Új privát üzeneted érkezett!

Norka!

mert ennyi idõs korban még bõven elég a fele, ahhoz hogy legyen hatás. A pontos mûködését nem ismerem a kúpnak, de az biztos hogy székelési ingert csinál. Hogy aztán ehhez a szélessége szükséges, vagy az számít hogy hány gr megy be, azt sajnos nem tudom.Kép

Gombóc!

Hát, akkor nem értem miért nem hatott, talán ha nem vékonyítottad volna el, nem tudom.Kép Bár látod Zsuzsi is írja hogy náluk sem hat. Én csak azt tudom, hogy nálunk mindíg hatásos volt, igaz Emma ha 1 nap nem kakilt már akkor is annyira erölködött este, meg ordibált, nyögött, hogy én nem hagytam több napig, hanem adtam neki kúpot. Aztán ráálltunk a napi 2-3 szem szõlõlére, így minden nap magától kakilt. De hallottam már olyat, hogy ha egy babában "dugó" keletkezik a kakiból, akkor már hiába adják a szõlõlét is, de ez inkább már nagyobb korban szokott lenni, mikor banánt, meg ilyesmit esznek, nem ilyen pici babáknál. Remélem ma már megoldódik a gondotok!

Manó+E.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Norka Kép
úgy értettem, hogy nem mozog éjjel, ezért pang a bele, ezért fáj a pocija (nem jön ki a szél+kaki), és ezért ordit.
Julcsi ma hajnalban is eljátszotta ezt. De ha Jázmin nem ... akkor nem tudom. Mindenesetre mi egy irtóztató rotyogássorozat után elaludtunk, illetve mikor tisztába tettem és betuszakoltam az ágyába és én is lefeküdtem (fél öt tájt Kép), akkor megint nekiállt nyehegni, de odamentem, és közöltem, hogy nem lehet egész éjjel üvöltözni, és anyának is kell a pihenés. Erre elhallgatott, és reggel hatig meg se nyekkent, amikoris újrakezdte Kép De már nem tudom, mitöl, mert én nem eszem már semmit, csak a diszperzitet a falról, azt is csak kis adagokban Kép
Mán megint nyeheg, pedig a követlkezö etetést még kicsit akarom húzni, aztán nincs mese, apjára hagyom idehaza, mert hivatalos ügyet kell intézzek, buáááá ...

Miszika Kép
igen, hálistennek úgy tudtuk rendezni, hogy külön szobában alszunk itthon.

Manó Kép
szerintem a szélessége is fontos a kúpnak, hogy beinduljon a perisztaltika. Persze nekik még sokkal keskenyebb is elég kell legyen ...

Pussz
Kangi+Julcsi (most elhallgatott megint Kép)
kangi
 
 


Helló!

Gombóc!
Fiam is hasfájós volt és eléggé sokat szenvedett, mert nem tudott kakilniKép Én egy napnál tovább sohasem vártam és cselekedtem. Sokan azt mondták, hogy hozzászokik a gyerek ehhez a módszerhez, de engem nem érdekelt már azután, hogy láttam ahogyan megkönnyebbül. Naponta "csak" 2x alkalmaztam és igyekeztem inkább tornáztatni, néha hantástalanul, néha sikerrel. Narancsot, vagy bármi mást sokkal kevésbé mertem neki adni. Ez a tuti módszer a SZÉLCSÕ. Bármelyik patikában, gyógyszertárban beszerezhetõ vékony gumicsõ és több méretben kapható. Persze a legkisebb kell, újszülötteknek való. Kis krémbe (popsikrémbe) beledugod és utána a popsijába óvatosan. Mintha hõmérõznél mozgatod. Ezen keresztül a szelek csak úgy kirobbannak belõle... a kakival együttKép Úgyhogy ha használod állj félre a popó elõl, vagy irányitsd a szélcsõ végét lefelé a pelenkába, mert nekem a faltól a szõnyegig minden csupa kaka lettKép A ruhámról nem is beszélve amibõl azóta se jött ki. Gábor azóta teljesen magától kakál. Sõt 6 hetesen mikor elmúlt a hasfájós idõszaka azóta kakál segítség nélkül. Jó érzés volt, hogy tudta számíthat rám, mert anya segít, ha fáj és egyedül nem megy. Mikor már órák óta erõlködött és csak nem ment és kibontottam a pelusból már nem sírt... segítettem neki és õ is segített magán/nekem.

Elnézést a kis elbeszélésért, de remélem tudtam segíteni.
sasha és a 24 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 

 
 

Sasha!

tul képp egy dolgot írtunk, csak más módszert.Kép Én szélcsövet nem próbáltam, én kúpoztam, de a lényeg ugyanaz: Nem hagytam egy napnál tovább, hogy ne kakiljon, és a rémisztgetések ellenére nem szokott rá a kúpos kakilásra. És nálunk is mikor megszûnt a hasfájóság, megszünt a kaki gond, ez nálunk 12-13 hetesen volt.

manó+E. (24 hetes)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hú, de sokat írtatok!Kép

Norka!
Azértis irigy!!! KépKépKép Anna sose nézelõdik, ha ébren van! Vagy alszik a kis drága, vagy eszik, vagy sír. Nézelõdések legfeljebb néhány percig vannak nála, de inkább csak akkor, ha közben Apa vagy én szórakoztatjuk õkelmét. Kép Ja, rooibos teát, ha jól emlékszem, DM-ben lehet kapni, de herbáriában biztos.

Kúp: nekem azt mondta a védõnõ, hogy a 2 g-osat vágjuk hosszában ketté, ennyi kell nekik.

Myssnia,
neked nemsoká lesz a hathetes kontroll, nem? Akkor mindenképp kérdezz rá a dokidnál! Én mondjuk tudok ülni fenekemen, nem fáj, de egy picit nekem is duzzadt.
Lányok, ez teljesen lapos lesz? Kellene lennie? Mert nekem érezhetõ, ahogy odanyúlok... És az én aggodalmam, hogy mi van, ha a felszívódó varrat nem szívódik fel, vagy mennyi idõ kell annak, hogy felszívódjon? Mert elvileg a belsõ varratok nálam is felszívódóak, mégis érzek ott valamit, már bocsi... Kicsit aggaszt a dolog.

És még egy indiszkrét kérdés,
aki már újrakezdte a "kispapázást", mik a tapasztalatok, fájdalmas, vagy csak nem ugyanolyan, mint volt?

Momo,
edzened kéne még egy kicsit KépKépKép, nem gondolkoztál egy harmadik baba bevállalásán? Kép Akkor már talán egy kézzel is menne! Kép

Miszike,
engem érdekelne a tanfolyam, csak félek, nem tudnék elszakadni itthonról még egy darabig, ráadásul, ha jól értelmeztem, elõbb az Intimtorna-tanfolyamot kéne elvégezni, az meg min. 2 órát vesz igénybe naponta, plusz utazás... viszont pár hónap múlva hátha rendezõdnek annyira a dolgok, hogy három-négy órára is Apára hagyhatom Annácskát.

Norka,
táblázat tényleg jó lenne... lehet, hogy ha Annácska alszik még picit (most olyan jó kislány! Kép, megpróbálkozom vele, de nem ígérek semmit KépKépKép!

Kangi,
rendes ez a Julcsi lány, hogy így hallgat anyjára Kép! Elõbb is mondhattad volna neki, hátha akkor nem kell éjszakáznotok... Kép

Tegnap Apa beszerzett kicsi lányának az ágyára olyan forgó-zenélõ játékot... nagyon jópofa dolog, Annának is tetszik.

Pusza
Franyó + Annácska, aki pont most ébredt, úgyhogy tábla biztos nem lesz egyelõre Kép
franyo
 
 


Norka
majd igyekszem képen is megörökíteni azt a nagyon pozitívat, amitõl nap mint nap elolvadokKép. Timi lányom ugyanis a kedvenc maciját újabban behelyettesíti Zsebivel, és úgy ölelgeti a kistesót, hogy nem gyõzöm kiszabadítani alólaKép. Szerintem a kicsi azért is eszik ilyen tempóban, hogy Timi a maga 11 kilójával már ne sokáig tudja agyonnyomorgatniKép
Egyébként, ha kis korkülönbséggel akartok gyerekeket vállalni, azért óriási segítség egy közelben lakó segítõkész (és lehetõleg már nyugdijas) nagyi. Hát nálunk ez mind hiányzik, így egyelõre kicsit halálugrásszagú a "vállakozás", fõleg úgy, hogy Timi el van már kapatvaKép Viszont remélem, hogy pár éven belül a lányaim sülve-fõve együtt lesznek, és nem mindíg nekem kell szórakoztatnom õketKép

Kangi
részvétem az éjszakáhozKép. Tudom, nem vígasztal a mások nyomora, de nekem se volt jobb. Zsebi ráadásul már profi módon dolgozza vissza a nyelvével a Sab Simplexet, így meg aztán várhatom a hatásátKép

Zsuzsi
tudom, hogy egyszer elmúlik ez is, csak éjszakánként ez alig vígasztalKép
A te fiad sem kispályás az evésbenKép. Zsebi 3 hét alatt rántott magára 1 kilót, már tutira le leszünk tolva a hivatalos mázsáláson, ami még csak a jövõ héten esedékesKép.

Megyek, mert Timi szétkapja a cipõsszekrényt.

üdv
Momo és a lányok


Momo
momo
 
 


Sasha, Manó!
Ez nálunk is megvan ugyanígy, ahogy Sasha írta, csak nálunk az eszköz a hõmérõ! Egyébként utánakérdeztem, védõnõnél, doktornõnél, kettõnél is, és azt mondták, nem lehet hozzászokni. Viszont a gyereknek rengeteget számít, hogy tudunk segíteni rajta. Sasha, jó, hogy leírtad, engem megerõsítettél, hogy nem csinálok rosszat, köszi! Kép És nektek ez 6hetesen elmúlt? Ez biztató, Anna hétfõn volt 1 hónapos...

Pusz
Franyó
franyo
 
 


Huuu lanyok, micsoda forgalom! Kép

Mano
Koszi a kupos infot! Okosodom! Kép

Kangi
Mielott Jazmin lefexik, szoktam adni neki Gripe Watert (mert egyebkent elegge kinlodik es eleve nem alszik el...) szoval igy almaban is ereget! Kép Tok vicces!
Mar en is alig eszem valamit...ugy tunik a gombaleves nem bantotta Jazmint, de a vajaskenyer igen. Micsoda logika?!

Franyo
Kép
Ne aggodj, Anna is hamarosan nezelodni fog! A zenelo agycucc nagyon jo. Az biztosan felcsigazza majd a kicsi lanyodat is!
Koszi a teas infot, Apat majd utbaigazitom.
Varrat. Nekem is felszivodo van, es nekem is picit duzzadt, de mar nem erzekeny. Vagy en vagyok erzeketlen! Kép A hazaselet pedig (ugyan meg nem volt tul soxor), de szuperjoooovolt! Kép Ohne fajdalom, erzekenyseg. Jobb mint elotte! Kép (Ha ezt valami kivulallo is olvasgatja Kép )
Tablazat: HAJRA!Kép De ugye jo 5let? Az enyem... Kép

Momo
Kerunk kepeket! Kép Kép Nagyon aranyosak lehetnek a leanyzok!
Nalunk van nagymama, nyugdijas is , 1 varosban is vagyunk, csak ne talalkoznank! Kép Brrrrr.
Timi- ciposszekreny...Kép Nagyon tetszett!

Lanyok
Ti mindig hasznaltok popsikremet? En mar azon gondolkodom, hogy csak akkor kellene, ha elkezd pirosodni, at kellene allni a hintoporra. Tobbgyermekes (negativszeru Kép ) anyukak, mit gondoltok?

Norka, aki ma valami miatt nagyon jo kedvu
norkini
 
 


Franyó Kép
Ezzel a varrat dologgal pont úgy vagyok én is, mint te. Jövõhéten megyek dokihoz, és elpanaszolom neki, hogy csináljon vissza mindent a régire. Kép

Miszike
Minden wc után nem mosdok, éjszaka energiám sem lenne rá. De amikor tehetem igen, mert utána mindig javul a helyzet.
Tesztelni én még nem merem.
Nálunk a szüleim eperrel lepnek meg mindig, bár eleinte mondtam, hogy azt nem eszem, mert allergizál, de semmi baja nem lett Szilárdnak.
Tényleg sokat válotozott Szilárd. Személy szerint és Törpének, és Manónak becézem, de van aki Szilárdnak hívja.

Momo
Körömvirág nekem is van, vittem is a kórházba magammal, de ott azt mondták tartsam szárazon. Azóta meg nem is mertem használni. De tegnap mostmár bekentem, és ma is mindjárt.

Nálunk minden nap van kaki, többször is, és fölleg evések után. Néha arra ébred Törpi, hogy dúlnak a szelek, de hamar kitornássza, és néha én is tornásztatom. Remélem nem lesz rosszabb ennél a helyzet.
Ma csak 2szer kelltünk fel éjszaka, de az 5 órától csak forgolódott Törpi, és nem aludt rendesen. Aztán elõvettem 7-kor és a tisztábatevéstõl kivirult. Most a Pamperst használjuk, és észrevettem, hogy ha pisis, akkor nem érzi jól magát benne. Úgyhogy lehet, hogy nem maradunk ennél, mert a Huggisnál és Liberónál sem volt ilyen.

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Annácskámmal játszunk... az új játék neve ágybatevõsdi. Kép Elalszik a vállamon büfizés közben, akkor megpróbálom óvatosan letenni az ágyába, mire õ 2 percen belül felébred, és kiabál... mintha azt mondaná, hogy észrevettem ám, hogy leraktál, ha-ha, nem megy az olyan könnyen...
Itt a vállamon viszont zavartalanul alszik a drágám... KépKépKép

Franyó
franyo
 
 


Sziasztok!

Norka,
én bevallom töredelmesen, akkor krémezek, ha véletlenül a kezembe kerül a popsikence. Eddig egyik kölök sem panaszkodottKép.

Franyo,
nekem az elsõ baba után még a 6. héten is duzzadt volt egy kicsit a gátseb, és a doki a kontrollon még talált bennem cérnát(amit akkor ki is kapott izibeKép)
Most azt mondta a szülésznõ, hogy a Hexaclorophen erre is kiválló, így rögtön kettõt irattam a gyerekdokival, és tényleg bevált.

Momo,
hát igen, nekem oltári szerencsém van 3 nagyivalKép, de még így sem egyszerû a két tökmaggal, fõleg, hogy Malackán kitört a dackorszak.

Mi most várjuk a dokinénit, most kapja Anna az utolsó agyhártyaszurit. SzegénykémKép.

pusz
Zulu és a _még_nagyon vidám Anna

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Koszi mindenkinek a szekrekedes elleni infot, Zosmbi tegnap furdes utan kapott egy, -most hosszaban- felbevagott kupot. BAr ne furdes utan kapta volna....Kép...negyed doboz popsitorlo kendo banta, amig letoroltem a cuccost...tutira vagy fel kiloval kevesebb most a gyerek sulya...Kép Amint kiszedtem alola a szaros pelust, teli szajjal elkezdett vigyorogni...azt hittem, megzabalom...KépKépKépKép

Momo, nyugdijas nagymami nalunk is van aranylag kozel...tul kozel...Kép

Gombóc
Gombóc
 


Gombóc
Jó érzés lehetett akkor megkönnyebülnie Zsombinak, és persze neked is. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Norka!

Én egyszer próbáltam a hintõport még Nikinél, de a pisitõl összecsomósodott és ha nem veszem idõben észre, szerintem kidörzsölte volna a popóját. Utána már a popsikenõcs volt, de az kellett, mert mindkét gyereknek érzékeny volt a bõre.

Magdi
27+3
gallainémagdi
 
 


Gomboc
De jo, hogy sikerult! Kép En ilyenkor nem torolgetek, hanem zsupsz meg 1x a kadba. Nalunk is volt ilyen, furdes utan!

Magdi
Szerencsere ugy latom Jazmin popsija nem erzekeny. De az osszeallt hintopor nem hangzik valami jol.

Lanyok
Ha kendovel mentek ide-oda, milyen taskat visztek magatokkal?
Mas
2-3 napja mikor Jazmin szopizik ,bepirosodik az az oldala az arcan, amivel a karomhoz er. Gondoltam allergias a tusira amit hasznalok es most olyasmit hasznalok, amivel o furdik (Apanak irtak fel valami miatt). De semmi valtozas. Talalkozott mar valaki ilyennel? Ja, kb. fel ora mulva elmulik neki, csak idegesito.

Norka, aki kifaradt az 1 oras setan
norkini
 
 


Lanyok
Ti nem mentek babamasszazs tanfolyamra? Nalunk 2 honapos kortol lehet menni, mar alig varom! Kép

Norka
norkini
 
 


Norka Kép
Én mennék, de nem tudom, hogy Jászberényben van-e. Mire visszamegyünk Pestre, már 8 hónapos is lehet Szilárd. Azért érdeklõdöm itt is.
Nálam is szokott piros lenni a pofija, de inkább csak odaizzad szegénykém a nagy munkában. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


FranyóKép
Csak hogy biztassalakKép Anyukám elmondása szerint én 6 hónapos koromig voltam hasfájós egészen addig mig nem kaptam más kajcsit is a tejcin kívül. Mondjuk anyámat senki nem homályosította fel, hogy ne egyen babot, kelkáposztát, és hasonló ételeket... Lehet, hogy nem is fájt volna a hasam...Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Ejnye Lányok!

Úgy látom, ti nem értékelitek kellõképpen a nyugdíjas nagyikat (fõleg, ha anyós a becenevük?)Kép. Hozzánk hétfõn költözött be anyóspajtás és képzeljétek, úgy meg vagyok szorulva, hogy már majdnem megkedveltem 2 nap alattKép Igaz, õ is nagyon igyekszik, mert rájött, a nagyobbik lányommal se bánhattam olyan rosszul, ha ilyen szép és egészséges 1,5 éves kismaca lett belõle. Csak egy szépséghibája van az öreglánynak: be nem áll a szájaKép. Már félálomban is megtanultam buzgón bólogatni és helyeselniKép

No mennem kell a kisebbik süvölvényhez.
üdv
Momo és a lánycsapat


Momo
momo
 
 


Sziasztok!


Ismét újra itthon, de sajnos nem felhõtlen boldogan.
Kezdem az elején, ahogy eljutottunk ide.
Pénteken kezdõdött, hogy jó anyuka legyek az én kicsi Dorkámat szopiztatni odaadtam neki a „jobbik” bal cicimet, 2 óra hosszat volt el vele, persze kettõt szívok alszok egy kicsit címû mûsor ment, csak Én sem figyeltem oda, mert pont egy jó filmet néztem a tévébe.
Így ez arra volt jó, hogy felázott a mellbimbóm, és a következõ fejés már nagyon fájt, így passzoltam a dolgot, majd ismét eltelt 4 óra (már péntek éjfél volt) ismét neki álltam, de akkor is nagyon fájt, na majd reggel gondoltam, na ennyi elég volt, hogy reggelre nagyon kemény lett, hogy azt hittem szétrobban, na ekkor jött a forró vizes fürdés, na majd utána lefejem, hát nem jött, és nagyon fájt, a gyereket ráraktam, de folyton kiköpte, neki ez már „nagy” volt. Így egész nap kétségbeesett próbálkozás volt, estére felment a lázam 40 fokra, de nem jött a tej, már úgy éreztem, hogy egész tégla van benne, forró és már majdnem az egész mellem olyan vörös volt mint a rák. Az algopiryn, rubofen a láz, és fájdalomcsillapítással kapcsolatosan nem sokat segítettek.
A vasárnap is így telt el vasárnap este ismét 40 fok volt a lázam, éjszaka fél egyre jutottam el odáig, hogy nem bírom tovább, irány a János korház. Közben „folyamatos” kapcsolatban voltam a nõgyógyásszal, (Ausztriában volt síelni) azt tanácsolta, hogy ha piros, akkor jegeljem, augmentin, és szoptassam a gyereket, ebbõl „csak” az utolsó nem ment. Na beértünk a korházba kaptam algópirin ampullát, hogy igyam meg, na az levitte a lázam, na meg nem fájt annyira. Az ügyeletes orvos azt mondta, fejje, anyuka.
Hétfõn mindenki azt hajkurászta, fejje, szoptassam a gyereket, jó, de ha nem jön semmi belõle, akkor mi legyen???
Teljesen ki voltam akadva, még jó hogy a másik cickó mûködött, nem halt éhen a gyermek.
A Lintner fõorvos közölte Velem, hogy van 24 órája, hogy kivarázsolja a tejet. Hogyan? A szokásos válasz volt.
Egyetlen egy nõvérke volt, aki segíteni akart, és tudott is, Õ jött be hozzám, hogy segít, és Õ masszírozta ki belõle azt a sok csomót, és nyitotta meg a tejcsatornákat. Nem kifejezés hogy fájt, a pizsama nadrágom tépkedtem.
Na kedden estére már nem voltam olyan lázas, csak 38, 5, de sajna nem volt kész siker, mert egy kis helyen maradt benne csomó, és ki kell varázsolni még a tejet belõle, (akkor nem lett észrevéve mikor a kínzás alatt álltam) de ezt, senkit nem érdekelt, haza lettem küldve, mert nem vagyok lázas, folytassam otthon.
Így ezért nem vagyok „happy” mert gõzöm nincs ki, segíthetne ebben, mert még azét a negyed tégla ott van benne, és nagyon fáj.
Ebben segítsetek, mert ez a legfontosabb.
A gyerek megtûrt személy volt a csecsemõ osztályon. Hámlik a feje, a popsija, puncusa csupa gombás.
Szóval nincsenek jó tapasztalataim a másodszori János korházi látogatással kapcsolatosan.

Most ennyit
Jók legyetek
Manó2+Dorka aki 1 hónapos múlt 2 nappal
manó2
 


Manó2
nagyon szomorúan olvasom a hiradást KépKépKép
A szopis topicban biztosan tudnak neked segiteni, de amit a kórházban kaptam szopis füzetet, abban is van pár telefonszám, ideirom, akik Pesten tudnak esetleg segiteni (remélem, ezek érvényes kontaktok):

24 órás szoptatási ambulancia
Szent István Kórház
1096 Nagyvárad tér 1.
216-03-50/1644
Dr. Sarlai Katalin vezetö

La Leche Liga
214-33-09 van a füzetben, de találtam másik elérhetöséget:
1022, Budapest, Herman Ottó u. 18.,
204-6438, 385-2737, 202-2157, 403-2075

Ezen kivül meleg zuhany néha szokott segiteni. Nekem nem volt ilyen gondom, de vannak itt mellgyulán már átesett lányok, ök is biztosan segitenek. Vagy talán azt a helyes növért meg kellene keresned, hátha privát is segit ...

Nagyon elkeserit, hogy Dorkát igy elhanyagolták KépKépKépKépKép
A fejét és a popsiját esetleg olajozhatod, és a hámló bördarabok fellazulnak, igy utána fülpucapálcával le tudod piszkálni öket. Julcsinak a homloka hámlott egy hétig, rajta segitett. Ha nincs más tünet, akkor valszeg csak száraz a böre nagyon.
A puncigombára nincs ötletem, a gyerekorvosotokat nem tudnád kihivni? Nehogy valami baj legyen ...

Én mindenesetre nagyon drukkolok, hogy rendbejöjjetek mindketten, most mindenesetre itt szipogok KépKépKép

Amúgy megint rémes hasfájós éjszakánk volt. Hol lehet Gripe Water cseppet venni? Kipróbálom, már elmúltunk 1 hónaposak.
Az én eddig jól alvó kislányom meg 2-3 óránként ébredt.
Ráadásul szuszmákol a kis orra, láza hálistennek reggel nem volt, remélem, ez igy is marad. Cseppentettem a nóziba anyatejet, ezen kivül met tehetnék még? Nem vladékozik az orra, csak szuszmákol.

Fú, nagyon romos vagyok. Most bocsi, de nem irok többet. Mindenkinek nagyon szép napot!!!

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Mano2
Ez tenyleg eleg durvan hangzik! Kép Remelem tenyleg talalsz a topicban v. az LLL-nel olyan szakembert, aki tud segiteni!

Kangi
Gripe Watert patikaban vehetsz, de DM-ben is van. Elvileg 1 kiskanal az adag , de a megadott 5gr. annal sokkat tobb. En 2-3 kanallal szoktam Jazminnak adni. De eloszor probald ki egy kis adaggal, mert baratnom babaja kiutott tole.
Norka
norkini
 
 


Norka Kép
köszi! Ami a kiütéseket illeti, szombat óta irtó rondák és sokkal kiterjedtebbek lettek rajta a tejkiütések. Már szerintem észre sem venném, ha valami más ragya is megjelenne szegénykémen.

Most alszik. Szegény drágám, a hajnali ébrenlét + sirás + szenvedés biztosan nagyon kifárasztja. Legalábbis ha a saját példámból indulok ki Kép

Na mindegy. Már elmosogattam, lesúroltam a tüzhelyet, betettem egy mosást és le is zuhanyoztam. Ezt nevezem hatékonyságnak!!!

De akkor most mi a fenét fogok csinálni egész nap?!!! KépKépKép

Elökeritem a családi ortopéd orvost, hogy lesse meg a csipöjét, mert kissé kötött.

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Szoval 5 ml.re gondoltam...
Amugy nalunk is 2 orankent volt ebredes! Kép Ugy tunik a csajok mar megint 1 hullamhosszon voltak! De most vegre elaludt. Remelem legalabb 2,5 orara! Kép

Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

Manó2!

Örülök, hogy hazaértetek, hidd el jobb lesz itthon, csak hívd ki a gyerekorvost, hogy hozzátok rendbe Dorottyát, meg a védõnõvel is beszélhetnél, hátha tud segíteni a kimaszírozásban.
Amint már SMS-ben írtam, nekünk is nagyon rossz tapasztalataink voltak a kórházzal, igaz mi a László kórházban voltunk fertõzõ osztályon, de a sima hasmenéssel beszállított, jó állapotú kislányom3 nap múlva hányt, vizet kakilt, ugyanis ott a kórházban megfertõzödött a Rota vírussal, plusz mikor hazajöttünk (mert 10 nap után eldugatm a pelenkáit, hogy hazaengedjenek) kiderült hogy szalmonellával is fertõzödött az osztályon, plusz 1 napig én feküdtem infúzióval és 40 fokos lázzal, mert én is Rotás lettem. Na, én akkor megfogadtam hogy kórház csak végszükségben legközelebb. ja, az eredeti betegség okát nem tudták kimutatni, csak valószínûsíteni, egy teljesen jóindulatú baktérium, ami 3 nap alatt kezelhetõ lett volna itthon.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kangi
Szuperugyes vagy! Kép Jazmin legutobbi jelentkezesemkor megsem aludt el... Kép Eddig nyuglodott. Most is csak nezelodik, nem tudom elalszik-e? Bar ha Julcsi elaludt...?!?!! Kép

Mano
Ez nagyon csunyan hangzik ez a korhazas sztori....

Lanyok
Ma lesz a 6 hetes vizsgalat! Kép Es kint fogunk flangalni a varosban egy szal gatyaban! Na jo nem, de olyan jo ido van megint!

Norka es Jazmin akinel ma nagyon keves az irigykedesi tenyezo (FRanyo Kép )
norkini
 
 


Norka!

És a lázcsillapító injekcióról még nem is írtam, amit elszúrtak neki, felszíkították a bõrt és most 2 hónap múlva is még gumó vana helyén.Kép A sebészek szerint majd felszívódik, de mind el vol thülve, hogy hogy lehetett így beadni.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mano
Uristen!!!!!!! Hat azt hiszem, most gyozodtem meg rola, hogy korhazba csak a legeslegvegso esetben megyunk..:0/ De, hogy lehet ilyen? Nem szakemberek kellene,hogy ott dolgoznak?
Norka
norkini
 
 


Manó2!

Az István kórházban szültem és ott nagyon kedvesek a csecsemõs nõvérkék akik az anyukákkal is foglalkoznak. Segitenek a fejésben stb. Ajánlom én is hogy menj oda, hiszen abszolúlt szopi pártiak és az egyik fõnök az LLL tagja

sasha

Kép
sasha
 
 


Norka!

Szakemberek, csak egyrészt nagyon le vannak terhelve, másrészt opedig egy idõ után aki ilyen helyen dolgozik szerintem valahogy közömbös lesz, hiszen ha minden csecsemõt megsajnálnának, akkor nem bírnák ezt a munkát. Emmától vért vettek és rögtön utána kapta az injekciót, gondolom a vérvételen elkezdett hisztizni, mert elég erõszakos és hisztis kiscsaj, és mivel 1 nõvér adta be nem fogta le eléggé, és megrántotta lábát, valószínûleg. sajnos Emmma hétvégére lett beteg, és nem a mi doktornõnk volt így a rendelõben, õ meg gondolom nem akarta vállani a felelõsséget, és inkább beküldött mivel véres volt a kakija. A mi doktornénik utána mondta, hogy õ nem küldótt volna be, hanem itthon vett volna székletmintát. Én tényleg csak okulásképp írom le az egészet, hogy ha nem hány a baba, akkor jobb nem bemenni. ha hány akkor viszont muszáj, mert nagy a kiszáradás veszélye. sajnos a László kórházban nagy a veszélye a babák továbbfertõzésének, mivel ugyan 1 ágyas szobák vannak, de a Wc és a fürdõ közös, a mikróhoz ki kell menni, a nõvérek bejárkálnak.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


MAno2,
huuuu, eleg szornyen hangzik, amit irtal. :-(
Csomokhoz: probald ki a GArmastan kenocsot, kend be vele az egesz melled. HA ez sem segit, akkor a gyogyszertarban tegelyben adnak BURROW kenocsot, az meg hatekonyabb. + En apat kertem meg, hogy masszirozza o a csomoimat, o ugyanis nem erezte, hogy nekem ez mennyire faj, igy nem is mismasolta el ugy a dolgot, mint en...Kép Jobbulast es kitartas!

Amit a korhazakrol irtok, az nagyon szornyu. :-( Tenyleg csak vegszukseg eseten...KépKépKép

Zsombi ujra kezdte a kakilos kinszenvedest, igy most megint adatm szegenynek kupot. Es eldontottem, jovo heten beszelek a gyerekdokival, hogy o mit tanacsol, mert rossz nezni Gombocka kinlodasat. Kép
Tettem fel a profile-omba kepet, igy alszik Zosmbi a vizilovaval. Ha nincs mellete a plussjatek, akkor sokkal nehezebben alszik el, de ha beteszem a kisagyba a vizilovat, akkor addig tornaszik, amig fel ora mulva igy talalom oket. KépKépKép

Gombóc
gombóc
 
 


Norkának (és persze mindenkinek Kép) soxeretettel...

<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm
Judó Hunor 2003.02.26 3900 g, 56 cm
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm </pre>
franyo
 
 


Ha bárkinek rosszul írtam valamit, vagy kihagytam valakit, szóljon! (Egyelõre csak azokat írtam be, akik majd' mindennap írkálunk, de ha bárki még szeretne bekerülni, nagyon szívesen...) És ha van még ötlet, hogy mi szerepeljen még benne, akkor is szóljatok! Kép

Zulu,
a hintõporra gondolsz? Azzal kell beszórni a varratos részt? Bár nekem belül van, amire gondolok... Kép

Sasha,
6 hónapos, brrr... Kép

Manó2,
ez borzalmas lehetett... KépKépKép Részvétem. A lányok itt már sok okosat írtak elõttem, nem nagyon tudok hozzátenni semmit, legföljebb, amit Gombóc is írt, a Burow-krém tényleg hasznos, nekem is használt, mikor már kezdett fájni a mellem. Éjszakára bekened, körbetekered törölközõvel, reggelre jobb lesz. (Legalábbis remélhetõleg, mert nekem bevált...)

Norka,
a Gripe Water-tõl lett kiütéses a baba? Lehet, hogy Anna pattanásai is attól sokasodtak meg hirtelen? Mert én azt hittem, ez mind tejkiütés, de tény, hogy tegnaptól lett több, amikor is GW-t adtam neki. Viszont nálunk nem jött be ez a GW, legalábbis nem úgy, ahogy asszem te írtad, hogy fél órán belül már jöttek a durrogások... Nálunk nem nagyon volt látványos eredmény. Kép

Kangi,
részvétem az éjszakáért! Gondolkodtam rajta, hogy mi a jobb, ha többször ébred a baba, és mindig visszaalszik, vagy, amit Anna csinál, egyszer ébredt éjjel (1 körül), viszont negyed négyig nem aludt vissza, hanem nyûgösködött. Bár akkor már inkább ez utóbbi, legalább elõtte meg utána nyugodtan alhattunk...

Gombóc,
Zsombi csuda aranyos!

Pusz
Franyó
franyo
 
 


Mano
Ertem...hat akkor nem lehet, hogy legkozelebb a gond van, ne ugyanoda menjetek?

Gomboc
Tunderi ez a kep!!! Kép Kép
Csak arra tudok gondolni, hogy rostdus kajakat egyel, elvileg az meg kell hajtsa a babot is! Hatha...
Garmastan - tenyleg nagyon jo, de nekem leginkabb csak akkor hatott, ha sebes volt eleinte a mellbimbom. Csomokra is jo?

Franyo
Te egy tunder vagy! Kép Es milyen nagyon ugyes tunder!!! Kép
DE lehetne meg 1 keresem? Oda tudnad biggyeszteni a sor vegere, hogy ki hanyadik hetet nyuzza, ne kelljen mindig szamolgatni?! Tudom, aki a kicsit nem becsuli.... Kép

Lassan jon a baratnom es megyunk vilagga! Azaz fagyizni. Jazmin ma turbo nyugos. 11kor aludt el, maskor olyan korul ebred...de azota durmizik. En meg nem kivanok semmi kajcsit. Lanyok ti mit ebedeltek ma? Hatha megjon az etvagyam. Kép
Pussz
Norka es ma siros Jazi
norkini
 
 


FRanyo
En is kerek a reszvetbol az ejszaka miatt! Mi is 2-3 orankent keltunk! Kép (Marmint Jazminnal, mert Apa persze durmolt 1000el... )
Nalunk nem sok puki jott, csak 2-3 amitol el tudott aludni es utana almaban jott a tobbi! Szoval tul.kepp nem volt latvanyos, mint inkabb erezheto, hogy eddig nem tudott elaludni, (vagy ha igen 5 perc utan felebredt nyomkodni) igy meg sok orat atalszik!
Ja ,es leget, hogy ettol utott ki Anna. Ugy latom tartalmazhat valami cuccot, amire a babak elegge erzekenyek lehetnek. Nem ertem, miert nincs kissebb kiszerelesbe, hogy az ember elobb kiprobalhassa, hogy egyaltalan bejon-e?! Uzlet, mar megint.
Norka aki koszoni a tablat! Kép
norkini
 
 


Gomboc
Nalunk is a Zsombi volt a kedvenc nev a Gerzson utan. Na majd legkozelebb...Gerzsombornak fogjuk hivni! Kép
norkini
 
 


<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 24 hét + 0 nap
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 16 hét + 3 nap
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 8 hét + 2 nap
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 6 hét + 4 nap
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm 6 hét + 2 nap
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 5 hét + 5 nap
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 5 hét + 0 nap
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 4 hét + 4 nap
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 4 hét + 3 nap
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 4 hét + 2 nap
Judó Hunor 2003.02.26 3900 g, 56 cm 4 hét + 1 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 3 hét + 3 nap</pre>
franyo
 
 


FRanyo
Tokeletes!!! Barcsak minden kivansagom igy teljesulne! Kép Kép Es ilyen hamar! KosziKosziiii Kép
N
norkini
 
 


Norka,
részvét megy neked is, meg a bõvített tábla, Annácskának köszönhetõen, aki most, mint a kis tündér, alszik. (Igaz, hogy délelõtt viszont egyáltalán nem aludt, leszámítva azt az egy órát, amit sétával töltöttünk. Kép) Ja, és köszi a dícséretet! Kép

Franyó
franyo
 
 


Franyo Kép
szuper, szuper, szuper!!! Köszi a táblát!!!

Julcsi kiütéssei ma rondábbak, mint valaha Kép szombaton kicsit megsütötte a pofiját a nap az autóban, és a meleg (gondolom), kicsapta még a tejpattik mellé. Azóta nem is múlt el igazán. Majd a védönéni megnézi, nem terjed, nem lázas és nem ronda a kakija, úgyhogy szerintem nincs mit kezdeni vele, csak szegény kis cseresznyeszájú gyerekem totál ragyaverte. Sebaj, majd elmúlik, remélem.

Norka Kép
Julcsi fél 11 tájt aludt végül el, egész fél 2-ig. Én is tudtam aludni kb. másfél órt, úgyhogy egész Fittipaldi vagyok Kép Most jöttünk vissza a sétából, és még a kocsiban szellözködik az ablaknál. Jázmin micsinál??

Gombóc Kép
Zsombi nagyon édes! És nincs egy kiütése se, irigy-irigy!! Kép

Megyek, olvasok egy oldalt, mig még nem sivalkodik a kis drágám, hogy elég már a friss levegöböl Kép

Pussz
Kangi+Pöttyös Julcsi
kangi
 
 


Manó2
Hát nem semmi, amin keresztül mentél. Szerintem is írj a szopis topickba, vagy hívd fel telefonon a lll-tõl valakit. Õket bármikor lehet hívni. Ne hagyd ki.

Kangi
Az éjszaka dettó ugyanúgy telt, mint nálatok, és nálunk is "szuszmokol" az orra Törpinek. De csak éjszaka. Vettem is egy Chicco orrtisztítót, de azzal meg nem tudok kivarázsolni a cicát. Kép

Manó
Szépen megjártátok ti is a kórházat. Tiszta horror.
Nekem a Jánossal semmi gondom nem volt, azon kívûl, hogy a dokimon, a csecsemõsnõvéren, a gyermekorvoson és 2 szülésznõn kívül senki nem volt szimpatikus. Kép Kép

Franyó
Szuper a tábla. Kép
Még az szerepelhetne benne, hogy az aktuális napon mennyi idõ a baba. Nem?
A gátsebes dudli még mindig zavar, téged is?
Most látom, már ott is van a táblázatban. Szupi.

Norka
Mára Szilár feje is kipirosodott, sõt apró kiütések lettek rajta azon az útvonalon, ahol a karom hozzáér a fejéhez. Kép
Ha rövidújjú van rajtam, akkor szépen összeizzadunk, és valsz nem bírja a bõre az én izzadságomat. Szegénykém. Nálatok nem lehet ugyanez?
(én palacsintát ettem)

Gombóc
Húúú, nagyon szép Zsombi, kis tokás baba. Kép Mondom én, mintha Szilárd nem lenne elég tokás. De így aranyosak!!!

Ma mi elég nyûgösek vagyunk, valószínû a tegnapi kisangyalságnak a böjte.

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Franyó!

De aranyos vagy hogy Emmát is belevetted.Kép Komolyan örülök, pedig mi csak beszemtelenkedtünk ide a friss babákba, hiszen Emma nem mondható már éppen frissnek.Kép

Norka!

Fertõzõ kórház csak a László van.Kép De egyébként elég aranyosak alapból a nõvérek, csak hát sokan futnak sok felé, és nagyon sok baba van, általában teltház, és sokkal nincs ott a szülõ, úgyhogy sok minden érthetõ, a kórház anyagi helyzetérõl se tehetnek, hogy nincs pénz teljes szeparációra, szóval inkább a gyerekorvosra haragszom aki beküldött. Az elrontott injekció pedig...nos, állítólag aki dolgozik az hibázik is, csak pechünk volt hogy épp Emmánál. A csomó egyébként lassan szívódik felfelé, csak sajnos ahogy kiszakadt a bõr maradt ott egy mélyedés, ami piros, kb 1/2 cm-es, az biztos maradandó lesz. De hát ez legyen egész eléteben a legnagyobb baja, így is gyönyörû.Kép

manó,az elfogult.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kangi
Akkor most ragyanapok vannak. Mint nálunk is. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Csatlakozom a Ragyások Klubjához! Kép Anna feje is tiszta patti, végül is fogalmam sincs, hogy a tejtõl, vagy a Gripe Watertõl, vagy az izzadságtól, vagy a napsütéstõl, de tele van apró kis kiütésekkel a feje szegénynek. Mi most nem is fotózkodunk! Kép
Myssnia,
gátsebes valami tegnap még ott volt a helyén, már meg sem merem nézni KépKép! Olyan rossz érzés ez a vágás-dolog, engem õszintén szólva lelkileg még jobban megviselt, hogy oda belevágtak, hogy csak úgy fogták magukat, és nyissz, elvágták... Kép
Manó,
Emma egy teljesen friss 24 hetes baba! Kép Egyszer mi is leszünk ilyen "öregek"! Kép

Pussz
Franyó, az Egykezes
franyo
 
 


Franyó
A vágás engem is aggaszt, és az beszélem be magamnak, hogy sosem lesz már a régi.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Ragyasok Klubja,
Zsombi is az volt 3-4 heten keresztul. Kép Kaptunk ra ALSOL keremet (recept nelkul kaphato), ez csak arra valo, hogy ne fertozodjon el a sok kis kiutes, fertotlenito hatasu. Attol sokkal szebb lett ZSombi bore, de aztan kaptunk egy receptre kikutyult kenceficet is, az elmulasztotta rendesen. Elvileg magatol is elmulik, de csak a gyogyszertari furdetokremmel szabad az arcat mosogatni. Biztasson Titeket, hoyg csak a moho gyerekeken jon ki...KépKépKép

Franyo, jo a tabla! KépKép

Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Manó2,
ez szörnyûKép. Szerintem is keresd meg az István kórházban Sarlai doktornõt, nagyon profi, és nagyon segítõkész. Dorka popsiját próbáld meg bóraxos popsikencével kenegetni, az jó gombára. (vagy lehet kapni bórax-glicerint, az is jó) Remélem hamarosan túl lesztek ezen a szörnyûségen.

Franyo,
köszönöm szépen, hogy bevetted az én öreglányomat a táblába, nagyon jól esettKép.
Igen, a hintõporra gondoltam, bár belülrõl tényleg bajos lenne használniKép.

Gombóc,
hagymát próbáltad már? Nem túl apabarát megoldásKép, de hát mindent a gyermekért! Nekem a kisfiam volt székrekedõs, és általában az segített, ha én ettem valami hajtósat.(aszalt szilva, narancs, hagyma, ilyesmik)

Myssnia, Franyo,
nekem az elsõ vágás már meg sem látszott most, pedig kereste a doki, hogy most is ott nyisszantson. Pedig az elsõ seb nagyon nehezen gyógyult, és elég sokáig éreztem. Aztán elmúltKép.

Manó,
nem is vagy elfogultKép. Emma gyönyörû, és kész.

Anna is nyüglõdött tegnap, bár lehet, hogy a szuri miatt. És éjjel annyit eszik mostanában, mint egy aratómunkásKép Kíváncsi vagyok, mennyit mérünk vasárnap, bár nem akarom nagyon beleélni magam a jó eredménybe, mert már volt, hogy megdicsõült képpel rátettem a mérlegre, aztán ott virított 5 deka gyarapodásKép.

na pusz, jajgat a kiscsaj
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Gombóc!
Zsombi csúcs a profilodban, olyan édes. Kép

Gátsebrõl: Bizzatok benne, elõbb-utóbb elmúlik és olyan lesz mint régen. Nekem a vágott seb lassabban gyógyult, a Miki által repesztett nagyon gyorsan, de lehet, hogy azóta fejlõdött a tecnika és jobban lett összevarrva, valamint már biztosan jobbak a felszívódó cérnák is mint 12 éve.

Pusszantalak titeket
Magdi
27+4
gallainémagdi
 
 


Ragya téma:
védönéni aszonta, alkohollal töröljem át, hogy ne fetrözödjön el, és tegyek rá kicsi popsikrémet, hogy ne száradjon ki a böre.

Gombóc Kép
az már biztos, hogy mohó a nöci Kép Azér' is olyan hasfájós szegény Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


A ragyát, nem a védönénit Kép

Kangi
kangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: