Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt,

222ft volt a svájci frank tegnap. :twisted: :twisted: Tele van az a bizonyos, de nagyon. Figyeljétek meg jövőre nem fogunk tudni megszabadulni a lakástól annyiért amennyi a hitelünk.Sírhatnékom van.:cry: :cry:A hangulatomra is rányomta a bélyegét. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Húúúú.....de régen volt laptetőm! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


JAIMEE: Nem egy csoportba fognak járni a fiúk, jól emlékszel. Peti ma kezdett, Bence hétfőn fog. Egyelőre Bence csoportjában kb. 8-an vannak, mert minden héten csak 4 gyerkőcöt szoktatnak be, de a végére 30-an lesznek.. Petinek azóta is fáj a pocakja, tegnap mentünk vissza a doki nénihez, arról volt szó, hogy ad beutalót ételallergia vizsgálatra, de végül azt mondta, még várjunk.. Csak tudnám, mire, hisz már 4 hónapja fáj Petinek a hasa..
JUDY: Gratula Izinek az átforduláshoz! A hiteletekkel kapcsolatban állami segítség, áthidaló hitel, adósságrendező hitelkiváltás nem jöhetne szóba? Persze ehhez jó lenne, ha lejjebb menne a svájci frank.. Fiúk ma kezdtek? Lakásfelújíítás hogy áll?
CHRISTELL: Köszi, hogy tettél fel képeket, meg is néztem rögtön. Sokat változott Klárika! Lellén voltatok nyaralni? A homokos part miatt gondolom..
ARIKON: Hogy vagy? Láttam a friss pocakfotókat, én fiúra tippelek :) Melyik nap mentek 4D-re?
SIRKICI: Nikiről már nagyon rég raktál képet.. Tök jó dolog a játszóház, akkor ma délután is ott lesztek!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.09.17 12:58-kor.
Vendég
 

 
 

Betsy,
annyira szépek (bár fiúkra nem szokás mondani...) de akkor is így van!!!! :)
Jövőhét csüt-ön (9-én) megyünk uh-ra. Már nagyon várom!!!! :)

Köszi jól vagyok, bár pont ma paráztam egy újabbat. :? Nektek volt olyan, h. a jobb v. bal oldalon húzódott, és egészen lentre a szeméremcsontig nyilalt. Na nekem ma ez volt, de csak ha leültem, felálltam... Aztán lefeküdtem 2 órára ebéd után, és azóta nincsen.

Kép
arikon78
 
 


Betsy,
a mindenit, nagyon macsósak a fiúk, főleg Peti, de hisz ez normális is, ő a nagyobb. Meg a ruháik is, annyira fiúsak, jó értelemben, nagyon tetszenek! :lol:
A pocakfájás mikor jelentkezik Petinél? Evés után közvetlenül, vagy később, vagy csak bizonyos ételek után, vagy ha már nagyon éhes volt, esetleg ilyesmit nem tudtál megfigyelni?
Játszóház igen, nagyon jó dolog lenne, csak kár, hogy kevesen vannak, mostmár meg, hogy elkezdődött az iskola, az a két fiú, akik eddig jártak, már nem jönnek, mert délután tanulni kell, az ovisok szüleinek 80 %-a pedig arra panaszkodik, hogy miért szülői felügyelettel van, azt mondják otthon is tudnak együtt játszani, a maradék 20 % meg lusta eljönni. Pedig pont ez lenne a lényege, hogy a szülő dolgozik délelőtt, délután meg egy héten egyszer van ez, elmegy együtt a gyerekkel, és a különbség, hogy otthon unalmas is lehet már, ott meg ugyanazok a játékok sem unalmasak, meg találkozhat a gyerek más gyerekekkel. Nekem ez igy tetszik, biztos azért is, mert Nikinek nincs gyerek a környezetében, de nem is tudom, hogy más országokban hogy van ez, nem gondolom, hogy a szülő elviszi, és otthagyja 2 órára a gyereket, arra van az óvoda, nem a játszóház... gondolom én.

Arikon,
nekem is volt ilyen, sőt, én is sokat paráztam, eleinte szinte nem is birtam sétálni, meg később is nehezen, annyira szúrt, nyilalt jobbról lent, hogy azt hittem baj van. 2 utcát nem birtam szinte sétálni.
Uh-ra pedig egy hét múlva mentek, jaj, de várom már! Drukkolok, hogy mindent szépen lássatok! Aztán pedig gyere majd gyorsan a hirekkel, képekkel!
Egyébként hogy érzed magad?

Csajok,
körkérdés: ti mikor cseréltétek le a kiságyat? És mekkora ágyat vettetek a lurkóknak? Én 80*160-as matracra gondoltam, vagy az kicsi? Legalább 14 éves koráig gondolnám, hogy az az ágya maradna.
sirkici
 
 


Sirkici: Sztem gondolkodhattok már az ágy cserében. Réka olyasmi idős volt, mint most Niki, amikor új ágyat kapott.

Nekünk 200 cm hosszig kihúzható ágyunk van (azaz Rékának). Az a 160-as is tuti jó, csak az nem birja ki kamaszkorig szerintem....

Betsy: nagyon jók a képek, helyesek a srácok, mint mindig. 8) 8)
Izgatottan szoktam figyelni a harmadik vonalzódat...Mármint a mindenkorit. :-)

Petinek azóta is fáj a pocakja, tegnap mentünk vissza a doki nénihez, arról volt szó, hogy ad beutalót ételallergia vizsgálatra, de végül azt mondta, még várjunk.. Csak tudnám, mire, hisz már 4 hónapja fáj Petinek a hasa..


Ez valami vérvételes vizsgálat lenne?

Arikon: No para!!!! Élvezd a pocakosságot és ne aggódj sokat! Dokim mindig azt mondta, amíg nincs vérzés, görcs, magzatvíz folyás, addig minden okés. Az igaz, hogy én sem hittem el, csak Ketteskénél ezt. :wink:

Judy: Átforduláshoz gratula!! Akkor most megint kétgyermekes vagy napközben, könnyebb azért így, nem?

Mi az ótót vettük némi hitelre, sv. frankra.... :twisted: :twisted: :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2010.09.02 15:32-kor.
jaimee1
 
 


Kép

Teszek én is egy képet Zalánról, ide régen pakoltam.

Új hobbim a kispasis ruhák vadászata, imádom őket!!!!!!!
jaimee1
 
 


Kép

Ezen én Rékával....Nem teljesen friss, talán 1 hónapos kép...
jaimee1
 
 


Megint én. :mrgreen: Jól elvagyok....

Sms-t váltottam Gyabival. Ma nem engedték haza őket a kórházból, mert nem lövellt be még a teje, Nándi eddig csak fogyott. Kap egy kis pótlást a Picúr, aztán várják a gyarapodást.

Drukk a tejcsinek! +++
jaimee1
 
 


Jaimee,
jövök én is! :lol:
kösz, hát nemtudom, kihúzható ágyat nem tudok beszerezni, az ágyat mi csinálnánk régi szekrényből, csak matrac kellene hozzá, de mifelénk csak 80*190-es matrac a legkisebb. Másfelől meg 12-14 éves kora között úgyis kapna egy 140*200-as ágyat...
Képeken nagyon szépek vagytok, az a szokásos harmónia, ami sugárzik rólatok, olyan jó. És Zalán is nagyon cuki, tényleg a fiús cuccok nagyon tutik, talán még aranyosabbak is, vagy fene tudja, a kisfiús cuccok olyan vagányak, a kislányosak viszont inkább bájosak. Betsyéknél is mindig a cuccokat is nézem, az még vagányabbá teszi a srácokat.

Gyabinak drukk, hogy mihamarabb belövelljen a tejci, és jöhessenek haza!
sirkici
 
 


Sziasztok, gyors helyzetjelentés, aztán majd visszaolvasok!

Szombaton hazajöhettünk, tejcsi azóta sincs...maradunk a tápszernél...de ennyit erről, úgyis mindenki ezzel zaklat.
Nándi nagyon jó baba ( eddig-kopp-kopp ), eszik-alszik szindróma. Eléggé nyugis evő, jól el is húzódnak az etetések. Beni elég jól fogadta, csak állandóan simogatni akarja, csakhát kicsit erősebb a keze... :roll: Mindenfélét bedobál a kiságyba ...stb.
Egy pár kép:

Kép Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok,

Gyabi,
Hatalmas gratula a kis gyönyörűséghez. :lol: :lol: Mind 2 tojás olyanok a srácok. :lol: :lol:
Ne félj mi nem fogunk zaklatni a tejcsivel.Semmi baj nincs a tápszerrel.Én nem is értem miért kell ilyennel az anyukákat zaklatni. :twisted:
Jaimee,
Nagyon jól nézel ki. :lol: :lol: Mint aki nem is szült. :D Zalán meg egy kis szívtipró. Szépek vagytok nagyon. :D
Sirki,
Mi karácsonykor cseréltünk ágyat. Mi egy körtámlás ágyikót vettünk, 160 cm hosszú. Serdülőkorig csak kitart. :lol: :lol: :lol:
Rögtön elfogadta és nagyon szereti. :lol:
Arikon,
Drukk csütörtökre.++++++++++++++
Nekem mindenhol szúrt és fájt Barbival és Izussal. Szerintem ne aggódj, biztos nincs semmi baj. :lol:
Betsy,
Bence hihetetlenül kezd pasis lenni. Én egyre inkább látom a hasonlóságot a fiúk között. Nagyon vagányak. :lol:
A segítségről annyit, hogy bármit veszünk igénybe, csak max 1 vagy 2 évig lehet és a különbözetet hozzávágják a tőkéhez és pluszba ráteszik a kamatot. :twisted: :twisted: Szóval inkább nyögjük és várjuk a csodát, hogy esetleg lejjebb megy az árfolyam és el tudjuk adni. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Gyabi: Üdv otthon! Nagyon szépek a gyerekek! :D

Betsy: Milyen volt az első nap Bencének? Meddig maradtatok?

Judy: Köszi! Hogy vagytok?
jaimee1
 
 


Sziasztok Lányok!

Azóta már (teljesen) megnyugodtam. :D Lehet, h. naivitás a részemről (annak ellenére, h. eléggé kiművelten kezdtem a babavárást), de azt hittem, a poci nem fáj a várandósság alatt, kivéve ha baj van. :oops: De azt hiszem a babavárást ez is széppé teszi, minden nap egy meglepetés. :)
Köszönöm a tanácsokat sokat segítenek, megnyugtatnak! :)

Jaimee,
olvaslak, és köszii! :) Nagyon szépek vagytok, és tényleg nagyon csinos vagy!! Zalán meg tiszta apja!!!! :) Az ovi dologgal kapcsolatban elhiszem, h. kettősség van benned, ez az első elszakadás, de milyen izgalmas, új dolgokkal jár. :)

Gyabi,
szerintem sincs a tápszerrel semmi gond. Az egyik barátnőm a közelmúltban császárral szülte meg babáját, és 2-3 hétig hááát, alig-alig volt tejecskéje, de nem adta fel, és most már (4 hónapos bébijét), tudja anyatejjel táplálni, csak kiegészítésnek ad neki tápszert. :) A lényeg, h. ne idegeskedj!!!! :)
Csodaszép kis "ikreid" vannak!! :D

Betsy,
Peti has fájásával van valami változás? Nem lehet, h. étel allergia okozza a tüneteket?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arikon78 2010.09.07 21:07-kor.

Kép
arikon78
 
 


Gyabi,
nagyon hasonlitanak a fiúk, egyenlőre! Nem is tudnám melyik képen ki van, ha nem irtad volna oda. Tejcsin ne edd magad, ha tápszer hát legyen tápszer, csak a lényeg, hogy ne idegeskedj, akkor hátha lesz tejcsi is, ahogy Arikon is irta. Nagyon ügyes Nándi baba, és ha ilyen szép nyugodtan fog enni továbbra is, akkor nem is lesz gondotok a hasfájással sem. Beni pedig jó, hogy jól fogadta, emigy pedig nem akar ő rosszat, csak még meg kell szoknia, hogy Nándi még kicsi, és kicsit várnia kell, hogy játszhasson a kistesóval.

Judy,
kösz neked is a hozzászólást az ágy témához. Most a napokban nekünk is el fog dőlni a kérdés, remélem, aztán már csak a megvalósitás van hátra, valszeg csinálni fogjuk régi szekrényt alakitunk át, csak matrac kell bele, ami nálunk nincs kisebb, mint 90*200 cm, de csak beszerezzük valahogy Szegedről. Akkor ezek szerint Barbika még két éves sem volt, amikor új ágyba került, nagyon ügyes volt, hogy elfogadta. Mi eddig azért sem gondolkodtunk cserén, mert Niki csak úgy alszik el még mindig, hogy kiságy mellém húzva, fogom a kezét, egyedül még véletlenül sem akar... nemtudom mi lesz igy... de végül is úgysem fog örökké tartani ez sem, most még reménykedek az új ágyban, hogy hoz valamilyen változást, legalább annyit, hogy bár bent lennék vele a szobában, de nem lenne közvetlenül mellettem, és úgy tudna elaludni. Remélem ezek nem csak álmok maradnak... :lol:
Én is éppen akartam kérdezni, hogy hogy vagytok? Suli? Tudsz tanulni Bazsival? Vagy már nem kell? És a lányok, elvannak? Lakásfelújitás hogy halad?

Arikon,
bocsi, de szita az agyam mostanság, mikor is mentek 4d-re? Most valamikor, nem? Vagy már voltatok?

Betsy,
hol vagy elveszve? Peti hasfájásával kapcsolatban vannak fejlemények? És amint Jaimee is kérdezte, én is mellészegődöm, hogy Bence hogy viseli az ovit?

Jaimee,
teljesen érthető a kettős érzésed az ovival kapcsolatban, és én gondolom, hogy normális is, és el fog múlni, ezen szerintem mindenki keresztül megy, nehéz elengedni őket, szeretnénk, ha nem nőnének olyan gyorsan, de sajnos az időt nem tudjuk megállitani... :)
sirkici
 
 


Arikon,
akkor drukk holnapra! Remélem megtudjátok majd a nemét is, mindenesetre nagyon drukkolok! Gyere mihamarabb a hirekkel, képekkel! :lol:
sirkici
 
 


Jaimee,
nagy drukk mára!
sirkici
 
 


Sziasztok!

ARIKON:
Ez a szúrás, nyilalás szerintem mindenkinél jelentkezik előbb-utóbb. Nekem is nagyon fájt, menni alig bírtam. Holnap minél előbb gyere a hírekkel! Nagyon izgi..
SIRKICI: Köszi a fiúk dicséretét, és a hiányolást is. Kérdéseidre lejjebb válaszolok. Játszóházba akkor már nem jártok? Szerintem azért így is érdemes elmenni, ha csak 1-2 gyerek van, vagy csak Ti, legalább kimozdultok kicsit. Éjszakára van még pelusa Nikinek?
JAIMEE: Miért figyeled izgatottan a harmadik vonalzót? ;) Nagyon jó ez a kép Zalánról, kis mosolygós! Oda se raksz túl sok képet.. Azért csajos ruhákból nagyobb a választék szerintem, vagy nem? Hogyhogy Nálatok már volt családlátogatás, pedig még Réka nem is jár? Szimpik az óvó nénik?
GYABI: Gratula mégegyszer Ketteskéhez! Aranyos a csöppség, bár szerintem nem hasonlít Benire. Az orra, szája, álla is másmilyen szerintem, persze azért látni, hogy tesók Szüléstörténetet várom nagyon, bár úgy sejtem, rövid lesz :wink:
JUDY: Értem, így tényleg nehéz megszabadulni a hiteltől.. Fiúk könnyen visszarázódtak az iskolapadba?
RÓLUNK: Jönnék én sűrűbben, de nem sok időm van. Hétfőn elkezdtük az ovit Bencével. Első nap 10-től délig voltunk az oviban, bent és kint az udvaron is játszottunk, jól érezte magát, alig akart hazajönni. Második, és harmadik nap 10-re vittem őt, de én rögtön el is jöttem. 1-1 órát maradt mindkét nap. Holnap fél órával tovább marad. Amikor én is ott voltam, szépen eljátszott, főleg Pannával, akivel már jól ismerik egymást (Peti legjobb ovis barátjának a huga). Ma, illetve tegnap is, amikor bekísértem őt a csoportjához, az volt az első, hogy megkeresse Pannát, és megölelje, utána szaladt vissza nekem puszit adni. Egyébként azt mondták az óvónők, jól érezte magát, nem sírt, de hiányolt, keresett, hogy hol vagyok, illetve már veszekedett is valakivel egy játékon. Egyelőre 9 gyerek van, és Bencén kívül még ketten (ikerlányok) szoknak be a héten. Petinek nagyon valószínű, hogy ételallergia van a dologban, ezt írtam is korábban, csak a doki néni még várni akar a vizsgálattal.. Kérdésekre válaszolva: A pocakfájás egész nap jelentkezik Petinél. Evés után, előtt, közben, szóval mindig. Arra már rájöttünk, hogy a tejes dolgoktól jobban fáj, de ha nem eszik tejes dolgokat, akkor is fáj. Nem tudom, hogy az ételallergia vizsgálat miből áll, rákérdeztem a doki néninél, azt mondta, több vizsgálat, de semmi konkrétumot nem mondott. A vérvételt Peti simán kibírná egyébként. Közben tegnap szülői értekezlet is volt a nagycsoportosoknak, azaz az iskolába készülőknek. Fura, hogy lehet, hogy jövőre már elsős lesz Peti. Majd meglátjuk, mennyire iskolaérett. Logopédushoz mindenképp kell járnia, az –r és –l betűket nem tudja kimondani..
Vendég
 


Betsy,
örülök, hogy Bence ilyen szépen és könnyen beszokik az oviba, nagyon ügyes! Petinek a hasfájására pedig nemtudok mit mondani, ha mindig fáj, bármikor, talán nem ételallergia, vagy mindenre allergiás, de persze nem vagyok orvos, majd ő megmondja, szerintem ki kellene azért irtatni azt a tesztet, hogy tudjatok tovább lépni, nem értem miért ilyen nehéz az orvosoknak rögtön utalni. És hogy már jövőre iskolás is lehet Peti, nem semmi, tényleg fura... hogy múlik az idő...
Játszóházba járunk, függetlenül mindentől, amig Niki menni akar, megyünk. Bár akkor is jobb lenne több gyerek, tegnap is csak egy volt, egyedül. Mi nem voltunk, mert Nikinek bedagadt reggelre a szeme, nemtudni mitől, nem ütés az biztos, drnő allergiára gyanakszik, kapott szirupot meg kenőcsöt, mára már jobb, sokat lappadt, csak még mindig lila. De neki sokszor volt születése óta is lila a szeme alatt néha-néha, de azt sem tudom mitől van. Aztán egyszer csak elmúlik.
Pelusa van még igen, már gondoltam rá, hogy ne legyen, nemtudom, van, hogy hónapokig száraz reggelre a pelus, független attól, hogy hánykor kel reggel, de aztán meg van egy-két hét, amikor meg minden reggelre tele van pisilve a pelus. Most még van itthon pár darab, gondoltam majd nem veszek, és eljátszom, hogy elfelejtettem venni, este meg már nem birunk venni, próbálja meg az nélkül, hátha aztán másnap nem fogja kérni, de nemtudom ez jó ötlet-e? Most ezen örlődök egy kicsit, mert fogy az időm, alig van 5-10 db pelus még itthon.

Jaimee,
nagyon ügyes volt azért Zalán, és örülök, hogy ilyen jól túléltétek!
sirkici
 
 


Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy sehol sem találok Nikinek megfelelő matracot, mármint a méret nem jó sehogy sem, akartam neki 80*160-asat, azután lemértük a szekrényt, amiből csináljuk, és kiadja a 80 vagy 90*180-asat is, de annál nagyobbat már nem, mármint hosszra. Nálunk csak 200 cm hosszú matracok vannak, ezért kérdem, hogy ti hol vettétek, vagy egyáltalán tudtok-e róla, léteznek-e 200 cm-nél rövidebb matracok? Persze 60*120 meg 70*140 van, de az kiságyba való. Esetleg ha valami úton-módon tudnátok infót szerezni, hogy Szegeden hol találhatok ekkora matracot? Köszönöm!
sirkici
 
 


SIRKICI:
http://www.matrac.hu/matrac-10-kategoria.html
Szeged, Bakay Nándor utca 29.

http://matrac-webaruhaz.co.hu/index.php ... ekmatracok
Szeged, Római körút 42.

http://www.dormeo.hu/
Dormeo matrac mintaboltok:
Top Shop Szeged Kossuth Lajos sugárút 69-71.
OMKER szaküzlet Szeged Feketesas u. 23.

Demko Feder matrac- Szeged, Tisza Lajos krt. 52.

Mindegyiknél lehet kapni 80x160-as méretet.
Vendég
 


Sirki: Kérdésedre Betsy már válaszolt. Nálunk már Réka ágyába is egyedi matrac került, mert az ágya nem standard méretű. Több helyen is vállalták, hogy egyedi matracot vágnak nekünk.

Köszi a drukkokat! :)

Betsy: Hű, nagyon ügyes Bence, hogy ilyen gyorsan beszokott. :D
Szülőin mondtak valamit? Szerveznek nálatok valami iskolaelőkészítőt?

Családlátogatás azért volt, mert pindurkát elnézték az ovónénik a dolgokat, Réka nem kezdett ugye szeptemberben. Jöttek volna egyébként, de majd csak valamikor decemberben. Addig még megyünk játszani az oviba, legalábbis azt hiszem.... :roll:
Igen, egyébként szimpik az ovónénik, kedvesek, aranyosak, nekem ezzel az összevont csoportosdival van egyre több kételyem... :roll: :roll:

Rucik: Igen, jóóóval szélesebb a választék csajos ruhákból, ettől függetlenül lehet klassz pasis cuccokat kapni. Te csak tudod. wink:

Arikon: Uhu? Kiderült a neme? Mi újság?
jaimee1
 
 


Sziasztok,

Sirkici,
Szerintem nyugodtan vedd le róla a pelust éjszakára. Vidd el pisilni elalvás előtt és mindenesetre vegyél az ágyra olyan lepedőt, ami nem engedi át a nedvességet. Brendonban lehet kapni, nem olyan vészes az ára. :lol: :lol:
Meglátod, -2 nap és nem fog bepisilni. :lol:
Betsy,
Örülök, hogy Bence ilyen jól veszi az ovis akadályokat. Nekünk nem is volt beszoktatás, egyből a mélyvízbe. :oops: :oops: Danival nem is volt gond, bár ő előtte bölcsis volt, de ott sem volt probléma, de Bazsi szegény 2 hétig sírt minden reggel. :oops: :oops: Kiváncsi vagyok, hogy Barbival hogy lesz majd jövőre. :lol:
Szegény Peti, sajnálom ezt az étel allergia dolgot. :oops: Miért akar a doki várni? :roll: :roll:
Fiaim kezdenek visszarázódni a suliba, csak a felkelés nem smakkol nekik. Bazsiék már dolgozatot is írtak matekból, a hatványozásból. :oops: :oops: Mondjuk számítottunk rá, ismerjük már annyira a tanárt. :lol: Felelések is mennek ezerrel, na meg a "nincs kedvem tanulni" :lol: :lol:
Arikon????
Mi volt uhu-n???? :lol: :lol: :lol:
Jaimee,
Kaphatnék egy meghívót a blogodba???Ritkán jössz és akkor sem vagy túl bőbeszédű(pont én mondom:mrgreen: :mrgreen:), jó lenne tudni hogy alakul a 2 gyermekes életetek. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Hogy rögtön a lényegre térjek, KISFIUNK van!!!! :D Olyan nagyon boldog vagyok (vagyunk), h. el sem tudom mesélni!!!! :) A másik lényeg, h. minden rendben volt a vizsgálaton, legalább 20 percig tartott (magán géndiagnosztikán). A dokink csinálta az uhut, és mindent részletesen elmagyarázott. Olyan izgalmas volt az egész, nem is hittem volna. Jaaa, a kis kukacát nem rejtegette túl sokáig, mert kb. 1 percen belül "előrukkolt" vele. :lol: Semmi kétely, egyértelműen látszódott!!!!
Az adatok:
Fej átmérő: 44 mm
Fej körfogata: 155 mm
Has körfogata: 129 mm
Combcsont, ill. felkarcsont hossza: 27 mm
Fekvése: koponyavégű
Becsült súlya: 234 g
A méhlepény a hátsó falon, mélyen tapad, szinte egészen a méhszájig lehúzódik. Ez azért lehet gond, mert a természetes szülésnél, ha nem száll fel idővel, akkor sok vérzéssel járna, és inkább császár lenne. De Dokink megnyugtatott, h. a méh ahogy száll fel, valószínűleg a méhlepény is feljebb "megy", de ezt majd a havi terhesgondozás során figyelni fogja.

A lényeg az, h. a Babánk rendben van!! Jaaa, az Afp-m 0,84 lett. Tehát az is okés. Megdícsérte a doki, h. szép hosszú orrcsontja van! :)

Majd teszek fel képeket bár lehet Betsy ehhez megint a Te segítséged fog kelleni. De valszeg vasárnapnál előbb nem tudom átküldeni, mert Férjecském melózik a gépen... :)

Kép
arikon78
 
 


SIRKICI: Szerintem is vedd le a pelust Nikiről, és lefekvés előtt már csökkentsétek a folyadék bevitelt, pisilés, majd alvás. Ha kell, ébreszd fel éjszaka pisilni. A pelusba azért pisil bele, mert rajta van, ha nem lesz rajta, biztos, hogy nem fog bepisilni.
JAIMEE: Ezen a héten végig csak 1 és 1,5 órákat volt Bence oviban, jövő héten 2,5 órát lesz, aztán majd ott is fog enni, de azt nem szeretném, ha ott aludna. Eddig jól veszi az akadályokat, de ebben nagy szerepe van annak, hogy ott az ismerős kislány, aki neki biztos pont. Azt mondták, ma is végig vele játszott. Az iskolába készülők szülőijén elmondták, mik az iskolaérettség kritériumai (testi, pszichés, szociális), egy logopédus és egy fejlesztő pedagógus tartotta az előadást. Mint írtam, logopédushoz kell járnia Petinek (én is jártam anno), jövő héten lesz képességfelmérés, akkor derül ki, hogy esetleg előkészítőre kell e majd vinni. Egyébként náluk már tavaly bevezették a difer mérést, és itthon is szoktunk gyakorolni feladatokat. Én szeretném, ha maradna még egy évet oviban, de ha javasolni fogják, hogy mehet suliba, akkor nem tudok mit tenni.
JUDY: Meghívót én is kérnék a Te blogodba :)
ARIKON: Gratulálok a kis töki bogyótokhoz, és ahhoz is, hogy minden rendben. Nyugodtan küldd bármikor a képeket!! Akkor lassan kezdhettek gondolkozni a neveken, és festhetitek a gyerekszobát :)
Vendég
 


Arikon: Juhé! Nagyon örülök, hogy minden oké veletek és megmutatta magát a legénykétek. Viszketett az ujjam az előző bejegyzésnél, akartam írni, hogy ha fütyis a baba, azt hamarabb látni az uhun...nálunk legalábbis így volt....hátha kiderül a kisbabátok neme...És ki is derült! :lol:

Megérzéseimről no comment....:-)) Persze tudhattam volna, Rékánál fiút éreztem, Zalánnál lányt, hehe....

Betsy:

Én szeretném, ha maradna még egy évet oviban, de ha javasolni fogják, hogy mehet suliba, akkor nem tudok mit tenni.


Ezt nem értem. Nem a szülő dönt? A keresztlányom áprilisi, már 6 évesen is iskolaérett volt, de csak 1 év múlva kezdte a sulit. TEsómék döntöttek így...mert még jókat aludt az oviban ebéd után. Elfáradt könnyen. Réka bezzeg....már mosse' alszik a büdös kölke. :lol: :lol:

Judy: Küldök meghívót szívesen, e-mail címed kellene, ahová küldhetem. ÉÉÉÉn ritkán írok? Nemonddmár.... :lol:

Sirki: Én nem vennék már új csomag pelust. :) Gumilepedőd van?

Szép hétvégét! Az időjárás már megvan hozzá... :wink:

Mi ide készülünk szombaton. Remélem, tetszeni fog Récinek.

http://www.martfu-turizmus.hu/index.php ... ria&dok=02
jaimee1
 
 


Betsy,
aztamindenit, egyszerűen CSÚCS vagy! Te vagy az internetes keresés nagymestere, nem tudom hogy csinálod, de jól, nagyon jól, és NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM! Már irtam is nekik! :lol:

Pelus ügyben azt hiszem megfogadom a tanácsotokat, és nem veszek már újabb csomag pelust, aztán majd meglátjuk mi lesz, remélem a legjobbakat. Mindenkinek köszönöm a tanácsokat! :D

Judy,
én is kérek meghivót a blogodba, ha lehet! :D

Jaimee,
olvastam reggel a blogodat, jól indult a napom, imádom a Réka mondta bejegyzéseidet, úgy várom már én is az ilyet, annyira jó lehet! Meg Réka észjárása... csodálatraméltó! Nagyon okos és látszik, hogy sokat magyarázol neki, és tanul is belőle! :D
És nagyon jól néz ki a fürdő, ahova ma mentek, biztosan tetszeni fog Rékának, meg mindenkinek! Jó szórakozást és pihenjétek ki magatokat! Szép napot! :)

Arikon,
GRATULÁLOK A KISFIATOKHOZ! Örülök, hogy minden rendben, és minden értéked szuper! Nagyon boldog további babavárást, mostmár talán kicsit nyugodtabban... 8) Várom a képeket! :D

És még egy nagyon buta kérdés a matracokkal kapcsolatban, igérem ez lesz a utolsó, de mivel nálunk nem kapni csak rugós matracot, amiről annyit tudok, hogy idővel nyikorog, mi a véleményetek, érdemes kókuszmatracot venni? És abból mekkora vastagságút 6 vagy 8 cm-eset? Meg amin még filózunk, hogy szükség van-e az aloe verás huzatra, vagy elég a sima pamut is? Bocsi, tényleg ezek az utolsó kételyeim! :oops: :oops: :oops:
sirkici
 
 


GYABI: Hogy telnek a napok?
CHRISTELL: Merre vagy?
JAIMEE: Jó pihenést Nektek, biztos szuper lesz! Az iskolakérdésben a szülő dönt, de ha javasolják, hogy mehet, lehet, neki ártanék, ha visszatartanám..
SIRKICI: Hogy van Niki szeme? Utólag is nagyon boldog névnapot Nikinek! Ma tartottátok? Képek?


Kép
Vendég
 


Betsy,
nagyon szépen köszönjük! Nem igazán tartottuk, nem divat, a miénket nem is szoktuk, de Nikiét olyan szinten tartottuk, hogy csináltunk vele egy kis sütit, meg eljöttek anyuék, kapott egy kisebb ajándékot, és ennyi. Képek vannak valamik, majd rakok fel.

Judy,
kösz a meghivót!
sirkici
 
 


Hello!
Csak gyorsan rakok fel pár képet, bár nem sok van mostanság, a névnapjáról meg szinte nem is lett, de majd mindjárt keresek azt is:

Kép Kép Kép Kép
sirkici
 
 


Kép Kép
sirkici
 
 


Sirki,
Nagyon szép Nikici, hihetetlen, h. tud egyre szebb lenni!!!! :) Te nagyon vékony vagy!!!! De gondolom már a könyöködön jön ki, ez az észrevétel... :D Utólag is nagyon boldog névnapot Nikinek!!

Betsy,
milyen izgi új időszak a Tiétek!! Ovi, majd lassan suli... Továbbra is tetszik Bencének?

Gyabi,
gondolom irtóra lefoglalnak a gyerkőcök, csak kíváncsi vagyok, h. mizu a szopizással? Remélem minden okés!!! :)


Köszi, a gratukat, azóta is lebegek! :) Ma -nemsoká- indulok az első kismama tornára, kíváncsi vagyok milyen lesz. Amit tudok, h. másfél óra, ebből 1 óra a torna, fél óra szülésfelkészítő. Kíváncsi vagyok a többi kismamira is, jó lesz a helyiekkel összeismerkedni. :)

Kép
arikon78
 
 


Csak ide érek néha én is!

Arikon: hatalmas gratula a kispöcöshöz és ahhoz, hogy minden rendben van felétek. Pocakfotók készülnek???? Nevek?

Sirki: utólag is boldog névnapot Nikinek, ahogy Arikon is írja egyre szebb, Te pedig lassan elfogysz! Nekünk a kiságyban van csak kókuszmatrac, az 6 cm sima huzattal. Beni heverőjének az alja egy vastag falap, azon sima szivacs van, az is 6 cm kb., de a falappal együtt majdnem keményebb Nándi kókuszmatracánál.

Jaimee: Réka mondásain én is jókat derülök, kérek majd tanácsot egy kicsit lejjebb....

Betsy: mikor derült ki a logopédus dolog? vagy ezekkel a betükkel mindig gond volt neki? Olyan jó, hogy Bencus ilyen jól beszokik az oviba nem? olyan nehéz esetekről hallani mostanában.

Rólunk:

Beni nagyon jól "viseli" a tesóját, próbáljuk megosztani a feladatokat, ki mikor-kivel legyen. Nándi szinte egész nap alszik, csak enni kel fel. Tejcsi egyáltalán nincs, hivatalos tápszeres a második gyerkőcöm is, már nem is rágom magam.
Minden nap sétálunk, 2!!!!!!!!!!!!! babakocsival, ugyanis Beni is visszaszokott, nem hajlandó sétálni, így apa tolja egyiket-én a másikat...kész karaván.

Szóval tanács: Beni már a pisilést 100%-san megoldja, egyszer sem megy be, nincs is pelusa napközben. Viszon t kakát képes 2 napig is visszatartani, nem kakál sem wc-be, sem bilibe, amikor már nagyon kell neki, akkor remegve szalad, akkor teszek rá pelust és sírva kakál. Mi a teendő ilyenkor? Valamelyik nap már hashajtót adtam neki...valami ötlet???

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Arikon,
köszönjük! :D Milyen volt a kismama torna? Képek az uh-ról?

Gyabi,
kösz neked is! :D Sima szivacs? Ezt nekünk is ajnálották, hogy vegyünk vastagabb szivacsot, vonjuk be lepedővel, vagy valami ilyesmi, és jó is lesz. De én gondoltam, hogy abba belesüllyedne Niki, vagy nem? Na, nemtudom hány kg-ig lenne az jó, de nem is rossz megoldás, főleg, ha telt az ágy alja.
Örülök, hogy Beni jól viseli Nándit, és nagyon ügyes a pisiléssel. Ezek szerint éjszakára még nem próbáltál nem adni rá pelust? A kakilás pedig... nem is tudom, szerintem lehet benne valami, olvastam, hogy ez életkori sajátosság, habár nem minden két éves körüli gyerek küzd ezzel, hogy nem akar kakilni, vagy egyszer nem akart valamiért, ami miatt székrekedése lett, a vége pedig az lett, hogy azt hitte mindig fájni fog, és továbbra is visszatartja, amig csak birja. Ez van nálunk. De mivel mi is tanácstalanok vagyunk, igy sajnos nem tudok segiteni, csak annyit, hogy nekünk a hashajtó nem jött be, mert én úgy vettem észre, hogy csak ingerli folyamatosan, de akkor sem kakilt, csak már mikor muszály volt, és ugyanúgy kemény, véres volt a széklete, mint nélküle. De ez a mi esetünk, nemtudom másnak bejönnek-e a hashajtók?!
sirkici
 
 


Sziasztok,

Gyabi,
Nagyon örülök, hogy zökkenőmentesen ment a hazatérése kisöcsinek. :lol: :lol: Azért ez elég nagy törés egy gyermek életében, főleg ha eddig csak vele foglalkoztak. :oops: :oops:

Hát a kaki nehéz dolog. :roll: :roll: Igazából nem nagyon lehet tanácsot adni, mert mindenkinek más válik be. Mi pl amikor a bilire szoktunk, ugye a pisilés rögtön ment, de a kakilás nehezen. Barbi kb 3 napig tartotta vissza a kakit. Én azt csináltam, hogy hagytam bugyi és gatyó nélkül. Láttam rajta, hogy mennyire kell neki kakilnia (mindig mondta, hogy fáj a fenekem, nyomta a kaki)szaladgált szegénykém fel-alá, én meg utána, és amikor már képtelen volt visszatartani a kakit, mert jött magától, akkor gyorsan alá tartottam a bilit. Először így állva kakilt bele. Ugyanezt megcsináltuk legközelebb is, de akkor már ráült a bilire. 3x-ra már maga ült rá. Persze jó nagyokat tapsoltunk, hogy a bilibe ment a kaka, na meg nagyon meglett dicsérve. :lol: :lol: :lol:
Sirkici,
Szuperek a képek, mint mindig.:lol: :lol:
Utólag is BOLDOG NÉVNAPOTNikinek!
Arikon,
Gratulálok a kis pöcsöshöz. :lol: :lol:
Jaimee,
Köszi a meghívót. Nagyon tetszik, főleg Réka aranyköpései, nagyokat vidultam. Bizony az elválás nagyon nehéz lesz,(főleg az anyának) de ezen mindenkinek át kell esnie. :oops: :oops:
Betsy,
Hogy haladtok az ovival??? :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


SIRKICI: Nagyon vidámak a képek, mint mindig. Csak azt tudom mondani, mint a többiek, hogy csupamosoly Niki annyira kis édes kislány, Te meg tényleg nagyon vékony vagy! (bár, ki beszél..) Matrac ügyben válaszoltak már?
ARIKON: Nem küldted még az UH képeket, pedig várom nagyon! Oviba továbbra is szeret járni Bence, mosollyal az arcán megy be a csoportjához, és megöleli az óvó nénit :)
JUDY: Boldog 3. hófordulót Izinek! Ovival úgy haladtunk, hogy minden nap fél órával tovább maradt Bence, így most fél 9-től 12-ig jár, tehát 3,5 órát van nélkülem. Tegnap voltak amúgy családlátogatáson az óvó nénik a dadussal, mondták, hogy Bence nagyon jó étvágyú, mindig repetázik, szépen eszik, szótfogad, aranyos, mindig mosolyog, nagyon önálló, szóval semmi gond nincs vele. Negatívum, hogy néha veszekszik valakivel a játékokon, azaz Bence amivel játszik, azt utána nem adja oda senkinek, de már ezen a téren is javult. Ott aludni nem fog, én nem szeretném, bőven elég neki ez a 3,5 óra a gyerekekkel. Remélem, a beszéde is megindul a közösség hatására. Már ez alatt a 2 hét alatt is látok fejlődést.. Blogodba akartam írni hsz-t, de nem engedi, miért?
GYABI: Csak a nagycsoportoskat nézi meg a logopédus, és akinek szükséges, járnia kell hozzá. Peti régebben még az ü, és ö betűket se tudta kimondani (helyette u-t és o-t mondott), az r, és l is régi dolog. De mivel rengeteg gyerek van, csak a nagycsoportosokkal tud foglalkozni az ovi logopédusa. Heti kétszer jár Peti, délelőtt van az oviban. Közben volt egy iskolaérettségi felmérés, azt javasolták, hogy maradjon még Peti, tehát ha betölti a 7-t, akkor megy majd suliba. A feladatokat szépen megoldotta, a vonalvezetése bizonytalan, így nehezen menne az írástanulás. Én örülök neki, mert így legalább még +1 évig gyerek maradhat :) Sajnálom a kaki dolgot, mivel nincs ebben tapasztalatom, nem tudok tanácsot adni. Biztos már szétnéztél a neten ezzel kapcsolatban, olvastál esetleg valami hasznosat?
JAIMEE: Milyen volt a múlt hétvégtek? Nem is mesélsz? Képek?
Vendég
 


Judy,
köszi! :lol:

Betsy,
hát igen, ki beszél... :lol: :lol: :lol: Matrac ügyben, igen, válaszoltak már, éppen a napokban kaptam meg a válaszokat, lehet rendelni, szuper, köszönöm a segitséget, már csak el kell döntenünk, hogy hagyományos rugós matrac legyen, vagy kókusz, végül is 20 eu a különbség, majd meglátjuk, hogy teljesen önerőből kell megvennünk, vagy segitenek a mamák is, attól fog szerinten függeni a választásunk, mert utánaolvastam, mindkettőre 10 év garancia van, nekünk meg nem is kell majd nagyon sokkal több időre.
Örülök, hogy Bence ilyen szépen szokik be az oviba, de szerintem ez várható is volt, ő is nyugodt gyerek. Ezek szerint, ahogy irod, még Bence sem beszél? Mert Niki nem, és már azért kezd idegesiteni, vagyis nem, olyan szinten igen, hogy nem értem sokszor mit akar, meg amikor marslakónak nézik, hogy még nem beszél, az ő gyerekük már másfél évesen beszélt, stb., de nemtudom igazán, hogy mikortól gond ez, vagy gond-e egyáltalán?!
sirkici
 
 


SIRKICI: Beszél Bence, tehát nem néma :) csak nem úgy beszél, mint a vele egyidősek. Peti is 1,5 évesen kezdett beszélni, Bence úgy 2 éves kora körül, mondatokat 2,5 éves korától használ. Fejlődik napról napra, csak nagyon lassan. Megérteti magát, amit mond, az szépen mondja. Számold össze, hogy hány szót mond Niki, és figyeld meg, hogy bővül e. Engem is idegesített a dolog, pláne, hogy volt összehasonlítási alapom. 2 évesen és 2,5 évesen is megkérdeztem 3 embert is (doktor néni, védőnő, logopédus), mindegyik azt mondta, nincs elkésve, ha látom, hogy fejlődik, nem lehet gond. Az ovi mellett is azért döntöttem, hátha az a pár óra, amíg gyerekekkel van, segíti a beszédfejlődését. 3 éves koráig várok, ha akkor se beszél rendesen, akkor elviszem fejlesztésre. Ha pl. könyveket nézgettek, és mondod a tárgyakat, nem próbálja utánad mondani? Ha megkérdezed, hogy hogy hívják, hány éves, azt meg tudja mondani? Magától megnevez dolgokat? Színeket felismeri? Nekem azt javasolták, hogy nagyon sokat játszunk együtt, mondokázzak, énekeljek neki, és könyveket nézegessünk, meséljek belőle..
Vendég
 


Betsy,
ja, értem, akkor nálatok egy kicsit más a helyzet. Niki fejlődik végül is, akkor ilyen alapon nincs gond, de mondjuk mi még csak most tartunk ott, hogy bár nem minden szónak, sőt, nem olyan soknak, de mondja az első két betűjét. Ha könyveket nézünk, nem mondja a tárgyakat, pedig próbáltam már, megmutatja ha pl kérdezem, hogy hol a tehén, stb., de mondani nem akarja, vagy ha felveszek egy állatot, és megkérdezem mi az, nem tudja kimondani a szót, de tudja milyen állat. A nevét nem tudja kimondani, babának hivja magát, hogy hány éves azt meg tudja mutatni a kezén, de mondani szintén nem. Szineket tudja, az összeset, már nagyon-nagyon régóta, de ott sem a szin nevét mondja, hanem, hogy pl lila, akkor azt mondja, hogy anya, mert az anya szine, a pirosra, hogy apa, mert az apa szine, és igy az összesre. Ha megkérdezem, hogy melyik a szürke, mert az mondjuk senkinek nem kedvence, akkor megmutatja, tehát gond nincs az értelemmel, sőt, megy a jobb-bal is, meg tényleg okos, csak nem beszél. Mondókázni szoktunk, de mostanában már pár hónapja nem nagyon szereti őket, régen sokat énekeltem neki mondókákat, úgy altattam, a mamával is sokat olvastak, mindig úgy kötötte le anyósom, hogy verselt, mondókázott neki, mi állandóan beszélünk hozzá, ha mutat a vizre, akkor is megkérdezem, hogy vizet kérsz, tessék itt a viz, meg ilyenek, ahogy a szakkönyvek meg a dokik is ajánlják, de semmi. Azt is próbáltam már, hogy nem nevezem meg helyette a dolgokat, mintha nem érteném mire mutat, de akkor csak fruszrált lesz, és összeveszünk, az meg senkinek sem jó, inkább várok, majdcsak elkezd már beszélni...
sirkici
 
 


SIRKICI: A leírtak alapján Nálatok se lehet gond. Valószínű azért nem beszél, mert így is megértitek. Ezért pl. ha közösségbe kerülne, ott rá lenne kényszerülve a beszédre, és szerintem gyorsabban fejlődne. Mint írtam, Bence is nagyon sok új szót tanult az elmúlt két hét alatt, és egyre jobban formálja a mondatokat. Bármit csinál, szinte mindent kommentál. Olvastam olyanról is, hogy volt, aki 3 éves koráig egy szót mondott csak, utána meg hirtelen el kezdett beszélni. Ehhez képest Ti is, mi is jól állunk :) 2,5 évesen mentek fényképezkedni? Férjednek bevált a munkahely?
Vendég
 


Betsy,

SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Köszi Judy :lol:
Vendég
 


Betsy,
Nagyon boldog szülinapot kívánok!! Hogy ünnepeltétek meg? A tortád tök jó lett!! :wink:
Tök jó, h. Bencus szeret ovizni, milyen megkönnyebbülés lehet nektek, h. nem kell sírva ott hagyni a dadusnál.

Na, végre sikerült beszkennelni a kisfiunk fotóit - Apukája választotta ki őket - úgyh. küldöm e-mailben és előre is köszönöm a sok segítséget!! :)

Többen kérdeztétek, h. vannak e már névötletek és hát igen... Amint megtudtuk a nemét, a hétvégén fellapoztuk a naptárat és 5 nevet kiválasztottunk. Aztán ízlelgettük őket, barátkoztunk velük és pár perc elteltével meg lett a győztes, az Igazi!! Asszem nem tartozunk azon párok közé akiknél szinte háborús övezetté alakul a névválasztás helyszíne. :lol:
Levente lesz a babánk, neve de azért még adunk esélyt az utónévkönyvnek is, de asszem ennél - számunkra - szebb név nem létezik. Nagyon szépen, dallamosan szól a vezetéknevéhez is. :)
Gyabi,
Te kérdezted a pocakfotót, és pont ma fogok készíteni egy újabbat, mert az utolsó 13 hetes volt, amit meg is mutattam. :)

Tényleg, Csajok, szerintetek az hogy +3 kg-nál tartok, okés? Ti milyen ütemben és összesen mennyit híztatok? Nehogy félreértsétek, nem "aggódásból" írom, csak kíváncsiságból. Védőnénim szerint, +10-15 kg rendben van, gondolom a várandósság végén fogok belehúzni, ugye? 8)

Kép
arikon78
 
 


Betsy: Nagyon boldog születésnapot kívánok!!

Beszokással mi újság?

Arikon: Gratula a félidőhöz! 3 kg teljesen jó. Hogy a végén belehúzol e, az sok mindentől függ, pl. hogy vizesedsz e, mennyire leszel aktív nagypocakos stb. Sokat nem kell a témával foglalkozni, ha szépen fokozatosan mennek fel a kilók. Én mindig a tükörnek hittem, csak a pocak hízott, más nem, úgyhogy nem tudom, hol is volt mindkét gyerkőccel az a 15 kg plusz a végére. :-)

Szép név a Levente, nálunk benne volt a top 10-ben. :-)

Judy: Énisénis meghívót kérek széépen! popianyu@gmail.com-ra jöhet.

Gyabi: Háát, sok ötletem nincs, mi nagy örömujjongást csaptunk, valahányszor bilibe ment a kaka, eleinte ritkábban is volt széklete, de egyéb gubanc nem volt. Aktuális még a téma egyébként?

Sirki: TÜrelem. Mármint a beszéd témában. Alakul az majd! Kicsit idősebb kispasival játszunk a játszótéren, ő is mindennek az elejét mondja. Az anyukája érti, most már én is egyre jobban. :-) MIfelénk 3 éves korig nem is foglalkoznak az ilyesmivel, tehát normális, ha még nem beszél. Persze túúdom, én is aggódtam annó...Most meg örülök, ha egy perc csend van a házban. :-))) A gyerektársaság szokott használni, megoldja a gyerkőcök nyelvét, de az sem mindig.
jaimee1
 
 


Betsy,
utólag is NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! :lol:
Kösz a megnyugtatást beszéd terén, végül is valószinűleg ez lehet, hogy megértjük, meg Nikinek nagyon kifejező az arca, jó kis szinésznő lenne belőle, ki tudja talán lesz is valamikor. :lol: Megyünk majd fényképeszkedni, az biztos, a munkahely is bevált egyenlőre a férjemnek, nem álmai munkahelye, de bár teljesen más, mint amiket eddig csinált, nagyon jól beilleszkedett, meg örülünk, hogy legalább fizetnek, ez most a legfontosabb.

Arikon,
várjuk már a képeket, és a pocakfotót is! A Levente nagyon szép név, és a leglényegesebb, hogy nektek tetsszen. A hizás mértéke meg nagyon változó, meg az is, hogy kin mennyire látszik, ez itt a babaneten is bebizonyosodott, a lényeg, hogy minden rendben legyen, meg azért nem szabad koplalni (de gondolom nem is teszed, nemhiszem, hogy ilyesmin nagyon aggódnál, egyébként is +3 kg-mal nincs is min).

Jaimee,
hát igen, felénk sem foglalkoznak 3 éves korig a témával, meg biztosan minden rendben van, és hát ez az, nálunk is az van, hogy én megértem, de pl a játszóházban már "forditanom" kell, de ez van, lehet, én is visszasirom majd, hogy de jó volt még nem beszéltél egész nap... :wink: :lol: :lol:
sirkici
 
 


ARIKON: Köszi a köszöntést! Elmentünk 4-esben a fiúkkal vacsizni egy görög étterembe, így ünnepeltünk :) Képek átmentek? A Levente jó választás, egyik barátnőmet én beszéltem rá, így Bálint helyett Levente lett az első kisfiuk :) A +3kg kiló tökéletes, de tényleg teljesen mindegy mennyit hízol, a lényeg, hogy Levi megfelelően növekedjen :)
JAIMEE: Köszönöm itt is :) Mire vagy kíváncsi a beszokással kapcsolatban? Fentben már írtam róla bövebben ;) Képeket mutatsz a fürdőzésről? :)
SIRKICI: Köszi szépen! Örülök, hogy bevált mindkettőtöknek az új munkahely. Egyébként mennyire laktok közel Szegedhez? Nem akartok esetleg Mo-ra költözni? Azért itt több lehetőség lenne, nem?
Vendég
 


Kép


Kép

Ő a mi kis Levink! :)

Kép
arikon78
 
 


Örülök, h. szerintetek is szép név, szerintem most már maradunk is ennél. :)

Betsy,
köszi mégegyszer a segítséget!
Tök jó lehetett Nektek a görög étteremben, én is imádom a mediterrán kajákat.

Jaimee,
köszi a gratut! :)

Köszi a hízással kapcsolatos hsz-eket, igazából ugyanannyit eszem mint azelőtt, kivéve azt, h. a csoki-süti irtóra elgyengít, pedig azelőtt egyáltalán nem hozott lázba. :) Hiába, Apja fia! :D

Kép
arikon78
 
 


Arikon: nálunk is top5-ös volt Levente!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jaimee: igen, még aktuális a téma, mostmár csak pelusba hajlandó....kínkeservesen. :cry:



Betsy:utólag is...



Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


ARIKON: Szívesen, bár úgy látom, még jobban sikerült lekicsinyíteni :)
GYABI: Köszi:) Jaj szegény Beni, nagyon sajnálom, nagyon rossz lehet neki.. Remélem, sikerül gyorsan valami megoldást találnotok.
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: