javarészt pasikkal...így nem kapta meg a cicit :P Most,hogy már nagyobb ,Én sem szivesen szoptatom nyílvános helyen :oops: Már nem tudom olyan jól elbújtatni .. :P

Hjaaa!A lényeg!Bence péntek óta egyedül jár! :D Ideje már.. :P
tünde733
 
 



Kriszti: csúúúúcs az az olvasós kép :lol: 8) meg a telefonos is!
A nagyokról nem is beszélve! SAci bebukja a farsangot :( Beteg szegényem... na nem nagyon, csak nem viszem ilyenkor gyerekek közé.

Tünde: gratula Bencének a járáshoz!
Na, azért a váróban én sem szívesen szoptattam volna :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: