Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni, bár még csak hétfőn megyünk orvoshoz, de a teszt pozitív lett. Szeptember elejére számolom a pocaklakó érkezését. De azért még nem élem bele magam.
Nekünk Ő a második babánk lesz. Bálint 2004. 03.08-án született, most 10 hónapos. Igazi kis csirkefogó.

Mea,
én is a II kilinikára járok, ott szültem, szerintem a távolság nem gond, mi csak 15-20 km-re lakunk, de a közlekedés, dugók miatt volt, hogy 1 óra volt az út. Szerintem simán be lehet érni, ha kell. E miatt nem keress másik korházat. Merre laksz?

Szép napot!

Edina

nedinabp
 
 


Megann!Kép

De jó egy napon fogantak mega babuink valószínűlegKép
Bár nálam majd jövő héten derül kiKép

Miért nem lehet salit, parit meg paprikát enni???
Én azt eszem minden nap, nem lesz baj belőle???

Szexelni mi már nem szexeltünk, mióta pozitív lett, szegény párom nehezen bírja, úgy hogy néha én teszek azért jót veleKép

Edina!Kép

Üdv. köztünkKép

Kihez jársz a II-en megkérdezhetem?
Neked jók a tapasztalataid ott?
Nem tudod milyen a szülészete? Szobák stb?

Mea
mea
 
 


Megann
Ezek nagyon jó hírek.Kép) Biot lehet enni paradicsomból és saliból?
Sex nálunk sincs az antibio miatt, amúgy is Miniért mindent.KépKép

Ugyan már miért híznál olyan sokat? Ügyes vagy és egészségesen eszel és a hányikálós időszak még csak most jön.Kép

Vesztek majd terhes torna videót?

Olyan aranyos volt a párom, tegnap éjjel próbált megnyugtatni és mondta, hogy ő is izgul, hogy milyen lesz majd az élet hármasban. Persze azért örül nagyon.Kép

Edina
Üdv itt.Kép

Mea
Mizújs veled?
puszkó
minimi
 
 

 
 

Minimi!Kép

Köszi jól vagyok egyelőre, még nincs hányingerem.
Én ettem egy csomó salit, paprikát, paradicsomot.
És nem bio, ugye nem árt azért annyira???

Én veszek terhestornát de csak 3. hó után kezdem el, ha addig minden ok.

Lányok!Kép

Ti nem tudjátok nálunk hogy fog működni eza GYED dolog???
Hogy számítják ki és hogy nekünk még 2004-et veszik alapul vagy már 2005-öt a számításhoz???

Mea
mea
 
 


Edina
üdv itt. Ez igen! Kb. másfél év lesz a korkülönbség, ha jól számolom. Ügyik vagytok! Így is terveztétek?
(Mi annó igen!)

Megann
Mi a baj a paradicsommal??? Imádom! Nagy bánatom lenne, ha most még hónapokig nem lehet enni!!

Lányok, mi a véleményetek a macskákról? Nekünk kb. két éve van egy cicánk, s most fogtam fel, hogy ez most nekem nem biztos, hogy túl praktikus. A dokim csak annyit mondott, hogy akkor majd vérvizsgálatnál még egy tesztet csinálunk, s ne simogassam a cicát. Ez elég nehéz, mert még ha én nem is simogatom, ő jön és dörgölőzik. Mondjuk most már nem is csinálok semmit szegény körül, még enni is mindig más ad neki... de hát az ördög nem alszik. Akkor most izgulhatok a vérvételig? Az még egy hónap kb!
Ancsimama
ancsimama
 
 


Mea
Szerintem ne izgasd magad a pari miatt amit eddig megettél. Próbálj meg kevesebbet enni, ha megy.

Megann
Az én babóm is 18-án fogant.Kép

Az gond szerintetek, hogy én az irodai menzán eszem sokszor?
minimi
 
 


Minimi!Kép
Szerintem nem gond én is menzát eszem, csak én ovódából hordom hazaKép

Az enyém meg szerintem 19-énKép

Tók jó, hogy egyszerre fogantakKép

Akkor kb. 2005.szept.11 a várható szülés időpontja.

Mea
mea
 
 


Ti tudtok valamit erről a gyed dologról?
Vagy hogy hogy számolják, ha valaki táppénzen van szülésig???

Mea
mea
 
 


Titii!Kép

Mi volt a dokinál???

Mea
mea
 
 


Lányok!

Gyed dolog!Elég szakmaközeli vagyok, de azért nem annyira!
Ha minimálbéren vagy, márpedig sajnos nagyon sokan azon vannak, elmondom a tutit:
Ha kilépsz és 30 napot meghaladóan nem létesítessz új munkaviszonyt akkor a GYED számítás alapja, nem az elmúlt év, hanem a szülést megelőző 6 hónap átlagjövedelme!
Tehát ha a 40. napon ismét munkába állsz(papír szerint immár kb 130.000 Ft bruttóval), akkor utána a maximális gyes-t és gyed-et fogod kapni!
Én így tudom, mi így csináljuk, cáfoljon meg valaki nyugodtan, ha másképp tudja.
Még mi is most fogjuk intézni az ilyesmit, úgyhogy hamarosan fogom tudni a tutit!
Tehát ha minimálbéren vagytok, beszéljetek a főnökeitekkel és ha van akkor a TB-s kollégával, hogy ez-e a legjobb megoldás számotokra és hogy mit szólnak hozzá!
Sok helyen a munkáltató belemegy hogy bejelent nagyobb bruttón, ha cserébe kifizeted a 130e és aminimálbérre eső járulékkülömbözetet!

Jaj, lányok, bocsánat, senkit nem akartam bepánikoltatni a zöldségek ügyében!
A salátát nekem határozottan tiltotta az orvos, a többiről meg azt mondta, hogy ha bio akkor rendben, de ha nem, akkor bizony a fini parival, ubival lenyelünk egy csomó vegyszert, növényvédőszert, műtrágyaadalékot, ami nagyon nem jó nekünk!
Amit viszont ajánl, az ősszel szabadon termett zöldéseink:répe, gyökér, karalábé, zeller, cékla, káposzta, borsó, zöldbab stb...

Én se fogok lemondani a pariról meg az ubiról, de ezeket a biopiacon fogom megvenni!Lehet hogy 3-4-5 ször többe kerül mint a tescos, de nekem megéri(és szerencsére anyagilag is megtehetjük), hogy ezt a néhány kritikus nyári terméket télen ott vegyem!

Mini!
Igen biztos be fogok szerezni minden féle torna és életmódkazit, de mindenképp csak 3 hó után(babonából)
Bár már most is késztetést érzek, hogy vegyek egy kiscipőt, vagy rugdalodzótKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,
Persze, én sem veszek még videót, csak eszembe jutott.Kép
Nehéz ez a várakozás, de én sem fogok semmit sem venni még jó ideig. Pedig voltam egy boltban ahol babarucikat is árultak és láttam egy "Mini" feliratú iszonyat édes body-t.Kép
Csirkét sem jó enni, csak háztájit, mert a többit mindenféle hormonnal tömik. Ahogy Anyukám mondta, olyan mintha megennék egy aszpirint egy csirkecombi.KépKépKép
minimi
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó sokan lettünk! De ez jó!

Nekem kötelező szednem az elevitet, november óta.
Ciciérzékenységem van, folyamatosan ! Bár reggelente jobban.
Nehezen alszom el esténként, álltalában melegem van!
Hányingerem nincs,(még) ! Étvágyam viszont ,mint a farkasé!Kép
Hirtelen elég sokat is híztam,(de én kaptam + hormoninjekciókat naponta,egészen tegnapig)
Szerintem az is közrejátszott a hízásnál!

Én is imádok fürdeni. De mióta itt a pocaklakó ,csak egyszer csábultam el.Akkor is azért mert egész nap fájdogált a hasam!
Jót tett a fürdés,de azóta megint csak zuhanyozomKép

Nekünk megengedte az orvos a sexet! "Csak óvatosan,,
Azóta (5-hete) 2x sexeltünk! Először fura volt, féltünk mindketten! De amint bemelegedtünk nagyon szupi volt!

Én négy hetesen voltam hüvelyi uh-n.Már látszott egy centi x centis fekete folt ,benne egy fehér pöttyel! Az a baba . Kaptam is képet róla!
11.-én megint megyek uh-ra (6-hét)

Bocs ,hogy ennyit írtam!Kép

Csilla
csillam
 
 


A munkahelyről annyit, hogy nekem most rúgták ki az összes kollégámat 3.-án!
Velem nemtudom mi a szándékuk , mert én okt.végétől betegállományba vagyok!
Még nem kaptam semmi értesítést!Mindenki nyugtat ,hogy engem betegállományban nem rúghatnak ki! Hát, nem tudom!? Hamarosan kiderül.

Csilla
csillam
 
 


Sziasztok!

Ancsimama,
Igen, másfél év lesz. Kép Nem terveztük, de nem is tettünk sokat ellene. Olyan rossz, még nem igazán merem beleélni magam. Pont egy nagy utazás előtt állunk, még szoptatom a Bálintot is. Gondolom nem lesz könnyű, mármint szeptembertől. Mi a tapasztalatod?

Mea,
Én a Kazy doktorhoz járok. De különben nekem csak jó tapasztalataim vannak a kórházzal kapcsolatban. Minden orvos nagyon kedves és figyelmes volt akikkel a szülés alatt találkoztam. (mármint nem alatta, hanem amíg bennt voltunk) A szülőszobát sajna nem láttam, mert császár lett, de nagyon modern, új az egész, jól felszerelt, kényelmes. Ha jól tudom mostmár befejezték a felújjításokat is az épületben, de majd megkukkantom. Gyermekágy az is elmegy, minden szoba fürdőszobás, és veled lehet éjjel-nappal.
Ahogy én számolgattam kb szept 8-9 a várható időpont,

Megann,
szerintem, ha jól utánagondolunk szinte senkinek nem tesz jót ez a rengeteg vegyerezett cucc. Én a Bálintnak sem adok ilyeneket. Amúgy a répa is csak akkor mehet, ha nem primőr. Mi olyan zöldséget adunk a Bálintnak ami vagy háznál termelt, és tudom, hogy nincs agyonvegyszerezve, vagy bio.

Most megyek ebédelni

Edina

nedinabp
 
 


Rokica! Milyen eseményutáninál, és hogyhogy terhes maradtál??? Jó jel, hogy a párod elmegy veled, így minden más.

Megann! Legjobb tudomásom szerint Roquefort sajtot (értsd Márvány) sem lehet enni, tehát penészeseket sem.

Pocika! Én is rosszul aludtam elejében, meg hol fáztam, hol melegem volt. Én tudok hason aludni, de lassan a pocim miatt majd nem. Ma majdnem ettem egy szaloncukit, de hányingerem lett, ahogy rágondoltam Kép.

Minimi! Megnézem majd, hogy az én vitaminjaimban mi van, mindkettőt kiírtam anno pontosan egy excel táblába, hogy tudjam mivel tömnek.

Fog. gátló miatt ne izguljatok, egy ismerősöm is szedte, és elég jó csaj lett a lányából, felnőtt korára.

PISILÉS: nem kell többet, csak hülye időpontokban, és akkor nagyon. Főleg utazás alatt Kép

VITAMIN: írtátok, hogy csak akkor kezdtétek el, mikor biztos a dolog. Nyugodtan lehet előtte is szedni, mert a folsav segít a megtermékenyülés utáni napokban. Kérdezzétek meg a dokit, de sztem nem kell külön folsav, mert a terhesvitaminban van elég. Én eddig Elevitet és Pregnavitet szedtem. Ez utóbbi jóval olcsóbb, és alig különbözik.

Mea! A méhenkívülinek olyan tünetei vannak, amit nem tudnál nem észrevenni. Elég nagy rosszulléttel jár. Én nem voltam 5 hetesen UH-n, de még most se (8), viszont 11 hetesen megyek.


Ancsimama! Sose szégyelld magad. Én hiába figyelek, ha jelentős túlsúllyal indulok az egésznek. Amúgy mostanában már „teszek rá”. Imádom az egészséges kajákat, túlsúlyom többnyire a szénhidrátok fogyasztásából adódik. Remélem az életben még megváltozik majd ez. Tudtommal a macskában lehet egy olyan baci, amit átadhatott neked, és a csecsemődre veszélyes. Jelezd a dokidnak a macskaügyet! Állítólag tünetmentes.

Minyu! Milyen jó nektek! Én a XI. ker-ben őt találtam magamnak, és neki nincs, vagyis ami van, az drága.

PARADICSOM: ami most van az nem primőr, hanem külföldi. A primőr azért veszélyes, mert itthon melegágyban termesztik, temérdek műtrágyával.

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Ancsipancsi: Nem emlékszem a tabletta nevére, valami R betűs... Nem akarok hülyeséget mondani. Olyan volt, hogy kettőt kellett bevenni, az elsőt max. 72 órával az esemény után, a másodikat pedig pont 12 órával az első után. Én nem vártam tovább 6-7 órával hogy bevegyem, és mégis. Mi általában nem védekeztünk csak a "veszélyes" két hétben, akkor általában óvszerrel, de a párom aznap kérte meg a kezem és elszaladtak velünk a dolgok. Tudtam, hogy veszélyes időpontban történt, ezért vettem be az esemény utánit.


re: zöldségek... nem akarok senkit sem megbántani, de nem túlozzuk el a félelmet a zöldségekkel kapcsolatban? Még akkor is ha a bio jobb lenne, azért szerintem többet számit az, hogy az ember egyen valamennyi zöldséget, mint hogy most a vegyszerektől való félelmében teljesen kiiktatja őket! De ez igy van tényleg a hússal is! Ha már a friss ételeket sem szabad enni azért mert lehet hogy permetezve vagy műtrágyázva volt, akkor mi marad? Mindenből csak a bio? (mert ne gondold, hogy akkor pl a kenyér vagy bármi más élelmiszer amit veszel, az mentes ezektől a vegyszeres kezelésektől!!! - mind friss alapanyagból készült) Azt azért az átlag ember pénztárcája nem nagyon birja!

Szerintem ami fontos, hogy az ember mérsékelje a totál felesleges kajákat, nassokat, stb, és próbáljon minél több friss zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst, tejterméket magához venni. Persze mindig becsúszik egy kis nasi (a pogácsa pl minek szamit?! Kép de a lényeg hogy az ember lánya ne levesporból meg csipszből próbáljon egy egész kis emberkét felépiteni.


Megann! Tudnál nekem válaszolni egy ilyen TGYÁS/GYEDes kérdésre? Én 2004-ben főleg mint vállalkozó kerestem pénzt, bejelentve minimálbérre voltam. Januártól van egy bejelentett állásom ahol 120e bruttóra jelentettek be. Nem tudod véletlenül, hogy igy engem milyen TGYÁS/GYED illet meg? Lehet hogy a GYEDem több lesz mint a TGYÁS?

Köszi!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Annyit irtatok, alig gyoztem elolvasni Kép

Ugy tunik meg senkinek sincs hanyingere kozulunk, attol tartok ezek szerint ez meg kesobb fog kezdodni, vagy lehet, hogy mindannyian ennyire szerencsesek lennenk? Kép
Jo lenne....

Ancsipancsi, nekem is vannak ilyen "hohullamaim", vagy micsoda, leginkabb melegem van mostanaban, pedig korabban nagyon fazos voltam! Azt is megfigyeltem, hogy a pulzusom is iszonyu szapora (neha >100/perc), kalapal a szivem nagyon, de utanaolvastam, hogy ez is normalis lehet, csak nem gondoltam, hogy ilyen koran kezdodik...

Minimi, meg nem tudok nyilatkozni az itteni orvosi ellatasrol, nem voltam meg orvosnal. Ugy tervezem, hogy majd kb 2 het mulva megyek, addig meg van egy vizsgam. Igaz tanulas helyett allandoan a babaneten logok Kép
En nem banom, hogyha nem csinalnak egybol UH-ot, ha minden mas rendben van, akkor raernek kesobb is, szerintem ezen ne izgulj.

A hizasrol: korabban vigyaztam a sulyomra nagyon, de a + teszt ota igyekszem rendszeresebben enni, ennek meg is van az eredmenye Kép Mar 1-2 kilot hiztam, mi lesz, ha ez igy folytatodik Kép

Irok majd meg, addig is puszi mindenkinek,

Poci
pocika
 
 


Sziasztok!

Pisilés: Nekem többet kell, bár többet is iszok!
Viszont tényleg elég hülye időpontokban jön rám is Kép Pl. 20 -perc autózás után rögtön találnom kell egy wc-t(különben ....Kép )

Én vidéki vagyok. A kórháztól kb. 60-km re lakom!
Ha megyek vizsgálatra ,mindíg meg kell állni egy benzinkútnál ,mert nem bírnám ki odáig!Pedig indulás előtt is elmegyek!
csillam
 
 


PocikaKép

1-2 kg plussz , az semmi! Kép
Én is vigyáztam a súlyomra ,egészen addíg míg el nem kezdődött a lombik! Azóta én is megpróbáltam rendesen enni! Meg is lett az eredmény!KépKépKépKép(+4.kg)
De szerencsére megálltam a hízásban,. Jó lenne ha így is maradna egy darabigKép

KépKépKép ANYÓSOM "megnyugtatott,, ,hogy ő 30kg hízott a terhesség alatt!

Na neeeeeeee!

Csilla
csillam
 
 


Nem tudtok valami tanácsot adni???
Egyfolytában ideges vagyok, amitől még idegesebb leszek, mert tudom, hogy nem tesz jót.Kép
Talán izgulok, hogy mi lesz, de ezt így nem lehet csinálni 9 hónapig.Kép Alig alszom. Menjek el pszichomókushoz???

Ancsipancsi
Hasonlítsuk össze, kíváncsi vagyok, hogy vannak-e különbségek.

Csillam
30kg nem semmi.Kép)
Ne aggódj a 4kg miatt. Majd ha már szaladgálsz a "személyi trénered" után akkor simán lemegy majd, ha nem menne a szoptatással.Kép

pusszancs
Pocika
Mit tanulsz? Lehet, hogy csak ezt gondolom idegességnek? Nekem is szaporábban ver a szívem.
minimi
 
 


Közben rájöttem, hogy milyen dilis vagyok és örülnöm kéne ezerrel Mininek, szóval most itt vigyorgok magamban.KépKép
minimi
 
 


Mini!

Hihi ez aranyos, 'személyi tréner' ezt megjegyzem magamnak!KépKépKép
Tessék megnyugodni, esetleg konzultálj a nőgyogyiddal, ha nem múlik az idegességed!!!

Rokica!
SajnáloKép
De nem tudok segíteni neked a kérdésed megválaszolásában. A számvitelben vagyok inkább otthon, a TB az csak olyan érintőleges, ne haragudj!
De ha van munkahelyed, biztos van TB-s kollega, de ha nincs, akkor a cég könyvelőjénél biztos van!Legjobb ha tőle kérdezed meg!

Még mindíg zöldségmizéria:
Bocsánat, senkit nem akartam az őrületbe kergetni a vegyszereimmel, meg a bioimmal.
Én csupán jóindulatból írtam le azt amit az orvos mondott!

Ancsipancsi!
Ne haragudj, de ebben nem tudok egyetérteni veled!Ki szavatolja, hogy amit a Tescoba, Coraba, Auchanba veszünk az külföldi vagy fóliás?Továbbá, azt sem tudhatjuk hogy a külföldi vegyszeres e vagy nem!És hiába van itt is szabvány, emlékeztek a tavalyi salátabotrányra???
De ne menjünk messzire!
Amióta már a Szegedi paprika sem Szegedi paprika, MÁR AZT SEM HISZEM EL AMIT LÁTOK!!!!KépKépKép
Azért én ezeket kihagynám az étrendemből!!!

És igen,sajnos horror ára van a bionak, én is tudom, mégis meg fogom venni(inkább egygyel kevesebb kismama ruhát veszek, kérek barátnőktől, vagy megspórolom a fodrászon), nem mázsaszámra hanem csak egy két kilócskát!

Pocika!
Én is szenvedek éjjszakai hőhullámoktól, néha arra éberedek hogy csorog a víz a tarkómrólKépKép
Olyan rossz érzésKépKépKép
Azt hiszem ez volt az első ami jelentkezett nálam, kb dec közepe után!Csak akkor még nem tudtam mi ez, mert nem is értettem, főleg hogy nyitott ablaknál alszunkKép

Kép

Kép
megann
 
 


Megann
En is megveszem a biot, bar itt csak kb. 1,5-szerese a rendesnek es lehet kapni joghurtol kezdve a kenyerig mindent bioban.

Mar nyugszom, azt hiszem eddig nem hittem el igazan, hogy terhes vagyok. Most kezd leulepedni. Na meg a hormonok is kozre jatszanak. Adok magamnak meg egy hetet utana elmegyek a dokihoz, hogy rakjon helyre.KépKép

Az en ferjem is locsi-fecsi, alig birtam lebeszelni, hogy el ne mondja a szuleinek. Pasi.Kép
minimi
 
 


Mini!

Az én férjem az esti bevásárláskor a Corában a babaosztályra irányította a kocsit, és megígérte, hogy nem fogja tudni magában tartani a babótKép
Helyes nem?KépA kis szószátyárKépKép
Ja és megint majdnem lebuktunk.
Hazafelé a párom egyik barátja már a lépcsőháznál várt minket, segített felcuccolni, pesze megint babaújság mindenütt, úgyhogy én gyorsan kielőztem őket, és még épp időben elsúvasztottam az újságokat!Tehát még megvan a kis titkunk!KépKépKép
De megint hajszál híján múlott!

Kép

Kép
megann
 
 


Titii!

Nem jöttél ma, pedig vártunk nagyonKép
Mi hír felétek??
Doki bácsi mit mondott????

Kép

Kép
megann
 
 


MinimiKép

Hát remélem én is hogy a kis személyi tréner segíteni fog a súlyproblémáimon!Kép

Lányok!

Találtam egy jó oldalt: www.vital.hu

Itt le van írva ,hogy mire van szüksége a magzatnak!
Meg sok egyéb érdekesség a kilenc hónappal kapcsolatban.

CsillaKép
csillam
 
 


???Kép

Már megint csak én nemtudok aludni??
csillam
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!Kép

Mennyit írtatok tegnap 2 óra óta, miután elmentemKép

Örülök, hogy így beindult a topic.

Nekem tegnap már nem görcsölt a hasam, csak lefekvéskor egy 5 percig.
Nektek még görcsölget?

Hányinger még mindig nincs, csak a cicim durran szét néhaKép

Hétfőn megyek UH-ra már várom nagyon.

Hétvégén én nem tudok írni, majd hétfőn, hogy mi volt a dokinál.

Szerintem elvile semmit nem ehetnénk, mert manapság a bio sem bio, mert szennyezett a levegő, a nap is káros úgy hogy szerintem ha akarunk sem tudunk vigyázni mert akkor semmit sem ehetnénk.

Én ezt nem veszem ennyire komolyan, mert akkor beleőrűlök a 9 hónapba, az meg nem szeretnémKép

Cak tényleg a sok cukrot, édességet, sósakat kerülni kell.

Sok tejtermék, teljes kiőrlésű kenyér, zöldség, gyümölcs.

Szerintem ez a tuti.

Ti hogy vagytok???

Mea
mea
 
 


Csillah!Kép

Én olyan álmos voltam tegnap egész nap és este 9-kor általában beesek az ágyba és reggel alig tudok felkelniKép

Mea
mea
 
 


Bocsánat Csillam, már megint félreütöttemKép

Mea
mea
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Mea!

Nagyon kíváncsi vagyok mit mond a doki???

Köszi kérdésed, mi jól vagyunk!
Sajnos az én cicim nem nőtt akkorát hogy szétdurranjonKép pedig azt nem bántam volna egyáltalán, de gondolom fog még nőni, nem?????
Nekem épp hogy csak megtartotta a mensi előtti duzzadt állapotát!Kép
Pocigörcsök!Nekem is szinte teljesen elmúltak!Kép
Viszont folyton azt figyelgetem, nem fáj e jobban vagy másképp, minden rendben van e, stb...
Pisilés!Még mindíg a szokásos, attól függ mennyit iszom, nincs égető kényszerem...Kép
Hízás:Egyenlőre elkerült!Kép
Hányinger: Egyenlőre az is elkerült!Kép

Lányok, a háziorvosnál mikor kell jelentkezni???
Az én kartonom még a régi családi orvosnál van a város másik felén!
Hogy találjak most hirtelen egy megbízhatót, itt a környéken???

Kép

Kép
megann
 
 


Szijjjjjja Megann!!!Kép

Nekem se nőtt még csak nagyon be van durranva, feszül a cicim.

Háziorvoshoz szerintem még ráérünk menni, nem?

Olyan 8 hetesen talán, de ebben nem vagyok én sem biztos.

Drukkoljál nekem hétfőn, hogy minden ok legyen velünk!!!!

Mea
mea
 
 


Megann!Kép

Te hol laksz? Budapesten?
Remélem, hogy nekem lesz UH.
De az nem baj ha rá 2 hétre megint lesz, mert most még tuti, hogy nem lesz szívhang.Nem???

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Én tegnap voltam az első orvosi vizsgálaton... hát nem tudom... először is, másfél órás csúszással jutottunk be a magánrendelőben a dokihoz. Szép dolog ugyan hogy még egyáltalán ott volt (az eredeti időpont ugyanis este 8:30-ra szólt), de azért mégis...

Tulajdonképpen csinált egy ultrahangot (lehetett látni a baba is pulzáló szivét!!!!), kérdezett egy csomó mindent, beutalt vér meg vizeletvizsgálatra, meg elküldött védőnőhöz, háziorvoshoz meg fogorvoshoz... nagyon kedves meg megnyugtató volt, minden kérdésemre válaszolt. De az ultrahangon kivül nem vizsgált meg, ez szokásos?

Azonkivül mikor az időpontot kértem, akkor azt mondták 7500 Ft lesz egy alkalom, tegnap pedig 8500-öt kértek, és azt mondták ennyi is marad. Nem értem. Már a 7500-öt is sokalltam, a 8500-öt pláne, és állandóan azon morfondirozom, vajon azért ment-e fel a dij mert a párom észrevehetően külföldi? Vagy mert az alapitványi szobákról kérdezősködtem?

Ezekután nem tudom, mit csináljak. Ehhez a dokihoz akartam menni, de a pénzkérdés elgondolkoztatott. Ti mit csinálnátok a helyemben? Ki tudjuk fizetni, de mi se vagyunk pénzből, és mivel nekem a TGYÁS minimálbér alapján lesz megállapitva, ezért most kell elkezdeni spórolni arra az időszakra amikor majd én nem dolgozom és otthon maradok a babával. Biztos van ennél olcsóbb doki is, még kórházon belül is... Meg arra is gondoltam, hogy tkp kifizetem a sok pénzt ugyanazért a szolgáltatásért amit megkapnék a kórházban a terhesgondozáson is... és ki tudja, a doki ott lesz-e a szülésnél... mi van azokkal a nőkkel akik akkor szülnek mikor a dokijuk rendel például?

rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica!Kép

De jó, örülök hogy minden rendben volt a vizsgálatnál és hogy pulzált a kicsi szíve!!!Kép

Én is ilyne jó hírrel szeretnék jönni jövő héten, bár a szíve szerintem még nem fog lüktetni, mert csak az 5.hetet töltöm be orvosilag(amúgy meg 3 hetes lesz a kicsi).

Az még korai ahhoz, ugye???

Ha tudsz keressél más dokit, elég drága tényleg egy vizsgálatért!!!???

Szerintem 5000 még elfogadható lenne, bár az is sok.

Mea
mea
 
 


Megann
Te elmondod majd az első uh után? Mert akkor már nem kell sokáig dugdosni.KépKép
Ezek a férjek és még ők mondják, hogy mi sokat pletykálunk...
Nekem nulla terhességi tünetem van. A cicim feszes és érzékeny, meg ma vérzett az orrom picit, de semmi más.

Csillam
Nagyon jó az oldal, már el is olvastam ezt azt.Kép Kis okoska leszek.KépKép

Mea
Szerintem ez a ki mit eszik dolog attól függ, hogy ki milyen. Én megveszem a biot, mert lelkiismeret furdalásom van az antibiotikum miatt és ez megnyugtat. De szerintem sem okoz gondot, ha te nem.

Rokica
De jó neked.KépKép Mekkora most a babód? Kaptatok képet?
A 8500 tényleg elég gáz úgy, hogy előtte kevesebbet mondtak.Kép Ki van írva valahol? Mert pl. az én dokimnál ki van rakva egy kis táblán. Ott tavaly volt a sima vizsgálat 7500 és a rákszűréses 8500.
minimi
 
 


Minimi!Kép

Te szedsz antibiotikumot, mert akkor emgértelek, hogy inkább vigyázol mással.

Igazából én sem érzek semmi tünetet, mondjuk nagyon álmos vagyok mindig talán ez.
Meg nekem is cicim feszül, szerintem a tünetek(hányinger, émelykgés) még várat magára.

Viszont dolgozni nagyon nincs kedvem.
Nektek???

Mea
mea
 
 


Rokica!
sajnos a "bio" kertészetek se túlzottan ellenőrzöttek, úgyhogy én is eszem inkább mindenféle zöldséget, majd primőrt nem. Hívd fel a doki rendelőjét (más néven Kép ) és kérdezd meg, hogy mennyi egy vizsgálat náluk, és hogy mennyi egy terhesgondozás, és hogy az UH benne van-e az árban. Ugyanis nálunk pl. a vizsgálat drágább, a terhesgondozás olcsóbb. Attól kezdve, hogy megállapította, hogy terhes vagyok, már "csak" 7500-at kért. Ha UH-ra megyek, az +10eFt lesz. De inkább főleg az sztkba járok majd UH-ra.

A GYED és a TGYÁS alapja neked a 2004-es kereseted lesz. nem számít, hogy 2005-ben mennyire vagy bejelentve, hacsak nem most megszakad a munkaviszonyod legalább 31 napra, majd újra indul, mert ez esetben az újonnan bejelentett béred lesz a gyed és a tgyás alapja. én ennyit tudok.

Megann! Most külföldi áru van, mert az százszor olcsóbb, mint a fóliás. A fóliás nagyon drága, csak végszükség esetén (tavasszal) árulják. Van egy zöldséges ismerősöm, ő informál folyamatosan . Kép Ha kihagyom a zöldségeket, akkor az nem jó a gyerkőcnek. Salátát nem fogok enni, úgysem szeretem mosni (tele van bogárral!), de a káposztát, répát, parit, stb-t nem hagyom ki.

ancsipancsi
 
 


Mea! Máskor sincs kedvem melózni, de most főleg!!! Mennék haza aludni! Folyton álmos vagyok Kép A mellem nem feszül, csak érzékenyebb lett. Majd ha megtelik tejjel, feszülhet eleget.

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Minimi: a baba 6 mm, ezek szerint tényleg akkor fogant amikor én gondoltam, vagyis december 6-án. Ezek szerint ma 6hét 3napnál tartunk.

Ancsipancsi: Jó ötlet! Megpróbálom őket felhivni más néven és megkérdezni, hogy mennyi.

Ha nincs külön dokim és csak úgy beesem a kórházba mikor szülök, akkor mi lesz velem? Pro és kontra? Ti meg mernétek csinálni?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Edina, nálunk csak 17 hónap van a két manó között, de én nagyon élveztem az első időszakot. Mindenki riogatott, hogy milyen nehéz lesz, de tulajdonképpen nagyon jól jött ki. Mókás leírni, de az egyik gyerek szinte mindig aludt. Értsd: Ébredés reggel szinte mindenki egyszerre, majd a kicsi aludt, kb. 10-12-ig, a nagy 12-15-ig, a kicsi kb. 15-17-ig. Szóval egyszerre csak egy manóm volt Kép A séta volt kicsit macerás, de eleinte megoldottuk a kicsi alvóidejében, vagy a teraszon voltunk helyette.

Rokica!
Örülök, hogy minden rendben volt. A vizitdíjat én is sokallom. Én 5000-t fizettem a múlt héten, de a második ill. harmadik harmadban az UH-ért kell majd még 1000 Ft-ot fizetni, ill. a végén a CTG 1500.
Ja, és ha vki szül, általában a rendeléséről hiányzik a doki nem a szülésről. Bár lehet, hogy ezt is orvosa válogatja.
Mikor kell menned legközelebb? Addig még van időd esetleg más orvosoknál is érdeklődni. A kórházat már kiválasztottad?

Ancsimama
ancsimama
 
 


Mea
Dolgozni nekem sincs kedvem, de mint Ancsipancsinak máskor sincs.Kép
Én álmos sem vagyok, csak az autópályán hazafelé álmosodom el mindig. De ez így van már kb. a fogantatástól. Vagy egyszerűen csak sötét van én meg bebeszélem magamnak.KépKép

Rokica
Akkor a babód két héttel idősebb Mininél.Kép A Mikulás hozta.Kép
minimi
 
 


Sziasztok!

Mea,
mi is hétfőn megyünk orvoshoz Kép

Egyébként nekem még semmi különös tünetem nincs. A cicim talán feszül, de mivel szoptatok, ézért ez attól is lehet. Amikor a Bálinttal voltam terhes, akkor is később kezdődtek a rosszullétek.

Rokica,
te most hány hetes vagy?
Nehéz kérdés ez a doki ügy. Szerintem ne csak azt nézd, hogy egy alkalom mennyibe kerül, hanem azt is, hogy a 9 hónap alatt hányszor kell nála megjelenni, és a szülés mennyibe kerül, és persze azt is, hogy ő mit nyújt mindezért cserébe? Nem elhanyagolható dolog, hogy a 9.hónapban besűrűsödnek a vizsgálatok számai, az utolsó 2 hétben én minden másnap jártam már ctg-re.

Megann,
szerintem a háziorvos még bőven ráér, eleinte úgyis az orvosod csináltat minden laborvizsgálatot. Én a második trimeszter környékén jeletkeztem nála, ha jól emlékszem. A védőnőről is ez a váleményem.

Ancsimama,
találtam neked egy cikket a cicáról
http://noklapja.vnu.interware.hu/cikk.php?id=18&cid=2349

Szép napot,
Edina

nedinabp
 
 


Edina!Kép

Akkor majd gondolok Rád hétfőn.
Reméljük mindkettőnknél minden ok lesz.

Pusz

Mea
mea
 
 


Ancsimama: Az Istvánt választottam, mert az esik hozzánk relative közel illetve könnyebben megközelithető (Újpesten lakom), és ott van vizben vajúdás. Tkp az orvoshoz nem ragaszkodom, Siklós dr-t ajánlották, de lehet tényleg egy kevésbe felkapott dokira fogok váltani. De honnan szerezzem meg az Istvánban működő dokik telefonszámát/rendelőjük cimét? És nem gáz ha átmegyek valaki máshoz? Február elejére van vele időpontom megint. Nem furcsa hogy nem adta meg a mobilszámát? Igaz, abszolút komplikációmentes vagyok, legalábbis eddig, de azt hallottam, ez azért szokás.

Szóval nekem még a Szt. Imre is szóba jön, mert az is nagyon szimpatikus volt, csak félek nagyon hogy ha beindul a szülés hogy jutok el oda!!! Újpestről csúcsforgalomban (legrosszabb esetben) egy-másfél óra.

Nedinabp: Ma vagyok 6hét 3napos. Valóban ha összeszámolom, akkor ilyen dij mellett minimum 75e fog kijönni a végére, és akkor nem számolom a CTG meg ilyenek plussz költségét, az még csak a havi egyszeri vizit. És akkor utána még a hálapénz. Azt hallottam, kb ugyanannyit illik adni még egyszer mint amennyit a terhesgondozás alatt kifizetett az ember. Ti is igy tudjátok?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Lányok!

Most lehet hogy bődületes hülyeséget fogok kérdezni, de hol találom a védőnőt? Azonkivül oda kell menni ahova be vagyok jelentve, vagy ahol lakom?

Köszi!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ancsimama,

A cicaval kapcsolatosan irnek nekd. Itt nalunk mar a legelso vervetel is arra szolgal, hogy kiszurjenek ket nagyon fontos dolgot: a rubeola es a toxoplazmos( magyarul lehet ez a macskabaj.)
Ha negativnak bizonyulsz vagyis meg nem estel at rajta, nagyon kell vigyazni, mert ha elkapod barmelyiket is az elso harom honapban, azonnali terhessegmegszakitashoz vezet.-Komolyan!
Ha a kozepen-vegen kapod el mar lehetseges antibiotikumos kezeles, de elobb megszuletik a babat. A toxoplazmost-macskabaj mint neveben is benne van a macskak hordozzak, ezeknek valadeka es uledeke.Nekem van baratnom, aki negativ volt es macskas, de tulelte Kép Ha negativ lesz az eredmeny leforditom neked a kiadvanyt, amit en kaptam, hogy mire kell vigyazni.
Par dolog talan elozetesben.
A macska dolgait csak kesztyuben vegezd-meg a simogatast is. Kerteszkedni ismetelten csak kesztyuben es ha nyers husokat fogol (fozes elott)szinten csak kesztyuben. En nagyon komolyan veszem ezt a dolgot, bar igy elso hallasra lehet,hogy nevetseges, de sajnos nem egy peldat hallottam mar, hogy vetelt a toxoplazmos miatt.
Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Rókica!

Ez egy jó kérdés! Ezt én sem tudom! Én is várom valaki válaszát!Kép

Téged a dokid küldött a védőnőhöz?
Én jövőhét kedden megyek /6-hetes uh ra/
Lehet ,hogy engem is most küld majd a védőnőhöz??


Én még nem választottam orvost,de a János kórházat szemeltük ki a párommal!
Nekem ott csinálták a histeroscopiát,és akkor nagyon megvoltam elégedve mindennel!

Csilla
csillam
 
 


Sziasztok!

Mea: Örömmel irogatok néha nektek, hátha tudok segiteni valamit. Most pl a gyed-es dolgokrol. Én sem vagyok szakember, de amit eddig kihámoztam, az nagyjábol a következö:

A lényege a következő: 3 féle "juttatást" kapsz , a 3 év alatt. Nekünk, akiknek van TB rendszeresen fizetve, az első 2 évben
TGYS és GYED jár.

TGYS=terhességi gyermekágyi segély; ezt a születés utáni 168
napban adják. Alapul az előző év bruttó átlagkeresetét veszik (tehát, ha idén szülsz, akkor a 2004-es évet veszik alapul.),
és annak adják talán a 75%-át. Az átlagolásnál mindent beleszámolnak ( jutalom, táppénz)és ez bruttot jelent.

GYED: gyermekgondozási díj; a TGYS-t követően jár; Fizetés 70%-a, DE maximum:83000 Ft (idén nem tudom, hogy mennyi lesz, tavaly ennyi volt). A gyerek 2 éves koráig adják. Itt is az előző évet veszik alapul az átlagolásnál. És ez is brutto, de nem mindent vonnak, szerintem TB-t nem...

GYES: gyermekgondozási segély; ezt 2-3 év között adják, ha nem mész még vissza dolgozni. Ez egy fix összeg: talán most emelték fel 24000 Ft-ra, de az összeg nem bizti.

Még , amikor megszületik a kicsi, adnak egy ún: anyasági segélyt; egyszeri juttatás, a mindenkori minimál nyugdíj 200%-a??? Ezt nem
tudom pontosan. Meg a munkahelyeden utána kell kérdezni, mert nálunk (multi) van egyszeri "jutalom" is.

Pusz mindenkinek Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Rokica, Csillam Kép
A bejelentett lakhelyed szerint illetékes védönöhöz kell menni. Vidéken ez leggyakrabban az sztk-ban van, Pesten nem tudom, hogy egy helyen vannak-e. Esetleg kérdezd meg a különleges tudakozot.
A doki ir egy "beutalot" hozzá, hogy állitsa ki neked a kiskönyvet.

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: