Új privát üzeneted érkezett!

Szép napot!!!
itt megint nagyon meleg van, csak kicsit fúj a szél. Kissé elfáradtam, vasalás, fent kitakarítottunk, Kunka segített, addig Liló szerencsére aludt, majd felmostunk, kicsit vizes lett a zoknia, de annyira akart segíteni!:D Majd közös erővel megetettük Lilót, majd mellékelek róla képeket, séta, ládafestés, virágöntözés, ablakpucolás fent, és most alvás van.
Vagyis ahogy hallomcsak Kunkának, Liló felkelt, megyek, majd még jövök!

Timka,
kitartás, íkkor írd meg apátoknak, hogy mit vegyen és intézze el, ha elvitte a kocsit!! mi tegnap este voltunk, ott találkoztunk apával a tecsonál, de baromi sok hülye volt, meg tömeg, elég is volt egy pár hónapra megint. De eredetileg úgy volt, hogy ő megy és vitte a listácskát, csak megsajnáltam!:D

Muki,
jó készülődést! Hol alszik a szülinapos? kiságyában? szobájában??:D:D:D

Timurr,
nagy összeröfi lehet Nálatok, ha ennyi kaját csináltatok. Mi nem megyünk sehová, és elvileg senki nem jön hozzánk, most erre vágyunk, itthon, együtt kertezünk!!!
majd még jövök este!

Betegek gyógyuljatok!!!!!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Enyém is elaludt, bár nem nagyon akart, de én győztem....

Hát igen, apának telefonáltam, hogy akkor legalább menjem el ő a bankba és vegyen ki pénzt, hogy holnap le tudjuk rendezni a Zsolnays dolgot, aztán megemlítettem neki, hogy a bevásárlást is leintézheti, meg a tojásfestést, sütisütést, ha már így keresztbe tett nekem. Bankot elintézte, de a többit nem vállalta be.
Beszltem a szerelővel, kérdeztem mikorra végeznek, úgy néz ki 6-ra már lesz autóm, úgyhogy mehetek bevásárolni.
Nem kell sok mindent venni, általában itt helyben a CBA-ban elintézem a dolgot, ott meg változó hogy mennyien vannak.

Holnap lehet én is sütök lángost, olyan régen csináltam már.
Meg most majd kitalálom, hogy mi legyen a kaja hétvégén.

A takarítást szerencsére megcsinálta a takinéni, de kezdek elégedetlen lenni vele, ma nagyon összecsapta szerintem a dolgokat. Lehet hogy utilaput kap majd hamarosan és keresek valaki mást. A Csiri-biri tornán egy anyukához szintén jár takinéni, pestről jön ki, és a gyerekekre is vigyáz ha kell ilyenkor. Úgyhogy jó a referenciája, kérdés el tud-e minket is vállani esetleg.

Én is nézném Jack Bauer bácsit, nincs erőm most pakolászni, de asszem apa magával vitte a külső vincsit, úgyhogy ma nagyon rossz fiú volt! nem is kap vacsorát!

Tamesz
MÉg a Várgesztesi képekkel is lógsz!!! Azt se felejtsd el!
Ügyik vagytok, hogy ennyi mindenben segít Kunka. Én ma a kábeleket próbáltam rendbe rakni, mert nagyon össze volt gubancolódva, Fanni persze csak hátráltatni tudott, üveggyönygyöt dugdosott a bugyimba, felmászott a hátamra....soroljam...?

Timur
Azért nem szeretnék a kocsiban szülni, inkább itthon! és akkor nincs gond, hogy ki vigyázzon Fannira. :D

De komolyan, szerintetek ha elfolyik a magzatvíz egyből jönnek majd rendszeresen a fájások?

Mukika
Miket kap Lizu?

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Sajna nincs ídőm jönni,ugyanis amig Kíra betegeskedett 24 órás szolgálatba voltam melette,mert az én drága kisfiam valamiért ugy elkezdte verni Kírát amiota beteg,állandoan odacsap neki vagy megdobja valamivel,esetleg csíp harap hajat húz.Szóval katasztofa egy percig nem lehet őket egyedül hagyni.Ráadásul Kírának 40 fokos láza volt,hát öszintén pánikoltam,mert egyszerüen nem ment le neki sehogyan pedig már mindent bevetettem,aztán adtam neki egy algopyrint és láss csodát fél ora múlva láztalan volt!! :shock: :shock: :shock:
Ez tartott 3 napig és én semmit nem csínáltam,most igyekszem potolni,ugyhogy visszaolvasni már végkép nincs ídőm bocsánat.A képeket azért nagyjábol átfutottam nagyon superek.Jó lehetett a játszótéren. :cry: :cry: :cry: Én sajna képtelen vagyok bemenni velük Pestre,nem bizom Mironba,hogy esetleg viselkedne nekem.Már ide az utca elejére se megyek vele olyan hisztis,csapja magát a földhöz mindenkit dobál űtöget stb....Kész cíkí. :shock: :shock: :shock: Jővő héten megyünk ovibabeiratkozni,tegnap beszéltem az ovónénivel,elöre ellnézést kértem az elkövetkezendő 4 évre.Szegényt jól megijesztettem,a végén közölte hogy nem akarom inkább másik csoportba íratni.??? :lol: :lol: :lol: Mondtam neki,hogy még véletlenül se,őt ismerjük elötte nem fogok szégyenkezni ha tényleg ilyen rosszcsont marad Miron!! :lol: :lol: :lol:
Na sajna ennyí ídőm volt,nem tudom tudok e még ünnepek elött jönni,sztem nem ugyhogy mindenkinek kívánok KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET és a csajoknak sok-sok locsolot!! :D Kép Mukika!!
LIZUNAK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!

Kép
Vendég
 

 
 

Timka,
nekem úgy indult, hogy fél 2-kor ébredtem egy fájásra, amit betudtam jóslónak, mert elmúlt hamar. Majd 15 perccel később mégegyre, majd utána egyre erősebbek és 10 percesek lettek, majd 8, és másfél órával később már 5 percesek voltak. hajnali 4-kor, amikor már összecuccoltam, zuhanyoztam és vártam keresztanyámat, pont pisiltem amikor kipukkant a magzatburok és ömlött belőlem a víz, innentől kezdve már 3 percesek voltak és keresztanyám már nagoyn tűzött velem. Majd sajnos belassult a dolog, mert először azt mondták, hogy másfél óra és kint lesz, de végül több, mint 3 óra kellett, mert nem akart még a csaj teljesen lejönni.
Szóval minden szülés más, Marcinál én is kaptam oxitocint, most semmit és fele annyi idő volt, szerencsére, viszont sokkal intenzívebb. Arra még készülj fel, hogy nekem az utófájások sokkal erősebbek voltak a szoptatásnál, mint Marcival, vagyis ott alig éreztem néha valamit, most meg majdnem egy hétig.
Na nem elrettenteni akarlak, csak készülj lelkiekben!:D:D:D
Jó intézkedést!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Timka

én ha 100 %ra tudnám,hogy minden rendben van a szülésnél tutira bevállalnám itthon:-)
Majával fél 3kor folyt el a víz kb két órára rá jötek a fájások és fél 8kor született meg.

Andi
szegény Kíra,még Miron is molesztálta.

Tamesz
hálistennek ide nem jön senki,elegen vagyunk,alsó szint mi három és felen :-) anyós-após,fent sógornőmék két gyerekkel és holnap nem szándékozik senki főzni,ezért a sok kaja mára.

Csilla
akkor Adri sem egy álomevő kiscsaj :-) kezdek megnyugodni :-) ill. én még hagyján,de anyám sokdzor az üygeletre akarja vinni Maját,mert hogy valami baja van biztos.

Mukika
dehogynem lehet gúnyolni,csúfolni,de nem adok ötletet ;-)

tényleg miket kap Lizi?

Timurr
Vendég
 


Jó estét!

Hú, ki vagyok purcanva megint Kép, most látom, hogy milyen sokat jelent a férjem segítsége esténként, mert most, hogy nem tud segíteni, kilóg a belem is... MOndjuk ma vendégeink is voltak, így főzőcskéztem is, Marci persze nem aludt napközben, és a lakás az úgy nézett ki, mintha atomtámadás érte volna. Pl. így:

Kép

És ezt nem a vendégek csinálták, hanem Marci egyedül... :? :? Tör-zúz, borogat, dobál, közben nagyokat röhög, mondja, hogy papit meg mamit is összetöri... :shock: :( És közben pedig tök sokat voltunk kinn a levegőn, motorozhatott, rohangálhatott, de neki ez nem elég... Már komolyan gondolkodom azon, hogy vmi sportra beíratnám, ha lehetne ennyi idősen. :lol:

Na, ezt elküldöm gyorsan, aztán reagálok is.

Juc

Kép
juc14
 
 


Húsvéti menü: ne sokkoljatok már :shock: :lol: , már épp kezdetm jófejnek érezni magam, hogy elhatároztam, hogy vasárnap csinálok egy kis leveskét meg rántott húst, erre itt jöttök a többfogásos ebédekkel, süteményekkel, miegyebekkel... :shock: :lol: :lol: Jó, mondjuk én már egész héten a győri ünnepi ebédre fentem a fogam, ami most elmarad :cry: , próbálom pótolni, de hát a két pasi mellett tuti nehezen fog menni... És még étterembe se tudunk menni a férjem lábával... :lol: Úgyhogy nálunk lehet, hogy pizza lesz, mert 3 napra nem fogok főzni, az bizti...

Tojásokat mi is holnap festünk, de még nem találtam ki pontosan, hogy milyet, nem akarok sima egyszínűt, de lehet, hogy nem lesz másra időm.

Timka, remélem, megoldódott a bevásárlás, férjed segített? Nem semmi, hogy így elvitte a kocsidat, amikor tényleg ennyire szükséged van rá. Mi egyébként, ha nem tudunk, akarunk cipekedni (mint pl. most), akkor az italokat, mosóport stb, ami nehéz, a G-Robytól rendeljük, bár nem tudom, hogy Pesten kívülre is visznek-e.

Timurr, húúú, 2 kiló tonhal!!! :shock: :lol:

Muki, kérjük majd a képeket az ünnepeltről!

Na, bocsi, most mennem kell, ugráltat a nagyobbik gyerekem :lol: :lol:

Jó éjt!

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!
Andi,
örülök, hogy már jobban van Kíra, nem semmi Miron, hogy már így szekálja, pedig nálatok van korkülönbség bővebben.
kitartás, remélem sikerül mindent elintézned az ünnepre!
Kunkával sem egyszerű mostanában csavarogni, mert önállósítja magát, és elhúz a fenébe, én meg vagy megtalálom, vagy kiugrik a szívem, ezt be is mutatta szerdán! Úgyhogy gyere legközelebb bátran, majd megoldjuk!

CSilla,
Neked is jobbulást, mi Marcink pl már semmi bébikaját nem hajlandó megenni ősz óta, de most, hogy Lilinek vettem már egy párat, kijelntette, hogy ő is kér. Na de a hal az nem megy neki.
Hogy álltok a költözéssel?

Muki,
nagoyn várjuk a képeket!

Timka,
ügyi voltál, hogy átszervezted a napodat, nem félted az Zsolnayt Fannitól? vagy ő másból fog enni??:D:D:D
Kóráhzi csomga kész??:D

Juc,
nem idegen számomra a fotó, nálunk szinte minden estére ekkora a kupi, és hiába rakok rendet, reggel 10-re már megint hasonlóan néz ki a nappali. Padig még csak Marci rakodik, mi lesz ha Lili is beindul???
Jobban vagy már? Apátok? Anyukád?
A mozgáson már én is gondolkodtam Marcinál, de most, hogy végre ki lehet menni a kertbe, így megoldódott a gondom, de télre már kell keresnem neki valamit.
Tojásokat én csak egyszínűre fogom festeni, Marcit még annyira nem érdekli, akkor meg nem csinálok magamnak programot, lesz enélkül is!:)

Timurr,
én nyuszi vagyok, én nem mernék itthon szülni, nekem kell a gépek meg a doki megnyugtatása, hogy minden ok, ha baj van azonnal tudnak segíteni, és végül is nagyon rendesek voltak, mert úgy mászkáltam, fürödtem, feküdtem, ahogy jól esett, csak a végén szóltak, hogy mikor nyomhatok már végre. De azt most megfogadtam, hogy ha lesz mégegy véletlenül,akkor is haza fogok jönni minél hamarabb.

Fanka,
elvesztetek a két ház között??:D Vagy már meg is terveztétek a játszóteret?:D

Elbúcsúzom én is, mert a hétvégén együtt szeretnénk kint lenni minél többet, szóval Kellemes Ünnepeket, jó pihit, csavargást, gyógyulást!!
Ja és az etetős kép:
"na gyerünk Liló, igyad, igyad" Kép
Harc: "egyedül akarok inni"-Lili, "ó Te még kicsi vagy, nem tudod, majd én a nagy és okos bátyád segítek"-Kunka Kép
"látod Lili, ehhez még nőnőd kell, most én voltam az erősebb"
Kép

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Köszi a további köszöntéseket! :)

Képek még majd gyűlnek és utána válogatok ide néhányat.

Tamesz!
Aludni napközben kiságyban :?: :shock: azt azért nem....örülök, ha éjjel nagyjából így van. Napközben a kihúzhatós ágyon csicsikál a kisasszony.
Hihhhhetetlen jók a közös gyerkőcös képek!

Juc!
Királlllly, jó a rumli! Nálunk is seperc alatt keletkezik hasonló. Kitartást a 2 "gyerekhez"! :) Ne aggódj, én sem viszem túlzásba a kaja dolgot.

Timurr!
Uhh, jó gyors szülésed volt, mi lesz akkor a mostaninál majd? 1 óra alatt megszületik?

Timka!
Hát nemtom, nekem magzatvíz folyás után 7 órával kötötték be az oxitocint, mert béna fájásaim voltak, majd megint 7-8 óra a császárig, de én egyedi eset voltam a full tágulni nem akarásommal.

Andi!
Nem semmi ez a verekedés. Remélem hamar változik majd a helyzet. 40 fokos láz? :shock: Szegény Kíra.

Csilla!
Szóval Adri is a "vigyázzunk az alakunkra" mozgalom tagja?! Azért tökre megnyugtat, hogy nem csak az enyim lány ilyen béna evő.

Lizu ajándékok: műanyag talicska(ez az egyik kedvenc volt), nagy műa. lapát, gereblye/csak falusi szerű gyerkőc lett, nna/, Mondókáskönyv 3. kötet(ez a másik kedvenc), farmer ruci, mágneses rajzoló tábla

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Jajj, de édesek ezek a gyerkőcök, Liló nagyon értelmes arcot vág, olyan kis cuki. Holnap Fanni biztos jól megnézi majd magának őket!

Hát Fanni még tutira nem fog a Zsolnayból enni, neki marad a békás meg egyéb műanyag tányér.
Bevásárlás megtörtént, egy kisebb kocsinnyi cuccot sikerült összegyűjteni és ebben nem volt most mosószer, ásványvíz csak kaják! Viszont képzeljétek senki nem volt előttem a pénztárrnál, pedig elég sokan voltak a boltban, igaz majdnem mindne pénztár dolgozott.
Vettem tojásfestéket is, és megfőztem a vöröshagymalevet is, hogy csináljunk harisnyás tojásokat is. Fanni már nagyon mondogatja a tojásfestést, de a mai programba nem fért bele.
Holnap délelőtt egy kicsit húzós lesz, mert be kell mennünk a Zsolnayért Pestre, én szertenék az Ikeába is leugrani egy fotelért, de erről apa még nem tud, aztán festéket kell kevertetnünk, Fanninak beígértem egy kis játóterezést is, és persze itthon is kellene haladni a fúrással.....asszem nem fogunk unatkozni.

És a legfontosabban nem is írtam, össze kell pakolnom a kórházi cuccomat, mert még most se vettem rá magam...

Juc
Nálunk is hasonló an helyzet...mindenn este csatatér van, percenként lehet pakolni utána....ja, és nálunk még apa után is pakolni kell. Komolyan mondom, a tányért nem képes berakni a mosogatógépbe vagy a mosogatóba miután eszik, jó esteben elviszi a kb. másfél méterre lévő szigetig, aztán slussz.
Ne aggódj a menü miatt...nem kell akkora feneket keríteni neki.
Én ma estére mákos tésztát főzem, holnap szerintem hagymalevest fogok meg lángost, vagy vettem panírozott halrudakat, ahhoz főzök rizst. Fanni képes az üres rizst zabálni... Vasárnapi menü még kérdéses, mélyhűtő húsait kellene megfőzni, de azt se tudom mi van benne...

Andi
Jobbulást Kiírának, lehet tudni, hogy mit kapott el, mitől lázas ennyire?

Mukika
Ajik? képek?

Nyuszkót vajon mikor engedik haza? jó lenne már részleteket tudni a szülésről. Remélem minden rendben és hamarosan ír majd!
Na engem is vár most Jack Bauer bácsi, úgyhogy jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, nem tudom, este vagy holnap tudok-e jönni, úgyhogy inkább most kívánok NAGYON BOLDOG HÚSVÉTI ÜNNEPEKET mindenkinek!!!

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!


Mi ma voltunk a piacon nyuszikat, csibéket nézni, Panni nagyon élvezte! Délután anyósomékhoz, holnap a szüleimhez, hétfőn pedig apósomékhoz megyünk, szóval nem sokat leszünk itthon. Ezért nem csapok nagy főzést , de sonkát és tojást azért főzök, a sonkaléből meg lencselevest.
Tegnap voltunk Isaszegen apósomékkal, volt vmi nagy ünnepség, vmilyen '48-as isaszegi csata emlékére. Szégyen, de nem tudom mi volt tulképp. :oops: , minden esetre nagyon jól éreztük magunkat, volt lángos, sültkolbi, lovak, huszárok, népviseletbe öltözött nénik-bácsik, szóval imnden ami kell. Panni nem aludt délután, csak hazafele a kocsiban fél 7kor szundított el, nagyon nyűgös volt, mikor megérkeztünk, de 8kor már aludt mint a tök :lol:.

ilyen bátran ült a pónin:

Kép


Kellemes Húsvétot Kívánunk mi is!

Kép

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk.

Mukika,
Lizikének NAGYON_NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk!!!
Remélem jó lesz az eredményed és belevághattok a babaprojektbe! Drukkolok!!!

Timka,
azért Te sem pnaszkodhatsz, annyi dolgot bevállalsz még ilyen nagy pocakkal! Vigyázz magadra nagyon!

Tamesz,
nálam még mindig az acsúcs, hogy Te a 16 kilós fiadat a nyakadba ülteted, miközben a másik kezeddel a babakocsit tolod! Na és ne felejtsük el a fél kézzel festést sem :lol: ! A képek szuperek. Annyira édes a nagy és okos bátyó és az okos kislány, aki hagyja, hogy Kunka ezt elhigyje magáról :lol: .
Ja, és marha jó zuhanykabinotok van, én is ilyenre vágyom!!!

Fanka,
nálunk is meg van a kiabálás időnként, persze semmi eredménye, így csak feleslegesen húzom fel magam. Az irgumburgumaztapasztaejnyebejnye viszont időnként engem is lenyugtat :wink: . Most azt próbálom ki, hogy ha nagy hiszti van, beviszem a szobájába (már nem zárom rá az ajtót, mert a Boribonos mesénél a múltkor elkezdett sírni, amikor boribon orra előtt becsukták az ajtó :cry: ). Furcsa mód bent marad, aztán szól, hogy Anya, akkor bemegyek. Még akkor is durcizik, de már nem csapkod és 5 percen belül hagyja magát negvígasztalni.

Juc,
kitartás Neked. Szuribeadás :shock: . A kupi nálunk mindennapos. Csak azzal tarkítva, hogy marci után valahogy folyton ragad valami valahol :twisted: . Így hetente 2-3-szor nagytakarítunk. De ha ilyen jó idő marad, akkor sokat fogunk csavarogni és takarítani sem kell ennyit :wink: . A Margit-szigeti játszótér a Margit híd felőli oldalon van, viszont a kisállatkert majdnem középen, a sziget pest felőli oldalán. Mi oda biztosan megyünk, mert ott lehet lovagolni pónin és ezt Marci nagyon szereti. Ráadásul mi az Árpád híd felől megyünk, mert ott tudunk parkolni. De szigeten belül lehet busszal közlekedni.

Andi,
Kírának gyors gyógyulást. Nekem is csak az algopyrin csillapítja a lázam. Miron miatt ne aggódj, én játszótéren azt tapasztalom, hogy a második gyerek mindenhol erőszakosabb egy kicsit, mert neki már korábban meg kellett tapasztalnia azt, hogy mindenért meg kell küzdenie. Szerintem egyszer próbáld ki, hogy eljöttök egy talira.

A következő néhány napban nem hiszem, hogy jövök, anyuék itt vannak. Ja és persze ők mindig úgy jönnek, hogy 3-4 féle husit sütnek + 2 féle sütit és ezt cipelik vonattal, hiába mondjuk, hogy nem kell. De Ők így akarnak segíteni és itt pedig már csak Marcival akarnak foglalkozni. Hát nem édesek? Még friss sóskát is hoztak Marcinak. A múltkor lelegelte otthon, azóta egyfolytában locsolgatták, hogy újra kihajtson. Így én alig fogok főzni, sőt holnap talán kerti sütögetés lesz, ha végre elmegyünk grillsütőt venni!!! Marci pedig most annyira annyira boldog. Kimondhatatlanul szereti Anyuékat és ki is mutatja, EGÉSZ NAP ölelgeti Őket, csak az Ő kezüket hajlandó megfogni. Nagyon szeretem, ha itt vannak.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 




Sziasztok

Tamesz
naygon arik a képek :-)

Fanka
de jó kis programotok volt :-)
Nagyon üyges Panni,mi is vaciláltunk felültessüke Maját a vásárba pónira,végül nem mertük :roll:

Eveka
nyami sóska

Mukika
remélem hamar meglesz ketteske :-)legalább így éegyen,mint Majával.

Rakj ám majd fel képeket :-)


Jajj csajok,elkezdtem hányi is így a 16 ik hétbe,nem elég az állandó hányinger,fejfájás,takony most már hányok is :cry:



Bars Sári: Hímes tojás
Ha feldobom fehér,
Ha leesik sárga.
Nem dobom fel, nem esik le
Készül a vásárba.
Kihímezem előbb
Szivárvány festékkel,
Virágszirmot pingálok rá,
Tavaszi ég kékkel.

Jácintot, ibolyát,
Csibét, piros szívet,
Annak adom, aki érte
a legtöbbet fizet.
Nyúlanyó már kérte
fényes rézkrajcárért,
Csakhogy pénzért
nem eladó, sem bolyhos barkáért.
Locsolkodók jönnek
húsvét másodnapján,
Szagosvizet hintenek rám,
Nekik oda adnám.


Kellemes nyuszizást mindenkinek :-)


Timurr Kép
Vendég
 


ő itt ami kölcsön nyuszink,olyan édi :-) Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Csak gyorsan bekukkatonk és helyzetjelentek: ma jöttünk haza :D , úgyhogy a húsvétot szerencsére itthon töltjük. Minden rendben, Ákos nagy szeretettel fogadta a kishúgát, és folyton be akar lesni a kicsiágyba :D . Dóra egyelőre nagyon csendes, jó babának bizonyul.
Felteszek róla 2 fényképet.
A szüléstörténettel aztán majd később, ok?
Kép

Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Jóestét!!
Nyuszko,
gratulálok mégegyszer Dórához, nagyon édes kis hajasbaba, remélem könnyű és gyors szülésed volt, és Ákos is jóban lesz vele a továbbiakban is. Várunk vissza amint lesz egy kis időd, mesélj, kérünk képeket, de leginkább most sok-sok energiát és tejecskét Neked.

Fanka,
nagyon szupi a lovaglós kép, nagyon bátor volt Panni, legközelebb én is megpóbálom majd rávenni Marcit.

Juc,
hogy vagytok? milyen napotok volt? Ma a mi Marcink sem aludt, átérzem a problémádat, estére már teljesen gyagya volt, becsukta Lili kezét a fiókba, a többit már nem is mesélem, de most már mind a kettő az ágyában szundikál.

Timka,
megvan a Zsolnay? tetszik továbbra is? Kórházi csomag? :D

Eveka,
nem nagyon használjuk ám a zuhanybizsergetőket, mert modtanában csak gyrsanbeállok, kirohanok, ennyi, nehogy közben valami "történjen a gyerkőcökkel:D
Na jó, hogy én elbírom Kunkát a nyakamban, mert én debella vagyok, meg régen sokat sportoltam, de most már nulla az erőnlétem a régihez képest, de sajnos most nem tudom megoldani, hogy néha elszabaduljak mozogni, pedig nagyon kellene. Ezért marad a Marci kergetés, futás a babakocsival, séta napi másfél 2 óra.

Timurr,
részvétem a hányás miatt, nagyon más ez a terhességed, mint a másik volt? Akkor lehet, hogy tényleg Janó van a pocakodban? Nagoyn édes a kölcsönnyuszi.

Mi ma kertben voltunk, némi főzéssel, tojássfestéssel, Lilót is kiratuk a fűbe a játszószőnyegére, persze nagyon gyorsan legurult róla, mert most állandóan pörög, forog, hátrafelé kúszik, néhe előre is, de ez még ritka. Hihetetlen, hogy milyen gyorsn változik és vége a babakorszaknak, sajnos!:)
Kellemes ünnepet továbbra is, majd holnap fotózok is!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó estét!

Nyuszkó, csodaszép ez a Dóri baba!!! Jó, hogy hazajöhettetek, és így igazi szép ünnepetek lesz! :D

Sajnos csak ennyire futotta, megyek még ajándékokat gyártani, "nyuszifészket" összerakni... :lol:

További jó készülődést és ünneplést mindenkinek!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok :lol:

KELLEMES HÚSVÉTOT MINDENKINEK!!!


Kép Kép Kép



Nyuszkó
Nagyon gyönyörű Dóri :lol:
Nekem egyébként pont a nagy fekete hajú babák a gyengéim :lol: Na meg még ha kislány is :lol:
Pont ugyanilyet rendelek :lol: :lol: :lol:



Óvodáról jutott eszembe, múltkoriban láttam, hogy ez volt a téma.
A http://www.ovoda.lap.hu/ oldalon megyék, Pesten kerületek szerint egy csomó óvoda honlapja megnézhető.
Nekünk egyébként jövő hét közepén lesz a beíratkozás az oviba, eddig csak egy számba jöhető ovink volt, de most ajánlottak egy másikat, ami állítólag nagyon kis pöpec, szinte mint egy magánovi, kicsi, barátságos az össszes óvónéni, és, ami nagy szó, nem kell feltétlenül szobatisztának lennie a gyereknek, ami nálunk fontos, mert Kristóf pl. még életében nem mert ráülni a bilire :?
Akik ajánlották, nem semmi egy család, a kislányuk, minden földi jóval elhalmozva, pénz van dögivel, az anyuka egész nap csak a gyerekkel foglalkozik, mindenből a legmenőbb cucc neki, havonta új játékok, mondván a régieket megúnta, ha kéne, a világ végére is elvinnék és bármennyit fizetnének az óvodáért, úgyhogy elgondolkodtaó, hogyha ők ezt a kislányuknak megfelelőnek találták, akkor tudhat valamit ez az ovi.
A baj csak az, hogy kicsit messzebb van, éshát autó nekem nem nagyon van itthon, Apucink hajnalban azzal megy dolgozni, nekem max. anyumék autója marad, ha marad.
A másik meg, hogy ugyanazon a napon van a beíratkozás a két oviba, és előtte még meg kéne néznem ezt az újonnan ajánlott ovit is. Nem tudom, hogy lesz.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Most csak gyorsan írok, képeket estére vagy holnapra hagyom.

Hú, kissé már el vagyok késve azzal, hogy Kellemes Húvétot kívánjak :oops:

Nyuszkó!
Ez a Dóri baba nagyon gyönyörű kis hajas csoda :) Kíváncsian várunk mindent ami Veletek kapcsolatos :) Sok-sok tejecskét Dórikának, és energiát Neked! Reméljük a Picike megtartja a jószokását, és nyugis baba marad.

Tamesz!
Nagyon édesek a gyerekek! Tetszett nagyon, ahogy Eveka írt a Marci itatja Lilót képről! Lehet benne vmi........

Timka!
Sztem dobd össze gyorsan azt a motyót! Húha, jó sűrűek a programjaitok, nem semmi vagy Te sem. Én ilyenkor már sehova nem mertem menni, nehogy vhol elöntsön a víz. Persze a másodiknál már nem így fogom csinálni. Zsolnay megvan?

Fanka!
Jó bátor lányka ez a Panni! Lizi sztem rá sem mert volna nézni sem a pacira, legalábbis közelről, nemhogy ráülni.

Babus!
Majd írj, hogy mi lett ovi ügyben.

Timurr!
Hányás :( Nyuszika aranyos!

Ja, koponya Ct-m eredménye negatív. Ez rajta van a papíron, innen tudom.
Köszke a szorítást eredmények, és baba ügyben, én is nagyon remélem, hogy ha már belevághatunk, akkor egycsapásra össze is jön.

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok, csajok!

REmélem, mindenkinél jól telt az ünnep!

Nálunk persze Marci pont mára lett egy kicsit taknyos :( , de a mai vendégsereg szerencsére nem mondta le a látogatást, illetve öcsémékkel csak a játszótéren találkoztunk. KÜlönben meg továbbra is nagyon fárasztó egyedül marcizni :lol: meg háztartásozni , nem is tudom, két gyerekkel hogy lehet bírni... :lol: Tamesz????? Szokásos kérdés... már biztos unod... :lol: :lol: :lol:

Nyuszkó, várjuk a szüléstörténetet meg minden egyéb infót, ha van egy kis időd!

Muki, örülök, hogy a ct negatív, remélem, a doki szerint is minden rendben van, és csak a tavaszi fáradtság okozta a rosszulléteket! Hajrá kistesó!!! :D

Sajnos úgy látom, hogy nálunk még várat magára a téma :( :lol: , mindig "kitalál" valamit valamelyikünk, hol nekem ég a gyomrom, és kell lórúgás gyógyszereket és dilibogyókat szednem, hol a férjem beteg vagy töröttlábú. Szóval nekem kicsit gyanús, hogy nem azért történik-e mindez, mert nem vagyunk még rá készek. :? :lol:

Babus, ovi-ügyben mit döntöttél? Te tudsz vezetni különben? És a messzebbi oviban nem a körzetiek élveznek előnyt? Biztos, hoyg felveszik Kristófot?

Én szerencsére most egy jó hírt hallottam az egyik utcabeli anyuka-ismerősömtől: a mi körzeti ovink állítólag nagyon jó hely, nekem csak az az egy bajom van vele továbbra is, hogy sokan vannak egy csoportban (asszem, itt 22-en, de nekem az is soknak tűnik). Tamesz, a ti magánovitokban hány fős csoportok vannak?

Tamesz továbbra is :lol: , tényleg sokkal gyorsabban telik az idő a második gyerekkel? Én a barátnőm kislányán látom, de lehet, hogy csak azért, mert kívülálló vagyok, de olyan hihetetlneül gyorsan repül az idő, olyan gyorsan nő a kislány, az első gyereke, aki Marcival egyidős, sokkal lassabban nőtt. :lol:

Timurr, hányás... :( :( :? Majával is ilyne nehéz volt a terhességed?

Eveka, köszi a sziget-infót, szerintem mi oda villamossal megyünk. REméelm, jó volt anyukádékkal együtt lenni kicsit!

Fanka, szuper a pónis kiscsaj! :D Ha Marci egy kicsit jobban lesz, megnézzük a kerteteket!

Na, megyek, kiganézom a lakást Marci és a vendégek után...

Juc

Kép
juc14
 
 


1000 bocsi a rengeteg képért, nem tudtam választani....

Kép ez 1 korábbi kép
Kép
Kép ilyen volt a séró a szülinap reggelén :)
Kép
Kép ajándék farmer ruci próba
Kép reggeli mosdás közben játszotta a bogyóját a csaj
Kép ajándék próba
Kép ajándék sapi
Kép aji pulcsi
Kép így élvezte, hogy 4-en énekeltünk tapsoltunk neki, ő pedig táncolt, ugrált a nótára
Kép még mindig az előző szitu
Kép kint kaja közben
Kép

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jóestét!
Nálunk is nagyon gyorsan eltelt a három nap, sajnos!
Szinte vegig kint voltunk a kertben, csak aludni meg enni jöttünk beeeeeeeee.:)
Tegnap reggel volt tojáskeresés Marcinak, nagyon élvezte, minden bokrot végignézett, majd tetszek fel képet róla. Liló pedig felfedezte a fűszálakat, nagyon élvezi a fűben hempergést!! Én öcsémék is megjöttek, kimentünk a reptérre eléjük, olyan furcsa ilyen ritkán látni őket élőben, de nagoyn jó volt, Marci azonnal barátkozott a lányukkal, megfogta a kezét és úgy jött, el is voltam ájulva, mert ő nem ilyen típus.:D A fiúcskájuk meg a nyáron volt akkora, mint most Liló, szóval már megy és hatalmasat nőtt. Lili kitett magáért a bemutatkozáson, mindenkire nevetett, próbálta elvarázsolni őket, de ennyiből még nem ismerték meg az "igazi" ordítós, hisztis arcát!:D Majd a héten megyünk utánuk apuhoz, amint tudunk.

Nyuszko,
mizu Veletek? Hogy vagytok? Nagyon vérjuk a részleteket!! Ügye, hogy simán megy hogy kettőt szeret az ember?

Muki,
fényképek a szülinaposról??? Örülök a jó eredményednek, hajrá kistesó!!!!:D

Juc,
Te jobban vagy már? Apátok bír aludni a gipsszel? Marcinak gyors gygóyulást, tesódékkal jó csavargásokat!
én úgy csinálom a háztartást, hogy nem idegesítem rajta magam, minden megvár, senki nem surran be, amíg alszom, hogy jaj felmosnék, porszívóznék, szóval akkor minek idegeskedni rajta??? Tiszta ruha mindig van, kaja van, azért nem járunk bokáig szemétben sem, na és Marci már nagyon sokat segít.

Igaza van a barátnődnek, tényleg gyorsabban nő a kistesó, vagyis már nincs mindenre időm, nem tudok annyit foglalkozni vele, mint Marcival ennyi idősen, és én is néha azt veszem észre, hogy te jó ég, már fél éves lesz 10 nap múlva, szóval nagyon rohan az idő. Néha szeretném megállítani az időt, mert mindjárt kinől a babakorszakból, és ha már nem lesz több gyerkőc, akkor már soha többé nem fogom élvezni a puha hozzámbújós, illatos, pinduri csajszit. Mostanában így is el vagyok keseredve, mert mióta kapja a gyümiket, mert áttértünk kettes tápra alig akar szopizni, már csak reggel, este, meg hajnalban hajlandó, napközben kiiktatta. Szóval biztosna nem fog 10 hónapig szopizni, mint Kunka.

Kistesó ügyben igazad lehet, talán még nem vagy, vagytok felkészülve rá. szerintem csak akkor vágj bele, ha igazán elszántad magad, mert sok-sok erő kell hozzá, már a 9 hónaphoz is, na meg utána is, és nem lehet visszadugni!:D Én öreg vagyok, én nagyon akartam, éreztem magamban erőt, és szerencsére sikerült is, bár kicsit korábban, mint terveztük, de nagoyn örülünk neki. Annyi biztos, hogy ha lesz kistesó, át kell állítani a napokat, nem lehet annyit csavarogni, nekik még kötöttebb a napirendjük, na meg ha véletlenül olyan hisztis gyerek jut Nektek is,mint Liló, akkor néha elbizonytalanodik az ember. Az biztos, hogy ha Marci olyan lett volna, mint Lili, akkor még nem lenne második gyerekünk!:D Sokkal fárasztóbb, vannak napok, amikor ölbebabát játszik és alig tudok valamit haladni, ma pl cska rajtam volt hajlandó aludni, amint leraktam sikított.

Ovi, magánoviban, 10-12 gyerkőc van. De én is beadom az államiba is a jelentkezést, mert azért ez nem "ócsó"!:)

Babus,
hajrá ovinézésre, én is ezt tervezem a következő hetekre.

na most ennyi, holnap megyek az öntözőhöz tartozékokat venni, meg le kell cseréltetnem a téligumit, mert már lassan nyár van!:D
Szép álmokat, ha lesz erőm, még rakok fel képeket!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Muki,
nagoyn jók a képek, gyönyörű a csajszi, azok a szemek, a hosszú haja, na és milyen sok foga van már!:) Azért látszik, hogy Te sem unatkozol, van csibészség Lizi szemében rendesen. Nagyon csini rucikat kapott, de a torta is szuper!!!!!!!

Na akkor képek,
Liló élvezi a vizet:
Kép
Kép
Marci tojás keresés közben
Kép
Ja, ma végiglocsolta a szomszédokat, egy halom csokival értek haza, pedig a verset sehol nem mondta el, annyira nyuszi volt.
Fűben Liló, majd csibész Kunka, akivel dombról legurulást jászottam, a szomszédok megrőkönyítésére. Lehet, hogy ott már nem fog nőni a fű???:D
Kép
Kép
Sok,lett bocsika

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, amíg Violka aludt végigolvastalak titeket, de már fel is ébredt, nekem meg még ágyneműmosás van hátra, aztán megyünk a kertbe mi is, gyönyörű idő van, este még próbálok jönni, mesélni, meg reagálni is! :)

Lizinek (sajna csak így utólag) mi is nagyon boldog 2. szülinapot kívánunk, gyönyörű kislány, és igen, nagyon huncut is! :D

Kép

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Sajnos elmentek Anyukámék :cry: . Szerencsére hazafelé az állomásról Marci elaludt az autóban és sikerült becsempésznem az ágyába, így most tudok olvasni írni.
Sajnos nekünk is nagyon gyorsan eltelt ez a három nap. Vasárnap kirándultunk Királyrétre, nagyon szuper hely. Van egy gyönyörű tó, az erdő közepén, a fák már zöldelnek, de még átsüt rajtuk a nap. Ez a kedvenc tavaszi időszakom. Gőzös kisvonattal mentünk fel Kismarosról, Marci nagyon élvezte. Főleg, hogy Anyuék is jöttek. Hétfőn nálunk is volt ajándékkeresés a fűben a tuják tövében. Marcink is nagyon tetszett. Kapott egy kicsi plüss bárányt, amit azóta folyamatosan magánál tart :lol: . Marci csak 4 nőt locsolt meg, de mind a négyszer elmondta a kis versét! Olyan kis ügyes volt. Utána pedig egész délután grilleztünk a kertben, most először amióta ideköltöztünk, de azt hiszem ez rendszeres heti program lesz :wink: . Ja, és szombaton még földet is túrhattam, mert végre vettünk virágokat az erkélyre. Igaz, még nincs teljesen kész, de azért már alakul.
Ennyit rólunk.

Nyuszko,
gyönyörű kislány Dóri!!! Az a hosszú fekete haj! Teljesen levett a lábamról :D ! Sok-sok erőt és tejcsit Neked!

Mukika,
Lizi annyira szép a szülinapi képeken! A nagy szemei mindig lenyűgöznek! Legjobban most a sapis képen tetszett!
Örülök, hogy a CT-d negatív. Remélem a többi leleteddel is minden rendben lesz és jöhet a kisöcsi :wink: !

Tamesz,
Lili annyira édes a vizes képen! Milyen jó, hogy be merted vinni a vízbe, látszik mennyire élvezte. Dombról ugrálás :shock: ... Kunka is nagyon cuki az orrhúzogatással! Jó lett nagyon a kép!

Juc,
mikor veszik le a Férjed lábáról a gipszet? Kitartás addig Neked! Remélem Marci addig igyekszik jó fiú lenni :) !

Timurr,
de jó, hogy volt kölcsön nyuszitok! Nekem kicsi koromban voltak nyuszijaim, bagyon szerettem őket.

Babus,
remélem sikerül a számodra szimpatikusabb oviba bejuttatni Kristófot!

Egyébként nekem olyan furcsa, hogy már az oviról beszéltek. Itt leghamarabb jövő szeptemberbe veszik fel oviba Marcit, azelőtt csak bölcsibe, de oda nem akarjuk vinni. Lehet, hogy kezdjek el én is utánanézni? Nálam egyelőre a Waldorf-ovi a nyerő, csak ez sokba kerül. De azért gondolkodunk rajta. Attól függ, hogy Waldorf suliba akarjuk-e járatni Marcit, mert ez még nem dőlt el. Nem tudtok véletlenül olyan könyvet, ami a Waldorf-módszert kritizálja?Bár ha Marci lisztérzékeny, akkor lehet, hogy hosszabbítom a gyest, attól függően, hogy lesz-e hely a régi munkahelyemen. Szóval még eléggé bizonytalan minden. Egy hónap múlva már többet tudunk. Vagy akkor már késő várólistára íratni Marcit?

Szép napot Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Egy kérdés a kertszakértőkhöz:
Mit lehet tenni, ha nagyon foltos a fű? Elég sok helyen kiszáradt, kicsit mohás is, ahol van, sok helyen ott sem túl szép. Felásni, újravetni képtelenség, mert annyira lusta szomszédokkal vagyunk körülvéve, hogy hihetetlen, kertésznek nem fizetnének, mi viszont nem tudjuk Marcival hármasban felásni. Még a füvet sem locsolják meg egyszer sem, inkább hagynák kiszáradni. Én viszont sajnálom. Érdemes marhatrágyával próbálkozni és kiszórni csak úgy fűmagot talajlazítás nélkül és locsolni, locsolni, locsolni?
Előre is köszi a választ!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!
Mi ma obiban voltunk, meg végre lecseréltettem a téligumijaimat, MArci nagyon élvezte a dolgot.l

Eveka,
én sem vagyok fű szakértő, mi gyomelfojtós tápot szoktunk venni, de lehet venni moha ellenit is, ami kiírtja a nem a nem kívánatos elemket és kicsit meglódul a növekedés. Víz nélkül viszont ssohasem lesz szép a fű, sajnos. Mi tavasszal szoktuk meglevegőztetni, és akkor lehet kicsit pótolni fűmaggal, ezt lehet simán gereblyével is, kicsit megkapargítni és megszórni.
Na most mind a kettő gyerek gépel, feladom, elküldöm, majd este jövök még!!!!!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Tamesz,
köszi. Locsolni mi locsoljuk a férjemmel csak valahogy most elbambultunk. Szóval a vízzel nem lesz gond. AZt hiszem marad a szárított marhatrágya, abból van itthon még 2 zsákkal, aztán majd meglátjuk.

Juc,
jobbulást Marcinak!

Megyek, mert az Uram sokáig dolgozik és most egyszerre vagyok a gyerek apja, nagymamája és nagypapája...

Eveka

Kép
eveka
 
 


Na akkor bővebben is:

Ünnepek jól teltek, mi is rengeteget voltunk levegőn, szombaton kerékpározni is elmentünk egyet, háát, majd meghaltam, de muszáj edzenem, mert nyáron mennénk egy túrakerékpáros találkozóra Székesfehérvár mellé, és én még abszolút kezdő vagyok. :shock: Meg edzetlen is! Tényleg Tamesz, már akartam korábban is kérdezni, mit sportoltál? Marci a fűben pont úgy húzza fel az orrát, ahogy Violka szokta! :D Lili pedig egy tünemény, de ezt úgyis tudod! :)

Mukika!
Jók a képek, Lizi haja azért nem semmi! :)

Nyuszkó!
Én is még egyszer gratulálok, nagyon édi a kis Dorka!

Timurr!
Neked jobbulást kívánok, én is nagyon hányós voltam, kitartás!

Eveka!
Jó lehetett anyudékkal, sajnálom, hogy messzebb laknak!

Fanka!
Akkor nektek is jó kis programjaitok voltak, Panni nagyon ügyes a pónin! Violka túl félős az ilyenhez!

Andi!
Szegény Kíra! Remélem már teljesen OK a kiscsaj!

Timka!
Mizujs? Hogy telt a húsvét? Összepakoltál már?

Juc!
Férjed, anyud, jobban vannak?

A mai nap nagy eredménye, h. Violka bilibe kakilt, ami azért nagy szó, mert eddig nem volt hajlandó. A pisi már Ok, ha kakilt, akkor viszont mindig rá kellett adnom a pelust! :shock: Remélem így marad, és elfelejthetjük a pelust!

Néhány kép, bocsi, ha kicsit sok!

Kép A szokásos grimasz, még rózsaszín kardigánban
Kép Tükör előtti pózolás
Kép A rózsaszín mégis jobb volt!
Kép A cica is besegít
Kép "Fészekrakás"
Kép Itt valaki járt!
Kép Eza kedvenc csokim!
Kép A termés!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


sziasztok!

Mukika
Lizi tündéri :-) nagyon jók a képek a kisasszonyról.

Örülök a jó eredményednek,hajrá bébi projekt ,remélem te majd jobban bírod a tehességet :-)

Évi
Violka nagy kópé :-) és a rózsaszní tényleg jobb.

Nem hányós vagyok hanem nagyon nagyon émelygős :cry:

Eveka
fűhöz nem tudok hzzá sólni,nálunk csak vadfű van a többit a kutyák kinyírbálják.

Óvóda nálunk egyszerű választás,mert ami itt van tőlünk öt percre szerintem szuper:-)Van a piciknek is foglakozás ahova hetente egyszer lehet menni és már ismerkednek a leendő ovónénikkel -) asszem etekintetben szerencsés vagyok vagy inkább Maja :D


Tamesz
eszméletlen édes Lili a képeken (mindig) persze Kunka se paanszkodhat.
Figyu nálatok semmi féltékenység nincs???Nem rémlik hogy írtad volna

Juc,Tamesz

Majával epét hánytam reggelente,de utána nem volt szinte semmi bajom,most meg egész nap émelygés és most kezdődött keményen 2 hete,bármost kicsit jobb (kopkopkop)remélem így is marad


Holnap megyek afpre kérhetek egy kis drukkot?

A mi nyuszizásunk elég sűrűre sikerült,vasárnap ithhon ajándékozás aztán ebéd után anyumékhoz mentünk,Maj mire elaludt volna a kocsiba odaértünk felkelt,bírt aludni 2 percet kb,ottis ajándék+ déditől.Aztán keresztanyáméknál ajándék,És ekkor kidőlt fél ötkor,fél 7ig aludt aztán jöttek keresztlányomék négyen ajándékozás,aztán mi mentünk még vendégsébe ahol fél 11ig voltunkk mivel Majus olyan jól érezte magát.Szóval kicsit sűrűre sikerült,ennek köszönhetően tegnap olyan szintű hiszti volt hogy csak na,hát ez így jött ki még leírni is sok volt.

Nyuszkó

Dóra tündéri,gyönyörű

és úgy hasonlít Majáa, ő pont iylen kis hajasbaba volt :-)

mesélj ha van időd

Timurr Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Jóestét!
Én is csak gyorsan, mert hulla vagyok, apánk 9-kor ért haza és már reggel 7 előtt elment, szóval húzós napom volt és egyik sem aludt délután.

Timurr,
kitartás az émelygéshez, szorítok az Afp-hez, de ne idegeskedj miatta, nekem mind a kettőnél alacsony volt, azaz alsó határérték, de csak azért, mert nem vették figyelembe a súlyomat, és lásd a két rosszaság elég jól sikerült!:D Nagoyn csini Maja!! Nem semmi hogy pózol!:D

Évi,
Viola is nagoyn nőből van, ruhabemutató nem semmi, Lili már most is szereti a tükröt, akkor ez már csak rosszabb lesz??:D

Juc,
hogy vagytok? Betegséged? Robi lába? na és Göndör Marci???

Timka,
nagy a csend, minden ok? vagy csak már fáradt vagy? Fanni hagy pihizni? Szorítok csütörtök reggelre, eredményeket várjuk!
Már nagyon fogynak a napjaid a vonalzódon!:D

Fanka,
leköltöztetek Ti is a kertbe? nagyon elvesztetek?

Andi,
meggyógyult Kíra? Na összeszedhetnéd a bátorságod keddig a találkozóra, lécciiiii!

Eveka,
nálunk május 6-7-ig kell beadni az ovi kérelmet, és most kell már jelentkezni, azt mondta a védőnő, mert elvileg jövő februártól jogosult, az más kérdés, hogy lesz-e neki hely.
Ja, táp ügyben, a marhatrágyát be kell ásni, az macerás, mi vagy Terrasan vagy a Bricolin tápot szoktuk kiszórni, cska jól be kell locsolni és 10 nap múlva hat, ez nem túl megterhelő, mi is meg tudjuk csinálni!:D

Csilla,
meggyógyultatok? akkor jövő kedd???

Babus,
már akartam kérdezni, mit szól Kristóf a dolgozós napjaidhoz? Ő eléggé anyás volt, jól viseli?

Nyuszko,
ha tudsz majd gyere, legalább két szóra, hogy hogy vagytok!

Muki,
Marcinak nagyon tetszett Lizi, kérte, hogy nyomtassam ki a képét!:D

Féltékenység:
eddig nem nagyon volt észlelhető, ma viszont kicsit láttam Marcin, hogy lángolt néha a szeme, mert a szőnyegen hasaltunk hármasban és építőkockáztunk, amit én építettem, azt ők felváltva rombolták, mind a kettő nagyon élvezte, de kicsit zavarta Marcit, hogy Lili is játszik, amikor ő még csak baba. De már nem csak baba, napról-napra fejlődik, egész nap forog, már hátrafelé kúszik, mindent elér előbb-utóbb, szóval kezd ő is játszani. Azt hiszem majd most kezdődik a neheze!:D

most megyek, mert holnap lemegyünk Egerbe öcsémékkel kicsit találkozni, most fejeztem be a vasalást, holnap reggel pakolok és húzunk, talán pénteken apánk is jönni tud.
Kellemes napokat, majd jelentkezem, ha lesz erőm!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


úgy látom sikeresen kiírtottam a topikot, akkor most eltűnök egy pár napra!!!:(:(:(

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Csak röviden,mert most meg Miron beteg már vasárnap este ota lázas,a lázcsíllapito leviszi neki és ahogy kimegy a hatása visszalázasodik. :cry: :cry: :cry: Tegnap voltam vele dokinál de nem talált semmit begyulladva azt mondta biztos virus! :shock: :shock: És nem is írt semmi antibogyot,csíllapitsam a lázát és szívjam az orrát! :x :x Ennyí!Pedig elég magas a láza 39 fölött mértem az elöbb is. :cry: :cry: :cry:
Kíra már jól van őt helyrerakta az antibogyó,de szegény most itt unja magát mert nem tudunk még kimenni se az udvarra. :cry: :cry: :cry:

Nyuszko!!
Nekem is tetszik Dori baba a nagy hajával.Várjuk a beszámolot erröl a hirtelen szűlésröl.

Tamesz!!
Sajna még ha erőt vennék magamon akkor se tudtam volna talizni veletek.
Hab a tortán hogy Apa éppen Esztergomi kórház folyosolyán csücsül ct-re várva,mert ha a doki szimata nem csal ugy fest porckorongsérve van!! :cry: Szóval zajlik az élet nálunk is!!
Most befejezem majd még jővők,de Mimi felsírt megprobálom visszaaltatni.
Vendég
 


Évi,
Vioka továbbra is nagyon helyes!!!

Tamesz,
én csak kiszórom majd a marhatrágyát (szárított), aztán jól meglocsolom naponta. Legfeljebb fellazítom kicsit a talajt gereblyével előtte. Tápoldatba a többiek biztosan nem szállnának be, a trágya meg maradt a tujaültetésből. Jó utat Nektek Egerbe! Egész héten gyönyörű idő lesz, menjetek kisvasutazni, azt már biztosan élvezné az tesód gyereke is!

Timurr,
akkor lehet, hogy a második pocaklakó is kislány lesz :wink: ? Kitartás a rosszullétekhez! A húsvét utáni fáradtság nálunk tegnap délután jött ki egy három és fél órás alvás formájában. Nem is aludtunk éjszaka :? . Így most elhatároztam, hogy legfeljebb 4-ig aludhat minden nap.

Juc,
mi újság Veletek? Levették a Férjed lábáról a fekvőgipszet?

Én is töltök fel néhány képet, aztán megyek lakást rámolni, mert délelőtt végre elvittem Marcit csiri-biri tornára. Nekem annyira nem jött be, mert túl feszített tempójú az egész. Marci is megijedt eleinte és csak bújt belém, de a végére teljesen felengedett. Na és persze mi tetszett leginkább a hős "bátor" vitézemnek, aki még a hintára és csúszdára sem ül fel leginkább? A zsipp-zsuppolás az ejtőernyőben :lol: . Nem értem, hogy hogy működik ez a gyerek :D ! Na, úgy hallom elaludt. Kezdődhet a rendrakás.

Szép napot Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Andi,
közben írtál. Sajnálom Miront. A lázon kívűl egyébként jól van? Nem lehet, hogy csak "háromnapos láza" van? A tali egyébként csak jövő kedden lesz, addigra biztosan rendbe jön Miron. Reméljük a férjeddel kapcsolatban csal a doki szimata!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Húsvéti képek (én már nem is szabadkozom a mennyiség miatt):
Kép Gőzmozdony

Kép A tó

Kép Bori bari a fűben, aki Marci vár

Kép Szia Bori!

Kép Húsvéti tuja (mivel barkát nem kaptunk :( )

Kép Uncsitesóval

Kép Mi

Eveka

Kép
eveka
 
 


És két kép a babanetfüggő Gyerkőcök kedvéért:
Kép Ilyen békák hemzsegnek a tónál

Kép Csiga a kertünkben (a férjem javasolta, hogy dobjuk rá a grillre...)

Szép napot!

Eveka

Kép
eveka
 
 


is vagyok de nem síkerült visszaaltatnom.Mintha semmi baja nem lenne,itt pörög aztán egy óra mulva megint lázas lesz!! :cry: :cry: :cry:

Muki!!
Lizike olyan csíbészesen mosolyog!!Cserfes kiscsaj lesz az biztos!De az jó mert ők az ovónők kedvencei!Nem szeretik azokat akiket még 1 év ovibajárás után is sírva visznek a szülök oviba!Ezt tapasztalatbol mondom,van két ovónő barátnőm és 4 év ovi a hátam mögött!

Na meg persze elöttem 4 év!! :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: 23-án hétfön megyünk beiratkozni,és nálunk is 22-25 a létszám,nekem semmi kifogásom ellene,addig amig külön vannak a korosztályok.Mi most olyanba megyünk ahol csak kicsík lesznek,de Kíra viszont vegyes csopiba járt aminek az volt a hátulütöje,hogy 3-an ballagtak tavaly,és ugye az utolsó év az iskolaelökészitő,mikor is közölte velünk az ovonő,hogy neki nincs ennyí kicsí melett erre kapacitása,mármint felkésztineni őket ezért mindennap 3 orát egy tök vadidegen csoportba töltöttek. :evil: :evil: :evil:
Mi már tudjuk,hogy erzsí néni lesz az ovonéni,és MACI csoportba fog menni Miron.(ismerős ovónéni) :P :P :P

Juc!!
Sztem semiféleképp ne válaljatok egyenlöre mégeggyet,tényleg nagy megterhelés két gyerek,és ráadásul valamelyik mindig háttérbe szorul,ami elég nagy lelkifurdalással jár legalábbis nálam,este mikor Mimi elalszik akkor mindig megyek Kírához,hogy ne harizzon,hogy ma megint nem volt időm rá.Miron ténnyleg lekőt egésznap.Föleg most,hogy beteg el se mozdulhatok melöle.És ilyenkor mindig arra gondolok milyen rossz ez Kírának,és ettöl néha totál kiborulok.Az a baj,hogy Apa egésznap dolgozik,ugyhogy nem tudunk osztozni csak hétvégén,de akkor is legtöbbször nekem takaritanom kell stb...
Timka!!
Hajrá,hajrá most már érted szurkolunk!!Mimi is 10 nappal elöbb jött ugyhogy készülj,remélem már összecsomiztál végre.
Na jó lépek,mert már sok vagyok!Pedig mégcsak most jőn a képdömping!! :lol: :lol: :lol:

Kép Kíra alkotása!!:):) Kép Bicajokkal!! Kép Csokidömping!! Kép Kirándultunk vasárnap itt a környéken!! Kép Motort is vinni kelett!! Kép Mindenhova felmásztam! Kép Tüzifát gyüjtöttünk!!:):) Kép Aztán aludtunk is kicsít utközbe!! Kép Kírárol ez az egy kép készült,egy km-rel elöttünk haladt az uj bicajával egész uton!!
Vendég
 


Megint én!! :lol: :lol: :lol:
Igérem rövid leszek!!Csak a fűtémához még annyit szertetnék hozzátenni,hogy mi lóherével keverjük a fűmagot fele fele arányba az megöli a gazt és az élösködök se jönnek.Azota nem vagyunk se kiszáradva se foltosak!!
Eltüntem!!
Vendég
 


Sziasztok
Tamesz
nehogy már eltűnj :-)

Timka
gyanús vagy minden oké????

Eveka
képek nagyon édeske, Marci,a Bori,uncsitesó ,de a béka ronda 8)

Hát én nem tom mi lesz a gyermek,de nagyon kíváncsi vagyok :-)

Andi
jó kis sétátok volt :-)

Miron jobban van?

Olyan de olyan sz@ar napom volt,ill délelött,afp vizsgálatkor a hülye vizítdíj miatt egy csomó idő elmegy,mert olyanok is járnak vért vetetni akik nek kell fizetni.Aztán nem jött a vérem,forgatta ,nyomogatta a néni a tűt,aztán újra böki,hát szépen néz ki a kezem......Aztán elkezdtem parázni Majcival 0,56 volt azt mondt a védőnő ezzel már kldenének most genetikára Pécsre ami 60 km.Már két ismerősnél ez volt áh hosszú,végül mindegyik gyerek egészséges.Aztán a háziorvos atuálisnak tartja a strummám kivizsgálását így lesz egy bónusz vérvételem,amin megint aggódhatok,hogy mi lesz az eredmény.Legszívesebben hibernálnám magmat augusztus vgéig.Szegény Maját is ilyenkor keltem,apának szabit kell kivenni,hurcibáljuk mindenhova szegényt,bár menni szeret csak kifárad és akkor nagyon nyügii.Bocsa panasznapért

Timurr
Vendég
 


Sziasztok, csajok!

Nem nagyon tudok jönni mostanában :( , esténként, amikor szabadidőm lenne (kb. éjféltől :? ), akkorra már azt sem tudom, fiú vagyok-e vagy lány, nemhogy a jelszavamat a belépéshez... :lol: Most is németórára kéne készülnöm, de ellógom egy kicsit. :lol:

Szóval kétgyerekes anyák :D , Andi, Tamesz,most már Nyuszkó is, minden elismerésem a tiétek!!! :D :D :D Hogy a csudába lehet két gyerekkel és a háztartással egyszerre bírni? Hát most kicsit belekóstoltam, bár ugye a férjemet azért pelenkázni nem kell :lol: :lol: , meg rendes szegény, nem ugráltat folyton, de így is egész nap le se teszem a seggemet. (Bocsi... :oops: ) És jó, hogy fizikailag azért bírom a tempót, de idegileg totál kikészülök... :? Kiabálok Marcival, ma versenyt sikítottam vele :? :shock: , aztán szégyenszemre kivonultam a körfolyosóra elszívni egy cigit :oops: :? , hogy lehiggadjak, hát azt a fejet láttátok volna, ahogy Marci nézett az ajtóból... Nnna, szóval nehezen megy itt az élet. Pedig én már tök jól vagyok, köszi az érdeklődést, Marci továbbra is taknyos, de más baja nincs, viszont ma a férjem kezdi fájlalni a torkát... :( Gipsze még megvan, remélem pénteken leveszik.

Andi, Mironnak gyors gyógyulást kívánunk!!! Megértem, hogy kiborulsz amiatt, hoyg nem tudsz eleget foglalkozni Kírával, az a baj, hogy én nagyon görcsölős, aggódós, lekifurdalós vagyok, biztos én is kikészülnék.

Timurr, remélem, jók lesznek az eredményeid!!! A strúmával mit tudnak terhesség alatt csinálni?
Hát én már tutira el fogok menni genetikára magamtól is, ha lesz kistesó, mert olyan öreg vagyok :lol: , és ez a fő parám, hogy még nem érzem magam felkészültnek a második gyerekre, de közben meg kifutok az időből, mert szeretnék 35 éves korom előtt szülni. (Most 33 vagyok. :oops: ) Szóval nálunk lehet, hogy elmarad a kistesóprojekt... :(

Képek mindenkinél szupcsik!!!

Tamesz, reméelm, jól telik a rokonozás Egerben! Elvileg az én öcsémék is jönnek holnap, már ha mernek Marci taknyossága miatt. Olyan rossz, hogy ilyne ritkán láthatnánk egymást, akkor meg közbejönnek mindenféle bajok. :?
Hát lehet, hogy igazad van, és akiknek az első gyerekük nyugisabb, jobb baba, könnyebben vállalnak másodikat, mert Marci nálunk újszülöttkorától kétemberes baba volt, sok sírással, soksok ébrenléttel, kevés alvással, aztán rengeteg mozgással, mostanában meg a még több mozgással és a tombolással :twisted: , és sajnos nem nagyon látom még a fényt az alagút végén... :lol: Mármint hogy mikortól érzem úgy, hogy na, most már könnyebb vele bánni, most már nagyfiú... Vagy ilyen nem is lesz??? :shock: :lol:

Sziasztok, most már megyek német fogalmazást javítani. :?

Szép napokat mindneninek!!!

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!
Megérkeztünk Egerbe, még indulás előtt keresztanyámmal leverték a dömperrel megint Kunka orrnyergét, de nagy nehezen elindultunk.
Itt Egerben nagyon nyugis az élet, marha meleg volt, egy szál pólóban mászkáltunk. Öcsémék gyerekei is aranyosak Marci és a 8 éves lenáyzó nagoyn összejöttek, sőt már túlságosan fel is pörgették egymást, itt rohangáltak a lakásban, így bementünk a városba csavarogni. Na ennek az lett az eredménye, hogy Rebeka szaldt, Marci utána teljes gázzal a motorral, majd a Dobó tér közepén lévő görfös térkőben, (mivel az felszedhető a karácsonyfa állítás miatt) kicsi Kunka elszálltt a motorról, és az orrára, meg a felső ajkára esett. Hát képet nem mellékelek, elég szörnyen néz ki, kissé vérzett, ordított 15 percet és utána cipeltette a seggét velem. SZóval szép napunk volt!:) Telenyomtam homeos golyóval,. ami már mindig van nálam, remélem holnapra már jobban fog kinézni!

ANdi,
sajnálom, hogy a tavaszi szünet Miron betegségével telik, jobbulást neki, remélem gyorsan kiheveri. Nagyon szuperek a képek, gyönyörű helyen jártatok, és Mironnak is látom már tavaszi sérója van!:D

Timkával beszéltem reggel, mert ügye készenlétben vagyunk mi is, hogy ha lehet, akkor ne most szűljön, szombaton már megyünk de addig már húzza ki! Jól vannak, csak 24-et néz, meg a házban alkotnak.

Eveka,
ez a királyrét nagyon jól néz ki, egyszer el kell már nekünk is menni oda. Aranyos Marci ahogy a bárány szorítja, Kunka sokat emlegeti, készül a jövő heti játszóterezésre.
Biztosan jó lesz a füvetek, szerintem a víz csodákra képes. Ha van kerti csap, tetessetek rá locsolómérőt és akkor nem kell a szennyvíz utáni díjat kifizetni a fogyasztásra.

Timurr,
nyugi, ne idegeskedj az Afp miatt, nekem MArcinál 0,75 volt Lilónál 0,7, szóval ennyit erről a vizsgálatról, én inkább lementem 4D-re és ott megnézettem a dolgokat alaposan!

Juc,
hős vagy Te kétgyerekes anya, azért egy apával nem lehet könnyű. :D
Én is öreg vagyok és voltam, mert Lilit már a 35-ik évemben szültem, és tudom ha lesz mégegy, akkor már nekem is kellenek extra vizsgálatok, de majd meglátjuk, de ezen ne parázz. Az első gyeeket kell 35 alatt megszűlni, nekem ezt mondta a dokim.
Jó talit öcsédékkel, remélem bevállalják, mi élvezzük, ahogy a 4 gyerkőc ismerkedik egymással, mert olyan ritkán találkoznak, hogy közben rengeteget fejlődnek és újra kell ismerkedniük. Öcsémék is taknyosak, de mi lejöttünk, mert bevállaltam, hát majd meglátjuk mi lesz, adok nekik C vitamint, ennyi.
Egyébként azt hiszem nekünk kb mostanáig szerncsénk volt MArcival, ő nyugis volt, nem ordított, nem volt beteg, és könnyen kezelhető volt. Most viszotn bepótolja ezerrel amit az első két évben kihagyott!:D Liló viszont folyamatosan szórakoztat, hát nem tudom melyik a jobb!:D:D:D

További szép tavaszi napokat!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hahó, Tamesz! :D Képzeld, öcsémék nem jönnek holnap :( , el is szomorodtam :( . Persze megértem, mert én aztán totál paramami vagyok, de azt gondoltam, hogy a második gyereknél (pláne, ha a nagyobbik már oviba jár), akkor elmúliik az ilyen parázás... De te bátor vagy, remélem, nem kapják el a takonykórt a gyerekeid!!!

Marcidnak meg gyógypuszi az orrára, remélem, gyorsan meggyógyul! Nekik különben még olyan gyorsan begyógyulnak a sebeik, észrevettétek?

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Szuperek a képek, mindegyik kis "egyéniség" nagyon aranyos!
Két cikis elmaradásom van:oops: :oops: :
LIZInek kívánunk ezúton nagyon boldog szülinapot!!!

Kép


Nyuszkóék Dóráját pedig Isten hozta, szépséges a leányzó, és tényleg, mennyi haja van!!! Kíváncsi vagyok én is a születéstörténetre!

Nálunk is lezajlott a Húsvét, körbejártuk az egész családot, nagyon jó volt. Pénteken megnéztük a nyuszikat a piacon, nagy sikere volt, mindenképp haza akart hozni a lány egyet :shock:, végül sikerült lebeszélni.
Vasárnap nálunk is "tojt a nyuszi" a kertbe, nagy votl az öröm!

Kép Kép Kép Kép

folyt köv...

KépKép
fanka
 
 


Húúú, rájöttem, hogy olyan rég írtam, vissza sem tudok olvasni, hogy mindenkinek reagáljak vm-t :oops: :oops:
csak röviden:
Tamesz
Nem semmi dolgok történnek Kunkával mostanában!! Nagyon fárasztó lehet "fokozottan" figyelni rá. Remélem hamar rendbejön!

Timurr
ne aggódj, tudtommal az AFP egy nagyon bizonytalan eredményt adó vizsgálat, sok országban nem is nézik. Biztos minden rendben van!!! Kitartás!

Andi
Remélem Miron hamar rendbejön!! Nagyon kis pöpec tojásokat festett Kíra, gratulálok!!!

Juc
Nem irigyellek, ha tudunk, bármiben segítünk szívesen.

KépKép
fanka
 
 


Na, jövök mégegyszer, és bepótolom az elmaradtakat, elegem van a fogalmazásjavításból. :lol:

Szóval én is fölteszek pár képet:

Nálunk bent tojt a nyuszi, ez ilyen városi fajta :lol: :

Kép

Marci így zabálja a csokit...

Kép

De ilyet is kapott a nyuszitól :lol: :

Kép

Férjem meg ilyen pólót (ezt csak Timka tudja értékelni :lol: ):

Kép

És ilyen a mindennapi idill nálunk :? :lol: :

Kép

Fanka, csúcs a kertetek :D , és Panni nagyon helyes a copffal!!! Majd megyünk, ha nem vagyunk taknyosak!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziaztok!

csak gyorsan mert rohanok...minmden renddben volt a ctg-n, mozgott rendesen a csaj, viszont a méhszájam sajnos változatlan a múlt hézhez képest, ami nem túl bíztató szerintem.
Jövő héten csütörtökön lesz a követlező ctg, uh, vizsgálat, aztán már sűrűbb lesz a dolog.
Dokim terve szerint terminus lejárta után be kellene feküdnöm, amit NAGYON NEM AKAROK!!!. Jövő hét utáni hét keddre vagyok kiírva, azt a hetet még megpróbálom kibekkelni két ctg-vel, aztán meglátjuk. Kérdeztem mit tervez, ő meg poénkodva mondta, hogy hát beindítjuk!
Nem értem, hogy miért nem lehet kivárni míg magától beindulnak a dolgok....igazából nekem mindegy, csak a befekvést akarom elkerülni valahogy!

Na msot lépek, megyünk csavarogni, csaj is bűzlik rendesen.
Estére megpróbálok bővebben jönni, hacsak apának nem kell megint ez a gép is!

Szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


sziasztok

köszöi a bíztatást,de éreztem,hoyg rossz lesz és az is lett.

0,33 nagyon alacsony,ma már sík idegen telefonáltam a dokinak,hogy most mi van aztán végül bementük a kórházba,ahol holnap újra leveszik a vért aztán hétfőn lesz eredménye és uh,na nem hiszem hogy két nap alatt elérné a0,50 es értéket.Mindenesetre mehetek vérvételr megint.Aztán ha jó ha nem Pécsre genetikai vizsgálatra.Idegrendszerem K.O.

Fanka
nagyon cuki Panka,tök jó ez a szőrös felső rajta

Juc

Marcinak jól áll a csoki :wink:

dehogy vagy te öreg,de tudod azt mondják és ebbe van valami,hogy a ygerekszülés elhalasztására mindig van jó indok :-)

Strumával is nem tom mi lesz oda 24ére kaptam időpontot,a párom össze szabija elmeyg a vizsgálatokra :cry: :cry: :cry:

Timurr
Vendég
 


Jóestét!
csak gyorsan Timurrnak, kitartás, ne idegeskedj, kérdezd meg hogy figyelembe vették-e a testsúlyodat vagy sem, mert nálam mindig ezért volt alacsony elsőre, majd amikor újraértékelték tök normális lett, de ehhez el kellett mennem a Schöpfibe, ahol hajlandó volt a labor ezzel foglalkozni, a másik helyen csak átlagsúllyal számoltak és nem érdekelte őket, hiába írattam ár a papírra.
Tessék bízni benne, hogy minden ok, Maja is tökéletes lett! Sok erőt most Neked, és ne idegeskedj az senkinek sem tesz jót!

Juc,
tetszik a "rend" nálatok!!!:D Sajnálom, hogy nem találkoztatok öcsédékkel, mi ma is együtt voltunk délután, MArci teljesen be van idulva a lányuktól, pedig 6 évvel "öregebb"! Együtt olyan baromságokat csinálnak, hogy öröm nézni!:D
Apátok lába?
Azért Marcitok is szeretei egy "kicsit" a csokit úgy látom!:D:D:D
Pólók nagyon ötletesek! ügyi vagy!

Fanka,
nagyon állatok a képek! Ez a kertetek? És eddig nem használtátok!????:D:D:D
Kedden akkor remélem jöttök!

Timka,
akkor úgy tűnik nem lesz lelkiismeretfurdalásom, hogy msot eljöttünk!:) Bírod még?? Fanni már tud mindent? Mrámint hogy el fogsz emnni egy pár napra? Marci ilyenkor már angyon be volt sózva, minden reggel azt kérdezte ma bújik ki Lili?

Ja,tényleg, kedden akkor megyünk játszóterezni a szigetre???

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: