Új privát üzeneted érkezett!

Csajok!

Ti is még szopi után adjátok a szilárd kaját? Vagy kiváltotok már egy-egy étkezést?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Én két szopi között adom. kb. 2-3 óránként szopizik, úgyhogy a szopi után 1 órával kapja a gyümit, vagy a főzit, aztán megint 1-1,5 óra múlva szopi.
De mivel elég nagy mennyiségeket eszik, lehet, hogy kéne???
Viszont nem hízik, úgyhogy még biztos nem hagyom el!
De én már érzem, hogy egyre kevesebb a tejem... :?
Ti hogy vagytok ezzel??

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Én szopi után próbálom adni de van h fél óra is eltelik utána ha akkor "kotyvasztok". De Timi 2 óránként cicizik (van h még annyit se bír ki) úgyhogy néha olyan mintha két szopi közt kapna enni.
A kanalas után is ugyanúgy kér enni. :?
Nálunk nagyon nincs rendszer a szopikba..

A tejem nem kevesebb, sőt reggel majd szét pukkan mind a kettő. A csajszi egyikből jóllalkik a másikból fejek egy kicsit a krumplihoz.

Csibb
Fanni mennyit eszik meg egyszerre?

Nálunk tegnap a 250ml lement (két adagban, de és du)
Fogalmam sincs h ez soknak v kevésnek számit :?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 

 
 

Csibb
Ja most ollvastam h 20dekát evett meg. Jó huzata van :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Petri
igen, de ő egyben eszi meg, mert de. kap gyümit, és du. kapja a főzit. :lol:

Képzeljétek, már 2 napja nagykádban fürdünk, nagyon élvezi Fanni, csak még vennem kell neki egy csúszásgátlót, mert szegény mikor küzdi magát a játékáért, mindig visszacsúszik a vízben. Mondjuk nem borult ki tőle, de mégis csak biztonságosabb is!
Dobok pár képet a fürcsiről

Kép

Kép

Kép

ugye, hogy nem sovány!!!???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Nem sovány! Kis csinos, formás.
Mi nem próbáltuk még a nagykádat, meg már nem is fogjuk mert nemsokára elköltözünk és ott majd csak zuhany lesz.
Félek h ha egyszer kipróbáljuk a nagykádat utána majd hiszti lesz a kicsiben.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Timinek jön az első fogacskája :lol: :lol:
már érzem a recét :lol: juhééj :lol:

legújabb mókája, megpróbál a tejcsiből bubborékot fújni :? :shock: :P

húú ezt úgy világgá kürtöltem :oops: :oops:

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok!!

Rég jöttem, bocsi csak ezt az oldalt futottam át, meg ez előzőbe beleolvastam, látom hozzátápi a téma.
Nálunk - mivel sajna tápisak vagyunk - már a tízorai és az uzsi gyümi vagy tejpép az ebéd főzelék. A reggeli és a vacsi még tápi. Hát nem egyszerű a dolog. A gyümiket szereti, a tejpépért odavan. A főzelékkel már gondjaink vannak. Ráadásul mostanában állandóan nyög, morog kaja közben, forgolódik, nézelődik de a száját nyitja. Néha nem elég egy üvegnyi kaja, de ha meg többet eszik bukik. Tudom, hogy ez nem olyan nagy gond, mintha nem enne, de ezzekkel a hangokkal nem tudom mit akar kifejezni. :cry:

Csibb! Szerintem sem sovány Fanni. És ha ilyen jól eszik, akkor biztos nincs is semmi baj!!

Timi baba!! Gratula az első fogacskához!!!!

Szept. 17-én lesz a keresztelő. Most meghívókat gyártok, meg még mindig a ruhán agyalok.:roll:

Nálatok mi a program hétvégére?

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Petri
Gratula Timinek az első fogacskához!!! :D
Mi azért kezdtük el a nagykádazást, mert kölcsönkaptuk a kádata barátnőmtől, és nemsokára megszületnek a családjukban az ikrek, és nekik lesz rá szükségük, és mi meg már úgyis elég nagyok vagyunk a nagykádhoz!!! :wink: Nem is gondoltam, hogy ilyen könnyen megy a dolog, nagyon élvezi, pedig még 1 hónapig tuti maradhatott volna a kád, mert elvileg okt.-re vannak kiírva az ikrek, ezért jó előre elkezdtem a szoktatást, de nem kellett szoktatni, mert elsőre, és eddig minden alkalommal tetszik neki a dolog!

Kincs
Fanni is morog, hörög kaja közben újabban! :lol: szerintem csak a hangjukat próbálgatják, és úgy emlékszem, hogy a barátnőm kisfia is ilyen hangokat adott ki ennyi idős korában, de majd megkérdezem a mamiját! :D
Sőt Fanninak már a hozzáetetés elejétől fogva van egy rossz szokása, hogy minden falat után azonnal be kell kapnia a hüvelykujját egy kis szopira, majd ha meglátja a kanalat a kajával, akkor kicuppantja az ujját és nyitja a száját. Ettől lesz minden tiszta trutyi... :evil:

Hétvége
Mi most csajos hétvégét tartunk, mert apa elment Nagyatádra az Iron man versenyre, úgyhogy facérok vagyunk vasárnap du.-ig. :?
Holnap elmegyünk a Mária nagykerbe habtapiért és csúszásgátlóért. Aztán még nyitott a program...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Búcsúzni jöttem! :cry:
Tegnap világosított fel a párocskám h tavaly augusztus 27-én kötöttünk internet szerződést egy évre. Ez ugyebár most jár le. Igaz h csak szeptember elejétől volt netünk- nem tudom mikor telik le az 1 év, szerződéstől v tényleges használattól számítják- így most valamikor a napokban megszűnik. Ebbe a házba már nem fizetjük. Amíg nem költözünk el addig nem tudok veletek lenni. Legyetek jók! Puszi mindenkinek! Vigyázzatok magatokra és a gyerkőcökre.
Majd jelentkezem.

Szeptemberben fogunk költözni de még nem tudom pontosan mikor.

Köszi a gratulációkat Timi fogához, átadtam neki. Nem volt nyűgös, remélem ezután is ilyen könnyen veszi majd az akadályokat.

Puszi

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Petri! Jó költözködést, vigyázzatok magatokra!! És ahogy lehet gyere és mesélj!!!

Csibb! Hogy telt a csajos hétvége? :lol: Apa lett ironman? :lol:

Mi tegnap egész nap mentünk. Délelött sétáltunk, délután anyóséknál voltunk. Estére Csongi nagyon nyügi lett, alig vártuk, hogy fürcsi legyen. :oops: Ma az én anyumnál ebédeltünk, aztán mikor hazajöttünk Csongi fél 3-tól 5-ig aludt. Ilyen már nagyon rég nem volt, hogy ekkorát aludt volna.
Most azt gyakorolja, hogyan kell leülni ha feláll. Már nagyon ügyi, mindig a fenekére huppan és írtó büszke magára. Mi meg rá. :oops: Annyira édes kicsi manó, napról napra változik, mindig többen tud. Hihetetlen nem ? hogy elröppent ez a hat-hét hónap. Mégcsak nemrég születtek, mostmeg már itt betyárkodnak körülöttünk. Néha azon gondolkodom, hogy létezhettünk eddig nélküle.

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Petri
Jó költözködést! Kitartást hozzá, gondolom nem lesz egyszerű a kismanóval! És amint lehet, gyere, várunk vissza!!!

Kincs
Hát a csajos hétvégéből csak csajos szombat lett, mert apa mégis haza tudott jönni szombat este egy fuvarral. De jó volt a szombat, voltunk habtapit és csúszásgátlót venni, mást sajnos nem sikerült, mert barátnőmmel és nyuszijával voltunk négyesben, és a srácok nem engedték, hogy nagyon nézelődjünk, pedig nekik szerettünk volna pár cuccot őszre, de nagyon nyügik voltak... :?
Majd legközelebb talán...
Aztán barátnőmnél randalíroztak, erről készült is egy képsorozat, majd mindjárt felrakom ide is, mert a 2005 őszieknél már fenn van :)
Ma meg szuper kirándulós napunk volt, mert apa a társasházi kötelezettséget végezte a ház körüli kertészkedés keretében, mi meg asszisztáltunk hozzá, aztán lejött a földszinti 7 hetes Ádám szomszédunk is a mamájával, és amíg az apák dolgoztak, addig mi túráztunk egy nagyot. utána habtapi összeállítás, és felavatás következett, nagyon tetszett neki, jó nagyon hancúroztunk rajta, majd este még egy nagy túra a szomszédékkal, de már apástul!
Jól elfáradtunk mindannyian! :lol:

Hát igen, én sem tudom már elképzelni az életem nélküle, teljesen szerelmes vagyok belé, és tényleg nagyon ügyik már, amitől még aranyosabbak, szóval én teljesen kész vagyok!!! :wink:

Biztos hogy volt valami a levegőben a hétvégén, mert Fanninak is pénteken olyan éjszakája volt, mint még soha, nagyon sokszor ébredt, aztán másnap újra végig aludta, mintha mi sem történt volna.

Mindjárt dobom a képeket!

És egyben érdeklődnék is, hogy hol vannak a többiek????
Miért tűnt el mindenki??? (tisztelet a kivételnek) :?: :?: :?: :cry:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kép
akció indul

Kép
Fanni: láláláláláááá

Kép
Fanni: mi az amit olvastok?

Kép
Fanni: nézzük csak! (Kinyuszi észleli)

Kép
Fanni: hamm! (Kisnyuszi ledöbbent)

Kép
Fanni: most mi van? (Kisnyuszi még mindig)

Kép
Kisnyuszi csúnyán néz Fanni mamájára!

Kép
Kisnyuszi támadóállásban,Fanni újjabb bevetésen

Kép
Kisnyuszi segélykérése Fannimamitól,addig Fanni újra a lapok között

Kép
Fanni:hátha így nem vesz észre nyuszkó!

Kép
lebuktam...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már írtam a héten hiányzásom okáról, de vmit elbénáztam, aztán már nem tudtam újra írni :oops: Múlt hét csütörtöktől hétfőig férj epeköves rohamait igyekeztünk csillapítani, kedden operáció (eltávolították az epekövekkel teljsen megtelt, begyulladt, elzáródott epehólyagját kis vezetékkel), azóta ápolgatom őt is, Botuskám pici lelkét is , mert megviselte picit, míg a nagyszülőknél hagytam két-három órára, míg szaladgáltam nagyszülők és kórház között! Már alakul azért ő is, de szeme sarkából mindig lesi, nem -e készülök lelépni. Amúgy én is nagyon imádom, tényleg annyi meglepit tartogat nap mint nap, és olyan kis ügyi már!
Csütörtökön végre sikerült felülnie (hosszas próbálkozás után). Persze még van mit csiszolni, de nagyon alakul a produkció! :D

Fanni nagyon tündér!

Csongi tündérbogár lehet, ahogy lehuppan!

Petri, akkor is írom,hogy várunk! Vigyázzatok magatokra addig is!

Megkóstoltuk a húst a héten a dokinőnk tanácsára, csúszott rendesen!

Pussz, igyekszem újra rendszeres lenni!


Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Halihó!!

Éjszaka megint átázott a pelus. :twisted: Lecseréltem pelust, ruhát, szerencsére nem ébredt fel, igaz tök sötétben csináltam. Én viszont nem bírtam visszaaludni és azon agyaltam, hogy mióta felküdhetet a nedves ruhában és nem-e fázott e meg. :twisted: Remélem nem. Már nem tudom milyen pelust tegyek rá éjszakára. Sleep and play nem jó, Libero nem jó, ez a DM-es nem jó.
Ki mit használ éjszakára??

Csibb! Tök jó, hogy Fanninak van játszótársa. Mi igen ritákán jutunk babaközelbe, pedig de jó is lenne. Szupik a képek!!! A Ti habtapitokról nem teszel fel?

Anita! Férjednek jobbulást!!!!! Elhiszem, hogy Boti hiányolt. Édes lehet ahogy próbálkozik a felüléssel.

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Szisztok!

Kincs!nekem a Lidl-ben kapható Cien vált be egyedül, ez az első, ami nem ázik át.

Csibb!én is csináltam egy kádas képet, olyan, mint neked az első!egymás mellé kéne tenni őket! :lol:


Majd írok bővebben is, van mit, de most mennem kell.Puszi:Bea és Anna Kép

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Anita
Jobbulást kívánok én is férjnek!!! Felüléshez gratulálok!!! :D
Húst is esztek már??? Azt mikor lehet? Én úgy tudom, mikor már az összes zöldséget kipróbáltuk, akkor jöhet a husi is!
Mi még nem vagyunk túl minden zöldségen, de már elég sokat kipróbáltunk, végre ma sikerült spenótosat főznöm, nagyon csúszott! :lol:
Tehát már ettünk: krumpli, sárgarépa, cukkini, brokkoli, vöröshagyma, spenót, zellerzöld, petrezselyem.

Kincs
Mi Pampers-t használunk, nekünk éjszakai balesetünk még nem volt, de múlt héten 2-szer volt olyan, hogy játék közben oldalt kifolyt egy kissé... :? De szerintem csak rosszul rakhattam rá, mert nem szokott.

Igazán majd később lesz szuper Kisnyuszi társasága, ha összenőnek végre, de már feltűnően sokkal jobban elvannak egymással, mint régebben. Kezdenek nagyon cukik lenni együtt is, nem csak külön-külön! És még ami nagyon jó az egészben, hogy nekem van mami-társam, óvjuk egymást a depitől! :lol:

Bea
Végre! már kezdtelek hiányolni! Pont a napokban gondoltam rátok, hogy vajon mi lehet veletek? Kellett már dönteni?
Tényleg nagyon egyforma a fotó! :D
Anna nem csúszkál nagyon? mi ma próbáltuk ki csúszásgátlóval a fürdést, nem volt rossz! :lol:

Jaj, csajok! Jön a rossz idő!!! :( Mondjuk szeretem az őszt, főleg a színeit, de aztán mindjárt itt a tél... Azt viszont nagyon utálom! :(

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Ide is csak gyorsan :oops:

Jobbulásokat köszönjük! Már alakul, de már szívből várom,hogy férj is bírja emelgetni a fiát, mert az én hátam már egyre nehezebben bírja... :roll:

Csibb, közel sem próbáltunk ki minden főzit, erről is most homályosított fel dokinénink,hogy lehet brokkolit, cukkinit, karfiolt.... stb. Meg azt mondta,hogy első között lehet ("kell") a husit bevezetni a vastartalma miatt...
Sütőtök pulykahússal és burgonyafőzelék pulykahússal került kipróbálásra, és bejött rendesen a fiatalúrnak. (Utóbbinak förtelmes szaga volt... :shock:)

Felülés kezd tökéletesedni :D

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Pelus: ma vettem kipróbálásként 3 db. noname pelust 35 Ft/db. Majd éjszaka kiderül...

Kaja: ma volt védőnéni Ő mondta, hogy most már minden nap kell husit adjak Csonginak. Sőt egy héten egyszer pulyka- vagy csirkemájat. Húúú még a hideg is kirázott én ugyanis úúútálom. De majd valahogy megoldjuk. 8 hónapos kortól pedig elkezdhetjük a natúr joghurtot, sajtot. Már várom.

Bea! Anna babó nagyon édes a nagy kádban. Mesélj ám mi újság van nálatok?

Csibb! Nyami spenót, én szeretem. Csonginak nem csúszik annyira. Ő jobban kedvedli a gyümiket mint a zöldségeket.
A latyakos, saras őszt én sem szeretem a telet pedig kifejezetten nem kedvelelem.

Anita! Kérünk ám képet felülős Botiról.

Ma átkenguruztam a kolleganőmhöz Csongival (3nap van a kölkök között). Nagy hiba volt. A fiam 9 kilójától nagyon fáj a hátam, meg a derekam.
Csonginak pedig nem ártana a gyerek társaság, mert így már nem olyan nagy legény. Azt hiszem be kell szereznem egy könnyű kis sportkocsit, hogy tudjunk menni barátkozni.

Álommanókkal teli szép jó éjszakát mindenkinek.

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Sziasztok!

Na, nálunk tegnap volt nagy izgalom, mert Anna hányt, de szerencsére azóta nem, így csak a tegnapi hülye cékla miatt lehetett.Mindenesetre nagyon megijedtem!Céklát az biztos, hogy jó darabig nem fog kapni!!!Aztán szegény lefejelte a szekrény élét, mert a hülye anyja későn vette észre, hogy arrébb kéne tenni.... :twisted: :twisted: :twisted: Nincs valami ötletetek, hogy mit lehetne a szekrény szélével csinálni???

Mi még csak gyümit meg pár zöldséget eszünk, De most Anna diétán van, így egy-két napig megint csak szopi lesz.Szóval nálunk még nem aktuális a husi.

Csibb!Pont tegnap vettem csúszásgátlót! :lol:
Ja, neküönk a Pampers mindig kifolyt sajna...Ezért ajánlottam a Lidl-es pelust, abba eddig mindig minden bennmaradt! :lol:


Zuhog az eső! :cry:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Anita
Már akartam kérdezni, hogy hogy ül fel Boti? Csak hogy el tudjam képzelni... :lol:
Én még főziben nem adtam neki sütőtököt, pedig vettem egy üvegest kipróbálásra, de nem merem kibontani, mert a sütőtök-alma desszert nem ízlett neki... de mostmár ráveszem majd magam, csak mindig főzök neki valami jobbat..
Lassan lehet, mi is kipróbáljuk a husit...

Kincs
MIlyen volt a pelus???
Férjem sem bírja a májat, de még hallani sem szeret róla! :lol:
Miért kell minden nap husi???
Nem marad meg Csongi a babakocsiban? vagy miért kenguruztál? Én sem nagyon bírom már hosszútávon a kenguruban hordozást, pedig FAnni még csak 6,5 kg. de már megérezzük derékilag a dolgot... :? Gondolom, hogy érezhetted magad a 9 :shock: :shock: :shock: :lol: kg cipelése után!
Én teljesn spenót imádó lettem az elmúlt pár évben, totál rákattantam, minden formában jöhet! tegnap Fanninak csúszott egy jó nagy adag, remélem szeretni fogja, mert elég gyakran lesz ez a menü, ha megmarad nálam ez a spenótfüggés. :)

Bea
Kihányta Anna a céklát? Szegényke! :( Pont most vettem egy céklát... :? Hogy kipróbáljuk... Most félek kicsit, de azért majd összeszedem a bátorságom. Ma még van a spenótos brokkolis cukkinis krumpliból tegnapról, aztán holnap jön a cékla! Majd tájékoztatlak benneteket.
csúszásgátló :wink: Nagyon egy hullámhosszon vagyunk!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

szekrényél: mintha rémlene, hogy vannak élvédők ilyen sarkokra, de nem biztos... viszont esetleg szig-szalaggal felragaszthatsz egy szivacs-csíkot ideiglenesen fejmagasságban... Más ötletem nincs...

Én ma megyek először edzésre, nagyon izgulok, egyrészt azért, mert ugye nélkülem ilyen sok időt (2óra) még sosem volt FAnni, (ja, de egyszer voltam kozmetikusnál...), másrészt, hogy 2 vagy 3 perc után fogok-e kifulladni a futástól!!! :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
harmadrészt, hogy a melleim hogy fogják bírni a futást...
lehet vennem kéne egy tuti tartós sport melltartót még edzés előtt..., mert a régiekbe még nem férek bele rendesen...
Próbálom ma úgy alakítani a napot, hogy Fanni kipihent legyen estére férjjel, és nem sírjon utánam.
Drukkoljatok!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kép
Sziasztok! Bemutatom kamikáze ugrás próbálkozásomat a pelenkázóról!

Kép
majdnem sikerült, de anya megfogott...

Kép
heverészem az új habtapimon

Kép
De már kicsit elfáradtam...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!Ezen a kamikaaze-dolgon olyan jót nevettem.Ezeknek a babáknak sajna semmi félelem érzetük nincs, ezt én is tapasztalom.Jó lenne élvédő, de sehol nem találok.Bababoltokban néztem, van minden, de ilyet nem láttam./Van vakdugó, asztalsarok-lekerekítő, szekrényajtó kinyitását, fiók kihúzását megakadályozó, meg ezer fityfene, csak az nem , amit keresek/Ha eszetekbe jut valami bolz, ahol lehet ilyen, vagy láttatok, kérlek szóljatok!

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Bea, én jelenleg mindent körbe párnázok, ami veszélyforrás, de sajnos vannak "elkerülhetetlen balesetek". Cékla: :(

Csibb: Milyen volt az edzés???? Hétvégén beszéltem egy régi csapitársammal, h esetleg nem lehetne-e újból edzenem, esetleg később megint játszani, de nem tudom, mi lesz (én annyira nem tudom így elképzelni Boti mellett) :roll:
Kamikáze mutatvány tuti jó, és nagyon ismerős :wink: Életveszély, amit művelnek sokszor. :shock:

Boti képek:

Anya, jól csinálom?
Kép

Vajon, így kell ezt a lasztit megfogni?

Kép

Nézd, Anya, sikerült!!!
Kép

Csibb néni :D, innen indítom a felülést! :D
Kép

Egyik oldalra felülés...
Kép

...másik oldalra...
Kép

Boti úton
Kép

Egy ráadás...
Mondd Anya, nem értem!!! :D
Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Kaja: Mi legtöbbször bébiételt eszünk :oops: Nem mintha lusta lennék főzni a bébinek, sőt... csak itt nincs nagy felhozatal bio cuccokból, így inkább marad a Hipp egyelőre (nagyrészt)!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita
hááááááááát, mit is mondhatnék??? lóg a nyelvem... :shock: :shock: :shock:
Szerintem holnap nem fogok tudni megmozdulni...
De szuper érzés azért!!! :D
Sajnos a másik edzés 7-kor kezdődik pénteken, amire nem valószínű, hogy tudok menni, pedig gáz, mert akkor lesznek meccsek is... de legfeljebb altatás után a második félidőre odaérek... na mindegy, még nem tudom...
szóval nem egyszerű, most még biztosan nem leszek teljes értékű játékosa a csapatnak, az edzések felére valószínűleg nem fogok tudni menni. de nagyon jó végre egy kis mozgás! Szerintem próbáld meg, ha érzel kedvet hozzá!

Boti tündér, ahogy felül, köszönöm neki, hogy elmagyarázta, és bemutatta egyben! :lol:
Na ettől még mi messze vagyunk, szerintem...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Anita!Boti hihetetlen!i még nem is négykézlábazunk, nemhogy ülni!!Nagyon ügyes és szép fiad van ám! :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


i=mi :oops:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem írok gyakran, de nincs sok időm két topicba írni.
Szombaton megjöttünk a nyaralásból, aki még nem látta és érdekli a tavaszi topicban van sok kép.

Bea: én is pont most vettem a biopiacon céklát, mondjuk krumplival és tejcsivel tásítva akarom adni. Remélem nm járunk úgy,mint ti.
Amúgy nagyon érdekel, hogy miként döntesz a pároddal kapcsolatban, de csak akkor írj róla, ha publikus!

Csibb: nagyon jók a képek!!
Nálunk eddig Bettina a kiskádban fürdött, Dorina a nagykádban, most annyi a változás, hogy Dorina is a kiskádban akar fürdeni Bettina után. :)
Patrícia (11) meg pépesítve kéri a gyümölcsét! :lol:
Pár hónap és újra meg akarnak születni??? :P

Kincs: nálunk a Huggies Superflex 3-as pelenka vált be nagyon.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde,
ez vicces. :) Visszafele mennek a csajok? :)
Csibb,
elismerésem az edzéshez! Én aerobicozni szeretnék már néha. Olyan jó lenne. Fanni nagyon édes. Valóban nagyon kell őket fogni, mert veszélyes dolgokra képesek.
Évi,
üdv ám itt is. Én szopi után adom a kaját. DE néha szopi, aztán alszik egy kicsit és utána adom a főzit vagy gyümit.
Anita,
itt is leírom, hogy tündéri a pasid!!!
Bea,
sajnálom a céklát...

Kaják: én van hogy a hippest adom, de van hogy készítem. Pl. sütőtök krumplival az bébikajából megy, de répa+krumplit én gyártom. Most nézem, hogy ebben is milyen eltérések vannak. Nekem védőnő adott egy lapot, hogy pl. husi csak 7hótól és karfiol is stb.
Lidi mostanában nagyon sűrűn ébred éjjel. Többiek hogy állnak ezzel?
Dobok én is egy mászós képet.
Kép
és egy ülős, de a legújabb a feltérdelés. Állni akar állandóan. :)
Kép
angi79
 
 


Angi: Bettina teljesen változó, hogy mit csinál éjjel :)
Egyszer este 8-tól hajnalig alszik, majd reggelig, de van hogy 2 óránként kéri a cicit. Atán pl. ma éjjel, egyszer kelt 2-kor, majd reggel.
Sógornőmnek 1 hónapja csinálja azt a kislány (annyi idős mint a mienk), hogy este 8-tól alszik éjfélig, majd két óránként kel, ráadásul nem akar sokszor visszaaludni, tisztára ki vannak már.
Mindent próbáltak, teletömni éjjelre, áttolták az ágyát, cumit dugtak a szájába, vízzel kínálták, maguk özé fektették...
de semmi hatás.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Hát először is hadd számoljak be a céklaevésünkről... :shock:
Igazából evésnek nevezni erős túlzás, az én nagy evő lányom, idáig minden új ízzel megbarátkozott, de ez neki sok volt! Köszönte szépen, de ezt nem kérte! :lol:
Az első kanál szépen lassan lement, gondoltam, ízlelgeti, de nem nagyon lelkesen nyitotta utána a száját a következő kanálért, a második kanálnál, már furcsa arcokat vágott, néha kirázta a hideg, és vadul szopta az ujját, mondván, hogy ő most nem ér rá kinyitni a száját. Felhívásomra, miszerint itt a következő kanál, nemes egyszerűséggel elfordította a fejét, majd fancsali arckifejezéssel értésemre adta, hogy ő ilyet többet biztosan nem kér, majd biztos ami biztos még párszor kirázta a hideg... :? :?
Hát ennyit a cékáról így elsőre...

Tünde
Ti megettétek már a céklát?
Aranyosak lehetnek a nagyok, ahogy utánozzák a kicsit! :lol:

Angi
Lidi is ül már?? Nem semmi!!! Gratulálok!
Fanninak elvétve vannak "rossz" éjszakái, ilyenkor felébred 1x szopizik és visszaalszik rögtön. Legutóbb pénteken volt egy rémes éjszakánk, akkor viszont valami nagyobb baja lehetett, mert semmi sem volt jó, és vagy 3x ébredt. Ezeket leszámítva minden éjszakát végigalszik 1/2 8, 8-tól reggel 7-ig, de most, hogy pár napja rossz idő van, 8-kor kel reggel!

Nagyon vagány a kapucnis cuccban! :wink:

Nincs is olyan elviselhetetlen izomlázam, mint amire számítottam, úgy látszik valamit számít, hogy a szomszédnőmmel, akinek most 7 hetes a bébije, mostanában elég nagy séta-túrákat teszünk, van, hogy másfél órát is megyünk hegynek föl, le! és általában hegynek föl szoktak kiborulni a srácok, amikor rá kell kapcsolni, és az elég erőltetett menet!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Tünde,
pontosan ez a helyzet nálunk is... :(
Csibb,
igen ül. Először el kezdett mászni, majd pár napra rá abból felült. Pár napja meg már egyenes háttal és elengedett kezekkel is megy neki.
De jó, hogy Fanni baba ilyen jó alvó. :)

Ezt tegnap sikerült elkapni:
Kép
angi79
 
 


trose
Üdv itt!
Hanna ezek szerint egész nap ül??? :lol: Édes lehet!
KÉRÜNK KÉPET RÓLA!!!

"Örömmel" értesítelek benneteket, hogy Fanni a sütőtök-krumplit sem szereti... :? :lol:
Úgy látszik, hogy amiket én sem szeretek, azt ő sem...
Lehet, hogy nem próbálkozom többet olyannal, amit én sem ennék meg jóízűen..
viszont utána mindig gyorsan főzök neki mást, azt meg tökre bevágja, jó nagy adagot! :lol: úgyhogy nem az étvágyával van a baj... :lol:
Nagyon édesen fintorgott, megzabálom!

Ma nagyon vidám volt, megnyitottam neki a Start számlát, mert kap az önkormányzattól még pénzt a babakötvényre, de csak akkor utalják, ha van ilyen számla. Du. meg megjött a nagymamám Szegedről, és lementünk anyuékhoz dédizni! Nagyon jó kedve volt, tette-vette magát, nevetgélt, kurjongatott, teljesen elkápráztatta a dédit, meg a nagyit is, meg persze engem is! :oops:
A bankban is elájultak tőle, mert olyan édesen mosolygott minden ott dolgozóra :D

Hát mostanában nem járok sikerrel az újdonságok bevezetésével, majd azért még töröm a fejem, mit lehetne még kitalálni, lassan lehet, a hús jön!

Ti hol tartotok???

Ja és ma megmértem, hízott 100 g-ot. Lehet, mire eljutunk az orvoshoz, már feleseleges lesz odamenni...

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Mesi :D
5-kor szopi, 8-kor szopi, 10.30 körül gyümi, 12-13 körül szopi, kb.14-15 ó-kor főzi, kb. 18-kor szopi, ha kettyós, és tiltakozik, gyümi (most vettem ezt a bio köles és rizspéptet, esetleg ezt majd teszek gyümibe, ha szükségesnek érzem), 20.30 körül szopi. Kb. így. Főziből 200 ml, gyümiből 100 ml (esetleg 2x100)
Alvás újabban: 1-1 óra napközben. Ez nálunk már haladás... most már tuti,nem így lesz, mert elszólom... :roll: Éjszaka többször megébred, de nem kell mindig cici.
Hanna mennyiket aludt eddig?

Csibb,
izomláz??? Enyém kölöknek ez az egyik nagy kedvence. Mondjuk eddig mindet megevett, de sütőtök viszi a pálmát.
Eddig: Őszibarack, alma, sütőtök, krumpli, répa, pulykahusi.
Cukorpofa lehetett Fanni bébi,ahogy fintorgott :lol:

Jó éjt!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Ma talán jobb idő lesz, mehetünk sétálni. Be kell újjítani a ruhatárát mert mindent kinőtt ez a mazsola.
Képzeljétek! Mászik felfelé a lépcsőn. Annyira édes ahogy koncentrál. :lol:

Csibb!
A pelus az első éjszakát bírta tök örültem, erre másnak átázott. Most vettem Helen Harpert, háát nem egy nagy szám ez sem.
Azért kellett kenguruzni, mert a barátnőmék a másodikon laknak, oda nem tudom felcipelni a b.kocsit a gyerekkel együtt, tárolóba nem fér. Egyébként egyre nehezebben marad meg a kocsiban is, állandóan feláll, tekeredik benne. Bekötni persze nem lehet, mert akkor visít.
Úgyhogy amikor sétálni megyünk, elég érdekes látványt nyújtunk: minden második lépés után megállok, hogy visszaszerkesszem a kocsiba.
Husit azért kell adni, mert ugye Csongi már csak reggel és este eszik tápit és kell neki az energia. Főleg ekkora testnek.
Fanni nagyon drága. Nem csodálom, hogy nem kellett neki a cékla.
Irigykedem ám hogy ilyen fittmama vagy. :lol:

Anita! Boti milyen kis ügyes!! A legjobban a "mondd Anya nem értem" c. kép tetszik.

Angi! Lidi is nagyon ügyes!
Éjszaka: Csongi 6 hetes kora óta végigaluszkálja az éjszakát. Néha fel-fel sír, de nem ébred fel. (kopp-kopp, remélem így is marad)

Trose! Szia!

A mi napirendünk:
6-kor ébredés, 240 ml táp
10-kor gyümölcs
1/2 /-2 körül ebéd: husis főzi
1/2 6-kor uzsi: gyümölcs vagy tejpép
8-kor fürdés
1/2 9-kor 240 ml táp
9-kor kiságy, alcsi.

A napközben alvások változóak. Van hogy egész nap egy óra, de van hogy délelőtt és délután is alszik.

Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 



Kincs és Csongor
KépKép
kincs
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk árkádban és beszereztünk pár Fanni göncöt
Rakok fel róla egy fotót, nekem nagyon tetszenek, teljesen odavagyok, hogy milyen kis csini lesz ősszel! :wink:

Csajok!

Én de. adok gyümit 200mg, du. főzit, ugyanennyi, 5-6 szopi egy nap. és két napja még az esti szopi előtt kér gyümit, van, hogy bevág még 200-at. belefér ebbe még egy kis tejpép??? most vettem, és ki szeretném próbálni, de mikor...???
szerintetek??? hagyjak ki szopit?? vagy pluszban??? vagy a második gyümi helyett, de az akkor szopi elé esne... :roll:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja a fotó lemaradt... :oops:

íme:

Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb: szerintem még túl kicsi a tejpéphez ( a tej miatt), ha szopik egy baba, akkor olyan pépet érdemes venni, amiben nincs tej (köles vagy rizspép). Egyébként fel lehet ilyet iratni és úgy olcsóbb!!
szopit én a helyedben még nem hagynék ki, mert minél hamarabb kihagyod,annál kevesebb lesz.
Persze ez az én véleményem.
Még a céklát nem próbáltuk, de a leírásod alapján előre 'félek"... :)

Angi: az éjszaka átalvására egy módszer van, az idő (sajnos).
Vannak babk (nekem is volt egy :lol: ) akik felébrednek többször, de idővel leszoknak róla!! Amikor felébred hagy egy kicsit ha csak mocorog, ha hallod hogy ebből sírás lenne, akkor tedd cicire, ettől náunk Dorina mindig megnyugodott. Tudta hogy ottvagyok és segítek neki visszaaludni. erről aztán 1 éves kora körül szokott le.

Mesi:
hajnalban szopi
reggel szopi
délelőtt gyümölcs
kora délután szopi
délután zöldség
este szopi

és még két kisebb szopi van a nappali alvások előtt és ha éjjel ébred akkor is.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Fanni bébi nagyon dögös lesz az ősszel :D

Lányok (aki még nem olvasta volna), félelmetes mennyi változás történ nálunk a hétvégén! Boti gyakorlatilag akkor fekszik, ha alszik. Állandóan üldögél! Édes nagyon! Jó látni,hogy reggel már üldögél az ágyában, mikor bemegyek , és játszik. Este a sötétben is üldögél. Tök jól lefoglalja magát így! Kúszik, mászik... jajjjj annak, amit kisasolt magának! :D
Gazdagabbak lettünk két fogacskával. Középen alul, felül a bal oldali. Iparkodni kell a további kijövő félben lévő 4 fogacskának is, hogy nem mutasson extra mókásan a bébi :D

Cékla készítés engem is érdekelne...

Mesi, én sajna nem hallottam még erről semmit :oops: Nem adtam még kölest, csak beszerztem :wink:

Csibb, esetleg be tudsz szerezni ilyen köles és rizspépet, ezek tejmentesek. Bele tudod keverni gyümibe, és délután odaadod??? :wink:
Izomláz? Mennyi edzés van egy héten?

Kincs, Csongi már lépcsőzik??? :shock: Nem semmi!! :wink: Köszi a linket! :D

Tünde, Hajasbabád hogy is áll fogügyileg??? 3? :D

Bea, veletek mizu???




Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita
köszi!
izomláz már elmúlt, heti kétszer lenne edzés, de én sajnos csak az egyikre tudok elmenni, mert a pénteki 7-kor kezdődik, és az pont sehogy nem megoldható, mert a fürdetést nem lehet sehogy kicsit csúsztatni. úgyhogy heti egy számomra, és kéne egyet legalább futnom itthon... de az nem nagyon akaródzik... :oops: de majd mostmár rászánom magam...

tejpép:
én a milupának a vaniliását vettem, és arra az van írva, hogy gluténmentes, és babatejes, én azt a babatejet úgy értelmeztem, hogy az mehet, meg azt is írja, hogy 4 hónapos kortól adható...
de akkor ez nem jó tej??? tapasztaltak segítsetek!!! még nem adtam neki, úgy besz@rtam, hogy nem jót vettem...

ha nem jó, akkor megpróbálom amit írtál, de hol lehet olyat kapni???

Botika nagyon ügyi, írtó édes lehet, ahogy ücsörög, már én is úgy várom, de főleg azt, hogy megszólaljon!!! Bele sem merek gondolni, milyen cukiságokat fog beszélni!!! :lol: :lol: :lol:
ja és vicces lehet, hogy csak az egyik oldalon van foga, fenn és lenn!! :D én hallottam már olyanról, hogy babáknak így féloldalasan kinő az összes foguk, és csak utána a másik oldal..
:lol: szerintem ari!!

Trose
igen, ha van jó recept céklára, azért még én is megpróbálnék még egy kört Fannival!!!

én még le sem írtam a napirendünket:
reggel 6-8 ig kelés (változó, ma 7-kor)
szopi
kelés után másfél óra újra alvás 1 óra kb.
szopi (10 körül)
gyümi (11 körül)
szopi 12-13 óra körül
alvás (1 óra)
szopi
16 óra körül főzi
esetleg 5 körül bealszik még, de az már esetleges
utána szopi vagy gyümi
7 - fél 8 fürdés, szopi, alvás
idáig mindig 7-kor volt a fürdés, de most kicsit próbálom tolni fél 8-asra, az edzés miatt, mert csak fél 8-ra tudok hazaérni...

egész jól megy, de azért kicsit fáradt már akkor, és nem pancsol a kádban...

Tünde
köszi, hogy szóltál tejpép ügyben, akkor ez a milupás nem jó???

szerintem várj meg egy tuti céklás receptet... :lol:
vagy már túl vagytok rajta??? mi volt??

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Hello,

a 7végén nagyszülőknél voltunk, ami több, mint 2 óra autóút. A lányunk hazafele már nagyon nyüglődött, szegény... 2 hét múlva megint megyünk, mert osztálytalim lesz. Egyébként mindenki el volt ájulva Liditől, hogy ilyen gyorsan mászik és hogy állni akar. :)

Tünde,
nekünk HA tejépünk van, dokinő írta fel. Képzeld, most éjjel csak 1* ébredt Lidi. :) Viszont az elalvás nagyon nehezen ment, kb. 4* próbáltam lerakni. Dorinának utólagosan is boldog névnapot! Bettina tényleg hogy áll a fogakkal?
Csibb,
menők a cuccok. Nekünk anyuék voltak Ausztriában és onnan hoztak a H&M-ből nacikat, kabátot, szabadidőruhát. Én imádom az ilyen márkájú ruhákat. Én is vettem Németben anno, amikor ott laktam és nagyon jól tartják magukat.
Anita,
hihetetlen a kispasid! Nagyon ügyi! A fogakhoz gratula! Képet róluk, édes lehet vele!!!
Kincs,
Ti milyen tápit használtok? Lidi az esti szopi után kap pótlást 3 hós kora óta ( akkor még többször kellett pótolni). Mi Beba ha-t kaptunk, de a dokinő ajánlotta a beba 2-őt, de ez nem ízlik a lányomnak.

Na pussz. Szép napot!
angi79
 
 


Csibb,
pont most írtam, hogy nekünk dokinő írt fel hipoallergén tejpépet. Ez Humana.
angi79
 
 


Ja és Holle kölespép az Árkádban is kapható, a Baby bellben (Kenguru Gold) vagy bioboltokban.
angi79
 
 


angi
köszi az információt!!!
én is nagyon bírom a h&m-es dolgokat, nagyon jó minőségűek. sajnos itthon csak az árkádban van, és az tőlünk jó messzire van, szerintem 20 km tuti oda, 20 vissza... :?
de ma megyek a Savoya-ba orosz kaját venni, és ott is van biobolt asszem... :idea: megnézem ezt a pépet...

és mérges is voltam, mert nem volt tréninggatya, csak rózsaszín, pedig vettem volna párat, mert itthonra olyan jó, kényelmes Fanninak. azért egy rózsaszínűt vettem, de abból nem akartam többet.

Lidi bébi is nagyon ügyes kislány!!!
Még szép, hogy mindenki elájult tőle!!! :D

Ti is észrevettétek, hogy ahogy formásodnak gyerkőceink, meg okosodik a kis fejük, egyre jobban kikészülnek tőlük az emberek az utcán, meg boltokban, meg ilyen helyeken??? :lol: :lol: :wink:
Nekünk legalábbis nagyon megugrott a rajongótáborunk létszáma... :roll:
Én mondjuk élvezem! :oops:

Na sziasztok! ma megint megyünk csajos partira a barinőmhöz, persze csak, ha Fanni felkelne végre, már majdnem 2 órája alszik...
persze ilyenkor... :roll:
nagyon huligán, én már itt ülök elkészülve, és malmozom (és netezem), hogy indulhassunk, ő meg csak durmol. Imádom!
Tegnap Margit-szigeten voltunk, majd teszek föl képeket arról is, meg ha ma lesznek esetleg jók, akkor a mai partiról is!
Este jövök!
Pá! Fanni is felébredt végre!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Hát végül nem is fotóztunk a partin, de a szigeteseket felrakom.

Kép
biztos, ami biztos, előbb azért ettünk egyet...

Kép
Fanni is nagyon éhes volt

Kép
kapott is gyümit

Kép
hamm!

Kép
így már jól érzem magam!

Kép
Marci barátunk salátázott :)

Kép
és persze huligánkodott

Kép
meg szerelt

Kép
jó kis nap volt

Kép
anyának is tetszett

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb,
nagyon jók a képek! Nagyon édesen mosolyog Fanni baba! Csini a farmerban. Milyen előkétek van? Az én lányom mindig úgy néz ki kaja után, mint akin felrobbant az étel. Még a haja is olyan szokott lenni. Ugyanis az ujjait is beturja a falatok után. (Biztos megnézi, hogy lemet e :))
angi79
 
 


Sziasztok!

Csibb: én csak azért írtam a tejpépről, mert az összetevők között sima tejpor szokott lenni, én még nem adok tejterméket. Angi esete más, Lidike már kap tápszert.
Sok mindenre rá van írva, hogy 4 hónapos kortól, de ez üzlet sajnos :(
Én bolti tejet még a 2,5 évesemnek sem adok még, inkább babatejet (nagyoknak való tápszer).
Bettinának is szerintem 1 évesen fogok adni tejterméket.
Próbáld meg agluténmentes gabonapépet.

Angi,Anita: még csak 2 fogacska van!
A mai éjszakánk nagyon nyugis volt. Nem is volt ébredés :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde
Jól tetted, hogy mondtad, mert én sem akarok adni egy éves kora előtt, és így legalább kiderült, hogy rosszat vettem!!!
KÖSZI!!! :D

Angi
sima rongy előkénk van, és mi is elég rosszul festünk kaja után, mert mi is letömünk a hüvelykujjunkkal minden egyet falatot, az egész család ezen nevet... egy kanál, egy ujjszopi :lol:
azért még nem robbanós a külsőnk, de ha ezt nem csinálná, olyan szépen enne!!! :roll:

Ma nagyon nyügi szegénykém, olyan, mintha egész nap álmos lenne, de aludni csak keveset aludt. szerintem megint jöhet valami fog, mintha felül nagyon furán nézne ki... tegnap sem volt a toppon.

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: