Új privát üzeneted érkezett!

Judy: van egy unokahugom és egy unokaöcsém, mind a kettő Bazsival egyidős ....hát nem irigyellek. :roll: :roll:
Az unokaöcsémmel már nem is rudok egyáltalán beszélgetni sem, a kiscsajjal még néha...de az sem az igazi...nehéz lehet !!!! De hátha gyorsan átvészelitek!


Arikon : névötletek vannak már?????

Betsy, Sirki, Jaimee: ????????????????????????????????????

Tegnap közel álltam a szüléshez, 85/41 volt a vérnyomásom :shock: :shock: , 95-ös pulzussal. Szédikésztem mindenhol, délutánra tértem magamhoz! Nesze neked frontérzékenység!!!!

Kép
Kép
gyablonka
 
 


És még bevállalok egy utolsó pocakfotót, de szerintem nem sokáig hagyom fenn... mai mérlegelés -1 kg.

Kép Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám én is, mindennap olvaslak Titeket, csak már írni nem volt időm.. de majd most..

ARIKON: Örülök, hogy minden rendben volt az Uh-n, a képen is szépen kivehető a picúr. Küldd át mailben a pocakképet, szívesen lekicsinyítem!
CHRISTELL: Boldog névnapot anyának és lányának! :lol: Kistesónak meg további növögetést! Szívhang is volt már, ugye? Mik volt az Uh-n a méretek? Legközelebb mikor kell menned a dokihoz?
GYABI: Csini pocak, szerintem nyugodtan fent hagyhatod. Köszi kérdésed, Peti már teljesen jól van.. persze a pocakfájást leszámítva. Most 2 hétig tej(termék)mentes ételeket fog csak enni, ha továbbra is fáj a hasa, akkor megyünk ételallergia vizsgálatra. Benivel ugye jártatok csecsemő korában babaúszásra? Onnan lehet ez a nagy vízimádat, és biztonságérzet. Ez a körforgó is ugyanazokat a klasszikus zenéket játssza, mint a másik, amit először raktál fel?
JAIMEE: Boldog hófordulót Rékának! Nagyon megnőlt a leányzó! Zalán meg annyira komoly kispasi, zabálnivaló! Úgy látom, Nálatok is egyeske az energiabomba, ketteske a nyugodt manócska.. egyelőre.. Hogy tetszett apácskának a repülőnap? Amikor Peti 5 hónapos volt, mi is voltunk ott, és egyáltalán nem zavarta őt a nagy zaj. Rékai „balesetei” megszüntek?
JUDY: Édesek a gyerekek, gondolom olyan Nálatok nincs napközben, hogy csend és nyugalom :wink: Azt írod Bazsiról, hogy „olyan édes és aranyos kisfiú volt..” És igazad van, mert már nem kisfiú, hisz 13 éves lesz, kamaszodik, ebben a korban szerintem Te is kezelhetetlenebb voltál. A nevelési tanácsadó lehet, csak rontana a helyzeten, szerintem meg tudjátok oldani a problémát Ti is. Beszélj vele, de ne tarts neki lelki fröccsöt, a kiabálást kerüljétek. Biztos nehéz időszak lesz, de ez csak átmeneti (pár év :lol: ). Közös programot nem tudnátok esetleg Vele csinálni? Csak Ő meg Te, vagy a férjed és Ő! Vagy pl. mehetnétek négyesben a kicsik nélkül a vidámparkba. Tuti tetszene neki! A felújításról majd rakjál fel „ilyen volt- ilyen lett” képeket! Ha olyan nagy lesz a fiúk szobája, nem lehetne két kis szobát csinálni belőle? Mert szerintem Bazsi lassan igényelni fogja a külön szobát..
SIRKICI: Apának hogy tetszik a munkahely? Niki alvási szokásai nem változtak? Csak mert azt írod, hogy apára nincs időd.. Ezek szerint elaltatod Nikit, és elalszol Vele Te is?
RÓLUNK: Petivel a megbeszélt napon visszamentünk a kórházba a szemészetre. A magyar eü-ben ismét nem csalódtam, reggel 9-re hívtak, fél 4-kor kerültünk sorra. No comment. A napjaink gyorsan telnek, mindjárt itt az ovikezdés. Addig kihasználjuk az időt, voltunk mozizni a Shrek-en (Peti és még 3 gyerkőc), horgásztunk több alkalommal is (Bence is fogott halat), vidámparkoztunk Pesten múlt hétvégén (nyitástól du. fél 5-ig), barátlátogatóba mentünk a héten kétszer is (Peti ovis barátjáékhoz), anyatejes világnapi rendezvényen voltunk (arcfestés, zenés műsor, tombola), közben készülünk Bence névnapjára is. (ezúttal én fogom csinálni a tortát.) :roll: Úgyhogy igazoltan voltam távol :lol:

Mindenkinek kellemes 7végét!
Vendég
 

 
 

Gyabi,
nagyon csinos vagy, szerintem is hagyjad fenn a képet!!!! :)
Viszont a vérnyomásod nem semmi!!! :shock: Nekem mondjuk alapon ennyi szokott lenni, kivéve az alsó értéket ami néha 60 is van.... :D Doki szerint gyerek vérnyomásom van!! :D
De nagyon vigyázz magatokra!!! :) Tényleg kit fogsz értesíteni a baba érkezéséről?
Névadással kapcsolatban eddig egy komolyabb ötlet jött Férjecskémtől, a többit le sem írom, mert csak a gyerekes énünk szüleményei és ezekkel szoktuk paráztatni a leendő nagyszülőket! :D

Betsy,
írtam privát üzit! :wink:

Képzeljétek pár órája megérkezett a kombinált teszt eredménye, és hál'Istennek minden rendben!! Negatív lett. Azért felhívtam őket, h. a megadott paraméterekre rákérdezzek. A down-kór szűrés eredménye: 1:8600, az edward-szindróma: kevesebb, mint 1:50000-hez. Ennek tudatában azt a választ adta a szimpi hang, h. ez egy megnyugtató negatív eredmény lett!!! :) Úgy örülök!!!!!

Kép
arikon78
 
 


Kép 13+2.

Betsy segítségével... :)

Kép
arikon78
 
 


Na akkor fotó alapján megtenném az első tippet: kislányra szavazok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Csini amúgy!!!!!! Kombinált teszt is szuper!!!

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gyabi,
Ne parázz, legalább neked mivel Benivel könnyű szülésed volt, igy nem félsz annyira a másodiktól, és mivel pozitiv élményeid vannak, állj ehhez is pozitivan, biztosan minden rendben, szépen fog menni ismét. És meg fogod ismerni, hogy mikor kell menni, tuti. Ez mindig hihetetlen az embernek, hogy meg fogja ismerni, de még sosem hallottam senkitől sem, hogy máshogy lett volna. Beni pocakképei tényleg nagyon csalósak... A vérnyomásod nem volt semmi, vigyázz magadra, bár ezek a frontok vagy akármik tényleg nagyon rosszak mostanában, pedig hülyeségnek tartottam, de lehet benne valami. A pocakod meg nagy szép, nincs rajta mit szégyellni.

Jaimee,
Lesz ez még igy se, az biztos... Épp most olvastam a blogodat, az egész csudajó, de Réka beszólásai, azok valami haláliak. Úgy várom már, hogy Niki is beszéljen...

Chris,
Szerintem normális lehet, hogy van tejed, végül is miért ne?! Nemrég volt március, meg a hormonok is ismét, lehetséges. Gratulát köszi, hogy kistesót összehozunk-e, hát, nemtudom, majd meglátjuk. Szerintem nem, de sosem mondom, hogy soha. Kaki üggyel úgy állunk, hogy abbahagytuk két hete a hashajtót, és azóta is változatlan a helyzet, ugyanolyan, mint a hashajtóval, sőt, inkább kicsit jobb is, bár nehezen kakil, meg múltkor véres is volt, de tegnap már nem volt véres, pedig nincs hashajtó, és ami még nagyon érdekes, hogy azóta magától ráül a bilire, ha kakilni kell neki, vagy szól, hogy kell. Ezt nemtudom mire vélni, de örülök neki. Étrendje nem változott, sőt, még mondhatom, hogy rosszabb lett, mert heti két napot anyósnál van, olyankor a péksütemény, csoki, fagyi megy ész nélkül, meg tudnám fojtani, de nem tehetek ellene semmit, ha rászólunk, akkor még el is titkolja, hogy mit adott neki. Tegnap már hányt is Niki a sok kajától, el is döntöttem, hogy csak heti egy napot viszem hozzá, és két nap marad anyuval.

Judy,
Sajnálom, hogy kinlódsz Bazsival, biztosan a kamaszkor okozza, de ezt te is tudod, sajnos tanácsot nem tudok adni, ismerősök között sincs még kamasz, pedig szeretnék segiteni, de nemtudom. Velem az vált be anyunak, hogy akármennyire is a búsba kivántam magamban, meg forgattam a szemeimet, hogy már megint papol az öreg, ő mégis leültetett, és csak beszélt, beszélt, és akkor is elmondta, amit akart. Ha nem is hallgattam rá, megtapasztaltam, hogy igaza volt, úgy kellett volna, ahogy ő tanácsolta, és később már hozzá fordultam a problémáimmal. Mert mindig azt mondta, hogy a barátok csak olyan eszűek, mint én, ők csak gyerek ésszel tudnak segiteni, de a bajban, a szülő segithet leginkább. Persze attól a legtöbb mindent a barátnőimmel tárgyaltam ki, de ha nagyobb problémám volt, mindig anyuhoz (is) fordultam, meghallgattam a barátnőket és anyut is, aztán döntöttem. Sokszor rosszul, de igy tanul az ember. A szülőtől meg természetes, hogy meg akarja védeni a gyerekét, de bármennyire is fáj, nem tudja, hisz mindenkinek meg kell tapasztalni a csalódást is, meg mindent. Remélem érthető voltam...

Betsy,
Sajnálom, hogy Petinek még mindig fáj a pocija, és nem tudjátok, hogy mitől, azért remélem hamarosan már kiderül, és megszűnnek a panaszok. Nem irtad külön, de a szemével gondolom minden rendben van. Másfelől nagyon jól telnek a napjaitok, tartalmasak, és az nagyon jó, tele vagytok/lesztek élményekkel. A tortakészitéstől ne félj, biztosan nagyon jól fog sikerülni, meg a lényeg a szándék. Nem szoktál otthon késziteni kalácsokat? Vagy a diszitéstől tartassz? Milyen torta lesz?
Kérdéseidre válaszolva, apának tetszik a munkahely, elvan, gyorsan megszokta. Niki alvási szokásai nem változtak, vele kell aludni, mostanában meg még rosszabb, mert nem elég fogni a kezét, hanem csipkod is, ami elég kellemetlen érzés, de egy idő után megbeszéljük, hogy hagyja abba, mert már fáj, csak fogja a kezem, ami nem nagyon tetszik neki, aztán valahogy elalszik. Plüss állat meg ilyenek nem kellenek neki, eldobja őket az ágy végébe. Pedig annak nem fájna a morzsolgatás. Meg mostanság apa is jön velünk aludni 10 körül, van, hogy előbb is bemegy, mert 5-kor kel, meg amikor anyóshoz viszem Nikit, akkor én is kelek vele, fél hétkor keltem Nikit is, és igy el bir aludni este. De ez csak 1-2 napot van hetente, úgyhogy végül is, amikor később kel 8-8 után, akkor is alszik este.

Arikon,
Örülök, hogy jó lett a teszted, mostmár átadhatod magad a boldog babavárásnak, már a második trimeszterben vagy, szuper. A pocakod nagyon helyes, tényleg látszik, hogy babát vársz, ami ahogy irtad is, egy cseppet sem zavar, hogy látszik rajtad, meg nem is kell, hogy zavarjon, másfelől meg látszik, hogy vékony vagy, csak a hasadra hiztál. Hány kg-nál tartassz?
sirkici
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy rég jelentkeztem, de nyomós okom volt rá.
Dióhéjban a story:
Péntek este ismét bevéreztem, majd elállt a vérzés. Szombat du. újra jelentkezett. Bementem az ügyeletre, mivel dokim szabin van. Ügyeletes azt mondta, szedjem a gyógyszert, feküdjek, mintha kórházban lennék. Ha darabos vérzésem lesz, és erősödik, jelentkezzek felvételre az osztályra. Vérzés nem állt el. Vasárnap du már lettek benne alvadt vér darabok is, de nem nagyon véreztem, ezért nem mentem vissza, mert úgyis hazaküldtek volna, hogy pihenjek és várjam meg a dokimat. Dokimat tegnap elértem telefonon, még mindig szabin van, de ma már hajlandó volt a magánrendelésén (5e-ért) fogadni, és rám nézni. Ezután leküldött a kórházba, mert még egy orvosnak meg kell állapítania a missed ab-ot, hogy ott is nézzenek meg, majd közölte, hogy ő még a héten szabin van, ezért előjegyeznek kaparásra hétfőre. De mivel ő pénteken ügyeletes, ha reggel bemegyek hozzá, ő megcsinálja már pénteken. Milyen nagylelkű! :? Oszt mennyiért?! :? Mert majd azt mondjuk, hoyg erősödött a vérzés, és ambulánsan meg kell csinálnia. Frankó! Ezért ma voltam aneszteziológusnál, hogy műthető legyek. Pénteken! No de addig? Azt mondta a doki, hogy szedjem a Duphastont, hogy ne vérezzek jobban be, mert, ha bevérzek, be kell jönnöm a kórházba, és ő nem tud bejönni megműteni, mert sürgős horgászni valója van, szabin lesz, és csak csütörtök este jön haza. De... Ki vesz figyelembe engem???? A méhemben hordok egy ki tudja mióta elhalt babát, aki összeesett 1 mm-re, a petezsák is 1 cm-re.
És mindenki azt kérdezi, hogy van már gyerekem? És ha van, akkor már ez a baba elvesztése nem számít? :?
No mindegy... Szóval ez van...
Na megyek, mert felébredt Klárika.
Puszi nektek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Ó Chris, annyira sajnálom! Nem gondoltam volna, hogy ez lesz, nem is tudom mit mondjak, nem is tudom lehet-e olyat mondani, ami segit... Csak annyit, hogy légy erős, sok-sok pozitiv energiát küldök! :cry: :cry: :cry:
sirkici
 
 


Istenem, én sem tudom mit mondjak. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Viszont a dokid egyáltalán nem fair,szerintem ilyenkor nem szabadna várakozni. :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Sirkici, Judy!
Köszi az együttérzéseteket, és a pozitív energiát. Igen, Judy igazad van, szerintem sem fair a dokim, de sajnos a kórházban látott , ill. UH-zott másik doki is, és ő nem vizsgált meg, csak arrébb dobta a papíromat, hogy a másik doki betege vagyok, és neki csak UH-n kell megállapítania, hogy mizu. Én állítom, hogy nyitva van a méhszájam, mert különben nem jönnének hüvelykujjnyi darabok belőlem. De, ha ez lenne a leletemen, azonnal meg kéne műteniük. És azt nem akarta a dokim, mondva, hogy az ő kezében vagyok a legjobb helyen, no és persze így ő markolhatja fel majd a lóvét. Most tanácstalan vagyok, nem merem nem szedni a gyógyszert, mert, ha bekerülök hozzájuk az ügyeletre, szerintem akkor is úgy kezelnek majd, hogy másik doki betege vagyok... Viszont, ha szedem, az mesterségesen bent tartja a "babát", vérzést csökkenti stb. Nem tudom, hogy ez jó-e nekem?! Állítólag nem lehet belőle semmi bajom, mert fiatal terhesség... Hááát... Nem tudom... És ma még csak szerda van... Hol van még a péntek reggel? :cry: :? Háziorvosom, aki szintén nőgygyász, azt mondta, hogy azonnal ki kéne nekik kaparniuk, és ha nem teszik, majd ő rájuk borítja az asztalt. De azt nem merem megjátszani, mert, ha véletlenül egyszer mégiscsak a kezeik közé kerülök, mi lesz??!!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Istenem Christell....olyan szörnyű ezt olvasni és dokihoz pedih nem fűzök inkább semmit sem. Én szerintem a háziorvosra hallgatnék, de nehéz dió. Sok erőt és kitartást Neked/Nektek.

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gyabi!
Köszönöm!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Christell: Nagyon sajnálom... :(
Esetleg ha elmennél egy másik dokihoz? Ennél a dokinál az ügyeletes sem rosszabb, mondjuk, de saját tapasztalat, hogy az a legjobb, ha az ember lányának van dokija, amikor kórházba kerül. Nem ismersz egy olyan dokit, akiben megbízol?
Hát persze, hogy számít ennek a babának az elvesztése is, hogyne számítana. (((( ))))
jaimee1
 
 


Jaimee: olvastam a blogot , itt válaszolnék....reagálnék, mivel két olyan dolog van , amit én már végigcsináltam Benivel.

Szemkérdés: Beninek 2 hetesen lett hasonló váladékozása, mint amit Zalánnál leírsz. Létező összes szemcsepp, kenőcs...stb. Aztán az egyik barátosném közölte, hogy-kicsit furcsa ugyan-csepegtessek bele anyatejet, ami akkor még volt Nekem is. Mondanom sem kell, hogy az hozta rendbe.

Fütyitéma: Beninek-talán emlékszel-vízsérve volt/van. Évente kellett visszahordani az urológiára...hát ez éppen tegnap volt esedékes. Dokibácsi közölte, hogy vízsérv téma megszűnt, De!!!!!!!!!!!!!!! itt a másik...és mire ezt kimondta már fel is TÉPTE a bőrt a fütykösön. Szépen feljött eddig is, de volt egy kb.3-4 mm-es rész, ahol egy kis vékony hártya még fogta.
Dokibácsi közölte, anyuka nyugalom, ha tovább húzzuk később már vágni kellett volna...na én ezzel meg is nyugudtam, még majdnem Benit támadtam le, hogy mi a fenét nyávog. A magunk holt-halálos nyugalmával elindultunk haza...dokibácsi ajánlásával mosni-mosni-mosni...húzni-húzni-húzni.. Na Beninek a déli elalvás előtt Apa felhúzta....ordítás-sikitás-rapli...persze én megint Benire fogtam..."miért hisztizel már megint" alapon!!!!
Hát az esti fürdés rémálom lett, már ahogy Jocó beletette a vízbe ordított...de ugye "mosni-mosni-mosni" alapon....MOSTUK! Most jön a drasztikus része a történetnek.......
........bőr fel-makkrész úszik a vérben-bőr fennmarad-Beni visít-Apa visít/vízből kikap-lefogás lehetetlen-kb. x perc szenvedés után bőr visszacsúszik!!!!! ( nekem órának tünt, de kb. 5-8 perc )

Azóta hozzáérni nem lehet...még hintőporozni sem, pisit inkább visszatartja, csak ne kelljen menni, mert csíp.

Hát itt járunk most, az esti fürdésbe bele se merek gondolni, fütyi piros és duzzadt! Orvos ismét közölte, kamilla és mosni! :twisted: :twisted: :twisted:

Remélem jól elrémisztettelek a fütyitémától, de a lényeg az, hogy bármennyire is sajnáltuk eddig, apránként azt a hártyát nekünk kellett volna szépen mindne este...de mi azt hittük, hogy majdcsak jó lesz egyszer alapon...hej ráérünk arra még.
Szerintem a szobatisztaságnak is betetettük a kaput!

Kép
Kép
gyablonka
 
 


És ha ez nem lenne elég.....bőrgyógyászaton is jártunk, ugyanis elfertőzte a szunyogcsípéseit, de olyan szinten , hogy az oldala egy merő seb...

Procedúra a következő:

Sebeket leáztatom (kb.15-20 perc)-eleven sebbe piros fertőtlenítő lötty ( fújjuk ameddig meg nem szárad)-erre fertőtlenítő krém ( nem vékonyan-nem vastagon )...itt már kezdtem szidni a felmenőit annak aki ezt kitalálta- végül de nem utolsó sorban kötözés mindkét oldalán, úgy, hogy rajtamaradjon a kötés vagy 2 órán keresztül, majd kezdhetjük előről reggeltől estig!!!!!!!!!!!!!

A fütykössel összevetve egész jó napokat élünk, este bekötöztem...reggel úgy rá volt gyógyulva a Mefix, hogy áztatás után is bevált volna egy könnyű gyantázásnak, mire leszedtem.

Köszönjük....szép napokat élünk! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Gyabi: köszi, hogy leírtad. :) Szopizunk, úgyhogy most csak röviden, bővebben majd holnap.

Szem:Én azt gondolom, hogy ha a könnycsatornával van a probléma, akkor a szemecskét nem hozza rendbe az anyatej sem. Tartósan ugyanolyan eredménytelen lesz, mint a jobbnál jobb :roll: szemcseppek. Hiszen a kötőhártya gyuszi csak tünet ebben az esetben. Megjegyzem, próbáltam az anyatejet még a legelején, ahogy kb. 1-2 hetes volt Zalán. Ezt próbáltam legelőször. :wink:

Fütyi: Áh, már annyit beszélgettem az ügyről fiús anyukákkal a játszótéren, itt-ott, egyre inkább azt látom, hogy ez is nagyon egyedi. Kinek ki a jobb. Egyik gyereknek jobb korán huzogatni, másiknak nem.

Védőnő szerint ha nincs letapadva a bőr a fitymán, akkor érdemes huzogatni egész kicsi korban. VIszont ha nem, és Zalán ebbe a kategóriába tartozik, akkor nem szabad huzogatni, mert hegesedik , sebesedik, és pont abból lesz az, amit egyébként el szerettünk volna kerülni, a szűkület.

Magam sem tudom, hogy mi a jobb, hogy a jobb, tanácstalan vagyok, de egyelőre ott tartunk, hogy 1 éves koráig illetve ameddig szépen ívesen tud pisilni, addig nem piszkáljuk a fütyit.

Na nem is lett rövid. Az nem is én lettem volna persze.... :wink: :lol:

Arikon drága: Gyönyörű a pocak! Nagyon boldog pocakosodást! Nagy cupp neked! SZerintem is kiscsaj van a pocakbaaaan!
Én is halványan a csajok irányába húztam, de most hogy mindkettő "fajtából" van mintám, csajból és kispasiból, nagyon nagyon határozottan mondhatom, hogy CSODÁLATOS az élet mindkettővel, bármelyikkel!!! Imádom a kispasim is, hatalmas a szerelem. :lol: :lol:

És még mindig jövök majd, mert lemaradt pár reagálás. :oops:
jaimee1
 
 


Gyabi: Jobbulást Kispasidnak! +++ Nem sokáig citeráznak már a szúnyogok. :twisted: :twisted: :twisted:

Jah, hát igen, két gyerekkel még jobban fog zajlani az élet! :lol:
jaimee1
 
 


Gyabi,
úristen, jó kis napokat éltek, sajnálom, remélem hamar elmúlnak a gondok. Mennyire fájhat szegénynek... :cry:
Most ez poénnak, sőt, inkább figyelemelterelésnek szánom, hogy legalább nézd a jó oldalát, nincs időd a szülésen agyalni... :wink: :lol:
sirkici
 
 


Sziasztok,

Gyabi,
Jaj Istenem, szegény Beni. Nem semmi amin most keresztül mentek. Bazsinál is felkapták a bőrt Neki is duzzadt volt utána sokáig, meg fájt és kamillázni kellett. És most visszagondolva, lehet hogy nekünk is az tette be a kaput a szobatisztaságnak. Nagyon sokáig bepisilt és nem akart a pelusról leszokni. :oops: :oops: :oops:
Remélem nálatok nem lesz semmi probléma vele.
Jaimee,
Én azt tudom, hogy Bazsinál nem mertem húzogatni, a fenti módon jártunk. Daninál az első naptól húzogattam és tisztítottam, és szépen feljött neki egy idő után, nem volt szükség beavatkozásra. Szerintem óvatosan nyugodtan csinálhatod. :roll: :roll:
Chris,
Én is keresnék egy másik dokit. Nonszensz, hogy várnak. :twisted: :twisted: :twisted: Nagy-nagy lelki erőt holnapra. :oops: :oops: :oops: :oops:

Voltunk tegnap dokinál 2 hónaposan. Megkapta a szurikat, szegénykémnek mindkét lábát bökték, de nagyon ügyi volt, épp hogy csak egy kicsit sírt.
Lemázsálták 5,46 kg a kis golyócskám. Mondta is a dokinő, hogy szépen hízik. Pedig valamikor csak 5x eszik egy nap és akkor sem többet 80-100-nál. A hosszát nem mérték, de biztos nőtt, mert elég sok 62-es rugit kinőtt már.
Viszont azt mondta, hogy kicsit lanyha a nyakizma, nem igen akarja emelni a buksiját. Hasra kell tennem minél többet, de persze akkor üvölt. Remélem nem lesz semmi gond, mert tényleg nem akarja emelni a fejét amikor hason van. :oops: :oops: :oops:

Most már kicsit jobb a helyzet, délelőtt szépen elvan, eszik és alszik. A délutánok persze még most is bőgéssel mennek el, ha nincs ölben. :lol: :lol:

Srácoknak megvettem a tanszereket, már csak 1 cipő hiányzik Bazsinak, na meg a könyvek. Aztán kezdődik a hajtás. Kiváncsi leszek, hogy idén is tudok-e annyit foglalkozni Bazsival mint tavaly. De most már jó lenne, ha megtanulna egyedül tanulni. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Judy!
Köszi a bíztatást :wink:

Röviden rólam:
Tegnap reggel elkezdtem jobban vérezni. Reggeli után, kezdett fájdogálni, görcsölgetni a hasam. Még hajnalban bevettem a hormon gyógyszeremet és egy csomó MagneB6-ot, de így is erősödtek a görcsök. Tudtam, hogy nem bírom ki máig. Szülési fájások jöttek. 5 percenként 1 percesek. Dél körül már 2 percenként fájt. Indultam volna pipilni. Ahogy felálltam, éreztem, hogy valami kicsúszott belőlem. Egy fél tenyérnyi darab. El kezdtem jobban vérezni. Gyorsan hívtam anyukámat, férjemet, hogy már nem lehet várni, rohanni kell a kórházba. 2 körül be is értünk. Doki megvizsgált, hívta az altatósokat, és indultunk volna a műtőbe, de mivel már csak ügyelet volt, altatósoknak volt sürgősebb eset is, így nekem várni kellett 3/4 5-ig. 5-kor már ki is toltak a műtőből. 6-kor már vacsoráztam is, és mivel a doki már nam talált semmit a méhemben, csak törmeléket, ezért haza is engedett este 9-kor. Még az volt a szerencsém, hogy ami kipottyant délben, az bevittem nekik, mert, ha nem ezt tettem volna, hetente behívtak volna ellenőrzésre, mivel nem találták meg az elhalt babát.
Miközben rohantunk a kórházba hívtam a dokimat, nem vette fel. Kórházban jó ismerősöm a főnővér, neki szóltam, hogy segítsen elérni. Ő elérte, de azt mondta neki, hogy Pécsett van (kb. 50 perc kicsival) , és csak este 8-kor ér haza, ezért nem tud bejönni megcsinálni a műtétemet. Az ügyeletes csinálta meg. Le a kalappal előtte. Nagyon aranyos volt és kedves. Sosem láttuk még egymást, és ennek ellenére, hogy belerondítottam az ügyeletébe, megértő, és kedves volt. Hozzá fogok menni 2 hét múlva kontrollra is. A volt dokimra pedig többet rá nem nyitom az ajtót. 2 hét múlva megjön a szövettani eredmény is. Azt mondta ez a doki, hogy kb 2-3 hónap múlva már újra próbálkozhatunk a babával, és ne adjam fel, mert így jobban jártam, mintha beteg lett volna, vagy félidőn túl veszítjük el. Ezt én is tudom. :wink:
Csúnyán hangzik, de megkönnyebbültem. Ez alatt a 3 hónap alatt regenerálódok, testileg és lelkileg is, és pozitívan állok a dolgokhoz.
Nagyon köszönöm a bíztatást és a sok energiát, és hogy gondoltatok rám. :wink:
Bocsi, ha kicsit hosszú voltam. :oops:
Mindenkinek szép hétvégét!
Puszi nektek!

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Sziasztok,

Sajnálom Chris, hogy ilyen kemény dolgokon kellett keresztül menned. Még olvasni is rossz volt. :oops: :oops:
Kívánom, hogy minél hamarabb felépüljön a lelkecskéd és újult erővel tudjatok kistesóra koncentrálni.

Hoztam néhány képet.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Chris: Érthető a megkönnyebbülésed teljesen. Na bejött, amit mondtam, hogy jobban járnál az ügyeletessel :? :? :? Épülgess és regenerálódj!

Judy: Édesek a csajok nagyon!

Betsy:
Nagyon boldog névnapot Bencének!!!! Milyen tortát készítettél? Vagy még a hétvégén tartjátok? :oops: :oops: Ó, de jó programok! Egy vidámparkozást már Réka is nagyon élvezne, de most kistesó miatt tolódik egy picit. Majd jövőre. :)

Jaja, Zalán a nyugodt manócska...bár Réka is nagyon nyugis volt kicsinek. No most sem panaszkodom rá, mert egy tündér. A repülőnap nagyon tetszett TIbinek, 400 fotót lőtt....Nem is mentünk ki a 20-i szokásos szolnoki hadibemutatóra.
jaimee1
 
 


Betsy: Bencének küldjük!!!!

Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Jaimee,
Én nagyon kipróbálnám milyen egy nyugodt manócska. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Köszi a dicsiket.
Betsy,
BENCÉNEK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!

Képzeljétek nálunk meg Izus ma először nyúlt a zenélő forgón lévő állatkák után. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Most csak pár sorra.. majd holnap bővebben.

CHRISTELL: Az, hogy sajnálom, ami Veled történt, nagyon kevés, mert tudom, mit érzel.. Nagyon fájdalmas dolog elveszíteni valakit, akkor is, ha még csak egy picike magzat volt. Sok erőt, és nagy ölelést küldök!!!
JAIMEE, JUDY, GYABI: Köszönjük a névnapi köszöntéseket!
SIRKICI, JAIMEE: Ezt a Patrick tortát csináltam:


Kép
Vendég
 


Chris,
én sem tudok mit irni, tényleg nagyon sajnálom, hogy igy alakultak a dolgok, és még nem elég, hogy elment a baba, de a dokid, ahogy viselkedett, hát... egyszerűen nincs szavam...
Kivánom, hogy minél előbb gyere rendbe, mind testileg, mind lelkileg, és minél előbb legyen Klárikának kistesója!

Judy,
nagyon édesek a lányok, és hasonlitanak egymásra. Izi baba is szépen mosolyog már. Barbikán pedig látszik a csintalanság, persze jó értelembe értem, belevaló kiscsajszi! :lol:

Betsy,
Bencének utólag is nagyon boldog névnapot!
A torta nagyon szép, hú, de ügyes vagy! Azért ezzel a fondanttal (vagy mi a neve az anyagnak, amivel be van vonva?) nem lehet könnyű disziteni, dehát te amilyen kreativ vagy, nagyon szép lett. Nekem még az egyszerű kenjük rá a krémet, meg diszitsük a tetejét tejszinhabbal, nyomózsákos technikával sem megy... :roll:
sirkici
 
 


Betsy: Ügyes vagy nagyon! Ez marcipán, ugye? Szexi ez a gatya Patrickon. :lol:

Gyabi: ???

Sirki: Magatokról valami?

Heni nagyon nagyon eltűnt, remélem, jól vannak.
jaimee1
 
 


Betsy,
Nyami-nyami ez a torta. Tényleg nagyon ügyes vagy. :lol:

A fehérvári csajok között is van egy lány aki nagyon ügyesen süt. rendelni is lehet nála, persze sokkal olcsóbbért mint a cukiban. Úgyhogy legközelebb én is figurás tortát fogok a szülinapra rendelni tőle. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Chris,
nagyon sajnálom, h. elment a baba! :( Gyors testi-lelki felépülést kívánok!

Betsy,
utólag NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT kívánok BENCÉnek!!!! Ez a torta szupeeeeer! :)

Judy,
itró cuki Iza baba, és persze Barbika is!!! Nagyon fotogének!! :)

Jaimee, és Gyabi,
most már kezdek kíváncsi lenni én is, h. csajszi, v. kiskrapek lesz a kicsikénk! Minden nap mást érzek... :? :)

Ma voltam afp-n, és méhszáj vizsgálaton is, mert elég sokat szurkál az alhasam, és hát a tapasztalatlanságomból (és parámból) adódóan mindig majrézok. DE nagyon megértő és rendes a dokim, és megnyugtatott, h. zárt a méhszáj, és valszeg a méh és környezete változásait érzem. :)
A 18. hetes genetikai uh-ra a KRIO-ba megyünk, és akkor már látni is fogjuk a nemét is, mert 4D-t is csinálnak. :)

Nekem is eszembe jutott, h. mi újság lehet Heni, Bien, Krisztinkával...

Kép
arikon78
 
 


JUDY: Édesek a csajok! Barbi nagyon kis elevennek tűnik :) Izi szerintem annyira nem hasonlít már a nővérkéjére, vagy rosszul látom? És mennyiért szokta árulni az a fv-i csaj a tortákat? Amit csináltam, az egy hatalmas (A3-as) méretű lett, 2.800.- Ft-ból jött ki.
JAIMEE: Köszi, azért volt elég sok szépséghibája a tortának, nem vagyok cukrász.. Nem marcipán, és nem is fondant, hanem Unidec. Ezt használják a cukrászok is marcipán helyett. Íze, állaga ugyanolyan, csak olcsóbb.. Vidámparkba szerintem majd csak akkor menjetek, ha Zalán is 3 éves lesz, mert 3 éves kor alatt nem lehet semmire felülni..viszont nem is kell belépőt venni. Mi Bencének is vettünk jegyet, így ülhetett fel a neki való játékokra.
SIRKICI: Nagyon könnyű díszíteni ezzel az Unidec-cel, olyan, mint a gyurma, csak ki kell nyújtani, és rá lehet tenni a tortára.
GYABI: Nagyon szép a képeslap, amit csináltál. Honnan veszed ezeket? Hogy érzed Magad így a finishben? Jársz már NST-re? UH, doki látogatás mikor volt /lesz?
ARIKON: Köszi! Már meg is van az időpont a 18 hetes UH-ra?
CHRISTELL: Hogy érzed magad? Mutathatnál Klárikáról fotókat!
Vendég
 


Betsy,
Jól látod, kezd változni, de fogalmam sincs hogy kire. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Én még nem rendeltem tőle, de más már igen és asszem kb 2000 körül csinálja a figurásokat. Mondjuk méretre nem tudom mekkora, de úgy hallottam nagyok. :lol: :lol:
Arikon,
Teljesen természetes első babánál, hogy parázol, hisz még nem éltél át hasonlót.Én a 4.-et is végigparáztam. :lol: :lol: Örülök, hogy minden rendben van. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Betsy!
Köszi, már egész jól vagyok. Lelkileg most úgy érzem feldolgoztam, és testileg is alakulok. Szerintem a következő babánál minden pillanatot végig fogok parázni. Pláne, ha tapasztalok majd némi fájdogálást stb. Nem adjuk fel, és próbálkozni fogunk. 2 mensit kell ,megvárnunk és utána szerethetjük ismét egymást élesben. Jövő héten kell majd mennem kontrollra, addigra lesz szövettan eredmény is. Utána doki bácsi megm,ondja mit lehet és mit nem. Valószínűleg még pár hétig no sex. :? Mi az a pár hét? Már tart vagy 3 hete... és még kb. 4 hét.... a fertőzés veszély miatt. De csak kibírjuk :wink:
Új képeket találsz iwiw-en de majd ide is teszek fel.

Bencének nagyon boldog névnapot!
Nagyon jó lett a tortája. Nagyon ügyes vagy.

Arikon!
Köszi! Szerintem kislány van a pocakodban. :wink:

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Jaimee, Sirkici, Judy, Betsy, szóval Lányok!
Köszi a bíztatást és az együttérzést. Sokat segítettetek. Már túl vagyunk rajta. Élni kell tovább nélküle. :? Nem adhatom meg magam és nem fordulhatok be, túl kell lépnem mert itt van Klárika, akinek nem sokat kéne megérezni ebből az egészből. Így is sajnos részese volt a pár hetes szenvedésünknek és még most sincs vége. Arra gondolok, hogy még kicsit pihennem kell, nem emelgethetem, nem fürdethetem stb. De eddig durvább volt a dolob, mert szinte az egész napot nélkülem töltötte, mert én feküdtem, és nem kelhettem fel. Olyan anya hiányos lett, és valamitől félős is.Nem mer végig menni a folyosónkon, örökké a nyomomban van. Valami történt, ami miatt ilyen, de nem tudom kideríteni, mert senki nem tud róla semmit. Szóval azt hiszem idő kell mindenkinek, hogy újra a régi kerékvágásba kerüljünk.

Christell és Klárika
Kép

Kép
christell
 
 


Jaimee,
magunkról... nem is tudom mit irjak, mostanában jól elvagyunk, kopp-kopp, és még egyszer kopp-kopp-kopp. Talán a munka teszi, talán nem, talán Niki is fejlődik, jobban hajlandó kommunikálni, bár még mindig nem beszél, most van abba a korszakba, hogy minden szónak az első két betűjét ismétli, amit mondunk. Azért mindenesetre bár furcsa lesz, de várom, hogy nekem is legyen egy olyan dokumentumom, hogy Niki mondta... Réka beszólásait imádom!!! A lényeg, hogy jól elvagyunk, szerdánként délután járunk másfél órát játszóházba, eddig kétszer voltunk, mind a kétszer tetszett neki, bár egyedül meg velem játszik legtöbbet, sőt egyedül a legtöbbet, de első alkalommal az egyik kisfiú épitett egy várat, abba Niki is bebújt vele együtt (ez szerintem nagy szó Nikinél, főleg, mert ismeretlennel), másodszorra meg egy ismerős kisfiúval játszottak, a kisfiú belebújt valami hernyós akármibe, hálóból van, és Niki pedig teledobálta labdával. Tegnap pedig egyedül levetkőzött a szentem és ráült a bilire pisilni. Kaki ügy is megoldódott valamennyire, bár kemény, meg ritkán van, de legalább nem véres hashajtó nélkül, és ez számomra szintén nagy szó. Egyenlőre ennyi, különösebb gondunk most nincs, hiszti sincs sok, sőt, nincs is, kivéve hétvégenként a mamánál, gondolom azért, mert ott van ki "megvédje". Remélem igy is marad az állapotunk!...

Arikon,
már nem sok van a 18 hetes uh-ig! Kitartás! :D

Betsy,
ezt az unidec-et megjegyzem, hátha egyszer megpróbálkozok vele, sőt, szerintem megfogok. :D

Chris,
örülök, hogy jobban, remélem Klárikánál is átmeneti ez a dolog, és hamar újra a régi kerékvágásba kerül minden. Egyébként bár egybeesett a dolog, de ebbe a korba fejlődési sajátosság, hogy a gyerekek sok mindentől elkezdenek félni... csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy lehet érdemes lenne erre is gondolni...
sirkici
 
 


Sziasztok,

Chris,
Örülök, hogy a nehezén túl vagy és ilyen pozitívan állsz a dolgokhoz. :D
Sirki,
Látom nálatok is alakulnak a dolgok. Gratula az egyedül bilizéshez. :lol:
Lehet már mondtad, de tulajdonképpen mit dolgozol??? :oops: :oops:


Képzeljétek Izus tegnap hátról hasra fordult.
Úgy örültem neki mintha sosem láttam volna ilyet. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy,
gratula Izi babának, nem semmi! Nagyon ügyes!
Én irodán dologzgatok, papirokat töltök ki, rendezgetek, vezetek néhány könyvet, meg elmegyek a bankokba meg ahova kell, intézni a dolgokat.
sirkici
 
 


Gyabi híradó!!!!!!!!!!!!!!

Gyabinak elfolyt a vize, most indulnak a kórházba!

Könnyű és gyors szüléééést!! Nagyon drukkolunk!
jaimee1
 
 


Húúú...Gyabi, a rossz idő meghozza a kisöcsit. :lol: :lol: :lol:

Gyors szülést kívánok!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Húúú, milyen hirekre jövök itt, fel is ébredtem rögtön! Nemtudom hogy állnak a dolgok, de gondolom már megvan a kisöcsi, de ha nem akkor, kitartás Gyabinak!
sirkici
 
 


Gyabi sms:

A vártnál picit hamarabb, de erőben, egészségben megérkeztem augusztus 30-án, 23.20 perckor. A nevem K. Nándor, 3030 g és 50 cm!

Itt is sok boldogságot az egész családnak!! :D
jaimee1
 
 


GYABI: Hatalmas gratula Nándi érkezéséhez, nagyon gyorsak voltatok! Jó egészséget és boldog gyermekkort kívánok! Várjuk a képeket!
JAIMEE: Boldog névnapot kívánok!!!
Vendég
 


Gyabikám,

GRATULÁLOK ÉS SOK BOLDOGSÁGOT, RENGETEG TEJCIT ÉS GYORS FELÉPÜLÉST KÍVÁNOK!!! :lol: :lol: :lol:

Várjuk a képeket. :lol: :lol: :lol: :lol:

Jaimee,

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Gyabi,
HATALMAS GRATULA NÁNDI BABA MEGÉRKÉZÉSÉHEZ! SOK TEJCIT MEG ERŐT, EGÉSZSÉGET KIVÁNOK!
Tényleg nagyon gyorsak voltatok, kiváncsi vagyok a szüléstörténetedre, ezek szerint nem volt gond, és minden olyan jól ment, mint Benivel! Várom én is a képeket!
sirkici
 
 


Kép
Vendég
 


Jaj de édes kis duci pofija van. :lol: :lol: Gyönyörű kisfiú. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Betsy: Köszi, hogy feltetted, az én mobilomon alig látszik valami. :shock: :roll:

Gyönyörű kispasi Nándi! :P

Névnapi köszötéseket köszönöm! :D
jaimee1
 
 


Húúúú, micsoda izgalmakra jöttem!!!!!!!!!! :) Én is tiszta szívből minden szépet, és jót (egészséget) kívánok a Mamának és a Babának egyaránt! Irtó cuki a kis pofikája!! :)

Jaimee,
Nagyon boldog névnapot kívánok!

Kép
arikon78
 
 


Nagyon édes kiskrapek Nándi baba! Cuki! :lol:

Jaimee,
tegnap elfelejtettem, mert nagyon siettem, de akartam irni, neked is, úgyhogy igy utólag, de annál nagyobb szeretettel: Boldog névnapot kivánok! :lol:
sirkici
 
 


Köszönöm, csajok! :)

Betsy: Pocakfájás?

Boldog iskola és ovikezdést minden kicsinek és nagyobbacskának!
Később beszokóknak már előre is!

Tényleg Betsy, akkor nem egy csoportban lesznek a fiúk, ugye? Mert Bence nem vegyes csoportos lesz, azt írtad...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2010.09.01 08:06-kor.
jaimee1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: