Új privát üzeneted érkezett!

Hú, de fiatalok vagytok Kép
Léna, sok sikert, biztos nem könnyű gyermek mellett főiskolára járni... mondjuk én is megtapasztalom majd.....

Képzeljétek: annyira rosszul aludtam, mint a terhesség alatt még sosem... felébredtem, de nem teljesen, kóvályogtam, nem találtam a helyem... fájt a gyomrom, szomjas voltam, minden bajom volt Kép
bezzeg reggel, mikor indulni kellett, már tudtam volna aludni Kép

Remélem ti jobban aludtatok Kép
lirian
 
 


Léna!Kép
Csak nem tanár néni leszel,ha nagy leszel!?
Úgy tudom Egerben van ilyen fősuli!?

Lir!Kép
Én olyan jól aludtam!Képmint mindig, de vajon meddig...
És megkaptad az e-mailemet?Te lány!Ha?

Kép
Vendég
 


Ilona Kép

Igen, megkaptam, csak nemvolt időm átnézni, és otthon töltöttem le, nem itt, a munkahelyemen Kép

Nem küldenéd át újra? akkor itt is el tudom olvasni Kép

Lir
lirian
 
 

 
 

Apának átküldtem,kinyomtatta és kitöröltem mert foglalja a helyet, a volt kollégám meg folyamatosan őrült e-mailekkel bombáz!Képígy muszály volt!
Lesz még időd rá! Kép
Vendég
 


Jó, rendben Kép

Lir
lirian
 
 


Sziasztok!
En az eslo babomat varom, junius kozepere. Kép Lattam a topicot, gondoltam benezek, de nekem ugy tunik, mintha nektek mar lenne babatok. Kép
Most mikorra vagytok kiirva?

Pizzamama&Pooch (17+2)

KépKép
KépKép
pizzamama
 
 


Szia Kép

Nincs babánk, én pl március közepe-végére vagyok kiirva.
Ilona valahogy február közepe-vége, ha jól tudom, Nuska az, akinek már megvan kicsi Sárája... Őt onnan "ismerjük", hogy ő is Söfis mama Kép

És üdv közöttünk Kép

Lir
lirian
 
 


Sziasztok!Kép
Voltam ma dokibácsinál, minden okés (vérnyomás,vizelet,méhszáj) és büszke vagyok,hogy még "csak" 8 kilót híztam!Kép
A becsült súly 2870 gramm!Kép
De őszintén szólva én jobban megbízok a kórházi uh-ban!De ha tényleg ennyi a súlya akkor sincs semmi,mert ha esetleg meghaladná a méreteit akkor úgyis kiveszik,de ez már csak az én paragondolatom!KépBízok az orvosomba!!!
Jövőhéten vérvétel és az első ctg!Kép
Ráadásul a szülésznőm csinálja majd,akit még nem is láttam,de már várja a hívásom!és ez jó!Kép
Majd meglátjuk!
És a legfontosabb,hogy arra a bizonyos egy hétre is jó kezekben tudhatom majd magam!Azt mondta a doki,hogy semmi akadálya nincs,hogy megkérjük Sz.Gy. dokit!Kép
Na,lépek mert hullafáradt vagyok már!

Ilona(34+3)
Kép
Vendég
 


Szia Lir!Kép

Már kezdtem megijedni...Hogy vagytok?
Nekem nagyon tetszik az a hordozó,bár szerintem drága használtan,mert már 10 ezer körül is kaphatsz kéz alól. Viszont nagyon profi és ezért lehet,hogy megéri!Kép

Ma reggel már pelenkát meg miegymást vasaltam,
Már csak egy adag bébicucc mosnivaló van, az utolsó előttit megyek teregetni!Kép
Illetve leszaladok eldobható pelusért (előtte még felhívom a hugit,hogy milyet vegyek), meg amit a kórházba kérnek majd nagy valószínűséggel és akkor már készen állok Márton-baba fogadására, mert hát már "cak" egy hónapom van hátra kb...Kép
És akkor sokkal nyugodtabb vagyok már,ha minden megvan! Bár a gyerekágy majd csak a jövőhét szombaton jön!

Képzeld(-jétek) csütörtökön megyek elöszőr ctg-re, már nagyon várom!Kép

További szép napot!

Ilona (34+5)
Kép
Vendég
 


Ilona de jó neked Kép))

Képzeld, tegnap voltam védőnőnél, magas lett a vérnyomásom Kép
140/81, és 98 a pulzusom...de ez utóbbi adat nem biztos...
Aggaszt a dolog eléggé, mert soha életemben nem volt ennyire magas.. szerinted nem gáz, ha felhívom a dokimat, hogy mi legyen?

A többi dolog hála az égnek rendben volt, sőt, még a súlyom is Kép

Annyira irigyellek az egy hónapodért Kép látod, én csak most kezdek el vásárolgatni mindenfélét Kép
Bár ez is haladás, jövő héten átlépünk a 30.-ik hétbe, onnan már csak egy ugrás Kép

Irtam neked emailt, nem kaptad meg?

Lir
lirian
 
 


Nagyon vigyázz azzal a vérnyomival a baba miatt,de ez még elmegy abban az esetben ha nem megy fölé és nem állandósul! Gyakran kellene mérned és ha mindig ilyen magas akkor ezt csökkenteni kellene! Szerintem! Hívd fel a dokid mindenképpen és ne ijedj meg!
Nekem mértünk már 149/90-et is a gyógyszer ellenére, itthon meg 100/70-el kóválygok és max. 120/80-ig megy fel,de nálam pszichésen van, naponta mérem mert ha felmegy akkor hívnom kell a dokit,ezt ő mondta!
És ami a legfontosabb ezzel kapcsolatban az a vizeleted!Ha nincsen benne fehérje akkor nincs toxémiád, ezt is nézesd,ill. a dokid egyből ezt nézné most meg! HÍVD FEL! Egy telcsit megér...

A pulzus,ha nem éri el nyugalomban a 100-at akkor kezelésre nem szorul! Én 20 másodpercen keresztül nézem és megszorzom hárommal,ezt már ritkábban figyelem!

És megkaptam az e-mailt és két választ is küldtem!!! és jó lett volna ha meg is kapod!!!!!Kép
A francba!
Biztos jó az a címed?
Vendég
 


bujvari@axelero.hu

ez működik, ma is kaptam már levelet rá...

Köszi, felhívom a dokit, legalább mond valamit...

Lir
lirian
 
 


Lir! Mail mentKép
Vendég
 


Lir!
Mit mondott a doki?
A védőnőd talán közelebb van vérnyomásmérés ügyileg,de előtte ülj le, fújd ki magad, 10 perc és utánna!Kép
Én miután kijövök a dokitól megnyugodva! 150-ről lemegy 120-ra!KépÉs már nem is csodálkoznak!Kép
Vendég
 


Annyit, hogy naponta egyszer mérjem, ha 140/95 fölé megy, akkor azonnal hívjam.
Ha nem lesz vele gond, akkor jövő pénteken kell telefonon jelentkeznem nála...

Kölcsönkértem anyuéktól a vérnyomásmérőt, délután megyek érte...

Ennyi dióhéjban, de azért nyomaszt a dolog kicsit Kép

Lir
lirian
 
 


Ja!és pihi ezerrel,ahogy mondani szoktad!!!Kép
Nem lesz gond és ha lenne is kezelhető!Úgyhogy fel a fejjel mert Lili érzi...Kép
Azért majd írd meg miket mértél!?
Vendég
 


Jó rendben Kép))

Lilus ma egyébként is csendesebb kicsit, mint általában szokott... mocorgás volt azért, de nem annyira élénken, mint egyébként

Lir
lirian
 
 


Ugye?mondom én!Kép

Milyen jó,hogy megkérdezted a tapasztalt mamikat gyerekülés ügyben! Szerintem is jót mondtak, egyetértek velük!Kép

Én meg a teát most beízesítettem a pörköltes kanállal!KépKanál-kanál! Nemtom hol jár az agyam!?
Vendég
 


Kép))

Ilona Kép végülis, egy helyre megy Kép
Biztosan érdekes íze lett Kép

Igen, csak az a baj, hogy a babakocsi már megvan.. mivel ahhoz viszont nem tartozik bébihordó, valamilyet úgyis venni kell... és szerintem mivel nem tartozik hozzá, rá sem erősíthető.. nem?
lirian
 
 


Dehogynem!De csak ha olyan fajta!!! graco például annak vannak ilyen kocsijai!
Milyen típusú?
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak nagyon gyorsan, mert nem vagyok túl jól, holnap mesélek.

Lir, ha méred, akkor figyelj, hogy nem mérd:evés, ébredés, fürdés, lépcsőzés, sétálás után, mert ezek mind időlegesen megdobják.
Szal, csak kitartó tv előtt ücsörgés után érdemes mérni.

Puszka, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Kis vérnyomás-beszámoló:
szombaton volt 136/86 95-ös pulzussal
ma hajnalban (már nem bírtam tovább várni) 131/86 103-as pulzussal
Ilona, te mint szakértő mit mondasz a pulzus-számomra?

Picit azért megnyugodtam...
lirian
 
 


Szia Lir!Kép

Nem vagyok szakértő!Csak a tapasztalataimat tudom leírni!Kép
Szóval nekem nem terhesen is magasabb volt mindig a pulzusszámom! Aztán terhesen már zavaró lett.
A körzetim azt mondta,hogy ha nyugalomban 100 és alatta van akkor nem kell gyógyszer.
A kardiológus mindent rendben talált,de javasolta a betalocot és amikor a nőgyógyásznál jártam és a fehérköpenye miatt felment hozzá a vérnyomásom akkor ő adott nekem receptet! A betaloc nem csak a pulzusszámot csökkenti hanem a vérnyomást is (ez olyan kombinált gyógyi). És csak ezért vágtam bele,mert a terhesség előrehaladtával ez sajnos csak rosszabbodhat...
Szerintem a te vérnyomid és pulzusod is elfogadható egyelőre, de a pulzus mérésére ne a vérnyomásmérőt használd,hanem ahogy pénteken leírtam,az a biztosabb! És napjában legalább 3-szor mérjed és írjad is mikor mit mértél!

Léna valyon jobban van már?Kép

Szép napot!

Ilona (35+1)
Kép
Vendég
 


SZia Kép

remélem jobban van Léna, három napja várjuk, hogy beszámoljon mibaj... remélem nincs azért akkora gáz.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vérnyomásommal, majd kiderül, addig is méregetem szorgosan...

Ma nem érzem annyira jól magam, valahogy a gyomrom sem az igazi, meg picit kóválygok is Kép
lirian
 
 


Én is nyomott vagyok,de én elég gyakran!
Semmihez nincs kedvem meg ilyesmi...mégis tevékenykedek itthon (közért,mosogatás,teregetés).
Nagyon nagy erőt kell vennem magamon,hogy ne hagyjam el magam!

Jól hangzik a PC gyerekülés,szerintem!Kép
Én már a szombatot várom!Jön a gyerekágy!Kép
Na jó,a csütörtököt is várom, megyek az első ctg-re a vérvétel után!Kép
Mit szólsz, milyen kis tanácsadónk van?Kép
Vendég
 


Milyen tanácsadónk? Kép))

Jó neked, bár most már én is kezdek belelendülni a témába Kép

Nekem nincs sajna lehetőségem se a nagyon elhagyásra, mert most, hogy bejött ez a vérnyomás-para, igyekeznem kell, hogy ha előbb kell kórházba vonulni, addigra minden meló elkészüljön Kép(

Mindenképpen írj, hogy milyen a ctg Kép
nekem addig még van pár hetem...
lirian
 
 


Jaj,Lir!
Mindig a legrosszabbra gondolsz egyből!
Tudom,hogy mi újság,de lehet,hogy kevesebbet kellene már dolgoznod!? Vagy nem olyan maximalistán!? Nekem a körzeti azt is mondta,amikor még nem volt biztos a gyógyszer,hogy inkább pihenjek! És biztos van benne valami...
Mennyit dolgozol egy nap?De őszintén!?
Bár bevallom neked,hogy mióta itthon vagyok sokkal többet csinálok mert a melóba én is csak a gép előtt ültem!Kép
Na ezt add össze most!amit leírtam!Kép
Vendég
 


Napi 10 óra munka, néha kicsit több Kép
Tudom, hogy nem kevés, de sajna muszáj megcsinálni...
Mostanában már azért igyekszem kevesebbet, pl. nem és nem túlórázom...

Avass már be a tanácsadó-témába Kép)
lirian
 
 


e-mail ment!Te kis kíváncsi!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nagy gond nincs, csak 3 napja wcre rohangálokKép És a hasmas sokat kivesz az emberbőlKép

Lir, ejnye, hát tied az a cég???????

Ilona, ctg, de jóKépKépKépén szerettem .
A szülőszobán fogják csinálni?

Mi ez a tanácsadó téma?nem értemKép

Puszka, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Szia Léna!Kép

Hát jobbulást neked!!!
A hugom is kapott valami vírust,hányt is a hasmenés mellé többszőr is! Így a héten nem is megyek hozzájuk,pedig lenne dolgom arrafelé!Kép

ctg:
Felhívtam a szülésznőm (Jolika),hát nagyon kedves a hangja! Őt kell keresnem majd. Viszont azt gondoltam,hogy oda is előjegyzés alapján kell menni időre,erre rá is kérdeztem,de azt mondta,hogy a vérvétel után menjek és keressem őt aztán jóvan!Kép
Még nem is láttam a szülőszobát!Na nem mintha számítana mert már tudom milyen,csak épp nem láttam,de eltudom képzelni a leírtak alapján...Kép
Aztán gyorsan foglalok szobát is és az anesztessel is megpróbálok beszélni!

Tanácsadó téma?Lir is kért véleményt a várandósság topikban vérnyomás ügyben!Kép

És csajok!
Még ma is azon kaptam magam,hogy elgondolkoztam azon: Nemsokára édesanyuci leszek!Kép Néha még most is olyan hihetetlen számomra...pedig Márton-baba gyakran emlékeztet,hogy bizony ő is itt van!

Tegnap meg volt két fájásom (olyan menstruáció jellegű, körbe a hasam-derekam,20 perc telt el a kettő között kb és azóta semmi) Apjuk fekvésre ítélt egyből, látnotok kellett volna az arcát! Még most is itt van előttem...úgy imádom!Kép

Puszi

Ilona (35+1)
Vendég
 


Lir!
Miért van az,hogy amit 12.48-kor írtál e-mailt azt most kapom meg? Kép
Vendég
 


Ilona Kép

baj van a levelezőrendszereddel? Kép

Képzeld: tegnap este 123/81/100 volt a vérnyomásom.. ma reggel viszont sajna újra 131//88/103...
de most elhoztam a vérnyomásmérőt a munkahelyemre, mérek délben is...

Zsolt közölte, hogy ha nem javul a napközbeni állapot, akkor 'kivesz az oviból' Kép

36.-ik héttől kezdődik a ctg? úúúúgy várom Kép

Tegnap voltunk bababoltban.. annyira jó érzés volt, hogy ott a hasamban a kicsi lány... Kép

Léna! gyógyulj meg minél előbb!! úgy tűnik, sajna járvány van, innen is betegek jó páran Kép
lirian
 
 


Jó reggelt!Kép

Lir!
Most is kaptam egy e-mailt tőled és azt se most írtad! Engem zavar! És a tiéddel van baj,mert a freemail-eseket meg a többieket azonnal megkapom és különben is!Kép

Én tegnap este úgy megnyugodtam Gyuritól,hogy csak na!!! Remélem te is!?Kép

Zsoltot üdvözlöm! Ez a beszéd!Kép

Úgy tűnik,hogy a 36. héttől kezdődik a ctg és ezáltal,hogy hetente fogom járni a kórházat igazán közelinek érzem már Marcit.Kép Egyszer majd csak ott ragadok aztán különválunk!
Vendég
 


iigen, olvastam én is amiket írt, és meg kell hogy mondjam, nagyon jó hatással volt rám Kép

A többiek (teljesen jó szándékkal ugyan), de rám hozták kicsit a frászt...

Nálam csak te vagy problémás, bárki másnak küldök emailt, megkapja Kép
lirian
 
 


Én kaptam egy e-mailt egy lánytól tegnap! És ő is megnyugtatott,mint Gyuri és ugyanazt írta a többiekről mint te a középső mondatodban!

Vettetek is valamit a bababoltba?
Vendég
 


Nem... nem is nagyon akartam, csak tudod, ott volt az orrom előtt, nem bírtam nem nem bemenni Kép

Néztünk viszont szép színes ágy fölé akasztható zenélő, forgó nemtudommicsodát Kép
Voltak szépek, az áruk is elég szép volt... Kép Nem tudom igazából, hogy van-e szüksége a kicsinek rá, de talán ártani nem ártok vele... Nektek van ilyenetek?
lirian
 
 


Még nincs de azt én is szeretnék! A lényeg,hogy a bébi elöszőr az alap színeket látja (piros,sárga,kék) és én ez alapján fogok választani. Amit még szeretnék az a tapétacsík a kiságy fölé és azt hiszem lesz is csak Peti vacilál,hogy akkor az már ott is marad mert lejön a tapétával együtt ha majd a gyerek kinövi. A tapétánkra meg minimum egyszer még rá lehet festeni.De lesz! Szombatig jó lenne beszerezni ezeket a dolgokat is (na nem mintha fontos lenne) és akkor tennénk fel képet a babasarokról.Kép
Vendég
 


Jó neked, sarok nálunk még sehol sincs Kép

De tegnap Zsolt már babakádakat is nézegetett, elkezdett neki felderengeni, hogy ha van három rugdalózója a gyermeknek, az kicsit még kevés Kép

Viszont nekünk is hamarosan neki kell ugrani a babasarok kialaításának..

Lesz nálatok külön babaszoba?
lirian
 
 


Egyelőre nem lesz külön szobába mert én magam mellett szeretném tudni és látni a bébit éjszaka,baldahin nélkülKép.Pedig megtehetnénk,de egy éves kora előtt szerintem nem!
Aztán valószínű,hogy az az ésszerű megoldás,hamár két szoba van!Kép

Ezt a derengéses arcot én is ismerem,bár mi majdnem mindent megörököltünk, mégis kellett jó pár dolog. Én összeírtam,apuka meg olvasgatta, aztán még decemberbe megvettük!Kép
Vendég
 


Én annyira várom már a hétvégéket, amikor újra nekiindulunk a vásárlásnak Kép
Kell még ágy, pelenkázó, kád, bébihordó + az apróságok... azaz szinte minden Kép
lirian
 
 


Halihóóóóóóóó

Lir, igen, kell olyan.Sára imádta.Ez volt az első olyan dolog, amit szemlélhetett, mert ht ugye, ált.-ban hanyatfekvésben volt.
Én nem tom mit dolgozol, de ha annyira fontos, nem lehetne otthonról csinálni?vagy nagyon naív vagyok?

Ilona, én is imádtam, hogy mellettem van, sőőőt, első időkben állandóan ugráltam megnézni, hogy lélegzik-e.Van még, hogy most is.
A baldachin meg csak arra volt jó, hogy akkor...értedKépzavart, hogy ott van.

na, elmék ebédelni.

Pusz

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Szijja Léna Kép)))))

Remélem jobban vagy végre!!

Lesz olyanunk akkor, ha ilyen szaktekintély is megerősítesz benne, hogy kell Kép
Zsolt szerintem már tegnap meg akarta venni, én szóltam rá, hogy majd visszajövünk később Kép

Lassan indulok haza, mara csúnyán elegem van a pörgésből Kép

Jók legyetek Lányok Kép
lirian
 
 


Sziasztok!Kép

Jelentem babakelengye ügyileg készen állok (mosva-vasalva) minden, szépen behajtogatva, gondolom ez addig marad így amíg hozzá nem nyúlok majd gyorsan!Kép
Viszont annyi ruci van,hogy ráérek majd hetente mosni az ővéit is.

Lir!
Ha nem pörögnél, lejjebb menne a pulzusod is, szerintem, hidd el! Kép

Szeretnék a héten feltenni képet mert látványosan lejjebb ment a pocim!Kép

Kép
Ilona (35+3)
Vendég
 


Elfelejtettem írni,hogy amikor a múlthéten a dokimnál jártam, dumálgattunk és szóba került az internet. Elkérte ennek az oldalnak a címét!
Azóta az van előttem,ahogyan a dokik ott ügyeletben vagy amikor épp ráérnek, a gép fölött olvasgatnak mindenfélét Kép, bár inkább a kórházas topikra volt rákattanva és örült,hogy van ilyen itt is!
Az a szerencse,hogy a profilomba szereplő név nálam nem a hivatalos (még sajnos).

Lir! Olvastad a fizetős szobák új árait? Nem sámli, dehát nem sokszor szülünk!Kép
Vendég
 


Ilona Kép

Olvastam, mennyit is kell átlagosan benn tölteni, 5 éjszakát?
Egyszer-kétszer csak kibírjuk Kép

Az én dokim teljesen le van akadva ettől a nagy internetezéstől, múltkor rám szólt, hogy lehet, hogy nem kéne annyit neteznem Kép

Hű, neked már csak 4 heted van nagyjából... de jóóóóóóó Kép
lirian
 
 


Azt hiszem 4-et, de én már mindenért a hugomat hívom de most altatja Biankát és ilyenkor kihúzza a telefont,így most várok,pedig mondta már!
A császár az plusz egy nap, bár ő csaszi után is hazakérte magát a nagyobbik gyerkőc miatt 1 nappal előbb.
Szóval kb ennyi.
Vendég
 


azt főleg ki lehet bírni
én alig várom, hogy megszülessen Lili, vele akarok annyi időt tölteni, amennyit csak lehetséges...
Már a kórházban is.. Kép
lirian
 
 


Sziasztok!

Ma reggel megszületett barátnőm picije isKépSzóval holnap látok megint újszülött babótKép

Én csaszival voltam bent úgy, hogy pénteken született és szerdán jöhettem haza.
De arra számítsatok, hogyha este születnek meg a picik, akkor csak a következő nap számít elsőnek.Őőőőőőőő,nagyon zavaros voltam?Kép

Ilonaaaaaaaaa, képet-képet!!!!!!

puszka

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Nuska Kép

grat a barátnődnek Kép
Hogy irigylem őt Kép tisztára kész vagyok, alap esetben nem vagyok egy irigy fajta, de most már nagyon várom Lilit, úgyhogy mindenkit irigylek, aki már kezében tarthatja a kicsijét Kép

Lir
lirian
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: