Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

ZsuzsiKép
Szegén Gyuri, eltudom képzelni, amint az számára érdekfeszítõ adón elbóbiskol.
A K vitamin a véralvadáshoz kell, ha jól tudom. JA most látom , KAngi is leírta már.
Húúúú. Fáj a szívem a kidobott tejért.
Az éjszakánk nekünk is vacak volt, olyan nehezen aludt el Törpe.

GombócKép
Én egy kiskanál tejbe cseppentek, és szépen megeszi kanálból. Hihetetlen ügyesen. Kép Ma véletlenül két csepp jött nekem is, és gondolkodtam mit csináljak, de csak beadtam, így most holnap nem kap. Még jó, hogy írtátok, hogy túladagolható. Cumisüvegbõl nálunk is lecsúszik egy jó adag, szopizásnál viszont hamarabb elfárad, és ezért kevesebbet eszik.

Kangi
Akkor tényleg a front, mert úgyanazt csinálta Szilárd is!
Köszi a névnapit! Kép

Betti Kép
Köszi a névnapit! Ráfogtam szegény gyerekre, hogy õ kapta a digitális fényképezõgépet, amit tegnap vettem. Persze, azért, hogy tudjam fotózni.
Itt vannak a mai képek is:
Egész véletlen, hogy ugyanabban a ruhában van, van neki több is. Kép
Némelyik képen kicsit sértõdõtten néz, mert beöltöztettem a drágát, mert sétálni mentünk.
Na ez a szerkó ma volt rajta elösszõr és utoljára, mert már ki is nõtte. Kép

[url=http://www.pollar.hu/szilard0311/0311_2.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/szilard0311/0311_2.jpg[/url]
[url=http://www.pollar.hu/szilard0311/mosoly.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/szilard0311/mosoly.jpg[/url]
[url=http://www.pollar.hu/szilard0311/0311.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/szilard0311/0311.jpg[/url] (a lábaközött már be sem tudtam kapcsolni Kép)
[url=http://www.pollar.hu/szilard0311/kinotte.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/szilard0311/kinotte.jpg[/url]
[url=http://www.pollar.hu/szilard0311/torpe.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/szilard0311/torpe.jpg[/url]
[url=http://www.pollar.hu/szilard0311/alvasszineles.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/szilard0311/alvasszineles.jpg[/url]
[url=http://www.pollar.hu/szilard0311/este.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/szilard0311/este.jpg[/url] (ezt sötétben csináltam, és utána világosítottam vissza, azért rossz minõségû)


myssnia+szilárd a névnapos Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Borcsa Kép
igenigen, én vagyok az Kép a szintén vagyész Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok,
Zsuzsi,
tényleg vetkõztetnek ennyire? Nem is gondoltam volna!
Akkor már értem.
Ágci

Kép
Ágci
 
 

 
 

Lányok, én asszem megtébolyodom ettöl a hasfájástól. Egész délután le sem tettem a kislányomat, vagy a hasát fájlalta, vagy éhségében orditozott. Most ultimátumot kapott a kispapa, hogy fogja meg, mig irok, miután egy váratlan újabb szopi után egy órát cummogott még a mellemen (nem a kispapa)! Ez egy orálisan fixált gyerek!!!
Még negyedórát valahogy kihúzunk vele, aztán megfürdetjük, de ezt a délutánt nem kivánom vissza. Amúgy is elég roskatag vagyok, de ez a gyerek leenné még a hajamat is Kép Utána meg másfél óráig reklamál meg jó esetben dörög a szelek miatt, utána félórát üvöltözik, mert megéhezett ... Egek, meddig tart ez még? Remélhetem, hogy hat hetes korára elmúlik? Vagy még osztálykirándulásra is cicit meg szélhajtót kell neki csomagolnom??? PLS HELP!!!

Köszpussz
Kangi + Éhkopp Farkas az Üvöltö Szelek Közt
kangi
 
 


Myssnia Kép
tök cuki Szilárd!!!

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Elõlem sem tudtok elbújni. Kép

Myssina!
Szilárd tündéri Kép és boldog névnapot neki.

Magdi
25+2
gallainémagdi
 
 


Kangi,
3 hónap az okosok szerint.
Van egy nemevõs táblázat, talán segítene, itt is fenn van a társalgóban, de ha gondolod szívesen elküldöm. Bár nagyon szigorú, de állítólag hatásos. Amit biztos, hogy hanyagolj egy ideig: tej, lehet, hogy tejtermékek is, ezt neked kell kitapasztalni, narancslé, tojás, csokoládé, káposztafélék.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Hát lányok teljesen ki vagyok az elmúlt két éjszaka...
Vettük azt a légzésfigyelõ gépet, és hétfõ hajnalban 2-4 óra között 4* bejelzett, és hétfõn délután is 1*.
Na nem is aludtunk egész éjszaka, hétfõ délután ki is jött a gyerek orvos, és beutaltak minket a Bethesda korházba, ahol megfigyelés alatt tartottak bennünket 1 éjszakára, nem rég értünk haza.

Megvizsgálták a manót, vér, vizelet, fej, hasi ultrahang.
Neurológus megnézte, de szerencsére nem találtak semmit.
Miért van az, hogy nem vagyok 100% nyugodt...

Mindenki bent a korházba kérdezte miért vettünk ilyen ketyerét? Mit lehet erre válaszolni?
Aggódom a gyerekért.
Mert ha nem vettük volna, akkor most nem lennénk itt.....

Bár az elsõ 2 riasztás 1 pillanatnyi volt a párom nem is hallotta, a másik 2 kettõ már hosszabb volt, de mire odaértem a kiságyhoz kb. 2lépés addigra más jelezte a gép hogy veszi a levegõt, a délutáninál, meg a nagy sípolásra riadt fel a gyerek, Én meg mindig a gépet néztem, és nem a gyerek arcát, száját, hogy valóban valós volt e a riasztás.

Érdekes a János korházban is volt velük bébi sense, (nekünk maxi phone van) és az egyszer sem jelzett be.
Na meg csütörtök óta sem volt semmi gond...
Tegnap éjszakára egy olyan masinára volt kötve, ami nézte a vér oxigénszintjét, és a pulzusát.
Szerencsére nem volt semmi gond.
Nem tudom mit is gondoljak, eléggé ideges vagyok ez miatta...

Így megfogattam ha semmit nem találnak akkor inkább én szenvedek, és hogy neki jó legyen szoptatni fogom.
Most nagyon büszke vagyok az esti vacsi már így volt kb. 40 percig szopizott, és alszik mint a bunda 19,30 óta még fürödni is elfelejtettünk a nagy izgalomba.
Ja és csak az eleje volt nagyon rossz, a végén már nem is nagyon éreztem.

Álmában Õ is szokott nyeríteni, visongatni, nyújtózkodni, fintorogni, legyezgeti a kezét, na és mosolyogni, ez mindent megér...Ja és a szopi után õ is büszke volt magára.

Valaki árulja már el hogy kell képet felrakni...

Manó2+ Dorottya, aki ma 2 hetes

Gomboc: Érdekelne a táblázat...
manó2
 


Myssnia,
boldog névnapot kívánunk Szilárdnak, képek szuperjók, nagyon jó pasi a fiad!Kép

Kangi,
3 hónapot mondanak a szakkönyvek és védõnénik, hogy akkor aztán olyan óóóóriási változások állnak majd be, hogy csak naKép. Kár, hogy az én gyerekeim nem bújják a könyveket... Szoktál Laktoherb teát inni? (vagy más édesköménytartalmút?) Mert azok sok bébikénél pont az ellenkezõ hatást érik el. Szegény Malackám már majd' elrepült a gázoktól, én meg csak döntöttem magamba a teát, hogy segítsek szegény kis pocakján, aztán egy hétvégére tea nélkül maradtam. Aznap Mali hálás mosollyal elaludt 8-kor.

Zsuzsi,
Viper 6-ot cseréltem le. Gyerek imádta, jó széles meg minden, apa utálta, mert alig fért be a csomagtartóba. Én szintén utáltam, mert szegény kölök folyton bevágta a fejét a mûanyagba, ha döccent egyet a kocsi.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


"Azt gondolom, hogy a szóban forgó könyv, az Aludj jól, gyermekem problémának állít be egy olyan jelenséget, ami teljesen normális viselkedés a csecsemõk részérõl. A könyv szerint az éjszakai fölkelés 3 hónapos kor után alvászavarnak címkézendõ. Ezáltal a szülõk szemében kórosnak, megszüntetendõnek minõsít egy magatartásformát, és meg sem kíséreli megérteni a baba részérõl fennálló okokat.

Milyen élet- és lélektani érvek szólnak ezzel szemben az éjszakai felkelések és szopizások mellett? A baba fizikai születése pár óra alatt lezajlik, viszont a pszichés megszületéshez több idõ kell. A csecsemõnek természetes szükséglete a minél több testkontaktus, az éjjel-nappali szoros együttlét. Nem várhatjuk, hogy a kezdetektõl képes legyen külön, a kiságyban aludni.
A cicin elalvás teljesen természetes jelenség. Egyrészt az anyatejben megtalálhatók bizonyos anyagok, amelyek ellazítanak, elálmosítanak, elaltatnak, másrészt a babában (és a mamában!) is szabadulnak föl ilyen anyagok magának a szopizásnak a hatására. Vagyis ez evolúciósan alakult így, hogy a babák belealudjanak a szopiba, épp ezért meglepõ, hogy néha szülõk milyen elképesztõ erõfeszítéseket tesznek ennek ellenében, amit a természet rendezett így. Amikor a babában megérik ez az önszabályozó kör, akkor magától is képes lesz az önálló elalvásra. Viszont helytelen és káros is egy még nem tökéletesen kialakult rendszert önálló mûködésre késztetni.
Az éjszakai szopizások tápláló szerepe sem elhanyagolható. A kisebb babák a gyakori, kisebb evéseket tudják a leginkább hasznosítani, a nagyobbak pedig nyugodtabban szopiznak az éjszaka sötétjében, amikor nem vonja el a szopizásról a figyelmüket a nappali ingerdús környezet. A mama tejtermelésének fönntartásában is óriási szerepe van az éjszakai stimulációnak.
No és persze a szopizás nemcsak étel-ital, hanem mamaíz, mamaillat, biztonság is. A lelki támasznyújtó funkció semmivel sem alábbvaló, mint a táplálkozási. Nem említve a szopizás nyugtató, fájdalomcsillapító hatását pl. betegség, fogzás vagy zaklatottabb idõk esetén.

A könyv leír egy bizonyos menetrendet az alvás megtanítására. Eszerint a babát magára hagyjuk az ágyában, majd meghatározott idõközönként bemegyünk hozzá, hogy érezze, nincs magára hagyva. Csakhogy a szerzõ következtetése hibás. A baba nem azért sír, hogy minket manipuláljon, hanem azért, mert nem jól érzi magát az adott helyzetben, és segítséget vár azoktól, akikben a legjobban megbízik: a szüleitõl. Hiába nézünk be hozzá, ha nem segítünk rajta, igenis magára hagyva fogja érezni magát. Nem aludni tanítjuk meg, hanem arra, hogy ne kommunikálja a bánatát. Ez nagyon súlyos, esetenként helyrehozhatatlan bizalmi válságot és kötõdési problémákat eredményezhet. Végül azért fog elaludni, mert reménytelenségében kivonul a világból, pszichésen visszahúzódik.
Arra a fajta megértésre, amit a babától a könyv szerzõje elvárna, a baba még nem képes, mert azok az agyi struktúrák, amik ebben szerepet játszanak, a legkésõbben érõk közé tartoznak.
Az ún. „többemberes” babáknál a módszer abszolút csõdöt mondhat, az ilyen gyerekek sokszor többnapi „tréning” után sem hajlandók elaludni. De az amúgy trenírozott babákat is könnyen kibillenti a legkisebb változás.

Véleményem szerint az ilyen és ehhez hasonló módszerek helyett inkább abban kéne segíteni a mamákat, hogy hogyan értelmezzék és fogadják el jogosnak babájuk jelzéseit, illetve hogyan integrálják a család életébe az éjszakai fölébredéseket (pl. együttalvással). A szobatisztaság, az önálló evés, az elválasztódás esetéhez hasonlóan az éjszakai fölébredések kezelésénél sincs szükségünk másra, mint türelemre és megfelelõ szervezésre.

Schneiderné Diószegi Eszter, pszichológus"
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Én olvastam a szóban forgó könyvet, azonosulni nem tudtam a módszerrel, úgyhogy inkább nem is alkalmaztam. De szerintem itt a topicban nem errõl volt szó, hanem arról, hogy ha mondjuk nap közben, az a rettentõ önzõ gondolata támad az anyukának, hogy úgy déltájt lezuhanyozna, akkor mit tegyen jajgató csemetéjével. És azt ne mondja senki, hogy egy gyerek lelki sérült lesz, ha az anyája elmegy Wc-re. Utálom, mikor a kezdõ kismamikat ezzel a "kötõdési problémával" riogatják rögtön az elején, amitõl aztán szegények még jobban elbizonytalanodnak. Én az elsõ babámat minden nyikkra felkaptam, kenguruba, vagy kendõbe tettem, és vártam a csodát, hogy a gyerek egyszer csak leszokik róla, és vidáman fog gõgicsélni a járókában. Aztán persze a kölöknek esze ágában sem volt lemászni, 8 hónapig idõzött rajtam, ezalatt én szép szilfidre csökkentem, néha bejátszott egy kis szívritmuszavar a fáradtságtól, de az igaz, hogy a ded maradéktalanul boldog volt. Aztán mielõtt Anna megszületett, gondolkodóba estem, hogy miként is fog ez mûködni kettõ darab gyerekkel. Mert ha a kicsivel is elkezdem ezt a cirkuszt, akkor meg a nagy lesz lelkisérült, és oda minden korábbi erõfeszítés. Arra a konklúzióra jutottam, hogy a kettes rajtszámú gyerek kénytelen lesz alkalmazkodni valamennyire, mert mégsem halhat éhen a másik. Most úgy mûködünk, hogy nem elméletekre támaszkodom, hanem az ösztöneimre, és ha Anna elkezd sírni, csak amolyan anyaunatkozommilennehacicikélnénkegyet módon, akkor nem hajítom el a bátyját azonnal, és nem rohanok megmenteni a kiscsajt, hanem elkezdek beszélni, énekelni, stb, amíg kiderül, mi a probléma. Vagy abbamarad a nyikorgás, vagy komolyabbra fordul, na akkor azért közbelépek. És csodák csodája, Anna tud egyedül csörgõt rázni, akár 15 percig is, ez a jelenség eddig nekem ismeretlen volt. És vigyorog rám egész nap, és hangosan kacarászik a bátyjának, szóval egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki reménytelenségében kivonult a világból. A kis lelkisérültrõl készült fotó megtekinthetõ a profilomban.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Jujjuj, micsoda vihart kavartam itten Kép Bocsi ...

Amúgy nem vagyok semmilyen ortodox irányzatnak hive, nem akarom magamról leszoktatni a babát (most is itt hempereg rajtam, miután 130 g-t beszopikált egy és negyed órával a reggeli 40g után ...
De ugyanigy, a msik trend sem vonzóbb, hogy örökké 24 órán át a mellemre akasztva viseljem öt.
Összegezve: a legjobnak az tünik, ha az ösztöneimre hagyatkozom, és eszem, ha éhes vagyok, elmegyek WC-re, ha kell, söt, még kivasalom az éppen a kezemben lévö darabot is, ha úgy érzem, egy percen semmi nem múlik. És azonnal felkapom, ha úgy érzem, komoly baja van, böfi, hasafáj, esetleg nem vettem észre, hogy kihült rajta az alattomban kifolyt pisi ...

Zulu Kép
cuki a sanyarú sorsú ivadék Kép

Ágci Kép
megvan a táblicsku, köszi, és igyexem is aszerint enni ...

Mano_2 Kép
nagyon sajnálom, hogy ilyen rémségeken mentetek keresztül. Nagyon ügyi vagy, hogy nekiálltál szoptatni!!! KépKépKép Sok sikert és csökkenö fájdalmat kivánok! Remélem, ezzel sikerül elejét venni a további riasztásoknak.

Amúgy az én kis nyehegögépem a fürdésre (este 8) apájánál elcsendesült, a fürdést élvezte, utána csak a rend kedvéért megint megkináltam, ö a rend kedvéért ivott pár kortyot, majd futott egy levezetö nyehegökört, 9-kor az ágyába tettem, ahol békén elvolt ÉJJEL HÁROMIG (én 10-kor elaludtam, és fél 3-kor rémülten ébredtem, hogy mi van vele, de a légzésfigyelö megnyugtató zöldeket villogott). Igy le tudtam szedni az esetleg szintén hascsikarást okozó elötej egy részét, evett 100 grammot, aztán visszatettem, és aludtunk 3/4 7-ig, amikor, mint irtam, mindössze 40g-t reggelizett. Gondolom, jól ki volt szegénykém merülve a tegnapi bulitól ... Kép

Hasfájásmentes szép napot mindenkinek!

Pussz
egykezes Kangi + vállon alvó Julcsi
kangi
 
 


Zulu Kép
amúgy nem iszom Laktoherbet. Egyrészt most elég tejem van (egycicis módon szopizunk), másrészt mikor én ittam meg az ö édekömény teáját, attól sem let kevésbé hasfájós, söt, amikor ö itta meg, attól sem. Igy meg sem próbáltam a Laktoherb-et.

Viszont tegnapelött és tegnap kora este is megittam egy csésze (2,5 dl) filteres jázminos zöld teát. Lehet, hogy attól (is) volt az éjszakánk nyugis? Remélem, azért nem szedáltam vele a gyereket ... Kép Hm???

Pussz
Kangi + Julcsi
kangi
 
 


Ágci,
nekem elküldenéd azt a táblát? Néha Annácskámra is rájön a hasfájás, és szegény olyan keservesen sír... most végre elaludt, de éjszaka csak egy-egy órát tudott végigaludni, mindig fölébredt, és húzta a kis lábait a pocakjára...

Myssnia,
Szilárd gyönyörûséges baba!

Zulu,
a "kis lelkisérült" Kép is naaaaaaaaagyon aranyos!!!!!!!

Manó2,
ez elég borzalmas, amit leírtál... én nem ismerem azt a masinát, ami nektek van, de azt hallottam, nem mindegyik típus megbízható, van, amelyik akkor is visít, ha a gyerek lemászik a lapról.

Na megyek, mindjárt itt lesz anyám, hogy boldogítson... Kép Múlt héten féltékenységi jelenetet rendezett, hogy anyós már megfoghatta kézbe a babát, õ meg még nem, ez micsoda dolog... Igaz, hogy mikor õ jött, baba mindig aludt, és nem volt szívem azért fölkelteni. Pechjére, most is alszik, már elõre félek, mi lesz. Kép Elég nehéz természetû anyám van sajnos...

Na jók legyetek, ha tudok, majd még jövök
Franyó+Anna
franyo
 
 


Sziasztok! Miki is hasonlo problemaktol szenved. Van, hogy szopizni sem hajlando, csak ordit, es fesziti hatra a labacskait, razza a fejet. Pedig enne o, csak faj a pocak. Kozben ereget nagyokat, de kakilni mar nem tud olyan konnyen. Most ejszakara esett pont egy ilyen hasfajos idoszak, nagyon elveztem.
Kangi, sajna en nem akkor alszom, ha Miki is, hanem csak akkor, ha Miki epp alszik akkor, amikor Gyuri is. Ez meg ugy 1 es 3 ora kozott van delutan. Ha akkor Miki ebren ohajt lenni, en az agyon fekve, a cicimet a szajaba nyomva "kenyszeritem" ot alvasra. Be is komasodik tole, de csak felig. Az a minimum, hogy ha nem is a szajaban van a cici, legalabb az arcahoz erjen hozza. De igy legalabb en is tudok egy kicsit bobiskolni, mert alvasnak azert nem neveznem.

Mano2,
Lehet, hogy tevesen jelez a figyelotok, nem? Allitolag nem sok 100 szazalekig megbizhato tipus van. En csak az Angelcare-rol, es a Baby Sense-rol hallottam eddig jokat! Azt en is megfigyeltem minden gyerkocomnel, hogy van, hogy egy kicsit nem vesznek levegot, de aztan egy nagy szusszantassal ujrakezdik. Ha a mellkasodra teszed, mikor alszik, jol megfigyelheted. Szerintem ne felj annyira, mert agyonstresszeled magad, ami egyikotoknek sem tesz jot!
Orulok, hogy megy a szopi! Meglatod, hamar megszokja a cicid, egy het mulva mar profik lesztek! Nekem nagyon jot tett egy homeopatias kenocs, Traumeel S a neve, nem tudom otthon lehet e kapni, kerdezd meg a Gazdagreti Gyogyszertarban!

Mikit neha "kis terroristamnak" becezem. Erre ma hallom Gyurit, hogy a kisagynal allva aranyosan gugyog neki "teeee, kis rorista". Kép

OFF: az elobb itt volt a hazmester, es atnyujtotta a hazirendet, szemelyre szoloan. Es most, hogy nezem, hat szovegkiemelovel kisargazva, hogy tilos a szonyeget kirazni az erkelyen. Bevallom, eddig meg nem jutottam el, de lehet, hogy abban a ket hetben, amig anyukam itt volt, elofordult! Ezektol a nemetektol neha azert ki tudok akadni! Kép

Zsuzsi+ Miki
zsuzsi74
 
 


Myssnia,
Nagyon cuki Szilard! Latod, kellett neked akkora gyereket szulni, hogy meg a ruha se legyen jo ra! Ezert sem erdemes nagyon beruhazni gyerekruhaba, mi is gyakran jarunk igy!
Van olyan rugi, ami egyszer volt Mikin, Gyuri viszont hat hetes koraig hordta.

Zsuzsi+Miki
zsuzsi74
 
 


Sziasztok,
még tegnap elfeljtettem írni, hogy sok esetben nagyon hasznos a babamasszázs is. Ezen az oldalon fenn van egy jó könyv:
Babamasszázs

[url=http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz3.htm" TARGET="_top]http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz3.htm[/url]

Lehet esetleg még kísérletezni: hasrafektetés, meleg melegítõpárnátra fektetés (ez nálunk nagyon bejött), meleg sót bebugyoláltok pelenkába és a hasára teszitek.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Kangi,
koszi a sirasos leirast, azt hiszem, tegnap delutan nalunk is ilyen lehetett. Kép Pont ilyenekre lennek kivancsi, mert biztosan lesz meg jopar ismeetlen sirasa vagy jelzese, es jo tippeket lehet Toletek kapni. Kép

Hasfajas ellen en vettem a gyogyszertarban GRIP WATER-t, 1 honapos kortol lehet a babaknak adni, gyogynovenyszirup. Elvileg napi 6 kiskanallal adhato, en max. 1-et szoktam adni Zsombinak, amikor kezdodik a delutani kisfius hasfajasi idoszak. Elotte vegigkuzdottunk jopar napot az ordito hasfajos gyerekkel, most 20 perc alatt javul a helyzet es kisebb visitasokkal megusszuk. Kép

Franyo,
reszvet a nagyszulok miatt. MAr nalunk is megy a kuzdes. Kép Anyosom kerdezte, feljohetne-e megnezni egy furdetest. Mondtam, hogy nem igazan szeretnem, meg eleg egyertelmuen latszott, hogy nem rajongok az otleteert. Mire azt mondta, aaaa, ne torodjek vele, majd jon. Es jott is...KépKépKép persze, akkor mar meg kellett fogni a gyereket, azt mondta, nem beteg, pedig elotte hallottam 2 perccel, hogy fujja az orrat..no comment...Kép

Mano2,
Ugy tudom, a napi kajamennyiseget uy kell kiszamitani, hogy testsulykilogam*150 gram. Persze, fokozatosan novelve az adagot, mert az hulyeseg, hogy 3.90-nel meg 450-et kap a gyerek, 4 kg-nal meg hirtelen 600-at...Kép
2 hetesen Zsombi 549 ml-t evett meg, 7X-i kajalasra, es aznap volt 3500 gram. Mi erdekel meg? KépKép
A legzesfigyelok kozul van par, ami nem tul megbizhato, van egy topic is roluk itt a BAbaneten. Allitolag a Baby Sense a legmegbizhatobb, mi azt vettunk, de meg nalunk is volt teves riasztas. Szerintem nyugi, nincs semmi baja a babadnak...KépKép

Csok a csaladnak,
Gombóc
gombóc
 
 


Manó2
Én is minden este eltökélem, hogy holnap szerzek egy légzésfigyelõt, aztán mégsem teszem. Ezért éjszaka is mellettem alszik, néha megnézem. Bár nem sokat számít, de nyugodtabb vagyok.
Ha a szopi eleinte fáj, akkor mindenképp tegyél majdnem forróvizes törölközõt a melleidre szoptatás elõtt, mert kevésbé lesz érzékeny eleinte. Nálam nagyon bevállt. Éjszaka lusta voltam kimenni a fürdõszobába, szívtam is a fogam, mikor Törpe bekapta a cicit. Kép

Zulu
Köszi a névnapit! Kép

Lányok!
Most látom, hogy a legtöbbjeiteknek van légzésfigyelõ. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy tényleg jó ha van? A kórházba baby sense volt, többször beriasztott a szomszéd szobában, mert nem kapcsolta ki az anyuka, mikor kivette a babát. Szörnyû hangja volt. Brrr.
Egy másik tapasztalat, hogy félreraktam a mellszívót, mert nálam sajnos nem hatékony. Kipróbáltam kézzel, és simán ügyesebb vagyok. Kép A mellszívótól fáj a mellem is.

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia,
Ugy orulok, hogy nem vagyok egyedul ezzel a mellszivo-alkalmatlansaggal! Nekem semmi, azaz egy arva csepp nem jon ki vele, kezzel viszont teljesen okes. De ha nem muszaj, akkor nem is fejek mar (koszonom eleg volt az elso kettonel!)!

Tettem fel egy kepet, amin Miki szinte mosolyog, tetszik neki, ahogy villan a vaku!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Miki,ZsuzsiKép
Zabálni való ez a kép!!!
A mellszívóval bajlódtam két hétig, és lehet, hogy már simán tejcsarnok lennék, ha nem azzal kínlódok ki magamból cirka 10-20 miliket...

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Ez vicces!
Nekem gyereksírásra beindul a tejem. Ez eddig oké. Most pórszívozok, és láss csodát jön a tej. Ez lehetséges? Kép Kép Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssina!

Ha hajolgatsz, lehet! Nekem is szokott csöpögni, ennyi idõ után is, ha hajolgatok!Kép
Megnéztem a fiacskádat, nagyon szép!!! Tényleg igazi jó kis pasiKép Az én Ádámom is 4050 grammal született, de õ úgy néz ki, csak a hasamban igyekezett annyira nõni. Mert mióta kibújt, havonta fél kilót szed magára, most volt hétfõn 6050 gramm.(profilomban megnézheted, ha van idõd) Kíváncsi leszek, a Te babád mennyire fog majd nõni.

Zsuzsi!

Miki is nagyon aranyos! Tetszett a kis 'rorista'Kép Édes lehetett Gyuri! De azért jó, hogy négy hapsi imád, nem? Kép

Betti és a 18 hetes Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


BettiKép
Nagyon édi Ádám, te sem panaszkodhatsz, jó pasi! Kép
Nem emlékszem, már hogy, hogy szültél, de akkor neked sem lehetett könnyû, márcsak azért sem, mert 53 cm-vel született, Szilárd pedig 59, erre a dokim azt mondta, hogy az a jó ha hosszabb, mert akkor vékonyabb a gyerkõc, könnyebb megszülni. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssina!

Hát elég nehezen lett meg:

[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/8496.html?1039204116" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/8496.html?1039204116[/url]

De a lényeg a gyerkõc, már nem is emlékszem a rossz dolgokra, pedig szinte csak az volt.Kép
Na megyek, mert ébredezik!

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti
Akkor jól emlékeztem, hogy neked volt ilyen zûrös a szülés.
Lényeg, hogy ÁDám tündéri.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Csajok,
hiányoztatok a tegnapi talcsiról!
Rendeztek majd babós talit is?
Azért jó, hogy mindenki jól vanKépKépKépKép

Manócska
24+0
Manócska
 


Myssnia Kép
én a kórházi mellszivót (egy ipari MEDELA volt Kép) megáldottam. Itthon viszont kézzel fejegetek, de az a problémám, hogy mivel nem lóg a mellem, elöreáll a bimbó, ezért a szélrózsa minden irányában lövök a tejjel. Már ellövök a kanapáról a dohányzóasztal túlfeléig! Kép De komolyan: hogyan oldjam ezt meg?
Nekem amúgy hajolgatásra nem jött eddig még tej, de zuhanyzás után! Akkor igen!!!

Zsuzsi Kép
vakuval még csinján! Hat hetes koráig ne villantsatok a szemébe (persze egyszer-kétszer nyilván nem árt meg, csak ne legyen sürün). A kórházi fotós mondta, és biztos nem azért, hogy vele fotóztassunk, mert már korábban elhajtottam Kép

Manócska .)
majd megyünk még, mig te pocis leszel! Aztán majd FULL babás talit is csinálunk!

Pussz
Kangi+Julcsi aki ma még nem üvöltött sokat, csak pont séta alatt Kép
kangi
 
 


Zsuzsi Kép
jáááj, Miki nagyon édes! Kép

Kangi
kangi
 
 


Kangi,
Nem teszek fel rola kepet, de elmondom, hogy en hogy fejtem.
Szoval: agyon negykezlab allsz, fejedet megtamasztod a falnak, vagy az agy tamlajahoz, min. 1-2 nagyparnaval, hogy magasabban legyen a fejed. MAgad ala teszel egy kifozott salatastalat, vagy valami jo nagy atmeroju, mely edenyt, es lam van ket kezed, amivel gyomoszolheted a cicidet, es mivel igy mar log, pont beletalalsz az edenybe! Nekem csak igy ment, bar spricceloversenyt mi is rendeztunk (ferjecskem szemuveget kellett eltalalni...jo nagy marhasag, de akkor meg mi is gyerekek voltunk Kép )!
Amugy a logo cicin is elorefele all a mellbimbo... ez sajna megint csak tapasztalat Kép!
Koszonom a bokokat Miki neveben is, aki ma jo gyerek, egesz nap alszik, hiaba probalom most estefele ebren tartani, nem megy. Azert egy kis nyuglodes ma is belefert!
Kangi, ha kifejed az elso tejet, nem lesz szomjas Julcsi? Szerintem ugyanugy szukseguk van a higabb verziora is. A gyomrukban meg amugy is osszekeveredik, vagy nem? Valld be, csak hizlalni akarod! Kép


Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Na talán most van pár percem irogatni, Timi az apját nyúzza, Zsebi pedig itt fetreng a mózeskosárban mellettemKép Egyébként kisebbik porontyomat ma egész nap nem bírtam lerakni a saját kiságyába, csak ebbe a nyamvadt babakocsi mózesbeKép Nem tûnt hasfájásnak az egész napi patáliája csak olyan szimpla anyamelegetakarok nyávogásnak. Akik a nem szabad a szegény pici gyereket egy percig sem sírni hagyni mellett voksoltak, most mondják meg nekem, hogyan ápoljam közben az alig 17 hónapos nagyobbik ugyancsak törékeny lelkét?
Zulu, téged nagyon irigyellek, mert ahogy olvasom, te már ráéreztél az arany középútraKép. Mellesleg én is úgy jártam Timivel, mint te a fiaddal, ezért én se képzelem, hogy ez lenne az üdvözítõ nevelési mód egy alkalmazkodó gyerekhez.
Myssnia, szerintem ne borzold az idegeidet egy légzésfigyelõvel, elég, ha a gyerek közelében vagy az elején. A téves riasztások csak idegroncsot csinálnak az ember lányábólKép.
Franyó, az anyukádért nem irigyellekKép. Az enyém úgy segít, hogy közben igyekszik a háttérben maradni, szóval egy tündérKép. Persze, azért néha mi is hajba kapunk a gyereknevelésen, mivel õ már egy nagymami szemével értékeli a dolgokat.
Kangi, a hasfájás valszeg nálunk is kiteljesedik majdKép (ugyan miért úsznám meg a 2. gyerekkel?), és nálunk sajnos Timivel még az én szopis diétám is csak haloványan segített. Szóval nem vagyok valami optimista, de kb 3 hónap után túl leszünk rajtaKép Addig meg legalább lefogyok, mert egyelõre még erõsen Gombóc Artúros gondolatok szoktak megkörnyékezni (valahogy túl sok édesség került fel a listámra a 9. hónapban)Kép

Na mennem kell, mert Timi szirénázikKép
pusssz

Momo és Zsebi


Momo
momo
 
 


Zsuuuuuzsiiii KépKépKép
nem mondod komolyan!!! KépKépKép Egek! Elképzelem magam ... na jó, majd ha végképp ráunok a csészikére, megpróbálom. Amúgy nem fejek ki sokat, csak mindig végignyomickodom szopi után, hogy nincs-e csomó, és ha van, azt szétmasszálom és kifejem.
Az elsö tejet nem fejem ki egészen! Csak úgy kb 10 millit, vagy annyit se. Inkább csak fellazitom a mellem, és kicsit csökkentem a hascsikarás esélyét - talán.
Ma Julcsi is igen jó lányka! Szopi és horpasztás, kivéve a sétánál, amiböl vissza kellett jöjjünk 10 perc után. És megint evett Kép

Momo Kép
remélem, nem lesz igazad a hasfájással kapcsolatban! Drukk ... Kép Most azt találtam ki, hogy elhagyom azt az egy csésze reggeli kakaómat is. Iszom helyette zöld teát. Meglátjuk. Ma azért nem volt akkora üvöltözés, tökjó! Kép

Pussz
Kangi+szuszi Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok


Hát ahogy olyan lelkiismeret furdalásom lett...
Úgyanis ezek szerint én nem vagyok valami jó anya, mert kaja után egy kicsit babusgatom a törpét, majd irány a kiságy.Az esetek töbségében, ha nincs 100%ig teli a poci akkor egy kis sírás jön kb 10 perc utána alvás.
Ha több 10 percnél akkor még ki szoktam venni dajkálom egy kicsit.
Valahogy én úgy gondolom, hogy nem akarom, hogy az legyen, hogy még pisilni se tujak elmenni tõle, mindig vele kell lennem...
Nem akarom elkapatni, hogy mindig kézben van, mert azt nem igazán tudnám csinálni, ma is 4 órát vasaltam, meg mindig van egy csomó dolog, amit meg kell csinálni. Tudom, hogy fontos a gyereknek az anyuka jelenléte és ennek ellenére nagyon szeretem a kis sírós manómat, ma is 16-20,30 ig fenn volt, igaz fürödt is, amit utál...3* ettünk is, és most nagy nehezen elaludt, ahogy rájöttünk nem volt teli a poci, azért volt fenn ilyen sokáig.


Nem tudom mi lenne a helyes megoldás.

Ja képzeljétek felhívott ma a fönököm, és kérdezte úgye fél év mulva jössz dolgozni?
Nem jutottam szóhoz...

Ja éjszaka megint volt egy riasztás a férjem ugrott fel a gyerköchöz, nem látott semmi különöset, aludt, szine minden rendben volt.


Jók legyetek
Manó2 + Dorottya
manó2
 


Mindenkinek köszi a bókokat Beki és Apukája nevében!

Zsuzsi,
nem lehetett semmi látvány, ahogy fejtél! Kép Remélem most minden rendben is marad a szopival, és nem lesz rá szükség!

Kangi,
a védõnõ még a baba szellõztetését sem javasolja, mert nyirkos az idõ Kép.

Fodbetti,
igen, a feliratok Apa szerzeményei, egy költõ veszett el benne (inkább kettõ Kép). Olvastad a szülésünk történetét az õ elõadásában? Visszaolvastam a tiédet, emlékeztem, hogy nehéz dolgod volt, de hogy ennyire... Máris visszafogom a panaszkodást a sajátomról!

Myssnia,
Szilárd nagyon ari, annyira birom a kis tokáját! Az idáigi digitális fényképezõtökkel mi lett, hogy újat kellett venni?

Franyo,
annyira aranyos Anna, ahogy szuszókál a válladon!

Manó2,
létre kell hoznod egy profilt magadnak, és ott tudsz képet feltölteni (bal oldalon a kis ablakban "Segédletek"-re katt, ott pedig "Regisztráció, Profil"-ra...

Pusz
Miszike+Beki
miszike
 
 


Mano_2 Kép
próbáljátok meg melegebb vizben fürdetni! Julcsi is a 38 fokosat szereti, pedig a hömérö szerint a 37 fokos jó nekik. Elsö két este ö is orditott ... Ja, és Csucsuka Danója ugyanigy volt vele.

Miszike Kép
bocs, de ez baromság. Nézzetek ki az ablakon, sehol egy árva nyirok! Igaz, a szél fúj, most délelött én is csak szellöztetek ... Na mindegy, elöbb-utóbb úgyis itt a jó idö, majd akkor kimentek, addig meg szellöztessétek gyakran legalább az üres szobáját. Többiek?

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Miszike Kép
nehogy félreérts ám, nem úgy értettem, hogy ti bármit rosszul csinálnátok, természetesen erröl szó sincs!
És világos, hogy a védönönek is megvannak a szempontjai, félti a babát, ez is jogos. Nem vagyunk egyformák, és mindenki az általa legjobbnak vélt megoldást választja úgyis Kép Beki meg még egy pár napig kibirja séta nélkül!!! Hamarosan itt a tavasz! Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Kangi,
nekünk is azt mondta a védõnõ, meg a gyerekorvos, amit Miszikének... háromhetesen toljuk ki öt percre az erkélyre, addig ne nagyon sétálgassunk, mert influenzajárvány, nyirkos idõ, satöbbi, satöbbi... ennek ellenére a vérvételre kocsiban toltuk, és eddig, lekopogom, semmi baja se lett tõle...

Miszike,
köszi a dicséretet!

Zsuzsi,
Miki csuda aranyos kis fickó!!!

Momo,
akkor én viszont irigyellek az anyukádért! Kép Mondjuk, az enyém a nevelési elvekbe igyekszik nem beleszólni (legalábbis eddig KépKép), de nagyon önzõ, csak arra gondol, hogy neki mi a jó, az meg sem fordul a fejében, hogy nekem mivel segíthetne... Kép

Gombóc,
anyóssal még nehezebb lehet, mert az ember az anyujának könnyebben megmondja, ha valami nem stimmel...

Na pusz
Franyo + Anna
franyo
 
 


Sziasztok!
Vegre van 1 kis idom irogatni is....elutaztunk, aztan azota bekrepalt a net Kép Most is kb. fel ora mig betolti az oldalt, de Jazmin elaludt, igy volt idom kivarni...

Legzesfigzelo
Nekunk nincs, mert kaptunk1et a vedonenitol kiprobalasra mult 7 vegen.2x beriasztott tevesen es eleg volt belole! Szoval ugy dontottunk nem stresszeljuk magunkat. A Babzphone-t viszont valtozatlanul imadom! Kép

Hasfajas
Nekunk dokineni valami gyogyszertari papaverines kotyvasztekot irt fel es nagyon bevalt!

Kepzeljetek,Jazmin tegnap hajlando volt hason elaludni ejszaka es akkorat aludt,hogycsak 1x ebresztett szopizni, legkozelebb reggel 7.30kor jutott eszebe,hogy ehes. Csucs jo! Kép

Na most hirtelen ennyi. A babakat megneztem, nagyon aranyosak! Aztan remelem mostmar tudok jonni, mert net nelkul nincs elet.... Kép Kép

Norka es Jazmin
norkini
 
 


Franyo
Mi 2 hetesen kezdtuk az "erkelyezest", 3 hetesen mar felorakat setaltunk. Tegnap is majdnem 1 orat voltunk kint, pedig elvileg itt is jarvany van...szerintem a levego tobbet segit,mint art!

Pussz
Norka
norkini
 
 


Sziasztok!
Elaludt törpi, aki szintén jó kisfiú volt tegnap, de hajnal 4-kor már úgy gondolta, végzett a sok pihenéssel. Kép
Fél 8 körül újra elaludt, majd durrogásra ébresztette magát. Kép
Reggelre kipirosodott a popsija is, próbáltam levegõztetni, de ez most nagyon szines lett. Majd ha felébred, akkor újabb kezelés csinálok neki.

Manó2
A fürdést nálunk szereti törpe, próbáljátok meg egy kicsit melegebb vízben, lehet, hogy fázik.

Miszike
Köszi a tokás bókot! Kép Én is imádom a husiját.
Nekünk nem volt digitális fényképezõgép, a munkahelyemrõl hoztam el mindig. De onnan most körülményes elhozatni, meg amúgy is jó ha mindig van kéznél egy.

KangiKép
Én a híg elõtejet is odaadom neki, sõt, ha szívárog is összegyüjtöm, mert az az igazi szomjoltó. Nálunk amúgy is elég meleg van...
A fejésnél nekem a hátam adja meg magát, nekem sem lóg, nehéz is lenne, mert elég kicsi. Kép

Manócs
Én is szeretnék menni, már alig várom, hogy mobil legyek a törpivel. Kép

myssnia + szilárd ma 3 hetes
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia Kép
én is minden tejcit odaadnék neki, de közben meg úúgy szenved a pocifájástól, hogy inkább kifejek kicsit az elötejböl.

Lent voltunk sétálni, igencsak fújt a szél, de gyönyörüen süt a nap! Itt Zuglóban az a jó, hogy nem találkozunk sok emberrel, és elég szellös a klima, kifújja a fertözéseket. Szóval lehet, hogy a mi védönönk ezért ilyen engedékeny. Meg a dokinéni sem ellenezte a sétákat. Hamarosan minden babát úgyis kicsapnak a friss levegöre, csak tényleg legyen már vége ennek az ostoba járványnak ...

Norka Kép
szuper, hogy ilyen jó kislányod van!!! Mondjuk a pocifájástól eltekintve én sem panaszkodhatom Kép

Franyo Kép
ebböl is látszik, hogy mindenkinek megvannak a maga elvei, értem ezalatt a védönö-orvos konglomerátumot, és az külön szerencse, hogy egyformát mondanak Kép Viszont tökjó, hogy a séta ellenére nem lett semmi baj!!!

Pussz
Kangi+Julcsi aki megint durrog és nyeheg ...
kangi
 
 


Nálunk is kint van Szilárd most levegõzni, a nagymami vitte ki, ezért most kicsit free vagyok. Nálunk is ilyen az idõ, szeles és napos. Kép
Kangi
OFF. Mostanság készülünk lakást venni, és én Zuglóban szeretnék. Eseteleg tudnál ajánlani valami barátságos környéket. Most nem utcákra gondoltam Kép, hanem csak körübelül. Kép Én abszolult nem ismerem a környéket, csak szeretnék kicsit zöldebb, csendesebb helyet találni.

Puki
Ma mikor pelenkáztam Szilárdot, jól megtöröltem a fenekét, annyira, hogy megpukiztattam, utána kicsit széthúztam a fenekét, és csak úgy jött! Kép Kép Kép
Szadista vagyok, de örült neki. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Ja!
Nektek hogy áll a pocitok? Teljesen visszahúzodott. Nekem azt hiszem marad egy szép hájréteg rajta. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia Kép
1. Zugló: Törökör vagy Alsórákos területek szép, nyugis, zöld, levegös helyek. Bátran ajánlom.
2. Poci : kezd visszahúzódni, még azért nem százas, de remélek Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Myssnia, ZsuzsiKép
Gyönyörûek ezek a fiúkKép

KangiKép
Nekünk mind a két kölyökkel bejött a Gripe Water, látom más is dicsérte már!

Urszila
34+4
urszila
 
 


Sziasztok!

Nekünk ma pocsék napunk van, vagy front van, vagy csak szimplán vannak megkergülve a lányaimKép. A nagy megállás nélkül hisztizik, a kicsinek meg szinte folyamatosan fáj a pocija. Azt hiszem, ilyenkor kellene leülni egy csendes sarokba és megvárni, míg éjfélt nem üt az óraKép.

Myssnia, ne aggódj a pocid miatt, egy kicsivel azért több idõ kell a Béres Alexandra formáhozKép Én Timivel kb. a szülés után 1 hónappal elkezdtem egy kis hasizomgyakorlatot is beiktatni (csak módjával) és így 2 hónap múlva már nem is látszott a háj a hasamon. De a többi kritikus részen bizony rajtam maradtKép.

üdv
Momo és Zsebi


Momo
momo
 
 


Urszila Kép
kicsi még a cseppekhez, azt mondják. Ha nagyobb lesz és nem szünik a gond, megpróbáljuk majd.

Pussz
Kangi + éppentiszta ésneméhes Julcsi
kangi
 
 


Figyusz!
Nektek, vagyis akinek szép nap a gátsebe, mit tesz annak érdekében, hogy egyszer talán újra tökéletes legyen minden?
Nekem még mindig érzékeny, és szeretnék segíteni rajta.

Én még nem altattam törpét hason, csak amikor rajtam van.
Nem is marad úgy, csak emelgeti a fejét.

myssnia + szilárd 3 hetes
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Momo Kép
szerintem a szeles idö a baj. Julcsi is egész este kézben volt, egyébként nyafizott. Kitartás!

Pussz
Kangi + szunya Julcsi
kangi
 
 


Ma Szilárd sem sokat aludt, most igen, úgyhogy elteszem magam én is, mert sajna nálam figyelni kell ezt a tejtermeléshezoptimálisfeltételekdolgot!
Már szépen haladunk, de még mindig nem elég. Kép
Én miért nem tudok naponta plusszban legalább 300 milit lefejni? Sok tejet akarok, törpe is sokat lóg rajtam, de még mindig nem elég. Ha egész nap rajtam lenne, se lenne neki elég. Alszom rá egyet!

myssnia a tejszaporító Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: