Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Nos a helyzet a következő: a babával minden rendben, magzatvíz van bőven, a méhlepény nincs elöregedve, méhszáj zárt. A kórházban lévő ultrahang szerint (legalábbis a baba méretei alapján) még csak a 39ik hétben vagyok. Úgyhogy lehet Dórát majd csak a húsvéti nyuszi hozza. Mindenesetre jövő csütörtökön újból fel kell menjünk a kórházba, ha addig nem produkálok semmit.

Az idő itt gyönyörű, a kórház után elmentünk a játszótérre, Ákos jó fáradt volt mire hazaértünk, még enni is alig akart. Most ezerrel durmol, délután meg majd csavargunk egyet még valamerre.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Nem jó nekünk a szerda :( Hétfő, kedd vagy péntek? Légyszi, légyszi. Bár most Adri lázas, de nincs más tünete, du megyünk dokihoz.

Nyuszko
Szurkolunk nagyon!!!!

chincho
 
 


Sziasztok!

Jelentem, én ma este ráérek egy kis traccspartira :lol: , mert Marci már most kidőlt (miután napközben nem aludt), a férjem meg kimenőt kapott, nekem viszont hozott egy jó kis vörösbort, azzal vigasztalódom... :lol:

Chincho, a kedd nekünk is jó, hétfő-péntek nem, és asszem, a kedd Tamesznak nem volt jó, azért gondoltunk eredetileg szerdára. :( Meg ugye jövő hét már húsvét, úgyhogy a hét vége felé már biztos mindenki süt-főz, takarít, tojást fest :lol: , lakást díszít, rokonokhoz utazik...

Adrinak mielőbbi gyógyulást, remélem, nincs semmi komolyabb baja!

Nyuszkó, szorítunk továbbra is! De akkor lehet, hogy ezek szerint valamit elszámoltak a terhességnél?

Tamesz, remélem, jól telik a várgesztesi tavaszolás!!! Hú, ez a dömperes rodeós kicsávó!!! :shock: :shock: :lol: Szegényke, jó, hogy nem lett komolyabb baja az orrának! És nagy hős volt, hogy nem sírt!

Fanka, várjuk az élménybeszámolót!

Eveka, hogy vagytok?

Na, nálunk most kezdődött el a motorozós korszak, úgy látszik, a nagy taknyolás meghozta Marci kedvét :lol: :lol: :lol: , mert azóta mindennap követeli a ksimotort. Úgyhogy most le is cseréltük egy nagyobbra, mert a régivel már szinte a nyakába kellett húznia a lábát, ha hajtotta. Szerencsére nem száguldozik olyan rettentő gyorsan (egyelőre :lol: ), mert itt azért elég forgalmasak az utcák ahhoz, hogy egyedül elszáguldjon vele előre, aztán a kereszteződésnél vagy megáll vagy nem... :shock: Szóval én mindig szorosan mellette megyek.

És voltunk újra csiribiri tornán, élvezte ezt is, bár itt is nyuszibb volt, mint ősszel, amikor jártunk. Tényleg két éves kori szorongása van... :? Egy kissrác lekevert neki egy icipici pofont, hát olyan kétségbeesetten ordított tőle, és bújt oda hozzám... :cry: :cry: :cry: Pedig ő is tud lökdösni, ütögetni, agresszívkodni... Ja, és a kendőben hempergetős zsipzsupolást (felnőttek dobálják ide-oda a gyerkőcöt egy óriási kerek kendőben) most ki sem mertem vele próbáltatni, mert attól már ősszel is ordított... :shock: Timka, tényleg, Fanni szereti ezt? Mert ott a csoportban a többi gyerek mind odavan érte, kivéve Marcit. :shock: Na, mindenesetre kimozogta magát, eljönni nem akart, úgyhogy azért tetszett neki.

Na, befejezem a mondókámat. Szép estét!

Juc

Kép
juc14
 
 

 
 

Sziasztok!

csak most értem ide, mikor már mindenki az ágyban van....
Mi sem untakozunk mostanában, egy csomó meló be van még tervezve szülés előttre: tapétázás, számítógépszoba festése, előtte mindenhonnan ki kell cuccolni a dobozokat....a kerítéslécekről ne is beszéljünk...még van kb. 350 db 1 méteres léc, annak két oldala, kétszer Sadolinnal....
Asztalos is jön elvileg jövő héten megcsinálni a lépcsőn elmaradt dolgokat, konyha pultot helyrerakni,leolajozni....

Úgy néz ki apukám jön húsvét utáni héten és besegít na, meg itt lesz ha hirtelen mennünk kellene. Aztán meg anyu jön,úgyhogy most úgy tűnik meg lesz oldva a gyerekfelügyelet.
Viszont amitől félek, hogy anyu annyira félt engem,megolyan ideges fajta, hogy tutira agyon fogja parázni magát és szerintem ebből Fanni is érezni fog valamit. Annak idején ezért se mondtuk meg hogy mikor fogok szülni, csak utólag szóltunk,mikor már megszületett a csaj.

Juc
MI is voltunk ma Csiri-birin, de sajna elmaradt a mai,mert csak két gyerkőc volt. Át lett téve hétfőre és szerintem ez bekavart.
Fanni nagyon imádja, a zsippzsuppolást is, bár azt itthon is gyakoroljuk. Csak a kezeit baromira szét rakja az ernyőben és emiatt nem pörög rendesenm ahogy kellene.Amúgy a többi eszközön profi, ja és bukfencezni is itt tanult meg. Olyan kis ügyesen nyomja a bukfenceket! Lassan az összes mondókát tudja kívülről, persze itthon is gyakoroljuk.
Sajnálom,hogy egy darabig nem fogom tudni vinni,de majd meglátjuk,hogy boldogulok kettővel.

Nyuszkó
Nem semmi, hogy 2 hetet elszámoltak. Akkor most mikorra módolult a céldátum? Lehet mégis egyszerre szülünk majd?
Azért én minden nap várom az sms-t!

Tamesz
Húhh, ez a dömperezés.Nem kellene valami biztonságosabb járgányt beszerezni,ami nem csapja fel az orrát?
Szegénykém,jól fog mutatni majd a várgesztesi képeken...fotózzatok sokat!

Fanka
Jó,hogy előkerültél.Jöttök Ti is szerdán játszóterezni?

Chincho
Nem tudjátok átszervezni,hogy mégis tudjatok jönni szerdán Ti is?
Mit mondott a doki, mitőllázasodott be Adri?

Mi ma kaptuk meg a Pneumo védőoltást éskutya baja, olyan kis eleven,hogy alig lehetett lelőni ma este.
1 hónap múlva kap majd kullancs ellenit, amit +1 hónap múlva isméteni kell majd.
Eveka, mi a karunkba kaptuk az oltást és semmi duzzanat nincseddig. Nektek miért combba adták? amúgy mi majd minden védőoltást karba kaptunkm,kivéve a 4 vagy 5 hónaposat.

Na megyek megnézem apa letöltötte-e már a Lostot vagy be kell érnem két újabb 24 résszel...
Jóéjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Hahó!

Timka, én már addigra valóban kidőltem, mire te jöttél... :D

Oltás: mi mindig combba kapunk, még soha nem kaptunk karba, ez nem attól függ, hogy mennyire husis (izmos :lol: ) a kar? Mert ha elég vastag, akkor oda is lehet adni, ha meg olyan kis vékonyka, mint Marcié, akkor marad a comb. De bedagadás hálistennek nekünk nem volt sosem.

Nekünk is a kullancs lesz a következő, de ő már tavaly megkapta a kettőt, most csak az ismétlő lesz. Viszont a pneumót én mégsem adatom be, most legalábbis, max. majd ha közösségbe megy. A dokinéni szerint ezek nem komoly betegségek, amik Marcinak szoktak lenni, csak kis vírusok, nem bacik. Ja, és legalább a fele nem is légúti nála, hanem hasmenős, szóval ha ezt nézem, nem is gyakran kap el légúti betegségeket, és azok tényleg mindig enyhe lefolyásúak, max. egy kis takony meg rekedtség, de olyan igazi köhögős baja csak egyszer volt.

Zsippzsupp: a dobálás megy nálunk is itthon, azt imádja, de azt az ernyőt nem bírja... :? Ja, meg a tölcsért sem :? , csak a többi szerkót (egyensúlyozós mérleghinta, ugráló, labdák, alagút stb.), leeht, hogy nem is érdemes járnunk??? :shock: :lol:
A vezető csaj (Ildi?) megszült már? MOndtad, hoyg kb. akkorra van kiírva, mint te.

Na, megyek, megnézem a husilevest, már egy félórája rotyog. :lol:

Szép hétvégét mindenkinek!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok csajok!

Apa ma visszament melózni a 2 hét szabi után...hát nagyon fura most egyedül Pannival. Aért legalább jut most egy kis időm netezni.
Sopron szuper volt, leszámítva, hogy marha hideg volt és szakadt végig az eső. Azért kibírtuk valahogy a szállodában: volt uszoda, szauna, jacuzzi, szoli, masszázs :lol: . Gyerek abszolút vízimádó lett, apja nyakába kapaszkodva "úszott", meg ugrált a vízbe, és alig lehetett megértetni vele, hogy egyedül nem tud még úszni :roll: , ne engedjen el minket. A melegvizes jacuzzi nem kötötte le, folyton a "nagy kádban" akart lenni.
Az egyik este az étteremből beszökött egy nyugdíjas csoport búcsú "bulijára", ahol vagy fél óráig táncolt a "nénikkel", felénk se nézett..
Egész idő alatt tünder volt, nem volt egy hiszti sem, ami nagyon fura, mert itthon mostanában szinte elviselhetetlen volt a kölyök.
A kaja is szuper volt, minden este 5-6 féle főtt kajaát , levest, meg sütiket kellett letesztelnünk :lol:.
Nemrég szóba került itt a topikon a gyerekbarát szállás kérdeése: ez a szálloda nem hirdeti magát kimondottan bababarátnak, de kérésre ingyen adtak kiságyat, volt etetőszék (nekünk nem kellett), játszószoba, játszótér a kertben. Sztem mindenhol megoldható, hogy adjanak ágyat, etetőszéket, hűtő alapból szokott lenni, konnektor meg bárhol van vízforralónak. Lehet, hogy nincs igazam, de sztem ez a bababarát jelző a legtöbb helyen szimpla lehúzás, mert nagyon jól el lehet lenni bárhol a gyerekkel, ha tiszta a szállás. Én ezt gondolom, legalábbis.
Szülinapozás is megvolt végül 2 hete sikerült összehozni a családi ünnplést, de akkor is csak a fél család jött betegség miatt, így Panni még tegnap is szülinapozott anyósékkal pótlólag
:lol: :lol:. Lassan egy hónapja tart a non-stop ünneplés, már ott tartunk, hogy minden vendégtől ajándékot vár, aki jön hozzánk :roll: .
Játszóterezés nem tudom, hogy jön össze jövő héten, mert képzeljétek, megadta magát két gyökérkezelt fogam, egyszercsak letört belőlük 1-1- darab, így a jövő hét a fogászat jegyében tellik :( .

Képzeljétek Panni már legtöbbször a wc-be kakil (szűkítővel), és pisinél is szól -igaz csak utána. Marhára élvezi, van hogy nem is kell neki, de csak nyomja-nyomja, míg ki nem présel egy kis anyagot, ilyenkor baromi büszkén újságolja mindenkinek. A múltkor itt volt nálunk egy barátunk, és vacsi közben Panni egyszercsak ezt kérdezi tőle minden előzmény nélkül: "Máté, szeretsz kakilni?". Szóval nálunk most eza sláger

Nyuszko
Kitartás, azért jó, hogy nem indítja meg ész nélkül a szülést az orvosod! Sokat gondolok Rátok!!! :lol:

Mindjárt kicsinyítek képeket, és közszemlére teszem..

KépKép
fanka
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
fanka
 
 


Elutazásunk előtt voltak nálunk Jucék, így randalírozott a két kölyök:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
fanka
 
 


...Még mindig én :lol: :lol: :lol:

Szülinapi képek:



Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


Na, most már eldugulok, de lehet, hogy még este jövök, további szép napot!

KépKép
fanka
 
 


SZiasztok!
Mi ma állatkertben voltunk ismét. Képeket majd csak akkor, ha elküldik nekünk, ugyanis mi nem vittünk fényképezőt :(.
Marci nagyon jól érezte magát, lovagolt, rohangált, nagyon szeret ott lenni. Ráadásul most a Kis Szerelme is ott volt, akit már fél éve nem látott. Szegények 4 óráig rohangáltak, aztán mindketten kidőltek az autóban. Marci 6-ig aludt, kíváncsi vagyok, mi lesz itt éjszaka :shock: . Bár most hosszassan és úgy tűnik eredmányesen megküzdött azért, hogy elaludjon, mert nagy a csend :). Mindjárt be is takargatom.
Egyébként egész jól van. Időnként köhög egyet, szívjuk még az orrát, de szabad levegőn alig köhögött. Szerdára szerintem már rendben lesz annyira, hogy tudjunk menni. Ma azt is láttam az autóból, hogy hol van a bizonyos játszótér.

Tamesz,
szegény Kunka! Még jó, hogy nem lett nagyobb baja. Sok gyógypuszit küldünk az orrára! Remélem Ti pedig remekül kikapcsolódtok kicsit ebben a gyönyörű időben a sok pesztra segítségével :wink: !

Évi,
Nektek is jó pihit Zalakaroson! Remélem Violka gyorsan kinövi ezt az ájulós időszakot. Elég rémisztő lehet :shock: .

Fanka,
nagggyon jók lettek a képek!!! Panni annyira "nőcis" :)! Na és az a rámenős csók :)!Nagyon bátor volt a vízben! Most is Hunguestben voltatok? A közös képek is nagyon jók, szépek vagytok rajta.

Timka, Nyuszko,
a végén még egyszerre szültök :lol: ! Kitartás nyuszko. Timka, Te meg nehogy neki állj Sadolinozni a deszkákat :!:

Juc,
nekem azt mondta a dokinéni, hogy azért adjuk inkább a combjába Marcinak a szurit, mert így biztonságosabban meg lehet fogni. Most nálunk is csak egy kicsit duzzadt meg, de valahogy annyira húzodott Marcinak, hogy aznap este merev lábbakkal járt. Másnapra semmi nyoma nem volt. Mi csak a 15 hónaposat kaptuk karba, mert az csak bőr alá ment, nem izomba.
Nem semmi, hogy Panni hogy odavan Marciért :lol: !

Jó éjt Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Hahó!

Fanka, jó, hogy előbukkantál, már aggódtam!

Jók a képek :D , nagyon szép a kis királylányruhás szülinapos!!! Azért látom, a férjed képriportban ábrázolta, hogy kerültek gyerekeink egyre közelebb egymáshoz... :lol: Egész az ágyig... :oops: :lol:

Fogadat sajnálom, de akkor ezek szerint találtál fogorvost!

Jó lenne, ha szerda délelőtt tudnátok jönni a Városligetbe, én szívesen elviszlek benneteket, ha nem féltek!!! :lol: :lol: :lol:

Kakipisihez gratula Panninak! :lol:

Bababarát: szerintem ezek a szolgáltatások igazán csecsemőkorban fontosak, most, kétévesen már tényleg bárhol el lehet lenni a kölkökkel. De amíg pl. forralni kell a vizet (tápszerhez, teához), bébiételt, tejet, tápit kell melegíteni (még éjszaka is), vagy pl. még nem lehet zuhanyozni fürdés helyett, addig jól jönnek a bababarát kellékek. Mondjuk a borsos felár kevésbé... :?

Na megyek, megnézem, itt van-e már Jack Bauer bácsi. :lol:

Jó éjt, további szép hétvégét mindenkinek!

Juc

Kép
juc14
 
 


Eveka, látom, beelőztél! :D

Képzeld, minket is hívtak ma az állatkertbe, de mivel most szerdán voltunk, és ráadásul Marcit nem is igazán érdekelték az állatok, a jegyet meg ugye már neki is meg kellett venni, így inkább nem mentünk most. Pedig akkor összefuthattunk volna. :D

Reméelm, szerdára már teljesen jól lesztek!

Oltás: szerintem mi a 15 hósat is combba kaptuk, egyszerűen nem emlékszem olyanra, hogy a karjába kapott volna bármit is... :shock: :shock: Lehet, hogy a mi doktornénink csak oda tud adni? :lol: :lol: Majd a kamaszkori kanyaró meg Hepatitis oltást is oda kapja??? :lol: :lol: :lol:

Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Ja, és emlékeztetőül egy táblázat a késői januári szülinaposokról... :lol:

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Marci minden várakozás ellenére jól aludt 10-től 7-ig az ágyában. Ez az utóbbi idők rekordja. Lehet, hogy ma is állatkertbe megyünk :)?
Juc,
Marcinak mi nem veszünk jegyet, úgyis olyan kicsike szegény, hogy meg sem kérdezik van-e már 2 éves :oops: :( .
Marci szereti nézegeti az állatokat, hosszan-hosszan-hosszan bámészkodik, csak türelemmel kell bírni a várakozást...
Barátnőmmel abban egyeztünk meg, hogy vízforraló, cumisüvegmelegítő és konnetktorvédő legyen a szobában, felár nélkül.

Szép napot Nektek, majd este még jövök.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinél jól telt a hétvége ebben a szép időben!

Itt küldök egy kis húsvéti dekorációt, ilyen tojásokat ragasztgattunk Marcival :lol: :

Kép

Szép estét, szépe hetet! Ja, szerdára hidegfrontot mondanak :? , biztos, hogy marad a szerda a talinap?

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc,
nagyon szép lett a húsvéti dekoráció! Milyen jó ötlet a tojásragaszgatás! Nekem eszembe sem jutott volna, hiába, nem vagyok elég kreatív. Ezen a héten mi is csinálunk majd Marcival, főleg, ha jön a hidegfront.
Tali: nekünk péntekig (akkor jönnek Anyuék :D )nincs más kötött programunk, de Marci még mindig nem 100 %-os (tiszta takony volt egész nap, de nem zavarta, viszont már alig köhögött), így a hét eleje nekünk nem túl jó. Egyébként erre a hétvégére is rossz időt mondtak...

Mi ma sokat csavarogtunk ismét fényképező nélkül :evil: . Délelőtt Margit-sziget (ez nem volt teljesen hisztimentes, mert a 2 pasi mindig mást akart csinálni, két ilyen önfejű, komolyan mondom, csoda, hogy már csak 48 kg vagyok :lol: ?), délután viszont Visegrádon voltunk. Az én "bátor" fiam, aki a csúszdákon nem mer lejönni, a bobon simán lecsúszott. Alig bírtam kiszedni belőle :lol: . Még hegyet is másztunk és alig bírtam vele lépést tartani, miközben rohant le a hegyoldalon. A csúcsprogram a Duna-parti kavics- és botdobálás meg a homokba bottal való rajzolás volt. Szerencsére csak 1 órás dobálás-rajzolás után sikerült "belelépni" a Dunába, így nem volt nagy balhé, amikor jönni kellett, mert már vizes volt a cipője és a nadrágja is :). Végül harisnyában utazott hazáig.
Nálunk viszont ha napközben nem alszik eleget, nagyon nehezen megy az esti elalvás. Juc, Évi, Tamesz, Ti mindig írjátok, hogy ilyenkor korán ágybabújnak a Gyerkőcök és sokat alszanak. Hogy csináljátok :?: :D ?

Várjuk az élménybeszámolókat Várgesztesről, Zalakarosról! Igazán remek időt fogtatok ki!

Jó éjt!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Hahó!

Eveka, jó lehetett a mai napotok!!! Mi ma a rokonlátogatáson kívül a Széchenyi-hegyen voltunk fenn, Tameszék múltkori példáján felbuzdulva. :lol: Mi vittünk fényképezőt, de annyira nem egetrengetőek a fotók :lol: , nem foglalom itt a helyet a várgesztesi meg zalakarosi képek elől. :lol: Marcid nagyon bátor a bobbal!!!

Kérdezted az elalvást: hát ha nálunk nincs délutáni alvás (vagy csak egy nagyon rövidke, pl. félóra babakocsiban vagy autóban), akkor totális kidőlés van 8 körül. Ha meg nagy alvás van, akkor eleve későn kezdünk neki az esti műsornak, és így mostanában szerencsére ilyenkor is hamar elalszik. (Pl. ha fél 6-ig aludt délután, akkor fél 10-kor fürdés, 10-kor szunya; de ha már fél 9 körül elkezdjük lefektetni, akkor egy órát ülhetek az ágya mellett... Ilyen hoszsú délutáni alvás főleg hétvégén szokott lenni, ha az egész család együtt szundizik délután :) , vagy ha hétközben nagyon kipurcanok, és alszom Marcival, egyébként csak rövidet vagy semmit sem alszik.) És Marcid túlpörög olyankor, amikor nem alszik délután? Vagy hogyhogy nem lehet lerakni?

Juc

Kép
juc14
 
 


Ja, és köszi a tojásdicséretet! :lol: :lol: :lol:

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc,
igen, túlpörög. pedig érzi, hogy fáradt, már az autóban mondta, hogy pancsi és alvás, de valahogy rossz elszakadnia tőlünk. Nem akar bemenni az ágyába, mindenféléket kitalál (tejcsi, ananász, ropi, 5x utoljára a Somvirág). Nagyon sajnálom szegénykémet, ilyenkor sír, hogy ne jöjjek ki, 20-szor visszamegyek, aztán egyszer csak megnyugszik és miután kijövök, 1 percen belül elalszik. Ki érti ezt? Tegyél csak fel nyugodtan képeket :lol: !

Az uram háborús filmet néz, nem az én műfajom...

Eveka

Kép
eveka
 
 


Hú, Eveka, és ezeket mindet meg is kapja? Tejre ananász, aztán ropi? :lol: :lol: :lol: Mi az a Somvirág? :oops: :D

Háborús film... :( :( :?

Én meg a holnapi németórára készülök, de muszáj néha lazítani... :lol: :lol:

Juc

Kép
juc14
 
 


Jó reggelt!

Nem akarom itt uralni a topikot :lol: , de akkor marad a szerda a talinak? Vagy legyen mégis kedd? Vagy jövő hét???

Írjatok!

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Adrinak folyik az orra, köhög, és a szerda sem jó sajnos :( :cry: :(

chincho
 
 


Juc,
ropit nem kapott, de a rizstej-ananászlé párosítás az minden este és hajnalban meg van 2 kulacsból :lol: . Viszont aludt reggel fél 7-ig az ágyában és még két órát a mi ágyunkban, így egy szavam sem lehet :). Nekünk a kedd is, a szerda is jó. Marci is köhög még egy kicsit, de ez már nem vészes egyáltalán, ma kiderül, hogy mennyire folyik még az orra. Szabad levegőn szerintem már nem "ártalmas" Marci társasága :lol: !

Csilla,
gyors gyógyulást Adrinak!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Jövő hét, nekünk bizonytalan. Most biztosra csak a pénteket tudnám mondani.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok,


Timka,
A dátum módosulásáról nem mondott semmit a dokinő, csak egyszerűen a baba méretei 39ik hétnek felelnek meg. Ez lehet abból kifolyólag is, hogy kisebb az átlagnál, vagy lehet amiatt, hogy nem volt rendszeres a ciklus. DE most már igazán aggódok, mert ez olyan kétes helyzet. Ha jól volt kiszámolva az egész, akkor szerdán eltöltöm a 42ik hetet, és akkor már tényleg jó volna, ha beindítanák a szülést, ha meg rosszul lett kiszámítva, akkor még mindig van ugye 2 hetem. Elég szar ügy, remélem megoldódik. Csak éppen a babának ne legyen semmi baja. Mindenesetre nem is gondoltam volna, hogy áprilisben még nem lesz megszületve.

Fanka,
A képek nagyon jók. Bizots jó lehetett a pihi. Én is nagyon kívánkozok már valahova. Remélem a nyáron összejön nekünk is valami, még ha csak pár napra is.

Juc,
Nagyon ötletes a húsvéti dekorációtok. Én is elterveztem, hogy valami különlegeset rendezek Ákosnak húsvétra, mivel mostanában látta a Micimackó: Tavaszolás Zsebibabával, és ugye abban pont a húsvétról volt szó. Csak az a kérdés, hogy vajon nem-e akkor fogok pont a kórházban ücsörögni?!

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Hétvégére én is eltüntem, pedig nem voltunk sehol,de semmi erőm nem volt írni.
Kipakoltuk az egyik rumliszobát, ahol apának lesz dolgozószoba, na meg odaköltözik majd a net is. Hát amilyen kupi itt volt.....ráadásul Fanni csak rásegített, ha hagytam hogy azt csináljon amit akar, hogy egy kicsit haladjunk is.
Most majd apa vési a falat,hogy az áramodakerüljön ahova kell, és hétvégén szeretnék festeni majd. Aztán ki kellene pakolni a másik rumliszobát is, ott is kellene egy kis áramot vezetni a falamban össze-vissza és jöhet a tapétázás. Ezeket én még szülés előttre terveztem be,mert utána nem sok időnk lesz.

Nekünk a tali időpontja most függőbe került, merthogy jön ahéten valamikor az asztalos, hogy a lépcsőt és a konyhabútort egy kicsit rendberakja, tőle függ. Elvileg péntek kivéteével bármelyik nap jó lenne, de nem akarom egyedül itt hagyni a házban.

Látom Evek és Juc jól elbeszélgettetek itt kettesben...
Tamesz, előkerültetek? nagyon jó időtök volt, kérünk képriportot!

Fanka
Nagyon jók a képek,de hogy került le Marciról a nadrág???
Szülinpos-királylány nagyon cuki, Fanni mindig emlegeti Pannit, hogy ő a másik Fannika!
Fogorvoshoz kitartás,nekem kipp-kopp befejezték a kezelést, megvan az összes fogam!!!

Eveka
Gratulaa bobozáshoz, Fanninak is nagyon bejött, de minagyon szeles időt fogtunk ki.Gondolomsokan voltak,mennyit álltatok sorba? Hányszor csúsztatok le?
Ja,állatbertbe én se vettem Fanninak jegyet legutóbb, mert apakirabolt, és nem volt elég kp-m. Persze automatát csak kifeléjövet fedeztem fel. De nem iskérdezték hány éves a gyerek....

Nyuszkó
Kitartás, nemsokára találkozhatsz a kiscsajjal. Dokinéni mit mondott meddig vár? Ákosnál beindult rendesen a szülés?
Ott hogyan indítják el a szülést, ha semmi jele nincs a dolognak, azon kívül, hogy márki kellett volna jönnie?
Nekem anno Fanninál kutya bajom nem volt, február 24-re voltam kiírva és március 4-én is csaj a méhszájtágító hatására volt egy kis tágulásom, amúgy semmi fájdalom. Bezzeg az a drága oxitocin és burokrepesztés mindent megoldott...Kíváncsi vagyokmost mi lesz.

na lépek, vasaló be van kapcsolva,itt vár megint egy halom ruha....
Szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Hahó,

Timka,

Ákosnál anno nekem rendesen beindultak a kontrakciók, csak nem volt tágulás. Végül megrepedt a magzatburok és akkor kaptam oxitocint, amitől másfél óra alatt 10 centit tágultam.
Úgy tudom nálunk is, ha nem indul be magától akkor burkot repesztnek és utána adják az oxitocint.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Nyuszko,
nem csodálom, hogy aggódsz. Marcira is azt mondták a szülés előtt 3 héttel, hogy kicsi, ehhez képest 3480 g-mal és 55 cm-rel született. Kitartás Neked! Dóri jelezni fog, ha már nem érzi magát jól odabent :wink: .

Juc,
a Somvirág egy Gryllus-dal. Marci nagyon szereti. Minden CTG-n is ezt énekeltük neki anno, hogy ne aludjon :). A mesetv.hu-n a Dunaparti Gyerekparti 2006 alatt vannak fent Gryllus és Kolompos dalok is. Marci nagyon szereti nézni és hallgatni. Az autóban is mindig ez megy Apa nagy örömére :lol: .

Amíg várunk a hétvégi képekre, én teszek fel 3 mai kedvencet, ami az erkélyen készült. Marci délelőtt ott játszott, mert ma főznöm kellett. A végére 1 cm vastagon állt az erkély kövén a virágföld (ezzel homokozott), átrendezve az erkély teljes tartalma... Remélem Apának lesz kedve este rendbe rakni :lol: . Az alattunk lakó teraszát még meg sem mertem nézni :). De legalább viszonylag nyugodtan főzhettem. A legcukibb az volt, amikor szóltam neki, hogy álljon fel a kőről, mert hideg. Válasz: Nem, Anya. Dongolkodom ('gondolkodom') :lol: :lol: :lol: !

Képek:
Kép Motor

Kép

Kép

Megyek, most már kipihentem az elalvás előtti hisztirohamot. Nem ma jön az a bizonyos hidegfront :lol: ? Összedobom legalább a lakást, amíg még alszik. Szép napot Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Nyuszko, Timka,
beelőztetek :)!

Timka,
Bő 5 percet álltunk sorba. Sokan voltak, így csak egyszer csúsztunk le, mert nem tudtam, hogy Marci lemer-e csúszni, így csak 1 jegyet vettem, mégegyszer nem volt kedvem sorbaállni. Marcit is lebeszéltük róla valahogy nagy nehezen :).

Na, tényleg húzok!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok :D

Jól eltűntem én is :oops:
Olvasom én a topikot, de akkora itt a forgalom, hogy képtelen lennék mindenre reagálni, de Tamesz hiámyolt :lol: , így írok :lol:

Nyuszkó
Drukkolok ám én is, hogfy mielőbb kibújjon Dóri baba :D

Tamesz, kérdezted a hisztit.
Hiszti-helyzet nálunk is alakul :lol: , vagy inkább :(
Főleg a lépcsőházba bejönni illetve feljönni problémás. Egyik alkalommal különösen nagy balhét vágott le, még déli negyed 2-kor se akart hazajönni a játszótérről, ígyhát egyik kezemben a motorja+egyéb kacatok, másik kezemben pedig egy 15 kg-os üvöltő, kapálódzó gyerek, akit persze alig bírtam vinni, csúszott le a kezemből, a cuccokat ejtettem le, nem semmi látvány voltunk.
A lépcsőházba be kellett tuszkolnom, utána bentről verte a bejárati ajtót, üvöltött, rúgta az ajtót, sírt, kijött még az egyik nőci is a lépcsőházban, hogy mi van. Nagy nehezen felcipeltem, itthon nem akart levetkőzni, ki akart menni, de persze bezártam az ajtót, 10 percet még ordított, aztán nekiálltam csokitojást enni :lol: és egyből ott termett a huligán :lol:
Egyébként én is azt szoktam, hogy ilyenkor nem foglalkozom vele, csakhát az utcán problémásabb, mert ott nem hagyhatom, a szép szó olyankor nem hat rá, mindenképp haza kell cipelnem, hogy itthon aztán megeméssze a dolgokat...
Meg mostanság olyan hülyeségei vannak, hogy nem mindegy, hogy ki vetkőzteti, ki öltözteti, eteti, fürdeti, mindenből problémát csinál. Pl. elkezdem öltöztetni, aztán kitalálja, hogy a pulcsit csak apa adhatja rá, ha nem így van, törés-zúzás van :?
Az se mindegy ki ülteti be az etetőszékbe, az utcán ki kezét fogja, mindig minden pillanatban más a kiválasztott személy.
Reggeli felöltözés, elindulás is különösen nehéz,még fél 11-kor is pizsiben és éjszakai pelusban van, mert lehetetlen rávenni az öltözésre, így van 11 óra, mire bárhová is elindulunk :?
Szóval nem könnyű eset ő sem.

Oltásról:
Kristóf is kb. 1 hónapja kapta meg a Pneumococcus elleni oltást, semmi baja se lett tőle, múlt héten a 3.kullancsoltást, előtte kicsivel a 3. Neiss Vac agyhártyagyuszi ellenit, ami, "hála" a dokinéninknek, nem lett Kristóf 2 éves kora előtt felírva, pedig én szóltam neki, de itt Gyöngyösön senki sem tudott róla, hogy ez kell, nekem kellett a László kórház védőoltási tanácsadójával konzultálnom, mire elhitték itt nekem, hogy tényleg kell, és így 8ezer Ft-ba került az oltás:evil:
Egyébként 2 éves korig nálunk combba, utána karba adják az oltást. De ez úgy látom, mindenhol másképp van :)


Szombaton voltunk Kristóffal cirkuszban, hát azért a fejért, ahogy nézte, már érdemes volt elmenni :lol:
Én sokszor nem is az előadást néztem, hanem Kristófot :D
Egy pici kis vándorcirkusz volt, de sikerült az első sorban, pont középre ülnünk, így telibe látott mindent. Volt bohóc, kutyusok, lovacskák, tűzdobálók, késdobálók, bűvészek, a szünetben pedig lovagolhatott egy pónilovon, ő akarta mindenáron, nagyon tetszett neki :D
Az előadást szájtátva nézte, folyton tapsolt, nagy komolyan, teljesen lenyűgözte, nagyon édes volt :lol:

A rengeteg kép nagyon szuper, tényleg, minden gyerkőcről :lol:

Most aztán jó rengeteget írtam, be is fejezem, csak én is teszek még fel (jó)pár képet :lol: :

Cirkuszban, a pónilovon: (nem ám ilyen komor fejjel ült a lovon, csak épp ilyen kép sikerült róla)
Kép
Kép

A cirkusznál volt egy kisvonat is:
Kép

Végül egy pár egyéb kép jóképű kispasimról :lol: :
Kép Kép

Anyával:
Kép


Babus
[/i]

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Nyuszkó, kitartás a várakozáshoz!!! Ha nagyon aggódsz, nem tudod gyakrabban megnézetni uh-gal, hogy minden rendben van-e? Nem lehet gyakrabban menni? Vagy vmi magánrendelőbe akár? Az én Marcim is a 41. hétre született, de akkor nekem már alig volt magzatvizem, és a lepény is öregecske volt. :(

Eveka, nagyon cuki Marcid!!! :lol: :lol: :lol: Hú, ilyen jó idő volt az erkélyeteken? Nálunk azért még volt vastag pulcsi Marcin a játszótéren. Remélem, sikerül rendberakni az erkélyt.

Főzés: múlt hét óta rendszeresen :lol: :lol: (kíváncsi vagyok, meddig tart a lelkesedés :lol: ) reggel főzök. Ha már Marci úgyis 6-fél 7 között fölkel, valami hasznossal töltsem azt a kora reggeli órát, amíg még úgysem tudunk bárhova is elmenni. Na, azért nem minden nap, de mondjuk heti 4-5-ször. És vasárnap előre összeállítoma jövő heti menüt :lol: , Marcinak meg a férjemnek is lehet ötlete. :lol: Muszáj vagyok magamat ilyenekre kényszeríteni, mert különben kifolyik a kezem közül minden, én meg depis leszek...

Állatkert: nálam sem kérdezték, mennyi idős Marci, de én magamtól vettem neki jegyet. :D Na, nem mintha én lennék a becsületesség szobra :lol: :lol: , de úgy gondoltam, hogy nem a szegény állatkerten fogunk spórolni, meg az az évi két alkalom nem fog csődbe vinni minket. :lol:

Jaj, mennem kell, Marci fölébredt. (Ezek szerint aludt is, a babakocsiban. :lol: Az utcán már hülyének néznek engem, amikor a nagy lakli kétévesemet tologatom a kocsiban, hogy aludjon... :? :lol: :lol: :lol: )

Szép délutánt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!!
Hú micsoda termés volt, na és a képek, nagoyn jók!!!!!
mi megjöttünk, nagoyn jó hely, mázlink volt az idővel, nem voltak sokan, jól főztek, tiszta volt a víz, na és hogy a házban is volt szauna, medence és pezsgőfürdő, így hát teljes kuxusban volt részünk. Marci nagyon élvezte, mindenkit ugráltatott, élvezte, hgoy valaki mindig hajlandó az újabb ötleteit kivitelezni. A vízbe, mármint a nagy medencébe nem volt hajlandó bejönni, így a gyerek pancsolóban, ami meleg vizes volt, ott gylikolta a teknőst. :D Liló viszont mint egy halacska, most volt először ekkora vízben, és nagyon élvezte, még működik a búvárreflexe és alig lehetett egy óra elteltével kivinni a vízből.

Akkor próbálok reagálni:
Juc,
nagyon szupi a tojásfa!:D ügyi vagy, én is tervezem, hogy csinálunk valmai húsvéti hangulatot, csak még nem tudom mikor!:(
Várjuk a fotókat Tőletek is!!

Eveka,
nagyon aranyos Marci a képeken, nekünk is olyan kisasztalunk és székünk van a teraszon!:D jó duma a gondolkodom!!!:D Marci szerencsére már kinőtte a virágföldes homokozást, de jön nemsokára az utánpótlás nálunk!:) Azért egész nagy erkélyetek van, ha ennyi minden elfér!!! Gyógyuljaotk csak tovább, szerintem is összeereszthetjük már a kölyköket!!!!!!
Hú ez a bobozás nagyon jó lehetett, nekünk is ki kéne próbálni, ha Liló kicsit jobban tartja majd magát!!

CSilla
sajnálom Adri taknyosságát, jobbulást Nektek!!!

Talira nekem a holnap nem jó, mert véger eljutok fodrászhoz festetni, mert már el is tűntek a csíkjaim, és hosszas szervezés után ez a nap maradt, bocsika. A jövő hét nekünk kedd-szerda biztosan jó!!!!!!

Nyuszko,
kitartás, tudom, hogy nagyon türelmetlen már az ember ilyenkor, na meg én is aggódtam, hogy minden rendben legyen, de bízzál benne, hogy Dóri tudja, mikor kell jönnie. Gondolom megnézték az uh-on az áramlásokat, a doki biztosan tudja, hogy mikor kell közbelépnie. De tényleg lehet, hogy elszámolták, mert eredetileg az én számításom szerint Lilinek is október 12-én kellett volna megszületnie, de akkor nekem a két terhesség között volt két meszeszem, és hát vsz. nem volt még túl rendszeres, így a dokim a 12-ik heti uh alapján egy héttel megtoldta, és Liló 19-én jött, tehát stimmelt. Szóval nyugi, nyugi, napozz egy kicsit, sétálj, pihizz, mert napokon belül kezdődik a hajtás!!!!!!:D

Fanka,
nagoyn jók a képek, tényleg egy kis hercegnő abban a ruhácskában. Én ma csavargás közben már kerestem Lilónak i valmai szép keresztelőruhát, de még nem találtam, ha valai lát valahol kiabáljon lécci!!!!!:D
Na meg könnyű egy profi fotós apával ilyen csodálatos kéepket csinálni!!:D:D:D
Marci kicsit azért féltékeny volt a "Göndör" Marcis képek miatt!:D
Fogászathoz sok bátorságot, kevés fájdalmat!

Timka,
hú nem semmi feladatokat vállaltatok be még itt a szülés előttre, azért csak lassan és óvatosan ugrálj!:D Apátok hogy bírja, hogy naponta dolgozik 10 órát és még este véseget meg tapétázik egy kicsit??? Duracellel működik???:D

Babus,
nem semmi napjaid vannak akkor neked is! Kitatás a hisztikhez! Hogy állsz az alvással? Na és kistesóprojekt lesz???:D
Szuperek a lovaglós képek, élvezte a cirkuszt??? Itt a Home centernél ma állították a sátrat, lehet, hogy el kéne mennünk???

na most ennyi, mert Lili felébredt a 25 perces alvásából, hát nem sokat haladtam:D
majd este még megpróbálok jönni

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


megint itt... Fanni fél 3-tól alszik mint a bunda, én már meguntam a vasalást, kineteztem magam, úgyhogy még megpróbálok írni, hátha sikerül elküldeni.

Tamesz
Várjuk a képeket! milyen volt LIló a vízben? én anno nem mertem kipróbálni Fannival ezt a búvárreflexes dolgot, egyszerűen úgy féltettem, nehogy megfulladjon. Persze ez hülyeség volt,tudom, de első gyerek! na majd Kittivel bepótolom.

Apánk szegény panasztkodott is,hogy semmit nem pihent hétvégén. Én meg kis disznó hajtom is, mert tudom,hogy ha most nem csináljuk akkor megint el kell telnie egy kis időnek hogy rászánjuk magunkat. Tegnap este például bezártam a szobába,azzal hogy végig kell vésnie a falat. Persze a fő indok az volt, hogy Fanni állandóan be akart menni hozzá, vitte neki a kekszet és akkora por volt ott, hogy harapni lehetett....
Én mindenképpen falat akarok festeni hétvégén, legyen kész az a szoba, hogy csak a bútorokat kelljen az asztalosnak beszabni.
Most hétözben megpróbálom rászánni magam,hogy amíg Fanni alszik a fenti rumliszobában rendet rakok,kiszelektálom a ruhákat, hogy csak ki kelljen innen tolni a dobozokat.
Errőljut eszembe, nem tudjátok hová lehetne használt ruhát vinni, amire márnincs szükségünk. Sajnálnám kidobni őket, hátha más még hasznát veszi.
És felesleges baba-mama, kismama,anyák lapja magazinjaimat hová vigyem? van még olyna hogy MÉH? vagy csak vigyem szelektív hulladékgyűjtőde? vagy hagyjam a fenébe és vigyem le a kukába?
Na meg vannak egyetemikönyvim is,amit szintén sajnálnék kidobni, antikváriumba beveszik az ilyesmit valahol?
Bocs a sok kérdésért, de én vilég életembe gyűjtögettem és sajnáltam mindent kibodni. Most jöttem rá,hogy egy csomó fölösleges kacatunk van.....

na felkelt....bömböl....

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Csak gyorsan, akkor marad a szerda, ha a jó idő is marad, ugye? Tamesz, Eveka, ti azért benne vagytok a taliban? Remélem, nekünk sem jön közbe semmi.

Majd még igyekszem jönni.

Juc

Kép
juc14
 
 


Na, itt vagyok megint, akkor próbálok reagálni is.

Tamesz, várjuk a képeket is a tavaszolásról!!! Örülök, hogy nektek is tetszett Várgesztes, a medencés házak még sokkal jobbak lehetnek, mint a simák, amikben mi voltunk. És a házbeli medencében is fürödtek a gyerekek? Vagy csak a nagy közösben? És tényleg van még búvárreflexe Lilónak? Az nem múlik el olyan 3 hós kor körül? A mindenit!!! :D

Tali: na, nekem meg most jut eszembe, hogy a jövő hét elég zsúfolt lesz, úgyhogy az nekünk vszeg nem lesz jó. :( Itthon vannak a sógornőmék a két unokatesóval, az öcsém is hazajön húsvétra, úgyhogy családozás lesz jövő héten. De a most szerda jó lenne.

Csilla, Adrinak mihamarabbi gyógyulást!

Nyuszkó, hogy vagy??? Már bevetettél minden praktikát? :lol: Sétálgatás, takarítás, palacsintasütés (!!! ezt ismered???)? Jelentkezz, ha van valami hír!

Timka, tényleg óvatosan segédkezz a nagy rendrakásban!!! A végén még beelőzöd Nyuszkót! Férjed nagy hős!!!

Ruhák: hát egy időben a budaörsi TEsco parkolójában volt gyűjtőkonténer, de mostanában már nem láttam, nem tudom, másfele szokás-e még. Mi karácsonykor szoktuk elküldeni, olyankor több szervezet foglalkozik ruhagyűjtéssel, de ilyenkor nem tudom. Aztán vannak olyan turkálók, ahol be is vesznek ruhát, de gondolom, ez is ritka. A neten utánanéztél?

Újság: mi a szelektív papírgyűjtőbe dobjuk.

Egyetemi könyv: biztos el lehet valahogy adni, csak az is sok macera, az én papírjaim sztem mentek a kukába... :oops: :oops: :oops:

Babus, jó, hogy előbukkantál! Sajnálom a hisztiket :( , nehéz lehet. Marci szerencsére viszonylag könnyen kezelhető, bár olyan nálunk is van, hogy az ordító, kapálózó gyereket cipelem a hónom alatt egy darabig, de oylan igazi földönfetrengős, ordítozós hiszti még nem volt (én ilyen voltam kiskoromban :shock: , úgyhogy rosszabbra számítottam... :lol: vagy az még hátravan??? :shock: )
Nálunk tudod, mi vált be? Ha nagyon behergeli magát valamin, akkor vagy tök értelmesen, hosszan elmagyarázzuk neki, hogy mit miért nem szabad, kell stb. (ez az apja verziója, neki mindig bejön :shock: :D ), vagy pedig valami lazán kapcsolódó dologról kezdünk el érdekesen, figyelemfelkeltő hanghordozással beszélni. (Pl. nem akar jönni vhova, mire mondom neki, hogy útközben majd biztos látunk - teszem azt - villamost, ami szééép sárga, és van rajta az a gomb, amit meg lehet nyomni és kinyílik az ajtó, gyere gyorsan, nézzük meg a villamost. Vagy vmi ilyesmi.)

Na, most meg hosszú lettem, megyek is... :lol:

Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Szép napot!
ÚGy látom mindenki legel és élvezi a napsütést!!!!!
Én most értem haza a fodrásztól, bevallom nagyon jól esett, olyan ritkán jutok el!
Liló éppen alszik, Marci a szomszédban játszik, én meg gyorsan főzök valami fincsi ebédet.

Akkor mi lesz a holnapi nappal????? Mikor hol? Kik???

Nyuszko,
mizu? kitartás! Kérünk azért néha helyzetjelentést!!!! Éjjel jön valami front, majd küldjük Neked tovább, hátha meghozza a babácskát!!!:D

További szép napot!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok

Tamesz
annyira kedves vagy ,hogy eszedbe jutok :-)jutunk :-)
megint betegek vagyunk,plusz még mindig hányingerem van úgyhogy a hangulatom,vitalitásom :-(


Apám,csak nézek mekkora már a lánykád is:-)már lassan ő sem baba :-)

Nyuszkó
drukk ,hogy Dóra baba kibújjon végre,jajj de nagyon nehéz már a vége

Timka
látom rakod a fészket rendesen :-)hajrá,már én is raknám rendbe a mi rumliszobánkat :-)


Babus
Kristóf totál rád hasonlít,édes nagyon a lovon:-)

Eveka
csak nem Micimackó fun Marci,hogy gondolkodik?nagyon cuki a kendőbe :-)

Juc
szép a húsvéti díszed :-)
Most idén festek Majnak tojásokat,bár kicsit félek tőle,mert a sima tojástól is transzba esik,hát még ha szép színes lesz.Előre látom,hogy minden tiszta tojásfesték a kezétől.

Fanka
Panni képek szuperek,de Marciról hova lett a gatya? :roll: :wink:

Timurr Kép
Vendég
 


Csajok!

Friss hírek: Nyuszkó írt!!!!
Megszületett Dóra, 3650 gr, 53 cm!

Részleteket nem tudok, csak ennyi érkezett!

Gratulálunk!!!!!

Majd még jövök!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Na mire újraindítottam a routert, addigra Timka beelőzött!!:D:D:D

mi is szívből gratulálunk Nyuszkoéknak a Dórához, szép nagy babácskát növesztgetett!!

Több infót én sem tudok, gondolom "hasonlóan" tömör sms-t kaptunk!!!!!!!:D:D:D


Timurr,
hú Maja már kész hölgy, az a beállás, kitől tanulta???:D:D:D
Remélem lassan elmúlnak a rosszulléteid, csak nem egy fiúcska kínoz meg ennyire???:D:D:D

További szép napot!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Éljen, éljen! Gratulálunk a kis Dórához!!

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Húhhh,kikészített a csaj....tiszta dilis ma, de ez az elalvás,kész rémálom volt. Kb. negyed órát hisztizett, kellett neki a babapárna, hiába adtam oda,nem voltj ó, végül át kellett mennem a Disneys párnájáért, az jó lett. Akkor nyavajgott,hogy pisi, kaka, persze semmi nem volt, világost akart, le akart menni, visított, végül,ár én is sírtam vele együtt.
Nagy szipogva elaludt. De a cici, a cici, a cici csak kell neki, éjszaka is egyre többet szopizik és fogni akarja állandóan. Teljes a káosz nálunk. Ráadásul megint alig akar enni valamit, csak pár falatot....

Holnappal kapcsolatban még nem tudom mi lesz, próbálom elérni az asztalost, hogy mondjon valamit, jön-e vagy sem, de nem veszi fel.Úgyhogy most úgy néz ki megyünk.
Hány órától lesz a tali??

Timur
Nagyon édes Maja azzal abeállással, és azok a copfok!!!

Tamesz,
Várjuk a képeket!!!!!
Én most egy kicsit pakolászok, de csak módjával....

Egy csomó mindent akartam még írni,de Fanni úgy lefárasztott, hogy totál kész lettem tőle.

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Gratula Dórához!!!!!!!!!!

Tamesz
nemsokára kiderül ki lakik bent,legalábbis remélem:-)

A pózt esküszöm nem tőlem tanulta:-)



Timka

Maja is állandóan diétázik,ma túrógombóc van azt nagyon szertei.
Délbe evett másflet és az imént felet,szerintem mára ennyi a kajálása :?

húúúúú most nézem vonalzódat,hisz te már bármikor szülhetsz:-) aztapaszta,tök jó.

Timurr
Vendég
 


Timur
Mások is írták, hogy alig eszik a gyerek.,úgyhogy nem aggódok, de idegesít, hogy nem tudok a kedvére tenni.
Persze a csokis meg a vaniliíás Danett aaaaaz megy, de normális kaját,minek?
Lehet nekem is be kellene vezetni a Juc féle hetimenü megtervezését.

Bármikor szülhetek? hi-hi....még nincs összepakolva a csomagom se! a héten már össze kellene dobnom.
Csütörtökön megyek megint CTG-re, aztán lesz UH is, megvérvétel, aztán matatás.....kiváncsi vagyok doki mit mond, történt-e változás a múltkorihoz képest.
Akkor még tök zárt volt a méhszáj. Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy a gyerek feje beékelődött-e már, vagyaz még korai?
Amúgy Kitti végig fejjel lefelé volt,bármikor néztük Uh-on a feneke volt fent.
Jajj, a múltkor átfordult egyiik oldaláról a másikra, hát az nem volt semmi. Folyamatosan a jobb oldalam rugkapálja, úgyhogy jól esett a fordulás. Viszont most megint itt piszkál.
És már totál kivagyok a sok sav miatt, egyedül ez miatt bánnám hamár kint lenne. Már a Renniantacidum se segít, kilószámra meg nem akarom zabálni.

na megyek folytatom a pakolászást!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Nyuszkónak hatalmas gratula Dórihoz!!! :D Jó, hogy végre kibújt!!! :lol:

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!!
Mi is nagyon gratulálunk Dórácskához,és várjuk a részleteket!!

Sajna nem tudok írni,nincs ídőm Kíra beteg,már 3 napja elég magas lázzal és tüsszös mandulával küzködünk!!
Mindenkinek szép napokat kívánunk!! Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok :lol:

Nyuszkó
Nagy-nagy gratula Dóri babához :lol: :lol: :lol:

Tamesz
Alvással a szokásosan állok, nehéz elalvás, éjszaka 1-2 ébredés (magamtól, nem Kristóf miatt), aztán miután fél 6-kor ébreszt Apucink órája, onnantól már csak forgolódok egészen 8-9-ig, amíg Kristóf fel nem ébred :? Nagy ritka, ha vissza tudok aludni. Dehát mindig is ilyen voltam, már furi lenne átaludni egy éjszakát, reggel, addig, amíg Kristóf nem ébreszt :lol:
Kistesó-projekt gyógyszerelés alatt. 3 hónap mensikimaradás után egy Norcolut nevű gyógyitól végre megjött, közben kiderült, hogy spontán peteérés nincs (nem meglepő), csinálták hormonlabort, annak még eredménye nincs, így most Closty, meg UH-ok tömkelege, aztán majd meglátjuk...

Juc
Köszi a tippeket, de Kristófnál ilyenkor a szép szó nem hatásos :?
Bár engem már lassan már nem is a hiszti, hanem a hisztis, nyűgös napokat követő esti és már egyre gyakrabban nappal is követő állandó hányás idegesít.
Annyit nyűglődik, hogy már kikészül idegileg (meg én is), ingerlékeny és ilyenkor különösen hányásra-hajlamos. Meg most egyébként is beléptünk a hányós korszakba, ilyenkor hetekig ez megy, aztán egy csapásra abbamarad és hetekig, esetleg hónapokig semmi se lesz.
Ma a mamánál is hányt, délben, kb. 2 hete is telibe lehányta a mama fejét, de nem hiszti miatt, csak úgy jött. Mintha nála ez természetes lenne. Itthon kb. 2 hete szinte minden este taccs van, szépen énekelek neki, altatom, mire lehánynak :? , aztán dalol tovább és egyedül elalszik...
Már fontolgatom, hogy felhívom újra a pesti dokinőt, a Tűzoltó utcában, hogy ejtsük meg azt a neurológiai vizsgálatot, amit emlegetett, abban az esetben, ha újra előjönnek a sorozatos hányások. Mert ez már minden, csak nem normális, szerencsétlen gyerek, ha életében 150-szer nem hányt, akkor egyszer se :?
Én értem, hogy hiszti, meg minden, de milliószor hány akkor is, ha nem nyűglődik, ő egyszerűen mindentől hány, betegségtől, pl. köhögéstől zsinórban, a kiszáradás határáig, félrenyeléstől, akár egy kis kocka csokitől visszahányja a fél napos menüt, akár 1 perc sírástól, nagyobb nevetéstől, de mindentől, a legnagyobb békességben is, főként este. Mint manapság. Pedig minden eddigi lelete negatív. Rejtély.



Timurr
Nagyon édi Maja :lol: Igazi kis hölgy :D




Megyek, mert érkeznek a fiúk, ma dolgozni voltam, ilyenkor Kristóf anyósoméknál van, meg holnap is megyek, általában heti 2 nap vagyok, kikapcsolódásnak jó :lol: , Kristóf meg legalább nagyizik egyet :lol: Meg lehányja :lol: :lol: :lol:



Babus



Kép
babus2005
 
 


Andi
Kirának jobbulást!!! :D


Babus

Kép
babus2005
 
 


Timka
hát akkor csak hajrá,hajrá,összepakolni iziibe :-)


Nálunk aza gáz hogy Maj semmit se eszik,reggeli semmi,ebéd leves húsleves kb. szerdáig kitart vasárnaptól utána zacskós leves,mert csak a leves színű leves jó másmilyen nem játszik.Na aztán innentől szinte semmi két falat ez két falat az,na de az is ám üres kenyér,kis gyümölcs.SE tejtermék,se hús semmi ilyesmi.az a szerencséje ,hogy a kakaót szereti,gyümölcslevet.Meg a turógombócot meg a pizzát aztán kb ennyi.

Kírának jobbulást

Babus
jajj de nem irigyellek ezért a hányás dologért :-( Maja most hányt párszor,hogy nagyon köhögött,hát nem viseltem valami jól :-(
Eyébként én kiskoromba mindig addig hisztiztem amíg nem hánytam,szegény anyu :-) :roll:

Timurr
Vendég
 


Sziasztok!
Nálunk legalább rossz evés nincs :). Csak én hülye, folyton tömöm a gyereket, mert nem hízik, persze ez mástól van, csak még az okát nem tudjuk. Épp az imént jegyezte meg a férjem, hogy megérdemelnék már egy igazán rossz-evő gyereket :lol: !

Timurr,
szereti Marci Micimackót, de csak képekről és könyvből. Marci nem néz TV-t, meséket sem egyáltalán. Nem érdekli. Nem is bánom. Legfeljebb a mesetv.hu-n megy egy-két dalocska kicsi animációval.
Maja nagyon szép!

Nyuszko,
GRATULÁLUNK A HATALMAS NAGYLÁNYHOZ!!! Mondtam én, hogy nem lesz kicsi :wink: ! Remélem minden rendben van Veletek! Ákos hogy fogadta?


Juc, Tamesz,
nekünk jó a holnapi nap, Marci már nagyon várja, csak egész nap csavarogtunk, ezért nem jöttem. Nem is aludt Marci egy percet sem. Remélem ma gyorsan elalszik. Viszont én nem tudom egyikőtöknek sem telefonszámát. El tudnátok küldeni az eveka@freemail.hu-ra? Mi 10 és 11 között tudnánk odaérni, attól függően, hogy mikor ébred Marci. Nálunk a reggeli+elindulás kb. 1 órát vesz igénybe. Én is a Felvonulási téren fogok parkolni.

Timka,
Ti nem jöttök? Marad a rámolás? Már akartam kérdezni, bár lehet, hogy hülyeség, de így hogy szoptatsz még, Kittinek fog colostrum termelődni? Nehéz lehet ez a kényszercicizés. Emlékszem mennyit kínlódtam Marcival is a végén.

Babus,
szerintem is járj mégegyszer utána ennek a hányás-dolognak. Szegény Kristófnak szörnyű lehet. Addig is kitartás! Nagyon cuki a képeken. Marci is nagyon szeret pónilovagolni :).

SZép estét Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Eveka
köszi:-)

hát akkor Maját "megérdemelnéd",mert sokdzor égnek áll a hajam tőle,amikor semmit se akar megenni.....

Majci a Mazsola és Tádét szereti,kis Teletubbie,de abba jobban csak a gyerkes részek,más mese nem nagyon érdekli őt se :-)

ezt a mesetévét lecsekkolom mindjárt miylen

Timurr
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: