Új privát üzeneted érkezett!

haaaat!
vagy a hidegfront...vagy az en nyugossegem (betegsegem miatt)...vagy a hetvege....vagy egy kialakulo uj szokas (brrr! csak nem az!), de ket napja nemigazan tud mit kezdeni magaval delutan 3-4 ora utan, kis szopcsi, kis alvas, kis nezelodes, sok boges minden helyzetben, agyban, hordozoban, koztunk, velunk, kezben is...de rafazik a kis gonosz erre, mert, ha velunk is bog, akkor inkabb kulon tesszuk le valahova...hogy legalabb mi tudjuk tenni, amit szeretnenk, pl. alizzal.
hat remeltem, h. mar lekestuk azt a kort, amikor ez az esti nyugos idoszak kialakulhat allandora....meg most is remenykedem:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Lili délelött nincs el, szopi, aztán nézelődés kb 10 perc az ágyiba,sírás, akkor rakom a pihenőbe, jön a riszálás elalszik, de csak fél órára, mert felébresztik a pukik nyomása.

Most ezzel küzködik szegényke, keserves sírással nyomja ki őket és nem tud emiatt aludni. Szerintetek erre jó az espumisan.
A védőnő azt mondja tornáztassam meg masszírozzam, ami jó is hogy kijöjjön, de nem kéne, hogy kialakuljon nála a sok szélgörcs.

A másik meg, amitől már teljesen kiborulok, és félve állok neki a szopinak, hogy ordít szopi közben, 2-3at kortyol, kiköpi és ordít.
Ma is pl. az egyik cicit szépen kiszopizta, aztán amikor áttettem a másikra ordított és ilyenkor rengeteg levegőt nyel, félrenyel. Próbálom megnyugtatni a vállamon, aztán amikor végre elhallgat teszem vissza, hogy még egyen, aztán kezdődik újra az ordítás. Aztán pár után akkor vége az evésnek, és megy az álomba ringatás. Néha az az érzésem, hogy hiszti, máskor meg, mintha a hasa miatt csinálná.
Teljesen tanácstalan vagyok!!!!

Ma megyek kontrollra, kíváncsi vagyok mit mond a doki, hogy jöttem helyre.... :P

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Valami van a levegőben, hogy ilyen nyűgösek a gyerkőcök. Dávid egész hétvégén alig aludt. Aztán valami történt mert a tegapi fürdés óta szopi után simán bealszik. Nem tudom mi történhetett vele. Már megmértem a lázát is, ami miatt kicsit aggódom mert visszavonva 37,3 lett. Bár sírt előtte, de azért majd többször visszaellenőrzöm. Most alvás közben megfogtam, de nem tűnt melegnek.

Edina!
Az Espumisan szerintem jó a pukikra.
Dávid akkor szokott ilyen nyügi lenni szopi közben, rángatni a fejét, ha a levegő vagy a kaki bántja. Amíg az ki nem jön, addig hiába teszem vissza, csak rángatja a fejét, persze vele együtt a mellemet is, ami nem túl kellemes. A másik meg amikor már kevés van benne, nem jön úgy ahogy Ő szeretné.
Mindkét mellednél csinálja vagy csak az egyik oldalon? (Esetleg fülfájás??? :roll: )

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 

 
 

sziasztok

Dávid itt alszik a kezemben, elmúlt a szopi utáni bealszok periódus.
karácsonyi cd-t raktam be, gondoltam terhesség alatt sokat hallgattam, hátha. és láss csodát, bejött :)

Kép
Kép
tina82
 
 


aliznal meg 2-3 eves koraban is csodat tett egy beethoven zongora-szonata, amit a terhesseg alatt hallgattam sokat, s pl. utana, ha utazaskor nyugos lett az autoban, erre mindig elhallgatott. de borisznal nincs ilyen, hacsak nem aliz gyerekzenei, ki is probalom a gryllus vilmost, aliz kedvencet:-)
egyebkent aranyos volt borkovics, mert a delutani nyugosseg-siras oda vezetett, h. mar a kezemben volt vacsi kozben, ahol nyugolodott, de egyszer csak felnezett ram (furan kitekert nyakkal), s 10 percig ugy lesett, dumalgatott es vigyorgott, majd utana ujra nyugoskodott, de a 8-as furcsi szopcsi utan f9-kor beraktam az agyaba, vigyorgott, s egy szo nelkul bealudt, s csak 4kor kelt (uj rekord!!), majd utana 7-kor, de akkor csak par kortyot evett, inkabb nyomni-nyogni ebredt fel (en is kiprobalom mar az espumisant, bar allitolag ugyanaz a hatoanyaga, mint az infacolnak, de ezek a hajnali tobb oras nyogesei elegge kiboritoak.)
bar a melleim nem jol viseltek ezt az ejszakai hosszabb kihagyast, mivel 4-kor csak 1 mellett hasznalt, a masik mar annyira bedurrant, h. attol nem tudtam aludni, hetkor is csak alig-alig evett belole. de inkabb megszoknam ezt:-)
ma meg elmentunk a zelionhoz, meg vasarolni, azt a 2-3 orat vegigaludta, hazajottunk, szopcsizott, s bealudt ujra mar 2 oraja. bar meg nem jott el az igazi kritikus delutan, de ha eljon, akkor vegre kiviszem setalni, bar ezzel a nathaval nem sok kedvem van. (vicces ugy szoptatni, hogy folyamatosan fujom az orrom, s kohogorohamok jonnek ram, amire borisz abbahagyja a szopcsit, s csak bamban nez ram:-)).
tina,
borisz, aliz pl. sose aludtak be szopcsinal, azaz ha igen, akkor rogton kinyitottak a szemuket, mihelyt leraktam oket (igaz, en bufi utan rogton lerakom), aztan utana vagy bealszik, vagy vigyorog, vagy jatszunk, vagy nyugos. persze attol fugg, mikor aludt elotte.
most mar 2-3 orat is bir ebren, de masfel-ket ora ebrenlet utan azert mar kritikus a jokedve...sot! :roll:

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Tina:
Mindkét mellen ezt csinálja. Most pl. azt vettem észre hogy inkább hiszti, minthogy valami baja lenne. Mintha ordítana hogy túl gyorsan jön a tej és alig bírja nyelni, vagy ahogy írod is már nem jön belőle.
Vettem espumisant, már 1x adtam is belőle. Kíváncsi leszek a hatásra.

A bealvó helyzet nálunk is van, és változó, attól függ mennyit aludt előtte, mennyire fáradt.

Szerencsére f12-kor ilyen volt, ugyanis 12-kor elindultunk BP-re kontrollra és végig aludta az egész utat!!!! Reménykedtem azért hogy így lesz, de biztos a kocsi is hozzájárult.
Egyébként minden rendben van, teljesen regenerálódtam. Írt fel fogamzásgátlót is, amit a menzesz elindulásáig kell szedni, utána újra át kell beszélni, hogy milyet szedjek.

Nálunk olyan nincs, hogy szopi után beteszem az ágyiba és elaludna, ha nem álmos akkor nézelődik egy kicsit, de kb 1 órát van el így, aztán be a pihenőszékébe és a szőnyegen tologatom föl-le, mintha babakocsiban lennék, csak így alszik el. Ha csak ringatom az nem elég ám....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Folytatódik a szopi közbeni ordítás, csak az a baj hogy ilyenkor rettenetesen elfárad szerintem és alig eszik valamit.
Tegnap este 8-kor is 60-at evett csak. Mondjuk így is aludt hajnali 2-ig.
Csakhogy reggel folytatta ugyanúgy. Igaz most nem mértem, de most sem szopizta ki az egyik mellemet úgyhogy nem ehetett túl sokat most sem. De most biztos hogy a hasa fájt.
Remélem valamit javulni fog az espumisantól, mert így hogy nem eszik rendesen nem fog hízni.
Teljesen kiborít.
Elkezdtem enni a tejserkentőt More Milk Plus a neve. Kíváncsi leszek a hatásra....

Kérdés:
Nektek milyen gyerekülésetek van, mert nekünk - itt a kép - remélem ilyen, de mintha nem férne el benne rendesen, holott 13 kg-ig ajánlja, de szerintem iszonyat kényelmetlen lehet. Nem fér el a lába benne csak úgy hogy fölhúzza a hasához. Lehet hogy más fajtát kellene venni. Ezt nem lehet dönteni, olyan mint egy "katlan" kipárnázba.
Szerintetek milyen lenne az, ami hosszú autóútra is kényelmes?
Kép

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina!
Erről a tejserkentőről hallottam én és csak jókat mondtak róla, úgyhogy reméljük Nálad is beválik. :)

Gyerekülésből nem tudom milyen fajtánk van (használtan vettük, kicsit kopottabb volt a huzat és így varratunk rá újat, így az eredeti címke le lett takarva). Majd próbálok képet felrakni. Egyébként nekünk is elég szűkös, főleg ebben a bundazsákban, csak úgy félig ültetve tudom belerakni.

Kép

Momoska!
Ugyanez a helyzet nálunk is a szopi utáni bealvást illetően. Ahogy olvasom itt a tapasztalatokat mindig azt veszem észre, hogy hasonlóan éljük át a napokat, mármint, hogy mikor nyűgösebbek, nyugodtabbak a babák. Gondolom az időjárás, frontok nagyban kihatnak az Ő közérzetükre is.

Csilla, Judit!
Mi újság van veletek?

Dávid most alszik, megyek gyorsan kihasználom az időt, eszek és mosok.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


nekunkannak is van kerekes allvanya), az tenyleg kicsi, kenyelmesebb cipelni, de teli ruhaban szorosnak tunik, talan majd kevesebb ruhaval.
aliz kb 10 honpos koraig jol elvolt egy hasonloban (az graco volt), pedig sokszor utaztunk 200-300 km-t a szuleimhez.
a masik, amiben mar lefenykepeztem boriszt ide, az egy nagymeretu, 3 fokozatban dontheto, de azt inkabb itthon hasznalom, mert nehezebb vele banni a kocsiban, viszont szelteben mar az is kenyelmetlen lesz neki, ha igy hizik. most mar a pihenoszekeben van inkabb itthon.
az autosulesek ilyen korra kicsinek neznek ki, de ok talan eppen ezert alszanak benne oly nagyokat, mintha anyameh lenne.

na en meg jol eldicsekedtem a tegnap ejszakammal borisszal, a tegnap delutanja mar jobb volt, bar delutan tenyleg torekeny a nyugalma, este f9kor le is fekudt, vigyorgott, majd szo nelkul bealudt, erre f12-kor sikitva ebredt, gyanus volt, mert ilyenkor azert mar nem szokott ebredni, megetettem azert, kozben nyugis volt, viszatettem, s 10 perc mulva ujra ugy uvoltott, megsimiztem, bealudt, 1 ora mulva ujra uvoltott, magam melle vettem, ott is, 10-20 perceket aludt be, vegul majdnem ket orat ugy aludt, hogy rajtam fekudt, amennyire faradt voltam, en is aludtam kozben, 5kor evett, majd mar siras nelkul aludt reggel tizig. nem tudok mire gondolni. talan tenyleg a hasa, bar amikor meg gorcsei voltak, se sirt ejjelente, foleg igy, hogy almaban, mert a szemet ki se nyitotta szinte.
most reggel jokedvo, csak mar o is hamar elunja magat. eszmel a vilagra.
remelem, nem mas baj!

Kép
Kép
momoska
 
 


na aliz beleirt, s most vettem eszre, hogy kitorolte az elejet.
szoval az autos hordozonkbol ketto van, egy olyan kicsit, mint a tietek, azt hasznaljuk a kocsiban, mert sokkal konnyebb ott kezelni...s itt folytatodik a fenti...

Kép
Kép
momoska
 
 


magamra maradtam?
most meg kohog a kis diszno is, de jol viseli. nathasnak meg nem tunik.
felteszem a 3 hordozo kepet
1. az autos. ebben otthon nem tartom, de autoban jol alszik benne.
2. szinten autos, de ez tul nagy autoban. ithon ebben van legtobbet. dontheto, de nem lenne egy orom cipelgetni.(ez mai kep)
3. pihenoszek. ezt most kezdi megszeretni. aliz csak akkor birta mar, amikor tudod fogni a kezevel valamit, s ott ulve nezegette, amugy unta. itt eppen a modszeret mutatja be, ahogy leghatekonyabban nyugtatja boriszt, ha nyugos. igy ringatja, rajta ulve (marmint nem boriszon, hanem a szek szelen), s enekel neki. Kép 1. Kép 2. Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is!!!
Képzeljétek, a tegnapi napunk nagyon jól alakult, NEM ORDÍTOTT CICIÉZÉ KÖZBEN!!!! Délelőtt még a nehezen kinyomható pukizásai is eltünktek, csak délután fordult elő egyszer, hogy fölébredt rá és sírt közben. Remélem folytatódik ez ma is. Igaz ma a reggeli evésnél volt egy kis sírás, de az most nem hiszti volt, hanem még nem jött ki egy-két puki.

Egyébként már 2. napja hogy hosszan alszik éjjel megint.
Tegnapelőtt f7-től 2-ig, aztán f6-kor evett újra, onnantól viszont 2-2,5 óránként, ugyanis nem aludt sokat és többet nem bír ki ébren. Pótlás sem kellett tegnap, bár egy adagot előkészítettem a késő esti etetésre, de mivel nem ébredt fel nem kellett. A napokban 1x adtam neki késő délután 30 ml.
Azt hiszem többet nem készítek el előre, mert amikor úgy gondolom, hogy nagyon kevés a tejcsi és valóban az, mert eszik mondjuk 90-et, akkor meg bealszik rajta és így nem eszik többet.
De tegnap reggel meg 170-et evett, ha jól olvastam le a mérleg adatait.

Nálunk nappal többnyire a pihenőszékben alszik Lili. Szopi után ha nem álmos, beteszem a kiságyba, ott egy rövid ideig elnézegeti a forgóját, aztán sírás, megy a pihenőszékbe egy kis ringatás és bealszik.

Edina
tegnap meg f8-től f4-ig aztán ma f7-kor kajcsiztunk.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Az utobi napokban zombiva valtam. Most javult a z allapotom!

Tegnap reggel voltunk csipovizsgalaton, es elkuldtek uh-ra, mert a ket terde behajlitott allapotban nem erle teljesen vizszintesbe csak 80 %-ig. Lorenz abdukcio 80 % - ezt irtak a papirra. Kistarcsara kuldtek – nem ertem miert oda, nincs kozel hozzank, Vecseshez – es majd csak aprilisra kaptunk ip-ot.
Szinten tegnap, megkapta Nori a diperte elso kotelezo vedooltast. Utana borogatni kellett, bepirosodott s kicsit bedagadt estere a helye. Adtunk egy fel kup lazcsillapitot, s nem tom emiatt vagy amugy is nagyon jol aludt, csak egyszer kellett vele jarkani – ha nagyon nyogdos, jarkalunk, nem varom meg h sirjon, es akkor visszaalszik –.
Ma rendelek nandu hordozokendot, szerintem fontos a testkozelseg, legalabbis nori igenyli, viszont a karjaimban erzem az izomlazat.

A napokban novekedik a tejfogyasztasa a babanak, - 140 az atlagos, de most pl 170et evett. Ejjel a bal mellem ugy bedurrant h mikozben nori a jobbat szopizta, gondoltam lefejem a balt, s ahogy elovettem, sugarban jott a taj, vicces volt. Pedig par napja meg azon aggodtam h keves a tejem…

Szerintetek amit lefejtem meg a korhazban, kolosztrumot, vajon majd egyszer odaadhatom norinak, vajon milyen hatassal lenne ra? Vagy csinaljak belole arcpakolast? Ez csak vicc volt.

Mennem kell.

Udv
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Csilla
Én is rendeltem kendőt, rugalmas anyagút a nete, meg töltöttem le képeket arról, hogyan kell megkötni. Igaz azért túl gyakran nem akarom egyenlőre használni, vagyis arra nem hogy egész nap abban hordozzam, nem akarom rákapatni.
Így is a hintaszékében van csak el, amikor szopi után pl. 1,5 órával felkel és nyüglődik, mert már tömi az öklét.
Én már nem tudom órákig cipelni és nem is akarom! A hintaszék most bejön neki.

A tejcsi kérdésedet meg nem tudom, sajna odaadhatod-e?

KépKép
domidina
 
 


Egyébként nektek mennyit alszanak a gyerkőcök??? A Lili majdnem 2óránként eszik, jó ha kihúzzuk a 2,5-et.
Igaz éjjel alszik rendesen, de napközben nem.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Momoska,
elfelejtettem Neked megirni, hogy en is csokifuggo vagyok, most probalom aszalt gyumolcsokkel helyettesiteni a csokit (aranymazsola, aszalt szilva, datolya) es ugy nez ki hogy sikerul. De oszinten ahogy leirtam itt hogy csoki, mar szivesen be is kapnek egyet ...

Nori mostanaban napi 5-6 orat alszik, probalom ezt tartani hogy ejjel is ellegyen.

szep napot!
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


mi most a nathaval kuzdunk, ami meg inkabb csak kohoges, az orrabol keveset lehet szivni, de kisebb az etvagya. nem is kovetelozik annyira kajaert, s egyszerre csak 70-80-90 gr-okat eszik. az o 5.5 kg-javal nem felek, csak a melleimnek nem esik jol, hogy csak egyet hasznal atmenetileg, s azt se teljesen mindig.
ejjeleit nem zavarja.
ma kiszivtam az orrat, s egesz meglepodtem, hogy sirt, mert aliz orrszivo-porszivoval nott fel, mer 2 napos koratol szivtuk az orrat, s ot mindig lenyugtatta, 2 evesen meg mar maganak szivta.
tenyleg
nektek az espumisan hasznalt arra is, hogy ne nyomjon-nyogjon-szenvedjen orakat (foleg hajnalban az elso ejjeli etetes utan2-3 oraval kezdi) a kakilassal.
borsonal ugy nez ki, hogy felkel egyszer enni, de a kovetkezo kelesei, meg a reggel 7 oras is, nem ehseg, hanem emiatt a szenvedese miatt van, mikor mar megebred ra, s o is elunja, ilyenkor eszik par kortyot, s alszik tovabb, de szenvedgetve.

(na jott a vedono, elrohogcseltunk egy negyed orat)

egyebkent este 8-9-tol kb. reggel 9-ig alszik ugy, hogy persze evesekre ebred (vagy a tobbnyire a hasara), s most az a szokasa, hogy a 9-10 oras ves utan is 2 ora ebrenlet utan visszaalszik (vagy hamarabb, most hogy beteg) s csak a kovetkezo evesre ebred, majd szinte rogton ujra elalszik (tegnap pl. f11-tol-17ig egy evessel megszakitva). tehat a nappali alvasat is egyszerre tudja le, mint az ejszakait. aztan 5tol furdesig (8) mar ebren van, de ilyenkor torekeny a nyugalma, s van, hogy percekre be is alszik.
aliz ilyenkor mar napkozben max 20-30 percekre aludt el 2x-3x. ejjel viszont aludt 10 orat, majd evett, s aludt meg 3-at. igencsak masok a kolkok.
borisz viszont mar egyfolytaban kommunikal es vigyorog.
mi csak marc. 4.-5.-en megyunk csiposzuresre es oltasra.
csilla,
mit jelent az a csipoproblema, amit lattak norinal???
hat nalam - sajna - a csokit semmi nem tudja kivaltani, ha egy jo kis milka noisette-re vagyom, akkor tolhatnak elem barmit, azt kell kapnom csak. mikor nem szoptatok, akkor lekorlatozom magam, s csak este eszem meg egy fel tablaval pihentetoul, de most este lemegy egy egesz tabla, s napkozben is ezmegaz. (persze a gyumolcsok, s a mazsola melle:-)).
szep napot!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Én is adom az espumisant, hát nem tudom mennyire használ, nálunk a pukik kinyomása okoz problémát, vagyik kijönnek, csak hát nyögéssel jár, meg némelyiknél sírással, és igen, van az nálunk is hogy erre kel fel, egyébként szerintem aludna még.

Sokszok kaja után 1,5 órával már ez ébreszti. A hajnali hosszantartó nyöszörgés, nyögés is még mindig megvan.

Lili újra elkezdte a szopi közbeni ordítást. A tegnapi nap volt szörnyű, minden etetéstnél eljátszotta, és volt, hogy már az eljén elkezdte, de megfigyeltem, hogy néha viszont amikor kiszívta az egyiket - már közben nem is büfiztetem - és után büfi, átteszem a másikra, hogy még egyen, na akkor rákezd.

A f9-es etetésnél alig evett valamit, már azt sem tudtam mit csinálja, elkezdtem kifejni a tejet, hogy odaadom üvegből, mert ennie meg kell címszóval. Na lefejni meg nem tudtam szinte semmit. Ők jobban ki tudják szívni. Persze még próbálkoztam azért, hátha, de aztán a sok erőlködéstől bealudt. A kiságyba viszont felébredt, aztán sírt még egy darabig és elaludt 10- órakor. Reggel f6-kor ettünk legközelebb.

De tudom mi volt a baj, mert reggel ébredés után bukott és megint alig evett, pedig nem is sírt közben, vagy 50ml. Rossz volt a gyomra nem kívánta a kaját.

Persze ma is ment a műsor,amikor a másik cicire áttettem.
Csak tudnám mikor mi a baja, miért csinálja.

KépKép
domidina
 
 


hat tavasz ide vagy oda...nemigazan tudjuk kihasznalni. nem vagyok egy gyerekeket-orvoshoz-cipelos-fajta, de penteken mar meglatogattuk a dokibacsit, borso annyira lehangolt volt, s csunyan kohogott, meg horgott, s szaporan lelegzett. tegnap meg mar hoemelkedese is volt, s csak egyszer moslygott: furdeskor, mert azt imadja. ma mar jokedvu, vigyorog, dumal, de a kohogeset rossz hallgatni, viszont 4-5 napja elegge etvagytalan, kb fele annyit eszik, mint eddig. szegenyke, el is kezdett fogyni. mivel ezert neha fejnem kell, gondoltam, ma elmegyek a kedvesemnek szulinapi ajandekot venni, volt itthon friss lefejt tej. 45 perces probalkozas utan hivott fel, h. nem birja neki adni. aliz se fogadta el anno, a cumisuveget se, nemhogy ami benne van. borisz allitolag csak nyalogatta, mosolygott hozza, s mikor rajott, h. ezt komolyan gondoljak, onnantol uvoltott. meg szerencse, h. siettem haza.
hat igen, ettol a horges-nyomas-pukizastol kiborulok en is, sot most a nathaval ez fokozottabb lett, mivel - valszeg - foleg az elotejet eszi csak, ami jobban puffaszt, s a gyomra se lehet jo.
ma - szinte - vegigaludta volna az ejszakat, ha nincsenek ezek a dolgok. 2 kor mar en vettem ki csak az agyabol, hogy legalabb, ha nyom-nyog, akkor egyen, ne nekem keljen fejnem. szinte nem evett semmit. legkozelebb meg f8-kor kert, de akkor is masfel orat szenvedgetett elotte, s neki meg hozzajon most a szorcsogese, s a kohogese is :x .
o egyebkent szopcsi kozben kevesbe szenved, vagy ha igen, akkor egyszeruen abbahagyja, nyom-nyog-horog, majd visszajon enni. vagy mostanaban - az etvagytalansaga miatt - mar vissza se jon. ez a cici-rangatas nincs egyelore, s ha fel is ebred erre a puffadasra 1-2 ora utan, akkor kis simivel meg visszaalszik.
kiprobaltam en is az espumisant. egyelore ezt is utalta. bar most meg a homeopatias szereit is kopokodi, pedig azt nagyon birta eddig.
varom a gyogyulast, s a megvalto 3 honapos kort. :)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Hááát Momoska sajnálom a kis babót hogy ilyen nem jól van, nem irigyellek. Én is mindig ettől paráztam, csak hogy meg ne fázzon, mert gondolom milyen szörnyű lehet, és kimerítő mindkettőtőknek. Szegény Boriszka!

Mi tegnap kiültünk a teraszra, Lili meg a babakocsiban aludt. Én még a virágoskertben is tettem-vettem egy kicsit. Nagyon jó volt kint. Rövidújjúban lehetett lenni, persze a napos helyen.

Na megyek mert itt tologatom a hintaszékébe, de már nincs el abban sem, sír, és keresi a cicit, pedig 7-kor ettünk. Na de hááááát ugye ki az úr a házban???? :lol: :lol:

KépKép
domidina
 
 


pár kép::
Kép [img] 9 hetes vagyok

KépKép
domidina
 
 


És egy másik kép, az előbb nem sikerült feltenni.

Délutáni szieszta, folytatása babakocsiban a teraszon...
Kép
Ha nem félkómás vagy ha nem alszik, akkor nem tudom a kocsiba rakni mert sír, előte mindig el kell altatnom.
Utálja ha a fejére teszem a sapkát.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!

en most allva irok, 1kezzel, nori a masikban

szegeny momoska es borisz, remelem hamar meggyogyul borisz!!
a doki felirt valamit? mit mondott?

nori sokat nyog ejszakankent, a szeklete kezd surusodni, sargaborso fozeleknek nez ki.

Edina, nori sem szereti a sapit a fejen... eddig fel tudtam oltoztetni ébren es kint hamar elaludt de mostanaban kint is ordit igy en is megvarom mig elalszik.

nektek is mosolyognak a babak? olyan nagyon cuki ilyenkor!!!!!!!!!

udv
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Kép nagy a gatya

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


de jo fejek ezek a kolykok:-))) elkepzelem, amikor majd a 16 eves kori kepekeiket nezegetjuk itt:-)
borisz vidam, nem is faradekonyabb mar, tegnap delutan ugy tunt, az etvagya is jobb kicsit, nem tobbet evett egyszerre, csak tobbszor kert, aztan furdes elott sugarban ramhanyta az egeszet, de elotte is, utana is, kozben is jokedve volt/van. ma is nagyon vidam, dumal, vigyorog, bar enni meg mindig max. 80-90-eket, s csunyan kohog.
dokibacsink nem egy gyogyszerfeliros fajta, de kaptunk a homeogolyocskak melle egy koptetot (ilyen kicsinek vigyazni kell ezekkel), ami malna izu (ezt is utalja, most mar rutinosan beveszi a szajaba ezeket, nem uvolt, vigyorog, aztan, mikor felrenezek, kikopi...fifikas), de a kohogese nem lett annyira felszakadosabb tole, talan valamennyire. ma viszem vissza kontrollra. bronchitises, de penteken - szerencsere - meg nem hallott semmi rosszabbat a tudejeben. valoszinuleg, o hamarabb at fog esni mindenen, aliz cipeli neki haza az ovibol a virusokat rendesen.

lilivel-norival szemben borisz mazochista, szereti a pelenkazast, az oltozest, a vetkozest, meg a sapkat es a bundazsakot is. mosolyog kozben. ha nagyon nyugos, akkor a pelenkazon mindig megnyugszik, de ha elkezdem ra adnia a sapkat, akkor is.
pedig higgyetek el, az a normalis, ahogy lili-nori viselkedik, en is azt ismertem eddig.
ma tortat kell sutnom. nagy kihivas. nem vagyok egy sutemenysutosfajta. de megigertem a kedvesemnek szuletesnapjara (holnap), es foleg aliznak.

Kép
Kép
momoska
 
 


akkor ideteszem a csajok melle a pasit is. (bocs, h. alizt sose birom kihagyni:-)) Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


tok jo ez a kep Momoska!

a csiporol mast nem mondott az orvos csak amit leirtam. nem hajlik le teljesen nori laba vizszintesbe, fekvo helyzetben. megyunk aprilisban ultrahangra, addig tornaztatni kell a labat.

Edina, a kislanyod nagyon cukin alszik :P

mi most tancikaltunk, Norika elaludt a ringatasra. itt nagyon meleg van!

TOBBIEK TI IS IRJATOK; MI VAN VELETEK????????

jo napot!

csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Nagyon zsúfolt napjaink vannak. Dávid továbbra sem tud elaludni, csak amikor már a kimerülés határán van. Ez főleg éjszaka fárasztó, bár a tegnapi egész jól telt.

Momoska!
Nagyon sajnálom ezt a betegséget Borisznál. Nagyon nem lehet könnyű így szoptatni. Én is mindeg ettől félek, hogy megbetegszik, nem kap az orrán levegőt és akkor csak kínlódás a szopi. A kép egyébként nagyon jó, ahogy ott fekszenek Alízzal.

Edina!
Neked sem lehet könnyű ezzel a szopi közbeni sírással. Ilyenkor nem sikerül böfizni vagy kakilnia? Mennyire van tejed? Azt a teát vagy nem is tudom mi az, amit írtál próbáltad már? Hogy vált be? Tegnap éjszaka Dávid is kínlódott, de aztán ahogy a vállamra tettem rottyantott egy akkorát, hogy azt hittem lerepül róla a pelenka, aztán még böfizett is. :)
A kép Liliről is nagyon aranyos.

Csilla!
Úgy látom az a gatyó még tényleg nagy egy kicsit. :)
Dávidnak a széklete még mindig sokszor vizes állagú. Ha éppen akkor jön mikor pelenkázom, akkor látom, hogy szinte kifolyik belőle, mintha pisilne, bár elvileg ez normális.

Az öltöztetés nálunk teljesen változó. Van, hogy ráadom a ruhát és bealszik, de van, hogy csak a babakocsi mozgására hagyja abba a sírást.
Holnap sajnos kell mennünk szemészetre, mert már 2 fajta szemcseppet is kpróbáltunk, de még mindig váladékos Dávid szeme, úgyhogy sajnos át fogják mosni a könnycsatornáját. :cry: Nagyon remélem, hogy gyorsan túl leszünk rajta.

Rakok fel még egy képet aztán megyek teregetni.

Sziasztok!

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Küldök egy csókot Nektek! :)
Kép


Kép

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Tovább folytatódik az ordítás, de már nem borít ki, mint az elején. Elég változó, hogy mikor hogy kezdetektől, vagy ha csak átteszem a másikra, vagy az egyiknél szopi közepénél vagy ha füfiztetem.
Uh nem tudok rájönni mi a baj.
Így hagyom ordítani a karomban, és amikor magától megnyugszik kicsit, adom a cicit aztán megy előről az egész.
Már ma is így ettünk 9-kor.

A tejcsi most éppen elég. Vannak napok, amikor délelőtt csak egyből etetek. Persze ehhez hozzátartozik az ordítása is, mert ugye csak egyet szív ki, hiába enne még az ordítás miatt a másikból éppenhogy csak eszik valamit. Így most csak 100-110 körül eszik általában. Nem is hízott annyit az elmúlt héten mint előtte.
Persze így is hízott egész hónapban 1030-at, de ehhez főleg a hónap eleje kellett.

Eszem a kapszulát (More Milk Plusz), de olyan jelentős változást nem észlelek, mint ahogy meséltek róla. Persze azért az is valami, hogy nem kell pótlás.
Azóta azért valamelyik nap készítettem este 60ml tápit és ha nem ájult volna be a sok ordítástól a két cici után, akkor kellett volna, mert csak 80-at evett és mindegyik cici kiürül.

De vannak esetek amikor szépen eszik. Általában este 8 körül eszik és 1x kel fel 3 körül hajnalba, utána 6 körül aztán majdnem 2 óránként eszünk, mert ugye nem eszik egyszerre sokat.

Még mindig megvan az hogy kaja után ha alszik 1-1,5 órával a pukik nyomása kelti fel, sírással kísérve. Lehet hogy ez is baj szopi közben? Bár tornásztatom mielőtt nekiálunk szopizni éppen azért, hogy akkor már ez ne legyen gond.

Hétfőn megyünk dokinénihez 2 havis szurira, kíváncsi leszek, remélem nem lázasodik be tőle.

Rendeltem hórodzókendőt, ma hozzák, erre is kíváncsi leszek, bár sokat a lakásban nem akarom használni, inkább majd kint.

Bár én sokat amúgy sem cipelem, nem szoktam ölben ringatni, járkálni vele. A pihenőszékben van sokat, van hogy ott is alszik. De már többször az is előfordult - most is - hogy látom milyen álmos, betettem a kiságyba és magától elaludt egy szó nélkül. Volt már ilyen este is rövid nézelődés után.

Uh. alakulunk!!!!! :lol:

Edina

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Megkaptam a kendőt. Iszonyat milyen temérdek anyagból van. Kényelmes benne vinni a gyereket, de hosszú időre nem érzi jól magát benne egyenlőre.
Sokat nem is akarom cipelni ebben sem.
A hátránya ennek szerintem, hogy mivel rengeteg anyagot tekersz magadra iszonyú meleged van benne. Ebből a szempontból jobb a kenguru szerintem. Na meg ugye azt mondják nem kell mindig levenni, minden egyes alkalommal felkötni amikor akarod cipelni a gyereket, na a fentiek miatt ezt sem lehet. Szóval túl sok az anyag!!!! De majd ha már jó idő lesz kintre lehet használni.

Tejserkentőnek vettem homeos bogyókat, valaki javasolta hogy reggel-este igyak meg egy pohárban 1 kanál almaeceset vizet, egyek rántottlevest.

Szóval kipróbálom mindet valamelyik csak jó lesz. Igaz most elég a tejcsi, van hogy csak az egyik kell neki. Lehet hogy a More Milk is jó és attól van csak ennyi tejcsi és ha nem szedném ennyi sem lenne??? Nem tudom. Csak én többre számítottam tőle. Mindegy, de rohadt drága uh. ha csak ennyire használ a homeos bogyó is, akkor inkább azt eszem, na meg az ecetes vizet. Elég sz....r ize lehet, de a cél érdekében mindent!!!

Lekopogom, már két napja nincs ordítás cici közben, csak 1-2x fordult elő, akkor sem volt vészes.

Edina

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina,
tok jo hir, hogy mar 2 napja nincs orditas cici kozben, es a tejed is eleg! Nalunk idonkent elofordul a cicis orditas, akkor felallok vele, maszkalunk, majd kb 15 perc mulva folytatjuk.
Tegnap 2x is evett 160 ml-t, de ettol fuggetlenul 3 h-kent ehes, pedig a doki azt mondta h ha ennyit eszik akkor eleg lesz neki 4 h-kent is.

A hordozo kendot en is kiprobaltam, tok jo volt, teregettem, tettem-vettem, s Nori kozben aludt szepen, mintha ugy erezne magat mint az anyamehben. De nem mindig jon ossze az akcio, van hogy sir mikozben pakolnam be a kendobe. Tenyleg jo hosszu... en LL-es meretet vettem, mert igy allitolag sokaig jo lesz vmint a ferjem is tudja majd hasznalni. remelem hogy igy lesz! :)))

Nalatok van mar valamilyen rendszer napkozben? mert nalunk nem igazan jon meg ossze...

na mennem kell Nori ebredezik.


udv,
Csilla

Tobbiek, varunk vissza Benneteket, hey!!!!!!!!!!!!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


ja meg annyit hogy holnap utazunk Bekescsabara, kb. 220 km-re itthonrol, anyuhoz, egy kicsit parazok hogy egyreszt milyen lesz az ut, (2 - 2,5 ora), masreszt meg hogy fogja erzekelni az idegen helyet. egy hetig ott leszunk mert a ferjem elutazik...

valamelyikotok volt mar babaval ennyi ideig tavol az otthontol?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Kép huncutka

Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


sziasztok,
klasszak a kolykok.:-)
en nem hasznaltam, meg nem is szeretem az ilyen kengurukat es kendoket, ugyhogy sajna ehhez nem tudok szolni:-)
viszont borisz a 2 honapos szulinapjat mar a bethesda korhazban toltotte, annak ellener, h. hetfon a kontrollon azt mobndtak, h. javul, s tenyleg jobb volt a kedve, meg az etvagya is, ill. inkabb az etkezesi kedve, mert keveseket evett, csak nagyobb kedvvel, kedden delelott nagyon vidam volt, deltol viszont csak enni kelt fel, s delutan 5-tol teljesen erbyedt volt, aludt, a kezunkben, s ha megmozditottuk, vagy testhelyzetet valtoztattunk, uvoltott, de ketsegbesve, aztan 8-kor ugyelet, ott nem hallottak horghuruton mast, de ijesztoen ernyedt volt, ezert bethesdaban kuldtek ejszaka. ott nagyon alaposak voltak, aznap ketto, masnap meg 5 orvos vizsgalta meg, de a bethesdaba beerve mar feleledt, ok nem lattak ernyedtnek, csak horghurutosnak, egy orvos hallot csak valami kis zorejt jobb oldalon....masnap a rontgen is egy kisujjbegnyi gyulladast a jobb tudolebenyen.
erre kezeltek. iszonyu aranyos volt borisz, mindenkire mosolygott, minden vizsgalat kozben is, aludt ejjel 5-6 orakat, de este 8 reggel 9 kozott csak enni kelt fel, pedig voltak ott zajok, sirasok rendesen. ma jottunk haza, meg gyogyszerezni kell.
ma mar eszik is, bar mx 110 korul, de sokkal gyakrabban ker.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska, nagyon sajnálom a kis Boriszt, remélem mostanra már jól van.

A kendővel kapcsolatban pedig elhamarkodtam a vásárlást, mert napközben én nem igen használom, majd ha már lehet kint használni és úgy hogy kifele nézzen, amit még nem lehet. Magam felé fordítva nem tud nézelődni és csak belebújik és keresi a cicit. Én egyébként igy nem is tudok csinálni semmit, nem kényelmes, meg jobban elvan a pihiszékben, ált abban is alszik, azt szereti, tud benne mocorogni, a kendőben meg nem.

Tina: Ti hogy vagytok, milyenek a napjaitok?
Csilla: gondolom még mindig "idegenben". Majd írj ha hazaérkeztetek, milyen volt.

Mi vasárnap utazunk haza anyuékhoz, 1 óra az út, de remélem bírja a hordozóba, mert rettenetesen nem szereti azt a testhelyzetet ahogyan kénytelen benne lenni. Párszor beletettem, de sír benne.
Pedig ma használni kell, ugyanis bemegyünk a városba a dokinénihez, mert megkapja a 2 hós oltását. Remélem nem lázasodik be.
Meg a rotavirus ellen is beoltatjuk, jobb megelőzni a bajt, nem szeretném, ha elkapná.

Egyébként nálunk rendeződnek úgy-ahogy a dolgok, van azért ordítás is, de nem ez a jellemző. A tegnapi nap is előfordult, főleg du 5-kor amikor evett vagy 40 ml, többet nem tudtam belediktálni, ezt is vagy 45p alatt, de azt végigüvöltötte. Aztán tovább nem próbálkoztam. A fürcsi után pedig minden ok. volt.

De egyébként nagyon nyugodt lett, ha fent van nézelődik, figyeli amit mondok neki, vagy alszik, nem sokat sír, sokat mosolyog, és nagyon érdeklődő.

Többiek, mi van veletek????

Edina

KépKép
domidina
 
 


tenyleg,
jol elfogytunk. tina? judit?
edina,
jo hallani, hogy lili belenyugszik a kintletbe:-). eppen osszel tanultam az "eletkori krizisek" c. oramon, h. kb 6-8 het, amig a csecsemok feldolgozzak a szuletesi krizist. s ez be is jon. sot az is, h. van akinek nehezebb feldolgozni. pl. alizt kikergettek a helyerol, s a terhessegem se volt tul nyugis, hat neki az elso hat hete se mondhato annak, sot most se:-)
borisz szep termeszetesen szuletett, ahogy kell, nyugisabb is sokkal.
bar eppen most 2 napja o kezdte el azt, h. napkozben csak rovid idokre bir elaludni, s felriad. nem tudom, mitol. vagy meg a horgocskei miatt, vagy a gyogyszerek, vagy a frontok, vagy egy uj szokas:-). meg hat neki az estei nyugosebbek, akkor folyamatosan foglalkozni kell vele, akkor is, ha f5-tol van fenn, akkor is, ha f7-tol, de furdesig nyugedek, s erdekes modon o ezt 6 hetes kora utan kezdte.
na meg este f9 es reggel f9 kozott azert meg mindig minimum 2x felkel, errol mar leszokhatna am. de a vigyorgas az nala is megvan. osztogatja funek fanak, meg a dumalas. be sem all a szaja...huuu, ha annyit fog beszelni, mint aliz....!!!!
egyebkent, ugy tunik (koppkoppkopp), jol van. gozerovel potolja be a sulybeli lemaradasat. csak en utalok neki gyogyszereket adni, mert irtozom tole. csutortokon lesz kontroll, addig kellene neki mindet (3 fele) adni, de egyet mar eleve megvetoztam (nyakoldo), azt nem adom, egy masik (horgotagito) miatt felhivtam a haziorvosom (aki nem egy nagy gyogyszerparti), o rabolintott, hogy azzal lassan leallhatok, csak az antibiotikumot adom, mert azzal veszelyes leallni, pedig azt utalom legjobban, ezert szegenybe meg a normaflore-t is bele kell diktalnom (mert azt meg en szeretnem adni hozza), bar ezeket is mosolyogva veszi be. remelem, nem marad vissza semmi. bar meg nincs vege az ovodaevnek, vigyazni nehez, de megprobalunk.
a korhazban minden kis kolok, aki felsoleguti vagy hasmenses dologgal benn volt, annak mind - kivetel nelkul - ovodaskoru testvere van.
alizeknal baranyhimlo is van eppen (bar o tavaly megkapta). a rotavirus is tombol. mi nem adattuk (meg) be. aliz se kapta anno, de most elgondolkoztam rajta 2. gyerek leven. azt fel kell iratni? kivaltani a patikaban? s vinni a haziorvoshoz?

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Túlestünk az oltáson! Nem volt se láz, borogatni sem kellett.
Totál elfáradt estére. 5 kor evett, nem sokat, volt megint egy kis sírás, utána meg már nem aludt, pedig nagyon álmos volt.

A fürdetéskor meg elaludt pár percre a pelenkázón. Nem is kellett altatni utána, aludt reggel 4-ig. Talán ez a szuri miatt volt! Meg talán az is, hogy f8-kor nem evett sokat, pedig volt bőven gondolhatjátok az egész éjszakati pihi után, majd szét durrantam.

Egyébként bemutatkozott a tanácsadóba. Pukizott, lepisilte az asztalt.... Csak akkor sírt, amiokor megszúrták, de aztán semmi, nézelődött mosolygott, uh. rendben volt minden.

KépKép
domidina
 
 


hat nalunk halasztodik a 2 hos oltas. eleve csak holnap mentunk volna, de a betegseg miatt majd csak jovo heten megyunk. csiposzuresre meg ma mentunk volna, de ott meg a drno betegedett le, ezert oda is jovo heten megyunk, erre a hetre csak a csutortoki pullmonologia kontroll marad a bethesdaba...hm. kijut a dokikbol rendesen.
hat en nem mondanam, h. ilyen nyugis volt az estenk/ejszakank. nyomott-nyogott egesz ejjel, s kb 3 orankent kert akkor is enni. 6kor meg mar kivettem a szokasos reggeli torturara: pelenkazas-orrspray-antibiotikum-orrszivas-kaja. aztan vigyorgott egy sort, s bealudt, csak f9kor ebredt megint, de akkor meg gyorsan becsomagoltam, mert vinni kellett alizt oviba. na ez nem tetszett neki, csak akkor nem nyuszogott, amikor a kocsit toltuk, de szerencsere 2 perc alatt odaertunk, 2 perc alatt vissza, gyorsan evett, s meginte elaludt. bar most mar nem szeretem, ha ilyen hamar elalszik, miota ilyesmi miatt vittuk be az ugyeletre egy hete.
videkre csak 22.-en megyunk, de akkor maradunk1-2 hetet tuti. nekunk is kb 200 km, mint csillanak, csak ellenkezo iranyba. aliz mindig vegigaludta az utakat, meg 2-3 evesen is. remelem, nalatok se volt gond, csilla.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Remélem, befogadtok még egy januári babócát!
Úgy megörültem, mikor megtaláltam ezt a topic-ot (nem is értem hogyhogy csak most akadtam rá...).
Január 29-én született meg első kisbabám, egy csodálatos kislányka.
Ahogy olvasgatom a hozzászólásaitokat, nem egy dologban magunkra ismerek, és ez megnyugtató érzés kezdő anyuka lévén. (Bár ahogy olvasom még a második vagy akár harmadik babánál is érhetik az embert teljesen újdonsült viselkedések...)
Cicirángatás nálunk is van :) meg persze hasfájós sírás és felriadás. Már előre izgulok, hogy mi lesz anno (mert egyszercsak nyilván be fog következni) egy nátha esetén, mert az azonnal gyógyszerhez nyúló orvosoktól kiráz a hideg! Képzeljétek el, egy barátnőm babája 2 hónaposan náthás lett, meg kezdődő középfülgyulladása volt a kicsinek. A gyerekorvos rögtön mit írt fel? Persze antibiotikumot. És a végén tök szépen helyre jött a baba ab nélkül, pusztán valami homeopátiás bogyókkal!!!

Bocsi, egy hülye kérdés, de mondom, kezdő vagyok: honnan tudjátok, hogy teljesen kiszopizta a cicit?

Üdv Mindenkinek,
Cs.
csürci
 
 


sziasztok!

Már sokszor benéztem, de mindig csak annyi időm volt, hogy egy-két hozzászólást elolvassak.
Most sem tudtam mindent elolvasni, de gondoltam írok pár sort.
Elég zűrösek a napjaink.
Sajnos az egyik mellem még mindig sebes, abból most ritkábban etetek, hátha úgy helyrejön.
Olivér étvágyával nincs gond, folyton csak enne, illetve inkább csak cicizne. Ha fáj a hasa, vagy erőlködik, semmi más nem nyugtatja meg, ilyenkor a nem fájós mellemre teszem.
én hulla fáradt vagyok, Olivért próbáljuk valami féle napirendhez igazítani, de nem nagyon lehet. Napközben egyre kevesebbet alszik, ami nem baj, de evés után kb. fél órát elvan, utána nyöszörög, erőlködik, stb. olyankor jön az, hogy előbb próbálom ölbe venni, megnyugtatni, mászkálni vele, simogatni, ha már semmi nem segít, akkor megszoptatom.
Egyébként nagyon lassú evő, egy szoptatás minimum 1 óra, de van úgy, hogy 1,5-2 órás. Nem tudom, hogy lehetne egy lerövidíteni, valakinek valami ötlet?
A napirend alakításában is adhattok tanácsot, ki hogyan csinálja.

a képek nagyon aranyosak, azokat mind végignéztem.
Igyekszem jönni minél gyakrabban, és egyáltalán nem káröröm, de jó volt olvasni, hogy azért senkinél sem rózsaszín felhős az élet, ez kicsit erőt ad, hogy nem csak nálunk nehéz az élet.

Judit

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Csürci, üdv itt.
Én nagyon örülök neked, én január 27-én szültem, így csak két nap van a gyerkőceink között.

a mell kiürítésével kapcsolatban én úgy tudom, hogy a tej folyamatosan termelődik szoptatás közben, így sosem lesz olyan, hogy üres. Ha a baba eszik belőle, akkor mindig jön a tej. Kivéve, ha már elfáradt, és nem tudja elég erősen kiszívni.
De javítsatok ki, ha tévedek.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Üdv nálunk Csüri!
Judit, jó téged is hallani, sajnálom hogy csak ilyen ritkán van időd jönni, hogy Olivér ennyire leköti minden idődet.
Hááát a lerövidítésben nem tudom mit is mondhatnék, Lili hamar végezni szokott, van hogy 5 perc alatt kész is van, de max 10.
Csak okoskodni tudok. Egyébként ilyenkor jól lakik? Mennyit ehet egy alkalommal? Tudod mérni? Mert talán nem olyan nagyon éhes a köv. etetésnél, mivel ennyire elhúzódik és olyan mintha folyamatosan enne. Ami nem is annyira jó a gyomrának, pihennie is kellene. Mi lenne ha kivárnál egyszer több időt a két etetés között, hogy jó éhes legyen. Csak kíváncsiságból, hogy akkor hogyan eszik. Lehet hogy akkor hamarabb végezne.

Napiren: 1 hóanposan még ha jól emlékszem nekünk is csak alakulóban volt. Mostanra alkult ki valamiféle napirend, de nem igazán tettem érte igazából semmit, magától alakulni fog.

Ami tettünk, az az, hogy eleinte az esti fürcsi után nem volt hajlandó aludni, ilyenkor már nem babusgattuk, ha semmi baja nem volt, mi hagytuk sírni, időnként azért felvettük, megsimogattuk. Tudnia kell, hogy akkor már este van és aludni kell.
Ilyenkor már evett 10 óra körül, aztán mivel jól elfáradt aludt reggelig.
Persze ha napközben sokat alszik nem álmos este, ezért volt idő, hogy direkt nem erőltettem az alvást nappal.

Most már változó hogy mennyit van fönt nappal, de a fürcsi után 7-8 körül már alvás van többnyire 3-4-ig aztán már 3 óránként eszik. Megszünt a 2-2,5 órás etetés, valahogy beállt, de ez is magától alakult ki.

Szóval szerintem ki kell várni, nálunk a 2 hós kórt kellett ehhez megvárni.

Nem tudom másokat olvashatsz-e, de a 2007/2008 téli babák is tudnak szerintem hasznos tippeket adni, főként, hogy ott többen is vannak, meg sokan már átestek ezen az időszakon, kicsit idősebbek a babáik.

Csüri: Én egy kicsit vitatkoznék Judittal, van abban igazság is amit írt, de azért nincs teljesen így. Eleinte én úgy tudom, hogy két szopi között termelődik a tej, aztán majd beindul a keres-kínál és akkor már szopi közben is termelődik.
De ezt szerintem akkor sem úgy kell érteni, hogy folyamatosan tud belőle jól enni, mert igen is kiürítheti a mellet ha pont annyi tejed van egy ciciben amennyi neki kell, vagy éppen kevesebb és még kell a másikból is adni.

Hogy miből tudud? Hát az elején nagyon jön a tejcsi és hallani ahogy nagyokat nyel. Főleg ebből látod, hallod, hogy van tejcsi, mert nyeli. Ha már jólakott, magától elengedi a cicit, vagy akár el is alszik rajta.
Ha nem elég neki, akkor nyugtalan, rángatja a cicit, mert nem jön belőle, nem hallod hogy nyel. Ha cicizés közben büfizteted és utána még nyugtalan, látod hogy keresi a cicit akkor még éhes és akkor átteheted a másik cicire.

De vannak olyan babák, akik nem szívják ki teljesen a cicit, mert idegesíti őket, hogy már igencsak meg kell dolgozni a tejcsiért, és erre ők nem hajlandók. Ekkor is teheted a másik cicire.

Van aki - szakértő - azt mondja, hogy nem is lehet teljesen kiüríteni a cicit.


Na most jó hosszú voltam, bocs.

Edina

KépKép
domidina
 
 


szia csürci,
örülünk az új tagnak, s annak is, hogy judit visszatert.
csürci,
tenyleg folyamatosan termelodik a tej, de - egy jol szopo - baba allitolag 5-7 perc alatt megissza az 1 mellben levo tej nagy reszet, utana mar csak kis cseppek jonnek neki, azt mar a cicizesert magaert szereti. ha ket mellbol szoktad szoptatni, es meg ehes, akkor ilyenkor elengedi, s valahogy koveteli (keresi) a masikat ha rajta marad, s azt erzed, hogy cumizik, s mar csak nagyon ritkan nyel, akkor mar csak cseppek jonnek. ha nem koveteli a masik melledet, akkor is felkinalhatod neki ilyenkor, max. nem fogadja el. plusz azok is mind igazak, amit judit es edina irtak.
kb. mostanra szerintem nalatok is alakul a kereslet-kínalat elve. annyi termelodik, amennyi kell neki. nalunk most 10 napig beteg volt borisz, nagyon keveseket evett, le is csokkent a tejtermeles (stagnalt is a sulya 10 napig), aztan mikor jobban lett elkezdett egyre tobszor kerni (ejjel is sajna:-))), megint neha 2-2 es fel orankent, most nappal mar visszatertunk a 3 - 3 es fel orakhoz, ma ejjel meg mar 2x is kibirt 4 orat. huuuuu!!! szoval tenyleg bejon, ha a jelzeseit figyeled, akkor a szervezeted a babahoz igazitja magat.

antibiotikumoktol borsozik a hatam (persze neha eletet menthet). aliz az 5 ev alatt 3x kapott csak, de 2 eve mar nem, szerencsere. jo az orvosunk, homeopata, aliz is bogyoktol gyogyul, vagy csak egyszeruen az apolastol. borisz meg rogton 2 honaposan azzal kezdte, s leallni se tudok vele, mert a korhazban mar elkezdtek, s ilyenkor veszelyes.(csutortokkon kontroll, addig kell csak, remelem) .persze egy tudogyulladassal (foleg ilyen kicsi korban) nem ellenkezik az emberfia az orvosokkal, pedig az is lehet virusos, nem feltetlenul bakterialis, a virusokra meg semmit nem hat az antibiotikum, azokkal az immunrendszernek kell megkuzdeni, amit viszont az antibiotikum tonkre vag.

judit,
napirendunk meg mindig nincs (meg most kicsit borult is minden, a betegseg, korhaz miatt).
a furcsihez tartjuk magunkat, hogy kb. 8 korul (bar mostanaban, hogy borisz elkezdett delutantol nyugoskodni, s ugy tesz mintha folyamatosan vagy ehes vagy almos lenne, szivem szerint mar f6-kor letennem, de az valahogy nem egyeztetheto a csalad napirendjevel, foleg utana a hajnali ebredes:-)). ahhoz is tartom magam, hogy furcsi elott kb. masfel - 2 oraval mar nem adok neki cicit, de furcsi utan mindig. aztan meg ahhoz is, hogy reggel 7 elott nem nagyon csinalok vele mast szoptatason kivul, max. ha nagyon kakás.
de nappal akkor alszik el, amikor akar. meg nem sikerult benne rendszert felfedeznem. (furasag, mert aliznal az allando sirasa miatt hamar beallitottuk az eves alvasat-ez aztan meg tobb sirasba kerult (bar nagyon kiszamithato volt mar 4 hetes koratol), ugyhogy most nem eroltetek semmit).

emlekszem, eleinte aliz is hosszan evett, aztan mar eleg volt 5 perc neki, de mikor neha kozben megmertem (ot meregettem mindig, sokaig), akkor mar nagyon hamar megette a megfelelo mennyiseget, utana csak cumizott mar. ha ilyenkor nem sirt, akkor inkabb nem raktam vissza (persze, ha mar mindket mellbol evett...mindig kettobol szoptattam), nem vagyok ugyanis az a bosz szoptatos fajta.
oliver belealszik, azert eszik iilyen sokaig, vagy folyamatosan eszik, csak lassan??? ha mar nem hallod, hogy nyel surubben, akkor mar csak cumizik, ha teged nem zavar, s neki meg szuksege van ra, akkor hagyhatod, szerintem.
rakhatnatok fel ti is kepet (judit, csurci) a babakrol!
jo napot!!!
m.

Kép
Kép
momoska
 
 


ezt muszajjjjjj feltennem:-) Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Megintcsak elnézést a "betörésért".

E hét péntekén (március 7-én) szerettel várunk minden babát, mamát és kismamát XI. kerületi szopis csoportunkba 10 és 12 óra között! Oldott légkörben, míg a babák játszanak, az anyukák beszélgetnek! Előzetes bejelentkezés nem szükséges, a csoport látogatása teljesen kötetlen és ingyenes! Olyan mint egy topiktali, csak szopis témában! :) Egy pszichológus és egy gyerekorvos anyuka válaszol szoptatással kapcsolatos kérdéseitekre, és természetesen TI mint anyukák megosztjátok egymással a tapasztalataitokat.


Korai Fejlesztő Központ
XI. Bártfai u. 34/A.
Szent Imre kórház melletti utca
7/173 gyors busz, Szt Imre megálló

Minden hónap első péntekén ismétlődik!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Megint csak kevés időm van sajnos.
Szombaton lesz a 10 éves évfordulónk a férjemmel és arra készítek egy fényképalbumot, persze csak akkor tudom csinálni ha nincs itthon és hát 10 évet összeollózni nem is annyira egyszerű, mint gondoltam. :)

Csürci!
Üdv itt közöttünk! Én is úgy gondolom, hogy 100 %-ra nem lehet kiüríteni a mellett, max annyira, hogy csak pár csepp maradjon. Én tapintásra is szoktam érezni, meg Dávidon is látom, hogy vagy bealszik, vagy még nyűglődik, fúrja magát mert éhes és nem nagyon jön már belőle. Na akkor szoktam azt csinálni, hogy átmasszírozom és amíg Ő szívja közben is masszírozom. Ha ez megvolt akkr rakom át a másikra. Egyszer kiváncsiságból megpróbáltam lefejni szopi után, hát csak 2-3 ml jött belőle. Persze biztos lett volna még ha tovább fejegetem. Ilyenkor már átrakom a másikra, mert így akár órákig is nyüstölhetném, hogy azt szívja.

Judit!
Sajnálom ezt a sebesedés dolgot, de nekem nagyon gyanús, hogy Olivér jól betudja-e venni a szájába azt a melledet, mert azért mér elég hosszú ideje tart ez a sebesedés. Lehet, hogy már kérdeztem, de látta már szakember, hogy hogy szoptatsz?
Napirendnek nálunk se híre, se hamva. Talán az esti fürdetés, ami viszonylag állandó és az azt követő szopi, de onnantól hogy mikor kel éjszaka, az már csak rajta múlik.

Edina!
Örülök, hogy túl vagytok az oltáson. Kicsit tartok tőle én is. Mi 17-én megyünk.

Momoska!
Sajnálom ezt a betegeskedés dolgot. Nem irigyellek miatta, de ahogy olvasom talán már kifelé jöttök belőle. Én sem vagyok AB párti, szerencsére a mi doktornénink nem is olyan, aki rögtön azt adna. Az a kép Alízzal nagyon jó!!!

Az elmúlt napokban nekünk is kijutott a "jóból". Múlt héten ortopédia, ahová még vissza kell menni, mert a bal oldalon találtak egy kisfokú eltérést, úgyhogy terpeszpelenkázás és itthoni torna.
Hétfőn szemészet, könnycsatorna átmosás, el volt záródva mind a két oldal. :( Remélem többet nem kell mennünk, mert azt amit ott csináltak még az ellenségemnek sem kívánom.

"Röviden" ennyi. Rakok még fel képet.

Kép
Kép
tina82
 
 


Már 2-ig tudok számolni :) Kép

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok.

a szoptatás nálunk úgy történik, hogy az első 5-10 percben aktív evés, aztán szünet, pihenm vagc cumizik rajta, vagy csak úgy tartja a cicit a szájában. aztán egyszer csak újra elkezd aktívan enni. és ez így ismétlődik sokszor egymás után. ha leveszem közben a mellemről, akkor újra követelőzik, visszarakom, van úgy, hogy első percekbenben csak cumizik, aztán elkezd aktívan enni. az a baj, hogy néha kéoes úgy bealudni rajta, hogy akár 10-15 percig is alszik, vagy a cicin, vagy az ölemben, vagy akár a kiságybn, aztán felébred, és újra enni kér. így sosem tudom, hogy mikor lakott jól.
aztán van olyan is, amikor csak azért hagyja abba az evést, mert erőlködik, pukizik, vagy kakil.
a seb remélem hamarosan elmúlik a mellemrő. a védőnő látta, hogy olivért hogy szoptatom, pont a sebes mellemből, amíg ott volt, 3-szor vettem le Olivért a mellemről, és rakam vissza, a védőnő végig nézte, és mondta, hogy teljesen jól van mellen, éa jól szopik, szóval lvileg nem ez a probléma.

hát ha konkrét napirendetek még nektek sincs, akkor én még nem fáradozok ezen.az már nálunk is fix, hogy 8-9 között van fürdetés. de van, hogy Olivért utána tök nehezen tdum elaltatni, néha még 11-12-ig is szórakozunk, de van úgy tovább. tegnap pl. este fél 10-től hajnali fél 2-ig szoptattam-altattam.

majd még folytatom.

Judit

Kép
vjudyt
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: