Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A jelekről:
BPD: fejméret két halánték között 4,37
OFD: fejméret másik irányban 5,42
HC: Fejkörmérete! 15,47
( Andi, nekem ez 17+6 naposan 15,47 volt, úgyhogy nem kicsi a babád! )
APD, TAD mellkas szélességek 4,23 és 4,25
AC testkörfogat 13,32

Én a Praxisban voltam és teljesen megvoltam elégedve velük.
Farkas Boglárka! Úgy irigyellek, hogy nekd igy mozgott a picid! Nekünk aludt és alig akart megriadni, igy csak egy pillanatra láttuk az arcát.
Szilvi!
Nekem is azt mondta az orvos, hogy 20cm lehet a lábaival együtt.
Ja és én a XVI. kerületben lakom.
Lányok! Elárulnátok, hogy milyen koncertre jártok és hova?
Másik, nem tudjátok, hogy mi lesz a téma a MÁV-os előadáson most?

Kérnék még egy kis segitséget, nem tudja valaki, hogy hol lehet utánézni, hogy melyik keresztnév milyen gyakori? Jó lenne tudni, hogy olyan nevet választhassunk, amiből nem lesz mondjuk öt az osztályban.
darla
 
 


Darla! Sajnos én nem tudom, nálunk ez úgy ment, hogy a rokonságban, baráti körben ne legyen ilyen név, de mégse legyen teljesen idegen hangzású. Igy maradt összesen 1 fiúnév és 3 lánynév. Ebböl könnyebb lesz a végén dönteni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Pocakosok! Kép

Kinga,
nekem se mondta senki, hogy a 12. heti uh-ra lehet vinni kazit, így nekünk sincs meg. Kép Pedig akkor nekem is igencsak mozgott a drága. Kép Lesz ami lesz, viszek kazit és majd eldől, hogy felveszik-e nekem, vagy sem. Bár ha kifizetem, akkor nekik szerintem teljesen mindegy, nem?

Eszty 17+2
eszty
 
 

 
 

Szia Szilvus!

A védőnő környezettanulmányra elvileg azért megy (ami szerintem is teljesen felesleges), mert kikérik a kórházban az ő javaslatát is abban az esetben, ha koraszülés lépne fel. Elvileg az ő véleményét is figyelembe veszik akkor, mikor arról döntenek, hogy a koraszülött babát mikor engedjék haza. (tiszta hülyeség, mert ha én nem vagyok mondjuk szimpi a védőnőnek, és rossz véleményezésT ír, akkor csakkésőbb lehet hazahozni a babát...)

üdv
Erika

ui:tegnap voltam UH-n,mert megint bevéreztem, de minden rendben a babácska szépen nő.Kép
goczane
 
 


Kismamak! Egy ismerös orvosnötöl hallottam, hogy manapsag tul sok vizsgalatot végeztetnek a kismamakkal. Tul sok adatot kaptok, röviditéseket, szamokat, szazalékokat. Nem szabadna. Ne aggodjatok, ha normalisan éltek, esztek, mozogtok semmi bajnotok nem lesz. Lazitsatok egy kicsit. Higgyétek el annyi mindent elpasszoltok, ha nem most "éltek". Nem sokara megszületik a baba utana nem lesz idötök. Tessék olvasni (nem csak kismamairodalmat), zenét hallgatni, tarsasagba jarni. Nekem 2 kicsim van, velem nem csinaltak ennyi vizsgalatot, mint veletek. Normal havi ultrahang vizelet, de nem kaptam soha kézbe az eredményeket. Ha baj van, ugyis szolnak. és ne akarjjatok itt a neten megoldast keresni különféle bajokra, amikröl fogalmatok sincs, bizzatok szakemberre!!!!! egy joakaro. Mindenkinek jo pocakosodast...
Kép)
joakaro
 


Kedves Jóakaró!Kép

Lehet, hogy egyrészt igazad van abban, hogy talán az ember néha túlreagál dolgokat vagy túl komolyan vesz eredményeket és előre bepánikol, ez valóban előfordulhat, habár szerintem ebben az orvosoknak is megvan a maguk (néha igencsak számító) szerepe (tisztelet a kivételnek), ti. több vizsgálat - több pénz.

Másrészt viszont úgy gondolom, hogy az itteni hozzászólások nem csupán aggódásról, paráról, okoskodásról szólnak, hanem sokkal inkább tapasztalatcseréről, információszerzésről, vagyis megpróbálja az ember a tudásbeli hiányosságokat foltozgatni.
Hogy más nevében ne nyilatkozzak, én iganis kíváncsi voltam az általad is említett túl sok rövidítésre és ez részemről nem aggódás vagy féellem, hanem puszta kíváncsíság, hogy mik ezek, mekkora lehet, hogyan lehet elképzelni, ez pedig teljesen normális reakció. A töbit azt úgyis valóban a szakembere bízza az ember, más választása nem lévén, és ez is jó így.

Azt viszont azt hiszem mások nevében is mondhatom, hogy mást is csinálunk, mint babairodalmat olvasunk, hallgatunk zenét (azért mert ide nem írtam le talán kellő hangsúllyal, hogy például voltam Eros Ramazotti koncerten vagy hétvégi táncmulatságban, attól még él az ember), eljárunk ide-oda, szerintem nem kell bennünket félteni!!! De ezen a fórumon a fő téma a terhesség, a szülés, a baba és az ő egészsége (még ha néha túlzott formában is), így érthető, ha itt nem a legújabb könyv- vagy vacsoraélményünket tárgyaljuk meg.

Úgyhogy ne tessék minket félteni!!!!!Kép

Andi
bagandre
 
 


Darla,
köszi az infókat, így már képben vagyok, már csak azt nem tudtam meg, hogy akkor végülis mekkora maga az egész gyerkőc?????Kép De valószínűleg a ti (te+Szilvus) adataitokat lehet alapul venni, vagyis 20 cm kb. Majd jövő héten a Praxisban rákérdezek.

Pumukli vagy másvalaki!
Azt hiszem most én is rászorulnék egy kis emésztésserkentőre, elárulnátok, hogy mi volt az a szirup anno, amit használtatok teában és segített is? Azt hiszem Bogi használta még azt...
Előre is köszi szorult helyzetemben!Kép

Ma megyek délután természetgyógyász-csontkovácshoz, úgy látszik végképp el kell hagynom a porszívózást és a takarítást, mert a hétvégéi kétnapos ablakpucolástól-takarítástól (Szilvus, én nem sumákoltam el!Kép) újfent bedurrant a derekam, alig tudtam lábra állni...
Utána meg az irány a fogorvos, mert ganús az egyik fogam, remélem nem lyukadt ki a júliusi ellenőrzés óta...Kép Úgyhogy ma csak félnapot dolgozom, aminek roppant módon örülök!!!!Kép

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Jóakaró,
egyetértek Andival. Én is csak magamból tudok kiindulni, hogy nem azért akarok több dolgot megtudni, vagy kérdezek dolgokat mert parázok, hanem mert tényleg tudni szeretném. Parázni szerintem nincs értelme, mert a doki úgyis megmondja, hogy mi a jó és mi nem. Majd ha Ő parázik, akkor én is. Kép De persze ez orvostól is függ. Zenével, olvasással kapcsolatban ugyanazt tudom mondani mint Andi, mert ahogy szoktam mondani: Terhes vagyok, nem beteg! Tehát azért még mással is foglalkozom, nemcsak azzal, hogy babát várok. Ami egyébként egy nagyon csodálatos dolog! KépKép

Eszty 17+2
eszty
 
 


Sziasztok!

Jóakaró:
Én már nem is nagyon tudok mit írni.
Talán csak annyit hogy így a harmadikat várva is néha felmerülnek bennem kérdések, amivel az mber nem szalad rögtön az orvoshoz. Az meg szerintem hogy egy leendő anyuka aggódik az normális. Szerintem akkor lenne baj ha nem aggódna!
Nem tudom te mikor szültél, én az elsőt 98-ban és pontosan ugyanilyen vizsgálataim voltak mint most. Sem több sem kevesebb. Ugyan ezeket az adatokat írták a papírokra. Az hogy te nem kaptad kézbe a leleteket az elég nagy baj, mert jogod van miden leletet kézhez kapni!
Ja és két gyerek mellett is eljárok szórakozni, társaságba, zenét hallgatok, olvasok könyveket. Csak persze már nem ez a fő cél, havonta 2-3 alkalom bőven elég.
Ha pedig állandóan csak a babanettel foglalkoznék aki látná el a családot?

Gabi

21+0

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Na szépjónapot Lányok!Kép

Andi
Szerintem az adataid alapján PONT akkora a Lili, mint az én kisfiam, az a 166 mm tuti nem a teljes hossza. Körméret lehet, annak nem kevés (és nem is hordócskaKép Andi, vigyázz magadra (lásd ablakpucolás) igy félidőtől már nem szabad túlzottan nyújtózkodni! Najó, én persze nem ezért sumákoltam el. Anyós megigérte, megcsinálja. Hogy örömmel elkönyvelhessen utána lusta nacsasasszonynakKép

Darla
Nohát ennyi hasonlóságKép Ua. doki, ua. kórház és még 1 helyen is lakunkKép Én Mátyásföld. Te?

Erika
Annyira szép az UH kép amit feltettélKép Gratula a gyönyörű aprósághoz! Igazad van, azért jön a védőnő, de én ezt abban az esetben tartom indokoltnak, ha kérdésesek a lakáskörülmények (azaz penészes, vizes, elégtelen fűtés, kevés szoba, sok gyerek, stb.) Szerintem ahhoz a családhoz, akik vadiúj lakásba költöztek, sőt az egy főre jutó n.méter igen magas, tökfölösleges...no, mind1.

Reggel túlestem a védőnéni viziten. Nagyon aranyos voltKép Súly- és vérnyomásmérés (kicsit alacsony volt - igaz, kávé nélkül), haskörfogat, szivhang egy kezdetleges készülékkel. Nem lettem letolva semmi miatt, s 1 hónap múlva újra találkozunk.

Kedves JóakaróKép
Egyben igazad van - mostanság túlzottan odafigyelnek a doktorok a kismamikra, ennek lehet financiális oka is. Őszinte leszek: nem bánom, hogy havonta megyek és megnyugtatóak a leletek: makkegészséges vagyok. Az adatokat is jó tudni, mert érdekelnek, talán nem is vagyunk mindenben autentikusak. Lehet köztünk orvos, védőnő, nővér vagy laboráns is. Igaz, én csak egy bunkó bankár vagyokKép Első babám és a testem-lelkem-szervezetem minden apró változására odafigyelek, utánanézek, utánaérdeklődöm az éppen aktuális teendőknek, vizsgálatoknak. Mert érdekel mindaz, ami bennem-velem lejátszódik. De hisz' Te is tudod, ha két gyermek édesanyja vagy. Itt eszmét és tapasztalatot cserélünk - nem egymást paráztatjukKép Számomra kifejezetten kikapcsolódás a napi munka után (mellett), s igenis jó az állapotommal kapcsolatos kiadványokat olvasni a HVG-k, Figyelők és a szakmai sajtóanyag után. Az pedig, hogy ki mennyi időt szán majd a baba megszületése után a saját kikapcsolódására, utazásra, bulizásra, azaz arra, hogy "éljen", mind-mind egyéni igény. Személy szerint már annyit éltem, láttam, tapasztaltam, tanultam, annyi helyen jártam, hogy alig várom azt a kis intim és bensőséges létet, melyet az első hónapokban a gyermekemmel és a szűk-körű családommal tölthetek.Kép Asszem mindannyiunk nevében szóltam. Uff.Kép

És most eff - mert éhes vagyok.

Sziasztok!Kép
Szilvus
szilvus
 
 


Andi!
Duphalac szirupról van szó. Mostanában megint kellett, és megint szuper volt. És tényleg teában a legjobb. Reggel kell meginni. Igazából székletlazító hatású, hiszen a szorulás legtöbbször azért következik be, mert a szervezet minden vizet, nedvességet kivon a táplálékból, és hát tudjuk mi az eredmény. Kínkeserves apró bogyók Kép

Szóval nyugodtan használd.

A többi témával kapcsolatban egyet értek az előttem szólókkal Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Most így ebéd utén, jóllakottan, eszembe jutott még egy dolog az itteni beszélgetéssel, fórumozással kapcsolatban: a fentebb leírtakon kívül (amit Szilvi ért, tökéletesen egyetértek, no comment) nekem van még egy tényező, ami miatt itt vagyok és ne nevessetek ki vagy botránkozzatok meg ezen: csak itt és csak veletek lehet és tudok erről az állapotról úgy beszélni, hogy ne érezzem azt, hogy a másikat ez enm érdekli, teher számára, untatja, stb.

Arról van szó, hogy én megfogadtam, hogy nem szeretném a környezetemet, a barátnőimet, egyszóval mindenkit a terhességem részleteivel traktálni és nem akarom, hogy olyan legyek, aki másról sem tud beszélni, mint a terhességéről... Mert akárhogy is nézzük, aki mondjuk még nem szült gyereket, nem volt még terhes, az nem igazán tud azonosulni ezzel a dologgal és számára nem jelent semmit az AFP, a 4D ultrahang, stb., stb. Persze ha megértő, akkor udvariasan végighallgat, de mivel nem érintett a témában, ezért magában gondolhatja még, hogy jaj, már megint ugyanez a téma! Aki meg már szült, az lassan el is felejti ezt az egészet és mással van elfoglalva (altatás, etetés, nevelés, stb.) A férfiaktól pedig szintén nem várható el, hogy olyan mélységig átéljék ezt az egészet, még ha természetesen ök is együtt örülnek, szurkolnak, izgulnak velünk...

Egyszóval én a környezetemet igyekszem nem elárasztani ezzel a témával (habár nem mindig sikerül, ezt be kell vallanom), itt viszont szabadon megtehetem...

Ugye értitek, mit akartam ezzel kifejezni és mondani a fórum jelentőségéről és szerepéről???Kép

Andi
bagandre
 
 


Szamoa!
Ha valami eredmény, szólj! Kíváncsian várjuk, és hisszük, hogy nincs baja a babának.

Jóakaróval egyet értek sok dologban, de itt vannak pl. az olyan esetek, amikor bármi közbejöhet. És a vizelet vizsgálattal, meg a havi??? UH-val nem biztos, hogy minden esetben ki lehet szűrni, ha gond van. Én inkább alávetem magam a kötelező vizsgálatoknak (ami biztos nem véletlen).

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, köszi, ez az!Kép
Megyek is a patikába és beszerzek egyet, mert a reggeli szilvalekvár és a tej ma kisegített, de hozzászokás után már ezek sem lesznek hatékonyak...
bagandre
 
 


Andi
Na, igazad van, én is igy vagyok vele, valóban csak "sorstársakkal" lehet igazán megbeszélni az éppen velünk történő dolgokat, és ez számomra is NAGYON JÓ!Kép. Bár abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy 3 barátnőm is az elmúlt 1 évben szült, igy ömlesztik felém a jótanácsokat, persze a legtöbbször viccesenKép Mi már csak ilyenek vagyunkKép

Bogi, köszi a szirupnevet, azt hiszem nekem is szükségem lesz rá. Kaptam vasat a dokitól (azt mondta a biztonság kevéért csak), s az okozhat kellemetlenséget.

Ki is ugranék a bugyimból, ha havonta vizeletvizsgálatra kellene járnom...Kép 1ébként ha nincs panasz, a megjenelésen és konzultáción kívül az orvos fölöslegesen nem is végez pl. manuális vizsgálatot.

Darla
A SOTE I. klinikára járunk (má' egyszer voltunkKép "magzat-koncertre", melyet Fellegi Ádám zongoraművész ad. Ingyenes, kismamákat várnak rá. kb. 3/4 óra, utána egy uncsi előadás következikKép A koncert nagyon jó, lágy, dallamos darabokat játszott a művész úr. Minden csütörtökön du. 4 órától kezdődik. A MÁV előadás anyagát nem tudom. Andi?

Sziasztok
Szilvus
19+5
szilvus
 
 


Szilvia!
Én Sashalmon lakom, úgy látszik a szakmai irányultságunk is hasonló,én könyvelő vagyok.
Ez a koncert minden héten szokott lenni? Mert most csütörtökön pont ekkor leszek a dokinál, hogy kielemezzük az AFP adatokat!
Nekem olyan szerencsém van , hogy a baráti körünkben az elmult félévben 3 baba született, még egy lány vár márciusi szüléssel babát, az unoktestvérem meg május elejére van kiirva. Igy Andihoz képest a környezetemben több megértő fület is találok. Ennek ellenére jól esik ilyen fórumokon tapasztalatot cserélni.
darla
 
 


Sziasztok lanyok!

Voltam UH-n, babo rengeteget fickandozott. Nagyon alaposan megneztek, es azt mondta a dokino, hogy nem lat semmi bajt, de a Down-kort nem is igazan lehet UH-val szurni, csak amnioval. A genetika sajnos ma nem rendelt, ezert holnap vissza kell mennunk. Akkor fog kiderulni, hogy mekkora a kockazati tenyezo a jo UH-lelet es rossz afp-eredmeny miatt. Ugyhogy drukkot meg holnapra is kernek!

Szamoa 17+2
szamoa
 
 


Lányok, nekem nincs kedvem dolgozni. Ezért most Benneteket boldogítalakKép Babaszobabútorokat nézegetek a neten. Egy szép kiságyat kapunk, egy komódot már kiürítettem a babaszobában, de egy pelenkázó, meg valami hintaszék vagy karosszék még jó lenne. Bár még korai, nem szeretnék az utolsó pillanatban kapkodni.

Darla
No, akkor majdhogynem is szomszédok vagyunk, a Futórózsa előtti utca már Sashalom. A koncert minden héten csütörtökön van. (Andi, remélem el tudsz szabadulni, beszéljünk majdKép

Jó nagy baby-BOOM lesz tavasszal, a munkahelyemen is vagyunk 1 csomóan február-márciusra, a hirességek közül is sokan tavaszi babát várnakKép Hiába no, szép nyarunk voltKép


Egy kis szösszenet, milyenek a leendő kispapák, ha állapotunkkal "terheljük" ŐketKép : Párom nagyon lelkes, minden orvosi vizsgálatra elkísér, még ha szabadságába is kerül. Ő veszi nekem a Kismama újságokat és odafigyel az étkezésemre is ("ne egyél annyit mert bálna leszel"), leparancsolja rólam a tűsarkú cipőket, feldolgozza a nyers húst helyettem, stb. Egyik este mikor apróságunk boxmeccset vívott a pocakomban odaültem mellé, rátettem kezét a hasamra, hogy érezze Ő is, mekkorákat dörömböl a fia. Persze a baba szinte azonnal abbahagyta a rugdosást (Murphy). Kedvesem várt még kb. fél percet, majd "Nem is mozog ez a sz@r!" felkiáltással elfeküdt a kanapén...Kép De persze Ő ilyedt meg a legjobban tegnap, mikor zakóztam egyet a ház előtt.Kép

Puszi Nektek,

Szilvus
szilvus
 
 


Szamoa

Ez már jó hír!Kép megy a drukk holnapra, jelentkezz, amint tudsz valamit! Remélem megnyugodtál kicsit.

Szilvus
szilvus
 
 


Szamoa,
tőlem is megy a drukk holnapra, bár úgy gondolom, hogyha az uh nem mutatott rosszat, akkor a genetikai sem fog. Az AFP-t meg lehet hogy rosszkor vették le, ezért volt alacsony. Holnap amint tudsz jelentkezz!!

Eszty 17+2
eszty
 
 


Szilvus!
És te a Futórózsa utcában laksz? Ha nem, megirhatnád, hogy hol a következő cimre: darla13@freemail.hu.
Jársz valahova terhes tornára? Én most a Mediterrán szépségszalonba járok.
Nem tudom, hogy te hova tartozol, én a Jókai úti rendelőbe járok védőnőhöz. Ott Kéthetente szerdánként van szüléselőkészitő foglalkozás. Pont 12-én is lesz, úgyhogy tanácstalan vagyok, hogy melyik előadásra menjek.
Andi! Tőled is kérdezem, voltatok már a MÁV-ban terhes tornán? Ha igen, milyen volt?
darla
 
 


Andi
mail ment hasznos infókkal NekedKép Ideteszem Nektek is lányok!Kép

http://pregnancy.about.com/cs/trimesterguide/
Ez egy angol nyelvű weblap nagyon érdekes és hasznos infókkal, cikkekkel. Minden hétről van egy jó bő oldalas leírás! UH fotók isKép

http://9monate.qualimedic.de/Us_werte.html
Németül tudóknak. Az egyes hetek méret-átlagai megtalálhatók, de persze egyéb hasznos UH-val kapcs. információk.

Darla
Molnár István sétányon lakom, de mail megyKép A Centi orvosi rendelőbe járok a védőnőhöz. Adott ismertetőt a Jókaiban zajló előadásokról, de mindenképpen a MÁV-ba megyek Andival 1ütt, mégiscsak ott lesz a nagy eseményKép A Mediterrán szalon jó? Az egyik barátnőm nagyon dícséri. Lényeges szempont: nekem is nagyon közel van = megnézem egyik nap! Pl. most szombaton. Fodrászata is állítólag jó - az enyém a belvárosban dolgozik, nemtom be tudok-e majd jönni hozzá babástul havonta.

Szilvus
(aki heveny munkosz undoritisz-ben szenvedKép )
szilvus
 
 


Szilvus!
Tényleg közel lakunk egymáshoz, várom a mailt! Nekem ott van a centin a bankom ( na ez túlzás, szóval tak.szöv. )
A Mediterrán szalonban keddenként van torna, de előre be kell jelentkezni, mert elég nagy igény van rá.
darla
 
 


Szamoa! Már irtam, hogy nem találom, mennyi volt az az alacsony AFP neked?
Örülök, hogy az UH minden rendben volt!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Joakaro!
te nem azt irtad egy masik topicban, hogy kulfoldon elsz? Akkor mit tudsz a hazai egeszsegugyi viszonyokrol? Honnan tudod, itt szolnak-e ha baj van, lelkiismeretesek-e. Meg a kotelezo vizsgalatok is masok az orszag mas reszeiben.
szkeptikus
 


Sziasztok

Csak gyors tájékoztatás. Voltam ma uh- és afp eredményérért,Afp 1.2. tökéletes.Uh-n mindent rendben talált.Megnyugodtam, mozgott verta kis szive szoval minden okés.

Joakaro!

Én nekem az a véleményem hogy nincs igazad sok mindenben. szerintem sokszor van olyan hogy az orvos se tesz meg mindent a betegéért.Enyém tökéletes most ugy gondolom.De nekem igenis szükségem van arra hogy tudjam az eredményeimet, nevezhetjük kiváncsiságnak vagy akárminek.Megynyugtat.

Na megyke beájulni az ágyba

Sziasztok

Viki
bencebaba
 
 


Sziasztok Lányok Kép

AndiKép
Kissé megkésve, de megnéztem még pár "kódot" Neked.
OFD - homlokcsont-tarkócsont közötti távolság
AC - törzskörfogat
HC - fejkörfogat

Majd jelentkezem még!

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Mar irtam azt hiszem, hogy a 12. heti UH-n szolt a doki, hogy a mehlepeny reszben fedi a mehszajat. Sok pihenest javasolt es azt mondta, hogy vez a kovetkezo hetekben biztosan fel fog huzodni. A tegnap(17 het) ujra voltam UH-n (a Praxisban), most azt mondta a doki, hogy a mehlepeny teljesen fedi a mehszajat es, hogy ez nagyon rossz, mert ha nem valtozik a helyzet igy szulni nem lehet csak csaszarral. A sajat nodokim pedig azt mondja, hogy ebben a terhessegi korban ennek nincs jelentossege. Tudtok valamit a temaval kapcsolatban? Kerlek irjatok!! Volt mar ilyen valakinek?
Megtudtuk azt is, hogy harmadszorra is kislanyunk lesz; ezuttal vegig aludt, nem lattunk sokat belole. Keszitettek videofelvetelt is, cd-re is kiirt egy par kepet.
A lepennyel kapcsolatosan irjatok mar!

Koszi, Ildiko (17)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Szamoa,
írj minél hamarabb, had tudjunk rólad újabb fejleményeket.

Ildiko,
sajnálom, hogy a lepény takarja a méhszájat, de sajnos nem tudom, hogy ez mit jelent. Bár szívesen segítenék, hidd el. A kislányotokhoz gratulálok!!

Én holnap megyek az AFP eredményemért, uh-ra és dokihoz. Már annyira kiváncsi vagyok, hogy kislány, vagy kisfu lapul a pocakomban, hogy el sem tudom mondani. Aztán persze majd kiderül, hogy mennyire lesz mutogatós! Kép)

Viki,
jó tudni, hogy a picid jól van!

Eszty 17+3
eszty
 
 


Sziasztok!

Ildikó: nekem a Norbinál mondták szintén a 17. heti uh-on hogy fedi a méhszájat, de adokim nekem is azt mondta hogy ahogy a terhesség nő úgy megy arrébb a lepény is. Pihenés, no sex, cipekedés stb, mert könnyebben leválhat. Ha nem menne arrébb (de az majd csak késöbb érdekes kb 30. héten már biztosan látszani fog hogy megy e arrébb vagy nem ) akkor van gond mert akkor a méhszáj hiába nyílik szüléskor a baba nem tud kijönni , ezért kell akkor császározni. De szerintem ezen még nem érdemes idegeskedni, majd késöbb fog kiderülni, nekem szerencsére arrébb ment.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!Kép

Esik az eső itt nálunkKép Viszont ma reggel nem fagytam megKép

Ildikó
Először is hatalmas gratula a kicsilányhozKépOlvastam szaklapokban (meg a neten is rá tudsz keresni) erről. Ha a lepény fedi a méhszájat - részben vagy egészen rácsúszott- sok fekvés és pihenés javasolt az anyukának a félidőtől mindenképpen. Semmi megerőltető mozdulat, munka, stb, amitől a méhszáj akár részben is megnyílhat. De mindenképpen a SAJÁT nődokid véleményét kérd ki, s az Ő utasítását kövesd - azaz PIHENÉS!Kép

Darla
A Mediterránban kifjezetten kismamatorna van? Vagy lehet igény szerint kondizni is?

Puszi Mindenkinek, megyek tárgyalniKép Brr..

Szilvus
19+6
szilvus
 
 


Sziasztok Kismamik! Kép

Ildikó!
Üdvözöllek a harmadszor is kislány lesz csapatban. Most már legalább ismerek valakit, akinek három lánya lesz. Abszolút nőuralom!
Hát, én is csak annyit tudok, hogy ha szüléskor is a méhszájon van a lepény, akkor csak csaszival lehet szülni. Viszont a 17 hét után még ahogy nő a méh felfelé húzódhat a lepény. Még ne aggódj miatta, de ha így maradna akkor se izgulj. Nagyon sokat császárral szülnek. Még a 30. hét körülre kialakulhat, hogy feljebb megy. Az a lényeg, hogy a baba szépen fejlődik.

Lányok!
Na, tegnap megittam a cukros löttyöt, letudtam végre. Hát, nem mondom, hogy kb. 1 óráig nem voltam utána rosszul, de a citrom, amit Karmen javasolt bevált. Raktam a pohárba is limonádénak, meg utána nyalogattam, amikor nagyon émelyegtem.
Az eredménye teljesen jó lett. De a vérképem..... A 12. heti állapothoz képest jelentősen romlott. Pedig napi 2x1 Maltofer Fol-t szedek. Még mit tehetek, hogy a vérképem javuljon? Ha így megy tovább szülésre teljesen elromlik.
Más: Elég sokat szenvedek a vádligörcs mitt éjszaka. Nekem azt mondta a doki,hogy Kalcium hiány, szedem is a Kalciumot,de nem javul. Valaki itt azt írta,hogy magnéziumhiány. Szedhetek csak úgy Magne B6-ot?

Sziasztok

Kitty
kitty123
 
 


Kitty
Az izomgörcsöket a szervezet magnéziumhiánya okozza (ezek főleg vádliban érezhetők) a Magnézium szedése oldja és megszünteti. Vagy a MagneB6, vagy a sima Magnézium pezsgőtabletta. A Kalcium Sandozzal együtt simán szedhető. Mindkettő szedhető, a MagneB6-ot javasolni is szokták az orvosok, mert a kezdeti rosszulléteket is oldja (mármint az első 12 hétben lévő hányingereket).
Maltofer vasat kaptam én is most, 1 hete szedem.
Sima élő citromot nyomtál a cukros förmedvénybe? Brr..:-( December elején rám is ez vár. 3 óra múlva vették le a következő adag vért, ugye?

Sziasztok!

Szilvus
szilvus
 
 


Kitty!

Igen lehet szedni magnéziumot az nem árt a rosszulléteket is csökkenti, meg a méh izomzatot is ellazítja így könnyebben tud nőlni. De csak a 36. hétig lehet szedni!
Én is szedem igaz csak néha, meg a kalcium pezsgőtablettát zoktam még inni.

Én jövőhéten megyek terheléses cukorra, kipróbálom én is a citrommal, nekem 2 óra mulva veszik le a vért.

Én is a maltofer folt szedem majd jövőhéten kiderül hogy használ e .

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután megjártam a természetgyógyász-csontkovácsot, aki ismét helyrerakta a derekamat, de most már a lelkemre kötötte, hogy ne porszívózzak, mert a terhesség előrehaladtával egyre nehezebb lesz rendberakni (hason feküdni ugye már nem tudok, így széken ültem lovaglóülésben). Megvolt a fogorvosi vizit is, sajnos beigazolódott a gyanúm, hogy a legutóbbi látogatásom óta, ami júliusban volt, klyukadt egy fogam, szerencsére még korai stádiumban volt. Úgyhogy csak tanácsként másoknak is: figyeljetek oda és ne hanyagoljátok el a fogászatot, mert nekem is ugyan nem tökéletesek a fogaim, de 3 hónap alatt még nem lyukadt ki egy fogam se!!!

Kértem egy Lidocain injeckciót a fúráshoz, ami ugyan nem a legjobb egészség szempontjából, de nem árt talán olyan mértékben egy kisebb adag. Sajnos most elég rendesen fáj az injekció helye..Kép És a végleges tömés csak jövő héten kerül bele, mert állítólag eléggé vérzett a fogínyem (azt hiszem ez már a terhesség velejárója...).

Ja igen, és megkaptam az első nagyobb terhességi lelkifröccsöt a fogorvostól és az asszisztensétől, ami elől nem volt menekvés )fogorvosi székben ülve, félig zsibbadt szájjal nem volt túl sok esélyem tiltakozni..Kép). Ez pont az, amit én rendkívül utálok és eddig még megúsztam, most viszont végig kellett hallgatnom az összes jó és rossztanácsot terhességgel, szüléssel, gyerekápolással és -neveléssel kapcsolatban, amelyben külön fejezetet szenteltek a gyerek fogápolásának, kóros édesség- és cukorka- valamint üdítőfogyasztásnak és teljes megdöbbenést keltett, amikor is bevallotam, hogy sajnos nem ismerem Benjamin Spock alapművét a témával kapcsolatban...Kép

Pechemre nem volt utánam másik páciens, így még hosszabbra nyúlt a litánia.. Nem tudom, nektek volt-e már részetek hasonló dologban, de én már alig várta, hogy kikerüljek aból a nyomorult székből, de most kivételesennem azért, mert annyira elegem volt a fogászati kínzásból.. Az emberek jóindulata néha nagyon terhes is lehet, nekem pedig udvariasan el kell ezt fogadnom...

Szilvus és Pumukli!
Köszi a linkeket illetve az adatokat, igyekszem okosodni, habár a tegnapi fogorvosi fejtágítás után ezek a kódok és egyéb rövidítések már semmiségnek tűnnek..Kép

Viszlát ebéd után!Kép
Andi
bagandre
 
 


Andi Kép
Nekem nagyon rendes fogdokinénim van Kép Szeptember elején voltam nála, akkor mondta, hogy 2 havonta szeretne látni, mostanában kellene újra mennem. Nekem nagyon vérzik az ínyem alapból, remélem, hogy nincs gond a fogaimmal.
Spock bácsi alapművét kölcsönözhetem Neked majd januárban Kép Nem egy friss kiadás, de tényleg sokan alapműnek titulálják. Bevallom, hogy nem olvastam még...

Lányok Kép
Elkezdett viszeresedni a lábam, mit csináljak? Nem lehetne ezt valahogy megakadályozni? Nem fáj, csak nagyon vékony hajszálerek látszanak mindkét combomon.

Tegnapelőtt voltam dokinál, és újra elküldött AFP vérvételre, mert hamarabb vették le. Az előző beutalót a védőnő adta, és jeleztem is neki, hogy kereken 1 héttel korábban küld, de nem foglalkozott vele. Így hétfőn újra megszúrnak Kép

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


AndiKép
A derekad azért javul? Kérd írásban ezt a "nem szabad porszívózni"-tKép Kép

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok kismamik!

Megjottem a genetikarol. A dokino azt mondta, hogy nincs semmi baj az eredmenyemmel, mert nem onmagaban kell az afp-t nezni, hanem a tobbivel egyutt (hcg, papp-a, sp1). De ha nagyon aggodunk, akkor hetfon megcsinaljak a magzatvizvetelt, amit persze a fo-fo genetikus meg felulbiralhat. Meg megbeszeljuk a ferjemmel a dolgokat, de most nagyon ugy nez ki, hogy nem csinaltatjuk meg a vizsgalatot. Koszonom szepen a drukkokat!

Karmen 0,4 volt az eredmeny.

Eszty, mi is nagyon vartuk mar, hogy hatha elarulja a nemet a bebi, de makacsul osszeszoritotta a combjait. Viszont helyette integetett nekunk.

Pumukli, polcold ala a labad minel tobbszor. Orvosi muszer/kellek boltban lehet kapni visszerre valo harisnyat, esetleg probald ki azt is.

Nem tudom ki foglalkozik a tabla keszitesevel de esetleg en is bekerulhetek? Adataim: Szamoa, 17+3, 2004. 04.05. 29 ev/1. baba, Debrecen. Sz. helye: Klinika. Nevekrol nem tudok meg nyilatkozni.

Sz. 17+3
szamoa
 
 


Bocsanat, lemaradt az utolso mens. ideje: 2003. 06.30.
Sz.
szamoa
 
 


Szamoa,
nagyon örülök neki, hogy jót mondott a doki. Ezért nem szabad rögtön megijedni, látod!
Hát, kiváncsi leszek, hogy a miénk mit fog alkotni a holnap uh-n. Lehet hogy a kezét a lába özé teszi, ezzel jelezvén, hogy nem árulja el. KépKép

Pumukli,
sokat pihentesd a lábad és pócold fel, az segíteni fog. Annyira jó, hogy odafigyelnek az emberre, nem? Most mehetsz újra vételre a védőnő miatt. Én is csodálkoztam utoljára mikor ott voltam, hogy a 15. hétre beírt 16-ot! Majdnem megkérdeztem, hogy mi alapján számolja? Persze forgathatós izén nézte meg!

Andi,
szegény! Hála Istennek még engem sem traktált a fogdoki ilyen dolgokkal, de lehet hogy ami késik, nem múlik! Kép Kép Jövőhéten én is megyek, majd meglátjuk, hogy mit mond.

Eszty 17+3
eszty
 
 


Szamoa
Nagyon jó hir újraKépUgye megnyugodtatok férjeddel és aggodalmak nélkül várjátok az apróságot?Kép

Lányok, mennyi szégyenlős baba van!Kép

Pumukli
Van hajlam a családodban? (Mármint viszeresedésre) Venoruton géllel kenegesd, ne lógasd a lábad és kompressziós harusnya (Patikában lehet kapni, de vigyázz, nagyobbat vegyél a pocakod miatt.)

Rémtörténetekről: bizony, jönnek a jótanácsokKép Többen mesélték, hogy igy meg úgy végigbőgték az első hat hetet a szülés után mert ilyen borzasztó meg olyan, és majd meglátom, hogy fogok sírni!...Mondtam kedvesen: majd meglátjukKép

Fél 4-kor indulok a koncertre. Majd beszámolok milyen voltKép

Szilvus
19+6
szilvus
 
 


Szilvus Kép
A nagymamáim lábai viszeresek, de az anyukámé egyáltalán nem, pedig már belépett az 50.életévébe....Sajnos nem tudom nem lógatni, mivel ülök a munkahelyemen Kép és lógnak lefele a lábaim Kép De lehet, hogy holnaptól felteszem az asztalraKép

A szomszédunkban szeptember végén született egy gyönyörű kislány, és az anyukája annyit mondott, hogy az első hete volt nehéz...
Van 1-2 kolléganőm, akik engem napi szinten ellátnak rémségesnél rémségesebb történetekkel, szerintem még olyanokkal is, ami velük meg sem történt....ez is olyan lehet, mint ahogy Andinak magyaráztak...én csak bólogatok, nagyokat pislogok...A férjem arra kért, hogy az ilyen "jótanácsokat" legyek szíves elengedni a fülem mellett. Kép

Szilvus, Andi Kép
Irigyellek a koncert miatt Kép, olyan szívesen elmennék egyszer én is....De majd ha már nem dolgozom, akkor tuti rászánom az időt....
De addig is kellemes időtöltést Nektek, a babáknak jó szórakozást! Kép

Puszi
Pumukli
pumukli
 
 


SzamoaKép
Tök jó, hogy Neked már nem izgulnod, éd jó, hogy a babátok jól van! Kép Megnyugodhattok végre.
Én még az első vérvétel eredményeit sem tudom, de a dokim szerint nagyon fals eredményt hozhat ki, mivel a 15+0 hetesd voltam amikor levették. Még izgulhatok amíg a következő eredménye a kezemben lesz...
A védőnő erősítette, hogy nem lesz gond, eltérhet a számítás 1 héttel, és hogy ők jól nézték, mert koronggal számították ki a terhességem idejét...
A dokim is koronggal nézte, és érdekes módon, az megegyezett az én számításaimmal....erről ennyit! Eddig sem csíptem a védőnőmet, most aztán végképp nem. Jövő csütörtökön megyek hozzá, meg is mondom majd a véleményemet.

Pumukli
pumukli
 
 


Pumika
Andi sajnos nem tudo jönni zenét hallgatniKép Kép Majd holnap felénekelem Nektek milyen voltKép Hihi.
Tudod mire tedd a lábad ? Bár az asztal sem rossz...Egy nagy doboz A4-es Copy Papírt tettem az asztalom alá, azon tartom a lábam. És időnként felállok, megmozgatom. Pl. elmegyek a hűtőig csokis kexértKép Picit tornázz is esténként, de ne megerőltetőt. Az a comboknak és a popónak is jót tesz.
Indulok, még jegyet kell vennem a metróra. Akkora köd van, hogy nem látom a Gellért-hegyet.

Puszi Mindenkinek,

Szilvus
szilvus
 
 


Eszty, tudom, hogy nem szabad megijedni, de neha megis megtesszuk. Kép Te holnap tudod meg az afp-eredmenyt? Drukkolok, hogy kideruljon fiu-e vagy lany!

Szilvi, hat nem mondom, hogy 100%-ig nyugodt lennek. De azt hallotam, hogy inkabb rabeszelik az embert a vizsgalatra, mint le, ha barmi bajt latnak. Minket meg egyertelmuen lebeszeltek.

Pumukli, en is dolgozom, de az asztal ala tettem egy polc-szeruseget, amin tartom a labam. Nincs egy doboz esetleg a kozeledben, amire ratehetned?
Remtortenetekkel engem meg szerencsere nem traktaltak, de egyet lehet tenni ellenuk. Elfelejteni!

Sz. 17+3
szamoa
 
 


LányokKép Szilvus és Szamoa Kép
Hogy Ti mennyire okosak vagytok???? KépKépKép
Nekem nem is jutott volna eszembe ilyen dobozos macera....holnap reggel beszerzek egyet, van belőle nálunk rengeteg. Kép
Köszönöm szépen a tippet! Kép

Lassan elindulok én is hazafelé, már nagyon éhes vagyok, régen ebédeltem...
Vigyázzatok magatokra ebben a borongós, ködös időben! Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Nahát, hogy milyen jó egyeseknek, Pumukli, itt most sandán rádnézek, hogy ilyen hamar leléphettek...Kép Igaz, én ma sokáig alhattam, 6 helyett negyed 8-kor keltem, szép kényelmesen megreggeliztam és csak 9 után értem be a munkahelyemre...Kép

Szamoa és a többiek!
Tessék úgy állni a dolgokhoz, hogy CSAK egészséges lehet a baba és nem lehet semmi baja!!! Én biztos vagyok benne, hogy mindannyiunknak egészséges, szép kisbabája fog születni!!!! Az én környezetemben a legrosszabb, ami történt, hogy egy kislánynak pigmenthiányos a combja és emiatt egy kicsit világosabb a bőre kisebb foltokban a lábacskáján. Ez csak esztétikai hiba és nem lehetett megmondani, hogy mitől lett (naaaa, pont én mondom hogy engem traktálnak történetekkel és tanácsokkal, aztán miket írogatok itt...).

Úgyhogy csak pozitívan!!!Kép

Andi
bagandre
 
 


Szamoa,
tudod, mindig utólag okos az ember. Kép Most én is izugok, hogy mi lesz holnap, aztán mikor mindent rendben találnak, akkor meg röhögök magamon, hogy miért gondoltam, hogy nincs rendben valami is. Kép

Pumukli,
bi-bi-bi én nemrég vettem egy pogácsát és azt majszolgatom. 12 felé ebédeltem és már kopogtam a szemeim. Kép

Holnap amint tudok jelentkezek és megírom nektek, hogy mik voltak az eredmények. (AFP, uh, doki)

Én elmentem haza!

Eszty 17+3
eszty
 
 


Sziasztok!
Szamoa! Én kezelem a táblicskut, és betettelek. Az utsó mensi nem kell, de azért köszi Kép
Örülök, hogy minden oké veletek.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: